DrakX - en to hu translation catalogue (2251 entries)

en: 		 user name: %s
    		 on path: %s
hu: 		 felhasználónév: %s
    		 útvonal: %s

en: 		Erase=%s
hu: 		Törlés=%s

en: 	-CDROM.
hu: 	-CD

en: 	-Hard drive.
hu: 	-Merevlemez

en: 	-Network by FTP.
hu: 	-Hálózat FTP-vel

en: 	-Network by SSH.
hu: 	-Hálózat SSH-val

en: 	-Network by rsync.
hu: 	-Hálózat rsync használatával

en: 	-Network by webdav.
hu: 	-Hálózat webdav használatával

en: 	-Tape
hu: 	-Szalag

en: 	Backups use tar and bzip2
hu: 	tar és bzip2 használata a mentésekhez

en: 	Backups use tar and gzip
hu: 	tar és gzip használata a mentésekhez

en: 	Do not include System Files
hu: 	A rendszerfájlok kihagyása

en: 
    
    
    Note: if you've an ISA PnP sound card, you'll have to use the sndconfig program.  Just type "sndconfig" in a console.
hu: 
    
    
    Megjegyzés: ha ISA PnP hangkártyája van, akkor az sndconfig programot kell használnia. Ehhez adja ki az "sndconfig" parancsot egy parancssorban.

en: 
    
    
    We are now going to configure the %s connection.
    
    
    Press OK to continue.
hu: 
    
    
    A(z) "%s" kapcsolat beállítása következik.
    
    
    A továbblépéshez nyomja meg az OK gombot.

en: 
    
    (WARNING! You're using XFS for your root partition,
    creating a bootdisk on a 1.44 Mb floppy will probably fail,
    because XFS needs a very large driver).
hu: 
    
    (Figyelmeztetés: Mivel XFS fájlrendszert használ a gyökérpartícióhoz,
    ezért 1,44 megabájtos floppylemezből valószínűleg nem készíthető
    indítólemez - az XFS nagyméretű meghajtóprogramot igényel.)

en: 
    
    Enter a Zeroconf host name without any dot if you don't
    want to use the default host name.
hu: 
    
    Adjon meg egy Zeroconf gépnevet (pontok nélkül), ha nem az
    alapértelmezett gépnevet kívánja használni.

en: 
    
    To submit a bug report, click on the button report.
    This will open  a web browser window  on https://drakbug.mandrakesoft.com
     where you'll find a form to fill in.The information displayed above will be 
    transferred to that server
hu: 
    
    Hibajelentés küldéséhez kattintson a "Bejelentés" gombra.
    Ekkor megnyílik egy webes böngészőablak a https://drakbug.mandrakesoft.com
    címmel, ahol egy kitöltendő űrlap lesz látható. A fenti információk el lesznek
    küldve azon kiszolgálónak.

en: 
    
    Your card currently use the %s"%s" driver (default driver for your card is "%s")
hu: 
    
    A hangkártya jelenleg a(z) %s"%s" meghajtót használja (a kártya alapértelmezett meghajtója: "%s")

en: 
                          DrakBackup Daemon Report
hu: 
                          DrakBackup szolgáltatás - jelentés

en: 
                          DrakBackup Report
hu: 
                          DrakBackup jelentés

en: 
                        DrakBackup Report Details
hu: 
                        DrakBackup jelentés - részletek

en: 
     Copyright (C) 2001-2002 by MandrakeSoft 
    	DUPONT Sebastien (original version)
            CHAUMETTE Damien <dchaumette\@mandrakesoft.com>
    
     This program is free software; you can redistribute it and/or modify
     it under the terms of the GNU General Public License as published by
     the Free Software Foundation; either version 2, or (at your option)
     any later version.
    
     This program is distributed in the hope that it will be useful,
     but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of
     MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the
     GNU General Public License for more details.
    
     You should have received a copy of the GNU General Public License
     along with this program; if not, write to the Free Software
     Foundation, Inc., 59 Temple Place - Suite 330, Boston, MA 02111-1307, USA.
    
     Thanks:
        -  pfm2afm:   
    	 by Ken Borgendale:
    	    Convert a Windows .pfm  file to a .afm (Adobe Font Metrics)
        -  type1inst:
    	 by James Macnicol: 
    	    type1inst generates files fonts.dir fonts.scale & Fontmap.
        -  ttf2pt1:   
    	  by Andrew Weeks, Frank Siegert, Thomas Henlich, Sergey Babkin  
                 Convert ttf font files to afm and pfb fonts
hu: 
     Copyright (C) 2001-2002, MandrakeSoft
        DUPONT Sebastien (eredeti verzió)
        CHAUMETTE Damien <dchaumette\@mandrakesoft.com>
    
     Ez a program szabad szoftver; terjeszthető és/vagy módosítható
     a Free Software Foundation által publikált GNU General Public
     License 2. vagy annál újabb verziója alapján.
    
     A program annak reményében kerül terjesztésre, hogy hasznosnak
     bizonyul, de GARANCIA NÉLKÜL; még a PIACKÉPESSÉG illetve
     egy BIZONYOS CÉLRA VALÓ ALKALMASSÁG sincs garantálva. További
     részletek a GNU General Public License-ben.
    
     A programmal együtt Önnek kapnia kellett egy példányt a GNU General
     Public License-ből; ha nem így történt, írjon a következő címre:
     Free Software Foundation, Inc., 59 Temple Place - Suite 330, Boston,
     MA 02111-1307, USA.
    
     Köszönetnyilvánítás:
      - pfm2afm: windowsos .pfm fájl konvertálása .afm (Adobe Font Metrics)
        formátumra; szerző: Ken Borgendale
      - type1inst: fonts.dir, fonts.scale és Fontmap fájlok előállítása;
        szerző: James Macnicol
      - ttf2pt1: TTF betűtípus konvertálása AFM/PFB betűtípusra;
        szerzők: Andrew Weeks, Frank Siegert, Thomas Henlich, Sergey Babkin

en: 
     FTP connection problem: It was not possible to send your backup files by FTP.
hu: 
     FTP-kapcsolati probléma: A mentésfájlok FTP-n keresztül történő küldése sikertelen.

en: 
     Some errors during sendmail are caused by 
     a bad configuration of postfix. To solve it you have to
     set myhostname or mydomain in /etc/postfix/main.cf
hu: 
     Bizonyos, a sendmail futása közben fellépő hibáknak a
     postfix helytelen beállítása az oka. A kijavítás érdekében
     állítsa be a "myhostname"-et vagy a "mydomain"-t a
     /etc/postfix/main.cf fájlban.

en: 
    - Burn to CD
hu: 
    - Írás CD-re

en: 
    - Daemon (%s) include:
hu: 
    - Szolgáltatások (%s):

en: 
    - Delete hard drive tar files after backup.
hu: 
    - A merevlemezen levő "tar" fájlok törlése mentés után.

en: 
    - Options:
hu: 
    - Beállítások:

en: 
    - Other Files:
hu: 
    - Egyéb fájlok:

en: 
    - Save on Hard drive on path: %s
hu: 
    - Mentés merevlemezre a következő helyre: %s

en: 
    - Save to Tape on device: %s
hu: 
    - Mentés szalagra ezen az eszközön: %s

en: 
    - Save via %s on host: %s
hu: 
    - Mentés ezzel: "%s" a következő gépre: %s

en: 
    - System Files:
hu: 
    - Rendszerfájlok:

en: 
    - User Files:
hu: 
    - Felhasználói fájlok:

en: 
    Also printers configured with the PPD files provided by their manufacturers or with native CUPS drivers cannot be transferred.
hu: 
    Továbbá a gyártó által adott PPD fájlokkal beállított nyomtatók és a közvetlen CUPS-meghajtóval ellátott nyomtatók beállításai nem vihetők át.

en: 
    Backup Sources:
hu: 
    Mentési források:

en: 
    Chances are, this partition is
    a Driver partition. You should
    probably leave it alone.
hu: 
    Ez a partíció valószínűleg
    meghajtóknak van fenntartva,
    ne módosítson rajta.

en: 
    Congratulations, your printer is now installed and configured!
    
    You can print using the "Print" command of your application (usually in the "File" menu).
    
    If you want to add, remove, or rename a printer, or if you want to change the default option settings (paper input tray, printout quality, ...), select "Printer" in the "Hardware" section of the Mandrake Control Center.
hu: 
    Gratulálunk, a nyomtató beállítása sikeresen megtörtént.
    
    Nyomtatni általában az alkalmazások "Fájl" menüjében levő "Nyomtatás" funkcióval lehet.
    
    Ha szeretne egy új nyomtatót felvenni, vagy egy meglevőt eltávolítani illetve átnevezni, vagy ha szeretné módosítani az alapértelmezés szerinti beállításokat (papírforrás, nyomtatási minőség, ...), akkor használja a Mandrake Vezérlőközpont "Hardver" részében található "Nyomtató" alkalmazást.

en: 
    Drakbackup activities via %s:
hu: 
    DrakBackup-tevékenységek ezzel: %s:

en: 
    Drakbackup activities via CD:
hu: 
    DrakBackup-tevékenységek CD-vel:

en: 
    Drakbackup activities via tape:
hu: 
    DrakBackup-tevékenységek szalaggal:

en: 
    If you have an ISA card, the values on the next screen should be right.
    
    If you have a PCMCIA card, you have to know the "irq" and "io" of your card.
hu: 
    Amennyiben ISA kártyája van, a következő képernyőn látható értékek
    beállítása lényeges.
    
    Ha PCMCIA kártyája van, tudnia kell a kártya "IRQ" és "IO" értékeit.

en: 
    Mark the printers which you want to transfer and click 
    "Transfer".
hu: 
    Jelölje ki az átviendő nyomtatókat, majd kattintson az 
    "Átvitel" gombra.

en: 
    Please check all options that you need.
hu: 
    Jelölje be azokat az opciókat, amelyekre szüksége van.

en: 
    Restore Backup Problems:
    
    During the restore step, Drakbackup will verify all your
    backup files before restoring them.
    Before the restore, Drakbackup will remove 
    your original directory, and you will loose all your 
    data. It is important to be careful and not modify the 
    backup data files by hand.
hu: 
    Mentés visszatöltésével kapcsolatos problémák:
    
    Visszatöltés közben a DrakBackup ellenőrzi az összes mentésfájlt,
    mielőtt visszatöltene azokból.
    Visszatöltés előtt a program eltávolítja az eredeti könyvtárt,
    így elvesznek az ott levő adatok.
    A mentésfájlokat kézzel ne módosítsa.

en: 
    Select the theme for
    lilo and bootsplash,
    you can choose
    them separately
hu: 
    Válasszon egy LILO- és
    egy indításikép-témát
    (egymástól függetlenül
    választhatók).

en: 
    The "%s" and "%s" commands also allow to modify the option settings for a particular printing job. Simply add the desired settings to the command line, e. g. "%s <file>".
hu: 
    A(z) "%s" és a(z) "%s" parancs lehetővé teszi egy adott nyomtatási feladat beállításainak módosítását is. Adja hozzá a kívánt beállításokat a parancshoz, például: "%s <fájl>".

en: 
    The "%s" command also allows to modify the option settings for a particular printing job. Simply add the desired settings to the command line, e. g. "%s <file>".
hu: 
    A(z) "%s" parancs szintén lehetővé teszi a beállítások módosítását egy bizonyos nyomtatási feladatra vonatkozóan. Egyszerűen adja hozzá a kívánt paramétereket a parancshoz, például: "%s <fájl>".

en: 
    There are %d unknown printers directly connected to your system
hu: 
    %d ismeretlen nyomtató közvetlenül csatlakozik a géphez

en: 
    There is one unknown printer directly connected to your system
hu: 
    Egy ismeretlen nyomtató közvetlenül csatlakozik a géphez

en: 
    This special Bootstrap
    partition is for
    dual-booting your system.
hu: 
    Ez egy speciális rendszerindítási
    partíció (hogy többféle operációs
    rendszert lehessen indítani).

en: 
    Warning
    
    Please read carefully the terms below. If you disagree with any
    portion, you are not allowed to install the next CD media. Press 'Refuse' 
    to continue the installation without using these media.
    
    
    Some components contained in the next CD media are not governed
    by the GPL License or similar agreements. Each such component is then
    governed by the terms and conditions of its own specific license. 
    Please read carefully and comply with such specific licenses before 
    you use or redistribute the said components. 
    Such licenses will in general prevent the transfer,  duplication 
    (except for backup purposes), redistribution, reverse engineering, 
    de-assembly, de-compilation or modification of the component. 
    Any breach of agreement will immediately terminate your rights under 
    the specific license. Unless the specific license terms grant you such
    rights, you usually cannot install the programs on more than one
    system, or adapt it to be used on a network. In doubt, please contact 
    directly the distributor or editor of the component. 
    Transfer to third parties or copying of such components including the 
    documentation is usually forbidden.
    
    
    All rights to the components of the next CD media belong to their 
    respective authors and are protected by intellectual property and 
    copyright laws applicable to software programs.
hu: 
    Figyelmeztetés
    
    Olvassa el alaposan az alábbi licencfeltételeket. Ha valamelyik részt nem
    fogadja el, akkor nem kezdheti el a telepítést a következő CD-ről. Ha a
    "Nem fogadom el" lehetőséget választja, akkor a telepítést ezen adathordozó
    kihagyásával kell folytatnia.
    
    
    A következő CD-n található néhány szoftverkomponens nem a GPL
    (vagy más hasonló) licenc alá tartozik. Mindegyik ilyen komponens
    saját, egyéni licencegyezménnyel rendelkezik.
    Olvassa el és fogadja el ezeket a licencfeltételeket a komponens
    használatba vétele vagy továbbadása előtt.
    Ezek a feltételek általában nem engedélyezik a komponens továbbadását,
    lemásolását (kivéve biztonsági másolatként), forgalomba hozását,
    visszafejtését, gépi kódú kilistázását, visszafordítását és módosítását.
    Bármelyik feltétel be nem tartása esetén a licenc érvényét veszti.
    Ha a licencegyezmény külön nem engedélyez többet, akkor a telepítés
    csak egy rendszerre engedélyezett, és a komponens nem használható
    közösen, a hálózaton. Ha pontosabb információra van szüksége,
    lépjen kapcsolatba a komponens forgalmazójával vagy készítőjével.
    A komponensek átadása, róluk másolat készítése harmadik fél részére
    általában nem engedélyezett (beleértve a dokumentációt is).
    
    
    A következő CD-n található komponensek minden joga azok szerzőit illeti
    meg, és a szoftvertermékekre vonatkozó szellemi és szerzői jogi
    törvények érvényesek rájuk.

en: 
    Welcome to the Printer Setup Wizard
    
    This wizard allows you to install local or remote printers to be used from this machine and also from other machines in the network.
    
    It asks you for all necessary information to set up the printer and gives you access to all available printer drivers, driver options, and printer connection types.
hu: 
    Üdvözli a nyomtatóbeállító varázsló.
    
    A varázsló lehetővé teszi helyi és távoli nyomtatók telepítését, amelyeket akár erről a gépről, akár a hálózat többi gépéről lehet majd használni.
    
    A nyomtató telepítéséhez szükséges adatokat a varázsló megkérdezi Öntől. Hozzáférést nyújt az elérhető nyomtatómeghajtókhoz és a meghajtóprogramok beállításaihoz, továbbá a nyomtatók kapcsolattípusát is képes beállítani.

en: 
    Welcome.
    
    The parameters of the auto-install are available in the sections on the left
hu: 
    Üdvözöljük.
    
    Az automatikus telepítés paraméterei a bal oldalon érhetők el

en: 
    You can connect to the Internet or reconfigure your connection.
hu: 
    Csatlakozás az internethez vagy a kapcsolat újbóli beállítása.

en: 
    You can disconnect or reconfigure your connection.
hu: 
    Bonthatja a kapcsolatot vagy újra elvégezheti a beállításokat.

en: 
    You can reconfigure your connection.
hu: 
    A kapcsolat újból beállítható.

en:           All of your selected data have been
hu:           Az összes kijelölt adat

en:           Successfuly Restored on %s
hu:           vissza lett töltve ide: %s

en:          Restore Configuration
hu:          Beállítás visszatöltése

en:   <Tab>/<Alt-Tab> between elements  | <Space> selects | <F12> next screen
hu: <Tab>/<Alt+Tab> lépegetés | <Szóköz> kiválasztás | <F12> következő képernyő

en:   Transfer  
    Now
hu:   Átvitel  
    Most

en:  (Default)
hu:  (alapértelmezés)

en:  (Make sure that all your printers are connected and turned on).
hu:  (csatlakoztassa az összes nyomtatót, és kapcsolja be azokat)

en:  (Parallel Ports: /dev/lp0, /dev/lp1, ..., equivalent to LPT1:, LPT2:, ..., 1st USB printer: /dev/usb/lp0, 2nd USB printer: /dev/usb/lp1, ...).
hu:  (párhuzamos portok: /dev/lp0, /dev/lp1, ... (egyenértékűek ezekkel: LPT1:, LPT2:, ...), első USB nyomtató: /dev/usb/lp0, második USB nyomtató: /dev/usb/lp1, ...).

en:  (driver %s)
hu:  (meghajtó: %s)

en:  (multi-session)
hu:  (multisession)

en:  Copyright (C) 2001-2002 MandrakeSoft by DUPONT Sebastien <dupont_s\@epita.fr>
hu:  Copyright (C) 2001-2002, MandrakeSoft - DUPONT Sebastien <dupont_s\@epita.fr>

en:  Erase Now
hu:  Törlés most

en:  Error while sending mail.
hu:  Hiba levélküldés közben.

en:  If the desired printer was auto-detected, simply choose it from the list and then add user name, password, and/or workgroup if needed.
hu:  Ha a kívánt nyomtató fel lett ismerve, válassza ki a listából. Ha szükséges, adja meg a felhasználónevet, a jelszót és/vagy a munkacsoportot.

en:  enter `void' for void entry
hu:  üres bejegyzéshez adjon meg "void"-ot

en:  on LPD server "%s", printer "%s"
hu:  ezen az LPD kiszolgálón: "%s", nyomtató: "%s"

en:  on Novell server "%s", printer "%s"
hu:  ezen a Novell kiszolgálón: "%s", nyomtató: "%s"

en:  on SMB/Windows server "%s", share "%s"
hu:  ezen az SMB/Windows kiszolgálón: "%s", megosztás: "%s"

en:  on device: %s
hu:  ezen az eszközön: %s

en:  updates 2002 MandrakeSoft by Stew Benedict <sbenedict\@mandrakesoft.com>
hu:  frissítések: 2002, MandrakeSoft - Stew Benedict <sbenedict\@mandrakesoft.com>

en: "%s" based winmodem detected, do you want to install needed software ?
hu: "%s"-alapú winmodem van a gépben - szeretné telepíteni a szükséges szoftvert?

en: "Menu" key
hu: "Menu" gomb

en: %d comma separated numbers
hu: %d darab, vesszővel elválasztott szám

en: %d comma separated strings
hu: %d darab, vesszővel elválasztott sztring

en: %d minutes
hu: %d perc

en: %d packages
hu: %d csomag

en: %d seconds
hu: %d másodperc

en: %s BootSplash (%s) preview
hu: %s indítási képének előnézete (%s)

en: %s exists, delete?
    
    Warning: If you've already done this process you'll probably
     need to purge the entry from authorized_keys on the server.
hu: %s létezik, törölhető?
    
    Figyelmeztetés: Ha már elvégezte ezt korábban, akkor elképzelhető,
    hogy a kiszolgálón el kell távolítani a bejegyzést az engedélyezett
    kulcsok (authorized_keys) közül.

en: %s formatting of %s failed
hu: %s formázás sikertelen a(z) %s eszközön

en: %s is not in the scanner database, configure it manually?
hu: "%s" nem szerepel a lapolvasó-adatbázisban; beállítja saját kezűleg?

en: %s not responding
hu: %s nem válaszol

en: (E)IDE/ATA controllers
hu: (E)IDE-/ATA-vezérlők

en: (This) DHCP Server IP
hu: A DHCP-kiszolgáló IP-címe

en: (already added %s)
hu: (már fel van véve: %s)

en: (bootp/dhcp/zeroconf)
hu: (BOOTP/DHCP/Zeroconf)

en: (default value: %s)
hu: (alapértelmezés: %s)

en: (module %s)
hu: (%s modul)

en: (on %s)
hu: (itt: %s)

en: (on this machine)
hu: (ezen a gépen)

en: , %s sectors
hu: , %s szektor

en: , TCP/IP host "%s", port %s
hu: , TCP/IP gép: "%s", port: %s

en: , host "%s", port %s
hu: , gép: "%s", port: %s

en: , multi-function device
hu: , többfunkciós eszköz

en: , multi-function device on HP JetDirect
hu: , többfunkciós eszköz HP JetDirect-en

en: , multi-function device on USB
hu: , többfunkciós eszköz USB-n

en: , network printer "%s", port %s
hu: , hálózati nyomtató: "%s", port: %s

en: , printer "%s" on SMB/Windows server "%s"
hu: , nyomtató: "%s" ezen az SMB/Windows kiszolgálón: "%s"

en: , printer "%s" on server "%s"
hu: , nyomtató: "%s" ezen a kiszolgálón: "%s"

en: , printing to %s
hu: , nyomtatás ide: %s

en: , using command %s
hu: , ezzel a paranccsal: %s

en: - pci devices: this gives the PCI slot, device and function of this card
    - eide devices: the device is either a slave or a master device
    - scsi devices: the scsi bus and the scsi device ids
hu: - PCI-eszközök: PCI-kártyahely, eszköz és funkció
    - EIDE-eszközök: "slave" vagy "master" (második illetve első meghajtó)
    - SCSI-eszközök: SCSI-busz és SCSI eszközazonosítók

en: -misc-Fixed-Medium-r-*-*-*-140-*-*-*-*-*-*,*
hu: -misc-Fixed-Medium-r-*-*-*-140-*-*-*-*-iso8859-2,*

en: /File/-
hu: /Fájl/-

en: /File/Save _As
hu: /Fájl/Mentés más_ként

en: /File/_New
hu: /Fájl/Ú_j

en: /File/_Open
hu: /Fájl/_Megnyitás

en: /File/_Quit
hu: /Fájl/Ki_lépés

en: /File/_Save
hu: /Fájl/M_entés

en: /Help/_About...
hu: /Segítség/_Névjegy...

en: /Options/Test
hu: /Beállítások/Próba

en: /_About...
hu: /_Névjegy...

en: /_File
hu: /_Fájl

en: /_Help
hu: /_Segítség

en: /_Options
hu: /_Beállítások

en: /_Quit
hu: /_Kilépés

en: /_Report Bug
hu: /_Hibabejelentés

en: 1 button
hu: 1 gombos

en: 1 minute
hu: 1 perc

en: 16 million colors (24 bits)
hu: 16 millió szín (24-bites)

en: 2 buttons
hu: 2 gombos

en: 256 colors (8 bits)
hu: 256 szín (8-bites)

en: 256 kB
hu: 256 KB

en: 3 buttons
hu: 3 gombos

en: 32 thousand colors (15 bits)
hu: 32 ezer szín (15-bites)

en: 4 billion colors (32 bits)
hu: 4 milliárd szín (32-bites)

en: 512 kB
hu: 512 KB

en: 64 MB or more
hu: 64 MB vagy több

en: 65 thousand colors (16 bits)
hu: 65 ezer szín (16-bites)

en: <- Previous
hu: <- Előző

en: <-- Del User
hu: <-- Felhasználó törlése

en: <-- Delete
hu: <-- Törlés

en: => Notice, a label changed:
    %s
hu: => Megjegyzés: egy címke módosult:
    %s

en: => There are many things to choose from (%s).
hu: => Sok választási lehetőség van (%s).

en: A custom bootdisk provides a way of booting into your Linux system without
    depending on the normal bootloader. This is useful if you don't want to install
    LILO (or grub) on your system, or another operating system removes LILO, or LILO doesn't
    work with your hardware configuration. A custom bootdisk can also be used with
    the Mandrake rescue image, making it much easier to recover from severe system
    failures. Would you like to create a bootdisk for your system?
    %s
hu: Az indítólemez lehetővé teszi, hogy a Linux operációs rendszert a normál
    rendszerindító program nélkül is el lehessen indítani. Ez akkor hasznos,
    ha nem kíván LILO-t (illetve GRUB-ot) telepíteni a gépre, vagy egy másik
    operációs rendszer letörli a LILO-t, vagy a LILO nem működik az adott
    hardver-konfigurációval. Az indítólemezt használhatja a Mandrake
    helyreállítólemezzel együtt is, így sokkal egyszerűbb a helyreállítás egy
    rendszerhiba után. Szeretne most indítólemezt készíteni a rendszerhez?
    %s

en: A custom bootdisk provides a way of booting into your Linux system without
    depending on the normal bootloader. This is useful if you don't want to install
    SILO on your system, or another operating system removes SILO, or SILO doesn't
    work with your hardware configuration. A custom bootdisk can also be used with
    the Mandrake rescue image, making it much easier to recover from severe system
    failures.
    
    If you want to create a bootdisk for your system, insert a floppy in the first
    drive and press "Ok".
hu: Az indítólemez segítségével a Linux rendszer akkor is elindítható, ha a
    merevlemezről történő indítás nem működik. Ez például akkor hasznos, ha
    nem kíván rendszerindító programot telepíteni, vagy egy másik operációs
    rendszer eltávolította a SILO-t, vagy ha a program nem tudja lekezelni a
    gép hardverét. Az indítólemez a Mandrake helyreállítólemezzel is
    használható, hogy súlyos meghibásodás esetén a rendszer állapota könnyen
    visszaállítható legyen.
    
    Ha szeretne indítólemezt készíteni, helyezzen be egy floppyt az
    első meghajtóba és nyomja meg az "OK" gombot.

en: A graphical environment with user-friendly set of applications and desktop tools
hu: Grafikus környezet felhasználóbarát alkalmazásokkal és segédprogramokkal

en: A library which defends against buffer overflow and format string attacks.
hu: Könyvtár, amely védelmet nyújt a puffertúlcsordulásos és a formátumsztringes támadások ellen.

en: A printer named "%s" already exists under %s. 
    Click "Transfer" to overwrite it.
    You can also type a new name or skip this printer.
hu: A(z) "%s" nevű nyomtató már létezik itt: %s. 
    Kattintson az "Átvitel" gombra annak felülírásához.
    Esetleg adjon meg egy másik nevet vagy hagyja ki a nyomtatót.

en: A problem occured while restarting the network: 
    
    %s
hu: Hiba történt a hálózatkezelés újraindításakor: 
    
    %s

en: A tool to monitor your logs
hu: Naplófigyelő

en: A valid URI must be entered!
hu: Érvényes URI-t kell megadni.

en: ADSL connection
hu: ADSL-kapcsolat

en: ALL existing partitions and their data will be lost on drive %s
hu: MINDEN létező partíció és rajtuk minden adat elvész a(z) "%s" meghajtón

en: Abiword
hu: AbiWord

en: Abort
hu: Megszakítás

en: About
hu: Névjegy

en: About Harddrake
hu: A HardDrake névjegye

en: Accept
hu: Elfogadom

en: Accept user
hu: Név elfogadása

en: Account Login (user name)
hu: Felhasználónév

en: Account Password
hu: Jelszó

en: Activates/Deactivates all network interfaces configured to start
    at boot time.
hu: Aktiválja vagy deaktiválja a rendszerindításnál automatikusan induló
    hálózati csatolókat.

en: Adapter %s: %s
hu: %s. csatoló: %s

en: Add
hu: Hozzáadás

en: Add Client -->
hu: Kliens felvétele -->

en: Add User -->
hu: Felhasználó felvétele -->

en: Add a module
hu: Modul hozzáadása

en: Add a new printer
hu: Nyomtató hozzáadása

en: Add a new rule at the end
hu: Új szabály felvétele a lista végére

en: Add a user
hu: Felhasználó felvétele

en: Add an item
hu: Elem hozzáadása

en: Add this printer to Star Office/OpenOffice.org/GIMP
hu: A nyomtató felvétele a StarOffice/OpenOffice.org/GIMP programba

en: Add to LVM
hu: Hozzáadás LVM-hez

en: Add to RAID
hu: Hozzáadás RAID-hez

en: Add user
hu: Felhasználó hozzáadása

en: Add/Del Clients
hu: Kliensek felvétele/törlése

en: Add/Del Users
hu: Felhasználók felvétele/törlése

en: Adding printer to Star Office/OpenOffice.org/GIMP
hu: A nyomtató felvétele a StarOffice/OpenOffice.org/GIMP programba

en: Advanced
hu: Speciális

en: Advanced Configuration
hu: Speciális beállítások

en: Advanced Options
hu: Speciális opciók

en: Afghanistan
hu: Afganisztán

en: After changing type of partition %s, all data on this partition will be lost
hu: A(z) %s partíció típusának módosítása után a partíción levő adatok elvesznek

en: After formatting partition %s, all data on this partition will be lost
hu: A(z) %s partíció formázásakor a partíción található adatok elvesznek!

en: After resizing partition %s, all data on this partition will be lost
hu: A(z) %s partíció átméretezésekor a partíción található adatok elvesznek

en: After this is done, we recommend that you restart your X environment to avoid any hostname-related problems.
hu: Annak elvégzése után érdemes újraindítani az X környezetet,
    hogy a gépnév módosításából eredő problémák elkerülhetők legyenek.

en: Albania
hu: Albánia

en: Albanian
hu: albán

en: Alcatel speedtouch usb
hu: Alcatel Speed Touch USB

en: Algeria
hu: Algéria

en: All
hu: Mind

en: All data on this partition should be backed-up
hu: Készítsen biztonsági mentést erről a partícióról

en: All incidents will be followed up by a single qualified MandrakeSoft technical expert.
hu: Az összes bejelentést a MandrakeSoft ugyanazon szakembere fogja kezelni

en: All languages
hu: Az összes nyelv

en: All primary partitions are used
hu: Mindegyik elsődleges partíció foglalt

en: Allow all users
hu: Az összes felhasználó engedélyezése

en: Alt and Shift keys simultaneously
hu: Alt és Shift gombok egyszerre

en: Alternative drivers
hu: Alternatív meghajtók

en: Alternative test page (A4)
hu: Más tesztoldal (A4)

en: Alternative test page (Letter)
hu: Más tesztoldal (Letter)

en: American Samoa
hu: Amerikai Samoa

en: Amusement programs: arcade, boards, strategy, etc
hu: Játékprogramok: lövöldözős, táblás, stratégiai, ...

en: An error occurred
hu: Hiba lépett fel

en: An error occurred - no valid devices were found on which to create new filesystems. Please check your hardware for the cause of this problem
hu: Hiba történt - nincs olyan meghajtó, amelyen új fájlrendszert lehetne létrehozni. Ellenőrizze a gépben található eszközöket.

en: An error occurred, but I don't know how to handle it nicely.
    Continue at your own risk.
hu: Hiba történt, de nem tudom megfelelően lekezelni.
    Folytatás az Ön saját felelősségére.

en: An error occurred:
    %s
    Try to change some parameters
hu: Hiba lépett fel:
    %s
    Módosítson néhány paramétert.

en: An online platform to respond to company's specific support needs
hu: Webes támogatási rendszer vállalati igényekhez

en: Anacron is a periodic command scheduler.
hu: Anacron, a parancsidőzítő.

en: Another one
hu: Másik

en: Antarctica
hu: Antarktisz

en: Antigua and Barbuda
hu: Antigua és Barbuda

en: Apache World Wide Web Server
hu: Apache World Wide Web kiszolgáló

en: Apache is a World Wide Web server. It is used to serve HTML files and CGI.
hu: Az Apache egy WWW szerver. HTML fájlokat és CGI-t tesz elérhetővé
    a hálózaton keresztül.

en: Append
hu: Hozzáfűzés

en: Application:
hu: Alkalmazás:

en: Apply
hu: Alkalmazás

en: Arabic
hu: arab

en: Are you sure that you want to set up printing on this machine?
hu: Biztosan be szeretné állítani a nyomtatást ezen a gépen?

en: Area:
hu: Terület:

en: Argentina
hu: Argentína

en: Armenia
hu: Örményország

en: Armenian (old)
hu: örmény (régi)

en: Armenian (phonetic)
hu: örmény (fonetikus)

en: Armenian (typewriter)
hu: örmény (írógép)

en: Assign raw devices to block devices (such as hard drive
    partitions), for the use of applications such as Oracle or DVD players
hu: Közvetlen elérésű (raw) eszközök blokkeszközökhöz való rendelése (például
    merevlemezes partíciókhoz), hogy az alkalmazásokból (Oracle, DVD-lejátszók,
    ...) hozzáférhetők legyenek.

en: Audio-related tools: mp3 or midi players, mixers, etc
hu: Hangkezelő eszközök: MP3- és MIDI-lejátszók, hangkeverők, ...

en: Australia
hu: Ausztrália

en: Australian Optus cable TV
hu: Ausztrál Optus kábeltelevízió

en: Austria
hu: Ausztria

en: Authentication
hu: Felhasználóazonosítás

en: Authentication LDAP
hu: LDAP-alapú azonosítás

en: Authentication NIS
hu: NIS-alapú azonosítás

en: Authentication Windows Domain
hu: Hitelesítési Windows-tartomány

en: Author:
hu: Szerző:

en: Auto Install
hu: Automatikus telepítés

en: Auto Install Configurator
hu: Az automatikus telepítés beállításai

en: Auto allocate
hu: Automatikus helyfoglalás

en: Auto-detect
hu: Automatikus felderítés

en: Auto-detect printers connected directly to the local network
hu: A hálózatra csatlakoztatott nyomtatók automatikus felderítése

en: Auto-detect printers connected to machines running Microsoft Windows
hu: A windowsos gépekre csatlakoztatott nyomtatók automatikus felderítése

en: Auto-detect printers connected to this machine
hu: A helyi nyomtatók automatikus felderítése

en: Auto-detected
hu: Automatikusan felderítve

en: Autologin
hu: Automatikus bejelentkezés

en: Automated
hu: Automatikus

en: Automatic IP
hu: Automatikus IP-cím

en: Automatic Steps Configuration
hu: Az automatikus lépések beállításai

en: Automatic detection and configuration of hardware at boot.
hu: A hardvereszközök automatikus felismerése és beállítása a rendszer indulásakor.

en: Automatic reconfiguration
hu: Automatikus újrakonfigurálás

en: Automatic regeneration of kernel header in /boot for
    /usr/include/linux/{autoconf,version}.h
hu: A kernel fejlécének automatikus újragenerálása a /boot-ban a
    /usr/include/linux/{autoconf,version}.h alapján

en: Automatic time synchronization (using NTP)
hu: Automatikus időszinkronizáció (NTP-vel)

en: Automatically switch on numlock key locker under console
    and XFree at boot.
hu: A NumLock automatikus bekapcsolása indításkor a konzolon és az
    XFree-ben.

en: Autoprobe
hu: Automatikus detektálás

en: Available printers
hu: Az elérhető nyomtatók

en: Azerbaidjani (latin)
hu: azerbajdzsáni (latin)

en: Azerbaijan
hu: Azerbajdzsán

en: Backup %s to %s.old
hu: "%s" mentése "%s.old" névre

en: Backup Now
hu: Mentés most

en: Backup Now from configuration file
hu: Mentés most a beállítások alapján

en: Backup Other files...
hu: Egyéb fájlok mentése...

en: Backup User files...
hu: Felhasználói fájlok mentése...

en: Backup Users
hu: A felhasználók adatainak mentése

en: Backup files are corrupted
hu: A mentésfájlok sérültek

en: Backup files not found at %s.
hu: Mentésfájlok nem találhatók itt: %s.

en: Backup other files
hu: Egyéb fájlok mentése

en: Backup system
hu: A rendszer mentése

en: Backup system files
hu: Rendszerfájlok mentése

en: Backup system files...
hu: Rendszerfájlok mentése...

en: Backup the system files before:
hu: Az ez előtti rendszerfájlok mentése:

en: Backup user files
hu: Felhasználói fájlok mentése

en: Backup your System files. (/etc directory)
hu: Rendszerfájlok mentése (/etc könyvtár)

en: Bad backup file
hu: Hibás mentésfájl

en: Bad choice, try again
hu: Nem megfelelő választás, próbálja meg újra

en: Bad package
hu: Hibás csomag

en: Bad password on %s
hu: Hibás jelszó ezen: %s

en: Bahamas
hu: Bahama-szigetek

en: Basic
hu: Alapvető

en: Be careful: this operation is dangerous.
hu: Vigyázat! Ez a művelet adatvesztést okozhat.

en: Be sure a media is present for the device %s
hu: Biztosítsa, hogy a(z) %s eszközben legyen adathordozó

en: Because you are doing a network installation, your network is already configured.
    Click on Ok to keep your configuration, or cancel to reconfigure your Internet & Network connection.
hu: Mivel a hálózaton keresztül telepít, a hálózat beállítása már megtörtént.
    Kattintson az OK gombra a beállítások megtartásához, vagy a Mégsem gombra
    a hálózat és az internetkapcsolat újbóli beállításához.

en: Become a MandrakeExpert
hu: Legyen Mandrake-szakértő (MandrakeExpert)

en: Before continuing, you should carefully read the terms of the license. It
    covers the entire Mandrake Linux distribution. If you do agree with all the
    terms in it, check the "Accept" box. If not, simply turn off your
    computer.
hu: Mielőtt továbblépne, olvassa át alaposan a licencegyezményt, amely az
    egész Mandrake Linux disztribúcióra érvényes. Ha elfogadja az abban szereplő
    feltételeket, akkor jelölje be az "Elfogadom" opciót. Ha nem fogadja el
    valamelyik feltételt, kapcsolja ki a számítógépet.

en: Before installing any fonts, be sure that you have the right to use and install them on your system.
    
