DrakX - en to cs translation catalogue (2059 entries)

en: 		 user name: %s
    		 on path: %s
cs: 		 uživatelské jméno: %s
    		 cesta: %s

en: 	-Hard drive.
cs: 	-Pevný disk.

en: 	-Network by FTP.
cs: 	-Sítí přes FTP.

en: 	-Network by SSH.
cs: 	-Sítí přes SSH.

en: 	-Network by rsync.
cs: 	-Sítí přes rsync.

en: 	-Network by webdav.
cs: 	-Sítí přes webdav.

en: 	-Tape
cs: 	-Páska

en: 	Backups use tar and bzip2
cs: 	Zálohování používá tar a bzip2

en: 	Backups use tar and gzip
cs: 	Zálohování používá tar a gzip

en: 	Do not include System Files
cs: 	Nezahrnout systémové soubory

en: 
    
    
    Note: if you've an ISA PnP sound card, you'll have to use the sndconfig program.  Just type "sndconfig" in a console.
cs: 
    
    
    Pozn: Pokud máte PnP zvukovou kartu na ISA, použijte program sndconfig. Spustíte ho příkazem "sndconfig" v konzoli.

en: 
    
    
    We are now going to configure the %s connection.
    
    
    Press OK to continue.
cs: 
    
    
    Nyní se bude konfigurovat připojení %s.
    
    
    Stiskněte OK pro pokračování.

en: 
    
    (WARNING! You're using XFS for your root partition,
    creating a bootdisk on a 1.44 Mb floppy will probably fail,
    because XFS needs a very large driver).
cs: 
    
    (VAROVÁNÍ! Pro kořenový oddíl používáte XFS, vytvoření 
    spouštěcí diskety bude zřejmě neúspěšné, protože XFS
    potřebuje velmi velký ovladač)

en: 
    
    To submit a bug report, click on the button report.
    This will open  a web browser window  on https://drakbug.mandrakesoft.com
     where you'll find a form to fill in.The information displayed above will be 
    transferred to that server
cs: 
    
    Chcete-li poslat hlášení o chybě, klepněte na tlačítko pro nahlášení chyby.
    Otevře se okno prohlížeče sítě Internet na adrese https://drakbug.mandrakesoft.com,
    kde najdete formulář k vyplnění. Výše zobrazené informace budou na tento server
    rovněž přeneseny.

en: 
    
    Your card currently use the %s"%s" driver (default driver for your card is "%s")
cs: 
    
    Vaše karta nyní používá ovladač %s"%s" (výchozí ovladač pro vaši kartu je "%s")

en: 
                          DrakBackup Daemon Report
cs: 
                 Report démonu pro DrackBackup

en: 
                          DrakBackup Report
cs: 
             Report programu DrackBackup

en: 
                        DrakBackup Report Details
cs: 
                   Detaily o reportu pro DrackBackup

en: 
     FTP connection problem: It was not possible to send your backup files by FTP.
cs: 
     Problémy FTP spojení: Nebylo možné poslat vaše soubory se zálohou přes FTP.

en: 
     Some errors during sendmail are caused by 
     a bad configuration of postfix. To solve it you have to
     set myhostname or mydomain in /etc/postfix/main.cf
cs: 
     Některé chyby při nastavení pošty jsou způsobeny
     špatnou konfigurací programu postfix. Pro vyřešení
     nastavte myhostname a mydomain v /etc/postfix/main.cf

en: 
    - Burn to CD
cs: 
    - Vypálit na CD

en: 
    - Daemon (%s) include:
cs: 
    - Démon (%s) zahrnuje :

en: 
    - Delete hard drive tar files after backup.
cs: 
    - Smazat pomocné tar soubory po provedení zálohy.

en: 
    - Options:
cs: 
    - Volby:

en: 
    - Other Files:
cs: 
    - Další soubory:

en: 
    - Save on Hard drive on path: %s
cs: 
    - Uložit na pevný disk do adresáře: %s

en: 
    - Save to Tape on device: %s
cs: 
    - Uložit na pásku na zařízení: %s

en: 
    - Save via %s on host: %s
cs: 
    - Uložit skrze %s na počítač: %s

en: 
    - System Files:
cs: 
    - Systémové soubory:

en: 
    - User Files:
cs: 
    - Soubory uživatelů:

en: 
    Also printers configured with the PPD files provided by their manufacturers or with native CUPS drivers cannot be transferred.
cs: 
    Také tiskárny používající PPD soubory od jejich výrobců nebo tiskárny s nativními ovladači pro CUPS nelze přenést.

en: 
    Backup Sources:
cs: 
    Zdroje pro zálohu:

en: 
    Congratulations, your printer is now installed and configured!
    
    You can print using the "Print" command of your application (usually in the "File" menu).
    
    If you want to add, remove, or rename a printer, or if you want to change the default option settings (paper input tray, printout quality, ...), select "Printer" in the "Hardware" section of the Mandrake Control Center.
cs: 
    Blahopřejeme, tiskárna je instalována a nastavena!
    
    Tisknout z aplikací lze příkazem "Tisk" (obyčejně v menu "Soubor").
    
    Pokud chcete přidat, odebrat, přejmenovat tiskárnu nebo změnit její výchozí hodnoty (typ zásobníku, kvalita tisku,...), zvolte "Tiskárna" v sekci "Hardware" v řídícím centru Mandrake.

en: 
    Drakbackup activities via %s:
cs: 
    Aktivity programu DrakBackup skrze %s:

en: 
    Drakbackup activities via CD:
cs: 
    Aktivity programu DrakBackup skrze CD:

en: 
    Drakbackup activities via tape:
cs: 
    Aktivity programu DrakBackup skrze pásku:

en: 
    If you have an ISA card, the values on the next screen should be right.
    
    If you have a PCMCIA card, you have to know the "irq" and "io" of your card.
cs: 
    Jestli máte ISA kartu, měly by být hodnoty na následující obrazovce správné.
    
    Jestli máte PCMCIA kartu, musíte znát její IRQ a IO.

en: 
    Mark the printers which you want to transfer and click 
    "Transfer".
cs: 
    Označte tiskárnu, kterou chcete přenést a stiskněte "Přenést".

en: 
    Please check all options that you need.
cs: 
    Zvolte prosím všechny volby, které potřebujete.

en: 
    Restore Backup Problems:
    
    During the restore step, Drakbackup will verify all your
    backup files before restoring them.
    Before the restore, Drakbackup will remove 
    your original directory, and you will loose all your 
    data. It is important to be careful and not modify the 
    backup data files by hand.
cs: 
    Problémy při obnově:
    
    Při obnovování DrakBackup nejdříve ověřuje všechny
    zálohované soubory.
    Před tím, než je soubor obnoven, provede DrakBackup výmaz
    původního souboru, a tak přijdete o všechna data.
    Buďte proto opatrní a nesnažte se modifikovat zálohovaná
    data ručně.

en: 
    Select the theme for
    lilo and bootsplash,
    you can choose
    them separately
cs: 
    Vyberte téma pro
    LiLo a Bootsplash,
    můžete je vybrat
    každé zvlášť

en: 
    The "%s" and "%s" commands also allow to modify the option settings for a particular printing job. Simply add the desired settings to the command line, e. g. "%s <file>".
cs: 
    Příkazy "%s" a "%s" dovolují měnit volby pro každou tiskovou úlohu. Jednoduše zadejte potřebné nastavení do příkazové řádky, např. "%s <soubor>".

en: 
    The "%s" command also allows to modify the option settings for a particular printing job. Simply add the desired settings to the command line, e. g. "%s <file>".
cs: 
    Příkaz "%s" dovoluje modifikovat volby pro každou tiskovou úlohu. Jednoduše zadejte potřebné nastavení do příkazové řádky, např. "%s<soubor>".

en: 
    There are %d unknown printers directly connected to your system
cs: 
    Našel jsem %d neznámých tiskáren přímo připojených k vašemu počítači

en: 
    There is one unknown printer directly connected to your system
cs: 
    Našel jsem jednu neznámou tiskárnu přímo připojenou k vašemu počítači

en: 
    This special Bootstrap
    partition is for
    dual-booting your system.
cs: 
    Tento speciální Boostrap
    oddíl je pro spuštění
    dalšího systému.

en: 
    Warning
    
    Please read carefully the terms below. If you disagree with any
    portion, you are not allowed to install the next CD media. Press 'Refuse' 
    to continue the installation without using these media.
    
    
    Some components contained in the next CD media are not governed
    by the GPL License or similar agreements. Each such component is then
    governed by the terms and conditions of its own specific license. 
    Please read carefully and comply with such specific licenses before 
    you use or redistribute the said components. 
    Such licenses will in general prevent the transfer,  duplication 
    (except for backup purposes), redistribution, reverse engineering, 
    de-assembly, de-compilation or modification of the component. 
    Any breach of agreement will immediately terminate your rights under 
    the specific license. Unless the specific license terms grant you such
    rights, you usually cannot install the programs on more than one
    system, or adapt it to be used on a network. In doubt, please contact 
    directly the distributor or editor of the component. 
    Transfer to third parties or copying of such components including the 
    documentation is usually forbidden.
    
    
    All rights to the components of the next CD media belong to their 
    respective authors and are protected by intellectual property and 
    copyright laws applicable to software programs.
cs: 
    Varování
    
    Přečtěte si prosím pozorně následující termíny. Pokud s nimi nesouhlasíte,
    nejste oprávněn pokračovat v instalaci následujícím CD. Stiskněte
    "Odmítnout" pro pokračování v instalaci bez tohoto média.
    
    
    Některé programy na dalším CD médiu nejsou šířeny podle licence GPL či
    podobné. Každý z těchto programů je šířen podle vlastní licence a podmínek.
    Čtete pozorně tyto licence a podmínky před tím, než začnete daný software
    používat nebo šířit.
    Některé licence zakazují přenášení, vytváření duplikatů (mimo záložní kopii),
    další šíření, dekompilaci, reverzní engineering nebo modifikaci komponent.
    Každé porušení podmínek okamžitě přerušuje vaše práva podle dané licence.
    I když dané licence dávají nějaká práva, není dovoleno instalovat daný
    program na více systémů, přizpůsobovat ho provozu na síti. V případě
    pochybností kontaktujte distributora nebo výrobce daného programu.
    Přenechání práv třetím osobám nebo kopírování části komponent či
    dokumentace je také zakázáno.
    
    
    Všechna práva na programy na dalším CD médiu patří jejím právoplatným
    vlastníkům podle autorského zákona.

en: 
    Welcome to the Printer Setup Wizard
    
    This wizard allows you to install local or remote printers to be used from this machine and also from other machines in the network.
    
    It asks you for all necessary information to set up the printer and gives you access to all available printer drivers, driver options, and printer connection types.
cs: 
    Vítejte v průvodci nastavením tisku
    
    Tento průvodce vám pomůže nainstalovat lokální nebo vzdálené tiskárnu(y), které je možné následně využít na vzdáleném počítači na síti.
    
    Budete dotázáni na všechny potřebné informace pro nastavení tiskárny, můžete si vybrat se všech tiskových ovladačů a typů připojení tiskárny.

en: 
    Welcome.
    
    The parameters of the auto-install are available in the sections on the left
cs: 
    Vítejte.
    
    Parametry pro automatickou instalaci jsou přístupné v sekci nalevo

en: 
    You can connect to the Internet or reconfigure your connection.
cs: 
    Nemůžete se připojit k Internetu nebo překonfigurovat připojení.

en: 
    You can disconnect or reconfigure your connection.
cs: 
    Můžete se odpojit nebo překonfigurovat připojení.

en: 
    You can reconfigure your connection.
cs: 
    Můžete překonfigurovat připojení.

en:           All of your selected data have been
cs:           Všechna vybraná data byla

en:           Successfuly Restored on %s
cs:           úspěšně obnovena na %s

en:          Restore Configuration
cs:           Obnovit nastavení

en:   <Tab>/<Alt-Tab> between elements  | <Space> selects | <F12> next screen
cs:   <Tab>/<Alt-Tab> přepn. mezi prvky | <Space> výběr   | <F12> další obraz.

en:   Transfer  
    Now
cs:   Přenos  
    Nyní

en:  (Default)
cs:  (Výchozí)

en:  (Make sure that all your printers are connected and turned on).
cs:  (Zkontrolujte to, že všechny tiskárny jsou připojeny a zapnuty).

en:  (Parallel Ports: /dev/lp0, /dev/lp1, ..., equivalent to LPT1:, LPT2:, ..., 1st USB printer: /dev/usb/lp0, 2nd USB printer: /dev/usb/lp1, ...).
cs:  (Paralelní porty: /dev/lp0, /dev/lp1,... je ekvivalentní LPT1:, LPT2:, ...,první USB tiskárna: /dev/usb/lp0, druhá USB tiskárna: /dev/usb/lp1,...).

en:  (driver %s)
cs:  (ovladač %s)

en:  Erase Now
cs:  Vymazat nyní

en:  Error while sending mail.
cs:  Chyba při posílání pošty.

en:  If the desired printer was auto-detected, simply choose it from the list and then add user name, password, and/or workgroup if needed.
cs:  Pokud byla požadovaná tiskárna automaticky nalezena, vyberte ji jednoduše ze seznamu a pokud je to potřeba, doplňte uživatelské jméno, heslo, a pracovní skupinu.

en:  enter `void' for void entry
cs:  zadejte `void` pokud chcete prázdný vstup

en:  on LPD server "%s", printer "%s"
cs:  na serveru LPD "%s", tiskárna "%s"

en:  on Novell server "%s", printer "%s"
cs:  na serveru Novell "%s", tiskárna "%s"

en:  on SMB/Windows server "%s", share "%s"
cs:  na serveru SMB/Windows "%s", sdílená jako "%s"

en:  on device: %s
cs:  na zařízení: %s

en:  updates 2002 MandrakeSoft by Stew Benedict <sbenedict\@mandrakesoft.com>
cs:  aktualizace 2002 MandrakeSoft od Stewa Benedicta <sbenedict\@mandrakesoft.com>

en: "Menu" key
cs: Klávesa "Menu"

en: %d comma separated numbers
cs: %d čísel oddělených čárkou

en: %d comma separated strings
cs: %d znakových řetězců oddělených čárkou

en: %d minutes
cs: %d minut(y)

en: %d packages
cs: %d balíčků(y)

en: %d seconds
cs: %d sekund

en: %s BootSplash (%s) preview
cs: Náhled tématu Bootsplash %s (%s)

en: %s exists, delete?
    
    Warning: If you've already done this process you'll probably
     need to purge the entry from authorized_keys on the server.
cs: %s existuje, smazat?
    
    Varování: Pokud jste tak již jednou učinili, budete nejspíš muset
    vymazat příslušný záznam ze souboru authorized_keys na serveru.

en: %s formatting of %s failed
cs: %s formátování %s skončilo chybou

en: %s is not in the scanner database, configure it manually?
cs: %s není v databázi skenerů, nastavit ručně?

en: %s not responding
cs: %s neodpovídá

en: (This) DHCP Server IP
cs: Adresa DHCP serveru

en: (already added %s)
cs: (už byl přidán %s)

en: (module %s)
cs: (modul %s)

en: (on %s)
cs: (na %s)

en: (on this machine)
cs: (na tomto počítači)

en: , %s sectors
cs: , %s sektorů

en: , TCP/IP host "%s", port %s
cs: , TCP/IP hostitel "%s", port %s

en: , host "%s", port %s
cs: , počítač "%s", port %s

en: , multi-function device
cs: , multifunkční zařízení

en: , multi-function device on HP JetDirect
cs: , multifunkční zařízení na HP JetDirect

en: , multi-function device on USB
cs: , multifunkční zařízení na USB

en: , network printer "%s", port %s
cs: , síťová tiskárna "%s", port %s

en: , printer "%s" on SMB/Windows server "%s"
cs: , tiskárna "%s" na serveru SMB/Windows "%s"

en: , printer "%s" on server "%s"
cs: , tiskárna "%s" na serveru "%s"

en: , printing to %s
cs: , při tisku na %s

en: , using command %s
cs: , používá příkaz %s

en: - pci devices: this gives the PCI slot, device and function of this card
    - eide devices: the device is either a slave or a master device
    - scsi devices: the scsi bus and the scsi device ids
cs: - zařízení PCI: udává slot PCI, zařízení a funkci této karty
    - zařízení EIDE: zařízení je buď master nebo slave
    - zařízení SCSI: udává ID sběrnice a zařízení SCSI

en: -adobe-times-bold-r-normal--17-*-100-100-p-*-iso8859-*,*-r-*
cs: -adobe-times-bold-r-normal--17-*-100-100-p-*-iso8859-2,*-r-*

en: -adobe-utopia-regular-r-*-*-25-*-*-*-p-*-iso8859-*,*-r-*
cs: -adobe-utopia-regular-r-*-*-25-*-*-*-p-*-iso8859-2,*-r-*

en: -misc-Fixed-Medium-r-*-*-*-140-*-*-*-*-*-*,*
cs: -misc-Fixed-Medium-r-*-*-*-140-*-*-*-*-*-iso8859-2,*

en: /File/-
cs: /Soubor/-

en: /File/Save _As
cs: /Soubor/Uložit _jako

en: /File/_New
cs: /Soubor/_Nový

en: /File/_Open
cs: /Soubor/_Otevřít

en: /File/_Quit
cs: /Soubor/U_končit

en: /File/_Save
cs: /Soubor/_Uložit

en: /Help/_About...
cs: /Nápověda/_O aplikaci...

en: /Options/Test
cs: /Volby/Test

en: /_About...
cs: /_O aplikaci...

en: /_File
cs: /_Soubor

en: /_Help
cs: /_Nápověda

en: /_Options
cs: /_Volby

en: /_Quit
cs: /_Konec

en: /_Report Bug
cs: /Nah_lásit chybu

en: 1 button
cs: 1 tlačítko

en: 1 minute
cs: 1 minuta

en: 16 million colors (24 bits)
cs: 16 miliónů barev (24 bitů)

en: 2 buttons
cs: 2 tlačítka

en: 256 colors (8 bits)
cs: 256 barev (8 bitů)

en: 3 buttons
cs: 3 tlačítka

en: 32 thousand colors (15 bits)
cs: 32 tisíc barev (15 bitů)

en: 4 billion colors (32 bits)
cs: 4 miliardy barev (32 bitů)

en: 64 MB or more
cs: 64 MB nebo více

en: 65 thousand colors (16 bits)
cs: 65 tisíc barev (16 bitů)

en: <- Previous
cs: <- Předchozí

en: <-- Del User
cs: <-- Odebrat uživatele

en: <-- Delete
cs: <-- Smazat

en: <control>Q
cs: <control>K

en: <control>S
cs: <control>U

en: => Notice, a label changed:
    %s
cs: => Oznamuji změnu návěští:
    %s

en: => There are many things to choose from (%s).
cs: => Je zde více voleb, ze kterých je možné si vybrat (%s).

en: A custom bootdisk provides a way of booting into your Linux system without
    depending on the normal bootloader. This is useful if you don't want to install
    LILO (or grub) on your system, or another operating system removes LILO, or LILO doesn't
    work with your hardware configuration. A custom bootdisk can also be used with
    the Mandrake rescue image, making it much easier to recover from severe system
    failures. Would you like to create a bootdisk for your system?
    %s
cs: Pomocí startovací diskety můžete spustit Linux bez použití normálního
    zaváděcího programu (bootloader). To je užitečné pokud nechcete instalovat
    LILO (nebo Grub), nebo jiný operační systém odstraní LILO, nebo LILO
    na vašem počítači nefunguje. Vlastní startovací disketa také může být
    použita spolu s "Mandrake záchranným diskem" (rescue image), což poskytuje
    účinnou pomoc při havárii systému. Chcete vytvořit startovací disketu?
    %s

en: A custom bootdisk provides a way of booting into your Linux system without
    depending on the normal bootloader. This is useful if you don't want to install
    SILO on your system, or another operating system removes SILO, or SILO doesn't
    work with your hardware configuration. A custom bootdisk can also be used with
    the Mandrake rescue image, making it much easier to recover from severe system
    failures.
    
    If you want to create a bootdisk for your system, insert a floppy in the first
    drive and press "Ok".
cs: Pomocí startovací diskety je možné spustit systém Linux bez závislosti na
    zavaděči systému. To je užitečné třeba v případě, že nechcete instalovat SILO
    na počítač, nebo jiný operační systém SILO přepsal nebo SILO nepracuje správně
    s hardwarovou konfigurací. Vlastní startovací disketa je také užitečná tehdy,
    pokud je potřeba provést opravu systému po předchozím selhání.
    
    Pokud chcete vytvořit startovací disketu, vložte disketu do mechaniky
    a stiskněte "OK".

en: A graphical environment with user-friendly set of applications and desktop tools
cs: Grafické prostředí s uživatelsky přívětivým seskupením aplikací a pracovní plochou

en: A library which defends against buffer overflow and format string attacks.
cs: Knihovna, které zabraňuje útokům proti přetečení bufferu nebo proti špatnému formátování řetězců.

en: A printer named "%s" already exists under %s. 
    Click "Transfer" to overwrite it.
    You can also type a new name or skip this printer.
cs: Tiskárna s názvem "%s" již na straně %s existuje.
    Klikněte na "Přenést" pro přepsání.
    Také můžete napsat nový název nebo ji přeskočit.

en: A problem occured while restarting the network: 
    
    %s
cs: Vyskytl se problém při restartu sítě: 
    
    %s

en: A tool to monitor your logs
cs: Nástroj na sledování logů

en: A valid URI must be entered!
cs: Musí být zadáno správné URI!

en: ADSL connection
cs: ADSL připojení

en: ALL existing partitions and their data will be lost on drive %s
cs: VŠECHNY diskové oddíly a data na disku %s budou zrušena

en: Abort
cs: Přerušit

en: About Harddrake
cs: O aplikaci HardDrake

en: Accept
cs: Potvrdit

en: Accept user
cs: Vytvořit uživatele

en: Account Login (user name)
cs: Váš účet (uživatelské jméno)

en: Account Password
cs: Heslo vašeho účtu

en: Activates/Deactivates all network interfaces configured to start
    at boot time.
cs: Aktivuje či deaktivuje všechny síťová rozhraní, která mají nastartovat při
    startu systému.

en: Adapter %s: %s
cs: Adaptér %s: %s

en: Add
cs: Přidat

en: Add Client -->
cs: Přidat klienta -->

en: Add User -->
cs: Přidat uživatele -->

en: Add a module
cs: Přidat modul

en: Add a new printer
cs: Přidat novou tiskárnu

en: Add a new rule at the end
cs: Přidat nové pravidlo na konec

en: Add a user
cs: Přidání uživatele

en: Add an item
cs: Přidat položku

en: Add this printer to Star Office/OpenOffice.org/GIMP
cs: Přidat tuto tiskárnu do Star Office/OpenOffice.org/GIMP

en: Add to LVM
cs: Přidat do LVMu

en: Add to RAID
cs: Přidat do RAIDu

en: Add user
cs: Přidat uživatele

en: Add/Del Clients
cs: Přidat/Odebrat klienty

en: Add/Del Users
cs: Přidat/Odebrat uživatele

en: Adding printer to Star Office/OpenOffice.org/GIMP
cs: Přidávám tiskárnu do Star Office/OpenOffice.org/GIMP

en: Advanced
cs: Rozšíření

en: Advanced Configuration
cs: Rozšířená konfigurace

en: Advanced Options
cs: Rozšířené volby

en: Afghanistan
cs: Afghánistán

en: After changing type of partition %s, all data on this partition will be lost
cs: Tím že změníte typ oddílu %s přijdete o všechna jeho data

en: After formatting partition %s, all data on this partition will be lost
cs: Když naformátujete oddíl %s, ztratíte tím všechna jeho data

en: After resizing partition %s, all data on this partition will be lost
cs: Když změníte velikost oddílu %s, ztratíte tím všechna jeho data

en: After this is done, we recommend that you restart your X environment to avoid any hostname-related problems.
cs: Doporučujeme po tomto kroku restartovat X Window,
    aby se předešlo problémům se změnou názvu počítače.

en: Albania
cs: Albánie

en: Albanian
cs: Albánské

en: Alcatel speedtouch usb
cs: Alcatel speedtouch USB

en: Algeria
cs: Alžírsko

en: All
cs: Všechno

en: All data on this partition should be backed-up
cs: Všechna data z tohoto oddílu by měla být zálohována

en: All incidents will be followed up by a single qualified MandrakeSoft technical expert.
cs: Všechny incidenty budou sledovány vyhrazeným kvalifikovaným technickým expertem společnosti MandrakeSoft.

en: All primary partitions are used
cs: Všechny primární oddíly (partitions) jsou používány

en: Allow all users
cs: Povolit všem uživatelům

en: Alt and Shift keys simultaneously
cs: Alt a Shift současně

en: Alternative drivers
cs: Alternativní ovladače

en: Alternative test page (A4)
cs: Alternativní testovací stránka (A4)

en: Alternative test page (Letter)
cs: Alternativní testovací stránka (Letter)

en: American Samoa
cs: Americká Samoa

en: Amusement programs: arcade, boards, strategy, etc
cs: Zábavné programy: deskové hry, strategie, atd.

en: An error occurred
cs: Stala se chyba

en: An error occurred - no valid devices were found on which to create new filesystems. Please check your hardware for the cause of this problem
cs: Stala se chyba - nebylo nalezeno žádné zařízení na kterém by se daly vytvořit nové souborové systémy. Zkontrolujte prosím hardware

en: An error occurred, but I don't know how to handle it nicely.
    Continue at your own risk.
cs: Stala se chyba, ale nevím, jak jí správně interpretovat.
    Pokračujte na vlastní riziko.

en: An online platform to respond to company's specific support needs
cs: Online platforma odpovídající specifickým potřebám podpory společností.

en: Anacron is a periodic command scheduler.
cs: Anacron - spouští opakující se akce

en: Another one
cs: Další

en: Antarctica
cs: Antarktida

en: Antigua and Barbuda
cs: Antigua a Barbuda

en: Apache World Wide Web Server
cs: Server pro World Wide Web Apache

en: Apache is a World Wide Web server. It is used to serve HTML files and CGI.
cs: Apache je WWW server. Je používán k poskytování HTML a CGI souborů.

en: Apache, Pro-ftpd
cs: Apache a Pro-ftpd

en: Append
cs: Připojit

en: Application:
cs: Aplikace:

en: Apply
cs: Použít

en: Are you sure that you want to set up printing on this machine?
cs: Opravdu chcete nastavit tisk na tomto počítači?

en: Area:
cs: Oblast :

en: Armenia
cs: Arménie

en: Armenian (old)
cs: Arménské (staré)

en: Armenian (phonetic)
cs: Arménské (foneticky)

en: Armenian (typewriter)
cs: Arménské (psací stroj)

en: Audio-related tools: mp3 or midi players, mixers, etc
cs: Nástroje pro zvuk: přehrávače mp3 a midi, mixéry a další

en: Australia
cs: Austrálie

en: Australian Optus cable TV
cs: Australská kabelová televize Optus

en: Austria
cs: Rakousko

en: Authentication
cs: Ověření

en: Authentication LDAP
cs: Ověření pomocí LDAP

en: Authentication NIS
cs: Ověření pomocí NIS

en: Authentication Windows Domain
cs: Doména Windows pro ověření

en: Author:
cs: Autor:

en: Auto Install
cs: Automatická instalace

en: Auto Install Configurator
cs: Nastavení automatické instalace

en: Auto allocate
cs: Automaticky rozmístit

en: Auto-detect
cs: Autodetekce

en: Auto-detect printers connected directly to the local network
cs: Automaticky nalézt tiskárny připojené přímo k lokální síti

en: Auto-detect printers connected to machines running Microsoft Windows
cs: Automaticky nalézt tiskárny sdílené počítači s Microsoft Windows

en: Auto-detect printers connected to this machine
cs: Automaticky nalézt tiskárny připojené k tomuto počítači

en: Auto-detected
cs: Automaticky nalezeno

en: Autologin
cs: Automatické přihlášení

en: Automated
cs: Automaticky

en: Automatic IP
cs: Automatická IP

en: Automatic Steps Configuration
cs: Nastavení automatických kroků

en: Automatic detection and configuration of hardware at boot.
cs: Automatická detekce a konfigurace hardware při spuštění.

en: Automatic reconfiguration
cs: Automatické přenastavení

en: Automatic regeneration of kernel header in /boot for
    /usr/include/linux/{autoconf,version}.h
cs: Automatická generace hlavičky jádra v adresáři /boot
    pro soubory /usr/include/linux/{autoconf,version}.h

en: Automatic time synchronization (using NTP)
cs: Automatická synchronizace času (pomocí NTP)

en: Automatically switch on numlock key locker under console
    and XFree at boot.
cs: Automaticky nastaví podporu numerické klávesnice v konzoli
    a v XFree při startu.

en: Autoprobe
cs: Automatické prozkoumání

en: Available printers
cs: Tiskárny k dispozici

en: Azerbaidjani (latin)
cs: Ázerbajdžánské (latinka)

en: Azerbaijan
cs: Ázerbajdžán

en: Backup %s to %s.old
cs: Zálohuji %s do %s.old

en: Backup Now
cs: Zálohovat nyní

en: Backup Now from configuration file
cs: Zálohovat z konfiguračního souboru

en: Backup Other files...
cs: Zálohovat další soubory...

en: Backup User files...
cs: Zálohovat soubory uživatelů...

en: Backup Users
cs: Zálohovat uživatele

en: Backup files are corrupted
cs: Záložní soubory jsou poškozené

en: Backup files not found at %s.
cs: Souboru pro zálohu z %s nenalezeny.

en: Backup other files
cs: Zálohovat další soubory

en: Backup system
cs: Zálohovat systém

en: Backup system files
cs: Zálohovat systémové soubory

en: Backup system files...
cs: Zálohovat systémové soubory...

en: Backup the system files before:
cs: Zálohovat systémové soubory před:

en: Backup user files
cs: Zálohovat uživatelské soubory

en: Backup your System files. (/etc directory)
cs: Zálohovat vaše systémové soubory. (adresář /etc)

en: Bad backup file
cs: Špatný záložní soubor

en: Bad choice, try again
cs: Špatná volba, zkuste to znovu

en: Bad package
cs: Špatný balíček

en: Bad password on %s
cs: Chybné heslo na %s

en: Bahamas
cs: Bahamy

en: Bahrain
cs: Bahrajn

en: Bangladesh
cs: Bangladéš

en: Basic
cs: Základní

en: Be careful: this operation is dangerous.
cs: Buďte opatrní: tato akce je nebezpečná.

en: Be sure a media is present for the device %s
cs: Zkontrolujte, zda v je zařízení %s vloženo médium

en: Because you are doing a network installation, your network is already configured.
    Click on Ok to keep your configuration, or cancel to reconfigure your Internet & Network connection.
cs: Protože provádíte instalaci po síti, je již síť nastavena.
    Klikněte na Ok pro zachování nastavení nebo klikněte na Zrušit pro nové nastavení připojení Internetu a k síti.

en: Become a MandrakeExpert
cs: Staňte se Mandrake Expertem

en: Before installing any fonts, be sure that you have the right to use and install them on your system.
    
