DrakX VERSION - en to sk translation catalogue (2491 entries)

en: 		 user name: %s
    		 on path: %s
sk: 		 Meno užívateľa: %s
    		 na cestu: %s

en: 		Erase=%s
sk: 		Vymazať=%s

en: 	-Hard drive.
sk: 	-Pevný disk.

en: 	-Network by FTP.
sk: 	-Sieť cez FTP.

en: 	-Network by SSH.
sk: 	-Sieť cez SSH.

en: 	-Network by rsync.
sk: 	-Sieť cez rsync.

en: 	-Network by webdav.
sk: 	-Sieť cez webdav.

en: 	-Tape
sk: 	-Páska

en: 	Backups use tar and bzip2
sk: 	Zálohovanie používa tar a bzip2

en: 	Backups use tar and gzip
sk: 	Zálohovanie používa tar a gzip

en: 	Do not include System Files
sk: 	Nezahŕňať systémové súbory

en: 
    
    
    Note: if you've an ISA PnP sound card, you'll have to use the sndconfig program.  Just type "sndconfig" in a console.
sk: 
    
    
    Poznámka: ak máte ISA PnP zvukovú kartu, mali by ste použiť program sndconfig. Napíšte iba "sndconfig" na konzole.

en: 
    
    
    We are now going to configure the %s connection.
    
    
    Press OK to continue.
sk: 
    
    
    Teraz nastavíme pripojenie %s.
    
    Stlačte OK pre pokračovanie.

en: 
    
     Thanks:
    	- LTSP Project http://www.ltsp.org
    	- Michael Brown <mbrown\@fensystems.co.uk>
sk: 
    
     Poďakovanie:
    	- LTSP Projekt http://www.ltsp.org
    	- Michael Brown <mbrown\@fensystems.co.uk>

en: 
    
    (WARNING! You're using XFS for your root partition,
    creating a bootdisk on a 1.44 Mb floppy will probably fail,
    because XFS needs a very large driver).
sk: 
    
    (POZOR! Používate XFS na vašom hlavnom diskovom oddiely,
    vytvorenie štartovacej diskety s veľkosťou 1.44Mb môže skončiť
    chybou, pretože XFS potrebuje veľmi veľký ovládač).

en: 
    
    Enter a Zeroconf host name without any dot if you don't
    want to use the default host name.
sk: 
    
    Vložte meno počítača pre nulovú konfiguráciu bez bodiek,
    ak nechcet používať štandardné meno počítača.

en: 
    
    Please check whether Printerdrake did the auto-detection of your printer model correctly. Find the correct model in the list when a wrong model or "Raw printer" is highlighted.
sk: 
    
    Prosím skontrolujte, či Printerdrake vykonal autodetekciu tlačiarene správne. Nájdite srávny model v zozname v prípade, že je vybraný nesprávny model, alebo "Základná tlačiareň".

en: 
    
    To submit a bug report, click on the button report.
    This will open  a web browser window  on https://drakbug.mandrakesoft.com
     where you'll find a form to fill in.The information displayed above will be 
    transferred to that server
sk: 
    
    Pre zaslanie oznamu o chybe, kliknite na tlačidlo report.
    Tým sa otvorí web prehliadač na https://drakbug.mandrakesoft.com
    kde môžete nájsť vhodný formulár. Informácie zobrazené navrchu
    budú zaslané na server

en: 
    
    Your card currently use the %s"%s" driver (default driver for your card is "%s")
sk: 
    
    Vaša karta momentálne používa %s"%s" ovládač (štandardný ovládač pre Vašu kartu je "%s")

en: 
                          DrakBackup Daemon Report
sk: 
                          DrakBackup Démon správa

en: 
                          DrakBackup Report
sk: 
                          DrakBackup správa

en: 
                        DrakBackup Report Details
sk: 
                        DrakBackup detailná správa

en: 
     Copyright (C) 2001-2002 by MandrakeSoft 
    	DUPONT Sebastien (original version)
            CHAUMETTE Damien <dchaumette\@mandrakesoft.com>
    
     This program is free software; you can redistribute it and/or modify
     it under the terms of the GNU General Public License as published by
     the Free Software Foundation; either version 2, or (at your option)
     any later version.
    
     This program is distributed in the hope that it will be useful,
     but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of
     MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the
     GNU General Public License for more details.
    
     You should have received a copy of the GNU General Public License
     along with this program; if not, write to the Free Software
     Foundation, Inc., 59 Temple Place - Suite 330, Boston, MA 02111-1307, USA.
    
     Thanks:
        -  pfm2afm:   
    	 by Ken Borgendale:
    	    Convert a Windows .pfm  file to a .afm (Adobe Font Metrics)
        -  type1inst:
    	 by James Macnicol: 
    	    type1inst generates files fonts.dir fonts.scale & Fontmap.
        -  ttf2pt1:   
    	  by Andrew Weeks, Frank Siegert, Thomas Henlich, Sergey Babkin  
                 Convert ttf font files to afm and pfb fonts
sk: 
     Copyright (C) 2001-2002 MandrakeSoft 
    	DUPONT Sebastien (prvá verzia)
            CHAUMETTE Damien dchaumette\@mandrakesoft.com
    
     Tento program je voľný softvér; môžete ho redistribuovať a/alebo modifikovať
     pod podmienkami GNU GPL, ktorá je publikovaná Free Software Foundation;
     tak verziu 2, ako aj akúkoľvek neskoršiu verziu (podľa Vášho výberu).
    
     Tento program je distribuovaný vo viere, že bude užitočný ale bez AKÝCHKOĽVEK ZÁRUK;
     vrátane implicitnej záruky o OBCHODOVATEĽNOSTI alebo VHODNOSTI PRE KONKRÉTNY
     ÚČEL. Pozrite si tiež licenciu GNU General Public License pre bližšie detaily.
    
     Kópiu GNU General Public License je možné získať spolu s týmto programom; ak nie,
     napíšte na adresu Free Software Foundation, Inc., 59 Temple Place - Suite 330, Boston,
     MA 02111-1307, USA.
     Poďakovanie:
        -  pfm2afm:   
    	 od Kena Borgendale:
    	    Konverzia Windows .pfm súborov do a .afm (Adobe Font Metrics)
        -  type1inst:
    	 od James Macnicol: 
    	    type1inst generuje súbory fonts.dir fonts.scale & Fontmap.
        -  ttf2pt1:   
    	 od Andrew Weeks, Frank Siegert, Thomas Henlich, Sergey Babkin  
                 Konverzia ttf fontov do afm a pfb fontov

en: 
     Copyright (C) 2002 by MandrakeSoft 
    	Stew Benedict sbenedict\@mandrakesoft.com
sk: 
     Copyright (C) 2002 MandrakeSoft 
    	Stew Benedict sbenedict\@mandrakesoft.com

en: 
     FTP connection problem: It was not possible to send your backup files by FTP.
sk: 
     Chyba FTP pripojenia: Nebolo možné odoslať zálohované súbory cez FTP.

en: 
     Some errors during sendmail are caused by 
     a bad configuration of postfix. To solve it you have to
     set myhostname or mydomain in /etc/postfix/main.cf
sk: 
     Nejaká chyba počas spustenia sendmailu mohla byť spôsobená
     zlou konfiguráciou postfixu. Pre odstránenie problému nastavte
     myhostname a mydomain položky v /etc/postfix/main.cf

en: 
    - Burn to CD
sk: 
    - Napáliť na CD

en: 
    - Daemon (%s) include:
sk: 
    - Démon (%s) zahŕňa :

en: 
    - Delete hard drive tar files after backup.
sk: 
    - Vymazať tar súbory na pevnom disku po zálohovaní.

en: 
    - Options:
sk: 
    - Parametre:

en: 
    - Other Files:
sk: 
    - Ostatné súbory:

en: 
    - Save on Hard drive on path: %s
sk: 
    - Uložiť na pevný disk na cestu: %s

en: 
    - Save to Tape on device: %s
sk: 
    - Uložiť na pásku v zariadení: %s

en: 
    - Save via %s on host: %s
sk: 
    - Uložiť cez %s na počítač: %s

en: 
    - System Files:
sk: 
    - Systémové súbory:

en: 
    - User Files:
sk: 
    - Súbory používateľov:

en: 
    Also printers configured with the PPD files provided by their manufacturers or with native CUPS drivers cannot be transferred.
sk: 
    Taktiež tlačiarne nakonfigurované pomocou PPD súborov poskytnuté ich výrobcami, alebo s natívnymi CUPS ovládačmi nemôžu byť prenesené.

en: 
    Backup Sources:
sk: 
    Zdroje zálohy:

en: 
    Chances are, this partition is
    a Driver partition. You should
    probably leave it alone.
sk: 
    Možnosti sú, tento oddiel je
    oddiel s ovládačom. Mali by ste
    ho nechať samotný.

en: 
    Congratulations, your printer is now installed and configured!
    
    You can print using the "Print" command of your application (usually in the "File" menu).
    
    If you want to add, remove, or rename a printer, or if you want to change the default option settings (paper input tray, printout quality, ...), select "Printer" in the "Hardware" section of the Mandrake Control Center.
sk: 
    Gratulujem, Vaša tlačiareň je teraz nainštalovaná a skonfigurovaná!
    
    Môžete tlačiť pomocou príkazu "Tlač" vo Vašich aplikáciách (väčšinou v menu "Súbor").
    
    Ak chcete pridať, zrušiť, alebo premenovať tlačiareň, alebo chcete zmeniť štandardné nastavenia (veľkosť papiera, kvalitu tlače,...) vyberte si "Tlačiareň" v sekcii "Hardvér" v Kontrolnom centre Mandrake.

en: 
    Drakbackup activities via %s:
sk: 
    Drakbackup aktivity pomocou %s:

en: 
    Drakbackup activities via CD:
sk: 
    Aktivita Drakbackup-u cez CD:

en: 
    Drakbackup activities via tape:
sk: 
    Drakbackup aktivity na páske:

en: 
    If you have an ISA card, the values on the next screen should be right.
    
    If you have a PCMCIA card, you have to know the "irq" and "io" of your card.
sk: 
    Ak máte ISA kartu, tak hodnoty na ďalšej obrazovke by mali byť správne.
    
    Ak máte PCMCIA kartu, musíte vedieť "irq" a "io" adresu tejto karty.

en: 
    Mark the printers which you want to transfer and click 
    "Transfer".
sk: 
    Označte tlačiareň ktorú si želáte preniesť a stlačte 
    "Prenos".

en: 
    Please check all options that you need.
sk: 
    Zvoľte prosím všetky voľby, ktoré potrebujete.

en: 
    Printers on remote CUPS servers do not need to be configured here; these printers will be automatically detected.
sk: 
    Tlačiarne na vzdialenom CUPS serveri nemusíte konfigurovať lokálne; tlačiarne budú rozpoznané automaticky.

en: 
    Restore Backup Problems:
    
    During the restore step, Drakbackup will verify all your
    backup files before restoring them.
    Before the restore, Drakbackup will remove 
    your original directory, and you will loose all your 
    data. It is important to be careful and not modify the 
    backup data files by hand.
sk: 
    Problémy pri obnove zo zálohy:
    
    Počas obnovy Drakbackup skontroluje všetky Vaše
    odzálohované súbory pred ich obnovou.
    Pred obnovovaním Drakbackup vymaže pôvodný
    adresár a môžete tak prísť o Vaše údaje. Je veľmi
    dôležité byť opatrný a nemeniť ručne odzálohované
    údaje.

en: 
    Select the theme for
    lilo and bootsplash,
    you can choose
    them separately
sk: 
    Zvoľte tému pre
    Lilo a úvodnú obrazovku,
    môžete si vybrať
    každú zvlášť

en: 
    The "%s" and "%s" commands also allow to modify the option settings for a particular printing job. Simply add the desired settings to the command line, e. g. "%s <file>".
sk: 
    Príkazy "%s" a "%s" umožňujú aj nastavovať parametre pre jednotlivé tlačové úlohy. Jednoducho pridajte žiadané nastavenie do príkazového riadku, napríklad: "%s <súbor".

en: 
    The "%s" command also allows to modify the option settings for a particular printing job. Simply add the desired settings to the command line, e. g. "%s <file>".
sk: 
    "%s" príkaz tiež umožňuje modifikovať nastavenia pre konkrétnu tlačovú úlohu. Jednoducho pridajte požadované nastavenia na príkazovom riadku, napríklad: "%s <súbor>".

en: 
    There are %d unknown printers directly connected to your system
sk: 
    Je tu %d neznáma tlačiareň pripojená k Vášmu systému

en: 
    There is one unknown printer directly connected to your system
sk: 
    Je tu neznáma tlačiareň, ktorá je pripojená k Vášmu systému

en: 
    This special Bootstrap
    partition is for
    dual-booting your system.
sk: 
    Tento špeciálny Bootstrap
    oddiel je pre
    duálne štartovanie systému.

en: 
    Usage: %s  [--auto] [--beginner] [--expert] [-h|--help] [--noauto] [--testing] [-v|--version]
sk: 
    Použitie: %s  [--auto] [--beginner] [--expert] [-h|--help] [--noauto] [--testing] [-v|--version]

en: 
    Warning
    
    Please read carefully the terms below. If you disagree with any
    portion, you are not allowed to install the next CD media. Press 'Refuse' 
    to continue the installation without using these media.
    
    
    Some components contained in the next CD media are not governed
    by the GPL License or similar agreements. Each such component is then
    governed by the terms and conditions of its own specific license. 
    Please read carefully and comply with such specific licenses before 
    you use or redistribute the said components. 
    Such licenses will in general prevent the transfer,  duplication 
    (except for backup purposes), redistribution, reverse engineering, 
    de-assembly, de-compilation or modification of the component. 
    Any breach of agreement will immediately terminate your rights under 
    the specific license. Unless the specific license terms grant you such
    rights, you usually cannot install the programs on more than one
    system, or adapt it to be used on a network. In doubt, please contact 
    directly the distributor or editor of the component. 
    Transfer to third parties or copying of such components including the 
    documentation is usually forbidden.
    
    
    All rights to the components of the next CD media belong to their 
    respective authors and are protected by intellectual property and 
    copyright laws applicable to software programs.
sk: 
    Upozornenie
    
    Prosíme Vás, aby ste si pozorne prečítali podmienky uvedené nižšie.
    Ak nesúhlasíte s niektorou časťou, nie je prípustné, aby ste inštalovali 
    softvér z ďalšieho CD média. Stlačte 'Odmietam' pre pokračovanie 
    inštalácie bez použitia týchto médií.
    
    
    Niektoré komponenty nachádzajúce sa na ďalších CD médiách nie sú
    uvoľnené pod GPL licenciou alebo jej podobnými dohodami. Každý takýto
    komponent je uvoľnený pod podmienkami svojej osobitnej licencie. 
    Prosíme Vás, aby ste si pozorne prečítali podmienky týchto licencií 
    skôr, než budete používať alebo šíriť tieto komponenty. 
    Takéto licencie vo všeobecnosti zakazujú prevod, duplikáciu (s výnimkou 
    zálohy), šírenie, reverzné inžinierstvo, disassemblovanie a dekompiláciu 
    alebo modifikáciu komponentu. 
    Akékoľvek porušenie licenčnej zmluvy Vám s okamžitou platnosťou odoberá 
    Vaše práva vymedzené takouto licenciou. Pokiaľ Vám takáto špecifická 
    licencia neudelí takéto práva, obvykle nemôžete inštalovať programy na 
    viac ako jeden systém alebo ich prispôsobiť na sieťové použitie viacerými
    systémami. V prípade akýchkoľvek pochybností, prosíme kontaktujte priamo 
    distribútora alebo vydavateľa komponentu. 
    Prevod tretím stranám alebo kopírovanie takéhoto komponentu, vrátane 
    dokumentácie, sú obvykle zakázané.
    
    
    Všetky práva ku komponentom na ďalších CD médiách prináležia ich 
    vlastníkom a sú chránené zákonmi na ochranu duševného vlastníctva 
    a vlastníckych práv použiteľných na softvérové programy.

en: 
    Welcome to the Printer Setup Wizard
    
    This wizard allows you to install local or remote printers to be used from this machine and also from other machines in the network.
    
    It asks you for all necessary information to set up the printer and gives you access to all available printer drivers, driver options, and printer connection types.
sk: 
    Vitajte v sprievodcovi nastavením tlačiarne
    
    Tento sprievodca Vám umožní nainštalovať lokálne, alebo vzdialené tlačiarne ktoré môžu byť použité na tomto počítači z iných počítačov za pomoci siete.
    
    Opýta sa Vás na všetky potrebné informácie, ktoré sú potrebné pre nastavenie tlačiarne a získate zoznam všetkých dostupných ovládačov tlačiarní a možností ich pripojenia.

en: 
    Welcome to the Printer Setup Wizard
    
    This wizard will help you to install your printer(s) connected to this computer or connected directly to the network.
    
    If you have printer(s) connected to this machine, Please plug it/them in on this computer and turn it/them on so that it/they can be auto-detected. Also your network printer(s) must be connected and turned on.
    
    Note that auto-detecting printers on the network takes longer than the auto-detection of only the printers connected to this machine. So turn off the auto-detection of network printers when you don't need it.
    
     Click on "Next" when you are ready, and on "Cancel" if you do not want to set up your printer(s) now.
sk: 
    Vitajte v sprievodcovi nastavením tlačiarne
    
    Tento sprievodca Vám pomôže nainštalovať Vašu tlačiareň(ne) pripojené k počítaču priamo, alebo po sieti.
    
    Ak máte tlačiareň(ne) pripojenú(né) k tomuto počítaču pripojte ju a zapnite, mala by byť automaticky zdetekovaná. Rovnako aj sieťová tlačiareň(tlačiarne) by mali byť pripojené a zapnuté.
    
    Autodetekcia tlačiarní v sieti môže trvať dlhšie oproti autodetekcii lokálnych tlačiarní pripojených priamo k počítaču. Ak si neželáte autodetekciu sieťových tlačiarní, vypnite túto možnosť.
    
     Kliknite na "Ďalej" ak ste pripravení, alebo na "Zruš" ak si neželáte nastaviť tlačiareň(tlačiarne) teraz.

en: 
    Welcome to the Printer Setup Wizard
    
    This wizard will help you to install your printer(s) connected to this computer, connected directly to the network or to a remote Windows machine.
    
    If you have printer(s) connected to this machine, Please plug it/them in on this computer and turn it/them on so that it/they can be auto-detected. Also your network printer(s) and your Windows machines must be connected and turned on.
    
    Note that auto-detecting printers on the network takes longer than the auto-detection of only the printers connected to this machine. So turn off the auto-detection of network and/or Windows-hosted printers when you don't need it.
    
     Click on "Next" when you are ready, and on "Cancel" if you do not want to set up your printer(s) now.
sk: 
    Vitajte v sprievodcovi nastavením tlačiarne
    
    Tento sprievodca Vám pomôže nainštalovať Vašu tlačiareň(ne) pripojené k počítaču, priamo, po sieti, alebo na vzdialených Windows staniciach.
    
    Ak máte tlačiareň(ne) pripojenú(né) k tomuto počítaču zapnite ju a mala by byť automaticky zdetekovaná. Rovnako aj sieťová tlačiareň(tlačiarne) a Windows počítač(e) ku ktorým je pripojená by mali byť pripojené a zapnuté.
    
    Autodetekcia tlačiarní v sieti môže trvať dhšie oproti autodetekcii lokálnych tlačiarní pripojených priamo k počítaču. Ak si neželáte autodetekciu sieťových tlačiarní, vypnite túto možnosť.
    
     Kliknite na "Ďalej" ak ste pripravení, alebo na "Zruš" ak si neželáte teraz nastaviť tlačiareň(tlačiarne) teraz.

en: 
    Welcome to the Printer Setup Wizard
    
    This wizard will help you to install your printer(s) connected to this computer.
    
    If you have printer(s) connected to this machine, Please plug it/them in on this computer and turn it/them on so that it/they can be auto-detected.
    
     Click on "Next" when you are ready, and on "Cancel" if you do not want to set up your printer(s) now.
sk: 
    Vitajte v sprievodcovi nastavením tlačiarne
    
    Tento sprievodca Vám pomôže nainštalovať Vašu tlačiareň(ne) pripojené k tomuto počítaču.
    
    Ak máte tlačiareň(ne) pripojenú(né) k tomuto počítaču pripojte ju prosím, zapnite a mala by byť automaticky zdetekovaná.
    
    Kliknite na "Ďalej" ak ste pripravení, alebo na "Zruš" ak si neželáte nastaviť tlačiareň(tlačiarne) teraz.

en: 
    Welcome.
    
    The parameters of the auto-install are available in the sections on the left
sk: 
    Vitajte.
    
    Parametre automatickej inštalácie sú dosiahnuteľné na lište vľavo

en: 
    You can connect to the Internet or reconfigure your connection.
sk: 
    Môžete prekonfigurovať vaše pripojenie, alebo sa pripojiť k internetu.

en: 
    You can disconnect or reconfigure your connection.
sk: 
    Môžete vaše pripojenie prekonfigurovať alebo sa odpojiť.

en: 
    You can reconfigure your connection.
sk: 
    Môžete prekonfigurovať vaše pripojenie.

en:           All of your selected data have been
sk:           Všetky Vami vybrané údaje boli

en:           Successfuly Restored on %s
sk:           Úspešne obnovené na %s

en:          Restore Configuration
sk:          Obnoviť nastavenie

en:   <Tab>/<Alt-Tab> between elements  | <Space> selects | <F12> next screen
sk:   <Tab>/<Alt-Tab> medzi položkami  |  <Medzera> označuje  |  <F12> ďalej

en:   Transfer  
    Now
sk:   Prenos  
    Teraz

en:  (Default)
sk:  (Predvoľba)

en:  (Make sure that all your printers are connected and turned on).
sk:  (Presvedčte sa či sú všetky tlačiarne zapnuté a pripojené).

en:  (Parallel Ports: /dev/lp0, /dev/lp1, ..., equivalent to LPT1:, LPT2:, ..., 1st USB printer: /dev/usb/lp0, 2nd USB printer: /dev/usb/lp1, ...).
sk: (Paralelné porty: /dev/lp0, /dev/lp1,... je ekvivalentné LPT1:, LPT2:, ..., Prvá USB tlačiareň: /dev/usb/lp0,druhá USB tlačiareň: /dev/usb/lp1, ...).

en:  (driver %s)
sk:  (ovládač %s)

en:  (multi-session)
sk:  (multisession)

en:  Copyright (C) 2001-2002 MandrakeSoft by DUPONT Sebastien <dupont_s\@epita.fr>
sk:  Copyright (C) 2001-2002 MandrakeSoft DUPONT Sebastien <dupont_s\@epita.fr>

en:  Erase Now
sk: Vymazať teraz

en:  Error while sending mail.
sk: Chyba počas odosielania emailu.

en:  If the desired printer was auto-detected, simply choose it from the list and then add user name, password, and/or workgroup if needed.
sk:  Ak je požadovaná tlačiareň autodetekovaná jednoducho ju vyberte zo zoznamu a ak je to potrebné zadajte meno, heslo a pracovnú skupinu pre prístup k nej.

en:  [everything]
           XFdrake [--noauto] monitor
           XFdrake resolution
sk:  [všetko]
           XFdrake [--noauto] monitor
           XFdrake rozlíšenie

en:  enter `void' for void entry
sk:  vložte `prázdny' pre prázdnu položku

en:  on LPD server "%s", printer "%s"
sk:  na LPD serveri "%s", tlačiareň "%s"

en:  on Novell server "%s", printer "%s"
sk:  na Novell serveri "%s", tlačiareň "%s"

en:  on SMB/Windows server "%s", share "%s"
sk:  na SMB/Windows serveri "%s", zložka "%s"

en:  on device: %s
sk:  na zariadenie: %s

en:  on parallel port \#%s
sk:  na paralelnom porte \#%s

en:  updates 2002 MandrakeSoft by Stew Benedict <sbenedict\@mandrakesoft.com>
sk:  úpravy 2002 MandrakeSoft - Stew Benedict <sbenedict\@mandrakesoft.com>

en: !!! Indicates the password in the system database is different than
     the one in the Terminal Server database.
    Delete/re-add the user to the Terminal Server to enable login.
sk: !!! Ukazuje rozdiel medzi heslom v systémovej databáze a
    heslom v databáze Terminal Servera.
    Odstránte/znovu pridajte používateľa do Terminaloveho Servra pre povolenie prihlásenia.

en: "%s" based winmodem detected, do you want to install needed software ?
sk: Nájdený winmodem "%s", chcete nainštalovať potrebný softvér ?

en: "Country": check the current country selection. If you are not in this
    country, click on the button and choose another one.
sk: "Krajina": skontrolujte nastavenie krajiny. Ak sa nenachádzate v tejto krajine
    kliknite na tlačidlo a vyberte si inú.

en: "Menu" key
sk: "Menu" kláves

en: "Printer": clicking on the "No Printer" button will open the printer
    configuration wizard. Consult the corresponding chapter of the ``Starter
    Guide'' for more information on how to setup a new printer. The interface
    presented there is similar to the one used during installation.
sk: "Tlačiareň": ak kliknite na "Žiadna tlačiareň" tlačidlo - otvorí sa sprievodca
    konfiguráciou tlačiarne. Ak chcete získať viac informácií o tom, ako nastaviť
    novú tlačiareň, použite ``Úvodnú príručku'. Rozhranie, ktoré tu vidíte je podobné
    ako to, ktoré bolo použité pri inštalácii.

en: "Sound card": if a sound card is detected on your system, it is displayed
    here. If you notice the sound card displayed is not the one that is
    actually present on your system, you can click on the button and choose
    another driver.
sk: "Zvuková karta": ak je zdetekovaná vo Vašom systéme zvuková karta, je tu
    zobrazená. Ak si myslíte, že to nie je tá karta, ktorá sa nachádza vo Vašom
    systéme, môžete kliknúť na tlačidlo a vybrať si iný ovládač.

en: %d comma separated numbers
sk: %d čiarkou oddelené čísla

en: %d comma separated strings
sk: %d čiarkou oddelené znaky

en: %d minutes
sk: %d minút

en: %d packages
sk: %d balíky

en: %d seconds
sk: %d sekúnd

en: %s BootSplash (%s) preview
sk: %s úvodná obrazovka (%s) náhľad

en: %s exists, delete?
    
    Warning: If you've already done this process you'll probably
     need to purge the entry from authorized_keys on the server.
sk: %s už existuje, chcete ho vymazať?
    
    Pozor: Ak ste už raz vykonávali proces zálohovania je možné,
     že budete potrebovať vyčistiť záznam v authorized_keys na serveri.

en: %s formatting of %s failed
sk: %s formátovanie %s zlyhalo

en: %s found on %s, configure it automatically?
sk: %s nájdené v %s, nastaviť automaticky?

en: %s is not in the scanner database, configure it manually?
sk: %s nie je v databáze skenerov, nastaviť ručne?

en: %s not responding
sk: %s neodpovedá

en: (E)IDE/ATA controllers
sk: (E)IDE/ATA kontrolér

en: (Note: Parallel ports cannot be auto-detected)
sk: (Poznámka: Paralelné porty nemôžu byť auto detekované)

en: (This) DHCP Server IP
sk: IP tohoto DHCP servera

en: (already added %s)
sk: (už pridaný %s)

en: (bootp/dhcp/zeroconf)
sk: bootp/dhcp/nulová konfigurácia

en: (default value: %s)
sk: (štandardná hodnota: %s)

en: (module %s)
sk: (modul %s)

en: (on %s)
sk: (na %s)

en: (on this machine)
sk: (na tomto stroji)

en: , %s sectors
sk: , %s sektorov

en: , TCP/IP host "%s", port %s
sk: , TCP/IP hostiteľ "%s", port %s

en: , USB printer
sk: , USB tlačiareň

en: , USB printer \#%s
sk: , USB tlačiareň \#%s

en: , multi-function device
sk: , viacúčelové zariadenie

en: , multi-function device on HP JetDirect
sk: , viacúčelové zariadenie HP JetDirect

en: , multi-function device on USB
sk: , viacúčelové zariadenie na USB

en: , multi-function device on parallel port \#%s
sk: , viacúčelové zariadenie na paralelnom porte \#%s

en: , network printer "%s", port %s
sk: , sieťová tlačiareň "%s", port %s

en: , printer "%s" on SMB/Windows server "%s"
sk: , tlačiareň "%s" na SMB/Windows serveri "%s"

en: , printer "%s" on server "%s"
sk: , tlačiareň "%s" na serveri "%s"

en: , printing to %s
sk: , tlač na %s

en: , using command %s
sk: , použitím príkazu %s

en: - PCI and USB devices: this lists the vendor, device, subvendor and subdevice PCI/USB ids
sk: - PCI a USB zariadenia: toto je zoznam výrobcov, zariadení, dodávateľov a subzariadení PCI/USB

en: - pci devices: this gives the PCI slot, device and function of this card
    - eide devices: the device is either a slave or a master device
    - scsi devices: the scsi bus and the scsi device ids
sk: - pci zariadenia: udáva PCI slot, zariadenie a funkciu tejto karty- eide zariadenia: zariadenie je buď slave, alebo master zariadenie- scsi zariadenia: scsi zbernica a scsi id zariadenia

en: -adobe-utopia-regular-r-*-*-25-*-*-*-p-*-iso8859-*,*-r-*
sk: -adobe-utopia-regular-r-*-*-25-*-*-*-p-*-iso8859-2,*-r-*

en: /Autodetect _jazz drives
sk: /Auto-detekcia _jazz mechaník

en: /Autodetect _modems
sk: /Auto-detekcia _modemov

en: /Autodetect _printers
sk: /Auto-detekcia _tlačiarní

en: /File/-
sk: /Súbor/-

en: /File/Save _As
sk: /Súbor/Uložiť _ako

en: /File/_New
sk: /Súbor/_Nový

en: /File/_Open
sk: /Súbor/_Otvor

en: /File/_Quit
sk: /Súbor/_Koniec

en: /File/_Save
sk: /Súbor/_Ulož

en: /Help/_About...
sk: /Pomoc/_O aplikácii...

en: /Options/Test
sk: /Parametre/Test

en: /_About...
sk: /_O aplikácii...

en: /_Fields description
sk: /_Popis položiek

en: /_File
sk: /_Súbory

en: /_Help
sk: /_Pomoc

en: /_Options
sk: /_Nastavenia

en: /_Quit
sk: /_Koniec

en: /_Report Bug
sk: /_Ohlásiť chybu

en: /etc/hosts.allow and /etc/hosts.deny already configured - not changed
sk: /etc/hosts.allow a /etc/hosts.deny sú už nastavené - žiadná zmena

en: 1 button
sk: 1 tlačidlo

en: 1 minute
sk: 1 minúta

en: 16 million colors (24 bits)
sk: 16 miliónov farieb (24 bit)

en: 2 buttons
sk: 2 tlačidlá

en: 256 colors (8 bits)
sk: 256 farieb (8 bit)

en: 3 buttons
sk: 3 tlačidlá

en: 32 thousand colors (15 bits)
sk: 32 tisíc farieb (15 bit)

en: 4 billion colors (32 bits)
sk: 4 miliardy farieb (32 bit)

en: 64 MB or more
sk: 64 MB a viac

en: 65 thousand colors (16 bits)
sk: 65 tisíc farieb (16 bit)

en: <- Previous
sk: <- Predchádzajúce

en: <-- Del User
sk: <-- Zmazať používateľa

en: <-- Delete
sk: <-- Zmazať

en: <-- Edit Client
sk: <-- Zmeniť klienta

en: <control>Q
sk: <control>K

en: <control>S
sk: <control>U

en: => Notice, a label changed:
    %s
sk: => Pozor, popis bol zmenený:
    %s

en: => There are many things to choose from (%s).
sk: => Je mnoho dôvodov pre výber (%s).

en: A command line must be entered!
sk: Príkazový riadok musí byť zadaný!

en: A custom bootdisk provides a way of booting into your Linux system without
    depending on the normal bootloader. This is useful if you don't want to install
    LILO (or grub) on your system, or another operating system removes LILO, or LILO doesn't
    work with your hardware configuration. A custom bootdisk can also be used with
    the Mandrake rescue image, making it much easier to recover from severe system
    failures. Would you like to create a bootdisk for your system?
    %s
sk: Individuálna zavádzacia disketa poskytuje možnosť zaviesť Váš systém Linux
    bez závislosti na obvyklom zavádzači. Hodí sa to, pokiaľ nechcete na vašom
    systéme inštalovať LILO (či GRUB); iný operačný systém LILO odstránil; alebo
    LILO nepracuje správne s vaším hardvérom. Individuálna zavádzacia disketa môže
    byť tiež použitá spolu s Mandrake záchrannou disketou, čo môže byť užitočné pre rýchlejšie
    zotavenie systému z problémov. Želáte si vytvoriť zavádzaciu disketu pre Váš systém?
    %s

en: A custom bootdisk provides a way of booting into your Linux system without
    depending on the normal bootloader. This is useful if you don't want to install
    SILO on your system, or another operating system removes SILO, or SILO doesn't
    work with your hardware configuration. A custom bootdisk can also be used with
    the Mandrake rescue image, making it much easier to recover from severe system
    failures.
    
    If you want to create a bootdisk for your system, insert a floppy in the first
    drive and press "Ok".
sk: Vlastná zavádzacia disketa poskytuje možnosť zaviesť Váš systém Linux
    bez závislosti na obvyklom zavádzači. Hodí sa to, pokiaľ nechcete na vašom
    systéme inštalovať SILO, iný operačný systém SILO odstráni, alebo
    SILO nepracuje správne s vaším hardvérom. Individuálna zavádzacia disketa
    môže byť tiež použitá spolu s Mandrake Linux záchrannou disketou, čo 
    podstatne uľahčí zotavenie sa z vážnych chýb systému.
    
    Ak si želáte vytvoriť zavádzaciu disketu pre Váš systém, vložte disketu do
    prvej mechaniky a stlačte "Ok".

en: A graphical environment with user-friendly set of applications and desktop tools
sk: Grafické rozhranie s aplikáciami a desktopovými nástrojmi

en: A library which defends against buffer overflow and format string attacks.
sk: Knižnica, ktorá bráni proti útokom typu buffer overflow a format string.

en: A printer named "%s" already exists under %s. 
    Click "Transfer" to overwrite it.
    You can also type a new name or skip this printer.
sk: Tlačiareň s menom "%s" už pod %s existuje.
    Stlačte "Prenos" na prepísanie.
    Môžete tiež napísať nové meno alebo preskočiť
    túto tlačiareň.

en: A problem occured while restarting the network: 
    
    %s
sk: Nastal problém pri znovuspustení siete: 
    
    %s

en: A tool to monitor your logs
sk: Nástroj na monitorovanie logov

en: A valid URI must be entered!
sk: Musíte zadať správne URI!

en: ADSL connection
sk: ADSL pripojenie

en: ALL existing partitions and their data will be lost on drive %s
sk: Všetky oddiely a údaje na disku %s budú stratené

en: Abort
sk: Preruš

en: About
sk: O

en: About Harddrake
sk: O Harddrake

en: Accept
sk: Akceptujem

en: Accept user
sk: Akceptuj používateľa

en: Account Login (user name)
sk: Meno účtu (používateľské meno)

en: Account Password
sk: Heslo účtu

en: Activates/Deactivates all network interfaces configured to start
    at boot time.
sk: Aktivuje/Deaktivuje všetky sieťové zariadenia konfigurované pre spustenie
    po zavedení systému.

en: Adapter %s: %s
sk: Adaptér %s: %s

en: Add
sk: Pridaj

en: Add Client -->
sk: Pridať klienta -->

en: Add User -->
sk: Pridať používateľa -->

en: Add a module
sk: Pridaj modul

en: Add a new printer
sk: Pridaj novú tlačiareň

en: Add a new rule at the end
sk: Pridaj nové pravidlo na koniec

en: Add a scanner manually
sk: Pridať skener manuálne

en: Add a user
sk: Vytváranie používateľov

en: Add an item
sk: Pridaj položku

en: Add host
sk: Pridať hostiteľa

en: Add host/network
sk: Pridať hostiteľa/sieť

en: Add this printer to Star Office/OpenOffice.org/GIMP
sk: Pridať túto tlačiareň do Star Office/OpenOffice.org/GIMP

en: Add to LVM
sk: Pridaj do LVM

en: Add to RAID
sk: Pridaj do RAID

en: Add user
sk: Pridaj používateľa

en: Add/Del Clients
sk: Pridať/Odobrať klientov

en: Add/Del Users
sk: Pridať/Odobrať používateľov

en: Adding printer to Star Office/OpenOffice.org/GIMP
sk: Pridávam tlačiareň do Star Office/OpenOffice.org/GIMP

en: Advanced
sk: Rozšírené

en: Advanced Configuration
sk: Pokročilá konfigurácia

en: Advanced Options
sk: Pokročilé nastavenia

en: Afghanistan
sk: Afganistan

en: After changing type of partition %s, all data on this partition will be lost
sk: Po zmene diskovej oblasti %s budú všetky údaje na tejto oblasti nenávratne stratené

en: After formatting partition %s, all data on this partition will be lost
sk: Ak naformátujete oddiel %s,všetky predošlé údaje sa na ňom stratia

en: After resizing partition %s, all data on this partition will be lost
sk: Po zmene veľkosti oddielu %s budú všetky údaje nenávratne stratené

en: After this is done, we recommend that you restart your X environment to avoid any hostname-related problems.
sk: Po zmene doporučujeme reštartovať X windows, aby ste
    predišli problémom pri zmene mena počítača.

en: After you have configured the general bootloader parameters, the list of
    boot options that will be available at boot time will be displayed.
    
    If there are other operating systems installed on your machine they will
    automatically be added to the boot menu. You can fine-tune the existing
    options by clicking "Add" to create a new entry; selecting an entry and
    clicking "Modify" or "Remove" to modify or remove it. "OK" validates
    your changes.
    
    You may also not want to give access to these other operating systems to
    anyone who goes to the console and reboots the machine. You can delete the
    corresponding entries for the operating systems to remove them from the
    bootloader menu, but you will need a boot disk in order to boot those other
    operating systems!
sk: Ak ste už nastavili základné parametre zavádzača, zobrazí sa zoznam
    nastavení pri štarte.
    
    Ak je na Vašom počítači nainštalovaný iný operačný systém, bude automaticky
    pridaný do štartovacieho menu. Môžete pridať k existujúcim položkám inú
    kliknutím na "Pridať"; vybraním položky a kliknutím na "Upraviť", alebo
    "Odstrániť" ju môžete upraviť, alebo odstrániť. "OK" potvrdí Vaše zmeny.
    
    Možno nebudete chcieť aby bolo umožnené hocikomu získať prístup k týmto
    operačným systémom ak z konzoly reštartne počítač. Môžete odstrániť
    tieto položky pre operačné systémy z menu zavádzača, ale budete potom
    potrebovať zavádzací disk, ak budete tieto systémy chcieť spustiť!

en: Albania
sk: Albánsko

en: Albanian
sk: Albánska

en: Algeria
sk: Alžírsko

en: All
sk: Všetko

en: All data on this partition should be backed-up
sk: Všetky údaje na tejto oblasti by sa mali zazálohovať

en: All incidents will be followed up by a single qualified MandrakeSoft technical expert.
sk: Všetky incidenty budú sledované jedným technicky kvalifikovaným expertom MandrakeSoft-u

en: All languages
sk: Všetky jazyky

en: All primary partitions are used
sk: Všetky primárne oddiely sú už použité

en: All remote machines
sk: Všetky vzdialené počítače

en: Allow Thin Clients
sk: Povoliť tenkých klientov

en: Allow all users
sk: Dovoľ všetkým  užívateľom

en: Alt and Shift keys simultaneously
sk: Alt a Shift klávesy naraz

en: Alternative drivers
sk: Alternatívne ovládače

en: Alternative test page (A4)
sk: Alternatívna testovacia stránka (A4)

en: Alternative test page (Letter)
sk: Alternatívna testovacia stránka (Letter)

en: Alternatively, you can specify a device name/file name in the input line
sk: Alternatívne môžte špecifikovať meno zariadenia/súboru vo vstupnom políčku

en: American Samoa
sk: Americká Samoa

en: Amusement programs: arcade, boards, strategy, etc
sk: Zábavne programy: stolové, stratégie, atď

en: An error occurred
sk: Vyskytla sa chyba

en: An error occurred - no valid devices were found on which to create new filesystems. Please check your hardware for the cause of this problem
sk: Vyskytla sa chyba - neboli nájdené žiadne platné zariadenia, na ktorých je možné vytvoriť nové súborové systémy. Skontrolujte Váš hardvér pre zistenie príčiny problému.

en: An error occurred, but I don't know how to handle it nicely.
    Continue at your own risk.
sk: Vyskytla sa chyba a neviem ju úplne vyriešiť.
    Pokračujte na vlastnú zodpovednosť.

en: An error occurred:
    %s
    Try to change some parameters
sk: Vyskytla sa chyba:
    %s
    Skúste zmeniť niektoré parametre

en: An online platform to respond to company's specific support needs
sk: Online platforma pre odpovede na špecifické problémy, ktoré rieši Vaša firma

en: Anacron is a periodic command scheduler.
sk: Anacron, periodický plánovač príkazov.

en: Another one
sk: Iný

en: Antarctica
sk: Antarktída

en: Antigua and Barbuda
sk: Antigua a Barbuda

en: Any partitions that have been newly defined must be formatted for use
    (formatting means creating a file system).
    
    At this time, you may wish to reformat some already existing partitions to
    erase any data they contain. If you wish to do that, please select those
    partitions as well.
    
    Please note that it is not necessary to reformat all pre-existing
    partitions. You must reformat the partitions containing the operating
    system (such as "/", "/usr" or "/var") but you do not have to
    reformat partitions containing data that you wish to keep (typically
    "/home").
    
    Please be careful when selecting partitions. After formatting, all data on
    the selected partitions will be deleted and you will not be able to recover
    it.
    
    Click on "Next ->" when you are ready to format partitions.
    
    Click on "<- Previous" if you want to choose another partition for your
    new Mandrake Linux operating system installation.
    
    Click on "Advanced" if you wish to select partitions that will be checked
    for bad blocks on the disk.
sk: Každý nanovo definovaný diskový oddiel musí byť naformátovaný pred jeho použitím.
    (formátovanie znamená vytváranie súborového systému).
    
    Teraz si môžete zvoliť, či si želáte formátovať existujúce oddiely aby ste odstránili
    údaje, ktoré sa na nich nachádzajú. Ak si to želáte, zvoľte prosím oddiely, ktoré
    chcete naformátovať.
    
    Uvedomte si, že nie je nutné opätovne formátovať všetky existujúce oddiely.
    Určite musíte formátovať oddiely obsahujúce operačný systém (napríklad  "/",
    "/usr", alebo "/var"  ), nemusíte ale formátovať oddiely obsahujúce údaje, ktoré
     chcete zachovať (typicky "/home")
    
    Pri voľbe oddielov na formátovanie buďte opatrní. Po naformátovaní budú
    všetky údaje na zvolených oddieloch zmazané a nebude žiadna možnosť
    ako ich obnoviť
    
    Kliknite na "Pokračovať ->" ak ste pripravený formátovať vybrané oddiely.
    
    Kliknite na "<- Späť" ak si chcete zvoliť iné oddiely pre novú inštaláciu Vášho
    nového Mandrake Linux systému.
    