    -You can install the fonts the normal way. In rare cases, bogus fonts may hang up your X Server.
hu: Mielőtt bármilyen betűtípus telepítésébe kezdene, bizonyosodjon meg arról, hogy van joga azok telepítéséhez illetve használatához.
    
    -A betűtípusokat a szokott módon telepítheti. Bizonyos hibás betűtípusok lefagyaszthatják az X-kiszolgálót.

en: Belarus
hu: Fehéroroszország

en: Belarusian
hu: fehérorosz

en: Belgian
hu: belga

en: Bengali
hu: bengáli

en: Bolivia
hu: Bolívia

en: Books and Howto's on Linux and Free Software
hu: Könyvek és HOGYAN-ok a Linuxról és a szabad szoftverekről

en: Boot
hu: Rendszerindítás

en: Boot Floppy
hu: Rendszerindító floppy

en: Boot ISO
hu: Rendszerindító ISO-fájl

en: Boot Protocol
hu: Beállítási protokoll

en: Boot Style Configuration
hu: A rendszerindítás beállításai

en: Boot device
hu: Rendszerindítási eszköz

en: Bootloader
hu: Rendszerbetöltő

en: Bootloader installation
hu: A rendszerindító program telepítése

en: Bootloader main options
hu: Rendszerindítási beállítások

en: Bootloader to use
hu: A használni kívánt rendszerbetöltő

en: Bootsplash
hu: Indítási kép

en: Bosnia and Herzegovina
hu: Bosznia és Hercegovina

en: Bosnian
hu: boszniai

en: Both Shift keys simultaneously
hu: A két Shift gomb egyszerre

en: Bouvet Island
hu: Bouvet-sziget

en: Brazil
hu: Brazília

en: Brazilian (ABNT-2)
hu: brazil (ABNT-2)

en: Bridges and system controllers
hu: Hidak és rendszervezérlők

en: Bringing down the network
hu: A hálózatkezelés leállítása

en: Bringing up the network
hu: A hálózatkezelés elindítása

en: British Indian Ocean Territory
hu: Brit indiai óceáni terület

en: Browse
hu: Böngészés

en: Browse to new restore repository.
hu: Átlépés egy másik visszaállítási tárhelyre.

en: Build All Kernels -->
hu: Az összes kernel elkészítése -->

en: Build Backup
hu: Mentésfájlok elkészítése

en: Build Single NIC -->
hu: Egyetlen NIC-fájl készítése -->

en: Build Whole Kernel -->
hu: Teljes kernel elkészítése -->

en: Build the disk
hu: A lemez elkészítése

en: Bulgaria
hu: Bulgária

en: Bulgarian (BDS)
hu: bolgár (BDS)

en: Bulgarian (phonetic)
hu: bolgár (fonetikus)

en: Bus
hu: Busz

en: Bus identification
hu: Busz-azonosítás

en: Button 2 Emulation
hu: A 2. gomb emulálása

en: Button 3 Emulation
hu: A 3. gomb emulálása

en: Button `%s': %s
hu: "%s" gomb: %s

en: Buttons emulation
hu: Egérgomb-emuláció

en: C and C++ development libraries, programs and include files
hu: C/C++ fejlesztőkönyvtárak, programok és include fájlok

en: CD in place - continue.
hu: A CD a helyén van - folytatás.

en: CD/DVD burners
hu: CD-/DVD-írók

en: CDROM
hu: CD-ROM

en: CDROM / DVDROM
hu: CD-ROM / DVD-ROM

en: CUPS - Common Unix Printing System
hu: CUPS - Common UNIX Printing System

en: CUPS configuration
hu: CUPS-beállítások

en: CUPS does not support printers on Novell servers or printers sending the data into a free-formed command.
hu: A CUPS nem támogatja a Novell-alapú és a kötetlen parancsformátumú nyomtatókat.

en: Cable connection
hu: Kábeles kapcsolat

en: Calendar
hu: Naptár

en: Cambodia
hu: Kambodzsa

en: Cameroon
hu: Kamerun

en: Can't access kernel modules corresponding to your kernel (file %s is missing), this generally means your boot floppy in not in sync with the Installation medium (please create a newer boot floppy)
hu: Nem érhetők el a megfelelő kernelmodulok (hiányzó fájl: %s). Ez általában azt jelenti, hogy az indítólemez nincs összhangban a telepítési médiummal. Készítsen egy újabb indítólemezt.

en: Can't add a partition to _formatted_ RAID md%d
hu: Nem tudok partíciót hozzáadni a _formázott_ RAID md%d bejegyzéshez

en: Can't create catalog!
hu: Katalógus nem hozható létre.

en: Can't find %s on %s
hu: %s nem található itt: %s

en: Can't launch mkinitrd -f /boot/initrd-%s.img %s.
hu: Nem indítható el: mkinitrd -f /boot/initrd-%s.img %s.

en: Can't login using username %s (bad password?)
hu: Nem sikerült bejelentkezni %s néven (helytelen jelszó?)

en: Can't make screenshots before partitioning
hu: Partícionálás előtt nem készíthetők képernyőfelvételek

en: Can't relaunch LiLo!
    Launch "lilo" as root in command line to complete LiLo theme installation.
hu: A LILO elindítása sikertelen.
    A LILO-téma telepítésének befejezéséhez adja ki parancssorban a "lilo"
    parancsot rendszergazdaként.

en: Can't unset mount point as this partition is used for loop back.
    Remove the loopback first
hu: Nem lehet megszüntetni a csatlakoztatási pontot, mert ez egy loopback
    partíció. Először távolítsa el a loopback-et.

en: Can't use broadcast with no NIS domain
hu: Nem lehet broadcast-ot használni NIS tartomány nélkül

en: Can't write /etc/sysconfig/bootsplash
    File not found.
hu: A /etc/sysconfig/bootsplash fájl nem írható:
    a fájl nem található.

en: Can't write /etc/sysconfig/bootsplash.
hu: A /etc/sysconfig/bootsplash fájl nem írható.

en: Canada
hu: Kanada

en: Canada (cable)
hu: Kanada (kábel)

en: Canadian (Quebec)
hu: kanadai (Quebec)

en: Cancel
hu: Mégsem

en: CapsLock key
hu: CapsLock gomb

en: Card IO
hu: Kártya IO

en: Card IO_0
hu: Kártya IO_0

en: Card IO_1
hu: Kártya IO_1

en: Card IRQ
hu: Kártya IRQ

en: Card mem (DMA)
hu: Kártya DMA

en: Card model:
hu: Kártyatípus:

en: Cayman Islands
hu: Cayman-szigetek

en: Cd-Rom labeled "%s"
hu: A(z) "%s" címkéjű CD

en: Central African Republic
hu: Közép-Afrikai Köztársaság

en: Certify yourself on Linux
hu: Szerezzen linuxos képesítést

en: Chad
hu: Csád

en: Change
    Restore Path
hu: A visszaállítási
    útvonal módosítása

en: Change Cd-Rom
hu: Cserélje ki a CD lemezt

en: Change partition type
hu: A partíciótípus megváltoztatása

en: Change the printing system
hu: Nyomtatási rendszer módosítása

en: Change type
hu: A típus megváltoztatása

en: Change your Cd-Rom!
    
    Please insert the Cd-Rom labelled "%s" in your drive and press Ok when done.
    If you don't have it, press Cancel to avoid installation from this Cd-Rom.
hu: Cserélje ki a CD-t a meghajtóban!
    
    Tegye be a(z) "%s" feliratú lemezt, és nyomja meg az "OK" gombot.
    Ha nincs ilyen lemeze, nyomja meg a "Mégsem" gombot, így erről a CD-ről
    nem történik telepítés.

en: Channel
hu: Csatorna

en: Check bad blocks?
hu: Ellenőrizzem a rossz blokkokat?

en: Checking %s
hu: %s ellenőrzése

en: Checking installed software...
hu: A telepített szoftverek ellenőrzése...

en: Checking your system...
hu: A rendszer ellenőrzése...

en: China
hu: Kína

en: China (broadcast)
hu: Kína (sugárzás)

en: Choose a file
hu: Válasszon egy fájlt

en: Choose a mirror from which to get the packages
hu: Válasszon tükörkiszolgálót, ahonnan letölti a csomagokat

en: Choose a monitor
hu: A monitor kiválasztása

en: Choose a partition
hu: Válasszon egy partíciót

en: Choose action
hu: Válasszon

en: Choose an X server
hu: Válasszon egy X-kiszolgálót

en: Choose an existing LVM to add to
hu: Válassza ki azt az LVM-et, amelyhez hozzá szeretné adni a lemezt

en: Choose an existing RAID to add to
hu: Válassza ki azt a RAID-et, amelyikhez hozzá szeretné adni a lemezt

en: Choose another partition
hu: Válasszon egy másik partíciót

en: Choose color
hu: Válasszon egy színt

en: Choose file
hu: Válasszon fájlt

en: Choose one of the auto-detected printers from the list or enter the hostname or IP and the optional port number (default is 9100) in the input fields.
hu: Válasszon egy nyomtatót a felderített nyomtatók listájából, vagy adja meg a gépnevet vagy IP-címet és az opcionális portszámot (alapértelmezés: 9100) a megfelelő mezőkben.

en: Choose packages to install
hu: Csomagok kiválasztása

en: Choose the applications that will support the fonts:
hu: Válassza ki, mely alkalmazások fogják használni a betűtípusokat:

en: Choose the connection you want to configure
hu: Válassza ki a beállítani kívánt eszközt

en: Choose the default user:
hu: Adja meg az alapértelmezett felhasználónevet:

en: Choose the floppy drive you want to use to make the bootdisk
hu: Válassza ki azt a floppy-meghajtót, amelyet az indítólemez elkészítéséhez használni kíván

en: Choose the hard drive you want to erase in order to install your new
    Mandrake Linux partition. Be careful, all data present on it will be lost
    and will not be recoverable!
hu: Válassza ki azt a lemezt, amelyet törölni szeretne a Mandrake Linux
    telepítéséhez. Figyelem! A lemezen található adatok elvesznek, és
    később nem nyerhetők vissza!

en: Choose the mount points
hu: Válassza ki a csatolási pontokat

en: Choose the network interface
hu: Hálózati csatoló kiválasztása

en: Choose the new size
hu: Adja meg az új méretet

en: Choose the packages you want to install
hu: Válassza ki a telepítendő csomagokat

en: Choose the partitions you want to format
hu: Válassza ki a formázandó partíciókat

en: Choose the profile to configure
hu: Adja meg a beállítani kívánt profil nevét

en: Choose the resolution and the color depth
hu: Válassza ki a felbontást és a színmélységet

en: Choose the sizes
hu: Adja meg a méreteket

en: Choose the window manager to run:
hu: Válassza ki a használni kívánt ablakkezelőt:

en: Choose which services should be automatically started at boot time
hu: Válassza ki, mely szolgáltatások induljanak el rendszerindításkor

en: Choose your country
hu: Válassza ki az országot

en: Choose your filesystem encryption key
hu: Válasszon fájlrendszer-titkosítási kulcsot

en: Choose your keyboard
hu: Billentyűzet kiválasztása

en: Choosing a display manager
hu: Bejelentkezéskezelő kiválasztása

en: Choosing an arbitratry driver
hu: Tetszőleges meghajtó kiválasztása

en: Christmas Island
hu: Christmas-sziget

en: Chunk size %s
hu: A szelet mérete: %s

en: Circular mounts %s
hu: Körkörös csatlakoztatás - %s

en: Clean /tmp at each boot
hu: A /tmp törlése minden újraindulásnál

en: Clear all
hu: Teljes törlés

en: Click here to launch the wizard ->
hu: A varázsló indításához kattintson ide ->

en: Click on a device in the left tree in order to display its information here.
hu: Ha a bal oldali fában rákattint egy eszközre, megjelennek itt az eszköz adatai.

en: Clients for different protocols including ssh
hu: Kliensprogramok különféle protokollokhoz (például: ssh)

en: Close
hu: Bezárás

en: Cocos (Keeling) Islands
hu: Cocos (Keeling) -szigetek

en: Collapse Tree
hu: A fa összecsukása

en: Color depth: %s
hu: Színmélység: %s

en: Compact
hu: Kompakt

en: Computing FAT filesystem bounds
hu: A FAT fájlrendszer jellemzőinek kiszámítása

en: Computing the size of the Windows partition
hu: A windowsos partíció méretének meghatározása

en: Configuration
hu: Beállítás

en: Configuration Wizards
hu: Beállítási varázslók

en: Configuration of a remote printer
hu: Távoli nyomtató beállítása

en: Configure
hu: Beállítás

en: Configure Internet Access...
hu: Az internet-hozzáférés beállítása...

en: Configure Local Area Network...
hu: A helyi hálózat beállítása...

en: Configure X
hu: Az X beállítása

en: Configure all heads independently
hu: A képernyők egymástól független beállítása

en: Configure bootsplash picture
hu: Az indítási kép beállítása

en: Configure module
hu: Modul beállítása

en: Configure mouse
hu: Egér beállítása

en: Configure networking
hu: Hálózat beállítása

en: Configure only card "%s"%s
hu: Csak a(z) "%s"%s kártya beállítása

en: Configure services
hu: Szolgáltatások beállítása

en: Configure the connection
hu: A kapcsolat beállítása

en: Configure the network now
hu: Hálózat beállítása most

en: Configuring IDE
hu: IDE beállítások

en: Configuring PCMCIA cards...
hu: PCMCIA kártyák beállítása...

en: Configuring applications...
hu: Alkalmazások beállítása...

en: Configuring network
hu: Hálózat beállítása

en: Configuring network device %s
hu: A(z) %s hálózati eszköz beállítása

en: Configuring printer "%s"...
hu: A(z) "%s" nyomtató beállítása...

en: Configuring scripts, installing software, starting servers...
hu: Beállítószkriptek, szoftvertelepítés, szerverek indítása...

en: Configuring...
hu: Beállítás...

en: Congo (Brazzaville)
hu: Kongó (Brazzaville)

en: Congo (Kinshasa)
hu: Kongó (Kinshasa)

en: Congratulations!
hu: Gratulálunk!

en: Congratulations, installation is complete.
    Remove the boot media and press return to reboot.
    
    
    For information on fixes which are available for this release of Mandrake Linux,
    consult the Errata available from:
    
    
    %s
    
    
    Information on configuring your system is available in the post
    install chapter of the Official Mandrake Linux User's Guide.
hu: Gratulálunk, a telepítés sikeresen befejeződött. Vegye ki az adathordozót,
    amiről a rendszer indítása történt (CD, floppylemez, ...), majd nyomja le
    az Enter billentyűt a rendszer újraindításához.
    
    Az ehhez a Mandrake Linux verzióhoz elérhető javításokról a következő
    helyen olvashat:
    
    
    %s
    
    
    A rendszer beállításával kapcsolatban a Mandrake Linux hivatalos
    felhasználói kézikönyvében talál további információkat.

en: Congratulations, the network and Internet configuration is finished.
    The configuration will now be applied to your system.
hu: Gratulálunk! A hálózat és az internet-hozzáférés beállítása befejeződött.
    
    Most érvényesítem az új beállításokat.

en: Connect
hu: Csatlakozás

en: Connect to the Internet
hu: Csatlakozás az internethez

en: Connect your printer to a Linux server and let your Windows machine(s) connect to it as a client.
    
    Do you really want to continue setting up this printer as you are doing now?
hu: Csatlakoztassa a nyomtatót egy linuxos kiszolgálóhoz, és tegye lehetővé a windowsos gépek számára az ahhoz kliensként való csatlakozást.
    
    Valóban folytatni szeretné a nyomtató ilyen módon történő beállítását?

en: Connect...
hu: Csatlakozás...

en: Connected
hu: Csatlakozva

en: Connection Configuration
hu: A kapcsolat beállítása

en: Connection name
hu: Csatlakozás neve

en: Connection speed
hu: Csatlakozási sebesség

en: Connection timeout (in sec)
hu: A csatlakozás várakozási ideje (másodpercben)

en: Connection type:
hu: A csatlakozás típusa:

en: Console Tools
hu: Parancssoros eszközök

en: Contacting Mandrake Linux web site to get the list of available mirrors...
hu: Kapcsolódás a Mandrake Linux webkiszolgálójához; az elérhető tükörkiszolgálók listájának lekérdezése...

en: Contacting the mirror to get the list of available packages...
hu: Kapcsolatfelvétel a tükörkiszolgálóval; az elérhető csomagok listájának letöltése...

en: Content of the file
hu: A fájl tartalma

en: Continue
hu: Folytatás

en: Continue anyway?
hu: Folytassam a műveletet?

en: Control and Shift keys simultaneously
hu: Control és Shift gombok egyszerre

en: Cook Islands
hu: Cook-szigetek

en: Copy %s to %s
hu: "%s" másolása ebbe: "%s"

en: Copy fonts on your system
hu: Betűtípusok másolása a rendszerbe

en: Copying %s
hu: %s másolása

en: Cote d'Ivoire
hu: Elefántcsontpart

en: Couldn't access the floppy!
hu: A floppy nem elérhető.

en: Country
hu: Ország

en: Create
hu: Létrehozás

en: Create a bootdisk
hu: Indítólemez készítése

en: Create a new partition
hu: Új partíció létrehozása

en: Create new theme
hu: Új téma létrehozása

en: Create/Transfer
    backup keys for SSH
hu: Mentési kulcsok
    létrehozása/átvitele SSH-hoz

en: Creating and formatting file %s
hu: %s fájl létrehozása és formázása

en: Creating auto install floppy
hu: Automatikus telepítőfloppy készítése

en: Creating auto install floppy...
hu: Automatikus telepítőfloppy készítése...

en: Creating bootdisk...
hu: Indítólemez készítése...

en: Croatia
hu: Horvátország

en: Croatian
hu: horvát

en: Cron not available yet as non-root
hu: A Cron egyelőre csak a rendszergazda számára elérhető

en: Ctrl and Alt keys simultaneously
hu: Ctrl és Alt gombok egyszerre

en: Cuba
hu: Kuba

en: Current configuration of `%s':
    
    Network: %s
    IP address: %s
    IP attribution: %s
    Driver: %s
hu: "%s" jelenlegi beállítása:
    
    Hálózat: %s
    IP-cím: %s
    IP-címkiosztás: %s
    Meghajtó: %s

en: Current interface configuration
hu: Jelenlegi csatolóbeállítás

en: Current user
hu: Aktuális felhasználó

en: Custom
hu: Egyéni

en: Custom Restore
hu: Egyéni visszatöltés

en: Custom disk partitioning
hu: Egyéni lemezpartícionálás

en: Cylinder %d to %d
hu: A(z) %d. cilindertől a(z) %d.-ig

en: Cyprus
hu: Ciprus

en: Czech (QWERTY)
hu: cseh (QWERTY)

en: Czech (QWERTZ)
hu: cseh (QWERTZ)

en: Czech Republic
hu: Cseh Köztársaság

en: DHCP Client
hu: DHCP-kliens

en: DHCP Server Configuration.
    
    Here you can select different options for the DHCP server configuration.
    If you don't know the meaning of an option, simply leave it as it is.
hu: A DHCP-kiszolgáló beállítása.
    
    Itt különböző opciók választhatók ki a DHCP-kiszolgáló beállításához.
    Ha egy opció jelentését nem ismeri, akkor ne módosítsa azt.

en: DHCP client
hu: DHCP-kliens

en: DNS server
hu: DNS-kiszolgáló

en: DNS server address should be in format 1.2.3.4
hu: A DNS-kiszolgáló címének formátuma 1.2.3.4 legyen

en: DOS drive letter: %s (just a guess)
hu: DOS-meghajtó betűjele: %s (ez csak egy tipp)

en: Danish
hu: dán

en: Database
hu: Adatbázis

en: Database Server
hu: Adatbázis-kiszolgáló

en: Default
hu: Alapértelmezés

en: Default OS?
hu: Az alapértelmezett op. rendszer?

en: Default printer
hu: Az alapértelmezett nyomtató

en: Del profile...
hu: Profil törlése...

en: Delay before booting default image
hu: Várakozási idő az alapértelmezett rendszer betöltése előtt

en: Delete
hu: Törlés

en: Delete All NBIs
hu: Az összes NBI törlése

en: Delete Hard Drive tar files after backup to other media.
hu: A merevlemezen levő "tar" fájlok törlése más médiumra való mentés után.

en: Delete selected rule
hu: A kijelölt szabály törlése

en: Denmark
hu: Dánia

en: Description
hu: Leírás

en: Description of the fields:
hu: A mezők leírása:

en: Description:
    
      Drakbackup is used to backup your system.
      During the configuration you can select: 
    	- System files, 
    	- Users files, 
    	- Other files.
    	or All your system ...  and Other (like Windows Partitions)
    
      Drakbackup allows you to backup your system on:
    	- Harddrive.
    	- NFS.
    	- CDROM (CDRW), DVDROM (with autoboot, rescue and autoinstall.).
    	- FTP.
    	- Rsync.
    	- Webdav.
    	- Tape.
    
      Drakbackup allows you to restore your system to
      a user selected directory.
    
      Per default all backups will be stored on your
      /var/lib/drakbackup directory
    
      Configuration file:
    	/etc/drakconf/drakbackup/drakbackup.conf
    
    Restore Step:
      
      During the restore step, DrakBackup will remove 
      your original directory and verify that all 
      backup files are not corrupted. It is recommended 
      you do a last backup before restoring.
hu: Leírás:
    
      A DrakBackup program a rendszer mentésére használható.
      Beállítható, mi legyen mentve:
    	- rendszerfájlok
    	- felhasználói fájlok
    	- egyéb fájlok
    	vagy a teljes rendszer és az egyéb adatok (például Windows partíciók)
    
      A DrakBackup a következő helyekre képes menteni:
    	- merevlemez
    	- NFS
    	- CD (CD-RW), DVD (automatikus rendszerindítással,
    	  helyreállítással és automatikus telepítéssel)
    	- FTP
    	- rsync
    	- Webdav
    	- szalag
    
      A DrakBackup lehetővé teszi a rendszernek egy kiválasztott
      könyvtárba való visszatöltését.
    
      Alapértelmezés szerint az összes mentés a /var/lib/drakbackup
      könyvtárba kerül.
    
      A beállításokat tartalmazó fájl:
    	/etc/drakconf/drakbackup/drakbackup.conf
    
    Mentés visszatöltése:
    
      Visszatöltés közben a DrakBackup eltávolítja az
      eredeti könyvtárt, és ellenőrzi, hogy nincsenek-e
      megsérülve a mentéseket tároló fájlok. Visszatöltés
      előtt javasolt még egy mentést készíteni.

en: Detailed information
hu: Részletes információ

en: Details
hu: Részletek

en: Detected %s
hu: Felismert eszköz: %s

en: Detected hardware
hu: A megtalált hardver

en: Detected model: %s %s
hu: Felismert modell: %s %s

en: Detecting devices...
hu: Eszközök keresése...

en: Detection in progress
hu: Felderítés folyamatban

en: Devanagari
hu: devanagari

en: Development
hu: Fejlesztés

en: Development simplified
hu: Egyszerű fejlesztés

en: Device:
hu: Eszköz:

en: Dialing mode
hu: Tárcsázási mód

en: Dialup options
hu: Modemes csatlakozás beállításai

en: Did it work properly?
hu: Sikerült a nyomtatás?

en: Directory %s already contains data
    (%s)
hu: A(z) %s könyvtár már tartalmaz adatot
    (%s)

en: Disable Server
hu: A kiszolgáló kikapcsolása

en: Disabling servers...
hu: A kiszolgálók letiltása...

en: Disconnect
hu: A kapcsolat bontása

en: Disconnect...
hu: A kapcsolat bontása...

en: Discover MandrakeClub and Mandrake Corporate Club
hu: Fedezze fel a MandrakeClub és a Mandrake Corporate Club szolgáltatásokat

en: Discover MandrakeSoft's training catalogue Linux-Campus
hu: Fedezze fel a MandrakeSoft oktatási anyagait: Linux-Campus

en: Discover the most up-to-date graphical and multimedia tools!
hu: Fedezze fel a legújabb grafikai és multimédiás eszközöket!

en: Disk
hu: Lemez

en: Display logo on Console
hu: Logó megjelenítése a konzolon

en: Display theme
    under console
hu: Téma megjelenítése
    a konzolon

en: Do
hu: Végrehajtás

en: Do it!
hu: Mehet!

en: Do new backup before restore (only for incremental backups.)
hu: Új mentés készítése visszatöltés előtt (csak inkrementális mentéshez)

en: Do not include critical files (passwd, group, fstab)
hu: A kritikus fájlok kihagyása (passwd, group, fstab)

en: Do not include the browser cache
hu: A böngésző-gyorstár kihagyása

en: Do not print any test page
hu: Ne nyomtasson tesztoldalt

en: Do not transfer printers
hu: Az átvitel kihagyása

en: Do nothing
hu: Ne tegyen semmit

en: Do you have an ISA sound card?
hu: Van ISA hangkártyája?

en: Do you have another one?
hu: Van még másik is?

en: Do you have any %s interfaces?
hu: Van valamilyen %s csatoló?

en: Do you really want to remove the printer "%s"?
hu: Biztosan el szeretné távolítani a(z) "%s" nyomtatót?

en: Do you want the BackSpace to return Delete in console?
hu: Parancsértelmezőben a BackSpace billentyű "Delete"-et jelentsen?

en: Do you want to click on this button?
hu: Szeretne rákattintani erre a gombra?

en: Do you want to enable printing on printers in the local network?
hu: Szeretné lehetővé tenni a nyomtatást a helyi hálózat nyomtatóin?

en: Do you want to enable printing on the printers mentioned above or on printers in the local network?
hu: Szeretné lehetővé tenni a nyomtatást a fenti nyomtatókon vagy a helyi hálózat nyomtatóin?

en: Do you want to enable printing on the printers mentioned above?
hu: Szeretné lehetővé tenni a nyomtatást a fenti nyomtatókon?

en: Do you want to save /etc/fstab modifications
hu: El szeretné menteni az /etc/fstab fájlban végrehajtott módosításokat?

en: Do you want to set this printer ("%s")
    as the default printer?
hu: Be szeretné állítani a(z) "%s"
    nyomtatót alapértelmezettnek?

en: Do you want to start the connection at boot?
hu: Jöjjön létre a kapcsolat a rendszer indulásakor?

en: Do you want to test the configuration?
hu: Ki szeretné próbálni a beállításokat?

en: Do you want to try to connect to the Internet now?
hu: Kipróbáljuk az internetkapcsolatot most?

en: Do you want to use aboot?
hu: Szeretné az aboot-ot használni?

en: Do you want to use this feature?
hu: Szeretné használni ezt a lehetőséget?

en: Documentation
hu: Dokumentáció

en: Does not appear to be recordable media!
hu: Úgy tűnik, az adathordozó nem írható.

en: Domain
hu: Tartomány

en: Domain Admin Password
hu: Tartományadminisztrátor jelszava

en: Domain Admin User Name
hu: Tartományadminisztrátor felhasználói neve

en: Domain Authentication Required
hu: Tartományi azonosítás szükséges

en: Domain Name Resolver
hu: Tartománynév-feloldó

en: Domain Name Server
hu: Tartománynév-kiszolgáló

en: Domain Name and Network Information Server
hu: DNS- és NIS-kiszolgáló

en: Domain name
hu: Tartománynév

en: Dominica
hu: Dominika

en: Dominican Republic
hu: Dominikai Köztársaság

en: Done
hu: Kész

en: Down
hu: Le

en: DrakFloppy Error: %s
hu: DrakFloppy hiba: %s

en: DrakSec Basic Options
hu: DrakSec - alapvető beállítások

en: Drakbackup
hu: DrakBackup

en: Drakbackup Configuration
hu: A DrakBackup beállítása

en: Drakperm is used to see files to use in order to fix permissions, owners, and groups via msec.
    You can also edit your own rules which will owerwrite the default rules.
hu: A Drakperm az "msec" által kezelt engedélyeknek, tulajdonosoknak és csoportoknak a karbantartására használható.
    A felhasználó módosíthatja a saját szabályait, felüldefiniálva ezzel az alapértelmezett szabályokat.

en: Driver
hu: Meghajtó

en: Driver:
hu: Meghajtó:

en: Duplicate mount point %s
hu: A következő csatolási pont kétszer van megadva: %s

en: Dutch
hu: holland

en: Dvorak
hu: Dvorak-féle

en: Dvorak (Norwegian)
hu: Dvorak-féle (norvég)

en: Dvorak (Swedish)
hu: Dvorak-féle (svéd)

en: Dvorak (US)
hu: Dvorak-féle (USA)

en: EIDE/SCSI channel
hu: EIDE-/SCSI-csatorna

en: ERROR: Cannot spawn %s.
hu: HIBA: Nem hajtható végre: %s.

en: East Europe
hu: Kelet-Európa

en: East Timor
hu: Kelet-Timor

en: Edit current rule
hu: Aktuális szabály módosítása

en: Editors, shells, file tools, terminals
hu: Szövegszerkesztők, parancsértelmezők, fájlkezelők, terminálprogramok

en: Egypt
hu: Egyiptom

en: Either the server name or the server's IP must be given!
hu: A kiszolgáló nevét vagy IP-címét meg kell adni!

en: El Salvador
hu: Salvador

en: Empty
hu: Üres

en: Empty label not allowed
hu: A címke nem lehet üres

en: Emulate third button?
hu: Emuláljam a harmadik gombot?

en: Enable ACPI
hu: ACPI bekapcsolása

en: Enable CD Boot?
hu: CD-ről történhet rendszerindítás?

en: Enable OF Boot?
hu: OF-ről történhet rendszerindítás?

en: Enable Server
hu: A kiszolgáló bekapcsolása

en: Enable multiple profiles
hu: Több profil engedélyezése

en: Enabling servers...
hu: A kiszolgálók engedélyezése...

en: Enabling swap partition %s
hu: A(z) %s lapozópartíció bekapcsolása

en: Encryption key
hu: Titkosítási kulcs

en: Encryption key (again)
hu: Titkosítási kulcs (még egyszer)

en: Enter a printer device URI
hu: A nyomtatóeszköz URI-ja

en: Enter a user
    %s
hu: Adjon meg egy felhasználónevet
    %s

en: Entering step `%s'
hu: A következő lépés: "%s"

en: Entries you'll have to fill:
    %s
hu: Kitöltendő bejegyzések:
    %s

en: Equatorial Guinea
hu: Egyenlítői Guinea

en: Erase entire disk
hu: A teljes lemez törlése

en: Error
hu: Hiba

en: Error during sending file via FTP.
     Please correct your FTP configuration.
hu: Hiba a fájl FTP-vel való átvitele közben.
     Ellenőrizze az FTP-vel kapcsolatos beállításokat.

en: Error during sendmail.
      Your report mail was not sent.
      Please configure sendmail
hu: Hiba a sendmail hívása közben.
      A jelentés nem lett elküldve.
      Ellenőrizze a sendmail beállítását.

en: Error installing aboot, 
    try to force installation even if that destroys the first partition?
hu: Hiba az aboot telepítésekor.
    Próbáljam újra a telepítést akkor is, ha ez esetleg tönkreteszi az első
    partíciót?

