DrakX VERSION - en to eu translation catalogue (2049 entries)

en: 		 user name: %s
    		 on path: %s
eu: 		 erabiltzaile-izena: %s
    		 bide-izena: %s

en: 	-CDROM.
eu: 	-CDROMa.

en: 	-Hard drive.
eu: 	 Disko gogorra.

en: 	-Network by FTP.
eu: 	FTP bidezko sarea.

en: 	-Network by SSH.
eu: 	SSH bidezko sarea.

en: 	-Network by rsync.
eu: 	-Sarea rsync bitartez.

en: 	-Network by webdav.
eu: 	-Sarea webdav bitartez.

en: 	Backups use tar and bzip2
eu: 	Babeskopietan erabili tar eta bzip2

en: 	Backups use tar and gzip
eu: 	Babeskopietan erabili tar eta gzip

en: 	Do not include System Files
eu: 	Ez sartu sistema-fitxategiak

en: 
    
    
    Note: if you've an ISA PnP sound card, you'll have to use the sndconfig program.  Just type "sndconfig" in a console.
eu: 
    
    
    Adi: ISA PnP soinu txartela badaukazu, sndconfig programa erabili beharko duzu.  Idatzi "sndconfig" kontsola batean.

en: 
    
    
    We are now going to configure the %s connection.
    
    
    Press OK to continue.
eu: 
    
    
    %s konexioa konfiguratuko dugu orain.
    
    
    Jarraitzeko, sakatu Ados.

en: 
    
    (WARNING! You're using XFS for your root partition,
    creating a bootdisk on a 1.44 Mb floppy will probably fail,
    because XFS needs a very large driver).
eu: 
    
    (KONTUZ! XFS erabiltzen ari zara erroko partizioan,
    abioko diskoa 1,44 Mb-ko disketean sortzeak huts egingo du
    seguru asko, XFSk oso kontrolatzaile handia behar duelako).

en: 
    
    To submit a bug report, click on the button report.
    This will open  a web browser window  on https://drakbug.mandrakesoft.com
     where you'll find a form to fill in.The information displayed above will be 
    transferred to that server
eu: 
    
    Akats txosten bat bidaltzeko, klikatu txosten botoia.
    Honek web nabigatzailearen leiho batean  https://drakbug.mandrakesoft.com
     zabalduko du, bertan bete beharreko inprimakia aurkituko duzu. Gainean 
    erakusten den informazioa zerbitzari hartara bidaliko da

en: 
    
    Your card currently use the %s"%s" driver (default driver for your card is "%s")
eu: 
    
    Zure txartelak orain %s"%s" gidaria erabitzen du (zure txartelarentzako gidari lehenetsia "%s" da)

en: 
                          DrakBackup Daemon Report
eu: 
                          DrakBackup Daemon-aren berri-ematea

en: 
                          DrakBackup Report
eu: 
                          DrakBackup-en berri-ematea

en: 
                        DrakBackup Report Details
eu: 
                        DrakBackup-en berri-ematearen xehetasunak

en: 
     FTP connection problem: It was not possible to send your backup files by FTP.
eu: 
     FTP konexio-arazoa: zure babeskopien fitxategiak ezin izan dira bidali FTP bidez.

en: 
     Some errors during sendmail are caused by 
     a bad configuration of postfix. To solve it you have to
     set myhostname or mydomain in /etc/postfix/main.cf
eu: 
     Posta bidaltzean izandako errore batzuk postfix gaizki 
     konfiguratuta dagoelako izan dira. Konpontzeko, 
     myhostname edo mydomain ezarri behar duzu hemen: /etc/postfix/main.cf

en: 
    - Burn to CD
eu: 
    - CD-ra erre

en: 
    - Daemon (%s) include:
eu: 
    - Daemon-ean (%s) sartzen da :

en: 
    - Delete hard drive tar files after backup.
eu: 
    - Ezabatu disko zurrunetik tar fitxategiak babestu ondoren.

en: 
    - Options:
eu: 
    - Aukerak:

en: 
    - Other Files:
eu: 
    - Bestelako fitxategiak:

en: 
    - Save on Hard drive on path: %s
eu: 
    - Gorde disko gogorrean, bide-izen honetan: %s

en: 
    - Save to Tape on device: %s
eu: 
    - Gorde Zintara gailu honetan: %s

en: 
    - Save via %s on host: %s
eu: 
    - Gorde %s bitartez ostalari honetan: %s

en: 
    - System Files:
eu: 
    - Sistema-fitxategiak:

en: 
    - User Files:
eu: 
    - Erabiltzaile-fitxategiak:

en: 
    Also printers configured with the PPD files provided by their manufacturers or with native CUPS drivers cannot be transferred.
eu: 
    Halaber, fabrikatzaileek emandako PPD fitxategiekin edo jatorrizko CUPS kontrolatzaileekin konfiguratutako inprimagailuak ezin dira transferitu.

en: 
    Backup Sources:
eu: 
    Babeskopien iturburua:

en: 
    Congratulations, your printer is now installed and configured!
    
    You can print using the "Print" command of your application (usually in the "File" menu).
    
    If you want to add, remove, or rename a printer, or if you want to change the default option settings (paper input tray, printout quality, ...), select "Printer" in the "Hardware" section of the Mandrake Control Center.
eu: 
    Zorionak, inprimagailua instalatuta eta konfiguratuta duzu!
    
    Inprimatzeko, aplikazioko "Inprimatu" komandoa erabil dezakezu (normalean "Fitxategia" menuan izan ohi da).
    
    Inprimagailu bat gehitu, kendu, edo izenez aldatu nahi baduzu, edo ezarpen lehenetsiak (paper-iturria, inprimatze-kalitatea...) aldatu nahi badituzu, hautatu "Inprimagailua" Mandrake Kontrol Zentroko "Hardwarea" atalean.

en: 
    Drakbackup activities via %s:
eu: 
    Drakbackup ekintzak %s bitartez:

en: 
    Drakbackup activities via CD:
eu: 
    Drakbackup ekintzak CD bitartez:

en: 
    Drakbackup activities via tape:
eu: 
    Drakbackup ekintzak zinta bitartez:

en: 
    If you have an ISA card, the values on the next screen should be right.
    
    If you have a PCMCIA card, you have to know the "irq" and "io" of your card.
eu: 
    ISA txartela baduzu, hurrengo pantailako balioek zuzenak izan behar dute.
    
    PCMCIA txartela baduzu, txartelaren irq eta io jakin behar dituzu.

en: 
    Mark the printers which you want to transfer and click 
    "Transfer".
eu: 
    Markatu transferitu nahi dituzun inprimagailuak eta sakatu
    "Transferitu".

en: 
    Please check all options that you need.
eu: 
    Hautatu behar dituzun aukera guztiak.

en: 
    Restore Backup Problems:
    
    During the restore step, Drakbackup will verify all your
    backup files before restoring them.
    Before the restore, Drakbackup will remove 
    your original directory, and you will loose all your 
    data. It is important to be careful and not modify the 
    backup data files by hand.
eu: 
    Leheneratze-arazoak:
    
    Leheneratze-urratsean, Drakbackup-ek babeskopia-fitxategi
    guztiak egiaztatuko ditu leheneratu aurretik.
    Leheneratu aurretik, Drakbackup-ek kendu egingo du
    jatorrizko direktorioa, eta datu guztiak galduko dituzu.
    Garrantzizkoa da kontuz ibiltzea eta babeskopia-fitxategiak
    eskuz ez aldatzea.

en: 
    Select the theme for
    lilo and bootsplash,
    you can choose
    them separately
eu: 
    Hautatu gai bat
    lilo eta bootsplash-entzat,
    bakoitzarena banaka
    hautatu dezakezu

en: 
    The "%s" and "%s" commands also allow to modify the option settings for a particular printing job. Simply add the desired settings to the command line, e. g. "%s <file>".
eu: 
    "%s" eta "%s" komandoen bidez inprimatze-lan baten aukera-ezarpenak alda daitezke. Aski da nahi diren ezarpenak komando-lerroan gehitzea, adib.: "%s <fitxategia>".

en: 
    The "%s" command also allows to modify the option settings for a particular printing job. Simply add the desired settings to the command line, e. g. "%s <file>".
eu: 
    "%s" komandoaren bidez ere alda daitezke inprimatze-lan jakin baten aukera-ezarpenak. Gehitu nahi dituzun ezarpenak komando-lerroari, adib. "%s <fitxategia>".

en: 
    There are %d unknown printers directly connected to your system
eu: 
    %d inprimagailu ezezagun daude zure sistemara zuzenean lotuta

en: 
    There is one unknown printer directly connected to your system
eu: 
    Inprimagailu ezezagun bat dago zure sistemara zuzenean lotuta

en: 
    This special Bootstrap
    partition is for
    dual-booting your system.
eu: 
    Bootstrap partizio berezi hau
    sistemaren abio bikoitza
    egiteko da.

en: 
    Warning
    
    Please read carefully the terms below. If you disagree with any
    portion, you are not allowed to install the next CD media. Press 'Refuse' 
    to continue the installation without using these media.
    
    
    Some components contained in the next CD media are not governed
    by the GPL License or similar agreements. Each such component is then
    governed by the terms and conditions of its own specific license. 
    Please read carefully and comply with such specific licenses before 
    you use or redistribute the said components. 
    Such licenses will in general prevent the transfer,  duplication 
    (except for backup purposes), redistribution, reverse engineering, 
    de-assembly, de-compilation or modification of the component. 
    Any breach of agreement will immediately terminate your rights under 
    the specific license. Unless the specific license terms grant you such
    rights, you usually cannot install the programs on more than one
    system, or adapt it to be used on a network. In doubt, please contact 
    directly the distributor or editor of the component. 
    Transfer to third parties or copying of such components including the 
    documentation is usually forbidden.
    
    
    All rights to the components of the next CD media belong to their 
    respective authors and are protected by intellectual property and 
    copyright laws applicable to software programs.
eu: 
    Abisua
    
    Irakurri arretaz ondorengo baldintzak. Zerbaitekin ados ez bazaude,
    ez duzu hurrengo CDa instalatzeko baimenik. Sakatu 'Ezetsi' 
    instalazioa euskarri horiek erabili gabe jarraitzeko.
    
    
    Hurrengo CDko osagai batzuk ez dira GPL Lizentziaren edo
    antzeko akordioen araberakoak. Osagai horietako bakoitza
    bere lizentzia zehatzaren baldintzen araberakoa da. 
    Irakurri arretaz lizentzia horiek eta bete bertako baldintzak osagai 
    horiek erabili edo birbanatu aurretik. 
    Lizentzia horiek oro har osagaia transferitzea, bikoiztea (babeskopiak
    egiteko izan ezik), birbanatzea, ingeniaritza alderantzikatzea, 
    desmihiztatzea, deskonpilatzea edo aldatzea eragotziko dute. 
    Kontratua ez betetzeak lizentzia zehatzak ematen dituen eskubide guztiak 
    kentzea ekarriko du berehala. Baldin eta lizentzia zehatzaren baldintzek eskubidea ematen
    ez badizute, normalki ezin izango dituzu programak sistema batean baino
    gehiagotan instalatu, edo sarean erabiltzeko egokitu. Zalantzarik baduzu, jarri harremanetan
    osagaiaren banatzailearekin edo editorearekin zuzenean. 
    Osagai horiek hirugarrenei transferitzea edo kopiatzea, dokumentazioa
    barne, debekatuta egoten da normalki.
    
    
    Hurrengo CDko osagaiei dagozkien eskubide guztiak haien egileenak 
    dira eta software-programei aplikatzen zaizkien jabetza 
    intelektualaren eta copyright-aren legeek babesten dituzte.

en: 
    Welcome to the Printer Setup Wizard
    
    This wizard allows you to install local or remote printers to be used from this machine and also from other machines in the network.
    
    It asks you for all necessary information to set up the printer and gives you access to all available printer drivers, driver options, and printer connection types.
eu: 
    Ongi etorri inprimagailua instalatzeko morroira
    
    Morroi honen bidez, ordenagailuan erabil daitezkeen inprimagailu urruneko edo lokalak instalatzeko laguntza jasoko duzu, baita saretik instalatzeko ere.
    
    Inprimagailua instalatzeko behar duen informazioa eskatuko dizu eta inprimagailu-kontrolatzaile, kontrolatzaile-aukera eta konexio-mota erabilgarri guztiak jarriko ditu zure esku.

en: 
    Welcome.
    
    The parameters of the auto-install are available in the sections on the left
eu: 
    Ongi etorri.
    
    Auto-instalazioko parametroak ezkerreko sekzioetan daude erabilgarri

en: 
    You can connect to the Internet or reconfigure your connection.
eu: 
    Internetekin konekta zaitezke, edo konexioa birkonfiguratu.

en: 
    You can disconnect or reconfigure your connection.
eu: 
    Deskonektatu egin zaitezke edo konexioa birkonfiguratu.

en: 
    You can reconfigure your connection.
eu: 
    Konexioa birkonfigura dezakezu.

en:           All of your selected data have been
eu:           Hautatu dituzun datu guztiak izan dira

en:           Successfuly Restored on %s
eu:           behar bezala leheneratu dira hona: %s

en:          Restore Configuration
eu:          leheneratzeko konfigurazioa

en:   <Tab>/<Alt-Tab> between elements  | <Space> selects | <F12> next screen
eu:  <Tab>/<Alt-Tab> elem. aldatzeko | <Zuriunea> hautatzeko | <F12> hurr. pant.

en:   Transfer  
    Now
eu:   Transferitu  
    Orain

en:  (Default)
eu:  (lehenetsia)

en:  (Make sure that all your printers are connected and turned on).
eu:  (Ziurtatu zure inprimagailu guztiak lotuta eta piztuta daudela).

en:  (Parallel Ports: /dev/lp0, /dev/lp1, ..., equivalent to LPT1:, LPT2:, ..., 1st USB printer: /dev/usb/lp0, 2nd USB printer: /dev/usb/lp1, ...).
eu:  (Ataka paraleloak: /dev/lp0, /dev/lp1..., baliokideak dira LPT1:, LPT2:..., lehen USB inprimagailua: /dev/usb/lp0, 2. USB inprimagailua: /dev/usb/lp1, ...).

en:  (driver %s)
eu:  (%s kontrolatzailea)

en:  (multi-session)
eu:  (saio-anitza)

en:  Erase Now
eu:  Ezabatu Orain

en:  Error while sending mail.
eu:  Errorea posta bidaltzean.

en:  If the desired printer was auto-detected, simply choose it from the list and then add user name, password, and/or workgroup if needed.
eu:  Nahi zenuen inprimagailua auto-detektatu bada, hautatu ezazu zerrendatik eta gehitu erabiltzaile-izena, pasahitza, eta/edo lantaldea beharrezko bada.

en:  enter `void' for void entry
eu:  sartu 'void' sarrera hutsa jartzeko

en:  on LPD server "%s", printer "%s"
eu: "%s" LPD zerbitzarian, "%s" inprimagailua

en:  on Novell server "%s", printer "%s"
eu: "%s" Novell zerbitzarian, "%s" inprimagailua

en:  on SMB/Windows server "%s", share "%s"
eu: "%s" SMB/Windows zerbitzarian, elkarbanatu "%s"

en:  on device: %s
eu:  gailuan: %s

en:  updates 2002 MandrakeSoft by Stew Benedict <sbenedict\@mandrakesoft.com>
eu:  eguneraketak 2002 MandrakeSoft Stew Benedict-ek <sbenedict\@mandrakesoft.com>

en: "Menu" key
eu: "Menu" tekla

en: %d comma separated numbers
eu: komaz banaturiko %d zenbaki

en: %d comma separated strings
eu: komaz banaturiko %d karaktere-hilara

en: %d minutes
eu: %d minutu

en: %d packages
eu: %d paketeak

en: %d seconds
eu: %d segundo

en: %s BootSplash (%s) preview
eu: %s Bootsplash (%s) aurreikuspena

en: %s exists, delete?
    
    Warning: If you've already done this process you'll probably
     need to purge the entry from authorized_keys on the server.
eu: %s badago, ezabatu?
    
    Adi: Dagoeneko prozesu hau burutu baduzu seguraski
    authorized_keys sarrera purgatu beharko duzu zerbitzarian.

en: %s formatting of %s failed
eu: %s %s(r)i formatua emateak huts egin du

en: %s is not in the scanner database, configure it manually?
eu: %s ez dago eskaner datubasean, eskuz konfiguratu?

en: %s not responding
eu: %s-k ez du erantzuten

en: (This) DHCP Server IP
eu: DHCP zerbitzariaren IPa

en: (already added %s)
eu: (%s jadanik gehituta)

en: (module %s)
eu: (%s modulua)

en: (on %s)
eu: (%s)

en: (on this machine)
eu: (makina honetan)

en: , %s sectors
eu: , %s sektore

en: , TCP/IP host "%s", port %s
eu: , "%s" TCP/IP ostalaria, %s ataka

en: , host "%s", port %s
eu: , "%s" ostalaria, %s protua

en: , multi-function device
eu: , funtzio anitzeko gailua

en: , multi-function device on HP JetDirect
eu: , funtzio anitzeko gailua - HP JetDirect

en: , multi-function device on USB
eu: , funtzio anitzeko gailua - USB

en: , network printer "%s", port %s
eu: , "%s" sareko inprimagailua, %s portua

en: , printer "%s" on SMB/Windows server "%s"
eu: , "%s" inprimagailua "%s" SMB/Windows zerbitzarian

en: , printer "%s" on server "%s"
eu: , "%s" inprimagailua "%s" zerbitzarian

en: , printing to %s
eu: , %s atakan

en: , using command %s
eu: , %s komandoaren bidez

en: - pci devices: this gives the PCI slot, device and function of this card
    - eide devices: the device is either a slave or a master device
    - scsi devices: the scsi bus and the scsi device ids
eu: - pci gailuak: txartela honen PCI zirritua, gailua eta funtzioa ematen du
    - eide gailuak: gailua nagusia edo morroia da
    - scsi gailuak: scsi busa eta scsi gailu id-ak

en: /File/-
eu: /Fitxategia/-

en: /File/Save _As
eu: /Fitxategia/Gorde _honela

en: /File/_New
eu: /Fitxategia/_Berria

en: /File/_Open
eu: /Fitxategia/_Ireki

en: /File/_Quit
eu: /Fitxategia/I_rten

en: /File/_Save
eu: /Fitxategia/_Gorde

en: /Help/_About...
eu: /Laguntza/_Honi buruz...

en: /Options/Test
eu: /Aukerak/Probatu

en: /_About...
eu: /_Honi buruz...

en: /_File
eu: /_Fitxategia

en: /_Help
eu: /_Laguntza

en: /_Options
eu: /_Aukerak

en: /_Quit
eu: /_Irten

en: /_Report Bug
eu: /_Akatsa Txostendu

en: 1 button
eu: Botoi 1

en: 1 minute
eu: minutu bat

en: 16 million colors (24 bits)
eu: 16 milioi kolore (24 bit)

en: 2 buttons
eu: 2 botoi

en: 256 colors (8 bits)
eu: 256 kolore (8 bit)

en: 3 buttons
eu: 3 botoi

en: 32 thousand colors (15 bits)
eu: 32 mila kolore (15 bit)

en: 4 billion colors (32 bits)
eu: 4 mila milioi kolore (32 bit)

en: 64 MB or more
eu: 64 MB edo gehiago

en: 65 thousand colors (16 bits)
eu: 65 mila kolore (16 bit)

en: <- Previous
eu: <- Aurrekoa

en: <-- Del User
eu: <-- Ezabatu Erabiltzailea

en: <-- Delete
eu: <-- Ezabatu

en: => Notice, a label changed:
    %s
eu: => Kontuz, etiketa bat aldatu da:
    %s

en: => There are many things to choose from (%s).
eu: => Hainbat gauza dituzu aukeran (%s).

en: A custom bootdisk provides a way of booting into your Linux system without
    depending on the normal bootloader. This is useful if you don't want to install
    LILO (or grub) on your system, or another operating system removes LILO, or LILO doesn't
    work with your hardware configuration. A custom bootdisk can also be used with
    the Mandrake rescue image, making it much easier to recover from severe system
    failures. Would you like to create a bootdisk for your system?
    %s
eu: Abioko disko pertsonalizatuak Linux sistema abiarazteko aukera ematen du
    abioko kargatzaile normala erabili gabe. Baliagarria da zure sisteman LILO (edo grub)
    instalatu nahi ez baduzu, edo beste sistema eragile batek LILO kentzen badu, edo LILOk
    zure hardware-konfigurazioarekin funtzionatzen ez badu. Abioko disko pertsonalizatua Mandrake
    berreskuratzeko imajinarekin ere erabil daiteke, sistemaren hutsegite larriak
    errazago gainditu ahal izateko.
    Zure sistemarako abioko disko bat sortu nahi duzu?
    %s

en: A custom bootdisk provides a way of booting into your Linux system without
    depending on the normal bootloader. This is useful if you don't want to install
    SILO on your system, or another operating system removes SILO, or SILO doesn't
    work with your hardware configuration. A custom bootdisk can also be used with
    the Mandrake rescue image, making it much easier to recover from severe system
    failures.
    
    If you want to create a bootdisk for your system, insert a floppy in the first
    drive and press "Ok".
eu: Abioko disko pertsonalizatuak Linux sistema abiarazteko aukera ematen du
    abioko kargatzaile normala erabili gabe. Baliagarria da zure sisteman SILO
    instalatu nahi ez baduzu, edo beste sistema eragile batek SILO kentzen badu, edo SILOk
    zure hardware-konfigurazioarekin funtzionatzen ez badu. Abioko disko pertsonalizatua Mandrake
    berreskuratzeko imajinarekin ere erabil daiteke, sistemaren hutsegite larriak
    errazago gainditu ahal izateko.
    
    Zure sistemarako abioko disko bat sortu nahi baduzu, sartu diskete bat lehen
    unitatean eta sakatu "Ados".

en: A graphical environment with user-friendly set of applications and desktop tools
eu: Aplikazio-multzo eta mahaigaineko tresna lagungarri eta atseginak dituen ingurune grafikoa

en: A library which defends against buffer overflow and format string attacks.
eu: Buffer-gainezkatzeen eta formatu-kateen erasoen aurka defendatzen duen liburutegi bat.

en: A printer named "%s" already exists under %s. 
    Click "Transfer" to overwrite it.
    You can also type a new name or skip this printer.
eu: "%s" izeneko inprimagailu bat badago %s(e)n. 
    Sakatu "Transferitu" gainidazteko.
    Beste izen bat idatz dezakezu, edo inprimagailu hori saltatu.

en: A problem occured while restarting the network: 
    
    %s
eu: Arazo bat izan da sarea berrabiaraztean: 
    
    %s

en: A tool to monitor your logs
eu: Zure erregistroak ikusteko tresna

en: A valid URI must be entered!
eu: Baliozko URI bat sartu behar da!

en: ADSL connection
eu: ADSL konexioa

en: ALL existing partitions and their data will be lost on drive %s
eu: %s unitatean dauden partizio eta datu GUZTIAK galdu egingo dira

en: Abort
eu: Abortatu

en: About Harddrake
eu: Harddrakeri buruz

en: Accept
eu: Onartu

en: Accept user
eu: Onartu erabiltzailea

en: Account Login (user name)
eu: Kontuaren identifikatzailea (erabiltzaile-izena)

en: Account Password
eu: Kontuaren pasahitza

en: Activates/Deactivates all network interfaces configured to start
    at boot time.
eu: Abioan hasteko konfiguratuta dauden sare-interfaze guztiak
    aktibatzen/desaktibatzen ditu.

en: Adapter %s: %s
eu: %s moldagailua: %s

en: Add
eu: Gehitu

en: Add Client -->
eu: Gehitu Bezeroa -->

en: Add User -->
eu: Gehitu erabiltzailea -->

en: Add a module
eu: Gehitu modulua

en: Add a new printer
eu: Gehitu inprimagailu berria

en: Add a new rule at the end
eu: Gehitu arau berri bat amaieran

en: Add a user
eu: Gehitu erabiltzaile bat

en: Add an item
eu: Gehitu elementu bat

en: Add this printer to Star Office/OpenOffice.org/GIMP
eu: Gehitu inprimagailu hau Star Office/OpenOffice.org/GIMP-n

en: Add to LVM
eu: Gehitu LVMri

en: Add to RAID
eu: Gehitu RAIDi

en: Add user
eu: Gehitu erabiltzailea

en: Add/Del Clients
eu: Gehitu/Ezabatu Bezeroak

en: Add/Del Users
eu: Gehitu/Ezabatu erabiltzaileak

en: Adding printer to Star Office/OpenOffice.org/GIMP
eu: Star Office/OpenOffice.org/GIMP-n inprimagailua gehitzen

en: Advanced
eu: Aurreratua

en: Advanced Configuration
eu: Konfigurazio aurreratua

en: Advanced Options
eu: Aukera aurreratuak

en: Afghanistan
eu: Afganistan

en: After changing type of partition %s, all data on this partition will be lost
eu: %s partizio-mota aldatu ondoren, partizio honetako datu guztiak galdu egingo dira

en: After formatting partition %s, all data on this partition will be lost
eu: %s partizioa formateatu ondoren, partizioko datu guztiak galdu egingo dira

en: After resizing partition %s, all data on this partition will be lost
eu: %s partizioa tamainaz aldatu ondoren, partizioko datu guztiak galdu egingo dira

en: After this is done, we recommend that you restart your X environment to avoid any hostname-related problems.
eu: Ondoren, zure X ingurunea berrabiaraztea gomendatzen dugu,
    ostalari-izena aldatzearen arazoa saihesteko.

en: Albanian
eu: albaniarra

en: Algeria
eu: Aljeria

en: All
eu: Denak

en: All data on this partition should be backed-up
eu: Partizio honetako datu guztiek babeskopia eduki beharko lukete

en: All incidents will be followed up by a single qualified MandrakeSoft technical expert.
eu: Gertaera guztiek MandrakeSoften Aditu tekniko kualifikatu bakarraren jarraipena izango dute.

en: All primary partitions are used
eu: Lehen mailako partizio guztiak erabilita daude

en: Allow all users
eu: Eman baimena erabiltzaile guztiei

en: Alt and Shift keys simultaneously
eu: Alt eta Maius teklak batera

en: Alternative drivers
eu: Gidari alternatiboak

en: Alternative test page (A4)
eu: Proba-orri alternatiboa (A4)

en: Alternative test page (Letter)
eu: Proba-orri alternatiboa (Letter)

en: American Samoa
eu: Samoa amerikarra

en: Amusement programs: arcade, boards, strategy, etc
eu: Denbora-pasako programak: makina-jokoak, taula-jokoak, estrategiakoak, etab.

en: An error occurred
eu: Errore bat izan da

en: An error occurred - no valid devices were found on which to create new filesystems. Please check your hardware for the cause of this problem
eu: Errorea gertatu da - ez da fitxategi-sistema berriak sortzeko gailu baliozkorik aurkitu. Aztertu zure hardwarea arazo honen arrazoia bilatzeko

en: An error occurred, but I don't know how to handle it nicely.
    Continue at your own risk.
eu: Errore bat gertatu da, baina ez dakit behar bezala maneiatzen.
    Jarraitu zure ardurapean.

en: An online platform to respond to company's specific support needs
eu: Konpainien euskarri behar espezifikoei erantzuteko lerroko plataforma

en: Anacron is a periodic command scheduler.
eu: Anacron, komando-antolatzaile periodikoa.

en: Another one
eu: Beste bat

en: Antarctica
eu: Antartika

en: Antigua and Barbuda
eu: Antigua eta Barbuda

en: Apache World Wide Web Server
eu: Apache World Wide Web Zerbitzaria

en: Apache is a World Wide Web server. It is used to serve HTML files and CGI.
eu: Apache World Wide Web-eko zerbitzari bat da. HTML fitxategiak eta CGI zerbitzatzeko erabili ohi da.

en: Append
eu: Erantsi

en: Application:
eu: Aplikazioa:

en: Apply
eu: Aplikatu

en: Are you sure that you want to set up printing on this machine?
eu: Ziur zaude makina honetan inprimaketa ezarri nahi duzula?

en: Area:
eu: Area :

en: Armenian (old)
eu: armeniarra (zaharra)

en: Armenian (phonetic)
eu: armeniarra (fonetikoa)

en: Armenian (typewriter)
eu: armeniarra (idazmakina)

en: Audio-related tools: mp3 or midi players, mixers, etc
eu: Audio tresnak: mp3 edo midi erreproduzigailuak, nahastaileak, etab.

en: Australian Optus cable TV
eu: Australiako Optus kable TB

en: Authentication
eu: Autentifikazioa

en: Authentication LDAP
eu: LDAP autentifikazioa

en: Authentication NIS
eu: NIS Autentifikazioa

en: Authentication Windows Domain
eu: windowsen Autentifikazio Domeinua

en: Author:
eu: Egilea:

en: Auto Install
eu: Instalazio automatikoa

en: Auto Install Configurator
eu: Instalazio automatikoaren konfiguratzailea

en: Auto allocate
eu: Auto-esleitu

en: Auto-detect
eu: Auto-detektatu

en: Auto-detect printers connected directly to the local network
eu: Auto-detektatu bertako sarera zuzenean lotutako inprimagailuak

en: Auto-detect printers connected to machines running Microsoft Windows
eu: Auto-detektatu Microsoft Windows darabilten makinetara lotutako inprimagailuak

en: Auto-detect printers connected to this machine
eu: Auto-detektatu makina honetara lotutako inprimagailuak

en: Auto-detected
eu: Auto-detektatuta

en: Autologin
eu: Automatikoki hasi saioa

en: Automated
eu: Automatizatua

en: Automatic IP
eu: IP automatikoa

en: Automatic Steps Configuration
eu: Urrats automatikoen konfigurazioa

en: Automatic detection and configuration of hardware at boot.
eu: Hardwarea automatikoki detektatu eta konfiguratzea abioan.

en: Automatic reconfiguration
eu: Birkonfigurazio automatikoa

en: Automatic regeneration of kernel header in /boot for
    /usr/include/linux/{autoconf,version}.h
eu: Nukleoaren goiburukoaren birsortze automatikoa /boot-en
    honentzat: /usr/include/linux/{autoconf,version}.h

en: Automatic time synchronization (using NTP)
eu: Ordu-sinkronizazio automatikoa (NTP erabiliz)

en: Automatically switch on numlock key locker under console
    and XFree at boot.
eu: Abioan automatikoki aktibatu BlokZenb tekla (zenbakiak
    blokeatzekoa) kontsolan eta XFree-n.

en: Autoprobe
eu: Autoproba

en: Available printers
eu: Inprimagailu erabilgarriak

en: Azerbaidjani (latin)
eu: azerbaijandarra (latinoa)

en: Backup %s to %s.old
eu: Babestu %s %s.old bezala

en: Backup Now
eu: Egin babeskopia orain

en: Backup Now from configuration file
eu: Egin babeskopia konfigurazio-fitxategitik

en: Backup Other files...
eu: Beste fitxategi batzuen babeskopia...

en: Backup User files...
eu: Erabiltzaile-fitxategien babeskopia...

en: Backup Users
eu: Erabiltzaileen babeskopia

en: Backup files are corrupted
eu: Babeskopien fitxategiak hondatuta daude

en: Backup files not found at %s.
eu: Babestu %s-n aurkitu ez diren fitxategiak.

en: Backup other files
eu: Bestelako fitxategien babeskopia

en: Backup system
eu: Sistemaren babeskopia

en: Backup system files
eu: Sistema-fitxategien babeskopia

en: Backup system files...
eu: Sistema-fitxategien babeskopia

en: Backup the system files before:
eu: Kopiatu sistema-fitxategiak lehenago:

en: Backup user files
eu: Erabiltzaile-fitxategien babeskopia

en: Backup your System files. (/etc directory)
eu: Sistema-fitxategien babeskopia egin. (/etc direktorioa )

en: Bad backup file
eu: Babeskopia txarra

en: Bad choice, try again
eu: Aukera okerra, saiatu berriro

en: Bad package
eu: Pakete txarra

en: Bad password on %s
eu: %s-n pasahitz okerra

en: Bahamas
eu: Bahamak

en: Basic
eu: Oinarrizkoa

en: Be careful: this operation is dangerous.
eu: Kontuz ibili: eragiketa hau arriskutsua da.

en: Be sure a media is present for the device %s
eu: Egiaztatu %s gailuak euskarria baduela

en: Because you are doing a network installation, your network is already configured.
    Click on Ok to keep your configuration, or cancel to reconfigure your Internet & Network connection.
eu: Sare-instalazioa egiten ari zarenez, zure sarea konfiguratuta dago jadanik.
    Hautatu Ados zure konfigurazioa mantentzeko, edo hautatu Utzi Internet eta Sare-konexioa birkonfiguratzeko.

en: Become a MandrakeExpert
eu: Bilakatu zaitez MandrakeExpert

en: Before installing any fonts, be sure that you have the right to use and install them on your system.
    
