DrakX - en to ca translation catalogue (2042 entries)

en: 		 user name: %s
    		 on path: %s
ca: 		 nom d'usuari: %s
    		 en el camí: %s

en: 		Erase=%s
ca: 		Esborra=%s

en: 	-Hard drive.
ca: 	-Disc dur.

en: 	-Network by FTP.
ca: 	-Xarxa per FTP.

en: 	-Network by SSH.
ca: 	-Xarxa per SSH.

en: 	-Network by rsync.
ca: 	-Xarxa per rsync.

en: 	-Network by webdav.
ca: 	-Xarxa per webdav.

en: 	-Tape
ca: 	-Cinta

en: 	Backups use tar and bzip2
ca: 	Les còpies de seguretat utilitzen tar i bzip2

en: 	Backups use tar and gzip
ca: 	Les còpies de seguretat utilitzen tar i gzip

en: 	Do not include System Files
ca: 	No incloguis els fitxers de sistema

en: 
    
    
    Note: if you've an ISA PnP sound card, you'll have to use the sndconfig program.  Just type "sndconfig" in a console.
ca: 
    
    
    Nota: si teniu una targeta de so ISA PnP, haureu de fer servir el programa sndconfig. Només cal que teclegeu "sndconfig" a la consola.

en: 
    
    
    We are now going to configure the %s connection.
    
    
    Press OK to continue.
ca: 
    
    
    Ara es configurarà la connexió %s.
    
    
    Premeu D'acord per continuar.

en: 
    
    (WARNING! You're using XFS for your root partition,
    creating a bootdisk on a 1.44 Mb floppy will probably fail,
    because XFS needs a very large driver).
ca: 
    
    (COMPTE! Esteu utilitzant XFS per la vostra partició arrel,
    la creació d'un disquet d'arrencada amb un de 1.44 MB molt probablement fallarà,
    perquè XFS necessita una unitat molt gran).

en: 
    
    To submit a bug report, click on the button report.
    This will open  a web browser window  on https://drakbug.mandrakesoft.com
     where you'll find a form to fill in.The information displayed above will be 
    transferred to that server
ca: 
    
    Per trametre un informe d'error de programació, feu clic al botó 'Informa'.
    S'obrirà una finestra del navegador web amb la pàgina https://drakbug.mandrakesoft.com
    on trobareu un formulari per omplir. La informació que es mostra més amunt s'enviarà al servidor.

en: 
    
    Your card currently use the %s"%s" driver (default driver for your card is "%s")
ca: 
    
    La vostra targeta fa servir actualment el controlador %s "%s" (el controlador per defecte per a aquesta targeta és "%s")

en: 
                          DrakBackup Daemon Report
ca: 
                          Informe del Dimoni DrakBackup

en: 
                          DrakBackup Report
ca: 
                          Informe del DrakBackup

en: 
                        DrakBackup Report Details
ca: 
                        Detalls de l'Informe del DrakBackup

en: 
     FTP connection problem: It was not possible to send your backup files by FTP.
ca: 
     Hi ha hagut un problema en la connexió FTP: No ha estat possible enviar els fitxers de la còpia de seguretat per FTP.

en: 
     Some errors during sendmail are caused by 
     a bad configuration of postfix. To solve it you have to
     set myhostname or mydomain in /etc/postfix/main.cf
ca: 
     Alguns errors durant el procés de sendmail són causats per 
     una configuració dolenta de postfix. Per resoldre-ho hauríeu de
     definir myhostname o mydomain en /etc/postfix/main.cf

en: 
    - Burn to CD
ca: 
    - Crema a un CD

en: 
    - Daemon (%s) include:
ca: 
    - Dimoni (%s) inclou:

en: 
    - Delete hard drive tar files after backup.
ca: 
    - Suprimeix el arxius tar del disc dur en acabar.

en: 
    - Options:
ca: 
    - Opcions:

en: 
    - Other Files:
ca: 
    - Altres fitxers:

en: 
    - Save on Hard drive on path: %s
ca: 
    - Desa-ho en el disc dur en el camí: %s

en: 
    - Save to Tape on device: %s
ca: 
    - Desa-ho a una cinta en el dispositiu: %s

en: 
    - Save via %s on host: %s
ca: 
    - Desa-ho a través de %s en l'ordinador central: %s

en: 
    - System Files:
ca: 
    - Fitxers de sistema:

en: 
    - User Files:
ca: 
    - Fitxers d'usuari:

en: 
    Also printers configured with the PPD files provided by their manufacturers or with native CUPS drivers cannot be transferred.
ca: 
    Tampoc poden transferir-se les impressores configurades amb els fitxers PPD proporcionats pels seus fabricants o amb controladors nadius per a CUPS.

en: 
    Backup Sources:
ca: 
    Fonts de la còpia:

en: 
    Congratulations, your printer is now installed and configured!
    
    You can print using the "Print" command of your application (usually in the "File" menu).
    
    If you want to add, remove, or rename a printer, or if you want to change the default option settings (paper input tray, printout quality, ...), select "Printer" in the "Hardware" section of the Mandrake Control Center.
ca: 
    Felicitats, la impressora s'ha instal·lat i configurat correctament!
    
    Podeu imprimir utilitzant l'ordre "Imprimeix" de les aplicacions (normalment en el menú "Fitxer").
    
    Si voleu afegir, esborrar o canviar el nom a una impressora, o si voleu canviar les opcions per defecte (safata d'entrada, qualitat impressió...), seleccioneu "Impressora" en la secció "Maquinari" del Centre de Control Mandrake.

en: 
    Drakbackup activities via %s:
ca: 
    Activitats del Drakbackup a través de %s:

en: 
    Drakbackup activities via CD:
ca: 
    Activitats del Drakbackup a través del CD:

en: 
    Drakbackup activities via tape:
ca: 
    Activitats del Drakbackup a travès de cinta:

en: 
    If you have an ISA card, the values on the next screen should be right.
    
    If you have a PCMCIA card, you have to know the "irq" and "io" of your card.
ca: 
    Si teniu una targeta ISA, els valors de la pantalla següent haurien de ser correctes.
    
    Si teniu una targeta PCMCIA, cal que en sapigueu l'"irq" i l'"io".

en: 
    Mark the printers which you want to transfer and click 
    "Transfer".
ca: 
    Marqueu les impressores que voleu transferir i feu clic a 
    "Transfereix".

en: 
    Please check all options that you need.
ca: 
    Si us plau, marqueu totes les opcions que us calguin.

en: 
    Restore Backup Problems:
    
    During the restore step, Drakbackup will verify all your
    backup files before restoring them.
    Before the restore, Drakbackup will remove 
    your original directory, and you will loose all your 
    data. It is important to be careful and not modify the 
    backup data files by hand.
ca: 
    Problemes durant la restauració de còpies de seguretat:
    
    Durant el pas de restauració, el Drakbackup verificarà tots
    els fitxers de les còpies de seguretat abans de restaurar-los.
    Abans de la restauració, el Drakbackup esborrarà 
    els directoris originals, i perdreu totes les vostres 
    dades. És important de tenir cura i no modificar a mà els 
    fitxers de còpia de seguretat.

en: 
    Select the theme for
    lilo and bootsplash,
    you can choose
    them separately
ca: 
    Seleccioneu un tema per a
    lilo i bootsplash, 
    podeu triar-los
    per separat

en: 
    The "%s" and "%s" commands also allow to modify the option settings for a particular printing job. Simply add the desired settings to the command line, e. g. "%s <file>".
ca: 
    Les ordres "%s" i "%s" també permeten modificar els paràmetres per a un treball d'impressió concret. Simplement afegiu els paràmetres que vulgueu a la línia d'ordres, p.ex. "%s <fitxer>".

en: 
    The "%s" command also allows to modify the option settings for a particular printing job. Simply add the desired settings to the command line, e. g. "%s <file>".
ca: 
    L'ordre "%s" també us permet modificar els paràmetres per a un treball d'impressió concret. Simplement afegiu els paràmetres desitjats a la línia d'ordres, p.ex.: "%s <fitxer>".

en: 
    There are %d unknown printers directly connected to your system
ca: 
    Hi ha %d impressores desconegudes connectades directament a l'ordinador.

en: 
    There is one unknown printer directly connected to your system
ca: 
    Hi ha una impressora desconeguda connectada directament a l'ordinador.

en: 
    This special Bootstrap
    partition is for
    dual-booting your system.
ca: 
    Aquesta partició especial
    Bootstrap és per arrencar
    el vostre sistema en dual.

en: 
    Warning
    
    Please read carefully the terms below. If you disagree with any
    portion, you are not allowed to install the next CD media. Press 'Refuse' 
    to continue the installation without using these media.
    
    
    Some components contained in the next CD media are not governed
    by the GPL License or similar agreements. Each such component is then
    governed by the terms and conditions of its own specific license. 
    Please read carefully and comply with such specific licenses before 
    you use or redistribute the said components. 
    Such licenses will in general prevent the transfer,  duplication 
    (except for backup purposes), redistribution, reverse engineering, 
    de-assembly, de-compilation or modification of the component. 
    Any breach of agreement will immediately terminate your rights under 
    the specific license. Unless the specific license terms grant you such
    rights, you usually cannot install the programs on more than one
    system, or adapt it to be used on a network. In doubt, please contact 
    directly the distributor or editor of the component. 
    Transfer to third parties or copying of such components including the 
    documentation is usually forbidden.
    
    
    All rights to the components of the next CD media belong to their 
    respective authors and are protected by intellectual property and 
    copyright laws applicable to software programs.
ca: 
    Warning
    
    Si us plau, llegiu atentament les clàusules següents. Si no esteu
    d'acord amb qualsevol d'elles, no esteu autoritzat a instal·lar
    els CD següents. Premeu 'Rebutja' per continuar la instal·lació
    sense utilitzar aquests CD.
    
    
    Alguns dels components que s'inclouen en aquest CD no estan
    regits per la llicència GPL o acords semblants. Cadascun d'aquests
    components es regeix per les clàusules i condicions de la seva
    pròpia llicència específica. Si us plau, llegiu atentament i
    accepteu aquestes llicències específiques abans d'utilitzar o
    redistribuir els components esmentats. En general, aquestes
    llicències impedeixen la transferència, duplicació (excepte amb
    la finalitat de fer-ne còpies de seguretat), redistribució,
    enginyeria inversa, desassemblatge, decompilació o modificació del
    component. Qualsevol violació de l'acord finalitzarà immediatament
    els vostres drets sobre la llicència específica. Tret que la
    llicència específica us en garanteixi els drets, normalment no
    podreu instal·lar els programes en més d'un sistema, ni adaptar-lo
    per utilitzar-lo en una xarxa. En cas de dubte, poseu-vos en
    contacte directament amb el distribuïdor o editor del component.
    La transferència a terceres parts i la còpia d'aquests components,
    incloent la documentació, estan en general prohibides.
    
    
    Tots els drets sobre els components del CD següent pertanyen als
    seus autors respectius i estan protegits per les lleis de
    propietat intel·lectual i de copyright aplicables als programes
    informàtics.

en: 
    Welcome to the Printer Setup Wizard
    
    This wizard allows you to install local or remote printers to be used from this machine and also from other machines in the network.
    
    It asks you for all necessary information to set up the printer and gives you access to all available printer drivers, driver options, and printer connection types.
ca: 
    Benvingut a l'auxiliar de configuració de la impressora
    
    Aquest auxiliar us permetrà instal·lar impressores locals o remotes per usar-les en aquest ordinador i també des d'altres ordinadors de la xarxa.
    
    Us demanarà la informació necessària per definir impressores i us proporcionarà accés als controladors disponibles de les impressores, les seves opcions i els tipus de connexions d'impressores.

en: 
    Welcome.
    
    The parameters of the auto-install are available in the sections on the left
ca: 
    Benvingut.
    
    Els paràmetres de la instal·lació automàtica estan disponibles en les seccions de l'esquerra

en: 
    You can connect to the Internet or reconfigure your connection.
ca: 
    Podeu connectar-vos a Internet o tornar a configurar la connexió.

en: 
    You can disconnect or reconfigure your connection.
ca: 
    Podeu desconnectar-vos o tornar a configurar la connexió.

en: 
    You can reconfigure your connection.
ca: 
    Podeu tornar a configurar la connexió.

en:           All of your selected data have been
ca:           Totes les dades seleccionades han estat

en:           Successfuly Restored on %s
ca:           restaurades amb èxit en %s

en:          Restore Configuration
ca:          Configuració de restauració

en:   <Tab>/<Alt-Tab> between elements  | <Space> selects | <F12> next screen
ca:   <Tab>/<Alt-Tab> entre elements  | <Espai> selecciona | <F12> pant. següent

en:   Transfer  
    Now
ca:   Transfereix-ho   
    ara

en:  (Default)
ca:  (Predeterminat)

en:  (Make sure that all your printers are connected and turned on).
ca:  (Assegureu-vos que totes les impressores estan connectades i engegades.)

en:  (Parallel Ports: /dev/lp0, /dev/lp1, ..., equivalent to LPT1:, LPT2:, ..., 1st USB printer: /dev/usb/lp0, 2nd USB printer: /dev/usb/lp1, ...).
ca:  (Ports Paral·lel: /dev/lp0, /dev/lp1, etc., equivalents a LPT1:, LPT2:, etc.; 1a impressora USB: /dev/usb/lp0, 2a impressora USB: /dev/usb/lp1, etc.).

en:  (driver %s)
ca:  (controlador %s)

en:  (multi-session)
ca:  (multisessió)

en:  Erase Now
ca:  Esborra'l ara

en:  Error while sending mail.
ca:  S'ha produït un error en enviar el correu electrònic.

en:  If the desired printer was auto-detected, simply choose it from the list and then add user name, password, and/or workgroup if needed.
ca: Si la impressora desitjada ha estat detectada automàticament, només cal que la seleccioneu a la llista i que hi afegiu el nom d'usuari, la contrasenya i el grup de treball, si són necessaris.

en:  enter `void' for void entry
ca:  entreu 'void' per entrada buida

en:  on LPD server "%s", printer "%s"
ca:  en servidor LPD "%s", impressora "%s"

en:  on Novell server "%s", printer "%s"
ca:  en servidor Novell "%s", impressora "%s"

en:  on SMB/Windows server "%s", share "%s"
ca:  en servidor SMB/Windows "%s", recurs compartit "%s"

en:  on device: %s
ca:  en el dispositiu: %s

en:  updates 2002 MandrakeSoft by Stew Benedict <sbenedict\@mandrakesoft.com>
ca:  actualitzacions 2002 MandrakeSoft per Stew Benedict <sbenedict\@mandrakesoft.com>

en: "Menu" key
ca: tecla de "Menú"

en: %d comma separated numbers
ca: %d nombres separats per coma

en: %d comma separated strings
ca: %d cadenes separades per coma

en: %d minutes
ca: %d minuts

en: %d packages
ca: %d paquets

en: %d seconds
ca: %d segons

en: %s BootSplash (%s) preview
ca: Vista prèvia del BootSplash %s (%s)

en: %s exists, delete?
    