en: Error opening %s for writing: %s
hu: Hiba történt %s írásra való megnyitásánál: %s

en: Error reading file %s
hu: Hiba a(z) %s fájl olvasása közben

en: Error writing to file %s
hu: Hiba a(z) %s fájl írása közben

en: Error!
hu: Hiba!

en: Error: The "%s" driver for your sound card is unlisted
hu: Hiba: a hangkártya meghajtója (%s) nem elérhető

en: Estimating
hu: Becslés

en: Estonia
hu: Észtország

en: Estonian
hu: észt

en: Etherboot Floppy/ISO
hu: Etherboot floppy/ISO

en: Etherboot ISO image is %s
hu: Az Etherboot ISO-fájl: %s

en: Ethernet Card
hu: Ethernet-kártya

en: Ethernetcard
hu: Ethernet-kártya

en: Ethiopia
hu: Etiópia

en: European protocol
hu: Európai protokoll

en: European protocol (EDSS1)
hu: Európai protokoll (EDSS1)

en: Every printer needs a name (for example "printer"). The Description and Location fields do not need to be filled in. They are comments for the users.
hu: Minden nyomtatóhoz meg kell adni egy nevet (például: "nyomtató"). A Leírás és Hely mezőket nem kötelező kitölteni, csak tájékoztatási célt szolgálnak.

en: Everything (no firewall)
hu: Minden (nincs tűzfal)

en: Everything has been configured.
    You may now share Internet connection with other computers on your Local Area Network, using automatic network configuration (DHCP).
hu: A beállítás sikeresen befejeződött.
    Az internetkapcsolat most már bármelyik, a helyi hálózaton található géppel megosztható az automatikus hálózati címkiosztás (DHCP) segítségével.

en: Exit
hu: Kilépés

en: Exit install
hu: Kilépés a telepítőből

en: Expand Tree
hu: A fa kibontása

en: Expert Area
hu: Csak szakértőknek

en: Expert Mode
hu: Szakértői mód

en: Extended partition not supported on this platform
hu: A kiterjesztett (extended) partíció nem támogatott ezen a platformon

en: External ISDN modem
hu: Külső ISDN-modem

en: FAT resizing failed: %s
hu: A FAT átméretezése nem sikerült: %s

en: FATAL
hu: HIBA

en: FTP proxy
hu: FTP-proxy

en: Failed to add the printer "%s" to Star Office/OpenOffice.org/GIMP.
hu: A(z) "%s" nyomtatót nem sikerült felvenni a StarOffice/OpenOffice.org/GIMP programba.

en: Failed to check filesystem %s. Do you want to repair the errors? (beware, you can loose data)
hu: A(z) "%s" fájlrendszer ellenőrzése hibákat eredményezett. Szeretné kijavítani a hibákat? (legyen óvatos, mivel ez adatvesztéshez is vezethet)

en: Failed to remove the printer "%s" from Star Office/OpenOffice.org/GIMP.
hu: A(z) "%s" nyomtatót nem sikerült eltávolítani a StarOffice/OpenOffice.org/GIMP programból.

en: Falkland Islands (Malvinas)
hu: Falkland-szigetek (Malvinas)

en: Faroe Islands
hu: Feröer-szigetek

en: File Selection
hu: Fájlkijelölés

en: File already exists. Use it?
hu: A fájl már létezik, használjam?

en: File is already used by another loopback, choose another one
hu: Ez a fájl már egy másik loopback-hez van rendelve, válasszon egy másikat

en: File sharing
hu: Fájlmegosztás

en: Files Restored...
hu: Fájlok visszaállítva...

en: Filesystem encryption key
hu: Fájlrendszer-titkosítási kulcs

en: Filesystem type:
hu: A fájlrendszer típusa:

en: Filesystem types:
hu: Fájlrendszer-típusok:

en: Finally, you will be asked whether you want to see the graphical interface
    at boot. Note this question will be asked even if you chose not to test the
    configuration. Obviously, you want to answer "No" if your machine is to
    act as a server, or if you were not successful in getting the display
    configured.
hu: Végül el kell dönteni, hogy a rendszer grafikus módban induljon-e vagy sem.
    A program akkor is felteszi ezt a kérdést, ha Ön kihagyta a beállítások
    kipróbálását. Ha a gép kiszolgálóként fog üzemelni, vagy nem sikerült
    beállítani a grafikus módot, akkor a "Nem"-et érdemes választani.

en: Find the solutions of your problems via MandrakeSoft's online support platform
hu: Találjon megoldást a felmerülő problémáira a MandrakeSoft webes támogatási rendszerével

en: Finding packages to upgrade...
hu: A frissítendő csomagok keresése...

en: Finish
hu: Befejezés

en: Finland
hu: Finnország

en: Finnish
hu: finn

en: Firewall
hu: Tűzfal

en: Firewall/Router
hu: Tűzfal/útválasztó (router)

en: Firewalling configuration detected!
hu: A tűzfal beállításait sikerült felismerni.

en: First DNS Server (optional)
hu: Elsődleges DNS-kiszolgáló (nem kötelező)

en: First Time Wizard
hu: Mandrake Varázsló

en: First floppy drive
hu: Első floppy-meghajtó

en: First sector of boot partition
hu: A rendszerindítási partíció első szektora

en: First sector of drive (MBR)
hu: A lemezmeghajtó legelső szektora (MBR)

en: First sector of the root partition
hu: A gyökérpartíció első szektora

en: Floppy can be removed now
hu: A floppyt most már ki lehet venni

en: Font List
hu: Betűtípus-lista

en: Fonts conversion
hu: Betűtípus-konvertálás

en: Fonts copy
hu: Betűtípus-másolás

en: For most modern TV cards, the bttv module of the GNU/Linux kernel just auto-detect the rights parameters.
    If your card is misdetected, you can force the right tuner and card types here. Just select your tv card parameters if needed.
hu: A legtöbb modern tévékártya esetén a Linux-kernel bttv modulja automatikusan meghatározza a megfelelő paramétereket.
    Ha az Ön kártyáját a rendszer helytelenül határozta meg, akkor itt beállítható a megfelelő tuner- és kártyatípus. Ha szükséges, adja meg a tévékártya-paramétereket.

en: For security reasons, it will be disconnected now.
hu: Biztonsági okokból a kapcsolat most lebontásra kerül.

en: For this to work for a W2K PDC, you will probably need to have the admin run: C:\>net localgroup "Pre-Windows 2000 Compatible Access" everyone /add and reboot the server.
    You will also need the username/password of a Domain Admin to join the machine to the Windows(TM) domain.
    If networking is not yet enabled, Drakx will attempt to join the domain after the network setup step.
    Should this setup fail for some reason and domain authentication is not working, run 'smbpasswd -j DOMAIN -U USER%%PASSWORD' using your Windows(tm) Domain, and Admin Username/Password, after system boot.
    The command 'wbinfo -t' will test whether your authentication secrets are good.
hu: Hogy ez működjön egy W2K PDC-vel, ahhoz az adminisztrátornak valószínűleg végre kell hajtania a következő windowsos parancsot, majd újra kell indítani a kiszolgálót: 'net localgroup "Pre-Windows 2000 Compatible Access" everyone /add'.
    Szükség lesz egy tartományadminisztrátor nevére és jelszavára is ahhoz, hogy a gépet csatlakoztatni lehessen a windowsos tartományhoz.
    Ha a hálózat még nincs beállítva, akkor a telepítő a hálózatbeállítási lépést követően fogja megkísérelni a tartományhoz való csatlakozást.
    Ha a beállítás nem sikerül, és a tartományhitelesítés nem működik, akkor a rendszer indítását követően futtassa az 'smbpasswd -j TARTOMÁNY -U FELHASZNÁLÓ%%JELSZÓ' parancsot a windowsos tartomány és a megfelelő adminisztrátori név illetve jelszó használatával.
    A 'wbinfo -t' parancs használatával letesztelhető, hogy a hozzáférés (illetve a létrehozott gépazonosító) működik-e.

en: Force No APIC
hu: APIC ne legyen használva

en: Format
hu: Formázás

en: Format partitions
hu: Partíciók formázása

en: Formatted
hu: Formázva

en: Formatting partition %s
hu: A(z) %s partíció formázása

en: Found "%s" interface do you want to use it ?
hu: "%s" felületet észlelt a program. Szeretné használni ezt a felületet?

en: Found %s %s interfaces
hu: %s %s csatolót találtam

en: France
hu: Franciaország

en: France [SECAM]
hu: Franciaország [SECAM]

en: French
hu: francia

en: French Guiana
hu: Francia Guiana

en: French Polynesia
hu: Francia Polinézia

en: French Southern Territories
hu: Déli francia területek

en: Freq should have the suffix k, M or G (for example, "2.46G" for 2.46 GHz frequency), or add enough '0' (zeroes).
hu: A frekvencia k, M vagy G utótagot kaphat (például a "2,46G" 2,46 GHz-es frekvenciát jelöl), vagy ehelyett ki lehet írni a nullákat.

en: Ftp Server
hu: FTP-kiszolgáló

en: GDI Laser Printer using the Zenographics ZJ-Stream Format
hu: Zenographics ZJ-Stream formátumot használó GDI lézernyomtató

en: GPM adds mouse support to text-based Linux applications such the
    Midnight Commander. It also allows mouse-based console cut-and-paste operations,
    and includes support for pop-up menus on the console.
hu: A GPM egértámogatást biztosít a szöveg-alapú (konzolos) linuxos
    alkalmazások (mint például a Midnight Commander) számára. Lehetőséget
    nyújt egérrel való másolásra illetve beillesztésre, valamint
    felbukkanó menük használatára (konzolon).

en: Game station
hu: Játékgép

en: Games
hu: Játékok

en: Gateway
hu: Átjáró (gateway)

en: Gateway (e.g. %s)
hu: Átjáró (például %s)

en: Gateway address should be in format 1.2.3.4
hu: Az átjáró címének formátuma 1.2.3.4 legyen

en: Gateway device
hu: Átjáró-eszköz

en: Gateway:
hu: Átjáró (gateway):

en: General
hu: Általános

en: Generate auto install floppy
hu: Automatikus telepítőfloppy készítése

en: Generating preview ...
hu: Előnézet elkészítése...

en: Generic
hu: Általános

en: Generic 2 Button Mouse
hu: Általános 2 gombos egér

en: Generic 3 Button Mouse
hu: Általános 3 gombos egér

en: Generic PS2 Wheel Mouse
hu: Általános PS/2-es görgős egér

en: Generic Printers
hu: Általános nyomtatók

en: Geometry: %s cylinders, %s heads, %s sectors
hu: Geometria: %s cilinder, %s fej, %s szektor

en: Georgia
hu: Grúzia

en: Georgian ("Latin" layout)
hu: grúz ("latin" kiosztás)

en: Georgian ("Russian" layout)
hu: grúz ("orosz" kiosztás)

en: German
hu: német

en: German (no dead keys)
hu: német ("dead key" nélkül)

en: Germany
hu: Németország

en: Get Windows Fonts
hu: Windowsos betűtípusok

en: Get involved in the Free Software world
hu: Csatlakozzon a Szabad Szoftver világához

en: Get the most from the Internet
hu: Használja fel az internet szolgáltatásait

en: Ghostscript referencing
hu: Ghostscript-hivatkozás

en: Gibraltar
hu: Gibraltár

en: Give a file name
hu: Adjon meg egy fájlnevet

en: Give the ram size in MB
hu: A fizikai memória mérete MB-ban

en: Gnome Workstation
hu: GNOME-munkaállomás

en: Gnome, Icewm, Window Maker, Enlightenment, Fvwm, etc
hu: GNOME, IceWM, WindowMaker, Enlightenment, Fvwm, ...

en: Go on anyway?
hu: Ettől függetlenül folytassam?

en: Go on without configuring the network
hu: Folytatás a hálózat beállítása nélkül

en: Graphic Card
hu: Grafikus kártya

en: Graphical Environment
hu: Grafikus környezet

en: Graphical interface
hu: Grafikus felület

en: Graphical interface at startup
hu: Indítás grafikus módban

en: Graphics card: %s
hu: Grafikus kártya: %s

en: Graphics card: %s
hu: A grafikus kártya: %s

en: Graphics memory: %s kB
hu: A kártya memóriája: %s KB

en: Graphics programs such as The Gimp
hu: Grafikai programok (például a GIMP)

en: Greece
hu: Görögország

en: Greek
hu: görög

en: Greenland
hu: Grönland

en: Grub
hu: GRUB

en: Gujarati
hu: gudzsarati

en: Gurmukhi
hu: gurmukhi

en: HTTP proxy
hu: HTTP-proxy

en: Hard Disk Backup Progress...
hu: Merevlemezes mentés folyamatban...

en: Hard Disk Backup files...
hu: Fájlok merevlemezes mentése...

en: Hard drive detection
hu: Merevlemez keresése

en: Hard drive information
hu: Merevlemez-jellemzők

en: HardDrake runs a hardware probe, and optionally configures
    new/changed hardware.
hu: A HardDrake a gép hardverének ellenőrzésére szolgál. Lehetővé teszi az új
    vagy megváltozott hardver megfelelő beállítását.

en: HardDrive / NFS
hu: Merevlemez / NFS

en: Harddrake help
hu: HardDrake segítség

en: Harddrake2 version
hu: HardDrake2 verzió

en: Hardware
hu: Hardver

en: Hardware clock set to GMT
hu: A gép órája GMT-időt mutat

en: Hardware probing in progress
hu: Hardverfelderítés folyamatban

en: Have a nice day!
hu: Sok sikert!

en: Heard and McDonald Islands
hu: Heard- és McDonald-szigetek

en: Help
hu: Segítség

en: Here are the entries on your boot menu so far.
    You can create additional entries or change the existing ones.
hu: Itt láthatók az indítási menü jelenlegi bejegyzései.
    Új bejegyzések vehetők fel, illetve módosíthatók a meglevők.

en: Here is a list of the available printing options for the current printer:
hu: Itt láthatók az aktuális nyomtató nyomtatási opciói:

en: Here is the full list of available countries
hu: Itt található az elérhető országok listája

en: Here is the full list of keyboards available
hu: Itt található a billentyűzetek listája

en: Here you can choose the key or key combination that will 
    allow switching between the different keyboard layouts
    (eg: latin and non latin)
hu: Itt kijelölheti azt a billentyűt vagy billentyűkombinációt, amellyel
    a különböző billentyűzetkiosztások (például: latin illetve nem-latin)
    közt lehet majd váltani.

en: Here you can select an alternative driver (either OSS or ALSA) for your sound card (%s).
hu: Itt kiválaszthat egy alternatív meghajtót (OSS vagy ALSA) a hangkártyához (%s).

en: Hide files
hu: Fájlok elrejtése

en: High
hu: Magas

en: Higher
hu: Magasabb

en: Horizontal refresh rate
hu: Vízszintes frissítés

en: Host "%s", port %s
hu: Gép: "%s", port: %s

en: Host Name
hu: Gépnév

en: Host Path or Module
hu: Gép-útvonal vagy modul

en: Host name
hu: Gépnév

en: Hostname required
hu: Gépnév szükséges

en: Hostname:
hu: Gépnév:

en: How is the printer connected?
hu: Hogyan van a nyomtató csatlakoztatva?

en: Hungarian
hu: magyar

en: Hungary
hu: Magyarország

en: I can keep your current configuration and assume you already set up a DHCP server; in that case please verify I correctly read the Network that you use for your local network; I will not reconfigure it and I will not touch your DHCP server configuration.
    
    The default DNS entry is the Caching Nameserver configured on the firewall. You can replace that with your ISP DNS IP, for example.
    		      
    Otherwise, I can reconfigure your interface and (re)configure a DHCP server for you.
hu: Megtartható a jelenlegi beállítás; ekkor feltételezve lesz, hogy már megtörtént egy DHCP-kiszolgáló beállítása. Ebben az esetben ellenőrizze, hogy helyesen lettek-e meghatározva a helyi hálózat adatai. Nem történik újrakonfigurálás, és a DHCP-kiszolgáló beállításai sem kerülnek módosításra.
    
    Az alapértelmezett DNS a tűzfalhoz beállított gyorstárazó névkiszolgáló (caching nameserver). Ez helyettesíthető például a szolgáltató DNS-ének IP-címével.
    
    Újra is konfigurálható a csatoló illetve beállítható egy DHCP-kiszolgáló.

en: I can set up your computer to automatically log on one user.
hu: Beállítható, hogy indításkor egy felhasználó automatikusan bejelentkezzen.

en: I can setup your computer to automatically start the graphical interface (XFree) upon booting.
    Would you like XFree to start when you reboot?
hu: Beállítható, hogy rendszerindításkor a grafikus felület (az XFree) automatikusan elinduljon.
    Szeretné, ha a grafikus felület elindulna a rendszer indításakor?

en: I can't add any more partition
hu: Nem hozható létre több partíció

en: I can't find any room for installing
hu: Nincs elég szabad hely a telepítéshez

en: I can't find needed image file `%s'.
hu: Nem található a(z) "%s" képfájl.

en: I can't read the partition table of device %s, it's too corrupted for me :(
    I can try to go on, erasing over bad partitions (ALL DATA will be lost!).
    The other solution is to not allow DrakX to modify the partition table.
    (the error is %s)
    
    Do you agree to loose all the partitions?
hu: Nem sikerült beolvasni a(z) %s eszköz partíciós tábláját - túl rossz
    állapotban van. Meg lehet próbálni a hibás partíciók törlését (MINDEN ADAT
    ELVÉSZ EZEKRŐL!). Ha ezt nem fogadja el, akkor a telepítő (a DrakX) nem
    fogja módosítani a partíciós táblát.
    (A hiba: %s)
    
    Törölni szeretné az összes partíciót?

en: I don't know
hu: Nem tudom

en: I don't know how to format %s in type %s
hu: Nem tudom, hogyan kell megformázni a(z) %s eszközt %s típusúra

en: I have detected an ISDN PCI card, but I don't know its type. Please select a PCI card on the next screen.
hu: Találtam egy ISDN PCI kártyát, de nem ismertem fel a típusát. Válasszon ki egy PCI kártyát a következő képernyőn.

en: INFO
hu: INFÓ

en: IP address
hu: IP-cím

en: IP address should be in format 1.2.3.4
hu: Az IP-cím formátuma 1.2.3.4 legyen

en: ISDN Configuration
hu: ISDN-beállítások

en: ISDN connection
hu: ISDN-kapcsolat

en: Iceland
hu: Izland

en: Icelandic
hu: izlandi

en: Icewm, Window Maker, Enlightenment, Fvwm, etc
hu: IceWM, WindowMaker, Enlightenment, Fvwm, ...

en: Icon
hu: Ikon

en: If you have all the CDs in the list below, click Ok.
    If you have none of those CDs, click Cancel.
    If only some CDs are missing, unselect them, then click Ok.
hu: Ha a felsorolt CD-k rendelkezésre állnak, kattintson az OK gombra.
    Ha egy CD sem áll rendelkezésre a felsoroltak közül, akkor kattintson
    a Mégsem gombra.
    Ha a felsoroltak közül néhány CD hiányzik, törölje a kijelölésüket, majd
    kattintson az OK gombra.

en: If you plan to use aboot, be carefull to leave a free space (2048 sectors is enough)
    at the beginning of the disk
hu: Ha az aboot-ot fogja használni, először ellenőrizze, hogy maradt-e elég
    hely (legalább 2048 szektor) a lemez elején

en: If you really think that you know which driver is the right one for your card
    you can pick one in the above list.
    
    The current driver for your "%s" sound card is "%s"
hu: Ha tudja, hogy melyik meghajtó felel meg a hangkártyájának, akkor válassza
    ki a megfelelőt a fenti listából.
    
    A jelenlegi meghajtó a(z) "%s" hangkártyához: "%s"

en: If your printer is not listed, choose a compatible (see printer manual) or a similar one.
hu: Ha a nyomtatója nem szerepel a listában, akkor válasszon egy azzal kompatibilis nyomtatót (információk a nyomtató kézikönyvében) vagy egy hasonlót.

en: Image
hu: Indítófájl

en: Import Fonts
hu: Betűtípusok importálása

en: Importance: %s
hu: Fontosság: %s

en: In addition, queues not created with this program or "foomatic-configure" cannot be transferred.
hu: Nem vihetők át azon nyomtatási sorok, amelyek nem ezzel a programmal és nem a "foomatic-configure"-rel készültek.

en: In some cases, the %s driver needs to have extra information to work
    properly, although it normally works fine without them. Would you like to specify
    extra options for it or allow the driver to probe your machine for the
    information it needs? Occasionally, probing will hang a computer, but it should
    not cause any damage.
hu: Bizonyos esetekben a(z) %s meghajtóprogramnak további paraméterekre van
    szüksége a helyes működéshez. Szeretne további paramétereket megadni a
    meghajtóprogramnak, vagy hagyja, hogy az lekérdezze a szükséges
    információkat? Bizonyos körülmények esetén az automatikus detektálás
    a gép lefagyásához vezethet, de komolyabb kárt nem okozhat.

en: Individual package selection
hu: Csomagok egyedi kiválasztása

en: Indonesia
hu: Indonézia

en: Info
hu: Információ

en: Info:
hu: Információ:

en: Information
hu: Információ

en: Init Message
hu: Indítási üzenet

en: Initial tests
hu: Tesztelés

en: Initrd
hu: Indítási RAM-diszk

en: Initrd-size
hu: Az indítási RAM-diszk mérete

en: Insert a FAT formatted floppy in drive %s
hu: Helyezzen egy FAT fájlrendszerre formázott floppyt a(z) "%s" meghajtóba

en: Insert a blank floppy in drive %s
hu: Tegyen egy üres floppyt a(z) "%s" meghajtóba

en: Insert a floppy containing package selection
hu: Tegye be a csomagkijelölést tartalmazó floppyt a meghajtóba

en: Insert a floppy in %s
hu: Tegyen egy floppyt a(z) "%s" meghajtóba

en: Insert a floppy in drive
    All data on this floppy will be lost
hu: Helyezzen be egy floppylemezt a meghajtóba!
    A lemezen található adatok elvesznek

en: Insert the CD with volume label %s
     in the CD drive under mount point /mnt/cdrom
hu: Helyezze be a(z) "%s" címkéjű CD-t
     a /mnt/cdrom csatolási pont alatti CD-meghajtóba

en: Insert the tape with volume label %s
     in the tape drive device %s
hu: Helyezze be a(z) "%s" címkéjű szalagot
     a(z) %s szalagos meghajtóba

en: Install
hu: Telepítés

en: Install & convert Fonts
hu: Betűtípusok telepítése és konvertálása

en: Install List
hu: Telepítési lista

en: Install bootloader
hu: Rendszerindító telepítése

en: Install rpm
hu: RPM csomag telepítése

en: Install system
hu: Rendszer telepítése

en: Install themes
hu: Témák telepítése

en: Install updates
hu: Frissítések telepítése

en: Install/Upgrade
hu: Telepítés/frissítés

en: Installation Server Configuration
hu: Telepítési kiszolgáló beállítása

en: Installation image directory
hu: A telepítési képfájl könyvtára

en: Installation of %s failed. The following error occured:
hu: A(z) %s telepítése nem sikerült a következő hiba miatt:

en: Installation of bootloader failed. The following error occured:
hu: A rendszerbetöltő telepítése nem sikerült. A hiba a következő:

en: Installing
hu: Telepítés

en: Installing Foomatic...
hu: A Foomatic telepítése...

en: Installing a printing system in the %s security level
hu: Nyomtatórendszer telepítése a következő biztonsági szinten: %s

en: Installing bootloader
hu: Rendszerindító program telepítése

en: Installing driver for %s card %s
hu: Meghajtóprogram telepítése ehhez a(z) %s-kártyához: %s

en: Installing package %s
hu: A(z) %s csomag telepítése

en: Installing package %s
    %d%%
hu: A(z) %s csomag telepítése
    %d%%

en: Installing packages...
hu: Csomagok telepítése...

en: Interface
hu: Csatoló

en: Interface %s
hu: %s csatoló

en: Interface %s (on network %s)
hu: "%s" csatoló (ezen a hálózaton: %s)

en: Interface %s (using module %s)
hu: "%s" csatoló (a felhasznált modul: %s)

en: Interface:
hu: Csatoló:

en: Internal ISDN card
hu: Belső ISDN-kártya

en: Internet Connection Configuration
hu: Internetkapcsolat beállítása

en: Internet Connection Sharing
hu: Internetkapcsolat megosztása

en: Internet Connection Sharing configuration
hu: Az internetkapcsolat megosztásának beállítása

en: Internet Connection Sharing currently disabled
hu: Az internetkapcsolat megosztása nincs engedélyezve

en: Internet Connection Sharing currently enabled
hu: Az internetkapcsolat megosztása engedélyezve van

en: Internet Connection Sharing is now disabled.
hu: Az internetkapcsolat-megosztás letiltása megtörtént.

en: Internet Connection Sharing is now enabled.
hu: Az internetkapcsolat megosztása most már engedélyezett.

en: Internet access
hu: Internet-hozzáférés

en: Internet configuration
hu: Internet-beállítások

en: Internet connection
hu: Internetkapcsolat

en: Internet connection & configuration
hu: Az internetkapcsolat beállítása

en: Internet connection configuration
hu: Internetkapcsolat beállítása

en: Internet gateway
hu: Internet-átjáró

en: Internet station
hu: Internetes munkaállomás

en: Introduction
    
    The operating system and the different components available in the Mandrake Linux distribution 
    shall be called the "Software Products" hereafter. The Software Products include, but are not 
    restricted to, the set of programs, methods, rules and documentation related to the operating 
    system and the different components of the Mandrake Linux distribution.
    
    
    1. License Agreement
    
    Please read this document carefully. This document is a license agreement between you and  
    MandrakeSoft S.A. which applies to the Software Products.
    By installing, duplicating or using the Software Products in any manner, you explicitly 
    accept and fully agree to conform to the terms and conditions of this License. 
    If you disagree with any portion of the License, you are not allowed to install, duplicate or use 
    the Software Products. 
    Any attempt to install, duplicate or use the Software Products in a manner which does not comply 
    with the terms and conditions of this License is void and will terminate your rights under this 
    License. Upon termination of the License,  you must immediately destroy all copies of the 
    Software Products.
    
    
    2. Limited Warranty
    
    The Software Products and attached documentation are provided "as is", with no warranty, to the 
    extent permitted by law.
    MandrakeSoft S.A. will, in no circumstances and to the extent permitted by law, be liable for any special,
    incidental, direct or indirect damages whatsoever (including without limitation damages for loss of 
    business, interruption of business, financial loss, legal fees and penalties resulting from a court 
    judgment, or any other consequential loss) arising out of  the use or inability to use the Software 
    Products, even if MandrakeSoft S.A. has been advised of the possibility or occurence of such 
    damages.
    
    LIMITED LIABILITY LINKED TO POSSESSING OR USING PROHIBITED SOFTWARE IN SOME COUNTRIES
    
    To the extent permitted by law, MandrakeSoft S.A. or its distributors will, in no circumstances, be 
    liable for any special, incidental, direct or indirect damages whatsoever (including without 
    limitation damages for loss of business, interruption of business, financial loss, legal fees 
    and penalties resulting from a court judgment, or any other consequential loss) arising out 
    of the possession and use of software components or arising out of  downloading software components 
    from one of Mandrake Linux sites  which are prohibited or restricted in some countries by local laws.
    This limited liability applies to, but is not restricted to, the strong cryptography components 
    included in the Software Products.
    
    
    3. The GPL License and Related Licenses
    
    The Software Products consist of components created by different persons or entities.  Most 
    of these components are governed under the terms and conditions of the GNU General Public 
    Licence, hereafter called "GPL", or of similar licenses. Most of these licenses allow you to use, 
    duplicate, adapt or redistribute the components which they cover. Please read carefully the terms 
    and conditions of the license agreement for each component before using any component. Any question 
    on a component license should be addressed to the component author and not to MandrakeSoft.
    The programs developed by MandrakeSoft S.A. are governed by the GPL License. Documentation written 
    by MandrakeSoft S.A. is governed by a specific license. Please refer to the documentation for 
    further details.
    
    
    4. Intellectual Property Rights
    
    All rights to the components of the Software Products belong to their respective authors and are 
    protected by intellectual property and copyright laws applicable to software programs.
    MandrakeSoft S.A. reserves its rights to modify or adapt the Software Products, as a whole or in 
    parts, by all means and for all purposes.
    "Mandrake", "Mandrake Linux" and associated logos are trademarks of MandrakeSoft S.A.  
    
    
    5. Governing Laws 
    
    If any portion of this agreement is held void, illegal or inapplicable by a court judgment, this 
    portion is excluded from this contract. You remain bound by the other applicable sections of the 
    agreement.
    The terms and conditions of this License are governed by the Laws of France.
    All disputes on the terms of this license will preferably be settled out of court. As a last 
    resort, the dispute will be referred to the appropriate Courts of Law of Paris - France.
    For any question on this document, please contact MandrakeSoft S.A.
hu: Bevezetés
    
    A továbbiakban az operációs rendszerre és a Mandrake Linux disztribúcióban elérhető
    különféle komponensekre "Szoftvertermékek" néven hivatkozunk. A Szoftvertermékek körébe - nem
    kizárólagosan - beletartoznak az operációs rendszerhez és a Mandrake Linux disztribúció
    különféle komponenseihez kapcsolódó programok, módszerek, szabályok és dokumentáció.
    
    
    1. Licencegyezmény
    
    Kérjük, olvassa el jelen dokumentumot figyelmesen. Ezen dokumentum egy, a Szoftvertermékekre
    vonatkozó licencegyezmény Ön és a MandrakeSoft S.A. között.
    Ha a Szoftvertermékeket bármiféle módon telepíti, sokszorosítja vagy felhasználja,
    azzal Ön elfogadja jelen licenc kikötéseit és feltételeit, továbbá beleegyezik abba, hogy
    azoknak teljes mértékben megfelel.
    Ha Ön a Licenc bármely részével nem ért egyet, akkor az Ön számára nem engedélyezett a
    Szoftvertermékek telepítése, sokszorosítása illetve felhasználása.
    Bármely olyan kísérlet, amely a Szoftvertermékeknek a jelen licenc kikötéseitől és feltételeitől
    eltérően való telepítésére, sokszorosítására illetve felhasználására irányul, érvénytelenítő
    jellegű, és megvonja az Önnek ezen licenc által adott jogokat. A licencjogok megszűnését
    követően Önnek azonnali hatállyal meg kell semmisítenie a Szoftvertermékek összes, Ön által
    birtokolt példányát.
    
    
    2. Korlátozott garancia
    
    A Szoftvertermékek és az azokhoz tartozó dokumentáció "olyan amilyen" állapotban állnak
    rendelkezésre. Garancia nincsen azokra - a törvények által engedélyezett mértékben.
    A MandrakeSoft S.A. - a törvények által engedélyezett mértékben - semmilyen körülmények
    között sem vonható felelősségre a Szoftvertermékek használatából vagy használhatatlanságából
    származó speciális, előre nem látott, közvetlen vagy közvetett károkért (korlátozás nélkül
    beleértve a következőket: üzleti veszteség, üzleti tevékenység megszakadása, pénzügyi
    veszteség, jogi díjak illetve bírósági ítéletből származó büntetés, vagy bármilyen
    származékos veszteség); még abban az esetben sem, ha a MandrakeSoft S.A. tájékoztatva lett
    az ilyesféle károk bekövetkezésének lehetőségéről.
    
    KORLÁTOZOTT FELELŐSSÉG A BIZONYOS ORSZÁGOKBAN TILTOTT SZOFTVEREK BIRTOKLÁSÁVAL ILLETVE
    HASZNÁLATÁVAL KAPCSOLATBAN
    
    A MandrakeSoft S.A. és disztribútorai - a törvények által engedélyezett mértékben - semmilyen
    körülmények között sem vonhatók felelősségre az olyan - speciális, előre nem látott, közvetlen
    vagy közvetett - károkért (korlátozás nélkül beleértve a következőket: üzleti veszteség,
    üzleti tevékenység megszakadása, pénzügyi veszteség, jogi díjak illetve bírósági
    ítéletből származó büntetés, vagy bármilyen származékos veszteség), amely károk a
    szoftverkomponensek birtoklásából vagy használatából illetve a helyi törvények által
    tiltott vagy korlátozott szoftverkomponenseknek egy Mandrake Linux címről való
    letöltéséből származnak.
    Ezen korlátozott felelősség vonatkozik többek közt a Szoftvertermékekben levő titkosító
    komponensekre is.
    
    
    3. A GPL és az ahhoz kapcsolódó licencek
    
    A Szoftvertermékek különböző személyek és intézmények által készített komponensekből állnak.
    A legtöbb komponensre a GNU General Public Licence (GNU Általános Nyilvános Licenc; a
    továbbiakban: GPL) és hasonló licencek kikötései és feltételei vonatkoznak.
    Ezen licencek java része lehetővé teszi a megfelelő komponensek használatát, sokszorosítását,
    módosítását illetve terjesztését. Bármely komponens használata előtt olvassa el figyelmesen
    a komponensre vonatkozó licenc kikötéseit és feltételeit. Egy komponens licencére vonatkozó
    kérdést nem a MandrakeSoft céghez, hanem az adott komponens szerzőjéhez kell irányítani.
    A MandrakeSoft S.A. által fejlesztett programok a GPL licenc hatálya alá tartoznak.
    A MandrakeSoft S.A. által írt dokumentációs anyagokra egy speciális licenc vonatkozik.
    További részletek a dokumentációban.
    
    
    4. Szellemi tulajdonra vonatkozó jogok
    
    A Szoftvertermékek komponenseire vonatkozó összes jog az adott komponensek szerzőit illeti meg,
    és a szoftverekre vonatkozó szellemi tulajdoni illetve szerzői jogi (copyright) törvények
    védelme alatt áll.
    A MandrakeSoft S.A. fenntartja a jogot arra, hogy módosítsa illetve átalakítsa a
    Szoftvertermékeket - teljes egészében vagy részben, bármilyen módon illetve bármilyen célra.
    A "Mandrake", a "Mandrake Linux" és az azokhoz tartozó logók a MandrakeSoft S.A. védjegyei.
    