    -You can install the fonts the normal way. In rare cases, bogus fonts may hang up your X Server.
cs: Před instalací fontů se ujistěte, že máte potřebná práva na instalací a používání na systému.
    
    - Fonty lze instalovat běžným způsobem. Ve výjimečných případech může špatný font způsobit zamrznutí X serveru.

en: Belarus
cs: Bělorusko

en: Belarusian
cs: Běloruské

en: Belgian
cs: Belgické

en: Belgium
cs: Belgie

en: Bengali
cs: Bengálské

en: Bermuda
cs: Bermudy

en: Bhutan
cs: Bhútán

en: Bolivia
cs: Bolívie

en: Books and Howto's on Linux and Free Software
cs: Knihy a Howto o Linuxu a Free Software

en: Boot Floppy
cs: Spouštěcí disketa

en: Boot ISO
cs: Spouštěcí ISO

en: Boot Protocol
cs: Protokol o spuštění

en: Boot Style Configuration
cs: Nastavení stylu zavádění

en: Boot device
cs: Startovací zařízení

en: Bootloader installation
cs: Instalace zaváděcího programu

en: Bootloader main options
cs: Základní nastavení zaváděcího programu

en: Bootloader to use
cs: Zaváděcí program

en: Bosnia and Herzegovina
cs: Bosna a Hercegovina

en: Bosnian
cs: Bosenské

en: Both Shift keys simultaneously
cs: Obě klávesy Shift současně

en: Brazil
cs: Brazílie

en: Brazilian (ABNT-2)
cs: Brazilské (ABNT-2)

en: Bringing down the network
cs: Zastavuji síť

en: Bringing up the network
cs: Startuji síť

en: British Indian Ocean Territory
cs: Britské teritorium Indického moře

en: Browse
cs: Procházet

en: Browse to new restore repository.
cs: Procházet nově obnovený adresář.

en: Build All Kernels -->
cs: Sestavit všechna jádra -->

en: Build Backup
cs: Vytvořit zálohu

en: Build Single NIC -->
cs: Sestavit jedinou NIC -->

en: Build Whole Kernel -->
cs: Sestavit celé jádro -->

en: Build the disk
cs: Vytvořit disk

en: Bulgaria
cs: Bulharsko

en: Bulgarian (BDS)
cs: Bulharské (BDS)

en: Bulgarian (phonetic)
cs: Bulharské (foneticky)

en: Bus
cs: Sběrnice

en: Bus identification
cs: Identifikace sběrnice

en: Button 2 Emulation
cs: Emulace 2 tlačítka

en: Button 3 Emulation
cs: Emulace 3 tlačítka

en: Button `%s': %s
cs: Tlačítko '%s': %s

en: Buttons emulation
cs: Emulace tlačítek

en: C and C++ development libraries, programs and include files
cs: Knihovny pro vývoj v C a C++, programy a hlavičkové soubory

en: CD in place - continue.
cs: CD je v mechanice - pokračovat.

en: CDROM / DVDROM
cs: CD-ROM / DVD-ROM

en: CUPS - Common Unix Printing System
cs: CUPS - Tiskový Systém pro Unix

en: CUPS configuration
cs: Nastavení CUPS

en: CUPS does not support printers on Novell servers or printers sending the data into a free-formed command.
cs: CUPS nepodporuje tiskárny na serverech Novell nebo tiskárny, které posílají data na skupinu příkazů.

en: Cable connection
cs: Kabelové připojení

en: Calendar
cs: Kalendář

en: Cambodia
cs: Kambodža

en: Cameroon
cs: Kamerun

en: Can't access kernel modules corresponding to your kernel (file %s is missing), this generally means your boot floppy in not in sync with the Installation medium (please create a newer boot floppy)
cs: Nelze načíst moduly pro jádro odpovídající instalovanému jádru (chybí soubor
    %s), což obecně znamená, že spouštěcí disketa nemá jádro stejné jako má instalační médium (vytvořte prosím novou spouštěcí disketu)

en: Can't add a partition to _formatted_ RAID md%d
cs: Nemůžu přidat oddíl do _naformátovaného_ RAID md%d

en: Can't create catalog!
cs: Nelze vytvořit katalog!

en: Can't find %s on %s
cs: Nelze nalézt %s na %s

en: Can't launch mkinitrd -f /boot/initrd-%s.img %s.
cs: Nelze spustit mkinitrd -f /boot/initrd-%s.img %s.

en: Can't login using username %s (bad password?)
cs: Nelze se přihlásit pod uživatelským jménem %s (chybné heslo?)

en: Can't make screenshots before partitioning
cs: Nelze provést sejmutí obrazovky před rozdělením disků

en: Can't relaunch LiLo!
    Launch "lilo" as root in command line to complete LiLo theme installation.
cs: Nelze znovu spustit LiLo!
    Chcete-li dokončit instalaci tématu pro LiLo, spusťte na příkazové řádce "lilo" jako uživatel root.

en: Can't unset mount point as this partition is used for loop back.
    Remove the loopback first
cs: Nemůžu smazat přípojný bod, protože tento oddíl je používán pro loopback.
    Odstraňte nejprve loopback

en: Can't use broadcast with no NIS domain
cs: Nelze použít všesměrové vysílání bez NIS domény

en: Can't write /etc/sysconfig/bootsplash
    File not found.
cs: Nelze zapsat soubor /etc/sysconfig/bootsplash
    Soubor nebyl nalezen.

en: Can't write /etc/sysconfig/bootsplash.
cs: Nelze zapsat soubor /etc/sysconfig/bootsplash.

en: Canada
cs: Kanada

en: Canada (cable)
cs: Kanada (kabel)

en: Canadian (Quebec)
cs: Kanadské (Quebec)

en: Cancel
cs: Zrušit

en: CapsLock key
cs: Klávesa CapsLock

en: Card IO
cs: IO karty

en: Card IO_0
cs: IO_0 karty

en: Card IO_1
cs: IO_1 karty

en: Card IRQ
cs: IRQ karty

en: Card mem (DMA)
cs: DMA karty

en: Card model:
cs: Model karty :

en: Cayman Islands
cs: Kajmanské ostrovy

en: Cd-Rom labeled "%s"
cs: CD-ROM označené "%s"

en: Central African Republic
cs: Centrální africká republika

en: Certify yourself on Linux
cs: Získejte certifikát pro Linux

en: Chad
cs: Čad

en: Change
    Restore Path
cs: Změnit adresář
    pro obnovu

en: Change Cd-Rom
cs: Vyměnit CD-ROM

en: Change partition type
cs: Změnit typ oddílu

en: Change the printing system
cs: Změna tiskového systému

en: Change type
cs: Změnit typ

en: Change your Cd-Rom!
    
    Please insert the Cd-Rom labelled "%s" in your drive and press Ok when done.
    If you don't have it, press Cancel to avoid installation from this Cd-Rom.
cs: Vyměňte prosím CD!
    
    Prosím vložte CD označené "%s" do mechaniky a stiskněte Ok.
    
    Pokud toto CD nemáte, stiskněte Zrušit a toto CD nebude nainstalováno.

en: Channel
cs: Kanál

en: Check bad blocks?
cs: Otestovat na vadné stopy?

en: Checking installed software...
cs: Ověřují nainstalovaný software...

en: Checking your system...
cs: Zkoumám váš počítač...

en: China
cs: Čína

en: China (broadcast)
cs: Čína (broadcast)

en: Choose a file
cs: Vyberte soubor

en: Choose a mirror from which to get the packages
cs: Zvolte si zrcadlo (mirror) pro stahování balíčků

en: Choose a monitor
cs: Zvolte typ monitoru

en: Choose a partition
cs: Vyberte oddíl

en: Choose action
cs: Co uděláte ?

en: Choose an existing LVM to add to
cs: Zvolte existující LVM pro přidání

en: Choose an existing RAID to add to
cs: Zvolte existující RAID pro přidání

en: Choose another partition
cs: Vyberte jiný oddíl

en: Choose color
cs: výběr barvy

en: Choose file
cs: Vyberte soubor

en: Choose one of the auto-detected printers from the list or enter the hostname or IP and the optional port number (default is 9100) in the input fields.
cs: Vyberte ze seznamu jednu z automaticky nalezených tiskáren nebo zadejte do políček název nebo IP adresu tiskárny a volitelně číslo portu (výchozí je 9100).

en: Choose packages to install
cs: Výběr balíčků pro instalaci

en: Choose the applications that will support the fonts:
cs: Zvolte aplikace, které podporují fonty:

en: Choose the connection you want to configure
cs: Zvolte si připojení, které chcete nastavit

en: Choose the default user:
cs: Zvolte standardního uživatele :

en: Choose the floppy drive you want to use to make the bootdisk
cs: Zvolte mechaniku, kde chcete vytvořit startovací disketu

en: Choose the hard drive you want to erase in order to install your new
    Mandrake Linux partition. Be careful, all data present on it will be lost
    and will not be recoverable!
cs: Vyberte disk, který chcete smazat pro instalaci Mandrake Linux.
    Pamatujte na to, že všechna data budou ztracena a nelze je již obnovit!

en: Choose the mount points
cs: Zvolte si přípojné(mount) body

en: Choose the network interface
cs: Zvolte síťové rozhraní

en: Choose the new size
cs: Zvolte novou velikost

en: Choose the packages you want to install
cs: Vyberte si balíčky, které chcete nainstalovat

en: Choose the partitions you want to format
cs: Zvolte diskové oddíly které chcete naformátovat

en: Choose the profile to configure
cs: Zvolte profil pro nastavení

en: Choose the resolution and the color depth
cs: Vyberte si rozlišení a barevnou hloubku

en: Choose the sizes
cs: Zvolte velikosti

en: Choose the window manager to run:
cs: Vyberte si, který správce oken má být spouštěn:

en: Choose which services should be automatically started at boot time
cs: Zvolte si, které služby by měli být automaticky spuštěny při startu

en: Choose your country
cs: Výběr si zemi

en: Choose your filesystem encryption key
cs: Vyberte si kryptovací klíč pro souborový systém

en: Choose your keyboard
cs: Výběr klávesnice

en: Christmas Island
cs: Vánoční ostrov

en: Chunk size %s
cs: Velikost bloku(chunk) %s

en: Circular mounts %s
cs: Propletené přípojné body %s

en: Clean /tmp at each boot
cs: Vyčistit /tmp při každém startu

en: Clear all
cs: Vše smazat

en: Click here to launch the wizard ->
cs: Klikněte pro spuštění průvodce ->

en: Clients for different protocols including ssh
cs: Klienti pro různé verze protokolu ssh

en: Close
cs: Zavřít

en: Cocos (Keeling) Islands
cs: Kokosové ostrovy (Keeling Islands)

en: Collapse Tree
cs: Sbal větev

en: Colombia
cs: Kolumbie

en: Color depth: %s
cs: Barevná hloubka: %s

en: Compact
cs: Kompaktní

en: Computing FAT filesystem bounds
cs: Počítám hranice souborového systému fat

en: Configuration
cs: Nastavení

en: Configuration Wizards
cs: Průvodci nastavením

en: Configuration of a remote printer
cs: Nastavení vzdálené tiskárny

en: Configure
cs: Nastavit

en: Configure Internet Access...
cs: Nastavuji přístup na Internet...

en: Configure Local Area Network...
cs: Nastavuji lokální síť...

en: Configure X
cs: Nastavení X

en: Configure all heads independently
cs: Konfigurovat všechny monitory nezávisle

en: Configure bootsplash picture
cs: Nastavit obrázek pro bootsplash

en: Configure module
cs: Nastavit modul

en: Configure mouse
cs: Nastavení myši

en: Configure networking
cs: Nastavení sítí

en: Configure only card "%s"%s
cs: Konfigurovat pouze kartu "%s"%s

en: Configure services
cs: Nastavení služeb

en: Configure the connection
cs: Nastavit připojení

en: Configure the network now
cs: Nastavit síť nyní

en: Configuring IDE
cs: Nastavuji IDE

en: Configuring PCMCIA cards...
cs: Nastavuji PCMCIA karty...

en: Configuring applications...
cs: Nastavování aplikací...

en: Configuring network
cs: Nastavuji síť

en: Configuring network device %s
cs: Nastavuji síťové zařízení %s

en: Configuring printer "%s"...
cs: Nastavuji tiskárnu "%s"...

en: Configuring scripts, installing software, starting servers...
cs: Nastavuji skripty, instaluji software, startuji servery...

en: Configuring...
cs: Nastavuji...

en: Congratulations!
cs: Gratuluji!

en: Congratulations, installation is complete.
    Remove the boot media and press return to reboot.
    
    
    For information on fixes which are available for this release of Mandrake Linux,
    consult the Errata available from:
    
    
    %s
    
    
    Information on configuring your system is available in the post
    install chapter of the Official Mandrake Linux User's Guide.
cs: Gratulujeme vám, instalace je dokončena.
    Vyjměte startovací média a stiskněte Return pro restart.
    
    
    Na opravy této instalace systému Mandrake Linux se lze informovat
    na stránce Errata:
    
    
    %s
    
    
    Informace o konfiguraci systému po instalaci jsou dostupné
    v dané kapitole oficiální uživatelské příručky pro Mandrake Linux.

en: Congratulations, the network and Internet configuration is finished.
    The configuration will now be applied to your system.
cs: Gratulujeme, konfigurace sítě a internetu je ukončena.
    
    Konfigurace bude nyní aktivována.

en: Connect
cs: Připojit

en: Connect to the Internet
cs: Připojení k Internetu

en: Connect your printer to a Linux server and let your Windows machine(s) connect to it as a client.
    
    Do you really want to continue setting up this printer as you are doing now?
cs: Připojit tiskárnu k Linux serveru a nechat počítač(e) s Windows pracovat jako klienty.
    
    Chcete opravdu pokračovat v nastavení tiskárny tímto způsobem?

en: Connect...
cs: Připojit...

en: Connected
cs: Připojen

en: Connection Configuration
cs: Nastavení připojení

en: Connection name
cs: Název připojení

en: Connection speed
cs: Rychlost připojení

en: Connection timeout (in sec)
cs: Prodleva připojení (vteřiny)

en: Connection type:
cs: Typ připojení:

en: Console Tools
cs: Konzolové nástroje

en: Contacting Mandrake Linux web site to get the list of available mirrors...
cs: Kontaktuji web Mandrake Linux pro získání seznamu dostupných zrcadel

en: Contacting the mirror to get the list of available packages...
cs: Stahuji ze zrcadla(mirror) seznam dostupných balíčků

en: Content of the file
cs: Obsah souboru

en: Continue
cs: Pokračovat

en: Continue anyway?
cs: Přesto chcete pokračovat?

en: Control and Shift keys simultaneously
cs: Control a Shift současně

en: Cook Islands
cs: Cookovy ostrovy

en: Copy %s to %s
cs: Kopíruji %s do %s

en: Copy fonts on your system
cs: Kopírovat fonty do systému

en: Copying %s
cs: Kopíruji %s

en: Couldn't access the floppy!
cs: Nelze pracovat s disketou!

en: Create
cs: Vytvořit

en: Create a bootdisk
cs: Startovací disketa

en: Create a new partition
cs: Vytvořit nový oddíl

en: Create new theme
cs: Vytvořit nové téma

en: Create/Transfer
    backup keys for SSH
cs: Vytvořit/Přenést
    záložní klíče pro SSH

en: Creating and formatting file %s
cs: Vytvářím a formátuji soubor %s

en: Creating auto install floppy
cs: Vytvářím disketu pro automatickou instalaci

en: Creating auto install floppy...
cs: Vytvářím disketu pro automatickou instalaci

en: Creating bootdisk...
cs: Vytvářím startovací disketu

en: Croatia
cs: Chorvatsko

en: Croatian
cs: Chorvatské

en: Cron not available yet as non-root
cs: Služby cronu nejsou zatím pro běžné uživatele dostupné.

en: Ctrl and Alt keys simultaneously
cs: Ctrl a Alt současně

en: Cuba
cs: Kuba

en: Current configuration of `%s':
    
    Network: %s
    IP address: %s
    IP attribution: %s
    Driver: %s
cs: Aktuální konfigurace pro '%s':
    
    Síť: %s
    IP adresa: %s
    IP atributy: %s
    Ovladač: %s

en: Current user
cs: Aktuální uživatel

en: Custom
cs: Vlastní

en: Custom Restore
cs: Vlastní obnova

en: Custom disk partitioning
cs: Vlastní rozdělení disku

en: Cylinder %d to %d
cs: Od cylindru %d do cylindru %d

en: Cyprus
cs: Kypr

en: Czech (QWERTY)
cs: České (QWERTY)

en: Czech (QWERTZ)
cs: České (QWERTZ)

en: Czech Republic
cs: Česká republika

en: DHCP Client
cs: DHCP klient

en: DHCP Server Configuration.
    
    Here you can select different options for the DHCP server configuration.
    If you don't know the meaning of an option, simply leave it as it is.
cs: Nastavení DHCP serveru.
    
    Zde můžete vybrat různé volby nastavení DHCP serveru.
    Pokud nevíte, co která volba znamená, ponechte její výchozí hodnotu.

en: DHCP client
cs: DHCP klient

en: DNS server address should be in format 1.2.3.4
cs: Adresa serveru DNS by měla být ve tvaru 1.2.3.4

en: DOS drive letter: %s (just a guess)
cs: Písmeno v DOSu: %s (jenom odhad)

en: Danish
cs: Dánské

en: Database
cs: Databáze

en: Database Server
cs: Databázové servery

en: Default
cs: Výchozí

en: Default OS?
cs: Výchozí OS?

en: Default printer
cs: Výchozí tiskárna

en: Del profile...
cs: Smazat profil...

en: Delay before booting default image
cs: Prodleva před automatickým spuštěním

en: Delete
cs: Smazat

en: Delete All NBIs
cs: Smazat všechny NBI

en: Delete Hard Drive tar files after backup to other media.
cs: Smazat pomocné tar soubory po záloze na jiné médium.

en: Delete selected rule
cs: Smazat vybrané pravidlo

en: Denmark
cs: Dánsko

en: Description
cs: Popis

en: Description of the fields:
cs: Popis polí:

en: Detailed information
cs: Podrobné informace

en: Details
cs: Detaily

en: Detected %s
cs: Nalezeno %s

en: Detected hardware
cs: Nalezený hardware

en: Detected model: %s %s
cs: Nalezen model: %s %s

en: Detecting devices...
cs: Detekuji zařízení...

en: Detection in progress
cs: Probíhá detekce

en: Development
cs: Vývoj

en: Development simplified
cs: Zjednodušený vývoj

en: Device:
cs: Zařízení:

en: Dialing mode
cs: Typ vytáčení

en: Dialup options
cs: Možnosti vytáčení

en: Did it work properly?
cs: Proběhl tisk správně ?

en: Directory %s already contains data
    (%s)
cs: Adresář %s již obsahuje nějaká data
    (%s)

en: Disable Server
cs: Vypnout server

en: Disabling servers...
cs: Zakazuji servery...

en: Disconnect
cs: Odpojit

en: Disconnect...
cs: Odpojit...

en: Discover MandrakeClub and Mandrake Corporate Club
cs: Objevte MandrakeClub a Mandrake Corporate Club

en: Discover MandrakeSoft's training catalogue Linux-Campus
cs: Objevte katalog školení společnosti MandrakeSoft na stránkách Linux-Campus

en: Discover the most up-to-date graphical and multimedia tools!
cs: Objevte nejnovější verze nástrojů pro grafiku a multimédia!

en: Display logo on Console
cs: Zobrazit logo na konzoli

en: Display theme
    under console
cs: Zobrazit téma
    na konzoli

en: Djibouti
cs: Džibuti

en: Do it!
cs: Provést!

en: Do new backup before restore (only for incremental backups.)
cs: Provést novou zálohu před obnovou (pouze pro přírůstkovou zálohu)

en: Do not include critical files (passwd, group, fstab)
cs: Nezahrnout kritické soubory (passwd, group, fstab)

en: Do not include the browser cache
cs: Nezahrnout cache prohlížeče

en: Do not print any test page
cs: Netisknout testovací stránku

en: Do not transfer printers
cs: Nepřenášet tiskárny

en: Do you have an ISA sound card?
cs: Máte nějakou zvukovou kartu na ISA sběrnici?

en: Do you have another one?
cs: Máte ještě nějaké jiné?

en: Do you have any %s interfaces?
cs: Máte nějaké %s rozhraní?

en: Do you really want to remove the printer "%s"?
cs: Chcete opravdu odebrat tiskárnu "%s"?

en: Do you want the BackSpace to return Delete in console?
cs: Chcete, aby se klávesa Backspace chovala v konzoli jako Delete?

en: Do you want to click on this button?
cs: Chcete kliknout na toto tlačítko?

en: Do you want to enable printing on printers in the local network?
cs: Chcete povolit tisk na tiskárnách v lokální síti?

en: Do you want to enable printing on the printers mentioned above or on printers in the local network?
cs: Chcete povolit tisk na tiskárnách vypsaných výše nebo na tiskárnách v lokální síti?

en: Do you want to enable printing on the printers mentioned above?
cs: Chcete povolit tisk na tiskárnách vypsaných výše?

en: Do you want to save /etc/fstab modifications
cs: Chcete uložit úpravy souboru /etc/fstab?

en: Do you want to set this printer ("%s")
    as the default printer?
cs: Chcete opravdu nastavit tiskárnu "%s"
    jako výchozí?

en: Do you want to start the connection at boot?
cs: Chcete se automaticky připojovat po startu počítače?

en: Do you want to test the configuration?
cs: Chcete si vyzkoušet nastavení?

en: Do you want to try to connect to the Internet now?
cs: Chcete se nyní pokusit připojit k internetu?

en: Do you want to use aboot?
cs: Chcete použít aboot?

en: Documentation
cs: Dokumentace

en: Does not appear to be recordable media!
cs: Toto není zapisovatelné médium

en: Domain
cs: Doména

en: Domain Admin Password
cs: Heslo Správce domény

en: Domain Admin User Name
cs: Uživatelské jméno Správce domény

en: Domain Authentication Required
cs: Vyžadováno Ověření Domény

en: Domain Name Resolver
cs: Dekodér názvu domény

en: Domain Name Server
cs: Doménový server

en: Domain Name and Network Information Server
cs: Doménové názvy a síťový informační server

en: Domain name
cs: Jméno domény

en: Dominican Republic
cs: Dominikánská republika

en: Done
cs: Hotovo

en: Down
cs: Dolů

en: DrakFloppy Error: %s
cs: Chyba DrakFloppy: %s

en: DrakSec Basic Options
cs: Základní volby programu DrakSec

en: Drakbackup
cs: DrakBackup

en: Drakbackup Configuration
cs: Nastavení pro DrakBackup

en: Drakperm is used to see files to use in order to fix permissions, owners, and groups via msec.
    You can also edit your own rules which will owerwrite the default rules.
cs: Aplikace DrakPerm se používá k zobrazení souborů, které se používají k úpravám oprávnění, vlastníků a skupin aplikací msec.
    Můžete také vytvářet svá vlastní pravidla, která přepíší pravidla výchozí.

en: Driver
cs: Ovladač

en: Driver:
cs: Ovladač:

en: Duplicate mount point %s
cs: Zdvojený přípojný bod %s

en: Dutch
cs: Holandské

en: Dvorak
cs: Dvořák

en: Dvorak (Norwegian)
cs: Dvořák (Norské)

en: Dvorak (Swedish)
cs: Dvořák (Švédské)

en: Dvorak (US)
cs: Dvořák (US)

en: EIDE/SCSI channel
cs: Kanál EIDE/SCSI

en: ERROR: Cannot spawn %s.
cs: CHYBA: Nelze spustit příkaz %s.

en: East Europe
cs: Východní Evropa

en: East Timor
cs: Východní Timor

en: Ecuador
cs: Ekvádor

en: Edit current rule
cs: Upravit současné pravidlo

en: Editors, shells, file tools, terminals
cs: Editory, shelly, souborové nástroje, terminály

en: Either the server name or the server's IP must be given!
cs: Musí být zadán buď název serveru nebo jeho IP adresa!

en: Empty
cs: Prázdný

en: Empty label not allowed
cs: Prázdná značka není povolena

en: Emulate third button?
cs: Emulovat třetí tlačítko?

en: Enable CD Boot?
cs: Povolit spuštění z CD?

en: Enable OF Boot?
cs: Povolit zavaděč OF?

en: Enable Server
cs: Zapnout server

en: Enable multiple profiles
cs: Povolit více profilů

en: Enabling servers...
cs: Povoluji servery...

en: Encryption key
cs: Kryptovací klíč

en: Encryption key (again)
cs: Kryptovací klíč (znovu)

en: Enter a printer device URI
cs: Zadejte URI tiskového zařízení

en: Enter a user
    %s
cs: Zadejte uživatele
    %s

en: Entering step `%s'
cs: Začínám '%s'

en: Entries you'll have to fill:
    %s
cs: Položky, které je potřeba vyplnit:
    %s

en: Equatorial Guinea
cs: Rovníková Guinea

en: Erase entire disk
cs: Smazat celý disk

en: Error
cs: Chyba

en: Error during sending file via FTP.
     Please correct your FTP configuration.
cs: Chyba při posílání souboru přes FTP.
     Prosím opravte vaše nastavení FTP.