    Kliknite na "Rozšírené" ak si chcete vybrať oddiely, ktoré budú kontrolované
    na prítomnosť chybných blokov na disku.

en: Apache World Wide Web Server
sk: Apache WWW server

en: Apache is a World Wide Web server. It is used to serve HTML files and CGI.
sk: Apache je WWW server. Je používaný na poskytovanie HTML stránok a CGI.

en: Apache, Pro-ftpd
sk: Apache a Pro-ftpd

en: Append
sk: Pridaj

en: Application:
sk: Aplikácia:

en: Apply
sk: Aplikovať

en: Arabic
sk: Arabsky

en: Are you sure that you want to set up printing on this machine?
sk: Ste si istí, že chcete nastaviť tlačenie na tomto počítači?

en: Area:
sk: Oblasť :

en: Argentina
sk: Argentína

en: Arguments: ()
    
    If SERVER_LEVEL (or SECURE_LEVEL if absent) is greater than 3
    in /etc/security/msec/security.conf, creates the symlink /etc/security/msec/server
    to point to /etc/security/msec/server.<SERVER_LEVEL>. The /etc/security/msec/server
    is used by chkconfig --add to decide to add a service if it is present in the file
    during the installation of packages.
sk: Argumenty: ()
    
    Ak je nastavený SERVER_LEVEL (alebo SECURE_LEVEL ak chýba) vyšší ako 3
    v /etc/security/msec/security.conf, vytvorí sa symblický link /etc/security/msec/server
    smerujúci na /etc/security/msec/server.<SERVER_LEVEL>. /etc/security/msec/server
    je používaný programom chkconfig --add pri pridávaní služby, či je súbor dostupný
    počas inštalácie balíkov.

en: Arguments: (arg)
    
     Accept/Refuse broadcasted icmp echo.
sk: Argument: (hodnota)
    
     Povoliť/Zakázať odpovedať na icmp echo poslané na broadcast adresu.

en: Arguments: (arg)
    
     Accept/Refuse icmp echo.
sk: Argument: (hodnota)
    
     Povoliť/Zakázať icmp echo.

en: Arguments: (arg)
    
     Activate/Disable daily security check.
sk: Argument: (hodnota)
    
     Aktivovať/Deaktivovať denné bezpečnostné kontroly.

en: Arguments: (arg)
    
     Enable/Disable sulogin(8) in single user level.
sk: Argument: (hodnota)
    
     Povoliť/Zakázať sulogin(8) v jednopoužívateľskom režime.

en: Arguments: (arg)
    
     Enabling su only from members of the wheel group or allow su from any user.
sk: Argument: (hodnota)
    
     Povoliť su iba pre členov skupiny wheel, alebo povoliť su pre akéhokoľvek používateľa.

en: Arguments: (arg)
    
    Accept/Refuse bogus IPv4 error messages.
sk: Argument: (hodnota)
    
    Povoliť/Zakázať IPv4 chybové správy.

en: Arguments: (arg)
    
    Activate/Disable ethernet cards promiscuity check.
sk: Argument: (hodnota)
    
    Aktivovať/Deaktivovať kontrolu promiskuitného režimu ethernetovej karty.

en: Arguments: (arg)
    
    Allow/Forbid autologin.
sk: Argument: (hodnota)
    
    Povoliť/Zakázať autologin.

en: Arguments: (arg)
    
    Allow/Forbid direct root login.
sk: Argument: (hodnota)
    
    Povoliť/Zakázať priame prihlásenie root-a z konzoly.

en: Arguments: (arg)
    
    Allow/Forbid reboot by the console user.
sk: Argument: (hodnota)
    
    Povoliť/Zakázať možnosť rebootovania používateľom prihláseným na konzole.

en: Arguments: (arg)
    
    Allow/Forbid remote root login.
sk: Argument: (hodnota)
    
    Povoliť/Zakázať možnosť vzdialeného prihlásenia sa root-a.

en: Arguments: (arg)
    
    Allow/Forbid the list of users on the system on display managers (kdm and gdm).
sk: Argument: (hodnota)
    
    Povoliť/Zakázať zoznam používateľov v systéme pre kdm a gdm.

en: Arguments: (arg)
    
    Authorize all services controlled by tcp_wrappers (see hosts.deny(5)) if \fIarg\fP = ALL. Only local ones
    if \fIarg\fP = LOCAL and none if \fIarg\fP = NONE. To authorize the services you need, use /etc/hosts.allow
    (see hosts.allow(5)).
sk: Argument: (hodnota)
    
    Autorizovať všetky služby kontrolované pomocou tcp_wappera (viď. hosts.deny(5)) ak \fIhodnota\fP = ALL. Ak iba
    lokálne, potom \fIhodnota\fP = LOCAL a ak žiadne, potom \fIhodnota\fP = NONE. Pre autorizovanie služieb potrebujete
    použiť /etc/hosts.allow (viď. hosts.allow(5)).

en: Arguments: (arg)
    
    Enable/Disable crontab and at for users. Put allowed users in /etc/cron.allow and /etc/at.allow
    (see man at(1) and crontab(1)).
sk: Argument: (hodnota)
    
    Povoliť/Zakázať použitie crontab pre používateľov. Používatelia, ktorí majú mať povolené by mali byť uvedení
    v /etc/cron.allow a /etc/at.allow (viď. man at(1) a crontab(1)).

en: Arguments: (arg)
    
    Enable/Disable libsafe if libsafe is found on the system.
sk: Argument: (hodnota)
    
    Povoliť/Zakázať knižnicu libsafe ak je prítomná vo Vašom systéme.

en: Arguments: (arg)
    
    Enable/Disable msec hourly security check.
sk: Argument: (hodnota)
    
    Povoliť/Zakázať bezpečnostné kontroly msec každú hodinu.

en: Arguments: (arg)
    
    Enable/Disable the logging of IPv4 strange packets.
sk: Argument: (hodnota)
    
    Povoliť/Zakázať logovanie neštandardných IPv4 paketov.

en: Arguments: (arg)
    
    If \fIarg\fP = ALL allow /etc/issue and /etc/issue.net to exist. If \fIarg\fP = NONE no issues are
    allowed else only /etc/issue is allowed.
sk: Argument: (hodnota)
    
    Ak \fIhodnota\fP = ALL je povolená existencia /etc/issue a /etc/issue.net. Ak \fIhodnota\fP = NONE
    je povolené iba /etc/issue.

en: Arguments: (arg)
    
    Set the password history length to prevent password reuse.
sk: Argument: (počet)
    
    Nastaviť počet nových znakov v hesle ako prevencia pred použitím takého istého hesla.

en: Arguments: (arg)
    
    The argument specifies if clients are authorized to connect
    to the X server on the tcp port 6000 or not.
sk: Argument: (hodnota)
    
    Hodnota špecifikuje či je klient oprávnený pripojiť sa
    k X serveru na tcp port 6000 alebo nie.

en: Arguments: (arg)
    
    Use password to authenticate users.
sk: Argument: (hodnota)
    
    Používať heslá pre autentikáciu používateľov.

en: Arguments: (arg, alert=1)
    
    Enable/Disable IP spoofing protection.
sk: Argumenty: (hodnota, varovanie=1)
    
    Poviliť/Zakázať ochranu proti IP spoofingu.

en: Arguments: (arg, alert=1)
    
    Enable/Disable name resolution spoofing protection.  If
    \fIalert\fP is true, also reports to syslog.
sk: Argumenty: (hodnota, varovanie=1)
    
    Povoliť/Zakázať ochranu proti spoofingu pri rozlišovaní mien.
    Ak je nastavené \fIvarovanie\fP tak sa udalosť zaloguje pomocou syslog-u.

en: Arguments: (arg, expr='*.*', dev='tty12')
    
    Enable/Disable syslog reports to console 12. \fIexpr\fP is the
    expression describing what to log (see syslog.conf(5) for more details) and
    dev the device to report the log.
sk: Argumenty: (hodnota,

en: Arguments: (arg, listen_tcp=None)
    
    Allow/Forbid X connections. First arg specifies what is done
    on the client side: ALL (all connections are allowed), LOCAL (only
    local connection) and NONE (no connection).
sk: Argumenty: (hodnota, listen_tcp=None)
    
    Povoliť/Zakázať X spojenia. Prvý argument špecifikuje čo je povolené
    na klientskej strane: ALL (všetky pripojenia sú povolené), LOCAL (iba
    lokálne pripojenia) a NONE (žiadne pripojenia).

en: Arguments: (length, ndigits=0, nupper=0)
    
    Set the password minimum length and minimum number of digit and minimum number of capitalized letters.
sk: Argumenty: (dĺžka, počet_čísel=0, veľkých_písmen=0)
    
    Nastaviť minimálnu dĺžku hesla, minimálny počet číslic a minimálny počet veľkých písmen.

en: Arguments: (max, inactive=-1)
    
    Set password aging to \fImax\fP days and delay to change to \fIinactive\fP.
sk: Argumenty: (max, neaktívne=-1)
    
    Nastavenie platnosti hesla na \fImax\fP dní a času pre zmenu na \fIneaktívne\fP.

en: Arguments: (name)
    
    Add the name as an exception to the handling of password aging by msec.
sk: Argument: (meno)
    
    Pridať meno ako výnimku pri posudzovaní dĺžky platnosti hesla pre msec.

en: Arguments: (size)
    
    Set shell commands history size. A value of -1 means unlimited.
sk: Argument: (veľkosť)
    
    Nastavuje veľkosť histórie príkazového riadku. Hodnota -1 znamená neobmedzenú históriu.

en: Arguments: (umask)
    
    Set the root umask.
sk: Argument: (umask)
    
    Nastaviť umask pre root-a.

en: Arguments: (umask)
    
    Set the user umask.
sk: Argument: (umask)
    
    Nastaviť umask pre používateľa.

en: Arguments: (val)
    
    Set the shell timeout. A value of zero means no timeout.
sk: Argument: (čas)
    
    Nastavenie času, po ktorom príkazový interpreter prevedie automatické odhlásenie. Hodnota nula nenastavuje žiaden čas.

en: Armenia
sk: Arménsko

en: Armenian (old)
sk: Arménska (stará)

en: Armenian (phonetic)
sk: Arménska (fonetická)

en: Armenian (typewriter)
sk: Arménska (písací stroj)

en: At the time you are installing Mandrake Linux, it is likely that some
    packages have been updated since the initial release. Bugs may have been
    fixed, security issues resolved. To allow you to benefit from these
    updates, you are now able to download them from the Internet. Choose
    "Yes" if you have a working Internet connection, or "No" if you prefer
    to install updated packages later.
    
    Choosing "Yes" displays a list of places from which updates can be
    retrieved. Choose the one nearest you. A package-selection tree will
    appear: review the selection, and press "Install" to retrieve and install
    the selected package( s), or "Cancel" to abort.
sk: Po nainštalovaní Mandrake Linux systému je pravdepodobné, že niektoré
    balíky ktoré sa nachádzali v distribúcii nezodpovedajú ich aktuálnym
    verziám. Môžu v nich byť opravené chyby, alebo bezpečnostné nedostatky.
    Aby ste mohli tieto opravy aplikovať, budete si ich teraz môcť stiahnuť
    z Internetu. Vyberte "Áno" ak máte fungujúce pripojenie k Internetu, alebo
    "Nie" a chcete opravy aplikovať neskôr.
    
    Zvolením "Áno" sa zobrazí zoznam sajtov z ktorých je možné získať opravy.
    Vyberte si Váš najbližší. Zobrazí sa Vám výber balíkov: prezrite si výber
    a kliknite na "Inštaluj" pre získanie a inštaláciu vybraných balíkov, alebo
    si vyberte "Zruš" pre zrušenie.

en: At this point, DrakX will allow you to choose the security level desired
    for the machine. As a rule of thumb, the security level should be set
    higher if the machine will contain crucial data, or if it will be a machine
    directly exposed to the Internet. The trade-off of a higher security level
    is generally obtained at the expense of ease of use. Refer to the "msec"
    chapter of the ``Command Line Manual'' to get more information about the
    meaning of these levels.
    
    If you do not know what to choose, keep the default option.
sk: Na tomto mieste Vám DrakX umožňuje nastaviť bezpečnostnú úroveň pre
    tento počítač. Ako pomôcku môžete použiť pravidlo, že čím dôležitejšie
    údaje, alebo ak počítač bude pripojený do Internetu, tým vyššia úroveň
    by mala byť zvolená. Treba si uvedomiť, že so zvyšovaním bezpečnostnej úrovne
    sa znižuje pohodlie používania. Všimnite si kapitolu "msec" v "Referenčnej
    príručke", ak si želáte získať viac informácií o tom, čo znamenajú tieto úrovne.
    
    Ak si neviete vybrať, ponechajte štandardné nastavenie.

en: At this point, you need to choose which partition(s) will be used for the
    installation of your Mandrake Linux system. If partitions have already been
    defined, either from a previous installation of GNU/Linux or from another
    partitioning tool, you can use existing partitions. Otherwise, hard drive
    partitions must be defined.
    
    To create partitions, you must first select a hard drive. You can select
    the disk for partitioning by clicking on ``hda'' for the first IDE drive,
    ``hdb'' for the second, ``sda'' for the first SCSI drive and so on.
    
    To partition the selected hard drive, you can use these options:
    
     * "Clear all": this option deletes all partitions on the selected hard
    drive
    
     * "Auto allocate": this option enables you to automatically create ext3
    and swap partitions in free space of your hard drive
    
    "More": gives access to additional features:
    
     * "Save partition table": saves the partition table to a floppy. Useful
    for later partition-table recovery, if necessary. It is strongly
    recommended that you perform this step.
    
     * "Restore partition table": allows you to restore a previously saved
    partition table from a floppy disk.
    
     * "Rescue partition table": if your partition table is damaged, you can
    try to recover it using this option. Please be careful and remember that it
    doesn't always work.
    
     * "Reload partition table": discards all changes and reloads the
    partition table that was originally on the hard drive.
    
     * "Removable media automounting": unchecking this option will force
    users to manually mount and unmount removable medias such as floppies and
    CD-ROMs.
    
     * "Wizard": use this option if you wish to use a wizard to partition
    your hard drive. This is recommended if you do not have a good
    understanding of partitioning.
    
     * "Undo": use this option to cancel your changes.
    
     * "Toggle to normal/expert mode": allows additional actions on
    partitions (type, options, format) and gives more information about the
    hard drive.
    
     * "Done": when you are finished partitioning your hard drive, this will
    save your changes back to disk.
    
    When defining the size of a partition, you can finely set the partition
    size by using the Arrow keys of your keyboard.
    
    Note: you can reach any option using the keyboard. Navigate through the
    partitions using [Tab] and the [Up/Down] arrows.
    
    When a partition is selected, you can use:
    
     * Ctrl-c to create a new partition (when an empty partition is selected)
    
     * Ctrl-d to delete a partition
    
     * Ctrl-m to set the mount point
    
    To get information about the different file system types available, please
    read the ext2FS chapter from the ``Reference Manual''.
    
    If you are installing on a PPC machine, you will want to create a small HFS
    ``bootstrap'' partition of at least 1MB which will be used by the yaboot
    bootloader. If you opt to make the partition a bit larger, say 50MB, you
    may find it a useful place to store a spare kernel and ramdisk images for
    emergency boot situations.
sk: Na tomto mieste je potrebné aby ste si vybrali oblasti, ktoré budú použité
    na inštaláciu Mandrake Linux systému. Ak už boli oddiely definované,
    napríklad pri predchádzajúcej inštalácii GNU/Linux-u, alebo iným nástrojom
    pre správu oblastí, môžete použiť už existujúce oblasti. Inak musia byť
    oblasti teraz definované.
    
    Pre vytvorenie oddielu si najprv musíte vybrať pevný disk. To dosiahnete
    kliknutím na ``hda'' pre prvý IDE disk, ``hdb'' pre druhý, ``sda'' je prvý SCSI
    disk a podobne.
    
    Pri rozdeľovaní vybraného disku je možné použiť tieto možnosti:
    
     * "Zmaž všetko": táto voľba vymaže všetky oblasti na vybranom pevnom
    disku
    
     * "Automaticky prerozdeľ": táto voľba umožní automatické vytvorenie ext3
    a swap oblasti na voľnom mieste Vášho disku
    
     * "Viac": získate prístup k rozšíreným možnostiam:
    
     * "Ulož tabuľku rozdelenia disku": uloží tabuľku rozdelenia na disketu.
    Je to vhodné pre neskoršiu obnovu tabuľky, ak to bude potrebné. Je veľmi
    odporúčané aby ste absolvovali tento krok
    
     * "Obnov tabuľku rozdelenia disku": umožňuje obnoviť predtým uloženú
    tabuľku z diskety;
    
     * "Zachrániť tabuľku rozdelenia disku": ak je Vaša tabuľka rozdelenia disku zničená,
    môžete sa pokúsiť zachrániť ju použitím tejto možnosti. Buďte opatrní a pamätajte si, že
    sa to nemusí podariť
    
     * "Znovunačítať tabuľku rozdelenia disku": zrušiť všetky zmeny a načítať znova
    tabuľku rozdelenia disku
    
     * "Automatické pripojenie vymeniteľných médií": odznačením tejto možnosti
    prinútite používateľov k manuálnemu pripájaniu a odpájaniu vymeniteľných médií
    ako napríklad diskety, alebo CD-ROM médiá.
    
     * "Sprievodca": použite toto nastavenie ak si želáte použiť sprievodcu pre rozdelenie
    Vášho disku. Táto možnosť je doporučená ak nemáte dobré znalosti o rozdeľovaní
    pevného disku
    
     * "Späť": použite túto možnosť pre zrušenie Vašich zmien
    
     * "Prepni do normálneho/expertného režimu": umožňuje vykonať ďalšie akcie
    na oblastiach (typ, voľby, formátovanie) a vypisuje viac informácií;
    
     * "Hotovo": ak ste skončili s rozdeľovaním Vášho pevného disku, táto voľba
    uloží Vaše zmeny na disk.
    
    Ak ste definovali veľkosť partícií, môžete ešte donastaviť veľkosť týchto partícií
    pomocou šípiek na klávesnici.
    
    Poznámka: je možné dosiahnuť všetky voľby a nastavenia pomocou klávesnice. Výber
    oblastí za použitia [Tab] a [Hore/Dole] šípiek.
    
    Ak je oblasť vybraná, je možné použiť:
    
     * Ctrl-c pre vytvorenie novej oblasti (ak je vybraná prázdna oblasť)
    
     * Ctrl-d pre zrušenie oblasti
    
     * Ctrl-m pre nastavenie bodu pripojenia
    
    Pre získanie informácií o iných súborových systémoch, ktoré sú dostupné, prečítajte
    si ext2fs kapitolu z ``Referenčnej príručky''.
    
    Ak prevádzate inštaláciu na PPC stroj budete zrejme chcieť vytvoriť malý HFS
    ``bootstrap'' oddiel veľký aspoň 1MB, ktorý bude môcť používať yaboot
    zavádzač. Ak sa rozhodnete vytvoriť tento oddiel väčší, povedzme 50MB, môže
    to byť vhodné miesto pre uloženie jadra a obrazov ramdisku pre výnimočné
    situácie, ktoré môžu nastať.

en: At this point, you need to decide where you want to install the Mandrake
    Linux operating system on your hard drive. If your hard drive is empty or
    if an existing operating system is using all the available space you will
    have to partition the drive. Basically, partitioning a hard drive consists
    of logically dividing it to create the space needed to install your new
    Mandrake Linux system.
    
    Because the process of partitioning a hard drive is usually irreversible
    and can lead to lost data if there is an existing operating system already
    installed on the drive, partitioning can be intimidating and stressful if
    you are an inexperienced user. Fortunately, DrakX includes a wizard which
    simplifies this process. Before continuing with this step, read through the
    rest of this section and above all, take your time.
    
    Depending on your hard drive configuration, several options are available:
    
     * "Use free space": this option will perform an automatic partitioning
    of your blank drive(s). If you use this option there will be no further
    prompts.
    
     * "Use existing partition": the wizard has detected one or more existing
    Linux partitions on your hard drive. If you want to use them, choose this
    option. You will then be asked to choose the mount points associated with
    each of the partitions. The legacy mount points are selected by default,
    and for the most part it's a good idea to keep them.
    
     * "Use the free space on the Windows partition": if Microsoft Windows is
    installed on your hard drive and takes all the space available on it, you
    have to create free space for Linux data. To do so, you can delete your
    Microsoft Windows partition and data (see `` Erase entire disk'' solution)
    or resize your Microsoft Windows FAT partition. Resizing can be performed
    without the loss of any data, provided you previously defragment the
    Windows partition and that it uses the FAT format. Backing up your data is
    strongly recommended.. Using this option is recommended if you want to use
    both Mandrake Linux and Microsoft Windows on the same computer.
    
       Before choosing this option, please understand that after this
    procedure, the size of your Microsoft Windows partition will be smaller
    then when you started. You will have less free space under Microsoft
    Windows to store your data or to install new software.
    
     * "Erase entire disk": if you want to delete all data and all partitions
    present on your hard drive and replace them with your new Mandrake Linux
    system, choose this option. Be careful, because you will not be able to
    undo your choice after you confirm.
    
       !! If you choose this option, all data on your disk will be deleted. !!
    
     * "Remove Windows": this will simply erase everything on the drive and
    begin fresh, partitioning everything from scratch. All data on your disk
    will be lost.
    
       !! If you choose this option, all data on your disk will be lost. !!
    
     * "Custom disk partitionning": choose this option if you want to
    manually partition your hard drive. Be careful -- it is a powerful but
    dangerous choice and you can very easily lose all your data. That's why
    this option is really only recommended if you have done something like this
    before and have some experience. For more instructions on how to use the
    DiskDrake utility, refer to the ``Managing Your Partitions '' section in
    the ``Starter Guide''.
sk: Teraz si môžete zvoliť, kam si želáte nainštalovať Mandrake Linux
    systém na Váš disk. Ak je Váš disk prázdny, alebo ak na ňom
    existuje operačný systém, ktorý zaberá všetko dostupné miesto bude
    potrebné ho prerozdeliť. Prerozdeľovanie pozostáva z logického
    rozdelenia a vytvorenia priestoru pre novú inštaláciu Vášho Mandrake
    Linux systému.
    
    Pretože je efekt rozdeľovacieho procesu nevratný, prerozdelenie
    disku môže byt pre neskúsených používateľov stresujúce. Našťastie
    DrakX obsahuje sprievodcu, ktorý tento proces značne zjednodušuje.
    Pred začatím tejto operácie
     prosím venujte svoj čas prečítaniu
    si zodpovedajúcich častí dokumentácie.
    
    V závislosti na rozdelení Vášho disku Vám budú ponúknuté rôzne možnosti:
    
     * "Použiť voľné miesto": táto možnosť bude jednoducho viesť k automatickému
    rozdeleniu Vášho voľného miesta na disku(och). Na nič viac nebudete musieť odpovedať.
    
     * "Použiť existujúce oddiely": sprievodca zdetekuje jeden, alebo viac existujúcich
    Linux oddielov na Vašom pevnom disku. Ak si to želáte, vyberte si túto možnosť.
    Potom budete musieť nastaviť body pripojenia, ktoré priradíte oddielom.
    Hlavné body pripojenia budú vybrané štandardne a mali by ste ich podľa možnosti
    zachovať.
    
     * "Použiť voľné miesto z Windows oddielu": ak máte nainštalovaný systém Microsoft
    Windows na Vašom pevnom disku a zaberá všetko voľné miesto ktoré je na ňom
    k dispozícii je potrebné vytvoriť Linux oddiel pre údaje. Takže môžete vymazať Váš
    Windows oddiel a údaje (pozrite ``Vymazať celý disk'', alebo ``Expertný režim''), alebo
    zmeniť veľkosť Vašej Microsoft Windows oblasti. Zmenu veľkosti je možné uskutočniť
    bez straty údajov, vďaka predchádzajúcemu defragmentovaniu Windows oblasti.
    Odzálohovaním Vašich údajov, ale rozhodne nič nestratíte.. Toto riešenie je odporúčané,
    ak si želáte používať spoločne Mandrake Linux aj Microsoft Windows na jednom
    počítači.
    
       Pred vybraním tejto možnosti sa prosím presvedčte, či veľkosť Microsoft Windows
    oddielu môže byť ešte menšia ako je momentálne. Budete mať k dispozícii menej
    priestoru pre ukladanie Vašich údajov, alebo inštaláciu nových programov pod
    Vaším Microsoft Windows systémom.
    
     * "Vymazať celý disk": ak si želáte vymazať všetky údaje a všetky oddiely
    prítomné na Vašom pevnom disku a nahradiť ich Vašim novým Mandrake Linux
    systémom, zvoľte si túto voľbu. Buďte opatrní pri tejto možnosti, pretože nebude
    žiadna možnosť zvrátiť Vaše rozhodnutie keď ho potvrdíte.
    
       !! Ak si vyberiete túto možnosť, všetky údaje na Vašom disku budú stratené. !!
    
     * "Odstrániť Windows": jednoducho bude všetko odstránené z pevného
    disku a bude potrebné prerozdeliť disk odznova. Všetky údaje na Vašom disku
    budú zničené;
    
       !! Ak si vyberiete túto možnosť, všetky údaje na Vašom disku budú stratené. !!
    
     * "Expertný režim": vyberte si túto možnosť ak chcete ručne rozdeľovať Váš
    pevný disk. Buďte opatrní - je to veľmi mocná, ale nebezpečná voľba. Môžete
    veľmi jednoducho prísť o všetky Vaše údaje. Preto si ju nevyberajte bez toho
    aby ste skutočne vedeli čo robíte. Ak chcete vedieť bližšie ako používať nástroj
    DiskDrake, prečítajte si ``Menežovanie Vašich oblastí'' v ````Používateľskej
    príručke''''

en: Audio-related tools: mp3 or midi players, mixers, etc
sk: Nástroje pre audio: mpš alebo midi prehrávače, etc

en: Australia
sk: Austrália

en: Australian Optus cable TV
sk: Austrálska Optus káblová TV

en: Austria
sk: Rakúsko

en: Authentication
sk: Autentifikácia

en: Authentication LDAP
sk: Autentifikácia LDAP

en: Authentication NIS
sk: NIS autentifikácia

en: Authentication Windows Domain
sk: Autentifikácia do Windows domény

en: Author:
sk: Autor:

en: Auto Install
sk: Automatická inštalácia

en: Auto Install Configurator
sk: Konfigurátor automatickej inštalácie

en: Auto allocate
sk: Automaticky prerozdeľ

en: Auto-detect
sk: Auto-detekcia

en: Auto-detect printers connected directly to the local network
sk: Autodetekcia tlačiarní pripojených priamo do siete

en: Auto-detect printers connected to machines running Microsoft Windows
sk: Autodetekcia tlačiarní pripojených k počítačom s Microsoft Windows

en: Auto-detect printers connected to this machine
sk: Automatická detekcia tlačiarní pripojených k tomuto počítaču

en: Auto-detected
sk: Auto-detekcia

en: Automated
sk: Automatická

en: Automatic IP
sk: Automatická IP

en: Automatic Steps Configuration
sk: Automatické kroky konfigurácie

en: Automatic correction of CUPS configuration
sk: Automatická korekcia nastavenia CUPS

en: Automatic detection and configuration of hardware at boot.
sk: Automatická detekcia a konfigurácia hardvéru pri štarte.

en: Automatic reconfiguration
sk: Automatická zmena konfigurácie

en: Automatic regeneration of kernel header in /boot for
    /usr/include/linux/{autoconf,version}.h
sk: Automatická obnova hlavičiek jadra v /boot
    pre /usr/include/linux/{autoconf,version}.h

en: Automatic time synchronization (using NTP)
sk: Automatická synchronizácia času (pomocou NTP)

en: Automatically find available printers on remote machines
sk: Automaticky nájsť dostupné tlačiarne na vzdialených počítačoch

en: Automatically switch on numlock key locker under console
    and XFree at boot.
sk: Automaticky zapne num-lock pod konzolou a XFree počas
    štartu systému.

en: Autoprobe
sk: Automatické zistenie

en: Available printers
sk: Dostupné tlačiarne

en: Azerbaidjani (latin)
sk: Azerbajdžan (latin)

en: Azerbaijan
sk: Azerbajdžan

en: Backup %s to %s.old
sk: Zálohuj %s ako %s.old

en: Backup Now
sk: Zálohuj

en: Backup Now from configuration file
sk: Zálohuj podľa konfiguračného súbora

en: Backup Other files...
sk: Zálohovať iné súbory...

en: Backup User files...
sk: Zálohovať užívateľské súbory...

en: Backup Users
sk: Záloha používateľov

en: Backup files are corrupted
sk: Súbory zálohy boli porušené

en: Backup files not found at %s.
sk: Neboli nájdené zálohy na %s.

en: Backup other files
sk: Zálohuj iné súbory

en: Backup system
sk: Zálohovať systém

en: Backup system files
sk: Zálohuj systémové súbory

en: Backup system files...
sk: Záloha systémových súborov...

en: Backup the system files before:
sk: Najskôr zálohuj systémové súbory:

en: Backup user files
sk: Zálohuj užívateľské súbory

en: Backup your System files. (/etc directory)
sk: Záloha Vašich systémových súborov. (/etc adresár)

en: Bad backup file
sk: Chybný zálohovací súbor

en: Bad choice, try again
sk: Chybná voľba, skúste znovu

en: Bad package
sk: Chybný balík

en: Bad password on %s
sk: Zlé heslo pre %s

en: Bahamas
sk: Bahamy

en: Bangladesh
sk: Bangladéš

en: Basic
sk: Základ

en: Be careful: this operation is dangerous.
sk: Buďte opatrní: táto operácia je nebezpečná.

en: Be sure a media is present for the device %s
sk: Uistite sa, či sa v zariadení %s nachádza médium (disketa)

en: Because you are doing a network installation, your network is already configured.
    Click on Ok to keep your configuration, or cancel to reconfigure your Internet & Network connection.
sk: Pretože robíte inštaláciu cez sieť, vaša sieť je už nastavená. Stlačte OK pre zachovanie
    nastavenia, alebo Zruš pre opätovné nastavenie pripojenia na internet a sieť.

en: Become a MandrakeExpert
sk: Staňte sa MandrakeExpert-om

en: Before continuing, you should carefully read the terms of the license. It
    covers the entire Mandrake Linux distribution. If you do agree with all the
    terms in it, check the "Accept" box. If not, simply turn off your
    computer.
sk: Pred tým, než budete pokračovať, mali by ste si pozorne prečítať
    licenčné podmienky. Pokrývajú celú distribúciu Mandrake Linux
    Ak súhlasíte so všetkými jej bodmi kliknite na tlačidlo "Akceptujem".
    Ak nesúhlasíte, jednoducho vypnite Váš počítač.

en: Before installing any fonts, be sure that you have the right to use and install them on your system.
    
    -You can install the fonts the normal way. In rare cases, bogus fonts may hang up your X Server.
sk: Pred pridaním fontov sa prosím uistite, že na vašom počítači máte práva ich pridávať.
    
    -Pre pridávanie fontov môžete použiť štandardný spôsob. V špeciálnych prípadoch však chybné fonty môžu spôsobiť vytuhnutie X servera.

en: Belarus
sk: Bielorusko

en: Belarusian
sk: Bieloruská

en: Belgian
sk: Belgická

en: Belgium
sk: Belgicko

en: Bengali
sk: Bengálska

en: Bermuda
sk: Bermudy

en: Bogomips
sk: Bogomipsov

en: Bolivia
sk: Bolívia

en: Books and Howto's on Linux and Free Software
sk: Knihy a návody pre Linux a iný voľný softvér

en: Boot Floppy
sk: Štart z diskety

en: Boot ISO
sk: Štart z ISO

en: Boot Protocol
sk: Štartovací protokol

en: Boot Style Configuration
sk: Konfigurácia štýlu štartovania

en: Boot device
sk: Boot zariadenie

en: Bootloader
sk: Zavádzač

en: Bootloader installation
sk: Inštalácia zavádzača

en: Bootloader main options
sk: Hlavné parametre zavádzača

en: Bootloader to use
sk: Použiť zavádzač

en: Bootsplash
sk: Úvodná obrazovka

en: Bosnia and Herzegovina
sk: Bosna a Hercegovina

en: Bosnian
sk: Bosnianska

en: Both Shift keys simultaneously
sk: obidve Shift klávesy naraz

en: Brazil
sk: Brazília

en: Brazilian (ABNT-2)
sk: Brazílska

en: Bridges and system controllers
sk: Bridže a systémové kontroléry

en: Bringing down the network
sk: Ukončujem prácu so sieťou

en: Bringing up the network
sk: Spúšťam prácu so sieťou

en: British Indian Ocean Territory
sk: Britská oblasť Indického oceánu

en: Broadcast Address:
sk: Broadcast adresa:

en: Browse
sk: Prehliadanie

en: Browse to new restore repository.
sk: Prehliadanie nového zoznamu obnov.

en: Build All Kernels -->
sk: Vyrobiť všetky kernely -->

en: Build Backup
sk: Vytvor zálohu

en: Build Single NIC -->
sk: Vyrobiť s jednou NIC -->

en: Build Whole Kernel -->
sk: Vyrobiť celý kernel -->

en: Build the disk
sk: Vytvor disk

en: Bulgaria
sk: Bulharsko

en: Bulgarian (BDS)
sk: Bulharská (BDS)

en: Bulgarian (phonetic)
sk: Bulharská (fonetická)

en: Bus
sk: Zbernica

en: Bus identification
sk: Identifikácia zbernice

en: Button 2 Emulation
sk: Emulácia druhého tlačidla

en: Button 3 Emulation
sk: Emulácia tretieho tlačidla

en: Button `%s': %s
sk: Tlačítko `%s': %s

en: Buttons emulation
sk: Emulácia tlačidiel

en: C and C++ development libraries, programs and include files
sk: C a C++ vývojove knižnice, programy a include súbory

en: CD in place - continue.
sk: CD je namieste - pokračovať.

en: CD/DVD burners
sk: CD/DVD napaľovačky

en: CDROM
sk: CD-ROM

en: CPU flags reported by the kernel
sk: CPU príznaky nájdené jadrom

en: CUPS
sk: USB

en: CUPS configuration
sk: Konfigurácia CUPS

en: CUPS does not support printers on Novell servers or printers sending the data into a free-formed command.
sk: CUPS nepodporuje tlačiarne na Novell serveroch, alebo tlačiarne, ktoré posielajú údaje vo free-formed príkazoch.

en: CUPS printer sharing configuration
sk: Nastavenie zdieľania tlačiarne pomocou CUPS

en: Cable connection
sk: Pripojenie káblovým modemom

en: Cache size
sk: veľkosť cache

en: Calendar
sk: Kalendár

en: Cambodia
sk: Kambodža

en: Cameroon
sk: Kamerun

en: Can't access kernel modules corresponding to your kernel (file %s is missing), this generally means your boot floppy in not in sync with the Installation medium (please create a newer boot floppy)
sk: Nie je možné načítať moduly pre Vaše jadro (súbor %s chýba), toto sa stáva hlavne vtedy, ak Vaša disketa nie je vytvorená pre inštalačné médium, ktoré používate (vytvorte si prosím novú štartovaciu disketu)

en: Can't add a partition to _formatted_ RAID md%d
sk: Nemôžem pridať oddiel do _naformátovaného_ RAID poľa md%d

en: Can't create catalog!
sk: Nie je možné vytvoriť katalóg

en: Can't find %s on %s
sk: Nie je možné nájsť %s na %s

en: Can't launch mkinitrd -f /boot/initrd-%s.img %s.
sk: Nemôžem spustiť mkinitrd -f /boot/initrd-%s.img %s.

en: Can't login using username %s (bad password?)
sk: Nie je možné prihlásenie používateľa %s (zlé heslo?)

en: Can't make screenshots before partitioning
sk: Nemôžem robiť kópie obrazovky pred rozdelením disku

en: Can't relaunch LiLo!
    Launch "lilo" as root in command line to complete LiLo theme installation.
sk: Nemôžem znovu spustiť Lilo!
    Spustite "lilo" ako root v príkazovom riadku pre dokončenie inštalácie témy.

en: Can't unset mount point as this partition is used for loop back.
    Remove the loopback first
sk: Nemôžem odpojiť oddiel kým je používaný nejakou spätnou slučkou.
    Odstráňte najskôr spätnú slučku

en: Can't use broadcast with no NIS domain
sk: Nemôžem použiť broadcast bez NIS domény

en: Can't write /etc/sysconfig/bootsplash
    File not found.
sk: Nemôžem zapísať /etc/sysconfig/bootsplash
    Súbor nebol nájdený

en: Can't write /etc/sysconfig/bootsplash.
sk: Nemôžem zapísať /etc/sysconfig/bootsplash.

en: Canada
sk: Kanada

en: Canada (cable)
sk: Kanadská (cable)

en: Canadian (Quebec)
sk: Kanadská (Quebec)

en: Cancel
sk: Zruš

en: CapsLock key
sk: CapsLock klávesu

en: Card IO
sk: IO karty

en: Card IO_0
sk: IO_0 karty

en: Card IO_1
sk: IO_1 karty

en: Card IRQ
sk: IRQ karty

en: Card mem (DMA)
sk: DMA karty

en: Card model:
sk: Model karty :

en: Cayman Islands
sk: Kaimanské ostrovy

en: Cd-Rom labeled "%s"
sk: Cd-Rom označené "%s"

en: Central African Republic
sk: Stredná Africká Republika

en: Certify yourself on Linux
sk: Certifikujte sa pre Linux

en: Chad
sk: Čad

en: Change
    Restore Path
sk: Zmeň
    cestu k obnovám

en: Change Cd-Rom
sk: Vymeň CD

en: Change partition type
sk: Zvoľte typ oddielu

en: Change the printing system
sk: Zmena tlačového systému

en: Change type
sk: Zmeňte typ

en: Change your Cd-Rom!
    
    Please insert the Cd-Rom labelled "%s" in your drive and press Ok when done.
    If you don't have it, press Cancel to avoid installation from this Cd-Rom.
sk: Vymente Vaše CD-ROM médium!
    
    Prosím, vložte CD-ROM nazvané "%s" do Vašej mechaniky a kliknite na OK.
    Ak takýto CD disk nemáte, zvoľte Zruš pre zrušenie inštalácie z tohoto CD-ROM disku.

en: Channel
sk: Kanál

en: Check bad blocks?
sk: Kontrola chybných blokov?

en: Checking %s
sk: Kontrolujem %s

en: Checking device and configuring HPOJ...
sk: Kontrola zariadenia a konfigurácia HPOJ...

en: Checking installed software...
sk: Kontrolujem inštalovaný softvér...

en: Checking your system...
sk: Prehľadávam Váš systém...

en: Chile
sk: Čile

en: China
sk: Čína

en: China (broadcast)
sk: Čína

en: Choose a file
sk: Zvoľte súbor

en: Choose a mirror from which to get the packages
sk: Vyberte miror, z ktorého si chcete stiahnuť balíky

en: Choose a monitor
sk: Zvoľte si monitor

en: Choose a partition
sk: Zvoľte oddiel

en: Choose action
sk: Zvoľte si akciu

en: Choose an X server
sk: Zvoľte si X server

en: Choose an existing LVM to add to
sk: Vyberte existujúci LVM pre pridanie

en: Choose an existing RAID to add to
sk: Vyberte existujúci RAID pre pridanie

en: Choose another partition
sk: Zvoľte iný oddiel

en: Choose color
sk: vyberte si farbu

en: Choose file
sk: Zvoľte súbor

en: Choose one of the auto-detected printers from the list or enter the hostname or IP and the optional port number (default is 9100) in the input fields.
sk: Vyberte si zo zoznamu automaticky nájditeľných tlačiarní, alebo vložte meno, alebo IP adresu, prípadne číslo portu (štandardne 9100) do vstupných políčok.

en: Choose packages to install
sk: Výber balíkov

en: Choose the applications that will support the fonts:
sk: Zvoľte aplikácie ktoré budú podporovať fonty:

en: Choose the connection you want to configure
sk: Vyberte pripojenie, ktoré chcete nastaviť

en: Choose the default user:
sk: Zvoľte predvoleného užívateľa:

en: Choose the floppy drive you want to use to make the bootdisk
sk: Zvoľte disketovú mechaniku v ktorej chcete vytvoriť boot disketu

en: Choose the hard drive you want to erase in order to install your new
    Mandrake Linux partition. Be careful, all data present on it will be lost
    and will not be recoverable!
sk: Vyberte si pevný disk, ktorý chcete vymazať aby ste mohli vytvoriť
    nový Mandrake Linux oddiel. Buďte opatrní, všetky údaje ktoré sa tam
    nachádzajú budú vymazané a nebude možnosť ich obnoviť!!

en: Choose the host on which the local scanners should be made available:
sk: Vyberte si hostiteľa na ktorom je zdieľaný lokálny skener:

en: Choose the mount points
sk: Zvoľte body pripojenia

en: Choose the network interface
sk: Zvoľte sieťové rozhranie

en: Choose the network or host on which the local printers should be made available:
sk: Vyberte si sieť alebo hostiteľa kde je zdieľaná lokálna tlačiareň:

en: Choose the new size
sk: Zvoľte novú veľkosť

en: Choose the packages you want to install
sk: Zvoľte balíky, ktoré chcete nainštalovať

en: Choose the partitions you want to format
sk: Výber oddielov pre formátovanie

en: Choose the profile to configure
sk: Zvoľte profil na konfiguráciu

en: Choose the resolution and the color depth
sk: Zvoľte si rozlíšenie a farebnú hĺbku

en: Choose the sizes
sk: Zvoľte veľkosti

en: Choose the window manager to run:
sk: Vyberte si window manažéra:

en: Choose which services should be automatically started at boot time
sk: Zvoľte si služby, ktoré budú spustené automaticky po štarte systému

en: Choose your country
sk: Vyberte si vašu krajinu

en: Choose your filesystem encryption key
sk: Zvoľte kryptovací kľúč súborového systému

en: Choose your keyboard
sk: Výber klávesnice

en: Choosing a display manager
sk: Vyberte si grafický manažér

en: Choosing an arbitratry driver
sk: Vyberte si niektorý ovládač

en: Christmas Island
sk: Vianočné ostrovy

en: Chunk size %s
sk: Veľkosť kúsku %s

en: Circular mounts %s
sk: Kruhové pripojenia %s

en: Clean /tmp at each boot
sk: Vyčistiť /tmp pri každom štarte

en: Clear all
sk: Zmaž všetko

en: Click here to launch the wizard ->
sk: Pre spustenie Sprievodcu kliknite sem ->

en: Click on "Next ->" if you want to delete all data and partitions present
    on this hard drive. Be careful, after clicking on "Next ->", you will not
    be able to recover any data and partitions present on this hard drive,
    including any Windows data.
    
    Click on "<- Previous" to stop this operation without losing any data and
    partitions present on this hard drive.
sk: Kliknite na "Pokračovať ->" ktoré
    sa nachádzajú na Vašom pevnom disku. Buďte opatrní, po kliknutí na
    "Pokračovať" nebudete mať možnosť obnoviť údaje na oddieloch, ktoré boli
    predtým na Vašom disku, vrátane Windows údajov.
    Kliknite na "<- Späť" pre zrušenie tejto operácie bez straty údajov
    a oddielov, ktoré sa momentálne nachádzajú na Vašom pevnom disku.

en: Click on a device in the left tree in order to display its information here.
sk: Kliknite na zariadenie v ľavej stromovej štruktúre pre získanie informácií o ňom.

en: Clients for different protocols including ssh
sk: Klientovia pre rôzne protokoly vrátane ssh

en: Close
sk: Zatvoriť

en: Cocos (Keeling) Islands
sk: Kokosové (Keeling) ostrovy

en: Collapse Tree
sk: Skry strom

en: Colombia
sk: Klumbia

en: Color configuration
sk: Konfigurácia farieb

en: Color depth: %s
sk: Farebná hĺbka: %s

en: Coma bug
sk: Coma chyba

en: Command line
sk: Príkazový riadok

en: Compact
sk: Kompaktne

en: Computing FAT filesystem bounds
sk: Počítam hranice FAT súborového systému

en: Computing the size of the Windows partition
sk: Použiť voľné miesto z Windows oddielu

en: Configuration
sk: Konfigurácia

en: Configuration Wizards
sk: Sprievodca konfiguráciou

en: Configuration of a remote printer
sk: Nastavenie vzdialenej tlačiarne

en: Configure
sk: Konfigurovať

en: Configure Internet Access...
sk: Konfigurácia prístupu k internetu...

en: Configure Local Area Network...
sk: Konfigurácia lokálnej siete...

en: Configure X
sk: Konfigurácia X

en: Configure all heads independently
sk: Nastaviť všetky hlavy osobitne

en: Configure bootsplash picture
sk: Nastaviť úvodný obrázok

en: Configure module
sk: Konfigurácia modulu

en: Configure mouse
sk: Konfigurácia myši

en: Configure networking
sk: Sieťové služby

en: Configure only card "%s"%s
sk: Nastaviť iba kartu "%s"%s

en: Configure services
sk: Nastavenie služieb

en: Configure the connection
sk: Nastaviť pripojenie

en: Configure the network now
sk: Teraz nastaviť pripojenie siete

en: Configuring IDE
sk: Konfigurujem IDE

en: Configuring PCMCIA cards...
sk: Konfigurujem PCMCIA karty...

en: Configuring applications...
sk: Konfigurácia aplikácii...

en: Configuring network
sk: Konfigurujem sieť

en: Configuring network device %s
sk: Konfigurácia sieťového zariadenia %s

en: Configuring printer "%s"...
sk: Konfigurujem tlačiareň "%s"...

en: Configuring scripts, installing software, starting servers...
sk: Konfigurácia skriptov, inštalovanie programov, štart serverov...

en: Configuring...
sk: Konfigurácia...

en: Congo (Brazzaville)
sk: Konžská (Brazzaville)

en: Congo (Kinshasa)
sk: Konžská (Kinshasa)

en: Congratulations!
sk: Gratulujeme!

en: Congratulations, installation is complete.
    Remove the boot media and press return to reboot.
    
    
    For information on fixes which are available for this release of Mandrake Linux,
    consult the Errata available from:
    
    
    %s
    
    
    Information on configuring your system is available in the post
    install chapter of the Official Mandrake Linux User's Guide.
sk: Gratulujeme, inštalácia je ukončená.
    Vyberte spúšťacie médium (disketa, CD) a stačte Enter
    pre reštart počítača.
    
    
    Informácie o aktuálnych opravách pre túto verziu Mandrake Linuxu,
    sú dostupné na:
    
    %s
    
    Informácie o poinštalačnom konfigurovaní Vášho systému sa
    nachádzajú v oficiálnej Mandrake Linux používateľskej príručke.
    
    Informácie pre slovenských používateľov distribúcie Mandrake Linux
    je možné nájsť na adrese: http://www.mandrake.sk. Všeobecné informácie
    o Linux-e potom na adrese http://www.linux.sk
    Ak ste našli chybu (alebo nájdete neskôr) v preklade, kontaktujte prosím
    prekladateľský tím mailom na adrese: i18n@mandrake.sk

en: Congratulations, the network and Internet configuration is finished.
    The configuration will now be applied to your system.
sk: Gratulujeme. Nastavenie siete a pripojenia k internetu je dokončené
    Nastavenie bude teraz aplikované na Váš systém.

en: Connect
sk: Pripojenie

en: Connect %s
sk: Pripojenie %s

en: Connect to the Internet
sk: Pripojenie k internetu

en: Connect your printer to a Linux server and let your Windows machine(s) connect to it as a client.
    
    Do you really want to continue setting up this printer as you are doing now?
sk: Pripojte Vašu tlačiareň k Linux serveru a pripojte sa s Vaším Windows strojom ako klient.
    
    Chcete naozaj pokračovať v nastavovaní tlačiarne po tom ako ste to spravili?

en: Connect...
sk: Pripojenie...

en: Connected
sk: Pripojený.

en: Connecting to the Internet
sk: Pripojenie k Internetu

en: Connection Configuration
sk: Konfigurácia pripojenia

en: Connection Time:
sk: Čas pripojenia:

en: Connection complete.
sk: Pripojenie je hotové.

en: Connection failed.
    Verify your configuration in the Mandrake Control Center.
sk: Chyba pri spojení.
    Skontrolujte konfiguráciu v Mandrake Kontrolnom Centre.

en: Connection name
sk: Meno pripojenia

en: Connection speed
sk: Rýchlosť pripojenia

en: Connection timeout (in sec)
sk: Timeout pripojenia (v sekundách)

en: Connection type:
sk: Typ pripojenia:

en: Console Tools
sk: Konzolové nástroje

en: Contacting Mandrake Linux web site to get the list of available mirrors...
sk: Pripájam sa k web sajtu Mandrake Linux pre stiahnutie zoznamu zrkadiel...

en: Contacting the mirror to get the list of available packages...
sk: Pripájam sa k miroru a sťahujem zoznam možných balíkov...

en: Content of the file
sk: Obsah súboru

en: Continue
sk: Pokračovať

en: Continue anyway?
sk: Pokračovať?

en: Control and Shift keys simultaneously
sk: Ctrl a Shift klávesy naraz

en: Cook Islands
sk: Cookove ostrovy

en: Copy %s to %s
sk: Kopírujem %s do %s

en: Copy fonts on your system
sk: Kopírovať fonty na Váš systém

en: Copying %s
sk: Kopírujem %s

en: Costa Rica
sk: Kostarika

en: Couldn't access the floppy!
sk: Nemôžem pristúpiť k diskete!

en: Country
sk: Krajina

en: Cpuid family
sk: Rodina Cpuid

en: Cpuid level
sk: Úroveň Cpuid

en: Create
sk: Vytvor

en: Create a bootdisk
sk: Zavádzacia disketa

en: Create a new partition
sk: Vytvor nový oddiel

en: Create new theme
sk: Vytvor novú tému

en: Create/Transfer
    backup keys for SSH
sk: Vytvorenie/Poslanie
    zálohovacích kľúčov pre SSH

en: Creating and formatting file %s
sk: Vytváram a formátujem súbor %s

en: Creating auto install floppy
sk: Pripravujem auto inštalačnú disketu

en: Creating auto install floppy...
sk: Pripravujem autoinštalačnú disketu...

en: Creating bootdisk...
sk: Vytváram spúšťací disk...

en: Croatia
sk: Chorvátsko

en: Croatian
sk: Chorvátska

en: Cron not available yet as non-root
sk: Cron zatiaľ nie je dostupný pre ne-root používateľa

en: Ctrl and Alt keys simultaneously
sk: Ctrl a Alt klávesy naraz

en: Cuba
sk: Kuba

en: Current configuration of `%s':
    
    Network: %s
    IP address: %s
    IP attribution: %s
    Driver: %s
sk: Aktuálne nastavenie `%s':
    
    Sieť: %s
    IP adresa: %s
    IP atribút: %s
    Ovládač: %s

en: Current interface configuration
sk: Aktuálne nastavenie rozhrania

en: Current user
sk: Aktuálny používateľ

en: Currently, no alternative possibility is available
sk: Momentálne nie sú možné žiadne alternatívy

en: Custom
sk: Vlastný výber

en: Custom Restore
sk: Vlastná obnova

en: Custom configuration
sk: Vlastná konfigurácia

en: Custom disk partitioning
sk: Vlastné rozdelenie disku

en: Cylinder %d to %d
sk: Cylinder %d po %d

en: Czech (QWERTY)
sk: Česká (QWERTY)

en: Czech (QWERTZ)
sk: Česká (QWERTZ)

en: Czech Republic
sk: Česká republika

en: DHCP Client
sk: DHCP klient

en: DHCP Server Configuration.
    