    -You can install the fonts the normal way. In rare cases, bogus fonts may hang up your X Server.
eu: Letra-tipoak instalatu aurretik, ziurtatu sisteman erabili eta instalatzeko baimena duzula.
    
    -Letra-tipoak instalatzeko ohiko era erabil dezakezu. Oso gutxitan, akastun letra-tipoek zure X Zerbitzaria blokea dezakete.

en: Belarus
eu: Bielorrusia

en: Belarusian
eu: Bielorrusiarra

en: Belgian
eu: belgikarra

en: Belgium
eu: Belgika

en: Bengali
eu: Bengaliarra

en: Books and Howto's on Linux and Free Software
eu: Linux eta Software libreari buruzko liburuak eta azalpenak

en: Boot Floppy
eu: Abiapen Disketea

en: Boot ISO
eu: Abiapen ISO

en: Boot Protocol
eu: Abioko protokoloa

en: Boot Style Configuration
eu: Abioko estilo-konfigurazioa

en: Boot device
eu: Abioko gailua

en: Bootloader
eu: Abioko kargatzailea

en: Bootloader installation
eu: Abioko kargatzailearen instalazioa

en: Bootloader main options
eu: Abioko kargatzailearen aukera nagusiak

en: Bootloader to use
eu: Erabili beharreko abioko kargatzailea

en: Bosnia and Herzegovina
eu: Bosnia Herzegovina

en: Bosnian
eu: Bosniarra

en: Both Shift keys simultaneously
eu: Bi Maius teklak batera

en: Bouvet Island
eu: Bouvet uhartea

en: Brazil
eu: Brasil

en: Brazilian (ABNT-2)
eu: Brasildarra (ABNT-2)

en: Bringing down the network
eu: Sarea ixten

en: Bringing up the network
eu: Sarea irekitzen

en: British Indian Ocean Territory
eu: Indiako Ozeanoko Britainiar Lurraldea

en: Browse
eu: Arakatu

en: Browse to new restore repository.
eu: Nabigatu leheneratze repositorio berrira.

en: Build All Kernels -->
eu: Eraiki Kernel Guztiak -->

en: Build Backup
eu: Egin babeskopia

en: Build Single NIC -->
eu: Eraiki NIC Bakarri -->

en: Build Whole Kernel -->
eu: Eraiki Kernel Osoa -->

en: Build the disk
eu: Sortu disketea

en: Bulgarian (BDS)
eu: Bulgariarra (BDS)

en: Bulgarian (phonetic)
eu: Bulgariarra (fonetikoa)

en: Bus
eu: Busa

en: Bus identification
eu: Bus identifikazioa

en: Button 2 Emulation
eu: 2. botoiaren emulazioa

en: Button 3 Emulation
eu: 3. botoiaren emulazioa

en: Button `%s': %s
eu: `%s' botoia: %s

en: Buttons emulation
eu: Botoien emulazioa

en: C and C++ development libraries, programs and include files
eu: C eta C++ garapen-liburutegiak, programak eta fitxategiak

en: CD in place - continue.
eu: CDa bere lekuan - jarraitu.

en: CUPS configuration
eu: CUPSen konfigurazioa

en: CUPS does not support printers on Novell servers or printers sending the data into a free-formed command.
eu: CUPSek ez ditu onartzen Novell zerbitzarietako inprimagailuak edo datuak libre osatutako komando batean bidaltzen dituztenak.

en: Cable connection
eu: Kable-konexioa

en: Calendar
eu: Egutegia

en: Cambodia
eu: Kanbodia

en: Cameroon
eu: Kamerun

en: Can't access kernel modules corresponding to your kernel (file %s is missing), this generally means your boot floppy in not in sync with the Installation medium (please create a newer boot floppy)
eu: Ezin dira zure kernelari  dagozkion kernel moduluak atzitu (%s fitxategia falta da), honek orokorrean esan nahi du zure abiapen disketea ez dagoela instalazio euskarriarekin sinkronizatuta (mesedez sortu abiapen diskete berria)

en: Can't add a partition to _formatted_ RAID md%d
eu: Ezin zaio partizio bat gehitu RAID md%d-ri (formateatuta dago)

en: Can't create catalog!
eu: Ezin da katalogoa sortu!

en: Can't find %s on %s
eu: Ezin da %s %s-n bilatu

en: Can't launch mkinitrd -f /boot/initrd-%s.img %s.
eu: Ezin da mkinitrd -f /boot/initrd-%s.img %s jaurti.

en: Can't login using username %s (bad password?)
eu: Ezin sartu %s erabiltzaile-izena erabilita (pasahitz okerra?)

en: Can't make screenshots before partitioning
eu: Ezin da pantaila-argazkirik egin partizioak egin aurretik

en: Can't relaunch LiLo!
    Launch "lilo" as root in command line to complete LiLo theme installation.
eu: Ezin da LiLo berriro jaurti!
    Jaurti "lilo" root bezala komando lerroan LiLo gai instalazioa osatzeko.

en: Can't unset mount point as this partition is used for loop back.
    Remove the loopback first
eu: Ezin da muntatze-puntuaren ezarpena kendu, partizio hau atzera-begiztarako erabiltzen delako
    Kendu atzera-begizta lehendabizi

en: Can't use broadcast with no NIS domain
eu: Ezin da difusioa erabili NIS domeinurik gabe

en: Can't write /etc/sysconfig/bootsplash
    File not found.
eu: Ezin da /etc/sysconfig/bootsplash idatzi
    Ez da fitxategia aurkitu.

en: Can't write /etc/sysconfig/bootsplash.
eu: Ezin da /etc/sysconfig/bootsplash idatzi.

en: Canada
eu: Kanada

en: Canada (cable)
eu: Kanada (kablea)

en: Canadian (Quebec)
eu: Kanadarra (Quebec)

en: Cancel
eu: Utzi

en: Cape Verde
eu: Cabo Verde

en: CapsLock key
eu: BlokMaius tekla

en: Card IO
eu: Txartelaren S/I

en: Card IO_0
eu: Txartelaren S/I_0

en: Card IO_1
eu: Txartelaren S/I_1

en: Card IRQ
eu: Txartelaren IRQ

en: Card mem (DMA)
eu: Txartelaren mem (DMA)

en: Card model:
eu: Txartela modeloa :

en: Cayman Islands
eu: Kaiman uharteak

en: Cd-Rom labeled "%s"
eu: "%s" etiketadun CDROMa

en: Central African Republic
eu: Erdialdeko Afrikar Errepublika

en: Certify yourself on Linux
eu: Zertifikatu zure burua Linux-ekiko

en: Chad
eu: Txad

en: Change
    Restore Path
eu: Aldatu
    Leheneratze Bidea

en: Change Cd-Rom
eu: Aldatu CDROMa

en: Change partition type
eu: Aldatu partizio-mota

en: Change the printing system
eu: Aldatu inprimatzeko sistema

en: Change type
eu: Aldatu mota

en: Change your Cd-Rom!
    
    Please insert the Cd-Rom labelled "%s" in your drive and press Ok when done.
    If you don't have it, press Cancel to avoid installation from this Cd-Rom.
eu: Aldatu CDROMa!
    
    Sartu "%s" etiketa duen CDROMa unitatean eta sakatu Ados.
    Ez baduzu, sakatu Utzi instalazioa CDROM horretatik egin ez dezan.

en: Channel
eu: Kanalea

en: Check bad blocks?
eu: Bloke txarrak egiaztatu?

en: Checking installed software...
eu: Instalatutako softwarea egiaztatzen...

en: Checking your system...
eu: Zure sistema egiaztatzen...

en: Chile
eu: Txile

en: China
eu: Txina

en: China (broadcast)
eu: Txina (bcast)

en: Choose a file
eu: Aukeratu fitxategi bat

en: Choose a mirror from which to get the packages
eu: Aukeratu ispilu bat paketeak bertatik hartzeko

en: Choose a monitor
eu: Aukeratu monitorea

en: Choose a partition
eu: Aukeratu partizio bat

en: Choose action
eu: Aukeratu ekintza

en: Choose an existing LVM to add to
eu: Aukeratu lehendik dagoen LVM bat gehitzeko

en: Choose an existing RAID to add to
eu: Aukeratu lehendik dagoen RAID bat gehitzeko

en: Choose another partition
eu: Aukeratu beste partizio bat

en: Choose color
eu: Aukeratu kolorea

en: Choose file
eu: Aukeratu fitxategia

en: Choose one of the auto-detected printers from the list or enter the hostname or IP and the optional port number (default is 9100) in the input fields.
eu: Aukeratu auto-detektatutako inprimagailuetako bat zerrendatik edo sartu ostalari-izena edo IP eta, nahi baduzu, portu zenbakia (jatorrian 9100 da) eremuetan.

en: Choose packages to install
eu: Aukeratu instalatu beharreko paketeak

en: Choose the applications that will support the fonts:
eu: Hautatu letra-tipoak onartuko dituzten aplikazioak :

en: Choose the connection you want to configure
eu: Aukeratu konfiguratu nahi duzun konexioa

en: Choose the default user:
eu: Aukeratu erabiltzaile lehenetsia:

en: Choose the floppy drive you want to use to make the bootdisk
eu: Aukeratu abioko diskoa egiteko erabili nahi duzun diskete-unitatea

en: Choose the hard drive you want to erase in order to install your new
    Mandrake Linux partition. Be careful, all data present on it will be lost
    and will not be recoverable!
eu: Aukeratu Mandrake Linux-en partizio berria instalatzeko ezabatu nahi duzun
    disko gogorra. Kontuz ibili, bertako datu guztiak galduko dira eta ezin
    izango dira berreskuratu!

en: Choose the mount points
eu: Aukeratu muntatze-puntuak

en: Choose the network interface
eu: Aukeratu sare-interfazea

en: Choose the new size
eu: Aukeratu tamaina berria

en: Choose the packages you want to install
eu: Aukeratu instalatu nahi dituzun paketeak

en: Choose the partitions you want to format
eu: Aukeratu formateatu nahi dituzun partizioak

en: Choose the profile to configure
eu: Aukeratu konfiguratzeko profila

en: Choose the resolution and the color depth
eu: Aukeratu bereizmena eta kolorearen sakonera

en: Choose the sizes
eu: Aukeratu tamainak

en: Choose the window manager to run:
eu: Aukeratu exekutatu beharreko leiho-kudeatzailea:

en: Choose which services should be automatically started at boot time
eu: Aukeratu zein zerbitzari abiarazi behar den automatikoki abioan

en: Choose your country
eu: Aukeratu zure herrialdea edo estatua

en: Choose your filesystem encryption key
eu: Aukeratu fitxategi-sistema enkriptatzeko gakoa

en: Choose your keyboard
eu: Aukeratu teklatua

en: Christmas Island
eu: Christmas uhartea

en: Chunk size %s
eu: %s zatiaren tamaina

en: Circular mounts %s
eu: %s muntaketa zirkularrak

en: Clean /tmp at each boot
eu: Garbitu /tmp abiatzen den bakoitzean

en: Clear all
eu: Garbitu dena

en: Click here to launch the wizard ->
eu: Egin klik hemen morroia abiarazteko ->

en: Clients for different protocols including ssh
eu: Hainbat protokolotako bezeroak, ssh-renak barne

en: Close
eu: Itxi

en: Cocos (Keeling) Islands
eu: Cocos Keeling uharteak

en: Collapse Tree
eu: Tolestu zuhaitza

en: Colombia
eu: Kolonbia

en: Color depth: %s
eu: Kolorearen sakonera: %s

en: Comoros
eu: Komoroak

en: Compact
eu: Trinkoa

en: Computing FAT filesystem bounds
eu: FAT fitxategi-sistemaren mugak kalkulatzen

en: Configuration
eu: Konfigurazioa

en: Configuration Wizards
eu: Ezarpen Morroia

en: Configuration of a remote printer
eu: Urruneko inprimagailu baten konfigurazioa

en: Configure
eu: Konfiguratu

en: Configure Internet Access...
eu: Konfiguratu Interneterako sarbidea...

en: Configure Local Area Network...
eu: Konfiguratu sare lokala...

en: Configure X
eu: Konfiguratu X

en: Configure all heads independently
eu: Buru guztiak independenteki konfiguratu

en: Configure bootsplash picture
eu: Abiapen-irudia konfiguratu

en: Configure module
eu: Konfiguratu modulua

en: Configure mouse
eu: Konfiguratu sagua

en: Configure networking
eu: Konfiguratu sarea

en: Configure only card "%s"%s
eu: Konfiguratu "%s"%s txartela soilik

en: Configure services
eu: Konfiguratu zerbitzuak

en: Configure the connection
eu: Konfiguratu konexioa

en: Configure the network now
eu: Konfiguratu sarea orain

en: Configuring IDE
eu: IDE konfiguratzen

en: Configuring PCMCIA cards...
eu: PCMCIA txartelak konfiguratzen...

en: Configuring applications...
eu: Aplikazioak konfiguratzen...

en: Configuring network
eu: Sarea konfiguratzen

en: Configuring network device %s
eu: Sareko %s gailua konfiguratzen

en: Configuring printer "%s"...
eu: "%s" inprimagailua ezartzen...

en: Configuring scripts, installing software, starting servers...
eu: Script-ak konfiguratzen, softwarea instalatzen, zerbitzariak abiarazten...

en: Configuring...
eu: Konfiguratzen...

en: Congratulations!
eu: Zorionak!

en: Congratulations, installation is complete.
    Remove the boot media and press return to reboot.
    
    
    For information on fixes which are available for this release of Mandrake Linux,
    consult the Errata available from:
    
    
    %s
    
    
    Information on configuring your system is available in the post
    install chapter of the Official Mandrake Linux User's Guide.
eu: Zorionak, instalazioa burutu da.
    Atera abioko diskoa eta sakatu itzulera-tekla berrabiarazteko.
    
    
    Mandrake Linux-en bertsio honetarako erabilgarri dauden konponbideen informaziorako,
    kontsultatu Erratak helbide honetan:
    
    
    %s
    
    
    Zure sistema konfiguratzeko informazioa Mandrake-ren Erabiltzailearen 
    Gida Ofizialeko instalatu ondorengo azalpenei buruzko kapituluan duzu.

en: Congratulations, the network and Internet configuration is finished.
    The configuration will now be applied to your system.
eu: Zorionak, sarearen eta Interneten konfigurazioa amaitu da.
    
    Konfigurazioa zure sistemari aplikatuko zaio orain.

en: Connect
eu: Konektatu

en: Connect to the Internet
eu: Konektatu Internetekin

en: Connect your printer to a Linux server and let your Windows machine(s) connect to it as a client.
    
    Do you really want to continue setting up this printer as you are doing now?
eu: Lotu zure inprimagailua Linux zerbitzari batera eta utzi zure Windows makina(k) berari lotzen bezero gisa.
    
    Ziur zaude inprimagailu hau ezartzen jarraitu nahi duzula egiten ari zaren moduan?

en: Connect...
eu: Konektatu...

en: Connected
eu: Konektatuta

en: Connection Configuration
eu: Konexioaren konfigurazioa

en: Connection name
eu: Konexio-izena

en: Connection speed
eu: Konexioaren abiadura

en: Connection timeout (in sec)
eu: Konexioaren denbora-muga (segundotan)

en: Connection type:
eu: Konexio-mota:

en: Console Tools
eu: Kontsola-tresnak

en: Contacting Mandrake Linux web site to get the list of available mirrors...
eu: Mandrake Linux-en web gunearekin kontaktatzen ispiluen zerrenda lortzeko

en: Contacting the mirror to get the list of available packages...
eu: Ispiluarekin kontaktatzen pakete erabilgarrien zerrenda lortzeko

en: Content of the file
eu: Fitxategiaren edukia

en: Continue
eu: Jarraitu

en: Continue anyway?
eu: Jarraitu hala ere?

en: Control and Shift keys simultaneously
eu: Kontrol eta Maius teklak batera

en: Cook Islands
eu: Cook uharteak

en: Copy %s to %s
eu: Kopiatu %s %s-ra

en: Copy fonts on your system
eu: Kopiatu zure sistemako letra-tipoak

en: Copying %s
eu: %s kopiatzen

en: Cote d'Ivoire
eu: Boli Kosta

en: Couldn't access the floppy!
eu: Ezin izan da disketea atzitu!

en: Create
eu: Sortu

en: Create a bootdisk
eu: Sortu abioko disko bat

en: Create a new partition
eu: Sortu partizio berria

en: Create new theme
eu: Gai berria sortu

en: Create/Transfer
    backup keys for SSH
eu: Sortu/Transferitu
    babeserako giltzak SSH-rentzako

en: Creating and formatting file %s
eu: %s fitxategia sortzen eta formateatzen

en: Creating auto install floppy
eu: Auto-instalazioko disketea sortzen

en: Creating auto install floppy...
eu: Auto-instalazioko disketea sortzen...

en: Creating bootdisk...
eu: Abioko disketea sortzen

en: Croatia
eu: Kroazia

en: Croatian
eu: Kroaziarra

en: Cron not available yet as non-root
eu: Cron ezin du oraindik erabili root-ek ez bestek

en: Ctrl and Alt keys simultaneously
eu: Ktrl eta Alt teklak batera

en: Cuba
eu: Kuba

en: Current configuration of `%s':
    
    Network: %s
    IP address: %s
    IP attribution: %s
    Driver: %s
eu: `%s' - uneko konfigurazioa:
    
    Sarea: %s
    IP helbidea: %s
    IP atribuzioa: %s
    Kontrolatzailea: %s

en: Current user
eu: Uneko erabiltzailea

en: Custom
eu: Pertsonalizatua

en: Custom Restore
eu: Leheneratze pertsonalizatua

en: Custom disk partitioning
eu: Disko-partizio pertsonalizatua

en: Cylinder %d to %d
eu: %d zilindrotik %d zilindrora

en: Cyprus
eu: Zipre

en: Czech (QWERTY)
eu: Txekiarra (QWERTY)

en: Czech (QWERTZ)
eu: txekiarra (QWERTZ)

en: Czech Republic
eu: Txekiar errepublika

en: DHCP Client
eu: DHCP bezeroa

en: DHCP Server Configuration.
    
    Here you can select different options for the DHCP server configuration.
    If you don't know the meaning of an option, simply leave it as it is.
eu: DHCP Zerbitzari Konfigurazioa.
    
    Hemen DHCP zerbitzari konfiguraziorako aukera desberdinak hautatu ditzakezu.
    Aukera baten esanahia ulertzen ez baduzu, utzi dagoen bezela.

en: DHCP client
eu: DHCP bezeroa

en: DNS server
eu: DNS zerbitzaria

en: DNS server address should be in format 1.2.3.4
eu: DNS zerbitzariaren helbidea 1.2.3.4 formatuan egon behar luke

en: DOS drive letter: %s (just a guess)
eu: DOS unitate-letra: %s (uste hutsa)

en: Danish
eu: Daniarra

en: Database
eu: Datu-basea

en: Database Server
eu: Datu-baseen zerbitzaria

en: Default
eu: Lehenetsia

en: Default OS?
eu: SE lehenetsia?

en: Default printer
eu: Inprimagailu lehenetsia

en: Del profile...
eu: Ezabatu profila...

en: Delay before booting default image
eu: Imajina lehenetsia abiarazi arteko atzerapena

en: Delete
eu: Ezabatu

en: Delete All NBIs
eu: NBI Guztiak Ezabatu

en: Delete Hard Drive tar files after backup to other media.
eu: Ezabatu disko zurrunetik tar fitxategiak beste euskarri batera babestu ondoren.

en: Delete selected rule
eu: Ezabatu hautatutako araua

en: Denmark
eu: Danimarka

en: Description
eu: Azalpena

en: Description of the fields:
eu: Eremuen deskribapena:

en: Detailed information
eu: Informazio xehea

en: Details
eu: Xehetasunak

en: Detected %s
eu: %s detektatua

en: Detected hardware
eu: Detektatu hardwarea

en: Detected model: %s %s
eu: Detektatutako eredua: %s %s

en: Detecting devices...
eu: Gailuak detektatzen...

en: Detection in progress
eu: Detekzio martxan

en: Development
eu: Garapena

en: Development simplified
eu: Garapena erraztuta

en: Device:
eu: Gailua:

en: Dialing mode
eu: Markatzeko modua

en: Dialup options
eu: Telefonoz deitzeko aukerak

en: Did it work properly?
eu: Ongi egin du?

en: Directory %s already contains data
    (%s)
eu:  %s direktorioak baditu datu batzuk
    (%s)

en: Disable Server
eu: Ezgaitu Zerbitzaria

en: Disabling servers...
eu: Zerbitzariak desgaitzen...

en: Disconnect
eu: Deskonektatu

en: Disconnect...
eu: Deskonektatu...

en: Discover MandrakeClub and Mandrake Corporate Club
eu: Ezagutu "MandrakeClub" eta "Mandrake Corporate Club"

en: Discover MandrakeSoft's training catalogue Linux-Campus
eu: Ezagutu MandrakeSoften Linux-Campus entrenamendu katalogoa

en: Discover the most up-to-date graphical and multimedia tools!
eu: Ezagutu itzazu tresna grafiko eta multimedia eguneratuenak!

en: Display logo on Console
eu: Erakutsi logoa Kontsolan

en: Display theme
    under console
eu: Erakutsi gaia
    kontsolapean

en: Djibouti
eu: Djibuti

en: Do it!
eu: Egin!

en: Do new backup before restore (only for incremental backups.)
eu: Egin babeskopia berria leheneratu aurretik (inkrementaletan soilik.)

en: Do not include critical files (passwd, group, fstab)
eu: Ez sartu fitxategi kritikoak (passwd, group, fstab)

en: Do not include the browser cache
eu: Ez sartu arakatzailearen cache-a

en: Do not print any test page
eu: Ez inprimatu proba-orririk

en: Do not transfer printers
eu: Ez transferitu inprimagailuak

en: Do you have an ISA sound card?
eu: ISA soinu-txartela duzu?

en: Do you have another one?
eu: Baduzu besterik?

en: Do you have any %s interfaces?
eu: Ba duzu %s interfazerik?

en: Do you really want to remove the printer "%s"?
eu: "%s" inprimagailua kendu nahi duzu?

en: Do you want the BackSpace to return Delete in console?
eu: Atzera-teklak Ezabatu itzultzea nahi duzu kontsolan?

en: Do you want to click on this button?
eu: Botoi honetan klik egin nahi duzu?

en: Do you want to enable printing on printers in the local network?
eu: Inprimaketa gaitu nahi duzu bertako sarean dauden inprimagailuetan?

en: Do you want to enable printing on the printers mentioned above or on printers in the local network?
eu: Inprimaketa gaitu nahi duzu goian aipatutako inprimagailuetan edo bertako sarean dauden inprimagailuetan?

en: Do you want to enable printing on the printers mentioned above?
eu: Inprimaketa gaitu nahi duzu goian aipatutako inprimagailuetan?

en: Do you want to save /etc/fstab modifications
eu: /etc/fstab aldaketak gorde nahi dituzu?

en: Do you want to set this printer ("%s")
    as the default printer?
eu: Inprimagailu hau ("%s")
    lehenetsi nahi duzu?

en: Do you want to start the connection at boot?
eu: Abioan hasi nahi duzu konexioa?

en: Do you want to test the configuration?
eu: Konfigurazioa probatu nahi duzu?

en: Do you want to try to connect to the Internet now?
eu: Internetera orain konektatu nahi duzu?

en: Do you want to use aboot?
eu: aboot erabili nahi duzu?

en: Documentation
eu: Dokumentazioa

en: Does not appear to be recordable media!
eu: Ez dirudi euskarri idazgarria denik!

en: Domain
eu: Domeinua

en: Domain Admin Password
eu: Domeinuko Admin Pasahitza

en: Domain Admin User Name
eu: Domeinuaren Admin Erabiltzaile Izena

en: Domain Authentication Required
eu: Domeinu Autentifikazioa Behar da

en: Domain Name Resolver
eu: Domeinuko Izen Ebazlea

en: Domain Name Server
eu: Domeinuko Izen Zerbitzaria

en: Domain Name and Network Information Server
eu: Domeinu-izenen eta sareko informazioaren zerbitzaria

en: Domain name
eu: Domeinu-izena:

en: Dominica
eu: Dominika

en: Dominican Republic
eu: Dominikar errepublika

en: Done
eu: Eginda

en: Down
eu: Bera

en: DrakFloppy Error: %s
eu: DrakFloppy-ren errorea: %s

en: DrakSec Basic Options
eu: DrakSec Oinarrizko Aukerak

en: Drakbackup Configuration
eu:  Drakbackup-en konfigurazioa

en: Drakperm is used to see files to use in order to fix permissions, owners, and groups via msec.
    You can also edit your own rules which will owerwrite the default rules.
eu: Drakperm fitxategien ezaugarriak aldatzeko erabiltzen da, baimenak, jabeak, eta taldeak, hori msec bitartez egiten du.
    Jatorrizko arauak gainidatziko dituzte zure arau propioak editatu ditzakezu.

en: Driver
eu: Kontrolatzailea

en: Driver:
eu: Gidaria:

en: Duplicate mount point %s
eu: Bikoiztu %s muntatze-puntua

en: Dutch
eu: Holandarra

en: Dvorak (Norwegian)
eu: Dvorak (norvegiarra)

en: Dvorak (Swedish)
eu: Dvorak (suediarra)

en: Dvorak (US)
eu: Dvorak (AEB)

en: EIDE/SCSI channel
eu: EIDE/SCSI kanalea

en: ERROR: Cannot spawn %s.
eu: OKERRA: Ezin da %s jaurti.

en: East Europe
eu: Europa Ekialdea

en: East Timor
eu: Ekialdeko Timor

en: Ecuador
eu: Ekuador

en: Edit current rule
eu: Editatu uneko araua

en: Editors, shells, file tools, terminals
eu: Editoreak, shell-ak, fitxategi-tresnak, terminalak

en: Egypt
eu: Egipto

en: Either the server name or the server's IP must be given!
eu: Zerbitzari-izena edo zerbitzariaren IP eman behar da!

en: Empty
eu: Hutsik

en: Empty label not allowed
eu: Ez da etiketa hutsik onartzen

en: Emulate third button?
eu: Hirugarren botoia emulatu?

en: Enable CD Boot?
eu: Gaitu CDtik abiaraztea?

en: Enable OF Boot?
eu: Gaitu OF abiaraztea?

en: Enable Server
eu: Gaitu Zerbitzaria

en: Enable multiple profiles
eu: Gaitu profil anitzak

en: Enabling servers...
eu: Zerbitzariak gaitzen...

en: Encryption key
eu: Enkriptatze-gakoa

en: Encryption key (again)
eu: Enkriptatze-gakoa (berriro)

en: Enter a printer device URI
eu: Adierazi inprimagailuaren URI bat

en: Enter a user
    %s
eu: Sartu erabiltzaile bat
    %s

en: Entering step `%s'
eu: `%s' urratsean sartzen

en: Entries you'll have to fill:
    %s
eu: Zuk bete beharreko sarrerak:
    %s

en: Equatorial Guinea
eu: Ekuatore Ginea

en: Erase entire disk
eu: Ezabatu disko osoa

en: Error
eu: Errorea

en: Error during sending file via FTP.
     Please correct your FTP configuration.
eu: Okerra FTP bidez fitxategia bidaltzean.
     Mesedez zuzendu zure FTP konfigurazioa.

en: Error during sendmail.
      Your report mail was not sent.
      Please configure sendmail
eu: Errorea sendmail bitartez posta bidaltzean
      Berri emateko mezua ez da bidali
      Mesedez konfiguratu posta-bidalketa sendmail bitartez

en: Error installing aboot, 
    try to force installation even if that destroys the first partition?
eu: Errorea aboot instalatzean, 
    instalazioa ezartzen saiatu lehen partizioa suntsitzen badu ere?

en: Error opening %s for writing: %s
eu: Errorea %s idazteko irekitzean: %s

en: Error reading file %s
eu: Errorea %s fitxategia irakurtzean

en: Error writing to file %s
eu: Errorea %s fitxategian idaztean

en: Error!
eu: Errorea!