en: Error during sendmail.
      Your report mail was not sent.
      Please configure sendmail
cs: Chyba při posílání pošty
      Vámi zvolený report nebyl odeslán
      Proveďte prosím nastavení sendmailu

en: Error installing aboot, 
    try to force installation even if that destroys the first partition?
cs: Stala se chyba při instalaci aboot,
    mám se pokusit o instalaci i když to zruší první oddíl na disku?

en: Error opening %s for writing: %s
cs: Chyba při otevírání %s pro zápis: %s

en: Error reading file %s
cs: Chyba při čtení souboru %s

en: Error writing to file %s
cs: Chyba při zapisování do souboru %s

en: Error!
cs: Chyba!

en: Estimating
cs: Odhaduji

en: Estonia
cs: Estonsko

en: Estonian
cs: Estonské

en: Etherboot Floppy/ISO
cs: Disketa Etherboot/ISO

en: Etherboot ISO image is %s
cs: ISO image pro Etherboot je %s

en: Ethernet Card
cs: Ethernetová karta

en: Ethiopia
cs: Etiopie

en: European protocol (EDSS1)
cs: Evropský protokol (EDSS1)

en: Every printer needs a name (for example "printer"). The Description and Location fields do not need to be filled in. They are comments for the users.
cs: Každá tiskárna potřebuje název (např. "tiskarna"). Popis a umístění nemusí být vyplněny. Jsou to komentáře pouze pro uživatele.

en: Everything (no firewall)
cs: Všechno (bez firewallu)

en: Everything has been configured.
    You may now share Internet connection with other computers on your Local Area Network, using automatic network configuration (DHCP).
cs: Vše se podařilo nastavit.
    Nyní lze použít tento počítač pro sdílení připojení k Internetu pro vaši lokální síť, která používá automatickou konfiguraci sítě (DHCP).

en: Exit
cs: Konec

en: Exit install
cs: Ukončení instalace

en: Expand Tree
cs: Rozbal větev

en: Expert Area
cs: Expertní nastavení

en: Expert Mode
cs: Expertní režim

en: Extended partition not supported on this platform
cs: Rozšířené diskové oddíly nejsou na tomto systému podporovány

en: External ISDN modem
cs: Externí ISDN modem

en: FAT resizing failed: %s
cs: Změna FAT oddílu neuspěla: %s

en: Failed to add the printer "%s" to Star Office/OpenOffice.org/GIMP.
cs: Přidání tiskárny "%s" do Star Office/OpenOffice.org/GIMP se nezdařilo.

en: Failed to check filesystem %s. Do you want to repair the errors? (beware, you can loose data)
cs: Selhala kontrola souborového systému %s. Chcete opravit chyby? (pozor, může dojít ke ztrátě dat)

en: Failed to remove the printer "%s" from Star Office/OpenOffice.org/GIMP.
cs: Odebrání tiskárny "%s" ze Star Office/OpenOffice.org/GIMP se nezdařilo.

en: Falkland Islands (Malvinas)
cs: Falklandy (Malvinas)

en: Fiji
cs: Fidži

en: File Selection
cs: Výběr souboru

en: File already exists. Use it?
cs: Soubor už existuje. Mám ho použít?

en: File sharing
cs: Sdílení souborů

en: Files Restored...
cs: Soubory obnoveny...

en: Filesystem encryption key
cs: Klíč pro kryptovaný souborový systém

en: Filesystem type:
cs: Souborový systém:

en: Filesystem types:
cs: Souborové systémy:

en: Finally, you will be asked whether you want to see the graphical interface
    at boot. Note this question will be asked even if you chose not to test the
    configuration. Obviously, you want to answer "No" if your machine is to
    act as a server, or if you were not successful in getting the display
    configured.
cs: Poslední otázka je na to, zda chcete spustit grafické prostředí při startu.
    Tato otázka se zobrazí i v případě, že nastavení předtím neotestujete.
    Je zřejmé, že odpovíte "Ne" v případě, že počítač bude pracovat
    jako server nebo v případě, že se nepodařilo správně nastavit grafickou kartu.

en: Find the solutions of your problems via MandrakeSoft's online support platform
cs: Nalezněte řešení vašich problémů pomocí on-line platformy společnosti MandrakeSoft pro podporu

en: Finding packages to upgrade...
cs: Vyhledávám balíčky pro aktualizaci

en: Finish
cs: Ukončit

en: Finland
cs: Finsko

en: Finnish
cs: Finské

en: Firewalling configuration detected!
cs: Našel jsem existující nastavení firewallu!

en: First DNS Server (optional)
cs: První DNS Server (nepovinný)

en: First Time Wizard
cs: Průvodce pro nové uživatele

en: First floppy drive
cs: první mechaniky

en: First sector of boot partition
cs: První sektor zaváděcího diskového oddílu

en: First sector of drive (MBR)
cs: První sektor disku (MBR)

en: Floppy can be removed now
cs: Disketu nyní můžete vyjmout

en: Font List
cs: Seznam fontů

en: Fonts conversion
cs: Konverze fontů

en: Fonts copy
cs: Kopie fontu

en: For most modern TV cards, the bttv module of the GNU/Linux kernel just auto-detect the rights parameters.
    If your card is misdetected, you can force the right tuner and card types here. Just select your tv card parameters if needed.
cs: Modul bttv jádra operačního systému GNU/Linux nalezne správné parametry automaticky pro většinu moderních TV karet.
    Je-li vaše karta špatně detekována, lze nastavit správný typ karty a tuneru ručně zde. Pokud je to potřeba, vyberte také parametry vaší TV karty.

en: Format
cs: Formátovat

en: Format partitions
cs: Formátování oddílů

en: Formatted
cs: Naformátovaný

en: Formatting partition %s
cs: Formátuji oddíl %s

en: Found "%s" interface do you want to use it ?
cs: Chcete použít nalezené rozhraní "%s" ?

en: Found %s %s interfaces
cs: Našel jsem %s %s rozhraní

en: France
cs: Francie

en: France [SECAM]
cs: Francie [SECAM]

en: French
cs: Francouzské

en: French Guiana
cs: Francouzská Guinea

en: French Polynesia
cs: Francouzská Polynésie

en: French Southern Territories
cs: Francouzská jižní teritoria

en: Ftp Server
cs: Server FTP

en: GDI Laser Printer using the Zenographics ZJ-Stream Format
cs: Laserová tiskárna GDI používající formát Zenographics ZJ-Stream

en: GPM adds mouse support to text-based Linux applications such the
    Midnight Commander. It also allows mouse-based console cut-and-paste operations,
    and includes support for pop-up menus on the console.
cs: GPM přidává do textových programů podporu myši (např pro Midnight Commander).
    Může také v konzoli provádět operace 'vyjmi' a 'vlož' a ovládat pop-up menu.

en: Gabon
cs: Gabun

en: Gambia
cs: Gambie

en: Game station
cs: Hry

en: Games
cs: Hry

en: Gateway
cs: Brána(gateway)

en: Gateway (e.g. %s)
cs: Brána (např. %s)

en: Gateway address should be in format 1.2.3.4
cs: Adresa brány by měla být ve tvaru 1.2.3.4

en: Gateway device
cs: Zařízení brány (gateway)

en: Gateway:
cs: Brána(gateway):

en: General
cs: Obecné

en: Generate auto install floppy
cs: Vytvořit disketu pro automatickou instalaci

en: Generating preview ...
cs: Generuji náhled ...

en: Generic
cs: Obecná

en: Generic 2 Button Mouse
cs: Standardní dvoutlačítková myš

en: Generic 3 Button Mouse
cs: Standardní třítlačítková myš

en: Generic PS2 Wheel Mouse
cs: Standardní PS2 myš s kolečkem

en: Generic Printers
cs: Obecné tiskárny

en: Geometry: %s cylinders, %s heads, %s sectors
cs: Geometrie: %s cylindrů, %s hlav, %s sektorů

en: Georgia
cs: Georgie

en: Georgian ("Latin" layout)
cs: Gruzínské (rozložení "Latin")

en: Georgian ("Russian" layout)
cs: Gruzínské ("Ruské" rozložení)

en: German
cs: Německé

en: German (no dead keys)
cs: Německé (bez mrtvých kláves)

en: Germany
cs: Německo

en: Get Windows Fonts
cs: Načíst fonty z Windows

en: Get involved in the Free Software world
cs: Připojte se ke světu Svobodného Software

en: Get the most from the Internet
cs: Dostaňte z Internetu co nejvíce

en: Ghostscript referencing
cs: Odkazy na Ghostscript

en: Give a file name
cs: Zadejte název souboru

en: Give the ram size in MB
cs: Zadejte velikost paměti v MB

en: Gnome Workstation
cs: Pracovní stanice s Gnome

en: Gnome, Icewm, Window Maker, Enlightenment, Fvwm, etc
cs: Gnome, IceWM, Window Maker, Enlightenment, Fvwm a další

en: Go on anyway?
cs: Přesto pokračovat?

en: Go on without configuring the network
cs: Pokračovat bez nastavení sítě

en: Graphic Card
cs: Grafická karta

en: Graphical Environment
cs: Grafické prostředí

en: Graphical interface at startup
cs: Spouští se X

en: Graphics card: %s
cs: Grafická karta: %s

en: Graphics card: %s
cs: Grafická karta: %s

en: Graphics memory: %s kB
cs: Paměť na gr. kartě: %s kB

en: Graphics programs such as The Gimp
cs: Grafické programy jako např. GIMP

en: Greece
cs: Řecko

en: Greek
cs: Řecké

en: Gujarati
cs: Gujartské

en: Gurmukhi
cs: Gurmutské

en: Guyana
cs: Guayana

en: Hard Disk Backup Progress...
cs: Průběh zálohování na pevný disk...

en: Hard Disk Backup files...
cs: Záložní soubory pevného disku...

en: Hard drive detection
cs: Detekce pevných disků

en: Hard drive information
cs: Informace o pevném disku

en: HardDrake runs a hardware probe, and optionally configures
    new/changed hardware.
cs: HardDrake testuje hardware a umožňuje nový/změněný
    hardware nastavit

en: HardDrive / NFS
cs: Pevný disk / NFS

en: Harddrake help
cs: Nápověda pro HardDrake

en: Harddrake2 version
cs: Verze Harddrake2

en: Hardware clock set to GMT
cs: Hardwarové hodiny nastaveny na GMT

en: Have a nice day!
cs: Přeji hezký den!

en: Help
cs: Nápověda

en: Here are the entries on your boot menu so far.
    You can create additional entries or change the existing ones.
cs: Tady jsou všechny záznamy.
    Můžete přidat další nebo změnit stávající.

en: Here is a list of the available printing options for the current printer:
cs: Zde je seznam dostupných voleb pro nastavení tisku pro aktuální tiskárnu:

en: Here is the full list of keyboards available
cs: Zde je kompletní seznam dostupných klávesnic

en: Here you can choose the key or key combination that will 
    allow switching between the different keyboard layouts
    (eg: latin and non latin)
cs: Zde můžete vybrat klávesu nebo kombinaci kláves, kterou
    budete moci přepínat rozložení znaků vaší klávesnice.
    (např. mezi českým a americkým)

en: Here you can select an alternative driver (either OSS or ALSA) for your sound card (%s).
cs: Zde si pro vaši zvukovou (%s) kartu můžete vybrat alternativní ovladač (buď OSS nebo ALSA)

en: Hide files
cs: Schovat soubory

en: High
cs: Vysoká

en: Higher
cs: Vyšší

en: Horizontal refresh rate
cs: Horizontální(řádková) synchronizace

en: Host "%s", port %s
cs: Počítač "%s", port %s

en: Host Name
cs: Název počítače

en: Host Path or Module
cs: Cesta na počítači nebo modul

en: Host name
cs: Název počítače

en: Hostname required
cs: Vyžadován název počítače

en: Hostname:
cs: Název počítače:

en: How is the printer connected?
cs: Jak je tiskárna připojena?

en: Hungarian
cs: Maďarské

en: Hungary
cs: Maďarsko

en: I can setup your computer to automatically start the graphical interface (XFree) upon booting.
    Would you like XFree to start when you reboot?
cs: Můžu nastavit váš počítač tak, aby automaticky spustil X při startu.
    Chcete aby počítač po zapnutí spustil grafický režim?

en: I can't add any more partition
cs: Nemůžu přidat žádný další oddíl

en: I can't find any room for installing
cs: Nemůžu najít žádné volné místo pro instalaci

en: I can't find needed image file `%s'.
cs: Nemohu najít potřebný soubor '%s ' s obrazem.

en: I can't read the partition table of device %s, it's too corrupted for me :(
    I can try to go on, erasing over bad partitions (ALL DATA will be lost!).
    The other solution is to not allow DrakX to modify the partition table.
    (the error is %s)
    
    Do you agree to loose all the partitions?
cs: Nemůžu přečíst vaši tabulku oddílů zařízení %s, je pro mě příliš porušená :(
    Můžu se pokusit pokračovat v čištění špatných oddílů (VŠECHNA
    DATA budou ztracena!). Jiná možnost je zakázat DrakX měnit tabulku
    oddílů (chyba je %s)
    
    Souhlasíte s tím, že příjdete o všechny oddíly?

en: I don't know
cs: Nevím

en: I don't know how to format %s in type %s
cs: nevím jak naformátovat %s na typ %s

en: I have detected an ISDN PCI card, but I don't know its type. Please select a PCI card on the next screen.
cs: Našel jsem ISDN PCI kartu, jejíž typ ale neznám. Prosím zvolte si jednu z následujícího seznamu PCI karet.

en: IP address
cs: IP adresa

en: IP address should be in format 1.2.3.4
cs: IP adresa musí být ve formátu 1.2.3.4

en: ISDN Configuration
cs: Nastavení ISDN

en: ISDN connection
cs: ISDN připojení

en: Iceland
cs: Island

en: Icelandic
cs: Islandské

en: Icewm, Window Maker, Enlightenment, Fvwm, etc
cs: IceWM, Window Maker, Enlightenment, Fvwm a další

en: Icon
cs: Ikona

en: If you have all the CDs in the list below, click Ok.
    If you have none of those CDs, click Cancel.
    If only some CDs are missing, unselect them, then click Ok.
cs: Pokud máte všechna CD vypsaná níže, klepněte na Ok.
    Pokud nemáte žádné z nich, klepněte na Zrušit.
    Pokud Vám chybí pouze některé z nich, odznačte je, a zvolte Ok.

en: If you plan to use aboot, be carefull to leave a free space (2048 sectors is enough)
    at the beginning of the disk
cs: Jestliže chcete používat aboot, musíte nechat volné místo na začátku disku
    (2048 sektorů stačí)

en: If your printer is not listed, choose a compatible (see printer manual) or a similar one.
cs: Pokud není tiskárna v seznamu, vyberte kompatibilní nebo podobný model (podívejte se do manuálu)

en: Image
cs: Obraz(image)

en: Import Fonts
cs: Zavádění fontů

en: Importance: %s
cs: Důležitost: %s

en: In addition, queues not created with this program or "foomatic-configure" cannot be transferred.
cs: Tiskové fronty, které nebyly vytvořeny tímto programem nebo přes "foomatic-configure" nelze přenést.

en: In some cases, the %s driver needs to have extra information to work
    properly, although it normally works fine without them. Would you like to specify
    extra options for it or allow the driver to probe your machine for the
    information it needs? Occasionally, probing will hang a computer, but it should
    not cause any damage.
cs: V některých případech potřebuje ovladač %s pro svoji správnou funkci další
    informace, přestože normálně funguje i bez nich. Chtěli byste zadat
    nějaké doplňující možnosti, nebo raději necháte ovladač samostatně prozkoumat
    hardware vašeho počítače, aby získal informace které potřebuje? Zkoumání
    hardware může ve výjimečných případech způsobit zamrznutí počítače, ale nemělo
    by v žádném případě způsobit jiné škody.

en: India
cs: Indie

en: Individual package selection
cs: Výběr jednotlivých balíčků

en: Indonesia
cs: Indonésie

en: Info
cs: Informace

en: Info:
cs: Informace:

en: Information
cs: Informace

en: Init Message
cs: Úvodní zpráva

en: Initial tests
cs: Úvodní testy

en: Initrd-size
cs: Initrd-velikost

en: Insert a FAT formatted floppy in drive %s
cs: Vložte naformátovanou disketu do %s

en: Insert a blank floppy in drive %s
cs: Vložte prázdnou disketu do %s

en: Insert a floppy containing package selection
cs: Vložte disketu obsahující výběr balíčků

en: Insert a floppy in %s
cs: Vložte disketu do %s

en: Insert a floppy in drive
    All data on this floppy will be lost
cs: Vložte disketu do mechaniky
    Všechna data na této disketě budou smazána

en: Insert the CD with volume label %s
     in the CD drive under mount point /mnt/cdrom
cs: Vložte CD s označením %s do CD
     mechaniky do přípojného bodu /mnt/cdrom

en: Insert the tape with volume label %s
     in the tape drive device %s
cs: Vložte pásku s názvem %s
     do páskové jednotky %s

en: Install
cs: Instalovat

en: Install & convert Fonts
cs: Instalovat & konvertovat fonty

en: Install List
cs: Instalovat seznam

en: Install bootloader
cs: Zaváděcí program

en: Install system
cs: Instalace systému

en: Install themes
cs: Instalovat témata

en: Installation of %s failed. The following error occured:
cs: Instalace %s neuspěla. Stala se tato chyba:

en: Installation of bootloader failed. The following error occured:
cs: Instalace zaváděcího programu neuspěla. Stala se tato chyba:

en: Installing
cs: Instaluji

en: Installing Foomatic...
cs: Instaluji Foomatic ...

en: Installing a printing system in the %s security level
cs: Instaluji tiskový systém v bezpečnostní úrovni %s

en: Installing bootloader
cs: Instaluji zaváděcí program

en: Installing driver for %s card %s
cs: Instaluji ovladač pro %s kartu %s

en: Installing package %s
cs: Instaluji balíček %s

en: Installing package %s
    %d%%
cs: Instaluji balíček %s
    %d%%

en: Installing packages...
cs: Instaluji balíčky...

en: Interface
cs: Rozhraní

en: Interface %s
cs: Rozhraní %s

en: Interface %s (using module %s)
cs: Rozhraní %s (používá modul %s)

en: Interface:
cs: Rozhraní:

en: Internal ISDN card
cs: Interní ISDN karta

en: Internet Connection Configuration
cs: Konfigurace připojení k internetu

en: Internet Connection Sharing
cs: Sdílení Internetového Připojení

en: Internet Connection Sharing configuration
cs: Nastavení sdílení připojení k Internetu

en: Internet Connection Sharing currently disabled
cs: Sdílení Internetového připojení je vypnuto

en: Internet Connection Sharing currently enabled
cs: Sdílení Internetového připojení je zapnuto

en: Internet Connection Sharing is now disabled.
cs: Sdílení Internetového připojení je nyní vypnuto.

en: Internet Connection Sharing is now enabled.
cs: Sdílení Internetového připojení je nyní zapnuto.

en: Internet access
cs: Přístup na Internet

en: Internet configuration
cs: Nastavení Internetu

en: Internet connection
cs: Internetové připojení

en: Internet connection & configuration
cs: Nastavení a připojení k internetu

en: Internet connection configuration
cs: Konfigurace připojení k internetu

en: Internet gateway
cs: Internetová brána

en: Internet station
cs: Internetová stanice

en: Introduction
    
    The operating system and the different components available in the Mandrake Linux distribution 
    shall be called the "Software Products" hereafter. The Software Products include, but are not 
    restricted to, the set of programs, methods, rules and documentation related to the operating 
    system and the different components of the Mandrake Linux distribution.
    
    
    1. License Agreement
    
    Please read this document carefully. This document is a license agreement between you and  
    MandrakeSoft S.A. which applies to the Software Products.
    By installing, duplicating or using the Software Products in any manner, you explicitly 
    accept and fully agree to conform to the terms and conditions of this License. 
    If you disagree with any portion of the License, you are not allowed to install, duplicate or use 
    the Software Products. 
    Any attempt to install, duplicate or use the Software Products in a manner which does not comply 
    with the terms and conditions of this License is void and will terminate your rights under this 
    License. Upon termination of the License,  you must immediately destroy all copies of the 
    Software Products.
    
    
    2. Limited Warranty
    
    The Software Products and attached documentation are provided "as is", with no warranty, to the 
    extent permitted by law.
    MandrakeSoft S.A. will, in no circumstances and to the extent permitted by law, be liable for any special,
    incidental, direct or indirect damages whatsoever (including without limitation damages for loss of 
    business, interruption of business, financial loss, legal fees and penalties resulting from a court 
    judgment, or any other consequential loss) arising out of  the use or inability to use the Software 
    Products, even if MandrakeSoft S.A. has been advised of the possibility or occurence of such 
    damages.
    
    LIMITED LIABILITY LINKED TO POSSESSING OR USING PROHIBITED SOFTWARE IN SOME COUNTRIES
    
    To the extent permitted by law, MandrakeSoft S.A. or its distributors will, in no circumstances, be 
    liable for any special, incidental, direct or indirect damages whatsoever (including without 
    limitation damages for loss of business, interruption of business, financial loss, legal fees 
    and penalties resulting from a court judgment, or any other consequential loss) arising out 
    of the possession and use of software components or arising out of  downloading software components 
    from one of Mandrake Linux sites  which are prohibited or restricted in some countries by local laws.
    This limited liability applies to, but is not restricted to, the strong cryptography components 
    included in the Software Products.
    
    
    3. The GPL License and Related Licenses
    
    The Software Products consist of components created by different persons or entities.  Most 
    of these components are governed under the terms and conditions of the GNU General Public 
    Licence, hereafter called "GPL", or of similar licenses. Most of these licenses allow you to use, 
    duplicate, adapt or redistribute the components which they cover. Please read carefully the terms 
    and conditions of the license agreement for each component before using any component. Any question 
    on a component license should be addressed to the component author and not to MandrakeSoft.
    The programs developed by MandrakeSoft S.A. are governed by the GPL License. Documentation written 
    by MandrakeSoft S.A. is governed by a specific license. Please refer to the documentation for 
    further details.
    
    
    4. Intellectual Property Rights
    
    All rights to the components of the Software Products belong to their respective authors and are 
    protected by intellectual property and copyright laws applicable to software programs.
    MandrakeSoft S.A. reserves its rights to modify or adapt the Software Products, as a whole or in 
    parts, by all means and for all purposes.
    "Mandrake", "Mandrake Linux" and associated logos are trademarks of MandrakeSoft S.A.  
    
    
    5. Governing Laws 
    
    If any portion of this agreement is held void, illegal or inapplicable by a court judgment, this 
    portion is excluded from this contract. You remain bound by the other applicable sections of the 
    agreement.
    The terms and conditions of this License are governed by the Laws of France.
    All disputes on the terms of this license will preferably be settled out of court. As a last 
    resort, the dispute will be referred to the appropriate Courts of Law of Paris - France.
    For any question on this document, please contact MandrakeSoft S.A.
cs: Úvod
    
    Operační systém a různé části dostupné v distribuci Mandrake Linux jsou nazývány "Softwarové produkty" ("Software Products"). Softwarové produkty zahrnují, ale nejsou omezeny, na programy, metody, pravidla a dokumentaci, vztahující se k operačnímu systému a dalším komponentám distribuce Mandrake Linux.
    
    
    1. License Agreement
    
    Please read this document carefully. This document is a license agreement between you and  
    MandrakeSoft S.A. which applies to the Software Products.
    By installing, duplicating or using the Software Products in any manner, you explicitly 
    accept and fully agree to conform to the terms and conditions of this License. 
    If you disagree with any portion of the License, you are not allowed to install, duplicate or use 
    the Software Products. 
    Any attempt to install, duplicate or use the Software Products in a manner which does not comply 
    with the terms and conditions of this License is void and will terminate your rights under this 
    License. Upon termination of the License,  you must immediately destroy all copies of the 
    Software Products.
    
    
    2. Limited Warranty
    
    The Software Products and attached documentation are provided "as is", with no warranty, to the 
    extent permitted by law.
    MandrakeSoft S.A. will, in no circumstances and to the extent permitted by law, be liable for any special,
    incidental, direct or indirect damages whatsoever (including without limitation damages for loss of 
    business, interruption of business, financial loss, legal fees and penalties resulting from a court 
    judgment, or any other consequential loss) arising out of  the use or inability to use the Software 
    Products, even if MandrakeSoft S.A. has been advised of the possibility or occurence of such 
    damages.
    
    LIMITED LIABILITY LINKED TO POSSESSING OR USING PROHIBITED SOFTWARE IN SOME COUNTRIES
    
    To the extent permitted by law, MandrakeSoft S.A. or its distributors will, in no circumstances, be 
    liable for any special, incidental, direct or indirect damages whatsoever (including without 
    limitation damages for loss of business, interruption of business, financial loss, legal fees 
    and penalties resulting from a court judgment, or any other consequential loss) arising out 
    of the possession and use of software components or arising out of  downloading software components 
    from one of Mandrake Linux sites  which are prohibited or restricted in some countries by local laws.
    This limited liability applies to, but is not restricted to, the strong cryptography components 
    included in the Software Products.
    
    
    3. The GPL License and Related Licenses
    
    The Software Products consist of components created by different persons or entities.  Most 
    of these components are governed under the terms and conditions of the GNU General Public 
    Licence, hereafter called "GPL", or of similar licenses. Most of these licenses allow you to use, 
    duplicate, adapt or redistribute the components which they cover. Please read carefully the terms 
    and conditions of the license agreement for each component before using any component. Any question 
    on a component license should be addressed to the component author and not to MandrakeSoft.
    The programs developed by MandrakeSoft S.A. are governed by the GPL License. Documentation written 
    by MandrakeSoft S.A. is governed by a specific license. Please refer to the documentation for 
    further details.
    
    
    4. Intellectual Property Rights
    
    All rights to the components of the Software Products belong to their respective authors and are 
    protected by intellectual property and copyright laws applicable to software programs.
    MandrakeSoft S.A. reserves its rights to modify or adapt the Software Products, as a whole or in 
    parts, by all means and for all purposes.
    "Mandrake", "Mandrake Linux" and associated logos are trademarks of MandrakeSoft S.A.  
    