    Here you can select different options for the DHCP server configuration.
    If you don't know the meaning of an option, simply leave it as it is.
sk: Konfigurátor DHCP servera.
    
    Na tomto mieste si môžete zvoliť rôzne nastavenia pre DHCP server.
    Ak neviete čo znamenajú tieto nastavenie, jednoducho ich ponechajte ako sú.

en: DHCP client
sk: DHCP klient

en: DNS server address should be in format 1.2.3.4
sk: Adresa DNS servera musí byť vo formáte 1.2.3.4

en: DOS drive letter: %s (just a guess)
sk: Označenie v DOS: %s (asi)

en: Danish
sk: Dánska

en: Database
sk: Databázy

en: Database Server
sk: Databázový server

en: Default
sk: Predvoľba

en: Default OS?
sk: Predvolený OS?

en: Default printer
sk: Predvolená tlačiareň

en: Del profile...
sk: Zmaž profil...

en: Delay before booting default image
sk: Pauza pred štartom predvoleného jadra

en: Delete
sk: Zruš

en: Delete All NBIs
sk: Vymazať všetky NBI

en: Delete Client
sk: Zmazať klienta

en: Delete Hard Drive tar files after backup to other media.
sk: Vymazať tar súbory na pevnom disku pred zálohovaním na iné médium.

en: Delete selected rule
sk: Vymazať zvolené pravidlo

en: Denmark
sk: Dánsko

en: Depending on the default language you chose in Section , DrakX will
    automatically select a particular type of keyboard configuration. However,
    you might not have a keyboard that corresponds exactly to your language:
    for example, if you are an English speaking Swiss person, you may have a
    Swiss keyboard. Or if you speak English but are located in Quebec, you may
    find yourself in the same situation where your native language and keyboard
    do not match. In either case, this installation step will allow you to
    select an appropriate keyboard from a list.
    
    Click on the "More " button to be presented with the complete list of
    supported keyboards.
    
    If you choose a keyboard layout based on a non-Latin alphabet, the next
    dialog will allow you to choose the key binding that will switch the
    keyboard between the Latin and non-Latin layouts.
sk: V závislosti na predvolenom jazyku DrakX automaticky vybral vhodný
    typ klávesnice. Je ale možné, že nechcete mať nastavenú klávesnicu,
    ktorá presne korešponduje s jazykom:
    napríklad, ak hovoríte po slovensky, nemusí to automaticky znamenať, že
    chcete mať nastavenú slovenskú klávesnicu a naopak, ak chcete mať
    nastavenú slovenskú klávesnicu, nemusí to znamenať že hovoríte po
    slovensky. V takomto prípade Vám tento krok umožní vybrať si Vami
    požadovaný typ klávesnice zo zoznamu.
    
    Kliknite na tlačidlo "Viac" čo bude mať za následok výpis kompletného
    zoznamu podporovaných klávesníc.
    
    Ak si vyberiete klávesnicovú mapu, ktorá obsahuje ne-latinkové znaky,
    potom ďalší krok Vám umožní vybrať si kombináciu kláves, pomocou
    ktorej si budete môcť prepínať medzi latin a ne-latin mapou.

en: Description
sk: Popis

en: Description of the fields:
sk: Popis políčka:

en: Description:
    
      Drakbackup is used to backup your system.
      During the configuration you can select: 
    	- System files, 
    	- Users files, 
    	- Other files.
    	or All your system ...  and Other (like Windows Partitions)
    
      Drakbackup allows you to backup your system on:
    	- Harddrive.
    	- NFS.
    	- CDROM (CDRW), DVDROM (with autoboot, rescue and autoinstall.).
    	- FTP.
    	- Rsync.
    	- Webdav.
    	- Tape.
    
      Drakbackup allows you to restore your system to
      a user selected directory.
    
      Per default all backups will be stored on your
      /var/lib/drakbackup directory
    
      Configuration file:
    	/etc/drakconf/drakbackup/drakbackup.conf
    
    Restore Step:
      
      During the restore step, DrakBackup will remove 
      your original directory and verify that all 
      backup files are not corrupted. It is recommended 
      you do a last backup before restoring.
sk: Popis:
    
      Drakbackup sa používa pre zálohovanie Vášho systému.
      Počas konfigurácie si môžete vybrať: 
    	- systémové súbory, 
    	- používateľské súbory, 
    	- iné súbory.
    	alebo celý Váš systém ...  a iné (napríklad Windows oddiely)
    
      Drakbackup umožňuje zálohovať Váš systém na:
    	- pevný disk.
    	- NFS.
    	- CDROM (CDRW), DVDROM (spolu s autoštartom, záchranou a autoinštaláciou).
    	- FTP.
    	- Rsync.
    	- Webdav.
    	- Páska.
    
      Drakbackup umožňuje obnoviť Váš systém do
      používateľom vybraného adresára.
    
      Štandardne sú všetky zálohy uložené v adresári
      /var/lib/drakbackup
    
      Konfiguračný súbor:
    	/etc/drakconf/drakbackup/drakbackup.conf
    
    Obnova:
      
      Počas obnovovania, Drakbackup vymaže Váš
      pôvodný adresár a skontroluje či sú všetky súbory
      v poriadku. Toto je doporučené vykonať pred uložením
      poslednej zálohy.

en: Detailed information
sk: Detailné informácie

en: Details
sk: Detaily

en: Detected %s
sk: Nájdené %s

en: Detected hardware
sk: Nájdený hardvér

en: Detected model: %s %s
sk: Nájdený model: %s %s

en: Detecting devices...
sk: Zisťujem zariadenia...

en: Detection in progress
sk: Prebieha detekcia

en: Devanagari
sk: Devanagariská

en: Development
sk: Vývojárska

en: Development simplified
sk: Jednoduchý vývoj

en: Device:
sk: Zariadenie:

en: Dialing mode
sk: Mód vytáčania

en: Dialup options
sk: Voľby dialupu

en: Did it work properly?
sk: Pracuje správne?

en: Directory %s already contains data
    (%s)
sk: Adresár %s už obsahuje nejaké údaje
    (%s)

en: Disable Server
sk: Zakázať server

en: Disabling servers...
sk: Zakazujem servre...

en: Disconnect
sk: Odpojenie

en: Disconnect %s
sk: Odpojenie %s

en: Disconnect...
sk: Odpojenie...

en: Disconnecting from the Internet
sk: Odpojenie od Internetu

en: Disconnection from the Internet complete.
sk: Odpojenie od Internetu dokončené.

en: Disconnection from the Internet failed.
sk: Odpojenie od Internetu zlyhalo.

en: Discover MandrakeClub and Mandrake Corporate Club
sk: Objavte MandrakeClub a Mandrake Corporate Club

en: Discover MandrakeSoft's training catalogue Linux-Campus
sk: Objavte študijný katalóg Linux-Campus MandrakeSoft-u

en: Discover the most up-to-date graphical and multimedia tools!
sk: Objavte tie najnovšie grafické a multimediálne aplikácie!

en: Display logo on Console
sk: Zobraziť logo na konzole

en: Display theme
    under console
sk: Zobraziť tému
    pod konzolou

en: Do
sk: Vykonať

en: Do it!
sk: Urob to!

en: Do new backup before restore (only for incremental backups.)
sk: Pred obnovou urobiť novú zálohu (iba pre prírastkové zálohovanie)

en: Do not include critical files (passwd, group, fstab)
sk: Nezahŕňať kritické súbory (passwd, group, fstab)

en: Do not include the browser cache
sk: Nezahŕňať vyrovnávaciu pamäť prehliadača

en: Do not print any test page
sk: Bez tlače testovacích stránok

en: Do not transfer printers
sk: Neprenášaj tlačiarne

en: Do nothing
sk: Nerobiť nič

en: Do you have an ISA sound card?
sk: Máte nejakú ISA zvukovú kartu?

en: Do you have another one?
sk: Máte ešte nejaké ďalšie?

en: Do you have any %s interfaces?
sk: Máte nejaké %s rozhranie?

en: Do you really want to remove the printer "%s"?
sk: Naozaj chcete odstrániť tlačiareň "%s"?

en: Do you want the BackSpace to return Delete in console?
sk: Chcete aby BackSpace vrátil Delete na konzole?

en: Do you want to click on this button?
sk: Želáte si kliknúť na toto tlačidlo?

en: Do you want to enable printing on printers in the local network?
sk: Chcete povoliť tlačenie na tlačiarňach v lokálnej sieti?

en: Do you want to enable printing on the printers mentioned above or on printers in the local network?
sk: Chcete umožniť povoliť tlač na tlačiarňach uvedených vyššie, alebo na tlačiarňach v lokálnej sieti?

en: Do you want to enable printing on the printers mentioned above?
sk: Chcete povoliť tlačenie na tlačiarňach spomenutých vyššie?

en: Do you want to save /etc/fstab modifications
sk: Želáte si uložiť zmeny do /etc/fstab

en: Do you want to set this printer ("%s")
    as the default printer?
sk: Želáte si nastaviť túto tlačiareň ("%s")
    ako predvolenú?

en: Do you want to start the connection at boot?
sk: Chcete sa pripojiť hneď pri štarte?

en: Do you want to test the configuration?
sk: Chcete otestovať konfiguráciu?

en: Do you want to try to connect to the Internet now?
sk: Chcete sa skúsiť pripojiť teraz k internetu?

en: Do you want to use aboot?
sk: Chcete použiť aboot?

en: Do you want to use this feature?
sk: Chcete použiť túto možnosť?

en: Documentation
sk: Dokumentácia

en: Does not appear to be recordable media!
sk: Zrejme nezapisovateľné médium!

en: Domain
sk: Doména

en: Domain Admin Password
sk: Heslo správcu domény

en: Domain Admin User Name
sk: Používateľské meno administrátora domény

en: Domain Authentication Required
sk: Požadovaná doménova autentifikácia

en: Domain Name Resolver
sk: Prekladač doménových mien

en: Domain Name Server
sk: Server doménových mien

en: Domain Name and Network Information Server
sk: Domain Name a Network Information Server

en: Domain Name:
sk: Meno domény:

en: Domain name
sk: Meno domény

en: Dominican Republic
sk: Dominikánska Republika

en: Done
sk: Hotovo

en: Down
sk: Dole

en: DrakFloppy Error: %s
sk: Chyba : %s

en: DrakSec Basic Options
sk: DrakSec základné nastavenia

en: DrakX will first detect any IDE devices present in your computer. It will
    also scan for one or more PCI SCSI cards on your system. If a SCSI card is
    found, DrakX will automatically install the appropriate driver.
    
    Because hardware detection is not foolproof, DrakX will ask you if you have
    a PCI SCSI installed. Clicking " Yes" will display a list of SCSI cards
    to choose from. Click "No" if you know that you have no SCSI hardware in
    your machine. If you're not sure, you can check the list of hardware
    detected in your machine by selecting "See hardware info " and clicking
    the "Next ->". Examine the list of hardware and then click on the "Next
    ->" button to return to the SCSI interface question.
    
    If you had to manually specify your PCI SCSI adapter, DrakX will ask if you
    want to configure options for it. You should allow DrakX to probe the
    hardware for the card-specific options which are needed to initialize the
    adapter. Most of the time, DrakX will get through this step without any
    issues.
    
    If DrakX is not able to probe for the options to automatically determine
    which parameters need to be passed to the hardware, you'll need to manually
    configure the driver.
sk: DrakX sa teraz pokúsi vyhľadať IDE zariadenia vo Vašom počítači. Je možné
    tiež vyhľadať PCI SCSI karty vo Vašom systéme. Ak bude nájdená SCSI karta,
    DrakX automaticky nainštaluje adekvátny ovládač.
    
    Pretože detekcia hardvéru nemusí nájsť všetky zariadenia, DrakX sa môže
    opýtať či je PCI SCSI radič prítomný. Kliknutím na "Áno" sa zobrazí zoznam
    z ktorého si môžete vybrať. Kliknite na "Nie" ak viete, že nemáte žiaden SCSI
    hardvér vo Vašom počítači. Ak ste si nie istý, môžete si prezrieť zoznam zdetekovaného
    hardvéru vo Vašom počítači označením položky "Prezrieť hardvérové informácie"
    a kliknutím na "Pokračovať ->". Po prehliadnutí zoznamu hardvéru kliknite na
    tlačidlo "Pokračovať ->" pre návrat k dialógu o SCSI rozhraní.
     
    Ak ste špecifikovali Váš PCI SCSI radič ručne, DrakX sa Vás opýta či chcete
    špecifikovať nastavenia preň. DrakX bude potrebovať vyskúšať aj
    špecifické nastavenia potrebné pre inicializáciu hardvéru. Obvykle DrakX
    dokáže vykonať tento krok bez problémov.
    
    Ak DrakX nebude môcť vyskúšať nastavenia pre automatické rozpoznanie
    parametrov ktoré sú vyžadované, budete musieť zadať tieto nastavenia pre ovádač
    manuálne.

en: Drakbackup Configuration
sk: Drakbackup nastavenia

en: Drakperm is used to see files to use in order to fix permissions, owners, and groups via msec.
    You can also edit your own rules which will owerwrite the default rules.
sk: Drakperm je používaný pre zobrazenie súborov, alebo na nastavenie práv, vlastníkov a skupín pomocou msec.
    Je možné tiež editovať Vaše vlastné pravidlá, ktorými budú prepísané prednastavené.

en: Drive capacity
sk: Kapacita disku

en: Driver
sk: Ovládač

en: Driver:
sk: Ovládač:

en: Duplicate mount point %s
sk: Dvojnásobný bod pripojenia %s

en: Dutch
sk: Holandský

en: Dvorak (Norwegian)
sk: Dvorak (Nórska)

en: Dvorak (Swedish)
sk: Dvorak (Švédska)

en: Dynamic IP Address Pool:
sk: Rozsah dynamických IP adries:

en: EIDE/SCSI channel
sk: EIDE/SCSI kanál

en: ERROR: Cannot spawn %s.
sk: CHYBA: Nie je možné spustiť %s.

en: Early Intel Pentium chips manufactured have a bug in their floating point processor which did not achieve the required precision when performing a Floating point DIVision (FDIV)
sk: Staršie procesory Intel Pentium obsahovali chybu, vďaka ktorej nebolo delenie s pohyblivou desatinnou čiarkou (Floating point DIVision (FDIV)) presné

en: Early pentiums were buggy and freezed when decoding the F00F bytecode
sk: Staršie procesory pentium obsahovali chybu, keď zamrzli pri dekódovaní F00F

en: East Europe
sk: Východná európa

en: East Timor
sk: Východný Timor

en: Ecuador
sk: Ekvádor

en: Edit current rule
sk: Edituj aktuálne pravidlo

en: Edit selected host
sk: Upraviť označeného hostiteľa

en: Edit selected host/network
sk: Upraviť hostiteľa/sieť

en: Editors, shells, file tools, terminals
sk: Editory, shelly, súborové nástroje, terminály

en: Either the server name or the server's IP must be given!
sk: Musíte zadať meno, alebo IP adresu servera!

en: Empty
sk: Prázdny

en: Empty label not allowed
sk: Prázdny záznam nie je dovolený

en: Emulate third button?
sk: Emulovať 3 tlačidlá?

en: Enable ACPI
sk: Povoliť ACPI

en: Enable CD Boot?
sk: Povoliť štart z CD?

en: Enable OF Boot?
sk: Povoliť štart z Open Firmware?

en: Enable Server
sk: Povoliť server

en: Enable multiple profiles
sk: Dovoliť viacnásobné profily

en: Enabling servers...
sk: Povoľujem servre...

en: Enabling swap partition %s
sk: Povoľujem swap oddiel %s

en: Encryption key
sk: Kryptovací kľúč

en: Encryption key (again)
sk: Kryptovací kľúč (znovu)

en: Enter IP address and port of the host whose printers you want to use.
sk: Vložte IP adresu a port hostiteľa, ktorého tlačiareň chcete používať.

en: Enter Printer Name and Comments
sk: Vložte meno tlačiarne a jej popis

en: Enter a printer device URI
sk: Vložte URI zariadenia tlačiarne

en: Enter a user
    %s
sk: Pridajte používateľa
    %s

en: Entering step `%s'
sk: Spúšťam krok %s'

en: Entries you'll have to fill:
    %s
sk: Záznamy, ktoré musíte vyplniť:
    %s

en: Erase entire disk
sk: Vymazať celý disk

en: Error
sk: Chyba

en: Error during sending file via FTP.
     Please correct your FTP configuration.
sk: Počas posielania súboru cez FTP sa vyskytla chyba.
     Prosím skontrolujte správnosť FTP nastavenia.

en: Error during sendmail.
      Your report mail was not sent.
      Please configure sendmail
sk: Chyba pri odosielaní pošty
      Váš report nebol odoslaný
      Prosím nastavte sendmail

en: Error installing aboot, 
    try to force installation even if that destroys the first partition?
sk: Chyba inštalácie aboot.
    Skúsiť silovú inštaláciu s možnosťou zničenia prvého oddielu?

en: Error opening %s for writing: %s
sk: Chyba otvárania %s pre zápis: %s

en: Error reading file %s
sk: chyba pri čítaní zo súboru %s

en: Error writing to file %s
sk: chyba pri zápise do súboru %s

en: Error!
sk: Chyba!

en: Error: The "%s" driver for your sound card is unlisted
sk: Chyba: Ovládač "%s" pre vašu zvukovú kartu nie je prítomný

en: Estimating
sk: Odhadujem

en: Estonia
sk: Estónsko

en: Estonian
sk: Estónska

en: Etherboot Floppy/ISO
sk: Etherboot disketa/ISO

en: Etherboot ISO image is %s
sk: Etherboot ISO obraz je %s

en: Ethernet Card
sk: Ethernet karta

en: Ethernetcard
sk: Ethernetová karta

en: Ethiopia
sk: Etiópia

en: European protocol
sk: Európsky protokol

en: European protocol (EDSS1)
sk: Európsky protokol (EDSS1)

en: Every printer needs a name (for example "printer"). The Description and Location fields do not need to be filled in. They are comments for the users.
sk: Každá tlačiareň potrebuje meno (napríklad "tlačiareň"). Položky Popis a Poloha nie je potrebné vyplňovať. Sú to iba komentáre pre používateľov.

en: Everything (no firewall)
sk: Všetko (žiaden firewall)

en: Everything has been configured.
    You may now share Internet connection with other computers on your Local Area Network, using automatic network configuration (DHCP).
sk: Všetko bolo nastavené.
    Teraz môžete zdieľať vaše pripojenie na internet s ostatnými počítačmi na vašej lokálnej sieti použitím automatického nastavenia siete (DHCP).

en: Examples for correct IPs:
sk: Príklad korektnej IP adresy:

en: Exit
sk: Koniec

en: Exit install
sk: Koniec inštalácie

en: Expand Tree
sk: Ukáž strom

en: Expert Area
sk: Expertný mód

en: Expert Mode
sk: Expertný mód

en: Extended partition not supported on this platform
sk: Na tejto platforme nie je podporovaný rozšírený oddiel

en: External ISDN modem
sk: Externý ISDN modem

en: F00f bug
sk: F00f chyba

en: FAT resizing failed: %s
sk: Neúspešná zmena veľkosti FAT: %s

en: FATAL
sk: TOTÁLNE

en: Failed to add the printer "%s" to Star Office/OpenOffice.org/GIMP.
sk: Nemôžem pridať tlačiareň "%s" do Star Office/OpenOffice.org/GIMP.

en: Failed to check filesystem %s. Do you want to repair the errors? (beware, you can loose data)
sk: Chyba pri kontrole súborového systému %s. Chcete opraviť chyby? (buďte opatrní!, môžete prísť o údaje)

en: Failed to configure printer "%s"!
sk: Chyba pri konfigurácii tlačiarne "%s"!

en: Failed to remove the printer "%s" from Star Office/OpenOffice.org/GIMP.
sk: Nemôžem odstrániť tlačiareň "%s" z Star Office/OpenOffice.org/GIMP.

en: Falkland Islands (Malvinas)
sk: Falklandské ostrovy (Malvinas)

en: Family of the cpu (eg: 6 for i686 class)
sk: Rodina cpu (napr. 6 pre i66 triedu)

en: Faroe Islands
sk: Ostrovy Fare

en: Fdiv bug
sk: Fdiv chyba

en: File Selection
sk: Výber súborov

en: File already exists. Use it?
sk: Súbor existuje. Použiť?

en: File is already used by another loopback, choose another one
sk: Súbor je už používaný ako loopback, skúste iný súbor

en: File sharing
sk: Zdieľanie súborov

en: Files Restored...
sk: Súbory obnovené...

en: Filesystem encryption key
sk: Kryptovací kľúč súborového systému

en: Filesystem type:
sk: Typ súborového systému:

en: Filesystem types:
sk: Typ súborového systému:

en: Finally, you will be asked whether you want to see the graphical interface
    at boot. Note this question will be asked even if you chose not to test the
    configuration. Obviously, you want to answer "No" if your machine is to
    act as a server, or if you were not successful in getting the display
    configured.
sk: Nakoniec dostanete otázku, či si želáte použiť grafické rozhranie počas
    štartu systému. Táto otázka Vám bude položená dokonca aj vtedy, ak si
    nebudete želať otestovať konfiguráciu. Samozrejme, mali by ste odpovedať
    "Nie", ak Váš počítač bude slúžiť ako server, alebo ak sa Vám nepodarilo
    správne nakonfigurovať obrazovku.

en: Find the solutions of your problems via MandrakeSoft's online support platform
sk: Nájdite riešenia pre Vaše problémy pomocou MandrakeSoft online podpory

en: Finding packages to upgrade...
sk: Hľadám balíky pre aktualizáciu...

en: Finish
sk: Dokončiť

en: Finland
sk: Fínsko

en: Finnish
sk: Fínska

en: Firewalling configuration detected!
sk: Bola nájdená konfigurácia firewallu!

en: First DNS Server (optional)
sk: Prvý DNS server (nepovinné)

en: First Time Wizard
sk: Sprievodca prvým spustením

en: First floppy drive
sk: Prvá disketová mechanika

en: First sector of boot partition
sk: Prvý sektor zavádzacej oblasti

en: First sector of drive (MBR)
sk: Prvý sektor disku (MBR)

en: Flags
sk: Príznaky

en: Floppy
sk: Disketa

en: Floppy can be removed now
sk: Disketa môže byť teraz vybraná

en: Floppy format
sk: Formát diskety

en: Font Importation and monitoring application                                     
    --windows_import : import from all available windows partitions.
    --xls_fonts      : show all fonts that already exist from xls
    --strong         : strong verification of font.
    --install        : accept any font file and any directry.
    --uninstall      : uninstall any font or any directory of font.
    --replace        : replace all font if already exist
    --application    : 0 none application.
                     : 1 all application available supported.
                     : name_of_application like  so for staroffice 
                     : and gs for ghostscript for only this one.
sk: Aplikácia pre import a monitorovanie aplikácií                                   
    --windows_import : import zo všetkých dostupných windows partícií.
    --xls_fonts      : zobraziť všetky fonty, ktoré už existujú z xls.
    --strong         : striktná kontrola fontov.
    --install        : akceptovať akýkoľvek font, alebo akýkoľvek adresár s fontom.
    --uninstall      : odinštalovať akýkoľvek font, alebo akýkoľvek adresár s fontom.
    --replace        : nahradiť všetky už existujúce fonty
    --application    : 0 žiadna aplikácia.
                     : 1 všetky aplikácie ktoré sú podporované a dostupné.
                     : meno_aplikácie, napríklad so pre staroffice
                     : a gs pre ghostscript.

en: Font List
sk: Zoznam fontov

en: Fonts conversion
sk: Konverzia fontov

en: Fonts copy
sk: Kópia fontu

en: For most modern TV cards, the bttv module of the GNU/Linux kernel just auto-detect the rights parameters.
    If your card is misdetected, you can force the right tuner and card types here. Just select your tv card parameters if needed.
sk: U mnohých moderných TV kariet vie bttv modul z GNU/Linux jadra autodetekovať správne parametre.
    Ak bola Vaša karta zle detekovaná, môžete vnútiť typ tunera a karty tu. Vyberte parametre Vašej TV karty ak je to potrebné

en: For security reasons, it will be disconnected now.
sk: Z bezpečnostných dôvodov bude teraz odpojený.

en: For this to work for a W2K PDC, you will probably need to have the admin run: C:\>net localgroup "Pre-Windows 2000 Compatible Access" everyone /add and reboot the server.
    You will also need the username/password of a Domain Admin to join the machine to the Windows(TM) domain.
    If networking is not yet enabled, Drakx will attempt to join the domain after the network setup step.
    Should this setup fail for some reason and domain authentication is not working, run 'smbpasswd -j DOMAIN -U USER%%PASSWORD' using your Windows(tm) Domain, and Admin Username/Password, after system boot.
    The command 'wbinfo -t' will test whether your authentication secrets are good.
sk: Aby bolo možné pracovať ako W2K PDC, budete zrejme potrebovať ako admin spustiť: C:\>net localgroup "Pre-Windows 2000 Compatible Access" everyone /add a reštartovať server.
    Budete tiež potrebovať meno/heslo doménového administrátora pre prístup k počítaču s Windows(tm) doménou.
    Ak nie je povolené používanie siete, DrakX sa pokúsi vstúpiť do domény až po nastavení siete.
    Z viacerých dôvodov je možné, že toto nastavenie nebude úspešné a doménová autentikácia nebude fungovať, spustite 'smbpasswd -j DOMAIN -U USER%%PASSWORD' za použitia Vašej Windows(tm) domény a mena/hesla
    administrátora po reštarte systému.
    Príkaz 'wbinfo -t' potom otestuje či sú Vaše nastavenia ohľadom authentikácie správne.

en: Force No APIC
sk: Vnútiť nepoužívanie APIC

en: Format
sk: Formátovať

en: Format of floppies supported by the drive
sk: Formátovanie diskiet v mechanike akceptované

en: Format partitions
sk: Formátovanie oddielov

en: Formatted
sk: Naformátované

en: Formatting partition %s
sk: Formátuje sa oddiel %s

en: Found "%s" interface do you want to use it ?
sk: Nájdené "%s" rozhranie, chcete ho použiť ?

en: Found %s %s interfaces
sk: Našiel som %s %s rozhranie

en: France
sk: Francúzsko

en: France [SECAM]
sk: Francúzsko [SECAM]

en: French
sk: Francúzska

en: French Guiana
sk: Francúzska Guana

en: French Polynesia
sk: Francúzska Polynézia

en: French Southern Territories
sk: Južné Francźske oblasti

en: Freq should have the suffix k, M or G (for example, "2.46G" for 2.46 GHz frequency), or add enough '0' (zeroes).
sk: Frekvencia má mať príponu k, M alebo G (napríklad "2.46G" pre frekvenciu 2.46 GHz), alebo pridajte adekvátny počet '0' (núl).

en: Frequency (MHz)
sk: Frekvencia (MHz)

en: Ftp Server
sk: Ftp server

en: GDI Laser Printer using the Zenographics ZJ-Stream Format
sk: Laserová tlačiareň GDI používa Zenographics ZJ-Stream formát

en: GNU/Linux is a multi-user system, meaning each user can have their own
    preferences, their own files and so on. You can read the ``Starter Guide''
    to learn more about multi-user systems. But unlike "root", which is the
    system administrator, the users you add at this point will not be
    authorized to change anything except their own files and their own
    configuration, protecting the system from unintentional or malicious
    changes that impact the system as a whole. You will have to create at least
    one regular user for yourself -- this is the account which you should use
    for routine, day-to-day use. Although it is very easy to log in as "root"
    to do anything and everything, it may also be very dangerous! A mistake
    could mean that your system would not work any more. If you make a serious
    mistake as a regular user, the worst that will happen is that you will lose
    some information, but not affect the entire system.
    
    The first field asks you for a real name. Of course, this is not mandatory
    -- you can actually enter whatever you like. DrakX will use the first word
    you typed in and copy it to the "User name" field, which is the name this
    user will enter to log onto the system. If you like, you may override the
    default and change the username. The next step is to enter a password. From
    a security point of view, a non-privileged (regular) user password is not
    as crucial as the "root" password, but that is no reason to neglect it by
    making it blank or too simple: after all, your files could be the ones at
    risk.
    
    Once you click on "Accept user", you can add other users. Add a user for
    each one of your friends: your father or your sister, for example. Click
    "Next ->" when you have finished adding users.
    
    Clicking the "Advanced" button allows you to change the default "shell"
    for that user (bash by default).
    
    When you are finished adding all users, you will be asked to choose a user
    that can automatically log into the system when the computer boots up. If
    you are interested in that feature (and do not care much about local
    security), choose the desired user and window manager, then click "Next
    ->". If you are not interested in this feature, uncheck the "Do you want
    to use this feature?" box.
sk: GNU/Linux je viacpoužívateľský systém čo znamená, že každý používateľ má
    vlastné nastavenia, vlastné súbory a podobne. Môžete si prečítať "Používateľskú
    príručku" pre podrobnejšie informácie. S výnimkou "root"a, čo je administrátor,
    používatelia nemôžu meniť, alebo zmazať čokoľvek s výnimkou svojich vlastných
    údajov a konfigurácií. Mali by ste vytvoriť minimálne jedného regulárneho
    používateľa pre seba. Toto konto by ste mali používať pre bežnú rutinnú prácu.
    Aj keď sa zdá byť praktické prihlasovať ako "root" zakaždým, je to veľmi
    nebezpečné! Aj najmenší omyl môže viesť k tomu, že Váš aktuálny systém už
    nebude nikdy použiteľný. Ak sa Vám podarí spraviť omyl ako bežnému používateľovi,
    môžete prísť o niektoré údaje, ale nepodarí sa Vám poškodiť celý systém.
    
    Najprv by ste mali zadať Vaše skutočné meno. Samozrejme, toto nie je
    povinnosť, môžete zadať ľubovoľné meno. DrakX potom použije prvé
    slovo z mena, ktoré ste zadali a toto Vám ponúkne ako "používateľské meno".
    Toto môže byť prihlasovacie meno tohto bežného používateľa. Tiež by ste na
    tomto mieste mali zadať heslo. Heslo bežného (neprivilegovaného) používateľa
    nie je také kritické ako heslo superpoužívateľa "root"a z pohľadu bezpečnosti,
    ale nie je dôvod toto heslo podceniť, pretože všetky jeho súbory môžu byť
    v nebezpečenstve.
    
    Ak kliknete na "Akceptuj používateľa", môžete pridať aj ďalších používateľov
    ak si to želáte (Vašich priateľov, otca, sestru a podobne). Ak ste skončili
    s pridávaním, zvoľte "Pokračovať ->".
    
    Kliknutím na "Rozšírené" môžete zmeniť predvolený "interpreter" pre daného
    používateľa (štandardne bash).
    
    Ak ste skončili s pridávaním používateľov, v nasledovnom kroku budete môcť
    nastaviť používateľa, ktorý bude automaticky prihlásený do systému po naštartovaní.
    Ak Vás zaujíma táto možnosť (a nezáleží Vám na lokálnej bezpečnosti), zvoľte si
    požadovaného používateľa a správcu okien, potom kliknite na "Pokračovať ->". Ak
    nemáte záujem používať túto možnosť, odznačte položku "Chcete používať túto
    možnosť?".

en: GNU/Linux manages time in GMT (Greenwich Mean Time) and translates it to
    local time according to the time zone you selected. If the clock on your
    motherboard is set to local time, you may deactivate this by unselecting
    "Hardware clock set to GMT ", which will let GNU/Linux know that the
    system clock and the hardware clock are in the same timezone. This is
    useful when the machine also hosts another operating system like Windows.
    
    The "Automatic time synchronization " option will automatically regulate
    the clock by connecting to a remote time server on the Internet. For this
    feature to work, you must have a working Internet connection. It is best to
    choose a time server located near you. This option actually installs a time
    server that can used by other machines on your local network.
sk: GNU/Linux spracováva čas v GMT (Greenwichský čas) a transformuje ho do
    lokálneho času v závislosti od nastavenej časovej zóny. Ak je čas na vašej
    matičnej doske nastavený ako lokálny čas, môžete toto deaktivovať odznačením
    "Hardvérové hodiny nastavené na GMT" následkom čoho bude systém vedieť, že
    hardvérové hodiny sú nastavené tak, že zodpovedajú časovej zóne. Toto je
    užitočné, ak na počítači prevádzkujete zároveň aj iný operačný systém,
    napríklad Windows
    
    Nastavenie "Automatická synchronizácia času" dokáže automaticky dolaďovať
    hodiny na základe pripojenia k vzdialenému časovému serveru v Internete. Pre
    správnu funkcionalitu tejto možnosti je potrebné, aby ste mali funkčné
    pripojenie k Internetu. Je vhodné vybrať si časový server, ktorý je vo Vašej
    blízkosti. Táto možnosť tiež nainštaluje časový server, ktorý je potom možné
    používať vo Vašej lokálnej sieti.

en: GPM adds mouse support to text-based Linux applications such the
    Midnight Commander. It also allows mouse-based console cut-and-paste operations,
    and includes support for pop-up menus on the console.
sk: GPM pridá podporu myši textovo orientovaným aplikáciám ako napríklad
    Midnight Commander. Takisto umožní v textových konzolách kopírovanie
    pomocou myši a podporu pop-up menu.

en: Game station
sk: Hracia stanica

en: Games
sk: Hry

en: Gateway
sk: Brána

en: Gateway (e.g. %s)
sk: Brána (napr. %s)

en: Gateway address should be in format 1.2.3.4
sk: Adresa brány musí byť vo formáte 1.2.3.4

en: Gateway device
sk: Zariadenie smerujúce k bráne

en: Gateway:
sk: Brána:

en: General
sk: Hlavné

en: Generate auto install floppy
sk: Príprava auto inštalačnej diskety

en: Generating preview ...
sk: Generujem náhľad ...

en: Generation of the cpu (eg: 8 for PentiumIII, ...)
sk: Generácia procesora (napr. 8 pre PentiumIII, ...)

en: Generic
sk: Všeobecné

en: Generic 2 Button Mouse
sk: štandardná myš s 2 tlačidlami

en: Generic 3 Button Mouse
sk: Štandardná trojtlačidlová

en: Generic PS2 Wheel Mouse
sk: Štandardná PS2 myš s kolieskom

en: Generic Printers
sk: Tlačiarne pre všeobecné použitie

en: Geometry: %s cylinders, %s heads, %s sectors
sk: Geometria: %s cylindrov, %s hlavičiek, %s sektorov

en: Georgian ("Latin" layout)
sk: Gruzínska ("Latin" rozloženie kláves)

en: Georgian ("Russian" layout)
sk: Gruzínska ("Ruské" rozloženie kláves)

en: German
sk: Nemecká

en: German (no dead keys)
sk: Nemecká (bez mŕtvych kláves)

en: Germany
sk: Nemecko

en: Get Windows Fonts
sk: Prevziať fonty z Windows

en: Get involved in the Free Software world
sk: Vitajte vo svete voľného softvéru

en: Get the most from the Internet
sk: Mnohé získate na Internete

en: Ghostscript referencing
sk: Odkazy na Ghostscript

en: Gibraltar
sk: Gibraltár

en: Give a file name
sk: Zadajte meno súboru

en: Give the ram size in MB
sk: Zadajte veľkosť pamäti v Mb

en: Gnome Workstation
sk: Gnome stanica

en: Gnome, Icewm, Window Maker, Enlightenment, Fvwm, etc
sk: Gnome, Icewm, Window Maker, Enlightenment, Fvwm, atď

en: Go on anyway?
sk: Napriek tomu pokračovať?

en: Go on without configuring the network
sk: Pokračuj bez nastavenia siete.

en: Graphic Card
sk: Grafická karta

en: Graphic Card
    
       The installer can normally automatically detect and configure the
    graphic card installed on your machine. If it is not the case, you can
    choose in this list the card you actually own.
    
       In the case that different servers are available for your card, with or
    without 3D acceleration, you are then proposed to choose the server that
    best suits your needs.
sk: Grafická karta
    
       Inštalátor bežne dokáže zdetekovať a nakonfigurovať grafickú kartu
    vo Vašom počítači. Ak tomu tak nie je vo Vašom prípade, môžete si
    vybrať zo zoznamu kartu, ktorú aktuálne používate.
    
       V prípade dostupnosti viacerých serverov pre Vašu kartu, s alebo bez
    3D akcelerácie, budete si musieť vybrať server, ktorý bude zodpovedať Vašim
    požiadavkám.

en: Graphical Environment
sk: Grafické prostredie

en: Graphical interface
sk: Grafické rozhranie

en: Graphical interface at startup
sk: X pri štarte

en: Graphics card: %s
sk: Grafická karta: %s

en: Graphics card: %s
sk: Grafická karta: %s

en: Graphics memory: %s kB
sk: Grafická pamäť: %s kB

en: Graphics programs such as The Gimp
sk: Grafické programy ako napr. The Gimp

en: Greece
sk: Grécko

en: Greek
sk: Grécka

en: Greenland
sk: Grónsko

en: Grenada
sk: Granada

en: Gujarati
sk: Gujaratiská

en: Gurmukhi
sk: Gurmukhiská

en: Halt bug
sk: Halt chyba

en: Hard Disk Backup Progress...
sk: Stav zálohy na pevný disk...

en: Hard Disk Backup files...
sk: Záloha na pevný disk. Súbory...

en: Hard drive detection
sk: Detekcia pevného disku

en: Hard drive information
sk: Informácie o pevnom disku

en: HardDrake runs a hardware probe, and optionally configures
    new/changed hardware.
sk: HardDrake vyhľadáva nový hardvér a nastavuje parametre
    nového alebo zmeneného hardvéru.

en: HardDrive / NFS
sk: Pevný disk / NFS

en: Harddrake help
sk: Harddrake pomoc

en: Harddrake2 version
sk: Harddrake2 verzia

en: Hardware
sk: Hardvér

en: Hardware clock set to GMT
sk: Hardvérové hodiny nastavené na GMT

en: Hardware probing in progress
sk: Prebieha detekcia hardvéru

en: Have a nice day!
sk: Prajem pekný deň!

en: Heard and McDonald Islands
sk: Heard a McDonald ostrovy

en: Help
sk: Pomoc

en: Here are Listed the existing Linux partitions detected on your hard drive.
    You can keep the choices made by the wizard, since they are good for most
    common installations. If you make any changes, you must at least define a
    root partition ("/"). Do not choose too small a partition or you will not
    be able to install enough software. If you want to store your data on a
    separate partition, you will also need to create a "/home" partition
    (only possible if you have more than one Linux partition available).
    
    Each partition is listed as follows: "Name", "Capacity".
    
    "Name" is structured: "hard drive type", "hard drive number",
    "partition number" (for example, "hda1").
    
    "Hard drive type" is "hd" if your hard drive is an IDE hard drive and
    "sd" if it is a SCSI hard drive.
    
    "Hard drive number" is always a letter after "hd" or "sd". For IDE
    hard drives:
    
     * "a" means "master hard drive on the primary IDE controller";
    
     * "b" means "slave hard drive on the primary IDE controller";
    
     * "c" means "master hard drive on the secondary IDE controller";
    
     * "d" means "slave hard drive on the secondary IDE controller".
    
    With SCSI hard drives, an "a" means "lowest SCSI ID", a "b" means
    "second lowest SCSI ID", etc.
sk: Tu je zoznam oblastí s existujúcimi Linux oddielmi, ktoré boli zdetekované
    na Vašom disku. Môžete zachovať nastavenia vygenerované sprievodcom, čo
    môže byť vhodné pre bežné inštalácie. Ak chcete vykonať zmeny, najprv musíte
    definovať hlavný oddiel ("/"). Nevoľte si príliš malý oddiel, pretože Vám nemusí
    byť umožnené inštalovať všetok softvér, ktorý by ste si želali. Ak budete chcieť
    ukladať používateľské údaje na iný oddiel, bude potrebné vytvoriť oddiel
     pre "/home" oblasť (to je možné ak máte spolu k dispozícii viac ako jeden
    Linux oddiel).
    
    Všetky oddiely sú zobrazené s nasledovnými údajmi: "Meno", "Kapacita".
    
    "Meno" je vytvorené ako: "typ disku", "číslo disku", "číslo oddielu"
    (napríklad "hda1").
    
    "Typ disku" je vždy písmeno za "hd", alebo "sd". V prípade IDE
    diskov:
    
     * "a" znamená "master disk na primárnom IDE radiči";
    
     * "b" znamená "slave disk na primárnom IDE radiči";
    
     * "c" znamená "master disk na sekundárnom IDE radiči";
    
     * "d" znamená "slave disk na sekundárnom IDE radiči".
    
    Pri SCSI diskoch "a" znamená "najnižšie SCSI ID", "b" znemaná
    "druhé najnižšie SCSI ID" a tak ďalej.

en: Here are the entries on your boot menu so far.
    You can create additional entries or change the existing ones.
sk: Momentálne sa tu nachádzajú tieto záznamy.
    Môžete pridávať ďalšie, alebo meniť existujúce.

en: Here is a list of all auto-detected printers.
sk: Tu je zoznam všetkých autodetekovaných tlačiarní.

en: Here is a list of the available printing options for the current printer:
sk: Tu je zoznam dostupných tlačových nastavení pre aktuálnu tlačiareň:

en: Here is the full list of available countries
sk: Tu je celý zoznam dostupných krajín

en: Here is the full list of keyboards available
sk: Tu je zoznam dostupných klávesníc

en: Here you can choose the key or key combination that will 
    allow switching between the different keyboard layouts
    (eg: latin and non latin)
sk: Tu si môžete vybrať klávesu, alebo kombináciu kláves pomocou
    ktorých bude možné prepínať medzi rôznymi klávesovými mapami
    (napr. us a sk)

en: Here you can choose whether the printers connected to this machine should be accessable by remote machines and by which remote machines.
sk: Môžete si vybrať či tlačiarne pripojené k tomuto počítaču budú prístupné vzdialeným počítačom a zo vzdialených počítačov.

en: Here you can choose whether the scanners connected to this machine should be accessable by remote machines and by which remote machines.
sk: Môžete si vybrať či skenery pripojené k tomuto počítaču budú prístupné vzdialeným počítačom a zo vzdialených počítačov.

en: Here you can select an alternative driver (either OSS or ALSA) for your sound card (%s).
sk: Môžete si vybrať z alternatívnych ovládačov (OSS, alebo ALSA) pre Vašu zvukovú kartu (%s)

en: Here you can specify any arbitrary command line into which the job should be piped instead of being sent directly to a printer.
sk: Tu môžete špecifikovať ľubovoľný príkaz kde bude tlačová úloha presmerovaná namiesto zaslania priamo na tlačiareň.

en: Hide files
sk: Skryté súbory

en: High
sk: Vysoká

en: Higher
sk: Vyššia

en: Horizontal refresh rate
sk: Horizontálna frekvencia

en: Host "%s", port %s
sk: Host "%s", port "%s"

en: Host Name
sk: Meno počítača

en: Host Path or Module
sk: Cesta k hostu, alebo modulu

en: Host name
sk: Názov počítača

en: Host/network IP address missing.
sk: Adresa hostiteľa/siete chýba.

en: Hostname required
sk: Požadované meno počítača

en: Hostname:
sk: Meno počítača:

en: How is the printer connected?
sk: Ako je tlačiareň pripojená?

en: Hungarian
sk: Maďarská

en: Hungary
sk: Maďarsko

en: I can keep your current configuration and assume you already set up a DHCP server; in that case please verify I correctly read the Network that you use for your local network; I will not reconfigure it and I will not touch your DHCP server configuration.
    
    The default DNS entry is the Caching Nameserver configured on the firewall. You can replace that with your ISP DNS IP, for example.
    		      
    Otherwise, I can reconfigure your interface and (re)configure a DHCP server for you.
sk: Je možné zachovať súčasné nastavenie a predpokladať, že už máte nastavený DHCP server; v tom prípade prosím skontrolujte, že je správne nastavená lokálna sieť; v nastaveniach sa nebudú robiť žiadne zmeny pre DHCP server.
    
    Štandardný DNS server je kešovací server doménových mien na firewalle. Môžete ho zameniť za IP adresu DNS servera Vášho ISP, napríklad.
    		      
    Inak je možné prekonfigurovať Vaše rozhranie a (pre)konfigurovať Váš DHCP server.

en: I can set up your computer to automatically log on one user.
sk: Môžem nastaviť Váš počítač, aby sa po reštarte automaticky prihlásil niektorý používateľ.

en: I can setup your computer to automatically start the graphical interface (XFree) upon booting.
    Would you like XFree to start when you reboot?
sk: Môžem nastaviť Váš systém tak, aby automaticky spúšťal grafické rozhranie (XFree) po reštarte.
    Chcete mať spustené XFree po štarte počítača?

en: I can't add any more partition
sk: Nemôžem pridať ďalší oddiel

en: I can't find any room for installing
sk: Nemôžem nájsť miesto pre inštaláciu

en: I can't find needed image file `%s'.
sk: Nemôžem nájsť potrebný súbor `%s'.

en: I can't read the partition table of device %s, it's too corrupted for me :(
    I can try to go on, erasing over bad partitions (ALL DATA will be lost!).
    The other solution is to not allow DrakX to modify the partition table.
    (the error is %s)
    
    Do you agree to loose all the partitions?
sk: Nemôžem prečítať tabuľku rozdelenia disku zariadenia %s, je príliš poškodená :(
    Môžem sa pokúsiť vyčistiť poškodené oddiely (VŠETKY ÚDAJE budú stratené!).
    Druhou možnosťou je zakázať DrakX-u modifikovať tabuľku rozdelenia.
    (chyba je %s)
    
    Ste si vedomí straty všetkých oddielov?

en: I don't know
sk: Neviem

en: I don't know how to format %s in type %s
sk: Nedokážem formátovať %s na typ %s

en: I have detected an ISDN PCI card, but I don't know its type. Please select a PCI card on the next screen.
sk: Našiel som ISDN PCI kartu, ale nepoznám tento typ. Prosím zvoľte si jednu z PCI kariet na ďalšej obrazovke.

en: IP Range End:
sk: Koniec IP rozsahu:

en: IP Range Start:
sk: Začiatok IP rozsahu:

en: IP address
sk: IP adresa

en: IP address of host/network:
sk: IP adresa hostiteľa/siete:

en: IP address should be in format 1.2.3.4
sk: IP adresa musí byť vo formáte 1.2.3.4

en: ISDN Configuration
sk: Konfigurácia ISDN

en: ISDN connection
sk: ISDN pripojenie

en: Iceland
sk: Island

en: Icelandic
sk: Islandská

en: Icewm, Window Maker, Enlightenment, Fvwm, etc
sk: Icewm, Window Maker, Enlightenment, Fvwm, atď

en: Icon
sk: Ikona

en: If it is not the one you want to configure, enter a device name/file name in the input line
sk: Ak toto nie je tá, ktorú si želáte nastaviť, vložte meno zariadenia/meno súboru do vstupného políčka

en: If you have all the CDs in the list below, click Ok.
    If you have none of those CDs, click Cancel.
    If only some CDs are missing, unselect them, then click Ok.
sk: Ak máte všetky CD zo zoznamu, stlačte OK.
    Ak nemáte žiadne, stlačte Zruš.
    Ak Vám chýbajú iba niektoré, odznačte ich a potom stlačte OK.

en: If you plan to use aboot, be carefull to leave a free space (2048 sectors is enough)
    at the beginning of the disk
sk: Ak plánujete použiť aboot, nechajte prosím na začiatku disku dosť voľného miesta.
    (2048 sektorov bude stačiť)

en: If you really think that you know which driver is the right one for your card
    you can pick one in the above list.
    