en: Estimating
eu: Kalkulatzen

en: Estonian
eu: Estoniarra

en: Etherboot Floppy/ISO
eu: Etherboot Disketea/ISO

en: Etherboot ISO image is %s
eu: Etherboot ISO irudia %s da

en: Ethernet Card
eu: Ethernet txartela

en: Ethiopia
eu: Etiopia

en: European protocol (EDSS1)
eu: Europako protokoloa (EDSS1)

en: Every printer needs a name (for example "printer"). The Description and Location fields do not need to be filled in. They are comments for the users.
eu: Inprimagailu bakoitzak izen bat behar du (adibidez "inprimagailua"). Azalpenaren eta Kokalekuaren eremuak ez dira nahitaez bete behar. Erabiltzaileentzako iruzkinak dira.

en: Everything (no firewall)
eu: Guztia (suhesirik gabe)

en: Everything has been configured.
    You may now share Internet connection with other computers on your Local Area Network, using automatic network configuration (DHCP).
eu: Dena konfiguratu da.
    Orain Interneteko konexioa konparti dezakezu sare lokaleko beste ordenagailu batzuekin, sare-konfigurazio automatikoa (DHCP) erabiliz.

en: Exit
eu: Irten

en: Exit install
eu: Irten instalaziotik

en: Expand Tree
eu: Zabaldu zuhaitza

en: Expert Area
eu: Aditu area

en: Expert Mode
eu: Aditu modua

en: Extended partition not supported on this platform
eu: Partizio hedatua ez da plataforma honetan onartzen

en: External ISDN modem
eu: Kanpoko ISDN modema

en: FAT resizing failed: %s
eu: FAT tamaina-aldaketak huts egin du: %s

en: FATAL
eu: LARRIA

en: FTP proxy
eu: FTP proxy-a

en: Failed to add the printer "%s" to Star Office/OpenOffice.org/GIMP.
eu: Huts egin du "%s" inprimagailua Star Office/OpenOffice.org/GIMP-n gehitzean.

en: Failed to check filesystem %s. Do you want to repair the errors? (beware, you can loose data)
eu: %s fitxategi-sistemaren egiaztapenak hutsegin du. Okerrak zuzendu nahi dituzu? (adi, datuak gal ditzakezu)

en: Failed to remove the printer "%s" from Star Office/OpenOffice.org/GIMP.
eu: Huts egin du "%s" inprimagailua Star Office/OpenOffice.org/GIMP-tik kentzean.

en: Falkland Islands (Malvinas)
eu: Falkland uharteak (Malvinak)

en: Faroe Islands
eu: Faroe uharteak

en: File Selection
eu: Fitxategi-hautapena

en: File already exists. Use it?
eu: Fitxategia badago lehendik ere. Erabili?

en: File sharing
eu: Fitxategi-konpartitzea

en: Files Restored...
eu: Fitxategiak Leheneratuta...

en: Filesystem encryption key
eu: Fitxategi-sistema enkriptatzeko gakoa

en: Filesystem type:
eu: Fitxategi-sistemaren mota:

en: Filesystem types:
eu: Fitxategi-sistemen motak:

en: Finally, you will be asked whether you want to see the graphical interface
    at boot. Note this question will be asked even if you chose not to test the
    configuration. Obviously, you want to answer "No" if your machine is to
    act as a server, or if you were not successful in getting the display
    configured.
eu: Azkenik, abioan interfaze grafikoa ikusi nahi duzun galdetuko zaizu.
    Kontuan izan galdera hori konfigurazioa ez probatzea aukeratu baduzu ere
    egingo zaizula. Jakina, "Ez" erantzun nahi izango duzu zure ordenagailuak
    zerbitzari gisa jokatu behar badu, edo bistaratzea konfiguratzea lortzen ez
    baduzu.

en: Find the solutions of your problems via MandrakeSoft's online support platform
eu: Aurkitu zure arazoei erantzuna MandrakeSoft-en lerroko euskarri plataformaren bitartez

en: Finding packages to upgrade...
eu: Bertsio-berritzeko paketeak bilatzen

en: Finish
eu: Amaitu

en: Finland
eu: Finlandia

en: Finnish
eu: finlandiarra

en: Firewall/Router
eu: Suebakia/Bidatzailea

en: Firewalling configuration detected!
eu: Suebaki-konfigurazioa detektatu da!

en: First DNS Server (optional)
eu: Lehen DNS zerbitzaria (aukerakoa)

en: First Time Wizard
eu: Lehen Aldikorako Morroia

en: First floppy drive
eu: Lehen diskete-unitatea

en: First sector of boot partition
eu: Arrankeko partizioaren lehen sektorea

en: First sector of drive (MBR)
eu: Unitateko lehen sektorea (MBR)

en: Floppy can be removed now
eu: Disketea kendu dezakezu orain

en: Font List
eu: Letra-tipoen zerrenda

en: Fonts conversion
eu: Letra-tipoen bihurketa

en: Fonts copy
eu: Letra-tipoen kopia

en: For most modern TV cards, the bttv module of the GNU/Linux kernel just auto-detect the rights parameters.
    If your card is misdetected, you can force the right tuner and card types here. Just select your tv card parameters if needed.
eu: TB txartela moderno gehienentzako, GNU/Linux kernelaren bttv moduloak parametro egokiak auto-detektatzen ditu.
    Zure txartela ez bada egokiro detektatzen, sintonizatzaile eta txartela mota egokiak behartu ditzakezu hemen. Hautatu zure tb parametro egokiak beharrezkoa bada

en: Format
eu: Formateatu

en: Format partitions
eu: Eman formatua partizioei

en: Formatted
eu: Formateatua

en: Formatting partition %s
eu: %s partizioa formateatzen

en: Found "%s" interface do you want to use it ?
eu: "%s" interfazea bilatu da, erabili nahi duzu?

en: Found %s %s interfaces
eu: %s %s interfaze aurkitu dira

en: France
eu: Frantzia

en: France [SECAM]
eu: Frantzia [SECAM]

en: French
eu: frantsesa

en: French Guiana
eu: Guyana frantsesa

en: French Polynesia
eu: Polinesia frantsesa

en: French Southern Territories
eu: Hegoaldeko lurralde frantsesak

en: Ftp Server
eu: Ftp Zerbitzaria

en: GDI Laser Printer using the Zenographics ZJ-Stream Format
eu: GDI Laser Inprimagailua Zenographics ZJ-Stream Formatua erabiliz

en: GPM adds mouse support to text-based Linux applications such the
    Midnight Commander. It also allows mouse-based console cut-and-paste operations,
    and includes support for pop-up menus on the console.
eu: GPMk saguaren euskarria gehitzen die Midnight Commander bezalako
    testuan oinarritutako Linux aplikazioei. Halaber kontsolan saguaren bidez ebaki eta itsasteko aukera ematen du eta laster-menuen euskarria eransten du.

en: Game station
eu: Joko-estazioa

en: Games
eu: Jokoak

en: Gateway
eu: Atebidea

en: Gateway (e.g. %s)
eu: Atebidea (adib. %s)

en: Gateway address should be in format 1.2.3.4
eu: Atariaren helbidea 1.2.3.4 formatuan egon behar luke

en: Gateway device
eu: Atebide-gailua

en: Gateway:
eu: Atebidea:

en: General
eu: Orokorra

en: Generate auto install floppy
eu: Sortu auto-instalazioko disketea

en: Generating preview ...
eu: Aurreikuspena sortzen ...

en: Generic
eu: Generikoa

en: Generic 2 Button Mouse
eu: 2 botoiko sagu generikoa

en: Generic 3 Button Mouse
eu: 3 botoiko sagu generikoa

en: Generic PS2 Wheel Mouse
eu: Gurpildun PS2 sagu generikoa

en: Generic Printers
eu: Inprimagailu generikoak

en: Geometry: %s cylinders, %s heads, %s sectors
eu: Geometria: %s zilindro, %s buru, %s sektore

en: Georgian ("Latin" layout)
eu: Georgiarra (diseinu "latinoa")

en: Georgian ("Russian" layout)
eu: Georgiarra (diseinu "errusiarra")

en: German
eu: alemana

en: German (no dead keys)
eu: Alemana (letra zaharkiturik ez)

en: Germany
eu: Alemania

en: Get Windows Fonts
eu: Hartu Windows letra-tipoak

en: Get involved in the Free Software world
eu: Sar zaitez software librearen munduan

en: Get the most from the Internet
eu: Eskuratu Internetek eman dezakeen guztia

en: Ghostscript referencing
eu: Ghostscript erreferentzia

en: Give a file name
eu: Eman fitxategi-izen bat

en: Give the ram size in MB
eu: Eman ram-tamaina MBtan

en: Gnome Workstation
eu: Gnome-ren lan-estazioa

en: Gnome, Icewm, Window Maker, Enlightenment, Fvwm, etc
eu: Gnome, Icewm, Window Maker, Enlightenment, Fvwm, etab.

en: Go on anyway?
eu: Jarraitu hala ere?

en: Go on without configuring the network
eu: Jarraitu sarea konfiguratu gabe

en: Graphic Card
eu: Txartela grafikoa

en: Graphical Environment
eu: Ingurune grafikoa

en: Graphical interface at startup
eu: X abioan

en: Graphics card: %s
eu: Txartel grafikoa: %s

en: Graphics card: %s
eu: Txartel grafikoa: %s

en: Graphics memory: %s kB
eu: Memoria grafikoa: %s kB

en: Graphics programs such as The Gimp
eu: The Gimp bezalako programa grafikoak

en: Greece
eu: Grezia

en: Greek
eu: Grekoa

en: Greenland
eu: Groenlandia

en: Guadeloupe
eu: Guadalupe

en: Guinea
eu: Ginea

en: Guinea-Bissau
eu: Ginea Bissau

en: Gujarati
eu: Gujaratera

en: HTTP proxy
eu: HTTP proxy-a

en: Hard Disk Backup Progress...
eu: Disko gogorraren babeskopia egiten...

en: Hard Disk Backup files...
eu: Disko gogorraren babeskopia fitxategiak...

en: Hard drive detection
eu: Disko gogorren detekzioa

en: Hard drive information
eu: Disko gogorraren informazioa

en: HardDrake runs a hardware probe, and optionally configures
    new/changed hardware.
eu: HardDrake-k hardware-proba bat exekutatzen du eta nahi izanez 
    gero hardware berria/aldatua konfiguratzen du.

en: Harddrake help
eu: Harddrake laguntza

en: Harddrake2 version
eu: Harddrake2 bertsioa

en: Hardware clock set to GMT
eu: Hardwarearen ordua GMTn ezarria

en: Have a nice day!
eu: Egun ona izan!

en: Help
eu: Laguntza

en: Here are the entries on your boot menu so far.
    You can create additional entries or change the existing ones.
eu: Hauek dira sarrerak.
    Beste batzuk gehi ditzakezu edo lehendik daudenak aldatu.

en: Here is a list of the available printing options for the current printer:
eu: Hemen duzu inprimagailu honen inprimatzeko aukeren zerrenda:

en: Here is the full list of keyboards available
eu: Hona hemen teklatu erabilgarri guztien zerrenda

en: Here you can choose the key or key combination that will 
    allow switching between the different keyboard layouts
    (eg: latin and non latin)
eu: Hemen aukeratu dezakezu zein tekla edo tekla konbinaziok
    egingo duen teklatu mota ezberdinen arteko konmutazioa
    (adib: latindarra eta ez latindarra)

en: Here you can select an alternative driver (either OSS or ALSA) for your sound card (%s).
eu: Hemen gidari alternatibo bat hautatu dezakezu (OSS edo ALSA) zure soinu txartelarentzat (%s)

en: Hide files
eu: Ezkutatu fitxategiak

en: High
eu: Handia

en: Higher
eu: Handiagoa

en: Horizontal refresh rate
eu: Freskatze-maiztasun horizontala

en: Host "%s", port %s
eu: "%s" ostalaria, %s portua

en: Host Name
eu: Ostalari Izena

en: Host Path or Module
eu: Ostalari Bide edo Modulua

en: Host name
eu: Ostalari-izena

en: Hostname required
eu: Ostalari-izena behar da

en: Hostname:
eu: Ostalari-izena:

en: How is the printer connected?
eu: Nola dago konektatuta inprimagailua?

en: Hungarian
eu: Hungariarra

en: Hungary
eu: Hungaria

en: I can setup your computer to automatically start the graphical interface (XFree) upon booting.
    Would you like XFree to start when you reboot?
eu: Ordenagailua abiatzean X automatikoki abiarazteko konfigura dezaket.
    Berrabiaraztean X hastea nahi duzu?

en: I can't add any more partition
eu: Ezin da partizio gehiago gehitu

en: I can't find any room for installing
eu: Ezin dut instalatzeko lekurik aurkitu

en: I can't find needed image file `%s'.
eu: Ezin da aurkitu `%s' imajina-fitxategia, eta beharrezkoa da.

en: I can't read the partition table of device %s, it's too corrupted for me :(
    I can try to go on, erasing over bad partitions (ALL DATA will be lost!).
    The other solution is to not allow DrakX to modify the partition table.
    (the error is %s)
    
    Do you agree to loose all the partitions?
eu: Ezin dut %s gailuaren partizio-taula irakurri, hondatuegia dago :(
    Jarraitzen saia naiteke, partizio txarrak garbituz (DATU GUZTIAK galduko dira!).
    Beste irtenbidea DrakXri partizio-taula aldatzeko baimenik ez ematea da.
    (okerra %s da)
    
    Ados zaude partizio guztiak galtzearekin?

en: I don't know
eu: Ez dakit

en: I don't know how to format %s in type %s
eu: Ez dakit nola formateatu %s %s motan

en: I have detected an ISDN PCI card, but I don't know its type. Please select a PCI card on the next screen.
eu: ISDN PCI txartel bat detektatu dut, baina ez dakit zein motatakoa den. Hautatu PCI txartel bat hurrengo pantailan.

en: IP address
eu: IP helbidea

en: IP address should be in format 1.2.3.4
eu: IP helbideak 1.2.3.4 formatua izan behar du

en: ISDN Configuration
eu: ISDN konfigurazioa

en: ISDN connection
eu: ISDN konexioa

en: Iceland
eu: Islandia

en: Icelandic
eu: Islandiarra

en: Icewm, Window Maker, Enlightenment, Fvwm, etc
eu: Icewm, Window Maker, Enlightenment, Fvwm, etab.

en: Icon
eu: Ikonoa

en: If you have all the CDs in the list below, click Ok.
    If you have none of those CDs, click Cancel.
    If only some CDs are missing, unselect them, then click Ok.
eu: Beheko zerrendako CD guztiak badituzu, sakatu Ados.
    CD horietako bat ere ez baduzu, sakatu Utzi.
    CDetako batzuk soilik falta badituzu, desauta itzazu, eta sakatu Ados.

en: If you plan to use aboot, be carefull to leave a free space (2048 sectors is enough)
    at the beginning of the disk
eu: Aboot erabiltzeko asmoa baduzu, utzi lekua (2048 sektore nahikoa da)
    diskoaren hasieran

en: If your printer is not listed, choose a compatible (see printer manual) or a similar one.
eu: Zure inprimagailua ez badago zerrendan, aukeratu bateragarria (ikus inprimagailuaren eskuliburua) edo antzekoa den bat

en: Image
eu: Imajina

en: Import Fonts
eu: Letra-tipoen inportazioa

en: Importance: %s
eu: Garrantzia: %s

en: In addition, queues not created with this program or "foomatic-configure" cannot be transferred.
eu: Gainera, programa honen edo "foomatic-configure"ren bidez sortu ez diren ilarak ezin dira transferitu.

en: In some cases, the %s driver needs to have extra information to work
    properly, although it normally works fine without them. Would you like to specify
    extra options for it or allow the driver to probe your machine for the
    information it needs? Occasionally, probing will hang a computer, but it should
    not cause any damage.
eu: Kasu batzuetan, %s kontrolatzaileak informazio gehigarria behar du egoki 
    funtzionatzeko, nahiz eta normalki hori gabe ongi funtzionatzen duen. Aukera gehigarriak zehaztu 
    nahi dituzu, edo kontrolatzaileari zure makina probatzen
    utzi, behar duen informazioa bilatzeko? Batzuetan, probatzeak ordenagailua blokeatuko du, baina
    horrek ez luke kalterik egin beharko.

en: Individual package selection
eu: Pakete indibidualen hautapena

en: Info
eu: Informazioa

en: Information
eu: Informazioa

en: Init Message
eu: Hasierako mezua

en: Initial tests
eu: Hasierako probak

en: Initrd-size
eu: Initrd-tamaina

en: Insert a FAT formatted floppy in drive %s
eu: Sartu FAT formatuko diskete bat %s unitatean

en: Insert a blank floppy in drive %s
eu: Sartu diskete huts bat %s unitatean

en: Insert a floppy containing package selection
eu: Sartu pakete-hautapena daukan diskete bat

en: Insert a floppy in %s
eu: Sartu diskete bat %s unitatean

en: Insert a floppy in drive
    All data on this floppy will be lost
eu: Sartu diskete bat unitatean
    Disketeko datu guztiak galdu egingo dira

en: Insert the CD with volume label %s
     in the CD drive under mount point /mnt/cdrom
eu: Sartu %s bolumen etiketa duen CDa
     muntaketa puntua /mnt/cdrom duen CD unitatean

en: Insert the tape with volume label %s
     in the tape drive device %s
eu: Sartu bolumen etiketa %s duen zinta
     %s zinta unitate gailuan

en: Install
eu: Instalatu

en: Install & convert Fonts
eu: Instalatu eta bihurtu letra-tipoak

en: Install List
eu: Instalatu zerrenda

en: Install bootloader
eu: Abioko kargatzailea

en: Install system
eu: Instalatu sistema

en: Install themes
eu: Instalatu gaiak

en: Install updates
eu: Sistema-eguneratzeak

en: Installation of %s failed. The following error occured:
eu: %sren instalazioak huts egin du. Errore hau gertatu da:

en: Installation of bootloader failed. The following error occured:
eu: Abioko kargatzailea instalatzeak huts egin du. Errore hau gertatu da:

en: Installing
eu: Instalatzen

en: Installing Foomatic...
eu: Foomatic instalatzen ...

en: Installing a printing system in the %s security level
eu: Inprimatze-sisteman segurtasun-maila %s instalatzen

en: Installing bootloader
eu: Abioko kargatzailea instalatzen

en: Installing driver for %s card %s
eu: %s %s txartelaren kontrolatzailea instalatzen

en: Installing package %s
eu: %s paketea instalatzen

en: Installing package %s
    %d%%
eu: %s paketea instalatzen
    %% %d

en: Installing packages...
eu: Paketeak instalatzen...

en: Interface
eu: Interfazea

en: Interface %s
eu: %s interfazea

en: Interface %s (using module %s)
eu: %s interfazea (%s modulua erabiliz)

en: Interface:
eu: Interfazea:

en: Internal ISDN card
eu: Barneko ISDN txartela

en: Internet Connection Configuration
eu: Interneteko konexioaren konfigurazioa

en: Internet Connection Sharing
eu: Interneteko konexioa konpartitzea

en: Internet Connection Sharing configuration
eu: Interneteko konexioa konpartitzeko konfigurazioa

en: Internet Connection Sharing currently disabled
eu: Interneteko konexioa konpartitzea desgaituta dago orain

en: Internet Connection Sharing currently enabled
eu: Interneteko konexioa konpartitzea gaituta dago orain

en: Internet Connection Sharing is now disabled.
eu: Interneteko konexioa konpartitzea desgaituta dago orain.

en: Internet Connection Sharing is now enabled.
eu: Interneteko konexioa konpartitzea gaituta dago orain.

en: Internet access
eu: Interneterako sarbidea

en: Internet configuration
eu: Interneteko konfigurazioa

en: Internet connection
eu: Interneteko konexioa

en: Internet connection & configuration
eu: Interneteko konexioa eta konfigurazioa

en: Internet connection configuration
eu: Interneteko konexioaren konfigurazioa

en: Internet gateway
eu: Interneteko atebidea

en: Internet station
eu: Interneteko estazioa

en: Introduction
    
    The operating system and the different components available in the Mandrake Linux distribution 
    shall be called the "Software Products" hereafter. The Software Products include, but are not 
    restricted to, the set of programs, methods, rules and documentation related to the operating 
    system and the different components of the Mandrake Linux distribution.
    
    
    1. License Agreement
    
    Please read this document carefully. This document is a license agreement between you and  
    MandrakeSoft S.A. which applies to the Software Products.
    By installing, duplicating or using the Software Products in any manner, you explicitly 
    accept and fully agree to conform to the terms and conditions of this License. 
    If you disagree with any portion of the License, you are not allowed to install, duplicate or use 
    the Software Products. 
    Any attempt to install, duplicate or use the Software Products in a manner which does not comply 
    with the terms and conditions of this License is void and will terminate your rights under this 
    License. Upon termination of the License,  you must immediately destroy all copies of the 
    Software Products.
    
    
    2. Limited Warranty
    
    The Software Products and attached documentation are provided "as is", with no warranty, to the 
    extent permitted by law.
    MandrakeSoft S.A. will, in no circumstances and to the extent permitted by law, be liable for any special,
    incidental, direct or indirect damages whatsoever (including without limitation damages for loss of 
    business, interruption of business, financial loss, legal fees and penalties resulting from a court 
    judgment, or any other consequential loss) arising out of  the use or inability to use the Software 
    Products, even if MandrakeSoft S.A. has been advised of the possibility or occurence of such 
    damages.
    
    LIMITED LIABILITY LINKED TO POSSESSING OR USING PROHIBITED SOFTWARE IN SOME COUNTRIES
    
    To the extent permitted by law, MandrakeSoft S.A. or its distributors will, in no circumstances, be 
    liable for any special, incidental, direct or indirect damages whatsoever (including without 
    limitation damages for loss of business, interruption of business, financial loss, legal fees 
    and penalties resulting from a court judgment, or any other consequential loss) arising out 
    of the possession and use of software components or arising out of  downloading software components 
    from one of Mandrake Linux sites  which are prohibited or restricted in some countries by local laws.
    This limited liability applies to, but is not restricted to, the strong cryptography components 
    included in the Software Products.
    
    
    3. The GPL License and Related Licenses
    
    The Software Products consist of components created by different persons or entities.  Most 
    of these components are governed under the terms and conditions of the GNU General Public 
    Licence, hereafter called "GPL", or of similar licenses. Most of these licenses allow you to use, 
    duplicate, adapt or redistribute the components which they cover. Please read carefully the terms 
    and conditions of the license agreement for each component before using any component. Any question 
    on a component license should be addressed to the component author and not to MandrakeSoft.
    The programs developed by MandrakeSoft S.A. are governed by the GPL License. Documentation written 
    by MandrakeSoft S.A. is governed by a specific license. Please refer to the documentation for 
    further details.
    
    
    4. Intellectual Property Rights
    
    All rights to the components of the Software Products belong to their respective authors and are 
    protected by intellectual property and copyright laws applicable to software programs.
    MandrakeSoft S.A. reserves its rights to modify or adapt the Software Products, as a whole or in 
    parts, by all means and for all purposes.
    "Mandrake", "Mandrake Linux" and associated logos are trademarks of MandrakeSoft S.A.  
    
    
    5. Governing Laws 
    
    If any portion of this agreement is held void, illegal or inapplicable by a court judgment, this 
    portion is excluded from this contract. You remain bound by the other applicable sections of the 
    agreement.
    The terms and conditions of this License are governed by the Laws of France.
    All disputes on the terms of this license will preferably be settled out of court. As a last 
    resort, the dispute will be referred to the appropriate Courts of Law of Paris - France.
    For any question on this document, please contact MandrakeSoft S.A.
eu: Sarrera
    
    Mandrake Linux banaketako sistema eragileari eta erabilgarri dauden osagaiei "Software-produktuak"
    deituko zaie aurrerantzean. Software-produktuetan sartzen dira, besteak 
    beste, Mandrake Linux banaketako sistema eragileari eta osagaiei dagozkien programak, 
    metodoak, arauak eta dokumentazioa.
    
    
    1. Lizentzia-kontratua
    
    Irakurri arretaz dokumentu hau. Dokumentu hau zure eta MandrakeSoft S.A.ren arteko lizentzia-kontratu bat da,
    Software-produktuei dagokiena.
    Software-produktuak instalatu, bikoiztu edo era batean edo bestean erabiliz, esplizituki 
    onartzen dituzu eta erabateko adostasuna adierazten diezu Lizentzia honen baldintzei. 
    Lizentziaren zatiren batekin ados ez bazaude, ez duzu baimenik izango Software-produktuak instalatu, 
    bikoiztu edo erabiltzeko. 
    Software-produktuak Lizentzia honekin bat ez datorren moduan instalatu, bikoiztu edo erabiltzeko 
    saio oro deuseza izango da eta Lizentziari dagozkion eskubideak amaitu egingo 
    dira. Lizentzia amaitzean, Software-produktuen kopia guztiak berehala suntsitu 
    behar dituzu.
    
    
    2. Berme mugatua
    
    Software-produktuak eta erantsitako dokumentuak "dauden-daudenean" ematen dira, bermerik gabe, 
    legeak onartzen duen neurrian.
    MandrakeSoft S.A.k ez du, ezein kasutan eta legeak onartzen duen neurrian, erantzukizunik izango
    Software-produktuen erabileraren edo erabiltzeko ezgaitasunaren ondorioz sortutako kalte berezi, ustekabeko,
    zuzeneko edo zeharkakoengatik (lana galtzea, lana etetea, finantza-galera, epai baten ondorioz ordaindu 
    beharreko kuotak eta zigorrak edo beste edozein ondoriozko galera barne, mugarik gabe), 
    MandrakeSoft S.A. jakinaren gainean egon arren halako kalteak gerta litezkeela.
    
    HERRIALDE BATZUETAN SOFTWARE DEBEKATUA EDUKITZEARI EDO ERABILTZEARI LOTUTAKO ERANTZUKIZUN MUGATUA
    
    Legeak onartzen duen neurrian, MandrakeSoft S.A.k edo bere banatzaileek, ez dute, ezein kasutan,
    erantzukizunik izango herrialde batzuetan, bertako legeek debekatutako edo mugatutako software-osagaiak edo
    Mandrake Linux-en guneetatik deskargatutako software-osagaiak eduki eta erabiltzearen ondorioz 
    sortutako kalte berezi,ustekabeko,zuzeneko edo zeharkakoengatik (lana galtzea, lana etetea,
    finantza-galera, epai baten ondorioz ordaindu beharreko kuotak eta zigorrak edo beste edozein ondoriozko 
    galera barne, mugarik gabe).
    Erantzukizun mugatu hau Software-produktuetan sartzen diren kriptografia handiko osagaiei aplikatzen 
    zaie, baina ez da horietara mugatzen.
    
    
    3. GPL Lizentzia eta Lizentzia erlazionatuak
    
    Software-produktuak hainbat pertsonak edo erakundek sortutako osagaiak dira. Osagai 
    horietako gehienak aurrerantzean"GPL" deituko diogun GNU Lizentzia Publiko Orokorraren
    edo antzeko lizentzien baldintzen araberakoak dira. Lizentzia horietako gehienek, 
    beren osagaiak bikoizteko, egokitzeko edo birbanatzeko aukera ematen dute. Osagai bat erabili aurretik, irakurri 
    arretaz osagai horren lizentzia-kontratuko baldintzak.  Osagaiaren lizentziari
    buruzko galdera oro osagaiaren egileari egin beharko zaio, eta ez MandrakeSoft-i.
    MandrakeSoft S.A.k garatutako programak GPL Lizentziaren araberakoak dira. MandrakeSoft S.A.k
    idatzitako dokumentazioa lizentzia zehatz baten araberakoa da. Xehetasun gehiago nahi izanez gero, 
    jo dokumentaziora.
    