    
    5. Governing Laws 
    
    If any portion of this agreement is held void, illegal or inapplicable by a court judgment, this 
    portion is excluded from this contract. You remain bound by the other applicable sections of the 
    agreement.
    The terms and conditions of this License are governed by the Laws of France.
    All disputes on the terms of this license will preferably be settled out of court. As a last 
    resort, the dispute will be referred to the appropriate Courts of Law of Paris - France.
    For any question on this document, please contact MandrakeSoft S.A.

en: Inuktitut
cs: Inuktitutské

en: Invalid port given: %s.
    The proper format is "port/tcp" or "port/udp", 
    where port is between 1 and 65535.
cs: Zadán špatný port: %s.
    Správný formát je "port/tcp" nebo "port/udp", 
    kde číslo portu je mezi 1 a 65535.

en: Iranian
cs: Íránské

en: Iraq
cs: Irák

en: Ireland
cs: Irsko

en: Is this correct?
cs: Je to správně?

en: Israel
cs: Izrael

en: Israeli
cs: Izraelské

en: Israeli (Phonetic)
cs: Izraelské (foneticky)

en: Italian
cs: Italské

en: Italy
cs: Itálie

en: Jamaica
cs: Jamajka

en: Japan
cs: Japonsko

en: Japan (broadcast)
cs: Japonsko (broadcast)

en: Japan (cable)
cs: Japonsko (kabel)

en: Japanese 106 keys
cs: Japonská 106 kláves

en: Join the MandrakeSoft support teams and the Linux Community online to share your knowledge and help others by becoming a recognized Expert on the online technical support website:
cs: Připojte se k týmům podpory společnosti MandrakeSoft a on-line Linuxové komunitě, sdílejte své znalosti a pomozte ostatním tím, že se stanete uznávaným Expertem na webových stránkách on-line technické podpory:

en: Journalised FS
cs: Žurnálovací FS

en: KDE Workstation
cs: Pracovní stanice s KDE

en: Kazakhstan
cs: Kazachstán

en: Keep the changes?
    The current configuration is:
    
    %s
cs: Zachovat změny?
    Aktuální konfigurace je:
    
    %s

en: Kenya
cs: Keňa

en: Kernel Boot Timeout
cs: Prodleva při spuštění

en: Kernel:
cs: Jádro:

en: Keyboard
cs: Klávesnice

en: Keyboard layout: %s
cs: Rozložení klávesnice: %s

en: Korean keyboard
cs: Korejská klávesnice

en: Kuwait
cs: Kuvajt

en: Kyrgyzstan
cs: Kyrgyzstán

en: LAN Configuration
cs: Nastavení LAN

en: LAN configuration
cs: Nastavení LAN

en: LAN connection
cs: Připojení k LAN

en: LDAP Base dn
cs: Základní dn pro LDAP

en: LDAP Server
cs: LDAP server

en: LILO with graphical menu
cs: LILO s grafickou nabídkou

en: LILO with text menu
cs: LILO s textovou nabídkou

en: LILO/grub Installation
cs: Instalace LILO/Grub

en: LPD - Line Printer Daemon
cs: LPD - Démon pro tiskárny

en: LPD and LPRng do not support IPP printers.
cs: LPD ani LprNG nepodporují IPP tiskárny.

en: LPRng
cs: LprNG

en: LPRng - LPR New Generation
cs: LprNG - LPR Nové generace

en: LVM name?
cs: Název pro LVM?

en: LVM-disks %s
cs: LVM disky %s

en: Label
cs: Značka

en: Language
cs: Výběr jazyka

en: Laotian
cs: Laoské

en: Latin American
cs: Latinsko-Americké

en: Latvia
cs: Lotyšsko

en: Latvian
cs: Litevské

en: Launch packet filtering for Linux kernel 2.2 series, to set
    up a firewall to protect your machine from network attacks.
cs: Spustit paketový filtr pro jádra řady 2.2, který chrání počítač
    proti útokům ze sítě.

en: Launch the ALSA (Advanced Linux Sound Architecture) sound system
cs: Spustit zvukový systém ALSA (Advanced Linux Sound Architecture)

en: Launch the graphical environment when your system starts
cs: Spustit grafické prostředí při startu systému

en: Launch the sound system on your machine
cs: Spustit zvukový systém při startu

en: Launch userdrake
cs: Spustit UserDrake

en: Lebanon
cs: Libanon

en: Left "Windows" key
cs: Levá klávesa "Windows"

en: Level %s
cs: Úroveň %s

en: Lexmark inkjet configuration
cs: Nastavení inkoustové tiskárny Lexmark

en: LiLo and Bootsplash themes installation successfull
cs: Instalace témat pro LiLo a Bootsplash provedena úspěšně!

en: Liberia
cs: Libérie

en: License agreement
cs: Souhlas s licencí

en: Liechtenstein
cs: Lichtenštejnsko

en: Lilo message not found
cs: Zpráva LiLo nebyla nalezena

en: Lilo screen
cs: Obrazovka LiLo

en: Lilo/grub mode
cs: Režim Lilo/Grub

en: Linux Standard Base. Third party applications support
cs: Standardní Báze Linuxu (LSB): Podpora aplikací jiných dodavatelů

en: Linux Virtual Server, used to build a high-performance and highly
    available server.
cs: Linux Virtual Server používaný pro sestavení vysoce výkonného
    a dostupného serveru.

en: Linuxconf will sometimes arrange to perform various tasks
    at boot-time to maintain the system configuration.
cs: Linuxconf provádí různé úkoly při spuštění systému
    nutné pro správu systémové konfigurace.

en: List of data corrupted:
cs: Seznam poškozených dat:

en: List of data to restore:
cs: Seznam dat pro obnovení:

en: Lithuania
cs: Litva

en: Lithuanian "number row" QWERTY
cs: Litevské "číselná řada" QWERTY

en: Lithuanian "phonetic" QWERTY
cs: Litevské "foneticky" QWERTY

en: Lithuanian AZERTY (new)
cs: Litevské AZERTY (nová)

en: Lithuanian AZERTY (old)
cs: Litevské AZERTY (stará)

en: Load from floppy
cs: Nahrát z diskety

en: Load the drivers for your usb devices.
cs: Nahrát ovladače pro usb zařízení.

en: Load/Save on floppy
cs: Uložit/Nahrát na/z disketu/y

en: Loading from floppy
cs: Nahrávám z diskety

en: Loading module %s failed.
    Do you want to try again with other parameters?
cs: Spuštění modulu %s selhalo.
    Chcete to zkusit s jinými parametry?

en: Local Network adress
cs: Adresa lokální sítě

en: Local Printer
cs: Místní tiskárna

en: Local Printers
cs: Místní tiskárny

en: Local files
cs: Lokální soubory

en: Local printer
cs: Místní tiskárna

en: Location
cs: Umístění

en: Location on the bus
cs: Umístění na sběrnici

en: Login ID
cs: Přihlašovací jméno

en: Logitech CC Series
cs: Logitech série CC (sériová)

en: Logitech Mouse (serial, old C7 type)
cs: Logitech Mouse (sériová, starý C7 typ)

en: Looking at packages already installed...
cs: Prohledávám již instalované balíčky...

en: Looking for available packages and rebuilding rpm database...
cs: Hledám dostupné balíčky a znovu sestavuji databázi balíčků...

en: Looking for available packages...
cs: Hledám dostupné balíčky

en: Loopback file name:
cs: Název souboru loopbacku:

en: Loopback file name: %s
cs: Loopback soubor: %s

en: Loopback file(s):
       %s
cs: Loopback soubor(y): 
       %s

en: Luxembourg
cs: Lucembursko

en: MOVE YOUR WHEEL!
cs: TOČIT KOLEČKEM!

en: Macedonia
cs: Makedonie

en: Macedonian
cs: Makedonské

en: Madagascar
cs: Madagaskar

en: Mail Server
cs: Poštovní server

en: Mail alert
cs: Varovné zprávy e-mailem

en: Mail alert configuration
cs: Nastavení varovných zpráv e-mailem

en: Make initrd 'mkinitrd -f /boot/initrd-%s.img %s'.
cs: Provést initrd 'mkinitrd -f /boot/initrd-%s.img %s'.

en: Make kernel message quiet by default
cs: Nevypisování hlášek jádra nastavit jako výchozí

en: Malaysia
cs: Malajsie

en: Maldives
cs: Maledivy

en: Maltese (UK)
cs: Maltézské (UK)

en: Maltese (US)
cs: Maltézské (US)

en: Mandatory package %s is missing
cs: Chybí potřebný balíček %s

en: Mandrake Bug Report Tool
cs: Nástroj společnosti Mandrake pro hlášení chyb

en: Mandrake Control Center
cs: Řídící centrum Mandrake

en: Mandrake Linux 9.1 enables you to use the very latest software to play audio files, edit and handle your images or photos, and play videos
cs: Mandrake Linux 9.1 vám dovoluje naplno využít poslední software pro přehrávání hudebních souborů, editovat či pracovat s vašimi obrázky nebo fotografiemi, či sledovat video.

en: Mandrake Linux 9.1 has selected the best software for you. Surf the Web and view animations with Mozilla and Konqueror, or read your mail and handle your personal information with Evolution and Kmail
cs: Distribuce Mandrake Linux 9.1 vám přináší ten nejlepší software. S pomocí aplikací Mozilla a Konqueror si můžete prohlížet webové stránky a animace, ke čtení pošty a zpracování osobních informací lze použít aplikace Evolution a Kmail.

en: Mandrake Linux 9.1 is the ultimate development platform
cs: Distribuce Mandrake Linux 9.1 je nejlepší vývojová platforma.

en: Mandrake Linux 9.1 provides a powerful tool to fully customize and configure your machine
cs: Ovládací centrum pro Mandrake Linux 9.0 poskytuje výkonné nástroje pro správu a nastavení vašeho počítače.

en: Mandrake Linux 9.1 provides the best Open Source games - arcade, action, strategy, ...
cs: Mandrake Linux 9.1 nabízí ty nejlepší Open Source hry - arkády, akční, strategické, ...

en: Mandrake Linux 9.1 provides you with 11 user interfaces that can be fully modified: KDE 3, Gnome 2, WindowMaker, ...
cs: Distribuce Mandrake Linux 9.1 vám poskytuje 11 uživatelských rozhraní, které lze plně upravovat: KDE 3, GNOME 2, WindowMaker, ...

en: Mandrake Linux Installation %s
cs: Mandrake Linux Instalace %s

en: Mandrake Linux can support multiple languages. Select
    the languages you would like to install. They will be available
    when your installation is complete and you restart your system.
cs: Můžete si zvolit další jazyky, které budou dostupné po instalaci

en: Mandrake Terminal Server Configuration
cs: Nastavení Mandrake Terminal Server

en: Mandrake Tools Explanation
cs: Vysvětlivky nástrojů Mandrake Linuxu

en: MandrakeClub and Mandrake Corporate Club were created for business and private users of Mandrake Linux who would like to directly support their favorite Linux distribution while also receiving special privileges. If you enjoy our products, if your company benefits from our products to gain a competititve edge, if you want to support Mandrake Linux development, join MandrakeClub!
cs: Kluby MandrakeClub a Mandrake Corporate Club byly vytvořeny pro ty podnikové a soukromé uživatele systému Mandrake Linux, kteří chtějí přímo podporovat svou oblíbenou distribuci Linuxu a ještě k tomu obdržet zvláštní privilegia. Pokud vás naše produkty oslovily, jestliže vaše společnost díky našim produktům získala konkurenční výhodu, pokud chcete podpořit vývoj distribuce Mandrake Linux, připojte se ke klubu MandrakeClub!

en: MandrakeSoft works alongside a selection of companies offering professional solutions compatible with Mandrake Linux. A list of these partners is available on the MandrakeStore
cs: Společnost MandrakeSoft působí po boku vybraných společností, které nabízejí profesionální řešení kompatibilní se systémem Mandrake Linux. Seznam těchto partnerů naleznete na stránkách MandrakeStore

en: Manual configuration
cs: Ruční nastavení

en: Mauritania
cs: Mauretánie

en: Media class
cs: Třída médií

en: Messages
cs: Zprávy

en: Mexico
cs: Mexiko

en: Micronesia
cs: Mikronésie

en: Minimal install
cs: Minimální instalace

en: Modify
cs: Změnit

en: Modify RAID
cs: Změnit RAID

en: Modify printer configuration
cs: Změnit nastavení tiskárny

en: Module
cs: Modul

en: Module name
cs: Název modulu

en: Module options:
cs: Volby modulu:

en: Moldova
cs: Moldava

en: Monaco
cs: Monako

en: Mongolia
cs: Mongolsko

en: Mongolian (cyrillic)
cs: Mongolské (cyrilice)

en: Monitor HorizSync: %s
cs: Horizontální frekvence monitoru: %s

en: Monitor VertRefresh: %s
cs: Vertikální frekvence monitoru: %s

en: More
cs: Více

en: More Graphical Desktops (Gnome, IceWM)
cs: Další grafické desktopy Gnome, IceWM)

en: More Options
cs: Další volby

en: More than one Microsoft partition has been detected on your hard drive.
    Please choose the one you want to resize in order to install your new
    Mandrake Linux operating system.
    
    Each partition is listed as follows: "Linux name", "Windows name"
    "Capacity".
    
    "Linux name" is structured: "hard drive type", "hard drive number",
    "partition number" (for example, "hda1").
    
    "Hard drive type" is "hd" if your hard dive is an IDE hard drive and
    "sd" if it is a SCSI hard drive.
    
    "Hard drive number" is always a letter after "hd" or "sd". With IDE
    hard drives:
    
     * "a" means "master hard drive on the primary IDE controller";
    
     * "b" means "slave hard drive on the primary IDE controller";
    
     * "c" means "master hard drive on the secondary IDE controller";
    
     * "d" means "slave hard drive on the secondary IDE controller".
    
    With SCSI hard drives, an "a" means "lowest SCSI ID", a "b" means
    "second lowest SCSI ID", etc.
    
    "Windows name" is the letter of your hard drive under Windows (the first
    disk or partition is called "C:").
cs: Instalační program nalezl na disku více než jeden oddíl s Microsoft Windows.
    Prosím vyberte si jeden z nich, který je potřeba zmenšit pro novu instalaci
    systému Mandrake Linux.
    
    Každý oddíl je zobrazen následovně: "Jméno pro Linux",
    "Jméno pro Windows", "Velikost".
    
    "Jméno pro Linux" je složeno následovně: "typ pevného disku",
    "číslo disku", "číslo oddílu". (například "hda1").
    
    Pokud máte IDE disky, pak je "typ pevného disku" "hd", pokud máte SCSI,
    označení bude "sd".
    
    "Číslo disku" je vždy písmeno za "hd" nebo "sd". Pro IDE disky je takto:
    
     * "a" znamená "master disk na primárním IDE řadiči",
    
     * "b" znamená "slave disk na primárním IDE řadiči",
    
     * "c" znamená "master disk na sekundárním IDE řadiči",
    
     * "d" znamená "slave disk na sekundárním IDE řadiči".
    
    Pro SCSI disky platí, že "a" je "nejmenší SCSI ID", "b" je "druhé
    nejmenší SCSI ID" atd.
    
    "Jméno pro Windows" je písmeno, které je použito ve Windows
    (první oddíl nebo disk má písmeno "C:").

en: Morocco
cs: Maroko

en: Mount
cs: Připojit

en: Mount options
cs: Volby pro připojení

en: Mount point
cs: Přípojný bod

en: Mount point:
cs: Adresář připojení (mount point):

en: Mount points must begin with a leading /
cs: Přípojné body (mount points) musí začínat '/'

en: Mounted
cs: Připojený

en: Mounts and unmounts all Network File System (NFS), SMB (Lan
    Manager/Windows), and NCP (NetWare) mount points.
cs: Připojuje a odpojuje všechny síťové (NFS), SMB (Lan/Windows) a Netware (NCP)
    přípojné body (mount points).

en: Mouse
cs: Myš

en: Mouse Port
cs: Připojení myši

en: Mouse device: %s
cs: Přípojení myši: %s

en: Mouse type: %s
cs: Typ myši: %s

en: Move
cs: Přesunout

en: Move files to the new partition
cs: Přesunout soubory na nový diskový oddíl

en: Move selected rule down one level
cs: Posunout vybrané pravidlo o úroveň níže

en: Move selected rule up one level
cs: Posunout vybrané pravidlo o úroveň výše

en: Moving
cs: Přesouvám

en: Moving files to the new partition
cs: Přesunuji soubory na nový diskový oddíl

en: Moving partition...
cs: Přesouvám oddíl...

en: Mozambique
cs: Mosambik

en: Multi-head configuration
cs: Konfigurace dvou monitorů

en: Multimedia - CD Burning
cs: Multimédia - vypalování CD

en: Multimedia - Graphics
cs: Multimédia - grafika

en: Multimedia - Sound
cs: Multimédia - zvuk

en: Multimedia - Video
cs: Multimédia - video

en: Multimedia station
cs: Multimediální stanice

en: Myanmar (Burmese)
cs: Myamarské (Burnské)

en: NCP queue name missing!
cs: Chybí název tiskové fronty pro NCP!

en: NCP server name missing!
cs: Chybí název pro sdílení přes NCP!

en: NFS is a popular protocol for file sharing across TCP/IP
    networks. This service provides NFS file locking functionality.
cs: NFS je oblíbený protokol pro sdílení souborů přes sítě TCP/IP.
    Tato služba poskytuje možnost uzamykání souborů na NFS.

en: NFS is a popular protocol for file sharing across TCP/IP networks.
    This service provides NFS server functionality, which is configured via the
    /etc/exports file.
cs: NFS je oblíbený protokol pro sdílení souborů přes sítě TCP/IP.
    Tato služba poskytuje NFS server, jehož nastavení je v /etc/exports.

en: NFS server, SMB server, Proxy server, ssh server
cs: NFS server, SMB server, Proxy server, SSH server

en: NIS Domain
cs: NIS Doména

en: NOTE: Depending on the printer model and the printing system up to %d MB of additional software will be installed.
cs: POZNÁMKA: V závislosti na modelu tiskárny a tiskovém systému je potřeba nainstalovat dalších %d MB potřebného software.

en: Name of printer
cs: Název tiskárny

en: Name of printer should contain only letters, numbers and the underscore
cs: Název fronty může obsahovat pouze písmena, číslice a podtržítko

en: Name of the profile to create (the new profile is created as a copy of the current one) :
cs: Zadejte název vytvářeného profilu (nový profil je vytvořen jako kopie vybraného) :

en: Name:
cs: Jméno:

en: Name: %s
cs: Jméno: %s

en: Namibia
cs: Namibie

en: Need hostname, username and password!
cs: Potřebuji název počítače, uživatelské jméno a heslo!

en: Need to create /etc/dhcpd.conf first!
cs: Je nutné nejprve vytvořit soubor /etc/dhcpd.conf!

en: Nepal
cs: Nepál

en: Net Boot Images
cs: Startovací image ze sítě

en: Net Method:
cs: Síťová metoda:

en: NetWare Printer Options
cs: Možnosti NetWare tiskárny

en: Netherlands
cs: Nizozemí

en: Netherlands Antilles
cs: Nizozemské Antily

en: Netmask
cs: Maska sítě

en: Network
cs: Síť

en: Network Computer (client)
cs: Síťový počítač (klient)

en: Network Computer server
cs: Síťový server

en: Network Configuration
cs: Nastavení sítě

en: Network Configuration Wizard
cs: Průvodce nastavením sítě

en: Network Options
cs: Volby sítě

en: Network configuration
cs: Nastavení sítě

en: Network configuration (%d adapters)
cs: Nastavení sítě (%d adaptéry(ů))

en: Network functionality not configured
cs: Síť není nastavena

en: Network interface
cs: Síťové rozhraní

en: Network interface already configured
cs: Síťové rozhraní je již nastaveno

en: Network printer "%s", port %s
cs: Síťová tiskárna "%s", port %s

en: Network printer (TCP/Socket)
cs: Síťová tiskárna (TCP/Socket)

en: New
cs: Nový

en: New Caledonia
cs: Nová Kaledonie

en: New Zealand
cs: Nový Zéland

en: New configuration (isdn-light)
cs: Nová konfigurace (isdn-light)

en: New devfs device
cs: Nové zařízení devfs

en: New printer name
cs: Nový název tiskárny

en: New profile...
cs: Nový profil...

en: New size in MB:
cs: Nová velikost v MB:

en: Newzealand
cs: Nový Zéland

en: Next
cs: Další

en: Next ->
cs: Další ->

en: Nicaragua
cs: Nikaragua

en: Nigeria
cs: Nigérie

en: No
cs: Ne

en: No CD device defined!
cs: Není definováno žádné zařízení CD!

en: No CDR/DVDR in drive!
cs: V mechanice není CDR/DVDR médium.

en: No ISDN PCI card found. Please select one on the next screen.
cs: Nenašel jsem žádnou ISDN PCI kartu. Prosím zvolte si jednu z následující nabídky

en: No Internet Connection Sharing has ever been configured.
cs: Není nastaveno žádné sdílení Internetového připojení.

en: No Sound Card detected!
cs: Nebyla nalezena žádná zvuková karta!

en: No Sound Card has been detected on your machine. Please verify that a Linux-supported Sound Card is correctly plugged in.
    
    
    You can visit our hardware database at:
    
    
    http://www.linux-mandrake.com/en/hardware.php3
cs: V počítači nebyla nalezena žádná zvuková karta karta. Zkontrolujte prosím,zda podporovaná karta je správně zapojena.
    
    
    Databázi hardware lze nalézt na:
    
    
    http://www.linux-mandrake.com/en/hardware.php3

en: No TV Card detected!
cs: Nebyla nalezena TV karta!

en: No TV Card has been detected on your machine. Please verify that a Linux-supported Video/TV Card is correctly plugged in.
    
    
    You can visit our hardware database at:
    
    
    http://www.linux-mandrake.com/en/hardware.php3
cs: V počítači nebyla nalezena žádná TV karta. Zkontrolujte prosím, zda podporovaná karta je správně zapojena.
    
    
    Databázi hardware lze nalézt na:
    
    
    http://www.linux-mandrake.com/en/hardware.php3

en: No additional information
    about this service, sorry.
cs: Nejsou žádné další
    informace o službě, promiňte.

en: No alternative driver
cs: Bez alternativního ovladače

en: No browser available! Please install one
cs: Není k dispozici žádný prohlížeč! Prosím nainstalujte nějaký.

en: No changes to backup!
cs: Nejsou žádné změny pro zálohování!

en: No configuration file found 
    please click Wizard or Advanced.
cs: Nebyl nalezen konfigurační soubor, 
    klikněte na Průvodce nebo na Rozšířené.

en: No configuration, please click Wizard or Advanced.
cs: Pro první spuštění použijte Průvodce nebo Rozšířené.

en: No ethernet network adapter has been detected on your system.
    I cannot set up this connection type.
cs: Ve vašem počítači nebyl nalezen žádný síťový adaptér.
    Nemohu nastavit typ spojení.

en: No ethernet network adapter has been detected on your system. Please run the hardware configuration tool.
cs: Ve vašem počítači nebyl nalezen žádný síťový adaptér. Spusťte prosím program pro nastavení hardware.

en: No floppy drive available
cs: Není dostupná žádná disketová mechanika

en: No floppy drive available!
cs: Není dostupná žádná disketová mechanika!

en: No free space for 1MB bootstrap! Install will continue, but to boot your system, you'll need to create the bootstrap partition in DiskDrake
cs: Pro bootstrap není potřebné místo o velikosti 1MB! Instalace může pokračovat ale pro spuštění systému musíte vytvořit bootstrap oddíl pomocí DiskDrake

en: No hard drives found
cs: Nenalezeny žádné pevné disky!

en: No kernel selected!
cs: Nebylo zvoleno žádné jádro!

en: No known driver
cs: Není rozpoznán žádný ovladač

en: No local printer found! To manually install a printer enter a device name/file name in the input line (Parallel Ports: /dev/lp0, /dev/lp1, ..., equivalent to LPT1:, LPT2:, ..., 1st USB printer: /dev/usb/lp0, 2nd USB printer: /dev/usb/lp1, ...).
cs: Lokální tiskárna nenalezena! Pro ruční instalaci tiskárny zadejte název zařízení/souboru do políčka (Paralelní porty: /dev/lp0, /dev/lp1,... jsou ekvivalentní LPT1:, LPT2:, ...,první USB tiskárna: /dev/usb/lp0, druhá USB tiskárna: /dev/usb/lp1,...).

en: No mouse
cs: Bez myši

en: No net boot images created!
cs: Nepodařilo se vytvořit obraz pro spouštění ze sítě!

en: No network adapter on your system!
cs: Ve vašem systému není žádný síťový adaptér!

en: No network card
cs: Žádná síťová karta

en: No partition available
cs: nejsou dostupné žádné diskové oddíly

en: No password
cs: Bez hesla

en: No password prompt on %s at port %s
cs: Žádná výzva na heslo na %s na portu %s

en: No printer
cs: Bez tiskárny

en: No printer found!
cs: Nenalezena žádná tiskárna!

en: No sharing
cs: Nesdílet

en: No sound card detected. Try "harddrake" after installation
cs: Nebyla nalezena zvuková karta. Zkuste spustit po instalaci "harddrake".

en: No tape in %s!
cs: Není páska v %s!

en: No test pages
cs: Bez testovací stránky

en: No, I don't want autologin
cs: Ne, nechci automatické přihlášení

en: NoVideo
cs: Bez Videa

en: Normal Mode
cs: Normání režim

en: Normal modem connection
cs: Modemové připojení

en: Norway
cs: Norsko

en: Norwegian
cs: Norské

en: Not connected
cs: Nepřipojen

en: Not enough free space for auto-allocating
cs: Není dostatek místa pro automatické rozdělení disku

en: Not enough free space to allocate new partitions
cs: Není dostatek místa pro vytvoření nového diskového oddílu

en: Not enough partitions for RAID level %d
cs: Není dostatek oddílů pro RAID úrovně %d

en: Not enough swap space to fulfill installation, please add some
cs: Není dostatek odkládacího prostoru k instalaci, prosím přidejte nějaký

en: Not erasable media!
cs: Toto není přepisovatelné médium!

en: Not formatted
cs: Nenaformátovaný

en: Not installed
cs: Není instalováno

en: Not the correct CD label. Disk is labelled %s.
cs: CD nemá správný název. Je označeno %s.

en: Not the correct tape label. Tape is labelled %s.
cs: Páska nemá správný název. Má označení %s.

en: Nothing to do
cs: Nic nedělat

en: Notice
cs: Poznámka

en: Now, you can run xawtv (under X Window!) !
cs: Nyní můžete spustit aplikaci XawTV (pod X Windows!)

en: Number of buttons
cs: Počet tlačítek

en: Number of capture buffers:
cs: Počet bufferů pro zachycení :

en: OK to restore the other files.
cs: Obnovit také ostatní soubory.

en: OKI winprinter configuration
cs: Nastavení pro OKI win-tiskárnu

en: OSS (Open Sound System) was the first sound API. It's an OS independant sound API (it's available on most unices systems) but it's a very basic and limited API.
    What's more, OSS drivers all reinvent the wheel.
    
    ALSA (Advanced Linux Sound Architecture) is a modularized architecture which
    supports quite a large range of ISA, USB and PCI cards.
    
    It also provides a much higher API than OSS.
    
    To use alsa, one can either use:
    - the old compatibility OSS api
    - the new ALSA api that provides many enhanced features but requires using the ALSA library.
cs: OSS (Open Source Sound) bylo první API pro zvuk. Nebo to API nezávislé na OS (je dostupné ve více unixových systémech), ale má pouze základní funkce a omezení API.
    A co více, všechny OSS ovladače "vynalézají znovu kolo".
    
    ALSA (Advanced Linux Sound Architecture) je modulární architektura, která která podporuje daleko více ISA, USB a PCI karet.
    
    Také poskytuje daleko lepší API než OSS.
    