    Warning: If you've already done this process you'll probably
     need to purge the entry from authorized_keys on the server.
ca: S'ha trobat %s, voleu suprimir-lo?
    Avís: Si ja heu seguit aquest procés, probablement us calgui
    purgar l'entrada del paràmetre 'authorized_keys' en el servidor.

en: %s formatting of %s failed
ca: %s formatació de %s ha fallat

en: %s is not in the scanner database, configure it manually?
ca: %s no és a la base de dades de l'escàner, voleu configurar-lo manualment?

en: %s not responding
ca: %s no respon

en: (This) DHCP Server IP
ca: IP d'aquest servidor DHCP

en: (already added %s)
ca: (ja s'ha afegit %s)

en: (module %s)
ca: (mòdul %s)

en: (on %s)
ca: (en %s)

en: (on this machine)
ca: (en aquest ordinador)

en: , TCP/IP host "%s", port %s
ca: , host TCP/IP "%s", port %s

en: , host "%s", port %s
ca: , ordinador central "%s", port %s

en: , multi-function device
ca: , dispositiu multifunció

en: , multi-function device on HP JetDirect
ca: , dispositiu multifunció en HP JetDirect

en: , multi-function device on USB
ca: , dispositiu multifunció en USB

en: , network printer "%s", port %s
ca: , impressora de xarxa "%s", port %s

en: , printer "%s" on SMB/Windows server "%s"
ca: , impressora "%s" en servidor SMB/Windows "%s"

en: , printer "%s" on server "%s"
ca: , impressora "%s", en el servidor "%s"

en: , printing to %s
ca: , imprimint a %s

en: , using command %s
ca: , utilitzant l'ordre %s

en: - pci devices: this gives the PCI slot, device and function of this card
    - eide devices: the device is either a slave or a master device
    - scsi devices: the scsi bus and the scsi device ids
ca: - dispositius PCI: dóna la ranura PCI, el dispositiu i la funció d'aquesta targeta
    - dispositius EIDE: diu si el dispositiu ésta configurat com a mestre o com a esclau
    - dispositius SCSI: dóna el bus SCSI i els identificadors SCSI del dispositiu

en: /File/-
ca: /Fitxer/-

en: /File/Save _As
ca: /Fitxer/_Anomena i desa

en: /File/_New
ca: /Fitxer/_Nou

en: /File/_Open
ca: /Fitxer/_Obre

en: /File/_Quit
ca: /Fitxer/_Surt

en: /File/_Save
ca: /Fitxer/De_sa

en: /Help/_About...
ca: /Ajuda/_Quant a..

en: /Options/Test
ca: /Opcions/Prova

en: /_About...
ca: /_Quant a...

en: /_File
ca: /_Fitxer

en: /_Help
ca: /_Ajuda

en: /_Options
ca: /_Opcions

en: /_Quit
ca: /_Surt

en: /_Report Bug
ca: /_Informeu d'un error

en: 1 button
ca: 1 botó

en: 1 minute
ca: 1 minut

en: 16 million colors (24 bits)
ca: 16 milions de colors (24 bits)

en: 2 buttons
ca: 2 botons

en: 3 buttons
ca: 3 botons

en: 32 thousand colors (15 bits)
ca: 32.768 colors (15 bits)

en: 4 billion colors (32 bits)
ca: 4.294 milions de colors (32 bits)

en: 64 MB or more
ca: 64 MB o més

en: 65 thousand colors (16 bits)
ca: 65.536 colors (16 bits)

en: <- Previous
ca: <- Anterior

en: <-- Del User
ca: <-- Suprimeix un usuari

en: <-- Delete
ca: <-- Suprimeix

en: => Notice, a label changed:
    %s
ca: => Avís, una etiqueta ha canviat:
    %s

en: => There are many things to choose from (%s).
ca: => Hi ha moltes coses per escollir de (%s).

en: A custom bootdisk provides a way of booting into your Linux system without
    depending on the normal bootloader. This is useful if you don't want to install
    LILO (or grub) on your system, or another operating system removes LILO, or LILO doesn't
    work with your hardware configuration. A custom bootdisk can also be used with
    the Mandrake rescue image, making it much easier to recover from severe system
    failures. Would you like to create a bootdisk for your system?
    %s
ca: Un disc d'arrencada personalitzat proporciona una manera d'arrencar el vostre
    sistema Linux sense dependre del carregador d'arrencada normal. Això és útil
    si no voleu instal·lar el LILO (o el grub) al sistema, o si un altre sistema operatiu
    elimina el LILO, o si el LILO no funciona amb la vostra configuració de
    maquinari. Un disc d'arrencada personalitzat també es pot utilitzar amb la
    imatge de rescat del Mandrake, facilitant molt la recuperació de fallides
    serioses del sistema. Voleu crear un disc d'arrencada per al vostre sistema?
    %s

en: A custom bootdisk provides a way of booting into your Linux system without
    depending on the normal bootloader. This is useful if you don't want to install
    SILO on your system, or another operating system removes SILO, or SILO doesn't
    work with your hardware configuration. A custom bootdisk can also be used with
    the Mandrake rescue image, making it much easier to recover from severe system
    failures.
    
    If you want to create a bootdisk for your system, insert a floppy in the first
    drive and press "Ok".
ca: Un disc d'arrencada personalitzat proporciona una manera d'arrencar el vostre
    sistema Linux sense dependre del carregador d'arrencada normal. Això és útil
    si no voleu instal·lar el SILO al sistema, o si un altre sistema operatiu
    elimina el SILO, o si el SILO no funciona amb la vostra configuració de
    maquinari. Un disc d'arrencada personalitzat també es pot utilitzar amb la
    imatge de rescat del Mandrake, facilitant molt la recuperació de fallides
    serioses del sistema.
    
    Si voleu crear un disc d'arrencada per al vostre sistema, inseriu un disquet a la primera unitat i premeu "D'acord".

en: A graphical environment with user-friendly set of applications and desktop tools
ca: Entorn gràfic amb un conjunt d'aplicacions i eines d'escriptori fàcil d'utilitzar

en: A library which defends against buffer overflow and format string attacks.
ca: Una llibreria que defensa contra els atacs de 'buffer overflow' i de 'format string'.

en: A printer named "%s" already exists under %s. 
    Click "Transfer" to overwrite it.
    You can also type a new name or skip this printer.
ca: Ja existeix una impressora amb nom "%s" en %s. 
    Feu clic a "Transfereix" per sobreescriure-la.
    També podeu escriure un nom nou o ometre aquesta impressora.

en: A problem occured while restarting the network: 
    
    %s
ca: S'ha produït un problema en reiniciar la xarxa: 
    
    %s

en: A tool to monitor your logs
ca: Eina per veure els registres

en: A valid URI must be entered!
ca: Heu d'entrar un URI vàlid!

en: ADSL connection
ca: Connexió ADSL

en: ALL existing partitions and their data will be lost on drive %s
ca: Es perdran TOTES les particions, i les dades que contenen, de la unitat %s

en: Abort
ca: Abandona

en: About Harddrake
ca: Quant al Harddrake

en: Accept
ca: Accepta

en: Accept user
ca: Accepta l'usuari

en: Account Login (user name)
ca: Entrada del compte (nom d'usuari)

en: Account Password
ca: Contrasenya del compte

en: Activates/Deactivates all network interfaces configured to start
    at boot time.
ca: Activa/Desactiva totes les interfícies de xarxa configurades per
    iniciar-se durant l'arrencada.

en: Adapter %s: %s
ca: Adaptador %s: %s

en: Add
ca: Afegeix

en: Add Client -->
ca: Afegeix un client -->

en: Add User -->
ca: Afegeix un usuari -->

en: Add a module
ca: Afegeix un mòdul

en: Add a new printer
ca: Afegiu una impressora

en: Add a new rule at the end
ca: Afegeix una regla nova al final

en: Add a user
ca: Afegeix un usuari

en: Add an item
ca: Afegeix un element

en: Add this printer to Star Office/OpenOffice.org/GIMP
ca: Afegeix aquesta impressora a Star Office/OpenOffice.org/GIMP

en: Add to LVM
ca: Afegeix a l'LVM

en: Add to RAID
ca: Afegeix al RAID

en: Add user
ca: Afegeix un usuari

en: Add/Del Clients
ca: Afegeix/Suprimeix clients

en: Add/Del Users
ca: Afegeix/Suprimeix usuaris

en: Adding printer to Star Office/OpenOffice.org/GIMP
ca: S'està afegint la impressora a Star Office/OpenOffice.org/GIMP

en: Advanced
ca: Avançat

en: Advanced Configuration
ca: Configuració avançada

en: Advanced Options
ca: Opcions avançades

en: Afghanistan
ca: Afganistan

en: After changing type of partition %s, all data on this partition will be lost
ca: Després de canviar el tipus de la partició %s, se'n perdran totes les dades

en: After formatting partition %s, all data on this partition will be lost
ca: Després de formatar la partició %s, se'n perdran totes les dades

en: After resizing partition %s, all data on this partition will be lost
ca: Després de canviar la mida de la partició %s, se'n perdran totes les dades

en: After this is done, we recommend that you restart your X environment to avoid any hostname-related problems.
ca: Després d'això, és recomanable que reinicieu l'entorn X per
    evitar problemes deguts al canvi de nom de l'ordinador central.

en: Albania
ca: Albània

en: Albanian
ca: Albanès

en: Alcatel speedtouch usb
ca: Alcatel Speedtouch USB

en: Algeria
ca: Algèria

en: All
ca: Tots

en: All data on this partition should be backed-up
ca: Cal fer una còpia de seguretat de totes les dades d'aquesta partició

en: All incidents will be followed up by a single qualified MandrakeSoft technical expert.
ca: Cada incident serà investigat per un expert tècnic qualificat de MandrakeSoft.

en: All primary partitions are used
ca: S'utilitzen totes les particions primàries

en: Allow all users
ca: Permet tots els usuaris

en: Alt and Shift keys simultaneously
ca: Tecles d'Alternativa i de Majúscules simultàniament

en: Alternative drivers
ca: Controladors alternatius

en: Alternative test page (A4)
ca: Pàgina de prova alternativa (A4)

en: Alternative test page (Letter)
ca: Pàgina de prova alternativa (Carta)

en: American Samoa
ca: Samoa Americana

en: Amusement programs: arcade, boards, strategy, etc
ca: Programes d'entreteniment: acció, jocs de taula, estratègia, etc.

en: An error occurred
ca: S'ha produït un error

en: An error occurred - no valid devices were found on which to create new filesystems. Please check your hardware for the cause of this problem
ca: S'ha produït un error: no s'han trobat dispositius vàlids on crear nous sistemes de fitxers. Si us plau, comproveu el vostre maquinari per trobar el problema

en: An error occurred, but I don't know how to handle it nicely.
    Continue at your own risk.
ca: S'ha produït un error, però no sé com gestionar-lo correctament.
    Si continueu, és sota la vostra responsabilitat.

en: An online platform to respond to company's specific support needs
ca: Una plataforma en línia per respondre a les necessitats de suport especials de les empreses

en: Anacron is a periodic command scheduler.
ca: Anacron, un programador d'ordres periòdiques.

en: Another one
ca: Un altre

en: Antarctica
ca: Antàrtida

en: Antigua and Barbuda
ca: Antigua i Barbuda

en: Apache World Wide Web Server
ca: Servidor World Wide Web Apache

en: Apache is a World Wide Web server. It is used to serve HTML files and CGI.
ca: L'Apache és un servidor de World Wide Web. S'utilitza per servir fitxers
    HTML i CGI.

en: Apache, Pro-ftpd
ca: Apache i Pro-ftpd

en: Append
ca: Afegeix

en: Application:
ca: Aplicació:

en: Apply
ca: Aplica

en: Are you sure that you want to set up printing on this machine?
ca: Esteu segur que voleu habilitar la impressió en aquesta màquina?

en: Area:
ca: Àrea:

en: Armenia
ca: Armènia

en: Armenian (old)
ca: Armeni (antic)

en: Armenian (phonetic)
ca: Armeni (fonètic)

en: Armenian (typewriter)
ca: Armeni (màquina d'escriure)

en: Audio-related tools: mp3 or midi players, mixers, etc
ca: Eines d'àudio: reproductors d'mp3 o midi, mescladors, etc.

en: Australia
ca: Austràlia

en: Australian Optus cable TV
ca: TV per cable australiana Optus

en: Austria
ca: Àustria

en: Authentication
ca: Autenticació

en: Authentication LDAP
ca: Autenticació LDAP

en: Authentication NIS
ca: Autenticació NIS

en: Authentication Windows Domain
ca: Autenticació en el domini de Windows

en: Author:
ca: Autor:

en: Auto Install
ca: Instal·la automàticament

en: Auto Install Configurator
ca: Configuració de la instal·lació automàtica

en: Auto allocate
ca: Assigna automàticament

en: Auto-detect
ca: Detecció automàtica

en: Auto-detect printers connected directly to the local network
ca: Detecta automàticament les impressores connectades directament a la xarxa local

en: Auto-detect printers connected to machines running Microsoft Windows
ca: Detecta automàticament les impressores connectades a màquines amb Microsoft Windows

en: Auto-detect printers connected to this machine
ca: Detecta automàticament les impressores connectades a aquesta màquina

en: Auto-detected
ca: Detectada automàticament

en: Autologin
ca: Entrada automàtica

en: Automated
ca: Automàtica

en: Automatic IP
ca: IP automàtica

en: Automatic Steps Configuration
ca: Configuració automatitzada dels passos

en: Automatic detection and configuration of hardware at boot.
ca: Detecció i configuració automàtica de maquinari en iniciar l'ordinador.

en: Automatic reconfiguration
ca: Reconfiguració automàtica

en: Automatic regeneration of kernel header in /boot for
    /usr/include/linux/{autoconf,version}.h
ca: Regeneració automàtica del capçal de nucli a /boot per
    /usr/include/linux/{autoconf,versió}.h

en: Automatic time synchronization (using NTP)
ca: Sincronització automàtica de la hora (usant NTP)

en: Automatically switch on numlock key locker under console
    and XFree at boot.
ca: Engega automàticament a l'arrencada la tecla de fixació del 
    teclat numèric a la consola i sota XFree.

en: Autoprobe
ca: Exploració automàtica

en: Available printers
ca: Impressores disponibles

en: Azerbaidjani (latin)
ca: Azerbaidjanès (llatí)

en: Azerbaijan
ca: Azerbaitjan

en: Backup %s to %s.old
ca: Fes una còpia de seguretat de %s en %s.old

en: Backup Now
ca: Fes la còpia de seguretat

en: Backup Now from configuration file
ca: Fes la còpia de seguretat des del fitxer de configuració

en: Backup Other files...
ca: Fes una còpia de seguretat d'altres fitxers...

en: Backup User files...
ca: Fes una còpia de seguretat dels fitxers d'usuari...

en: Backup Users
ca: Còpia de seguretat dels usuaris

en: Backup files are corrupted
ca: Els fitxers de la còpia de seguretat estan corromputs

en: Backup files not found at %s.
ca: No s'han trobat els fitxers de còpia de seguretat a %s

en: Backup other files
ca: Còpia de seguretat d'altres fitxers

en: Backup system
ca: Còpia de seguretat del sistema

en: Backup system files
ca: Còpia de seguretat dels fitxers de sistema

en: Backup system files...
ca: Fes una còpia de seguretat dels fitxers del sistema...

en: Backup the system files before:
ca: Fes primer la còpia de seguretat dels fitxers de sistema:

en: Backup user files
ca: Còpia de seguretat dels fitxers d'usuari

en: Backup your System files. (/etc directory)
ca: Fes una còpia de seguretat dels fitxers del sistema (directori /etc).

en: Bad backup file
ca: Fitxer de còpia de seguretat incorrecte

en: Bad choice, try again
ca: Elecció incorrecta, torneu-ho a intentar

en: Bad package
ca: Paquet incorrecte

en: Bad password on %s
ca: Contrasenya incorrecta a %s

en: Bahamas
ca: Bahames

en: Bangladesh
ca: Bangla Desh

en: Basic
ca: Bàsic

en: Be careful: this operation is dangerous.
ca: Aneu amb compte: aquesta operació és perillosa.

en: Be sure a media is present for the device %s
ca: Assegureu-vos que hi ha un suport al dispositiu %s

en: Because you are doing a network installation, your network is already configured.
    Click on Ok to keep your configuration, or cancel to reconfigure your Internet & Network connection.
ca: Atès que esteu realitzant una instal·lació des de xarxa, ja teniu la xarxa configurada.
    Feu clic a 'D'acord' per conservar la configuració, o a 'Cancel·la' per tornar a configurar la connexió a Internet i a la xarxa local.

en: Become a MandrakeExpert
ca: Esdeveniu un MandrakeExpert

en: Before installing any fonts, be sure that you have the right to use and install them on your system.
    