    The current driver for your "%s" sound card is "%s"
sk: Ak si naozaj myslíte, že viete ktorý je správny ovládač pre vašu kartu,
    môžte si ho vybrať z nasledovného zoznamu.
    
    Aktuálny ovládač pre vašu zvukovú kartu "%s" je "%s"

en: If you told the installer that you wanted to individually select packages,
    it will present a tree containing all packages classified by groups and
    subgroups. While browsing the tree, you can select entire groups,
    subgroups, or individual packages.
    
    Whenever you select a package on the tree, a description appears on the
    right to let you know the purpose of the package.
    
    !! If a server package has been selected, either because you specifically
    chose the individual package or because it was part of a group of packages,
    you will be asked to confirm that you really want those servers to be
    installed. By default Mandrake Linux will automatically start any installed
    services at boot time. Even if they are safe and have no known issues at
    the time the distribution was shipped, it is entirely possible that that
    security holes are discovered after this version of Mandrake Linux was
    finalized. If you do not know what a particular service is supposed to do
    or why it is being installed, then click "No". Clicking "Yes " will
    install the listed services and they will be started automatically by
    default during boot. !!
    
    The "Automatic dependencies" option is used to disable the warning dialog
    which appears whenever the installer automatically selects a package to
    resolve a dependency issue. Some packages have relationships between each
    other such that installation of a package requires that some other program
    is already installed. The installer can determine which packages are
    required to satisfy a dependency to successfully complete the installation.
    
    The tiny floppy disk icon at the bottom of the list allows you to load a
    package list created during a previous installation. This is useful if you
    have a number of machines that you wish to configure identically. Clicking
    on this icon will ask you to insert a floppy disk previously created at the
    end of another installation. See the second tip of last step on how to
    create such a floppy.
sk: Nakoniec, v závislosti na tom či ste si vybrali výber jednotlivých balíkov,
    bude zobrazená stromová štruktúra obsahujúca všetky balíky zoradené podľa
    skupín a podskupín. Počas prehliadania stromu môžete označiť celú skupinu,
    podskupinu, ale aj jednotlivé balíky.
    
    Vždy keď vyberiete niektorý balík zo stromu, vpravo sa zobrazí jeho popis,
    aby ste vedeli k čomu približne slúži
    
    !! Ak boli vybrané balíky, ktoré sú určené pre server, buď zámerne, alebo
    preto že sú súčasťou celej skupiny, budete musieť potvrdiť, či skutočne
    chcete tieto služby nainštalovať. V prípade Mandrake Linux, sú štandardne všetky
    nainštalované služby spustené pri štarte systému. Aj keď sú bezpečné
    a v čase keď bola distribúcia vydaná neobsahovali žiadne známe problémy
    je možné, že tieto bezpečnostné problémy budú odhalené až po dokončení
    tejto verzie Mandrake Linux. Ak neviete čo jednotlivé servisy znamenajú, alebo
    prečo boli nainštalované tak kliknite na "Nie". Kliknutím na "Áno" budú
    vypísané služby nainštalované a naštartované pri spustení systému
    automaticky. !!
    
    Voľba "Automatické závislosti" potlačí varovný dialóg, ktorý sa objaví vždy,
    keď inštalátor automaticky vyberá balíky pre uspokojenie závislostí. Niektoré
    balíky majú závislosti medzi sebou, alebo vyžadujú prítomnosť iných programov.
    Inštalátor dokáže tieto závislosti medzi balíkmy vyriešiť a úspešne tak
    dokončiť inštaláciu.
    
    Malá ikona diskety na spodku zoznamu Vám umožní načítať zoznam balíčkov,
    ktoré boli vybrané pri predchádzajúcej inštalácii. Toto je užitočné ak máte
    množstvo počítačov, ktoré chcete nainštalovať identicky. Po kliknutí na túto ikonu
    budete požiadaní o vloženie diskety, ktorú ste si vytvorili na konci inej
    inštalácie. Pozrite si ďalší tip pri poslednom kroku, ako vytvoriť takúto
    disketu.

en: If your printer is not listed, choose a compatible (see printer manual) or a similar one.
sk: Ak tlačiareň nie je zobrazená, vyberte kompatibilnú (pozrite si v manuáli k tlačiarni), alebo podobnú.

en: Image
sk: Obraz

en: Import Fonts
sk: Import fontov

en: Importance: %s
sk: Dôležitosť: %s

en: In addition, queues not created with this program or "foomatic-configure" cannot be transferred.
sk: Mimochodom, fronty ktoré neboli vytvorené týmto programom, alebo pomocou "Foomatic konfigurácie" nemôžu byť prenesené.

en: In some cases, the %s driver needs to have extra information to work
    properly, although it normally works fine without them. Would you like to specify
    extra options for it or allow the driver to probe your machine for the
    information it needs? Occasionally, probing will hang a computer, but it should
    not cause any damage.
sk: Ovládač %s niekedy potrebuje pre správnu činnosť doplnkovú informáciu, aj
    keď zvyčajne pracuje správne aj bez nej. Želáte si zadať doplnkové voľby,
    alebo dovolíte ovládaču otestovať Váš počítač a údaje si zistiť? Občas sa
    stane, že toto testovanie počítač zablokuje, ale nemalo by spôsobiť žiadnu škodu.

en: In the case that different servers are available for your card, with or
    without 3D acceleration, you are then proposed to choose the server that
    best suits your needs.
sk: V prípade, že sú k dispozícii rôzne servery pre Vašu kartu (s, alebo bez
    3D akcelerácie), bude Vám položená otázka s výberom serveru, ktorý bude
    vyhovovať Vašim potrebám.

en: Individual package selection
sk: Osobitná voľba balíkov

en: Indonesia
sk: Indonézia

en: Info:
sk: Informácie:

en: Information
sk: Informácie

en: Information level that can be obtained through the cpuid instruction
sk: Informácie, ktoré je možné získať pomocou cpuid inštrukcie

en: Init Message
sk: Inicializačná správa

en: Initial tests
sk: Úvodné testy

en: Initrd-size
sk: Initrd-veľkosť

en: Insert a FAT formatted floppy in drive %s
sk: Vložte disketu s FAT formátom do mechaniky %s

en: Insert a blank floppy in drive %s
sk: Vložte čistú disketu do mechaniky %s

en: Insert a floppy containing package selection
sk: Vložte do mechaniky disketu s zoznamom balíčkov

en: Insert a floppy in %s
sk: Vložte disketu do mechaniky %s

en: Insert a floppy in drive
    All data on this floppy will be lost
sk: Vložte disketu do mechaniky
    Všetky údaje na tejto diskete budú nenávratne stratené

en: Insert the CD with volume label %s
     in the CD drive under mount point /mnt/cdrom
sk: Vložte CD s názvom %s
     do CD mechaniky pod bodom pripojenia /mnt/cdrom

en: Insert the tape with volume label %s
     in the tape drive device %s
sk: Vložte pásku s popisom %s
     do páskovej mechaniky %s

en: Install
sk: Inštalácia

en: Install & convert Fonts
sk: Inštalácia a konverzia fontov

en: Install List
sk: Nainštaluj zoznam

en: Install bootloader
sk: Inštalácia zavádzača

en: Install rpm
sk: Inštalácia rpm

en: Install system
sk: Inštalácia systému

en: Install themes
sk: Inštalácia tém

en: Install/Upgrade
sk: Inštalácia/Aktualizácia

en: Installation Server Configuration
sk: Konfigurácia servera pri inštalácii

en: Installation image directory
sk: Inštalačný adresár obrazov

en: Installation of %s failed. The following error occured:
sk: Inštalácia %s zlyhala. Vyskytla sa nasledujúca chyba:

en: Installation of bootloader failed. The following error occured:
sk: Inštalácia zavádzača zlyhala. Vyskytla sa nasledujúca chyba:

en: Installing
sk: Inštalujem

en: Installing %s ...
sk: Inštalujem %s ...

en: Installing Foomatic...
sk: Inštalujem Foomatic...

en: Installing HPOJ package...
sk: Inštalujem balíčky HPOJ...

en: Installing SANE packages...
sk: Inštalujem balíčky SANE...

en: Installing a printing system in the %s security level
sk: Inštalácia tlačového systému v úrovni zabezpečenia %s

en: Installing bootloader
sk: Inštalujem zavádzač

en: Installing driver for %s card %s
sk: Inštalujem ovládač pre %s kartu %s

en: Installing mtools packages...
sk: Inštalujem balíčky mtools...

en: Installing package %s
sk: Inštalujem balík %s

en: Installing package %s
    %d%%
sk: Inštalujem balík %s
    %d%%

en: Installing packages...
sk: Inštalujem balíčky

en: Interface
sk: Rozhranie

en: Interface "%s"
sk: Rozhranie "%s"

en: Interface %s
sk: Rozhranie %s

en: Interface %s (on network %s)
sk: Rozhranie %s (na sieti %s)

en: Interface %s (using module %s)
sk: Rozhranie %s (používa modul %s)

en: Interface:
sk: Rozhranie:

en: Internal ISDN card
sk: Interná ISDN karta

en: Internet Connection Configuration
sk: Konfigurácia pripojenia internetu

en: Internet Connection Sharing
sk: Zdieľanie pripojenia k internetu

en: Internet Connection Sharing configuration
sk: Konfigurácia zdieľania pripojenia k internetu

en: Internet Connection Sharing currently disabled
sk: Zdieľanie internetového pripojenia je momentálne zakázané

en: Internet Connection Sharing currently enabled
sk: Zdieľanie internetového pripojenia je momentálne povolené

en: Internet Connection Sharing is now disabled.
sk: Zdieľanie internetového pripojenia je teraz zakázané.

en: Internet Connection Sharing is now enabled.
sk: Zdieľanie internetového pripojenia je teraz povolené.

en: Internet access
sk: Prístup k internetu

en: Internet configuration
sk: Konfigurácia internetu

en: Internet connection
sk: Pripojenie k internetu

en: Internet connection & configuration
sk: Pripojenie a konfigurácia internetu

en: Internet connection configuration
sk: Konfigurácia pripojenia internetu

en: Internet gateway
sk: Brána k internetu

en: Internet station
sk: Internetová stanica

en: Introduction
    
    The operating system and the different components available in the Mandrake Linux distribution 
    shall be called the "Software Products" hereafter. The Software Products include, but are not 
    restricted to, the set of programs, methods, rules and documentation related to the operating 
    system and the different components of the Mandrake Linux distribution.
    
    
    1. License Agreement
    
    Please read this document carefully. This document is a license agreement between you and  
    MandrakeSoft S.A. which applies to the Software Products.
    By installing, duplicating or using the Software Products in any manner, you explicitly 
    accept and fully agree to conform to the terms and conditions of this License. 
    If you disagree with any portion of the License, you are not allowed to install, duplicate or use 
    the Software Products. 
    Any attempt to install, duplicate or use the Software Products in a manner which does not comply 
    with the terms and conditions of this License is void and will terminate your rights under this 
    License. Upon termination of the License,  you must immediately destroy all copies of the 
    Software Products.
    
    
    2. Limited Warranty
    
    The Software Products and attached documentation are provided "as is", with no warranty, to the 
    extent permitted by law.
    MandrakeSoft S.A. will, in no circumstances and to the extent permitted by law, be liable for any special,
    incidental, direct or indirect damages whatsoever (including without limitation damages for loss of 
    business, interruption of business, financial loss, legal fees and penalties resulting from a court 
    judgment, or any other consequential loss) arising out of  the use or inability to use the Software 
    Products, even if MandrakeSoft S.A. has been advised of the possibility or occurence of such 
    damages.
    
    LIMITED LIABILITY LINKED TO POSSESSING OR USING PROHIBITED SOFTWARE IN SOME COUNTRIES
    
    To the extent permitted by law, MandrakeSoft S.A. or its distributors will, in no circumstances, be 
    liable for any special, incidental, direct or indirect damages whatsoever (including without 
    limitation damages for loss of business, interruption of business, financial loss, legal fees 
    and penalties resulting from a court judgment, or any other consequential loss) arising out 
    of the possession and use of software components or arising out of  downloading software components 
    from one of Mandrake Linux sites  which are prohibited or restricted in some countries by local laws.
    This limited liability applies to, but is not restricted to, the strong cryptography components 
    included in the Software Products.
    
    
    3. The GPL License and Related Licenses
    
    The Software Products consist of components created by different persons or entities.  Most 
    of these components are governed under the terms and conditions of the GNU General Public 
    Licence, hereafter called "GPL", or of similar licenses. Most of these licenses allow you to use, 
    duplicate, adapt or redistribute the components which they cover. Please read carefully the terms 
    and conditions of the license agreement for each component before using any component. Any question 
    on a component license should be addressed to the component author and not to MandrakeSoft.
    The programs developed by MandrakeSoft S.A. are governed by the GPL License. Documentation written 
    by MandrakeSoft S.A. is governed by a specific license. Please refer to the documentation for 
    further details.
    
    
    4. Intellectual Property Rights
    
    All rights to the components of the Software Products belong to their respective authors and are 
    protected by intellectual property and copyright laws applicable to software programs.
    MandrakeSoft S.A. reserves its rights to modify or adapt the Software Products, as a whole or in 
    parts, by all means and for all purposes.
    "Mandrake", "Mandrake Linux" and associated logos are trademarks of MandrakeSoft S.A.  
    
    
    5. Governing Laws 
    
    If any portion of this agreement is held void, illegal or inapplicable by a court judgment, this 
    portion is excluded from this contract. You remain bound by the other applicable sections of the 
    agreement.
    The terms and conditions of this License are governed by the Laws of France.
    All disputes on the terms of this license will preferably be settled out of court. As a last 
    resort, the dispute will be referred to the appropriate Courts of Law of Paris - France.
    For any question on this document, please contact MandrakeSoft S.A.
sk: Úvod
    
    Operačný systém a rôzne iné súčasti dostupné v distribúcii Mandrake Linux, budú ďalej
    nazvané "softvérové produkty". Softvérové produkty, ktoré obvykle  obsahujú, ale
    nie sú obmedzené len na súbor programov, metód, pravidiel a dokumentácie, vzťahujúcej sa
    k operačnému systému a rôznych súčastí distribúcie Mandrake Linux.
    
    
    1. Licenčná zmluva
    
    Prosíme Vás, aby ste si nasledujúci dokument pozorne prečítali. Tento dokument je licenčnou zmluvou
    medzi Vami a MandrakeSoft S.A., ktorý sa vzťahuje k softvérovým produktom.
    Nainštalovaním, vytváraním kópií, alebo používaním softvérového produktu za akýmkoľvek účelom,
    automaticky akceptujete a plne súhlasíte so všetkými bodmi tejto licencie.
    Ak nesúhlasíte s ktorýmkoľvek bodom licencie, nie je Vám povolené inštalovať, kopírovať, alebo
    používať softvérový produkt.
    Akýkoľvek pokus inštalovať, vytvárať kópie alebo používať softvérový produkt spôsobom, ktorý
    nezodpovedá tejto licencii, je jej porušením a ruší Vaše práva zaručované touto licenciou.
    V prípade porušenia licencie musíte bezodkladne zničiť všetky kópie softvérového
    produktu.
    
    
    2. Obmedzená záruka
    
    Softvérové produkty a priložená dokumentácia sú poskytovaná "tak ako je", bez akejkoľvek
    záruky v medziach umožnených zákonom.
    MandrakeSoft S.A. nebude za žiadnych okolností a v medziach umožnených zákonom zodpovedať
    za žiadne zvláštne, náhodné, priame alebo nepriame škody (vrátane straty obchodných pohľadávok,
    prerušenie obchodnej činnosti, finančnej straty, zákonných poplatkov a pokút vyplývajúcich
    zo súdneho pojednávania alebo akýchkoľvek z toho vyplývajúcich strát) vzniknuté používaním,
    alebo z dôvodu používateľovej neschopnosti používať Softvérové produkty a to i v prípade, že
    MandrakeSoft S.A. bol upozornený na možnosť výskytu takýchto škôd.
    
    OBMEDZENÁ ZODPOVEDNOSŤ SPOJENÁ S VLASTNÍCTVOM ALEBO POUŽITÍM ZAKÁZANÉHO SOFTVÉRU V NIEKTORÝCH KRAJINÁCH
    MandrakeSoft S.A. alebo jeho distribútori, v medziach umožnených zákonom, nie sú zodpovedný
    za žiadne zvláštne, náhodné, priame alebo nepriame škody (vrátane straty obchodných pohľadávok,
    prerušenia obchodnej činnosti, finančnej straty, zákonných poplatkov a pokút vyplývajúcich zo súdneho
    pojednávania alebo akýchkoľvek z toho vyplývajúcich strát) vzťahujúce sa k vlastneniu alebo
    používaniu softvérových komponentov alebo vzniknuté stiahnutím softvérových komponentov z niektorého
    servera Mandrake Linux, ktoré sú zakázané alebo obmedzené v niektorých krajinách miernymi zákonmi.
    Táto obmedzená zodpovednosť sa vzťahuje ale nie je obmedzená len na komponenty obsahujúce
    silnú kryptografiu, ktoré sú súčasťou Softvérových produktov.
    
    
    3. GPL licencia a príbuzné licencie
    
    Softvérové produkty pozostávajú k komponentov vytvorených rôznymi ľuďmi a entitami. Väčšina
    týchto komponentov je poskytovaná pod podmienkami GNU General Public Licence, ďalej nazývanej
    len "GPL" alebo podobnými licenciami. Väčšina licencií umožňuje používať, kopírovať,
    prispôsobovať alebo ďalej distribuovať komponenty, ktoré pokrýva. Prosíme, prečítajte si pozorne
    podmienky licenčnej zmluvy pre každý komponent pred jeho používaním. Adresátom akýchkoľvek otázok
    ohľadne licencie ku komponentu by mal byť jeho autor a nie MandrakeSoft. Programy vyvinuté
    MandrakeSoft S.A. sú poskytované pod podmienkami GPL Licencie. Dokumentácia napísaná
    MandrakeSoft S.A. je poskytovaná pod špecifickou licenciou. Prosíme, preštudujte si dokumentáciu
    pre ďalšie detaily.
    
    
    4. Práva na duševné vlastníctvo
    
    Všetky práva na komponenty Softvérových produktov prináležia ich autorom a sú chránené právami
    na duševné vlastníctvo a zákonmi vzťahujúcimi sa k vlastníckym právam k softvérovým programom.
    MandrakeSoft S.A. si vyhradzuje právo upraviť alebo prispôsobiť Softvérové produkty ako celok
    alebo jednotlivé časti, akýmkoľvek spôsobom a za akýmikoľvek účelmi. "Mandrake", "Mandrake
    Linux" a pridružené logá sú chránenými obchodnými značkami spoločnosti MandrakeSoft S.A.
    
    
    5. Zákony vzťahujúce sa k tejto zmluve
    
    Ak je akákoľvek časť tejto zmluvy považovaná za nevhodnú, nelegálnu alebo nepoužiteľnú
    v súdnom konaní, je táto časť vypustená z tohto kontraktu. Naďalej však zostávate viazaní
    ostatnými aplikovateľnými sekciami tejto zmluvy.
    Podmienky tejto licencie sú určené zákonmi Francúzska. Všetky spory ohľadne podmienok tejto
    licencie budú podľa možnosti vybavované mimosúdne. Ako posledné východisko bude spor
    zverený na prejednanie príslušným súdom v Paríži - Francúzsko. Ak máte akékoľvek otázky k tomuto
    dokumentu, prosíme, kontaktujte MandrakeSoft S.A.

en: Inuktitut
sk: Inuktitutská

en: Invalid port given: %s.
    The proper format is "port/tcp" or "port/udp", 
    where port is between 1 and 65535.
sk: Zadaný nesprávny rozsah portov: %s.
    Správny formát je "port/tcp", alebo "port/udp",
    kde port je v rozmedzí 1 až 65535.

en: Iran
sk: Irán

en: Iranian
sk: Iránska

en: Iraq
sk: Irak

en: Ireland
sk: Írsko

en: Is FPU present
sk: Je prítomné FPU

en: Is this an install or an upgrade?
sk: Toto je inštalácia alebo aktualizácia?

en: Is this correct?
sk: Je to správne?

en: Is this the correct setting?
sk: Je toto správne nastavenie?

en: Is your printer a multi-function device from HP or Sony (OfficeJet, PSC, LaserJet 1100/1200/1220/3200/3300 with scanner, Sony IJP-V100), an HP PhotoSmart or an HP LaserJet 2200?
sk: Je vaša tlačiareň multifunkčné zariadenie HP, alebo Sony (OfficeJet, PSC, LaserJet 1100/1200/1220/3200/3300 so skenerom, Sony IJP-V100), HP PhotoSmart, alebo HP LaserJet 2200?

en: Israel
sk: Izrael

en: Israeli
sk: Izraelská

en: Israeli (Phonetic)
sk: Izraelská (fonetická)

en: It is now time to specify which programs you wish to install on your
    system. There are thousands of packages available for Mandrake Linux, and
    to make it simpler to manage the packages have been placed into groups of
    similar applications.
    
    Packages are sorted into groups corresponding to a particular use of your
    machine. Mandrake Linux has four predefined installations available. You
    can think of these installation classes as containers for various packages.
    You can mix and match applications from the various containers, so a
    ``Workstation'' installation can still have applications from the
    ``Development'' container installed.
    
     * "Workstation": if you plan to use your machine as a workstation,
    select one or more of the applications that are in the workstation
    container.
    
     * "Development": if plan on using your machine for programming, choose
    the appropriate packages from the container.
    
     * "Server": if your machine is intended to be a server, select which of
    the more common services you wish to install on your machine.
    
     * "Graphical Environment": this is where you will choose your preferred
    graphical environment. At least one must be selected if you want to have a
    graphical interface available.
    
    Moving the mouse cursor over a group name will display a short explanatory
    text about that group. If you unselect all groups when performing a regular
    installation (as opposed to an upgrade), a dialog will pop up proposing
    different options for a minimal installation:
    
     * "With X": install the minimum number of packages possible to have a
    working graphical desktop.
    
     * "With basic documentation": installs the base system plus basic
    utilities and their documentation. This installation is suitable for
    setting up a server.
    
     * "Truly minimal install": will install the absolute minimum number of
    packages necessary to get a working Linux system. With this installation
    you will only have a command line interface. The total size of this
    installation is 65 megabytes.
    
    You can check the "Individual package selection" box, which is useful if
    you are familiar with the packages being offered or if you want to have
    total control over what will be installed.
    
    If you started the installation in "Upgrade" mode, you can unselect all
    groups to avoid installing any new package. This is useful for repairing or
    updating an existing system.
sk: Teraz nastal čas špecifikácie programov, ktoré si želáte nainštalovať
    do Vášho systému. Mandrake Linux obsahuje tisíce balíkov, ktoré sú
    pre lepšiu orientáciu a jednoduchšiu správu usporiadané do skupín, kde
    sú podobné aplikácie.
    
    Balíčky sú zoradené v skupinách zodpovedajúcim konkrétnemu použitiu
    Vášho počítača. Mandrake Linux má štyri preddefinované triedy inštalácie.
    Môžete použiť tieto triedy, pričom je možné samozrejme doplniť niektoré
    jednotlivé balíky. Môžete kombinovať a používať aplikácie z rôznych skupín,
    napríklad inštalácia ``Pracovná stanica'' môže obsahovať aplikácie, ktoré
    sú zahrnuté v triede ``Vývojárska``.
    
     * "Pracovná stanica": ak plánujete používať Váš počítač ako pracovnú
    stanicu, zaškrtnite túto jednu, alebo viacero podobných skupín
    
     * "Vývojárska": ak Váš stroj bude používaný na programovanie a vývoj,
    vyberte si túto skupinu
    
     * "Server": ak je určenie Vášho počítača ako server, môžete si vybrať, ktoré
    z najbežnejších služieb si želáte nainštalovať na Váš počítač
    
     * "Grafické prostredie": toto je voľba kde si môžete vybrať Vaše obľúbené
    grafické prostredie. Minimálne jedno musí byť zvolené, ak si želáte nainštalovať
    grafickú pracovnú stanicu
    
    Pohybom kurzora myši cez meno skupiny je možné zobraziť krátky popisný
    text o danej skupine. Ak odznačíte všetky skupiny v prípade, že vykonávate
    regulárnu inštaláciu (narozdiel od aktualizácie) zobrazí sa Vám okno s rôznymi
    nastaveniami pre minimálnu inštaláciu:
    
     * "S X-window": bude nainštalované minimálne množstvo balíkov potrebných
    pre grafické prostredie
    
     * "So základnou dokumentáciou": nainštaluje sa základ systému plus základné
    utility a ich dokumentácia. Táto inštalácia je vhodná pre prípravu
    serverov;
    
     * "Naozaj minimálna inštalácia": bude nainštalované striktné minimum potrebné
    pre fungujúci Linux systém, ale iba v príkazovom riadku. Táto inštalácia je
    zhruba 65Mb veľká.
    
    Môžete si zvoliť "individuálny výber balíkov", čo môže byť užitočné ak
    dobre poznáte balíky, ktoré sú Vám poskytnuté, alebo ak chcete mať úplnú
    kontrolu nad tým čo bude nainštalované.
    
    Ak ste spustili inštaláciu ako "Aktualizácia", môžete odznačiť všetky skupiny,
    ak sa chcete vyhnúť inštalovaniu akéhokoľvek nového balíka. Toto je užitočné
    pre obnovu, alebo aktualizáciu existujúceho systému.

en: Italian
sk: Talianska

en: Italy
sk: Taliansko

en: Jamaica
sk: Jamajka

en: Japan
sk: Japonsko

en: Japan (broadcast)
sk: Japonsko

en: Japan (cable)
sk: Japonsko (kábel)

en: Japanese 106 keys
sk: Japonská 106 kláves

en: Join the MandrakeSoft support teams and the Linux Community online to share your knowledge and help others by becoming a recognized Expert on the online technical support website:
sk: Vstúpte do podporného tímu MandrakeSoft a Linux komunity, zdieľajte Vaše vedomosti a znalosti a pomôžte iným stať sa expertmi na online technickom podpornom websajte:

en: Jordan
sk: Jordánsko

en: Journalised FS
sk: Žurnálovací súborový systém

en: KDE Workstation
sk: KDE stanica

en: Kazakhstan
sk: Kazachstan

en: Keep the changes?
    The current configuration is:
    
    %s
sk: Zachovať zmeny?
    Aktuálna konfigurácia je:
    
    %s

en: Kensington Thinking Mouse
sk: Kensington Thinking myš

en: Kenya
sk: Keňa

en: Kernel Boot Timeout
sk: Oneskorenie pre štart kernelu

en: Keyboard
sk: Klávesnica

en: Keyboard layout: %s
sk: Nastavenie klávesnice: %s

en: Korea
sk: Kórea

en: Korea (North)
sk: Severo-Kórejská

en: Korean keyboard
sk: Kórejská klávesnica

en: Kuwait
sk: Kuvajt

en: LAN Configuration
sk: Konfigurácia LAN

en: LAN configuration
sk: Konfigurácia LAN

en: LAN connection
sk: Pripojenie LAN

en: LDAP Server
sk: LDAP server

en: LILO with graphical menu
sk: LILO s grafickým menu

en: LILO with text menu
sk: LILO s textovým menu

en: LILO/grub Installation
sk: Inštalácia lilo/grub

en: LPD and LPRng do not support IPP printers.
sk: LPD a LPRng nepodporujú IPP tlačiarne.

en: LVM name?
sk: LVM meno?

en: LVM-disks %s
sk: LVM-disky %s

en: Label
sk: Záznam

en: Language
sk: Voľba jazyka

en: Laotian
sk: Laoská

en: Latin American
sk: Latinsko Americká

en: Latvia
sk: Litva

en: Latvian
sk: Lotišsky

en: Launch packet filtering for Linux kernel 2.2 series, to set
    up a firewall to protect your machine from network attacks.
sk: Spustí filtrovanie paketov pre Linux kernel verzie 2.2 na 
    ochranu Vášho počítača pred útokmi zo siete.

en: Launch the ALSA (Advanced Linux Sound Architecture) sound system
sk: Spustenie ALSA (Advanced Linux Sound Architecture) zvukového systému

en: Launch the graphical environment when your system starts
sk: Spustiť grafické rozhranie po štarte systému

en: Launch the sound system on your machine
sk: Spustiť zvukový systém na Vašom počítači

en: Launch userdrake
sk: Spusť userdrake

en: Learn how to use this printer
sk: Ako používať túto tlačiareň

en: Leaving in %d seconds
sk: Opustiť do %d sekúnd

en: Lebanon
sk: Libanon

en: Left "Windows" key
sk: Ľavý "Windows" kláves

en: Let me pick any driver
sk: Vyberte niektorý ovládač

en: Level
sk: Úroveň

en: Level %s
sk: Hladina %s

en: Lexmark inkjet configuration
sk: Nastavenie Lexmark inkjet

en: LiLo and Bootsplash themes installation successfull
sk: Inštalácia Lilo a úvodnej obrazovky bola úspešne dokončená

en: Liberia
sk: Libéria

en: Libya
sk: Líbia

en: License
sk: Licencia

en: License agreement
sk: Súhlas s licenciou

en: Liechtenstein
sk: Lichtenštajnsko

en: Lilo message not found
sk: Nenašiel som správy Lilo

en: Lilo screen
sk: Obrazovka Lilo

en: Lilo/grub mode
sk: Lilo/Grub mód

en: Linux Standard Base. Third party applications support
sk: Linux Standard Base. Aplikačná podpora od tretej strany

en: Linux Virtual Server, used to build a high-performance and highly
    available server.
sk: Linux Virtual Server sa používa na vysoko výkonné a HA riešenia.

en: Linuxconf will sometimes arrange to perform various tasks
    at boot-time to maintain the system configuration.
sk: Linuxconf niekedy nastaví vykonanie rôznych úloh počas
    zavádzania systému pre udržanie konfigurácie.

en: List of data corrupted:
sk: Zoznam porušených dát:

en: List of data to restore:
sk: Zoznam dát pre obnovu:

en: Lithuania
sk: Litva

en: Lithuanian "number row" QWERTY
sk: Litovská QWERTY

en: Lithuanian "phonetic" QWERTY
sk: Litovská "fonetická" QWERTY

en: Lithuanian AZERTY (new)
sk: Litovská AZERTY (nová)

en: Lithuanian AZERTY (old)
sk: Litovská AZERTY (stará)

en: Load from floppy
sk: Nahrať z diskety

en: Load the drivers for your usb devices.
sk: Načítanie ovládačov pre vaše usb zariadenia.

en: Load/Save on floppy
sk: Nahrať/Uložiť na disketu

en: Loading from floppy
sk: Nahrávam z diskety

en: Loading module %s failed.
    Do you want to try again with other parameters?
sk: Nahrávanie modulu %s zlyhalo.
    Chcete sa o to pokúsiť znova s inými parametrami?

en: Local Network adress
sk: Lokálna sieťová adresa

en: Local Printer
sk: Lokálna tlačiareň

en: Local Printers
sk: Lokálne tlačiarne

en: Local files
sk: Lokálne súbory

en: Local measure
sk: Lokálne meranie

en: Local network(s)
sk: Lokálna sieť

en: Local printer
sk: Lokálna tlačiareň

en: Location
sk: Umiestnenie

en: Location of auto_install.cfg file
sk: Umiestnenie súboru auto_install.cfg

en: Location on the bus
sk: Pozícia na zbernici

en: Login ID
sk: Prihlasovacie ID

en: Logitech Mouse (serial, old C7 type)
sk: Logitech Mouse (sériová, starý typ C7)

en: Logs
sk: Logy

en: Looking at packages already installed...
sk: Hľadám balíky, ktoré sú už nainštalované...

en: Looking for available packages and rebuilding rpm database...
sk: Hľadám dostupné balíky a regenerujem rpm databázu...

en: Looking for available packages...
sk: Hľadám dostupné balíky...

en: Loopback
sk: Spätná slučka

en: Loopback file name:
sk: Meno súboru spätnej slučky:

en: Loopback file name: %s
sk: Meno loopback súboru: %s

en: Loopback file(s):
       %s
sk: Loopback súbor(y):
       %s

en: Luxembourg
sk: Luxembursko

en: MOVE YOUR WHEEL!
sk: POHNITE KOLIESKOM!

en: Macedonia
sk: Macedónsko

en: Macedonian
sk: Macedónska

en: Madagascar
sk: Madagaskar

en: Mail Server
sk: Mail server

en: Mail alert
sk: Výstraha cez Mail

en: Mail alert configuration
sk: Nastavenie výstrahy email

en: Make initrd 'mkinitrd -f /boot/initrd-%s.img %s'.
sk: Vytváranie initrd 'mkinitrd -f /boot/initrd-%s.img %s'.

en: Make kernel message quiet by default
sk: Nezobrazovať správy jadra štandardne

en: Making printer port available for CUPS...
sk: Sprístupniť port tlačiarne cez CUPS...

en: Malayalam
sk: Malayalamsky

en: Malaysia
sk: Malajzia

en: Maltese (UK)
sk: Maltézska (UK)

en: Maltese (US)
sk: Maltézska (US)

en: Mandatory package %s is missing
sk: Chýba povinný balík %s

en: Mandrake Bug Report Tool
sk: Nástroj pre oznámenie chýb Mandrake

en: Mandrake Control Center
sk: Kontrolné centrum Mandrake

en: Mandrake Linux 9.1 enables you to use the very latest software to play audio files, edit and handle your images or photos, and play videos
sk: Mandrake Linux 9.1 Vám umožní používať ten najnovší softvér na prehrávanie audio súborov, úpravu a prezeranie Vašich obrázkov, prezeranie videa

en: Mandrake Linux 9.1 has selected the best software for you. Surf the Web and view animations with Mozilla and Konqueror, or read your mail and handle your personal information with Evolution and Kmail
sk: Mandrake Linux 9.1 obsahuje ten najlepší softvér pre Vás. Surfujte na webe a prezerajte si animácie pomocou Mozilly a Konquerora, alebo čítajte elektronickú poštu a pracujte v skupinách pomocou aplikácií Evolution, alebo Kmail

en: Mandrake Linux 9.1 is the ultimate development platform
sk: Mandrake Linux 9.1 je veľmi vhodná vývojárska platforma

en: Mandrake Linux 9.1 provides a powerful tool to fully customize and configure your machine
sk: Mandrake Linux 9.1 poskytuje tento veľmi mocný nástroj pre plné nastavenie a konfiguráciu Vášho počítača

en: Mandrake Linux 9.1 provides the best Open Source games - arcade, action, strategy, ...
sk: Mandrake Linux 9.1 obsahuje tie najlepšie Open Source hry - arkády, akčné, kartové, športové, strategické, ...

en: Mandrake Linux 9.1 provides you with 11 user interfaces that can be fully modified: KDE 3, Gnome 2, WindowMaker, ...
sk: Mandrake Linux 9.1 ponúka 11 grafických používateľských rozhraní, ktoré je možné si plne nastaviť: KDE 3, Gnome 2, WindowMaker...

en: Mandrake Linux Installation %s
sk: Inštalácia Mandrake Linux %s

en: Mandrake Linux can support multiple languages. Select
    the languages you would like to install. They will be available
    when your installation is complete and you restart your system.
sk: Môžete zvoliť ďalšie jazyky použiteľné po inštalácii

en: Mandrake Terminal Server Configuration
sk: Konfigurácia Mandrake Terminal Servera

en: Mandrake Tools Explanation
sk: Popis Mandrake Nástrojov

en: MandrakeClub and Mandrake Corporate Club were created for business and private users of Mandrake Linux who would like to directly support their favorite Linux distribution while also receiving special privileges. If you enjoy our products, if your company benefits from our products to gain a competititve edge, if you want to support Mandrake Linux development, join MandrakeClub!
sk: MandrakeClub a Mandrake Corporate Club boli vytvorené pre firemných a domácich používateľov Mandrake Linux-u, ktorí by mohli priamo podporiť ich obľúbenú Linux distribúciu, ak by získavali špeciálne privilégiá. Ak ste spokojní s našimi produktmi, ak Vaša spoločnosť chce podporiť naše produkty, ak chcete podporiť vývoj Mandrake Linux-u, vstúpte do MandrakeClub!

en: MandrakeExpert Corporate
sk: MandrakeExpert pre firmu

en: MandrakeSoft works alongside a selection of companies offering professional solutions compatible with Mandrake Linux. A list of these partners is available on the MandrakeStore
sk: MandrakeSoft spolupracuje so skupinou spoločností poskytujúcich profesionálne riešenia kompatibilné s Mandrake Linux-om; Zoznam týchto partnerov je dostupný v MandrakeStore

en: Manual configuration
sk: Ručné nastavenie

en: Marshall Islands
sk: Marshallove ostrovy

en: Mauritius
sk: Maurícius

en: Media class
sk: Skupina

en: Messages
sk: Správy

en: Mexico
sk: Mexiko

en: Micronesia
sk: Mikronézia

en: Minimal install
sk: Minimálna inštalácia

en: Model name
sk: Model

en: Model stepping
sk: Verzia modelu

en: Modify
sk: Modifikovať

en: Modify RAID
sk: Modifikuj RAID

en: Modify printer configuration
sk: Zmena nastavenia tlačiarne

en: Module
sk: Modul

en: Module name
sk: Meno modulu

en: Module options:
sk: Parametre modulu:

en: Moldova
sk: Moldavsko

en: Mongolia
sk: Mongolsko

en: Mongolian (cyrillic)
sk: Mongolská (cyrilika)

en: Monitor
    
       The installer can normally automatically detect and configure the
    monitor connected to your machine. If it is not the case, you can choose in
    this list the monitor you actually own.
sk: Monitor
    
       Inštalátor dokáže automaticky zdetekovať monitor, ktorý je pripojený
    k Vášmu počítaču. Ak monitor nebol správne zdetekovaný máte možnosť
    vybrať si zo zoznamu monitor, ktorý máte aktuálne pripojený.

en: Monitor HorizSync: %s
sk: Horizontálna frekvencia monitoru: %s

en: Monitor VertRefresh: %s
sk: Vertikálna frekvencia monitoru: %s

en: More
sk: Viac

en: More Graphical Desktops (Gnome, IceWM)
sk: Viac grafických prostredí (Gnome, IceWM)

en: More Options
sk: Viac možností

en: More than one Microsoft partition has been detected on your hard drive.
    Please choose the one you want to resize in order to install your new
    Mandrake Linux operating system.
    
    Each partition is listed as follows: "Linux name", "Windows name"
    "Capacity".
    
    "Linux name" is structured: "hard drive type", "hard drive number",
    "partition number" (for example, "hda1").
    
    "Hard drive type" is "hd" if your hard dive is an IDE hard drive and
    "sd" if it is a SCSI hard drive.
    
    "Hard drive number" is always a letter after "hd" or "sd". With IDE
    hard drives:
    
     * "a" means "master hard drive on the primary IDE controller";
    
     * "b" means "slave hard drive on the primary IDE controller";
    
     * "c" means "master hard drive on the secondary IDE controller";
    
     * "d" means "slave hard drive on the secondary IDE controller".
    
    With SCSI hard drives, an "a" means "lowest SCSI ID", a "b" means
    "second lowest SCSI ID", etc.
    
    "Windows name" is the letter of your hard drive under Windows (the first
    disk or partition is called "C:").
sk: Bol nájdený viac ako jeden Microsoft oddiel na Vašom pevnom disku.
    Vyberte si prosím jednu, ktorú chcete nastaviť pre inštaláciu Vášho
    nového Mandrake Linux operačného systému.
    
    Všetky oddiely sú zobrazené nasledovne: "Linux meno", "Windows meno",
    "Kapacita".
    
    "Linux meno" sa skladá z: "typ pevného disku", "jeho číslo",
    "číslo oddielu" (napríklad, "/dev/hda1").
    
    "Typ pevného disku" je "hd" ak je Váš disk IDE a ako "sd" v prípade,
    že to SCSI pevný disk.
    
    "Číslo pevného disku" je vždy písmeno za "hd", alebo "sd". Pri IDE
    diskoch:
    
     * "a" znamená "master pevný disk na primárnom IDE radiči";
    
     * "b" znamená "slave pevný disk na primárnom IDE radiči";
    
     * "c" znamená "master pevný disk na sekundárnom IDE radiči";
    
     * "d" znamená "slave pevný disk na sekundárnom IDE radiči";
    
    U SCSI diskov "a" znamená "najnižšie SCSI ID", "b" znamená
    "druhé najnižšie SCSI ID" a tak ďalej.
    
    "Windows meno" je písmenné označenie Vášho pevného disku pod
    systémom Windows (prvý disk, alebo oddiel sa volá "C:".

en: Morocco
sk: Maroko

en: Most of these values were extracted
    from your running system.
    You can modify as needed.
sk: Mnohé z týchto hodnôt boli vyextrahované
    z Vášho bežiaceho systému.
    Možete ich nastavovať podľa potreby.

en: Mount
sk: Pripoj

en: Mount options
sk: Parametre pripojenia

en: Mount point
sk: Bod pripojenia

en: Mount point:
sk: Bod pripojenia:

en: Mount points must begin with a leading /
sk: Body pripojenia musia začínať /

en: Mounted
sk: Pripojené

en: Mounting partition %s
sk: Pripájam oddiel %s

en: Mounts and unmounts all Network File System (NFS), SMB (Lan
    Manager/Windows), and NCP (NetWare) mount points.
sk: Pripája a odpája všetky NFS, SMB (Windows) a NCP (NetWare)
    body pripojenia.

en: Mouse
sk: Myš

en: Mouse Port
sk: Port myši

en: Mouse device: %s
sk: Port myši: %s

en: Mouse type: %s
sk: Typ myši: %s

en: Move
sk: Presuň

en: Move files to the new partition
sk: Prenes súbory na nový oddiel

en: Move selected rule down one level
sk: Presunúť zobrazené pravidlo o jednu úroveň nižšie

en: Move selected rule up one level
sk: Presunúť zvolené pravidlo o jednu úroveň vyššie

en: Moving
sk: Presúvam

en: Moving files to the new partition
sk: Prenos súborov na nový oddiel

en: Moving partition...
sk: Presúvam oddiel...

en: Mozambique
sk: Mozambik

en: Multi-head configuration
sk: Nastavenie viac-monitorov

en: Multimedia - CD Burning
sk: Multimédia - CD napaľovanie

en: Multimedia - Graphics
sk: Multimédia - Grafika

en: Multimedia - Sound
sk: Multimédia - Zvuk

en: Multimedia - Video
sk: Multimédia - Video

en: Multimedia station
sk: Multimediálna stanica

en: Myanmar (Burmese)
sk: Myanmarská (Burmská)

en: NCP queue name missing!
sk: Chýba meno NCP fronty!

en: NCP server name missing!
sk: Chýba meno NCP servera!

en: NFS is a popular protocol for file sharing across TCP/IP
    networks. This service provides NFS file locking functionality.
sk: NFS je známy protokol, určený na zdieľanie súborov cez TCP/IP siete.
    Táto služba pridá NFS serveru funkciu lockovania súborov.

en: NFS is a popular protocol for file sharing across TCP/IP networks.
    This service provides NFS server functionality, which is configured via the
    /etc/exports file.
sk: NFS je známy protokol, určený na zdieľanie súborov cez TCP/IP siete.
    Táto služba dovolí NFS serveru exportovať adresáre predvolené v súbore
    /etc/exports

en: NFS server, SMB server, Proxy server, ssh server
sk: NFS server, SMB server, Proxy server, SSH server

en: NIS Domain
sk: NIS doména

en: NIS Server
sk: NIS server

en: NOTE: Depending on the printer model and the printing system up to %d MB of additional software will be installed.
sk: POZNÁMKA: V závislosti od modelu tlačiarne a tlačového systému bude nainštalovaných niečo vyše %d MB softvéru.

en: NTP Server
sk: NTP server

en: Name
sk: Meno

en: Name Servers:
sk: Názvove servre:

en: Name of printer
sk: Meno tlačiarne

en: Name of printer should contain only letters, numbers and the underscore
sk: Meno tlačiarne môže obsahovať iba písmená, čísla a podtrhovník

en: Name of the profile to create (the new profile is created as a copy of the current one) :
sk: Meno nového profilu (nový profil bude vytvorený ako kópia aktuálneho)

en: Name/IP address of host:
sk: Meno/IP adresa hostiteľa:

en: Name:
sk: Meno:

en: Name: %s
sk: Meno: %s

en: Namibia
sk: Namíbia

en: Need hostname, username and password!
sk: Je potrebný názov počítača, meno a heslo!

en: Need to create /etc/dhcpd.conf first!
sk: Najprv potrebujem vytvoriť /etc/dhcpd.conf!

en: Need to restart the Display Manager for full changes to take effect. 
    (service dm restart - at the console)
sk: Je potrebné znovu spustiť Display Manager aby sa zmeny plne prejavili. 
    (service dm restart - na konzole)

en: Nepal
sk: Nepál

en: Net Boot Images
sk: Net Boot obrazy

en: Net Method:
sk: Sieťová metóda:

en: NetWare Printer Options
sk: Voľby tlačiarne pre NetWare

en: Netherlands
sk: Holandsko

en: Netherlands Antilles
sk: Holandské Antily

en: Netmask
sk: Maska siete

en: Netmask:
sk: Maska siete:

en: Network
sk: Sieť

en: Network %s
sk: Sieť %s

en: Network & Internet
sk: Sieť a Internet

en: Network Computer (client)
sk: Sieťovy počítač (klient)

en: Network Computer server
sk: Sieťový server

en: Network Configuration
sk: Konfigurácia siete

en: Network Configuration Wizard
sk: Sprievodca konfiguráciou siete

en: Network Hotplugging
sk: Sieťové dynamické pripojenie

en: Network Monitoring
sk: Monitorovanie siete

en: Network Options
sk: Sieťové možnosti

en: Network configuration
sk: Konfigurácia siete

en: Network configuration (%d adapters)
sk: Konfigurácia siete (%d rozhraní)

en: Network functionality not configured
sk: Sieťové pripojenie nie je nastavené

en: Network interface
sk: Sieťové rozhranie

en: Network interface already configured
sk: Sieťové rozhranie je už nastavené

en: Network printer "%s", port %s
sk: Sieťová tlačiareň "%s", port %s

en: Network printer (TCP/Socket)
sk: Sieťová tlačiareň (TCP/Soket)

en: New
sk: Nový

en: New Caledonia
sk: Nová Kaledónia

en: New Zealand
sk: Nový Zéland

en: New configuration (isdn-light)
sk: Nová konfigurácia (isdn-light)

en: New devfs device
sk: Nové devfs zariadenie

en: New printer name
sk: Nové meno tlačiarne

en: New profile...
sk: Nový profil...

en: New size in MB:
sk: Nová veľkosť v MB:

en: Newzealand
sk: Nový Zéland

en: Next
sk: Ďalej

en: Next ->
sk: Ďalej ->

en: Nicaragua
sk: Nikaragua

en: Niger
sk: Nigér

en: Nigeria
sk: Nigéria

en: No
sk: Nie

en: No (experts only)
sk: Nie (len experti)

en: No CD device defined!
sk: Nie je definované žiadne CD zariadenie!

en: No CD or DVD image found, please copy the installation program and rpm files.
sk: Nebol nájdený žiaden CD, alebo DVD obraz, skopírujte prosím inštalačný program a rpm súbory.

en: No CDR/DVDR in drive!
sk: Žiadne CDR/DVDR v mechanike!

en: No ISDN PCI card found. Please select one on the next screen.
sk: Nebola nájdená ISDN karta. Prosím zvoľte si jednu zo zobrazených.

en: No Internet Connection Sharing has ever been configured.
sk: Zdieľanie internetového pripojenia ešte nebolo nastavené.

en: No NIC selected!
sk: Nie je vybraný Žiaden sieťový adaptér!

en: No Sound Card detected!
sk: Zvuková karta nebola nájdená!

en: No Sound Card has been detected on your machine. Please verify that a Linux-supported Sound Card is correctly plugged in.
    