    
    4. Jabetza intelektualaren eskubideak
    
    Software-produktuen osagaiei dagozkien eskubide guztiak haien 
    egileenak dira eta software-programei
    aplikatzen zaizkien jabetza intelektualaren eta copyriht-aren legeek babesten dituzte.
    MandrakeSoft S.A.k eskubidea du Software-produktuak bere osotasunean edo zatika aldatzeko, 
    bide guztiak erabiliz eta helburu guztietarako.
    "Mandrake", "Mandrake Linux" eta asoziatutako logotipoak MandrakeSoft S.A.ren marka erregistratuak dira  
    
    
    5. Lege arautzaileak 
    
    Kontratu honen edozein zati epai batek deuseztzat, legez kanpokotzat edo aplikaezintzat jotzen badu, 
    zati hori kendu egingo da kontratutik. Kontratuaren gainerako atal aplikagarriek ezarritakoa 
    bete behar duzu.
    Lizentzia honetako baldintzak Frantziako legeen araberakoak dira.

en: Invalid port given: %s.
    The proper format is "port/tcp" or "port/udp", 
    where port is between 1 and 65535.
eu: Portu onartezina: %s.
    Formatu egokiak "portua/tcp" edo "portu/udp" dira,
    non portua 1 eta 65535 artean dagoen.

en: Iranian
eu: Iraniarra

en: Iraq
eu: Irak

en: Ireland
eu: Irlanda

en: Is this correct?
eu: Zuzena da?

en: Israeli
eu: Israeldarra

en: Israeli (Phonetic)
eu: Israeldarra (fonetikoa)

en: Italian
eu: Italiarra

en: Italy
eu: Italia

en: Jamaica
eu: Jamaika

en: Japan
eu: Japonia

en: Japan (broadcast)
eu: Japonia (bcast)

en: Japan (cable)
eu: Japonia (kablea)

en: Japanese 106 keys
eu: Japoniarra 106 tekla

en: Join the MandrakeSoft support teams and the Linux Community online to share your knowledge and help others by becoming a recognized Expert on the online technical support website:
eu: Batu MandrakeSoft Euskarri taldeetara eta Linuxen Lerroko Komunitateetara zure jakinduria elkarbanatu eta besteei lagundu lerroko euskarri teknikoko webguneetan Aditu ezaguna bilakatuz:

en: Jordan
eu: Jordania

en: KDE Workstation
eu: KDE lan-estazioa

en: Keep the changes?
    The current configuration is:
    
    %s
eu: Aldaketak mantendu?
    Hau da uneko konfigurazioa:
    
    %s

en: Kensington Thinking Mouse
eu: Kensington Thinking sagua

en: Kernel Boot Timeout
eu: Nukleoaren abioaren denbora-muga

en: Kernel:
eu: Kernela:

en: Keyboard
eu: Teklatua

en: Keyboard layout: %s
eu: Teklatu-diseinua: %s

en: Korean keyboard
eu: Koreako teklatua

en: Kyrgyzstan
eu: Kirgizistan

en: LAN Configuration
eu: Sare lokalaren konfigurazioa (LAN)

en: LAN configuration
eu: Sare lokalaren konfigurazioa (LAN)

en: LAN connection
eu: Sare lokaleko konexioa (LAN)

en: LDAP Base dn
eu: LDAP basea dn

en: LDAP Server
eu: LDAP Zerbitzaria

en: LILO with graphical menu
eu: LILO menu grafikoarekin

en: LILO with text menu
eu: LILO testu-menuarekin

en: LILO/grub Installation
eu: LILO/grub instalazioa

en: LPD and LPRng do not support IPP printers.
eu: LPDk eta LPRng-ek ez dute IPP inprimagailurik onartzen.

en: LPRng - LPR New Generation
eu: LPRng - LPR  Belaunaldi berrikoa

en: LVM name?
eu: LVM izena?

en: LVM-disks %s
eu: %s LVM-diskoak

en: Label
eu: Etiketa

en: Language
eu: Aukeratu hizkuntza

en: Laotian
eu: Laostarra

en: Latin American
eu: Latinamerikarra

en: Latvia
eu: Letonia

en: Latvian
eu: Letoniarra

en: Launch packet filtering for Linux kernel 2.2 series, to set
    up a firewall to protect your machine from network attacks.
eu: Abiarazi Linux-nukleoen 2.2 serieko pakete-iragazketa, zure 
    makina sareko erasoetatik babesteko suebaki bat ezartzeko.

en: Launch the ALSA (Advanced Linux Sound Architecture) sound system
eu: Abiarazi ALSA (Advanced Linux Sound Architecture) soinu-sistema

en: Launch the graphical environment when your system starts
eu: Abiarazi X-Window sistema hasieran

en: Launch the sound system on your machine
eu: Abiarazi zure makinako soinu-sistema

en: Launch userdrake
eu: Abiarazi userdrake

en: Lebanon
eu: Libano

en: Left "Windows" key
eu: Ezkerreko "Windows" tekla

en: Level %s
eu: %s maila

en: Lexmark inkjet configuration
eu: Lexmark inkjet inprimagailuaren konfigurazioa

en: LiLo and Bootsplash themes installation successfull
eu: LiLo eta Bootsplash gai instalazio arrakastatsua

en: License agreement
eu: Lizentzia-kontratua

en: Lilo message not found
eu: Ez da lilo mezua aurkitzen

en: Lilo screen
eu: Lilo pantaila

en: Lilo/grub mode
eu: Lilo/grub modua

en: Linux Standard Base. Third party applications support
eu: Linux Standard Base. Beste batzuren aplikazioen euskarria

en: Linux Virtual Server, used to build a high-performance and highly
    available server.
eu: Linux-en Zerbitzari Birtuala, performantzia handiko zerbitzari oso
    erabilgarria eraikitzeko erabiltzen da.

en: Linuxconf will sometimes arrange to perform various tasks
    at boot-time to maintain the system configuration.
eu: Linuxconf-ek batzuetan hainbat ataza egiten ditu abioan
    sistemaren konfigurazioa mantentzeko.

en: List of data corrupted:
eu: Hondatutako datuen zerrenda:

en: List of data to restore:
eu: Leheneratu beharreko datuen zerrenda:

en: Lithuania
eu: Lituania

en: Lithuanian "number row" QWERTY
eu: Lituaniako QWERTY "ilara numerikoa"

en: Lithuanian "phonetic" QWERTY
eu: Lituaniako QWERTY "fonetikoa"

en: Lithuanian AZERTY (new)
eu: Lituaniako AZERTY (berria)

en: Lithuanian AZERTY (old)
eu: Lituaniako AZERTY (zaharra)

en: Load from floppy
eu: Disketetik kargatu

en: Load the drivers for your usb devices.
eu: Kargatu USB gailuen kontrolatzaileak.

en: Load/Save on floppy
eu: Kargatu/Gorde disketean

en: Loading from floppy
eu: Disketetik kargatzen

en: Loading module %s failed.
    Do you want to try again with other parameters?
eu: Huts egin du %s modulua kargatzean.
    Beste parametro batzuekin saiatu nahi duzu berriro?

en: Local Network adress
eu: Bertako Sare helbidea

en: Local Printer
eu: Inprimagailu lokala

en: Local Printers
eu: Inprimagailu lokalak

en: Local files
eu: Fitxategi lokalak

en: Local printer
eu: Inprimagailu lokala

en: Location
eu: Kokalekua

en: Location on the bus
eu: Busean kokapena

en: Login ID
eu: Saio-hasierako ID

en: Logitech Mouse (serial, old C7 type)
eu: Logitech sagua (seriekoa, C7 mota zaharrekoa)

en: Looking at packages already installed...
eu: Instalatutako paketeen artean bilatzen...

en: Looking for available packages and rebuilding rpm database...
eu: Pakete erabilgarriak bilatzen eta rpm databaseak berreraikitzen...

en: Looking for available packages...
eu: Pakete erabilgarriak bilatzen

en: Loopback
eu: Atzera-begizta

en: Loopback file name:
eu: Atzera-begiztako fitxategi-izena:

en: Loopback file name: %s
eu: Atzera-begiztako fitxategi-izena: %s

en: Loopback file(s):
       %s
eu: Atzera-begiztako fitxategia(k):
       %s

en: Luxembourg
eu: Luxenburgo

en: MOVE YOUR WHEEL!
eu: MUGITU GURPILA!

en: Macedonia
eu: Mazedonia

en: Macedonian
eu: Mazedoniarra

en: Madagascar
eu: Madagaskar

en: Mail Server
eu: Posta Zerbitzaria

en: Mail alert
eu: Posta alerta

en: Mail alert configuration
eu: Posta alerta konfigurazioa

en: Make initrd 'mkinitrd -f /boot/initrd-%s.img %s'.
eu: Eraiki RAMdiskoa (initrd) honekin 'mkinitrd -f /boot/initrd-%s.img %s'.

en: Make kernel message quiet by default
eu: Egin kernel mezua isila jatorrian

en: Maldives
eu: Maldivak

en: Maltese (UK)
eu: Maltatarra (Erresuma Batua)

en: Maltese (US)
eu: Maltatarra (AEB)

en: Mandatory package %s is missing
eu: Derrigorrezko %s paketea falta da

en: Mandrake Bug Report Tool
eu: Mandrake Akatsak Jakinarazteko Tresna

en: Mandrake Control Center
eu: Mandrake-ren Kontrol Zentroa

en: Mandrake Linux 9.1 enables you to use the very latest software to play audio files, edit and handle your images or photos, and play videos
eu: Mandrake Linux 9.1k audio fitxategiak jotzeko, zure argazkiak editatu eta manipulatzeko, eta bideoak ikusteko software berriena erabiltzeko aukera ematen dizu

en: Mandrake Linux 9.1 has selected the best software for you. Surf the Web and view animations with Mozilla and Konqueror, or read your mail and handle your personal information with Evolution and Kmail
eu: Mandrake Linux 9.1k zuretzako software honenak aukeratu ditu. Surfeatu Webean eta ikusi animazioak Mozilla eta Konquerorrekin, edo irakurri zure posta eta kudeatu zure informazio pertsonalak Evolution eta Kmail erabiliz

en: Mandrake Linux 9.1 is the ultimate development platform
eu: Mandrake Linux 9.1 garapen plataforma berriena da

en: Mandrake Linux 9.1 provides a powerful tool to fully customize and configure your machine
eu: Mandrake Linux 9.1k zure makina erabat pertsonalizatu eta konfiguratzeko tresna ahaltsua dauka

en: Mandrake Linux 9.1 provides the best Open Source games - arcade, action, strategy, ...
eu: Mandrake Linux 9.1k Iturburu Irekiko jokorik onenak eskaintzen ditu - makina-jokoak, ekintza, estrategia, ...

en: Mandrake Linux 9.1 provides you with 11 user interfaces that can be fully modified: KDE 3, Gnome 2, WindowMaker, ...
eu: Mandrake Linux 9.1k erabat aldatu daitezkeen 11 erabiltzaile interfaze eskaintzen dizkizu: KDE 3, Gnome 2, WindowMaker, ...

en: Mandrake Linux Installation %s
eu: Mandrake Linux-en %s instalazioa

en: Mandrake Linux can support multiple languages. Select
    the languages you would like to install. They will be available
    when your installation is complete and you restart your system.
eu: Instalatu ondoren erabilgarri egongo diren beste hizkuntza batzuk aukera ditzakezu

en: Mandrake Terminal Server Configuration
eu: Mandrake Terminal Zerbitzariaren Ezarpena

en: Mandrake Tools Explanation
eu: Mandrake Tools-en azalpenak

en: MandrakeClub and Mandrake Corporate Club were created for business and private users of Mandrake Linux who would like to directly support their favorite Linux distribution while also receiving special privileges. If you enjoy our products, if your company benefits from our products to gain a competititve edge, if you want to support Mandrake Linux development, join MandrakeClub!
eu: MandrakeClub eta Mandrake Corporate Club beraien Linux banaketa gogokoenari laguntzearekin batera pribilegio bereziak jasotzen dituzten Mandrake Linuxen enpresa erabiltzaile eta erabiltzaile pribatuentzako sortu zen. Gure produktuak gustoko badituzu, zure konpainiak gure produktuengandik etekina badu lehiakortasuna lortzeko, Mandrake Linux garapenari euskarri eman nahi badiozu, sartu MandrakeClubera!

en: MandrakeExpert Corporate
eu: MandrakeExpert Korporatiboa

en: MandrakeSoft works alongside a selection of companies offering professional solutions compatible with Mandrake Linux. A list of these partners is available on the MandrakeStore
eu: MandrakeSoftek, Mandrake Linuxentzako soluzio bateragarri profesionalak eskaintzen dituzten konpainien artean aukeratutako batzuekin lanegiten du. MandrakeStoren aipatutako kide horien zerrenda eskuratu daiteke.

en: Manual configuration
eu: Eskuzko konfigurazioa

en: Marshall Islands
eu: Marshall uharteak

en: Martinique
eu: Martinika

en: Mauritius
eu: Maurizio

en: Media class
eu: Euskarri mota

en: Messages
eu: Mezuak

en: Mexico
eu: Mexiko

en: Micronesia
eu: Mikronesia

en: Minimal install
eu: Gutxieneko instalazioa

en: Model
eu: Eredua

en: Modify
eu: Aldatu

en: Modify RAID
eu: Aldatu RAID

en: Modify printer configuration
eu: Aldatu inprimagailuaren konfigurazioa

en: Module
eu: Modulua

en: Module name
eu: Modulu-izena

en: Module options:
eu: Modulu-aukerak:

en: Moldova
eu: Moldavia

en: Monaco
eu: Monako

en: Mongolian (cyrillic)
eu: Mongoliarra (zirilikoa)

en: Monitor
eu: Monitorea

en: Monitor HorizSync: %s
eu: Monitorearen SinkHoriz: %s

en: Monitor VertRefresh: %s
eu: Monitorearen FreskBert: %s

en: Monitor: %s
eu: Monitorea: %s

en: More
eu: Gehiago

en: More Graphical Desktops (Gnome, IceWM)
eu: Mahaigain grafiko gehiago (Gnome, IceWM)

en: More Options
eu: Aukera gehiago

en: More than one Microsoft partition has been detected on your hard drive.
    Please choose the one you want to resize in order to install your new
    Mandrake Linux operating system.
    
    Each partition is listed as follows: "Linux name", "Windows name"
    "Capacity".
    
    "Linux name" is structured: "hard drive type", "hard drive number",
    "partition number" (for example, "hda1").
    
    "Hard drive type" is "hd" if your hard dive is an IDE hard drive and
    "sd" if it is a SCSI hard drive.
    
    "Hard drive number" is always a letter after "hd" or "sd". With IDE
    hard drives:
    
     * "a" means "master hard drive on the primary IDE controller";
    
     * "b" means "slave hard drive on the primary IDE controller";
    
     * "c" means "master hard drive on the secondary IDE controller";
    
     * "d" means "slave hard drive on the secondary IDE controller".
    
    With SCSI hard drives, an "a" means "lowest SCSI ID", a "b" means
    "second lowest SCSI ID", etc.
    
    "Windows name" is the letter of your hard drive under Windows (the first
    disk or partition is called "C:").
eu: Microsoft partizio bat baino gehiago detektatu da zure disko gogorrean.
    Aukeratu Mandrake Linux sistema eragile berria instalatzeko tamainaz aldatu
    nahi duzuna.
    
    Partizio bakoitza honela zerrendatzen da: "Linux izena", "Windows
    izena" "Edukiera".
    
    "Linux izena" honela egituratzen da: "disko gogorraren mota", "disko
    gogorraren zenbakia", "partizio-zenbakia" (adibidez, "hda1").
    
    "Disko gogorraren mota" "hd" izango da disko gogorra IDE disko gogorra
    bada, eta "sd", SCSI unitatea bada.
    
    "Disko gogorraren zenbakia" beti "hd" edo "sd" ren ondoko letra bat
    izaten da. IDE disko gogorretan:
    
     * "a"k "IDE kontroladore primarioko disko gogor nagusia" esan nahi du;
    
     * "b"k "IDE kontroladore primarioko mendeko disko gogorra" esan nahi
    du;
    
     * "c"k "IDE kontroladore sekundarioko disko gogor nagusia" esan nahi
    du;
    
     * "d"k "IDE kontroladore sekundarioko mendeko disko gogorra" esan nahi
    du;
    
    SCSI disko gogorretan, "a" letrak "SCSI ID baxuena" esan nahi du, "b"
    letrak "bigarren SCSI ID baxuena", etab.
    
    "Windows izena" Windows-en disko gogorraren letra da (lehen diskoak edo
    partizioak "C:" du izena).

en: Morocco
eu: Maroko

en: Mount
eu: Muntatu

en: Mount options
eu: Muntatze-aukerak

en: Mount point
eu: Muntatze-puntua

en: Mount point:
eu: Muntatze-puntua:

en: Mount points must begin with a leading /
eu: Muntatzen-puntuek / batez hasi behar dute

en: Mounted
eu: Muntatuta

en: Mounts and unmounts all Network File System (NFS), SMB (Lan
    Manager/Windows), and NCP (NetWare) mount points.
eu: Network File System (NFS), SMB (Lan Manager/Windows), eta NCP 
    (NetWare) muntatze-puntu guztiak muntatu eta desmuntatzen ditu.

en: Mouse
eu: Sagua

en: Mouse Port
eu: Sagu-ataka

en: Mouse device: %s
eu: Sagu-gailua: %s

en: Mouse type: %s
eu: Sagu-mota: %s

en: Move
eu: Lekuz aldatu

en: Move files to the new partition
eu: Eraman fitxategiak partizio berrira

en: Move selected rule down one level
eu: Jaitsi hautatutako araua maila bat

en: Move selected rule up one level
eu: Igo hautatutako araua maila bat

en: Moving
eu: Lekuz aldatzen

en: Moving files to the new partition
eu: Fitxategiak partizio berrira eramaten

en: Moving partition...
eu: Partizioa lekuz aldatzen...

en: Mozambique
eu: Mozanbike

en: Msec
eu: Mseg

en: Multi-head configuration
eu: Buru anitzeko konfigurazioa

en: Multimedia - CD Burning
eu: Multimedia - CD grabatzea

en: Multimedia - Graphics
eu: Multimedia - Grafikoak

en: Multimedia - Sound
eu: Multimedia - Soinua

en: Multimedia - Video
eu: Multimedia - Bideoa

en: Multimedia station
eu: Multimediako estazioa

en: Myanmar
eu: Birmania

en: Myanmar (Burmese)
eu: Myanma (Birmaniarra)

en: NCP queue name missing!
eu: NCP ilara-izena falta da!

en: NCP server name missing!
eu: NCP zerbitzari-izena falta da!

en: NFS is a popular protocol for file sharing across TCP/IP
    networks. This service provides NFS file locking functionality.
eu: NFS protokolo ezagun bat da, TCP/IP sareetan fitxategiak 
    konpartitzeko. Zerbitzu honek NFS fitxategi-blokeatzearen funtzionalitatea
    eskaintzen du.

en: NFS is a popular protocol for file sharing across TCP/IP networks.
    This service provides NFS server functionality, which is configured via the
    /etc/exports file.
eu: NFS protokolo ezagun bat da, TCP/IP sareetan fitxategiak konpartitzeko.
    Zerbitzu honek NFS zerbitzariaren funtzionaltasuna (/etc/exports fitxategian
    konfiguratua) eskaintzen du.

en: NFS server, SMB server, Proxy server, ssh server
eu: NFS zerbitzaria, SMB zerbitzaria, Proxy zerbitzaria, ssh zerbitzaria

en: NIS Domain
eu: NIS domeinua

en: NIS Server
eu: NIS zerbitzaria

en: NOTE: Depending on the printer model and the printing system up to %d MB of additional software will be installed.
eu: OHARRA: Inprimagailu eredua eta inprimaketa sistemaren arabera %d MB-etik gora software gehigarri instalatuko da.

en: NTP Server
eu: NTP Zerbitzaria

en: Name of printer
eu: Inprimagailuaren izena

en: Name of printer should contain only letters, numbers and the underscore
eu: Inprimagailu-izenak letrak, zenbakiak eta azpimarra soilik eduki behar ditu

en: Name of the profile to create (the new profile is created as a copy of the current one) :
eu: Sortu beharreko profilaren izena (profil berria oraingoaren kopia gisa sortuko da) :

en: Name:
eu: Izena:

en: Name: %s
eu: Izena: %s

en: Need hostname, username and password!
eu: Ostalari-izena, erabiltzaile-izena eta pasahitza behar dira!

en: Need to create /etc/dhcpd.conf first!
eu: "/etc/dhcpd.conf" sortu behar da lehenbizi!

en: Net Boot Images
eu: Sare Abiapen Irudiak

en: Net Method:
eu: Sareko Metodoa:

en: NetWare Printer Options
eu: NetWare inprimagailuaren aukerak

en: Netherlands
eu: Herbehereak

en: Netherlands Antilles
eu: Antilla herbeheretarrak

en: Netmask
eu: Sare-maskara

en: Network
eu: Sarea

en: Network Computer (client)
eu: Sare-ordenagailua (bezeroa)

en: Network Computer server
eu: Sare-zerbitzaria

en: Network Configuration
eu: Sare-konfigurazioa

en: Network Configuration Wizard
eu: Sarea konfiguratzeko morroia

en: Network Options
eu: Sareko Aukerak

en: Network configuration
eu: Sare-konfigurazioa

en: Network configuration (%d adapters)
eu: Sare-konfigurazioa (%d moldagailuak)

en: Network functionality not configured
eu: Sare-funtzionalitatea ez dago konfiguratuta

en: Network interface
eu: Sare-interfazea

en: Network interface already configured
eu: Sareko interfazea konfiguratuta dago

en: Network printer "%s", port %s
eu: "%s" sareko inprimagailua, %s portua

en: Network printer (TCP/Socket)
eu: Sareko inprimagailua (TCP/socket-a)

en: New
eu: Berria

en: New Caledonia
eu: Kaledonia berria

en: New Zealand
eu: Zeelanda Berria

en: New configuration (isdn-light)
eu: Konfigurazio berria (isdn-light)

en: New devfs device
eu: devfs gailu berria

en: New printer name
eu: Inprimagailu-izen berria

en: New profile...
eu: Profil berria...

en: New size in MB:
eu: Tamaina berria MBtan:

en: Newzealand
eu: Zeelanda Berria

en: Next
eu: Hurrengoa

en: Next ->
eu: Hurrengoa ->

en: Nicaragua
eu: Nikaragua

en: No
eu: Ez

en: No CD device defined!
eu: Ez da CD gailurik definitu!

en: No CDR/DVDR in drive!
eu: Unitatean ez dago CDR/DVDR!

en: No ISDN PCI card found. Please select one on the next screen.
eu: Ez da ISDN PCI txartelik aurkitu. Hautatu bat hurrengo pantailan.

en: No Internet Connection Sharing has ever been configured.
eu: Interneteko konexioa konpartitzea ez da inoiz konfiguratu.

en: No Sound Card detected!
eu: Ez da Soinu Txartelik aurkitu!

en: No Sound Card has been detected on your machine. Please verify that a Linux-supported Sound Card is correctly plugged in.
    
    
    You can visit our hardware database at:
    
    
    http://www.linux-mandrake.com/en/hardware.php3
eu: Zure makinan ez da Soinu Txartelik aurkitu. Ziurtatu Linux-ek onartzen duen Soinu Txartela ondo konektatuta dagoela.
    
    
    Gure hardware datubasea bisitatu dezakezu hemen:
    
    
    http://www.linux-mandrake.com/en/hardware.php3

en: No TV Card detected!
eu: Ez da TB txartelik aurkitu!

en: No TV Card has been detected on your machine. Please verify that a Linux-supported Video/TV Card is correctly plugged in.
    
    
    You can visit our hardware database at:
    
    
    http://www.linux-mandrake.com/en/hardware.php3
eu: Zure makinan ez da TB txartelik aurkitu. Ziurtatu Linux-ek onartzen duen Bideo/TB txartela ondo konektatuta dagoela.
    
    
    Gure hardware datubasea bisitatu dezakezu:
    
    
    http://www.linux-mandrake.com/en/hardware.php3

en: No additional information
    about this service, sorry.
eu: Ez dago zerbitzu honi buruzko
    informazio gehiago.

en: No alternative driver
eu: Ez dago gidari alternatiborik

en: No browser available! Please install one
eu: Ez dago nabigatzailerik! Instalatu bat mesedez

en: No changes to backup!
eu: Ez dago babestu beharreko aldaketarik!

en: No configuration file found 
    please click Wizard or Advanced.
eu: Ez da konfigurazio-fitxategirik aurkitu 
    egin klik Morroia-n edo Aurreratua-n.

en: No configuration, please click Wizard or Advanced.
eu: Ez dago konfiguraziorik, egin klik Morroian edo Aurreratuan.

en: No ethernet network adapter has been detected on your system.
    I cannot set up this connection type.
eu: Zure sisteman ez da ethernet sare-moldagailurik detektatu.
    Ezin dut konexio-mota hau konfiguratu.

en: No ethernet network adapter has been detected on your system. Please run the hardware configuration tool.
eu: Zure sisteman ez da ethernet sare-moldagailurik detektatu. Exekutatu hardwarea konfiguratzeko tresna.

en: No floppy drive available
eu: Ez dago diskete-unitate erabilgarririk

en: No floppy drive available!
eu: Ez dago diskete-unitate erabilgarririk!

en: No free space for 1MB bootstrap! Install will continue, but to boot your system, you'll need to create the bootstrap partition in DiskDrake
eu: Ez dago lekurik 1 MBko bootstrap-a sortzeko! Instalazioak jarraituko du, baina zure sistema abiarazteko, bootstrap partizioa sortu beharko duzu DiskDrake-rekin

en: No hard drives found
eu: Ez da disko zurrunik aurkitu

en: No kernel selected!
eu: Ez da kernelik hautatu!

en: No known driver
eu: Ez dago gidari ezagunik

en: No local printer found! To manually install a printer enter a device name/file name in the input line (Parallel Ports: /dev/lp0, /dev/lp1, ..., equivalent to LPT1:, LPT2:, ..., 1st USB printer: /dev/usb/lp0, 2nd USB printer: /dev/usb/lp1, ...).
eu: Ez da inprimagailu lokalik aurkitu! Inprimagailua eskuz instalatzeko, idatzi/gailu/fitxategi izena (Ataka paraleloak: /dev/lp0, /dev/lp1, ..., baliokideak dira LPT1:, LPT2:..., lehen USB inprimagailua: /dev/usb/lp0, bigarren USB inprimagailua: /dev/usb/lp1, ...).

en: No mouse
eu: Sagurik gabe

en: No net boot images created!
eu: Ez dira sare abiapen irudiak sortu!

en: No network adapter on your system!
eu: Ez dago sare-moldagailurik zure sisteman!

en: No network card
eu: Ez dago sare-txartelik

en: No partition available
eu: ez dago partizio erabilgarririk

en: No password
eu: Pasahitzik ez

en: No password prompt on %s at port %s
eu: Pasahitz eskaririk ez %s-n %s portuan

en: No printer
eu: Inprimagailurik ez

en: No printer found!
eu: Ez da inprimagairik aurkitu!

en: No sharing
eu: Ez konpartitu

en: No sound card detected. Try "harddrake" after installation
eu: Ez da soinu-txartelik detektatu. Instalazioa egin ondoren, saiatu "harddrake"rekin

en: No tape in %s!
eu: Zintarik ez %s-n!

en: No test pages
eu: Proba-orririk ez

en: No, I don't want autologin
eu: Ez, ez dut saioa automatikoki hasi nahi

en: NoVideo
eu: BideorikEz

en: Norfolk Island
eu: Norfolk uhartea

en: Normal Mode
eu: Modu normala

en: Normal modem connection
eu: Modem-konexio normala

en: Northern Mariana Islands
eu: Iparraldeko Mariana uharteak

en: Norway
eu: Norvegia

en: Norwegian
eu: norvegiarra

en: Not connected
eu: Konektatu gabe

en: Not enough free space for auto-allocating
eu: Ez dago nahikoa leku libre auto-esleitzeko

en: Not enough free space to allocate new partitions
eu: Ez dago partizio berriak esleitzeko adina leku

en: Not enough partitions for RAID level %d
eu: Ez dago nahikoa partizio %d RAID mailarako

en: Not enough swap space to fulfill installation, please add some
eu: Ez dago nahikoa swap instalazioa burutzeko, gehitu egin beharko duzu

en: Not erasable media!
eu: Ez da euskarri ezabagarria!

en: Not formatted
eu: Formateatu gabe

en: Not installed
eu: Instalatu gabe

en: Not the correct CD label. Disk is labelled %s.
eu: Ez da CD etiketa zuzena. Diskoak %s etiketa dauka.

en: Not the correct tape label. Tape is labelled %s.
eu: Ez da zinta etiketa zuzena. Zinta %s etiketa dauka.

en: Nothing to do
eu: Ez dago zer eginik

en: Notice
eu: Oharra

en: Now, you can run xawtv (under X Window!) !
eu: Orain xawtv erabili dezakezu (X Window barruan) !

en: Number of buttons
eu: Botoi kopurua

en: Number of capture buffers:
eu: Eskuratze buffer kopurua :

en: OK
eu: Ados

en: OK to restore the other files.
eu: Ados, leheneratu beste fitxategiak

en: OKI winprinter configuration
eu: OKI winprinter-en konfigurazioa

en: OSS (Open Sound System) was the first sound API. It's an OS independant sound API (it's available on most unices systems) but it's a very basic and limited API.
    What's more, OSS drivers all reinvent the wheel.
    
    ALSA (Advanced Linux Sound Architecture) is a modularized architecture which
    supports quite a large range of ISA, USB and PCI cards.
    
    It also provides a much higher API than OSS.
    
    To use alsa, one can either use:
    - the old compatibility OSS api
    - the new ALSA api that provides many enhanced features but requires using the ALSA library.
eu: OSS (Open Sound System) izan zen lehenengo soinu API. Soinu API hau ez da SE-aren menpekoa (unix sistema gehienetan eskuragarri dago) baino oso API xume eta mugatua da.
    Gainera, OSS gidari guztiek gurpila berrasmatzen dute.
    
    ALSA (Advanced Linux Sound Architecture) arkitektura modularra da, 
    ISA, USB eta PCI txartel multzo zabalari euskarri ematen diona.
    
    Askogatik OSS-k baino maila handiagoko API hornitzen du.
    
    ALSA erabiltzeko, batek bitako edozein erabil dezake:
    - OSS-rekin bateragarri den api zaharra.
    - Ezaugarri hedatu ugari eskaintzen dituen ALSA api berria, ALSA liburutegia erabili behar da.

en: Office Workstation
eu: Bulegoko lan-estazioa

en: Office programs: wordprocessors (kword, abiword), spreadsheets (kspread, gnumeric), pdf viewers, etc
eu: Bulego-lanetako programak: testu-prozesadoreak (kword, abiword), kalkulu-orriak (kspread, gnumeric), pdf ikustaileak, etab.

en: Ok
eu: Ados

en: Old configuration (isdn4net)
eu: Konfigurazio zaharra (isdn4net)

en: Old device file
eu: Gailu fitxategi zaharra

en: On CUPS server "%s"
eu: "%s" CUPS zerbitzarian

en: On boot
eu: Abioan

en: Open Firmware Delay
eu: Open Firmware-ren atzerapena

en: Optimize your security
eu: Optimizatu zure segurtasuna

en: Option %s must be a number!
eu: %s aukerak zenbakia izan behar du!

en: Option %s must be an integer number!
eu: %s aukerak osoko zenbakia izan behar du!

en: Option %s out of range!
eu: %s aukera barrutitik kanpo dago!

en: Option ``Restrict command line options'' is of no use without a password
eu: ``Murriztu komando-lerroko aukerak'' aukera ezin da erabili pasahitzik gabe

en: Options
eu: Aukerak

en: Options: %s
eu: Aukerak: %s

en: Other
eu: Bestelakoa

en: Other (not drakbackup)
    keys in place already
eu: Beste (drakbackup ez)
    giltzak bere tokian dagoeneko

en: Other Graphical Desktops
eu: Beste mahaigain grafiko batzuk

en: Other Media
eu: Beste euskarri bat

en: Other OS (MacOS...)
eu: Beste SE bat (MacOS...)

en: Other OS (SunOS...)
eu: Beste SE bat (SunOS...)

en: Other OS (windows...)
eu: Beste SE bat (windows...)

en: Other ports
eu: Beste portu batzu

en: Our full range of Linux solutions, as well as special offers on products and other "goodies," are available online on our e-store:
eu: Gure Linux soluzioen aukera osoa, eta baita produktu eta beste "gutizia" batzutan eskaintza bereziak eskuragarri daude lerroan gure e-dendan:

en: Output
eu: Irteera

en: PCMCIA support is usually to support things like ethernet and
    modems in laptops.  It won't get started unless configured so it is safe to have
    it installed on machines that don't need it.
eu: PCMCIA euskarria eramangarrietan ethernet eta modemak
    eta horrelakoak onartzeko izaten da normalki.  Ez da abiaraziko konfiguratuta izan ezean, beraz
    lasai eduki daiteke instalatuta premiarik izan ez arren.

en: PCMCIA support no longer exists for 2.2 kernels. Please use a 2.4 kernel.
eu: PCMCIA euskarririk ez dago 2.2 nukleoentzat. Erabili 2.4 nukleoa.

en: PDQ - Print, Don't Queue
eu: PDQ - Print, Don't Queue (Inprimatu, ez egon ilaran)

en: PDQ only supports local printers, remote LPD printers, and Socket/TCP printers.
eu: PDQk inprimagailu lokalak, urruneko LPD inprimagailuak eta Socket/TCP inprimagailuak soilik onartzen ditu.

en: PLL setting:
eu: PLL ezarpenak :

en: POP and IMAP Server
eu: POP eta IMAP Zerbitzaria

en: Package Group Selection
eu: Pakete-taldearen hautapena

en: Package selection
eu: Pakete-hautapena

en: Package:
eu: Paketea:

en: Papua New Guinea
eu: Papua Ginea Berria

en: Paraguay
eu: Paraguai

en: Parameters
eu: Parametroak

en: Paranoid
eu: Paranoidea

en: Partition booted by default
        (for MS-DOS boot, not for lilo)
eu: Lehenespenez abiarazteko partizioa
        (MS-DOS abiorako, ez lilo-rako)

en: Partition table of drive %s is going to be written to disk!
eu: %s unitatearen partizio-taula diskoan idatziko da!

en: Partition table type: %s
eu: Partizio-taularen mota: %s

en: Partitioning failed: %s
eu: Partizioak huts egin du: %s

en: Password
eu: Pasahitza

en: Password (again)
eu: Pasahitza (berriro)

en: Password required
eu: Pasahitza behar da

en: Passwords are now enabled, but use as a networked computer is still not recommended.
eu: Pasahitzak gaituta daude orain, baina sareko ordenagailu gisa erabiltzea ez da komeni oraindik.

en: Path
eu: Bidea

en: Path or Module required
eu: Bidea edo Modulua behar da

en: Path selection
eu: Bide hautaketa

en: Periodic Checks
eu: Aldizkako Egiaztapenak

en: Permission denied transferring %s to %s
eu: %s %s-ra transferitzeko baimena ukatu da

en: Permission problem accessing CD.
eu: Baimen arazoa CD atzipenean.

en: Permissions
eu: Baimenak

en: Personal Finance
eu: Finantza pertsonalak

en: Personal Information Management
eu: Informazio pertsonalaren kudeaketa

en: Philippines
eu: Filipinak

en: Phone number
eu: Telefono-zenbakia

en: Photo test page
eu: Argazkien proba-orria

en: Pipe job into a command
eu: Kanalizatu lana komando batean

en: Please Wait... Applying the configuration
eu: Itxaron... Konfigurazioa aplikatzen

en: Please be sure that the cron daemon is included in your services. 
    