    -You can install the fonts the normal way. In rare cases, bogus fonts may hang up your X Server.
ca: Abans d'instal·lar cap font, assegureu-vos que teniu el dret a usar-les i instal·lar-les en el vostre sistema.
    
    Podeu instal·lar les fonts de la manera habitual. En casos estranys, fonts amb errors poden penjar el vostre servidor X.

en: Belarus
ca: Bielorrússia

en: Belarusian
ca: Bielorrús

en: Belgian
ca: Belga

en: Belgium
ca: Bèlgica

en: Bengali
ca: Bengalí

en: Benin
ca: Benín

en: Bolivia
ca: Bolívia

en: Books and Howto's on Linux and Free Software
ca: Llibres i Com es fa... sobre el Linux i el programari lliure

en: Boot Floppy
ca: Disquet d'arrencada

en: Boot ISO
ca: ISO d'arrencada

en: Boot Protocol
ca: Protocol d'arrencada

en: Boot Style Configuration
ca: Configuració del tipus d'arrencada

en: Boot device
ca: Dispositiu d'arrencada

en: Bootloader installation
ca: Instal·lació del carregador de l'arrencada

en: Bootloader main options
ca: Opcions principals del carregador de l'arrencada

en: Bootloader to use
ca: Carregador de l'arrencada a utilitzar

en: Bosnia and Herzegovina
ca: Bòsnia i Hercegovina

en: Bosnian
ca: Bosnià

en: Both Shift keys simultaneously
ca: Les dues tecles de Majúscules simultàniament

en: Bouvet Island
ca: Illa Bouvet

en: Brazil
ca: Brasil

en: Brazilian (ABNT-2)
ca: Brasiler (ABNT-2)

en: Bringing down the network
ca: S'està desactivant la xarxa

en: Bringing up the network
ca: S'està activant la xarxa

en: British Indian Ocean Territory
ca: Territori Britànic de l'Oceà Índic

en: Browse
ca: Navega

en: Browse to new restore repository.
ca: Navega per trobar un nou dipòsit de restauració

en: Brunei Darussalam
ca: Brunei

en: Build All Kernels -->
ca: Munta tots els nuclis -->

en: Build Backup
ca: Construeix la còpia de seguretat

en: Build Single NIC -->
ca: Munta un NIC senzill -->

en: Build Whole Kernel -->
ca: Munta tot el nucli -->

en: Build the disk
ca: Munta el disc

en: Bulgaria
ca: Bulgària

en: Bulgarian (BDS)
ca: Búlgar (BDS)

en: Bulgarian (phonetic)
ca: Búlgar (fonètic)

en: Bus identification
ca: Identificació del bus

en: Button 2 Emulation
ca: Emulació del botó 2

en: Button 3 Emulation
ca: Emulació del botó 3

en: Button `%s': %s
ca: Botó '%s': %s

en: Buttons emulation
ca: Emulació dels botons

en: C and C++ development libraries, programs and include files
ca: Biblioteques de desenvolupament C i C++, programes i fitxers include

en: CD in place - continue.
ca: El CD és a lloc. Continua.

en: CUPS configuration
ca: Configuració de CUPS

en: CUPS does not support printers on Novell servers or printers sending the data into a free-formed command.
ca: CUPS no permet l'ús d'impressores en servidors Novell ni que les impressores enviïn les dades dins d'una ordre formada arbitràriament.

en: Cable connection
ca: Connexió per cable

en: Calendar
ca: Calendari

en: Cambodia
ca: Cambodja

en: Cameroon
ca: Camerun

en: Can't access kernel modules corresponding to your kernel (file %s is missing), this generally means your boot floppy in not in sync with the Installation medium (please create a newer boot floppy)
ca: No es pot accedir als mòduls del nucli corresponents al vostre nucli (no s'ha trobat el fitxer %s). Això generalment vol dir que el vostre disquet d'arrencada no està sincronitzat amb el suport d'instal·lació (si us plau, creeu un nou disquet d'arrencada)

en: Can't add a partition to _formatted_ RAID md%d
ca: No es pot afegir una partició a un RAID _formatat_ md%d

en: Can't create catalog!
ca: No s'ha pogut crear el catàleg!

en: Can't find %s on %s
ca: No s'ha trobat %s a %s

en: Can't launch mkinitrd -f /boot/initrd-%s.img %s.
ca: No s'ha pogut executar mkinitrd -f /boot/initrd-%s.img %s.

en: Can't login using username %s (bad password?)
ca: No es pot entrar amb el nom d'usuari %s (potser la contrasenya és incorrecta?)

en: Can't make screenshots before partitioning
ca: No es poden fer captures de pantalla abans de fer les particions

en: Can't relaunch LiLo!
    Launch "lilo" as root in command line to complete LiLo theme installation.
ca: No s'ha pogut tornar a executar LILO!
    Executa "lilo" com a root a la línia d'ordres per completar la instal·lació del tema del LILO.

en: Can't unset mount point as this partition is used for loop back.
    Remove the loopback first
ca: No es pot anul·lar el punt de muntatge, perquè aquesta partició
    s'utilitza per al loopback. Elimineu primer el loopback

en: Can't use broadcast with no NIS domain
ca: No es pot utilitzar la difusió sense un domini NIS

en: Can't write /etc/sysconfig/bootsplash
    File not found.
ca: No s'ha pogut escriure /etc/sysconfig/bootsplash
    No s'ha trobat el fitxer.

en: Can't write /etc/sysconfig/bootsplash.
ca: No s'ha pogut escriure /etc/sysconfig/bootsplash.

en: Canada
ca: Canadà

en: Canada (cable)
ca: Canadà (cable)

en: Canadian (Quebec)
ca: Canadenc (Quebec)

en: Cancel
ca: Cancel·la

en: Cape Verde
ca: Cap Verd

en: CapsLock key
ca: Tecla de Fixació de Majúscules

en: Card IO
ca: E/S de la Targeta

en: Card IO_0
ca: E/S_0 de la Targeta

en: Card IO_1
ca: E/S_1 de la Targeta

en: Card IRQ
ca: IRQ de la targeta

en: Card mem (DMA)
ca: Targeta de memòria (DMA)

en: Card model:
ca: Model de la targeta:

en: Cayman Islands
ca: Illes Caiman

en: Cd-Rom labeled "%s"
ca: CD-ROM etiquetat com "%s"

en: Central African Republic
ca: República Centrefricana

en: Certify yourself on Linux
ca: Qualifiqueu-vos en Linux

en: Chad
ca: Txad

en: Change
    Restore Path
ca: Canvia el camí
    on restaurar

en: Change Cd-Rom
ca: Canvieu el CD-ROM

en: Change partition type
ca: Canvia el tipus de partició

en: Change the printing system
ca: Modifica el sistema d'impressió

en: Change type
ca: Canvia el tipus

en: Change your Cd-Rom!
    
    Please insert the Cd-Rom labelled "%s" in your drive and press Ok when done.
    If you don't have it, press Cancel to avoid installation from this Cd-Rom.
ca: Canvieu el CD-ROM!
    
    Si us plau, inseriu el CD-ROM etiquetat com "%s" a la unitat i després
    premeu D'acord.
    Si no el teniu, premeu Cancel·la per no fer la instal·lació des d'aquest CD-ROM.

en: Channel
ca: Canal

en: Check bad blocks?
ca: Voleu comprovar els blocs incorrectes?

en: Checking installed software...
ca: S'està comprovant el programari instal·lat...

en: Checking your system...
ca: S'està comprovant el vostre sistema...

en: Chile
ca: Xile

en: China
ca: Xina

en: China (broadcast)
ca: Xina (difusió)

en: Choose a file
ca: Trieu un fitxer

en: Choose a mirror from which to get the packages
ca: Escolliu una rèplica des de la qual aconseguir els paquets

en: Choose a monitor
ca: Escolliu un monitor

en: Choose a partition
ca: Trieu una partició

en: Choose action
ca: Trieu una acció

en: Choose an existing LVM to add to
ca: Escolliu un LVM existent al qual afegir-ho

en: Choose an existing RAID to add to
ca: Escolliu un RAID existent al qual afegir-ho

en: Choose another partition
ca: Trieu una altra partició

en: Choose color
ca: Escolliu un color

en: Choose file
ca: Escolliu el fitxer

en: Choose one of the auto-detected printers from the list or enter the hostname or IP and the optional port number (default is 9100) in the input fields.
ca: Trieu una de les impressores detectades de la llista, o introduïu el nom de l'ordinador central o la IP i opcionalment el número de port (per defecte és el 9100) en els quadres de text.

en: Choose packages to install
ca: Paquets a instal·lar

en: Choose the applications that will support the fonts:
ca: Escolliu les aplicacions que suportaran les fonts:

en: Choose the connection you want to configure
ca: Escolliu la connexió que voleu configurar

en: Choose the default user:
ca: Escolliu l'usuari per defecte:

en: Choose the floppy drive you want to use to make the bootdisk
ca: Escolliu la unitat de disquet que voleu utilitzar per crear el disc d'arrencada

en: Choose the hard drive you want to erase in order to install your new
    Mandrake Linux partition. Be careful, all data present on it will be lost
    and will not be recoverable!
ca: Escolliu el disc dur que voleu buidar per instal·lar la nova partició Linux
    Mandrake. Aneu amb compte, se'n perdran totes les dades i no es podran
    recuperar!

en: Choose the mount points
ca: Escolliu els punts de muntatge

en: Choose the network interface
ca: Escolliu la interfície de xarxa

en: Choose the new size
ca: Escolliu la nova mida

en: Choose the packages you want to install
ca: Escolliu els paquets que voleu instal·lar

en: Choose the partitions you want to format
ca: Escolliu les particions que voleu formatar

en: Choose the profile to configure
ca: Escolliu el perfil a configurar

en: Choose the resolution and the color depth
ca: Escolliu la resolució i la profunditat de color

en: Choose the sizes
ca: Escolliu les mides

en: Choose the window manager to run:
ca: Escolliu el gestor de finestres per executar:

en: Choose which services should be automatically started at boot time
ca: Escolliu els serveis que s'han d'iniciar automàticament durant l'arrencada

en: Choose your country
ca: Escolliu el vostre país

en: Choose your filesystem encryption key
ca: Escolliu la clau de xifratge del sistema de fitxers

en: Choose your keyboard
ca: Escolliu el vostre teclat

en: Christmas Island
ca: Illa Christmas

en: Chunk size %s
ca: Mida del fragment %s

en: Circular mounts %s
ca: Muntatges circulars %s

en: Clean /tmp at each boot
ca: Buida /tmp en cada arrencada

en: Clear all
ca: Buida-ho tot

en: Click here to launch the wizard ->
ca: Feu clic aquí per executar l'auxiliar ->

en: Clients for different protocols including ssh
ca: Clients per a diferents protocols, incloent l'ssh

en: Close
ca: Tanca

en: Cocos (Keeling) Islands
ca: Illes Cocos (Keeling)

en: Collapse Tree
ca: Redueix l'arbre

en: Colombia
ca: Colòmbia

en: Color depth: %s
ca: Profunditat del color: %s

en: Comoros
ca: Comores

en: Compact
ca: Compacte

en: Computing FAT filesystem bounds
ca: S'estan calculant els límits del sistema de fitxers de la FAT

en: Configuration
ca: Configuració

en: Configuration Wizards
ca: Auxiliars de configuració

en: Configuration of a remote printer
ca: Configuració d'una impressora remota

en: Configure
ca: Configura

en: Configure Internet Access...
ca: Configura l'accés a Internet...

en: Configure Local Area Network...
ca: Configura la xarxa d'àrea local...

en: Configure X
ca: Configura l'X

en: Configure all heads independently
ca: Configura tots els capçals independentment

en: Configure bootsplash picture
ca: Configura la imatge de presentació de l'arrencada

en: Configure module
ca: Configura el mòdul

en: Configure mouse
ca: Configura el ratolí

en: Configure networking
ca: Configura la xarxa

en: Configure only card "%s"%s
ca: Configura només la targeta "%s"%s

en: Configure services
ca: Configura els serveis

en: Configure the connection
ca: Configura la connexió

en: Configure the network now
ca: Configureu la xarxa ara

en: Configuring IDE
ca: S'està configurant l'IDE

en: Configuring PCMCIA cards...
ca: S'estan configurant les targetes PCMCIA...

en: Configuring applications...
ca: S'estan configurant les aplicacions...

en: Configuring network
ca: S'està configurant la xarxa

en: Configuring network device %s
ca: S'està configurant el dispositiu de xarxa %s

en: Configuring printer "%s"...
ca: S'està configurant la impressora "%s"...

en: Configuring scripts, installing software, starting servers...
ca: S'estan configurant les seqüències, instal·lant el programari, iniciant els servidors...

en: Configuring...
ca: S'està configurant...

en: Congratulations!
ca: Felicitats!

en: Congratulations, installation is complete.
    Remove the boot media and press return to reboot.
    
    
    For information on fixes which are available for this release of Mandrake Linux,
    consult the Errata available from:
    
    
    %s
    
    
    Information on configuring your system is available in the post
    install chapter of the Official Mandrake Linux User's Guide.
ca: Felicitats! La instal·lació ha acabat.
    Traieu el suport d'arrencada i premeu Retorn per tornar a arrencar.
    
    
    Trobareu la solució als problemes coneguts d'aquesta versió del
    Mandrake Linux a la fe d'errates que hi ha a 
    
    
    %s
    
    
    La informació sobre com configurar el vostre sistema està disponible a
    l'últim capítol d'instal·lació de la Guia Oficial de l'Usuari del
    Mandrake Linux.

en: Congratulations, the network and Internet configuration is finished.
    The configuration will now be applied to your system.
ca: Felicitats, la configuració de xarxa i Internet ha finalitzat.
    Ara s'aplicarà la configuració al sistema.

en: Connect
ca: Connecta

en: Connect to the Internet
ca: Connecta't a Internet

en: Connect your printer to a Linux server and let your Windows machine(s) connect to it as a client.
    