    
    You can visit our hardware database at:
    
    
    http://www.linux-mandrake.com/en/hardware.php3
sk: Vo Vašom stroji nebola nájdena zvuková karta. Prosím overte si či máte zvukovú kartu podporovanú Linux-om a či je správne zapojená.
    
    
    Môžete sa pozrieť do našej databázy hardvéru:
    
    
    http://www.linux-mandrake.com/en/hardware.php3

en: No TV Card detected!
sk: TV karta nebola nájdená!

en: No TV Card has been detected on your machine. Please verify that a Linux-supported Video/TV Card is correctly plugged in.
    
    
    You can visit our hardware database at:
    
    
    http://www.linux-mandrake.com/en/hardware.php3
sk: Vo Vašom stroji nebola nájdena TV karta. Prosím overte si či máte Video/TV kartu podporovanú Linuxom a či je správne zapojená.
    
    
    Môžete sa pozrieť do našej databázy hardvéru:
    
    
    http://www.linux-mandrake.com/en/hardware.php3

en: No additional information
    about this service, sorry.
sk: Žiadne rozširujúce informácie
    o tejto službe, prepáčte.

en: No alternative driver
sk: Žiaden alternatívny ovládač

en: No browser available! Please install one
sk: Nie je dostupný žiaden prehliadač! Prosím nainštalujte nejaký

en: No browser is installed on your system, Please install one if you want to browse the help system
sk: Nie je nainštalovaných žiaden prehliadač, nainštalujte si prosím niektorý aby ste si mohli prehliadať systém nápovedy

en: No changes to backup!
sk: Žiadne zmeny pre zálohovanie!

en: No configuration file found 
    please click Wizard or Advanced.
sk: Nebol nájdený konfiguračný súbor.
    Prosím vyberte Pomocník, alebo Rozšírené.

en: No configuration, please click Wizard or Advanced.
sk: Žiadna konfigurácia, prosím použite Sprievodcu, alebo Rozšírené.

en: No details
sk: Be detailov

en: No ethernet network adapter has been detected on your system.
    I cannot set up this connection type.
sk: Vo vašom systéme nebol nájdený sieťový ethernet adaptér.
    Nemôžem nastaviť požadovaný typ pripojenia.

en: No ethernet network adapter has been detected on your system. Please run the hardware configuration tool.
sk: Vo vašom systéme nebol nájdený sieťový ethernet adaptér. Prosím spustite konfiguráciu hardvéru.

en: No floppy drive available
sk: Nie je dostupná žiadna disketová mechanika

en: No floppy drive available!
sk: Nie je dostupná žiadna disketová mechanika

en: No free space for 1MB bootstrap! Install will continue, but to boot your system, you'll need to create the bootstrap partition in DiskDrake
sk: Nie je dostatok miesta pre 1MB veľký bootstrap! Inštalácia môže pokračovať, ale pre spustenie systému musíte vytvoriť oddiel pomocou DiskDrake

en: No hard drives found
sk: Neboli nájdené žiadne pevné disky

en: No image found
sk: Nebol nájdený žiaden obraz!

en: No kernel selected!
sk: Nebol zvolený kernel!

en: No known driver
sk: Žiaden známy ovládač

en: No local printer found! To manually install a printer enter a device name/file name in the input line (Parallel Ports: /dev/lp0, /dev/lp1, ..., equivalent to LPT1:, LPT2:, ..., 1st USB printer: /dev/usb/lp0, 2nd USB printer: /dev/usb/lp1, ...).
sk: Nebola nájdená žiadna lokálna tlačiareň. Pre ručnú inštaláciu zadajte meno zariadenia (Paralelné porty: /dev/lp0, /dev/lp1,... je ekvivalentné LPT1:, LPT2:, ..., Prvá USB tlačiareň: /dev/usb/lp0,druhá USB tlačiareň: /dev/usb/lp1, ...).

en: No mouse
sk: Žiadna myš

en: No net boot images created!
sk: Neboli vytvorené žiadne štartovacie obrazy!

en: No network adapter on your system!
sk: Vo vašom systéme nie je sieťový adaptér!

en: No network card
sk: Žiadna sieťová karta

en: No open source driver
sk: Žiaden známy open source ovládač

en: No partition available
sk: Diskový oddiel nie je dostupný

en: No password
sk: Bez hesla

en: No password prompt on %s at port %s
sk: Žiadne heslo nebolo na %s na porte %s

en: No printer
sk: Bez tlačiarne

en: No printer found!
sk: Nenájdená žiadna tlačiareň!

en: No remote machines
sk: Žiadne vzdialené počítače

en: No sharing
sk: Bez zdieľania

en: No sound card detected. Try "harddrake" after installation
sk: Zvuková karta nebola nájdená. Skúste "harddrake" po inštalácii

en: No tape in %s!
sk: V %s nie je žiadna páska!

en: No test pages
sk: Žiadne testovacie stránky

en: No, I don't want autologin
sk: Nie, nechcem automatické prihlásenie

en: NoVideo
sk: Bez videa

en: Norfolk Island
sk: Norfolské ostrovy

en: Normal Mode
sk: Normálny mód

en: Normal modem connection
sk: Normálne modemové pripojenie

en: Northern Mariana Islands
sk: Severné ostrovy Mariana

en: Norway
sk: Nórsko

en: Norwegian
sk: Nórska

en: Not connected
sk: Nepripojený

en: Not enough free space for auto-allocating
sk: Nedostatok miesta pre automatickú alokáciu

en: Not enough free space to allocate new partitions
sk: Nedostatok voľného miesta pre vytvorenie nového oddielu

en: Not enough partitions for RAID level %d
sk: Nie je dosť oddielov pre RAID úrovne %d

en: Not enough swap space to fulfill installation, please add some
sk: Nedostatočne veľký swap pre dokončenie inštalácie, prosím zväčšiť

en: Not erasable media!
sk: Žiadne vymazateľné médiá!

en: Not formatted
sk: Nenaformátované

en: Not installed
sk: Nenainštalované

en: Not the correct CD label. Disk is labelled %s.
sk: Nesprávny názov CD. Disk je pomenovaný %s.

en: Not the correct tape label. Tape is labelled %s.
sk: Nesprávna páska. Páska je pomenovaná ako %s.

en: Nothing to do
sk: Nerobiť nič

en: Notice
sk: Poznámka

en: Now, it's time to select a printing system for your computer. Other OSs may
    offer you one, but Mandrake Linux offers two. Each of the printing systems
    is best for a particular type of configuration.
    
     * "pdq" -- which is an acronym for ``print, don't queue'', is the choice
    if you have a direct connection to your printer, you want to be able to
    panic out of printer jams, and you do not have networked printers. ("pdq
    " will handle only very simple network cases and is somewhat slow when
    used with networks.) It's recommended that you use "pdq " if this is your
    first experience with GNU/Linux.
    
     * "CUPS" - `` Common Unix Printing System'', is an excellent choice for
    printing to your local printer or to one halfway around the planet. It is
    simple to configure and can act as a server or a client for the ancient
    "lpd " printing system, so it compatible with older operating systems
    that may still need print services. While quite powerful, the basic setup
    is almost as easy as "pdq". If you need to emulate a "lpd" server, make
    sure to turn on the "cups-lpd " daemon. "CUPS" includes graphical
    front-ends for printing or choosing printer options and for managing the
    printer.
    
    If you make a choice now, and later find that you don't like your printing
    system you may change it by running PrinterDrake from the Mandrake Control
    Center and clicking the expert button.
sk: Teraz nastal čas výberu tlačového systému pre Váš počítač. Iné
    systémy Vám poskytujú iba jediný, Mandrake Linux Vám poskytuje dva.
    
     * "pdq" - čo znamená ``tlač, neukladaj do fronty'', je vhodný výber ak
    máte priamo pripojenú tlačiareň k Vášmu počítaču a chcete sa vyhnúť
    problémom so zaseknutým papierom v tlačiarni a nechcete mať sieťovú tlačiareň.
    ("pdq" môže fungovať aj v malom sieťovom prostredí). Je odporučené použiť
    ak nemáte skúsenosti s GNU/Linux systémom.
    
     * "CUPS" - ``Common Unix Print System'' je vynikajúci výber pre tlačenie
    na Vašu lokálnu tlačiareň ako aj na sieťovú tlačiareň a rovnako aj pri poskytovaní
    tlačiarne v sieti. Je jednoduchý a dokáže fungovať ako server aj klient pre
    starší tlačový systém "lpd", ktorý je kompatibilný so staršími operačnými
    systémami, ktoré stále vyžadujú tlačové služby. Základné nastavenie
    je tak isto jednoduché ako v prípade "pdq". Ak potrebujete emulovať "ldp"
    server budete musieť spustiť "cups-lpd" démona. "CUPS" obsahuje grafické
    nástroje pre tlačenie, pre výber tlačiarní, alebo ich menežovanie.
    
    Ak neskôr budete chciet svoju voľbu zmeniť, alebo budete chcieť zrušiť
    tlačový systém môžete tak spraviť za pomoci PrinterDrake z Mandrake
    Kontrolného centra kliknutím na tlačidlo expert.

en: Now, you can run xawtv (under X Window!) !
sk: Teraz môžete spustiť xawtv (pod X Windows!) !

en: Number of buttons
sk: Počet tlačidiel

en: Number of capture buffers:
sk: Počet zásobníkov pri zachytávaní obrazu :

en: OK to restore the other files.
sk: OK pre obnovu ostatných súborov.

en: OKI winprinter configuration
sk: Nastavenie OKI winprinter

en: OSS (Open Sound System) was the first sound API. It's an OS independant sound API (it's available on most unices systems) but it's a very basic and limited API.
    What's more, OSS drivers all reinvent the wheel.
    
    ALSA (Advanced Linux Sound Architecture) is a modularized architecture which
    supports quite a large range of ISA, USB and PCI cards.
    
    It also provides a much higher API than OSS.
    
    To use alsa, one can either use:
    - the old compatibility OSS api
    - the new ALSA api that provides many enhanced features but requires using the ALSA library.
sk: OSS (Open Source Sound) bolo prvé zvukové API. Je to na systéme nezávislé API (dostupné na mnohých unixových systémoch), ale je to veľmi jednoduché a obmedzené API.
    Navyše, všetky OSS ovládače ešte raz vynachádzajú koleso.
    
    ALSA (Advanced Linux Sound Architecture) je modularizovaná architektúra
    podporujúca veľkú väčšinu ISA, USB a PCI kariet.
    
    Poskytuje tiež oveľa širšie API ako OSS.
    
    Alsa je možné použiť nasledovne:- staré kompatibilné OSS api
    - nové ALSA api, ktoré poskytuje mohé rozšírené možnosti, ale je vyžadované použitie ALSA knižníc.

en: Office
sk: Kancelária

en: Office Workstation
sk: Kancelárska stanica

en: Office programs: wordprocessors (kword, abiword), spreadsheets (kspread, gnumeric), pdf viewers, etc
sk: Kancelárske programy: editory (kword, abiword), tabuľkové procesory (kspread, gnumeric), pdf prehliadače, atď

en: Official vendor name of the cpu
sk: Meno výrobcu mikroprocesora

en: Old configuration (isdn4net)
sk: Stará konfigurácia (isdn4net)

en: Old device file
sk: Starý súbor zariadenia

en: On CUPS server "%s"
sk: Na CUPS server "%s"

en: On Floppy
sk: Na diskete

en: On boot
sk: Spustiť pri štarte

en: Once you've selected a device, you'll be able to see the device information in fields displayed on the right frame ("Information")
sk: Ak ste už vybrali zariadenie, môžete vidieť podrobnejšie informácie o tomto zariadení v pravej časti ("Informácie")

en: Open Firmware Delay
sk: Pauza pre Open Firmware

en: Optimize your security
sk: Zoptimalizujte Vašu bezpečnosť

en: Option %s must be a number!
sk: Parameter %s musí byť číslo!

en: Option %s must be an integer number!
sk: Parameter %s musí byť celé číslo!

en: Option %s out of range!
sk: Parameter %s je mimo rozsahu!

en: Option ``Restrict command line options'' is of no use without a password
sk: Parameter ``Obmedz voľby príkazového riadku'' je bez použitia hesla vypnutý

en: Options
sk: Parametre

en: Options: %s
sk: Možnosti: %s

en: Other
sk: Iné/á

en: Other (not drakbackup)
    keys in place already
sk: Iné (nie pre drakbackup)
    klúče sú už na mieste

en: Other Graphical Desktops
sk: Iné grafické prostredia

en: Other Media
sk: Iné médium

en: Other MultiMedia devices
sk: Iné multimediálne zariadenie

en: Other OS (MacOS...)
sk: Iný OS (MacOS...)

en: Other OS (SunOS...)
sk: Iný OS (SunOS...)

en: Other OS (windows...)
sk: Iný OS (windows...)

en: Other ports
sk: Iné porty

en: Our full range of Linux solutions, as well as special offers on products and other "goodies," are available online on our e-store:
sk: Celé spektrum Linux riešení, samozrejme so špeciálnymi ponukami produktov a riešení, sú dostupné online v našom elektronickom obchode

en: Output
sk: Výstup

en: PCMCIA support is usually to support things like ethernet and
    modems in laptops.  It won't get started unless configured so it is safe to have
    it installed on machines that don't need it.
sk: Podpora PCMCIA je väčšinou používaná na sprístupnenie sieťovej karty,
    alebo modemu v notebookoch.

en: PCMCIA support no longer exists for 2.2 kernels. Please use a 2.4 kernel.
sk: PCMCIA podpora už nie je zahrnutá v jadrách verzie 2.2. Použite verziu 2.4

en: PDQ - Print, Don't Queue
sk: PDQ - Tlač, neukladaj do fronty.

en: PDQ only supports local printers, remote LPD printers, and Socket/TCP printers.
sk: PDQ podporuje iba lokálne tlačiarne, vzdialené LPD a Socket/TCP tlačiarne.

en: PLL setting:
sk: PLL nastavenie :

en: POP and IMAP Server
sk: POP a IMAP server

en: PXE Server Configuration
sk: PXE konfigurácia servera

en: Package Group Selection
sk: Výber skupín balíkov

en: Package not installed
sk: Balíček nieje nainštalovaný

en: Package selection
sk: Výber balíčkov

en: Package:
sk: Balík:

en: Palestine
sk: Palestína

en: Papua New Guinea
sk: Papua Nová Guinea

en: Parameters
sk: Parametre

en: Paranoid
sk: Paranoidná

en: Partition booted by default
        (for MS-DOS boot, not for lilo)
sk: Predvolený oddiel pre štart
        (MS-DOS boot, nie pre lilo)

en: Partition table of drive %s is going to be written to disk!
sk: Tabuľka rozdelenia disku zariadenia %s sa zapíše na disk!

en: Partition table type: %s
sk: Typ tabuľky rozdelenia disku: %s

en: Partitioning
sk: Rozdelenie oblastí

en: Partitioning failed: %s
sk: Neúspešne rozdeľovanie: %s

en: Password
sk: Heslo

en: Password (again)
sk: Heslo (znova)

en: Password required
sk: Požadované heslo

en: Passwords are now enabled, but use as a networked computer is still not recommended.
sk: Je nastavené používanie hesiel, ale použitie tohoto počítača v sieti nemôžem odporučiť.

en: Path
sk: Cesta

en: Path or Module required
sk: Cesta, alebo modul sú vyžadované

en: Path selection
sk: Výber cesty

en: Periodic Checks
sk: Periodické kontroly

en: Permission denied transferring %s to %s
sk: Prístup zakázaný pre prenose %s do %s

en: Permission problem accessing CD.
sk: Problém s právami pri prístupe na CD.

en: Permissions
sk: Práva

en: Personal Finance
sk: Osobné financie

en: Personal Information Management
sk: Osobný informačný manažment

en: Philippines
sk: Filipíny

en: Phone number
sk: Telefónne číslo

en: Photo memory card access on your HP multi-function device
sk: Prístup k pamätovej karte fotoaparátu pomocou viacúčelového zariadenia HP

en: Photo test page
sk: Fotografická testovacia stránka

en: Pipe into command
sk: Presmeruj výstup do príkazu

en: Pipe job into a command
sk: Presmeruj výstup do príkazu

en: Please Wait... Applying the configuration
sk: Prosím čakajte... Aplikujem konfiguráciu

en: Please be sure that the cron daemon is included in your services. 
    
    Note that currently all 'net' medias also use the hard drive.
sk: Prosím skontrolujte či je cron démon súčasťou spustených služieb.
    
    Všimnite si, či všetky sieťové média tiež používajú pevný disk.

en: Please check all users that you want to include in your backup.
sk: Prosím, zadajte všetkých používateľov, ktorých chcete zálohovať.

en: Please check for multisession CD
sk: Skontrolujte prosím multisession CD

en: Please check if you are using CDRW media
sk: Prosím skontrolujte, či používate CDRW médium

en: Please check if you are using a DVDR device
sk: Skontrolujte prosím, či používate DVDR zariadenie

en: Please check if you are using a DVDRAM device
sk: Skontrolujte prosím, či používate DVDRAM zariadenie

en: Please check if you want to eject your tape after the backup.
sk: Skontrolujte prosím, či chcete vysunúť Vašu pásku po ukončení zálohovania.

en: Please check if you want to erase your RW media (1st Session)
sk: Skontrolujte prosím, či chcete zmazať Vaše RW médium (1 session)

en: Please check if you want to erase your tape before the backup.
sk: Prosím zaškrtnite, ak si želáte pásku pred zálohovaním vymazať

en: Please check if you want to use the non-rewinding device.
sk: Skontrolujte prosím, či chcete použiť nepretáčacie zariadenie.

en: Please choose a language to use.
sk: Prosím, zvoľte jazyk, ktorý chcete používať.

en: Please choose for each step whether it will replay like your install, or it will be manual
sk: Prosím pre každý krok zvoľte či sa má zopakovať ako pri vašej inštalácii alebo znovu nastaviť

en: Please choose load or save package selection on floppy.
    The format is the same as auto_install generated floppies.
sk: Prosím zvoľte načítať, alebo uložiť výber balíčkov na disketu.
    Formát je taký istý ako pre diskety generované automatickou
    inštaláciou.

en: Please choose the
    media for backup.
sk: Prosím, vyberte si
    zálohovacie médium.

en: Please choose the desired security level
sk: Prosím, zvoľte si zodpovedajúcu bezpečnostnú úroveň

en: Please choose the first number of the 10-range you wish to edit,
    or just hit Enter to proceed.
    Your choice?
sk: Zvoľte si prvé číslo z rozsahu do 10, ktoré chcete editovať,
    alebo stlačte Enter pre vykonanie.
    Vaša voľba?

en: Please choose the port that your printer is connected to or enter a device name/file name in the input line
sk: Prosím zvoľte port, ku ktorému je tlačiareň pripojená, alebo zadajte meno zariadenia tlačiarne.

en: Please choose the port that your printer is connected to.
sk: Prosím, zvoľte, na ktorý port je pripojená Vaša tlačiareň.

en: Please choose the printer to which the print jobs should go or enter a device name/file name in the input line
sk: Prosím, zvoľte tlačiareň ktorá má vykonať tlačovú úlohu, alebo zadajte meno zariadenia/súboru do vstupného políčka

en: Please choose the printer to which the print jobs should go.
sk: Prosím, zvoľte tlačiareň ktorá má vykonať tlačovú úlohu.

en: Please choose the printer you want to set up or enter a device name/file name in the input line
sk: Prosím, zvoľte tlačiareň ktorú chcete konfigurovať, alebo zadajte meno zariadenia/súboru do vstupného políčka

en: Please choose the printer you want to set up. The configuration of the printer will work fully automatically. If your printer was not correctly detected or if you prefer a customized printer configuration, turn on "Manual configuration".
sk: Prosím zvoľte si tlačiareň, ktorú si želáte nastaviť. Nastavenie tlačiarne prebehne plne automaticky. Ak nebola Vaša tlačiareň rozpoznaná správne, alebo ak preferujete ručné nastavenie, zvoľte si "Ručné nastavenie".

en: Please choose the time 
    interval between each backup
sk: Prosím, zvoľte časový interval
    medzi jednotlivými zálohami

en: Please choose what network adapter will be connected to your Local Area Network.
sk: Prosím vyberte si sieťový adaptér, ktorý bude pripojený k vašej lokálnej sieti.

en: Please choose what you want to backup
sk: Prosím zvoľte čo chcete zálohovať

en: Please choose where you want to backup
sk: Prosím zvoľte kam chcete zálohovať

en: Please choose which network adapter you want to use to connect to Internet.
sk: Prosím zvoľte si ktoré sieťové zariadenie budete používať na pripojenie k internetu

en: Please choose which network interface will be used for the dhcp server.
sk: Prosím zvoľte si sieťové zariadenie, ktoré budete používať pre dhcp server.

en: Please choose which serial port your modem is connected to.
sk: Prosím zvoľte na ktorý sériový port je pripojený Váš modem.

en: Please choose which serial port your mouse is connected to.
sk: Prosím zvoľte, ktorému sériovému portu je vaša myš pripojená.

en: Please choose your CD/DVD device
    (Press Enter to propogate settings to other fields.
    This field isn't necessary, only a tool to fill in the form.)
sk: Zvoľte si prosím CD/DVD zariadenie
    (Stlačte Enter pre prejavenie nastavení v iných poliach.
    Toto pole nie je dôležité.)

en: Please choose your CD/DVD media size (Mb)
sk: Vyberte si prosím veľkosť Vášho CD/DVD média

en: Please choose your country.
sk: Prosím, zvoľte si Vašu krajinu.

en: Please choose your keyboard layout.
sk: Prosím, zvoľte si typ Vašej klávesnice.

en: Please choose your mouse type.
sk: Prosím, zvoľte typ vašej myši.

en: Please choose your type of mouse.
sk: Prosím, zvoľte typ vašej myši.

en: Please click on a partition
sk: Prosím kliknite na oddiel

en: Please enter the IP configuration for this machine.
    Each item should be entered as an IP address in dotted-decimal
    notation (for example, 1.2.3.4).
sk: Zadajte IP konfiguráciu tohoto počítača.
    Každý záznam by mal byť zadaný ako IP adresa v dekadickom tvare
    oddelenom bodkami (napr. 1.2.3.4).

en: Please enter the WebDAV server URL
sk: Prosím, zadajte adresu WebDAV servera

en: Please enter the device name to use for backup
sk: Prosím, zadajte meno zálohovacieho zariadenia

en: Please enter the directory (or module) to
     put the backup on this host.
sk: Prosím zadajte adresár (alebo modul), kam sa
     budú ukladať zálohy na tomto hoste.

en: Please enter the directory to save to:
sk: Prosím, zadajte adresár pre uloženie:

en: Please enter the directory to save:
sk: Prosím, zadajte adresár:

en: Please enter the directory where backups are stored
sk: Prosím, zadajte, kde sú uložené zálohy

en: Please enter the host name or IP.
sk: Prosím vložte meno počítača alebo IP.

en: Please enter the maximum size
     allowed for Drakbackup
sk: Prosím, zadajte maximálnu veľkosť
     pre Drakbackup

en: Please enter your CD Writer device name
     ex: 0,1,0
sk: Prosím, zadajte meno zariadenia CD napaľovačky
     napr. 0,1,0

en: Please enter your email address below
sk: Vložte vašu emailovú adresu nižšie

en: Please enter your host name if you know it.
    Some DHCP servers require the hostname to work.
    Your host name should be a fully-qualified host name,
    such as ``mybox.mylab.myco.com''.
sk: Prosím zadajte meno Vášho počítača ak ho viete.
    Niektoré DHCP servre ho vyžadujú pre svoju funkčnosť.
    Meno Vášho počítača by malo byt plne kvalifikované meno počítača,
    ako napríklad ``server.linux.sk''.

en: Please enter your host name.
    Your host name should be a fully-qualified host name,
    such as ``mybox.mylab.myco.com''.
    You may also enter the IP address of the gateway if you have one.
sk: Prosím zadajte meno Vášho počítača.
    Meno Vášho počítača by malo byt plne kvalifikované meno počítača,
    ako napríklad ``server.linux.sk''.
    Tiež môžete zadať IP adresu brány ak ju viete

en: Please enter your login
sk: Prosím vložte Váš login

en: Please enter your password
sk: Prosím vložte vaše heslo

en: Please enter your username, password and domain name to access this host.
sk: Zadajte prosím Vaše prihlasovacie meno, heslo a doménu do ktorej máte prístup.

en: Please fill or check the field below
sk: Prosím vyplňte alebo zaškrtnite políčka

en: Please give a user name
sk: Prosím zadajte užívateľské meno

en: Please indicate where the auto_install.cfg file is located.
    
    Leave it blank if you do not want to set up automatic installation mode.
sk: Prosím, zadajte kde sa nachádza súbor auto_install.cfg.
    
    Ponechajte prázdne ak si neželáte automatický spôsob inštalácie.

en: Please indicate where the installation image will be available.
    
    If you do not have an existing directory, please copy the CD or DVD contents.
sk: Prosím, zadajte kde je možné nájsť inštalačné obrazy.
    
    Ak nexistuje takýto adresár, skopírujte obsah CD, alebo DVD.

en: Please insert floppy disk:
sk: Vložte disketu do mechaniky:

en: Please insert the Boot floppy used in drive %s
sk: Vložte štartovaciu disketu do mechaniky %s

en: Please insert the Installation Cd-Rom in your drive and press Ok when done.
    If you don't have it, press Cancel to avoid live upgrade.
sk: Prosím vložte inštalačné CD do mechaniky a stlačte Ok.
    Ak ho nemáte, stlačte Zrušiť pre priamu aktualizáciu.

en: Please insert the Update Modules floppy in drive %s
sk: Vložte do mechaniky %s disketu "Update Modules"

en: Please log out and then use Ctrl-Alt-BackSpace
sk: Prosím, odhláste sa a potom stlačte Ctrl-Alt-BackSpace

en: Please make a backup of your data first
sk: Prosím, najprv si za zazálohujte Vaše údaje

en: Please relog into %s to activate the changes
sk: Prosím, prihláste sa znova do %s aby ste aktivovali zmeny

en: Please select data to backup...
sk: Prosím, zvoľte médium pre zálohovanie...

en: Please select data to restore...
sk: Prosím, skontrolujte údaje ktoré chcete obnoviť...

en: Please select media for backup...
sk: Prosím, zvoľte médium pre zálohovanie...

en: Please select the correct port. For example, the "COM1" port under
    Windows is named "ttyS0" under GNU/Linux.
sk: Prosím zvoľte správny port. Napríklad COM1 pod MS Windows sa v
    GNU/Linux nazýva ttyS0.

en: Please select the device where your %s is attached
sk: Prosím, vyberte zariadenie kde je Váš %s pripojený

en: Please select the test pages you want to print.
    Note: the photo test page can take a rather long time to get printed and on laser printers with too low memory it can even not come out. In most cases it is enough to print the standard test page.
sk: Prosím zvoľte testovacie stránky, ktoré chcete vytlačiť
    Tlač testovacej stánky foto kvality môže trvať trošku dlhšie a na laserovej tlačiarni s nedostatkom pamäte sa nemusí vytlačiť vôbec. Vo väčšine prípadoch postačuje vyskúšať štandardnú testovaciu stránku.

en: Please test the mouse
sk: Prosím otestujte myš.

en: Please try again
sk: Prosím skúste znovu

en: Please uncheck or remove it on next time.
sk: Prosím odznačte alebo odstráňte to nabudúce.

en: Please wait
sk: Prosím čakajte

en: Please wait, preparing installation...
sk: Prosím čakajte, pripravujem inštaláciu...

en: Please wait, setting security level...
sk: Prosím čakajte, nastavuje sa úroveň bezpečnosti...

en: Please wait, setting security options...
sk: Prosím čakajte, nastavujú sa bezpečnostné parametre...

en: Please,
    type in your tv norm and country
sk: Prosím,
    zadajte vašu TV normu a krajinu

en: Please, choose your keyboard layout.
sk: Prosím, zvoľte Váš typ klávesnice

en: Plug'n Play probing failed. Please select the correct monitor
sk: Plug'n Play zrejme zlyhalo. Vyberte si prosím ručne monitor

en: Poland
sk: Poľsko

en: Polish
sk: Poľská

en: Polish (qwerty layout)
sk: Poľská (qwerty rozloženie kláves)

en: Polish (qwertz layout)
sk: Poľská (qwertz rozloženie kláves)

en: Poor
sk: Veľmi slabá

en: Portugal
sk: Portugalsko

en: Portuguese
sk: Portugalská

en: Post Install
sk: Po inštalácii

en: Post Uninstall
sk: Po odinštalovaní

en: Post-install configuration
sk: Poinštalačná konfigurácia

en: Postfix Mail Server
sk: Postfix email server

en: Postfix is a Mail Transport Agent, which is the program that moves mail from one machine to another.
sk: Postfix je Mail Transport Agent, čiže program, ktorý prenáša emaily z počítača na počítač.

en: PostgreSQL or MySQL database server
sk: PostgreSQL, alebo MySQL databázový server

en: Potential LAN address conflict found in current config of %s!
sk: Potenciálny konflikt LAN adries v aktuálnej konfigurácii %s!

en: Precise RAM size if needed (found %d MB)
sk: Presná veľkosť pamäte (našiel som %d MB)

en: Preference:
sk: Preferencia:

en: Preparing bootloader...
sk: Pripravuje sa zavádzač...

en: Preparing installation
sk: Pripravujem inštaláciu

en: Preparing printer database...
sk: Pripravujem databázu tlačiarní...

en: Press enter to boot the selected OS, 'e' to edit the
sk: Stlačte enter pre zavedenie označeného OS, 'e' pre úpravu

en: Preview
sk: ukážka

en: Previous
sk: Predchádzajúce

en: Print
sk: Tlač

en: Print Queue Name
sk: Názov tlačovej fronty

en: Print option list
sk: Zobraz zoznam parametrov

en: Print test pages
sk: Tlač testovacích stránok

en: Printer
sk: Tlačiareň

en: Printer "%s" on SMB/Windows server "%s"
sk: Tlačiareň "%s" na SMB/Windows serveri "%s"

en: Printer "%s" on server "%s"
sk: Tlačiareň "%s" na serveri "%s"

en: Printer %s
    What do you want to modify on this printer?
sk: Tlačiareň %s
    čo si želáte zmeniť na tejto tlačiarni?

en: Printer Device URI
sk: URI tlačiarne

en: Printer Server
sk: Tlačový server

en: Printer auto-detection
sk: Auto-detekcia tlačiarne

en: Printer auto-detection (Local, TCP/Socket, and SMB printers)
sk: Autodetekcia tlačiarne (lokálna, TCP/soket a SMB tlačiarne)

en: Printer connection type
sk: Typ pripojenia tlačiarne

en: Printer default settings
    
    You should make sure that the page size and the ink type/printing mode (if available) and also the hardware configuration of laser printers (memory, duplex unit, extra trays) are set correctly. Note that with a very high printout quality/resolution printing can get substantially slower.
sk: Základné nastavenia tlačiarne
    
    Uistite sa, že veľkosť papiera, typ atramentu, tlačový mód (ak existuje) a tiež hardvérové nastavenie laserových tlačiarní (pamäť, duplex, ...) sú nastavené správne. Príliš vysoká kvalita, či rozlíšenie tlače spôsobuje spomalenie.

en: Printer host name or IP
sk: Hostiteľské meno alebo IP tlačiarne

en: Printer host name or IP missing!
sk: Chýba hostiteľské meno tlačiarne

en: Printer manufacturer, model
sk: Výrobca tlačiarne, model

en: Printer manufacturer, model, driver
sk: Výrobca tlačiarne, model, ovládač

en: Printer model selection
sk: Výber modelu tlačiarne

en: Printer name, description, location
sk: Meno, popis a poloha tlačiarne

en: Printer on NetWare server
sk: Tlačiareň na vzdialenom NetWare serveri

en: Printer on SMB/Windows 95/98/NT server
sk: Tlačiareň na vzdialenom SMB/Windows 95/98/NT serveri

en: Printer on parallel port \#%s
sk: Tlačiareň na paralelnom porte \#%s

en: Printer on remote CUPS server
sk: Tlačiareň na vzdialenom CUPS serveri

en: Printer on remote lpd server
sk: Tlačiareň na vzdialenom lpd serveri

en: Printer options
sk: Voľby tlačiarne

en: Printer sharing
sk: Zdieľanie tlačiarne

en: Printer sharing on hosts/networks:
sk: Zdielať tlačiareň pre hosty/siete:

en: Printerdrake has compared the model name resulting from the printer auto-detection with the models listed in its printer database to find the best match. This choice can be wrong, especially when your printer is not listed at all in the database. So check whether the choice is correct and click "The model is correct" if so and if not, click "Select model manually" so that you can choose your printer model manually on the next screen.
    
    For your printer Printerdrake has found:
    
    %s
sk: Printerdrake porovná model, ktorý je výsledkom autodetekcie so zoznamom modelov v databáze tlačiarní aby mohol nájsť najvhodnejší výber. Tento výber môže byť zlý, hlavne ak Vaša tlačiareň nie je v tejto databáze. Skontrolujte teda výber a kliknite na "Model je správny" ak je, alebo kliknite na "Vybrať model manuálne" ak nie je a vyberte Vašu tlačiareň manuálne na nasledujúcej obrazovke.
    
    Pre Vašu tlačiareň Printerdrake našiel:
    
    %s

en: Printing
sk: Tlačenie

en: Printing on the printer "%s"
sk: Tlačím na tlačiareň "%s"

en: Printing system:
sk: Tlačový systém:

en: Printing test page(s)...
sk: Prebieha tlač testovacej stránky...

en: Printing/Photo Card Access on "%s"
sk: Tlač/Foto karta prístup na "%s"

en: Printing/Scanning on "%s"
sk: Tlač/Skenovanie na "%s"

en: Printing/Scanning/Photo Cards on "%s"
sk: Tlač/Skenovanie/Foto karta na "%s"

en: Problems installing package %s
sk: Problémy pri inštalácii balička %s

en: Problems occured during configuration.
    Test your connection via net_monitor or mcc. If your connection doesn't work, you might want to relaunch the configuration.
sk: Počas konfigurácie sa vyskytli problémy.
    Vyskúšajte Vaše pripojenie s nástrojom net_monitor, alebo mcc. Ak pripojenie nepracuje, mali by ste opätovne spustiť konfiguráciu

en: Processor ID
sk: ID procesora

en: Processors
sk: Procesor

en: Profile
sk: Profil

en: Profile to delete:
sk: Zmena profilu:

en: Profile:
sk: Profil:

en: Programs to manage your finances, such as gnucash
sk: Programy na správu vašich financií, napr. gnucash

en: ProgressBar color selection
sk: Výber farby stavového pruhu

en: Property
sk: Vlastníctvo

en: Protocol
sk: Pridelená

en: Protocol for the rest of the world
sk: Protokol pre zvyšok sveta

en: Protocol for the rest of the world
    No D-Channel (leased lines)
sk: Protokol pre zvyšok sveta 
     bez D-kanálu (prenajaté linky)

en: Provider dns 1 (optional)
sk: DNS 1 poskytovateľa (voliteľné)

en: Provider dns 2 (optional)
sk: DNS 2 poskytovateľa (voliteľné)

en: Provider name (ex provider.net)
sk: Meno poskytovateľa (napr. poskytovatel.net)

en: Provider phone number
sk: Telefónne číslo poskytovateľa

en: Proxies configuration
sk: Nastavenie proxy

en: Proxy should be http://...
sk: Proxy má byť http://...

en: Push multimedia to its limits!
sk: Využívajte multimédia až na doraz!

en: Qatar
sk: Katar

en: Quit
sk: Koniec

en: Quit without saving
sk: Koniec bez uloženia

en: Quit without writing the partition table?
sk: Ukončiť bez zápisu tabuľky rozdelenia disku?

en: RAID-disks %s
sk: RAID-disky %s

en: Radio support:
sk: Podpora pre rádia:

en: Rate should have the suffix k, M or G (for example, "11M" for 11M), or add enough '0' (zeroes).
sk: Rýchlosť má mať príponu k, M alebo G (napríklad "11M" pre 11M), alebo pridajte adekvátny počet '0' (núl).

en: Raw printer
sk: Základná tlačiareň

en: Raw printer (No driver)
sk: Základná tlačiareň (bez ovládača)

en: Re-configure interface and DHCP server
sk: Opätovné nastavenie DHCP servera

en: Re-generating list of configured scanners ...
sk: Znovunačítanie zoznamu nakonfigurovaných skenerov ...

en: Re-submit
sk: Opätovne odoslať

en: Read carefully!
sk: Čítajte pozorne!

en: Read-only
sk: Iba pre čítanie

en: Read-write
sk: Čítanie/Zápis

en: Reading printer data...
sk: Načítavam údaje tlačiarne...

en: Reading printer database...
sk: Načítavam databázu tlačiarní...

en: Real name
sk: Reálne meno

en: Reboot
sk: Reštart

en: Receiving Speed:
sk: Rýchlosť prijímania:

en: Refresh printer list (to display all available remote CUPS printers)
sk: Obnoviť zoznam tlačiarní (pre zobrazenie všetkých prístupných CUPS tlačiarní)

en: Refreshing printer data...
sk: Obnova dát tlačiarne...

en: Refuse
sk: Odmietam

en: Relaunch 'lilo'
sk: Znovu spustite 'lilo'

en: Release:
sk: Verzia:

en: Reload partition table
sk: Znovu načítať tabuľku rozdelenia disku

en: Remember this password
sk: Zapamätajte si toto heslo

en: Remote Administration
sk: Vzdialená správa

en: Remote CUPS server
sk: Vzdialený CUPS server

en: Remote Control
sk: Vzdialená správa

en: Remote Printers
sk: Vzdialené tlačiarne

en: Remote host name
sk: Názov vzdialeného počítača

en: Remote host name missing!
sk: Chýba názov vzdialeného počítača

en: Remote lpd Printer Options
sk: Voľby vzdialenej lpd tlačiarne

en: Remote printer
sk: Vzdialená tlačiareň

en: Remote printer name
sk: Meno vzdialenej tlačiarne

en: Remote printer name missing!
sk: Chýba názov vzdialenej tlačiarne!

en: Removable media automounting
sk: Automatické pripojenie vymeniteľného média

en: Remove
sk: Odstrániť

en: Remove List
sk: Odstrániť zoznam

en: Remove Selected
sk: Odstráň zvolené

en: Remove Windows(TM)
sk: Odstrániť Windows(TM)

en: Remove a module
sk: Odstrániť tento modul

en: Remove fonts on your system
sk: Odstrániť fonty zo systému

en: Remove from LVM
sk: Odober z LVM

en: Remove from RAID
sk: Odober z RAID

en: Remove printer
sk: Odstrániť tlačiareň

en: Remove selected host
sk: Odstrániť označeného hostiteľa

en: Remove selected host/network
sk: Odstránenie označeného hostiteľa/siete

en: Remove the last item
sk: Odstráň poslednú položku

en: Remove the logical volumes first
sk: Odstráňte najprv logické zväzky

en: Remove the loopback file?
sk: Odstrániť loopback súbor?

en: Remove this printer from Star Office/OpenOffice.org/GIMP
sk: Odstrániť túto tlačiareň z Star Office/OpenOffice.org/GIMP

en: Remove user directories before restore.
sk: Pred obnovou odstráň užívateľské adresáre.

en: Removing %s
sk: Odstraňujem %s

en: Removing %s ...
sk: Odstraňujem %s ...

en: Removing old printer "%s"...
sk: Odstraňujem starú tlačiareň "%s"...

en: Removing printer "%s"...
sk: Odstraňujem tlačiareň "%s"...

en: Removing printer from Star Office/OpenOffice.org/GIMP
sk: Odstraňujem tlačiareň z Star Office/OpenOffice.org/GIMP

en: Replay
sk: Zopakovať

en: Report
sk: Správa

en: Rescue partition table
sk: Zachrániť tabuľku rozdelenia disku

en: Reselect correct fonts
sk: Znovu vybrať správne fonty

en: Resize
sk: Zmeiť veľkosť

en: Resizing
sk: Mením veľkosť

en: Resizing Windows partition
sk: Zmeniť veľkosť Windows oddielu

en: Resolution
sk: Rozlíšenie

en: Resolution: %s
sk: Rozlíšenie: %s

en: Resolutions
sk: Rozlíšenia

en: Restart XFS
sk: Reštart XFS

en: Restarting printing system...
sk: Reštartujem tlačový systém...

en: Restore
sk: Obnova

en: Restore Failed...
sk: Chyba pri obnove...

en: Restore From CD
sk: Obnova z CD

en: Restore From Catalog
sk: Obnova z archívu

en: Restore From Tape
sk: Obnoviť z pásky

en: Restore Other
sk: Obnov ostatné

en: Restore Progress
sk: Prebieha obnova

en: Restore Selected
    Catalog Entry
sk: Zvolená obnova
    Katalógový záznam

en: Restore Selected
    Files
sk: Obnov vybrané
    súbory

en: Restore Users
sk: Obnov používateľov

en: Restore Via Network
sk: Obnoviť zo siete

en: Restore Via Network Protocol: %s
sk: Obnoviť cez sieťový protokol: %s

en: Restore all backups
sk: Obnov všetky zálohy

en: Restore from Hard Disk.
sk: Obnova z pevného disku.

en: Restore partition table
sk: Obnov tabuľku rozdelenia disku

en: Restore system
sk: Obnoviť systém

en: Restoring from file %s failed: %s
sk: Obnovenie zo súboru %s zlyhalo: %s

en: Restrict command line options
sk: Obmedz voľby príkazového riadku

en: Right "Windows" key
sk: Pravý "Windows" kláves

en: Right Alt key
sk: pravý Alt kláves

en: Romania
sk: Rumunsko

en: Romanian (qwerty)
sk: Románska (Yawerty)

en: Romanian (qwertz)
sk: Románska (Yawerty)

en: Root partition size in MB:
sk: Veľkosť koreňového oddielu v MB:

en: Routers:
sk: Smerovače:

en: Run "sndconfig" after installation to configure your sound card
sk: Po inštalácii spustite "sndconfig" ak chcete nastaviť zvukovú kartu

en: Run config tool
sk: Spustiť konfiguráciu

en: Running "%s" ...
sk: Spúšťam "%s" ...

en: Runs commands scheduled by the at command at the time specified when
    at was run, and runs batch commands when the load average is low enough.
sk: Spúšťa príkazy nastavené cez príkaz at v stanovenom čase.

en: Russia
sk: Rusko

en: Russian
sk: Ruská

en: Russian (Yawerty)
sk: Ruská (Yawerty)

en: SCSI controllers
sk: SCSI kontrolér

en: SECURITY WARNING!
sk: BEZPEČNOSTNÉ UPOZORNENIE!

en: SILO Installation
sk: Inštalácia SILO

en: SMB (Windows 9x/NT) Printer Options
sk: Voľby tlačiarne SMB/Windows 9x/NT

en: SMB server IP
sk: IP adresa SMB servera

en: SMB server host
sk: Názov SMB servera

en: SMBus controllers
sk: SMBus kontrolér

en: SSH Server
sk: SSH server

en: Sagem (using pppoa) usb
sk: Sagem (používa pppoa) usb

en: Saint Helena
sk: Svätá Helena

en: Saint Kitts and Nevis
sk: Svätý Kitts a Nevis

en: Saint Lucia
sk: Svätá Lucia

en: Saint Pierre and Miquelon
sk: Svätý Pierre a Miquelon

en: Saint Vincent and the Grenadines
sk: Svätý Vincent a Grenadiny

en: Samba Server
sk: Samba server

en: Samba share name missing!
sk: Chýba meno samba zložky!

en: Sao Tome and Principe
sk: Sao Tome a Principe

en: Saudi Arabia
sk: Saudská Arabia

en: Save
sk: Ulož

en: Save as..
sk: Ulož ako..

en: Save on floppy
sk: Ulož na disketu

en: Save packages selection
sk: Uložiť výber balíkov

en: Save partition table
sk: Ulož tabuľku rozdelenia disku

en: Save theme
sk: uloženie témy

en: Saves and restores system entropy pool for higher quality random
    number generation.
sk: Ukladá a obnovuje systémový zásobník náhody pre vyššiu kvalitu generátora
    náhodných čísel.

en: Scanner
sk: Skener

en: Scanner sharing
sk: Zdieľanie skenera

en: Scanner sharing to hosts:
sk: Skener ponúknutý týmto hostiteľom:

en: Scanning for TV channels
sk: Vyhľadávanie TV programov

en: Scanning for TV channels in progress ...
sk: Prebieha vyhľadávanie TV programov...

en: Scanning network...
sk: Prehľadávam sieť...

en: Scanning on your HP multi-function device
sk: Skenovať na vašom HP multifunkčnom zariadení

en: Scanning partitions to find mount points
sk: Prehľadávam oddiely pre nájdenie bodov pripojenia

en: Scientific Workstation
sk: Vedecká stanica

en: Scientific applications such as gnuplot
sk: Vedecké aplikácie ako napríklad gnuplot

en: Screenshots will be available after install in %s
sk: Kópie obrazovky budú po inštalácii dostupné v %s

en: Script-based
sk: Založené na skriptoch

en: Search for fonts in installed list
sk: Vyhľadávam fonty v zozname nainštalovaných

en: Search for new scanners
sk: Hľadanie nových tlačiarní...

en: Search installed fonts
sk: Hľadať nainštalované fonty

en: Search servers
sk: Vyhľadaj servre

en: Searching for configured scanners ...
sk: Hľadanie nainštalovaných skenerov ...

en: Searching for new printers...
sk: Hľadanie nových tlačiarní...

en: Searching for new scanners ...
sk: Hľadanie nových skenerov ...

en: Second DNS Server (optional)
sk: Druhý DNS server (nepovinné)

en: Second floppy drive
sk: Druhá disketová mechanika

en: Sector
sk: Sektor

en: Security
sk: Bezpečnosť

en: Security Administrator (login or email)
sk: Bezpečnostný administrátor (prihlasovacie meno alebo email)

en: Security Administrator:
sk: Bezpečnostný administrátor:

en: Security Alerts:
sk: Bezpečnostné varovania:

en: Security Level
sk: Úroveň bezpečnosti

en: Security Level:
sk: Úroveň bezpečnosti:

en: Security level
sk: Úroveň bezpečnosti

en: See hardware info
sk: Prezrieť si informácie o technických prostriedkoch

en: Select Printer Connection
sk: Zvoľte pripojenie tlačiarne

en: Select Printer Spooler
sk: Zvoľte tlačovú frontu

en: Select a device !
sk: Zvoľte si zariadenie !

en: Select another media to restore from
sk: Vyberte iné médium pre obnovu

en: Select file
sk: Vyber súbor

en: Select installation class
sk: Voľba triedy inštalácie

en: Select model manually
sk: Vybrať model manuálne

en: Select the files or directories and click on 'Add'
sk: Zvoľte súbory a adresáre a kliknite na 'Pridaj'

en: Select the font file or directory and click on 'Add'
sk: Zvoľte adresár fontov a kliknite na 'Pridaj'

en: Select the memory size of your graphics card
sk: Zvoľte veľkosť pamäti na grafickej karte

en: Select user manually
sk: Vybrať používateľov manuálne

en: Select your provider.
    If it isn't listed, choose Unlisted.
sk: Zvoľte si poskytovateľa.
    Ak nie je v zozname, zvoľte "Nie je v zozname"

en: Selected All
sk: Vyber všetko

en: Selected size is larger than available space
sk: Zvolená veľkosť je väčšia ako dostupné miesto

en: Send mail report after each backup to:
sk: Poslať emailovú správu po každej zálohe na :

en: Sending Speed:
sk: Rýchlosť posielania:

en: Sending files...
sk: Odosielam súbory...

en: Serbia
sk: Srbsko

en: Serbian (cyrillic)
sk: Srbská (cyrillic)

en: Services
sk: Služby

en: Services and deamons
sk: Služby a démoni

en: Services: %d activated for %d registered
sk: Služby: %d aktivované  %d registrované

en: Set of tools for mail, news, web, file transfer, and chat
sk: Nástroje pre elektronickú poštu, správy, web, prenos súborov, a chat

en: Set of tools to read and send mail and news (pine, mutt, tin..) and to browse the Web
sk: Nástroje na čítanie a posielanie emailov a správ (pine, mutt, tin..) a prehliadanie www

en: Set root password
sk: Nastavenie root hesla

en: Set this printer as the default
sk: Nastaviť tlačiareň ako predvolenú

en: Set up your Windows server to make the printer available under the IPP protocol and set up printing from this machine with the "%s" connection type in Printerdrake.
sk: Nastavte Váš Windows server tak, aby na ňom boli tlačiarne dostupné cez IPP protokol a nastavte tlačenie z tohto počítača pomocou "%s" typu pripojenia v Printerdrake.

en: Settings
sk: Nastavenia

en: Share name
sk: Názov zdieľaného zariadenia

en: Sharing of local printers
sk: Zdieľanie lokálnych tlačiarní

en: Sharing of local scanners
sk: Zdieľanie lokálnych skenerov

en: Shell
sk: Interpreter

en: Show automatically selected packages
sk: Zobraz automaticky zvolené balíčky

en: Show current interface configuration
sk: Zobraz aktuálne nastavenie rozhrania

en: Show only for the selected day
sk: Ukázať iba pre vybraný deň

en: Singapore
sk: Singapur

en: Size
sk: Veľkosť

en: Size in MB:
sk: Veľkosť v MB:

en: Size of the (second level) cpu cache
sk: Veľkosť cpu keše (druhej úrovne)

en: Size: %d KB
sk: Veľkosť: %d KB

en: Size: %s
sk: Veľkosť: %s

en: Size: %s
sk: Veľkosť: %s

en: Skip
sk: Vynechaj

en: Slovakia
sk: Slovenská Republika

en: Slovakian (QWERTY)
sk: Slovenská (QWERTY)

en: Slovakian (QWERTZ)
sk: Slovenská (QWERTZ)

en: Slovenia
sk: Slovinsko

en: Slovenian
sk: Slovinská

en: Software Manager
sk: Softvérový manažér

en: Solomon Islands
sk: Solomon ostrovy

en: Somalia
sk: Somálsko

en: Some devices in the "%s" hardware class were removed:
sk: Niektoré zariadenia v hardvérovej triede "%s" boli zrušené:

en: Some devices were added:
sk: Niektoré zariadenia boli pridané:

en: Some hardware on your computer needs ``proprietary'' drivers to work.
    You can find some information about them at: %s
sk: Nejaký hardvér vo vašom počítači potrebuje ``proprietárne'' ovládače.
    Informácie môžete nájsť na: %s

en: Some important packages didn't get installed properly.
    Either your cdrom drive or your cdrom is defective.
    Check the cdrom on an installed computer using "rpm -qpl Mandrake/RPMS/*.rpm"
sk: Niektoré dôležité balíky neboli správne nainštalované.
    Je možné, že sú poškodené Váš CD disk alebo mechanika.
    Skontrolujte to napríklad použitím "rpm -qpl Mandrake/RPMS/*.rpm"

en: Some of the early i486DX-100 chips cannot reliably return to operating mode after the "halt" instruction is used
sk: Niektoré staršie i486DX-100 procesory sa nevedeli správne vrátiť do funkčného stavu po použití inštrukcie "halt"

en: Some steps are not completed.
    