    Note that currently all 'net' medias also use the hard drive.
eu: Mesedez ziurtatu cron deabrua zure zerbitzuen artean dagoen.
    
    Ohartu oraingoz 'sareko' euskarri guztiek disko zurruna erabiltzen dutela.

en: Please check all users that you want to include in your backup.
eu: Hautatu babeskopian sartu nahi dituzun erabiltzaile guztiak.

en: Please check for multisession CD
eu: Mesedez markatu saio-anitzeko CDa egiteko

en: Please check if you are using CDRW media
eu: Hautatu CDRW euskarria erabiltzen baduzu

en: Please check if you are using a DVDR device
eu: Mesedez markatu DVDR gailua erabiltzen ari bazara

en: Please check if you are using a DVDRAM device
eu: Mesedez markatu DVDRAM gailua erabiltzen ari bazara

en: Please check if you want to eject your tape after the backup.
eu: Mesedez markatu babes-kopia ondoren zure zinta kanporatzea nahi baduzu.

en: Please check if you want to erase your RW media (1st Session)
eu: Mesedez markatu zure RW eukarria ezabatu nahi baduzu (1. saioa)

en: Please check if you want to erase your tape before the backup.
eu: Mesedez markatu babes-kopia aurretik zinta ezabatu nahi baduzu.

en: Please check if you want to use the non-rewinding device.
eu: Mesedez markatu rebobinatzen ez den gailua erabiltzeko.

en: Please choose a language to use.
eu: Aukeratu erabiltzeko hizkuntza bat.

en: Please choose for each step whether it will replay like your install, or it will be manual
eu: Aukeratu urrats bakoitzean instalazioa errepikatuko den, ala eskuz egingo duzun

en: Please choose load or save package selection on floppy.
    The format is the same as auto_install generated floppies.
eu: Aukeratu pakete-hautapena disketean kargatzea edo gordetzea.
    Formatua instalazio automatikoa egiteko sortutako disketeena bezalakoa da.

en: Please choose the
    media for backup.
eu: Aukeratu babeskopia 
    egiteko euskarria.

en: Please choose the desired security level
eu: Mesedez aukeratu nahi duzun segurtasun-maila

en: Please choose the first number of the 10-range you wish to edit,
    or just hit Enter to proceed.
    Your choice?
eu: Aukeratu editatu nahi duzun 10 barrutiko lehen zenbakia,
    edo sakatu Sartu, jarraitzeko.
    Zure aukera?

en: Please choose the port that your printer is connected to or enter a device name/file name in the input line
eu: Hautatu inprimagailua konektatuta dagoen ataka edo idatzi gailuaren izena/fitxategi-izena

en: Please choose the port that your printer is connected to.
eu: Aukeratu inprimagailua konektatuta dagoen ataka.

en: Please choose the time 
    interval between each backup
eu: Aukeratu babeskopiak egiteko 
    maiztasuna

en: Please choose what network adapter will be connected to your Local Area Network.
eu: Aukeratu zein sare-moldagailu konektatuko den zure sare lokalarekin.

en: Please choose what you want to backup
eu: Aukeratu zeren kopia egin nahi duzun

en: Please choose where you want to backup
eu: Aukeratu non egin nahi duzun babeskopia

en: Please choose which network adapter you want to use to connect to Internet.
eu: Aukeratu zein sare-moldagailu erabili nahi duzun Internetera konektatzeko

en: Please choose which serial port your modem is connected to.
eu: Aukeratu modema konektatuta dagoen serieko ataka.

en: Please choose which serial port your mouse is connected to.
eu: Aukeratu sagua konektatuta dagoen serieko ataka.

en: Please choose your CD/DVD device
    (Press Enter to propogate settings to other fields.
    This field isn't necessary, only a tool to fill in the form.)
eu: Mesedez hautatu zure CD/DVD gailua
    (Sartu sakatu ezarpenak beste eremu batzutara hedatzeko.
    Eremu hau ez da beharrezkoa, formularioa betetzeko tresna bakarrik.)

en: Please choose your CD/DVD media size (Mb)
eu: Mesedez hautatu zure CD/DVD euskarri neurria

en: Please choose your keyboard layout.
eu: Aukeratu zure teklatu-diseinua.

en: Please choose your mouse type.
eu: Aukeratu sagu-mota.

en: Please choose your type of mouse.
eu: Aukeratu sagu-mota.

en: Please click on a partition
eu: Egin klik partizio batean

en: Please enter the IP configuration for this machine.
    Each item should be entered as an IP address in dotted-decimal
    notation (for example, 1.2.3.4).
eu: Sartu makina honen IP konfigurazioa.
    Elementu bakoitza IP helbide gisa sartu behar da puntuz
    bereizitako zenbakizko notazioan (adibidez, 1.2.3.4).

en: Please enter the WebDAV server URL
eu: Mesedez sartu WebDAV zerbitzariaren URL

en: Please enter the device name to use for backup
eu: Adierazi babeskopiarako erabiliko den gailuaren izena

en: Please enter the directory (or module) to
     put the backup on this host.
eu: Mesedez sartu direktorioa (edo modulua) babes-kopia
     ostalari honetan jartzeko.

en: Please enter the directory to save to:
eu: Mesedez adierazi zein direktoriotan gorde behar den:

en: Please enter the directory to save:
eu: Adierazi gorde beharreko direktorioa:

en: Please enter the directory where backups are stored
eu: Adierazi zein direktoriotan dauden babeskopiak

en: Please enter the host name or IP.
eu: Idatzi ostalariaren izena edo IPa.

en: Please enter the maximum size
     allowed for Drakbackup
eu: Adierazi Drakbackup-en gehieneko
     tamaina

en: Please enter your CD Writer device name
     ex: 0,1,0
eu: Adierazi CD idazgailuaren gailu-izena 
     adib.: 0,1,0

en: Please enter your email address below
eu: Mesedez sartu zure posta-e helbidea azpian

en: Please enter your host name if you know it.
    Some DHCP servers require the hostname to work.
    Your host name should be a fully-qualified host name,
    such as ``mybox.mylab.myco.com''.
eu: Sartu zure ostalari-izena, baldin badakizu.
    DHCP zerbitzari batzuek ostalari-izena behar dute funtzionatzeko.
    Ostalari-izenak osoa izan behar du, erabat kualifikatua,
    esate baterako, ``mybox.mylab.myco.com''.

en: Please enter your host name.
    Your host name should be a fully-qualified host name,
    such as ``mybox.mylab.myco.com''.
    You may also enter the IP address of the gateway if you have one.
eu: Sartu zure ostalari-izena.
    Ostalari-izenak osoa izan behar du, erabat kualifikatua,
    esate baterako, ``mybox.mylab.myco.com''.
    Atebidearen IP helbidea ere sar dezakezu, baldin baduzu

en: Please enter your login
eu: Sartu saioa hasteko izena

en: Please enter your password
eu: Sartu pasahitza

en: Please enter your username, password and domain name to access this host.
eu: Mesedez sartu zure erabiltzaile-izena, pasahitza eta domeinu izena ostalari honetara sartzeko.

en: Please fill or check the field below
eu: Bete edo egiaztatu ondoko eremua

en: Please give a user name
eu: Eman erabiltzaile-izen bat

en: Please insert floppy disk:
eu: Mesedez sartu disketea:

en: Please insert the Boot floppy used in drive %s
eu: Sartu abioko disketea %s unitatean

en: Please insert the Installation Cd-Rom in your drive and press Ok when done.
    If you don't have it, press Cancel to avoid live upgrade.
eu: Sartu instalazioko CDROMa unitatean eta sakatu Ados.
    Ez baduzu, sakatu Utzi bertsio-berritzea saihesteko.

en: Please insert the Update Modules floppy in drive %s
eu: Sartu moduluak eguneratzeko disketea %s unitatean

en: Please log out and then use Ctrl-Alt-BackSpace
eu: Amaitu saioa eta, ondoren, sakatu Ktrl-Alt-Atzera

en: Please make a backup of your data first
eu: Egin zure datuen babeskopia lehendabizi

en: Please relog into %s to activate the changes
eu: Hasi berriro saioa %s(e)n aldaketak aktibatzeko

en: Please select data to backup...
eu: Hautatu babeskopia egiteko datuak...

en: Please select data to restore...
eu: Hautatu leheneratzeko datuak...

en: Please select media for backup...
eu: Hautatu babeskopiaren euskarria...

en: Please select the correct port. For example, the "COM1" port under
    Windows is named "ttyS0" under GNU/Linux.
eu: Hautatu ataka egokia. Adibidez Windows-eko "COM1" atakak "ttyS0" du
    izena GNU/Linux-en.

en: Please select the test pages you want to print.
    Note: the photo test page can take a rather long time to get printed and on laser printers with too low memory it can even not come out. In most cases it is enough to print the standard test page.
eu: Hautatu inprimatu nahi dituzun proba-orriak.
    Kontuan hartu: argazkien proba-orriak denbora asko behar izan dezake inprimatzeko, eta memoria gutxiko laser inprimagailuetan baliteke ez ateratzea ere. Gehienetan nahikoa izaten da proba-orri estandarra inprimatzea.

en: Please test the mouse
eu: Probatu sagua

en: Please try again
eu: Saiatu berriro

en: Please uncheck or remove it on next time.
eu: Desautatu edo kendu hurrengo aldian.

en: Please wait
eu: Itxaron mesedez

en: Please wait, preparing installation...
eu: Itxaron, instalazioa prestatzen

en: Please wait, setting security level...
eu: Itxoin mesedez, segurtasun-maila ezartzen...

en: Please wait, setting security options...
eu: Itxoin mesedez, segurtasun aukerak ezartzen...

en: Please,
    type in your tv norm and country
eu: Idatzi
    zure TB araua eta estatua

en: Please, choose your keyboard layout.
eu: Aukeratu zure teklatu-diseinua.

en: Plug'n Play probing failed. Please select the correct monitor
eu: Plug'n Play frogak hutsegin du. Mesedez hautatu monitore zehatz bat

en: Poland
eu: Polonia

en: Polish
eu: poloniarra

en: Polish (qwerty layout)
eu: Poloniarra (qwerty diseinua)

en: Polish (qwertz layout)
eu: Poloniarra (qwertz diseinua)

en: Poor
eu: Txikia

en: Port
eu: Ataka

en: Portuguese
eu: Portugesa

en: Post Install
eu: Posta-instalazioa

en: Post Uninstall
eu: Posta-desinstalazioa

en: Post-install configuration
eu: Instalazio-ondorengo konfigurazioa

en: Postfix Mail Server
eu: Postfix Posta Zerbitzaria

en: Postfix is a Mail Transport Agent, which is the program that moves mail from one machine to another.
eu: Postfix posta garraiatzeko agentea da (Mail Transport Agent - MTA), hau da, posta elektronikoa makina batetik bestera eramaten duen programa.

en: PostgreSQL or MySQL database server
eu: PostgreSQL edo MySQL datu-baseen zerbitzaria

en: Potential LAN address conflict found in current config of %s!
eu: LAN helbide-gatazka potentziala aurkitu da %s(r)en uneko konfigurazioan!

en: Precise RAM size if needed (found %d MB)
eu: Zehaztu RAM tamaina beharrezkoa bada (%d MB aurkituak)

en: Preference:
eu: Hobespena:

en: Preparing bootloader...
eu: Abioko kargatzailea prestatzen

en: Preparing installation
eu: Instalazioa prestatzen

en: Preparing printer database...
eu: Inprimagailuaren datu-basea prestatzen...

en: Press enter to boot the selected OS, 'e' to edit the
eu: Sakatu sartu hautatutako SE abiarazteko, 'e' abiarazi aurreko

en: Preview
eu: aurreikusi

en: Previous
eu: Aurrekoa

en: Print
eu: Inprimatu

en: Print Queue Name
eu: Inprimaketa-ilararen izena

en: Print option list
eu: Inprimatzeko aukeren zerrenda

en: Print test pages
eu: Inprimatu proba-orriak

en: Printer
eu: Inprimagailua

en: Printer "%s" on SMB/Windows server "%s"
eu: "%s" inprimagailua "%s" SMB/Windows zerbitzarian

en: Printer "%s" on server "%s"
eu: "%s" inprimagailua "%s" zerbitzarian

en: Printer %s
    What do you want to modify on this printer?
eu: %s inprimagailua
    Zer da inprimagailu honetan aldatu nahi duzuna?

en: Printer Device URI
eu: Inprimagailuaren URIa

en: Printer Server
eu: Inprimagailu-zerbitzaria

en: Printer auto-detection
eu: Inprimagailuen auto-detekzioa

en: Printer auto-detection (Local, TCP/Socket, and SMB printers)
eu: Inprimagailu auto-detekzioa (Bertakoa, TCP/Socket, eta SMB inprimagailuak)

en: Printer connection type
eu: Inprimagailuaren konexio-mota

en: Printer default settings
    
    You should make sure that the page size and the ink type/printing mode (if available) and also the hardware configuration of laser printers (memory, duplex unit, extra trays) are set correctly. Note that with a very high printout quality/resolution printing can get substantially slower.
eu: Inprimagailuaren ezarpen lehenetsiak
    
    Ziurtatu orri-tamaina eta tinta-mota/inprimatzeko modua (erabilgarri badago)eta laser inprimagailuaren hardware-konfigurazioa zuzen ezarri direla. Kontuan hartu inprimatzeko kalitatea oso handia bada askoz mantsoago inprimatuko duela segurutik.

en: Printer host name or IP
eu: Inprimagailuaren ostalari-izena edo IP

en: Printer host name or IP missing!
eu: Inprimagailuaren ostalari izena falta da edo IP falta da!

en: Printer manufacturer, model
eu: Inprimagailuaren fabrikatzailea, modeloa

en: Printer manufacturer, model, driver
eu: Inprimagailuaren fabrikatzailea, modeloa, kontrolatzailea

en: Printer model selection
eu: Inprimagailu-modeloaren hautapena

en: Printer name, description, location
eu: Inprimagailuaren izena, azalpena, kokalekua

en: Printer on NetWare server
eu: NetWare zerbitzariko inprimagailua

en: Printer on SMB/Windows 95/98/NT server
eu: SMB/Windows 95/98/NT zerbitzariko inprimagailua

en: Printer on remote CUPS server
eu: Urruneko CUPS zerbitzariko inprimagailua

en: Printer on remote lpd server
eu: Urruneko lpd zerbitzariko inprimagailua

en: Printer options
eu: Inprimagailuaren aukerak

en: Printerdrake has compared the model name resulting from the printer auto-detection with the models listed in its printer database to find the best match. This choice can be wrong, especially when your printer is not listed at all in the database. So check whether the choice is correct and click "The model is correct" if so and if not, click "Select model manually" so that you can choose your printer model manually on the next screen.
    
    For your printer Printerdrake has found:
    
    %s
eu: Printerdrake-k inprimagailua auto-detektatzean lortutako modelo-izena inprimagailuen datu-basean dituen modeloekin konparatu du, egokiena aurkitzeko. Aukera okerrekoa izan daiteke, batez ere zure inprimagailua ez bada azaltzen datu-baseko zerrendan. Beraz, begiratu aukera egokia den eta, hala bada, egin klik "Modeloa zuzena da"n, bestela, egin klik "Hautatu modeloa eskuz"en hurrengo pantailara joan eta modeloa eskuz hautatzeko.
    
    Hau aurkitu du Printerdrake-k zure inprimagailuarentzat:
    
    %s

en: Printing
eu: Inprimatzea

en: Printing on the printer "%s"
eu: "%s" inprimagailuan inprimatzen

en: Printing system:
eu: Inprimatze-sistema:

en: Printing test page(s)...
eu: Proba-orria(k) inprimatzen...

en: Printing/Photo Card Access on "%s"
eu: Inprimaketa/Argazki Txartelen Sarrera "%s"-n

en: Printing/Scanning on "%s"
eu: "%s": inprimatzen/eskaneatzen

en: Printing/Scanning/Photo Cards on "%s"
eu: Inprimatzeko/Eskaneatzeko/Argazki Txartelak "%s"-n

en: Problems installing package %s
eu: Arazoa %s paketea instalatzean

en: Problems occured during configuration.
    Test your connection via net_monitor or mcc. If your connection doesn't work, you might want to relaunch the configuration.
eu: Arazoak izan dira konfigurazioan zehar.
    Probatu konexioa net_monitor edo mcc bidez. Konexioak funtzionatzen ez badu, konfigurazioa berrabiarazi beharko duzu

en: Profile to delete:
eu: Ezabatu beharreko profila:

en: Profile:
eu: Profila:

en: Programs to manage your finances, such as gnucash
eu: Zure finantzak kudeatzeko programak, hala nola gnucash

en: ProgressBar color selection
eu: AurrearpenBarraren kolore aukeraketa

en: Property
eu: Propietatea

en: Protocol
eu: Protokoloa

en: Protocol for the rest of the world
eu: Munduko gainerako protokoloa

en: Protocol for the rest of the world
    No D-Channel (leased lines)
eu: Munduko gainerako protokoloa 
     D kanalik ez (linea alokatuak)

en: Provider dns 1 (optional)
eu: Hornitzailearen dns 1 (aukerakoa)

en: Provider dns 2 (optional)
eu: Hornitzailearen dns 2 (aukerakoa)

en: Provider name (ex provider.net)
eu: Hornitzailearen izena (adib. hornitzailea.net)

en: Provider phone number
eu: Hornitzailearen telefono-zenbakia

en: Proxies configuration
eu: Proxy-en konfigurazioa

en: Proxy should be http://...
eu: Proxy-ak http://... izan behar du

en: Push multimedia to its limits!
eu: Sakatu multimedia bere limitera!

en: Quit
eu: Irten

en: Quit without saving
eu: Irten gorde gabe

en: Quit without writing the partition table?
eu: Irten partizio-taula idatzi gabe?

en: RAID-disks %s
eu: %s RAID-diskoak

en: Radio support:
eu: Irrati euskarria :

en: Raw printer
eu: Inprimagailu "gordina"

en: Raw printer (No driver)
eu: Inprimagailu gordina (kontrolatzailerik ez)

en: Re-configure interface and DHCP server
eu: Birkonfiguratu interfazea eta DHCP zerbitzaria

en: Re-submit
eu: Berriro bidali

en: Read carefully!
eu: Irakurri arretaz

en: Read-only
eu: Irakurketa-soilik

en: Read-write
eu: Irakurri/idatzi

en: Reading printer data...
eu: Inprimagailu-datuak irakurtzen...

en: Reading printer database...
eu: Inprimagailuaren datu-basea irakurtzen...

en: Real name
eu: Benetako izena

en: Refresh printer list (to display all available remote CUPS printers)
eu: Freskatu inprimagailu-zerrenda (urruneko CUPS inprimagailuak ikusteko)

en: Refreshing printer data...
eu: Inprimagailuaren datuak freskatzen...

en: Refuse
eu: Ezetsi

en: Relaunch 'lilo'
eu: Berriro jaurti 'lilo'

en: Release:
eu: Bertsioa:

en: Reload partition table
eu: Birkargatu partizio-taula

en: Remember this password
eu: Gogoratu pasahitza

en: Remote Administration
eu: Urruneko administrazioa

en: Remote CUPS server
eu: Urruneko CUPS zerbitzaria

en: Remote Control
eu: Urruneko Agintea

en: Remote Printers
eu: Urruneko inprimagailuak

en: Remote host name
eu: Urruneko ostalari-izena

en: Remote host name missing!
eu: Urruneko ostalari izena falta da!

en: Remote lpd Printer Options
eu: Urruneko lpd inprimagailuaren aukerak

en: Remote printer
eu: Urruneko inprimagailua

en: Remote printer name
eu: Urruneko inprimagailu-izena

en: Remote printer name missing!
eu: Urruneko inprimagailu-izena falta da!

en: Removable media automounting
eu: Euskarri aldagarrien automuntatzea

en: Remove List
eu: Kendu zerrenda

en: Remove Selected
eu: Kendu hautatutakoak

en: Remove Windows(TM)
eu: Kendu Windows(TM)

en: Remove a module
eu: Kendu modulua

en: Remove fonts on your system
eu: Kendu zure sistemako letra-tipoak

en: Remove from LVM
eu: Kendu LVMtik

en: Remove from RAID
eu: Kendu RAIDetik

en: Remove printer
eu: Kendu inprimagailua

en: Remove the last item
eu: Kendu azken elementua

en: Remove the logical volumes first
eu: Kendu bolumen logikoak lehendabizi

en: Remove the loopback file?
eu: Atzera-begiztako fitxategia kendu?

en: Remove this printer from Star Office/OpenOffice.org/GIMP
eu: Kendu inprimagailu hau Star Office/OpenOffice.org/GIMP-tik

en: Remove user directories before restore.
eu: Kendu erabiltzaile-direktorioak leheneratu aurretik.

en: Removing %s
eu: %s kentzen

en: Removing old printer "%s"...
eu: "%s" inprimagailu zaharra ezabatzen...

en: Removing printer "%s"...
eu: "%s" inprimagailua ezabatzen...

en: Removing printer from Star Office/OpenOffice.org/GIMP
eu: Inprimagailua Star Office/OpenOffice.org/GIMP-tik kentzen

en: Replay
eu: Errepikatu

en: Report
eu: Txostena

en: Rescue partition table
eu: Berreskuratu partizio-taula

en: Reselect correct fonts
eu: Hautatu berriro letra-tipo egokiak

en: Resize
eu: Aldatu tamaina

en: Resizing
eu: Tamaina aldatzen

en: Resizing Windows partition
eu: Windows fitxategi-sistemaren mugak kalkulatzen

en: Resolution
eu: Bereizmena

en: Resolution: %s
eu: Bereizmena: %s

en: Resolutions
eu: Bereizmenak

en: Restart XFS
eu: Berrabiarazi XFS

en: Restarting printing system...
eu: Inprimatze-sistema berrabiarazten ...

en: Restore
eu: Leheneratu

en: Restore Failed...
eu: Leheneraketak Hutsegin du...

en: Restore From CD
eu: Leheneratu CDtik

en: Restore From Catalog
eu: Leheneratu Katalogotik

en: Restore From Tape
eu: Leheneratu Zintatik

en: Restore Other
eu: Leheneratu bestelakoak

en: Restore Progress
eu: Leheneratze Aurrerapena

en: Restore Selected
    Catalog Entry
eu: Leheneratu Hautatutako
    Katalogo Sarrera

en: Restore Selected
    Files
eu: Leheneratu Hautatutako
    Fitxategiak

en: Restore Users
eu: Leheneratu erabiltzaileak

en: Restore Via Network
eu: Leheneratu Sarearen Bitartez

en: Restore Via Network Protocol: %s
eu: Leheneratu Sareko Protokolo honen bitartez: %s

en: Restore all backups
eu: Leheneratu babeskopia guztiak.

en: Restore from Hard Disk.
eu: Leheneratu disko gogorretik

en: Restore partition table
eu: Leheneratu partizio-taula

en: Restore system
eu: Leheneratu sistema

en: Restoring from file %s failed: %s
eu: Huts egin du %s fitxategitik leheneratzean: %s

en: Restrict command line options
eu: Murriztu komando-lerroko aukerak

en: Right "Windows" key
eu: Eskuineko "Windows" tekla

en: Right Alt key
eu: Eskuineko Alt tekla

en: Romania
eu: Errumania

en: Romanian (qwerty)
eu: Errumaniarra (qwerty)

en: Romanian (qwertz)
eu: Errumaniarra (qwertz)

en: Root partition size in MB:
eu: Erroko partizioaren tamaina MBtan:

en: Root password
eu: Ezarri root-aren pasahitza

en: Run "sndconfig" after installation to configure your sound card
eu: Instalazioa egindakoan, exekutatu "sndconfig" soinu-txartela konfiguratzeko

en: Run config tool
eu: Exekutatu ezarpen tresna

en: Running "%s" ...
eu: "%s" exekutatzen ...

en: Runs commands scheduled by the at command at the time specified when
    at was run, and runs batch commands when the load average is low enough.
eu: at komandoaren bidez programatutako komandoak exekutatzen ditu at 
    exekutatzean zehaztutako orduan, eta batch komandoak exekutatzen ditu 
    batezbesteko karga nahikoa baxua denean.

en: Russian
eu: errusiarra

en: Russian (Yawerty)
eu: Errusiarra (Yawerty)

en: Rwanda
eu: Ruanda

en: SECURITY WARNING!
eu: SEGURTASUN OHARRA!

en: SILO Installation
eu: SILO instalazioa

en: SMB (Windows 9x/NT) Printer Options
eu: SMB (Windows 9x/NT) inprimagailuaren aukerak

en: SMB server IP
eu: SMB zerbitzariaren IP

en: SMB server host
eu: SMB zerbitzariaren ostalaria

en: SSH Server
eu: SSH Zerbitzaria

en: Saint Helena
eu: Santa Helena

en: Saint Kitts and Nevis
eu: Saint Kitts eta Nevis

en: Saint Lucia
eu: Santa Luzia

en: Saint Pierre and Miquelon
eu: Saint-Pierre eta Mikelune

en: Saint Vincent and the Grenadines
eu: Saint Vincent eta Grenadinak

en: Samba Server
eu: Samba Zerbitzaria

en: Samba share name missing!
eu: Samba konpartitze-izena falta da!

en: Sao Tome and Principe
eu: Sao Tome eta Principe

en: Save
eu: Gorde

en: Save as..
eu: Gorde honela..

en: Save on floppy
eu: Gorde disketean

en: Save packages selection
eu: Gorde pakete-hautapena

en: Save partition table
eu: Gorde partizio-taula

en: Save theme
eu: gaia gorde

en: Saves and restores system entropy pool for higher quality random
    number generation.
eu: Sistemaren entropia gorde eta leheneratzen du ausazko zenbakiak
    hobeto sortzeko.

en: Scanning for TV channels
eu: TB kanalak bilatzen

en: Scanning for TV channels in progress ...
eu: TB kanalak bilatzen...

en: Scanning network...
eu: Sarean bilatzen...

en: Scanning partitions to find mount points
eu: Partizioak eskaneatzen muntatze-puntuak aurkitzeko

en: Scientific Workstation
eu: Lan-estazio zientifikoa

en: Screenshots will be available after install in %s
eu: %s(e)n instalazioa egindakoan pantaila-argazkiak erabilgarri egongo dira

en: Script-based
eu: Script-ean oinarritua

en: Search for fonts in installed list
eu: Bilatu letra-tipoak instalatutakoen zerrendan

en: Search installed fonts
eu: Bilatu instalatutako letra-tipoak

en: Search servers
eu: Bilatu zerbitzarietan

en: Second DNS Server (optional)
eu: Bigarren DNS zerbitzaria (aukerakoa)

en: Second floppy drive
eu: Bigarren diskete-unitatea

en: Sector
eu: Sektorea

en: Security
eu: Segurtasuna

en: Security Administrator (login or email)
eu: Segurtasun Kudeatzailea (sarrera edo posta-e)

en: Security Administrator:
eu: Segurtasun Kudeatzailea:

en: Security Alerts:
eu: Segurtasun Alertak:

en: Security Level:
eu: Segurtasun-maila:

en: Security level
eu: Segurtasun-maila

en: See hardware info
eu: Ikus hardwarearen informazioa

en: Select Printer Connection
eu: Hautatu inprimagailu-konexioa

en: Select Printer Spooler
eu: Hautatu inprimagailuaren spooler-a

en: Select another media to restore from
eu: Hautatu beste euskarri bat leheneratzeko

en: Select file
eu: Hautatu fitxategia

en: Select installation class
eu: Hautatu instalazio-klasea

en: Select model manually
eu: Hautatu modeloa eskuz

en: Select the files or directories and click on 'Add'
eu: Hautatu fitxategiak edo direktorioak eta egin klik 'Gehitu'n

en: Select the font file or directory and click on 'Add'
eu: Hautatu letra-tipoen fitxategia edo direktorioa eta egin klik 'Gehitu'n

en: Select the memory size of your graphics card
eu: Hautatu txartel grafikoaren memoria-tamaina

en: Select user manually
eu: Hautatu erabiltzailea eskuz

en: Select your provider.
    If it isn't listed, choose Unlisted.
eu: Hautatu hornitzailea.
     Zerrendan ez badago, aukeratu Zerrendatu gabe

en: Selected All
eu: Hautatutako guztiak

en: Selected size is larger than available space
eu: Hautatutako tamaina handiagoa da leku erabilgarria baino

en: Send mail report after each backup to:
eu: Babeskopia egindakoan, bidali berri-emateko mezua hona :

en: Sending files...
eu: Fitxategiak bidaltzen...

en: Serbian (cyrillic)
eu: Serbiarra (zirilikoa)

en: Server
eu: Zerbitzaria

en: Server:
eu: Zerbitzaria:

en: Services
eu: Zerbitzuak

en: Services and deamons
eu: Zerbitzuak eta daemon-ak

en: Services: %d activated for %d registered
eu: Zerbitzuak: %d aktibatuta / %d erregistratuta

en: Set of tools for mail, news, web, file transfer, and chat
eu: Posta, berriak, web-a, fitxategi-transferentzia eta berriketa kudeatzeko tresnak

en: Set of tools to read and send mail and news (pine, mutt, tin..) and to browse the Web
eu: Posta eta berriak irakurtzeko eta bidaltzeko (pine, mutt, tin..) eta web-a arakatzeko tresnak

en: Set root password
eu: Ezarri root-aren pasahitza

en: Set this printer as the default
eu: Ezarri inprimagailu hau lehenetsi gisa

en: Set up your Windows server to make the printer available under the IPP protocol and set up printing from this machine with the "%s" connection type in Printerdrake.
eu: Ezarri zure Windows zerbitzaria, inprimagailua IPP protokoloarekin eskuragarri egon dadin eta ezarri inprimaketa, makina honetatik, "%s" lotura mota erabilizPrinterdrake-n.

en: Settings
eu: Ezarpenak

en: Seychelles
eu: Seychelleak

en: Share name
eu: Konpartitze-izena

en: Show automatically selected packages
eu: Erakutsi automatikoki hautatutako paketeak

en: Show current interface configuration
eu: Erakutsi uneko interfaze-konfigurazioa

en: Show only for the selected day
eu: Erakutsi bakarrik hautatutako egunerako

en: Sierra Leone
eu: Sierra Leona

en: Singapore
eu: Singapur

en: Size
eu: Tamaina

en: Size in MB:
eu: Tamaina MBtan:

en: Size: %d KB
eu: Tamaina: %d KB

en: Size: %s
eu: Tamaina: %s

en: Size: %s
eu: Tamaina: %s

en: Skip
eu: Saltatu

en: Slovakia
eu: Eslovakia

en: Slovakian (QWERTY)
eu: Eslovakiarra (QWERTY)

en: Slovakian (QWERTZ)
eu: Eslovakiarra (QWERTZ)

en: Slovenia
eu: Eslovenia

en: Slovenian
eu: Esloveniarra

en: Software Manager
eu: Software Kudeatzailea

en: Solomon Islands
eu: Salomon uharteak

en: Some devices in the "%s" hardware class were removed:
eu: Zenbait gailu "%s" hardware motan ezabatu egin dira:

en: Some devices were added:
eu: Zenbait gailu gehitu dira:

en: Some hardware on your computer needs ``proprietary'' drivers to work.
    You can find some information about them at: %s
eu: Zure ordenagailuko hardware batzuek kontrolatzaile ``jabea'' behar dute.
    Horiei buruzko informazioa hemen aurki dezakezu: %s

en: Some important packages didn't get installed properly.
    Either your cdrom drive or your cdrom is defective.
    Check the cdrom on an installed computer using "rpm -qpl Mandrake/RPMS/*.rpm"
eu: Pakete garrantzitsu batzuk ez dira behar bezala instalatu.
    Zure CDROM unitateak edo CDROMak akatsak ditu.
    Probatu CDROMa ordenagailu instalatu batean "rpm -qpl Mandrake/RPMS/*.rpm" erabiliz.

en: Some steps are not completed.
    