    
    5. Vonatkozó törvények
    
    Ha jelen egyezmény bármely része bírósági ítélet alapján semmisnek, törvénytelennek vagy
    alkalmazhatatlannak van nyilvánítva, akkor azon rész jelen szerződésből kizárásra kerül.
    Az egyezmény többi - alkalmazható - részét Önnek továbbra is be kell tartania.
    Jelen licenc kikötései és feltételei Franciaország törvényeinek hatálya alá tartoznak.
    A jelen licenc kikötéseivel kapcsolatos viták lezárásának legelőnyösebb módja egy
    bíróságon kívül történő megegyezés. Végső lehetőségként a vitás ügy a megfelelő
    párizsi (Franciaország) bíróságra kerül.
    Ha jelen dokumentummal kapcsolatban kérdése van, vegye fel a kapcsolatot a MandrakeSoft S.A.
    céggel.

en: Inuktitut
hu: inuktitut

en: Invalid port given: %s.
    The proper format is "port/tcp" or "port/udp", 
    where port is between 1 and 65535.
hu: Helytelen port lett megadva: %s.
    A helyes formátum: "port/tcp" vagy "port/udp",
    ahol a "port" egy 1 és 65535 közti szám.

en: Iran
hu: Irán

en: Iranian
hu: iráni

en: Iraq
hu: Irak

en: Ireland
hu: Írország

en: Is this an install or an upgrade?
hu: Új telepítés vagy frissítés?

en: Is this correct?
hu: Elfogadja?

en: Is this the correct setting?
hu: Elfogadja a beállítást?

en: Israel
hu: Izrael

en: Israeli
hu: izraeli

en: Israeli (Phonetic)
hu: izraeli (fonetikus)

en: Italian
hu: olasz

en: Italy
hu: Olaszország

en: Japan
hu: Japán

en: Japan (broadcast)
hu: Japán (sugárzás)

en: Japan (cable)
hu: Japán (kábel)

en: Japanese 106 keys
hu: japán 106-billentyűs

en: Join the MandrakeSoft support teams and the Linux Community online to share your knowledge and help others by becoming a recognized Expert on the online technical support website:
hu: Csatlakozzon a MandrakeSoft támogatási csapataihoz és a linuxos közösséghez, hogy megoszthassa ismereteit és elismert szakértőként segítséget nyújthasson másoknak a támogatási weboldalakon keresztül:

en: Jordan
hu: Jordánia

en: Journalised FS
hu: Naplózott fájlrendszer

en: Joystick
hu: Botkormány

en: KDE Workstation
hu: KDE-munkaállomás

en: Kazakhstan
hu: Kazahsztán

en: Keep the changes?
    The current configuration is:
    
    %s
hu: Meg szeretné tartani a módosításokat?
    A jelenlegi beállítás:
    
    %s

en: Kernel Boot Timeout
hu: Várakozási idő rendszerindításkor

en: Keyboard
hu: Billentyűzet

en: Keyboard layout: %s
hu: Billentyűzetkiosztás: %s

en: Korea (North)
hu: Korea (Észak-)

en: Korean keyboard
hu: koreai billentyűzet

en: Kuwait
hu: Kuvait

en: Kyrgyzstan
hu: Kirgizisztán

en: LAN Configuration
hu: A helyi hálózat beállítása

en: LAN configuration
hu: A helyi hálózat beállítása

en: LAN connection
hu: Helyi hálózatos kapcsolat

en: LDAP Base dn
hu: LDAP alap-DN

en: LDAP Server
hu: LDAP-kiszolgáló

en: LILO with graphical menu
hu: LILO, grafikus menüvel

en: LILO with text menu
hu: LILO, szöveges menüvel

en: LILO/grub Installation
hu: A LILO/GRUB telepítése

en: LPD and LPRng do not support IPP printers.
hu: Az LPD és az LPRng nem támogatja az IPP-nyomtatókat.

en: LVM name?
hu: Az LVM neve?

en: LVM-disks %s
hu: LVM-lemezek: %s

en: Label
hu: Címke

en: Language
hu: Nyelv

en: Laos
hu: Laosz

en: Laotian
hu: laoszi

en: Latin American
hu: latin-amerikai

en: Latvia
hu: Lettország

en: Latvian
hu: lett

en: Launch packet filtering for Linux kernel 2.2 series, to set
    up a firewall to protect your machine from network attacks.
hu: A csomagszűrés bekapcsolása a Linux kernel 2.2-es változatához.
    Lehetővé teszi tűzfal beállítását, hogy a hálózat felőli támadások
    kivédhetők legyenek.

en: Launch the ALSA (Advanced Linux Sound Architecture) sound system
hu: Az ALSA (Advanced Linux Sound Architecture) hangrendszer elindítása

en: Launch the graphical environment when your system starts
hu: Rendszerindításkor induljon el a grafikus környezet

en: Launch the sound system on your machine
hu: A gép hangrendszerének elindítása

en: Launch userdrake
hu: UserDrake indítása

en: Leaving in %d seconds
hu: Kilépés %d másodperc múlva

en: Lebanon
hu: Libanon

en: Left "Windows" key
hu: Bal "Windows" gomb

en: Let me pick any driver
hu: Szeretnék meghajtót választani

en: Level %s
hu: %s. szint

en: Lexmark inkjet configuration
hu: Lexmark tintasugaras nyomtató beállítása

en: LiLo and Bootsplash themes installation successfull
hu: A LILO- és az indításikép-témák telepítése megtörtént

en: Liberia
hu: Libéria

en: Libya
hu: Líbia

en: License
hu: Licenc

en: License agreement
hu: Licencegyezmény

en: Lilo message not found
hu: LILO-üzenet nem található

en: Lilo screen
hu: LILO-képernyő

en: Lilo/grub mode
hu: LILO/GRUB mód

en: Linux Standard Base. Third party applications support
hu: Linux Standard Base. Külső társaságok alkalmazásainak támogatása.

en: Linux Virtual Server, used to build a high-performance and highly
    available server.
hu: Linux Virtual Server, nagyteljesítményű, nagy rendelkezésre állású
    kiszolgáló kialakításához használható.

en: Linuxconf will sometimes arrange to perform various tasks
    at boot-time to maintain the system configuration.
hu: A Linuxconf elvégez bizonyos feladatokat a rendszer indításakor,
    hogy a beállítások konzisztensek maradjanak.

en: List of data corrupted:
hu: A sérült adatok listája:

en: List of data to restore:
hu: A visszatöltendő adatok listája:

en: Lithuania
hu: Litvánia

en: Lithuanian "number row" QWERTY
hu: litván "számsor" QWERTY

en: Lithuanian "phonetic" QWERTY
hu: litván "fonetikus" QWERTY

en: Lithuanian AZERTY (new)
hu: litván AZERTY (új)

en: Lithuanian AZERTY (old)
hu: litván AZERTY (régi)

en: Load from floppy
hu: Betöltés floppyról

en: Load the drivers for your usb devices.
hu: Az USB-eszközök meghajtóinak betöltése.

en: Load/Save on floppy
hu: Betöltés/floppyra mentés

en: Loading from floppy
hu: Betöltés floppyról

en: Loading module %s failed.
    Do you want to try again with other parameters?
hu: A(z) %s modul betöltése nem sikerült.
    Megpróbálja a betöltést más paraméterekkel?

en: Local Network adress
hu: Helyi hálózati cím

en: Local Printer
hu: Helyi nyomtató

en: Local Printers
hu: Helyi nyomtatók

en: Local files
hu: Helyi fájlok

en: Local printer
hu: Helyi nyomtató

en: Location
hu: Hely

en: Location of auto_install.cfg file
hu: Az auto_install.cfg fájl helye

en: Location on the bus
hu: A buszon elfoglalt hely

en: Login ID
hu: Felhasználónév

en: Logitech Mouse (serial, old C7 type)
hu: Logitech Mouse (soros, régi C7 típus)

en: Looking at packages already installed...
hu: A már telepített csomagok vizsgálata...

en: Looking for available packages and rebuilding rpm database...
hu: A rendelkezésre álló csomagok keresése és az RPM-adatbázis újraépítése...

en: Looking for available packages...
hu: A rendelkezésre álló csomagok keresése...

en: Loopback file name:
hu: A loopback fájl neve:

en: Loopback file name: %s
hu: A loopback fájl neve: %s

en: Loopback file(s):
       %s
hu: Loopback fájl(ok):
       %s

en: Luxembourg
hu: Luxemburg

en: MOVE YOUR WHEEL!
hu: MOZGASSA AZ EGÉRGÖRGŐT!

en: Macedonia
hu: Macedónia

en: Macedonian
hu: macedón

en: Madagascar
hu: Madagaszkár

en: Mail Server
hu: Email-kiszolgáló

en: Mail alert
hu: Email-figyelmeztetés

en: Mail alert configuration
hu: Email-figyelmeztetés beállításai

en: Make initrd 'mkinitrd -f /boot/initrd-%s.img %s'.
hu: Indítási RAM-diszk előállítása: 'mkinitrd -f /boot/initrd-%s.img %s'.

en: Make kernel message quiet by default
hu: Alapértelmezésben ne legyenek kernelüzenetek

en: Malayalam
hu: malayalam

en: Maldives
hu: Maldív-szigetek

en: Malta
hu: Málta

en: Maltese (UK)
hu: máltai (UK)

en: Maltese (US)
hu: máltai (US)

en: Mandatory package %s is missing
hu: Hiányzik a(z) "%s" nevű kötelező csomag

en: Mandrake Bug Report Tool
hu: Mandrake hibabejelentő program

en: Mandrake Control Center
hu: Mandrake Vezérlőközpont

en: Mandrake Linux 9.1 enables you to use the very latest software to play audio files, edit and handle your images or photos, and play videos
hu: A Mandrake Linux 9.1 a legújabb programokat tartalmazza zene és videók lejátszásához valamint képek szerkesztéséhez és kezeléséhez

en: Mandrake Linux 9.1 has selected the best software for you. Surf the Web and view animations with Mozilla and Konqueror, or read your mail and handle your personal information with Evolution and Kmail
hu: A Mandrake Linux 9.1 rendszerben a legjobb programokat találja. Böngésszen a weben és nézzen animációkat a Mozillával vagy a Konquerorral; olvassa leveleit és kezelje személyes információit az Evolutionnel vagy a KMaillel; ...

en: Mandrake Linux 9.1 is the ultimate development platform
hu: A Mandrake Linux 9.1 a legjobb fejlesztői környezet

en: Mandrake Linux 9.1 provides a powerful tool to fully customize and configure your machine
hu: A Mandrake Linux 9.1 Vezérlőközponttal testreszabható és beállítható az egész rendszer

en: Mandrake Linux 9.1 provides the best Open Source games - arcade, action, strategy, ...
hu: A Mandrake Linux 9.1 a nyílt forráskódú játékok legjobbját nyújtja - ügyességi játékok, akció, stratégia, ...

en: Mandrake Linux 9.1 provides you with 11 user interfaces that can be fully modified: KDE 3, Gnome 2, WindowMaker, ...
hu: A Mandrake Linux 9.1 rendszerben 11 különböző - teljesen testreszabható - felhasználói felület közül lehet választani: KDE 3, GNOME 2, WindowMaker, ...

en: Mandrake Linux Installation %s
hu: Mandrake Linux telepítés %s

en: Mandrake Linux can support multiple languages. Select
    the languages you would like to install. They will be available
    when your installation is complete and you restart your system.
hu: A Mandrake Linux több nyelvvel is telepíthető. Jelölje ki,
    mely nyelveket szeretné telepíteni. Ezek a telepítés befejeződése
    utáni újraindítást követően lesznek elérhetők.

en: Mandrake Online
hu: MandrakeOnline

en: Mandrake Terminal Server Configuration
hu: A Mandrake Terminal Server beállítása

en: Mandrake Tools Explanation
hu: Mandrake eszközök - magyarázat

en: MandrakeClub and Mandrake Corporate Club were created for business and private users of Mandrake Linux who would like to directly support their favorite Linux distribution while also receiving special privileges. If you enjoy our products, if your company benefits from our products to gain a competititve edge, if you want to support Mandrake Linux development, join MandrakeClub!
hu: A MandrakeClub és a Mandrake Corporate Club a Mandrake Linux azon magán- illetve üzleti felhasználóinak részére lett létrehozva, akik támogatni szeretnék a disztribúció fejlesztését. A tagok speciális lehetőségekhez is hozzájutnak. Ha meg van elégedve termékeinkkel, vagy a cége sikeresen használja a rendszert üzleti célokra, vagy egyszerűen csak támogatni szeretné a Mandrake Linux fejlesztését, csatlakozzon a MandrakeClubhoz!

en: MandrakeExpert Corporate
hu: Mandrake-szakértő - vállalati

en: MandrakeSoft works alongside a selection of companies offering professional solutions compatible with Mandrake Linux. A list of these partners is available on the MandrakeStore
hu: A MandrakeSoft együttműködik több, a Mandrake Linuxszal kapcsolatos professzionális megoldásokat kínáló céggel. A partnerek listája elérhető a MandrakeStore webhelyén.

en: Manual configuration
hu: Kézi beállítás

en: Marshall Islands
hu: Marshall-szigetek

en: Mauritania
hu: Mauritánia

en: Media class
hu: Médiaosztály

en: Menudrake
hu: MenuDrake

en: Messages
hu: Üzenetek

en: Mexico
hu: Mexikó

en: Micronesia
hu: Mikronézia

en: Minimal install
hu: Minimális telepítés

en: Model
hu: Modell

en: Modify
hu: Módosítás

en: Modify RAID
hu: RAID módosítása

en: Modify printer configuration
hu: A nyomtatóbeállítás módosítása

en: Module
hu: Modul

en: Module name
hu: Modulnév

en: Module options:
hu: A modul paraméterei:

en: Mongolia
hu: Mongólia

en: Mongolian (cyrillic)
hu: mongol (cirill)

en: Monitor HorizSync: %s
hu: A vízsz. frissítési frekvencia: %s

en: Monitor VertRefresh: %s
hu: A függ. frissítési frekvencia: %s

en: More
hu: Egyéb

en: More Graphical Desktops (Gnome, IceWM)
hu: További grafikus környezetek (GNOME, IceWM)

en: More Options
hu: További opciók

en: More than one Microsoft partition has been detected on your hard drive.
    Please choose the one you want to resize in order to install your new
    Mandrake Linux operating system.
    
    Each partition is listed as follows: "Linux name", "Windows name"
    "Capacity".
    
    "Linux name" is structured: "hard drive type", "hard drive number",
    "partition number" (for example, "hda1").
    
    "Hard drive type" is "hd" if your hard dive is an IDE hard drive and
    "sd" if it is a SCSI hard drive.
    
    "Hard drive number" is always a letter after "hd" or "sd". With IDE
    hard drives:
    
     * "a" means "master hard drive on the primary IDE controller";
    
     * "b" means "slave hard drive on the primary IDE controller";
    
     * "c" means "master hard drive on the secondary IDE controller";
    
     * "d" means "slave hard drive on the secondary IDE controller".
    
    With SCSI hard drives, an "a" means "lowest SCSI ID", a "b" means
    "second lowest SCSI ID", etc.
    
    "Windows name" is the letter of your hard drive under Windows (the first
    disk or partition is called "C:").
hu: Egynél több Microsoft-partíciót találtam a lemezen.
    Válassza ki azt, amelyiket át szeretné méretezni, hogy a
    Mandrake Linux feltelepíthető legyen.
    
    A partíciólista a következő mezőket tartalmazza: "linuxos név",
    "windowsos név", "kapacitás".
    
    A "linuxos név" formátuma a következő: "a merevlemez típusa",
    "a lemez azonosítója", "a partíció azonosítója" (például "hda1").
    
    Ha a lemez IDE-csatolós, akkor "a merevlemez típusa" "hd",
    ha pedig SCSI-csatolós, akkor "sd".
    
    "A lemez azonosítója" mindig egy betű a "hd" illetve az "sd" után.
    IDE-csatolós meghajtók esetén:
    
      - "a" jelentése: "első (master) meghajtó az első IDE-vezérlőn"
    
      - "b" jelentése: "második (slave) meghajtó az első IDE-vezérlőn"
    
      - "c" jelentése: "első meghajtó a második IDE-vezérlőn"
    
      - "d" jelentése: "második meghajtó a második IDE-vezérlőn"
    
    SCSI-csatolós meghajtóknál az "a" jelentése: "a legalacsonyabb
    SCSI-azonosító", "b" jelentése: "a második legalacsonyabb
    SCSI-azonosító", és így tovább.
    
    A "windowsos név" a meghajtó Windows alatt használt azonosítója
    (az első lemez vagy partíció neve "C:").

en: Morocco
hu: Marokkó

en: Mount
hu: Csatlakoztatás

en: Mount options
hu: Csatlakoztatási (mount) opciók

en: Mount point
hu: Csatlakoztatási pont

en: Mount point:
hu: Csatlakoztatási pont:

en: Mount points must begin with a leading /
hu: A csatlakoztatási pontoknak /-rel kell kezdődni

en: Mount points should contain only alphanumerical characters
hu: A csatolási pontoknak betűkből és számokból kell állni

en: Mounted
hu: Csatlakoztatva

en: Mounting partition %s
hu: A(z) %s partíció csatolása

en: Mounts and unmounts all Network File System (NFS), SMB (Lan
    Manager/Windows), and NCP (NetWare) mount points.
hu: Fel- illetve lecsatolja (mount-olja illetve unmount-olja) a különböző
    hálózati fájlrendszereket, mint például az NFS, az SMB
    (LAN Manager/Windows) és az NCP (NetWare).

en: Mouse
hu: Egér

en: Mouse Port
hu: Egér port

en: Mouse device: %s
hu: Az egeret kezelő eszköz: %s

en: Mouse type: %s
hu: Az egér típusa: %s

en: Move
hu: Áthelyezés

en: Move files to the new partition
hu: Fájlok áthelyezése az új partícióra

en: Move selected rule down one level
hu: A kijelölt szabályt egy szinttel lejjebb

en: Move selected rule up one level
hu: A kijelölt szabályt egy szinttel feljebb

en: Moving
hu: Áthelyezés

en: Moving files to the new partition
hu: Fájlok áthelyezése az új partícióra

en: Moving partition...
hu: Partíció áthelyezése...

en: Mozambique
hu: Mozambik

en: Multi-head configuration
hu: A többképernyős mód beállítása

en: Multimedia - CD Burning
hu: Multimédia - CD-írás

en: Multimedia - Graphics
hu: Multimédia - grafika

en: Multimedia - Sound
hu: Multimédia - hang

en: Multimedia - Video
hu: Multimédia - videó

en: Multimedia station
hu: Multimédiás munkaállomás

en: Myanmar (Burmese)
hu: myanmar (burmai)

en: NCP queue name missing!
hu: Az NCP-sor neve üres!

en: NCP server name missing!
hu: Az NCP-kiszolgáló neve üres!

en: NFS is a popular protocol for file sharing across TCP/IP
    networks. This service provides NFS file locking functionality.
hu: Az NFS egy népszerű, TCP/IP hálózaton használatos fájlmegosztási protokoll.
    Ez a szolgáltatás az NFS lock-olást oldja meg.

en: NFS is a popular protocol for file sharing across TCP/IP networks.
    This service provides NFS server functionality, which is configured via the
    /etc/exports file.
hu: Az NFS egy népszerű, TCP/IP hálózaton használatos fájlmegosztási protokoll.
    Ez a szolgáltatás egy NFS-kiszolgáló; beállítása a /etc/exports
    fájllal történik.

en: NFS server, SMB server, Proxy server, ssh server
hu: NFS-, SMB-, proxy- és SSH-kiszolgáló

en: NIS Domain
hu: NIS-tartomány

en: NIS Server
hu: NIS-kiszolgáló

en: NOTE: Depending on the printer model and the printing system up to %d MB of additional software will be installed.
hu: Megjegyzés: a nyomtató típusától és a nyomtatási rendszertől függően akár %d MByte összméretű további szoftver is telepítésre kerülhet.

en: NTP Server
hu: NTP-kiszolgáló

en: Name
hu: Név

en: Name of printer
hu: A nyomtató neve

en: Name of printer should contain only letters, numbers and the underscore
hu: A nyomtató nevében csak angol betű, számjegy és az aláhúzás szerepelhet.

en: Name of the profile to create (the new profile is created as a copy of the current one) :
hu: A létrehozandó profil neve (az új profil az aktuális pontos másolata lesz):

en: Name:
hu: Név:

en: Name: %s
hu: Név: %s

en: Namibia
hu: Namíbia

en: Need hostname, username and password!
hu: Meg kell adni egy gépnevet, egy felhasználónevet és egy jelszót.

en: Need to create /etc/dhcpd.conf first!
hu: Először létre kell hozni ezt: /etc/dhcpd.conf

en: Nepal
hu: Nepál

en: Net Boot Images
hu: Hálózati indítási fájlok

en: Net Method:
hu: Hálózati mód:

en: NetWare Printer Options
hu: NetWare nyomtatóbeállítások

en: Netherlands
hu: Hollandia

en: Netherlands Antilles
hu: Holland Antillák

en: Netmask
hu: Hálózati maszk

en: Network
hu: Hálózat

en: Network & Internet
hu: Hálózat és internet

en: Network Computer (client)
hu: Hálózati számítógép (kliens)

en: Network Computer server
hu: Kiszolgáló hálózati számítógépekhez

en: Network Configuration
hu: Hálózatbeállítás

en: Network Configuration Wizard
hu: Hálózatbeállító varázsló

en: Network Hotplugging
hu: Hálózati hotplugging

en: Network Options
hu: Hálózati opciók

en: Network configuration
hu: Hálózatbeállítás

en: Network configuration (%d adapters)
hu: Hálózatbeállítás (%d csatoló)

en: Network functionality not configured
hu: Hálózati funkciók nincsenek beállítva

en: Network interface
hu: Hálózati csatolófelület

en: Network interface already configured
hu: Hálózati csatoló már be lett állítva

en: Network printer "%s", port %s
hu: Hálózati nyomtató: "%s", port: %s

en: Network printer (TCP/Socket)
hu: Hálózati nyomtató (TCP/socket-alapú)

en: New
hu: Új

en: New Caledonia
hu: Új-Kaledónia

en: New Zealand
hu: Új-Zéland

en: New configuration (isdn-light)
hu: Új beállítás (isdn-light)

en: New devfs device
hu: Új devfs-eszköz

en: New printer name
hu: Új nyomtatónév

en: New profile...
hu: Új profil...

en: New size in MB:
hu: Az új méret (MB-ban):

en: Newzealand
hu: Új-Zéland

en: Next
hu: Következő

en: Next ->
hu: Következő ->

en: Nigeria
hu: Nigéria

en: No
hu: Nem

en: No (experts only)
hu: Nem (szakértők számára)

en: No CD device defined!
hu: CD-eszköz nincs definiálva.

en: No CD or DVD image found, please copy the installation program and rpm files.
hu: Nem található sem CD-, sem DVD-képfájl. Másolja le a telepítőprogramot és az RPM fájlokat.

en: No CDR/DVDR in drive!
hu: Nincs CD/DVD a meghajtóban.

en: No ISDN PCI card found. Please select one on the next screen.
hu: Nem találtam ISDN PCI kártyát. Válasszon ki egyet a következő képernyőn.

en: No Internet Connection Sharing has ever been configured.
hu: Az internetkapcsolat megosztása még nem történt meg.

en: No Sound Card detected!
hu: Hangkártya nem található.

en: No Sound Card has been detected on your machine. Please verify that a Linux-supported Sound Card is correctly plugged in.
    
    
    You can visit our hardware database at:
    
    
    http://www.linux-mandrake.com/en/hardware.php3
hu: Hangkártya nem található a gépben. Ellenőrizze, hogy valóban van-e a gépben Linux által támogatott hangkártya, és hogy megfelelően van-e beszerelve a gépbe.
    
    
    A Mandrake-féle hardver-adatbázis a következő helyen található:
    
    
    http://www.linux-mandrake.com/en/hardware.php3

en: No TV Card detected!
hu: Tévékártya nem található.

en: No TV Card has been detected on your machine. Please verify that a Linux-supported Video/TV Card is correctly plugged in.
    
    
    You can visit our hardware database at:
    
    
    http://www.linux-mandrake.com/en/hardware.php3
hu: Tévékártya nem található a gépben. Ellenőrizze, hogy valóban van-e a gépben Linux által támogatott tévékártya, és hogy megfelelően van-e beszerelve a gépbe.
    
    
    A Mandrake-féle hardver-adatbázis a következő helyen található:
    
    
    http://www.linux-mandrake.com/en/hardware.php3

en: No additional information
    about this service, sorry.
hu: Nem érhető el további információ
    erről a szolgáltatásról.

en: No alternative driver
hu: Nincs alternatív meghajtó

en: No browser available! Please install one
hu: Nincs elérhető böngésző. Telepítsen egyet.

en: No browser is installed on your system, Please install one if you want to browse the help system
hu: Nincs telepítve böngésző a gépre. Ha szeretné elérni a segítségrendszert, telepítsen egy böngészőt.

en: No changes to backup!
hu: A mentés nem módosult.

en: No configuration file found 
    please click Wizard or Advanced.
hu: Beállítási fájl nem található. 
    Használja a varázslót vagy a Speciális opciót.

en: No configuration, please click Wizard or Advanced.
hu: Nincs beállítás. Használja a varázslót vagy a Speciális opciót.

en: No details
hu: Részletek nélkül

en: No ethernet network adapter has been detected on your system.
    I cannot set up this connection type.
hu: Nem található Ethernet hálózati kártya a rendszerben.
    Nem tudom beállítani ezt a kapcsolattípust.

en: No ethernet network adapter has been detected on your system. Please run the hardware configuration tool.
hu: Nem található Ethernet hálózati csatoló a rendszerben. Futtassa a hardverbeállítási eszközt.

en: No floppy drive available
hu: Nincs elérhető floppy-meghajtó

en: No floppy drive available!
hu: Nincs elérhető floppy-meghajtó.

en: No free space for 1MB bootstrap! Install will continue, but to boot your system, you'll need to create the bootstrap partition in DiskDrake
hu: Nincs elég szabad hely az 1 MB-os betöltőprogramnak! A telepítés folytatható, de a rendszer indításához létre kell hozni egy rendszerindító partíciót a DiskDrake-kel.

en: No hard drives found
hu: Merevlemez nem található

en: No image found
hu: Képfájl (image) nem található

en: No kernel selected!
hu: Nincs kijelölve kernel.

en: No known driver
hu: Nincs ismert meghajtó

en: No local printer found! To manually install a printer enter a device name/file name in the input line (Parallel Ports: /dev/lp0, /dev/lp1, ..., equivalent to LPT1:, LPT2:, ..., 1st USB printer: /dev/usb/lp0, 2nd USB printer: /dev/usb/lp1, ...).
hu: Helyi nyomtató nem található. Egy nyomtató kézi telepítéséhez adjon meg egy eszköznevet illetve fájlnevet a beviteli sorban (párhuzamos portok: /dev/lp0, /dev/lp1, ... (amelyek egyenértékűek a következőkkel: LPT1:, LPT2:, ...), első USB nyomtató: /dev/usb/lp0, második USB nyomtató: /dev/usb/lp1, ...).

en: No mouse
hu: nincs egér

en: No net boot images created!
hu: Hálózati indítási fájlok nem lettek létrehozva.

en: No network adapter on your system!
hu: Nem található hálózati csatolókártya a számítógépben.

en: No network card
hu: Hálózati kártya nem található

en: No open source driver
hu: Nincs nyílt forrású meghajtó

en: No partition available
hu: Nincs elérhető partíció

en: No password
hu: Nincs jelszó

en: No password prompt on %s at port %s
hu: Nincs jelszókérés %s ezen portján: %s

en: No printer
hu: Nincs nyomtató

en: No printer found!
hu: Nyomtató nem található.

en: No sharing
hu: Nincs megosztás

en: No sound card detected. Try "harddrake" after installation
hu: A telepítő nem talált hangkártyát. Futtassa a "harddrake" programot a telepítés után

en: No tape in %s!
hu: Nincs szalag ebben: %s.

en: No test pages
hu: Nem kell tesztoldal

en: No, I don't want autologin
hu: Ne legyen automatikus bejelentkezés

en: Norfolk Island
hu: Norfolk-sziget

en: Normal Mode
hu: Normál mód

en: Normal modem connection
hu: Normál modemes kapcsolat

en: Northern Mariana Islands
hu: Északi Mariana-szigetek

en: Norway
hu: Norvégia

en: Norwegian
hu: norvég

en: Not connected
hu: Nincs csatlakozva

en: Not enough free space for auto-allocating
hu: Nincs elég szabad terület az automatikus helyfoglaláshoz

en: Not enough free space to allocate new partitions
hu: Nincs elég szabad terület új partíció létrehozásához

en: Not enough partitions for RAID level %d
hu: Nincs elég partíció a RAID %d szinthez

en: Not enough swap space to fulfill installation, please add some
hu: A lapozóterület mérete nem elég nagy. Növelje meg a telepítés befejezéséhez.

en: Not erasable media!
hu: Az adathordozó nem törölhető.

en: Not formatted
hu: Nincs formázva

en: Not installed
hu: Nincs telepítve

en: Not the correct CD label. Disk is labelled %s.
hu: Nem a megfelelő címkéjű CD. A CD címkéje: %s.

en: Not the correct tape label. Tape is labelled %s.
hu: Nem a megfelelő címkéjű szalag. A szalag címkéje: %s.

en: Nothing to do
hu: Nincs mit tenni

en: Notice
hu: Megjegyzés

en: Now, you can run xawtv (under X Window!) !
hu: Az XawTV program most már futtatható (az X grafikus felületen).

en: Number of buttons
hu: Gombok száma

en: Number of capture buffers:
hu: Felvételi pufferek száma:

en: OK to restore the other files.
hu: Az egyéb fájlok is visszatölthetők.

en: OKI winprinter configuration
hu: OKI windowsos nyomtató beállítása

en: OSS (Open Sound System) was the first sound API. It's an OS independant sound API (it's available on most unices systems) but it's a very basic and limited API.
    What's more, OSS drivers all reinvent the wheel.
    
    ALSA (Advanced Linux Sound Architecture) is a modularized architecture which
    supports quite a large range of ISA, USB and PCI cards.
    
    It also provides a much higher API than OSS.
    
    To use alsa, one can either use:
    - the old compatibility OSS api
    - the new ALSA api that provides many enhanced features but requires using the ALSA library.
hu: Az OSS (Open Sound System) volt az első hang-függvénykönyvtár. Operációsrendszer-független (elérhető a legtöbb UNIX-rendszeren), viszont a képességei korlátozottak.
    Hátránya az OSS-nek, hogy az ahhoz készült meghajtókban feleslegesen meg kell valósítani olyan funkciókat is, amelyek máshol már léteznek.
    
    Az ALSA (Advanced Linux Sound Architecture) egy modularizált architektúra, amely nagyszámú ISA, USB és PCI hangkártyát támogat.
    
    Az ALSA fejlettebb függvénykönyvtárt biztosít, mint az OSS.
    
    Az ALSA kétféleképpen használható:
     - OSS-kompatibilis üzemmódot biztosító hívásokkal;
     - ALSA-hívásokkal, amelyek fejlettebb funkciókat valósítanak meg, de ehhez szükség van az ALSA-könyvtár használatára.

en: Office
hu: Iroda

en: Office Workstation
hu: Irodai munkaállomás

en: Office programs: wordprocessors (kword, abiword), spreadsheets (kspread, gnumeric), pdf viewers, etc
hu: Irodai programok: szövegszerkesztők (KWord, AbiWord), táblázatkezelők (KSpread, Gnumeric), PDF-nézegetők, ...

en: Ok
hu: OK

en: Old configuration (isdn4net)
hu: Régi beállítás (isdn4net)

en: Old device file
hu: Régi eszközfájl

en: On CUPS server "%s"
hu: Ezen a CUPS-kiszolgálón: "%s"

en: On Floppy
hu: Hajlékonylemez

en: On boot
hu: Indításkor

en: Open Firmware Delay
hu: Késleltetés Open Firmware-nél

en: Optimize your security
hu: Növelje a gép biztonságát

en: Option %s must be a number!
hu: A(z) %s értéknek számnak kell lennie!

en: Option %s must be an integer number!
hu: A(z) %s értéknek egész számnak kell lennie!

en: Option %s out of range!
hu: A(z) %s érték nem esik a megfelelő tartományba!

en: Option ``Restrict command line options'' is of no use without a password
hu: "A parancssorban átadható paraméterek korlátozása" beállításnak jelszó nélkül nincs értelme

en: Options
hu: Beállítások

en: Options: %s
hu: Beállítások: %s

en: Other
hu: Egyéb

en: Other (not drakbackup)
    keys in place already
hu: A többi (nem DrakBackup-)
    kulcs már a helyére került

en: Other Graphical Desktops
hu: Más grafikus környezetek

en: Other Media
hu: Egyéb médium

en: Other MultiMedia devices
hu: Egyéb multimédia-eszközök

en: Other OS (MacOS...)
hu: Egyéb op. rendszer (MacOS...)

en: Other OS (SunOS...)
hu: Egyéb op. rendszer (SunOS...)

en: Other OS (windows...)
hu: Egyéb op. rendszer (Windows...)

en: Other ports
hu: Egyéb portok

en: Our full range of Linux solutions, as well as special offers on products and other "goodies," are available online on our e-store:
hu: Linuxos megoldások teljes skálája, speciális termékajánlatok, valamint egyéb árucikkek elektronikus üzletünkben:

en: Output
hu: Kimenet

en: PCMCIA support is usually to support things like ethernet and
    modems in laptops.  It won't get started unless configured so it is safe to have
    it installed on machines that don't need it.
hu: A PCMCIA-támogatásra általában azoknak a laptop-felhasználóknak van
    szükségük, akik PCMCIA modemet vagy hálózati kártyát használnak a gépükben.
    A szolgáltatás nem indul el, ha nincs beállítva, tehát nyugodtan fel lehet
    telepíteni olyan gépre is, ahol nincs rá szükség.

en: PCMCIA support no longer exists for 2.2 kernels. Please use a 2.4 kernel.
hu: A 2.2-es kernelekhez nincsen PCMCIA-támogatás. Használjon 2.4-es kernelt.

en: PDQ only supports local printers, remote LPD printers, and Socket/TCP printers.
hu: A PDQ csak a helyi nyomtatókat, a távoli LPD-nyomtatókat és a socket/TCP-alapú nyomtatókat támogatja.

en: PLL setting:
hu: PLL-beállítás:

en: POP and IMAP Server
hu: POP- és IMAP-kiszolgáló

en: PXE Server Configuration
hu: PXE-kiszolgáló beállítása

en: Package Group Selection
hu: Csomag-csoportok kiválasztása

en: Package not installed
hu: A csomag nincs telepítve

en: Package selection
hu: Csomagkijelölés

en: Package:
hu: Csomag:

en: Pakistan
hu: Pakisztán

en: Palestine
hu: Palesztina

en: Papua New Guinea
hu: Pápua Új-Guinea

en: Parameters
hu: Paraméterek

en: Paranoid
hu: Paranoiás

en: Partition booted by default
        (for MS-DOS boot, not for lilo)
hu: Az alapértelmezett indítási partíció
        (a DOS-nak, nem a LILO-nak)

en: Partition table of drive %s is going to be written to disk!
hu: A(z) "%s" meghajtó partíciótáblájának mentése következik!

en: Partition table type: %s
hu: A partíciós tábla típusa: %s

en: Partitioning
hu: Partícionálás

en: Partitioning failed: %s
hu: Partícionálási hiba: %s

en: Password
hu: Jelszó

en: Password (again)
hu: Jelszó (még egyszer)

en: Password required
hu: Jelszó szükséges

en: Passwords are now enabled, but use as a networked computer is still not recommended.
hu: A jelszavak be vannak kapcsolva, de hálózatra kapcsolódó gép esetén
    ez a konfiguráció még mindig nem ajánlott.

en: Path
hu: Útvonal

en: Path or Module required
hu: Útvonal vagy modul megadása szükséges

en: Path selection
hu: Útvonal választása

en: Periodic Checks
hu: Periodikus ellenőrzések

en: Permission denied transferring %s to %s
hu: "%s" nem vihető át ide: "%s" - engedély megtagadva

en: Permission problem accessing CD.
hu: Probléma a CD-hozzáférési engedélyekkel.

en: Permissions
hu: Engedélyek

en: Personal Finance
hu: Személyes pénzügyek

en: Personal Information Management
hu: Személyes információkezelés

en: Philippines
hu: Fülöp-szigetek

en: Phone number
hu: Telefonszám

en: Photo test page
hu: Fényképes tesztoldal

en: Pipe job into a command
hu: A feladat kimenetének átirányítása egy parancsba

en: Please Wait... Applying the configuration
hu: Egy kis türelmet kérek, végrehajtom a kért módosításokat

en: Please be sure that the cron daemon is included in your services. 
    