    Do you really want to quit now?
sk: Niektoré kroky nie sú dokončené.
    
    Naozaj chcete teraz skončiť?

en: Something bad is happening on your drive. 
    A test to check the integrity of data has failed. 
    It means writing anything on the disk will end up with random, corrupted data.
sk: Na vašom disku sa deje niečo nedobré.
    Zlyhal test integrity dát. Akýkoľvek zápis údajov
    na disk môže skončiť náhodným zlyhaním, alebo zničením údajov.

en: Something went wrong! - Is mkisofs installed?
sk: Niečo prebehlo zle! - Je nainštalované mkisofs?

en: Sorry, no floppy drive available
sk: Prepáčte, nenašiel som žiadnu disketovú mechaniku

en: Sorry, we support only 2.4 kernels.
sk: Prepáčte, ale podporujeme len 2.4 kernely.

en: Sound and video playing/editing programs
sk: Programy na prehrávanie/editovanie zvuku a videa

en: Sound card
sk: Zvuková karta

en: Sound configuration
sk: Konfigurácia zvuku

en: Sound trouble shooting
sk: Hľadanie chyby v súvislosti so zvukom

en: Soundcard
sk: Zvuková karta

en: South Africa
sk: Južná Afrika

en: South Georgia and the South Sandwich Islands
sk: Južná Gergia a Južné Sandwitch ostrovy

en: Spain
sk: Španielsko

en: Spanish
sk: Španielska

en: Specify options
sk: Zadajte voľby

en: Splash selection
sk: Voľba úvodnej obrazovky

en: Standalone Tools
sk: Konzolové nástroje

en: Standard
sk: Štandardná

en: Standard test page
sk: Štandardné testovacie stránky

en: Start
sk: Spustiť

en: Start Server
sk: Štart servera

en: Start at boot
sk: Spustiť pri štarte

en: Start sector:
sk: Začiatočný sektor:

en: Start: sector %s
sk: Začiatok: sektor %s

en: Started on boot
sk: Spustené pri štarte

en: Starting network...
sk: Spúšťam sieť...

en: Starting the printing system at boot time
sk: Spúšťať tlačový systém pri spustení systému

en: Starts the X Font Server (this is mandatory for XFree to run).
sk: Spúšťa X Font Server (je potrebný pre spustenie XFree).

en: State
sk: Status

en: Statistics
sk: Štatistika

en: Stepping of the cpu (sub model (generation) number)
sk: Verzia cpu (číslo submodelu (generácie))

en: Stop
sk: Zastaviť

en: Stop Server
sk: Zastaviť server

en: Strategic partners
sk: Strategickí partneri

en: Sub generation of the cpu
sk: Subgenerácia cpu

en: Subnet Mask:
sk: Maska podsiete:

en: Subnet:
sk: Podsiete:

en: Summary
sk: Zhrnutie

en: Sun - Mouse
sk: Sun myš

en: Support the OKI 4w and compatible winprinters.
sk: Podpora pre OKI 4w a kompatibilné win tlačiarne.

en: Suppress Fonts Files
sk: Ignorovať súbory s fontami

en: Suppress Temporary Files
sk: Ignorovať pracovné súbory

en: Suriname
sk: Surinam

en: Svalbard and Jan Mayen Islands
sk: Svalbard a Jan Mayen ostrovy

en: Swap partition size in MB:
sk: Veľkosť oddielu v MB:

en: Swaziland
sk: Swazijsko

en: Sweden
sk: Švédsko

en: Swedish
sk: Švédska

en: Swiss (French layout)
sk: Švajčiarska (Francúzske rozloženie kláves)

en: Swiss (German layout)
sk: Švajčiarska (Nemecké rozloženie kláves)

en: Switching from ext2 to ext3
sk: Prepínam z ext2 na ext3

en: Switzerland
sk: Švajčiarsko

en: Synchronization tool
sk: Synchronizačný nástroj

en: Syria
sk: Sýria

en: Syslog is the facility by which many daemons use to log messages
    to various system log files.  It is a good idea to always run syslog.
sk: Syslog je možnosť, ktorú využíva mnoho démonov na ukladanie správ
    do rôznych systémových log súborov. Je dobré, keď je syslog vždy spustený.

en: System
sk: Systém

en: System Options
sk: Systémové možnosti

en: System configuration
sk: Konfigurácia systému

en: System installation
sk: Inštalácia systému

en: System mode
sk: Mód systému

en: TCP/Socket Printer Options
sk: TCP/Soket nastavenia tlačiarne

en: TV card
sk: TV karta

en: TV norm:
sk: TV norma:

en: Table
sk: Tabuľka

en: Tajik keyboard
sk: Tajik klávesnica

en: Tamil (ISCII-layout)
sk: Tamilská (TSCII)

en: Tamil (Typewriter-layout)
sk: Tamilská (písací stroj)

en: Tanzania
sk: Tanzánijská

en: Tape
sk: Páska

en: Terminal-based
sk: Založené na terminály

en: Test of the configuration
sk: Test konfigurácie

en: Test page(s) have been sent to the printer.
    It may take some time before the printer starts.
sk: Testovacia stránka bola zaslaná tlačiarni.
    Kým začne tlačiareň tlačiť, môže to chvíľku trvať.

en: Test page(s) have been sent to the printer.
    It may take some time before the printer starts.
    Printing status:
    %s
sk: Testovacia stránka bola zaslaná tlačiarni.
    Kým začne tlačiareň tlačiť, môže to chvíľku trvať.
    Stav tlače:
    %s

en: Test pages
sk: Testovacie stránky

en: Testing your connection...
sk: Testovanie pripojenia...

en: Thai keyboard
sk: Thajská klávesnica

en: Thailand
sk: Thajsko

en: Thank you for choosing Mandrake Linux 9.1
sk: Ďakujeme, že používate Mandrake Linux 9.1

en: The %s is not known by this version of Scannerdrake.
sk: %s nie je podporovaný touto verziou Scannerdrake.

en: The %s is not supported by this version of Mandrake Linux.
sk: %s nie je podporované touto verziou Mandrake Linux-u.

en: The %s is unsupported
sk: %s nie je podporovaný

en: The %s must be configured by printerdrake.
    You can launch printerdrake from the Mandrake Control Center in Hardware section.
sk: Tento %s musí byť nakonfigurovaný pomocou printerdrake.
    Môžete spustiť printerdrake z Kontrolného centra Mandrake v hardvérovej sekcii.

en: The DHCP end ip
sk: Posledná ip adresa pre DHCP

en: The DHCP end range
sk: Koniec rozsahu pre DHCP

en: The DHCP server will allow other computer to boot using PXE in the given range of address.
    
    The network address is %s using a netmask of %s.
sk: DHCP server umožňuje ostatným počítačom naštartovať za použitia PXE v udanom rozsahu adries.
    
    Sieťová adresa je %s s použitím sieťovej masky %s.

en: The DHCP start ip
sk: Počiatočná ip adresa rozsahu pre DHCP

en: The DHCP start range
sk: Začiatok rozsahu pre DHCP

en: The DNS Server IP
sk: IP adresa DNS servera

en: The DrakX Partitioning wizard found the following solutions:
sk: DrakX sprievodca rozdelením disku zistil tieto možné riešenia:

en: The FAT resizer is unable to handle your partition, 
    the following error occured: %s
sk: Menič veľkosti FAT nebol schopný pracovať s oddielom, 
    nastala chyba: %s

en: The GNU/Linux kernel needs to run a calculation loop at boot time to initialize a timer counter.  Its result is stored as bogomips as a way to "benchmark" the cpu.
sk: GNU/Linux jadro potrebuje pre svoju správnu funkcionalitu prepočítať slučku pre inicializáciu časovača. Výsledok je v jednotkách bogomips, čo je hodnota ktorá približne zodpovedá výkonu cpu.

en: The K Desktop Environment, the basic graphical environment with a collection of accompanying tools
sk: K Desktop Enviroment, grafické prostredie s množstvom pribalených programov

en: The Local Network did not finish with `.0', bailing out.
sk: Číslo lokálnej siete nekončí na .0, skúšam znovu.

en: The Mandrake Linux installation is distributed on several CD-ROMs. DrakX
    knows if a selected package is located on another CD-ROM so it will eject
    the current CD and ask you to insert the correct CD as required.
sk: Inštalácia Mandrake Linuxu je distribuovaná na viacerých CD-ROM diskoch. DrakX
    vie zistiť, ak je vybraný balík umiestnený na inom CD-ROM disku, vysunie
    aktuálne CD a vypýta si od Vás to ktoré je práve potrebné.

en: The MandrakeSecurity range includes the Multi Network Firewall product (M.N.F.)
sk: MandrakeSecurity obsahuje produkt Multi Network Firewall (M.N.F.)

en: The URL must begin with http:// or https://
sk: URL musí začínať http://, alebo https://

en: The auto install can be fully automated if wanted,
    in that case it will take over the hard drive!!
    (this is meant for installing on another box).
    
    You may prefer to replay the installation.
sk: Automatická inštalácia môže byť plne automatizovaná
    v tom prípade však inštalácia zaberie celý pevný disk.

en: The backup partition table has not the same size
    Still continue?
sk: Záložná tabuľka rozdelenia disku nemá rovnakú veľkosť
    Naozaj pokračovať?

en: The change is done, but to be effective you must logout
sk: Táto zmena je v poriadku, ale pre jej uplatnenie sa musíte odhlásiť

en: The classic bug sound tester is to run the following commands:
    
    
    - "lspcidrake -v | fgrep AUDIO" will tell you which driver your card use
    by default
    
    - "grep snd-slot /etc/modules.conf" will tell you what driver it
    currently uses
    
    - "/sbin/lsmod" will enable you to check if its module (driver) is
    loaded or not
    
    - "/sbin/chkconfig --list sound" and "/sbin/chkconfig --list alsa" will
    tell you if sound and alsa services're configured to be run on
    initlevel 3
    
    - "aumix -q" will tell you if the sound volume is muted or not
    
    - "/sbin/fuser -v /dev/dsp" will tell which program uses the sound card.
sk: Klasické problémy by Vám mohli pomôcť vyriešiť tieto príkazy:
    
    
    - "lspcidrake -v | fgrep AUDIO" - napíše aký ovldádač vaša karta používa
    štandardne
    
    - "grep snd-slot /etc/modules.conf" - napíše aký ovládač je aktuálne
    použitý

en: The configuration of the printer will work fully automatically. If your printer was not correctly detected or if you prefer a customized printer configuration, turn on "Manual configuration".
sk: Nastavenie tlačiarne funguje plne automaticky. Ak nebola Vaša tlačiareň rozpoznaná správne, alebo ak preferujete ručné nastavenie zvoľte si "Ručné nastavenie".

en: The cpu frequency in Mhz (Mega herz which in first approximation may be coarsely assimilated to number of instructions the cpu is able to execute per second)
sk: Taktovacia frekvencia cpu v Mhz (počet Megahertzov pri veľmi zjednodušenom výklade hovorí o tom, koľko inštrukcií dokáže cpu vykonať za jednu sekundu)

en: The default lease (in seconds)
sk: Čas rezervovania (v sekundách)

en: The encryption keys do not match
sk: kryptovacie kľúče nesúhlasia

en: The entered host/network IP is not correct.
sk: Vložená IP adresa hostiteľa/siete nie je korektná.

en: The floppy has been successfully generated.
    You may now replay your installation.
sk: Disketa bola úspešne vytvorená.
    Teraz môžete zopakovať inštaláciu.

en: The following options can be set to customize your
    system security. If you need an explanation, look at the help tooltip.
sk: Nasledujúce možnosti umožnia lepšie vyšpecifikovať bezpečnosť
    Vášho systému. Ak potrebujete vysvetlenie, kliknite na Pomoc.

en: The following packages are going to be installed
sk: Budú nainštalované nasledujúce balíky

en: The following packages are going to be removed
sk: Nasledujúce balíky budú odstránené

en: The following packages need to be installed:
sk: Nasledovné balíky je potrebné nainštalovať:

en: The following packages will be removed to allow upgrading your system: %s
    
    
    Do you really want to remove these packages?
sk: Nasledovné balíky budú musieť byť odinštalované aby bolo možné vykonať upgrade Vášho systému: %s
    
    
    Chcete naozaj tieto balíky odinštalovať?

en: The following printer
    
    %s%s
    are directly connected to your system
sk: Táto tlačiareň
    
    %s%s
    je priamo pripojená k Vášmu systému

en: The following printer
    
    %s%s
    is directly connected to your system
sk: Táto tlačiareň
    
    %s%s
    je priamo pripojená k Vášmu systému

en: The following printer was auto-detected.
sk: Nasledovná tlačiareň bola autodetekovaná

en: The following printers
    
    %s%s
    are directly connected to your system
sk: Tieto tlačiarne
    
    %s%s
    sú priamo pripojené k Vášmu systému

en: The following printers are configured. Double-click on a printer to change its settings; to make it the default printer; or to view information about it.
sk: Momentálne sú nastavené tieto tlačiarne. Spravte dvojklik na meno tlačiarne ak si želáte zenit jej nastavenia, alebo prezrieť informácie.

en: The following printers are configured. Double-click on a printer to change its settings; to make it the default printer; to view information about it; or to make a printer on a remote CUPS server available for Star Office/OpenOffice.org/GIMP.
sk: Momentálne sú nastavené tieto tlačiarne. Spravte dvojklik na meno tlačiarne, ak si želáte zmeniť jej nastavenia; nastaviť ju ako predvolenú tlačiareň;
    prezrieť jej nastavenia; alebo spraviť tlačiareň na vzdialenom CUPS serveri prístupnú pre Star Office/OpenOffice.org/GIMP.

en: The following scanner
    
    %s
    is available on your system.
sk: Tento skener
    
    %s
    je priamo pripojený k Vášmu systému.

en: The following scanners
    
    %s
    are available on your system.
sk: Tento skener
    
    %s
    je dostupný pre Váš systém.

en: The highlighted entry will be booted automatically in %d seconds.
sk: Označený OS bude zavedený za %d sekúnd.

en: The inkjet printer drivers provided by Lexmark only support local printers, no printers on remote machines or print server boxes. Please connect your printer to a local port or configure it on the machine where it is connected to.
sk: Ovládač pre inkjet tlačiarne od Lexmarku podporuje iba lokálne tlačiarne, nie vzdialené, alebo . Pripojte prosím Vašu tlačiareň na lokálny port a nakonfigurujte ju na počítači kde je pripojená.

en: The internal domain name
sk: Interné doménové meno

en: The internet superserver daemon (commonly called inetd) starts a
    variety of other internet services as needed. It is responsible for starting
    many services, including telnet, ftp, rsh, and rlogin. Disabling inetd disables
    all of the services it is responsible for.
sk: Internet superserver démon (väčšinou nazývaný inetd) poskytuje mnoho
    služieb súvisiacich s internetom. Je zodpovedný za spúšťanie služieb
    ako telnet, ftp, rsh, rlogin a iné. Vypnutím inetd vypnete všetky
    služby, za ktoré je zodpovedný.

en: The maximum lease (in seconds)
sk: Maximálny čas rezervovania (v sekundách)

en: The model is correct
sk: Model je správny

en: The most common way to connect with adsl is pppoe.
    Some connections use pptp, a few use dhcp.
    If you don't know, choose 'use pppoe'
sk: Najpoužívanejšie pripojenie s adsl je pppoe.
    Avšak existujú pripojenia ktoré používajú pptp alebo dhcp.
    Ak neviete čo použiť, tak zvoľte 'použiť pppoe'

en: The network access was not running and could not be started. Please check your configuration and your hardware. Then try to configure your remote printer again.
sk: Sieťový prístup nebol spustený a nie je možné ho spustiť. Skontrolujte prosím nastavenie Vášho hardvéru. Potom skúste nakonfigurovať vzdialenú tlačiareň znova.

en: The network configuration done during the installation cannot be started now. Please check whether the network is accessable after booting your system and correct the configuration using the Mandrake Control Center, section "Network & Internet"/"Connection", and afterwards set up the printer, also using the Mandrake Control Center, section "Hardware"/"Printer"
sk: Konfiguráciu siete vykonanú počas inštalácie nie je možné aplikovať. Skontrolujte prosím či je sieť dostupná po reštarte Vášho systému a konfigurácia správna, za použitia Mandrake kontrolného centra, sekcia "Sieť a Internet"/"Pripojenie", a potom nastavte tlačiareň tiež za použitia Mandrake kontrolného centra, sekcia "Hardvér"/"Tlačiareň"

en: The network needs to be restarted. Do you want to restart it ?
sk: Je potrebné reštartovať sieť. Želáte si to?

en: The official MandrakeSoft store
sk: Oficiálny obchod MandrakeSoft

en: The old "%s" driver is blacklisted.
    
    It has been reported to oops the kernel on unloading.
    
    The new "%s" driver'll only be used on next bootstrap.
sk: Starý ovládač "%s" nie je odporúčaný.
    
    Boli oznámené havárie jadra pri jeho odstraňovaní.
    
    Nový ovládač "%s" bude použitý iba po nasledovnom štarte systému.

en: The package %s is needed. Install it?
sk: Je potrebný balík %s. Mám ho nainštalovať?

en: The package %s needs to be installed. Do you want to install it?
sk: Je potrebné inštalovať balík %s. Súhlasíte ?

en: The passwords do not match
sk: Heslo nesúhlasí

en: The per-user sharing uses the group "fileshare". 
    You can use userdrake to add a user to this group.
sk: Zdieľanie podľa používateľov používa skupinu "fileshare".
    Môžete použiť userdrake na pridanie používateľa do tejto skupiny.

en: The port number should be an integer!
sk: Číslo portu má byť celé kladné číslo!

en: The portmapper manages RPC connections, which are used by
    protocols such as NFS and NIS. The portmap server must be running on machines
    which act as servers for protocols which make use of the RPC mechanism.
sk: Portmaper spravuje RPC pripojenia, ktoré sú používané protokolmi ako
    NFS a NIS. Portmap server musí byť spustený na počítačoch, ktoré sú 
    servermi pre protokoly používajúce RPC mechanizmus.

en: The printer "%s" already exists,
    do you really want to overwrite its configuration?
sk: Tlačiareň "%s" už existuje.
    Želáte si prepísať nastavenie ?

en: The printer "%s" is set as the default printer now.
sk: Tlačiareň "%s" je teraz nastavená ako predvolená.

en: The printer "%s" was successfully added to Star Office/OpenOffice.org/GIMP.
sk: Tlačiareň "%s" bola úspešne pridaná do Star Office/OpenOffice.org/GIMP

en: The printer "%s" was successfully removed from Star Office/OpenOffice.org/GIMP.
sk: Tlačiareň "%s" bola úspešne odstránená z Star Office/OpenOffice.org/GIMP.

en: The printers on this machine are available to other computers
sk: Tlačiarne na tomto počítači sú dostupné pre iné počítače

en: The printing system (%s) will not be started automatically when the machine is booted.
    
    It is possible that the automatic starting was turned off by changing to a higher security level, because the printing system is a potential point for attacks.
    
    Do you want to have the automatic starting of the printing system turned on again?
sk: Tlačový systém (%s) nebude spustený automaticky pre štarte Vášho počítača.
    
    Je možné, že automatické spúšťanie bolo vypnuté zmenou bezpečnostnej úrovne, pretože tlačový systém môže byť potencionálny cieľ útoku.
    
    Chcete opäť povoliť možnosť automaticky spúšťať tlačový systém?

en: The routed daemon allows for automatic IP router table updated via
    the RIP protocol. While RIP is widely used on small networks, more complex
    routing protocols are needed for complex networks.
sk: Routed démon umožňuje automatickú úpravu smerovacích IP tabuliek
    cez RIP protokol. RIP je častejšie používaný na malých sietiach. Pre
    komplexnejšie siete je potrebný komplexný smerovací protokol.

en: The rstat protocol allows users on a network to retrieve
    performance metrics for any machine on that network.
sk: Rstat protokol umožňuje užívateľom získavať cez sieť
    informácie o zaťažení akéhokoľvek počítača na sieti.

en: The rusers protocol allows users on a network to identify who is
    logged in on other responding machines.
sk: Rusers protokol umožňuje zistiť užívateľom cez sieť, kto je
    prihlásený na zodpovedajúcich počítačoch.

en: The rwho protocol lets remote users get a list of all of the users
    logged into a machine running the rwho daemon (similiar to finger).
sk: Rwho protokol zašle vzdialeným užívateľom zoznam všetkých používateľov
    prihlásený na systéme, na ktorom je spustený rwho démon (podobne ako finger).

en: The scanners on this machine are available to other computers
sk: Skenery na tomto počítači sú dostupné pre iné počítače

en: The setup has already been done, and it's currently enabled.
sk: Nastavenie už bolo urobené a je momentálne povolené.

en: The setup has already been done, but it's currently disabled.
sk: Nastavenie už bolo urobené a je momentálne zakázané.

en: The setup of Internet Connection Sharing has already been done.
    It's currently enabled.
    
    What would you like to do?
sk: Nastavenie zdieľania internetového pripojenia už bolo urobené.
    Momentálne je povolené.
    
    Čo chcete urobiť?

en: The setup of Internet connection sharing has already been done.
    It's currently disabled.
    
    What would you like to do?
sk: Nastavenie zdieľania internetového pripojenia už bolo urobené.
    Momentálne je zakázané.
    
    Čo chcete urobiť?

en: The success of MandrakeSoft is based upon the principle of Free Software. Your new operating system is the result of collaborative work on the part of the worldwide Linux Community
sk: Úspech MandrakeSoftu je založený na princípe voľného softvéru. Váš nový operačný systém je výsledkom spoločnej práce skupín vrámci celosvetovej Linux komunity.

en: The system doesn't seem to be connected to the Internet.
    Try to reconfigure your connection.
sk: Systém pravdepodobne nie je pripojený k Internetu.
    Skúste prekonfigurovať vaše pripojenie.

en: The system is now connected to the Internet.
sk: Systém je teraz pripojený k Internetu.

en: The training program has been created to respond to the needs of both end users and experts (Network and System administrators)
sk: Výukový program je vytvorený ako odpoveď na potreby používateľov aj expertov (sieťových aj systémových administrátorov)

en: The two critical parameters are the vertical refresh rate, which is the rate
    at which the whole screen is refreshed, and most importantly the horizontal
    sync rate, which is the rate at which scanlines are displayed.
    
    It is VERY IMPORTANT that you do not specify a monitor type with a sync range
    that is beyond the capabilities of your monitor: you may damage your monitor.
     If in doubt, choose a conservative setting.
sk: Dva kritické parametre sú vertikálna frekvencia (frekvencia, ktorou je obnovovaná celá obrazovka) a horizontálna frekvencia (frekvencia, ktorou sú zobrazované jednotlivé riadky).
    Je veľmi dôležité, aby ste nenastavili frekvencie, ktoré prevyšujú schopnosti Vášho monitora. Mohol by sa poškodiť.
    Ak sa neviete uistiť, zvoľte radšej najprv konzervatívnejšie nastavenie.

en: The type of bus on which the mouse is connected
sk: Typ zbernice, kde je pripojená myš

en: The user name is too long
sk: Používateľské meno je príliš dlhé

en: The user name must contain only lower cased letters, numbers, `-' and `_'
sk: Používateľské meno môže obsahovať len malé písmená, číslice, `-' a `_'

en: Theme installation failed!
sk: Inštalácia témy zlyhala!

en: Theme name
sk: Toto meno

en: Themes
sk: Témy

en: There are already some restrictions, and more automatic checks are run every night.
sk: Sú tu už niektoré obmedzenia a viaceré automatické kontroly vykonávajúce sa každú noc.

en: There are no printers found which are directly connected to your machine
sk: Nebola nájdená žiadna tlačiareň, ktorá by bola pripojená k Vášmu počítaču

en: There are no scanners found which are available on your system.
sk: Nebol nájdený žiaden skener, ktorá by bol pripojený k Vášmu počítaču.

en: There is already a partition with mount point %s
sk: Oddiel s bodom pripojenia %s už existuje

en: There is no FAT partition to resize (or not enough space left)
sk: Neexistuje oddiel FAT, ktorému by sa dala zmeniť veľkosť (alebo tam nie je dostatok voľného miesta)

en: There is no FAT partition to use as loopback (or not enough space left)
sk: Nie je žiaden oddiel FAT, ktorý by sa dal použiť pre loopback (alebo nie je dostatok voľného miesta)

en: There is no existing partition to use
sk: Tu nie je žiadny použiteľný oddiel

en: There is no medium or it is write-protected for device %s.
    Please insert one.
sk: Žiadne médium, alebo je chránené proti zápisu v zariadení: %s.
    Prosím vložte médium.

en: There is only one configured network adapter on your system:
    
    %s
    
    I am about to setup your Local Area Network with that adapter.
sk: Vo vašom systéme je iba jeden sieťový adaptér:
    
    %s
    
    Lokálna sieť bude nastavená práve s týmto adaptérom.

en: There was an error installing packages:
sk: Počas inštalácie balíkov sa vyskytla chyba:

en: There was an error ordering packages:
sk: Chyba pri zoraďovaní zoznamu balíkov:

en: There was an error while scanning for TV channels
sk: Počas vyhľadávania kanálov TV sa vyskytla chyba

en: There you are. Installation is now complete and your GNU/Linux system is
    ready to use. Just click "Next ->" to reboot the system. The first thing
    you should see after your computer has finished doing its hardware tests is
    the bootloader menu, giving you the choice of which operating system to
    start.
    
    The "Advanced" button (in Expert mode only) shows two more buttons to:
    
     * "generate auto-install floppy": to create an installation floppy disk
    that will automatically perform a whole installation without the help of an
    operator, similar to the installation you just configured.
    
       Note that two different options are available after clicking the button:
    
        * "Replay". This is a partially automated installation. The
    partitioning step is the only interactive procedure.
    
        * "Automated". Fully automated installation: the hard disk is
    completely rewritten, all data is lost.
    
       This feature is very handy when installing a number of similar machines.
    See the Auto install section on our web site for more information.
    
     * "Save packages selection"(*): saves a list of the package selected in
    this installation. To use this selection with another installation, insert
    the floppy and start the installation. At the prompt, press the [F1] key
    and type >>linux defcfg="floppy" <<.
    
    (*) You need a FAT-formatted floppy (to create one under GNU/Linux, type
    "mformat a:")
sk: Hotovo. Inštalácia je teraz kompletná a Váš GNU/Linux systém je
    pripravený na používanie. Iba kliknite na "Pokračovať ->" pre reštart
    systému. Prvá vec, ktorú môžete vidieť po ukončení hardverových testov je
    menu zavádzača, ktorý Vám dáva možnosť výberu aký operačný systém chcete
    spustiť.
    
    Tlačidlo "Rozšírené" (iba v Expertnom režime) zobrazí dve ďalšie tlačidlá:
    
     * "vytvorenie autoinštalačnej diskety": čím sa vytvorí disketa, pomocou
    ktorej môžete automaticky vykonať celú inštaláciu bez potreby zásahu,
    čiže podobnú inštaláciu ako ste práve previedli.
    
       Všimnite si dve rôzne nastavenia po kliknutí na toto tlačidlo:
    
        * "Zopakovať". Toto je čiastočne automatická inštalácia po krok
    rozdeľovania disku (iba tento jeden), ostatné zostávajú interaktívne;
    
        * "Automatická". Plne automatizovaná inštalácia: pevný disk je kompletne
    prepísaný, všetky údaje budú stratené.
    
       Táto možnosť je veľmi užitočná, ak inštalujete veľké množstvo podobných
    počítačov. Pozrite si sekciu venovanú automatickej inštalácii na našej web stránke;
    
     * "Uložiť výber balíkov"(*): uloží výber balíkov tak, ako vybrané v tejto
    inštalácii. Potom, ak chcete vykonať ďalšiu inštaláciu, vložte túto disketu do
    mechaniky a pri spustení inštalácie stlačte klávesu [F1] a napíšte:
    >>linux defcfg="floppy" <<.
    
    (*) Potrebujete mať pripravenú FAT formátovanú disketu (pre jej vytvorenie pod
    GNU/Linux systémom použite "mformat a:")

en: There's no free driver for your sound card (%s), but there's a proprietary driver at "%s".
sk: Nie je žiaden voľne dostupný ovládač pre vašu zvukovú kartu (%s), ale je k dispozícii proprietárny ovládač "%s".

en: There's no known OSS/ALSA alternative driver for your sound card (%s) which currently uses "%s"
sk: Nie je žiaden známy OSS/ALSA alternatívny ovládač pre Vašu zvukovú kartu (%s), ktorá v súčastnosti používa "%s"

en: There's no known driver for your sound card (%s)
sk: Nie je žiaden známy ovládač pre Vašu zvukovú kartu (%s)

en: These are the machines and networks on which the locally connected printer(s) should be available:
sk: Toto sú počítače, alebo siete kde je lokálne pripojená tlačiareň/tlačiarne dostupné:

en: These are the machines from which the scanners should be used:
sk: Toto sú počítače z ktorých bude možné skenery používať:

en: These are the machines on which the locally connected scanner(s) should be available:
sk: Toto sú počítače na ktorých sú dostupné lokálne pripojené skenery a môžu byť dostupné:

en: These commands you can also use in the "Printing command" field of the printing dialogs of many applications, but here do not supply the file name because the file to print is provided by the application.
sk: Tento príkaz je možné použiť v "Program na tlač" poli v dialógoch týkajúcich sa tlačenia v mnohých aplikáciách, ale nie je k dispozícii meno súboru, pretože možnosť tlače je poskytovaná aplikáciou.

en: These options can backup and restore all files in your /etc directory.
sk: Tieto nastavenia môžu zálohovať a obnovovať všetky súbory v adresári /etc.

en: Thin Client
sk: Tenký klient

en: This command you can also use in the "Printing command" field of the printing dialogs of many applications. But here do not supply the file name because the file to print is provided by the application.
sk: Tento príkaz je možné použiť v poli "Príkaz na tlačenie" v dialógu ohľadne tlače v mnohých aplikáciách. Nie je ale k dispozícii meno súboru, pretože tlač súboru poskytuje samotná aplikácia.

en: This dialog allows to finely tune your bootloader:
    
     * "Bootloader to use": there are three choices for your bootloader:
    
        * "GRUB": if you prefer grub (text menu).
    
        * "LILO with text menu": if you prefer LILO with its text menu
    interface.
    
        * "LILO with graphical menu": if you prefer LILO with its graphical
    interface.
    
     * "Boot device": in most cases, you will not change the default
    ("/dev/hda"), but if you prefer, the bootloader can be installed on the
    second hard drive ("/dev/hdb"), or even on a floppy disk ("/dev/fd0");
    
     * "Delay before booting the default image": after a boot or a reboot of
    the computer, this is the delay given to the user at the console to select
    a boot entry other than the default.
    
    !! Beware that if you choose not to install a bootloader (by selecting
    "Skip"), you must ensure that you have a way to boot your Mandrake Linux
    system! Be sure you know what you do before changing any of the options. !!
    
    Clicking the "Advanced" button in this dialog will offer advanced options
    that are reserved for the expert user.
sk: Tento dialóg Vám umožní detailne upraviť Váš zavádzač:
    
     * "Zavádzač, ktorý bude použitý": tu máte n výber z troch možností:
    
        * "GRUB": ak preferujete Grub (textové menu).
    
        * "LILO s textovým menu": ak preferujete LILO s textovým menu
    
        * "LILO s grafickým menu": ak preferujete LILO s grafickým
    rozhraním.
    
     * "Štartovacie zariadenie": v mnohých prípadoch nie je potrebné meniť
    prednastavené ("/dev/hda"), ale ak chcete, je možné zavádzač nainštalovať
    na druhý pevný disk ("/dev/hdb"), prípadne na disketu ("/dev/fd0")
    
     * "Pauza pred spustením": po štarte, alebo reštarte počítača je počas tejto
    pauzy možné na konzole zvoliť položku, inú ako predvolenú, ktorá sa má spustiť.
    
    !! Dávajte si pozor ak nezvolíte inštaláciu zavádzača (označením "Zrušiť"), musíte
    si byť istý že budete mať ako spustiť Mandrake Linux systém! Buďte si istý, že
    viete čo robíte pred zmenou tohto nastavenia. !!
    
    Kliknutím na tlačidlo "Rozšírené" zíkate prístup k rozšíreným nastaveniam
    ktoré sú určené pre skusených používateľov.

en: This directory should remain within the root filesystem
sk: Tento adresár by mal ostať na koreňovom súborovom systéme

en: This encryption key is too simple (must be at least %d characters long)
sk: Tento kryptovací kľúč je príliš jednoduchý (musí byť minimálne %d znakov dlhé)

en: This field describes the device
sk: Toto pole popisuje zariadenie

en: This firewall product includes network features that allow you to fulfill all your security needs
sk: Firewallový produkt obsahuje sieťové vlastnosti, ktoré Vám umožnia nakonfigurovať zabezpečenie aké potrebujete

en: This floppy is not FAT formatted
sk: Táto disketa nemá FAT formát

en: This host is already in the list, it cannot be added again.
sk: Tento hostiteľ už je v zozname, nie je možné ho znovu pridať.

en: This host/network is already in the list, it cannot be added again.
sk: Záznam pre hostiteľa/sieť už je v zozname, nie je možné ho znovu pridať.

en: This interface has not been configured yet.
    Launch the configuration wizard in the main window
sk: Toto rozhranie ešte nebolo nastavené.
    Spustite Sprievodcu nastavenia v hlavnom okne

en: This is HardDrake, a Mandrake hardware configuration tool.
    Version:
sk: Toto je HardDrake, konfiguračný nástroj pre hardvér od Mandrake.
    Verzia:

en: This is a mandatory package, it can't be unselected
sk: Toto je jeden zo základných balíkov, nemôže byť odznačený

en: This is similar to the previous level, but the system is entirely closed and security features are at their maximum.
sk: Podobné ako v predchádzajúcej úrovni, ale systém je úplne uzavretý a bezpečnostné nastavenia sú najvyššie možné.

en: This is the standard security recommended for a computer that will be used to connect to the Internet as a client.
sk: Toto je štandardná úroveň bezpečnosti pre počítač, ktorý je používaný pre pripojenie k Internetu ako klient.

en: This label is already used
sk: Tento záznam je už použitý

en: This level is to be used with care. It makes your system more easy to use,
    but very sensitive. It must not be used for a machine connected to others
    or to the Internet. There is no password access.
sk: Táto úroveň by mala byť používaná opatrne. Zjednodušuje prácu so systémom,
    ale nemal by byť pripojený k iným počítačom, alebo k internetu. Nie sú
    totiž používané žiadne heslá.

en: This machine
sk: Tento počítač

en: This may take a moment to erase the media.
sk: Toto môže trvať dlhšie, pokiaľ sa vymaže médium

en: This may take a moment to generate the keys.
sk: Generovanie kľúčov môže chvíľu trvať.

en: This package loads the selected keyboard map as set in
    /etc/sysconfig/keyboard.  This can be selected using the kbdconfig utility.
    You should leave this enabled for most machines.
sk: Tento balík nahrá do pamäti vybranú klávesnicovú mapu z nastavenia v
    /etc/sysconfig/keyboard. Nastavenie sa dá meniť napríklad pomocou
    konfiguračného nástroja kbdconfig.

en: This package must be upgraded.
    Are you sure you want to deselect it?
sk: Tento balík musí byť aktualizovaný
    Uistite sa či ho chcete odznačiť?

en: This partition can't be used for loopback
sk: Tento oddiel nemôže byť použitý pre spätnú slučku

en: This partition is not resizeable
sk: Tomuto oddielu sa nedá meniť veľkosť?

en: This password is too short (it must be at least %d characters long)
sk: Toto heslo je príliš jednoduché(musí byť minimálne %d znakov dlhé)

en: This password is too simple
sk: Toto heslo je príliš jednoduché

en: This product is available on MandrakeStore website
sk: Tento produkt je dostupný na MandrakeStore sajte

en: This program is free software; you can redistribute it and/or modify
    it under the terms of the GNU General Public License as published by
    the Free Software Foundation; either version 2, or (at your option)
    any later version.
    
    This program is distributed in the hope that it will be useful,
    but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of
    MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the
    GNU General Public License for more details.
    
    You should have received a copy of the GNU General Public License
    along with this program; if not, write to the Free Software
    Foundation, Inc., 59 Temple Place - Suite 330, Boston, MA 02111-1307, USA.
sk: Tento program je voľný softvér; môžete ho redistribuovať a/alebo modifikovať
    pod podmienkami GNU GPL, ktorá je publikovaná Free Software Foundation;
    tak pod verziou 2, ako aj akúkoľvek neskoršiu verziu (podľa Vášho výberu).
    
    Tento program je distribuovaný vo viere, že bude užitočný ale bez AKÝCHKOĽVEK ZÁRUK;
    vrátane implicitnej záruky o OBCHODOVATEĽNOSTI alebo VHODNOSTI PRE KONKRÉTNY
    ÚČEL. Pozrite si tiež licenciu GNU General Public License pre bližšie detaily.
    
    Kópiu GNU General Public License je možné získať spolu s týmto programom; ak nie,
    napíšte na adresu Free Software Foundation, Inc., 59 Temple Place - Suite 330, Boston,
    MA 02111-1307, USA.

en: This step is used to choose which services you wish to start at boot time.
    
    DrakX will list all the services available on the current installation.
    Review each one carefully and uncheck those which are not always needed at
    boot time.
    
    A short explanatory text will be displayed about a service when it is
    selected. However, if you are not sure whether a service is useful or not,
    it is safer to leave the default behavior.
    
    !! At this stage, be very careful if you intend to use your machine as a
    server: you will probably not want to start any services that you do not
    need. Please remember that several services can be dangerous if they are
    enabled on a server. In general, select only the services you really need.
    !!
sk: Teraz by ste si mali zvoliť služby, ktoré chcete spúšťať pri štarte.
    
    DrakX zobrazí všetky služby dostupné pre aktuálnu inštaláciu.
    Pozorne si ich prezrite a zrušte tie, ktoré nikdy nebudete potrebovať
    pri štarte systému.
    
    Je možné získať krátky popisný text o danej službe jej označením.
    V každom prípade, ak sa neviete uistiť v tom, ktorá zo služieb je pre Vás
    použiteľná, je bezpečné ponechať predvolené nastavenie.
    