    Do you really want to quit now?
eu: Urrats batzuk ez dira osatu.
    
    Ziur zaude orain irten nahi duzula?

en: Something went wrong! - Is mkisofs installed?
eu: Zerbaitek hutsegin du! - mkisofs instalatuta dago?

en: Sorry, no floppy drive available
eu: Ez dago diskete-unitate erabilgarririk

en: Sorry, we support only 2.4 kernels.
eu: Barkatu, 2.4 kernelak onartzen ditugu soilik.

en: Sound and video playing/editing programs
eu: Soinua eta bideoa jotzeko/editatzeko programak

en: Sound card
eu: Soinu-txartela

en: Sound configuration
eu: Soinu konfigurazioa

en: South Africa
eu: Hegoafrika

en: Spain
eu: Espainia

en: Spanish
eu: espainiarra

en: Specify options
eu: Zehaztu aukerak

en: Splash selection
eu: Splash hautaketa

en: Standalone Tools
eu: Tresna Autonomoak

en: Standard
eu: Estandarra

en: Standard test page
eu: Proba-orri estandarra

en: Start
eu: Hasi

en: Start Server
eu: Abiatu Zerbitzaria

en: Start at boot
eu: Abioan abiaraztekoa

en: Start sector:
eu: Hasierako sektorea:

en: Start: sector %s
eu: Hasi: %s sektorea

en: Started on boot
eu: Abioan abiaraztekoa

en: Starting network...
eu: Sarea abiarazten ...

en: Starting the printing system at boot time
eu: Abioan inprimatze-sistema abiarazi

en: Starts the X Font Server (this is mandatory for XFree to run).
eu: X letra-tipoen zerbitzaria abiarazten du (nahitaezkoa da XFree-k
    funtzionatu ahal izan dezan.).

en: State
eu: Egoera

en: Status:
eu: Egoera:

en: Stop
eu: Gelditu

en: Stop Server
eu: Gelditu Zerbitzaria

en: Strategic partners
eu: Kide estrategikoak

en: Summary
eu: Laburpena

en: Sun - Mouse
eu: Sun - Sagua

en: Support the OKI 4w and compatible winprinters.
eu: Onartu OKI 4w eta winprinter bateragarriak.

en: Suppress Fonts Files
eu: Ezabatu letra-tipoen fitxategiak

en: Suppress Temporary Files
eu: Ezabatu aldi baterako fitxategiak

en: Suriname
eu: Surinam

en: Svalbard and Jan Mayen Islands
eu: Svalbard eta Jan Mayen uharteak

en: Swap partition size in MB:
eu: Swap partizioaren tamaina MBtan:

en: Swaziland
eu: Swazilandia

en: Sweden
eu: Suedia

en: Swedish
eu: suediarra

en: Swiss (French layout)
eu: Suitzarra (diseinu frantsesa)

en: Swiss (German layout)
eu: Suitzarra (diseinu alemana)

en: Switching from ext2 to ext3
eu: ext2tik ext3ra aldatzen

en: Switzerland
eu: Suitza

en: Synchronization tool
eu: Sinkronizazio tresna

en: Syslog is the facility by which many daemons use to log messages
    to various system log files.  It is a good idea to always run syslog.
eu: Syslog, daemon askok erabiltzen duten zerbitzua da, mezuak sistemako
    hainbat egunkari-fitxategitan sartzeko.  Komeni izaten da syslog beti exekutatzea.

en: System
eu: Sistema

en: System Options
eu: Sistemaren Aukerak

en: System mode
eu: Sistema modua

en: TCP/Socket Printer Options
eu: TCP/Socket inprimagailuaren aukerak

en: TV card
eu: Telebista-txartela

en: TV norm:
eu: TB araua :

en: Table
eu: Taula

en: Tajik keyboard
eu: Tajikistango teklatua

en: Tajikistan
eu: Tadjikistan

en: Tape
eu: Zinta

en: Terminal-based
eu: Terminalean oinarritua

en: Test
eu: Froga

en: Test of the configuration
eu: Konfigurazioaren proba

en: Test page(s) have been sent to the printer.
    It may take some time before the printer starts.
eu: Proba-orria(k) inprimagailura bidali dira.
    Denbora pixka bat igaro liteke inprimatzen hasi arte.

en: Test page(s) have been sent to the printer.
    It may take some time before the printer starts.
    Printing status:
    %s
eu: Proba-orria(k) inprimagailura bidali dira.
    Denbora pixka bat igaro liteke inprimatzen hasi arte.
    Inprimatze-egoera:
    %s

en: Test pages
eu: Proba-orriak

en: Testing your connection...
eu: Konexioa probatzen...

en: Thai keyboard
eu: Thailandiako teklatua

en: Thailand
eu: Thailandia

en: Thank you for choosing Mandrake Linux 9.1
eu: Eskerrik asko Mandrake Linux 9.1 aukeratzeagatik

en: The %s is not supported by this version of Mandrake Linux.
eu: Mandrake Linux bertsio honek ez du %s onartzen.

en: The DHCP end range
eu: DHCP-ren eremu amaiera

en: The DHCP start range
eu: DHCP-ren eremu hasiera

en: The DNS Server IP
eu: DNS Zerbitzariaren IP

en: The DrakX Partitioning wizard found the following solutions:
eu: DrakX Partizio-morroiak irtenbide hauek aurkitu ditu:

en: The FAT resizer is unable to handle your partition, 
    the following error occured: %s
eu: FAT tamaina-aldatzaileak ezin du zure partizioa maneiatu, 
    errore hau gertatu da: %s

en: The K Desktop Environment, the basic graphical environment with a collection of accompanying tools
eu: KDE, K Desktop Environment, hainbat tresna duen oinarrizko ingurune grafikoa.

en: The Local Network did not finish with `.0', bailing out.
eu: Sare lokalak ez du `.0' amaieran; irteten.

en: The MandrakeSecurity range includes the Multi Network Firewall product (M.N.F.)
eu: MandrakeSecurity aukeren artean Multi Network Firewall (M.N.F.) produktua dauka

en: The URL must begin with http:// or https://
eu: URLak http:// edo https:// hasiera izan behar du

en: The auto install can be fully automated if wanted,
    in that case it will take over the hard drive!!
    (this is meant for installing on another box).
    
    You may prefer to replay the installation.
eu: Auto-instalazioa erabat automatiza daiteke nahi izanez gero,
    kasu horretan, disko gogorra hartuko du!!
    (beste makina batean instalatzeko pentsatua da aukera hau).
    
    Beharbada nahiago izango duzu instalazioa errepikatzea.

en: The backup partition table has not the same size
    Still continue?
eu: Babeskopiako partizio-taulak ez du tamaina bera
    Jarraitu hala ere?

en: The change is done, but to be effective you must logout
eu: Aldaketa egin da, baina, eragina izan dezan, saioa amaitu behar duzu

en: The default lease (in seconds)
eu: Jatorrizko alokatze denbora (segundutan)

en: The encryption keys do not match
eu: Enkriptatze-gakoak ez datoz bat

en: The floppy has been successfully generated.
    You may now replay your installation.
eu: Disketea behar bezala sortu da.
    Orain zure instalazioa errepika dezakezu.

en: The following packages are going to be installed
eu: Ondorengo pakete hauek instalatuko dira

en: The following packages are going to be removed
eu: Ondorengo pakete hauek kenduko dira

en: The following packages will be removed to allow upgrading your system: %s
    
    
    Do you really want to remove these packages?
eu: Ondorengo paketeak zure sistema eguneratu ahal izateko ezabatuko dira: %s
    
    
    Pakete hauek ezabatu nahi dituzu?

en: The following printers are configured. Double-click on a printer to change its settings; to make it the default printer; or to view information about it.
eu: Ondoko inprimagailuak daude konfiguratuta. Ezarpenak aldatzeko, inprimagailu bat lehenesteko edo informazioa ikusteko, egin klik bikoitza inprimagailu batean.

en: The following printers are configured. Double-click on a printer to change its settings; to make it the default printer; to view information about it; or to make a printer on a remote CUPS server available for Star Office/OpenOffice.org/GIMP.
eu: Ondoko inprimagailuak daude konfiguratuta. Egin klik bikoitza inprimagailu batean ezarpenak aldatzeko, inprimagailua lehenesteko, informazioa ikusteko, edo urruneko CUPS zerbitzari bateko inprimagailu bat Star Office/OpenOffice.org-rentzat erabilgarri egiteko.

en: The highlighted entry will be booted automatically in %d seconds.
eu: Nabarmendutako sarrera automatikoki abiaraziko da %d segundotan.

en: The inkjet printer drivers provided by Lexmark only support local printers, no printers on remote machines or print server boxes. Please connect your printer to a local port or configure it on the machine where it is connected to.
eu: Lexmark-en Inkjet inprimagailu-kontrolatzaileek inprimagailu lokalak soilik onartzen dituzte, ez urruneko makinetako inprimagailuak edo inprimaketa-zerbitzariak. Konektatu zure inprimagailua ataka lokal batera edo konfigura ezazu konektatuta dagoen makinan.

en: The internal domain name
eu: Barneko domeinu izena

en: The internet superserver daemon (commonly called inetd) starts a
    variety of other internet services as needed. It is responsible for starting
    many services, including telnet, ftp, rsh, and rlogin. Disabling inetd disables
    all of the services it is responsible for.
eu: Interneteko superzerbitzariaren daemon-ak (normalki inetd deitua) beste
    hainbat Internet-zerbitzu abiarazten ditu, behar izan ahala. Zerbitzu asko abiarazten ditu,
    hala nola telnet, ftp, rsh, eta rlogin. inetd desgaitzean bere ardurapeko
    zerbitzu guztiak desgaitzen dira.

en: The maximum lease (in seconds)
eu: Alokatze denbora handiena (segundutan)

en: The model is correct
eu: Modeloa zuzena da

en: The most common way to connect with adsl is pppoe.
    Some connections use pptp, a few use dhcp.
    If you don't know, choose 'use pppoe'
eu: adsl-rekin konektatzeko modurik ohikoena pppoe da.
    Konexio batzuek pptp erabiltzen dute, bakan batzuek dhcp.
    Ez badakizu, aukeratu 'erabili pppoe'

en: The network access was not running and could not be started. Please check your configuration and your hardware. Then try to configure your remote printer again.
eu: Sarerako sarbidea ez dago martxan eta ezin da abiarazi. Begiratu konfigurazioa eta hardwarea ondo dauden. Gero saiatu berriro urruneko inprimagailua konfiguratzen.

en: The network configuration done during the installation cannot be started now. Please check whether the network is accessable after booting your system and correct the configuration using the Mandrake Control Center, section "Network & Internet"/"Connection", and afterwards set up the printer, also using the Mandrake Control Center, section "Hardware"/"Printer"
eu: Instalazioan egindako sare-konfigurazioa ezin da abiarazi orain. Berrabiarazi sistema eta begiratu ea sarean sartzen zaren eta, ondoren, zuzendu konfigurazioa Mandrake Kontrol Zentroko "Sarea eta Internet"/"Konexioa" atalean, eta gero konfiguratu inprimagailua, Mandrake Kontrol Zentroan bertan, "Hardwarea"/"Inprimagailua" atalean.

en: The official MandrakeSoft store
eu: MandrakeSoft denda ofiziala

en: The old "%s" driver is blacklisted.
    
    It has been reported to oops the kernel on unloading.
    
    The new "%s" driver'll only be used on next bootstrap.
eu: "%s" gidari zaharra zerrenda beltzean dago.
    
    Kerneletik deskargatzerakoan arazoak sortzen dituela txostendu da.
    
    "%s" gidari berria hurrengo bootstrap-ean erabiliko da soilik.

en: The package %s is needed. Install it?
eu: %s paketea behar da. Instalatu nahi duzu?

en: The package %s needs to be installed. Do you want to install it?
eu: %s paketea instalatu egin behar da. Instalatu nahi duzu?

en: The passwords do not match
eu: Pasahitzak ez datoz bat

en: The per-user sharing uses the group "fileshare". 
    You can use userdrake to add a user to this group.
eu: Erabiltzaileen araberako konpartitzeak "fileshare". 
    taldea erabiltzen du. Userdrake erabil dezakezu talde 
    honetan erabiltzeak gehitzeko.

en: The port number should be an integer!
eu: Ataka-zenbakiak osoko zenbakia izan behar du!

en: The portmapper manages RPC connections, which are used by
    protocols such as NFS and NIS. The portmap server must be running on machines
    which act as servers for protocols which make use of the RPC mechanism.
eu: Ataka-mapatzaileak RPC konexioak kudeatzen ditu. Konexio horiek
    NFS eta NIS moduko protokoloek erabiltzen dituzte. RPC mekanismoa erabiltzen duten
    protokoloen zerbitzari gisa jokatzen duten makinetan aktibatu behar da
    ataka-maparen zerbitzaria.

en: The printer "%s" already exists,
    do you really want to overwrite its configuration?
eu: "%s" inprimagailua badago lehendik ere,
    bere konfigurazioa gainidatzi nahi duzu?

en: The printer "%s" is set as the default printer now.
eu: "%s" inprimagailua lehenetsi gisa ezarri da orain.

en: The printer "%s" was successfully added to Star Office/OpenOffice.org/GIMP.
eu: "%s" inprimagailua behar bezala gehitu da Star Office/OpenOffice.org/GIMP-n.

en: The printer "%s" was successfully removed from Star Office/OpenOffice.org/GIMP.
eu: "%s" inprimagailua behar bezala kendu da Star Office/OpenOffice.org/GIMP-tik.

en: The printing system (%s) will not be started automatically when the machine is booted.
    
    It is possible that the automatic starting was turned off by changing to a higher security level, because the printing system is a potential point for attacks.
    
    Do you want to have the automatic starting of the printing system turned on again?
eu: (%s) inprimatze-sistema ez da automatikoki hasiko makina abiarazten denean.
    
    Baliteke abiarazte automatikoa desaktibatuta egotea segurtasun-maila handiagora aldatu delako, eta inprimatze-sistema eraso-gune potentziala delako.
    
    Inprimatze-sistema automatikoki hastea berriro aktibatu nahi duzu?

en: The routed daemon allows for automatic IP router table updated via
    the RIP protocol. While RIP is widely used on small networks, more complex
    routing protocols are needed for complex networks.
eu: Routed daemon-arekin IP bidatze-taula automatikoki egunera daiteke,
    RIP protokoloaren bidez. RIP asko erabiltzen da sare txikietan, baina
    banabide-protokolo konplexuagoak behar dira sare konplexuetan.

en: The rstat protocol allows users on a network to retrieve
    performance metrics for any machine on that network.
eu: rstat protokoloari esker, sareko erabiltzaileek sare horretako 
    edozein makinaren performantzia nolakoa den jakin dezakete.

en: The rusers protocol allows users on a network to identify who is
    logged in on other responding machines.
eu: rusers protokoloak sare bateko erabiltzaileei beste makina batzuetan
    nor sartzen den identifikatzeko aukera ematen die.

en: The rwho protocol lets remote users get a list of all of the users
    logged into a machine running the rwho daemon (similiar to finger).
eu: rwho protokoloak urruneko erabiltzaileei rwho daemon-a (finger-en antzekoa)
    duen makina batean sartutako erabiltzaile guztien zerrenda eman diezaieke.

en: The setup has already been done, and it's currently enabled.
eu: Konfigurazioa eginda dago, eta orain gaituta dago.

en: The setup has already been done, but it's currently disabled.
eu: Konfigurazioa eginda dago, baina orain desgaituta dago.

en: The setup of Internet Connection Sharing has already been done.
    It's currently enabled.
    
    What would you like to do?
eu: Interneteko konexioa konpartitzeko konfigurazioa eginda dago.
    Gaituta dago orain.
    
    Zer egin nahi duzu?

en: The success of MandrakeSoft is based upon the principle of Free Software. Your new operating system is the result of collaborative work on the part of the worldwide Linux Community
eu: MandrakeSoft-en arrakastaren funtsa software librearen printzipioa da. Zure sistema eragile berria mundu osoko Linux komunitatearen elkarlanaren emaitza da

en: The training program has been created to respond to the needs of both end users and experts (Network and System administrators)
eu: Entrenamendu programa bien, erabiltzaileen eta espertuen (Sare eta Sistema administratzaileak), beharrei erantzuteko sortu da

en: The two critical parameters are the vertical refresh rate, which is the rate
    at which the whole screen is refreshed, and most importantly the horizontal
    sync rate, which is the rate at which scanlines are displayed.
    
    It is VERY IMPORTANT that you do not specify a monitor type with a sync range
    that is beyond the capabilities of your monitor: you may damage your monitor.
     If in doubt, choose a conservative setting.
eu: Bi parametro kritikoak freskatze-maiztasun bertikala eta sinkronizazio-maiztasun
    horizontala dira. Lehenengoak pantaila osoa freskatzeko maiztasuna 
    zehazten du eta bigarrenak, eskaneatze-lerroak bistaratzekoa.
    
    OSO GARRANTZITSUA da zure monitoreak onar dezakeena baino sinkronizazio-balio 
     handiagoko monitorerik ez zehaztea: monitorea honda dezakezu.
     Zalantzarik baduzu, aukeratu ezarpen kontserbadore bat.

en: The user name is too long
eu: Erabiltzaile-izena luzeegia da

en: The user name must contain only lower cased letters, numbers, `-' and `_'
eu: Erabiltzaile-izenak minuskulaz idatzitako letrak, zenbakiak, `-' eta `_' soilik izan ditzake

en: Theme installation failed!
eu: Gai instalazioak hutsegin du!

en: Theme name
eu: Gaiaren izena

en: Themes
eu: Gaiak

en: There are already some restrictions, and more automatic checks are run every night.
eu: Murriztapen batzuk daude, eta egiaztapen automatiko gehiago gauero egiten dira.

en: There are no printers found which are directly connected to your machine
eu: Ez dira inprimagailurik aurkitu zure makinara zuzenean lotuta

en: There is already a partition with mount point %s
eu: Jadanik badago %s muntatze-puntua duen partizio bat

en: There is no existing partition to use
eu: Ez dago erabiltzeko moduko partiziorik

en: There is no medium or it is write-protected for device %s.
    Please insert one.
eu: Ez dago euskarririk edo idazketarako babestuta dago %s gailuan.
    Sartu bat mesedez.

en: There is only one configured network adapter on your system:
    
    %s
    
    I am about to setup your Local Area Network with that adapter.
eu: Sare-moldagailu konfiguratu bakarra dago zure sisteman:
    
    %s
    
    Zure sare lokala moldagailu horrekin konfiguratzera noa.

en: There was an error installing packages:
eu: Errore bat izan da paketeak instalatzean:

en: There was an error ordering packages:
eu: Errore bat izan da paketeak ordenatzean:

en: There was an error while scanning for TV channels
eu: Errore bat izan da TB kateak bilatzerakoan

en: There's no known OSS/ALSA alternative driver for your sound card (%s) which currently uses "%s"
eu: Ez dago OSS/ALSA gidari alternatibo ezagunik zure (%s) soinu txartelarentzat, orain "%s" erabiltzen du

en: There's no known driver for your sound card (%s)
eu: Ez dago zure soinu txartelarentzako gidari ezagunik (%s)

en: These commands you can also use in the "Printing command" field of the printing dialogs of many applications, but here do not supply the file name because the file to print is provided by the application.
eu: Komando horiek aplikazio askotako inprimatze-elkarrizketetako "Inprimatzeko komandoa" eremuan erabil ditzakezu ere, baina hor ez eman fitxategi-izena, inprimatu behar den fitxategia aplikazioak ematen baitu.

en: These options can backup and restore all files in your /etc directory.
eu: Aukera horiek /etc direktorioko fitxategi guztiak kopiatu eta leheneratu ditzakete.

en: This command you can also use in the "Printing command" field of the printing dialogs of many applications. But here do not supply the file name because the file to print is provided by the application.
eu: Komando hau aplikazio askotako inprimatze-elkarrizketetako "Inprimatzeko komandoa" eremuan ere erabil dezakezu. Baina hor ez eman fitxategi-izena, inprimatu behar den fitxategia aplikazioak ematen baitu.

en: This directory should remain within the root filesystem
eu: Direktorio honek erroko fitxategi-sisteman egon behar du

en: This encryption key is too simple (must be at least %d characters long)
eu: Enkriptatze-gako hau sinpleegia da (gutxienez %d karaktere izan behar ditu)

en: This firewall product includes network features that allow you to fulfill all your security needs
eu: Suhesi produktu honek zure segurtasun beharrak hasetzeko aukera emango dizun sareko ezaugarriak ditu

en: This floppy is not FAT formatted
eu: Diskete honek ez du FAT formaturik

en: This interface has not been configured yet.
    Launch the configuration wizard in the main window
eu: Interfaze hau ez dago konfiguratuta.
    Abiarazi konfigurazio-morroia leiho nagusian

en: This is HardDrake, a Mandrake hardware configuration tool.
    Version:
eu: HardDrake da hau, Mandrakeren hardware ezarpen tresna bat.
    Bertsioa:

en: This is a mandatory package, it can't be unselected
eu: Nahitaezko paketea da, ezin da desautatu

en: This is similar to the previous level, but the system is entirely closed and security features are at their maximum.
eu: Aurreko mailan oinarritua, baina sistema erabat itxita dago.
    Segurtasun-eginbideak maximoan jarrita daude.

en: This is the standard security recommended for a computer that will be used to connect to the Internet as a client.
eu: Hau da Internetera bezero gisa konektatzeko erabiliko diren ordenagailuentzat gomendatzen den segurtasun estandarra.

en: This label is already used
eu: Etiketa hau jadanik erabili da

en: This level is to be used with care. It makes your system more easy to use,
    but very sensitive. It must not be used for a machine connected to others
    or to the Internet. There is no password access.
eu: Maila hau kontuz erabili behar da. Sistema erabilerrazagoa izango da, baina
    oso erraz erasotzekoa: ez da erabili behar beste ordenagailu batzuekin edo 
    Internetekin konektatuta dauden makinetan. Ez dago pasahitzik.

en: This may take a moment to erase the media.
eu: Euskarria ezabatzeak denbora tarte bat har dezake.

en: This may take a moment to generate the keys.
eu: Honek giltzak sortzeko denbora tarte bat behar du.

en: This package loads the selected keyboard map as set in
    /etc/sysconfig/keyboard.  This can be selected using the kbdconfig utility.
    You should leave this enabled for most machines.
eu: Pakete honek hautatutako teklatu-mapa kargatzen du
    /etc/sysconfig/keyboard fitxategian ezarritakoaren arabera.  kbdconfig utilitatearen bidez hauta daiteke teklatu-mapa.
    Zerbitzu hau gaituta uztea komeni da makina gehienetan.

en: This package must be upgraded.
    Are you sure you want to deselect it?
eu: Pakete hau bertsio-berritu beharrean dago
    Ziur zaude desautatu nahi duzula?

en: This partition can't be used for loopback
eu: Partizio hau ezin da atzera-begiztarako erabili

en: This partition is not resizeable
eu: Partizio honi ezin zaio tamaina aldatu

en: This password is too short (it must be at least %d characters long)
eu: Pasahitz hau sinpleegia da (gutxienez %d karaktere izan behar ditu)

en: This password is too simple
eu: Pasahitz hau sinpleegia da

en: This product is available on MandrakeStore website
eu: Produktu hau MandrakeStore webgunean eskuragarri dago

en: This theme does not yet have a bootsplash in %s !
eu: Gai honek ez dauka oraindik abiapen-irudirik %s-n!

en: This user name has already been added
eu: Erabiltzaile-izen hau gehituta dago jadanik

en: This will take a few minutes.
eu: Honek minutu batzuk beharko ditu.

en: Time remaining
eu: Geratzen den denbora

en: Timezone
eu: Ordu-zona

en: To activate the mouse,
eu: Sagua aktibatzeko,

en: To be able to print with your Lexmark inkjet and this configuration, you need the inkjet printer drivers provided by Lexmark (http://www.lexmark.com/). Click on the "Drivers" link. Then choose your model and afterwards "Linux" as operating system. The drivers come as RPM packages or shell scripts with interactive graphical installation. You do not need to do this configuration by the graphical frontends. Cancel directly after the license agreement. Then print printhead alignment pages with "lexmarkmaintain" and adjust the head alignment settings with this program.
eu: Lexmark inkjet eta konfigurazio honekin inprimatu ahal izateko, Lexmark-ek emandako inkjet inprimagailu-gidariak behar dituzu (http://www.lexmark.com/). Klikatu "Drivers" estekan. Gero aukeratu eredua eta ondoren "Linux" sistema eragile gisa. Gidariak RPM pakete gisa edo instalazio grafiko interaktiboa duten shell script gisa egoten dira. Ez da beharrezkoa konfigurazio hau bitarteko grafikoen bidez egitea. Ezeztatu zuzenean lizentzia-kontratuaren ondoren. Gero inprimatu inprimatze-burua lerrokatzeko orriak "lexmarkmaintain"ekin eta doitu burua lerrokatzeko ezarpenak programa honekin.

en: To get a list of the options available for the current printer click on the "Print option list" button.
eu: Uneko inprimagailuaren aukera erabilgarrien zerrenda eskuratzeko, egin klik "Inprimatzeko aukeren zerrenda" botoian.

en: To have more partitions, please delete one to be able to create an extended partition
eu: Partizio gehiago edukitzeko, ezabatu horietako bat partizio hedatu bat sortu ahal izateko

en: To know about the options available for the current printer read either the list shown below or click on the "Print option list" button.%s%s
eu: Uneko inprimagailuak dituen aukerak ezagutzeko, irakurri ondoko zerrenda edo egin klik "Inprimatu aukeren zerrenda" botoian.%s%s

en: To print a file from the command line (terminal window) use the command "%s <file>" or "%s <file>".
eu: Fitxategi bat komando-lerrotik (terminal-leihoa) inprimatzeko, erabili "%s <fitxategia>" komandoa edo "%s <fitxategia>".

en: To print a file from the command line (terminal window) use the command "%s <file>".
eu: Fitxategi bat komando-lerrotik (terminal-leihoa) inprimatzeko, erabili "%s <fitxategia>" komandoa.

en: To print a file from the command line (terminal window) you can either use the command "%s <file>" or a graphical printing tool: "xpp <file>" or "kprinter <file>". The graphical tools allow you to choose the printer and to modify the option settings easily.
eu: Fitxategi bat komando-lerrotik (terminal-leihoa) inprimatzeko, "%s <fitxategia>" komandoa edo inprimatze-tresna grafiko bat erabil dezakezu: "xpp <fitxategia>" edo "kprinter <fitxategia>". Tresna grafikoak inprimagailua hautatzeko eta aukeren ezarpenak erraz aldatzeko erabiltzen dira.