    Do you really want to continue setting up this printer as you are doing now?
ca: Connecteu la impressora a un servidor Linux i feu que els ordinadors Windows s'hi connectin com clients.
    
    Realment voleu continuar configurant aquesta impressora tal com s'està fent ara?

en: Connect...
ca: Connecta...

en: Connected
ca: Connectat

en: Connection Configuration
ca: Configuració de la connexió

en: Connection name
ca: Nom de la connexió

en: Connection speed
ca: Velocitat de la connexió

en: Connection timeout (in sec)
ca: Temps màxim per connectar (en seg)

en: Connection type:
ca: Tipus de connexió:

en: Console Tools
ca: Eines de consola

en: Contacting Mandrake Linux web site to get the list of available mirrors...
ca: S'està contactant amb el servidor Mandrake Linux per obtenir la llista de rèpliques disponibles...

en: Contacting the mirror to get the list of available packages...
ca: S'està contactant amb la rèplica per obtenir la llista dels paquets disponibles...

en: Content of the file
ca: Contingut del fitxer

en: Continue
ca: Continua

en: Continue anyway?
ca: Voleu continuar igualment?

en: Control and Shift keys simultaneously
ca: Tecles de Control i de Majúscules simultàniament

en: Cook Islands
ca: Illes Cook

en: Copy %s to %s
ca: S'està copiant %s a %s

en: Copy fonts on your system
ca: Copiar les fonts en el vostre sistema

en: Copying %s
ca: S'està copiant %s

en: Cote d'Ivoire
ca: Costa d'Ivori

en: Couldn't access the floppy!
ca: No s'ha pogut accedir al disquet!

en: Country
ca: País

en: Create
ca: Crea

en: Create a bootdisk
ca: Crea un disc d'arrencada

en: Create a new partition
ca: Crea una nova partició

en: Create new theme
ca: Crea un nou tema

en: Create/Transfer
    backup keys for SSH
ca: Crea/Transfereix
    la còpia de seguretat de les claus per a SSH

en: Creating and formatting file %s
ca: S'està creant i formatant el fitxer %s

en: Creating auto install floppy
ca: S'està creant el disquet d'instal·lació automàtica

en: Creating auto install floppy...
ca: S'està creant el diquet d'instal·lació automàtica

en: Creating bootdisk...
ca: S'està creant el disc d'arrencada...

en: Croatia
ca: Croàcia

en: Croatian
ca: Croata

en: Cron not available yet as non-root
ca: El cron encara no és disponible per a usuaris que no siguin root

en: Ctrl and Alt keys simultaneously
ca: Tecles de Control i d'Alternativa simultàniament

en: Current configuration of `%s':
    
    Network: %s
    IP address: %s
    IP attribution: %s
    Driver: %s
ca: Configuració actual de '%s':
    
    Xarxa: %s
    Adreça IP: %s
    Atribució IP: %s
    Controlador: %s

en: Current user
ca: Usuari actual

en: Custom
ca: Personalitzada

en: Custom Restore
ca: Restauració personalitzada

en: Custom disk partitioning
ca: Particionament personalitzat de disc

en: Cylinder %d to %d
ca: Cilindre %d a %d

en: Cyprus
ca: Xipre

en: Czech (QWERTY)
ca: Txec (QWERTY)

en: Czech (QWERTZ)
ca: Txec (QWERTZ)

en: Czech Republic
ca: República Txeca

en: DHCP Client
ca: Client DHCP

en: DHCP Server Configuration.
    
    Here you can select different options for the DHCP server configuration.
    If you don't know the meaning of an option, simply leave it as it is.
ca: Configuració del servidor DHCP.
    
    Aquí podreu seleccionar diverses opcions per a la configuració del servidor DHCP.
    Si no sabeu el significat d'una opció, deixeu-la com està.

en: DHCP client
ca: Client DHCP

en: DNS server
ca: Servidor DNS

en: DNS server address should be in format 1.2.3.4
ca: L'adreça del servidor DNS ha d'estar en format 1.2.3.4

en: DOS drive letter: %s (just a guess)
ca: Lletra d'unitat de DOS: %s (només és una suposició)

en: Danish
ca: Danès

en: Database
ca: Base de dades

en: Database Server
ca: Servidor de base de dades

en: Default
ca: Predeterminat

en: Default OS?
ca: SO per defecte?

en: Default printer
ca: Impressora predeterminada

en: Del profile...
ca: Suprimeix el perfil...

en: Delay before booting default image
ca: Demora abans d'arrencar la imatge predeterminada

en: Delete
ca: Suprimeix

en: Delete All NBIs
ca: Suprimeix tots els NBI

en: Delete Hard Drive tar files after backup to other media.
ca: Suprimeix els arxius tar del disc dur després de fer una còpia de seguretat en un altre suport.

en: Delete selected rule
ca: Elimina la regla seleccionada

en: Denmark
ca: Dinamarca

en: Description
ca: Descripció

en: Description of the fields:
ca: Descripció dels camps:

en: Detailed information
ca: Informació detallada

en: Details
ca: Detalls

en: Detected %s
ca: S'ha detectat %s

en: Detected hardware
ca: S'ha detectat el següent maquinari

en: Detected model: %s %s
ca: Model detectat: %s %s

en: Detecting devices...
ca: S'estan detectant els dispositius...

en: Detection in progress
ca: Detecció en procés

en: Development
ca: Desenvolupament

en: Development simplified
ca: Desenvolupament simplificat

en: Device:
ca: Dispositiu:

en: Dialing mode
ca: Mode de marcatge

en: Dialup options
ca: Opcions de marcatge

en: Did it work properly?
ca: Ha funcionat correctament?

en: Directory %s already contains data
    (%s)
ca: El directori %s encara conté dades
    (%s)

en: Disable Server
ca: Inhabilita el servidor

en: Disabling servers...
ca: S'estan inhabilitant els servidors...

en: Disconnect
ca: Desconnecta

en: Disconnect...
ca: Desconnecta...

en: Discover MandrakeClub and Mandrake Corporate Club
ca: Descobriu el MandrakeClub i el Club Corporatiu de Mandrake

en: Discover MandrakeSoft's training catalogue Linux-Campus
ca: Descobriu el catàleg d'aprenentatge de MandrakeSoft: el Linux-Campus

en: Discover the most up-to-date graphical and multimedia tools!
ca: Descobriu les eines gràfiques i multimèdia més modernes!

en: Display logo on Console
ca: Mostra el logotip a la consola

en: Display theme
    under console
ca: Mostra el tema
    sota la consola

en: Do it!
ca: Fes-ho!

en: Do new backup before restore (only for incremental backups.)
ca: Fes una nova còpia de seguretat abans de restaurar (només per les còpies incrementals.)

en: Do not include critical files (passwd, group, fstab)
ca: No incloguis fitxers crítics (passwd, group, fstab)

en: Do not include the browser cache
ca: No incloguis la memòria cau del navegador

en: Do not print any test page
ca: No imprimeixis cap pàgina de prova

en: Do not transfer printers
ca: No transfereixis cap impressora

en: Do you have an ISA sound card?
ca: Teniu una targeta de so ISA?

en: Do you have another one?
ca: En teniu una altra?

en: Do you have any %s interfaces?
ca: Teniu alguna interfície %s?

en: Do you really want to remove the printer "%s"?
ca: Voleu realment suprimir la impressora "%s"?

en: Do you want the BackSpace to return Delete in console?
ca: Voleu que la tecla Enrere efectuï un Suprimeix en la consola?

en: Do you want to click on this button?
ca: Voleu fer clic en aquest botó?

en: Do you want to enable printing on printers in the local network?
ca: Voleu habilitar la impressió a les impressores de la xarxa local?

en: Do you want to enable printing on the printers mentioned above or on printers in the local network?
ca: Voleu habilitar la impressió a les impressores anteriors o a les impressores de la xarxa local?

en: Do you want to enable printing on the printers mentioned above?
ca: Voleu habilitar la impressió a les impressores anteriors?

en: Do you want to save /etc/fstab modifications
ca: Voleu desar les modificacions a /etc/fstab

en: Do you want to set this printer ("%s")
    as the default printer?
ca: Voleu definir la impressora ("%s")
    com a impressora predeterminada?

en: Do you want to start the connection at boot?
ca: Voleu iniciar la connexió en arrencar?

en: Do you want to test the configuration?
ca: Voleu comprovar la configuració?

en: Do you want to try to connect to the Internet now?
ca: Voleu intentar connectar-vos a Internet ara?

en: Do you want to use aboot?
ca: Voleu utilitzar l'aboot?

en: Documentation
ca: Documentació

en: Does not appear to be recordable media!
ca: Sembla que el suport no és enregistrable!

en: Domain
ca: Domini

en: Domain Admin Password
ca: Contrasenya de l'administrador del domini

en: Domain Admin User Name
ca: Nom d'usuari de l'administrador del domini

en: Domain Authentication Required
ca: Cal l'autenticació de domini

en: Domain Name Resolver
ca: Sistema de resolució de nom de domini

en: Domain Name Server
ca: Servidor de Noms de Domini (DNS)

en: Domain Name and Network Information Server
ca: Servidor de Noms de Domini i d'Informació de la Xarxa (DNS/NIS)

en: Domain name
ca: Nom de domini

en: Dominican Republic
ca: República Dominicana

en: Done
ca: Fet

en: Down
ca: Baixa

en: DrakFloppy Error: %s
ca: Error del DrakFloppy: %s

en: DrakSec Basic Options
ca: Opcions bàsiques del DrakSec

en: Drakbackup Configuration
ca: Configuració del Drakbackup

en: Drakperm is used to see files to use in order to fix permissions, owners, and groups via msec.
    You can also edit your own rules which will owerwrite the default rules.
ca: El Drakperm s'usa per veure els fitxers que es faran servir per ajustar els permisos, propietaris i grups a través de l'msec.
    També podeu editar les vostres pròpies regles, que sobreescriuran les regles predeterminades.

en: Driver
ca: Controlador

en: Driver:
ca: Controlador:

en: Duplicate mount point %s
ca: Duplica el punt de muntatge %s

en: Dutch
ca: Holandès

en: Dvorak (Norwegian)
ca: Dvorak (Noruec)

en: Dvorak (Swedish)
ca: Dvorak (Suec)

en: Dvorak (US)
ca: Dvorak (Estats Units)

en: EIDE/SCSI channel
ca: Canal EIDE/SCSI

en: ERROR: Cannot spawn %s.
ca: S'ha produït un error: no s'ha pogut engendrar %s.

en: East Europe
ca: Europa de l'Est

en: East Timor
ca: Timor Oriental

en: Ecuador
ca: Equador

en: Edit current rule
ca: Edita la regla actual

en: Editors, shells, file tools, terminals
ca: Editors, intèrprets d'ordres, eines de fitxer, terminals

en: Egypt
ca: Egipte

en: Either the server name or the server's IP must be given!
ca: Cal que subministreu o bé el nom del servidor o bé la seva IP!

en: Empty
ca: Buit

en: Empty label not allowed
ca: No es permet una etiqueta buida

en: Emulate third button?
ca: Voleu emular el tercer botó?

en: Enable CD Boot?
ca: Voleu habilitar l'arrencada des de CD?

en: Enable OF Boot?
ca: Voleu habilitar l'arrencada des d'OF?

en: Enable Server
ca: Habilita el servidor

en: Enable multiple profiles
ca: Habilita perfils múltiples

en: Enabling servers...
ca: S'estan habilitant els servidors...

en: Encryption key
ca: Clau de xifratge

en: Encryption key (again)
ca: Clau de xifratge (un altre cop)

en: Enter a printer device URI
ca: Entreu un dispositiu URI d'impressora

en: Enter a user
    %s
ca: Introduïu un usuari
    %s

en: Entering step `%s'
ca: S'està entrant en el pas '%s'

en: Entries you'll have to fill:
    %s
ca: Entrades que heu d'emplenar:
    %s

en: Equatorial Guinea
ca: Guinea Equatorial

en: Erase entire disk
ca: Esborra tot el disc

en: Error during sending file via FTP.
     Please correct your FTP configuration.
ca: S'ha produït un error en enviar el fitxer a través d'FTP.
     Si us plau, corregiu la configuració de l'FTP.

en: Error during sendmail.
      Your report mail was not sent.
      Please configure sendmail
ca: S'ha produït un error en enviar el correu.
      El vostre informe no ha estat enviat.
      Si us plau configureu el sendmail

en: Error installing aboot, 
    try to force installation even if that destroys the first partition?
ca: S'ha produït un error en instal·lar l'aboot. 
    Voleu intentar igualment la instal·lació encara que això destrueixi la primera partició?

en: Error opening %s for writing: %s
ca: S'ha produït un error en obrir %s per escriure: %s

en: Error reading file %s
ca: S'ha produït un error en llegir el fitxer %s

en: Error writing to file %s
ca: S'ha produït un error en escriure al fitxer %s

en: Error!
ca: S'ha produït un error!

en: Estimating
ca: S'està estimant

en: Estonia
ca: Estònia

en: Estonian
ca: Estonià

en: Etherboot Floppy/ISO
ca: Disquet/ISO per a Etherboot

en: Etherboot ISO image is %s
ca: La imatge ISO per a Etherboot és %s

en: Ethernet Card
ca: Targeta Ethernet

en: Ethiopia
ca: Etiòpia

en: European protocol (EDSS1)
ca: Protocol europeu (EDSS1)

en: Every printer needs a name (for example "printer"). The Description and Location fields do not need to be filled in. They are comments for the users.
ca: Cada impressora necessita un nom (per exemple "impressora"). Els camps de Descripció i Ubicació no són necessaris. Són comentaris per als usuaris.

en: Everything (no firewall)
ca: Tot (sense tallafoc)

en: Everything has been configured.
    You may now share Internet connection with other computers on your Local Area Network, using automatic network configuration (DHCP).
ca: Ja està tot configurat.
    Ara podeu compartir la connexió a Internet amb altres ordinadors de la vostra xarxa d'àrea local utilitzant la configuració automàtica de xarxa (DHCP).

en: Exit
ca: Surt

en: Exit install
ca: Surt de la instal·lació

en: Expand Tree
ca: Expandeix l'arbre

en: Expert Area
ca: Àrea d'experts

en: Expert Mode
ca: Mode expert

en: Extended partition not supported on this platform
ca: Aquesta plataforma no suporta particions ampliades

en: External ISDN modem
ca: Mòdem XDSI extern

en: FAT resizing failed: %s
ca: Ha fallat el redimensionament de la FAT: %s

en: FTP proxy
ca: Intermediari per a FTP

en: Failed to add the printer "%s" to Star Office/OpenOffice.org/GIMP.
ca: És impossible d'afegir la impressora "%s" a Star Office/OpenOffice.org/GIMP.

en: Failed to check filesystem %s. Do you want to repair the errors? (beware, you can loose data)
ca: És impossible de comprovar el sistema de fitxers %s. Voleu reparar els errors? (Vigileu, podríeu perdre dades.)