    Note that currently all 'net' medias also use the hard drive.
hu: Győződjön meg arról, hogy a cron szolgáltatás a szolgáltatások közt van. 
    
    Megjegyzés: jelenleg az összes "hálózati" médium a merevlemezt is használja.

en: Please check all users that you want to include in your backup.
hu: Jelölje ki az összes felhasználót, amelynek adatait menteni szeretné.

en: Please check for multisession CD
hu: Multisession CD esetén jelölje be az opciót

en: Please check if you are using CDRW media
hu: Ha CD-RW lemezt használ, jelölje be az opciót

en: Please check if you are using a DVDR device
hu: Ha DVDR eszközt használ, jelölje be az opciót

en: Please check if you are using a DVDRAM device
hu: Ha DVDRAM eszközt használ, jelölje be az opciót

en: Please check if you want to eject your tape after the backup.
hu: Ha mentés után ki szeretné dobatni a szalagot, jelölje be az opciót.

en: Please check if you want to erase your RW media (1st Session)
hu: Ha le kívánja törölni az újraírható adathordozót (1. session), jelölje be az opciót

en: Please check if you want to erase your tape before the backup.
hu: Ha mentés előtt le kívánja törölni a szalagot, jelölje be az opciót.

en: Please check if you want to use the non-rewinding device.
hu: Ha a visszatekerést mellőző eszközt szeretné használni, jelölje be az opciót.

en: Please choose a language to use.
hu: Válasszon nyelvet.

en: Please choose for each step whether it will replay like your install, or it will be manual
hu: Adja meg mindegyik lépésnél, hogy újrajátszással vagy kézi vezérléssel történjen

en: Please choose load or save package selection on floppy.
    The format is the same as auto_install generated floppies.
hu: Válasszon egy funkciót annak megfelelően, hogy betölteni kíván egy
    csomagkijelölést vagy a jelenlegi kijelölést szeretné elmenteni.
    A formátum ugyanaz, mint az automatikus telepítőfloppyknál.

en: Please choose the
    media for backup.
hu: Adja meg a mentési
    médiumot.

en: Please choose the desired security level
hu: Válassza ki a kívánt biztonsági szintet

en: Please choose the first number of the 10-range you wish to edit,
    or just hit Enter to proceed.
    Your choice?
hu: Jelölje ki a szerkeszteni kívánt 10-es tartomány első számát,
    vagy csak nyomja le az Enter billentyűt a továbblépéshez.
    Melyiket választja?

en: Please choose the port that your printer is connected to or enter a device name/file name in the input line
hu: Válassza ki, melyik portra van csatlakoztatva a nyomtató, vagy adjon meg egy eszköznevet illetve fájlnevet a beviteli sorban

en: Please choose the port that your printer is connected to.
hu: Válassza ki, melyik portra van csatlakoztatva a nyomtató.

en: Please choose the time 
    interval between each backup
hu: Adja meg a mentések közti 
    időintervallumot

en: Please choose what network adapter will be connected to your Local Area Network.
hu: Válassza ki, hogy milyen kártyával csatlakozik a helyi hálózathoz.

en: Please choose what you want to backup
hu: Válassza ki, hogy mit szeretne menteni

en: Please choose where you want to backup
hu: Válassza ki, hogy hova szeretne menteni

en: Please choose which network adapter you want to use to connect to Internet.
hu: Válassza ki, hogy melyik hálózati csatolón keresztül szeretne csatlakozni az internetre.

en: Please choose which network interface will be used for the dhcp server.
hu: Válassza ki, melyik hálózati csatolót szeretné használni a DHCP-kiszolgálóhoz.

en: Please choose which serial port your modem is connected to.
hu: Válassza ki, hogy melyik soros portra csatlakozik a modeme.

en: Please choose which serial port your mouse is connected to.
hu: Válassza ki, hogy melyik soros porthoz csatlakozik az egere.

en: Please choose your CD/DVD device
    (Press Enter to propogate settings to other fields.
    This field isn't necessary, only a tool to fill in the form.)
hu: Adja meg a CD/DVD eszközt.
    (Az Enter billentyű lenyomására a többi mező átveszi a beállításokat.
    Erre a mezőre csak az űrlap kitöltése miatt van szükség.)

en: Please choose your CD/DVD media size (Mb)
hu: Adja meg a CD/DVD adathordozó méretét (MB)

en: Please choose your country.
hu: Válassza ki az országot.

en: Please choose your keyboard layout.
hu: Válasszon billentyűzetkiosztást.

en: Please choose your mouse type.
hu: Adja meg az egér típusát.

en: Please choose your type of mouse.
hu: Adja meg az egér típusát.

en: Please click on a partition
hu: Kattintson egy partícióra

en: Please enter the IP configuration for this machine.
    Each item should be entered as an IP address in dotted-decimal
    notation (for example, 1.2.3.4).
hu: Adja meg a gép IP-beállításait.
    Minden mezőbe IP-címet írjon pontozott decimális formátumban
    (például: 192.169.10.11).

en: Please enter the WebDAV server URL
hu: Adja meg a WebDAV-kiszolgáló URL-jét

en: Please enter the device name to use for backup
hu: Adja meg a mentéshez használandó eszköznevet

en: Please enter the directory (or module) to
     put the backup on this host.
hu: Adja meg a könyvtárt (vagy modult), amelybe a
     mentésfájlok kerüljenek az adott gépen.

en: Please enter the directory to save to:
hu: Adja meg a könyvtárt, ahova menteni kell:

en: Please enter the directory to save:
hu: Adja meg a könyvtárt, ahova menteni kell:

en: Please enter the directory where backups are stored
hu: Adja meg a könyvtárt, ahol a mentések vannak

en: Please enter the host name or IP.
hu: Adja meg a gépnevet vagy az IP-címet.

en: Please enter the maximum size
     allowed for Drakbackup
hu: Adja meg a DrakBackup program számára
     engedélyezett maximális méretet

en: Please enter your CD Writer device name
     ex: 0,1,0
hu: Adja meg a CD-író eszközazonosítóját,
     például: 0,1,0

en: Please enter your email address below
hu: Adja meg az email-címét

en: Please enter your host name if you know it.
    Some DHCP servers require the hostname to work.
    Your host name should be a fully-qualified host name,
    such as ``mybox.mylab.myco.com''.
hu: Most adja meg a gép nevét (ha ismeri).
    Néhány DHCP-kiszolgáló csak a gépnév megadása után használható.
    A teljes nevet kell beírni, például: "gep.vallalat.hu".

en: Please enter your host name.
    Your host name should be a fully-qualified host name,
    such as ``mybox.mylab.myco.com''.
    You may also enter the IP address of the gateway if you have one.
hu: Adja meg a gépe nevét.
    A teljes nevet kell beírni, például: "mybox.mylab.myco.com".
    Megadhatja az átjáró (gateway) IP-címét is, ha van olyan.

en: Please enter your login
hu: Adja meg a felhasználói nevét

en: Please enter your password
hu: Adja meg a jelszavát

en: Please enter your username, password and domain name to access this host.
hu: Adja meg a gép eléréséhez szükséges felhasználónevet, jelszót és tartománynevet.

en: Please fill or check the field below
hu: Töltse ki vagy ellenőrizze az alábbi mezőket

en: Please give a user name
hu: Adjon meg egy felhasználónevet

en: Please indicate where the auto_install.cfg file is located.
    
    Leave it blank if you do not want to set up automatic installation mode.
hu: Adja meg az auto_install.cfg fájl helyét.
    
    Ha nem kíván automatikus telepítési módot beállítani, akkor hagyja üresen.

en: Please indicate where the installation image will be available.
    
    If you do not have an existing directory, please copy the CD or DVD contents.
hu: Adja meg a telepítési képfájl helyét.
    
    Ha nincs ilyen könyvtár, akkor másolja le a CD illetve a DVD tartalmát.

en: Please insert floppy disk:
hu: Tegye be a floppyt:

en: Please insert the Boot floppy used in drive %s
hu: Tegye be a rendszerindító floppyt a(z) "%s" meghajtóba

en: Please insert the Installation Cd-Rom in your drive and press Ok when done.
    If you don't have it, press Cancel to avoid live upgrade.
hu: Helyezze be a telepítési CD-t a meghajtóba és nyomja meg az OK gombot.
    Ha nincs ilyen lemeze, akkor nyomja meg a "Mégsem" gombot a frissítés
    kihagyásához.

en: Please insert the Update Modules floppy in drive %s
hu: Tegye be a frissítőmodulokat tartalmazó floppyt a(z) "%s" meghajtóba

en: Please log out and then use Ctrl-Alt-BackSpace
hu: Jelentkezzen ki, majd nyomja meg a Ctrl+Alt+BackSpace billentyűkombinációt

en: Please make a backup of your data first
hu: Először készítsen biztonsági mentést az adatokról

en: Please relog into %s to activate the changes
hu: A módosítások csak a(z) %s programba való következő bejelentkezéskor lépnek érvénybe

en: Please select data to backup...
hu: Válassza ki a mentendő adatokat...

en: Please select data to restore...
hu: Válassza ki a visszatöltendő adatokat...

en: Please select media for backup...
hu: Válasszon mentési médiumot...

en: Please select the correct port. For example, the "COM1" port under
    Windows is named "ttyS0" under GNU/Linux.
hu: Válassza ki a megfelelő portot. Például a windowsos "COM1" port
    neve Linux alatt "ttyS0".

en: Please select the test pages you want to print.
    Note: the photo test page can take a rather long time to get printed and on laser printers with too low memory it can even not come out. In most cases it is enough to print the standard test page.
hu: Válassza ki a kinyomtatni kívánt tesztoldalakat.
    Megjegyzés: a fényképes tesztoldal kinyomtatása sokáig eltarthat, sőt egyes, kevés memóriával ellátott lézernyomtatókon el sem fog készülni. Általában elég a normál tesztoldalt kinyomtatni.

en: Please test the mouse
hu: Az egér letesztelése

en: Please try again
hu: Próbálja meg újra

en: Please uncheck or remove it on next time.
hu: A következő alkalommal szüntesse meg a kijelölést vagy törölje.

en: Please wait
hu: Egy kis türelmet kérek

en: Please wait, preparing installation...
hu: Egy kis türelmet kérek; a telepítés előkészítése folyik...

en: Please wait, setting security level...
hu: Biztonsági szint beállítása...

en: Please wait, setting security options...
hu: Biztonsági opciók beállítása...

en: Please,
    type in your tv norm and country
hu: Adja meg
    a tévénormát és az országot

en: Please, choose your keyboard layout.
hu: Válasszon billentyűzetkiosztást.

en: Plug'n Play
hu: Plug and Play

en: Plug'n Play probing failed. Please select the correct monitor
hu: A Plug'n Play-felderítés sikertelen. Válasszon ki egy monitort.

en: Poland
hu: Lengyelország

en: Polish
hu: lengyel

en: Polish (qwerty layout)
hu: lengyel (qwerty)

en: Polish (qwertz layout)
hu: lengyel (qwertz)

en: Poor
hu: Gyenge

en: Portugal
hu: Portugália

en: Portuguese
hu: portugál

en: Post Install
hu: Telepítés után

en: Post Uninstall
hu: Eltávolítás után

en: Post-install configuration
hu: Telepítés utáni beállítások

en: Postfix Mail Server
hu: Postfix email-kiszolgáló

en: Postfix is a Mail Transport Agent, which is the program that moves mail from one machine to another.
hu: A Postfix egy levéltovábbító (MTA) program, amely a leveleket továbbítja
    a különböző gépek között.

en: PostgreSQL or MySQL database server
hu: PostgreSQL vagy MySQL adatbázis-kiszolgáló

en: Potential LAN address conflict found in current config of %s!
hu: Hálózati címhibát észleltem az aktuális konfigurációban: %s!

en: Precise RAM size if needed (found %d MB)
hu: A RAM mérete, ha szükséges (%d MB-ot detektáltam)

en: Preference:
hu: Beállítások:

en: Preparing bootloader...
hu: Rendszerbetöltő előkészítése...

en: Preparing installation
hu: A telepítés előkészítése

en: Preparing printer database...
hu: A nyomtató-adatbázis előkészítése...

en: Press enter to boot the selected OS, 'e' to edit the
hu: Nyomja meg az Enter billentyut a kijelolt rendszer inditasahoz, az 'e'-t

en: Preview
hu: Előnézet

en: Previous
hu: Előző

en: Print
hu: Nyomtatás

en: Print Queue Name
hu: A nyomtatási sor neve

en: Print option list
hu: Nyomtatási beállítások listája

en: Print test pages
hu: Tesztoldalak nyomtatása

en: Printer
hu: Nyomtató

en: Printer "%s" on SMB/Windows server "%s"
hu: Nyomtató: "%s" ezen az SMB/Windows kiszolgálón: "%s"

en: Printer "%s" on server "%s"
hu: Nyomtató: "%s" ezen a kiszolgálón: "%s"

en: Printer %s
    What do you want to modify on this printer?
hu: Nyomtató: %s
    Mit szeretne megváltoztatni ennél a nyomtatónál?

en: Printer Device URI
hu: A nyomtatóeszköz URI-ja

en: Printer Server
hu: Nyomtatókiszolgáló

en: Printer auto-detection
hu: Automatikus nyomtatófelderítés

en: Printer auto-detection (Local, TCP/Socket, and SMB printers)
hu: Automatikus nyomtatófelderítés (helyi, TCP/socket és SMB nyomtatók)

en: Printer connection type
hu: A nyomtató kapcsolódási típusa

en: Printer default settings
    
    You should make sure that the page size and the ink type/printing mode (if available) and also the hardware configuration of laser printers (memory, duplex unit, extra trays) are set correctly. Note that with a very high printout quality/resolution printing can get substantially slower.
hu: A nyomtató alapértelmezései
    
    Ellenőrizze, hogy a papírméret és a tinta típusa illetve a nyomtatási mód (ha van olyan) helyesen van-e beállítva. Lézernyomtató esetén ellenőrizze a hardverbeállításokat is (memória, duplex egység, extra tálcák). Ha a nyomtatási minőséget nagyon magasra állítja, akkor a nyomtatási idő jelentősen megnőhet.

en: Printer host name or IP
hu: A nyomtató gépneve vagy IP-címe

en: Printer host name or IP missing!
hu: A nyomtató gépneve illetve IP-címe üres.

en: Printer manufacturer, model
hu: A nyomtató gyártója, típusa

en: Printer manufacturer, model, driver
hu: A nyomtató gyártója, típusa, meghajtóprogramja

en: Printer model selection
hu: A nyomtató típusának kiválasztása

en: Printer name, description, location
hu: Nyomtatónév, leírás, hely

en: Printer on NetWare server
hu: NetWare-nyomtató

en: Printer on SMB/Windows 95/98/NT server
hu: SMB/Windows 95/98/NT-nyomtató

en: Printer on remote CUPS server
hu: Távoli CUPS-nyomtató

en: Printer on remote lpd server
hu: Távoli lpd-nyomtató

en: Printer options
hu: Nyomtatóbeállítások

en: Printerdrake
hu: PrinterDrake

en: Printerdrake has compared the model name resulting from the printer auto-detection with the models listed in its printer database to find the best match. This choice can be wrong, especially when your printer is not listed at all in the database. So check whether the choice is correct and click "The model is correct" if so and if not, click "Select model manually" so that you can choose your printer model manually on the next screen.
    
    For your printer Printerdrake has found:
    
    %s
hu: A PrinterDrake összehasonlította a nyomtatófelderítésből származó típusnevet a nyomtatóadatbázisában szereplőkkel, és kiválasztotta a legmegfelelőbb típust. Nem biztos, hogy ez a választás jó; főleg akkor, ha a nyomtató nem szerepel az adatbázisban. Ellenőrizze, hogy helyes-e a választás. Ha helyes, akkor kattintson "A típus megfelelő" gombra; ha viszont nem, akkor a "Típuskiválasztás kézzel" gombra kattintson. Az utóbbi esetben a következő képernyőn lehet kiválasztani a nyomtatótípust.
    
    Az Ön nyomtatója a PrinterDrake szerint:
    
    %s

en: Printing
hu: Nyomtatás

en: Printing on the printer "%s"
hu: Nyomtatás a(z) "%s" nyomtatóra

en: Printing system:
hu: Nyomtatási rendszer:

en: Printing test page(s)...
hu: A tesztoldal(ak) nyomtatása folyik...

en: Printing/Photo Card Access on "%s"
hu: Nyomtatás/fotókártya-hozzáférés ezen: "%s"

en: Printing/Scanning on "%s"
hu: Nyomtatás/lapolvasás ezen: "%s"

en: Printing/Scanning/Photo Cards on "%s"
hu: Nyomtatás/lapolvasás/fotókártyák ezen: "%s"

en: Problems installing package %s
hu: A(z) %s csomag telepítésénél hiba történt

en: Problems occured during configuration.
    Test your connection via net_monitor or mcc. If your connection doesn't work, you might want to relaunch the configuration.
hu: Beállítás közben problémák merültek fel.
    Tesztelje le a kapcsolatot a net_monitor vagy az mcc használatával. Ha a kapcsolat nem működik, esetleg indítsa el újra a beállítást.

en: Processor ID
hu: Processzorazonosító

en: Processors
hu: Processzorok

en: Profile to delete:
hu: A törölni kívánt profil:

en: Profile:
hu: Profil:

en: Programs to manage your finances, such as gnucash
hu: Programok a személyes pénzügyek kezeléséhez (például: GnuCash)

en: ProgressBar color selection
hu: A folyamatjelző színének kiválasztása

en: Property
hu: Tulajdonság

en: Protocol
hu: Protokoll

en: Protocol for the rest of the world
hu: Protokoll a világ többi részén

en: Protocol for the rest of the world
    No D-Channel (leased lines)
hu: Protokoll a világ többi részén
    D csatorna nélkül (bérelt vonal)

en: Provider dns 1 (optional)
hu: Elsődleges DNS-kiszolgáló (nem kötelező)

en: Provider dns 2 (optional)
hu: Másodlagos DNS-kiszolgáló (nem kötelező)

en: Provider name (ex provider.net)
hu: A szolgáltató neve (pl.: provider.net)

en: Provider phone number
hu: A szolgáltató telefonszáma

en: Proxies configuration
hu: Proxy-beállítások

en: Proxy should be http://...
hu: A proxy valami ilyen kell, hogy legyen: http://...

en: Push multimedia to its limits!
hu: Használja ki a multimédia lehetőségeit!

en: Quit
hu: Kilépés

en: Quit without saving
hu: Kilépés mentés nélkül

en: Quit without writing the partition table?
hu: Ki akar lépni a programból a partíciós tábla mentése nélkül?

en: RAID-disks %s
hu: RAID lemezek: %s

en: Radio support:
hu: Rádiótámogatás:

en: Rate should have the suffix k, M or G (for example, "11M" for 11M), or add enough '0' (zeroes).
hu: Az átviteli sebesség k, M vagy G utótagot kaphat (például "11M"), vagy ehelyett ki lehet írni a nullákat.

en: Raw printer
hu: "Nyers" nyomtató

en: Raw printer (No driver)
hu: "Nyers" nyomtató (nincs meghajtóprogram)

en: Re-configure interface and DHCP server
hu: Csatoló és DHCP-kiszolgáló újrakonfigurálása

en: Re-submit
hu: Újraküldés

en: Read carefully!
hu: Olvassa el figyelmesen!

en: Read-only
hu: Csak olvasható

en: Read-write
hu: Írható-olvasható

en: Reading data of installed printers...
hu: A telepített nyomtatók adatainak beolvasása...

en: Reading printer data...
hu: A nyomtatóadatok beolvasása...

en: Reading printer database...
hu: A nyomtató-adatbázis beolvasása...

en: Real name
hu: Valódi név

en: Reboot
hu: Újraindítás

en: Refresh printer list (to display all available remote CUPS printers)
hu: Nyomtatók listájának frissítése (az összes elérhető távoli CUPS-nyomtató megjelenítése érdekében)

en: Refreshing printer data...
hu: A nyomtatóadatok frissítése...

en: Refuse
hu: Nem fogadom el

en: Relaunch 'lilo'
hu: A LILO elindítása

en: Release:
hu: Kiadás:

en: Reload partition table
hu: A partíciós tábla újraolvasása

en: Remember this password
hu: Emlékezzen a jelszóra

en: Remote Administration
hu: Távoli adminisztráció

en: Remote CUPS server
hu: Távoli CUPS-kiszolgáló

en: Remote Control
hu: Távirányítás

en: Remote Printers
hu: Távoli nyomtatók

en: Remote host name
hu: A távoli gép neve

en: Remote host name missing!
hu: A távoli gép neve nem lehet üres!

en: Remote lpd Printer Options
hu: Távoli lpd nyomtató beállításai

en: Remote printer
hu: Távoli nyomtató

en: Remote printer name
hu: A távoli nyomtató neve

en: Remote printer name missing!
hu: A távoli nyomtató neve nem lehet üres!

en: Removable media automounting
hu: Cserélhető lemez automatikus csatlakoztatása

en: Remove
hu: Eltávolítás

en: Remove List
hu: Lista eltávolítása

en: Remove Selected
hu: Kijelöltek eltávolítása

en: Remove Windows(TM)
hu: A Windows(TM) eltávolítása

en: Remove a module
hu: Modul eltávolítása

en: Remove fonts on your system
hu: A rendszerben található betűtípusok eltávolítása

en: Remove from LVM
hu: Eltávolítás LVM-ből

en: Remove from RAID
hu: Eltávolítás RAID-ből

en: Remove printer
hu: Nyomtató eltávolítása

en: Remove the last item
hu: Az utolsó elem eltávolítása

en: Remove the logical volumes first
hu: Először törölje az összes logikai kötetet

en: Remove the loopback file?
hu: El szeretné távolítani a loopback fájlt?

en: Remove this printer from Star Office/OpenOffice.org/GIMP
hu: A nyomtató eltávolítása a StarOffice/OpenOffice.org/GIMP programból

en: Remove user directories before restore.
hu: Felhasználói könyvtárak törlése visszatöltés előtt

en: Removing %s
hu: %s eltávolítása

en: Removing old printer "%s"...
hu: A régi "%s" nyomtató eltávolítása...

en: Removing printer "%s"...
hu: A(z) "%s" nyomtató eltávolítása...

en: Removing printer from Star Office/OpenOffice.org/GIMP
hu: A nyomtató eltávolítása a StarOffice/OpenOffice.org/GIMP programból

en: Replay
hu: Újrajátszás

en: Report
hu: Bejelentés

en: Rescue partition table
hu: A partíciós tábla helyreállítása

en: Reselect correct fonts
hu: Jó betűtípusok ismételt kiválasztása

en: Resize
hu: Átméretezés

en: Resizing
hu: Átméretezés

en: Resizing Windows partition
hu: Windowsos partíció átméretezése

en: Resolution
hu: Felbontás

en: Resolution: %s
hu: Felbontás: %s

en: Resolutions
hu: Felbontások

en: Restart XFS
hu: XFS újraindítása

en: Restarting printing system...
hu: A nyomtatási rendszer újraindítása...

en: Restore
hu: Visszatöltés

en: Restore Failed...
hu: A visszaállítás sikertelen volt...

en: Restore From CD
hu: Visszatöltés CD-ről

en: Restore From Catalog
hu: Visszaállítás a katalógusból

en: Restore From Tape
hu: Visszatöltés szalagról

en: Restore Other
hu: Egyéb adatok visszatöltése

en: Restore Progress
hu: A visszaállítás folyamata

en: Restore Selected
    Catalog Entry
hu: A kijelölt katalógus-
    bejegyzés visszaállítása

en: Restore Selected
    Files
hu: A kijelölt fájlok
    visszaállítása

en: Restore Users
hu: Felhasználók visszatöltése

en: Restore Via Network
hu: Visszatöltés hálózaton keresztül

en: Restore Via Network Protocol: %s
hu: Visszatöltés a(z) %s hálózati protokollon keresztül

en: Restore all backups
hu: Az összes mentés visszatöltése

en: Restore from Hard Disk.
hu: Visszatöltés merevlemezről

en: Restore partition table
hu: Partíciós tábla visszatöltése

en: Restore system
hu: Rendszer visszatöltése

en: Restoring from file %s failed: %s
hu: A(z) %s fájlból való visszaállítás sikertelen: %s

en: Restrict command line options
hu: A parancssorban átadható paraméterek korlátozása

en: Right "Windows" key
hu: Jobb "Windows" gomb

en: Right Alt key
hu: Jobb Alt gomb

en: Romania
hu: Románia

en: Romanian (qwerty)
hu: román (qwerty)

en: Romanian (qwertz)
hu: román (qwertz)

en: Root
hu: Gyökér

en: Root partition size in MB:
hu: A gyökérpartíció mérete MB-ban:

en: Root password
hu: Rendszergazdai jelszó

en: Run "sndconfig" after installation to configure your sound card
hu: A hangkártya beállításához futtassa az "sndconfig" programot a telepítés után

en: Run config tool
hu: Beállítóprogram indítása

en: Running "%s" ...
hu: "%s" végrehajtása...

en: Runs commands scheduled by the at command at the time specified when
    at was run, and runs batch commands when the load average is low enough.
hu: Az "at" parancs által ütemezett utasításokat hajtja végre a megadott
    időpontban, valamint kötegelt (batch-elt) parancsokat futtat, amikor
    a gép terhelése alacsony.

en: Russia
hu: Oroszország

en: Russian
hu: orosz

en: Russian (Yawerty)
hu: orosz (Yawerty)

en: Rwanda
hu: Ruanda

en: SCSI controllers
hu: SCSI-vezérlők

en: SECURITY WARNING!
hu: BIZTONSÁGI FIGYELMEZTETÉS

en: SILO Installation
hu: A SILO telepítése

en: SMB (Windows 9x/NT) Printer Options
hu: SMB (Windows 9x/NT) nyomtatási beállítások

en: SMB server IP
hu: Az SMB-kiszolgáló IP-címe

en: SMB server host
hu: Az SMB-kiszolgáló neve

en: SMBus controllers
hu: SMBus-vezérlők

en: SSH Server
hu: SSH-kiszolgáló

en: Sagem (using pppoa) usb
hu: Sagem (PPPoA-t használó) USB

en: Saint Kitts and Nevis
hu: Saint Kitts és Nevis

en: Saint Pierre and Miquelon
hu: Saint Pierre és Miquelon

en: Saint Vincent and the Grenadines
hu: Saint Vincent és Grenadines

en: Samba Server
hu: Samba-kiszolgáló

en: Samba share name missing!
hu: A Samba megosztásnév üres!

en: Sao Tome and Principe
hu: Sao Tome és Principe

en: Saudi Arabia
hu: Szaúd-Arábia

en: Save
hu: Mentés

en: Save as..
hu: Mentés másként...

en: Save on floppy
hu: Mentés floppyra

en: Save packages selection
hu: Csomagösszeállítás mentése

en: Save partition table
hu: A partíciós tábla mentése

en: Save theme
hu: Téma mentése

en: Saves and restores system entropy pool for higher quality random
    number generation.
hu: Elmenti és visszaállítja a rendszer entrópia-tárolóját, így jobb
    véletlenszámokat lehet generálni.

en: Scanner
hu: Lapolvasó

en: Scanning for TV channels
hu: Tévécsatornák keresése

en: Scanning for TV channels in progress ...
hu: Tévécsatornák keresése...

en: Scanning network...
hu: A hálózat vizsgálata...

en: Scanning partitions to find mount points
hu: Csatolási pontok keresése a partíciókon

en: Scientific Workstation
hu: Tudományos munkaállomás

en: Scientific applications such as gnuplot
hu: Tudományos alkalmazások, mint például a Gnuplot

en: Screenshots will be available after install in %s
hu: A képernyőfelvételek a telepítés után itt lesznek elérhetők: %s

en: Script-based
hu: Szkript-alapú

en: Search for fonts in installed list
hu: Betűtípusok keresése a telepítettek közt

en: Search installed fonts
hu: Telepített betűtípusok keresése

en: Search servers
hu: Kiszolgálók keresése

en: Second DNS Server (optional)
hu: Másodlagos DNS-kiszolgáló (nem kötelező)

en: Second floppy drive
hu: Második floppy-meghajtó

en: Sector
hu: Szektor

en: Security
hu: Biztonság

en: Security Administrator (login or email)
hu: Biztonsági adminisztrátor (felhasználói név vagy email-cím)

en: Security Administrator:
hu: Biztonsági adminisztrátor:

en: Security Alerts:
hu: Biztonsági figyelmeztetések:

en: Security Level
hu: Biztonsági szint

en: Security Level:
hu: Biztonsági szint:

en: Security level
hu: Biztonsági szint

en: See hardware info
hu: A hardverjellemzők megjelenítése

en: Select Printer Connection
hu: Válassza ki a nyomtató csatlakozásának típusát

en: Select Printer Spooler
hu: Válassza ki a nyomtatási rendszert

en: Select a device !
hu: Válasszon egy eszközt

en: Select another media to restore from
hu: Válasszon más médiumot a visszatöltéshez

en: Select file
hu: Fájlválasztás

en: Select installation class
hu: Válasszon telepítési módot

en: Select model manually
hu: Típuskiválasztás kézzel

en: Select the files or directories and click on 'Add'
hu: Válassza ki a fájlokat illetve könyvtárakat, majd kattintson a "Hozzáadás" gombra

en: Select the font file or directory and click on 'Add'
hu: Válassza ki a betűtípus-fájlt vagy -könyvtárt, majd kattintson a "Hozzáadás" gombra

en: Select the memory size of your graphics card
hu: Válassza ki a grafikus kártyán található memória mennyiségét

en: Select user manually
hu: Felhasználó kézi kiválasztása

en: Select your provider.
    If it isn't listed, choose Unlisted.
hu: Adja meg a szolgáltatója nevét.
    Ha az nincs benne a listában, válassza az "Unlisted"-et.

en: Selected All
hu: Mindent kijelöl

en: Selected size is larger than available space
hu: A kijelölt összméret nagyobb, mint a rendelkezésre álló hely

en: Send mail report after each backup to:
hu: Levél küldése minden mentés után ide:

en: Sending files...
hu: Fájlok küldése...

en: Senegal
hu: Szenegál

en: Serbia
hu: Szerbia

en: Serbian (cyrillic)
hu: szerb (cirill)

en: Server
hu: Kiszolgáló

en: Server:
hu: Kiszolgáló:

en: Services
hu: Szolgáltatások

en: Services and deamons
hu: Szolgáltatások és démonok

en: Services: %d activated for %d registered
hu: Szolgáltatások: %d aktivált, %d regisztrált

en: Set of tools for mail, news, web, file transfer, and chat
hu: Email-eszközök, hírkezelés, web-eszközök, fájlátvitel és csevegés

en: Set of tools to read and send mail and news (pine, mutt, tin..) and to browse the Web
hu: Eszközök levelezéshez, hírkezeléshez (pine, mutt, tin, ...) és a Web böngészéséhez

en: Set root password
hu: Rendszergazdai (root) jelszó beállítása

en: Set this printer as the default
hu: Legyen ez a nyomtató az alapértelmezett

en: Set up your Windows server to make the printer available under the IPP protocol and set up printing from this machine with the "%s" connection type in Printerdrake.
hu: Állítsa be a windowsos kiszolgálót úgy, hogy az IPP protokollon keresztül tegye elérhetővé a nyomtatót. Ez után állítsa be az erről a gépről történő nyomtatást "%s" kapcsolattípussal a PrinterDrake programban.

en: Set-GID
hu: más GID

en: Set-UID
hu: más UID

en: Settings
hu: Beállítások

en: Share name
hu: Megosztásnév

en: Shell
hu: Parancsértelmező

en: Show automatically selected packages
hu: Automat. kijelölt csomagok mutatása

en: Show current interface configuration
hu: Jelenlegi csatolóbeállítás megjelenítése

en: Show only for the selected day
hu: Csak a kijelölt napot jelenítse meg

en: Singapore
hu: Szingapúr

en: Size
hu: Méret

en: Size in MB:
hu: Méret (MB):

en: Size: %d KB
hu: Méret: %d KB

en: Size: %s
hu: Méret: %s

en: Size: %s
hu: Méret: %s

en: Skip
hu: Kihagyás

en: Slovakia
hu: Szlovákia

en: Slovakian (QWERTY)
hu: szlovák (QWERTY)

en: Slovakian (QWERTZ)
hu: szlovák (QWERTZ)

en: Slovenia
hu: Szlovénia

en: Slovenian
hu: szlovén

en: Software Manager
hu: Szoftvercsomag-kezelő

en: Solomon Islands
hu: Salamon-szigetek

en: Somalia
hu: Szomália

en: Some devices in the "%s" hardware class were removed:
hu: A(z) "%s" hardverosztály bizonyos eszközei eltávolításra kerültek:

en: Some devices were added:
hu: Bizonyos eszközök fel lettek véve:

en: Some hardware on your computer needs ``proprietary'' drivers to work.
    You can find some information about them at: %s
hu: A gép bizonyos hardverelemei speciális meghajtóprogramot igényelnek.
    Információk: %s

en: Some important packages didn't get installed properly.
    Either your cdrom drive or your cdrom is defective.
    Check the cdrom on an installed computer using "rpm -qpl Mandrake/RPMS/*.rpm"
hu: Néhány fontos csomagot nem tudtam telepíteni.
    Ez azt jelenti, hogy vagy a CD-meghajtó, vagy a CD lemez
    hibás. A CD lemezt egy, már feltelepített gépen a következő
    parancs segítségével tesztelheti le:
    "rpm -qpl Mandrake/RPMS/*.rpm"

en: Some steps are not completed.
    