en: To print on a NetWare printer, you need to provide the NetWare print server name (Note! it may be different from its TCP/IP hostname!) as well as the print queue name for the printer you wish to access and any applicable user name and password.
eu: NetWare inprimagailuan inprimatzeko, NetWare inprimaketa-zerbitzariaren izena eman behar duzu (Oharra! baliteke bere TCP/IP ostalari-izena desberdina izatea!) eta baita atzitu nahi duzun inprimagailuaren inprimaketa-ilararen izena eta erabiltzaile-izenak eta pasahitzak ere.

en: To print to a SMB printer, you need to provide the SMB host name (Note! It may be different from its TCP/IP hostname!) and possibly the IP address of the print server, as well as the share name for the printer you wish to access and any applicable user name, password, and workgroup information.
eu: SMB inprimagailuan inprimatzeko, SMB ostalari-izena eman behar duzu (Oharra! Baliteke TCP/IP ostalari-izena desberdina izatea!) eta beharbada inprimaketa-zerbitzariaren IP helbidea eta baita atzitu nahi duzun inprimagailuaren konpartitze-izena eta erabiltzaile-izenak, pasahitzak eta lantalde-informazioa ere.

en: To print to a TCP or socket printer, you need to provide the host name or IP of the printer and optionally the port number (default is 9100). On HP JetDirect servers the port number is usually 9100, on other servers it can vary. See the manual of your hardware.
eu: TCP edo Socket inprimagailu batera inprimatzeko, inprimagailuaren ostalari-izena edo IP eta, nahi baduzu, portu zenbakia (jatorrian 9100 da) eman behar dituzu. HP HP JetDirect zerbitzarietan portu-zenbakia normalki 9100 izaten da, beste zerbitzari batzuetan aldatu egin daiteke. Begiratu zure hardwarearen eskuliburuan.

en: To share your own knowledge and help build Linux tools, join the discussion forums you'll find on our "Community" webpages
eu: Zure jakinduria elkarbanatzeko eta Linux tresnak eraikitzen laguntzeko, egin zaitez gure "Komunitate" web-orrian aurkituko dituzun eztabaida-taldeen partaide

en: To use a remote lpd printer, you need to supply the hostname of the printer server and the printer name on that server.
eu: Urruneko lpd inprimagailua erabiltzeko, inprimagailu-zerbitzariaren ostalari-
    izena eta zerbitzari horretako inprimagailu-izena eman behar dituzu.

en: To use this saved packages selection, boot installation with ``linux defcfg=floppy''
eu: Gordetako pakete-hautapen hau erabiltzeko, abiarazi instalazioa ``linux defcfg=floppy''rekin

en: Toggle between flat and group sorted
eu: Txandakatu alfabetikoaren eta taldeka ordenatuaren artean

en: Toggle to expert mode
eu: Aldatu aditu modura

en: Toggle to normal mode
eu: Aldatu modu normalera

en: Tools for your Palm Pilot or your Visor
eu: Palm Pilot edo Visor-erako tresnak

en: Tools to create and burn CD's
eu: CDak sortzeko eta grabatzeko tresnak

en: Tools to ease the configuration of your computer
eu: Zure ordenagailuaren konfigurazioa errazteko tresnak

en: Total Progress
eu: Guztizko progresioa

en: Total progess
eu: Aurrerapen guztia

en: Total size: %d / %d MB
eu: Guztira: %d / %d MB

en: Track network card id (useful for laptops)
eu: Sare-txartelaren identifikazioa (eramangarrientzat baliagarria)

en: Transfer
eu: Transferitu

en: Transfer printer configuration
eu: Transferitu inprimagailu-konfigurazioa

en: Transfer successful
    You may want to verify you can login to the server with:
    
    ssh -i %s %s\@%s
    
    without being prompted for a password.
eu: Transferentzia arrakastatsua
    Zerbitzarian saioa hasi dezakezula frogatu dezakezu honela:
    
    ssh -i %s %s\@%s
    
    eta ez zaizu pasahitzik eskatuko.

en: Transferring %s...
eu: %s transferitzen...

en: Transform your machine into a powerful Linux server with a few clicks of your mouse: Web server, mail, firewall, router, file and print server, ...
eu: Bihur ezazu zure makina zerbitzari ahaltsu, saguaren klik gutxi batzuk eginez: Web zerbitzaria, posta, suhesia, routerra, fitxategi eta inprimaketa zerbitzaria, ...

en: Trinidad and Tobago
eu: Trinidad eta Tobago

en: True Type fonts installation
eu: True Type letra-tipoen instalazioa

en: True Type install done
eu: True Type instalazioa eginda

en: Truly minimal install (especially no urpmi)
eu: Instalazio minimo-minimoa (batez ere, urpmi gabe)

en: Trying to rescue partition table
eu: Partizio-taula berreskuratzen saiatzen

en: Tuner type:
eu: Sintonizatzaile mota :

en: Turkey
eu: Turkia

en: Turkish (modern "Q" model)
eu: Turkiarra (modernoa "Q" eredua)

en: Turkish (traditional "F" model)
eu: Turkiarra (tradizionala "F" eredua)

en: Turks and Caicos Islands
eu: Turk eta Caico uharteak

en: Turn your machine into a reliable server
eu: Bihurtu zure makina zerbitzari fidagarria

en: Type
eu: Mota

en: Type of install
eu: Instalazio-mota

en: Type:
eu: Mota:

en: Type:
eu: Mota:

en: UK keyboard
eu: Erresuma Batuko teklatua

en: URL should begin with 'ftp:' or 'http:'
eu: URLaren hasieran 'ftp:' edo 'http:' egon behar da

en: US keyboard
eu: Estatu Batuetako teklatua

en: US keyboard (international)
eu: AEBetako teklatua (nazioartekoa)

en: USA (broadcast)
eu: AEB (bcast)

en: USA (cable)
eu: AEB (kablea)

en: USA (cable-hrc)
eu: AEB (kablea-hrc)

en: Ukraine
eu: Ukraina

en: Ukrainian
eu: Ukrainarra

en: Unable to fork: %s
eu: Ezin da bikoiztu: %s

en: Unable to properly close mkbootdisk: 
     %s 
     %s
eu: Ezin da mkbootdisk behar bezala itxi: 
     %s 
     %s

en: Unable to start live upgrade !!!
eu: Ezin da bertsio-berritzea abiarazi!!!

en: Under Devel ... please wait.
eu: Garatzen... itxaron.

en: Undo
eu: Desegin

en: Uninstall Fonts
eu: Desinstalatu letra-tipoak

en: United Arab Emirates
eu: Arabiar Emirerri Batuak

en: United Kingdom
eu: Erresuma Batua

en: United States
eu: Estatu Batuak

en: United States Minor Outlying Islands
eu: Estatu Batuetako kanpoaldeko uharte txikiak

en: Unknown Model
eu: Modelo ezezaguna

en: Unknown model
eu: Modelo ezezaguna

en: Unknown|CPH05X (bt878) [many vendors]
eu: Ezezaguna|CPH05X (bt878) [saltzaile ugari]

en: Unknown|CPH06X (bt878) [many vendors]
eu: Ezezaguna|CPH06X (bt878) [saltzaile ugari]

en: Unknown|Generic
eu: Ezezaguna|Generikoa

en: Unkown driver
eu: Gidari ezezaguna

en: Unmount
eu: Desmuntatu

en: Unsafe
eu: Ez-segurua

en: Unselect fonts installed
eu: Desautatu instalatutako letra-tipoak

en: Unselected All
eu: Desautatutako guztiak

en: Up
eu: Gora

en: Updating package selection
eu: Pakete-hautapena eguneratzen

en: Uruguay
eu: Uruguai

en: Use CD/DVDROM to backup
eu: Erabili CD/DVDROMa babeskopia egiteko

en: Use Expect for SSH
eu: Erabili Expect SSH-rentzako

en: Use Hard Disk to backup
eu: Erabili disko gogorra babeskopia egiteko

en: Use Incremental Backups  (do not replace old backups)
eu: Erabili babeskopia inkrementalak (ez ordeztu kopia zaharrak)

en: Use Xinerama extension
eu: Erabili Xinerama hedapena

en: Use ``%s'' instead
eu: Erabili ``%s'' horren ordez

en: Use ``Unmount'' first
eu: Erabili ``Desmuntatu'' lehendabizi

en: Use auto detection
eu: Erabili auto-detekzioa

en: Use daemon
eu: Erabili daemon-a

en: Use existing partitions
eu: Lehendik dagoen partizioa erabili

en: Use fdisk
eu: Erabili fdisk

en: Use for loopback
eu: Erabili atzera-begiztarako

en: Use free space
eu: Erabili leku librea

en: Use group id for execution
eu: Erabili taldearen id exekuziorako

en: Use incremental backup  (do not replace old backups)
eu: Erabili babeskopia inkrementala (ez ordeztu kopia zaharrak)

en: Use libsafe for servers
eu: Erabili libsafe zerbitzarietarako

en: Use network connection to backup
eu: Erabili sareko konexioa babeskopia egiteko

en: Use owner id for execution
eu: Erabili jabearen id exekuziorako

en: Use quota for backup files.
eu: Erabili kuota babeskopia-fitxategientzat

en: Use tape to backup
eu: Erabili zinta babeskopia egiteko

en: Use the %c and %c keys for selecting which entry is highlighted.
eu: Erabili %c eta %c teklak zein sarrera nabarmenduko den hautatzeko.

en: Use the Windows partition for loopback
eu: Erabili Windows partizioa atzera-begiztarako

en: Use the free space on the Windows partition
eu: Erabili Windows-en partizioko leku librea

en: Use the full power of the GNU gcc 3 compiler as well as the best Open Source development environments
eu: GNU gcc 3 konpilatzailearen indar osoa erabili, baita Iturburu Irekiko garapen ingurune onenak ere

en: Used for directory:
     only owner of directory or file in this directory can delete it
eu: Direktorioentzako erabilia:
     direktorio edo fitxategiaren jabeak bakarrik direktorio honetan ezabatu dezake

en: User
eu: Erabiltzailea

en: User interfaces
eu: Erabiltzaile-interfazeak

en: User list to restore (only the most recent date per user is important)
eu: Leheneratzeko erabiltzaile-zerrenda (erabiltzaile bakoitzaren datu berrienak bakarrik dira garrantzitsuak)

en: User name
eu: Erabiltzaile-izena

en: Username
eu: Erabiltzaile-izena

en: Username required
eu: Erabiltzaile-izena behar da

en: Users
eu: Erabiltzaileak

en: Various
eu: Hainbat

en: Vendor
eu: Saltzailea

en: Version: %s
eu: Bertsioa: %s

en: Vertical refresh rate
eu: Freskatze-maiztasun bertikala

en: Video mode
eu: Bideo modua

en: Video players and editors
eu: Bideo-erreproduzigailuak eta editoreak

en: Vietnamese "numeric row" QWERTY
eu: Vietnamdarra QWERTY "ilara numerikoa"

en: View Backup Configuration.
eu: Ikusi babeskopiaren konfigurazioa

en: Virgin Islands (British)
eu: Birjina Uharteak (Britainiarrak)

en: Virgin Islands (U.S.)
eu: Birjina Uharteak (Amerikarrak)

en: WARNING
eu: ADI

en: WARNING!
    
    DrakX will now resize your Windows partition. Be careful:
    this operation is dangerous. If you have not already done
    so, you should first exit the installation, run scandisk
    under Windows (and optionally run defrag), then restart the
    installation. You should also backup your data.
    When sure, press Ok.
eu: KONTUZ!
    
    DrakX Windows partizioari tamaina aldatzera doa. Kontuz ibili:
    eragiketa hau arriskutsua da. Inoiz ez baduzu horrelakorik egin, 
    hobe izango duzu instalaziotik irten eta scandisk exekutatzea 
    Windows-en (eta nahi izanez gero defrag); gero, hasi berriro 
    instalazioarekin. Datuen babeskopia egitea ere komeni da.
    Ziur zaudenean, sakatu Ados.

en: WARNING: this device has been previously configured to connect to the Internet.
    Simply accept to keep this device configured.
    Modifying the fields below will override this configuration.
eu: ABISUA: Gailu hau Internetera konektatzeko konfiguratu da aldez aurretik.
    Gailu hau konfiguratuta mantentzeko, onartu, besterik gabe.
    Ondoko eremuak aldatzen badituzu konfigurazio hau gainidatziko da.

en: Wait please
eu: Itxaron

en: Want to know more about the Open Source community?
eu: Iturburu Irekiaren Komunitateari buruz gehiago jakin nahi?

en: Warning
eu: Kontuz

en: Warning! An existing firewalling configuration has been detected. You may need some manual fixes after installation.
eu: Kontuz! Lehendik dagoen suebaki-konfigurazio bat detektatu da. Beharbada eskuz konponketa batzuk egin beharko dituzu instalazioaren ondoren.

en: Warning, another Internet connection has been detected, maybe using your network
eu: Kontuz, beste Internet konexio bat detektatu da, agian zure sarea erabiltzen ariko da

en: Warning, the network adapter (%s) is already configured.
    
    Do you want an automatic re-configuration?
    
    You can do it manually but you need to know what you're doing.
eu: Kontuz, sare-moldagailua (%s) jadanik konfiguratuta dago.
    
    Automatikoki birkonfiguratu nahi duzu?
    
    Eskuz egin dezakezu, baldin eta zertan zabiltzan badakizu.

en: Warning: testing this graphic card may freeze your computer
eu: Adi: txartel grafiko hau frobatzeak zure konputagailua blokeatu dezake

en: We are now going to configure the %s connection.
eu: %s konexioa konfiguratuko dugu orain.

en: Web Server
eu: Web Zerbitzaria

en: WebDAV is a protocol that allows you to mount a web server's directory
    locally, and treat it like a local filesystem (provided the web server is
    configured as a WebDAV server). If you would like to add WebDAV mount
    points, select "New".
eu: WebDAV, web zerbitzari baten direktorioa zurean muntatu eta bertako fitxategi
    sistema balitz moduan erabiltzeko aukera ematen dizun protokolo bat da (web
    zerbitzaria WebDAV zerbitzari bezala konfiguratuta badago). WebDAV muntaia
    puntuak gehitu nahi bazenitu, hautatu "Berria".

en: WebDAV remote site already in sync!
eu: Urruneko WebDAV gunea dagoeneko sinkronizatuta!

en: WebDAV transfer failed!
eu: WebDAV transferentziak hutsegin du!

en: Webmin Service
eu: Webmin Zerbitzua

en: Welcome To Crackers
eu: Ongi etorri Crackers-era

en: Welcome to %s
eu: Ongi etorri %s(e)ra

en: Welcome to %s the operating system chooser!
    
    Choose an operating system from the list above or
    wait %d seconds for default boot.
eu: Ongi etorri %s sistema eragilearen aukeratzailera!
    
    Aukeratu sistema eragile bat goiko zerrendan edo
    itxaron %d segundo lehenetsitako abiorako.

en: Welcome to GRUB the operating system chooser!
eu: Ongi etorri GRUB sistema eragilearen aukeratzailera!

en: Welcome to The Network Configuration Wizard.
    
    We are about to configure your internet/network connection.
    If you don't want to use the auto detection, deselect the checkbox.
eu: Ongi etorri Sarea konfiguratzeko morroira
    
    Zure Internet/sare-konexioa konfiguratzera goaz.
    Ez baduzu auto-detekzioa erabili nahi, desautatu kontrol-laukia.

en: Welcome to the Internet Connection Sharing utility!
    
    %s
    
    Click on Configure to launch the setup wizard.
eu: Ongi etorri Interneteko konexioa konpartitzeko utilitatera!
    
    %s
    
    Egin klik 'Konfiguratu'n instalazio-morroia abiarazteko.

en: Welcome to the Open Source world
eu: Ongi etorri iturburu irekiaren mundura

en: Welcome to the mail configuration utility.
    
    Here, you'll be able to set up the alert system.
eu: Ongi etorri posta konfiguratzeko utilitatera.
    
    Hemen zure alerta sistema ezarri ahal izango duzu.

en: West Europe
eu: Europa Mendebaldea

en: Western Sahara
eu: Mendebaldeko Sahara

en: What
eu: Zer

en: What kind is your ISDN connection?
eu: Nolakoa da zure ISDN konexioa?

en: What kind of card do you have?
eu: Nolako txartela duzu?

en: What norm is your TV using?
eu: Zein arau erabiltzen du zure TB?

en: What type of partitioning?
eu: Nolako partizioa?

en: Wheel
eu: Gurpila

en: When
eu: Noiz

en: Where
eu: Non

en: Where do you want to install the bootloader?
eu: Non instalatu nahi duzu abioko kargatzailea?

en: Where do you want to mount %s?
eu: Non muntatu nahi duzu %s?

en: Where do you want to mount device %s?
eu: Non muntatu nahi duzu %s gailua?

en: Whether you choose to teach yourself online or via our network of training partners, the Linux-Campus catalogue prepares you for the acknowledged LPI certification program (worldwide professional technical certification)
eu: Zeure buruari lerroan edo gure entrenamendu kide sarearen bitartez irakastea erabakitzen baduzu, Linux-Campus katalogoak LPI zertifikazio ezagunaren programarako prestatuko zaitu (mundu zabaleko zertifikazio tekniko profesionala)

en: Which %s driver should I try?
eu: Zein %s kontrolatzaile probatu behar dut?

en: Which ISDN configuration do you prefer?
    
    * The Old configuration uses isdn4net. It contains powerful
      tools, but is tricky to configure, and not standard.
    
    * The New configuration is easier to understand, more
      standard, but with less tools.
    
    We recommand the light configuration.
eu: Zein ISDN konfigurazio duzu nahiago?
    
    * Konfigurazio zaharrak isdn4net erabiltzen du. Tresna ahaltsuak
      dauzka, baina korapilatsua da konfiguratzeko, eta ez da estandarra.
    
    * Konfigurazio berria errazagoa da ulertzeko, estandarragoa,
      baina tresna gutxiago ditu.
    
    Konfigurazio erraza gomendatzen dugu.

en: Which configuration of XFree do you want to have?
eu: XFree-ren zein konfigurazio izan nahi duzu?

en: Which dhcp client do you want to use?
    Default is dhcp-client.
eu: Zein dhcp bezero erabili nahi duzu?
    Lehenetsia dhcp-client da

en: Which disk do you want to move it to?
eu: Zein diskotara eraman nahi duzu?

en: Which filesystem do you want?
eu: Zein fitxategi-sistema nahi duzu?

en: Which is your timezone?
eu: Zein da zure ordu-zona?

en: Which partition do you want to resize?
eu: Zein partiziori aldatu nahi diozu tamaina?

en: Which partition do you want to use for Linux4Win?
eu: Zein partizio erabili nahi duzu Linux4Win-erako?

en: Which printer model do you have?
eu: Zein inprimagailu-modelo daukazu?

en: Which printing system (spooler) do you want to use?
eu: Zein inprimatze-sistema (spooler) erabili nahi duzu?

en: Which protocol do you want to use?
eu: Zein protokolo erabili nahi duzu?

en: Which sector do you want to move it to?
eu: Zein sektoretara eraman nahi duzu?

en: Which services would you like to allow the Internet to connect to?
eu: Zein zerbitzuetara konektatzen utzi nahi duzu Internetetik?

en: Which size do you want to keep for Windows on
eu: Zein tamaina utzi nahi duzu Windows-entzat

en: Which type of entry do you want to add?
eu: Zer sarrera-mota gehitu nahi duzu?

en: Which username
eu: Zein Erabiltzaile-izena

en: Windows (FAT32)
eu: Windows(FAT32)

en: Windows Domain
eu: Windows Domeinua

en: Windows Migration tool
eu: Windows Migrazio tresna

en: With X
eu: Xrekin

en: With basic documentation (recommended!)
eu: Oinarrizko dokumentazioarekin (gomendatua)

en: With this option you will be able to restore any version
     of your /etc directory.
eu: Aukera honekin /etc direktorioaren edozein bertsio leheneratu
    ahal izango duzu.

en: With this security level, the use of this system as a server becomes possible.
    The security is now high enough to use the system as a server which can accept
    connections from many clients. Note: if your machine is only a client on the Internet, you should choose a lower level.
eu: Segurtasun-maila honekin, sistema hau erabil liteke zerbitzari gisa.
    Segurtasun hau nahikoa da sistema bezero askoren konexioak onartzen dituen 
    zerbitzari gisa erabili ahal izateko. Oharra: zure makina Interneteko bezero soila bada, hobe duzu maila apalagoa.

en: Wizard
eu: Morroia

en: Wizard Configuration
eu: Morroiaren konfigurazioa

en: Wizard...
eu: Morroia...

en: Workgroup
eu: Lantaldea

en: Workstation
eu: Lan-estazioa

en: Would you like to allow users to share some of their directories?
    Allowing this will permit users to simply click on "Share" in konqueror and nautilus.
    
    "Custom" permit a per-user granularity.
eu: Erabiltzaileei beraien direktorioetako batzuk elkarbanatzen utzi nahi zenieke?
    Baimena ematen baduzu konqueror eta nautilus-en "Elkarbanatu" gainean klik eginez egin ahalko dute.
    
    "Pertsonalizatua" erabiliz erabiltzaile bakoitzarentzako ezarpena zehaztu daiteke.

en: Write %s
eu: Idatzi %s

en: Write Config
eu: Idatzi Ezarpena

en: X server
eu: X zerbitzaria

en: XFree %s with 3D hardware acceleration
eu: XFree %s 3D hardware-azelerazioarekin

en: XFree %s with EXPERIMENTAL 3D hardware acceleration
eu: XFree %s 3D hardware-azelerazio ESPERIMENTALAREKIN

en: XFree configuration
eu: XFree konfigurazioa

en: XFree86 driver: %s
eu: XFree86 kontrolatzailea: %s

en: XFree86 server: %s
eu: XFree86 zerbitzaria: %s

en: XawTV isn't installed!
eu: XawTV ez dago instalatuta!

en: XawTV isn't installed!
    
    
    If you do have a TV card but DrakX has neither detected it (no bttv nor saa7134
    module in "/etc/modules") nor installed xawtv, please send the
    results of "lspcidrake -v -f" to "install\@mandrakesoft.com"
    with subject "undetected TV card".
    
    
    You can install it by typing "urpmi xawtv" as root, in a console.
eu: XawTV ez dago instalatuta!
    
    
    TB txartela badaukazu baino DrakX-ek ez badudu detektatu (bttv edo saa7134 modulurik ez
    "/etc/modules" kokapenean) ez eta xawtv instalatu ere, mesedez bidali
    "lspcidrake -v -f"-ek sortzen duen irteera "install\@mandrakesoft.com"
    helbidera gai bezala "undetected TV card" jarrita.
    
    
    XawTV instalatu dezakezu kontsolatik root bezala "urpmi xawtv" idatzita.

en: Xinetd Service
eu: Xinetd Zerbitzua

en: Xpmac (installation display driver)
eu: Xpmac (instalazioaren bistaratze-kontrolatzailea)

en: Yaboot mode
eu: Yaboot modua

en: Yes
eu: Bai

en: Yes, I want autologin with this (user, desktop)
eu: Bai, automatikoki honekin hasi nahi dut (erabiltzailea, mahaigaina)

en: You are about to configure an Auto Install floppy. This feature is somewhat dangerous and must be used circumspectly.
    
    With that feature, you will be able to replay the installation you've performed on this computer, being interactively prompted for some steps, in order to change their values.
    
    For maximum safety, the partitioning and formatting will never be performed automatically, whatever you chose during the install of this computer.
    
    Do you want to continue?
eu: Auto-instalazioko diskete bat konfiguratzera zoaz. Eginbide hau arriskutsu samarra da eta kontuz ibili behar da.
    
    Eginbide honekin, ordenagailu honetan egin duzun instalazioa errepikatu ahal izango duzu, eta urrats batzuetan datuak eskatuko zaizkizu interaktiboki, balioak aldatu ahal izateko.
    
    Ahalik eta segurtasun handiena izateko, partizioa egitea eta formateatzea ez dira inoiz automatikoki egingo, berdin dio zer aukeratu duzun ordenagailu hau instalatu duzunean.
    
    Jarraitu nahi duzu ?

en: You are about to configure your computer to share its Internet connection.
    With that feature, other computers on your local network will be able to use this computer's Internet connection.
    
    Make sure you have configured your Network/Internet access using drakconnect before going any further.
    
    Note: you need a dedicated Network Adapter to set up a Local Area Network (LAN).
eu: Zure konputagailua Interneteko konexioa banatu dezan konfiguratzera zoaz.
    Eginbide horrekin, zure bertoko sareko konputagailuek zure konputagailuaren Internet konexioa erabili ahal izango dute.
    
    Zure Sare/Internet sarbidea drakconnect erabiliz konfiguratu duzula
    ziurtatu aurrera egin aurretik.
    
    Adi: Sare-moldagailu dedikatu bat behar duzu Bertako Eremuko Sare (LAN) bat konfiguratzeko.

en: You are about to install the printing system %s on a system running in the %s security level.
    
    This printing system runs a daemon (background process) which waits for print jobs and handles them. This daemon is also accessable by remote machines through the network and so it is a possible point for attacks. Therefore only a few selected daemons are started by default in this security level.
    
    Do you really want to configure printing on this machine?
eu: %s inprimatze-sistema segurtasun-maila %sn dabilen sisteman instalatzera zoaz.
    
    Inprimatze-sistema honek inprimatze-lanei itxaroteko eta lanak maneiatzeko daemon (atzeko planoko prozesu) bat exekutatzen du. Daemon hori urruneko makinek ere atzitu dezakete sarearen bitartez eta hala, erasoak jasateko gunea izan daiteke. Beraz, daemon hautatu bakan batzuk besterik ez dira abiarazten lehenespenez segurtasun-maila honetan.
    
    Makina honetan konfiguratu nahi duzu inprimaketa?

en: You are about to set up printing to a Windows account with password. Due to a fault in the architecture of the Samba client software the password is put in clear text into the command line of the Samba client used to transmit the print job to the Windows server. So it is possible for every user on this machine to display the password on the screen by issuing commands as "ps auxwww".
    
    We recommend to make use of one of the following alternatives (in all cases you have to make sure that only machines from your local network have access to your Windows server, for example by means of a firewall):
    
    Use a password-less account on your Windows server, as the "GUEST" account or a special account dedicated for printing. Do not remove the password protection from a personal account or the administrator account.
    
    Set up your Windows server to make the printer available under the LPD protocol. Then set up printing from this machine with the "%s" connection type in Printerdrake.
eu: Windows-eko pasahitza duen kontu bati inprimaketa ezartzera zoaz. Samba bezeroaren softwareak daukan egitura akats batek eraginda, pasahitza ageriko testu bezala jartzen da, Windows zerbitzarira inprimaketa lana bidaltzen duen Samba bezeroaren komando lerroan. Beraz makina hau erabiltzen duen edozein erabiltzailek pasahitza pantailan erakutsi dezake "ps auxwww" bezalako komandoak erabiliz.
    
    Aukera hauetako bat erabiltzea gomendatzen dugu (edozein modutara ziurtatu behar duzu zure bertoko sareko makinek soilik dutela zure Windows zerbitzarira sarrera, adibidez suhesi baten bitartez):
    
    Erabili pasahitzik-gabeko kontua zure Windows zerbitzarian, "GUEST" kontua esaterako, edo inprimatzeko sortutako kontu berezia. Ez ezabatu pasahitz babesa kontu pertsonal bati edo administradore kontuari.
    
    Ezarri zure Windows zerbitzaria, inprimagailua LPD protokoloarekin eskuragarri egon dadin. Ezarri gero inprimagailua makina honetan "%s" koneksio motarekin Printdraken.

en: You are configuring an OKI laser winprinter. These printers
    use a very special communication protocol and therefore they work only when connected to the first parallel port. When your printer is connected to another port or to a print server box please connect the printer to the first parallel port before you print a test page. Otherwise the printer will not work. Your connection type setting will be ignored by the driver.
eu: OKI laser winprinter inprimagailua konfiguratzen ari zara. Inprimagailu horiek oso komunikazio-protokolo berezia erabiltzen dute eta beraz paraleloko lehen atakara konektatuta soilik funtzionatzen dute. Inprimagailua beste ataka batera edo inprimaketa-zerbitzari batera konektatuta badago, konektatu inprimagailua paraleloko lehen atakarekin probako orria inprimatu aurretik. Bestela, inprimagailuak ez du funtzionatuko. Zure konexio-motaren ezarpena ez du kontuan hartuko kontrolatzaileak.

en: You are currently connected to the Internet.
eu: Orain Internetekin konektatuta zaude.

en: You are currently using %s as your boot manager.
    Click on Configure to launch the setup wizard.
eu: Orain %s erabiltzen ari zara Abioko Kudeatzaile gisa.
    Egin klik 'Konfiguratu'n instalazio-morroia abiarazteko.

en: You are going to configure a remote printer. This needs working network access, but your network is not configured yet. If you go on without network configuration, you will not be able to use the printer which you are configuring now. How do you want to proceed?
eu: Urruneko inprimagailu bat konfiguratzera zoaz. Sarerako sarbidea behar duzu horretarako, baina sarea konfiguratu gabe dago. Aurrera jarraitzen baduzu sarea konfiguratu gabe, ezin izango duzu orain konfiguratzen ari zaren inprimagailua erabili. Zer egin nahi duzu?

en: You are not currently connected to the Internet.
eu: Orain ez zaude Internetekin konektatuta.

en: You can also use the graphical interface "xpdq" for setting options and handling printing jobs.
    If you are using KDE as desktop environment you have a "panic button", an icon on the desktop, labeled with "STOP Printer!", which stops all print jobs immediately when you click it. This is for example useful for paper jams.
eu: "xpdq" interfaze grafikoa ere erabil dezakezu aukerak ezartzeko eta inprimatze-lanak maneiatzeko.
    KDE erabiltzen baduzu mahaigaineko ingurune gisa, "estualdi-botoi" bat egongo da, "GELDITU inprimagailua!" dioena, eta inprimatze-lan guztiak berehala etengo ditu bertan klik egitean. Papera trabatzen denean eta horrelakoetan erabili ohi da.

en: You can configure each parameter of the module here.
eu: Moduluaren parametro bakoitza konfiguratu dezakezu hemen.

en: You can copy the printer configuration which you have done for the spooler %s to %s, your current spooler. All the configuration data (printer name, description, location, connection type, and default option settings) is overtaken, but jobs will not be transferred.
    Not all queues can be transferred due to the following reasons:
eu: %s spooler-erako egin duzun inprimagailu-konfigurazioa %s spooler-era (uneko spooler-era) kopia dezakezu. Konfigurazio-datu guztiak (inprimagailuaren izena, azalpena, kokalekua, 
    konexio-mota eta aukera-ezarpenak lehenetsiak) hartuko ditu, baina lanak ez dira transferituko.
    Ilara guztiak ezin dira transferitu, ondorengo arrazoiak direla eta:

en: You can enter miscellaneous ports. 
    Valid examples are: 139/tcp 139/udp.
    Have a look at /etc/services for information.
eu: Beste portu batzu sartu ditzakezu.
    Adibide onargarriak dira: 139/tcp 139/udp.
    Begiratu /etc/services informazioa jasotzeko.

en: You can export using NFS or Samba. Please select which you'd like to use.
eu: NFS edo Samba erabiliz esporta dezakezu. Zein nahi duzu

en: You can now partition %s.
    When you are done, don't forget to save using `w'
eu: Orain egin dezakezu %s partizioa.
    Egin ondoren, ez ahaztu `w' erabiliz gordetzea

en: You can specify directly the URI to access the printer. The URI must fulfill either the CUPS or the Foomatic specifications. Note that not all URI types are supported by all the spoolers.
eu: Inprimagailua atzitzeko URIa zuzenean zehatz dezakezu. URIak CUPS edo Foomatic zehaztapenak bete behar ditu. Kontuan izan spooler guztiek ez dituztela URI mota guztiak onartzen.

en: You can't create a new partition
    (since you reached the maximal number of primary partitions).
    First remove a primary partition and create an extended partition.
eu: Ezin duzu partizio berria sortu
    (izan daitezkeen partizio primario kopuru handiena duzulako).
    Lehenik ezabatu partizio primario bat eta sortu partizio hedatu bat.

en: You can't install the bootloader on a %s partition
eu: Abioko kargatzailea ezin da %s partizio batean instalatu

en: You can't select this package as there is not enough space left to install it
eu: Ezin duzu pakete hori hautatu: ez dago instalatzeko lekurik

en: You can't select/unselect this package
eu: Ezin duzu pakete hau hautatu/desautatu

en: You can't unselect this package. It is already installed
eu: Ezin duzu pakete hau desautatu. Dagoeneko instalatuta dago

en: You can't unselect this package. It must be upgraded
eu: Ezin duzu pakete hau desautatu. Bertsio-berritu egin behar da

en: You can't use JFS for partitions smaller than 16MB
eu: Ezin da JFS erabili 16MB baino gutxiagoko partizioetarako

en: You can't use ReiserFS for partitions smaller than 32MB
eu: Ezin da ReiserFS erabili 32MB baino gutxiagoko partizioetarako

en: You can't use a LVM Logical Volume for mount point %s
eu: Ezin da LVM bolumen logikoa erabili %s muntatze-punturako

en: You can't use an encrypted file system for mount point %s
eu: Ezin da fitxategi-sistema enkriptatua erabili %s muntatze-punturako

en: You decided to install the bootloader on a partition.
    This implies you already have a bootloader on the hard drive you boot (eg: System Commander).
    