en: Failed to remove the printer "%s" from Star Office/OpenOffice.org/GIMP.
ca: És impossible de suprimir la impressora "%s" d'Star Office/OpenOffice.org/GIMP.

en: Falkland Islands (Malvinas)
ca: Illes Malvines (Falkland)

en: Faroe Islands
ca: Illes Fèroe

en: File Selection
ca: Selecció de fitxers

en: File already exists. Use it?
ca: El fitxer ja existeix. El voleu utilitzar?

en: File sharing
ca: Compartició de fitxers

en: Files Restored...
ca: S'han restaurat els fitxers...

en: Filesystem encryption key
ca: Clau de xifratge del sistema de fitxers:

en: Filesystem type:
ca: Tipus de sistema de fitxers:

en: Filesystem types:
ca: Tipus de sistema de fitxers:

en: Finally, you will be asked whether you want to see the graphical interface
    at boot. Note this question will be asked even if you chose not to test the
    configuration. Obviously, you want to answer "No" if your machine is to
    act as a server, or if you were not successful in getting the display
    configured.
ca: Finalment, se us demanarà si voleu veure una interfície gràfica en arrencar.
    Noteu que aquesta pregunta se us farà encara que no hàgiu fet el test de la
    configuració. Òbviament, respondreu "No" si l'ordinador ha de ser un
    servidor, o si no heu pogut completar la configuració de la pantalla amb èxit.

en: Find the solutions of your problems via MandrakeSoft's online support platform
ca: Cerqueu les solucions als vostres problemes a través de la nostra plataforma de suport en línia

en: Finding packages to upgrade...
ca: S'estan cercant els paquets a actualitzar

en: Finish
ca: Fi

en: Finland
ca: Finlàndia

en: Finnish
ca: Finès

en: Firewall/Router
ca: Tallafoc/Encaminador

en: Firewalling configuration detected!
ca: S'ha detectat la configuració del tallafoc!

en: First DNS Server (optional)
ca: Primer servidor DNS (opcional)

en: First Time Wizard
ca: Auxiliar per a la primera vegada

en: First floppy drive
ca: Primera unitat de disquet

en: First sector of boot partition
ca: Primer sector de la partició d'arrencada

en: First sector of drive (MBR)
ca: Primer sector de la unitat (MBR)

en: Floppy can be removed now
ca: Ja podeu extreure el disquet

en: Font List
ca: Llista de fonts

en: Fonts conversion
ca: Conversió de fonts

en: Fonts copy
ca: Còpia de fonts

en: For most modern TV cards, the bttv module of the GNU/Linux kernel just auto-detect the rights parameters.
    If your card is misdetected, you can force the right tuner and card types here. Just select your tv card parameters if needed.
ca: Per a les targetes de TV més modernes, el mòdul bttv del nucli GNU/Linux detecta automàticament els paràmetres correctes.
    Si la vostra targeta no és detectada, podeu forçar el tipus de sintonitzador i de targeta aquí. Simplement seleccioneu els paràmetres necessaris per a la vostra targeta de TV

en: Format
ca: Formata

en: Format partitions
ca: Formata les particions

en: Formatted
ca: Formatat

en: Formatting partition %s
ca: S'està formatant la partició %s

en: Found "%s" interface do you want to use it ?
ca: S'ha trobat la interfície "%s". Voleu utilitzar-la?

en: Found %s %s interfaces
ca: S'han trobat interfícies %s %s

en: France
ca: França

en: France [SECAM]
ca: França [SECAM]

en: French
ca: Francès

en: French Guiana
ca: Guaiana Francesa

en: French Polynesia
ca: Polinèsia francesa

en: French Southern Territories
ca: Territoris francesos del Sud

en: Ftp Server
ca: Servidor FTP

en: GDI Laser Printer using the Zenographics ZJ-Stream Format
ca: Impressora làser GDI que empra el format Zenographics ZJ-Stream

en: GPM adds mouse support to text-based Linux applications such the
    Midnight Commander. It also allows mouse-based console cut-and-paste operations,
    and includes support for pop-up menus on the console.
ca: El GPM afegeix suport de ratolí a aplicacions Linux basades en text, com ara el Midnight Commander. També permet operacions de tallar i enganxar amb el ratolí, i inclou suport de menús desplegables a la consola.

en: Gambia
ca: Gàmbia

en: Game station
ca: Estació de jocs

en: Games
ca: Jocs

en: Gateway
ca: Passarel·la

en: Gateway (e.g. %s)
ca: Passarel·la (e.g. %s)

en: Gateway address should be in format 1.2.3.4
ca: L'adreça de la passarel·la ha d'estar en format 1.2.3.4

en: Gateway device
ca: Dispositiu de la passarel·la

en: Gateway:
ca: Passarel·la:

en: Generate auto install floppy
ca: Genera un disquet per a la instal·lació automàtica

en: Generating preview ...
ca: S'està generant la vista prèvia...

en: Generic
ca: Genèric

en: Generic 2 Button Mouse
ca: Ratolí genèric de 2 botons

en: Generic 3 Button Mouse
ca: Ratolí genèric de 3 botons

en: Generic PS2 Wheel Mouse
ca: Ratolí PS2 genèric amb rodeta

en: Generic Printers
ca: Impressores genèriques

en: Geometry: %s cylinders, %s heads, %s sectors
ca: Geometria: %s cilindres, %s capçals, %s sectors

en: Georgia
ca: Geòrgia

en: Georgian ("Latin" layout)
ca: Georgià (disposició "llatina")

en: Georgian ("Russian" layout)
ca: Georgià (disposició "russa")

en: German
ca: Alemany

en: German (no dead keys)
ca: Alemany (sense tecles inoperatives)

en: Germany
ca: Alemanya

en: Get Windows Fonts
ca: Aconsegueix les fonts de Windows

en: Get involved in the Free Software world
ca: Uniu-vos al món del Codi Font Obert

en: Get the most from the Internet
ca: Extragueu-li el suc a Internet

en: Ghostscript referencing
ca: referenciat Ghostscript

en: Give a file name
ca: Proporcioneu un nom de fitxer

en: Give the ram size in MB
ca: Introduïu la mida de la RAM en MB

en: Gnome Workstation
ca: Estació de treball GNOME

en: Gnome, Icewm, Window Maker, Enlightenment, Fvwm, etc
ca: Gnome, Icewm, Window Maker, Enlightenment, Fvwm, etc.

en: Go on anyway?
ca: Voleu seguir igualment?

en: Go on without configuring the network
ca: Continua sense configurar la xarxa

en: Graphic Card
ca: Targeta gràfica

en: Graphical Environment
ca: Entorn gràfic

en: Graphical interface at startup
ca: Interfície gràfica a l'inici

en: Graphics card: %s
ca: Targeta gràfica: %s

en: Graphics card: %s
ca: Targeta gràfica: %s

en: Graphics memory: %s kB
ca: Memòria gràfica: %s kB

en: Graphics programs such as The Gimp
ca: Programes gràfics com El Gimp

en: Greece
ca: Grècia

en: Greek
ca: Grec

en: Greenland
ca: Groenlàndia

en: Guadeloupe
ca: Guadalupe

en: Guinea-Bissau
ca: Guinea Bissau

en: HTTP proxy
ca: Intermediari per a HTTP

en: Haiti
ca: Haití

en: Hard Disk Backup Progress...
ca: Progrés de la còpia de seguretat del disc dur...

en: Hard Disk Backup files...
ca: Còpies de seguretat del disc dur...

en: Hard drive detection
ca: Detecció del disc dur

en: Hard drive information
ca: Informació del disc dur

en: HardDrake runs a hardware probe, and optionally configures
    new/changed hardware.
ca: El HardDrake fa una prova del maquinari, i opcionalment configura
    el maquinari nou/canviat.

en: HardDrive / NFS
ca: Disc Dur / NFS

en: Harddrake help
ca: Ajuda del Harddrake

en: Harddrake2 version
ca: Versió del Harddrake2

en: Hardware clock set to GMT
ca: El rellotge del vostre ordinador està regulat per GMT

en: Have a nice day!
ca: Tingueu un bon dia!

en: Help
ca: Ajuda

en: Here are the entries on your boot menu so far.
    You can create additional entries or change the existing ones.
ca: Aquestes són les diferents entrades en el menú d'arrencada.
    Podeu afegir-ne més o canviar-ne les existents.

en: Here is a list of the available printing options for the current printer:
ca: Aquí teniu una llista de les opcions d'impressió disponibles per a la impressora actual:

en: Here is the full list of keyboards available
ca: Aquesta és la llista completa de teclats disponibles

en: Here you can choose the key or key combination that will 
    allow switching between the different keyboard layouts
    (eg: latin and non latin)
ca: Aquí podeu triar la tecla o la combinació de tecles que 
    permetran canviar entre diferents disposicions de teclat
    (p.ex.: llatina i no llatina)

en: Here you can select an alternative driver (either OSS or ALSA) for your sound card (%s).
ca: Aquí podeu seleccionar un controlador alternatiu (tant OSS com ALSA) per ala targeta de so (%s)

en: Hide files
ca: Fitxers ocults

en: High
ca: Alt

en: Higher
ca: Més Alt

en: Honduras
ca: Hondures

en: Horizontal refresh rate
ca: Velocitat de refresc horitzontal

en: Host "%s", port %s
ca: Ordinador central "%s", port %s

en: Host Name
ca: Nom de l'ordinador central

en: Host Path or Module
ca: Camí de l'ordinador central o mòdul

en: Host name
ca: Nom de l'ordinador central

en: Hostname required
ca: El nom de l'ordinador central (host) és necessari

en: Hostname:
ca: Nom de l'ordinador central:

en: How is the printer connected?
ca: Com està connectada la impressora?

en: Hungarian
ca: Hongarès

en: Hungary
ca: Hongria

en: I can setup your computer to automatically start the graphical interface (XFree) upon booting.
    Would you like XFree to start when you reboot?
ca: Puc configurar el vostre ordinador de manera que executi automàticament la interfície gràfica durant l'arrencada.
    Voleu que XFree s'iniciï quan torneu a arrencar l'ordinador?

en: I can't add any more partition
ca: No es pot afegir cap més partició

en: I can't find any room for installing
ca: No es pot trobar espai per a la instal·lació

en: I can't find needed image file `%s'.
ca: No he trobat el fitxer d'imatge necessari `%s'.

en: I can't read the partition table of device %s, it's too corrupted for me :(
    I can try to go on, erasing over bad partitions (ALL DATA will be lost!).
    The other solution is to not allow DrakX to modify the partition table.
    (the error is %s)
    
    Do you agree to loose all the partitions?
ca: No es pot llegir la taula de particions del dispositiu %s, està massa malmesa :(
    Es pot mirar de continuar, suprimint les particions incorrectes (es perdran TOTES LES DADES!).
    L'altra solució és impedir al DrakX que modifiqui la taula de particions.
    (l'error és %s)
    
    Esteu d'acord en perdre totes les particions?

en: I don't know
ca: No ho sé

en: I don't know how to format %s in type %s
ca: No sé com formatar %s amb el tipus %s

en: I have detected an ISDN PCI card, but I don't know its type. Please select a PCI card on the next screen.
ca: S'ha detectat una targeta PCI XDSI, però no es reconeix el tipus. Si us plau, seleccioneu una targeta PCI a la pantalla següent.

en: INFO
ca: INFORMACIÓ

en: IP address
ca: Adreça IP

en: IP address should be in format 1.2.3.4
ca: L'adreça IP ha d'estar en format 1.2.3.4

en: ISDN Configuration
ca: Configuració de l'XDSI

en: ISDN connection
ca: Connexió XDSI

en: Iceland
ca: Islàndia

en: Icelandic
ca: Islandès

en: Icon
ca: Icona

en: If you have all the CDs in the list below, click Ok.
    If you have none of those CDs, click Cancel.
    If only some CDs are missing, unselect them, then click Ok.
ca: Si teniu tots els CD de la llista de sota, feu clic a 'D'acord'.
    Si no teniu cap d'aquests CD, feu clic a 'Cancel·la'.
    Si només falten alguns CD, desseleccioneu-los i feu clic a 'D'acord'.

en: If you plan to use aboot, be carefull to leave a free space (2048 sectors is enough)
    at the beginning of the disk
ca: Si penseu utilitzar aboot, assegureu-vos de deixar espai lliure (amb 2048
    sectors n'hi ha prou) al començament del disc

en: If your printer is not listed, choose a compatible (see printer manual) or a similar one.
ca: Si la vostra impressora no és a la llista, escolliu-ne una de compatible (mireu el manual de la impressora) o una de similar.

en: Image
ca: Imatge

en: Import Fonts
ca: Importació de fonts

en: Importance: %s
ca: Importància: %s

en: In addition, queues not created with this program or "foomatic-configure" cannot be transferred.
ca: A més, les cues que no han estat creades amb aquest programa o amb "foomatic-configure" no es poden transferir.

en: In some cases, the %s driver needs to have extra information to work
    properly, although it normally works fine without them. Would you like to specify
    extra options for it or allow the driver to probe your machine for the
    information it needs? Occasionally, probing will hang a computer, but it should
    not cause any damage.
ca: En alguns casos, el controlador de %s necessita informació addicional
    per funcionar correctament, tot i que normalment funciona bé sense ella.
    Voleu especificar opcions addicionals o deixar que el controlador
    cerqui al vostre ordinador la informació que necessita? Aquesta recerca
    podria penjar l'ordinador, però això no causaria cap dany.

en: India
ca: Índia

en: Individual package selection
ca: Selecció individual de paquets

en: Indonesia
ca: Indonèsia

en: Info
ca: Informació

en: Info:
ca: Informació:

en: Information
ca: Informació

en: Init Message
ca: Missatge d'inicialització

en: Insert a FAT formatted floppy in drive %s
ca: Inseriu un disquet formatat amb FAT a la unitat %s

en: Insert a blank floppy in drive %s
ca: Inseriu un disquet en blanc a la unitat %s

en: Insert a floppy containing package selection
ca: Inseriu un disquet amb la selecció de paquets

en: Insert a floppy in %s
ca: Inseriu un disquet a la unitat %s

en: Insert a floppy in drive
    All data on this floppy will be lost
ca: Inseriu un disquet a la unitat
    Se'n perdran totes les dades

en: Insert the CD with volume label %s
     in the CD drive under mount point /mnt/cdrom
ca: Inseriu el CD amb l'etiqueta de volum %s
     a la unitat de CD sota el punt de muntatge /mnt/cdrom

en: Insert the tape with volume label %s
     in the tape drive device %s
ca: Inseriu la cinta amb l'etiqueta de volum %s
     al dispositiu de cinta %s

en: Install
ca: Instal·la

en: Install & convert Fonts
ca: Instal·la i converteix les Fonts

en: Install List
ca: Llista d'instal·lació

en: Install bootloader
ca: Instal·la el carregador de l'arrencada

en: Install system
ca: Instal·la el sistema

en: Install themes
ca: Instal·la els temes

en: Installation of %s failed. The following error occured:
ca: Ha fallat la instal·lació de %s. S'ha produït l'error següent:

en: Installation of bootloader failed. The following error occured:
ca: Ha fallat la instal·lació del carregador de l'arrencada. S'ha produït l'error següent:

en: Installing
ca: S'està instal·lant

en: Installing Foomatic...
ca: S'està instal·lant el Foomatic...

en: Installing a printing system in the %s security level
ca: S'està instal·lant un sistema d'impressió amb el nivell de seguretat %s

en: Installing bootloader
ca: S'està instal·lant el carregador de l'arrencada

en: Installing driver for %s card %s
ca: S'està instal·lant el controlador per a la targeta de %s %s

en: Installing package %s
ca: S'està instal·lant el paquet %s

en: Installing package %s
    %d%%
ca: S'està instal·lant el paquet %s
    %d%%

en: Installing packages...
ca: S'estan instal·lant els paquets...

en: Interface
ca: Interfície

en: Interface %s
ca: Interfície %s

en: Interface %s (using module %s)
ca: Interfície %s (utilitzant el mòdul %s)

en: Interface:
ca: Intefície:

en: Internal ISDN card
ca: Targeta XDSI interna

en: Internet Connection Configuration
ca: Configuració de la connexió a Internet

en: Internet Connection Sharing
ca: Connexió a Internet compartida

en: Internet Connection Sharing configuration
ca: Configuració de la compartició de la connexió a Internet

en: Internet Connection Sharing currently disabled
ca: La connexió a Internet compartida està inhabilitada

en: Internet Connection Sharing currently enabled
ca: La connexió a Internet compartida està habilitada

en: Internet Connection Sharing is now disabled.
ca: Ara, la compartició de la connexió a Internet està inhabilitada.

en: Internet Connection Sharing is now enabled.
ca: Ara, la connexió compartida a Internet està habilitada.

en: Internet access
ca: Accés a Internet

en: Internet configuration
ca: Configuració d'Internet

en: Internet connection
ca: Connexió a Internet

en: Internet connection & configuration
ca: Connexió i configuració d'Internet

en: Internet connection configuration
ca: Configuració de la connexió a Internet

en: Internet gateway
ca: Passarel·la a Internet

en: Internet station
ca: Estació d'Internet

en: Introduction
    
    The operating system and the different components available in the Mandrake Linux distribution 
    shall be called the "Software Products" hereafter. The Software Products include, but are not 
    restricted to, the set of programs, methods, rules and documentation related to the operating 
    system and the different components of the Mandrake Linux distribution.
    