    !! Pri tomto kroku buďte opatrní ak plánujete používať Váš počítač ako server:
    zrejme nebudete chcieť štartovať všetky služby, napríklad tie, ktoré nebude
    Váš systém poskytovať. Nezabudnite, že mnohé služby môžu byť
     nebezpečné na servery. Zvoľte si skutočne iba služby, ktoré naozaj potrebujete.
    !!

en: This theme does not yet have a bootsplash in %s !
sk: Táto téma nemá žiadnu úvodnú obrazovku v %s !

en: This user name has already been added
sk: Takýto používateľ je už pridaný

en: This will take a few minutes.
sk: Toto bude pár minút trvať.

en: Time remaining
sk: Zvyšný čas

en: Timezone
sk: Časová zóna

en: Title
sk: Názov

en: To activate the mouse,
sk: Pre aktiváciu myši,

en: To be able to print with your Lexmark inkjet and this configuration, you need the inkjet printer drivers provided by Lexmark (http://www.lexmark.com/). Click on the "Drivers" link. Then choose your model and afterwards "Linux" as operating system. The drivers come as RPM packages or shell scripts with interactive graphical installation. You do not need to do this configuration by the graphical frontends. Cancel directly after the license agreement. Then print printhead alignment pages with "lexmarkmaintain" and adjust the head alignment settings with this program.
sk: Aby ste mohli tlačiť s touto konfiguráciou na Vašej Lexmark inkjet tlačiarni potrebujete ovládač pre inkjet tlačiarne ktorý poskytuje Lexmark (http://www.lexmark.com/). Kliknite na link "Ovládače". Potom si vyberte Váš model a "Linux" ako operačný systém. Ovládač je k dispozícii ako RPM balík, alebo shell skript s interaktívnou grafickou inštaláciou. Pre túto konfiguráciu nie je potrebné grafické rozhranie. Zrušte inštaláciu hneď po licenčnom ujednaní. Potom vytlačte testovaciu stránku pomocou "lexmarkmaintain" a nastavte nastavenie zarovnania pomocou tohto programu.

en: To get a list of the options available for the current printer click on the "Print option list" button.
sk: Pre získanie zoznamu dostupných nastavení pre aktuálnu tlačiareň kliknite na tlačítko "Zobraz zoznam parametrov".

en: To have more partitions, please delete one to be able to create an extended partition
sk: Ak chcete mať viac diskových oddielov, tak zmažte jeden z nich, aby sa dal vytvoriť rozšírený oddiel disku

en: To know about the options available for the current printer read either the list shown below or click on the "Print option list" button.%s%s
sk: Aby ste vedeli o možnostiach dostupných pre aktuálnu tlačiareň prečítajte si zoznam zobrazený nižšie, alebo kliknite na tlačidlo "Zobraz zoznam parametrov".%s%s

en: To print a file from the command line (terminal window) use the command "%s <file>" or "%s <file>".
sk: Ak chcete vytlačiť súbor z príkazovej riadky (terminálového okna) použite príkaz "%s <súbor>", alebo "%s <súbor>".

en: To print a file from the command line (terminal window) use the command "%s <file>".
sk: Pre tlač súboru z príkazového riadku (terminálového okna) použite príkaz "%s <súbor>".

en: To print a file from the command line (terminal window) you can either use the command "%s <file>" or a graphical printing tool: "xpp <file>" or "kprinter <file>". The graphical tools allow you to choose the printer and to modify the option settings easily.
sk: Pre tlač súboru z príkazovej riadky (terminálového okna) je možné použiť príkaz "%s <súbor>", alebo grafický nástroj: "xpp <súbor>, alebo "kprinter <súbor>". Grafický nástroj Vám umožní vybrať si tlačiareň a jednoducho zmodifikovať nastavenia.

en: To print on a NetWare printer, you need to provide the NetWare print server name (Note! it may be different from its TCP/IP hostname!) as well as the print queue name for the printer you wish to access and any applicable user name and password.
sk: Pre tlač na NetWare tlačiareň je potrebné zadať názov NetWare tlačového
    servera (nebýva vždy zhodný s TCP/IP názvom počítača), ako aj názov fronty
    tlačiarne, ku ktorej chcete pristupovať a vhodné meno používateľa s heslom.

en: To print to a SMB printer, you need to provide the SMB host name (Note! It may be different from its TCP/IP hostname!) and possibly the IP address of the print server, as well as the share name for the printer you wish to access and any applicable user name, password, and workgroup information.
sk: Pre tlač na SMB tlačiareň je potrebné zadať názov SMB servera (nebýva vždy
    zhodný s TCP/IP názvom počítača) a prípadne IP adresu tlačového servera, ako
    aj názov zdieľaného zariadenia pre tlačiareň a vhodné meno používateľa,
    heslo a pracovnú skupinu.

en: To print to a TCP or socket printer, you need to provide the host name or IP of the printer and optionally the port number (default is 9100). On HP JetDirect servers the port number is usually 9100, on other servers it can vary. See the manual of your hardware.
sk: Pre tlač cez TCP, alebo cez soket musíte zadať meno hostiteľa alebo IP tlačiarne a prípadne číslo portu (štandardne 9100). Na HP
    JetDirect serveroch je číslo portu väčšinou 9100, na iných serveroch to môže byť odlišné. Pozrite si manuál.

en: To share your own knowledge and help build Linux tools, join the discussion forums you'll find on our "Community" webpages
sk: Poďte sa dozvedieť viac o Open Source komunite a staňte sa členom. Učte sa, učte, alebo pomáhajte iným v mnohých diskusných skupinách, ktoré môžete nájsť na našich stránkach "Komunita"

en: To use a remote lpd printer, you need to supply the hostname of the printer server and the printer name on that server.
sk: Pre použitie vzdialenej lpd tlačiarne je potrebné zadať názov tlačového servera a názov tlačiarne na tomto serveri.

en: To use this saved packages selection, boot installation with ``linux defcfg=floppy''
sk: Pre použitie tohto uloženého výberu balíčkov, naštartujte inštaláciu s ``linux defcfg=floppy''

en: Toggle between flat and group sorted
sk: Priame, alebo skupinové triedenie

en: Toggle to expert mode
sk: Prepni do expert režimu

en: Toggle to normal mode
sk: Prepni do normálneho režimu

en: Tools for your Palm Pilot or your Visor
sk: Nástroje pre Váš Palm Pilot alebo Visor

en: Tools to create and burn CD's
sk: Nástroje na vytvorenie a napálenie CD

en: Tools to ease the configuration of your computer
sk: Nástroje na jednoduchú konfiguráciu Vášho počítača

en: Total Progress
sk: Celkový priebeh

en: Total progess
sk: Celkový vývoj

en: Total size: %d / %d MB
sk: Celková veľkosť: %d / %d MB

en: Track network card id (useful for laptops)
sk: Podľa id sieťovej karty (vhodné pre prenosné počítače)

en: Transfer
sk: Prenos

en: Transfer printer configuration
sk: Prenes nastavenie tlačiarne

en: Transfer successful
    You may want to verify you can login to the server with:
    
    ssh -i %s %s\@%s
    
    without being prompted for a password.
sk: Prenos dokončený
    Môžete sa pre kontrolu prihlásiť k serveru pomocou:
    
    ssh -i %s %s\@%s
    
    bez nutnosti zadávania hesla.

en: Transferring %s...
sk: Prenášam %s...

en: Transform your machine into a powerful Linux server with a few clicks of your mouse: Web server, mail, firewall, router, file and print server, ...
sk: Spravte z Vášho stroja výkonný server len niekoľkými klikmi myšou: Web server, email, firewall, router, súborový a tlačový server, ...

en: Trinidad and Tobago
sk: Trinidad a Tobago

en: Trouble shooting
sk: Hľadanie chyby

en: True Type fonts installation
sk: Inštalácia True Type fontov

en: True Type install done
sk: Inštalácia True Type fontov hotová.

en: Truly minimal install (especially no urpmi)
sk: Naozaj minimálna inštalácia (bez urpmi)

en: Trying to rescue partition table
sk: Pokúšam sa zachrániť tabuľku rozdelenia disku

en: Tuner type:
sk: Typ tuneru :

en: Tunisia
sk: Tunisko

en: Turkey
sk: Turecko

en: Turkish (modern "Q" model)
sk: Turecká (moderný "Q" model)

en: Turkish (traditional "F" model)
sk: Turecká (tradičný "F" model)

en: Turks and Caicos Islands
sk: Turks a Caicos ostrovy

en: Turn your machine into a reliable server
sk: Spravte zo svojho počítača spoľahlivý server

en: Tvcard
sk: TV karta

en: Type
sk: Typ

en: Type of install
sk: Typ inštalácie

en: Type:
sk: Typ:

en: Type:
sk: Typ:

en: UK keyboard
sk: UK klávesnica

en: URL should begin with 'ftp:' or 'http:'
sk: Url by mala začínať s 'ftp:', alebo 'http:'

en: US keyboard
sk: US klávesnica

en: US keyboard (international)
sk: US klávesnica (medzinárodná)

en: USA (broadcast)
sk: USA

en: USA (cable)
sk: USA (kábel)

en: USA (cable-hrc)
sk: USA (kábel - hrc)

en: USB controllers
sk: USB kontrolér

en: USB printer \#%s
sk: USB tlačiareň \#%s

en: Ukraine
sk: Ukrajina

en: Ukrainian
sk: Ukrajinská

en: Unable to fork: %s
sk: Nemožný fork: %s

en: Unable to properly close mkbootdisk: 
     %s 
     %s
sk: Nemožné správne uzavrieť mkbootdisk: 
     %s 
     %s

en: Unable to start live upgrade !!!
sk: Nemôžem spustiť priamu aktualizáciu !!!

en: Under Devel ... please wait.
sk: Vo vývoji ... prosím vydržte.

en: Undo
sk: Späť

en: Uninstall Fonts
sk: Odstránenie fontov

en: United Arab Emirates
sk: Spojené Arabské Emiráty

en: United Kingdom
sk: Veľká Británia

en: United States
sk: Spojené štáty

en: United States Minor Outlying Islands
sk: Spojené Štáty Minor Outlying ostrovy

en: Unknown Model
sk: Neznámy model

en: Unknown model
sk: Neznámy model

en: Unknown/Others
sk: Neznáme/Iné

en: Unknown|CPH05X (bt878) [many vendors]
sk: Neznámy|CPH05X (bt878) [rôzny výrobcovia]

en: Unknown|CPH06X (bt878) [many vendors]
sk: Neznámy||CPH06X (bt878) [rôzny výrobcovia]

en: Unknown|Generic
sk: Neznáme|Všeobecné

en: Unkown driver
sk: Neznámy ovládač

en: Unmount
sk: Odpoj

en: Unsafe
sk: Nie celkom bezpečný

en: Unselect fonts installed
sk: Odznačiť nainštalované fonty

en: Unselected All
sk: Odznačiť všetky

en: Up
sk: Hore

en: Updating package selection
sk: Aktualizácia voľby balíčkov

en: Upgrade %s
sk: Aktualizácia %s

en: Usage of remote scanners
sk: Použitie pre vzdialené skenery

en: Use CD/DVDROM to backup
sk: Pre zálohovanie použiť CD/DVDROM

en: Use Expect for SSH
sk: Použiť Expect pre SSH

en: Use Hard Disk to backup
sk: Pre zálohovanie použiť pevný disk

en: Use Incremental Backups  (do not replace old backups)
sk: Použiť prírastkové zálohovanie (bez prepisovania starých záloh)

en: Use Unicode by default
sk: Použiť štandardne Unicode

en: Use Xinerama extension
sk: Použiť Xinerama rozšírenie

en: Use ``%s'' instead
sk: Namiesto toho použite `%s''

en: Use ``Unmount'' first
sk: Najprv spravte `Unmount''

en: Use auto detection
sk: Použiť auto-detekciu

en: Use daemon
sk: Použiť démona

en: Use existing partitions
sk: Použiť existujúce oddiely

en: Use fdisk
sk: Použiť fdisk

en: Use for loopback
sk: Použiť loopback

en: Use free space
sk: Použiť voľné miesto

en: Use group id for execution
sk: Použiť id skupiny pri spustení

en: Use incremental backup  (do not replace old backups)
sk: Použiť prírastkové zálohovanie (bez prepisovania starých záloh)

en: Use libsafe for servers
sk: Použiť libsafe pre server

en: Use network connection to backup
sk: Použiť sieťové pripojenie pre zálohovanie

en: Use owner id for execution
sk: Použiť id vlastníka pri spustení

en: Use quota for backup files.
sk: Pre zálohovanie použiť quotu.

en: Use scanners on remote computers
sk: Použiť skenery na vzdialených počítačoch

en: Use tape to backup
sk: Pre zálohovanie použiť pásku

en: Use the %c and %c keys for selecting which entry is highlighted.
sk: Použité klávesy %c a %c pre označenie záznamu zvýraznením

en: Use the Windows partition for loopback
sk: Použiť oddiel s Windows pre loopback

en: Use the free space on the Windows partition
sk: Použiť voľné miesto z Windows oddielu

en: Use the full power of the GNU gcc 3 compiler as well as the best Open Source development environments
sk: Používajte plnú silu GNU gcc 3 kompilátora a takisto to najlepšie zo sveta Open Source vývojových nástrojov

en: Use the scanners on hosts:
sk: Použiť skenery na týchto systémoch:

en: Used for directory:
     only owner of directory or file in this directory can delete it
sk: Používané pre adresáre:
     iba vlastník adresára, alebo súboru v tomto adresáry ho môže vymazať

en: User
sk: Užívateľ

en: User interfaces
sk: Používateľské rozhrania

en: User list to restore (only the most recent date per user is important)
sk: Zoznam používateľov pre obnovu (je dôležitá iba posledná záloha)

en: User name
sk: Používateľské meno

en: Username
sk: Používateľské meno

en: Username required
sk: Požadované používateľské meno

en: Users
sk:  Užívatelia

en: Usually, DrakX has no problems detecting the number of buttons on your
    mouse. If it does, it assumes you have a two-button mouse and will
    configure it for third-button emulation. The third-button mouse button of a
    two-button mouse can be ``pressed'' by simultaneously clicking the left and
    right mouse buttons. DrakX will automatically know whether your mouse uses
    a PS/2, serial or USB interface.
    
    If for some reason you wish to specify a different type of mouse, select it
    from the provided list.
    
    If you choose a mouse other than the default, a test screen will be
    displayed. Use the buttons and wheel to verify that the settings are
    correct and that the mouse is working correctly. If the mouse is not
    working well, press the space bar or [Return] key to cancel the test and to
    go back to the list of choices.
    
    Wheel mice are occasionally not detected automatically, so you will need to
    select your mouse from a list. Be sure to select the one corresponding to
    the port that your mouse is attached to. After selecting a mouse and
    pressing the "Next ->" button, a mouse image is displayed on-screen.
    Scroll the mouse wheel to ensure that it is activated correctly. Once you
    see the on-screen scroll wheel moving as you scroll your mouse wheel, test
    the buttons and check that the mouse pointer moves on-screen as you move
    your mouse.
sk: DrakX v princípe dokáže zdetekovať počet tlačidiel, ktoré má Vaša myš. Ak sa
    tak stalo a máte dvojtlačidlovú myš, môžete ju nakonfigurovať aby emulovala
    trojtlačidlovú. Funkia tretieho tlačidla bude potom dostupná po súčastnom
    stlačení ľavého a pravého tlačidla. DrakX by mal automaticky vedieť či je myš
    pripojená na PS/2, sériový, alebo USB port.
    
    Ak z dákeho dôvodu potrebujete špecifikovať iný typ myši, vyberte si zodpovedajúci
    typ zo zoznamu.
    
    Ak si vyberiete iný typ myši ako je predvolený, zobrazí sa testovacia
    obrazovka. Použite tlačidlá a koliesko na kontrolu toho, či sú nastavenia
    správne a či myš pracuje správne. Ak myš nepracuje správne, stlačte medzerník,
    alebo [Enter] pre zrušenie testu a opakovanie výberu.
    
    Občas sa stane, že myš s kolieskom nie je správne automaticky zdetekovaná, vtedy
    je potrebné vybrať Vašu myš zo zoznamu. Buďte si istý, že ste si správne vybrali
    port, kam je Vaša myš pripojená. Po výbere myši kliknite na tlačidlo "Pokračovať ->"
    a zobrazí sa Vám obrázok myši. Vyskúšajte potočiť kolieskom a uistite sa, že funguje
    správne. Mali by ste vidieť ako sa posúva Vaše koliesko, vyskúšajte si aj funkčnosť
    tlačidiel, prípadne súste myšou aj pohýbať.

en: Various
sk: Rozdielne

en: Vatican
sk: Vatikán

en: Vendor
sk: Výrobca

en: Version: %s
sk: Verzia: %s

en: Vertical refresh rate
sk: Vertikálna frekvencia

en: Video mode
sk: Video mód

en: Video players and editors
sk: Prehrávače a editory videa

en: Videocard
sk: Video karta

en: Vietnamese "numeric row" QWERTY
sk: Vietnamská "numerická" QWERTY

en: View Backup Configuration.
sk: Zobraz nastavenie zálohovania.

en: Virgin Islands (British)
sk: Panenské ostrovy (Britské)

en: Virgin Islands (U.S.)
sk: Panenské ostrovy (U.S.)

en: WARNING
sk: VAROVANIE

en: WARNING!
    
    DrakX will now resize your Windows partition. Be careful:
    this operation is dangerous. If you have not already done
    so, you should first exit the installation, run scandisk
    under Windows (and optionally run defrag), then restart the
    installation. You should also backup your data.
    When sure, press Ok.
sk: POZOR!
    
    DrakX teraz ide zmeniť veľkosť Vášho Windows oddielu.
    Buďte opatrný: táto operácia je nebezpečná. Ak ste tak ešte
    neurobili, spustite najskôr pod Windows scandisk a defrag.
    Bolo by tiež vhodné zazálohovať vaše údaje.
    Ak ste sa uistili v tom čo robíte, stlačte Ok.

en: WARNING: this device has been previously configured to connect to the Internet.
    Simply accept to keep this device configured.
    Modifying the fields below will override this configuration.
sk: VAROVANIE: Toto zariadenie už bolo  nastavené na prístup k internetu.
    Jednoducho ponechajte pôvodné nastavenie.
    Modifikácia parametrov môže zmeniť nastavenie.

en: Wait please
sk: Čakajte prosím

en: Wait please, testing your connection...
sk: Čakajte prosím, testujem Vaše pripojenie...

en: Wallis and Futuna
sk: Wallis a Futuna

en: Want to know more about the Open Source community?
sk: Chcete vediet viac o Open Source komunite?

en: Warning
sk: Varovanie

en: Warning! An existing firewalling configuration has been detected. You may need some manual fixes after installation.
sk: Pozor! Bola nájdená existujúca konfigurácia firewallu. Možno budete musieť urobiť zopár ručných zásahov po inštalácii.

en: Warning, another Internet connection has been detected, maybe using your network
sk: Varovanie. Bolo rozpoznané iné pripojenie na internet, možno používa vašu sieť.

en: Warning, another internet connection has been detected, maybe using your network
sk: Varovanie. Bolo rozpoznané iné pripojenie na internet, možno používa vašu sieť.

en: Warning, the network adapter (%s) is already configured.
    
    Do you want an automatic re-configuration?
    
    You can do it manually but you need to know what you're doing.
sk: Varovanie. Sieťový adaptér (%s) je už nastavený.
    
    Želáte si automatickú rekonfiguráciu?
    
    Môžete to urobiť manuálne, ale musíte vedieť, čo robíte.

en: Warning: testing this graphic card may freeze your computer
sk: Varovanie: testovanie tejto karty môže zastaviť Váš systém

en: We are now going to configure the %s connection.
sk: Teraz nastavíme Vaše pripojenie %s.

en: Web Server
sk: Web server

en: WebDAV is a protocol that allows you to mount a web server's directory
    locally, and treat it like a local filesystem (provided the web server is
    configured as a WebDAV server). If you would like to add WebDAV mount
    points, select "New".
sk: WebDAV je protokol, ktorý umožňuje pripojiť lokálne adresár web servera
    a používať ho ako lokálny súborový systém (iba za podmienky, že web server
    je nakonfigurovaný ako WebDAV server). Ak chcete pridať WebDAV prípojný
    bod, vyberte si "Nový".

en: WebDAV remote site already in sync!
sk: Vzdialený WebDAV sajt je zosynchronyzovaný!

en: WebDAV transfer failed!
sk: WebDAV prenos zlyhal!

en: Webcam
sk: Wbcam

en: Webmin Service
sk: Webmin servis

en: Welcome To Crackers
sk: Žiadna

en: Welcome to %s
sk: Vitajte v %s

en: Welcome to %s the operating system chooser!
    
    Choose an operating system from the list above or
    wait %d seconds for default boot.
sk: Vitajte v zavádzači operačného systému %s!
    
    Vyberte si operačný systém ktorý chcete spustiť, alebo 
    čakajte %d sekúnd pre predvolenú akciu.

en: Welcome to GRUB the operating system chooser!
sk: Vitajte v zavádzači operačného systému GRUB

en: Welcome to The Network Configuration Wizard.
    
    We are about to configure your internet/network connection.
    If you don't want to use the auto detection, deselect the checkbox.
sk: Vítajte v sprievodcovi nastavením siete
    
    Teraz prebehne nastavenie Vášho pripojenie k sieti/Internetu.
    Ak nechcete použiť automatickú detekciu, odškrtnite políčko.

en: Welcome to the Internet Connection Sharing utility!
    
    %s
    
    Click on Configure to launch the setup wizard.
sk: Vítajte v utilite na zdieľanie pripojenia k internetu!
    
    %s
    
    Kliknite na Nastaviť ak chcete spustiť sprievodcu nastavením.

en: Welcome to the Open Source world
sk: Vitajte v Open Source svete

en: Welcome to the mail configuration utility.
    
    Here, you'll be able to set up the alert system.
sk: Vitajte v nástroji na nastavenie emailu.
    
    Tu budete môcť nastaviť výstrahy systému.

en: West Europe
sk: Západná Európa

en: Western Sahara
sk: Západná Sahara

en: What
sk: Čo

en: What kind is your ISDN connection?
sk: Aký typ ISDN pripojenia máte?

en: What kind of card do you have?
sk: Aký typ karty máte?

en: What norm is your TV using?
sk: Akú normu používa vaša TV?

en: What type of partitioning?
sk: Aký typ rozdelenia oddielov?

en: Wheel
sk: Koliesko

en: When
sk: Kedy

en: When this option is turned on, on every startup of CUPS it is automatically made sure that
    
    - if LPD/LPRng is installed, /etc/printcap will not be overwritten by CUPS
    
    - if /etc/cups/cupsd.conf is missing, it will be created
    
    - when printer information is broadcasted, it does not contain "localhost" as the server name.
    
    If some of these measures lead to problems for you, turn this option off, but then you have to take care of these points.
sk: Ak je povolené toto nastavenie tak pri každom spustení CUPS skontroluje:
    
    - či je nainštalovaný LPD/LPRng, /etc/printcap nebude prepísaný CUPS-om
    
    - či nechýba súbor /etc/cups/cupsd.conf, ak áno tak bude vytvorený
    
    - ak je informácia o tlačiarni vysielaná do siete, či nie je nastavené meno servera ako "localhost".
    
    Ak Vám niektorá z týchto kontrol spôsobuje problémy, vypnite toto nastavenie, ale predtým sa uistite, že neexistujú tieto problémy

en: Where
sk: Kde

en: Where do you want to install the bootloader?
sk: Kam si želáte nainštalovať zavádzač?

en: Where do you want to mount %s?
sk: Kam si želáte pripojiť %s?

en: Where do you want to mount device %s?
sk: Kam si želáte pripojiť zariadenie %s?

en: Where do you want to mount the loopback file %s?
sk: Kam si želáte pripojiť loopback súbor %s?

en: Whether the FPU has an irq vector
sk: Či má FPU vektor pre irq

en: Whether this cpu has the Cyrix 6x86 Coma bug
sk: Či má toto cpu Coma bug prítomný na Cyrix 6x86 procesoroch

en: Whether you choose to teach yourself online or via our network of training partners, the Linux-Campus catalogue prepares you for the acknowledged LPI certification program (worldwide professional technical certification)
sk: Ak sa chcete vzdelávať online, alebo pomocou siete vzdelávacích partnerov, Linux-Campus katalóg Vám pomôže v príprave na LPI certifikačný program (celosvetová profesionálna technická certifikácia)

en: Which %s driver should I try?
sk: Ktorý %s ovládač mám skúsiť?

en: Which ISDN configuration do you prefer?
    
    * The Old configuration uses isdn4net. It contains powerful
      tools, but is tricky to configure, and not standard.
    
    * The New configuration is easier to understand, more
      standard, but with less tools.
    
    We recommand the light configuration.
sk: Ktorý typ nastavenia ISDN uprednostníte?
    
    * Starý typ používa isdn4net. Obsahuje silné nástroje, ale
      ťažko sa nastavuje.
    
    * Nový typ je jednoduchšie pochopiteľný, ale obsahuje menej
      nástrojov.
    
    Doporučujeme použiť nový typ nastavenia ISDN.

en: Which configuration of XFree do you want to have?
sk: Akú konfiguráciu XFree chcete mať?

en: Which dhcp client do you want to use?
    Default is dhcp-client.
sk: Ktorý dhcp klient chcete použiť?
    Štandardný je dhcp-client

en: Which disk do you want to move it to?
sk: Ktorý disk si želáte posunúť?

en: Which filesystem do you want?
sk: Aký typ súborového systému chcete??

en: Which is your timezone?
sk: Ktoré je vaše časové pásmo?

en: Which of the following is your ISDN card?
sk: Ktorá z nasledovných je vaša ISDN karta ?

en: Which partition do you want to resize?
sk: Ktorému oddielu chcete zmeniť veľkosť?

en: Which partition do you want to use for Linux4Win?
sk: Ktorý oddiel chcete použiť pre Linux4Win?

en: Which printer model do you have?
sk: Aký model tlačiarne máte?

en: Which printing system (spooler) do you want to use?
sk: Aký typ tlačového systému chcete používať?

en: Which protocol do you want to use?
sk: Aký protokol chcete používať ?

en: Which sector do you want to move it to?
sk: Ktorý sektor si želáte posunúť?

en: Which services would you like to allow the Internet to connect to?
sk: Pre aké služby chcete povoliť možnosť pripojenia z Internetu?

en: Which size do you want to keep for Windows on
sk: Akú veľkosť chcete ponechať pre Windows

en: Which type of entry do you want to add?
sk: Aký typ záznamu chcete pridať

en: Which username
sk: Ktoré užívateľské meno

en: Windows Domain
sk: Windows doména

en: Windows Migration tool
sk: Nástroj pre migráciu Windows

en: Winmodem connection
sk: Winmodem pripojenie

en: With X
sk: S X-window

en: With basic documentation (recommended!)
sk: So základnou dokumentáciou (doporučené!)

en: With this option you will be able to restore any version
     of your /etc directory.
sk: S týmto nastavením budete schopný obnoviť ktorúkoľvek
     verziu Vášho /etc adresára.

en: With this security level, the use of this system as a server becomes possible.
    The security is now high enough to use the system as a server which can accept
    connections from many clients. Note: if your machine is only a client on the Internet, you should choose a lower level.
sk: S touto úrovňou bezpečnosti je možné použitie tohto systému ako servera.
    Bezpečnosť je veľmi dôležitá pre používanie systému ako servera, ktorý má akceptovať
    spojenia z viacerých klientov. Všimnite si: ak je Váš stroj iba klient v Internete, môžete zvoliť nižšiu úroveň.

en: Wizard
sk: Sprievodca

en: Wizard Configuration
sk: Pomocník nastavenia

en: Wizard...
sk: Sprievodca...

en: Workgroup
sk: Pracovná skupina

en: Workstation
sk: Pracovná stanica

en: Would you like to allow users to share some of their directories?
    Allowing this will permit users to simply click on "Share" in konqueror and nautilus.
    
    "Custom" permit a per-user granularity.
sk: Želáte si povoliť používateľom zdielať niektorý z adresárov?
     Týmto povolíte používateľom zdieľanie jednoduchým kliknutím na "Zdieľaj" v Konquerore a Nautiluse.
    
    "Vlastný výber" povolí granularitu podľa používateľa.

en: Write %s
sk: Zapisujem %s

en: Write Config
sk: Uložiť konfiguráciu

en: X11 Display Manager allows you to graphically log
    into your system with the X Window System running and supports running
    several different X sessions on your local machine at the same time.
sk: X11 Grafický manažér Vám umožní prihlásiť sa v grafickom
    prostredí do Vášho systému a umožňuje aj vytvorenie viacerých
    súčastných X spojení na Váš počítač v jednom čase.

en: XFree %s
sk: XFree86 %s

en: XFree %s with 3D hardware acceleration
sk: XFree %s s 3D hardvérovou akceleráciou

en: XFree %s with EXPERIMENTAL 3D hardware acceleration
sk: XFree %s s EXPERIMENTÁLNOU 3D akceleráciou

en: XFree configuration
sk: XFree konfigurácia

en: XFree86 driver: %s
sk: XFree86 ovládač: %s

en: XawTV isn't installed!
sk: XawTV nie je nainštalované!

en: XawTV isn't installed!
    
    
    If you do have a TV card but DrakX has neither detected it (no bttv nor saa7134
    module in "/etc/modules") nor installed xawtv, please send the
    results of "lspcidrake -v -f" to "install\@mandrakesoft.com"
    with subject "undetected TV card".
    
    
    You can install it by typing "urpmi xawtv" as root, in a console.
sk: XawTv nie je nainštalovaný!
    
    
    Ak máte TV kartu, ale DrakX žiadnu nenašiel (žiadnu bttv, ani saa7134
    modul v "/etc/modules") a ani nie je nainštalovaný xawtv, pošlite prosím
    výstup príkazu "lspcidrake -v -f" na "install@mandrakesoft.com"
    so subjektom "undetected TV card".
    
    
    XawTV môžete nainštalovať napísaním "urpmi xawtv" ako root na konzole.

en: Xinetd Service
sk: Xinetd servis

en: Xpmac (installation display driver)
sk: Xpmac (ovládač obrazovky pre beh inštalácie)

en: Yaboot is a bootloader for NewWorld Macintosh hardware and can be used to
    boot GNU/Linux, MacOS or MacOSX. Normally, MacOS and MacOSX are correctly
    detected and installed in the bootloader menu. If this is not the case, you
    can add an entry by hand in this screen. Be careful to choose the correct
    parameters.
    
    Yaboot's main options are:
    
     * Init Message: a simple text message displayed before the boot prompt.
    
     * Boot Device: indicates where you want to place the information required
    to boot to GNU/Linux. Generally, you set up a bootstrap partition earlier
    to hold this information.
    
     * Open Firmware Delay: unlike LILO, there are two delays available with
    yaboot. The first delay is measured in seconds and at this point, you can
    choose between CD, OF boot, MacOS or Linux;
    
     * Kernel Boot Timeout: this timeout is similar to the LILO boot delay.
    After selecting Linux, you will have this delay in 0.1 second before your
    default kernel description is selected;
    
     * Enable CD Boot?: checking this option allows you to choose ``C'' for CD
    at the first boot prompt.
    
     * Enable OF Boot?: checking this option allows you to choose ``N'' for
    Open Firmware at the first boot prompt.
    
     * Default OS: you can select which OS will boot by default when the Open
    Firmware Delay expires.
sk: Yaboot je zavádzač pre Macintosh hardvér a môže byť použitý pre spustenie
    GNU/Linux, MacOS, alebo MacOSX. Väčšinou je MacOS a MacOSX správne
    zdetekovaný a nainštalovaný do menu zavádzača. Ak sa tak nestalo, môžete
    pridať položku ručne v tomto kroku. Buďte opatrní pri výbere správnych
    parametrov.
    
    Hlavné parametre Yaboot sú:
    
     * Inicializačná správa: jednoduchý text, ktorý je zobrazený pred spustením;
    
     * Štartovacie zariadenie: indikuje miesto, kde sú umiestnené informácie, ktoré
    sú potrebné pre štart GNU/Linux-u. Dôležité je predtým mať nakonfigurovaný
    bootstrap oddiel;
    
     * Open Firmware pauza: Na rozdiel od LILO, má yaboot k dispozícii dve pauzy.
    Prvá pauza je meraná v sekundách a na tomto mieste si môžete vybrať medzi
    CD, OF štartovaním, MacOS, alebo Linux-om;
    
     * Pauza pri štarte jadra: táto pauza je podobná ako má LILO pri štartovaní.
    Po vybraní Linux-u môžete mať pauzu v desatinách sekundy predtým, ako
    sa vybrané jadro skutočne spustí;
    
     * Povoliť spustenie z CD?: zaškrtnutím tohto nastavenia povolíte výber ``C''
    pre CD pri štarte;
    
     * Povoliť štartovanie OF štartovanie?: zaškrtnutím tohto nastavenia máte možnosť
    vybraním ``N'' zvoliť Open Firmware pri štarte;
    
     * Predvolený OS: môžete si vybrať OS, ktorý chcete pri štarte spustiť ak vyprší
    pauza pre Open Firmware.

en: Yaboot mode
sk: Yaboot mód

en: Yemen
sk: Jemen

en: Yes
sk: Áno

en: Yes, I want autologin with this (user, desktop)
sk: Áno, chcem automatické prihlásenie (používateľ, desktop)

en: You appear to have an OldWorld or Unknown
     machine, the yaboot bootloader will not work for you.
    The install will continue, but you'll
     need to use BootX or some other means to boot your machine
sk: Zdá sa, že máte 'OldWorld', alebo iný neznámy počítač
    a yaboot zavádzač nebude fungovať.
    Inštalácia bude pokračovať, ale budete potrebovať
    použiť BootX pre štartovanie Vášho počítača

en: You are about to configure an Auto Install floppy. This feature is somewhat dangerous and must be used circumspectly.
    
    With that feature, you will be able to replay the installation you've performed on this computer, being interactively prompted for some steps, in order to change their values.
    
    For maximum safety, the partitioning and formatting will never be performed automatically, whatever you chose during the install of this computer.
    
    Do you want to continue?
sk: Teraz môžete nastaviť Autoinštalačnú disketu. Táto možnosť je čiastočne nebezpečná a preto ju používajte opatrne
    
    Budete môcť zopakovať inštaláciu, ktorú ste spravili na tento počítač, s nekoľkými interaktívnymi krokmi (aby ste mohli zmeniť ich hodnoty)
    
    Pre maximálnu bezpečnosť, rozdelenie disku a formátovanie sa nikdy nebude robiť automaticky.
    
    Želáte si pokračovať?

en: You are about to configure your computer to install a PXE server as a DHCP server
    and a TFTP server to build an installation server.
    With that feature, other computers on your local network will be installable using from this computer.
    
    Make sure you have configured your Network/Internet access using drakconnect before going any further.
    
    Note: you need a dedicated Network Adapter to set up a Local Area Network (LAN).
sk: Želáte si nakonfigurovať Váš počítač ako PXE server a ako DHCP server a TFTP server,
    aby ste ho mohli prevádzkovať ako inštalačný server.
    Pomocou tejto funkcie bude možné inštalovať počítače na Vašej lokálnej sieti pomocou tohto počítača.
    
    Uistite sa, že máte nakonfigurované Vaše pripojenie k sieti/Internetu použitím drakconnect predtým než budete pokračovať.
    
    Poznámka: potrebujete dedikovaný sieťový adaptér pre nastavenie lokálnej siete (LAN).

en: You are about to configure your computer to share its Internet connection.
    With that feature, other computers on your local network will be able to use this computer's Internet connection.
    
    Make sure you have configured your Network/Internet access using drakconnect before going any further.
    
    Note: you need a dedicated Network Adapter to set up a Local Area Network (LAN).
sk: Máte možnosť nastaviť zdieľanie pripojenia tohto počítača na Internet.
    S touto funkciou budú môcť ostatné počítače vo Vašej lokálnej sieti používať pripojenie na internet Vášho počítača.
    
    Uistite sa, že máte nakonfigurované Vaše sieťové/internetové pripojenie pomocou drakconnect predtým než budete pokračovať.
    
    Poznámka: Potrebujete samostatnú sieťovú kartu na pripojenie lokálnej siete.

en: You are about to install the printing system %s on a system running in the %s security level.
    
    This printing system runs a daemon (background process) which waits for print jobs and handles them. This daemon is also accessable by remote machines through the network and so it is a possible point for attacks. Therefore only a few selected daemons are started by default in this security level.
    
    Do you really want to configure printing on this machine?
sk: Želáte si nainštalovať tlačový systém %s na počítač, ktorý je prevádzkovaný na bezpečnostnej úrovni %s.
    
    Tento tlačový systém funguje ako démon (proces na pozadí) a očakáva tlačové úlohy ktoré spracúva. Tento démon je tiež dostupný pre vzdialené počítače cez sieť a je možným cieľom útoku. Z tohto dôvodu iba niektoré vybrané démony sú štartované automaticky v tejto bezpečnostnej úrovni.
    
    Chcete naozaj nakonfigurovať tlačenie na tomto počítači?

en: You are about to set up printing to a Windows account with password. Due to a fault in the architecture of the Samba client software the password is put in clear text into the command line of the Samba client used to transmit the print job to the Windows server. So it is possible for every user on this machine to display the password on the screen by issuing commands as "ps auxwww".
    
    We recommend to make use of one of the following alternatives (in all cases you have to make sure that only machines from your local network have access to your Windows server, for example by means of a firewall):
    
    Use a password-less account on your Windows server, as the "GUEST" account or a special account dedicated for printing. Do not remove the password protection from a personal account or the administrator account.
    
    Set up your Windows server to make the printer available under the LPD protocol. Then set up printing from this machine with the "%s" connection type in Printerdrake.
sk: Chcete mať možnosť tlačiť pomocou mena a hesla na systéme Windows. Z dôvodu chyby v architektúre Samba klienta je heslo vkladané v otvorenom tvare cez príkazový riadok do Samba klienta a použité pre prenos tlačovej úlohy na Windows server. Je teda každému používateľovi tohoto počítača umožnené toto heslo vidieť pri zadaní príkazu "ps auxwww".
    
    Odporúčame vytvoriť a použiť jednu z nasledovných alternatív (v každom prípade, mali by ste sa ubezpečiť, že iba počítače z Vašej lokálnej siete majú prístup k tomuto Windows serveru, napríklad správnym nastavením firewallu):
    
    Použite konto bez nastaveného hesla na Windows serveri, napríklad "GUEST", alebo špeciálny účet dedikovaný pre tlačenie. Nerušte ochranu heslom pre osobné účty, alebo pre účet administrátora.
    
    Nastavte Windows server tak, aby bola tlačiareň dostupná pomocou LPD protokolu. Potom nastavte tlačenie na tomto počítači pomocou "%s" spojenia v Printerdrake.

en: You are configuring an OKI laser winprinter. These printers
    use a very special communication protocol and therefore they work only when connected to the first parallel port. When your printer is connected to another port or to a print server box please connect the printer to the first parallel port before you print a test page. Otherwise the printer will not work. Your connection type setting will be ignored by the driver.
sk: Máte nakonfigurovanú laserovú wintlačiareň OKI. Tieto tlačiarne
    používajú veľmi špeciálny komunikačný protokol a teda fungujú iba ak sú pripojené na prvý paralelný port.Ak je Vaša tlačiareň pripojená na iný port, alebo k tlačovému serveru pripojte prosím tlačiareň k prvému paralelnému portu predtým ako budete tlačiť testovaciu stránku. V opačnom prípade nebude tlačiareň fungovať. Vaše nastavenie pripojenia bude ignorované ovládačom.

en: You are currently connected to the Internet.
sk: Momentálne ste pripojený k internetu.

en: You are currently using %s as your boot manager.
    Click on Configure to launch the setup wizard.
sk: Momentálne používate %s ako štartovací manažér.
    Kliknite na Konfigurácia pre spustenie sprievodcu nastavením.

en: You are going to configure a remote printer. This needs working network access, but your network is not configured yet. If you go on without network configuration, you will not be able to use the printer which you are configuring now. How do you want to proceed?
sk: Teraz budeme konfigurovať vzdialenú tlačiareň. K tomu je potrebné mať prístup k sieti, ale Vaše sieťové nastavenia momentálne nie sú k dispozícii. Ak budete pokračovať bez nastavenia siete, nebude Vám umožnené používať tlačiareň ktorú teraz konfigurujete. Ako chcete teda pokračovať?

en: You are not currently connected to the Internet.
sk: Momentálne nie ste pripojený k internetu.

en: You can add additional entries in yaboot for other operating systems,
    alternate kernels, or for an emergency boot image.
    
    For other OSs, the entry consists only of a label and the "root"
    partition.
    
    For Linux, there are a few possible options:
    
     * Label: this is the name you will have to type at the yaboot prompt to
    select this boot option.
    
     * Image: this would be the name of the kernel to boot. Typically, vmlinux
    or a variation of vmlinux with an extension.
    
     * Root: the "root" device or ``/'' for your Linux installation.
    
     * Append: on Apple hardware, the kernel append option is often used to
    assist in initializing video hardware, or to enable keyboard mouse button
    emulation for the missing 2nd and 3rd mouse buttons on a stock Apple mouse.
    The following are some examples:
    
             video=aty128fb:vmode:17,cmode:32,mclk:71 adb_buttons=103,111
    hda=autotune
    
             video=atyfb:vmode:12,cmode:24 adb_buttons=103,111
    
     * Initrd: this option can be used either to load initial modules before
    the boot device is available, or to load a ramdisk image for an emergency
    boot situation.
    
     * Initrd-size: the default ramdisk size is generally 4096 Kbytes. If you
    need to allocate a large ramdisk, this option can be used to specify a
    ramdisk larger than the default.
    
     * Read-write: normally the "root" partition is initially mounted as
    read-only, to allow a file system check before the system becomes ``live''.
    You can override the default with this option.
    
     * NoVideo: should the Apple video hardware prove to be exceptionally
    problematic, you can select this option to boot in ``novideo'' mode, with
    native frame buffer support.
    
     * Default: selects this entry as being the default Linux selection,
    selectable by pressing ENTER at the yaboot prompt. This entry will also be
    highlighted with a ``*'' if you press [Tab] to see the boot selections.
sk: Môžete pridať ďalšie položky pre yaboot, pre iné operačné systémy,
    alternatívne jadrá, alebo pre záchranný obraz zavádzača.
    
    Pre iné operačné systémy je záznam správny iba ak obsahuje popis
    a umiestnenie "root" oblasti.
    
    Pre Linux sú k dispozícii tieto možné nastavenia:
    
     * Popis: toto je iba symbolické meno, po ktorého napísaní
    yaboot vyberie zodpovedajúcu položku;
    
    * Obraz: Toto má byť meno jadra, ktoré sa má spustiť pri štarte. Typicky
    je to vmlinux, alebo variácie s rôznymi príponami;
    
     * Root: "root" zariadenie, alebo ``/'' pre Vašu Linux inštaláciu;
    
     * Pridaj: na Apple hardvéri jadro často potrebuje voľbu append, ktorá mu
    asistuje pri inicializácii video hardvéru, alebo aktivuje emuláciu často chýbajúceho
    2. a 3. tlačidlá Apple myši pomocou klávesnice. Nasledujú niektoré príklady 
    použitia:
    
             video=aty128fb:vmode:17,cmode:32,mclk:71 adb_buttons=103,111
    hda=autotune
    
             video=atyfb:vmode:12,cmode:24 adb_buttons=103,111
    
     * Initrd: toto nastavenie môže byť použité aj pre nahratie modulov predtým, než
    je štartovacie zariadenie dostupné, alebo pre načítanie ramdisku v prípade
    havarijných stavoch pri štartovaní;
    
     * Initrd-veľkosť: štandardný ramdisk je generovaný s veľkosťou 4 096 bajtov. Ak
    potrebujete alokovať väčší ramdisk môžete použiť toto nastavenie;
    
     * Čítanie-zápis: normálne je "root" oblasť inicializovaná iba pre čítanie, aby
    mohla byť vykonaná kontrola súborového systému predtým, ako je systém ``živý''.
    Týmto nastavením môžete toto štandardné chovanie zmeniť;
    
     * Bez grafiky: grafický hardvér Apple dokáže byť veľmi problematický, môžete
    si zvoliť túto možnosť na naštartovanie v režime ``bez grafiky'', s natívnou podporou
    frame buffera;
    
     * Predvolené: zvoľte si na začiatku predvolenú Linux sekciu, ktorá bude vybraná
    jednoducho po stlačení klávesy ENTER v yaboot zavádzači. Táto položka bude
    tiež zvýraznená pomocou ``*'', ak stlačíte [Tab] pre prezretie štartovacieho
    výberu.

en: You can also decide here whether printers on remote machines should be automatically made available on this machine.
sk: Môžete sa rozhodnúť či tlačiarne na vzdialených systémoch budú automaticky prístupné na tomto počítači.

en: You can also decide here whether scanners on remote machines should be made available on this machine.
sk: Môžete sa tiež rozhodnúť či skenery na vzdialených systémoch budú automaticky prístupné na tomto počítači.

en: You can also use the graphical interface "xpdq" for setting options and handling printing jobs.
    If you are using KDE as desktop environment you have a "panic button", an icon on the desktop, labeled with "STOP Printer!", which stops all print jobs immediately when you click it. This is for example useful for paper jams.
sk: Je možné použiť tiež grafické rozhranie "xpdq" pre nastavovanie parametrov a tlačových úloh.
    Ak používate KDE ako grafické prostredie máte k dispozícii "krízové tlačidlo", čo je vlastne ikona na ploche, popísaná ako "ZASTAV tlačiareň", po ktorej stlačení sa okamžite zastavia všetky tlačové úlohy. Toto je potrebné napríklad v prípadoch, ak sa Vám zasekne papier v tlačiarni.

en: You can configure each parameter of the module here.
sk: Tu môžete nakonfigurovať každý parameter modulu.

en: You can copy the printer configuration which you have done for the spooler %s to %s, your current spooler. All the configuration data (printer name, description, location, connection type, and default option settings) is overtaken, but jobs will not be transferred.
    Not all queues can be transferred due to the following reasons:
sk: Môžete odkopírovať konfiguráciu, ktorú máte upravenú pre frontu %s do %s, Vašej aktuálnej fronty. Všetky konfiguračné údaje (meno tlačiarne, popis, umiestnenie, typ pripojenia a štandardné nastavenia) budú prepísané, ale úlohy prenesené nebudú.
    Nie je možné preniesť všetky fronty z nasledovných dôvodov:

en: You can enter miscellaneous ports. 
    Valid examples are: 139/tcp 139/udp.
    Have a look at /etc/services for information.
sk: Môžete zadať rôzne porty.
    Reálne príklady sú: 139/tcp 139/udp.
    Pozrite si obsah súboru /etc/services pre ďalšie informácie.

en: You can export using NFS or Samba. Please select which you'd like to use.
sk: Zdieľanie môže byť cez NFS alebo Sambu. Vyberte si ktoré chcete použiť.

en: You can now partition %s.
    When you are done, don't forget to save using `w'
sk: Teraz môžete rozdeliť Váš pevný disk %s.
    Keď skončíte, nezabudnite uložiť zmeny pomocou `w'

en: You can specify directly the URI to access the printer. The URI must fulfill either the CUPS or the Foomatic specifications. Note that not all URI types are supported by all the spoolers.
sk: Pre prístup k tlačiarni zadajte jej URI. URI musí spĺňať CUPS alebo Foomatic špecifikácie.

en: You can't create a new partition
    (since you reached the maximal number of primary partitions).
    First remove a primary partition and create an extended partition.
sk: Nemôžete vytvoriť nový diskový oddiel
    (pokiaľ máte prekročený maximálny počet primárnych oddielov).
    Najskôr zrušte primárnu oddiel a vytvorte rozšírenú oddiel.

en: You can't install the bootloader on a %s partition
sk: Na oddiel %s nemôžete nainštalovať zavádzač

en: You can't select this package as there is not enough space left to install it
sk: Nemôžete označiť tento balík pretože na jeho inštaláciu nie je dosť miesta.

en: You can't select/unselect this package
sk: Môžete označiť/odznačiť tento balík

en: You can't unselect this package. It is already installed
sk: Nemôžete odznačiť tento balík. Je už nainštalovaný

en: You can't unselect this package. It must be upgraded
sk: Nemôžete odznačiť tento balík. Musíte pridať novú verziu

en: You can't use JFS for partitions smaller than 16MB
sk: Na oddiely menšie ako 16MB nemôžete použiť JFS

en: You can't use ReiserFS for partitions smaller than 32MB
sk: Na oddiely menšie ako 32MB nemôžete použiť ReiserFS

en: You can't use a LVM Logical Volume for mount point %s
sk: Nemôžete použiť logický zväzok LVM pre bod pripojenia %s

en: You can't use an encrypted file system for mount point %s
sk: Nemôžete použiť kryptovaný súborový systém pre bod pripojenia %s

en: You decided to install the bootloader on a partition.
    This implies you already have a bootloader on the hard drive you boot (eg: System Commander).
    
    On which drive are you booting?
sk: Rozhodli ste sa inštalovať zavádzač na diskový oddiel.
    Toto umožňuje mať už zavádzač na Vašom disku (napr. System Commander).
    
    Z akého disku chcete štartovať?

en: You don't have a swap partition.
    
    Continue anyway?
sk: Nevytvorili ste swap oddiel
    
    Napriek tomu pokračovať?

en: You don't have an Internet connection.
    Create one first by clicking on 'Configure'
sk: Nemáte nastavené pripojenie na internet.
    Vytvorte ho zakliknutím tlačidla konfiguruj

en: You don't have any configured interface.
    Configure them first by clicking on 'Configure'
sk: Nemáte nastavené žiadne rozhranie.
    Nastavte ho kliknutím na Konfiguruj

en: You have a hole in your partition table but I can't use it.
    The only solution is to move your primary partitions to have the hole next to the extended partitions.
sk: V tabuľke rozdelenia disku sa nachádza záznam o voľnom priestore, ktorý nedokážem využiť.
    Riešenie je: presunúť primárny oddiel tak, aby sa voľné miesto nachádzalo za ním a bolo použiteľné pre rozšírený oddiel.

en: You have configured multiple ways to connect to the Internet.
    Choose the one you want to use.
sk: Nastavili ste niekoľko možností pripojenia k internetu.
    Zvoľte jednu, ktorú chcete používať.

en: You have more than one hard drive, which one do you install linux on?
sk: Máte viac ako jeden disk, na ktorý chcete inštalovať linux ?

en: You have not configured X. Are you sure you really want this?
sk: Nemáte nakonfigurovaný X Window systém. Ste si istý, že to tak chcete?

en: You have one big MicroSoft Windows partition.
    I suggest you first resize that partition
    (click on it, then click on "Resize")
sk: Máte jeden veľký FAT diskový oddiel.
    Navrhujem zmeniť jeho veľkosť
    (kliknite naň, potom kliknite na "Zmeniť veľkosť")

en: You have selected the following server(s): %s
    
    
    These servers are activated by default. They don't have any known security
    issues, but some new ones could be found. In that case, you must make sure
    to upgrade as soon as possible.
    
    
    Do you really want to install these servers?
sk: Zvolili ste nasledujúcu službu/služby: %s
    
    
    Tieto služby sa spúšťajú implicitne. Momentálne nemajú žiadne známe bezpečnostné
    problémy, ale v budúcnosti nejaké môžu byť nájdené. V tom prípade musíte zabezpečiť
    upgrade čo najskôr.
    