    Do you really want to quit now?
hu: A telepítés nem teljes, mivel egyes lépések kimaradtak.
    
    Biztos, hogy ki akar lépni?

en: Something bad is happening on your drive. 
    A test to check the integrity of data has failed. 
    It means writing anything on the disk will end up with random, corrupted data.
hu: Valamilyen probléma van a meghajtóval. 
    Az adatintegritási teszt végrehajtása nem sikerült. 
    Ez azt jelenti, hogy a lemezre való írás tönkreteheti a meghajtó 
    adattartalmát.

en: Something went wrong! - Is mkisofs installed?
hu: Valamilyen probléma merült fel. Az mkisofs telepítve van?

en: Sorry, no floppy drive available
hu: Nincs elérhető floppy-meghajtó

en: Sorry, we support only 2.4 kernels.
hu: Csak a 2.4-es kerneleket támogatjuk.

en: Sound and video playing/editing programs
hu: Hang/videólejátszó és -szerkesztő programok

en: Sound card
hu: Hangkártya

en: Sound configuration
hu: Hangbeállítások

en: Sound trouble shooting
hu: Hangprobléma elhárítása

en: Soundcard
hu: Hangkártya

en: South Africa
hu: Dél-Afrika

en: South Georgia and the South Sandwich Islands
hu: Dél-Georgia és a Dél-Sandwich-szigetek

en: Spain
hu: Spanyolország

en: Spanish
hu: spanyol

en: Specify options
hu: Paraméterek megadása

en: Splash selection
hu: Indítási kép választása

en: Standalone Tools
hu: Önálló eszközök

en: Standard
hu: Szabványos

en: Standard test page
hu: Normál tesztoldal

en: Standard: This is the standard security recommended for a computer that will be used to connect
                   to the Internet as a client.
    
    High:       There are already some restrictions, and more automatic checks are run every night.
    
    Higher:    The security is now high enough to use the system as a server which can accept
                  connections from many clients. If your machine is only a client on the Internet, you
               should choose a lower level.
    
    Paranoid:  This is similar to the previous level, but the system is entirely closed and security
                    features are at their maximum
    
    Security Administrator:
                   If the 'Security Alerts' option is set, security alerts will be sent to this user (username or
                email)
hu: Szabványos: Ez a szabványos biztonsági szint, amely akkor javasolt, ha a gép kliensként fog
                kapcsolódni az internetre.
    
    Magas:      Már vannak bizonyos megszorítások és több automatikus ellenőrzés fut éjszakánként.
    
    Magasabb:   Ez a biztonsági szint már elég magas ahhoz, hogy a gép kiszolgálóként legyen
                használva - hálózaton keresztül csatlakozó kliensek kiszolgálására. Ha a gép az
                interneten csak kliensként van jelen, akkor érdemesebb egy alacsonyabb szintet
                választani.
    
    Paranoiás:  Az előző szinthez hasonló, de itt a rendszer teljesen zárt. Ez a legbiztonságosabb
                szint.
    
    Biztonsági adminisztrátor:
                Ha a 'Biztonsági figyelmeztetések' opció be van állítva, akkor a biztonsággal
                kapcsolatos figyelmeztetések a megadott felhasználónak lesznek elküldve
                (felhasználói névre vagy email-címre).

en: Start Server
hu: A kiszolgáló elindítása

en: Start at boot
hu: Indítás rendszerbetöltésnél

en: Start sector:
hu: Kezdőszektor:

en: Start: sector %s
hu: Kezdőszektor: %s

en: Started on boot
hu: Automatikus indítás

en: Starting network...
hu: A hálózat elindítása...

en: Starting the printing system at boot time
hu: A nyomtatási rendszer elindítása a rendszer indulásakor

en: Starts the X Font Server (this is mandatory for XFree to run).
hu: Elindítja az X betűtípus-kiszolgálóját (erre szükség van az XFree használatához).

en: State
hu: Állapot

en: Status:
hu: Állapot:

en: Stop Server
hu: A kiszolgáló leállítása

en: Strategic partners
hu: Stratégiai partnerek

en: Sudan
hu: Szudán

en: Summary
hu: Összefoglalás

en: Sun - Mouse
hu: Sun egér

en: Support the OKI 4w and compatible winprinters.
hu: Az OKI 4w és az azzal kompatibilis windowsos nyomtatók támogatása.

en: Suppress Fonts Files
hu: Betűtípus-fájlok elhagyása

en: Suppress Temporary Files
hu: Átmeneti fájlok elhagyása

en: Svalbard and Jan Mayen Islands
hu: Svalbard és Jan Mayen-szigetek

en: Swap
hu: Lapozóterület (swap)

en: Swap partition size in MB:
hu: A lapozási (swap) partíció mérete MB-ban:

en: Swaziland
hu: Szváziföld

en: Sweden
hu: Svédország

en: Swedish
hu: svéd

en: Swiss (French layout)
hu: svájci (francia kiosztás)

en: Swiss (German layout)
hu: svájci (német kiosztás)

en: Switching from ext2 to ext3
hu: Konvertálás Ext2-ről Ext3-ra

en: Switzerland
hu: Svájc

en: Synchronization tool
hu: Szinkronizáló program

en: Syria
hu: Szíria

en: Syslog
hu: Rendszernapló

en: Syslog is the facility by which many daemons use to log messages
    to various system log files.  It is a good idea to always run syslog.
hu: A syslog-on keresztül naplóznak a szolgáltatások különböző naplófájlokba.
    A syslog használata mindig ajánlott.

en: System
hu: Rendszer

en: System Options
hu: Rendszerbeállítások

en: System configuration
hu: Rendszerbeállítás

en: System installation
hu: Rendszertelepítés

en: System mode
hu: Rendszer-mód

en: TCP/Socket Printer Options
hu: TCP/socket-alapú nyomtatási beállítások

en: TV card
hu: Tévékártya

en: TV norm:
hu: Tévénorma:

en: Table
hu: Tábla

en: Taiwan
hu: Tajvan

en: Tajik keyboard
hu: tádzsik billentyűzet

en: Tajikistan
hu: Tádzsikisztán

en: Tamil (ISCII-layout)
hu: tamil (ISCII kiosztás)

en: Tamil (Typewriter-layout)
hu: tamil (írógép-kiosztás)

en: Tanzania
hu: Tanzánia

en: Tape
hu: Szalag

en: Terminal-based
hu: Terminál-alapú

en: Test
hu: Teszt

en: Test of the configuration
hu: A beállítások kipróbálása

en: Test page(s) have been sent to the printer.
    It may take some time before the printer starts.
hu: A tesztoldal(aka)t elküldtem a nyomtatóra.
    Eltarthat egy ideig, amíg a nyomtatás elindul.

en: Test page(s) have been sent to the printer.
    It may take some time before the printer starts.
    Printing status:
    %s
hu: A tesztoldal(aka)t elküldtem a nyomtatóra.
    Eltarthat egy ideig, amíg a nyomtatás elindul.
    Nyomtatási állapot:
    %s

en: Test pages
hu: Tesztoldalak

en: Testing your connection...
hu: A kapcsolat ellenőrzése...

en: Thai keyboard
hu: thaiföldi billentyűzet

en: Thailand
hu: Thaiföld

en: Thank you for choosing Mandrake Linux 9.1
hu: Köszönjük, hogy a Mandrake Linux 9.1 rendszert választotta

en: The %s is not supported by this version of Mandrake Linux.
hu: A Mandrake Linux jelenleg használt verziója nem támogatja ezt: %s.

en: The DHCP end ip
hu: A DHCP-címtartomány vége

en: The DHCP end range
hu: A DHCP-címtartomány vége

en: The DHCP server will allow other computer to boot using PXE in the given range of address.
    
    The network address is %s using a netmask of %s.
hu: A DHCP-kiszolgáló lehetővé teszi más gépek számára a PXE módszerrel való rendszerindítást - a megadott címtartományt használva.
    
    A hálózati cím %s a következő hálózati maszkot használva: %s.

en: The DHCP start ip
hu: A DHCP-címtartomány kezdete

en: The DHCP start range
hu: A DHCP-címtartomány kezdete

en: The DNS Server IP
hu: A DNS-kiszolgáló IP-címe

en: The DrakX Partitioning wizard found the following solutions:
hu: A DrakX partícionálási varázslója a következőket javasolja:

en: The FAT resizer is unable to handle your partition, 
    the following error occured: %s
hu: A FAT-átméretező nem tudja kezelni a partíciót.
    A következő hiba keletkezett: %s

en: The K Desktop Environment, the basic graphical environment with a collection of accompanying tools
hu: A K Desktop Environment - az alapvető grafikus környezet - az ahhoz tartozó eszközökkel együtt

en: The Local Network did not finish with `.0', bailing out.
hu: A helyi hálózati cím nem ".0"-ra végződik, kilépek.

en: The Mandrake Linux installation is distributed on several CD-ROMs. DrakX
    knows if a selected package is located on another CD-ROM so it will eject
    the current CD and ask you to insert the correct CD as required.
hu: A Mandrake Linux telepítőanyag több CD-n helyezkedik el. Ha egy kiválasztott
    csomag egy másik CD-n található, akkor a DrakX (a telepítő) kiadja az
    aktuális CD-t, és megkéri Önt, hogy helyezze be a megfelelőt.

en: The MandrakeSecurity range includes the Multi Network Firewall product (M.N.F.)
hu: A MandrakeSecurity termékek közt megtalálható a Multi Network Firewall nevű tűzfal (M.N.F.)

en: The URL must begin with http:// or https://
hu: Az URL-nek http:// vagy https:// kezdetűnek kell lenni

en: The auto install can be fully automated if wanted,
    in that case it will take over the hard drive!!
    (this is meant for installing on another box).
    
    You may prefer to replay the installation.
hu: Az automatikus telepítés akár teljesen automatikus is lehet,
    ebben az esetben az egész merevlemez tartalmát módosíthatja.
    Elsősorban akkor ajánlott, ha másik gépre is telepíteni kívánja
    a rendszert.
    
    Lehetőség van a telepítés újrajátszására is.

en: The backup partition table has not the same size
    Still continue?
hu: A partíciós tábla két példányának mérete eltér!
    Folytassam a műveletet?

en: The change is done, but to be effective you must logout
hu: A módosítás megtörtént, de az érvénybe lépéséhez ki kell jelentkezni

en: The classic bug sound tester is to run the following commands:
    
    
    - "lspcidrake -v | fgrep AUDIO" will tell you which driver your card use
    by default
    
    - "grep sound-slot /etc/modules.conf" will tell you what driver it
    currently uses
    
    - "/sbin/lsmod" will enable you to check if its module (driver) is
    loaded or not
    
    - "/sbin/chkconfig --list sound" and "/sbin/chkconfig --list alsa" will
    tell you if sound and alsa services're configured to be run on
    initlevel 3
    
    - "aumix -q" will tell you if the sound volume is muted or not
    
    - "/sbin/fuser -v /dev/dsp" will tell which program uses the sound card.
hu: Hangprobléma esetén a következő parancsokat érdemes használni:
    
    
    - "lspcidrake -v | fgrep AUDIO": kiírja, melyik meghajtót használja
    alapértelmezésben a hangkártya
    
    - "grep snd-slot /etc/modules.conf": kiírja, milyen meghajtó használata
    van jelenleg beállítva
    
    - "/sbin/lsmod": ezzel ellenőrizhető, hogy be van-e töltve a megfelelő
    modul (meghajtó)
    
    - "/sbin/chkconfig --list sound" és "/sbin/chkconfig --list alsa":
    kiírják, hogy a hangszolgáltatások futtatva vannak-e bizonyos futási
    szinteken
    
    - "aumix -q": kiírja, hogy a hangerő le van-e véve vagy sem
    
    - "/sbin/fuser -v /dev/dsp": kiírja, hogy melyik program használja a
    hangkártyát

en: The default lease (in seconds)
hu: Az alapértelmezett élettartam (másodpercben)

en: The encryption keys do not match
hu: A titkosítási kulcsok nem egyeznek

en: The floppy has been successfully generated.
    You may now replay your installation.
hu: A floppy létrehozása sikeresen befejeződött.
    A telepítés újralejátszása elvégezhető.

en: The following options can be set to customize your
    system security. If you need an explanation, look at the help tooltip.
hu: A következő opciókkal be lehet állítani a rendszer biztonságát.
    Ha magyarázatra van szüksége, olvassa el a tippszöveget.

en: The following packages are going to be installed
hu: A telepítő a következő csomagokat fogja telepíteni

en: The following packages are going to be removed
hu: A telepítő a következő csomagokat távolítja el

en: The following packages need to be installed:
hu: A következő csomagokat szükséges telepíteni:

en: The following packages will be removed to allow upgrading your system: %s
    
    
    Do you really want to remove these packages?
hu: A rendszerfrissítés érdekében a következő csomagok el lesznek távolítva: %s
    
    
    Szeretné eltávolítani ezeket a csomagokat?

en: The following printers are configured. Double-click on a printer to change its settings; to make it the default printer; or to view information about it.
hu: A következő nyomtatók vannak beállítva. Egy nyomtató beállításainak módosításához, egy nyomtató alapértelmezetté tételéhez vagy az adatainak a lekérdezéséhez kattintson duplán a megfelelő nyomtatóra.

en: The following printers are configured. Double-click on a printer to change its settings; to make it the default printer; to view information about it; or to make a printer on a remote CUPS server available for Star Office/OpenOffice.org/GIMP.
hu: A következő nyomtatók vannak beállítva. Ha módosítani szeretné egy nyomtató beállításait, vagy alapértelmezetté kíván tenni egy nyomtatót, vagy le szeretné kérdezni egy nyomtató adatait, vagy egy távoli CUPS-kiszolgálón levő nyomtatót elérhetővé szeretne tenni a StarOffice/OpenOffice.org/GIMP program számára, akkor kattintson duplán a megfelelő nyomtatóra.

en: The highlighted entry will be booted automatically in %d seconds.
hu: A kijelolt operacios rendszer %d masodperc mulva elindul.

en: The inkjet printer drivers provided by Lexmark only support local printers, no printers on remote machines or print server boxes. Please connect your printer to a local port or configure it on the machine where it is connected to.
hu: A Lexmark által biztosított tintasugarasnyomtató-meghajtóprogramok csak helyi nyomtatókat támogatnak, tehát távoli gépen vagy nyomtatókiszolgálón levőket nem. Csatlakoztassa a nyomtatót egy helyi portra, vagy állítsa azt be azon a gépen, amelyhez az csatlakoztatva van.

en: The internal domain name
hu: A belső tartománynév

en: The internet superserver daemon (commonly called inetd) starts a
    variety of other internet services as needed. It is responsible for starting
    many services, including telnet, ftp, rsh, and rlogin. Disabling inetd disables
    all of the services it is responsible for.
hu: Az "internet szuperszerver szolgáltatás" (inetd) felelős sok hálózati
    szolgáltatás indításáért, mint például telnet, ftp, rsh és rlogin. Az inetd
    leállításával minden általa irányított szolgáltatás leáll.

en: The maximum lease (in seconds)
hu: A maximális élettartam (másodpercben)

en: The model is correct
hu: A típus megfelelő

en: The most common way to connect with adsl is pppoe.
    Some connections use pptp, a few use dhcp.
    If you don't know, choose 'use pppoe'
hu: Az ADSL-en keresztüli csatlakozás legtöbbször PPPOE-vel történik,
    de előfordul a PPTP és a DHCP is.
    A PPPOE-t válassza, ha nem biztos a válaszban.

en: The network access was not running and could not be started. Please check your configuration and your hardware. Then try to configure your remote printer again.
hu: A hálózati hozzáférés nem volt elindítva, és az elindítása sem lehetséges. Ellenőrizze a beállításokat és a hardvert, majd próbálkozzon újra a távoli nyomtató beállításával.

en: The network configuration done during the installation cannot be started now. Please check whether the network is accessable after booting your system and correct the configuration using the Mandrake Control Center, section "Network & Internet"/"Connection", and afterwards set up the printer, also using the Mandrake Control Center, section "Hardware"/"Printer"
hu: A telepítés közben végezhető hálózatbeállítás nem indítható el. A gép újraindítása után vizsgálja meg, hogy a hálózat elérhető-e, és javítsa ki a beállításokat a Mandrake Vezérlőközpont "Hálózat és internet"/"Kapcsolat" részében, azután állítsa be a nyomtatót a Mandrake Vezérlőközpont "Hardver"/"Nyomtató" részében.

en: The network needs to be restarted. Do you want to restart it ?
hu: A hálózatot újra kell indítani. Szeretné újraindítani?

en: The official MandrakeSoft store
hu: A hivatalos MandrakeSoft-áruház

en: The old "%s" driver is blacklisted.
    
    It has been reported to oops the kernel on unloading.
    
    The new "%s" driver'll only be used on next bootstrap.
hu: A régi "%s" meghajtóval gondok lehetnek.
    
    Leállításkor problémákat okozhat a kernelben.
    
    Az új "%s" meghajtó csak a következő indítástól kezdve lesz használva.

en: The package %s is needed. Install it?
hu: Szükség van a(z) %s csomagra. Szeretné telepíteni?

en: The package %s needs to be installed. Do you want to install it?
hu: A(z) %s csomagot telepíteni kell. Szeretné telepíteni?

en: The passwords do not match
hu: A jelszavak nem egyeznek

en: The per-user sharing uses the group "fileshare". 
    You can use userdrake to add a user to this group.
hu: A felhasználónkénti megosztás a "fileshare" csoportot használja.
    A UserDrake programmal lehet felhasználót felvenni ebbe a csoportba.

en: The port number should be an integer!
hu: A portnak egész számnak kell lennie!

en: The portmapper manages RPC connections, which are used by
    protocols such as NFS and NIS. The portmap server must be running on machines
    which act as servers for protocols which make use of the RPC mechanism.
hu: A portmapper kezeli az RPC kapcsolatokat, ezekre többek között a NIS-nek és
    az NFS-nek van szüksége. A portmap szerverre csak a (NIS vagy NFS) szerver
    gépeken van szükség.

en: The printer "%s" already exists,
    do you really want to overwrite its configuration?
hu: "%s" nevű nyomtató már létezik,
    felül szeretné írni annak beállításait?

en: The printer "%s" is set as the default printer now.
hu: A(z) "%s" nyomtató lesz ezután az alapértelmezett nyomtató.

en: The printer "%s" was successfully added to Star Office/OpenOffice.org/GIMP.
hu: A(z) "%s" nyomtató sikeresen fel lett véve a StarOffice/OpenOffice.org/GIMP programba.

en: The printer "%s" was successfully removed from Star Office/OpenOffice.org/GIMP.
hu: A(z) "%s" nyomtató sikeresen el lett távolítva a StarOffice/OpenOffice.org/GIMP programból.

en: The printing system (%s) will not be started automatically when the machine is booted.
    
    It is possible that the automatic starting was turned off by changing to a higher security level, because the printing system is a potential point for attacks.
    
    Do you want to have the automatic starting of the printing system turned on again?
hu: A nyomtatási rendszer (%s) nem kerül automatikus elindításra a gép indulásakor.
    
    Elképzelhető, hogy az automatikus indítás ki lett kapcsolva egy magasabb biztonsági szintre való váltással, mivel a nyomtatási rendszer támadási felületet nyújthat.
    
    Szeretné a nyomtatási rendszer automatikus indítását ismét bekapcsolni?

en: The routed daemon allows for automatic IP router table updated via
    the RIP protocol. While RIP is widely used on small networks, more complex
    routing protocols are needed for complex networks.
hu: A routed szolgáltatás lehetővé teszi, hogy a RIP protokoll segítségével
    automatikusan frissüljön az IP protokoll által használt útválasztótábla
    (IP routing table).
    A RIP elterjedt a kis hálózatokon; a nagyobb, bonyolultabb hálózatok más
    útválasztó-protokollokat igényelnek.

en: The rstat protocol allows users on a network to retrieve
    performance metrics for any machine on that network.
hu: Az rstat protokoll segítségével a felhasználók információt kaphatnak a
    (lokális) hálózaton működő gépekről.

en: The rusers protocol allows users on a network to identify who is
    logged in on other responding machines.
hu: Az rusers protokoll segítségével a felhasználók lekérdezhetik, hogy melyik
    gépre ki van bejelentkezve.

en: The rwho protocol lets remote users get a list of all of the users
    logged into a machine running the rwho daemon (similiar to finger).
hu: Az rwho protokoll segítségével távoli felhasználók kaphatnak egy listát
    az rwho szolgáltatást futtató gép aktuális felhasználóiról (olyan, mint a
    finger).

en: The setup has already been done, and it's currently enabled.
hu: A megosztás már megtörtént, a kapcsolat használható.

en: The setup has already been done, but it's currently disabled.
hu: A megosztás már megtörtént, de a kapcsolat használata le van tiltva.

en: The setup of Internet Connection Sharing has already been done.
    It's currently enabled.
    
    What would you like to do?
hu: Az internetkapcsolat megosztása már megtörtént.
    A megosztott kapcsolat használható.
    
    Mit szeretne tenni?

en: The setup of Internet connection sharing has already been done.
    It's currently disabled.
    
    What would you like to do?
hu: Az internetkapcsolat megosztása már korábban megtörtént.
    A kapcsolatmegosztás jelenleg nincs bekapcsolva.
    
    Mit szeretne tenni?

en: The success of MandrakeSoft is based upon the principle of Free Software. Your new operating system is the result of collaborative work on the part of the worldwide Linux Community
hu: A MandrakeSoft cég sikere a Szabad Szoftver elven alapul. Az Ön új operációs rendszere a világméretű Linux-közösség együttműködő munkájának eredménye.

en: The system doesn't seem to be connected to the Internet.
    Try to reconfigure your connection.
hu: Az internetkapcsolat feltehetően nem aktív.
    Próbálja meg újból elvégezni a kapcsolat beállítását.

en: The system is now connected to the Internet.
hu: A rendszer internetes kapcsolata létrejött.

en: The training program has been created to respond to the needs of both end users and experts (Network and System administrators)
hu: Az oktatási programot a végfelhasználók és a szakértők (hálózati- és rendszeradminisztrátorok) igényei alapján hoztuk létre

en: The two critical parameters are the vertical refresh rate, which is the rate
    at which the whole screen is refreshed, and most importantly the horizontal
    sync rate, which is the rate at which scanlines are displayed.
    
    It is VERY IMPORTANT that you do not specify a monitor type with a sync range
    that is beyond the capabilities of your monitor: you may damage your monitor.
     If in doubt, choose a conservative setting.
hu: A két legfontosabb paraméter a függőleges frissítés frekvenciája (a teljes
    képernyő frissítési gyorsasága) és a vízszintes frissítés frekvenciája (a
    vízszintes sorok megjelenítésének gyorsasága).
    
    NAGYON FONTOS, hogy egyik se lépje túl a monitorhoz engedélyezett
    felső határértéket, mert ilyenkor esetleg a monitor megsérülhet.
    Ha nem ismeri a monitor jellemzőit, válasszon egy biztonságosan
    alacsony értéket!

en: The type of bus on which the mouse is connected
hu: Az egér által használt busz típusa

en: The user name is too long
hu: A felhasználónév túl hosszú

en: The user name must contain only lower cased letters, numbers, `-' and `_'
hu: A felhasználónév csak a következőket tartalmazhatja: kisbetűk, számok, "-" és "_"

en: Theme installation failed!
hu: A témákat nem sikerült telepíteni.

en: Theme name
hu: Témamegnevezés

en: Themes
hu: Témák

en: There are already some restrictions, and more automatic checks are run every night.
hu: Már vannak bizonyos megszorítások, és több automatikus ellenőrzés fut éjszakánként.

en: There are no printers found which are directly connected to your machine
hu: Nem található olyan nyomtató, amely a géphez közvetlenül csatlakozna.

en: There is already a partition with mount point %s
hu: Már van egy partíció amelynek %s a csatlakoztatási pontja

en: There is no FAT partition to resize (or not enough space left)
hu: Nincs átméretezhető FAT partíció, vagy nincs elég hely

en: There is no FAT partition to use as loopback (or not enough space left)
hu: Nincs loopback-ként használható FAT partíció, vagy nincs elég hely

en: There is no existing partition to use
hu: Nincs olyan már létező partíció, amit használhatnék

en: There is no medium or it is write-protected for device %s.
    Please insert one.
hu: A(z) %s eszközben nincs adathordozó, vagy írásvédett.
    Helyezzen be egyet, illetve szüntesse meg az írásvédelmet.

en: There is only one configured network adapter on your system:
    
    %s
    
    I am about to setup your Local Area Network with that adapter.
hu: Egyetlen beállított hálózati csatolókártya található a gépben:
    
    %s
    
    A helyi hálózat paraméterei ehhez a csatolóhoz lesznek beállítva.

en: There was an error installing packages:
hu: Hiba történt a csomagok telepítésekor:

en: There was an error ordering packages:
hu: Hiba történt a csomagok rendezésekor:

en: There was an error while scanning for TV channels
hu: Hiba történt a tévécsatornák keresésekor

en: There's no free driver for your sound card (%s), but there's a proprietary driver at "%s".
hu: Nincs szabadon használható meghajtó a hangkártyához (%s), viszont létezik kötött licencelésű meghajtó: "%s".

en: There's no known OSS/ALSA alternative driver for your sound card (%s) which currently uses "%s"
hu: Nincs ismert OSS/ALSA alternatív meghajtó a hangkártyához (%s) - a kártya jelenleg ezt a meghajtót használja: "%s"

en: There's no known driver for your sound card (%s)
hu: Nincs ismert meghajtó a hangkártyához (%s)

en: These commands you can also use in the "Printing command" field of the printing dialogs of many applications, but here do not supply the file name because the file to print is provided by the application.
hu: Ezeket a parancsokat használhatja számos alkalmazás nyomtatási párbeszédablakában is (a nyomtatási parancsot megadó mezőben), de ott ne adjon meg fájlnevet, mert a fájlt az alkalmazás fogja biztosítani.

en: These options can backup and restore all files in your /etc directory.
hu: Ezekkel a funkciókkal a /etc könyvtár összes fájlja elmenthető illetve visszatölthető.

en: This command you can also use in the "Printing command" field of the printing dialogs of many applications. But here do not supply the file name because the file to print is provided by the application.
hu: Ezt a parancsot használhatja számos alkalmazás nyomtatási párbeszédablakában is (a nyomtatási parancsot megadó mezőben), de ott ne adjon meg fájlnevet, mert a fájlt az alkalmazás fogja biztosítani.

en: This directory should remain within the root filesystem
hu: Ennek a könyvtárnak a gyökér-fájlrendszeren belül kell maradnia

en: This encryption key is too simple (must be at least %d characters long)
hu: Ez a titkosítási kulcs túl egyszerű (legalább %d karakter hosszúnak kell lennie)

en: This firewall product includes network features that allow you to fulfill all your security needs
hu: Ez a tűzfaltermék olyan hálózati funkciókat valósít meg, amelyek az összes biztonsági igénynek megfelelnek

en: This floppy is not FAT formatted
hu: Ezen a floppyn nincs FAT fájlrendszer

en: This interface has not been configured yet.
    Launch the configuration wizard in the main window
hu: Ez a csatoló még nem lett beállítva.
    A beállítóvarázslót a főablakban indíthatja el.

en: This is HardDrake, a Mandrake hardware configuration tool.
    Version:
hu: HardDrake - Mandrake hardverbeállítási program.
    Verzió:

en: This is a mandatory package, it can't be unselected
hu: Ez egy kötelező csomag, nem lehet megszüntetni a kijelölését

en: This is similar to the previous level, but the system is entirely closed and security features are at their maximum.
hu: Az előző szinthez hasonló, de itt a rendszer teljesen zárt.
    Ez a legbiztonságosabb szint.

en: This is the standard security recommended for a computer that will be used to connect to the Internet as a client.
hu: Ez a szabványos biztonsági szint, amely az internetre (kliensként) csatlakozó gépek esetén javasolt.

en: This label is already used
hu: Már van ilyen nevű címke

en: This level is to be used with care. It makes your system more easy to use,
    but very sensitive. It must not be used for a machine connected to others
    or to the Internet. There is no password access.
hu: Ezt a szintet csak körültekintéssel használja.
    Egyszerűbbé teszi a rendszer használatát, de így az sebezhetőbb is lesz:
    ne válassza ezt a szintet, ha a gép hálózatba van kötve, vagy az internethez
    csatlakozik. A hozzáférés nincs jelszóval védve.

en: This may take a moment to erase the media.
hu: Az adathordozó törlése hosszabb ideig is eltarthat.

en: This may take a moment to generate the keys.
hu: A kulcsok előállítása hosszabb ideig is eltarthat.

en: This package loads the selected keyboard map as set in
    /etc/sysconfig/keyboard.  This can be selected using the kbdconfig utility.
    You should leave this enabled for most machines.
hu: Ez a csomag tölti be a billentyűzetkiosztást, ami a
    /etc/sysconfig/keyboard -ban állítható be. A beállítás megváltoztatható
    a kbdconfig programmal. Ezt bekapcsolva kell hagyni a legtöbb rendszeren.

en: This package must be upgraded.
    Are you sure you want to deselect it?
hu: Ezt a csomagot frissíteni kell.
    Biztos, hogy törölni kívánja a kijelölését?

en: This partition can't be used for loopback
hu: Ez a partíció nem használható loopback-hez

en: This partition is not resizeable
hu: Ezt a partíciót nem lehet átméretezni

en: This password is too short (it must be at least %d characters long)
hu: Ez a jelszó túl rövid (legalább %d karakter hosszúnak kell lennie)

en: This password is too simple
hu: Ez a jelszó túl egyszerű

en: This product is available on MandrakeStore website
hu: A termék a MandrakeStore weblapon érhető el

en: This program is free software; you can redistribute it and/or modify
    it under the terms of the GNU General Public License as published by
    the Free Software Foundation; either version 2, or (at your option)
    any later version.
    
    This program is distributed in the hope that it will be useful,
    but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of
    MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the
    GNU General Public License for more details.
    
    You should have received a copy of the GNU General Public License
    along with this program; if not, write to the Free Software
    Foundation, Inc., 59 Temple Place - Suite 330, Boston, MA 02111-1307, USA.
hu: Ez a program szabad szoftver; terjeszthető és/vagy módosítható
    a Free Software Foundation által publikált GNU General Public
    License 2. vagy annál újabb verziója alapján.
    
    A program annak reményében kerül terjesztésre, hogy hasznosnak
    bizonyul, de GARANCIA NÉLKÜL; még a PIACKÉPESSÉG illetve
    egy BIZONYOS CÉLRA VALÓ ALKALMASSÁG sincs garantálva. További
    részletek a GNU General Public License-ben.
    