    
    1. License Agreement
    
    Please read this document carefully. This document is a license agreement between you and  
    MandrakeSoft S.A. which applies to the Software Products.
    By installing, duplicating or using the Software Products in any manner, you explicitly 
    accept and fully agree to conform to the terms and conditions of this License. 
    If you disagree with any portion of the License, you are not allowed to install, duplicate or use 
    the Software Products. 
    Any attempt to install, duplicate or use the Software Products in a manner which does not comply 
    with the terms and conditions of this License is void and will terminate your rights under this 
    License. Upon termination of the License,  you must immediately destroy all copies of the 
    Software Products.
    
    
    2. Limited Warranty
    
    The Software Products and attached documentation are provided "as is", with no warranty, to the 
    extent permitted by law.
    MandrakeSoft S.A. will, in no circumstances and to the extent permitted by law, be liable for any special,
    incidental, direct or indirect damages whatsoever (including without limitation damages for loss of 
    business, interruption of business, financial loss, legal fees and penalties resulting from a court 
    judgment, or any other consequential loss) arising out of  the use or inability to use the Software 
    Products, even if MandrakeSoft S.A. has been advised of the possibility or occurence of such 
    damages.
    
    LIMITED LIABILITY LINKED TO POSSESSING OR USING PROHIBITED SOFTWARE IN SOME COUNTRIES
    
    To the extent permitted by law, MandrakeSoft S.A. or its distributors will, in no circumstances, be 
    liable for any special, incidental, direct or indirect damages whatsoever (including without 
    limitation damages for loss of business, interruption of business, financial loss, legal fees 
    and penalties resulting from a court judgment, or any other consequential loss) arising out 
    of the possession and use of software components or arising out of  downloading software components 
    from one of Mandrake Linux sites  which are prohibited or restricted in some countries by local laws.
    This limited liability applies to, but is not restricted to, the strong cryptography components 
    included in the Software Products.
    
    
    3. The GPL License and Related Licenses
    
    The Software Products consist of components created by different persons or entities.  Most 
    of these components are governed under the terms and conditions of the GNU General Public 
    Licence, hereafter called "GPL", or of similar licenses. Most of these licenses allow you to use, 
    duplicate, adapt or redistribute the components which they cover. Please read carefully the terms 
    and conditions of the license agreement for each component before using any component. Any question 
    on a component license should be addressed to the component author and not to MandrakeSoft.
    The programs developed by MandrakeSoft S.A. are governed by the GPL License. Documentation written 
    by MandrakeSoft S.A. is governed by a specific license. Please refer to the documentation for 
    further details.
    
    
    4. Intellectual Property Rights
    
    All rights to the components of the Software Products belong to their respective authors and are 
    protected by intellectual property and copyright laws applicable to software programs.
    MandrakeSoft S.A. reserves its rights to modify or adapt the Software Products, as a whole or in 
    parts, by all means and for all purposes.
    "Mandrake", "Mandrake Linux" and associated logos are trademarks of MandrakeSoft S.A.  
    
    
    5. Governing Laws 
    
    If any portion of this agreement is held void, illegal or inapplicable by a court judgment, this 
    portion is excluded from this contract. You remain bound by the other applicable sections of the 
    agreement.
    The terms and conditions of this License are governed by the Laws of France.
    All disputes on the terms of this license will preferably be settled out of court. As a last 
    resort, the dispute will be referred to the appropriate Courts of Law of Paris - France.
    For any question on this document, please contact MandrakeSoft S.A.
ca: Introducció
    
    D'ara endavant, hom es referirà al sistema operatiu i als diferents
    components disponibles en la distribució Mandrake Linux com als
    "Productes de programari". Els Productes de programari inclouen,
    però no estan restringits a, el conjunt de programes, mètodes, regles
    i documentació relativa al sistema operatiu i els diferents
    components de la distribució Mandrake Linux.
    
    
    1. Acord de llicència
    
    Si us plau, llegiu atentament aquest document. Aquest document és un
    acord de llicència entre la vostra persona i MandrakeSoft S.A., que
    s'aplica als Productes de programari. Pel fet d'instal·lar, duplicar
    o utilitzar els Productes de programari en qualsevol forma esteu
    acceptant explícitament, i expressant el vostre acord a avenir-vos a
    les clàusules i condicions d'aquesta Llicència. Si no esteu d'acord
    amb qualsevol part de la Llicència, no esteu autoritzat a instal·lar,
    duplicar o utilitzar els Productes de programari. Qualsevol intent
    d'instal·lar, duplicar o utilitzar els Productes de programari en una
    forma que no s'adapti a les clàusules i condicions d'aquesta
    Llicència, és nul i finalitzarà els vostres drets sobre la mateixa.
    En finalitzar-se la Llicència, heu de destruir immediatament totes
    les còpies dels Productes de programari.
    
    
    2. Garantia limitada
    
    Els Productes de programari i documentació adjunta es subministren
    "tal com són", sense cap garantia, fins al punt permés per la llei.
    MandrakeSoft S.A. no serà, sota cap circumstància, i fins al punt
    permés per la llei, responsable de cap dany especial, incidental ni
    directe (incloent, sense limitar-se a, els danys per pèrdua de
    negocis, interrupció de negocis, pèrdues financeres, multes i costes
    judicials, o qualsevol altre dany que resultin d'un judici, o
    qualsevol altre pèrdua d'importància) que resulti de l'ús o de la
    impossibilitat d'utilitzar els Productes de programari, fins i tot si
    MandrakeSoft S.A. ha estat avisat de la possibilitat que
    s'esdevinguin aquests danys.
    
    RESPONSABILITAT LIMITADA RELATIVA A LA POSSESSIÓ O UTILITZACIÓ DE PROGRAMARI PROHIBIT EN ALGUNS PAÏSOS
    
    Fins al punt permés per la llei, MandrakeSoft S.A. o els seus
    distribuïdors no seran, sota cap circumstància, responsables de cap
    dany especial, incidental ni directe (incloent, sense limitar-se a,
    els danys per pèrdua de negocis, interrupció de negocis, pèrdues
    financeres, multes i costes judicials, o qualsevol altre dany que
    resultin d'un judici, o qualsevol altre pèrdua d'importància) que
    resulti de la possessió i utilització dels components de programari o
    de la seva descàrrega des d'un dels llocs de Mandrake Linux, que
    estiguin prohibides o restringides en alguns països per les lleis
    locals. Aquesta responsabilitat limitada s'aplica, però no hi està
    restringida, als potents components criptogràfics inclosos als
    Productes de programari.
    
    
    3. la llicència GPL i llicències relacionades
    
    Els Productes de programari consisteixen en components creats per
    diferents persones o entitats. La majoria d'aquests components es
    regeixen per les clàusules i condicions de la Llicència General
    Pública de GNU, a la qual d'ara endavant hom s'hi referirà com a
    "GPL", o de llicències similars. la majoria d'aquestes llicències
    us permeten duplicar, adaptar o redistribuir els components que
    cobreixen. Si us plau, llegiu atentament les clàusules i condicions
    de l'acord de llicència de cada component abans d'utilitzar-lo.
    Qualsevol pregunta sobre la lllicència d'un component s'ha d'adreçar
    al seu autor i no a MandrakeSoft.
    Els programes desenvolupats per MandrakeSoft S.A. es regeixen per la
    llicència GPL.La documentació escrita per MandrakeSoft S.A. està regida per una
    llicència específica; consulteu la documentació per a més
    informació.
    
    
    4. Drets sobre la propietat intel·lectual
    
    Tots els drets sobre els components dels Productes de programari
    pertanyen als seus autors respectius i estan protegits per les lleis
    de propietat intel·lectual i de copyright aplicables als programes
    informàtics.
    MandrakeSoft S.A. es reserva els drets de modificar o adaptar els
    Productes de programari, totalment o parcialment, per tots els
    mitjans i amb totes les finalitats.
    "Mandrake", "Mandrake Linux" i els logotips associats son marques
    registrades de MandrakeSoft S.A.
    
    
    5. Lleis rectores 
    
    Si qualsevol part d'aquest acord és declarat nul, il·legal o
    inaplicable per un tribunal, aquesta part s'exclourà del contracte.
    Seguiu obligat, però, per les altres seccions aplicables de
    l'acord.
    Les clàusules i condicions d'aquesta Llicència es regeixen per les
    lleis de França.
    Tots els litigis sobre les clàusules d'aquesta llicència es dirimiran
    preferiblement fora dels tribunals. Com a últim recurs, el litigi es
    portarà als tribunals competents de París, França.
    Per a qualsevol tema relacionat amb aquest document, poseu-vos en
    contacte amb MandrakeSoft S.A.

en: Invalid port given: %s.
    The proper format is "port/tcp" or "port/udp", 
    where port is between 1 and 65535.
ca: El port introduït no és vàlid: %s.
    El format correcte és "port/tcp" o "port/udp", 
    on el port es troba entre 1 i 65535.

en: Iranian
ca: Iranià

en: Ireland
ca: Irlanda

en: Is this correct?
ca: Això és correcte?

en: Israeli
ca: Israelià

en: Israeli (Phonetic)
ca: Israelià (fonètic)

en: Italian
ca: Italià

en: Italy
ca: Itàlia

en: Japan
ca: Japó

en: Japan (broadcast)
ca: Japó (difusió)

en: Japan (cable)
ca: Japó (cable)

en: Japanese 106 keys
ca: Japonès de 106 tecles

en: Join the MandrakeSoft support teams and the Linux Community online to share your knowledge and help others by becoming a recognized Expert on the online technical support website:
ca: Uniu-vos als grups de suport de MandrakeSoft i a la Comunitat Linux en línia per compartir els vostres coneixements i ajudar els altres esdevenint un expert reconegut al lloc web de suport tècnic en línia:

en: KB
ca: kB

en: KDE Workstation
ca: Estació de treball KDE

en: Keep the changes?
    The current configuration is:
    
    %s
ca: Voleu conservar els canvis?
    La configuració actual és:
    
    %s

en: Kernel Boot Timeout
ca: Temps màxim d'arrencada del nucli

en: Kernel:
ca: Nucli:

en: Keyboard
ca: Teclat

en: Keyboard layout: %s
ca: Disposició del teclat: %s

en: Korean keyboard
ca: Teclat coreà

en: Kyrgyzstan
ca: Kirguizistan

en: LAN Configuration
ca: Configuració de la LAN

en: LAN configuration
ca: Configuració de la LAN

en: LAN connection
ca: Connexió LAN

en: LDAP Server
ca: Servidor LDAP

en: LILO with graphical menu
ca: LILO amb menú gràfic

en: LILO with text menu
ca: LILO amb menú de text

en: LILO/grub Installation
ca: Instal·lació del LILO/grub

en: LPD and LPRng do not support IPP printers.
ca: LPD i LPRng no funcionen amb impressores IPP.

en: LVM name?
ca: Nom LVM?

en: LVM-disks %s
ca: Discs LVM %s

en: Label
ca: Etiqueta

en: Language
ca: Escolliu el vostre idioma

en: Laotian
ca: Laosí

en: Latin American
ca: Espanyol sud-americà

en: Latvia
ca: Letònia

en: Latvian
ca: Letó

en: Launch packet filtering for Linux kernel 2.2 series, to set
    up a firewall to protect your machine from network attacks.
ca: Executa el filtratge de paquets per als nuclis Linux 2.2, per instal·lar
    un tallafoc que protegeixi el vostre ordinador d'atacs des de la xarxa.

en: Launch the ALSA (Advanced Linux Sound Architecture) sound system
ca: Executa el sistema de so ALSA (Advanced Linux Sound Architecture)

en: Launch the graphical environment when your system starts
ca: Executa la interfície gràfica en iniciar el sistema

en: Launch the sound system on your machine
ca: Executa el sistema de so en el vostre ordinador

en: Launch userdrake
ca: Executa userdrake

en: Lebanon
ca: Líban

en: Left "Windows" key
ca: Tecla de "Windows" Esquerra

en: Level %s
ca: Nivell %s

en: Lexmark inkjet configuration
ca: Configuració de la Lexmark inkjet

en: LiLo and Bootsplash themes installation successfull
ca: Els temes de LILO i de Bootsplash s'han instal·lat amb èxit

en: Liberia
ca: Libèria

en: License agreement
ca: Acord de llicència

en: Lilo message not found
ca: No s'ha trobat el missatge de LILO

en: Lilo screen
ca: Pantalla del LILO

en: Lilo/grub mode
ca: Mode LILO/Grub

en: Linux Standard Base. Third party applications support
ca: Base Estàndard de Linux (LSB). Suport a aplicacions de tercers

en: Linux Virtual Server, used to build a high-performance and highly
    available server.
ca: El Servidor Virtual de Linux (LVS) s'usa per construir un servidor de 
    gran capacitat i robustesa.

en: Linuxconf will sometimes arrange to perform various tasks
    at boot-time to maintain the system configuration.
ca: De vegades, el Linuxconf determinarà que s'han de fer algunes tasques
    en iniciar l'ordinador per mantenir la configuració del sistema.