    Pokud chcete použít alsa ovladače, můžete použít dva režimy:
    - starší režim kompatibility s OSS API
    - nové ALSA API, které poskytuje daleko více možností, ale vyžaduje použít knihovnu ALSA.

en: Office
cs: Kancelář

en: Office Workstation
cs: Kancelářská stanice

en: Office programs: wordprocessors (kword, abiword), spreadsheets (kspread, gnumeric), pdf viewers, etc
cs: Programy pro kancelář: textové procesory (KWord, Abiword), tabulkové procesory (KSpread, Gnumeric), prohlížeče PDF a další

en: Old configuration (isdn4net)
cs: Stará konfigurace (isdn4net)

en: Old device file
cs: Starý soubor se zařízením

en: Oman
cs: Omán

en: On CUPS server "%s"
cs: Na serveru CUPS "%s"

en: On boot
cs: Při spuštění

en: Open Firmware Delay
cs: Prodleva pro firmware

en: Optimize your security
cs: Optimalizujte vaše zabezpečení

en: Option %s must be a number!
cs: Hodnota %s musí být číslo!

en: Option %s must be an integer number!
cs: Hodnota %s musí být celé číslo!

en: Option %s out of range!
cs: Hodnota %s je mimo rozsah!

en: Option ``Restrict command line options'' is of no use without a password
cs: Volba ''Omezení nastavení z příkazové řádky'' je bezpředmětné bez hesla

en: Options
cs: Volby

en: Options: %s
cs: Volby: %s

en: Other
cs: Další

en: Other (not drakbackup)
    keys in place already
cs: Jiné (ne pro drakbackup)
    klíče jsou již na místě

en: Other Graphical Desktops
cs: Další grafické desktopy

en: Other Media
cs: Další média

en: Other OS (MacOS...)
cs: Jiný systém (MacOs...)

en: Other OS (SunOS...)
cs: Jiný systém (SunOs...)

en: Other OS (windows...)
cs: Jiný systém (Windows...)

en: Other ports
cs: Další porty

en: Our full range of Linux solutions, as well as special offers on products and other "goodies," are available online on our e-store:
cs: Náš elektronický obchod nabízí ucelenou řadu našich Linuxových řešení, stejně jako speciální nabídky našich produktů a další "lahůdky":

en: Output
cs: Výstup

en: PCMCIA support is usually to support things like ethernet and
    modems in laptops.  It won't get started unless configured so it is safe to have
    it installed on machines that don't need it.
cs: Podpora PCMCIA většinou znamená podporu zařízení jako síťové karty a
    modemy v laptopech. Nespustí se pokud ji přímo nenastavíte, ale není problém
    jí mít nainstalovanou i na počítačích, které ji nepotřebují.

en: PCMCIA support no longer exists for 2.2 kernels. Please use a 2.4 kernel.
cs: Podpora PCMCIA již není dostupná pro kernely 2.2. Použijte prosím řadu 2.4.

en: PDQ - Print, Don't Queue
cs: PDQ - Tisk bez ukládání do fronty

en: PDQ only supports local printers, remote LPD printers, and Socket/TCP printers.
cs: PDQ podporuje pouze místní tiskárny, vzdálené tiskárny LPD a tisk na tiskárny přes sokety/TCP.

en: PLL setting:
cs: Nastavení PLL :

en: POP and IMAP Server
cs: POP a IMAP server

en: Package Group Selection
cs: Výběr skupiny balíčků

en: Package selection
cs: Výběr balíčků

en: Package:
cs: Balíček:

en: Pakistan
cs: Pákistán

en: Papua New Guinea
cs: Papua Nová Guinea

en: Parameters
cs: Parametry

en: Paranoid
cs: Paranoidní

en: Partition booted by default
        (for MS-DOS boot, not for lilo)
cs: Standardní startovací oddíl
        (Pro MS-DOS, ne pro LILO)

en: Partition table of drive %s is going to be written to disk!
cs: Bude zapsána nová tabulka oddílů na disku %s!

en: Partition table type: %s
cs: Typ tabulky oddílů: %s

en: Partitioning failed: %s
cs: Vytváření diskových oddílů selhalo: %s

en: Password
cs: Heslo

en: Password (again)
cs: Heslo (podruhé)

en: Password required
cs: Vyžadováno heslo

en: Passwords are now enabled, but use as a networked computer is still not recommended.
cs: Hesla jsou nyní aktivní, ale stále nedoporučuji použít tento počítač na síti.

en: Path
cs: Cesta

en: Path or Module required
cs: Vyžadována cesta nebo modul

en: Path selection
cs: Výběr cesty

en: Periodic Checks
cs: Pravidelné kontroly

en: Permission denied transferring %s to %s
cs: Povolení odepřeno při přenosu %s na %s

en: Permission problem accessing CD.
cs: Problémy s právy při přístupu na CD.

en: Permissions
cs: Oprávnění

en: Personal Finance
cs: Správa osobních financí

en: Personal Information Management
cs: Správce osobních informací (PIM)

en: Philippines
cs: Filipíny

en: Phone number
cs: Telefonní číslo

en: Photo test page
cs: Testovací stránka s fotografií

en: Pipe job into a command
cs: Poslat tiskovou úlohu do příkazu

en: Please Wait... Applying the configuration
cs: Čekejte prosím... Aktivuji konfiguraci

en: Please be sure that the cron daemon is included in your services. 
    
    Note that currently all 'net' medias also use the hard drive.
cs: Ujistěte se prosím, že mezi službami je přítomen cron démon.
    
    V tuto chvíli také všechna 'síťová' média používají pevný disk.

en: Please check all users that you want to include in your backup.
cs: Zvolte prosím všechny uživatele, které chcete zálohovat.

en: Please check for multisession CD
cs: Zvolte pokud používáte multisession CD

en: Please check if you are using CDRW media
cs: Zvolte pokud používáte CDRW média

en: Please check if you are using a DVDR device
cs: Zvolte pokud používáte zařízení DVDR

en: Please check if you are using a DVDRAM device
cs: Zvolte pokud používáte zařízení DVDRAM

en: Please check if you want to eject your tape after the backup.
cs: Pokud chcete po zálohování pásku automaticky vysunout, prosím zatrhněte.

en: Please check if you want to erase your RW media (1st Session)
cs: Zatrhněte, pokud chcete vaše CDRW médium smazat (při prvním sezení)

en: Please check if you want to erase your tape before the backup.
cs: Pokud chcete před zálohováním vaši pásku nejdříve smazat, prosím zatrhněte

en: Please check if you want to use the non-rewinding device.
cs: Pokud chcete používat zařízení bez zpětného převíjení, prosím zatrhněte.

en: Please choose a language to use.
cs: Prosím zvolte si jazyk, který chcete používat.

en: Please choose for each step whether it will replay like your install, or it will be manual
cs: Vyberte prosím, který z kroků instalace má být proveden automaticky stejně jako instalační program nebo bude ručně zadán

en: Please choose load or save package selection on floppy.
    The format is the same as auto_install generated floppies.
cs: Vyberte si, zda chcete uložit nebo nahrát výběr balíčků na disketu.
    Formát výběru je stejný jako formát automaticky generované diskety.

en: Please choose the
    media for backup.
cs: Prosím zvolte si
    médium pro zálohy.

en: Please choose the desired security level
cs: Vyberte prosím požadovanou úroveň zabezpečení

en: Please choose the first number of the 10-range you wish to edit,
    or just hit Enter to proceed.
    Your choice?
cs: Vyberte si prosím první číslo z výběru, které chcete editovat,
    nebo stiskněte Enter pro pokračování.
    Vaše volba?

en: Please choose the port that your printer is connected to or enter a device name/file name in the input line
cs: Vyberte si port, ke kterému je tiskárna připojena nebo zadejte do políčka název zařízení/název souboru

en: Please choose the port that your printer is connected to.
cs: Vyberte port, ke kterému je vaše tiskárna připojena.

en: Please choose the time 
    interval between each backup
cs: Vyberte si interval mezi
    jednotlivými zálohami

en: Please choose what network adapter will be connected to your Local Area Network.
cs: Prosím zvolte si, ke kterému síťovému adaptéru bude připojena LAN.

en: Please choose what you want to backup
cs: Prosím vyberte si, co chcete zálohovat

en: Please choose where you want to backup
cs: Vyberte si, prosím, kam chcete zálohovat.

en: Please choose which network adapter you want to use to connect to Internet.
cs: Vyberte si prosím, který síťový adaptér chcete použít pro připojení k internetu

en: Please choose which serial port your modem is connected to.
cs: Ke kterému sériovému portu je váš modem připojen?

en: Please choose which serial port your mouse is connected to.
cs: Ke kterému sériovému portu je připojena vaše myš?

en: Please choose your CD/DVD device
    (Press Enter to propogate settings to other fields.
    This field isn't necessary, only a tool to fill in the form.)
cs: Vyberte prosím své zařízení CD/DVD.
    (Stisknutím klávesy Enter přenesete nastavení do ostatních polí.
    Toto políčko není povinné, je to pouze nástroj pro vyplnění formuláře.)

en: Please choose your CD/DVD media size (Mb)
cs: Vyberte velikost vašeho média CD/DVD

en: Please choose your keyboard layout.
cs: Vyberte si rozložení vaší klávesnice.

en: Please choose your mouse type.
cs: Jaký je typ vaší myši?

en: Please choose your type of mouse.
cs: Vyberte si typ vaší myši.

en: Please click on a partition
cs: Prosím klepněte na oddíl

en: Please enter the IP configuration for this machine.
    Each item should be entered as an IP address in dotted-decimal
    notation (for example, 1.2.3.4).
cs: Prosím zadejte IP nastavení pro tento počítač.
    Každá položka musí být zadána jako IP adresa v 'desetinné' formě
    (například 1.2.3.4).

en: Please enter the WebDAV server URL
cs: Zadejte prosím URL serveru WebDAV

en: Please enter the device name to use for backup
cs: Zadejte název zařízení, na které se bude zálohovat

en: Please enter the directory (or module) to
     put the backup on this host.
cs: Prosím, zadejte adresář (nebo modul), do kterého
     bude umístěna záloha na tomto počítači.

en: Please enter the directory to save to:
cs: Zadejte adresář, kam se bude ukládat:

en: Please enter the directory to save:
cs: Zadejte adresář, kam bude umístěna záloha:

en: Please enter the directory where backups are stored
cs: Zadejte adresář, kde jsou umístěny zálohy

en: Please enter the host name or IP.
cs: Zadejte prosím název počítače nebo IP.

en: Please enter the maximum size
     allowed for Drakbackup
cs: Zadejte prosím maximální velikost
     povolenou pro DrakBackup

en: Please enter your CD Writer device name
     ex: 0,1,0
cs: Zadejte název vaší vypalovačky CD
     např.: 1,0,0

en: Please enter your email address below
cs: Zadejte prosím níže svou poštovní adresu

en: Please enter your host name if you know it.
    Some DHCP servers require the hostname to work.
    Your host name should be a fully-qualified host name,
    such as ``mybox.mylab.myco.com''.
cs: Prosím zadejte název vašeho počítače, protože ho vyžadují některé
    DHCP servery. Tento název musí být úplný, jako například
    'mybox.mylab.myco.com'.

en: Please enter your host name.
    Your host name should be a fully-qualified host name,
    such as ``mybox.mylab.myco.com''.
    You may also enter the IP address of the gateway if you have one.
cs: Prosím zadejte název vašeho počítače.
    Tento název musí být úplný, jako 'mybox.mylab.myco.com'.
    Pokud používáte bránu(gateway), můžete také zadat její adresu

en: Please enter your login
cs: Zadejte své přihlašovací jméno

en: Please enter your password
cs: Zadejte své heslo

en: Please enter your username, password and domain name to access this host.
cs: Prosím zadejte své uživatelské jméno, heslo a název domény, pod kterými chcete přistupovat k tomuto počítači.

en: Please fill or check the field below
cs: Prosím vyplňte nebo zkontrolujte následující údaje

en: Please give a user name
cs: Prosím zadejte uživatelské jméno

en: Please insert floppy disk:
cs: Prosím vložte disketu:

en: Please insert the Boot floppy used in drive %s
cs: Vložte prosím spouštěcí disketu do %s

en: Please insert the Installation Cd-Rom in your drive and press Ok when done.
    If you don't have it, press Cancel to avoid live upgrade.
cs: Vložte prosím Instalační CD-ROM do mechaniky a stiskněte Ok.
    Pokud CD nemáte, stiskněte Zrušit pro přerušení aktualizace systému.

en: Please insert the Update Modules floppy in drive %s
cs: Vložte prosím disketu s moduly do %s

en: Please log out and then use Ctrl-Alt-BackSpace
cs: Prosím odhlaste se a pak stiskněte Ctrl-Alt-Backspace

en: Please make a backup of your data first
cs: Zálohujte si nejdřív svá data, prosím

en: Please relog into %s to activate the changes
cs: Pro aktivaci změn se prosím znovu přihlaste na %s

en: Please select data to backup...
cs: Zkontrolujte prosím data pro zálohování...

en: Please select data to restore...
cs: Prosím zvolte data pro obnovu...

en: Please select media for backup...
cs: Prosím zvolte si médium pro zálohy...

en: Please select the correct port. For example, the "COM1" port under
    Windows is named "ttyS0" under GNU/Linux.
cs: Vyberte prosím správný port. Například "COM1" pod MS Windows se
    v Linuxu jmenuje "ttyS0".

en: Please select the test pages you want to print.
    Note: the photo test page can take a rather long time to get printed and on laser printers with too low memory it can even not come out. In most cases it is enough to print the standard test page.
cs: Vyberte si testovací stránku, kterou chcete vytisknout.
    Poznámka: tisk testovací stránky s fotografií může trvat velmi dlouho nebo se na tiskárně s málo pamětí nemusí podařit vůbec. Ve většině případů stačí vytisknout běžnou testovací stránku.

en: Please test the mouse
cs: Vyzkoušejte prosím, zda funguje myš

en: Please try again
cs: Zkuste to znovu, prosím

en: Please uncheck or remove it on next time.
cs: Zrušte tuto volbu při dalším spuštění.

en: Please wait
cs: Prosím počkejte

en: Please wait, preparing installation...
cs: Čekejte prosím, připravuji instalaci

en: Please wait, setting security level...
cs: Čekejte prosím, nastavuji úroveň zabezpečení...

en: Please wait, setting security options...
cs: Čekejte prosím, nastavuji volby zabezpečení...

en: Please,
    type in your tv norm and country
cs: Zadejte prosím
    typ TV normy a zemi

en: Please, choose your keyboard layout.
cs: Jaké je rozložení vaší klávesnice?

en: Plug'n Play probing failed. Please select the correct monitor
cs: Plag'n Play detekce selhala. Vyberte prosím přesný monitor

en: Poland
cs: Polsko

en: Polish
cs: Polské

en: Polish (qwerty layout)
cs: Polské (rozložení QWERTY)

en: Polish (qwertz layout)
cs: Polské (rozložení QWERTZ)

en: Poor
cs: Slabá

en: Portugal
cs: Portugalsko

en: Portuguese
cs: Portugalské

en: Post Install
cs: Poinstalační nastavení

en: Post Uninstall
cs: Nastavení po odebrání

en: Post-install configuration
cs: Probíhá nastavování po instalaci

en: Postfix Mail Server
cs: Poštovní server Postfix

en: Postfix is a Mail Transport Agent, which is the program that moves mail from one machine to another.
cs: Postfix je program pro doručování pošty z jednoho počítače na jiný.

en: PostgreSQL or MySQL database server
cs: Databázové servery PostgreSQL nebo MySQL

en: Potential LAN address conflict found in current config of %s!
cs: Našel jsem možný konflikt v současném nastavení LAN adresy pro %s!

en: Precise RAM size if needed (found %d MB)
cs: Pokud je třeba, upřesněte velikost paměti (nalezeno %d MB)

en: Preference:
cs: Nastavení:

en: Preparing bootloader...
cs: Připravuji zaváděcí program

en: Preparing installation
cs: Připravuji instalaci

en: Preparing printer database...
cs: Načítám databázi tiskáren ...

en: Press enter to boot the selected OS, 'e' to edit the
cs: Stisknete ENTER pro start vybraného OS, 'e' pro upravu

en: Preview
cs: náhled

en: Previous
cs: Předchozí

en: Print
cs: Tisk

en: Print Queue Name
cs: Název tiskové fronty

en: Print option list
cs: Možnosti tiskárny

en: Print test pages
cs: Tisk testovacích stránek

en: Printer
cs: Tiskárna

en: Printer "%s" on SMB/Windows server "%s"
cs: Tiskárna "%s" na serveru Windows SMB/Windows "%s"

en: Printer "%s" on server "%s"
cs: Tiskárna "%s" na serveru "%s"

en: Printer %s
    What do you want to modify on this printer?
cs: Tiskárna %s
    Co chcete změnit na této tiskárně?

en: Printer Device URI
cs: URI Tiskového Zařízení

en: Printer Server
cs: Tiskový server

en: Printer auto-detection
cs: Autodetekce tiskárny

en: Printer auto-detection (Local, TCP/Socket, and SMB printers)
cs: Autodetekce tiskárny (lokální, TCP/soket, a tiskárny SMB)

en: Printer connection type
cs: Typ připojení pro tiskárnu

en: Printer default settings
    
    You should make sure that the page size and the ink type/printing mode (if available) and also the hardware configuration of laser printers (memory, duplex unit, extra trays) are set correctly. Note that with a very high printout quality/resolution printing can get substantially slower.
cs: Výchozí nastavení pro tiskárnu
    
    Ujistěte se, že typ stránky a typ inkoustu/režim tisku (pokud je) a také hardwarová konfigurace laserové tiskárny (paměť, duplexní jednotka, externí podavač) jsou nastaveny správně. Při tisku ve velmi vysoké kvalitě/rozlišení bude tisk zřejmě pomalejší.

en: Printer host name or IP
cs: Název nebo IP adresa tiskárny

en: Printer host name or IP missing!
cs: Chybí název nebo IP adresa tiskárny!

en: Printer manufacturer, model
cs: Výrobce tiskárny, model

en: Printer manufacturer, model, driver
cs: Výrobce tiskárny, model, ovladač

en: Printer model selection
cs: Výběr modelu tiskárny

en: Printer name, description, location
cs: Název tiskárny, popis, umístění

en: Printer on NetWare server
cs: Tiskárna na Netware serveru

en: Printer on SMB/Windows 95/98/NT server
cs: Tiskárna na serveru Windows 95/98/NT

en: Printer on remote CUPS server
cs: Tiskárna na vzdáleném CUPS serveru

en: Printer on remote lpd server
cs: Tiskárna na vzdálený lpd serveru

en: Printer options
cs: Možnosti tiskárny

en: Printerdrake
cs: PrinterDrake

en: Printerdrake has compared the model name resulting from the printer auto-detection with the models listed in its printer database to find the best match. This choice can be wrong, especially when your printer is not listed at all in the database. So check whether the choice is correct and click "The model is correct" if so and if not, click "Select model manually" so that you can choose your printer model manually on the next screen.
    
    For your printer Printerdrake has found:
    
    %s
cs: PrinterDrake provedl porovnání modelu tiskárny, který byl zjištěn při auto-detekci s modelem obsaženým v jeho databázi a nabídl nejlepší řešení. Tato volba může být špatná, zvlášť pokud není tiskárna obsažena v databázi. Zkontrolujte, zda je volba správná a klepněte na "Zvolený model je správný" a pokud není, volte "Vybrat model ručně". V další obrazovce potom bude možné vybrat model tiskárny ručně.
    
    Pro vaši tiskárnu PrinterDrake nalezl:
    
    %s

en: Printing
cs: Tisk

en: Printing on the printer "%s"
cs: Tisknu na tiskárnu "%s"

en: Printing system:
cs: Tiskový systém:

en: Printing test page(s)...
cs: Tisknu testovací stránku(y)

en: Printing/Photo Card Access on "%s"
cs: Tisk/Přístup k foto kartám na "%s"

en: Printing/Scanning on "%s"
cs: Tisk/Skenování na "%s"

en: Printing/Scanning/Photo Cards on "%s"
cs: Tisk/Skenování/Foto karty na "%s"

en: Problems installing package %s
cs: Problém s instalací balíčku %s

en: Problems occured during configuration.
    Test your connection via net_monitor or mcc. If your connection doesn't work, you might want to relaunch the configuration.
cs: Vyskytl se problém během konfigurace.
    Otestujte připojení k Internetu pomocí net_monitor nebo mcc. Pokud není spojení funkční, bude potřeba asi znovu načíst konfiguraci

en: Profile to delete:
cs: Smazat profil:

en: Profile:
cs: Profil:

en: Programs to manage your finances, such as gnucash
cs: Programy na správu financí jako např. GnuCash

en: ProgressBar color selection
cs: Výběr barvy pro lištu s průběhem

en: Property
cs: Vlastnost

en: Protocol
cs: Protokol

en: Protocol for the rest of the world
cs: Protokol použitý ve zbytku světa

en: Protocol for the rest of the world
    No D-Channel (leased lines)
cs: Protokol použitý ve zbytku světa 
     žádný D-kanál (leased lines)

en: Provider dns 1 (optional)
cs: DNS poskytovatele č.1 (volitelné)

en: Provider dns 2 (optional)
cs: DNS poskytovatele č.2 (volitelné)

en: Provider name (ex provider.net)
cs: Jméno poskytovatele (např. provider.net)

en: Provider phone number
cs: Telefonní číslo poskytovatele

en: Proxies configuration
cs: Nastavení proxy

en: Proxy should be http://...
cs: Proxy by měla být http://...

en: Push multimedia to its limits!
cs: Využijte multimédia na maximum!

en: Qatar
cs: Katar

en: Quit
cs: Konec

en: Quit without saving
cs: Konec bez uložení

en: Quit without writing the partition table?
cs: Chcete skončit bez zapsání do tabulky oddílů?

en: RAID-disks %s
cs: RAID disky %s

en: Radio support:
cs: Podpora rádia :

en: Raw printer
cs: Přímý tisk na tiskárnu

en: Raw printer (No driver)
cs: Přímý tisk (bez ovladače)

en: Re-configure interface and DHCP server
cs: Přenastavení rozhraní a DHCP serveru

en: Re-submit
cs: Znovu odeslat

en: Read carefully!
cs: Čtěte pozorně!

en: Read-only
cs: Pouze pro čtení

en: Read-write
cs: Pro čtení i zápis

en: Reading printer data...
cs: Načítám data k tisku ...

en: Reading printer database...
cs: Načítám databázi tiskáren ...

en: Real name
cs: Skutečné jméno

en: Refresh printer list (to display all available remote CUPS printers)
cs: Obnovit seznam tiskáren (pro získání všech vzdálených CUPS tiskáren)

en: Refreshing printer data...
cs: Občerstvuji tisková data ....

en: Refuse
cs: Odmítnout

en: Relaunch 'lilo'
cs: Znovu spustit 'lilo'

en: Release:
cs: Verze:

en: Reload partition table
cs: Znovu načíst tabulku oddílů

en: Remember this password
cs: Pamatovat si heslo

en: Remote Administration
cs: Vzdálená administrace

en: Remote CUPS server
cs: Vzdálený CUPS server

en: Remote Control
cs: Vzdálené ovládání

en: Remote Printers
cs: Vzdálené tiskárny

en: Remote host name
cs: Název vzdáleného počítače

en: Remote host name missing!
cs: Chybí název vzdáleného počítače!

en: Remote lpd Printer Options
cs: Možnosti vzdálené lpd tiskárny

en: Remote printer
cs: Vzdálená tiskárna

en: Remote printer name
cs: Název vzdálené tiskárny

en: Remote printer name missing!
cs: Chybí název vzdálené tiskárny!

en: Removable media automounting
cs: Automatické připojování pro vyjímatelná média

en: Remove List
cs: Odebrat seznam

en: Remove Selected
cs: Odstranit vybrané

en: Remove Windows(TM)
cs: Odstranit Windows(TM)

en: Remove a module
cs: Odebrat modul

en: Remove fonts on your system
cs: Odebrat fonty ze systému

en: Remove from LVM
cs: Odebrat z LVMu

en: Remove from RAID
cs: Odebrat z RAIDu

en: Remove printer
cs: Odebrat tiskárnu

en: Remove the last item
cs: Odstranit poslední položku

en: Remove the logical volumes first
cs: Odeberte nejdříve logické disky

en: Remove the loopback file?
cs: Odstranit soubor loopbacku?

en: Remove this printer from Star Office/OpenOffice.org/GIMP
cs: Odebrat tiskárnu ze Star Office/OpenOffice.org/GIMP

en: Remove user directories before restore.
cs: Odebrat adresáře uživatele před obnovou.

en: Removing %s
cs: Odstraňuji %s

en: Removing old printer "%s"...
cs: Odebírám starou tiskárnu "%s"...

en: Removing printer "%s"...
cs: Odebírám tiskárnu "%s"...

en: Removing printer from Star Office/OpenOffice.org/GIMP
cs: Odebírám tiskárnu ze Star Office/OpenOffice.org/GIMP

en: Replay
cs: Zopakovat

en: Report
cs: Hlášení

en: Rescue partition table
cs: Záchrana tabulky oddílů

en: Reselect correct fonts
cs: Znovu vybrat správné fonty

en: Resize
cs: Změnit velikost

en: Resizing
cs: Měním velikost

en: Resizing Windows partition
cs: Počítám hranice souborového systému s Windows

en: Resolution
cs: Rozlišení

en: Resolution: %s
cs: Rozlišení: %s

en: Resolutions
cs: Rozlišení

en: Restart XFS
cs: Restartovat XFS

en: Restarting printing system...
cs: Restartuji tiskový systém ...

en: Restore
cs: Obnovit

en: Restore Failed...
cs: Obnova selhala...

en: Restore From CD
cs: Obnovit z CD

en: Restore From Catalog
cs: Obnovit z katalogu

en: Restore From Tape
cs: Obnovit z pásky

en: Restore Other
cs: Obnovit ostatní

en: Restore Progress
cs: Průběh obnovení

en: Restore Selected
    Catalog Entry
cs: Vybrána obnova
    Záznam katalogu

en: Restore Selected
    Files
cs: Vybrána obnova
    Soubory

en: Restore Users
cs: Obnovit uživatele

en: Restore Via Network
cs: Obnovit přes síť

en: Restore Via Network Protocol: %s
cs: Obnovit přes síť pomocí protokolu: %s

en: Restore all backups
cs: Obnovit všechny zálohy

en: Restore from Hard Disk.
cs: Obnovit z pevného disku.

en: Restore partition table
cs: Obnovit tabulku oddílů

en: Restore system
cs: Obnovit systém

en: Restoring from file %s failed: %s
cs: Obnova ze souboru %s neuspěla: %s

en: Restrict command line options
cs: Omezení nastavení z příkazové řádky

en: Right "Windows" key
cs: Pravá klávesa "Windows"

en: Right Alt key
cs: Pravá klávesa Alt

en: Romania
cs: Rumunsko

en: Romanian (qwerty)
cs: Rumunské (QWERTY)

en: Romanian (qwertz)
cs: Rumunské (QWERTZ)

en: Root
cs: Kořenový(root)

en: Root partition size in MB:
cs: Velikost kořenového oddílu v MB:

en: Run "sndconfig" after installation to configure your sound card
cs: Pro nastavení zvukové karty spusťte po instalaci "sndconfig".

en: Run config tool
cs: Spustit nástroj pro nastavení

en: Running "%s" ...
cs: Spouštím "%s" ...

en: Runs commands scheduled by the at command at the time specified when
    at was run, and runs batch commands when the load average is low enough.
cs: Spouští příkazy naplánované příkazem na určitý čas příkazem 'at'.
    Také spouští příkazy při nízkém vytížení systému.

en: Russian
cs: Ruské

en: Russian (Yawerty)
cs: Ruské (Yawerty)

en: SECURITY WARNING!
cs: BEZPEČNOSTNÍ VAROVÁNÍ!

en: SILO Installation
cs: Instalace SILO

en: SMB (Windows 9x/NT) Printer Options
cs: Možnosti SMB (Windows 9x/NT) tiskárny

en: SMB server IP
cs: IP adresa SMB serveru

en: SMB server host
cs: Název SMB serveru

en: SSH Server
cs: Server SSH

en: Saint Helena
cs: Svatá Helena

en: Saint Kitts and Nevis
cs: Saint Kitts a Nevis

en: Saint Lucia
cs: Svatá Lucie

en: Saint Pierre and Miquelon
cs: Saint Pierre a Miquelon

en: Saint Vincent and the Grenadines
cs: Saint Vincent a Grenadiny

en: Samba Server
cs: Server Samba

en: Samba share name missing!
cs: Chybí název pro sdílení přes Sambu!

en: Sao Tome and Principe
cs: Sao Tome a Principe

en: Saudi Arabia
cs: Saudská Arábie

en: Save
cs: Uložit

en: Save as..
cs: Uložit jako...

en: Save on floppy
cs: Uložit na disketu

en: Save packages selection
cs: Uložit výběr jednotlivých balíčků

en: Save partition table
cs: Uložit tabulku oddílů

en: Save theme
cs: uložit téma

en: Saves and restores system entropy pool for higher quality random
    number generation.
cs: Ukládá a obnovuje 'stav entropie' na počítači, což je používáno pro
    kvalitnější generaci náhodných čísel.

en: Scanning for TV channels
cs: Vyhledávám TV kanály

en: Scanning for TV channels in progress ...
cs: Probíhá vyhledávání TV kanálů ...

en: Scanning network...
cs: Zkoumám síť....

en: Scanning partitions to find mount points
cs: Hledám oddíly, které lze připojit

en: Scientific Workstation
cs: Vědecká stanice

en: Screenshots will be available after install in %s
cs: Sejmuté obrazovky budou dostupné po instalaci v adresáři %s

en: Script-based
cs: Podle scénáře

en: Search for fonts in installed list
cs: Hledat fonty mezi instalovanými

en: Search installed fonts
cs: Hledám instalované fonty

en: Search servers
cs: Vyhledat servery

en: Second DNS Server (optional)
cs: Druhý DNS Server (nepovinný)

en: Second floppy drive
cs: druhé mechaniky

en: Sector
cs: Sektor

en: Security
cs: Bezpečnost

en: Security Administrator (login or email)
cs: Administrátor bezpečnosti (přihlašovací jméno nebo email)

en: Security Administrator:
cs: Správce bezpečnosti:

en: Security Alerts:
cs: Bezpečnostní varování:

en: Security Level:
cs: Úroveň zabezpečení:

en: Security level
cs: Úroveň zabezpečení

en: See hardware info
cs: Ukázat informace o hardware

en: Select Printer Connection
cs: Zvolte připojení tiskárny

en: Select Printer Spooler
cs: Zvolte tiskový systém pro tiskárnu

en: Select another media to restore from
cs: Vyberte další médium, kde jsou umístěny zálohy

en: Select file
cs: Zvolit soubor

en: Select installation class
cs: Volba typu instalace

en: Select model manually
cs: Vybrat model ručně

en: Select the files or directories and click on 'Add'
cs: Vyberte soubory nebo adresáře a klikněte na 'Přidat'

en: Select the font file or directory and click on 'Add'
cs: Vyberte soubor s fontem nebo adresář a klikněte na 'Přidat'

en: Select the memory size of your graphics card
cs: Kolik paměti je na vaší grafické kartě ?

en: Select user manually
cs: Vybrat uživatele manuálně

en: Select your provider.
    If it isn't listed, choose Unlisted.
cs: Vyberte si svého poskytovatele internetu.
     Pokud není na seznamu, vyberte si Jiný

en: Selected All
cs: Vybrat vše

en: Selected size is larger than available space
cs: Velikost vybraných balíčků je větší než místo na disku

en: Send mail report after each backup to:
cs: Poslat report po záloze mailem na :

en: Sending files...
cs: Posílám soubory...

en: Serbian (cyrillic)
cs: Srbské (cyrilice)

en: Services
cs: Služby

en: Services and deamons
cs: Služby a démoni

en: Services: %d activated for %d registered
cs: Služby: aktivováno %d z %d registrovaných

en: Set of tools for mail, news, web, file transfer, and chat
cs: Skupina programů pro poštu, diskusní skupiny, web, přenos souborů a chat

en: Set of tools to read and send mail and news (pine, mutt, tin..) and to browse the Web
cs: Kolekce nástrojů pro čtení a posílaní el. pošty a příspěvků do diskusních skupin (pine, mutt, tin..) a pro prohlížení Webu

en: Set root password
cs: Hlavní(root) heslo

en: Set this printer as the default
cs: Nastavit tuto tiskárnu jako výchozí

en: Set up your Windows server to make the printer available under the IPP protocol and set up printing from this machine with the "%s" connection type in Printerdrake.
cs: Nastavit na serveru s Windows tiskárnu, která bude přístupná pomocí IPP protokolu a nastavit tisk z tohoto počítače pomocí spojení "%s" v aplikaci PrinterDrake.

en: Settings
cs: Nastavení

en: Seychelles
cs: Seychely

en: Share name
cs: Sdílené jméno

en: Show automatically selected packages
cs: Ukázat automaticky vybrané balíčky

en: Show current interface configuration
cs: Zobrazit aktuální nastavení rozhraní

en: Show only for the selected day
cs: Zobrazit pouze pro vybraný den

en: Singapore
cs: Singapur

en: Size
cs: Velikost

en: Size in MB:
cs: Velikost v MB:

en: Size: %d KB
cs: Velikost: %d kB

en: Size: %s
cs: Velikost: %s

en: Size: %s
cs: Velikost: %s

en: Skip
cs: Přeskočit

en: Slovakia
cs: Slovensko

en: Slovakian (QWERTY)
cs: Slovenské (QWERTY)

en: Slovakian (QWERTZ)
cs: Slovenské (QWERTZ)

en: Slovenia
cs: Slovinsko

en: Slovenian
cs: Slovinské

en: Software Manager
cs: Správce software

en: Somalia
cs: Somálsko

en: Some devices in the "%s" hardware class were removed:
cs: Některá zařízení v třídě hardware "%s" byla odstraněna:

en: Some devices were added:
cs: Byla přidána některá zařízení:

en: Some hardware on your computer needs ``proprietary'' drivers to work.
    You can find some information about them at: %s
cs: Některá část vašeho hardware potřebuje 'speciální' ovladače, aby mohla pracovat.
    Další informace můžete nalézt na: %s

en: Some important packages didn't get installed properly.
    Either your cdrom drive or your cdrom is defective.
    Check the cdrom on an installed computer using "rpm -qpl Mandrake/RPMS/*.rpm"
cs: Některé důležité balíčky nebyly správně nainstalované.
    Je možné, že je poškozen CD disk nebo CD-ROM mechanika.
    Zkontrolujete to použitím příkazu "rpm -qpl Mandrake/RPMS/*.rpm"

en: Some steps are not completed.
    