    On which drive are you booting?
eu: Partizio batean abioko kargatzailea instalatzea erabaki duzu.
    Horrek esan nahi du baduzula abioko kargatzaile bat abioko unitatean (adib.: System Commander).
    
    Zein da zure abioko unitatea?

en: You don't have a swap partition.
    
    Continue anyway?
eu: Ez duzu swap partiziorik
    
    Jarraitu hala ere?

en: You don't have an Internet connection.
    Create one first by clicking on 'Configure'
eu: Ez duzu Interneteko konexiorik.
    Sortu bat lehendabizi, 'Konfiguratu'n klik eginda

en: You don't have any configured interface.
    Configure them first by clicking on 'Configure'
eu: Ez duzu interfaze konfiguraturik.
    Konfigura itzazu lehendabizi, 'Konfiguratu'n klik eginda

en: You have a hole in your partition table but I can't use it.
    The only solution is to move your primary partitions to have the hole next to the extended partitions.
eu: Hutsune bat duzu partizio-taulan baina ezin dut erabili.
    Irtenbide bakarra lehen mailako partizioak mugitzea da, hutsunea partizio hedatuen ondoren gera dadin

en: You have configured multiple ways to connect to the Internet.
    Choose the one you want to use.
eu: Internetera konektatzeko modu bat baino gehiago konfiguratu duzu.
    Aukeratu erabili nahi duzuna.

en: You have more than one hard drive, which one do you install linux on?
eu: Disko gogor bat baino gehiago duzu, zeinetan instalatuko duzu linux?

en: You have transferred your former default printer ("%s"), Should it be also the default printer under the new printing system %s?
eu: Zure lehengo inprimagailu lehenetsia ("%s") transferitu duzu, Inprimagailu lehenetsia izan behar du %s inprimatze-sistema berrian ere?

en: You haven't selected any group of packages.
    Please choose the minimal installation you want:
eu: Ez duzu talde edo paketerik hautatuta
    Nahi duzun gutxieneko instalazioa hautatu behar duzu

en: You may need to change your Open Firmware boot-device to
     enable the bootloader.  If you don't see the bootloader prompt at
     reboot, hold down Command-Option-O-F at reboot and enter:
     setenv boot-device %s,\\:tbxi
     Then type: shut-down
    At your next boot you should see the bootloader prompt.
eu: Baliteke Open Firmware abioko gailua aldatu behar izatea
     abioko kargatzailea gaitzeko.  Berrabiaraztean abioko kargatzailearen gonbita ez
     baduzu ikusten, eduki sakatuta Command-Option-O-F abiaraztean eta sartu:
     setenv boot-device %s,\\:tbxi
     Gero, idatzi: shut-down
    Hurrengo abiaraztean abioko kargatzailearen gonbita ikusi behar duzu.

en: You may now provide options to module %s.
    Note that any address should be entered with the prefix 0x like '0x123'
eu: Orain %s moduluaren aukerak ezarri ditzakezu
    Ohartu sartzen den edozein helbide 0x aurrizkiarekin jarri behar dela, adib. '0x123'

en: You may now provide options to module %s.
    Options are in format ``name=value name2=value2 ...''.
    For instance, ``io=0x300 irq=7''
eu: Orain %s moduluari bere aukerak eman diezazkiokezu.
    Aukerak ``izena=balioa izena2=balioa2 ...'' formatuan daude.
    Adibidez, ``io=0x300 irq=7''

en: You must also format %s
eu: %s ere formateatu behar duzu

en: You must choose an image file first!
eu: Irudi fitxategi bat hautatu behar duzu lehenik!

en: You must choose/enter a printer/device!
eu: Inprimagailua/gailua aukeratu/adierazi behar duzu!

en: You must enter a device or file name!
eu: Gailua edo fitxategi-izena adierazi behar duzu!

en: You must have a FAT partition mounted in /boot/efi
eu: FAT partizio bat eduki behar duzu /boot/efi-n muntatuta

en: You must have a root partition.
    For this, create a partition (or click on an existing one).
    Then choose action ``Mount point'' and set it to `/'
eu: Erroko partizioa eduki behar duzu.
    Horretarako, sortu partizio bat (edo egin klik lehendik dagoen batean).
    Gero aukeratu ``Muntatze-puntua'' ekintza eta ezarri `/'

en: You must specify a kernel image
eu: Nukleo-imajina bat zehaztu behar duzu

en: You must specify a root partition
eu: Erroko partizio bat zehaztu behar duzu

en: You need a true filesystem (ext2/ext3, reiserfs, xfs, or jfs) for this mount point
eu: Egiazko fitxategi-sistema (ext2/ext3, reiserfs, xfs, or jfs) behar duzu muntatze-puntu honentzako

en: You need to reboot for the partition table modifications to take place
eu: Berrabiarazi egin behar duzu partizio-taulako aldaketek eragina izateko

en: You will receive an alert if the load is higher than this value
eu: Karga balio hau baino handiagoa bada, abisua jasoko duzu

en: You'll need to reboot before the modification can take place
eu: Berrabiarazi egin beharko duzu aldaketek eragina izan dezaten

en: Your Windows partition is too fragmented. Please reboot your computer under Windows, run the ``defrag'' utility, then restart the Mandrake Linux installation.
eu: Zure Windows partizioa fragmentatuegia dago, exekutatu ``defrag'' lehendabizi

en: Your card can have 3D hardware acceleration support but only with XFree %s,
    NOTE THIS IS EXPERIMENTAL SUPPORT AND MAY FREEZE YOUR COMPUTER.
    Your card is supported by XFree %s which may have a better support in 2D.
eu: Zure txartelak 3D hardware-azelerazioaren euskarria izan dezake, baina XFree %s(r)ekin soilik,
    KONTUAN IZAN EUSKARRI ESPERIMENTALA DELA ETA ORDENAGAILUA BLOKEA DEZAKEELA.Zure txartelak XFree %s euskarria du, eta horrek euskarri hobea izan dezake 2Dan.

en: Your card can have 3D hardware acceleration support but only with XFree %s.
    Your card is supported by XFree %s which may have a better support in 2D.
eu: Zure txartelak 3D hardware-azelerazioaren euskarria eduki dezake, baina XFree %s(r)ekin soilik.
    Zure txartelak XFree %s euskarria du, eta horrek euskarri hobea izan dezake 2Dan.

en: Your card can have 3D hardware acceleration support with XFree %s,
    NOTE THIS IS EXPERIMENTAL SUPPORT AND MAY FREEZE YOUR COMPUTER.
eu: Zure txartelak 3D hardware-azelerazioaren euskarria izan dezake XFree %s(r)ekin,
    KONTUAN IZAN EUSKARRI ESPERIMENTALA DELA ETA ORDENAGAILUA BLOKEA DEZAKEELA.

en: Your card can have 3D hardware acceleration support with XFree %s.
eu: Zure txartelak 3D hardware-azelerazioaren euskarria izan dezake XFree %s(r)ekin.

en: Your choice? (0/1, default `%s')
eu: Zure aukera? (0/1, lehenetsia `%s' da)

en: Your choice? (default %s)
eu: Zure aukera? (%s lehenetsia)

en: Your choice? (default `%s'%s)
eu: Zure aukera? (lehenetsia: `%s'%s)

en: Your graphic card seems to have a TV-OUT connector.
    It can be configured to work using frame-buffer.
    
    For this you have to plug your graphic card to your TV before booting your computer.
    Then choose the "TVout" entry in the bootloader
    
    Do you have this feature?
eu: Dirudienez zure txartela grafikoak TV-OUT konektorea dauka.
    Frame-bufferra erabiliz lanegin dezan konfiguratu daiteke.
    
    Honetarako txartela grafikoa TBri lotu behar diozu konputagailua abiatu aurretik.
    Ondoren hautatu "TVout" sarrera abiapen-zamatzailean
    
    Ezaugarri hau badaukazu?

en: Your multi-function device was configured automatically to be able to scan. Now you can scan with "scanimage" ("scanimage -d hp:%s" to specify the scanner when you have more than one) from the command line or with the graphical interfaces "xscanimage" or "xsane". If you are using the GIMP, you can also scan by choosing the appropriate point in the "File"/"Acquire" menu. Call also "man scanimage" on the command line to get more information.
    
    Do not use "scannerdrake" for this device!
eu: Zure funtzio-anitzeko gailua automatikoki konfiguratu zen eskaneatu ahal izateko. Orain "scanimage"rekin eskanea dezakezu ("scanimage -d hp:%s" eskanerra zehazteko, bat baino gehiago badituzu) komando-lerrotik edo "xscanimage" edo "xsane" interfaze grafikoekin. GIMP erabiltzen baduzu, "File"/"Acquire" menuko puntu egokiaren bidez ere eskanea dezakezu. Informazio gehiago nahi baduzu, deitu "man scanimage" komando-lerroan.
    
    Ez erabili "scannerdrake" gailu honekin!

en: Your personal phone number
eu: Zure telefono-zenbakia

en: Your printer belongs to the group of GDI laser printers (winprinters) sold by different manufacturers which uses the Zenographics ZJ-stream raster format for the data sent to the printer. The driver for these printers is still in a very early development stage and so it will perhaps not always work properly. Especially it is possible that the printer only works when you choose the A4 paper size.
    
    Some of these printers, as the HP LaserJet 1000, for which this driver was originally created, need their firmware to be uploaded to them after they are turned on. In the case of the HP LaserJet 1000 you have to search the printer's Windows driver CD or your Windows partition for the file "sihp1000.img" and upload the file to the printer with one of the following commands:
    
         lpr -o raw sihp1000.img
         cat sihp1000.img > /dev/usb/lp0
    
    The first command can be given by any normal user, the second must be given as root. After having done so you can print normally.
eu: Zure inprimagailua ekoizle desberdinek saltzen dituzten GDI laser inprimagailuen (winprinters) taldekoa da, Zenographics ZJ-stream raster formatua erabiltzen dute datuak inprimagailura bidaltzeko. Inprimagailu hauentzako gidaria hasierako garapen egoeran dago eta horregatik baliteke beti behar bezala ez ibiltzea. Bereziki posible da inprimagailuak A4 paper neurria aukeratzen duzunean bakarrik lanegitea.
    
    Inprimagailu hauetako batzuei, HP LaserJet 1000 esaterako, jatorrian gidaria beretzako sortu zen, pizterakoan beraien firmwarerra zamatu behar zaie. HP LaserJet 1000-ren kasuan inprimagailuaren Windows gidari CDa edo zure Windows partizioa behatu behar duzu "sihp1000.img" fitxategiaren bila eta inprimagailuari zamatu behar diozu ondorengo komandoetako batekin:
    
         lpr -o raw sihp1000.img
         cat sihp1000.img > /dev/usb/lp0
    
    Lehenengo komandoa edozein erabiltzaile arruntak eman dezake, bigarrena root bezala eman behar da. Hori egin ondoren normaltasunez inprimatu dezakezu.

en: Your printer model
eu: Zure inprimagailu-modeloa

en: Your printer was configured automatically to give you access to the photo card drives from your PC. Now you can access your photo cards using the graphical program "MtoolsFM" (Menu: "Applications" -> "File tools" -> "MTools File Manager") or the command line utilities "mtools" (enter "man mtools" on the command line for more info). You find the card's file system under the drive letter "p:", or subsequent drive letters when you have more than one HP printer with photo card drives. In "MtoolsFM" you can switch between drive letters with the field at the upper-right corners of the file lists.
eu: Zure inprimagailua automatikoki konfiguratu zen zure PC-tik argazki txartel unitateetara sarrera emateko. Orain "MtoolsFM" programa grafikoa erabiliz (Menua: "Aplikazioak" -> "Fitxategi tresnak" -> "MTools Fitxategi Kudeatzailea") edo "mtools" komando lerroko utilitatea erabiliz (sartu "man mtools" komando lerroan informazio gehiago jasotzeko) zure argazki txartelak atzitu ditzakezu. Txartelaren fitxategi-sistema "p:" unitate hizkipean aurkituko duzu, edo ondorengo hizkietan argazki txartela duten HP inprimagailu bat baino gehiago baduzu. "MtoolsFM" tresnan unitate hizki artean mugitu zaitezke fitxategi-zerrenden goi-eskuin ertzetan dagoen eremua erabiliz.

en: Your system does not have enough space left for installation or upgrade (%d > %d)
eu: Zure sistemak ez du nahikoa leku instalatzeko edo bertsio-berritzeko (%d > %d)

en: Your system is low on resources. You may have some problem installing
    Mandrake Linux. If that occurs, you can try a text install instead. For this,
    press `F1' when booting on CDROM, then enter `text'.
eu: Sistemak baliabide gutxi ditu. Arazoak izan ditzakezu Mandrake 
    Linux instalatzeko. Horrela bada, testu-instalazioa egiten saia zaitezke. Horretarako,
    sakatu `F1' CDROMetik abiaraztean, gero sartu `text'.

en: Yugoslavian (latin)
eu: Jugoslaviarra (latindarra)

en: Zimbabwe
eu: Zimbawe

en: a number
eu: zenbaki bat

en: access to X programs
eu: X programen atzipena

en: access to administrative files
eu: administrazio-fitxategien atzipena

en: access to compilation tools
eu: Konpilaketa tresnen atzipena

en: access to network tools
eu: sareko tresnen atzipena

en: access to rpm tools
eu: rpm tresnen atzipena

en: across Network
eu: sarean zehar

en: activate now
eu: aktibatu orain

en: add a rule
eu: Arau bat gehitu

en: alert configuration
eu: abisu-konfigurazioa

en: allow "su"
eu: onartu "su"

en: apmd is used for monitoring battery status and logging it via syslog.
    It can also be used for shutting down the machine when the battery is low.
eu: apmd bateriaren egoera kontrolatzeko eta syslog-en jasotzeko erabiltzen
    da. Bateria gutxi dagoenean makina itzaltzeko ere erabil daiteke.

en: boot disk creation
eu: abioko disketea sortu

en: browse
eu: arakatu

en: busmouse
eu: bus-sagua

en: but not matching
eu: bat ez badatoz

en: cable connection detected
eu: kable bidezko konexioa detektatu da

en: choose device
eu: Aukeratu gailua

en: choose image file
eu: aukeratu irudi fitxategia

en: chunk size
eu: zatiaren tamaina

en: class of hardware device
eu: hardware gailu klasea

en: click here if you are sure.
eu: egin klik hemen, ziur bazaude.

en: comma separated numbers
eu: komaz banaturiko zenbakiak

en: comma separated strings
eu: komaz banaturiko karaktere-hilarak

en: commands before booting, or 'c' for a command-line.
eu: komandoak editatzeko, edo 'c' komando-lerroa nahi baduzu.

en: compact
eu: trinkotu

en: connecting to Bugzilla wizard ...
eu: Bugzilla morroira konektatzen ...

en: consolehelper missing
eu: consolehelper falta da

en: could not find any font in your mounted partitions
eu: ezin izan da letra-tiporik aurkitu muntatutako partizioetan

en: could not find any font.
eu: ezin izan da letra-tiporik aurkitu.

en: cron is a standard UNIX program that runs user-specified programs
    at periodic scheduled times. vixie cron adds a number of features to the basic
    UNIX cron, including better security and more powerful configuration options.
eu: cron UNIX programa estandar bat da, erabiltzaileak zehaztutako programak
    programatutako orduan exekutatzen dituena. vixie cron-ek hainbat eginbide 
    gehitzen dizkio oinarrizko UNIX cron-i, hala nola segurtasun hobea eta konfigurazio-aukera ahaltsuagoak.

en: daily
eu: egunero

en: deactivate now
eu: desaktibatu orain

en: default
eu: lehenetsia

en: delete
eu: ezabatu

en: detected %s
eu: %s detektatua

en: detected on port %s
eu: %s atakan detektatua

en: device
eu: gailua

en: dhcpd Config...
eu: dhcpd Ezarpena...

en: dhcpd Server Configuration
eu: dhcpd Zerbitzari Konfigurazioa

en: disable
eu: desgaitu

en: dismiss
eu: itxi

en: done
eu: eginda

en: drakfirewall configurator
    
    Make sure you have configured your Network/Internet access with
    drakconnect before going any further.
eu: drakfirewall konfiguratzailea
    
    Zure Sare/Internet sarbidea drakconnect erabiliz konfiguratu duzula
    ziurtatu aurrera egin aurretik.

en: drakfirewall configurator
    
    This configures a personal firewall for this Mandrake Linux machine.
    For a powerful and dedicated firewall solution, please look to the
    specialized MandrakeSecurity Firewall distribution.
eu: drakfirewall konfiguratzailea
    
    Honek Mandrake Linux makina honentzako suhesi pertsonala konfiguratzen du.
    Suhesi izatera zuzendutako soluzio ahaltsua nahi baduzu, mesedez begiratu
    MandrakeSecurity Firewall banaketa espezializatua.

en: edit
eu: editatu

en: enable
eu: gaitu

en: enable radio support
eu: irrati euskarria gaitu

en: error unmounting %s: %s
eu: errorea %s desmuntatzean: %s

en: ethernet card(s) detected
eu: ethernet txartela(k) detektatuta

en: file list sent by FTP: %s
eu: FTP bitartez bidalitako fitxategi-zerrenda: %s

en: files sending by FTP
eu: fitxategiak FTP bidez bidaltzen

en: final resolution
eu: azken erresoluzioa

en: first step creation
eu: Lehenengo urratsaren sorrera

en: force
eu: behartu

en: group
eu: taldea

en: group :
eu: taldea :

en: hard disk model
eu: disko zurrun eredua

en: here if no.
eu: egin klik hemen, ziur ez bazaude.

en: high
eu: handia

en: hourly
eu: orduero

en: if needed
eu: beharrezkoa bada

en: important
eu: garrantzitsua

en: kdesu missing
eu: kdesu falta da

en: kernel version
eu: nukleo-bertsioa

en: level
eu: maila

en: load setting
eu: kargatzeko ezarpenak

en: lpd is the print daemon required for lpr to work properly. It is
    basically a server that arbitrates print jobs to printer(s).
eu: lpd inprimaketako daemon-a da. Beharrezkoa da lpr-k ondo funtziona
    dezan. Inprimatze-lanak inprimagailu(eta)ra esleitzen dituen zerbitzaria da.

en: matching
eu: bat badatoz

en: maybe
eu: beharbada

en: mkinitrd optional arguments
eu: aukerako mkinitrd argumentuak

en: mkraid failed
eu: mkraid-ek huts egin du

en: mkraid failed (maybe raidtools are missing?)
eu: mkraid-ek huts egin du (beharbada raid-tresnak faltako dira?)

en: monthly
eu: hilero

en: mount failed:
eu: muntatzeak huts egin du:

en: mounting partition %s in directory %s failed
eu: %s partizioa %s direktorioan muntatzeak huts egin du

en: must have
eu: ezinbestekoa

en: named (BIND) is a Domain Name Server (DNS) that is used to resolve host names to IP addresses.
eu: named (BIND) domeinu-izenen zerbitzari bat (DNS) da, ostalari-izenak ebatzi eta IP helbide bihurtzeko erabiltzen dena.

en: new
eu: berria

en: nice
eu: baliagarria

en: no fonts found
eu: ez da letra-tiporik aurkitu

en: no network card found
eu: ez da sare-txartelik aurkitu

en: none
eu: bat ere ez

en: not enough room in /boot
eu: ez dago nahiko leku /boot-en

en: number of capture buffers for mmap'ed capture
eu: mmap erabiliz eskuratzerako eskuratze buffer kopurua

en: old static device name used in dev package
eu: dev paketean erabiltzen den gailu estatikoaren izen zaharra

en: omit raid modules
eu: jaramonik ez raid moduluei

en: omit scsi modules
eu: jaramonik ez scsi moduluei

en: on CDROM
eu: CDROMean

en: on Hard Drive
eu: disko gogorrean

en: on Tape Device
eu: Zinta Gailuan

en: on channel %d id %d
eu: %d kanalean id %d

en: options description:
    
     - Backup system files:
           
    	This option allows you to backup your /etc directory,
    	which contains all configuration files. Please be
    	careful during the restore step to not overwrite:
    		/etc/passwd 
    		/etc/group 
    		/etc/fstab
    
     - Backup User files: 
    
    	This option allows you select all users that you want 
    	to backup.
    	To preserve disk space, it is recommended that you 
    	do not include the web browser's cache.
    
     - Backup Other files: 
    
    	This option allows you to add more data to save.
    	With the other backup it's not possible at the 
    	moment to select incremental backup.		
     
     - Incremental Backups:
    
    	The incremental backup is the most powerful 
    	option for backup. This option allows you 
    	to backup all your data the first time, and 
    	only the changed data afterward.
    	Then you will be able, during the restore
    	step, to restore your data from a specified
    	date.
    	If you have not selected this option all
    	old backups are deleted before each backup.
eu: aukeren azalpena:
    
     - Sistema-fitxategien babeskopia:
           
    	Aukera honen bidez konfigurazio-fitxategi guztiak dituen
    	/etc direktorioaren babeskopia egin daiteke. Kontuz ibili
    	leheneratze-urratsean, eta ez gainidatzi hauek:
    		/etc/passwd 
    		/etc/group 
    		/etc/fstab
    
     - Erabiltzaile-fitxategien babeskopia: 
    
    	Aukera honen bidez, babeskopia egiteko erabiltzaileak
    	hauta ditzakezu.
    	Disko-lekua gordetzeko, web arakatzailearen cachea ez 
    	sartzea komeni da.
    
     - Bestelako fitxategien babeskopia: 
    
    	Aukera honen bidez, gordetzeko datu gehiago gehituko dituzu.
    	Beste babeskopiekin ezin da oraindik babeskopia inkrementala hautatu.		
     
     - Babeskopia inkrementalak:
    
    	Babeskopia-aukera ahaltsuena da. Aukera honen
    	bidez, lehen aldian datu guztien babeskopia egin
    	daiteke, eta gero aldatuenak bakarrik.
    	Gero, leheneratze-urratsean, data jakin bateko
    	datuak leheneratu ahal izango dituzu.
    	Aukera hau hautatuta ez baduzu, babeskopia zahar guztiak
    	ezabatzen dira babeskopia bakoitza egin aurretik.

en: options description:
    
    Please be careful when you are using ftp backup, because only 
    backups that are already built are sent to the server.
    So at the moment, you need to build the backup on your hard 
    drive before sending it to the server.
eu: aukeren azalpena:
    
    Kontuz ftp backup erabiltzean, eginda dauden babeskopiak 
    soilik bidaliko direlako zerbitzarira.
    Beraz, orain, disko gogorrean egin behar duzu babeskopia
    zerbitzarira bidali aurretik.

en: package 'ImageMagick' is required to be able to complete configuration.
    Click "Ok" to install 'ImageMagick' or "Cancel" to quit
eu: ondo lanegin dezan ImageMagick paketea behar da.
    Klikatu "Ados" 'ImageMagick' instalatzeko edo "Etsi" irtetzeko

en: paranoid
eu: paranoidea

en: parse all fonts
eu: analizatu letra-tipo guztiak

en: partition %s
eu: %s partizioan

en: partition %s is now known as %s
eu: %s partizioa %s da orain

en: path
eu: bidea

en: permissions
eu: baimenak

en: pfm fonts conversion
eu: pfm letra-tipoen bihurketa

en: please choose the date to restore
eu: aukeratu leheneratzeko data

en: please wait during ttmkfdir...
eu: itxaron... ttmkfdir egin bitartean...

en: please wait, parsing file: %s
eu: itxaron, fitxategia analizatzen: %s

en: primary
eu: lehenengo mailakoa

en: reconfigure
eu: birkonfiguratu

en: restore description:
     
    Only the most recent date will be used, because with incremental 
    backups it is necessary to restore one by one each older backup.
    
    So if you don't want to restore a user please unselect all their
    check boxes.
    
    Otherwise, you are able to select only one of these.
    
     - Incremental Backups:
    
    	The incremental backup is the most powerful 
    	option to use. This option allows you to 
    	backup all of your data the first time, and 
    	only the changed data after.
    	So you will be able, during the restore
    	step, to restore your data from a specified
    	date.
    	If you have not selected this option all
    	old backups are deleted before each backup.
eu: leheneratze azalpena:
     
    Gertueneko data soilik erabiliko da, babeskopia inkrementalarekin
    beharrezkoa delako babeskopia zaharrak banan-banan leheneratzea.
    
    Beraz erabiltzaile bat leheneratu nahi ez baduzu, haren egiaztapen-laukietatik
    markak kendu.
    
    Bestela, hauetako bakarra hautatu ahal izango duzu
    
     - Babeskopia inkrementalak:
    
    	Babeskopia-aukera ahaltsuena da. Aukera honen
    	bidez, lehen aldian datu guztien babeskopia
    	egiteko aukera ematen du, eta gero aldatutako
    	datuak bakarrik.
    	Beraz, leheneratze-urratsean, data
    	jakin bateko datuak leheneratu ahal izango
    	dituzu.
    	Aukera hau hautatuta ez baduzu, babeskopia zahar guztiak
    	ezabatzen dira babeskopia bakoitzaren aurretik.

en: restrict
eu: murriztu

en: running
eu: martxan

en: saving Bootsplash theme...
eu: Abiapen-irudi gaia gordetzen...

en: search
eu: bilatu

en: secondary
eu: bigarren mailakoa

en: select path to restore (instead of /)
eu: hautatu leheneratzeko bidea (/ ordez)

en: select perm file to see/edit
eu: hautatu ikusi/editatzeko fitxategia

en: serial
eu: seriekoa

en: server
eu: zerbitzaria

en: service setting
eu: zerbitzuaren ezarpena

en: simple
eu: sinplea

en: sticky-bit
eu: bit-likatsua

en: stopped
eu: geldituta

en: text box height
eu: testu-lauki garaiera

en: text width
eu: testu zabalera

en: the color of the progress bar
eu: aurrerapen-barraren kolorea

en: the height of the progress bar
eu: aurrerapen-barraren garaiera

en: the list of alternative drivers for this sound card
eu: Soinu txartel honentzako gidari alternatiboen zerrenda

en: the module of the GNU/Linux kernel that handles the device
eu: gailu hori gobernatzen duen GNU/Linux kernelaren modulua

en: the progress bar x coordinate
    of its upper left corner
eu: aurrerapen-barraren goi eta
    ezker ertzaren x koordenatua

en: the progress bar y coordinate
    of its upper left corner
eu: aurrerapen-barraren goi eta
    ezker ertzaren y koordenatua

en: the vendor name of the device
eu: gailuaren saltzaile izena

en: the width of the progress bar
eu: aurrerapen-barraren zabalera

en: this is the physical bus on which the device is plugged (eg: PCI, USB, ...)
eu: hau da gailua lotzen den bus fisikoa (adib: PCI, USB, ...)

en: ttf fonts conversion
eu: ttf letra-tipoen bihurketa

en: type1inst building
eu: type1inst eraikitzen

en: use dhcp
eu: erabili dhcp

en: use pppoe
eu: erabili pppoe

en: use pptp
eu: erabili pptp

en: user
eu: Erabiltzailea

en: user :
eu: Erabiltzailea :

en: very nice
eu: oso baliagarria

en: weekly
eu: astero

en: when checked, owner and group won't be changed
eu: Markatuta dagoenean, jabea eta taldea ez dira aldatuko

en: with /usr
eu: /usr-rekin

en: x coordinate of text box
    in number of characters
eu: testu-laukiaren x koordenatua
    karaktere kopurutan

en: xfs restart
eu: xfs berrabiarazi

en: y coordinate of text box
    in number of characters
eu: testu-laukiaren y koordenatua
    karaktere kopurutan