en: List of data corrupted:
ca: Llista de dades corrompudes:

en: List of data to restore:
ca: Llista de dades per restaurar:

en: Lithuania
ca: Lituània

en: Lithuanian "number row" QWERTY
ca: Lituà "fila de números" QWERTY

en: Lithuanian "phonetic" QWERTY
ca: Lituà "fonètic" QWERTY

en: Lithuanian AZERTY (new)
ca: Lituà AZERTY (nou)

en: Lithuanian AZERTY (old)
ca: Lituà AZERTY (antic)

en: Load from floppy
ca: Carrega des del disquet

en: Load the drivers for your usb devices.
ca: Carrega els controladors per a dispositius USB.

en: Load/Save on floppy
ca: Carrega/Desa al disquet

en: Loading from floppy
ca: S'està carregant des del disquet

en: Loading module %s failed.
    Do you want to try again with other parameters?
ca: Ha fallat la càrrega del mòdul %s.
    Voleu tornar-ho a intentar amb altres paràmetres?

en: Local Network adress
ca: Adreça de la xarxa local

en: Local Printer
ca: Impressora local

en: Local Printers
ca: Impressores locals

en: Local files
ca: Fitxers locals

en: Local printer
ca: Impressora local

en: Location
ca: Ubicació

en: Location on the bus
ca: Ubicació en el bus

en: Login ID
ca: ID d'entrada

en: Logitech Mouse (serial, old C7 type)
ca: Logitech Mouse (sèrie, tipus C7 antic)

en: Looking at packages already installed...
ca: S'estan cercant els paquets ja instal·lats...

en: Looking for available packages and rebuilding rpm database...
ca: S'estan cercant els paquets disponibles i reconstruint la base de dades d'rpm...

en: Looking for available packages...
ca: S'estan cercant els paquets disponibles...

en: Loopback file name:
ca: Nom del fitxer de loopback:

en: Loopback file name: %s
ca: Nom del fitxer de loopback: %s

en: Loopback file(s):
       %s
ca: Fitxer(s) de loopback:
       %s

en: Luxembourg
ca: Luxemburg

en: MOVE YOUR WHEEL!
ca: MOVEU LA RODA!

en: Macedonia
ca: Macedònia

en: Macedonian
ca: Macedoni

en: Mail Server
ca: Servidor de correu

en: Mail alert
ca: Alerta de correu

en: Mail alert configuration
ca: Configuració de l'alerta de correu

en: Make initrd 'mkinitrd -f /boot/initrd-%s.img %s'.
ca: Fes que initrd sigui 'mkinitrd -f /boot/initrd-%s.img %s'.

en: Make kernel message quiet by default
ca: Fes que, per defecte, no apareguin els missatges del nucli

en: Malaysia
ca: Malàisia

en: Maltese (UK)
ca: Maltès (Regne Unit)

en: Maltese (US)
ca: Maltès (Estats Units)

en: Mandatory package %s is missing
ca: El paquet %s necessari falta

en: Mandrake Bug Report Tool
ca: Eina per a la comunicació d'errors de programació (bugs) de Mandrake

en: Mandrake Control Center
ca: Centre de Control Mandrake

en: Mandrake Linux 9.1 enables you to use the very latest software to play audio files, edit and handle your images or photos, and play videos
ca: Mandrake Linux 9.1 us permet utilitzar el programari més actual per reproduir fitxers d'àudio, editar i organitzar les vostres imatges i fotos, i reproduir vídeos

en: Mandrake Linux 9.1 has selected the best software for you. Surf the Web and view animations with Mozilla and Konqueror, or read your mail and handle your personal information with Evolution and Kmail
ca: Mandrake Linux 9.1 us ha triat el millor programari. Navegueu per la Web i veieu animacions amb Mozilla i Konqueror, o envieu missatges i organitzeu-vos la informació personal amb Evolution i Kmail

en: Mandrake Linux 9.1 is the ultimate development platform
ca: Mandrake Linux 9.1 és l'últim en plataformes de desenvolupament

en: Mandrake Linux 9.1 provides a powerful tool to fully customize and configure your machine
ca: Mandrake Linux 9.1 proporciona una eina potent per personalitzar i configurar completament la vostra màquina

en: Mandrake Linux 9.1 provides the best Open Source games - arcade, action, strategy, ...
ca: Mandrake Linux 9.1 proporciona els millors jocs de codi obert: arcade, acció, estratègia...

en: Mandrake Linux 9.1 provides you with 11 user interfaces that can be fully modified: KDE 3, Gnome 2, WindowMaker, ...
ca: Mandrake Linux 9.1 us proporciona onze interfícies d'usuari totalment modificables: KDE 3, Gnome 2, WindowMaker...

en: Mandrake Linux Installation %s
ca: Instal·lació del Mandrake Linux %s

en: Mandrake Linux can support multiple languages. Select
    the languages you would like to install. They will be available
    when your installation is complete and you restart your system.
ca: Mandrake Linux pot utilitzar múltiples idiomes. Seleccioneu
    els llenguatges que volgueu instal·lar. Estaran disponibles
    quan reinicieu el sistema, després que la instal·lació s'hagi completat.

en: Mandrake Terminal Server Configuration
ca: Configuració del Servidor de Terminal de Mandrake

en: Mandrake Tools Explanation
ca: Explicació d'Eines Mandrake

en: MandrakeClub and Mandrake Corporate Club were created for business and private users of Mandrake Linux who would like to directly support their favorite Linux distribution while also receiving special privileges. If you enjoy our products, if your company benefits from our products to gain a competititve edge, if you want to support Mandrake Linux development, join MandrakeClub!
ca: El MandrakeClub i el Club Corporatiu Mandrake es van crear per a empreses i usuaris privats de Mandrake Linux que volen participar directament de la seva distribució Linux preferida, i rebre alguns privilegis especials. Si gaudiu dels nostres productes, si la vostra empresa es beneficia dels nostres productes per guanyar competitivitat, si voleu recolzar el desenvolupament de Mandrake Linux, uniu-vos al MandrakeClub!

en: MandrakeExpert Corporate
ca: Grup corporatiu MandrakeExpert

en: MandrakeSoft works alongside a selection of companies offering professional solutions compatible with Mandrake Linux. A list of these partners is available on the MandrakeStore
ca: MandrakeSoft treballa al costat d'un conjunt d'empreses que ofereixen solucions professionals compatibles amb el Mandrake Linux. Trobareu una llista d'aquests socis al MandrakeStore

en: Manual configuration
ca: Configuració manual

en: Marshall Islands
ca: Illes Marshall

en: Martinique
ca: Martinica

en: Mauritania
ca: Mauritània

en: Mauritius
ca: Maurici

en: Media class
ca: Tipus de mitjà

en: Messages
ca: Missatges

en: Mexico
ca: Mèxic

en: Micronesia
ca: Micronèsia

en: Minimal install
ca: Instal·lació mínima

en: Modify
ca: Modifica

en: Modify RAID
ca: Modifica el RAID

en: Modify printer configuration
ca: Modifica la configuració de la impressora

en: Module
ca: Mòdul

en: Module name
ca: Nom del mòdul

en: Module options:
ca: Opcions del mòdul:

en: Moldova
ca: Moldàvia

en: Monaco
ca: Mònaco

en: Mongolia
ca: Mongòlia

en: Mongolian (cyrillic)
ca: Mongol (ciríl·lic)

en: Monitor HorizSync: %s
ca: Sincronització horitzontal del monitor: %s

en: Monitor VertRefresh: %s
ca: Refresc vertical del monitor: %s

en: More
ca: Més

en: More Graphical Desktops (Gnome, IceWM)
ca: Més escriptoris gràfics (Gnome, IceWM)

en: More Options
ca: Més opcions

en: More than one Microsoft partition has been detected on your hard drive.
    Please choose the one you want to resize in order to install your new
    Mandrake Linux operating system.
    
    Each partition is listed as follows: "Linux name", "Windows name"
    "Capacity".
    
    "Linux name" is structured: "hard drive type", "hard drive number",
    "partition number" (for example, "hda1").
    
    "Hard drive type" is "hd" if your hard dive is an IDE hard drive and
    "sd" if it is a SCSI hard drive.
    
    "Hard drive number" is always a letter after "hd" or "sd". With IDE
    hard drives:
    
     * "a" means "master hard drive on the primary IDE controller";
    
     * "b" means "slave hard drive on the primary IDE controller";
    
     * "c" means "master hard drive on the secondary IDE controller";
    
     * "d" means "slave hard drive on the secondary IDE controller".
    
    With SCSI hard drives, an "a" means "lowest SCSI ID", a "b" means
    "second lowest SCSI ID", etc.
    
    "Windows name" is the letter of your hard drive under Windows (the first
    disk or partition is called "C:").
ca: S'ha detectat més d'una partició de Microsoft Windows en la unitat de disc.
    Si us plau, trieu quina d'elles voleu redimensionar per instal·lar el nou
    sistema operatiu Mandrake Linux.
    
    Cada partició està identificada d'aquesta manera:
    "Nom Linux", "Nom Windows" "Capacitat".
    
    "Nom Linux" es compon de: "tipus d'unitat de disc", "número d'unitat de 
    disc", "número de la partició" (per exemple, "hda1").
    
    "Tipus d'unitat de disc" és "hd" si la vostre unitat de disc és IDE i 
    "sd" si és SCSI.
    
    "Número de la unitat de disc" és sempre una lletra després de "hd" o "sd".
    Amb unitats de disc IDE:
    
     * "a" significa "unitat de disc mestra en el controlador IDE primari",
    
     * "b" significa "unitat de disc esclava en el controlador IDE primari",
    
     * "c" significa "unitat de disc mestra en el controlador IDE secundari",
    
     * "d" significa "unitat de disc esclava en el controlador IDE secundari".
    
    Amb les unitats de disc SCSI, una "a" significa "unitat primària de disc",
    una "b" significa "unitat secundària de disc", etc.
    
    "Nom Windows" és la lletra de la vostra unitat de disc sota Windows (el primer
    disc o partició s'anomena "C:").

en: Morocco
ca: Marroc

en: Mount
ca: Munta

en: Mount options
ca: Opcions de muntatge

en: Mount point
ca: Punt de muntatge

en: Mount point:
ca: Punt de muntatge:

en: Mount points must begin with a leading /
ca: Els punts de muntatge han de començar amb una /

en: Mounted
ca: Muntat

en: Mounts and unmounts all Network File System (NFS), SMB (Lan
    Manager/Windows), and NCP (NetWare) mount points.
ca: Munta i desmunta tots els punts de muntatge dels sistemes de fitxers
    de xarxa (NFS), SMB (gestor de xarxes d'àrea local/Windows) i NCP (NetWare).

en: Mouse
ca: Ratolí

en: Mouse Port
ca: Port del ratolí

en: Mouse device: %s
ca: Dispositiu del ratolí: %s

en: Mouse type: %s
ca: Tipus de ratolí: %s

en: Move
ca: Mou

en: Move files to the new partition
ca: Mou els fitxers a la nova partició

en: Move selected rule down one level
ca: Baixa la regla actual un nivell

en: Move selected rule up one level
ca: Puja la regla actual un nivell

en: Moving
ca: S'està movent

en: Moving files to the new partition
ca: S'estan movent els fitxers a la nova partició

en: Moving partition...
ca: S'està movent la partició...

en: Mozambique
ca: Moçambic

en: Multi-head configuration
ca: Configuració Multi-head

en: Multimedia - CD Burning
ca: Multimèdia - Enregistrament de CD

en: Multimedia - Graphics
ca: Multimèdia - Gràfics

en: Multimedia - Sound
ca: Multimèdia - So

en: Multimedia - Video
ca: Multimèdia - Vídeo

en: Multimedia station
ca: Estació multimèdia

en: NCP queue name missing!
ca: Falta el nom de la cua NCP!

en: NCP server name missing!
ca: Falta el nom del Servidor NCP!

en: NFS is a popular protocol for file sharing across TCP/IP
    networks. This service provides NFS file locking functionality.
ca: L'NFS és un protocol popular de compartició de fitxers en xarxes TCP/IP
    Aquest servei proporciona la funcionalitat de blocatge de fitxer NFS.

en: NFS is a popular protocol for file sharing across TCP/IP networks.
    This service provides NFS server functionality, which is configured via the
    /etc/exports file.
ca: L'NFS és un protocol popular de compartició de fitxers en xarxes TCP/IP.
    Aquest servei proporciona la funcionalitat del servidor NFS, que es
    configura mitjançant el fitxer /etc/exports.

en: NFS server, SMB server, Proxy server, ssh server
ca: Servidor NFS, Servidor SMB, Servidor Proxy, Servidor SSH

en: NIS Domain
ca: Domini del NIS

en: NIS Server
ca: Servidor NIS

en: NOTE: Depending on the printer model and the printing system up to %d MB of additional software will be installed.
ca: NOTA: Segons el model de la impressora i el sistema d'impressió, s'instal·laran fins a %d MB de programari addicional.

en: NTP Server
ca: Servidor NTP

en: Name of printer
ca: Nom de la impressora

en: Name of printer should contain only letters, numbers and the underscore
ca: El nom de la impressora només pot constar de lletres, números i el caràcter de subratllat

en: Name of the profile to create (the new profile is created as a copy of the current one) :
ca: Nom del perfil a crear (el nou perfil es crea com una còpia de l'actual):

en: Name:
ca: Nom:

en: Name: %s
ca: Nom: %s

en: Namibia
ca: Namíbia

en: Need hostname, username and password!
ca: Cal introduir el nom de l'ordinador central, el nom d'usuari i la contrasenya!

en: Need to create /etc/dhcpd.conf first!
ca: Abans cal crear /etc/dhcpd.conf!

en: Net Boot Images
ca: Imatges d'arrencada de la xarxa

en: Net Method:
ca: Mètode de xarxa:

en: NetWare Printer Options
ca: Opcions de la impressora NetWare

en: Netherlands
ca: Països Baixos

en: Netherlands Antilles
ca: Antilles Holandeses

en: Netmask
ca: Submàscara de xarxa

en: Network
ca: Xarxa

en: Network Computer (client)
ca: Ordinador de xarxa (client)

en: Network Computer server
ca: Servidor d'ordinador de xarxa

en: Network Configuration
ca: Configuració de xarxa

en: Network Configuration Wizard
ca: Auxiliar de configuració de xarxa

en: Network Options
ca: Opcions de xarxa

en: Network configuration
ca: Configuració de xarxa

en: Network configuration (%d adapters)
ca: Configuració de xarxa (%d adaptadors)

en: Network functionality not configured
ca: La funcionalitat de xarxa no ha estat configurada

en: Network interface
ca: Interfície de la xarxa

en: Network interface already configured
ca: La intefície de xarxa ja està configurada

en: Network printer "%s", port %s
ca: Impressora de xarxa "%s", port %s

en: Network printer (TCP/Socket)
ca: Impressora de xarxa (TCP/Socket)

en: New
ca: Nou

en: New Caledonia
ca: Nova Caledònia

en: New Zealand
ca: Nova Zelanda

en: New configuration (isdn-light)
ca: Nova configuració (isdn-light)!

en: New devfs device
ca: Nou dispositiu devfs

en: New printer name
ca: Nou nom d'impressora

en: New profile...
ca: Perfil nou...

en: New size in MB:
ca: Nova mida en MB:

en: Newzealand
ca: Nova Zelanda

en: Next
ca: Següent

en: Next ->
ca: Següent ->

en: Niger
ca: Níger

en: Nigeria
ca: Nigèria

en: No CD device defined!
ca: No s'ha definit cap dispositiu de CD!

en: No CDR/DVDR in drive!
ca: No s'ha trobat cap unitat de CDR/DVDR!

en: No ISDN PCI card found. Please select one on the next screen.
ca: No s'ha trobat cap targeta PCI XDSI. Si us plau, seleccioneu-ne una a la pantalla següent.

en: No Internet Connection Sharing has ever been configured.
ca: No s'ha configurat mai cap connexió compartida a Internet.

en: No Sound Card detected!
ca: No s'ha detectat cap targeta de so!

en: No Sound Card has been detected on your machine. Please verify that a Linux-supported Sound Card is correctly plugged in.
    