    Do you really want to quit now?
cs: Některé kroky nebyly dokončeny.
    
    Chcete opravdu nyní skončit?

en: Something went wrong! - Is mkisofs installed?
cs: Něco neproběhlo správně! - Je nainstalovaný program mkisofs?

en: Sorry, no floppy drive available
cs: Bohužel není dostupná žádná disketová mechanika

en: Sorry, we support only 2.4 kernels.
cs: Omlouváme se, ale podporujeme pouze jádra řady 2.4.

en: Sound and video playing/editing programs
cs: Programy pro přehrávání/editaci zvuku a videa

en: Sound card
cs: Zvuková karta

en: Sound configuration
cs: Nastavení zvuku

en: South Africa
cs: Jižní Afrika

en: Spain
cs: Španělsko

en: Spanish
cs: Španělské

en: Specify options
cs: Zadejte možnosti

en: Splash selection
cs: Výběr zaváděcího obrázku

en: Sri Lanka
cs: Srí Lanka

en: Standalone Tools
cs: Samostatné nástroje

en: Standard
cs: Standardní

en: Standard test page
cs: Standardní testovací stránka

en: Start Server
cs: Spustit server

en: Start at boot
cs: Spustit při startu

en: Start sector:
cs: Počáteční sektor:

en: Start: sector %s
cs: Začátek: sektor %s

en: Started on boot
cs: Spustit při startu

en: Starting network...
cs: Spouštím síť ....

en: Starting the printing system at boot time
cs: Spustit tiskový systém při startu systému

en: Starts the X Font Server (this is mandatory for XFree to run).
cs: Startuje X Font Server (to je nezbytné pro běh XFree).

en: State
cs: Status

en: Stop Server
cs: Zastavit server

en: Strategic partners
cs: Strategičtí partneři

en: Sudan
cs: Sudán

en: Summary
cs: Souhrn

en: Sun - Mouse
cs: Sun - myš

en: SunOS
cs: SunOs

en: Support the OKI 4w and compatible winprinters.
cs: Podpora pro OKI 4w a kompatibilní wintiskárny.

en: Suppress Fonts Files
cs: Ignorovat soubory s fonty

en: Suppress Temporary Files
cs: Ignorovat dočasné soubory

en: Suriname
cs: Surinam

en: Svalbard and Jan Mayen Islands
cs: Svalbard a Jan Mayen Islands

en: Swap
cs: Odkládací (swap)

en: Swap partition size in MB:
cs: Velikost odkládacího oddílu v MB:

en: Swaziland
cs: Svazijsko

en: Sweden
cs: Švédsko

en: Swedish
cs: Švédské

en: Swiss (French layout)
cs: Švýcarské (Francouzský styl)

en: Swiss (German layout)
cs: Švýcarské (Německý styl)

en: Switching from ext2 to ext3
cs: Přepínám z ext2 na ext3

en: Switzerland
cs: Švýcarsko

en: Synchronization tool
cs: Nástroj na synchronizaci

en: Syslog is the facility by which many daemons use to log messages
    to various system log files.  It is a good idea to always run syslog.
cs: Syslog je program pomocí něhož zaznamenává mnoho démonů správy do systémových
    log souborů. Je dobré mít spuštěný syslog.

en: System
cs: Systém

en: System Options
cs: Systémové volby

en: System mode
cs: Systémový režim

en: TCP/Socket Printer Options
cs: Možnosti tiskárny pro TCP/Socket

en: TV card
cs: TV karta

en: TV norm:
cs: Norma TV:

en: Table
cs: Tabulka

en: Tajik keyboard
cs: Tádžická klávesnice

en: Tajikistan
cs: Tadžikistán

en: Tape
cs: Páska

en: Terminal-based
cs: Pomocí terminálu

en: Test of the configuration
cs: Vyzkoušet nastavení

en: Test page(s) have been sent to the printer.
    It may take some time before the printer starts.
cs: Zkušební stránka byl poslána na tiskárnu.
    Může chvilku trvat než začne tisk.

en: Test page(s) have been sent to the printer.
    It may take some time before the printer starts.
    Printing status:
    %s
cs: Zkušební stránka(y) byla(y) poslána(y) na tiskárnu.
    Může chvilku trvat než začne tisk.
    Stav tisku:
    %s

en: Test pages
cs: Testovací stránka

en: Testing your connection...
cs: Testuji připojení k internetu...

en: Thai keyboard
cs: Thajské

en: Thailand
cs: Thajsko

en: Thank you for choosing Mandrake Linux 9.1
cs: Děkujeme vám, že jste si vybrali Mandrake Linux 9.1

en: The %s is not supported by this version of Mandrake Linux.
cs: Tato verze Mandrake Linux %s nepodporuje.

en: The DHCP end range
cs: Konec pásma adres DHCP

en: The DHCP start range
cs: Počátek pásma adres DHCP

en: The DNS Server IP
cs: IP adresa DNS serveru

en: The DrakX Partitioning wizard found the following solutions:
cs: Průvodce DrakX našel následující řešení:

en: The FAT resizer is unable to handle your partition, 
    the following error occured: %s
cs: Změnu velikost FAT není možné provést, 
    vyskytla se následující chyba: %s

en: The K Desktop Environment, the basic graphical environment with a collection of accompanying tools
cs: K Desktop Environment, základní grafické prostředí s kolekcí doprovodných nástrojů

en: The Local Network did not finish with `.0', bailing out.
cs: Číslo lokální sítě nekončí na .0, zkouším znovu.

en: The MandrakeSecurity range includes the Multi Network Firewall product (M.N.F.)
cs: Produktová řada společnosti Mandrake zahrnuje produkt Multi Network Firewall (M. N. F.).

en: The URL must begin with http:// or https://
cs: URL musí začínat znaky http:// nebo https://

en: The auto install can be fully automated if wanted,
    in that case it will take over the hard drive!!
    (this is meant for installing on another box).
    
    You may prefer to replay the installation.
cs: Instalace může být v případě potřeby plně automatická,
    ale použije se celý disk!!!
    (v případě instalace na druhý počítač)
    
    Takto lze jednoduše zopakovat instalaci.

en: The backup partition table has not the same size
    Still continue?
cs: Záložní tabulka oddílů nemá stejnou velikost
    Chcete přesto chcete pokračovat?

en: The change is done, but to be effective you must logout
cs: Změny jsou provedeny, ale pro aktivaci je nutné provést odhlášení

en: The default lease (in seconds)
cs: Výchozí doba pronájmu (sekundy)

en: The encryption keys do not match
cs: Kryptovací klíče se neshodují

en: The floppy has been successfully generated.
    You may now replay your installation.
cs: Disketa byla s úspěchem vytvořena.
    Nyní lze provést znovu instalaci.

en: The following packages are going to be installed
cs: Tyto balíčky budou instalovány

en: The following packages are going to be removed
cs: Tyto balíčky budou odebrány

en: The following packages will be removed to allow upgrading your system: %s
    
    
    Do you really want to remove these packages?
cs: Následující balíčky budou odebrány pro umožnění aktualizace systému: %s
    
    
    Opravdu chcete odebrat tyto balíčky?

en: The following printers are configured. Double-click on a printer to change its settings; to make it the default printer; or to view information about it.
cs: Jsou nastaveny následující tiskárny. Dvojitým kliknutím na každou z nich je možné je modifikovat, nastavit jako výchozí nebo o nich získat informace.

en: The following printers are configured. Double-click on a printer to change its settings; to make it the default printer; to view information about it; or to make a printer on a remote CUPS server available for Star Office/OpenOffice.org/GIMP.
cs: Jsou nastaveny následující tiskárny. Dvojitým kliknutím na každou z nich je možné je modifikovat, nastavit jako výchozí, získat o nich informace nebo je nastavit na vzdáleném CUPS serveru pro využití v aplikaci Star Office/OpenOffice.org/GIMP.

en: The highlighted entry will be booted automatically in %d seconds.
cs: Vybrana polozka bude automaticky spustena za %d sekund.

en: The inkjet printer drivers provided by Lexmark only support local printers, no printers on remote machines or print server boxes. Please connect your printer to a local port or configure it on the machine where it is connected to.
cs: Inkoustové tiskárny dodávané firmou Lexmark podporují pouze tisk na lokální tiskárně, takže nelze tisknout přes vzdálený server. Prosím připojte tiskárnu na lokální port nebo ji nastavte na tom počítači, ke kterému bude připojena.

en: The internal domain name
cs: Interní název domény

en: The internet superserver daemon (commonly called inetd) starts a
    variety of other internet services as needed. It is responsible for starting
    many services, including telnet, ftp, rsh, and rlogin. Disabling inetd disables
    all of the services it is responsible for.
cs: Internetový superserver démon (nazývaný inetd) spouští mnoho ostatních
    internetových služeb, tak jak jsou zapotřebí. Odpovídá za start např.
    telnetu, ftp, rsh a rlogin. Pokud vypnete inetd, vypnete tím i ostatní
    služby které spouští.

en: The maximum lease (in seconds)
cs: Maximální doba pronájmu (sekundy)

en: The model is correct
cs: Zvolený model je správný

en: The most common way to connect with adsl is pppoe.
    Some connections use pptp, a few use dhcp.
    If you don't know, choose 'use pppoe'
cs: Nejběžněji se pro připojení pomocí ADSL používá pppoe.
    Některá připojení používají pptp, některá pouze dhcp. Jestli si nejste jistí, zvolte 'použít pppoe'

en: The network access was not running and could not be started. Please check your configuration and your hardware. Then try to configure your remote printer again.
cs: Síť nefunguje a nelze ji spustit. Prosím zkontrolujte nastavení hardware. Pak se opět pokuste provést nastavení vzdálené tiskárny.

en: The network configuration done during the installation cannot be started now. Please check whether the network is accessable after booting your system and correct the configuration using the Mandrake Control Center, section "Network & Internet"/"Connection", and afterwards set up the printer, also using the Mandrake Control Center, section "Hardware"/"Printer"
cs: Nastavení sítě provedené při instalaci nelze nyní aktivovat.  Zkontrolujte, zda je síť dostupná po spuštění systému a nastavení opravte v řídícím centru Mandrake, v sekci "Síť a Internet"/"Připojení" a následně nastavte tiskárnu také v řídícím centru v sekci "Hardware"/"Tiskárna"

en: The official MandrakeSoft store
cs: Oficiální obchod společnosti MandrakeSoft

en: The old "%s" driver is blacklisted.
    
    It has been reported to oops the kernel on unloading.
    
    The new "%s" driver'll only be used on next bootstrap.
cs: Starší ovladač "%s" je na černé listině.
    
    Bylo u něj zjištěno, že při odebrání způsobí pád jádra.
    
    Při dalším spuštění bude použit pouze nový ovladač "%s"

en: The package %s is needed. Install it?
cs: Balíček %s musí být nainstalován. Chcete ho nainstalovat?

en: The package %s needs to be installed. Do you want to install it?
cs: Balíček %s musí být nainstalován. Chcete ho nainstalovat?

en: The passwords do not match
cs: Hesla nejsou shodná

en: The per-user sharing uses the group "fileshare". 
    You can use userdrake to add a user to this group.
cs: Sdílení mezi uživateli používá skupinu "fileshare". 
    Uživatele lze do této skupiny přidat pomocí nástroje UserDrake.

en: The port number should be an integer!
cs: Číslo portu musí být celé číslo!

en: The portmapper manages RPC connections, which are used by
    protocols such as NFS and NIS. The portmap server must be running on machines
    which act as servers for protocols which make use of the RPC mechanism.
cs: Portmapper spravuje RPC spojení, která jsou používána protokoly jako NFS
    a NIS. Portmap server musí být spuštěn na počítačích, které fungují jako
    servery pro protokoly, které používají mechanismus RPC.

en: The printer "%s" already exists,
    do you really want to overwrite its configuration?
cs: Tiskárna s názvem %s již existuje,
    chcete opravdu přepsat její konfiguraci?

en: The printer "%s" is set as the default printer now.
cs: Tiskárna "%s" je nyní nastavena jako výchozí.

en: The printer "%s" was successfully added to Star Office/OpenOffice.org/GIMP.
cs: Tiskárna "%s" byla úspěšně přidána do Star Office/OpenOffice.org/GIMP.

en: The printer "%s" was successfully removed from Star Office/OpenOffice.org/GIMP.
cs: Tiskárna "%s" byla úspěšně odebrána z aplikace Star Office/OpenOffice.org/GIMP.

en: The printing system (%s) will not be started automatically when the machine is booted.
    
    It is possible that the automatic starting was turned off by changing to a higher security level, because the printing system is a potential point for attacks.
    
    Do you want to have the automatic starting of the printing system turned on again?
cs: Tiskový systém (%s) nebude automaticky spuštěn při startu počítače.
    
    Je možné, že volba automatického startu byla vypnuta ve vyšší bezpečnostní úrovni, protože tiskový systém je potenciální nebezpečí pro síťový útok.
    
    Chcete nastavit zpět automatický start tiskového systému?

en: The routed daemon allows for automatic IP router table updated via
    the RIP protocol. While RIP is widely used on small networks, more complex
    routing protocols are needed for complex networks.
cs: Démon routed umožňuje automaticky obnovovat směrovací tabulku (router table)
    pro IP adresy. K tomu používá protokol RIP. Zatímco RIP je běžně používán
    v malých sítích, pro složitější sítě je zapotřebí složitější protokoly.

en: The rstat protocol allows users on a network to retrieve
    performance metrics for any machine on that network.
cs: Protokol rstat umožňuje uživatelům sítě sledovat vytížení jednotlivých
    strojů připojených k síti.

en: The rusers protocol allows users on a network to identify who is
    logged in on other responding machines.
cs: Protokol rusers umožňuje uživatelům sítě zjistit kdo je přihlášen na
    jiném počítači.

en: The rwho protocol lets remote users get a list of all of the users
    logged into a machine running the rwho daemon (similiar to finger).
cs: Protokol rwho umožňuje vzdáleným uživatelům získat seznam
    všech uživatelů přihlášených na počítači s démonem rwho (je to podobné
    službě finger).

en: The setup has already been done, and it's currently enabled.
cs: Nastavení již bylo provedeno, nyní je povoleno.

en: The setup has already been done, but it's currently disabled.
cs: Nastavení již bylo provedeno, ale nyní je vypnuto.

en: The setup of Internet Connection Sharing has already been done.
    It's currently enabled.
    
    What would you like to do?
cs: Sdílení internetového připojení už bylo nastaveno.
    Nyní je povoleno.
    
    Co chcete dále dělat?

en: The success of MandrakeSoft is based upon the principle of Free Software. Your new operating system is the result of collaborative work on the part of the worldwide Linux Community
cs: Úspěch společnosti MandrakeSoft je založen na principech Svobodného Software. Tento operační systém je výsledkem spolupráce části celosvětové Linuxové komunity

en: The training program has been created to respond to the needs of both end users and experts (Network and System administrators)
cs: Program školení byl navržen tak, aby uspokojil požadavky jak koncových uživatelů, tak expertů (správců sítí a systémů)

en: The two critical parameters are the vertical refresh rate, which is the rate
    at which the whole screen is refreshed, and most importantly the horizontal
    sync rate, which is the rate at which scanlines are displayed.
    
    It is VERY IMPORTANT that you do not specify a monitor type with a sync range
    that is beyond the capabilities of your monitor: you may damage your monitor.
     If in doubt, choose a conservative setting.
cs: Dva rozhodující parametry jsou: vertikální synchronizační frekvence, což je
    frekvence, kterou je obnovována celá obrazovka, a frekvence řádkové
     synchronizace (horiz. sync. rate), což je frekvence jakou jsou zobrazovány
    jednotlivé mikrořádky (scanline).
    
    Je VELMI DŮLEŽITÉ abyste nezvolili typ monitoru se schopnostmi vyššími než má
    váš monitor, protože byste si ho tím mohli poškodit. Jestliže si nejste jistí
    zvolte raději typ s nižšími schopnostmi.

en: The user name is too long
cs: Toto uživatelské jméno je příliš dlouhé

en: The user name must contain only lower cased letters, numbers, `-' and `_'
cs: Uživatelské jméno může obsahovat pouze malá písmena, čísla, '-' a '_'

en: Theme installation failed!
cs: Instalace témata selhala!

en: Theme name
cs: Název tématu

en: Themes
cs: Témata

en: There are already some restrictions, and more automatic checks are run every night.
cs: Existují zde některá omezení a každou noc jsou spuštěny automatické testy.

en: There are no printers found which are directly connected to your machine
cs: Na vašem počítači nebyla nalezena žádná přímo připojená tiskárna

en: There is already a partition with mount point %s
cs: Oddíl s přípojným bodem %s už existuje

en: There is no existing partition to use
cs: Není zde žádný existující oddíl k použití

en: There is no medium or it is write-protected for device %s.
    Please insert one.
cs: V zařízení %s není žádné médium, nebo je médium chráněno proti zápisu.
    Vložte prosím nějaké.

en: There is only one configured network adapter on your system:
    
    %s
    
    I am about to setup your Local Area Network with that adapter.
cs: Na vašem systému je nastaveno pouze jedno síťové rozhraní:
    
    %s
    
    Na tomto adaptéru bude nastavena lokální síť.

en: There was an error installing packages:
cs: Stala se chyba při instalaci balíčků:

en: There was an error ordering packages:
cs: Stala se chyba při řazení balíčků:

en: There was an error while scanning for TV channels
cs: Nastala chyba při zkoumání TV kanálů

en: There's no known OSS/ALSA alternative driver for your sound card (%s) which currently uses "%s"
cs: Pro vaši zvukovou kartu (%s), která nyní používá ovladač "%s", není žádný známý OSS/ALSA alternativní ovladač.

en: There's no known driver for your sound card (%s)
cs: Pro vaši zvukovou kartu (%s) není žádný známý ovladač

en: These commands you can also use in the "Printing command" field of the printing dialogs of many applications, but here do not supply the file name because the file to print is provided by the application.
cs: Tyto příkazy lze nastavit do políčka "Příkazy tisku" v dialogu tisku ve většině aplikací, ale nezadává se zde název souboru, které je pokaždé jiné v závislosti na dané aplikaci.

en: These options can backup and restore all files in your /etc directory.
cs: Tato volba zazálohuje a obnoví všechny soubory v adresáři /etc.

en: This command you can also use in the "Printing command" field of the printing dialogs of many applications. But here do not supply the file name because the file to print is provided by the application.
cs: Tento příkaz lze nastavit do políčka "Příkazy tisku" v dialogu tisku ve většině aplikací, ale nezadává se zde název souboru, které je pokaždé jiné v závislosti na dané aplikaci.

en: This directory should remain within the root filesystem
cs: Tento adresář musí kromě kořenového souborového systému zůstat

en: This encryption key is too simple (must be at least %d characters long)
cs: Tento klíč je příliš jednoduchý (musí být alespoň %d znaků dlouhý)

en: This firewall product includes network features that allow you to fulfill all your security needs
cs: Tento produkt pro firewall v sobě zahrnuje síťové funkce, které uspokojí všechny vaše potřeby při zabezpečení vaší sítě.

en: This floppy is not FAT formatted
cs: Tato disketa není formátována

en: This interface has not been configured yet.
    Launch the configuration wizard in the main window
cs: Toto rozhraní ještě nebylo nastaveno.
    Spusťte průvodce konfigurací z hlavního okna

en: This is HardDrake, a Mandrake hardware configuration tool.
    Version:
cs: Toto je HardDrake, nástroj společnosti Mandrake pro nastavení hardware.
    Verze:

en: This is a mandatory package, it can't be unselected
cs: Toto je nepostradatelný balíček, nemůže být odstraněn

en: This is similar to the previous level, but the system is entirely closed and security features are at their maximum.
cs: Tato úroveň má vlastnosti předchozí úrovně, ale systém je úplně uzavřen.
    Zabezpečení je nastaveno na maximum.

en: This is the standard security recommended for a computer that will be used to connect to the Internet as a client.
cs: Toto je standardní úroveň zabezpečení pro počítač, který je používán jako klient pro připojení k internetu.

en: This label is already used
cs: Tato značka se již používá

en: This level is to be used with care. It makes your system more easy to use,
    but very sensitive. It must not be used for a machine connected to others
    or to the Internet. There is no password access.
cs: Tato úroveň musí být použita s rozmyslem. Sice můžete snadněji používat svůj
    systém, ale na druhou stranu je velmi citlivý: Nesmí být použit pro
    počítač připojený k Internetu. Pro přihlášení není zapotřebí žádné heslo.

en: This may take a moment to erase the media.
cs: Vymazání média může chvíli trvat.

en: This may take a moment to generate the keys.
cs: Generování klíčů může chvíli trvat.

en: This package loads the selected keyboard map as set in
    /etc/sysconfig/keyboard.  This can be selected using the kbdconfig utility.
    You should leave this enabled for most machines.
cs: Tento balíček nahraje zvolenou mapu klávesnice definovanou
    v /etc/sysconfig/keyboard. Tu lze vybrat pomocí nástroje kbdconfig.
    Pro většinu počítačů byste ji měli nechat zapnutou.

en: This package must be upgraded.
    Are you sure you want to deselect it?
cs: Tento balíček musí být obnoven
    Jste si jisti, že ho nechcete zvolit?

en: This partition can't be used for loopback
cs: Tento oddíl nemůže být použit pro loopback

en: This partition is not resizeable
cs: Na tomto diskovém oddílu nelze měnit velikost

en: This password is too short (it must be at least %d characters long)
cs: Toto heslo je příliš jednoduché (musí být alespoň %d znaků dlouhé)

en: This password is too simple
cs: Toto heslo je příliš jednoduché

en: This product is available on MandrakeStore website
cs: Tento produkt je k dispozici na webových stránkách MandrakeStore.

en: This theme does not yet have a bootsplash in %s !
cs: Toto téma nemá ještě žádný bootsplash v %s !

en: This user name has already been added
cs: Toto uživatelské jméno už bylo přidáno

en: This will take a few minutes.
cs: Bude to trvat několik minut.

en: Time remaining
cs: Zbývající čas

en: Timezone
cs: Časová zóna

en: To activate the mouse,
cs: Vyzkoušejte na myši,

en: To be able to print with your Lexmark inkjet and this configuration, you need the inkjet printer drivers provided by Lexmark (http://www.lexmark.com/). Click on the "Drivers" link. Then choose your model and afterwards "Linux" as operating system. The drivers come as RPM packages or shell scripts with interactive graphical installation. You do not need to do this configuration by the graphical frontends. Cancel directly after the license agreement. Then print printhead alignment pages with "lexmarkmaintain" and adjust the head alignment settings with this program.
cs: Aby bylo možné při tomto nastavení tisknout na inkoustových tiskárnách od firmy Lexmark, je potřeba mít tiskový ovladač poskytovaný společností Lexmark (http://www.lexmark.com/). Klikněte na odkaz "Drivers", vyberte váš model tiskárny, a poté zvolte Linux jako operační systém. Ovladače jsou v RPM balíčcích nebo skripty shellu s interaktivní grafickou instalací. Tu ale k nastavení vašeho systému nepotřebujete. Ukončete instalační program ihned po odsouhlasení licence. Pak můžete vytisknout stránku s nastavením tiskových hlav programem "lexmarkmaintain" a nastavit zarovnání tiskové hlavy pomocí tohoto programu.

en: To get a list of the options available for the current printer click on the "Print option list" button.
cs: Všechny možnosti tisku pro současnou tiskárnu jsou zobrazeny níže, nebo klepněte na tlačítko "Možnosti tiskárny".

en: To have more partitions, please delete one to be able to create an extended partition
cs: Abyste mohli mít více oddílů, musíte smazat jeden existující a na jeho místě
    vytvořit rozšířený (extended) oddíl

en: To know about the options available for the current printer read either the list shown below or click on the "Print option list" button.%s%s
cs: Všechny možnosti dostupné pro současnou tiskárnu jsou vypsány níže, nebo klepněte na tlačítko "Možnosti tiskárny".%s%s

en: To print a file from the command line (terminal window) use the command "%s <file>" or "%s <file>".
cs: Pro vytištění souboru z příkazové řádky (v terminálovém okně) použijte příkaz "%s <soubor>" nebo "%s <soubor>".