    A programmal együtt Önnek kapnia kellett egy példányt a GNU General
    Public License-ből; ha nem így történt, írjon a következő címre:
    Free Software Foundation, Inc., 59 Temple Place - Suite 330, Boston,
    MA 02111-1307, USA.

en: This theme does not yet have a bootsplash in %s !
hu: Ennek a témának nincs %s indítási képe.

en: This user name has already been added
hu: Már létezik ilyen felhasználónév

en: This will take a few minutes.
hu: Ez több percig is eltarthat.

en: Time remaining
hu: Hátralévő idő

en: Timezone
hu: Időzóna

en: Title
hu: Cím

en: To activate the mouse,
hu: Az egér aktiválásához

en: To be able to print with your Lexmark inkjet and this configuration, you need the inkjet printer drivers provided by Lexmark (http://www.lexmark.com/). Click on the "Drivers" link. Then choose your model and afterwards "Linux" as operating system. The drivers come as RPM packages or shell scripts with interactive graphical installation. You do not need to do this configuration by the graphical frontends. Cancel directly after the license agreement. Then print printhead alignment pages with "lexmarkmaintain" and adjust the head alignment settings with this program.
hu: Ahhoz, hogy nyomtatni tudjon a Lexmark tintasugaras nyomtatóval ezen a gépen, szüksége lesz a Lexmark (http://www.lexmark.com/) által biztosított megfelelő meghajtóprogramokra. Kattintson a "Drivers" (meghajtóprogramok) linkre. Ez után válassza ki a megfelelő nyomtatótípust, majd operációs rendszerként a "Linux"-t. A meghajtóprogramok RPM csomagok illetve interaktív grafikus telepítést lehetővé tevő szkriptek formájában érhetők el. Nem szükséges a grafikus felületen végezni a beállítást. Lépjen ki a licencegyezmény után. Ez után nyomtasson nyomtatófej-igazítási oldalakat "lexmarkmaintain"-nel, és szükség esetén módosítsa a fej-igazítási beállításokat ezzel a programmal.

en: To get a list of the options available for the current printer click on the "Print option list" button.
hu: Ha szeretne egy listát az aktuális nyomtatóhoz használható opciókról, akkor kattintson a "Nyomtatási beállítások listája" gombra.

en: To have more partitions, please delete one to be able to create an extended partition
hu: További partíciók létrehozásához törölni kell egyet (hogy egy kiterjesztett partíciót létre lehessen hozni)

en: To know about the options available for the current printer read either the list shown below or click on the "Print option list" button.%s%s
hu: Ha szeretne egy listát az aktuális nyomtatóhoz használható opciókról, akkor olvassa el a lentebbi listát, vagy kattintson a "Nyomtatási beállítások listája" gombra.%s%s

en: To print a file from the command line (terminal window) use the command "%s <file>" or "%s <file>".
hu: Egy fájl parancssorból (terminálablakból) való nyomtatásához használja a következő parancsot: "%s <fájl>" vagy ezt: "%s <fájl>".

en: To print a file from the command line (terminal window) use the command "%s <file>".
hu: Egy fájl parancssorból (terminálablakból) való nyomtatásához használja a következő parancsot: "%s <fájl>".

en: To print a file from the command line (terminal window) you can either use the command "%s <file>" or a graphical printing tool: "xpp <file>" or "kprinter <file>". The graphical tools allow you to choose the printer and to modify the option settings easily.
hu: Egy fájl parancssorból (terminálablakból) való nyomtatásához használhatja a következő parancsot: "%s <fájl>" vagy egy grafikus felületű nyomtatóeszközt: "xpp <fájl>" illetve "kprinter <fájl>". A grafikus eszközök lehetővé teszik a nyomtató kijelölését és a beállítások egyszerű módosítását.

en: To print on a NetWare printer, you need to provide the NetWare print server name (Note! it may be different from its TCP/IP hostname!) as well as the print queue name for the printer you wish to access and any applicable user name and password.
hu: Ahhoz, hogy NetWare nyomtatóra tudjon nyomtatni, meg kell adnia a NetWare nyomtatókiszolgáló nevét (ez nem biztos, hogy megegyezik a TCP/IP gépnévvel!), a nyomtatási sor nevét, és egy megfelelő jogosultságokkal rendelkező felhasználói nevet és jelszót.

en: To print to a SMB printer, you need to provide the SMB host name (Note! It may be different from its TCP/IP hostname!) and possibly the IP address of the print server, as well as the share name for the printer you wish to access and any applicable user name, password, and workgroup information.
hu: Ahhoz, hogy SMB-nyomtatóra tudjon nyomtatni, meg kell adnia a nyomtatókiszolgáló SMB-nevét (nem biztos, hogy ugyanaz, mint a TCP/IP-gépnév!) és IP-címét, a megosztott nyomtató nevét, és egy megfelelő jogosultságokkal rendelkező felhasználó nevét, jelszavát és munkacsoportját.

en: To print to a TCP or socket printer, you need to provide the host name or IP of the printer and optionally the port number (default is 9100). On HP JetDirect servers the port number is usually 9100, on other servers it can vary. See the manual of your hardware.
hu: Ahhoz, hogy egy TCP/socket-alapú nyomtatóra nyomtathasson, meg kell adnia a nyomtatóhoz tartozó gépnevet vagy IP-címet és opcionálisan a portszámot (alapértelmezés: 9100). HP JetDirect kiszolgálókon a port száma általában 9100; más kiszolgálókon ez más érték lehet. A hardver kézikönyvében valószínűleg talál további információt.

en: To share your own knowledge and help build Linux tools, join the discussion forums you'll find on our "Community" webpages
hu: Ossza meg ismereteit másokkal és járuljon hozzá linuxos eszközök fejlesztéséhez - csatlakozzon a közösségi ("Community") weblapjainkon található fórumokhoz

en: To use a remote lpd printer, you need to supply the hostname of the printer server and the printer name on that server.
hu: Távoli lpd nyomtató használatához meg kell adni a nyomtatókiszolgáló nevét és a nyomtató nevét.

en: To use this saved packages selection, boot installation with ``linux defcfg=floppy''
hu: Ha fel akarja később használni ezt a csomagkijelölést, akkor a telepítést "linux defcfg=floppy" paraméterrel indítsa el.

en: Toggle between flat and group sorted
hu: Váltás sima és csoportok szerint rendezett nézet között

en: Toggle to expert mode
hu: Átváltás szakértői módba

en: Toggle to normal mode
hu: Átváltás normál módba

en: Tools for your Palm Pilot or your Visor
hu: Segédprogramok a Palmhoz és a Visorhoz

en: Tools to create and burn CD's
hu: Segédprogramok CD-íráshoz

en: Tools to ease the configuration of your computer
hu: Segédprogramok a számítógép beállításához

en: Total Progress
hu: Előrehaladás

en: Total progess
hu: Teljes előrehaladás

en: Total size: %d / %d MB
hu: Összméret: %d / %d MB

en: Track network card id (useful for laptops)
hu: A hálózati kártya azonosítójának követése (laptopoknál hasznos)

en: Transfer
hu: Átvitel

en: Transfer printer configuration
hu: A nyomtatóbeállítások átvitele

en: Transfer successful
    You may want to verify you can login to the server with:
    
    ssh -i %s %s\@%s
    
    without being prompted for a password.
hu: Az átvitel sikeres volt.
    A következő paranccsal ellenőrizheti, hogy be tud-e jelentkezni a
    kiszolgálóra anélkül, hogy jelszót kérne a gép:
    
    ssh -i %s %s\@%s

en: Transferring %s...
hu: %s átvitele...

en: Transform your machine into a powerful Linux server with a few clicks of your mouse: Web server, mail, firewall, router, file and print server, ...
hu: Alakítsa gépét linuxos kiszolgálóvá néhány egérkattintással: webkiszolgáló, email, tűzfal, útválasztó, fájlkiszolgáló, nyomtatókiszolgáló, ...

en: Trinidad and Tobago
hu: Trinidad és Tobago

en: Trouble shooting
hu: Problémaelhárítás

en: True Type fonts installation
hu: TrueType betűtípusok telepítése

en: True Type install done
hu: TrueType-telepítés kész

en: Truly minimal install (especially no urpmi)
hu: Valóban minimális telepítés (urpmi sincs)

en: Trying to rescue partition table
hu: Megpróbálom helyrehozni a partíciós táblát

en: Tuner type:
hu: Tuner-típus:

en: Tunisia
hu: Tunézia

en: Turkey
hu: Törökország

en: Turkish (modern "Q" model)
hu: török (modern "Q" modell)

en: Turkish (traditional "F" model)
hu: török (hagyományos "F" modell)

en: Turkmenistan
hu: Türkmenisztán

en: Turks and Caicos Islands
hu: Turks és Caicos-szigetek

en: Turn your machine into a reliable server
hu: Alakítsa gépét egy megbízható kiszolgálóvá

en: Tvcard
hu: Tévékártya

en: Type
hu: Típus

en: Type of install
hu: A telepítés típusa

en: Type:
hu: Típus:

en: Type:
hu: Típus:

en: UK keyboard
hu: angol (UK) billentyűzet

en: URL should begin with 'ftp:' or 'http:'
hu: Az URL-nek ftp: vagy http: kezdetűnek kell lenni

en: US keyboard
hu: USA-billentyűzet

en: US keyboard (international)
hu: USA-billentyűzet (nemzetközi)

en: USA (broadcast)
hu: USA (sugárzás)

en: USA (cable)
hu: USA (kábel)

en: USA (cable-hrc)
hu: USA (kábel-hrc)

en: USB controllers
hu: USB-vezérlők

en: Ukraine
hu: Ukrajna

en: Ukrainian
hu: ukrán

en: Unable to fork: %s
hu: Nem sikerült létrehozni új példányt: %s

en: Unable to properly close mkbootdisk: 
     %s 
     %s
hu: Az mkbootdisk program lezárása sikertelen: 
     %s 
     %s

en: Unable to start live upgrade !!!
hu: Nem sikerült elindítani a frissítést!

en: Under Devel ... please wait.
hu: Fejlesztés alatt...

en: Undo
hu: Visszavonás

en: Uninstall Fonts
hu: Betűtípusok eltávolítása

en: United Arab Emirates
hu: Egyesült Arab Emirátusok

en: United Kingdom
hu: Egyesült Királyság

en: United States
hu: Amerikai Egyesült Államok

en: United States Minor Outlying Islands
hu: Amerikai Egyesült Államok - kisebb külső szigetek

en: Unknown
hu: Ismeretlen

en: Unknown Model
hu: Ismeretlen modell

en: Unknown model
hu: Ismeretlen modell

en: Unknown/Others
hu: Ismeretlen/Egyéb

en: Unknown|CPH05X (bt878) [many vendors]
hu: Ismeretlen|CPH05X (bt878) [több gyártó]

en: Unknown|CPH06X (bt878) [many vendors]
hu: Ismeretlen|CPH06X (bt878) [több gyártó]

en: Unknown|Generic
hu: Ismeretlen|Általános

en: Unkown driver
hu: Ismeretlen meghajtó

en: Unmount
hu: Leválasztás

en: Unsafe
hu: Nem biztonságos

en: Unselect fonts installed
hu: Telepített betűtípusok kijelölésének törlése

en: Unselected All
hu: Kijelölések megszüntetése

en: Up
hu: Fel

en: Updating package selection
hu: A csomagkiválasztás frissítése

en: Upgrade %s
hu: Frissítés: %s

en: Use CD/DVDROM to backup
hu: Mentés CD-re/DVD-re

en: Use Expect for SSH
hu: Expect használata SSH-hoz

en: Use Hard Disk to backup
hu: Mentés merevlemezre

en: Use Incremental Backups  (do not replace old backups)
hu: Inkrementális mentések (a korábbi mentések nem lesznek felülírva)

en: Use Unicode by default
hu: Unicode használata alapértelmezésben

en: Use Xinerama extension
hu: A Xinerama kiterjesztés használata

en: Use ``%s'' instead
hu: Használja inkább ezt: "%s"

en: Use ``Unmount'' first
hu: Használja először a "Leválasztás"-t

en: Use auto detection
hu: Automatikus detektálás

en: Use daemon
hu: Szolgáltatás használata

en: Use existing partitions
hu: Már létező partíciók használata

en: Use fdisk
hu: Az fdisk használata

en: Use for loopback
hu: Loopback-hez használva

en: Use free space
hu: A szabad terület felhasználása

en: Use group id for execution
hu: Csoportazonosító használata a végrehajtáshoz

en: Use incremental backup  (do not replace old backups)
hu: Inkrementális mentés (a korábbi mentések nem lesznek felülírva)

en: Use libsafe for servers
hu: A libsafe használata kiszolgálókhoz

en: Use network connection to backup
hu: Mentés hálózati kapcsolaton keresztül

en: Use owner id for execution
hu: A tulajdonos azonosítójának használata a végrehajtáshoz

en: Use quota for backup files.
hu: Kvóta használata a mentésfájlokhoz.

en: Use tape to backup
hu: Mentés szalagra

en: Use the %c and %c keys for selecting which entry is highlighted.
hu: A(z) %c es a(z) %c billentyukkel lehet a bejegyzesek kozott lepegetni.

en: Use the Windows partition for loopback
hu: A loopback-hez a windowsos partíció használata

en: Use the free space on the Windows partition
hu: A Windows partíción található szabad hely felhasználása

en: Use the full power of the GNU gcc 3 compiler as well as the best Open Source development environments
hu: Használja fel a GNU GCC 3 fordító és a legjobb nyílt forráskódú fejlesztőkörnyezetek erejét

en: Used for directory:
     only owner of directory or file in this directory can delete it
hu: Könyvtárra használva:
     csak a könyvtár vagy a benne levő fájl tulajdonosa törölheti

en: User
hu: Felhasználó

en: User interfaces
hu: Felhasználói felületek

en: User list to restore (only the most recent date per user is important)
hu: A visszatöltendő felhasználók (csak a legutóbbi dátumok lényegesek)

en: User name
hu: Felhasználónév

en: Userdrake
hu: UserDrake

en: Username
hu: Felhasználónév

en: Username required
hu: Felhasználónév szükséges

en: Users
hu: Felhasználók

en: Uzbekistan
hu: Üzbegisztán

en: Various
hu: Vegyes

en: Vatican
hu: Vatikán

en: Vendor
hu: Gyártó

en: Version: %s
hu: Verzió: %s

en: Vertical refresh rate
hu: Függőleges frissítés

en: Video mode
hu: Képernyőmód

en: Video players and editors
hu: Videólejátszók és -szerkesztők

en: Videocard
hu: Videokártya

en: Vietnamese "numeric row" QWERTY
hu: vietnámi "számsor" QWERTY

en: View Backup Configuration.
hu: Mentési beállítások megtekintése.

en: Virgin Islands (British)
hu: Virgin-szigetek (brit)

en: Virgin Islands (U.S.)
hu: Virgin-szigetek (USA)

en: WARNING
hu: FIGYELMEZTETÉS

en: WARNING!
    
    DrakX will now resize your Windows partition. Be careful:
    this operation is dangerous. If you have not already done
    so, you should first exit the installation, run scandisk
    under Windows (and optionally run defrag), then restart the
    installation. You should also backup your data.
    When sure, press Ok.
hu: FIGYELEM!
    
    A DrakX most átméretezi a windowsos partíciót. Ez a művelet veszélyes.
    Ha még nem tette meg, futtassa le a scandisk-et a windowsos partíción
    (esetleg a defrag programot is). Ehhez ki kell lépnie a telepítőből.
    Mentse le az adatokat, majd indítsa újra a telepítőt.
    Ha biztos abban, hogy folytatni szeretné, nyomja meg az "OK"-t.

en: WARNING: this device has been previously configured to connect to the Internet.
    Simply accept to keep this device configured.
    Modifying the fields below will override this configuration.
hu: Figyelmeztetés: Ez az eszköz már be lett állítva internet-hozzáféréshez.
    Elég elfogadni a már meglévő beállításokat.
    A lenti mezők módosításával felül lehet bírálni a beállításokat.

en: Wait please
hu: Kis türelmet

en: Wallis and Futuna
hu: Wallis és Futuna

en: Want to know more about the Open Source community?
hu: Szeretne többet tudni a Nyílt Forráskód közösségről?

en: Warning
hu: Figyelmeztetés

en: Warning! An existing firewalling configuration has been detected. You may need some manual fixes after installation.
hu: Figyelem! Egy már létező tűzfalbeállítást találtam. Néhány apróbb módosításra szükség lehet a telepítés elvégzése után.

en: Warning, another Internet connection has been detected, maybe using your network
hu: Figyelmeztetés: Egy másik internetkapcsolat is létezik, esetlegesen a hálózatot használva.

en: Warning, the network adapter (%s) is already configured.
    
    Do you want an automatic re-configuration?
    
    You can do it manually but you need to know what you're doing.
hu: Figyelmeztetés: A hálózati kártya (%s) már be van állítva.
    
    Szeretne automatikus újrakonfigurálást?
    
    Elvégezheti Ön is kézzel, de csak ha biztos abban, hogy mit tesz.

en: Warning: testing this graphic card may freeze your computer
hu: Figyelmeztetés: a grafikus kártya tesztelése esetleg a gép lefagyásához is vezethet.

en: We are now going to configure the %s connection.
hu: A(z) "%s" kapcsolat beállítása következik.

en: Web Server
hu: Webkiszolgáló

en: WebDAV is a protocol that allows you to mount a web server's directory
    locally, and treat it like a local filesystem (provided the web server is
    configured as a WebDAV server). If you would like to add WebDAV mount
    points, select "New".
hu: A WebDAV egy olyan protokoll, amely lehetővé teszi egy webkiszolgálón levő
    valamely könyvtár helyileg történő csatolását (mount) és helyi
    fájlrendszerként való kezelését (feltéve, hogy a webkiszolgáló be van
    állítva WebDAV-kiszolgálónak). Ha szeretne felvenni WebDAV csatolási
    pontokat, válassza az "Új" funkciót.

en: WebDAV remote site already in sync!
hu: A távoli WebDAV-hely már szinkronban van.

en: WebDAV transfer failed!
hu: A WebDAV-átvitel sikertelen volt.

en: Webcam
hu: Web-kamera

en: Webmin Service
hu: Webmin szolgáltatás

en: Welcome To Crackers
hu: Üdvözlet a cracker-eknek

en: Welcome to %s
hu: Üdvözöljük - %s

en: Welcome to %s the operating system chooser!
    
    Choose an operating system from the list above or
    wait %d seconds for default boot.
hu: Udvozoljuk a(z) %s rendszerinditoban!
    
    Valasszon egy operacios rendszert a listabol, vagy varjon
    %d masodpercig, amig az alapertelmezett elindul.

en: Welcome to GRUB the operating system chooser!
hu: Udvozoljuk a GRUB rendszerindito programban!

en: Welcome to The Network Configuration Wizard.
    
    We are about to configure your internet/network connection.
    If you don't want to use the auto detection, deselect the checkbox.
hu: Üdvözöljük a hálózatbeállító varázslóban.
    
    A hálózat és az internetkapcsolat beállítása következik.
    Törölje a kijelölést az opció mellől, ha nem kér automatikus felismerést.

en: Welcome to the Internet Connection Sharing utility!
    
    %s
    
    Click on Configure to launch the setup wizard.
hu: Üdvözöljük az internetkapcsolat-megosztás beállítóprogramjában!
    
    %s
    
    Kattintson a Beállítás gombra a beállításvarázsló elindításához.

en: Welcome to the Open Source world
hu: Üdvözöljük a Nyílt Forráskód világában

en: Welcome to the mail configuration utility.
    
    Here, you'll be able to set up the alert system.
hu: Üdvözöljük az email-beállítóprogramban.
    
    A programmal beállítható a figyelmeztetések küldése.

en: West Europe
hu: Nyugat-Európa

en: Western Sahara
hu: Nyugat-Szahara

en: What
hu: Mit

en: What kind is your ISDN connection?
hu: Milyen típusú az ISDN-kapcsolat?

en: What kind of card do you have?
hu: Milyen típusú kártyával rendelkezik?

en: What norm is your TV using?
hu: Milyen normát használ a televízió?

en: What type of partitioning?
hu: Milyen típusú partícionálást szeretne?

en: Wheel
hu: Görgős

en: When
hu: Mikor

en: Where
hu: Hova

en: Where do you want to install the bootloader?
hu: Hová kerüljön a rendszerindító program (bootloader)?

en: Where do you want to mount %s?
hu: Hová szeretné csatlakoztatni ezt: "%s"?

en: Where do you want to mount device %s?
hu: Hová szeretné csatlakoztatni a(z) %s eszközt?

en: Where do you want to mount the loopback file %s?
hu: Hová szeretné csatolni a(z) %s loopback fájlt?

en: Whether you choose to teach yourself online or via our network of training partners, the Linux-Campus catalogue prepares you for the acknowledged LPI certification program (worldwide professional technical certification)
hu: Akár a weben keresztül tanul, akár az oktatási partnereinken keresztül, a Linux-Campus oktatási anyag felkészíti Önt az elismert világméretű professzionális LPI vizsgaprogramra

en: Which %s driver should I try?
hu: Melyik %s-meghajtóprogramot próbáljam meg?

en: Which ISDN configuration do you prefer?
    
    * The Old configuration uses isdn4net. It contains powerful
      tools, but is tricky to configure, and not standard.
    
    * The New configuration is easier to understand, more
      standard, but with less tools.
    
    We recommand the light configuration.
hu: Milyen típusú ISDN-beállításokat szeretne használni?
    
      - A régi típusú beállítás az isdn4net-re épül. Ez igen hatékony
    eszközöket tartalmaz, de beállítása nehézkes, és nem szabványos.
    
      - Az új típusú beállítás könnyen átlátható, szabványos,
    de kevesebb segédeszköz tartozik hozzá.
    
    Ha nincs kizáró ok, akkor inkább az utóbbit válassza.

en: Which configuration of XFree do you want to have?
hu: Melyik XFree-t szeretné használni?

en: Which dhcp client do you want to use?
    Default is dhcp-client.
hu: Melyik DHCP-klienst szeretné használni?
    Az alapértelmezés: dhcp-client

en: Which disk do you want to move it to?
hu: Melyik lemezre szeretné áthelyezni?

en: Which filesystem do you want?
hu: Melyik fájlrendszert szeretné?

en: Which is your timezone?
hu: Melyik időzónát választja?

en: Which of the following is your ISDN card?
hu: Milyen ISDN-kártyája van?

en: Which partition do you want to resize?
hu: Melyik partíciót szeretné átméretezni?

en: Which partition do you want to use for Linux4Win?
hu: Melyik partícióra szeretné a Linux4Win-t telepíteni?

en: Which printer model do you have?
hu: Milyen típusú a nyomtató?

en: Which printing system (spooler) do you want to use?
hu: Melyik nyomtatási rendszert (sorkezelőt) szeretné használni?

en: Which protocol do you want to use?
hu: Melyik protokollt szeretné használni?

en: Which sector do you want to move it to?
hu: Melyik szektorra szeretné áthelyezni?

en: Which services would you like to allow the Internet to connect to?
hu: Mely szolgáltatásokat kívánja elérhetővé tenni az internet felé?

en: Which size do you want to keep for Windows on
hu: Mekkora helyet szeretne fenntartani a Windowsnak itt:

en: Which type of entry do you want to add?
hu: Milyen bejegyzést szeretne felvenni?

en: Which username
hu: Melyik felhasználónév

en: Windows Domain
hu: Windowsos tartomány

en: Windows Migration tool
hu: Windows migrációs program

en: Winmodem connection
hu: Winmodemes kapcsolat

en: With X
hu: X-szel együtt

en: With basic documentation (recommended!)
hu: Alapvető dokumentációval (javasolt)

en: With this option you will be able to restore any version
     of your /etc directory.
hu: Ezzel az opcióval a /etc könyvtár bármely állapota
    visszatölthető lesz.

en: With this security level, the use of this system as a server becomes possible.
    The security is now high enough to use the system as a server which can accept
    connections from many clients. Note: if your machine is only a client on the Internet, you should choose a lower level.
hu: Ezzel a biztonsági szinttel már használhatja a gépét kiszolgálóként.
    Ez a biztonsági szint elég magas ahhoz, hogy a rendszer sok, hálózaton
    keresztül csatlakozó klienst szolgáljon ki. Ha a gép az interneten csak kliensként van jelen, akkor érdemesebb egy alacsonyabb szintet választani.

en: Wizard
hu: Varázsló

en: Wizard Configuration
hu: Beállítás a varázslóval

en: Wizard...
hu: Varázsló...

en: Workgroup
hu: Munkacsoport

en: Workstation
hu: Munkaállomás

en: Would you like to allow users to share some of their directories?
    Allowing this will permit users to simply click on "Share" in konqueror and nautilus.
    
    "Custom" permit a per-user granularity.
hu: Szeretné engedélyezni a felhasználók számára azt, hogy a saját könyvtáraikat
    megosszák?
    Ha ez engedélyezve van, akkor a felhasználók a Konquerorban és a Nautilusban
    a "Megosztás" funkcióval végezhetnek exportálást.
    
    Az "Egyéni" opció használatával felhasználónkénti beállítás lehetséges.

en: Write %s
hu: Írás: %s

en: Write Config
hu: Beállítás mentése

en: X server
hu: X-kiszolgáló

en: X11 Display Manager allows you to graphically log
    into your system with the X Window System running and supports running
    several different X sessions on your local machine at the same time.
hu: Az X11 Bejelentkezéskezelő lehetővé teszi a grafikus felületen történő
    bejelentkezést az X grafikus rendszer segítségével. Támogatja több X
    rendszer azonos gépen történő egyidejű futtatását is.

en: XFree %s with 3D hardware acceleration
hu: XFree %s hardveres 3D-s gyorsítással

en: XFree %s with EXPERIMENTAL 3D hardware acceleration
hu: XFree %s KÍSÉRLETI JELLEGŰ hardveres 3D-s gyorsítással

en: XFree configuration
hu: XFree-beállítások

en: XFree86 driver: %s
hu: XFree86-meghajtó: %s

en: XFree86 server: %s
hu: XFree86: %s

en: XawTV isn't installed!
hu: Az XawTV program nincsen telepítve.

en: XawTV isn't installed!
    
    
    If you do have a TV card but DrakX has neither detected it (no bttv nor saa7134
    module in "/etc/modules") nor installed xawtv, please send the
    results of "lspcidrake -v -f" to "install\@mandrakesoft.com"
    with subject "undetected TV card".
    
    
    You can install it by typing "urpmi xawtv" as root, in a console.
hu: Az XawTV program nincsen telepítve.
    
    
    Ha Önnek van tévékártyája, de a DrakX nem találta meg azt (azaz sem a
    bttv modul, sem pedig az saa7134 modul nem szerepel a "/etc/modules"
    fájlban) és nem telepítette az xawtv programot, abban az esetben kérjük,
    küldje el az "lspcidrake -v -f" parancs eredményét (kimenetét) a
    következő címre: "install\@mandrakesoft.com" a következő tárggyal:
    "undetected TV card".
    
    
    A program telepítése elvégezhető rendszergazdaként "urpmi xawtv"
    parancsot kiadva a konzolon.

en: Xinetd Service
hu: Xinetd szolgáltatás

en: Xpmac (installation display driver)
hu: Xpmac (telepítési meghajtóprogram)

en: Yaboot mode
hu: Yaboot mód

en: Yemen
hu: Jemen

en: Yes
hu: Igen

en: Yes, I want autologin with this (user, desktop)
hu: Legyen automatikus bejelentkezés (felhasználónév, grafikus környezet)

en: You appear to have an OldWorld or Unknown
     machine, the yaboot bootloader will not work for you.
    The install will continue, but you'll
     need to use BootX or some other means to boot your machine
hu: A gép típusa feltehetően OldWorld vagy ismeretlen,
    ezért a Yaboot rendszerindító program nem fog működni.
    A telepítés folytatható, de a gép indításához
    BootX-re vagy egyéb módszerre lesz szükség.

en: You are about to configure an Auto Install floppy. This feature is somewhat dangerous and must be used circumspectly.
    
    With that feature, you will be able to replay the installation you've performed on this computer, being interactively prompted for some steps, in order to change their values.
    
    For maximum safety, the partitioning and formatting will never be performed automatically, whatever you chose during the install of this computer.
    
    Do you want to continue?
hu: Egy automatikus telepítőfloppy beállítása következik. Ez veszélyes lehet, ezért körültekintéssel használandó.
    
    Ennek segítségével újrajátszható az Ön által ezen gépen végrehajtott telepítés - közben bizonyos lépéseknél kérdéseket tesz majd fel a program egyes értékek módosítása érdekében.
    
    A maximális biztonság kedvéért a partícionálási és formázási műveletek soha nem lesznek automatikusan végrehajtva, bármit is választott Ön ezen gép telepítése során.
    
    Kívánja folytatni?

en: You are about to configure your computer to install a PXE server as a DHCP server
    and a TFTP server to build an installation server.
    With that feature, other computers on your local network will be installable using from this computer.
    
    Make sure you have configured your Network/Internet access using drakconnect before going any further.
    
    Note: you need a dedicated Network Adapter to set up a Local Area Network (LAN).
hu: A következő lépésben a számítógépen beállításra kerül egy PXE-kiszolgáló,
    amely DHCP- és TFTP-szolgáltatásokat lesz képes nyújtani. Ez lehetővé
    teszi, hogy a gép telepítési kiszolgálóként funkcionáljon a helyi hálózat
    más gépei számára, vagyis a többi gép telepíthető lesz ezen gép
    segítségével.
    
    Mielőtt továbblépne, állítsa be a hálózat- illetve internetelérést
    a DrakConnect programmal (ha ez még nem történt meg).
    
    Megjegyzés: helyi hálózat (LAN) létrehozásához szükség lesz egy speciálisan
    erre a célra használt hálózati csatolóra.

en: You are about to configure your computer to share its Internet connection.
    With that feature, other computers on your local network will be able to use this computer's Internet connection.
    
    Make sure you have configured your Network/Internet access using drakconnect before going any further.
    
    Note: you need a dedicated Network Adapter to set up a Local Area Network (LAN).
hu: Az internetkapcsolat megosztásának beállítása következik.
    Ennek segítségével a helyi hálózat más gépei is elérhetik az internetet
    ezen a kapcsolaton keresztül.
    
    Mielőtt továbblépne, állítsa be a hálózat- illetve internetelérést
    a DrakConnect programmal (ha ez még nem történt meg).
    
    Megjegyzés: a helyi hálózat (LAN) használatához legalább egy hálózati
    csatolókártya szükséges.

en: You are about to install the printing system %s on a system running in the %s security level.
    
    This printing system runs a daemon (background process) which waits for print jobs and handles them. This daemon is also accessable by remote machines through the network and so it is a possible point for attacks. Therefore only a few selected daemons are started by default in this security level.
    
    Do you really want to configure printing on this machine?
hu: Most a(z) %s nyomtatási rendszer telepítése következik egy "%s" biztonsági szinten működő gépre.
    
    Ez a nyomtatási rendszer egy szolgáltatást (háttérfolyamatot) futtat, amely nyomtatási feladatokra vár és kezeli azokat. Ez a szolgáltatás elérhető távoli gépekről is a hálózaton keresztül, ezért támadási felületet nyújthat. Emiatt alapértelmezésben csak néhány kiválasztott szolgáltatás kerül elindításra ezen a biztonsági szinten.
    
    Biztos abban, hogy be szeretne állítani nyomtatást ezen a gépen?

en: You are about to set up printing to a Windows account with password. Due to a fault in the architecture of the Samba client software the password is put in clear text into the command line of the Samba client used to transmit the print job to the Windows server. So it is possible for every user on this machine to display the password on the screen by issuing commands as "ps auxwww".
    
    We recommend to make use of one of the following alternatives (in all cases you have to make sure that only machines from your local network have access to your Windows server, for example by means of a firewall):
    
    Use a password-less account on your Windows server, as the "GUEST" account or a special account dedicated for printing. Do not remove the password protection from a personal account or the administrator account.
    
    Set up your Windows server to make the printer available under the LPD protocol. Then set up printing from this machine with the "%s" connection type in Printerdrake.
hu: Egy windowsos névvel illetve jelszóval történő nyomtatás beállítása következik. Egy, a Samba-kliens architektúrájában levő hiba miatt a jelszó kódolatlanul bekerül a Samba-kliens azon parancssorába, amely a windowsos kiszolgáló számára átadja a nyomtatási feladatot. Így ezen gép minden felhasználójának lehetősége van arra - például a "ps auxwww" parancs használatával -, hogy megjelenítse a jelszót.
    
    Javasoljuk, hogy használja a következő lehetőségek valamelyikét (azt mindenféleképpen biztosítani kell - például tűzfal használatával -, hogy csak a helyi hálózat gépei férjenek hozzá a windowsos kiszolgálóhoz):
    
    Használjon a windowsos kiszolgálón egy jelszó nélküli felhasználóazonosítót (például: "GUEST") vagy egy nyomtatási célokra szánt speciális azonosítót. Ne szüntesse meg a jelszóvédelmet semmilyen személyes azonosítón, és a rendszergazdai azonosítón sem.
    
    Állítsa be a windowsos kiszolgálót úgy, hogy az LPD protokollon keresztül tegye elérhetővé a nyomtatót. Ez után állítsa be az erről a gépről történő nyomtatást "%s" kapcsolattípussal a PrinterDrake programban.

en: You are configuring an OKI laser winprinter. These printers
    use a very special communication protocol and therefore they work only when connected to the first parallel port. When your printer is connected to another port or to a print server box please connect the printer to the first parallel port before you print a test page. Otherwise the printer will not work. Your connection type setting will be ignored by the driver.
hu: Ön egy OKI windowsos lézernyomtató beállítását végzi. Ezek a nyomtatók egy speciális kommunikációs protokollt használnak, ami miatt csak akkor képesek működni, ha az első párhuzamos portra vannak csatlakoztatva. Ha az Ön nyomtatója egy másik portra vagy egy nyomtatókiszolgálóhoz csatlakozik, akkor tegye azt át az első párhuzamos portra, még mielőtt tesztoldalt nyomtatna - máskülönben a nyomtató nem fog működni. A kapcsolattípus-beállítást a meghajtóprogram figyelmen kívül hagyja.

en: You are currently connected to the Internet.
hu: Jelenleg csatlakozva van az internethez.

en: You are currently using %s as your boot manager.
    Click on Configure to launch the setup wizard.
hu: Jelenleg a(z) %s programot használja rendszerindításra.
    Kattintson a Beállítás gombra a beállításvarázsló elindításához.

en: You are going to configure a remote printer. This needs working network access, but your network is not configured yet. If you go on without network configuration, you will not be able to use the printer which you are configuring now. How do you want to proceed?
hu: Egy távoli nyomtató beállítása következik. Ehhez működő hálózati hozzáférés szükséges, viszont az Ön hálózata még nincsen beállítva. Ha továbblép a hálózat beállítása nélkül, akkor nem lesz lehetősége a most beállítandó nyomtató használatára. Mit szeretne tenni?

en: You are not currently connected to the Internet.
hu: Jelenleg nincs csatlakozva az internethez.

en: You can also use the graphical interface "xpdq" for setting options and handling printing jobs.
    If you are using KDE as desktop environment you have a "panic button", an icon on the desktop, labeled with "STOP Printer!", which stops all print jobs immediately when you click it. This is for example useful for paper jams.
hu: Az opciók beállításához és a nyomtatási feladatok kezeléséhez használhatja az "xpdq" grafikus felületet is.
    Ha munkaasztali környezetként a KDE-t használja, akkor rendelkezésére áll egy "pánikgomb" - egy "Nyomtató leállítása" feliratú ikon a munkaasztalon, amellyel azonnali jelleggel leállítható az összes nyomtatási feladat. Ez például papírberagadás esetén hasznos.

en: You can configure each parameter of the module here.
hu: A modul összes paramétere beállítható itt.

en: You can copy the printer configuration which you have done for the spooler %s to %s, your current spooler. All the configuration data (printer name, description, location, connection type, and default option settings) is overtaken, but jobs will not be transferred.
    Not all queues can be transferred due to the following reasons:
hu: A(z) %s sorkezelő nyomtatóbeállításai átmásolhatók a(z) %s sorkezelő (amely az aktuális sorkezelő) számára. Az összes beállítás (nyomtatónév, leírás, hely, kapcsolódási típus illetve alapértelmezett beállítások) át lesz véve, de a nyomtatási feladatok nem kerülnek át.
    A következő okok miatt nem minden nyomtatási sor vihető át:

en: You can enter miscellaneous ports. 
    Valid examples are: 139/tcp 139/udp.
    Have a look at /etc/services for information.
hu: Többféle portot is megadhat.
    Példák: 139/tcp 139/udp.
    További információ a /etc/services fájlban.

en: You can export using NFS or Samba. Please select which you'd like to use.
hu: Exportálás NFS-sel vagy Sambával végezhető. Válassza ki, melyiket kívánja használni.

en: You can now partition %s.
    When you are done, don't forget to save using `w'
hu: Most partícionálható a(z) %s.
    Ha kész, ne feledje elmenteni a változásokat a "w"-vel

en: You can specify directly the URI to access the printer. The URI must fulfill either the CUPS or the Foomatic specifications. Note that not all URI types are supported by all the spoolers.
hu: Közvetlenül megadható a nyomtató elérési URI-ja. Az URI-nak meg kell felelnie a CUPS vagy a Foomatic előírásainak. Nem minden URI-típust támogat minden sorkezelő.

en: You can't create a new partition
    (since you reached the maximal number of primary partitions).
    First remove a primary partition and create an extended partition.
hu: Nem lehet új partíciót létrehozni
    (mivel elérte az elsődleges partíciók lehetséges maximális számát).
    Távolítson el egy elsődleges partíciót és hozzon létre egy kiterjesztett partíciót.

en: You can't install the bootloader on a %s partition
hu: A rendszerindító program nem tehető %s partícióra

en: You can't select this package as there is not enough space left to install it
hu: Nem választhatja ki ezt a csomagot, mert nincs elég hely a merevlemezen.

en: You can't select/unselect this package
hu: Ez a csomag nem jelölhető ki illetve nem törölhető a kijelölése

en: You can't unselect this package. It is already installed
hu: Nem törölhető ennek a csomagnak a kijelölése, mert már telepítve van

en: You can't unselect this package. It must be upgraded
hu: Nem törölheti ennek a csomagnak a kijelölését. Ez a csomag frissítendő!

en: You can't use JFS for partitions smaller than 16MB
hu: Nem lehet JFS-t használni 16 MB-nál kisebb partíción

en: You can't use ReiserFS for partitions smaller than 32MB
hu: Nem lehet ReiserFS-t használni 32 MB-nál kisebb partíción

en: You can't use a LVM Logical Volume for mount point %s
hu: Nem használható LVM logikai kötet a(z) %s csatlakoztatási ponthoz

en: You can't use an encrypted file system for mount point %s
hu: Titkosított fájlrendszer nem használható ehhez a csatolási ponthoz: %s

en: You decided to install the bootloader on a partition.
    This implies you already have a bootloader on the hard drive you boot (eg: System Commander).
    