    
    Naozaj si želáte inštalovať tieto služby?

en: You have transferred your former default printer ("%s"), Should it be also the default printer under the new printing system %s?
sk: Previedli ste bývalú predvolenú tlačiareň ("%s"). Môže byť nastavená ako predvolená aj pod novým tlačovým systémom %s ?

en: You haven't selected any group of packages.
    Please choose the minimal installation you want:
sk: Nebola vybraná žiadna skupina balíčkov
    Prosím, zvoľte minimálnu inštaláciu, ktorú si želáte:

en: You may need to change your Open Firmware boot-device to
     enable the bootloader.  If you don't see the bootloader prompt at
     reboot, hold down Command-Option-O-F at reboot and enter:
     setenv boot-device %s,\\:tbxi
     Then type: shut-down
    At your next boot you should see the bootloader prompt.
sk: Bude potrebné aby ste zmenili root zariadenie pre Váš Open Firmware
     kvôli zavádzaču. Ak nevidíte výzvu zavádzača po reštarte,
     stlačte kombináciu 'Command-Option-O-F' počas reštartu a napíšte:
     setenv boot-device %s,\\:tbxi
     Potom napíšte: shut-down
    Pri ďalšom štarte by ste mali vidieť výzvu zavádzača.

en: You may now provide options to module %s.
    Note that any address should be entered with the prefix 0x like '0x123'
sk: Teraz môžete zadať nastavenie pre modul %s.
    Adresa by vždy mala začínať prefixom 0x, napríklad '0x123'

en: You may now provide options to module %s.
    Options are in format ``name=value name2=value2 ...''.
    For instance, ``io=0x300 irq=7''
sk: Teraz môžete zadať parametre pre modul %s.
    Parametre sú vo formáte ``meno=hodnota meno2=hodnota2 ...''.
    Napríklad: ``io=0x300 irq=7''

en: You must also format %s
sk: Taktiež musíte naformátovať %s

en: You must choose an image file first!
sk: Najprv si musíte zvoliť súbor s obrazom!

en: You must choose/enter a printer/device!
sk: Musíte vložiť zariadenie tlačiarne

en: You must enter a device or file name!
sk: Musíte vložiť zariadenie alebo meno súboru!

en: You must enter a host name or an IP address.
sk: Musíte vložiť meno počítača, alebo IP adresu.

en: You must have a FAT partition mounted in /boot/efi
sk: Musíte mať FAT oddiel pripojený na /boot/efi

en: You must have a root partition.
    For this, create a partition (or click on an existing one).
    Then choose action ``Mount point'' and set it to `/'
sk: Musíte mať koreňový oddiel.
    Vytvorte oddiel (alebo kliknite na existujúcu).
    Potom zvoľte akciu ``Bod pripojenia`` a nastavte na `/'

en: You must specify a kernel image
sk: Musíte zadať súbor s jadrom

en: You must specify a root partition
sk: Musíte nastaviť koreňový oddiel

en: You need a true filesystem (ext2/ext3, reiserfs, xfs, or jfs) for this mount point
sk: Potrebujete skutočný súborový systém (ext2/ext3, reiserfs, xfs, alebo jfs) pre tento bod pripojenia

en: You need the alcatel microcode.
    Download it at
    http://www.speedtouchdsl.com/dvrreg_lx.htm
    and copy the mgmt.o in /usr/share/speedtouch
sk: Potrebujete mikrokód alcatel.
    Stiahnite ho z
    http://www.speedtouchdsl.com/dvrreg_lx.htm
    a skopírujte do mgmt.o v /usr/share/speedtouch

en: You need to reboot for the partition table modifications to take place
sk: Aby sa prejavili úpravy tabuľky rozdelenia disku, musíte reštartovať

en: You now have the opportunity to download updated packages. These packages
    have been updated after the distribution was released. They may
    contain security or bug fixes.
    
    To download these packages, you will need to have a working Internet 
    connection.
    
    Do you want to install the updates ?
sk: Teraz máte možnosť stiahnuť si aktualizované verzie balíčkov. Tieto balíky
    boli vydané až po uvoľnení distribúcie. Môžu obsahovať
    bezpečnostné, alebo funkčné opravy.
    
    Pre získanie týchto balíkov je potrebné, aby ste mali fungujúce Internetové
    pripojenie.
    
    Želáte si nainštalovať aktualizácie balíčkov ?

en: You will now set up your Internet/network connection. If you wish to
    connect your computer to the Internet or to a local network, click "Next
    ->". Mandrake Linux will attempt to autodetect network devices and modems.
    If this detection fails, uncheck the "Use auto detection" box. You may
    also choose not to configure the network, or to do it later, in which case
    clicking the "Cancel" button will take you to the next step.
    
    When configuring your network, the available connections options are:
    traditional modem, ISDN modem, ADSL connection, cable modem, and finally a
    simple LAN connection (Ethernet).
    
    We will not detail each configuration option - just make sure that you have
    all the parameters, such as IP address, default gateway, DNS servers, etc.
    from your Internet Service Provider or system administrator.
    
    You can consult the ``Starter Guide'' chapter about Internet connections
    for details about the configuration, or simply wait until your system is
    installed and use the program described there to configure your connection.
sk: Teraz budete požiadaní o nakonfigurovanie Vášho Internetového/sieťového
    pripojenia. Ak chcete mať Váš počítač pripojený k Internetu, alebo k lokálnej
    sieti kliknite na "Pokračovať ->". Spustí sa autodetekcia sieťových zariadení,
    alebo modemov. Ak táto detekcia zlyhá, odznačte položku "Použiť autodetekciu".
    Ak nechcete teraz konfigurovať sieťové pripojenie, alebo to chcete spraviť
    neskôr, jednoducho kliknite na tlačidlo "Zruš".
    
    Možné typy pripojenia sú: tradičný modem, ISDN modem, ADSL pripojenie,
    káblový modem a nakoniec jednoduché LAN pripojenie (Ethernet).
    
    Na tomto mieste nie je možné popísať celú konfiguráciu - jednoducho si musíte
    byť istí vo všetkých nastaveniach, ako napríklad IP adresa, štandardná brána,
    adresy DNS serverov atď. Ak tieto informácie nepoznáte, získate ich od svojho
    poskytovateľa pripojenia, alebo systémového administrátora.

en: You will receive an alert if one of the selected services is no longer running
sk: Dostanete varovanie ak niektorá z vybraných služieb už nefunguje

en: You will receive an alert if the load is higher than this value
sk: Ak záťaž prekročí túto hodnotu, budete upozornený

en: You'll need to reboot before the modification can take place
sk: Aby sa úpravy prejavili, musíte reštartovať počítač

en: You've selected a software RAID partition as root (/).
    No bootloader is able to handle this without a /boot partition.
    Please be sure to add a /boot partition
sk: Nastavili ste softvérovú RAID oblasť ako koreňový oddiel (/).
    Žiaden zavádzač systému nedokáže zaviesť systém bez /boot oddielu.
    Uistite sa, že ste pridali /boot oddiel

en: Your %s has been configured.
    You may now scan documents using "XSane" from Multimedia/Graphics in the applications menu.
sk: Váš %s bol nakonfigurovaný.
    Teraz môžete skenovať dokumenty pomocou "XSane" z aplikačného menu Multimédiá/Grafika.

en: Your Windows partition is too fragmented. Please reboot your computer under Windows, run the ``defrag'' utility, then restart the Mandrake Linux installation.
sk: Váš oddiel s Windows je veľmi fragmentovaný, prosím spustite najprv  ``defrag''

en: Your card can have 3D hardware acceleration support but only with XFree %s,
    NOTE THIS IS EXPERIMENTAL SUPPORT AND MAY FREEZE YOUR COMPUTER.
    Your card is supported by XFree %s which may have a better support in 2D.
sk: Vaša karta má podporu hardvérovej 3D akcelerácie ale iba v XFree %s.
    POZOR, TÁTO PODPORA JE IBA EXPERIMENTÁLNA A MÔŽE SPÔSOBIŤ ZAMRZNUTIE POČÍTAČA.
    Vaša karta je podporovaná XFree %s, ktoré majú lepšiu podporuj v 2D.

en: Your card can have 3D hardware acceleration support but only with XFree %s.
    Your card is supported by XFree %s which may have a better support in 2D.
sk: Vaša karta má podporu hardvérovej 3D akcelerácie ale iba v XFree %s.
    Vaša karta je podporovaná XFree %s, ktoré majú lepšiu podporuj v 2D.

en: Your card can have 3D hardware acceleration support with XFree %s,
    NOTE THIS IS EXPERIMENTAL SUPPORT AND MAY FREEZE YOUR COMPUTER.
sk: Vaša karta má podporu hardvérovej 3D akcelerácie ale iba v XFree %s.
    POZOR, TÁTO PODPORA JE IBA EXPERIMENTÁLNA A MÔŽE SPÔSOBIŤ ZAMRZNUTIE POČÍTAČA.

en: Your card can have 3D hardware acceleration support with XFree %s.
sk: Vaša karta má podporu hardvérovej 3D akcelerácie v XFree %s.

en: Your choice of preferred language will affect the language of the
    documentation, the installer and the system in general. Select first the
    region you are located in, and then the language you speak.
    
    Clicking on the "Advanced" button will allow you to select other
    languages to be installed on your workstation, thereby installing the
    language-specific files for system documentation and applications. For
    example, if you will host users from Spain on your machine, select English
    as the default language in the tree view and "Espanol" in the Advanced
    section.
    
    Note that you're not limited to choosing a single additional language. Once
    you have selected additional locales, click the "Next ->" button to
    continue.
    
    To switch between the various languages installed on the system, you can
    launch the "/usr/sbin/localedrake" command as "root" to change the
    language used by the entire system. Running the command as a regular user
    will only change the language settings for that particular user.
sk: Váš výber preferovaného jazyka bude mať za následok nastavenie tohto
    jazyka pre dokumentáciu, inštalátor a všeobecne pre celý systém. Vyberte
    si najprv región v ktorom sa nacházate a potom jazyk, ktorým hovoríte.
    
    Kliknutím na tlačidlo "Rozšírené" Vám bude umožnené vybrať si aj iné
    jazyky, ktoré sa nainštalujú do Vášho systému, čím sa nainštalujú súbory
    špecifické pre daný jazyk, pre systémovú dokumentáciu a aplikácie.
    Napríklad, ak na Vašom počítači máte používateľov aj zo Španielska,
    vyberte si slovenčinu ako hlavný jazyk a v zozname rozšírenej sekcie
    kliknite na tlačidlo "španielsky".
    
    Všimnite si, že nie ste obmedzení vo výbere iba jedného prídavného jazyka.
    Ak ste si už vybrali všetky potrebné jazykové prostredia, kliknite na tlačidlo
    "Pokračovať ->" pre pokračovanie.
    
    Na prepínanie medzi viacerými jazykmi, ktoré máte v systéme nainštalované
    môžete použiť "/usr/sbin/localedrake" príkaz, ktorý spustíte ako "root", čím
    zmeníte používaný jazyk pre celý systém. Spustením tohto príkazu ako
    obyčajný používateľ dosiahnete zmenu nastavenia jazykov pre tohto používateľa.

en: Your choice? (0/1, default `%s')
sk: Vaša voľba? (0/1, predvolené `%s')

en: Your choice? (default %s)
sk: Vaša voľba? (predvolené %s)

en: Your choice? (default `%s'%s)
sk: Vaša voľba? (predvolené `%s'%s)

en: Your graphic card seems to have a TV-OUT connector.
    It can be configured to work using frame-buffer.
    
    For this you have to plug your graphic card to your TV before booting your computer.
    Then choose the "TVout" entry in the bootloader
    
    Do you have this feature?
sk: Vaša grafická karta má zrejme konektor pre TV výstup.
    Môže byť nakonfigurovaná pre používanie frame buffera.
    
    Ak si to želáte, pripojte Vašu grafickú kartu do TV prijímača pred spustením počítača.
    Potom zvoľte "TV výstup" položku v zavádzači.
    
    Máte túto funkciu?

en: Your modem isn't supported by the system.
    Take a look at http://www.linmodems.org
sk: Váš modem nieje podporovaný systémom.
    Pozrite sa na http://www.linmodems.org

en: Your multi-function device was configured automatically to be able to scan. Now you can scan with "scanimage" ("scanimage -d hp:%s" to specify the scanner when you have more than one) from the command line or with the graphical interfaces "xscanimage" or "xsane". If you are using the GIMP, you can also scan by choosing the appropriate point in the "File"/"Acquire" menu. Call also "man scanimage" on the command line to get more information.
    
    Do not use "scannerdrake" for this device!
sk: Vaše multifunkčné zariadenie bolo automaticky nakonfigurované tak aby mohlo skenovať. Môžete teraz skenovať pomocou príkazu "scanimage" ("scanimage -d hp:%s" ak chcete špecifikovať a máte pripojených viacero skenerov naraz) z príkazového riadku, alebo pomocou "xscanimage", alebo "xsane". Ak používate GIMP je možné skenovať vybraním správnej položky v menu "Súbor"/"Získať". Ak chcete získať viac informácií pozrite si manuálovú stránku scanimage ("man scanimage").
    
    Nepoužívajte "scannerdrake" pre toto zariadenie!

en: Your personal phone number
sk: Vaše osobné telefónne číslo

en: Your printer belongs to the group of GDI laser printers (winprinters) sold by different manufacturers which uses the Zenographics ZJ-stream raster format for the data sent to the printer. The driver for these printers is still in a very early development stage and so it will perhaps not always work properly. Especially it is possible that the printer only works when you choose the A4 paper size.
    
    Some of these printers, as the HP LaserJet 1000, for which this driver was originally created, need their firmware to be uploaded to them after they are turned on. In the case of the HP LaserJet 1000 you have to search the printer's Windows driver CD or your Windows partition for the file "sihp1000.img" and upload the file to the printer with one of the following commands:
    
         lpr -o raw sihp1000.img
         cat sihp1000.img > /dev/usb/lp0
    
    The first command can be given by any normal user, the second must be given as root. After having done so you can print normally.
sk: Vaša tlačiareň patrí do skupiny laserových tlačiarní GDI (wintlačiarne) predávané viacerými výrobcami, ktoré používajú Zenographics ZJ-stream formát pre údaje ktoré sú posielané do tlačiarne. Ovládač pre tieto tlačiarne je stále v skorom štádiu vývoja a nemusí fungovať vždy správne. Špeciálne je možné, že tlačiareň bude fungovať iba ak vyberiete veľkosť papiera A4.
    
    Niektoré z týchto tlačiarní, ako napríklad HP LaserJet 1000, pre ktoré bol ovládač napísaný, potrebujú nahrať ich firmware po tom ako ich zapnete. V prípade HP LaserJet 1000 možete nájsť ovládač tlačiarne na CD, alebo na Vašej Windows oblasti pod názvom "sihp1000.img" a je možné ho nahrať do tlačiarne jedným z nasledovných príkazov:
    
         lpr -o raw sihp1000.img
         cat sihp1000.img > /dev/usb/lp0
    
    Prvý príkaz je možné zadať ako obyčajný používateľ, druhý musí byť zadávaný root-om. Po úspešnom vykonaní môžete tlačiareň normálne používať.

en: Your printer model
sk: Model Vašej tlačiarne

en: Your printer was configured automatically to give you access to the photo card drives from your PC. Now you can access your photo cards using the graphical program "MtoolsFM" (Menu: "Applications" -> "File tools" -> "MTools File Manager") or the command line utilities "mtools" (enter "man mtools" on the command line for more info). You find the card's file system under the drive letter "p:", or subsequent drive letters when you have more than one HP printer with photo card drives. In "MtoolsFM" you can switch between drive letters with the field at the upper-right corners of the file lists.
sk: Vaša tlačiareň je nakonfigurovaná pre automatické získanie prístupu k mechanike s foto kartou z Vášho počítača. Môžete pristupovať k Vašej foto karte pomocou grafického programu "MtoolsFM" (Menu: "Aplikácie" -> "Nástroje pre správu súborov" -> "MTools správca súborov"), alebo utilitami z balíka "mtools" (pre viac informácií "man mtools"). Súborový systém z tejto karty môžete nájsť pod písmenom "p:", alebo nasledujúcim, ak máte viac ako jednu HP tlačiareň s mechanikou na foto karty. V "MtoolsFM" sa môžete prepínať medzi písmenami jednotiek pomocou pola v ľavom hornom rohu zoznamu súborov.

en: Your system does not have enough space left for installation or upgrade (%d > %d)
sk: Váš systém nemá dostatok voľného miesta pre inštaláciu alebo upgrade (%d > %d)

en: Your system is low on resources. You may have some problem installing
    Mandrake Linux. If that occurs, you can try a text install instead. For this,
    press `F1' when booting on CDROM, then enter `text'.
sk: Váš systém má nedostatok prostriedkov. Možno budete mať problémy s
    inštaláciou Mandrake Linux. Ak sa tak stane, skúste textovú inštaláciu. Pre jej
    spustenie stlačte `F1' po naštartovaní z CDROMky a zadajte `text'.

en: Your system supports multiple head configuration.
    What do you want to do?
sk: Váš systém podporuje nastavenie pre viac-monitorov.
    Čo chcete spraviť?

en: Yugoslavian (latin)
sk: Juhoslovanská (latin)

en: Zeroconf Host name
sk: Názov počítača pri nulovej konfigurácii

en: Zeroconf host name must not contain a .
sk: Meno počítača pri nulovej konfigurácii nemôže obsahovať .

en: [--config-info] [--daemon] [--debug] [--default] [--show-conf]
    Backup and Restore application
    
    --default             : save default directories.
    --debug               : show all debug messages.
    --show-conf           : list of files or directories to backup.
    --config-info         : explain configuration file options (for non-X users).
    --daemon              : use daemon configuration. 
    --help                : show this message.
    --version             : show version number.
sk: [--config-info] [--daemon] [--debug] [--default] [--show-conf]
    Aplikácia pre zálohovanie a obnovu údajov
    
    --default             : zálohovať štandardné adresáre.
    --debug               : zobraziť všetky ladiace informácie.
    --show-conf           : zoznam súborov, alebo adresárov pre zálohovanie.
    --config-info         : zobrazenie nastavení z konfiguračného súboru (pre používateľov bez X-ov ).
    --daemon              : použiť konfiguáciu pre démona. 
    --help                : zobraziť túto správu.
    --version             : zobraziť informácie o verzii.

en: [--file=myfile] [--word=myword] [--explain=regexp] [--alert]
sk: [--file=súbor] [--word=slovo] [--explain=regexp] [--alert]

en: [OPTIONS]
    Network & Internet connection and monitoring application
    
    --defaultintf interface : show this interface by default
    --connect : connect to internet if not already connected
    --disconnect : disconnect to internet if already connected
    --force : used with (dis)connect : force (dis)connection.
    --status : returns 1 if connected 0 otherwise, then exit.
    --quiet : don't be interactive. To be used with (dis)connect.
sk: [VOĽBY]
    Sieťové a internetové pripojenie a monitorovacia aplikácia
    
    --defaultintf interface : zobraziť toto rozhranie ako predpolené
    --connect : pripojiť k internetu ak nie je pripojenie aktívne
    --disconnect : odpojiť od internetu ak je pripojenie aktívne
    --force : použíť pre násilné pripojenie/odpojenie.
    --status : vráti 1 ak je pripojenie aktívne, inak 0.
    --quiet : potlačí interaktivitu, vhodné pre pripojenie/odpojenie.

en: [OPTIONS] [PROGRAM_NAME]
    
    OPTIONS:
      --help            - print this help message.
      --report          - program should be one of mandrake tools
      --incident        - program should be one of mandrake tools
sk: [NASTAVENIA] [MENO_PROGRAMU]
    
    NASTAVENIA:
      --help            - zobraziť túto správu.
      --report          - program by mal byť jedným z mandrake nástrojov
      --incident        - program by mal byť jedným z mandrake nástrojov

en: [OPTIONS]...
    Mandrake Terminal Server Configurator
    --enable         : enable MTS
    --disable        : disable MTS
    --start          : start MTS
    --stop           : stop MTS
    --adduser        : add an existing system user to MTS (requires username)
    --deluser        : delete an existing system user from MTS (requires username)
    --addclient      : add a client machine to MTS (requires MAC address, IP, nbi image name)
    --delclient      : delete a client machine from MTS (requires MAC address, IP, nbi image name)
sk: [VOĽBY]...
    Konfigurácia Mandrake Terminal Server (MTS)
    --enable         : povoliť MTS
    --disable        : zakázať MTS
    --start          : spustiť MTS
    --stop           : zastaviť MTS
    --adduser        : pridať existujúceho používateľa do MTS (potrebné používateľské meno)
    --deluser        : zrušiť existujúceho používateľa z MTS (potrebné používateľské meno)
    --addclient      : pridať klientský počítač do MTS (potrebná je MAC addresa, IP adresa, nbi obraz)
    --delclient      : zrušiť existujúci klientský počítač z MTS (potrebná je MAC addresa, IP adresa, nbi obraz)

en: [OPTION]...
      --no-confirmation      don't ask first confirmation question in MandrakeUpdate mode
      --no-verify-rpm        don't verify packages signatures
      --changelog-first      display changelog before filelist in the description window
      --merge-all-rpmnew     propose to merge all .rpmnew/.rpmsave files found
sk: [VOĽBY]...
      --no-confirmation      nepýtať sa na prvú potvrdzujúcu optázku v MandrakeUpdate režime
      --no-verify-rpm        nekontrolovať podpisy balíkov
      --changelog-first      zobraziť changelog pred zobrazením súborov v okne s popisom
      --merge-all-rpmnew     požiadať o zlúčenie všetkých nájdených .rpmnew/.rpmsave súborov

en: [keyboard]
sk: [klávesnica]

en: a number
sk: číslo

en: access to X programs
sk: prístup ku X programom

en: access to administrative files
sk: prístup ku konfiguračným súborom

en: access to compilation tools
sk: prístup ku kompilačným nástrojom

en: access to network tools
sk: prístup k sieťovým nástrojom

en: access to rpm tools
sk: prístup k rpm nástrojom

en: across Network
sk: cez sieť

en: activate now
sk: aktivuj teraz

en: activated
sk: aktivované

en: add a rule
sk: pridať pravidlo

en: alert configuration
sk: Konfigurácia upozornení

en: allow "su"
sk: dovoliť "su"

en: and %d unknown printers
sk: a %d neznáme tlačiarne

en: and one unknown printer
sk: a neznáma tlačiareň

en: apmd is used for monitoring battery status and logging it via syslog.
    It can also be used for shutting down the machine when the battery is low.
sk: apmd sa používa pre monitorovanie (a zápis pomocou syslogu) stavu batérií.
    Môžete ho tiež použiť na vypnutie počítača keď sa baterky takmer minú.

en: average
sk: priemer

en: boot disk creation
sk: vytvorenie

en: browse
sk: prehliadanie

en: but not matching
sk: nezodpovedajú

en: cable connection detected
sk: detekované pripojenie kábelom

en: choose device
sk: vyberte si zariadenie

en: choose image file
sk: zvoľte súbor s obrazom

en: chunk size
sk: veľkosť

en: class of hardware device
sk: skupina harvérových zariadení

en: click here if you are sure.
sk: Kliknite sem, ak ste sa uistili.

en: comma separated numbers
sk: čiarkou oddelené čísla

en: comma separated strings
sk: znaky oddelené čiarkou

en: commands before booting, or 'c' for a command-line.
sk: príkazov pred zavedením, alebo 'c' pre príkazový riadok

en: compact
sk: kompaktne

en: connecting to Bugzilla wizard ...
sk: pripájanie k Bugzilla sprievodcovy ...

en: consolehelper missing
sk: chýba consolehelper

en: could not find any font in your mounted partitions
sk: Na pripojených oddieloch nie je možné nájsť fonty

en: could not find any font.
sk: nemôžem nájsť žiaden font.

en: cron is a standard UNIX program that runs user-specified programs
    at periodic scheduled times. vixie cron adds a number of features to the basic
    UNIX cron, including better security and more powerful configuration options.
sk: cron je štandardný UNIXový program, ktorý spúšťa príkazy naplánované
    užívateľom. vixie cron pridáva viac možností konfigurácie.

en: daily
sk: denne

en: deactivate now
sk: deaktivuj

en: default
sk: prednastavené

en: default:LTR
sk: štandardne:LTR

en: delete
sk: vymazať

en: detected
sk: nájdené

en: detected %s
sk: nájdené %s

en: detected on port %s
sk: detekovaný na porte %s

en: device
sk: zariadenie

en: dhcpd Config...
sk: dhcpd konfigurácia...

en: dhcpd Server Configuration
sk: konfigurácia dhcpd servera

en: disable
sk: zakázať

en: disabled
sk: zakázané

en: dismiss
sk: odmietnuť

en: done
sk: hotovo

en: drakTermServ Overview
    			   
            - Create Etherboot Enabled Boot Images:
            		To boot a kernel via etherboot, a special kernel/initrdrd image must be created.
            		mkinitrd-net does much of this work and drakTermServ is just a graphical interface
            		to help manage/customize these images.
    
            - Maintain /etc/dhcpd.conf:
            		To net boot clients, each client needs a dhcpd.conf entry, assigning an IP address
            		and net boot images to the machine. drakTermServ helps create/remove these entries.
    			
            		(PCI cards may omit the image - etherboot will request the correct image. You should
            		also consider that when etherboot looks for the images, it expects names like
            		boot-3c59x.nbi, rather than boot-3c59x.2.4.19-16mdk.nbi).
    			 
            		A typical dhcpd.conf stanza to support a diskless client looks like:
            		
    				host curly {
    					hardware ethernet        00:20:af:2f:f7:9d;
    					fixed-address              192.168.192.3;
    					#type                          fat;
    					filename                      "i386/boot/boot-3c509.2.4.18-6mdk.nbi";
    				}
    			
    			While you can use a pool of IP addresses, rather than setup a specific entry for
    			a client machine, using a fixed address scheme facilitates using the functionality
    			of client-specific configuration files that ClusterNFS provides.
    			
    			Note: The "#type" entry is only used by drakTermServ.  Clients can either be "thin"
    			or 'fat'.  Thin clients run most software on the server via xdmcp, while fat clients run most
    			software on the client machine. A special inittab, /etc/inittab\$\$IP=client_ip\$\$ is
    			written for thin clients. System config files xdm-config, kdmrc, and gdm.conf are modified
    			if thin clients are used, to enable xdmcp. Since there are security issues in using xdmcp,
    			hosts.deny and hosts.allow are modified to limit access to the local subnet.
    			
    			Note: You must stop/start the server after adding or changing clients.
    			
            - Maintain /etc/exports:
            		Clusternfs allows export of the root filesystem to diskless clients. drakTermServ
            		sets up the correct entry to allow anonymous access to the root filesystem from
            		diskless clients.
    
            		A typical exports entry for clusternfs is:
            		
            		/                  (ro,all_squash)
            		/home              SUBNET/MASK(rw,root_squash)
    			
    			With SUBNET/MASK being defined for your network.
            		
            - Maintain /etc/shadow\$\$CLIENT\$\$:
            		For users to be able to log into the system from a diskless client, their entry in
            		/etc/shadow needs to be duplicated in /etc/shadow\$\$CLIENTS\$\$. drakTermServ helps
            		in this respect by adding or removing system users from this file.
    
            - Per client /etc/X11XF86Config-4\$\$IP-ADDRESS\$\$:
            		Through clusternfs, each diskless client can have it's own unique configuration files
            		on the root filesystem of the server. In the future drakTermServ will help create these
            		files.
    
            - Per client system configuration files:
            		Through clusternfs, each diskless client can have it's own unique configuration files
            		on the root filesystem of the server. In the future, drakTermServ can help create files
            		such as /etc/modules.conf, /etc/sysconfig/mouse, /etc/sysconfig/keyboard on a per-client
            		basis.
    
            - /etc/xinetd.d/tftp:
            		drakTermServ will configure this file to work in conjunction with the images created by
            		mkinitrd-net, and the entries in /etc/dhcpd.conf, to serve up the boot image to each
            		diskless client.
    
            		A typical tftp configuration file looks like:
            		
            		service tftp
            		(
                            disable         = no
                            socket_type  = dgram
                            protocol        = udp
                            wait             = yes
                            user             = root
                            server          = /usr/sbin/in.tftpd
                            server_args  = -s /var/lib/tftpboot
            		}
            		
            		The changes here from the default installation are changing the disable flag to
            		'no' and changing the directory path to /var/lib/tftpboot, where mkinitrd-net
            		puts it's images.
    
            - Create etherboot floppies/CDs:
            		The diskless client machines need either ROM images on the NIC, or a boot floppy
            		or CD to initate the boot sequence.  drakTermServ will help generate these images,
            		based on the NIC in the client machine.
            		
            		A basic example of creating a boot floppy for a 3Com 3c509 manually:
            		
            		cat /usr/lib/etherboot/boot1a.bin \
            			/usr/lib/etherboot/lzrom/3c509.lzrom > /dev/fd0
sk: drakTermServ prehľad
    			   
            - Vytvorí Create Etherboot Enabled Boot Images:
            		To boot a kernel via etherboot, a special kernel/initrdrd image must be created.
            		mkinitrd-net does much of this work and drakTermServ is just a graphical interface
            		to help manage/customize these images.
    
            - Maintain /etc/dhcpd.conf:
            		To net boot clients, each client needs a dhcpd.conf entry, assigning an IP address
            		and net boot images to the machine. drakTermServ helps create/remove these entries.
    			
            		(PCI cards may omit the image - etherboot will request the correct image. You should
            		also consider that when etherboot looks for the images, it expects names like
            		boot-3c59x.nbi, rather than boot-3c59x.2.4.19-16mdk.nbi).
    			 
            		A typical dhcpd.conf stanza to support a diskless client looks like:
            		
    				host curly {
    					hardware ethernet        00:20:af:2f:f7:9d;
    					fixed-address              192.168.192.3;
    					/*type                          fat;*/
    					filename                      "i386/boot/boot-3c509.2.4.18-6mdk.nbi";
    				}
    			
    			While you can use a pool of IP addresses, rather than setup a specific entry for
    			a client machine, using a fixed address scheme facilitates using the functionality
    			of client-specific configuration files that ClusterNFS provides.
    			
    			Note: The "/*type" entry is only used by drakTermServ.  Clients can either be "thin"*/
    			or 'fat'.  Thin clients run most software on the server via xdmcp, while fat clients run most
    			software on the client machine. A special inittab, /etc/inittab\$\$IP=client_ip\$\$ is
    			written for thin clients. System config files xdm-config, kdmrc, and gdm.conf are modified
    			if thin clients are used, to enable xdmcp. Since there are security issues in using xdmcp,
    			hosts.deny and hosts.allow are modified to limit access to the local subnet.
    			
    			Note: You must stop/start the server after adding or changing clients.
    			
            - Maintain /etc/exports:
            		Clusternfs allows export of the root filesystem to diskless clients. drakTermServ
            		sets up the correct entry to allow anonymous access to the root filesystem from
            		diskless clients.
    
            		A typical exports entry for clusternfs is:
            		
            		/                  (ro,all_squash)
            		/home              SUBNET/MASK(rw,root_squash)
    			
    			With SUBNET/MASK being defined for your network.
            		
            - Maintain /etc/shadow\$\$CLIENT\$\$:
            		For users to be able to log into the system from a diskless client, their entry in
            		/etc/shadow needs to be duplicated in /etc/shadow\$\$CLIENTS\$\$. drakTermServ helps
            		in this respect by adding or removing system users from this file.
    
            - Per client /etc/X11XF86Config-4\$\$IP-ADDRESS\$\$:
            		Through clusternfs, each diskless client can have it's own unique configuration files
            		on the root filesystem of the server. In the future drakTermServ will help create these
            		files.
    
            - Per client system configuration files:
            		Through clusternfs, each diskless client can have it's own unique configuration files
            		on the root filesystem of the server. In the future, drakTermServ can help create files
            		such as /etc/modules.conf, /etc/sysconfig/mouse, /etc/sysconfig/keyboard on a per-client
            		basis.
    
            - /etc/xinetd.d/tftp:
            		drakTermServ will configure this file to work in conjunction with the images created by
            		mkinitrd-net, and the entries in /etc/dhcpd.conf, to serve up the boot image to each
            		diskless client.
    
            		A typical tftp configuration file looks like:
            		
            		service tftp
            		(
                            disable         = no
                            socket_type  = dgram
                            protocol        = udp
                            wait             = yes
                            user             = root
                            server          = /usr/sbin/in.tftpd
                            server_args  = -s /var/lib/tftpboot
            		}
            		
            		The changes here from the default installation are changing the disable flag to
            		'no' and changing the directory path to /var/lib/tftpboot, where mkinitrd-net
            		puts it's images.
    
            - Create etherboot floppies/CDs:
            		The diskless client machines need either ROM images on the NIC, or a boot floppy
            		or CD to initate the boot sequence.  drakTermServ will help generate these images,
            		based on the NIC in the client machine.
            		
            		A basic example of creating a boot floppy for a 3Com 3c509 manually:
            		
            		cat /usr/lib/etherboot/boot1a.bin /\n        			/usr/lib/etherboot/lzrom/3c509.lzrom > /dev/fd0

en: drakfirewall configurator
    
    Make sure you have configured your Network/Internet access with
    drakconnect before going any further.
sk: drakfirewall konfigurátor
    
    Uistite sa, že máte nastavené sieťové/internetové pripojenie pomocou
    drakconnect pred tým, než budete pokračovať.

en: drakfirewall configurator
    
    This configures a personal firewall for this Mandrake Linux machine.
    For a powerful and dedicated firewall solution, please look to the
    specialized MandrakeSecurity Firewall distribution.
sk: tinyfirewall konfigurátor
    
    Nastavuje osobný firewall pre Váš Linux Mandrake systém na tomto
    počítači.

en: edit
sk: edituj

en: enable
sk: povoliť

en: enable radio support
sk: povoliť podporu pre rádia

en: error unmounting %s: %s
sk: chyba odpojenia %s: %s

en: ethernet card(s) detected
sk: nájdená ethernet karta(y)

en: file list sent by FTP: %s
sk: zoznam súborov odoslaných cez FTP: %s

en: files sending by FTP
sk: súbory odosielané cez FTP

en: final resolution
sk: konečné rozlíšenie

en: first step creation
sk: prvý krok vytvárania

en: force
sk: vynútiť

en: group
sk: skupina

en: group :
sk: skupina :

en: hard disk model
sk: model pevného disku

en: here if no.
sk: sem ak nie

en: high
sk: vysoká

en: hourly
sk: každú hodinu

en: if needed
sk: ak je potrebné

en: if set to yes, check additions/removals of sgid files.
sk: ak je nastavené na áno, bude sa kontrolovať pridanie/ubranie súborov s nastaveným sgid.

en: if set to yes, check additions/removals of suid root files.
sk: ak je nastavené na áno, bude sa kontrolovať pridanie/odobratie súborov s nastaveným suid bitom.

en: if set to yes, check empty password in /etc/shadow.
sk: ak je nastavené na áno, budú sa kontrolovať prázdne heslá v /etc/shadow.

en: if set to yes, check files/directories writable by everybody.
sk: ak je nastavené na áno, kontrolujú sa súbory/adresáre či sú zapisovateľné pre všetkých.

en: if set to yes, check if the network devices are in promiscuous mode.
sk: ak je nastavené na áno, bude sa kontrolovať či sú sieťové zariadenie v promiskuitnom režime.

en: if set to yes, check open ports.
sk: ak je nastavené na áno, kontrolujú sa otvorené porty.

en: if set to yes, check permissions of files in the users' home.
sk: ak je nastavené na áno, budú sa kontrolovať práva súborov v domovských adresároch používateľov.

en: if set to yes, report check result by mail.
sk: ak je nastavené na áno, pošle sa report o kontrole emailom.

en: if set to yes, report check result to syslog.
sk: ak je nastavené na áno, budú sa výsledky kontroly zapisovať do syslog-u.

en: if set to yes, report unowned files.
sk: ak je nastavené na áno, budú sa reportovať súbory, ktoré nie sú nikým vlastnené.

en: if set to yes, reports check result to tty.
sk: ak je nastavené na áno, report z kontroly sa zobrazí na terminály.

en: if set to yes, run chkrootkit checks.
sk: ak je nastavené, bude sa spúšťať program chkrootkit.

en: if set to yes, run some checks against the rpm database.
sk: ak je nastavené na áno, budú sa spúšťať kontroly rpm databázy.

en: if set to yes, run the daily security checks.
sk: ak je nastavené na áno, budú sa spúšťať pravidelné denné kontroly.

en: if set to yes, verify checksum of the suid/sgid files.
sk: ak je nastavené na áno, budú sa kontrolovať kontroloné súčty suid/sgid súborov.

en: if set, send the mail report to this email address else send it to root.
sk: ak je nastavené, pošle sa email s reportom na túto adresu, inak sa report posiela na účet root.

en: important
sk: dôležité

en: kdesu missing
sk: chýba kdesu

en: kernel version
sk: verzia jadra

en: level
sk: úroveň

en: load setting
sk: načítať nastavenie

en: lpd is the print daemon required for lpr to work properly. It is
    basically a server that arbitrates print jobs to printer(s).
sk: lpd je tlačový démon, ktorý je požadovaný pre správnu prácu nástroja lpr.

en: manual
sk: manualne

en: matching
sk: porovnávam

en: maybe
sk: možno..

en: mkinitrd optional arguments
sk: voliteľné argumenty pre mkinitrd

en: mkraid failed
sk: mkraid zlyhal

en: mkraid failed (maybe raidtools are missing?)
sk: mkraid zlyhal (možno nie sú nainštalované raidtools)

en: monthly
sk: mesačne

en: mount failed:
sk: nepodarilo sa pripojiť:

en: mounting partition %s in directory %s failed
sk: pripojenie diskovej oblasti %s k adresáru %s zlyhalo

en: must have
sk: musíte mať

en: named (BIND) is a Domain Name Server (DNS) that is used to resolve host names to IP addresses.
sk: named (BIND) je doménový menný server (DNS) používaný na preklad z mena počítača na IP adresu.

en: network printer port
sk: port sieťovej tlačiarne

en: new
sk: nový

en: new dynamic device name generated by core kernel devfs
sk: nové dynamické meno generované devfs systémom

en: nice
sk: zaujímavé

en: no fonts found
sk: nenašiel som žiadne fonty

en: no network card found
sk: nenašiel som sieťovú kartu

en: none
sk: Žiadna

en: not configured
sk: nenakonfigurované

en: not enough room in /boot
sk: nie je dosť miesta v /boot

en: number of capture buffers for mmap'ed capture
sk: počet zásobníkov pri zachytávaní obrazu do pamäte

en: old static device name used in dev package
sk: staré statické meno zariadenia používané v /dev adresári

en: omit raid modules
sk: vynechať moduly pre raid

en: omit scsi modules
sk: vynechať moduly pre scsi

en: on CDROM
sk: na CD-ROM

en: on Hard Drive
sk: na pevný disk

en: on Tape Device
sk: na páskovú mechaniku

en: on channel %d id %d
sk: na kanály %d id %d

en: options description:
    
     - Backup system files:
           
    	This option allows you to backup your /etc directory,
    	which contains all configuration files. Please be
    	careful during the restore step to not overwrite:
    		/etc/passwd 
    		/etc/group 
    		/etc/fstab
    
     - Backup User files: 
    
    	This option allows you select all users that you want 
    	to backup.
    	To preserve disk space, it is recommended that you 
    	do not include the web browser's cache.
    
     - Backup Other files: 
    
    	This option allows you to add more data to save.
    	With the other backup it's not possible at the 
    	moment to select incremental backup.		
     
     - Incremental Backups:
    
    	The incremental backup is the most powerful 
    	option for backup. This option allows you 
    	to backup all your data the first time, and 
    	only the changed data afterward.
    	Then you will be able, during the restore
    	step, to restore your data from a specified
    	date.
    	If you have not selected this option all
    	old backups are deleted before each backup.
sk: popis parametrov:
    
     - Zálohovanie systémových súborov:
           
    	Toto nastavenie Vám umožňuje zálohovať /etc adresár,
    	ktorý obsahuje všetky konfiguračné súbory. Prosím, buďte
    	opatrní počas obnovy, aby ste si neprepísali:
    		/etc/passwd 
    		/etc/group 
    		/etc/fstab
    
     - Zálohovanie súborov používateľov:
    	Toto nastavenie Vám umožní vybrať všetkých používateľov,
    	ktorých si údaje želáte zálohovať.
    	Pre šetrenie diskového priestoru je odporúčané, aby ste
    	nezálohovali keš web prehliadača.
    
     - Zálohovanie iných súborov:
    
    	S týmto nastavením je možné pridať ďalšie údaje pre
    	zálohovanie. S týmto zálohovaním nie je momentálne možné
    	vytvárať inkrementálne zálohy.		
     
    	Inkrementálne zálohovanie je veľmi mocný spôsob
    	zálohovania. Toto nastavenie Vám umožňuje
    	zálohovať všetky údaje iba prvý krát a potom už
    	ukladať iba zmeny v nich.
    	Potom pri obnovovaní údajov je možné
    	obnovovať údaje od konkrétneho
    	dátumu.
    	Ak nemáte nastavenú túto možnosť, budú
    	všetky staré zálohy vymazané pre zálohovaním.

en: options description:
    
     In this step Drakbackup allow you to change:
    
     - The compression mode:
        
          If you check bzip2 compression, you will compress
          your data better than gzip (about 2-10 %%).
          This option is not checked by default because
          this compression mode needs more time (about 1000%% more).
     
     - The update mode:
    
          This option will update your backup, but this
          option is not really useful because you need to
          decompress your backup before you can update it.
          
     - the .backupignore mode:
    
          Like with cvs, Drakbackup will ignore all references
          included in .backupignore files in each directories.
          ex: 
             #> cat .backupignore
             *.o
             *~
             ...
sk: popis parametrov:
    
     V tomto kroku umožňuje Drakbackup zmeniť:
       
     - Metódu kompresie:
        
          Ak označíte bzip2 kompresiu, môžete skomprimovať
          Vaše údaje lepšie ako pomocou gzip-u (zhruba o 2-10%%).
          Táto možnosť nie je nastavená štandardne, pretože táto
          metóda vyžaduje viac času (okolo 1000%% a viac).
     
     - Režim aktualizácie:
    
          Táto voľba aktualizuje Vašu zálohu, ale na druhej strane
          nie je príliš použiteľná, pretože je potrebné dekomprimovať
          Vašu zálohu predtým než je možné ju aktualizovať.
          
     - .backupignore režim:
          Drakbackup dokáže ignorovať všetky odkazy v .backupignore
          súboroch v hociktorom adresári.
          príklad: 
             #> cat .backupignore*/
             *.o
             *~
             ...

en: options description:
    
    Please be careful when you are using ftp backup, because only 
    backups that are already built are sent to the server.
    So at the moment, you need to build the backup on your hard 
    drive before sending it to the server.
sk: popis možností:
    
    Prosím, buďte opatrní ak používate ftp zálohovanie, pretože
    iba záloha, ktorá je vytvorená bude poslaná na server.
    Takže je potrebné, aby bola záloha najprv vytvorená na Vašom
    pevnom disku a až potom bude poslaná na ftp server.

en: package 'ImageMagick' is required to be able to complete configuration.
    Click "Ok" to install 'ImageMagick' or "Cancel" to quit
sk: balík ImageMagick je potrebný pre správnu funkčnosť.
    Kliknite na "OK" pre inštaláciu 'ImageMagick', alebo "Zruš" pre ukončenie

en: paranoid
sk: paranoidná

en: parse all fonts
sk: spracovať všetky fonty

en: partition %s
sk: oddiel %s

en: partition %s is now known as %s
sk: oddiel %s sa teraz volá %s

en: path
sk: cesta

en: permissions
sk: práva

en: pfm fonts conversion
sk: prevod pfm fontov

en: please choose the date to restore
sk: prosím, zvoľte údaje, ktoré chcete obnoviť

en: please wait during ttmkfdir...
sk: Prosím čakajte počas tmkfdir...

en: please wait, parsing file: %s
sk: prosím čakajte, analyzujem súbor: %s

en: primary
sk: primárne

en: received
sk: prijaté

en: received:
sk: prijaté:

en: reconfigure
sk: prekonfigurovať

en: replay
sk: zopakovať

en: restore description:
     
    Only the most recent date will be used, because with incremental 
    backups it is necessary to restore one by one each older backup.
    
    So if you don't want to restore a user please unselect all their
    check boxes.
    
    Otherwise, you are able to select only one of these.
    
     - Incremental Backups:
    
    	The incremental backup is the most powerful 
    	option to use. This option allows you to 
    	backup all of your data the first time, and 
    	only the changed data after.
    	So you will be able, during the restore
    	step, to restore your data from a specified
    	date.
    	If you have not selected this option all
    	old backups are deleted before each backup.
sk: popis parametrov:
     
    Iba posledný dátum bude použitý, pretože inkrementálne zálohy
    nevyhnutne potrebujú pri obnove vedieť o každej predchádzajúcej zálohe.
    
    V prípade, že nechcete obnoviť používateľa, prosím, odznačte všetky ich označené
    políčka.
    
     - Inkrementálna záloha:
    
    	Inkrementálne zálohovanie je veľmi mocný spôsob
    	zálohovania. Toto nastavenie Vám umožňuje
    	zálohovať všetky údaje iba prvý krát a potom už
    	ukladať iba zmeny v nich.
    	Potom pri obnovovaní údajov je možné
    	obnovovať údaje od konkrétneho
    	dátumu.
    	Ak nemáte nastavenú túto možnosť, budú
    	všetky staré zálohy vymazané pred zálohovaním.

en: restrict
sk: obmedz

en: running
sk: spustené

en: saving Bootsplash theme...
sk: ukladám tému úvodnej obrazovky...

en: search
sk: hľadaj

en: secondary
sk: sekundárny

en: select path to restore (instead of /)
sk: vyberte cestu pre obnovu (okrem /)

en: select perm file to see/edit
sk: vyberte súbor s právami ktorý chcete zobraziť/editovať

en: sent:
sk: poslané:

en: serial
sk: sériová

en: service setting
sk: nastavenie služieb

en: simple
sk: jednoduché

en: special capacities of the driver (burning ability and or DVD support)
sk: špeciálne možnosti ovládača (možnosť napaľovania, alebo DVD podpora)

en: stopped
sk: zastavené

en: text box height
sk: šírka poľa textu

en: text width
sk: výška textu

en: the color of the progress bar
sk: farba stavového pruhu

en: the height of the progress bar
sk: šírka stavového pruhu

en: the list of alternative drivers for this sound card
sk: zoznam alternatívnych ovládačov pre túto zvukovú kartu

en: the module of the GNU/Linux kernel that handles the device
sk: modul jadra GNU/Linux, ktorý ovláda to zariadenie

en: the number of the processor
sk: číslo procesora

en: the progress bar x coordinate
    of its upper left corner
sk: x súradnica stavového pruhu
    od horného ľavého rohu

en: the progress bar y coordinate
    of its upper left corner
sk: y súradnica stavového pruhu
    od horného ľavého rohu

en: the vendor name of the device
sk: výrobca zariadenia

en: the vendor name of the processor
sk: výrobca procesora

en: the width of the progress bar
sk: výška stavového pruhu

en: this is the physical bus on which the device is plugged (eg: PCI, USB, ...)
sk: toto je fyzická zbernica kde je zariadenie pripojené (napr: PCI, USB, ...)

en: transmitted
sk: prenesené

en: ttf fonts conversion
sk: prevod ttf fontov

en: type1inst building
sk: vytváram type1inst

en: type: %s
sk: typ: %s

en: use dhcp
sk: použiť dhcp

en: use pppoe
sk: použiť pppoe

en: use pptp
sk: použiť pptp

en: user
sk: používateľ

en: user :
sk: používateľ :

en: very nice
sk: veľmi zaujímavé

en: weekly
sk: týždenne

en: when checked, owner and group won't be changed
sk: počas zisťovania nie je možné meniť skupinu, alebo vlastníka

en: with /usr
sk: s /usr

en: x coordinate of text box
    in number of characters
sk: x súradnica textového
    poľa v počte znakov

en: xfs restart
sk: xfs reštart

en: y coordinate of text box
    in number of characters
sk: y súradnica textového
    poľa v počte znakov

en: yes means the arithmetic coprocessor has an exception vector attached
sk: áno znamená, že matematický koprocesor má pridelený vektor

en: yes means the processor has an arithmetic coprocessor
sk: znamená, že procesor obsahuje matematický koprocesor