en: To print a file from the command line (terminal window) use the command "%s <file>".
cs: Pro vytištění souboru z příkazové řádky (v terminálovém okně) použijte příkaz "%s <soubor>".

en: To print a file from the command line (terminal window) you can either use the command "%s <file>" or a graphical printing tool: "xpp <file>" or "kprinter <file>". The graphical tools allow you to choose the printer and to modify the option settings easily.
cs: Vytisknout soubor z příkazové řádky (terminálového okna) lze buď příkazem
    "%s<soubor>" nebo přes grafické nástroje: "xpp <soubor> nebo "kprinter <soubor>". Grafické nástroje umožňují jednoduše vybrat tiskárny a měnit jejich parametry.

en: To print on a NetWare printer, you need to provide the NetWare print server name (Note! it may be different from its TCP/IP hostname!) as well as the print queue name for the printer you wish to access and any applicable user name and password.
cs: Abyste mohli tisknout na NetWare tiskárně, musíte zadat název NetWare serveru (Pozor! To může být odlišné od jeho názvu pro TCP/IP!), název tiskové fronty tiskárny, kterou chcete používat, uživatelské jméno a heslo.

en: To print to a SMB printer, you need to provide the SMB host name (Note! It may be different from its TCP/IP hostname!) and possibly the IP address of the print server, as well as the share name for the printer you wish to access and any applicable user name, password, and workgroup information.
cs: Abyste mohli tisknout na SMB tiskárně, musíte zadat název SMB počítače(Pozor! To může být odlišné od jeho TCP/IP názvu) a možná i IP adresu tiskového serveru, název sdílené tiskárny, vhodné uživatelské jméno, heslo a informace o pracovní skupině.

en: To print to a TCP or socket printer, you need to provide the host name or IP of the printer and optionally the port number (default is 9100). On HP JetDirect servers the port number is usually 9100, on other servers it can vary. See the manual of your hardware.
cs: Abyste mohli tisknout na TCP nebo soketové tiskárně, musíte zadat název nebo IP adresu tiskárny a volitelně i číslo portu (výchozí je 9100). V případěserverů HP JetDirect je číslo portu obvykle 9100, u jiných serverů může být jiné. Podívejte se do manuálu k vašemu hardware.

en: To share your own knowledge and help build Linux tools, join the discussion forums you'll find on our "Community" webpages
cs: Chcete-li sdílet své vědomosti a pomáhat vytvářet nástroje pro Linux, připojte se do diskusních klubů, které najdete na našich stránkách "Community"

en: To use a remote lpd printer, you need to supply the hostname of the printer server and the printer name on that server.
cs: Abyste mohli používat vzdálenou tiskovou frontu lpd, musíte zadat název tiskového serveru a název tiskárny, kam má být posílán tisk.

en: To use this saved packages selection, boot installation with ``linux defcfg=floppy''
cs: Pokud chcete použít uložený výběr balíčků, spusťte instalaci takto: 'linux defcfg=floppy'

en: Toggle between flat and group sorted
cs: Přepnutí mezi abecedním a skupinovým řazením

en: Toggle to expert mode
cs: Přepnout se do módu 'expert'

en: Toggle to normal mode
cs: Přepnout se do módu 'normální'

en: Tools for your Palm Pilot or your Visor
cs: Nástroje pro váš Palm Pilot nebo Visor

en: Tools to create and burn CD's
cs: Nástroje pro vytváření a vypalování CD

en: Tools to ease the configuration of your computer
cs: Nástroje pro snadnou konfiguraci počítače

en: Total Progress
cs: Celkový průběh

en: Total progess
cs: Celkový průběh

en: Total size: %d / %d MB
cs: Celková velikost: %d / %d MB

en: Track network card id (useful for laptops)
cs: Sledovat id síťové karty (užitečné u notebooků)

en: Transfer
cs: Přenést

en: Transfer printer configuration
cs: Přenést konfiguraci tiskárny

en: Transfer successful
    You may want to verify you can login to the server with:
    
    ssh -i %s %s\@%s
    
    without being prompted for a password.
cs: Přenos úspěšný!
    Možná budete chtít zkontrolovat, zda se můžete přihlásit na server:
    
    ssh -i %s %s\@%s
    
    bez dotazu na heslo.

en: Transferring %s...
cs: Přenáším %s ...

en: Transform your machine into a powerful Linux server with a few clicks of your mouse: Web server, mail, firewall, router, file and print server, ...
cs: Váš počítač lze několika kliknutími myši změnit na velmi výkonný Linuxový server: webový server, poštovní server, firewall, router, souborový a tiskový server, ...

en: Trinidad and Tobago
cs: Trinidad a Tobago

en: True Type fonts installation
cs: Instalace písem True Type

en: True Type install done
cs: Instalace True Type fontů je dokončena

en: Truly minimal install (especially no urpmi)
cs: Opravdu minimální instalace (speciálně bez urpmi)

en: Trying to rescue partition table
cs: Pokouším se obnovit tabulku oddílů

en: Tuner type:
cs: Typ tuneru :

en: Tunisia
cs: Tunisko

en: Turkey
cs: Turecko

en: Turkish (modern "Q" model)
cs: Turecké (moderní model "Q")

en: Turkish (traditional "F" model)
cs: Turecké (tradiční model "F")

en: Turkmenistan
cs: Turkmenistán

en: Turks and Caicos Islands
cs: Turks a Caicos Islands

en: Turn your machine into a reliable server
cs: Vytvořte se svého počítače spolehlivý server.

en: Type
cs: Změnit typ

en: Type of install
cs: Typ instalace

en: Type:
cs: Typ:

en: Type:
cs: Typ:

en: UK keyboard
cs: UK-Britské

en: URL should begin with 'ftp:' or 'http:'
cs: URL by mělo začínat znaky 'ftp:' nebo 'http:'

en: US keyboard
cs: US-Americké

en: US keyboard (international)
cs: US (mezinárodní)

en: USA (cable)
cs: USA (kabel)

en: Ukraine
cs: Ukrajina

en: Ukrainian
cs: Ukrajinské

en: Unable to fork: %s
cs: Nelze provést fork: %s

en: Unable to properly close mkbootdisk: 
     %s 
     %s
cs: Nelze korektně ukončit mkbootdisk: 
     %s 
     %s

en: Unable to start live upgrade !!!
cs: Nelze spustit aktualizaci na běžící systém !!!

en: Under Devel ... please wait.
cs: Vyvíjí se... čekejte prosím.

en: Undo
cs: Zpět

en: Uninstall Fonts
cs: Odinstalovat fonty

en: United Arab Emirates
cs: Spojené Arabské Emiráty

en: United Kingdom
cs: Velká Británie

en: United States
cs: Spojené státy americké

en: United States Minor Outlying Islands
cs: Spojené státy (Minor Outlying Islands)

en: Unknown Model
cs: Neznámý model

en: Unknown model
cs: Neznámý model

en: Unknown|CPH05X (bt878) [many vendors]
cs: Neznámá|CPH05X (bt878) [více dodavatelů]

en: Unknown|CPH06X (bt878) [many vendors]
cs: Neznámá|CPH06X (bt878) [více dodavatelů]

en: Unknown|Generic
cs: Neznámá|Obecná

en: Unkown driver
cs: Neznámý ovladač

en: Unmount
cs: Odpojit

en: Unsafe
cs: Nejistý

en: Unselect fonts installed
cs: Odznačit instalované fonty

en: Unselected All
cs: Zrušit celý výběr

en: Up
cs: Nahoru

en: Updating package selection
cs: Aktualizuji výběr balíčků

en: Use CD/DVDROM to backup
cs: Použít pro zálohování CD/DVDROM

en: Use Expect for SSH
cs: Použít Expect pro SSH

en: Use Hard Disk to backup
cs: Použít pro zálohování pevný disk

en: Use Incremental Backups  (do not replace old backups)
cs: Použít přírůstkovou zálohu (nepřepisovat starší zálohy)

en: Use Xinerama extension
cs: Použít rozšíření Xinerama

en: Use ``%s'' instead
cs: Místo toho použijte ``%s''

en: Use ``Unmount'' first
cs: Nejprve použijte ``Odpojit''

en: Use auto detection
cs: Použít autodetekci

en: Use daemon
cs: Použít démona

en: Use existing partitions
cs: Použít existující oddíl

en: Use fdisk
cs: Použít fdisk

en: Use for loopback
cs: Použít loopback

en: Use free space
cs: Použít volné místo

en: Use group id for execution
cs: Použít při spuštění ID skupiny

en: Use incremental backup  (do not replace old backups)
cs: Použít přírůstkovou zálohu (nepřepisovat starší zálohy)

en: Use libsafe for servers
cs: Použít libsafe pro servery

en: Use network connection to backup
cs: Použít síťové připojení pro zálohování

en: Use owner id for execution
cs: Použít při spuštění ID vlastníka

en: Use quota for backup files.
cs: Použít kvóty pro záložní soubory.

en: Use tape to backup
cs: Použít páskovou jednotku

en: Use the %c and %c keys for selecting which entry is highlighted.
cs: Pro vyber polozek pouzijte klavesy %c a %c.

en: Use the Windows partition for loopback
cs: Použít Windows oddíl jako loopback

en: Use the free space on the Windows partition
cs: Použít volné místo na Windows oddílu

en: Use the full power of the GNU gcc 3 compiler as well as the best Open Source development environments
cs: Využijte plnou sílu kompilátoru GNU gcc 3, stejně jako nejlepší vývojová prostředí, které Open Source software poskytuje.

en: Used for directory:
     only owner of directory or file in this directory can delete it
cs: Použito pro adresář:
     pouze vlastník adresáře nebo souboru v tomto adresáři jej může smazat

en: User
cs: Uživatel

en: User interfaces
cs: Uživatelská rozhraní

en: User list to restore (only the most recent date per user is important)
cs: Seznam uživatelů pro obnovení (od každého bude obnovena pouze poslední záloha)

en: User name
cs: Uživatelské jméno

en: Userdrake
cs: UserDrake

en: Username
cs: Uživatelské jméno

en: Username required
cs: Vyžadováno uživatelské jméno

en: Users
cs: Uživatelé

en: Uzbekistan
cs: Uzbekistán

en: Various
cs: Další

en: Vendor
cs: Dodavatel

en: Version: %s
cs: Verze: %s

en: Vertical refresh rate
cs: Vertikální(obrazovková) synchronizace

en: Video mode
cs: Textový režim

en: Video players and editors
cs: Přehrávače a editory videa

en: Vietnamese "numeric row" QWERTY
cs: Vietnamská "číselná řada" QWERTY

en: View Backup Configuration.
cs: Prohlédnout konfiguraci zálohy.

en: Virgin Islands (British)
cs: Panenské ostrovy (britské)

en: Virgin Islands (U.S.)
cs: Panenské ostrovy (U.S.)

en: WARNING
cs: VAROVÁNÍ

en: WARNING!
    
    DrakX will now resize your Windows partition. Be careful:
    this operation is dangerous. If you have not already done
    so, you should first exit the installation, run scandisk
    under Windows (and optionally run defrag), then restart the
    installation. You should also backup your data.
    When sure, press Ok.
cs: VAROVÁNÍ!
    
    DrakX nyní musí zmenšit oddíl s Windows. Buďte opatrní: tato operace je
    nebezpečná. Pokud jste tak již neučinili, měli byste nejprve ukončit instalaci,
    spustit scandisk ve Windows (popřípadě i defrag) a potom instalaci znovu spustit
    Také byste si měli data zálohovat. Až si budete jistí, že chcete pokračovat
    stiskněte Ok.

en: WARNING: this device has been previously configured to connect to the Internet.
    Simply accept to keep this device configured.
    Modifying the fields below will override this configuration.
cs: VAROVÁNÍ: Toto zařízení již bylo nastaveno pro připojení k Internetu.
    Klikněte na Ok pro zachování nastavení.
    Modifikace následujících položek přepíše toto nastavení.

en: Wait please
cs: Čekejte prosím

en: Want to know more about the Open Source community?
cs: Chcete vědět více o komunitě okolo Open Source?

en: Warning
cs: Varování

en: Warning! An existing firewalling configuration has been detected. You may need some manual fixes after installation.
cs: Varování! Bylo nalezeno existující nastavení firewallu. Po instalaci může být zapotřebí nějaká ruční úprava.

en: Warning, another Internet connection has been detected, maybe using your network
cs: Varování, bylo detekováno jiné připojení k Internetu, zřejmě je to síť

en: Warning, the network adapter (%s) is already configured.
    
    Do you want an automatic re-configuration?
    
    You can do it manually but you need to know what you're doing.
cs: Varování, síťový adaptér  (%s) je již nastaven.
    
    Chcete ho automaticky přenastavit?
    
    Lze to také provést ručně, ale musíte vědět, co děláte.

en: Warning: testing this graphic card may freeze your computer
cs: Varování: test na této grafické kartě může způsobit zatuhnutí počítače

en: We are now going to configure the %s connection.
cs: Nyní se připravuje konfigurace %s připojení.

en: Web Server
cs: Webový server

en: WebDAV is a protocol that allows you to mount a web server's directory
    locally, and treat it like a local filesystem (provided the web server is
    configured as a WebDAV server). If you would like to add WebDAV mount
    points, select "New".
cs: WebDAV je protokol, který umožňuje připojit webový adresář jako lokální, který
    se potom tváří jako lokální souborový systém (takový webový server musí být)
    nastaven jako WebDAV server). Pokud chcete přidat WebDAV připojení, vyberte
    položku "Nový".

en: WebDAV remote site already in sync!
cs: Vzdálená místo je již protokolem WebDAV synchronizováno!

en: WebDAV transfer failed!
cs: Přenos protokolem WebDAV selhal!

en: Webmin Service
cs: Služba Webmin

en: Welcome To Crackers
cs: Dveře dokořán

en: Welcome to %s
cs: Vítá vás %s

en: Welcome to %s the operating system chooser!
    
    Choose an operating system from the list above or
    wait %d seconds for default boot.
cs: Vita Vas %s, program pro start operacniho systemu!
    
    Vyberte si ze seznamu operacnich systemu nize nebo
    pockejte %d vterin pro automaticky start.

en: Welcome to GRUB the operating system chooser!
cs: Vita Vas GRUB, program pro vyber operacniho systemu

en: Welcome to The Network Configuration Wizard.
    
    We are about to configure your internet/network connection.
    If you don't want to use the auto detection, deselect the checkbox.
cs: Vítá vás průvodce připojením k síti
    
    Nyní lze nastavit připojení k síti nebo internetu.
    Pokud nechcete použít automatickou detekci, odznačte políčko.

en: Welcome to the Internet Connection Sharing utility!
    
    %s
    
    Click on Configure to launch the setup wizard.
cs: Vítá vás průvodce nastavením sdílení připojení k Internetu!
    
    %s
    
    Klikněte na Konfigurovat, pokud chcete spustit průvodce nastavením.

en: Welcome to the Open Source world
cs: Vítejte do světa Open Source

en: Welcome to the mail configuration utility.
    
    Here, you'll be able to set up the alert system.
cs: Vítejte v nastavení elektronické pošty.
    
    Zde lze nastavit systém posílání varovných zpráv.

en: West Europe
cs: Západní Evropa

en: Western Sahara
cs: Západní Sahara

en: What
cs: Co

en: What kind is your ISDN connection?
cs: Jaké je vaše ISDN připojení?

en: What kind of card do you have?
cs: Jaký typ karty máte?

en: What norm is your TV using?
cs: Jakou normu váš televizor používá?

en: What type of partitioning?
cs: Jaký typ diskového oddílu?

en: Wheel
cs: S kolečkem

en: When
cs: Kdy

en: Where
cs: Kde

en: Where do you want to install the bootloader?
cs: Kam chcete nainstalovat zaváděcí program?

en: Where do you want to mount %s?
cs: Kam chcete připojit %s?

en: Where do you want to mount device %s?
cs: Kam chcete připojit zařízení %s?

en: Whether you choose to teach yourself online or via our network of training partners, the Linux-Campus catalogue prepares you for the acknowledged LPI certification program (worldwide professional technical certification)
cs: Ať už se budete školit on-line nebo pomocí naší sítě školících partnerů, katalog Linux-Campus vás připraví na známý certifikační program LPI (celosvětovou profesionální technickou certifikaci).

en: Which %s driver should I try?
cs: Který %s ovladač mám zkusit?

en: Which ISDN configuration do you prefer?
    
    * The Old configuration uses isdn4net. It contains powerful
      tools, but is tricky to configure, and not standard.
    
    * The New configuration is easier to understand, more
      standard, but with less tools.
    
    We recommand the light configuration.
cs: Kterou ISDN konfiguraci preferujete?
    
    * Starou, použitou pro isd4net. Ta obsahuje výkonné nástroje,
      ale je choulostivá na konfiguraci a není standardní.
    
    * Novou konfiguraci, snazší pro porozumění, více standardní,
      ale s méně nástroji.
    
    Doporučujeme vybrat si snazší novou konfiguraci.

en: Which configuration of XFree do you want to have?
cs: Které XFree by jste chtěli použít?

en: Which dhcp client do you want to use?
    Default is dhcp-client.
cs: Kterého dhcp klienta chcete použít?
    Standardní je dhcp-client

en: Which disk do you want to move it to?
cs: Na který disk chcete oddíl přesunout?

en: Which filesystem do you want?
cs: Který souborový systém chcete použít?

en: Which is your timezone?
cs: Jaké je vaše časové pásmo?

en: Which partition do you want to resize?
cs: Na kterém oddílu chcete měnit velikost?

en: Which partition do you want to use for Linux4Win?
cs: Který diskový oddíl chcete použít pro Linux4Win?

en: Which printer model do you have?
cs: Jaký model tiskárny máte?

en: Which printing system (spooler) do you want to use?
cs: Který tiskový systém chcete použít pro tisk?

en: Which protocol do you want to use?
cs: Který protokol chcete použít?

en: Which sector do you want to move it to?
cs: Na který sektor chcete oddíl přesunout?

en: Which services would you like to allow the Internet to connect to?
cs: Které služby přístupné z Internetu chcete povolit?

en: Which size do you want to keep for Windows on
cs: Jakou velikost oddílu chcete nechat pro Windows na

en: Which type of entry do you want to add?
cs: Jaký typ záznamu chcete přidat?

en: Which username
cs: Které uživatelské jméno

en: Windows Domain
cs: Doména Windows

en: Windows Migration tool
cs: Nástroj pro migraci z Windows

en: With X
cs: X prostředí

en: With basic documentation (recommended!)
cs: Základní dokumentace (doporučeno!)

en: With this option you will be able to restore any version
     of your /etc directory.
cs: Tato volba dovolí obnovit různé verze adresáře /etc.

en: With this security level, the use of this system as a server becomes possible.
    The security is now high enough to use the system as a server which can accept
    connections from many clients. Note: if your machine is only a client on the Internet, you should choose a lower level.
cs: S touto bezpečnostní úrovní je možné používat systém jako server.
    Bezpečnost je nyní dostatečně vysoká, aby bylo možné používat systém jako server, ke kterému
    je možné připojit mnoho klientů. Poznámka: pokud je počítač používán pouze jako klient pro připojení k Internetu, je lepší zvolit nižší úroveň.

en: Wizard
cs: Průvodce

en: Wizard Configuration
cs: Průvodce konfigurací

en: Wizard...
cs: Průvodce...

en: Workgroup
cs: Pracovní skupina

en: Workstation
cs: Pracovní stanice

en: Would you like to allow users to share some of their directories?
    Allowing this will permit users to simply click on "Share" in konqueror and nautilus.
    
    "Custom" permit a per-user granularity.
cs: Chcete povolit uživatelům, aby si mohli sdílet adresáře ve svém domovském adresáři?
    Pokud to povolíte, uživatelům stačí pouze kliknout na "Sdílet" v aplikacích Konqueror a Nautilus.
    
    Lze také provést "Vlastní" povolení pro jednotlivé uživatele.

en: Write %s
cs: Zapsat %s

en: Write Config
cs: Zapsat nastavení

en: XFree %s with 3D hardware acceleration
cs: XFree %s s hardwarovou 3D akcelerací

en: XFree %s with EXPERIMENTAL 3D hardware acceleration
cs: XFree %s s EXPERIMENTÁLNÍ 3D hardwarovou akcelerací

en: XFree configuration
cs: Nastavení XFree

en: XFree86 driver: %s
cs: XFree86 ovladač: %s

en: XawTV isn't installed!
cs: Aplikace XawTV není nainstalovaná!

en: XawTV isn't installed!
    
    
    If you do have a TV card but DrakX has neither detected it (no bttv nor saa7134
    module in "/etc/modules") nor installed xawtv, please send the
    results of "lspcidrake -v -f" to "install\@mandrakesoft.com"
    with subject "undetected TV card".
    
    
    You can install it by typing "urpmi xawtv" as root, in a console.
cs: Aplikace XawTV není nainstalovaná!
    
    
    Máte-li TV kartu a nástroj DrakX ji ani nerozpoznal (není přítomen
    modul bttv nebo saa7314 v "/etc/modules"), ani nenainstaloval
    aplikaci XawTV, pošlete prosím výsledek příkazu
    "lspcidrake -v -f" na adresu "install\@mandrakesoft.com"
    s předmětem zprávy "undetected TV card".
    
    Tuto aplikaci můžete doinstalovat příkazem "urpmi xawtv" spuštěným 
    v konzoli pod uživatelem root.

en: Xinetd Service
cs: Služba Xinetd

en: Xpmac (installation display driver)
cs: Xpmac (instalační ovladač pro obrazovku)

en: Yaboot mode
cs: Režim Yaboot

en: Yemen
cs: Jemen

en: Yes
cs: Ano

en: Yes, I want autologin with this (user, desktop)
cs: Ano, chci automatické přihlášení s tímto (uživatelem, desktopem)

en: You are about to configure an Auto Install floppy. This feature is somewhat dangerous and must be used circumspectly.
    
    With that feature, you will be able to replay the installation you've performed on this computer, being interactively prompted for some steps, in order to change their values.
    
    For maximum safety, the partitioning and formatting will never be performed automatically, whatever you chose during the install of this computer.
    
    Do you want to continue?
cs: Zde můžete nastavit disketu pro automatickou instalaci. Tato volba je někdy nebezpečná a měla by se používat s opatrností.
    
    Tato disketa dovoluje zopakovat instalaci, která již na tomto počítači byla provedena s tím, že v některých krocích lze zadat jiné hodnoty.
    
    Pro maximální bezpečnost není rozdělování disků ani formátování prováděno automaticky, i přesto, pokud to při instalaci zvolíte.
    
    Chcete pokračovat?

en: You are about to configure your computer to share its Internet connection.
    With that feature, other computers on your local network will be able to use this computer's Internet connection.
    
    Make sure you have configured your Network/Internet access using drakconnect before going any further.
    
    Note: you need a dedicated Network Adapter to set up a Local Area Network (LAN).
cs: Váš počítač bude nastaven pro sdílení svého připojení k Internetu.
    Tato vlastnost umožňuje přístup dalších počítačů na lokální síti k síti Internet přes připojení tohoto počítače.
    
    Před pokračováním se ujistěte, že jste nastavili vaši síť a připojení k Internetu pomocí aplikace drakconnect.
    
    Pozn.: Pro nastavení lokální sítě (LAN) potřebujete vyhrazený síťový adaptér.

en: You are about to install the printing system %s on a system running in the %s security level.
    
    This printing system runs a daemon (background process) which waits for print jobs and handles them. This daemon is also accessable by remote machines through the network and so it is a possible point for attacks. Therefore only a few selected daemons are started by default in this security level.
    
    Do you really want to configure printing on this machine?
cs: Pokoušíte se instalovat tiskový systém %s na počítač, běžící v bezpečností úrovni %s.
    
    Tiskový systém pracuje jako démon (proces na pozadí), který čeká na tiskové úlohy a zpracovává je. Tento démon je také přístupný ze sítě pro jiné počítače, takže se může stát předmětem síťového útoku. Proto je vybráno pouze několik služeb, které jsou v této úrovni spuštěny automaticky při startu.
    
    Chcete opravdu nastavit tiskový systém na tomto počítači?

en: You are about to set up printing to a Windows account with password. Due to a fault in the architecture of the Samba client software the password is put in clear text into the command line of the Samba client used to transmit the print job to the Windows server. So it is possible for every user on this machine to display the password on the screen by issuing commands as "ps auxwww".
    
    We recommend to make use of one of the following alternatives (in all cases you have to make sure that only machines from your local network have access to your Windows server, for example by means of a firewall):
    
    Use a password-less account on your Windows server, as the "GUEST" account or a special account dedicated for printing. Do not remove the password protection from a personal account or the administrator account.
    
    Set up your Windows server to make the printer available under the LPD protocol. Then set up printing from this machine with the "%s" connection type in Printerdrake.
cs: Provádíte nastavení tisku s účtem na systému Windows. Díky chybě v klientu protokolu Samba je heslo při tisku posláno jako čistý text z příkazové řádky. Je tudíž možné, aby kdokoliv viděl toto heslo na obrazovce když si zadá příkaz např. "ps auxwww".
    
    Doporučujeme používat jednu z následujících alternativ (ve všech případech je dobré mít nastaven přístup pouze z počítačů z lokální sítě, respektive za firewallem):
    
    Použít účet, který nemá nastaven žádné heslo, jako je "GUEST" nebo speciální účet pouze pro účely tisku. Neodstraňujte ochranu heslem z běžného účtu nebo dokonce z administrátorského účtu.
    
    Nastavte tiskárnu na Windows serveru tak, aby fungovala pod LPD protokolem. Potom nastavte tisk na této tiskárně pomocí typy spojení "%s" v aplikaci PrinterDrake.

en: You are configuring an OKI laser winprinter. These printers
    use a very special communication protocol and therefore they work only when connected to the first parallel port. When your printer is connected to another port or to a print server box please connect the printer to the first parallel port before you print a test page. Otherwise the printer will not work. Your connection type setting will be ignored by the driver.
cs: Nyní nastavujete laserovou tiskárnu OKI winprinter. Tyto tiskárny používají velmi specifický komunikační protokol a mohou pracovat pouze pokud jsou připojeny k prvnímu paralelnímu portu. Pokud je tiskárna připojena na jiný port, nebo se tiskne přes server, připojte tiskárnu na první paralelní port. Jinak tisk nebude pracovat. Typ připojení bude ovladač ignorovat.

en: You are currently connected to the Internet.
cs: V současnosti jste připojeni k Internetu

en: You are currently using %s as your boot manager.
    Click on Configure to launch the setup wizard.
cs: Jako správce zavádění nyní používáte %s.
    Pokud chcete spustit průvodce nastavením, klepněte na Nastavit.

en: You are going to configure a remote printer. This needs working network access, but your network is not configured yet. If you go on without network configuration, you will not be able to use the printer which you are configuring now. How do you want to proceed?
cs: Nyní začne konfigurace vzdálené tiskárny. To vyžaduje funkční síťové spojení, ale síť není zatím nastavena. Pokud budete pokračovat bez nastavení sítě, nebude možné použít tiskárnu, kterou požadujete. Jak chcete pokračovat?

en: You are not currently connected to the Internet.
cs: V současnosti nejste připojeni k Internetu.

en: You can also use the graphical interface "xpdq" for setting options and handling printing jobs.
    If you are using KDE as desktop environment you have a "panic button", an icon on the desktop, labeled with "STOP Printer!", which stops all print jobs immediately when you click it. This is for example useful for paper jams.
cs: Lze také použít grafické rozhraní "xpdq" pro nastavení možností a ke správě tiskových úloh.
    Pokud používáte grafické prostředí KDE, máte na pracovní ploše ikonu pojmenovanou "STOP Printer!", který po kliknutí ihned zastaví všechny tiskové úlohy. To je vhodné třeba pro případy uvíznutí papíru.

en: You can configure each parameter of the module here.
cs: Zde můžete nastavit každý z parametrů modulu.

en: You can copy the printer configuration which you have done for the spooler %s to %s, your current spooler. All the configuration data (printer name, description, location, connection type, and default option settings) is overtaken, but jobs will not be transferred.
    Not all queues can be transferred due to the following reasons:
cs: Konfiguraci tiskárny, kterou jste provedli pro frontu %s lze přenést na frontu %s, tj. na současnou frontu. Všechna nastavená data (název tiskárny, popis, umístění, typ připojení a další výchozí nastavení) budou přepsána, ale tiskové úlohy nebudou přeneseny.
    Ne všechny fronty lze přenést z následujích důvodů:

en: You can enter miscellaneous ports. 
    Valid examples are: 139/tcp 139/udp.
    Have a look at /etc/services for information.
cs: Zadali jste nesprávný port.
    Správně je například: 139/tcp 139/udp.
    Více se dozvíte ze souboru /etc/services.

en: You can export using NFS or Samba. Please select which you'd like to use.
cs: Nyní lze provést export přes protokol NFS nebo Samba. Vyberte prosím, který chcete použít.

en: You can now partition %s.
    When you are done, don't forget to save using `w'
cs: Nyní můžete rozdělit váš pevný disk %s.
    Až skončíte, nezapomeňte uložit změny pomocí 'w'

en: You can specify directly the URI to access the printer. The URI must fulfill either the CUPS or the Foomatic specifications. Note that not all URI types are supported by all the spoolers.
cs: Zde lze přímo zadat URI pro přístup k tiskárně. URI musí splňovat buď specifikaci CUPS nebo Foomatic. Také pamatujte na to, že všechny URI nejsou podporovány ve všech tiskových správcích.

en: You can't create a new partition
    (since you reached the maximal number of primary partitions).
    First remove a primary partition and create an extended partition.
cs: Nemůžete vytvořit nový oddíl
    (protože jste již dosáhli maximálního počtu primárních oddílů).
    Nejprve odstraňte některý primární oddíl a vytvořte oddíl rozšířený.

en: You can't install the bootloader on a %s partition
cs: Zaváděcí program nelze nainstalovat na oddíl %s

en: You can't select this package as there is not enough space left to install it
cs: Nemůžete označit tento balíček, protože pro jeho instalaci není dost místa

en: You can't select/unselect this package
cs: Nemůžete vybrat/nevybrat tento balíček

en: You can't unselect this package. It is already installed
cs: Nemůžete od-označit tento balíček, protože je už nainstalovaný

en: You can't unselect this package. It must be upgraded
cs: Tento balíček musí být obnoven, nemůžete ho nezvolit

en: You can't use JFS for partitions smaller than 16MB
cs: Nemůžete použít JFS pro oddíl menší než 16MB

en: You can't use ReiserFS for partitions smaller than 32MB
cs: Nemůžete použít ReiserFS pro oddíl menší než 32MB

en: You can't use a LVM Logical Volume for mount point %s
cs: Nelze použít LVM Logického disku na připojený bod %s

en: You can't use an encrypted file system for mount point %s
cs: Nelze použít kryptovaný souborový systém na připojený bod %s

en: You decided to install the bootloader on a partition.
    This implies you already have a bootloader on the hard drive you boot (eg: System Commander).
    