    On which drive are you booting?
hu: Azt a lehetőséget választotta, hogy a rendszerbetöltőt egy partícióra telepíti.
    Ez arra utal, hogy már van rendszerbetöltő (például: System Commander) azon a
    merevlemezen, amelyről a rendszer indítása történik.
    
    Melyik meghajtóról végzi a rendszer indítását?

en: You don't have a swap partition.
    
    Continue anyway?
hu: Nincs egyetlen lapozási (swap) partíció sem.
    
    Ennek ellenére tovább szeretne lépni?

en: You don't have an Internet connection.
    Create one first by clicking on 'Configure'
hu: Nincs beállítva egyetlen internetkapcsolat sem.
    Kapcsolat létrehozásához kattintson a "Beállítás" gombra.

en: You don't have any configured interface.
    Configure them first by clicking on 'Configure'
hu: Egyetlen csatoló sincs beállítva.
    A beállítás elvégzéséhez kattintson a "Beállítás" gombra.

en: You have a hole in your partition table but I can't use it.
    The only solution is to move your primary partitions to have the hole next to the extended partitions.
hu: A partíciós táblában van egy üres tartomány, de nem tudom használni.
    Az egyetlen megoldás az elsődleges partíció áthelyezése úgy, hogy
    a kiterjesztett partíciók mellé kerüljön az üres hely.

en: You have configured multiple ways to connect to the Internet.
    Choose the one you want to use.
hu: Egynél több internetkapcsolatot hozott létre.
    Válassza ki azt, amelyiket használni szeretné.

en: You have more than one hard drive, which one do you install linux on?
hu: Több merevlemeze van. Melyikre telepítsem a Linuxot?

en: You have not configured X. Are you sure you really want this?
hu: Az X grafikus rendszert nem állította be. Biztosan megfelel így?

en: You have one big MicroSoft Windows partition.
    I suggest you first resize that partition
    (click on it, then click on "Resize")
hu: Egy nagy windowsos partíció van.
    Célszerű először átméretezni a partíciót
    (kattintson a partícióra, majd az "Átméretezés" gombra).

en: You have selected the following server(s): %s
    
    
    These servers are activated by default. They don't have any known security
    issues, but some new ones could be found. In that case, you must make sure
    to upgrade as soon as possible.
    
    
    Do you really want to install these servers?
hu: A következő kiszolgálóprogramo(ka)t választotta ki: %s
    
    
    Ezek alapértelmezésben aktiválva lesznek. Nem tartozik hozzájuk ismert
    biztonsági probléma, de később ismertté válhatnak újak. Ha ez bekövetkezik,
    akkor frissítést kell végezni minél hamarabb.
    
    
    Biztosan telepíteni szeretné a kiszolgálóprogramo(ka)t?

en: You have transferred your former default printer ("%s"), Should it be also the default printer under the new printing system %s?
hu: A korábbi alapértelmezett nyomtató ("%s") beállításai átvitelre kerültek. Az új %s nyomtatási rendszerben is ez legyen az alapértelmezett nyomtató?

en: You haven't selected any group of packages.
    Please choose the minimal installation you want:
hu: Egyetlen csomagcsoportot sem jelölt ki.
    Válassza ki, milyen fajta minimális telepítést szeretne.

en: You may need to change your Open Firmware boot-device to
     enable the bootloader.  If you don't see the bootloader prompt at
     reboot, hold down Command-Option-O-F at reboot and enter:
     setenv boot-device %s,\\:tbxi
     Then type: shut-down
    At your next boot you should see the bootloader prompt.
hu: Lehet, hogy módosítani kell az Open Firmware rendszerindítási eszköz
     beállításain a rendszerindító program használatához. Ha újraindítás után
     nem jelenik meg a prompt, nyomja le a Command-Option-O-F-et induláskor
     és írja be ezt: setenv boot-device %s,\\:tbxi
     Majd gépelje be ezt: shut-down
    A következő indítás után meg kell jelennie a promptnak.

en: You may now provide options to module %s.
    Note that any address should be entered with the prefix 0x like '0x123'
hu: Most megadhatók a(z) "%s" modul paraméterei.
    A címeket "0x" előtaggal kell megadni, például: "0x123".

en: You may now provide options to module %s.
    Options are in format ``name=value name2=value2 ...''.
    For instance, ``io=0x300 irq=7''
hu: Itt lehet megadni a(z) %s modul paramétereit
    a következő formátumban: "név1=érték1 név2=érték2 ...".
    Például: "io=0x300 irq=7"

en: You must also format %s
hu: Meg kell formázni ezt is: %s

en: You must choose an image file first!
hu: Először ki kell választania egy képfájlt.

en: You must choose/enter a printer/device!
hu: Ki kell választania illetve meg kell adnia egy nyomtatót vagy eszközt.

en: You must enter a device or file name!
hu: Egy eszköz- vagy fájlnevet kell megadni.

en: You must have a FAT partition mounted in /boot/efi
hu: Kell egy FAT partíció a /boot/efi ponthoz csatlakoztatva

en: You must have a root partition.
    For this, create a partition (or click on an existing one).
    Then choose action ``Mount point'' and set it to `/'
hu: Feltétlenül kell lennie gyökérpartíciónak.
    Hozzon létre egy partíciót (vagy kattintson egy meglévőre).
    Utána adja meg csatolási pontnak a "/"-t.

en: You must specify a kernel image
hu: Meg kell adni egy kernelfájlt

en: You must specify a root partition
hu: Meg kell adni egy gyökérpartíciót

en: You need a true filesystem (ext2/ext3, reiserfs, xfs, or jfs) for this mount point
hu: Valódi fájlrendszert (Ext2/Ext3, ReiserFS, XFS vagy JFS) kell használni ennél a csatolási pontnál

en: You need the alcatel microcode.
    Download it at
    http://www.speedtouchdsl.com/dvrreg_lx.htm
    and copy the mgmt.o in /usr/share/speedtouch
hu: Szüksége lesz az Alcatel mikrokódra.
    Töltse le a http://www.speedtouchdsl.com/dvrreg_lx.htm
    weblapról, majd másolja az mgmt.o fájlt a
    /usr/share/speedtouch helyre.

en: You need to reboot for the partition table modifications to take place
hu: A partíciós tábla változásai csak a gép újraindítása után lépnek érvénybe

en: You now have the opportunity to download updated packages. These packages
    have been updated after the distribution was released. They may
    contain security or bug fixes.
    
    To download these packages, you will need to have a working Internet 
    connection.
    
    Do you want to install the updates ?
hu: Lehetősége van arra, hogy letöltse a disztribúció kiadása után frissített
    csomagokat. Ez általában biztonsági javításokat és hibajavításokat jelent.
    
    A funkció használatához szükség van egy beállított internetkapcsolatra.
    
    Szeretné feltelepíteni a frissítéseket?

en: You will receive an alert if one of the selected services is no longer running
hu: A rendszer figyelmeztetést küld, ha a kijelölt szolgáltatások valamelyike nem fut

en: You will receive an alert if the load is higher than this value
hu: A rendszer figyelmeztetést küld, ha a terhelés ezen értéknél magasabb

en: You'll need to reboot before the modification can take place
hu: A változások csak a rendszer újraindításakor lépnek életbe

en: You've selected a software RAID partition as root (/).
    No bootloader is able to handle this without a /boot partition.
    Please be sure to add a /boot partition
hu: Szoftveres RAID partíciót választott ki gyökérpartíciónak (/).
    Egyik rendszerindító program sem tudja ezt kezelni /boot partíció nélkül,
    ezért mindenképpen hozzon létre egy /boot partíciót.

en: Your Windows partition is too fragmented. Please reboot your computer under Windows, run the ``defrag'' utility, then restart the Mandrake Linux installation.
hu: A windowsos partíció túlzottan töredezett. Indítsa újra a gépet Windowsszal, majd futtassa a "defrag" programot. Ennek végeztével indítsa el újra a Mandrake Linux telepítését.

en: Your card can have 3D hardware acceleration support but only with XFree %s,
    NOTE THIS IS EXPERIMENTAL SUPPORT AND MAY FREEZE YOUR COMPUTER.
    Your card is supported by XFree %s which may have a better support in 2D.
hu: A kártya támogat hardveres 3D-s gyorsítást, de csak az XFree %s verzióban.
    EZ KÍSÉRLETI JELLEGŰ; HASZNÁLATA AKÁR A GÉP LEFAGYÁSÁHOZ IS VEZETHET.
    Az XFree %s verzió is használható; elképzelhető, hogy ebben jobb a 2D-s
    támogatás.

en: Your card can have 3D hardware acceleration support but only with XFree %s.
    Your card is supported by XFree %s which may have a better support in 2D.
hu: A kártya támogat hardveres 3D-s gyorsítást, de csak az XFree %s verzióban.
    Az XFree %s is használható; elképzelhető, hogy abban jobb a 2D-s támogatás.

en: Your card can have 3D hardware acceleration support with XFree %s,
    NOTE THIS IS EXPERIMENTAL SUPPORT AND MAY FREEZE YOUR COMPUTER.
hu: A kártya támogat hardveres 3D-s gyorsítást az XFree %s verzióban,
    DE EZ KÍSÉRLETI JELLEGŰ, HASZNÁLATA AKÁR A GÉP LEFAGYÁSÁHOZ IS VEZETHET!

en: Your card can have 3D hardware acceleration support with XFree %s.
hu: A kártya támogat hardveres 3D-s gyorsítást az XFree %s verzióval.

en: Your choice? (0/1, default `%s')
hu: Melyiket választja? (0/1, az alapértelmezés: "%s")

en: Your choice? (default %s)
hu: Melyiket választja? (az alapértelmezés: %s)

en: Your choice? (default `%s'%s)
hu: Melyiket választja? (az alapértelmezés: "%s"%s)

en: Your graphic card seems to have a TV-OUT connector.
    It can be configured to work using frame-buffer.
    
    For this you have to plug your graphic card to your TV before booting your computer.
    Then choose the "TVout" entry in the bootloader
    
    Do you have this feature?
hu: Úgy tűnik, a grafikus kártyának van tévékimenete.
    Framebuffer segítségével lehetőség van ennek használatára.
    
    Ehhez a grafikus kártyát a televízióra kell csatlakoztatni még a számítógép bekapcsolása előtt.
    Ez után a rendszerbetöltőben válassza ki a "tévékimenet" bejegyzést.
    
    Valóban van tévékimenet a grafikus kártyán?

en: Your modem isn't supported by the system.
    Take a look at http://www.linmodems.org
hu: Az Ön modeme nem támogatott.
    Látogasson el a következő helyre: http://www.linmodems.org

en: Your multi-function device was configured automatically to be able to scan. Now you can scan with "scanimage" ("scanimage -d hp:%s" to specify the scanner when you have more than one) from the command line or with the graphical interfaces "xscanimage" or "xsane". If you are using the GIMP, you can also scan by choosing the appropriate point in the "File"/"Acquire" menu. Call also "man scanimage" on the command line to get more information.
    
    Do not use "scannerdrake" for this device!
hu: Az Ön többfunkciós eszközén automatikusan be lett állítva a lapolvasás. Lapolvasást parancssorból a "scanimage" programmal végezhet ("scanimage -d hp:%s" a lapolvasó megadásához, ha több is van); grafikus felületen pedig az "xscanimage" vagy az "xsane" programmal. Ha a GIMP programot használja, akkor a "Fájl"/"Külső forrás" menü megfelelő menüpontjával is végezhet lapolvasást. További információkat a "man scanimage" parancsnak a parancssorban való kiadásával szerezhet.
    
    Ehhez az eszközhöz ne használja a "scannerdrake" programot!

en: Your personal phone number
hu: Az Ön saját telefonszáma

en: Your printer belongs to the group of GDI laser printers (winprinters) sold by different manufacturers which uses the Zenographics ZJ-stream raster format for the data sent to the printer. The driver for these printers is still in a very early development stage and so it will perhaps not always work properly. Especially it is possible that the printer only works when you choose the A4 paper size.
    
    Some of these printers, as the HP LaserJet 1000, for which this driver was originally created, need their firmware to be uploaded to them after they are turned on. In the case of the HP LaserJet 1000 you have to search the printer's Windows driver CD or your Windows partition for the file "sihp1000.img" and upload the file to the printer with one of the following commands:
    
         lpr -o raw sihp1000.img
         cat sihp1000.img > /dev/usb/lp0
    
    The first command can be given by any normal user, the second must be given as root. After having done so you can print normally.
hu: Az Ön nyomtatója a - több cég által is gyártott - GDI lézernyomtatók (más néven: winprinter eszközök) közé tartozik. Ezek a nyomtatók Zenographics ZJ-Stream raszterformátumban kapják az adatokat. Az ezen nyomtatókhoz használható meghajtóprogram a fejlesztés korai fázisában van, ezért nem mindig működik megfelelően. Előfordulhat például az, hogy a nyomtató csak A4-es papírmérettel működik.
    
    Ezen nyomtatók közül néhányra - mint például a HP LaserJet 1000 (amelyhez ez a meghajtó eredetileg készült) - bekapcsoláskor fel kell tölteni a "firmware" vezérlőprogramot. A HP LaserJet 1000 esetén meg kell keresni a "sihp1000.img" nevű fájlt a nyomtató windowsos CD-jén vagy egy windowsos partíción, majd fel kell azt tölteni a nyomtatóra a következő parancsok egyikével:
    
         lpr -o raw sihp1000.img
         cat sihp1000.img > /dev/usb/lp0
    
    Az első parancsot bármely felhasználó kiadhatja, a másodikat viszont csak rendszergazdai jogosultságú felhasználók. A parancs végrehajtása után a megszokott módon lehet nyomtatni.

en: Your printer model
hu: A nyomtató típusa

en: Your printer was configured automatically to give you access to the photo card drives from your PC. Now you can access your photo cards using the graphical program "MtoolsFM" (Menu: "Applications" -> "File tools" -> "MTools File Manager") or the command line utilities "mtools" (enter "man mtools" on the command line for more info). You find the card's file system under the drive letter "p:", or subsequent drive letters when you have more than one HP printer with photo card drives. In "MtoolsFM" you can switch between drive letters with the field at the upper-right corners of the file lists.
hu: Az Ön nyomtatója automatikusan be lett állítva a fotókártya-meghajtóknak a számítógépről való eléréséhez. A fotókártyákhoz az "MtoolsFM" nevű grafikus programmal lehet hozzáférni (menüből: "Alkalmazások" -> "Fájlkezelő eszközök" -> "MTools fájlkezelő"). Parancssorban ugyanez az "mtools" programokkal lehetséges (további információkat a "man mtools" parancsnak a parancssorban való kiadásával szerezhet). A kártya fájlrendszere a "p:" meghajtó-betűjel alatt található; ha több fotókártya-meghajtós nyomtató van, akkor az ez után következő betűjelek lesznek a további meghajtókhoz felhasználva. Az "MtoolsFM" programban a fájllisták jobb felső sarkában levő mező használatával lehet váltani a meghajtók közt.

en: Your system does not have enough space left for installation or upgrade (%d > %d)
hu: A rendszeren nem maradt elég hely a telepítéshez vagy frissítéshez (%d > %d)

en: Your system is low on resources. You may have some problem installing
    Mandrake Linux. If that occurs, you can try a text install instead. For this,
    press `F1' when booting on CDROM, then enter `text'.
hu: A rendszer gyenge erőforrásokkal rendelkezik. Előfordulhat, hogy problémái
    lesznek a Mandrake Linux telepítésével. Ha így történik, próbálkozzon
    szöveges módú telepítéssel: CD-ről való rendszerindítást követően nyomjon
    "F1"-et, majd írja be azt, hogy "text".

en: Your system supports multiple head configuration.
    What do you want to do?
hu: A grafikus kártya lehetővé teszi több képernyő használatát.
    Mit szeretne tenni?

en: Yugoslavian (latin)
hu: jugoszláv (latin)

en: Zeroconf Host name
hu: Zeroconf gépnév

en: Zeroconf host name must not contain a .
hu: A Zeroconf gépnév nem tartalmazhat pontot.

en: [keyboard]
hu: [billentyűzet]

en: a number
hu: egy szám

en: access to X programs
hu: hozzáférés az X-es programokhoz

en: access to administrative files
hu: hozzáférés az adminisztrációs fájlokhoz

en: access to compilation tools
hu: hozzáférés a fordítási eszközökhöz

en: access to network tools
hu: hozzáférés a hálózati eszközökhöz

en: access to rpm tools
hu: hozzáférés az RPM-eszközökhöz

en: across Network
hu: hálózaton keresztül

en: activate now
hu: aktiválás most

en: activated
hu: aktiválva

en: add a rule
hu: szabály felvétele

en: alert configuration
hu: figyelmeztetés beállítása

en: allow "su"
hu: "su" engedélyezése

en: apmd is used for monitoring battery status and logging it via syslog.
    It can also be used for shutting down the machine when the battery is low.
hu: Az apmd monitorozza a telepek állapotát és naplóz a syslog-ba.
    Segítségével leállítható a gép, mielőtt a telep lemerül.

en: boot disk creation
hu: rendszerindító lemez készítése

en: browse
hu: böngészés

en: but not matching
hu: de ezzel nem egyező

en: cable connection detected
hu: kábeles kapcsolat detektálva

en: choose device
hu: válassza ki az eszközt

en: choose image file
hu: válasszon egy képfájlt

en: chunk size
hu: szeletméret

en: class of hardware device
hu: a hardvereszköz osztálya

en: click here if you are sure.
hu: kattintson ide, ha biztos benne

en: comma separated numbers
hu: vesszővel elválasztott számok

en: comma separated strings
hu: vesszővel elválasztott sztringek

en: commands before booting, or 'c' for a command-line.
hu: az inditasi parancsok modositasahoz, vagy a 'c'-t a parancssorhoz.

en: compact
hu: kompakt

en: connecting to Bugzilla wizard ...
hu: csatlakozás a Bugzilla varázslóhoz...

en: consolehelper missing
hu: nincs "consolehelper"

en: could not find any font in your mounted partitions
hu: a csatlakoztatott partíciókon betűtípus nem található

en: could not find any font.
hu: betűtípus nem található

en: cpu #
hu: CPU #

en: cron is a standard UNIX program that runs user-specified programs
    at periodic scheduled times. vixie cron adds a number of features to the basic
    UNIX cron, including better security and more powerful configuration options.
hu: A cron a szabványos parancsütemező program a UNIX operációs rendszereken.
    Segítségével programokat lehet futtatni megadott időpontokban. A vixie cron
    fejlettebb az alap cronnál: biztonságosabb és több beállítási lehetőséggel
    rendelkezik.

en: daily
hu: naponta

en: deactivate now
hu: deaktiválás most

en: default
hu: alapértelmezés

en: delete
hu: törlés

en: detected
hu: detektálva

en: detected %s
hu: detektálva: %s

en: detected on port %s
hu: detektálva ezen a porton: %s

en: device
hu: eszköz

en: dhcpd Config...
hu: dhcpd beállítása...

en: dhcpd Server Configuration
hu: A dhcpd kiszolgáló beállítása

en: disable
hu: Letiltás

en: disabled
hu: kikapcsolva

en: dismiss
hu: Mégsem

en: done
hu: kész

en: drakfirewall configurator
    
    Make sure you have configured your Network/Internet access with
    drakconnect before going any further.
hu: A DrakFirewall beállítása
    
    Mielőtt továbblépne, állítsa be a hálózat- illetve internetelérést
    a DrakConnect programmal (ha ez még nem történt meg).

en: drakfirewall configurator
    
    This configures a personal firewall for this Mandrake Linux machine.
    For a powerful and dedicated firewall solution, please look to the
    specialized MandrakeSecurity Firewall distribution.
hu: A DrakFirewall beállítása
    
    Ezzel egy személyes felhasználásra szánt tűzfalat lehet beállítani ehhez
    a Mandrake Linuxt használó géphez. Ha egy komolyabb tűzfalmegoldást
    szeretne, szerezze be a speciális MandrakeSecurity Firewall disztribúciót.

en: edit
hu: módosítás

en: enable
hu: Engedélyezés

en: enable radio support
hu: rádiótámogatás bekapcsolása

en: error unmounting %s: %s
hu: hiba történt a(z) %s leválasztásakor: %s

en: ethernet card(s) detected
hu: Ethernet-kártya/kártyák detektálva

en: file list sent by FTP: %s
hu: fájllista elküldve FTP-n: %s

en: files sending by FTP
hu: fájlok küldése FTP-n

en: final resolution
hu: végső felbontás

en: first step creation
hu: első lépés - létrehozás

en: force
hu: felülírás

en: group
hu: csoport

en: group :
hu: csoport:

en: hard disk model
hu: merevlemez-modell

en: here if no.
hu: ide, ha nem

en: high
hu: magas

en: hourly
hu: óránként

en: if needed
hu: ha szükséges

en: important
hu: fontos

en: kdesu missing
hu: nincs "kdesu"

en: kernel version
hu: a kernel verziója

en: level
hu: szint

en: load setting
hu: terhelésbeállítás

en: lpd is the print daemon required for lpr to work properly. It is
    basically a server that arbitrates print jobs to printer(s).
hu: Az lpd nyomtatószolgáltatás szükséges az lpr rendes működéséhez. Az lpd
    alapjában véve egy nyomtatószerver, elrendezi a nyomtatásokat a különböző
    nyomtatók között.

en: manual
hu: kézi

en: matching
hu: ezzel egyező

en: maybe
hu: opcionális

en: mkinitrd optional arguments
hu: Az mkinitrd opcionális argumentumai

en: mkraid failed
hu: mkraid sikertelen

en: mkraid failed (maybe raidtools are missing?)
hu: Az mkraid végrehajtása nem sikerült (talán hiányzik a raidtools?)

en: monthly
hu: havonta

en: mount failed:
hu: a csatlakoztatás nem sikerült:

en: mounting partition %s in directory %s failed
hu: a(z) %s partíció ide történő csatolása sikertelen: %s

en: must have
hu: nagyon fontos

en: named (BIND) is a Domain Name Server (DNS) that is used to resolve host names to IP addresses.
hu: A named (BIND) egy DNS, azaz tartománynév-kiszolgáló, ennek segítségével
    feleltetik meg a gépek az IP-címeket és a gépneveket.

en: network printer port
hu: hálózati nyomtatóport

en: new
hu: új

en: nice
hu: ajánlott

en: no fonts found
hu: betűtípus nem található

en: no network card found
hu: nem találtam hálózati kártyát

en: none
hu: egyik sem

en: not configured
hu: nincs beállítva

en: not enough room in /boot
hu: nincs elég hely a /boot partíción

en: number of capture buffers for mmap'ed capture
hu: felvételi pufferek száma mmap-es felvétel esetére

en: old static device name used in dev package
hu: a dev csomagban használt régi statikus eszköznév

en: omit raid modules
hu: a RAID modulok kihagyása

en: omit scsi modules
hu: a SCSI modulok kihagyása

en: on CDROM
hu: CD-ROM-on

en: on Hard Drive
hu: merevlemezre

en: on Tape Device
hu: szalagos eszközön

en: on channel %d id %d
hu: csatorna: %d, id: %d

en: options description:
    
     - Backup system files:
           
    	This option allows you to backup your /etc directory,
    	which contains all configuration files. Please be
    	careful during the restore step to not overwrite:
    		/etc/passwd 
    		/etc/group 
    		/etc/fstab
    
     - Backup User files: 
    
    	This option allows you select all users that you want 
    	to backup.
    	To preserve disk space, it is recommended that you 
    	do not include the web browser's cache.
    
     - Backup Other files: 
    
    	This option allows you to add more data to save.
    	With the other backup it's not possible at the 
    	moment to select incremental backup.		
     
     - Incremental Backups:
    
    	The incremental backup is the most powerful 
    	option for backup. This option allows you 
    	to backup all your data the first time, and 
    	only the changed data afterward.
    	Then you will be able, during the restore
    	step, to restore your data from a specified
    	date.
    	If you have not selected this option all
    	old backups are deleted before each backup.
hu: opciók leírása:
    
     - Rendszerfájlok mentése:
           
    	Lehetővé teszi a /etc könyvtár mentését. Ez a könyvtár
    	a beállítási fájlokat tartalmazza. Visszatöltés közben
    	legyen óvatos, nehogy felülírja a következő fájlokat:
    		/etc/passwd 
    		/etc/group 
    		/etc/fstab
    
     - Felhasználói fájlok mentése: 
    
    	Lehetővé teszi annak kiválasztását, hogy mely 
    	felhasználók adatait kívánja menteni.
    	Hogy ne legyen feleslegesen használva a lemezhely, 
    	javasolt a böngésző gyorstárának fájljait kihagyni.
    
     - Egyéb fájlok mentése: 
    
    	Lehetővé teszi további mentendő adatok kijelölését.
    	Ez a módszer egyelőre nem használható az inkrementális 
    	mentéssel együtt.		
     
     - Inkrementális mentések:
    
    	Az inkrementális mentés talán a legrugalmasabb 
    	mentési módszer. Ezen módszer használata esetén 
    	az első mentés (amely még teljes mentés) után 
    	már csak a változások kerülnek mentésre.
    	Visszatöltésnél lehetőség van arra, hogy egy
    	adott dátumra vonatkozóan legyenek visszatöltve
    	az adatok.
    	Ha ez az opció nincs bejelölve, akkor az összes korábbi
    	mentés le lesz törölve minden mentési folyamat előtt.

en: options description:
    
     In this step Drakbackup allow you to change:
    
     - The compression mode:
        
          If you check bzip2 compression, you will compress
          your data better than gzip (about 2-10 %%).
          This option is not checked by default because
          this compression mode needs more time (about 1000%% more).
     
     - The update mode:
    
          This option will update your backup, but this
          option is not really useful because you need to
          decompress your backup before you can update it.
          
     - the .backupignore mode:
    
          Like with cvs, Drakbackup will ignore all references
          included in .backupignore files in each directories.
          ex: 
             #> cat .backupignore
             *.o
             *~
             ...
hu: opciók leírása:
    
     Ebben a lépésben a következőket lehet módosítani:
    
     - Tömörítési mód:
        
          Ha bzip2 tömörítést választ, az adatok jobban lesznek
          tömörítve, mint a gzip esetén (körülbelül 2-10 %%-kal).
          Alapértelmezésben nincs bejelölve ez az opció, mivel ez a
          tömörítési mód több időt igényel (körülbelül 1000 %%-kal többet).
     
     - Frissítési mód:
    
          Ez az opció frissíti a mentést, de nem igazán hasznos,
          mivel frissítés előtt ki kell tömöríteni a mentést.
          
     - .backupignore mód:
    
          Ahogyan a CVS esetén, a DrakBackup kihagy minden olyan
          fájlt, ami a megfelelő könyvtárban levő .backupignore
          fájlban hivatkozva van. Példa a .backupignore fájl
          lehetséges tartalmára: 
             *.o
             *~

en: options description:
    
    Please be careful when you are using ftp backup, because only 
    backups that are already built are sent to the server.
    So at the moment, you need to build the backup on your hard 
    drive before sending it to the server.
hu: Az opciók leírása:
    
    Legyen óvatos, amikor FTP-s mentést használ - csak a már elkészült 
    mentésfájlokat küldi a program a kiszolgálóra.
    Ez azt jelenti, hogy jelenleg el kell készíteni a mentést a 
    merevlemezre, mielőtt a kiszolgálóra lenne küldve.

en: package 'ImageMagick' is required to be able to complete configuration.
    Click "Ok" to install 'ImageMagick' or "Cancel" to quit
hu: A helyes működéshez szükség van az ImageMagick csomagra.
    Az ImageMagick telepítéséhez kattintson az "OK" gombra;
    kilépéshez a "Mégsem" gombra.

en: paranoid
hu: paranoiás

en: parse all fonts
hu: az összes betűtípus vizsgálata

en: partition %s
hu: %s partíció

en: partition %s is now known as %s
hu: a(z) %s partíció jelenleg "%s"-ként ismert

en: path
hu: útvonal

en: permissions
hu: engedélyek

en: pfm fonts conversion
hu: pfm betűtípusok konvertálása

en: please choose the date to restore
hu: adja meg a visszatöltési dátumot

en: please wait during ttmkfdir...
hu: kis türelmet: ttmkfdir...

en: please wait, parsing file: %s
hu: a fájl elemzése folyamatban: %s

en: primary
hu: elsődleges

en: reconfigure
hu: Beállítás újból

en: replay
hu: újrajátszás

en: restore description:
     
    Only the most recent date will be used, because with incremental 
    backups it is necessary to restore one by one each older backup.
    
    So if you don't want to restore a user please unselect all their
    check boxes.
    
    Otherwise, you are able to select only one of these.
    
     - Incremental Backups:
    
    	The incremental backup is the most powerful 
    	option to use. This option allows you to 
    	backup all of your data the first time, and 
    	only the changed data after.
    	So you will be able, during the restore
    	step, to restore your data from a specified
    	date.
    	If you have not selected this option all
    	old backups are deleted before each backup.
hu: a visszatöltés leírása:
     
    Csak a legutóbbi dátum lesz felhasználva, mivel inkrementális 
    mentés esetén az összes korábbi mentést vissza kell tölteni.
    
    Ha tehát nem akarja visszatölteni egy felhasználó adatait, akkor
    törölje az ahhoz tartozó összes opciót.
    
    Máskülönben csak egyet választhat ki közülük.
    
     - Inkrementális mentések:
    
    	Az inkrementális mentés talán a legrugalmasabb 
    	mentési módszer. Ezen módszer használata esetén 
    	az első mentés (amely még teljes mentés) után 
    	már csak a változások kerülnek mentésre.
    	Visszatöltésnél lehetőség van arra, hogy egy
    	adott dátumra vonatkozóan legyenek visszatöltve
    	az adatok.
    	Ha ez az opció nincs bejelölve, akkor az összes korábbi
    	mentés le lesz törölve minden mentési folyamat előtt.

en: restrict
hu: korlátozás

en: running
hu: fut

en: saving Bootsplash theme...
hu: indításikép-téma mentése...

en: search
hu: keresés

en: secondary
hu: másodlagos

en: select path to restore (instead of /)
hu: válassza ki a visszatöltendő útvonalat (a / helyett)

en: select perm file to see/edit
hu: válassza ki a megjelenítendő/módosítandó engedélyfájlt

en: serial
hu: Soros

en: server
hu: kiszolgáló

en: service setting
hu: szolgáltatásbeállítás

en: simple
hu: egyszerű

en: sticky-bit
hu: ragadós

en: stopped
hu: leállítva

en: text box height
hu: a szövegkeret magassága

en: text width
hu: szövegszélesség

en: the color of the progress bar
hu: a folyamatjelző színe

en: the height of the progress bar
hu: a folyamatjelző magassága

en: the list of alternative drivers for this sound card
hu: a hangkártyához használható alternatív meghajtók

en: the module of the GNU/Linux kernel that handles the device
hu: az eszközt kezelő linuxos kernelmodul

en: the number of the processor
hu: a processzor száma

en: the progress bar x coordinate
    of its upper left corner
hu: a folyamatjelző bal felső
    sarkának x-koordinátája

en: the progress bar y coordinate
    of its upper left corner
hu: a folyamatjelző bal felső
    sarkának y-koordinátája

en: the vendor name of the device
hu: az eszköz gyártójának neve

en: the vendor name of the processor
hu: a processzor gyártójának neve

en: the width of the progress bar
hu: a folyamatjelző szélessége

en: this is the physical bus on which the device is plugged (eg: PCI, USB, ...)
hu: ez a fizikai busz, amelyre az eszköz csatlakoztatva van (PCI, USB, ...)

en: ttf fonts conversion
hu: ttf betűtípusok konvertálása

en: type1inst building
hu: type1inst készítése

en: unknown
hu: ismeretlen

en: use dhcp
hu: DHCP használata

en: use pppoe
hu: PPPOE használata

en: use pptp
hu: PPTP használata

en: user
hu: felhasználó

en: user :
hu: felhasználó:

en: very nice
hu: erősen ajánlott

en: weekly
hu: hetente

en: when checked, owner and group won't be changed
hu: bejelölés esetén a tulajdonos és a csoport nem lesz módosítva

en: with /usr
hu: /usr-rel

en: x coordinate of text box
    in number of characters
hu: a szövegkeret x-koordinátája
    karakterszámban megadva

en: xfs restart
hu: XFS újraindítása

en: y coordinate of text box
    in number of characters
hu: a szövegkeret y-koordinátája
    karakterszámban megadva