    On which drive are you booting?
cs: Rozhodli jste se nainstalovat zavaděč systému na oddíl.
    To znamená, že již zavaděč na disku, ze kterého spouštíte systém nějaký je (např. System Commander).
    
    Ze kterého disku spouštíte systém?

en: You don't have a swap partition.
    
    Continue anyway?
cs: Nemáte odkládací oddíl
    
    Chcete přesto pokračovat?

en: You don't have an Internet connection.
    Create one first by clicking on 'Configure'
cs: Nemáte žádné připojení k Internetu.
    Vytvořte si jej kliknutím na 'Konfigurovat'

en: You don't have any configured interface.
    Configure them first by clicking on 'Configure'
cs: Nemáte nakonfigurováno žádné rozhraní.
    Nastavte jej kliknutím na 'Konfigurovat'

en: You have a hole in your partition table but I can't use it.
    The only solution is to move your primary partitions to have the hole next to the extended partitions.
cs: Ve tabulce diskových oddílů je mezera, ale nemohu ji použít.
    Jediné řešení je přesunout primární oddíly tak, abyste měli mezeru vedle
    rozšířených oddílů.

en: You have configured multiple ways to connect to the Internet.
    Choose the one you want to use.
cs: Máte nastaveno více způsobů, jak se připojit k Internetu.
    Vyberte si jeden, který chcete použít.

en: You have more than one hard drive, which one do you install linux on?
cs: Máte více než jeden pevný disk, na který chcete instalovat Linux?

en: You have transferred your former default printer ("%s"), Should it be also the default printer under the new printing system %s?
cs: Byla přenesena výchozí tiskárna ("%s"). Má se nastavit jako výchozí také na vzdáleném tiskovém systému %s?

en: You haven't selected any group of packages.
    Please choose the minimal installation you want:
cs: Nevybrali jste žádnou skupinu balíčků
    Vyberte si prosím alespoň minimální instalaci

en: You may need to change your Open Firmware boot-device to
     enable the bootloader.  If you don't see the bootloader prompt at
     reboot, hold down Command-Option-O-F at reboot and enter:
     setenv boot-device %s,\\:tbxi
     Then type: shut-down
    At your next boot you should see the bootloader prompt.
cs: Můžete potřebovat změnit startovací zařízení pro Open Firmware
     pro aktivaci spouštěcího programu. Pokud nevidíte po spuštění prompt,
     stiskněte při startu Command-Option-O-F a zadejte:
     setenv boot-device %s,\\:tbxi
     Potom zadejte: shut-down
    Při dalším spuštění už uvidíte prompt.

en: You may now provide options to module %s.
    Note that any address should be entered with the prefix 0x like '0x123'
cs: Nyní lze zadat volby pro modul %s.
    Pozn.: každá adresa by měla být ve tvaru 0x např. '0x123'

en: You may now provide options to module %s.
    Options are in format ``name=value name2=value2 ...''.
    For instance, ``io=0x300 irq=7''
cs: Nyní můžete poskytnout modulu %s další parametry.
    Volby se zadávají ve tvaru ''název=hodnota název2=hodnota2 ...''.
    Například, ''io=0x300 irq=7''

en: You must also format %s
cs: Musíte také naformátovat %s

en: You must choose an image file first!
cs: Nejprve musíte vybrat soubor s obrazem!

en: You must choose/enter a printer/device!
cs: Musíte vybrat/zadat tiskárnu/zařízení!

en: You must enter a device or file name!
cs: Musíte zadat zařízení nebo název souboru!

en: You must have a FAT partition mounted in /boot/efi
cs: Musíte mít FAT oddíl připojený na /boot/efi

en: You must have a root partition.
    For this, create a partition (or click on an existing one).
    Then choose action ``Mount point'' and set it to `/'
cs: Musíte mít kořenový oddíl.
    K jeho vytvoření musíte zvolit jeden existující oddíl
    (nebo vytvořit nový), zvolit 'Přípojný bod'
    a nastavit ho na '/'

en: You must specify a kernel image
cs: Musíte zadat soubor s jádrem

en: You must specify a root partition
cs: Musíte zadat kořenový oddíl

en: You need a true filesystem (ext2/ext3, reiserfs, xfs, or jfs) for this mount point
cs: Pro tento přípojný bod potřebujete opravdový souborový systém (ext2/ext3, ReiserFS, XFS nebo JFS)

en: You need to reboot for the partition table modifications to take place
cs: Musíte restartovat počítač aby se projevily změny v tabulce oddílů

en: You will receive an alert if the load is higher than this value
cs: Pokud bude hodnota vetší než zadané číslo, obdržíte varovnou zprávu

en: You'll need to reboot before the modification can take place
cs: Aby se změny uplatnily budete muset restartovat počítač

en: Your Windows partition is too fragmented. Please reboot your computer under Windows, run the ``defrag'' utility, then restart the Mandrake Linux installation.
cs: Váš diskový oddíl s Windows je příliš fragmentován, použijte nejdříve
    program 'defrag'

en: Your card can have 3D hardware acceleration support but only with XFree %s,
    NOTE THIS IS EXPERIMENTAL SUPPORT AND MAY FREEZE YOUR COMPUTER.
    Your card is supported by XFree %s which may have a better support in 2D.
cs: Vaše karta podporuje 3D akceleraci, ale pouze s XFree %s,
    TOTO JE POUZE EXPERIMENTÁLNÍ VERZE, A MŮŽE VÉST K NESTABILITĚ SYSTÉMU.
    Vaše karta je podporována i v XFree %s, kde může mít lepší podporu pro 2D.

en: Your card can have 3D hardware acceleration support but only with XFree %s.
    Your card is supported by XFree %s which may have a better support in 2D.
cs: Vaše karta podporuje 3D akceleraci, ale pouze s XFree %s.
    Pokud použijete XFree %s, můžete na druhou stranu dosáhnout lepších výsledků ve 2D.

en: Your card can have 3D hardware acceleration support with XFree %s,
    NOTE THIS IS EXPERIMENTAL SUPPORT AND MAY FREEZE YOUR COMPUTER.
cs: S XFree %s může vaše karta využít 3D hardwarové akcelerace.
     TOTO JE POUZE EXPERIMENTÁLNÍ VERZE, A MŮŽE VÉST K NESTABILITĚ SYSTÉMU.

en: Your card can have 3D hardware acceleration support with XFree %s.
cs: S XFree %s může vaše karta využít 3D hardwarové akcelerace.

en: Your choice? (0/1, default `%s')
cs: Vaše volba? (0/1, výchozí '%s')

en: Your choice? (default %s)
cs: Vaše volba? (výchozí %s)

en: Your choice? (default `%s'%s)
cs: Vaše volba? (výchozí '%s'%s)

en: Your graphic card seems to have a TV-OUT connector.
    It can be configured to work using frame-buffer.
    
    For this you have to plug your graphic card to your TV before booting your computer.
    Then choose the "TVout" entry in the bootloader
    
    Do you have this feature?
cs: Vaše grafická karta zřejmě disponuje konektorem pro TV-OUT.
    Tento konektor může být zprovozněn použitím tzv. frame bufferu.
    
    Aby to bylo možné, budete muset napojit svou grafickou kartu na televizní přijímač, a to ještě než zapnete váš počítač.
    Poté vyberte ve vašem zavaděči položku "TV out".
    
    Má vaše karta tuto vlastnost?

en: Your multi-function device was configured automatically to be able to scan. Now you can scan with "scanimage" ("scanimage -d hp:%s" to specify the scanner when you have more than one) from the command line or with the graphical interfaces "xscanimage" or "xsane". If you are using the GIMP, you can also scan by choosing the appropriate point in the "File"/"Acquire" menu. Call also "man scanimage" on the command line to get more information.
    
    Do not use "scannerdrake" for this device!
cs: Multifunkční zařízení od HP bylo automaticky nastaveno pro možnost skenování. Nyní lze skenovat z příkazového řádku příkazem "scanimage" (příkazem "scanimage -d hp:%s" zvolíte požadovaný skener, pokud jich máte více) nebo z grafického prostředí pomocí "xscanimage" nebo "xsane". Pokud používáte program GIMP, můžete také skenovat výběrem z nabídky "Soubor"/"Získat". Více informací získáte také příkazem "man scanimage" spuštěným na příkazové řádce.
    
    Nepoužívejte pro toto zařízení "scannerdrake"!

en: Your personal phone number
cs: Vaše osobní telefonní číslo

en: Your printer belongs to the group of GDI laser printers (winprinters) sold by different manufacturers which uses the Zenographics ZJ-stream raster format for the data sent to the printer. The driver for these printers is still in a very early development stage and so it will perhaps not always work properly. Especially it is possible that the printer only works when you choose the A4 paper size.
    
    Some of these printers, as the HP LaserJet 1000, for which this driver was originally created, need their firmware to be uploaded to them after they are turned on. In the case of the HP LaserJet 1000 you have to search the printer's Windows driver CD or your Windows partition for the file "sihp1000.img" and upload the file to the printer with one of the following commands:
    
         lpr -o raw sihp1000.img
         cat sihp1000.img > /dev/usb/lp0
    
    The first command can be given by any normal user, the second must be given as root. After having done so you can print normally.
cs: Vaše tiskárna patří do skupiny laserových tiskáren GDI (tzv. winprinter), které jsou prodávány různými dodavateli a které používají pro data posílaná na tiskárnu rastrovací formát Zenographics ZJ-stream. Ovladač pro tento tyto tiskárny je zatím v poměrně raném stadiu vývoje a tak možná nebude vždy pracovat správně. Zejména je možné, že tiskárna bude pracovat správně pouze tehdy, pokud vyberete velikost papíru A4.
    
    Některé z těchto tiskáren, jako například HP LaserJet 1000, pro kterou byl původně tento ovladač vytvořen, potřebují po svém zapnutí nahrát svůj firmware. V případě tiskárny HP LaserJet 1000 musíte prohledat CD s ovladači pro Windows nebo váš oddíl se systémem Windows, najít soubor "sihp1000.img", a nahrát jej do tiskárny jedním z následujících příkazů:
    
         lpr -o raw sihp1000.img
         cat sihp1000.img > /dev/usb/lp0
    
    První příkaz může zadat i běžný uživatel, druhý může provést pouze uživatel root. Poté, co výše uvedené provedete, můžete normálně tisknout.

en: Your printer model
cs: Model tiskárny

en: Your printer was configured automatically to give you access to the photo card drives from your PC. Now you can access your photo cards using the graphical program "MtoolsFM" (Menu: "Applications" -> "File tools" -> "MTools File Manager") or the command line utilities "mtools" (enter "man mtools" on the command line for more info). You find the card's file system under the drive letter "p:", or subsequent drive letters when you have more than one HP printer with photo card drives. In "MtoolsFM" you can switch between drive letters with the field at the upper-right corners of the file lists.
cs: Vaše tiskárna byla automaticky nastavena tak, že máte ze svého PC přístup ke čtečce karty. Nyní můžete přistupovat ke svým fotografickým kartám pomocí grafického programu "MtoolsFM" (Menu: "Aplikace" -> "Souborové nástroje" -> "Správce souborů MTools") nebo z příkazové řádky pomocí nástroje "mtools" (zadejte "man mtools", chcete-li získat více informací). Souborový systém vaši karty naleznete pod písmenem zařízení "p:", případně dalších písmenech, pokud máte více tiskáren HP se čtečkou karet. V programu "MtoolsFM" můžete přepínat mezi písmeny zařízení pomocí políčka v pravém horním rohu každého výčtu souborů.

en: Your system does not have enough space left for installation or upgrade (%d > %d)
cs: Na vašem systému není dostatek místa pro instalaci nebo aktualizaci (%d > %d)

en: Your system is low on resources. You may have some problem installing
    Mandrake Linux. If that occurs, you can try a text install instead. For this,
    press `F1' when booting on CDROM, then enter `text'.
cs: Váš systém má málo systémových prostředků. Při instalaci Mandrake Linuxu se
    můžete setkat s různými problémy. Pokud se tak stane, zkuste textovou
    verzi instalačního programu. Ta se spouští tak, že při startu
    z CD mechaniky stisknete 'F1' a poté napíšete 'text'.

en: Yugoslavian (latin)
cs: Jugoslávské (latin)

en: Zambia
cs: Zambie

en: a number
cs: číslo

en: access to X programs
cs: přístup k programům v X prostředí

en: access to administrative files
cs: přístup k administrativním souborům

en: access to compilation tools
cs: přístup k nástrojům pro kompilaci

en: access to network tools
cs: přístup k síťovým nástrojům

en: access to rpm tools
cs: přístup k rpm nástrojům

en: across Network
cs: přes síť

en: activate now
cs: aktivovat nyní

en: add a rule
cs: přidat pravidlo

en: alert configuration
cs: nastavení varování

en: allow "su"
cs: povolit "su"

en: apmd is used for monitoring battery status and logging it via syslog.
    It can also be used for shutting down the machine when the battery is low.
cs: apmd je používán pro sledování stavu baterie a zaznamenávání přes syslog.
    Může také být použit pro vypnutí počítače při vybité baterii.

en: boot disk creation
cs: vytváření zaváděcích disket

en: browse
cs: procházet

en: busmouse
cs: Busmouse

en: but not matching
cs: neshodných

en: cable connection detected
cs: detekováno kabelové připojení

en: choose device
cs: vyberte zařízení

en: choose image file
cs: vyberte soubor s obrazem

en: chunk size
cs: Velikost bloku (chunk)

en: class of hardware device
cs: třída hardwarového zařízení

en: click here if you are sure.
cs: klikněte zde, pokud jste si jisti.

en: comma separated numbers
cs: čárkou oddělená čísla

en: comma separated strings
cs: čárkou oddělené znakové řetězce

en: commands before booting, or 'c' for a command-line.
cs: spoustecich parametru, nebo 'c' pro prikazovou radku.

en: compact
cs: kompaktní

en: connecting to Bugzilla wizard ...
cs: připojuji se k průvodci Bugzilla ...

en: consolehelper missing
cs: chybí consolehelper

en: could not find any font in your mounted partitions
cs: nelze nalézt žádné fonty v připojeném oddíle

en: could not find any font.
cs: nelze nalézt žádný font.

en: cron is a standard UNIX program that runs user-specified programs
    at periodic scheduled times. vixie cron adds a number of features to the basic
    UNIX cron, including better security and more powerful configuration options.
cs: cron je standardní Unixový program který spouští uživatelem zadané programy
    v předem definovaných intervalech. vixie cron má navíc mnoho vlastností,
    včetně vyšší bezpečnosti a více možností nastavení.

en: daily
cs: každý den

en: deactivate now
cs: deaktivovat nyní

en: default
cs: předvolené

en: delete
cs: smazat

en: detected %s
cs: detekováno %s

en: detected on port %s
cs: detekováno na portu %s

en: device
cs: zařízení

en: dhcpd Config...
cs: Nastavení dhcpd...

en: dhcpd Server Configuration
cs: Nastavení serveru dhcpd

en: disable
cs: vypnout

en: dismiss
cs: odmítnout

en: done
cs: hotovo

en: drakfirewall configurator
    
    Make sure you have configured your Network/Internet access with
    drakconnect before going any further.
cs: Nastavení aplikace drakfirewall
    
    Předtím, než budete pokračovat, se ujistěte, že jste nastavili vaši
    síť a přístup k Internetu pomocí aplikace drakconnect.

en: drakfirewall configurator
    
    This configures a personal firewall for this Mandrake Linux machine.
    For a powerful and dedicated firewall solution, please look to the
    specialized MandrakeSecurity Firewall distribution.
cs: Nastavení aplikace drakfirewall
    
    Zde je možné nastavit osobní firewall pro tento systém Mandrake Linux.
    Pro výkonné řešení vyhrazeného firewallu použijte specializovanou
    distribuci MandrakeSecurity Firewall.

en: edit
cs: upravit

en: enable
cs: povolit

en: enable radio support
cs: Zapnout podporu rádia

en: error unmounting %s: %s
cs: chyba odpojování %s: %s

en: ethernet card(s) detected
cs: detekovaná(é) síťová(é) karta(y)

en: file list sent by FTP: %s
cs: seznam souborů poslaný přes FTP: %s

en: files sending by FTP
cs: soubory poslané přes FTP

en: final resolution
cs: konečné rozlišení

en: first step creation
cs: první krok při vytváření

en: force
cs: vnutit

en: group
cs: skupina

en: group :
cs: skupina :

en: hard disk model
cs: model pevného disku

en: here if no.
cs: zde pokud si nejste jisti.

en: high
cs: vysoká

en: hourly
cs: každou hodinu

en: if needed
cs: pokud je potřeba

en: important
cs: důležité

en: kdesu missing
cs: chybí kdesu

en: kernel version
cs: verze jádra

en: level
cs: úroveň

en: load setting
cs: nahrát volby

en: lpd is the print daemon required for lpr to work properly. It is
    basically a server that arbitrates print jobs to printer(s).
cs: lpd je tiskový démon, bez kterého nebude fungovat lpr (program pro tisk).
    Je to server, který posílá tištěné dokumenty jednotlivým tiskárnám.

en: matching
cs: shodných

en: maybe
cs: může se hodit

en: mkinitrd optional arguments
cs: volitelné argumenty pro mkinitrd

en: mkraid failed
cs: mkraid neuspěl

en: mkraid failed (maybe raidtools are missing?)
cs: mkraid neuspěl (možná, že chybí raidtools?)

en: monthly
cs: každý měsíc

en: mount failed:
cs: chyba připojování:

en: mounting partition %s in directory %s failed
cs: připojení oddílu %s v adresáři %s selhalo

en: must have
cs: musíte mít

en: named (BIND) is a Domain Name Server (DNS) that is used to resolve host names to IP addresses.
cs: named (BIND) je doménový (DNS) server, který překládá hostitelská jména na IP adresy.

en: new
cs: nový

en: nice
cs: nedůležité

en: no fonts found
cs: nebyly nalezeny žádné fonty

en: no network card found
cs: nebyla nalezena síťová karta

en: none
cs: Žádná

en: not enough room in /boot
cs: není dost místa v adresáři /boot

en: number of capture buffers for mmap'ed capture
cs: Počet bufferů pro zachycení systémem mmap

en: old static device name used in dev package
cs: starý, statický název zařízení, který se používá v balíčku dev

en: omit raid modules
cs: vynechat RAID moduly

en: omit scsi modules
cs: vynechat SCSI moduly

en: on CDROM
cs: na CDROM

en: on Hard Drive
cs: na pevný disk

en: on Tape Device
cs: na pásku

en: on channel %d id %d
cs: na kanále %d id %d

en: options description:
    
     - Backup system files:
           
    	This option allows you to backup your /etc directory,
    	which contains all configuration files. Please be
    	careful during the restore step to not overwrite:
    		/etc/passwd 
    		/etc/group 
    		/etc/fstab
    
     - Backup User files: 
    
    	This option allows you select all users that you want 
    	to backup.
    	To preserve disk space, it is recommended that you 
    	do not include the web browser's cache.
    
     - Backup Other files: 
    
    	This option allows you to add more data to save.
    	With the other backup it's not possible at the 
    	moment to select incremental backup.		
     
     - Incremental Backups:
    
    	The incremental backup is the most powerful 
    	option for backup. This option allows you 
    	to backup all your data the first time, and 
    	only the changed data afterward.
    	Then you will be able, during the restore
    	step, to restore your data from a specified
    	date.
    	If you have not selected this option all
    	old backups are deleted before each backup.
cs: popis voleb:
    
    - Záloha systémových souborů:
                
    	Tato volba zálohuje adresář /etc, který obsahuje všechny
    	konfigurační soubory. Dávejte pozor při obnově na to,
    	aby se nepřepsaly soubory:
    		/etc/passwd 
    		/etc/group 
    		/etc/fstab
    
     - Zálohovat soubory uživatelů:
    
    	Tato volba dovoluje vybrat všechny uživatele, které
    		chcete zálohovat.
    	Aby se ušetřilo místo na disku, není dobré zahrnout cache
    	od prohlížeče.
    
     - Zálohovat ostatní soubory:
    
    	Tato volba dovolí přidat další data pro zálohování.
    	V současnosti není možné při tomto zálohování zvolit
    	přírůstkové zálohování.	
    
     - Přírůstkové zálohování:
    
    	Přírůstkové zálohování je velmi mocný druh zálohování,
    	protože dovoluje zálohovat všechna data pouze poprvé
    	a dále se zálohují pouze změny.
    	Během obnovy tak budete moci zadat, od jakého data se
    	mají data obnovit.
    	Pokud nezvolíte tuto možnost, bude při každé záloze
    	předchozí záloha smazána.

en: options description:
    
    Please be careful when you are using ftp backup, because only 
    backups that are already built are sent to the server.
    So at the moment, you need to build the backup on your hard 
    drive before sending it to the server.
cs: popis voleb:
    
    Buďte opatrní při zálohování na FTP, protože na server je poslána
    pouze již vytvořená záloha.
    Je tudíž vhodné nejdříve provést zálohu na disk před tím, než
    ji pošlete na server.

en: package 'ImageMagick' is required to be able to complete configuration.
    Click "Ok" to install 'ImageMagick' or "Cancel" to quit
cs: pro správnou funkci je požadován balíček ImageMagick.
    Balíček nainstalujete tlačítkem "OK", nebo skončete tlačítkem "Zrušit".

en: paranoid
cs: paranoidní

en: parse all fonts
cs: zpracovávám všechny fonty

en: partition %s
cs: diskovém oddílu %s

en: partition %s is now known as %s
cs: oddíl %s je nyní rozpoznán jako %s

en: path
cs: cesta

en: permissions
cs: oprávnění

en: pfm fonts conversion
cs: konverze pfm fontů

en: please choose the date to restore
cs: Vyberte datum obnovení zálohy

en: please wait during ttmkfdir...
cs: čekejte prosím, právě běží ttmkfdir...

en: please wait, parsing file: %s
cs: čekejte prosím, zpracovávám soubor: %s

en: primary
cs: primární

en: reconfigure
cs: překonfigurovat

en: restore description:
     
    Only the most recent date will be used, because with incremental 
    backups it is necessary to restore one by one each older backup.
    
    So if you don't want to restore a user please unselect all their
    check boxes.
    
    Otherwise, you are able to select only one of these.
    
     - Incremental Backups:
    
    	The incremental backup is the most powerful 
    	option to use. This option allows you to 
    	backup all of your data the first time, and 
    	only the changed data after.
    	So you will be able, during the restore
    	step, to restore your data from a specified
    	date.
    	If you have not selected this option all
    	old backups are deleted before each backup.
cs: Popis voleb pro obnovu:
    
    Bude použita záloha s nejaktuálnějším datem, protože při
    přírůstkovém zálohování je nutné provádět obnovu jednu
    za druhou směrem ke starším datům.
    
    Pokud nechcete obnovit uživatele, odznačte všechny
    jeho zaškrtávací políčka.
    
    Jinak je možné si vybrat pouze jednoho z nich
    
     - Přírůstkové zálohování:
    
    	Přírůstkové zálohování je velmi mocný druh zálohování,
    	protože dovoluje zálohovat všechna data pouze poprvé
    	a dále se zálohují pouze změny.
    	Během obnovy tak budete moci zadat, od jakého data se
    	mají data obnovit.
    	Pokud nezvolíte tuto možnost, bude při každé záloze
    	předchozí záloha smazána.

en: restrict
cs: omezení

en: running
cs: spuštěno

en: saving Bootsplash theme...
cs: ukládám Bootsplash téma...

en: search
cs: vyhledat

en: secondary
cs: sekundární

en: select path to restore (instead of /)
cs: vyberte cestu pro obnovení (místo /)

en: select perm file to see/edit
cs: vyberte soubor s oprávněním pro zobrazení/úpravy

en: serial
cs: Sériová

en: service setting
cs: nastavení služeb

en: simple
cs: jednoduchý

en: stopped
cs: zastaveno

en: text box height
cs: výška textového boxu

en: text width
cs: šířka textu

en: the color of the progress bar
cs: barva lišty s průběhem

en: the height of the progress bar
cs: výška lišty s průběhem

en: the list of alternative drivers for this sound card
cs: seznam alternativních ovladačů pro vaši zvukovou kartu

en: the module of the GNU/Linux kernel that handles the device
cs: modul jádra systému GNU/Linux, který ovládá toto zařízení

en: the progress bar x coordinate
    of its upper left corner
cs: umístění x souřadnice pro
    levý horní roh lišty s průběhem

en: the progress bar y coordinate
    of its upper left corner
cs: umístění y souřadnice pro
    levý horní roh lišty s průběhem

en: the vendor name of the device
cs: jméno dodavatele zařízení

en: the width of the progress bar
cs: šířka lišty s průběhem

en: this is the physical bus on which the device is plugged (eg: PCI, USB, ...)
cs: toto je fyzická sběrnice, na kterou je připojeno zařízení (např. PCI, USB, ...)

en: ttf fonts conversion
cs: konverze ttf fontů

en: type1inst building
cs: vytvářím type1inst

en: use dhcp
cs: použít dhcp

en: use pppoe
cs: použít pppoe

en: use pptp
cs: použít pptp

en: user
cs: uživatel

en: user :
cs: uživatel :

en: very nice
cs: nejméně důležité

en: weekly
cs: každý týden

en: when checked, owner and group won't be changed
cs: pokud zaškrtnuto, vlastník a skupina nebudou změněny

en: with /usr
cs: s /usr

en: x coordinate of text box
    in number of characters
cs: hodnota pro x souřadnici
    pro textový box v počtu znaků

en: xfs restart
cs: restart xfs

en: y coordinate of text box
    in number of characters
cs: hodnota pro y souřadnici
    pro textový box v počtu znaků