    
    You can visit our hardware database at:
    
    
    http://www.linux-mandrake.com/en/hardware.php3
ca: No s'ha detectat cap targeta de so en el vostre ordinador. Si us plau, verifiqueu que teniu correctament inserida una targeta de so compatible amb Linux.
    
    
    Podeu visitar la nostra base de dades de maquinari a:
    
    
    http://www.linux-mandrake.com/en/hardware.php3

en: No TV Card detected!
ca: No s'ha detectat cap targeta de TV!

en: No TV Card has been detected on your machine. Please verify that a Linux-supported Video/TV Card is correctly plugged in.
    
    
    You can visit our hardware database at:
    
    
    http://www.linux-mandrake.com/en/hardware.php3
ca: No s'ha detectat cap targeta de TV en el vostre ordinador. Si us plau verifiqueu que teniu correctament inserida una targeta de Vídeo/TV compatible amb Linux.
    
    
    Podeu visitar la nostra base de dades de maquinari a:
    
    
    http://www.linux-mandrake.com/en/hardware.php3

en: No additional information
    about this service, sorry.
ca: Malauradament no hi ha més informació
    sobre aquest servei.

en: No alternative driver
ca: No hi ha cap controlador alternatiu

en: No browser available! Please install one
ca: No hi ha cap navegador disponible! Si us plau, instal·leu-ne un

en: No changes to backup!
ca: No s'ha fet cap canvi a la còpia de seguretat

en: No configuration file found 
    please click Wizard or Advanced.
ca: No s'ha trobat el fitxer de configuració 
    si us plau, feu clic a 'Auxiliar' o a 'Avançat'.

en: No configuration, please click Wizard or Advanced.
ca: Cap configuració, si us plau feu clic a 'Auxiliar' o a 'Avançat'.

en: No ethernet network adapter has been detected on your system.
    I cannot set up this connection type.
ca: No s'ha detectat cap adaptador de xarxa ethernet al sistema.
    No puc configurar aquest tipus de connexió.

en: No ethernet network adapter has been detected on your system. Please run the hardware configuration tool.
ca: No s'ha detectat cap adaptador de xarxa ethernet al sistema. Si us plau, executeu l'eina de configuració de maquinari.

en: No floppy drive available
ca: No hi ha cap unitat de disquet disponible

en: No floppy drive available!
ca: No s'ha trobat cap unitat de disquet!

en: No free space for 1MB bootstrap! Install will continue, but to boot your system, you'll need to create the bootstrap partition in DiskDrake
ca: No hi ha prou espai lliure per un 1MB de bootstrap! La instal·lació continuarà, però per iniciar el sistema necessitareu crear la partició de bootstrap amb el DiskDrake

en: No hard drives found
ca: No s'ha trobat cap disc dur!

en: No kernel selected!
ca: No heu seleccionat cap nucli!

en: No known driver
ca: No hi ha cap controlador conegut

en: No local printer found! To manually install a printer enter a device name/file name in the input line (Parallel Ports: /dev/lp0, /dev/lp1, ..., equivalent to LPT1:, LPT2:, ..., 1st USB printer: /dev/usb/lp0, 2nd USB printer: /dev/usb/lp1, ...).
ca: No s'ha trobat cap impressora! Per instal·lar-ne una manualment entreu el dispositiu/fitxer a la línia d'entrada (Ports Paral·lel: /dev/lp0, /dev/lp1, etc., equivalents a LPT1:, LPT2:, etc.; 1a impresora USB: /dev/usb/lp0, 2a impressora USB: /dev/usb/lp1, etc.).

en: No mouse
ca: Cap ratolí

en: No net boot images created!
ca: No s'ha creat cap imatge d'arrencada des de xarxa

en: No network adapter on your system!
ca: No teniu cap adaptador de xarxa al sistema!

en: No network card
ca: No s'ha trobat cap targeta de xarxa

en: No partition available
ca: No hi ha particions disponibles

en: No password
ca: Sense contrasenya

en: No password prompt on %s at port %s
ca: No es demana cap contrasenya a %s en el port %s

en: No printer
ca: Cap impressora

en: No printer found!
ca: No s'ha trobat cap impressora!

en: No sharing
ca: No es comparteix

en: No sound card detected. Try "harddrake" after installation
ca: No s'ha detectat cap targeta de so. Proveu amb "harddrake" després de la instal·lació

en: No tape in %s!
ca: No s'ha trobat cap cinta a %s

en: No test pages
ca: Cap pàgina de prova

en: No, I don't want autologin
ca: No, no vull l'entrada automàtica

en: Norfolk Island
ca: Illa Norfolk

en: Normal Mode
ca: Mode normal

en: Normal modem connection
ca: Connexió normal per mòdem

en: Northern Mariana Islands
ca: Illes Marianes del Nord

en: Norway
ca: Noruega

en: Norwegian
ca: Noruec

en: Not connected
ca: Sense connexió

en: Not enough free space for auto-allocating
ca: No hi ha prou espai per a l'assignació automàtica

en: Not enough free space to allocate new partitions
ca: No hi ha prou espai lliure per assignar noves particions

en: Not enough partitions for RAID level %d
ca: No hi ha prou particions per al nivell RAID %d

en: Not enough swap space to fulfill installation, please add some
ca: No hi ha prou espai d'intercanvi per completar la instal·lació; si us plau, afegiu-ne

en: Not erasable media!
ca: Aquest suport no es pot esborrar!

en: Not formatted
ca: Sense formatar

en: Not installed
ca: No instal·lat

en: Not the correct CD label. Disk is labelled %s.
ca: L'etiqueta del CD no és correcta. L'etiqueta d'aquest disc és %s.

en: Not the correct tape label. Tape is labelled %s.
ca: L'etiqueta de la cinta no és correcta. L'etiqueta d'aquesta cinta és %s.

en: Nothing to do
ca: Res a fer

en: Notice
ca: Avís

en: Now, you can run xawtv (under X Window!) !
ca: Ara, podeu executar xawtv (sota X Window!) !

en: Number of buttons
ca: Nombre de botons

en: Number of capture buffers:
ca: Nombre de memòries intermèdies de captura:

en: OK
ca: D'acord

en: OK to restore the other files.
ca: 'D'acord' per restaurar els altres fitxers.

en: OKI winprinter configuration
ca: Configuració de la "winprinter" OKI

en: OSS (Open Sound System) was the first sound API. It's an OS independant sound API (it's available on most unices systems) but it's a very basic and limited API.
    What's more, OSS drivers all reinvent the wheel.
    
    ALSA (Advanced Linux Sound Architecture) is a modularized architecture which
    supports quite a large range of ISA, USB and PCI cards.
    
    It also provides a much higher API than OSS.
    
    To use alsa, one can either use:
    - the old compatibility OSS api
    - the new ALSA api that provides many enhanced features but requires using the ALSA library.
ca: L'OSS (Sistema de So Obert) va ser la primera API de so. És una API independent del sistema operatiu (disponible en molts sistemes UNIX) però és molt bàsica i limitada.
    Encara més, tots els controladors OSS reinventen la roda...
    
    L'ALSA (Arquitectura Avançada de So per a Linux) és una arquitectura modular que
    funciona amb una àmplia varietat de targetes ISA, USB i PCI.
    
    També proporciona una API molt més funcional que la d'OSS.
    
    Per utilitzar ALSA, es pot triar entre:
    - l'antiga API compatible d'OSS
    - la nova API d'ALSA que proporciona moltes característiques millorades però que necessita fer servir la lliberia ALSA.

en: Office
ca: Oficina

en: Office Workstation
ca: Estació de treball d'oficina

en: Office programs: wordprocessors (kword, abiword), spreadsheets (kspread, gnumeric), pdf viewers, etc
ca: Programes d'ofimàtica: processadors de textos (kword, abiword), fulls de càlcul (kspread, gnumeric), visualitzadors pdf, etc.

en: Ok
ca: D'acord

en: Old configuration (isdn4net)
ca: Configuració antiga (isdn4net)

en: Old device file
ca: Fitxer de dispositiu antic

en: On CUPS server "%s"
ca: en servidor CUPS "%s"

en: On boot
ca: En arrencar

en: Open Firmware Delay
ca: Demora per al firmware obert

en: Optimize your security
ca: Optimitzeu la vostra seguretat

en: Option %s must be a number!
ca: L'opció %s ha de ser un número!

en: Option %s must be an integer number!
ca: L'opció %s ha de ser un número enter!

en: Option %s out of range!
ca: L'opció %s està fora de rang!

en: Option ``Restrict command line options'' is of no use without a password
ca: L'opció "Limita les opcions de la línia d'ordres" no té cap utilitat sense una contrasenya

en: Options
ca: Opcions

en: Options: %s
ca: Opcions: %s

en: Other
ca: Altres

en: Other (not drakbackup)
    keys in place already
ca: Ja hi ha les claus d'un altre programa
    (diferent del Drakbackup)

en: Other Graphical Desktops
ca: Altres escriptoris gràfics

en: Other Media
ca: Altres suports

en: Other OS (MacOS...)
ca: Un altre SO (MacOS...)

en: Other OS (SunOS...)
ca: Un altre SO (SunOS...)

en: Other OS (windows...)
ca: Un altre SO (Windows...)

en: Other ports
ca: Altres ports

en: Our full range of Linux solutions, as well as special offers on products and other "goodies," are available online on our e-store:
ca: Trobareu tot el conjunt de solucions Linux, així com ofertes especials en productes i altres avantatges, a la nostra botiga en línia:

en: Output
ca: Sortida

en: PCMCIA support is usually to support things like ethernet and
    modems in laptops.  It won't get started unless configured so it is safe to have
    it installed on machines that don't need it.
ca: El suport PCMCIA serveix normalment per funcionar amb coses com ara l'ethernet
    i els mòdems en portàtils. No s'iniciarà tret que es configuri, de manera
    que no hi ha problema per instal·lar-lo en ordinadors que no el necessiten.

en: PCMCIA support no longer exists for 2.2 kernels. Please use a 2.4 kernel.
ca: El suport per a PCMCIA ja no existeix en els nuclis 2.2. Utilitzeu un nucli 2.4.

en: PDQ only supports local printers, remote LPD printers, and Socket/TCP printers.
ca: PDQ només funciona amb impressores locals, impressores LPD remotes, i impressores de Socket/TCP.

en: PLL setting:
ca: Configuració del PLL:

en: POP and IMAP Server
ca: Servidor POP i IMAP

en: Package Group Selection
ca: Selecció del grup de paquets

en: Package selection
ca: Selecció de paquets

en: Package:
ca: Paquet:

en: Panama
ca: Panamà

en: Papua New Guinea
ca: Papua Nova Guinea

en: Paraguay
ca: Paraguai

en: Parameters
ca: Paràmetres

en: Paranoid
ca: Paranoic

en: Partition booted by default
        (for MS-DOS boot, not for lilo)
ca: Partició arrencada per defecte
        (per a l'arrencada de l'MS-DOS, no per a LILO)

en: Partition table of drive %s is going to be written to disk!
ca: La taula de particions de la unitat %s s'escriurà al disc!

en: Partition table type: %s
ca: Tipus de taula de particions: %s

en: Partitioning failed: %s
ca: Ha fallat el particionament: %s

en: Password
ca: Contrasenya

en: Password (again)
ca: Contrasenya (un altre cop)

en: Password required
ca: La contrasenya és necessària

en: Passwords are now enabled, but use as a networked computer is still not recommended.
ca: Ara, la contrasenya està habilitada, però l'ús com a ordinador de xarxa segueix sense ser recomanable.

en: Path
ca: Camí

en: Path or Module required
ca: El camí o el mòdul són necessaris

en: Path selection
ca: Selecció del camí

en: Periodic Checks
ca: Comprovacions periòdiques

en: Permission denied transferring %s to %s
ca: S'ha denegat el permís per transferir %s a %s

en: Permission problem accessing CD.
ca: Hi ha hagut un problema de permisos en accedir al CD.

en: Permissions
ca: Permisos

en: Personal Finance
ca: Comptabilitat personal

en: Personal Information Management
ca: Gestió d'informació personal

en: Peru
ca: Perú

en: Philippines
ca: Filipines

en: Phone number
ca: Número de telèfon

en: Photo test page
ca: Pàgina de prova de fotografia

en: Pipe job into a command
ca: Redirecciona el treball cap a una ordre

en: Please Wait... Applying the configuration
ca: Espereu si us plau... s'està aplicant la configuració

en: Please be sure that the cron daemon is included in your services. 
    
    Note that currently all 'net' medias also use the hard drive.
ca: Si us plau assegureu-vos que el dimoni cron està inclòs en els serveis. 
    
    Noteu que ara mateix tots els suports de xarxa també fan servir el disc dur.

en: Please check all users that you want to include in your backup.
ca: Si us plau, escolliu tots els usuaris que voleu incloure en la còpia de seguretat.

en: Please check for multisession CD
ca: Marqueu aquesta opció si voleu un CD multisessió

en: Please check if you are using CDRW media
ca: Marqueu aquesta opció si feu servir un suport CDRW

en: Please check if you are using a DVDR device
ca: Marqueu aquesta opció si feu servir un dispositiu DVDR

en: Please check if you are using a DVDRAM device
ca: Marqueu aquesta opció si feu servir un dispositiu DVDRAM

en: Please check if you want to eject your tape after the backup.
ca: Marqueu aquesta opció si voleu expulsar la cinta en acabar.

en: Please check if you want to erase your RW media (1st Session)
ca: Marqueu aquesta opció si voleu esborrar el suport RW (1a sessió)

en: Please check if you want to erase your tape before the backup.
ca: Marqueu aquesta opció si voleu esborrar la cinta abans de fer la còpia de seguretat.

en: Please check if you want to use the non-rewinding device.
ca: Marqueu aquesta opció si voleu emprar el dispositiu no rebobinable.

en: Please choose a language to use.
ca: Si us plau, trieu un idioma per utilitzar.

en: Please choose for each step whether it will replay like your install, or it will be manual
ca: Si us plau, escolliu per cada pas si es repetirà la vostra instal·lació o si serà manual

en: Please choose load or save package selection on floppy.
    The format is the same as auto_install generated floppies.
ca: Si us plau, carregueu o deseu la selecció de paquets en el disquet.
    El format és el mateix que en els disquets generats d'instal·lació automàtica.

en: Please choose the
    media for backup.
ca: Si us plau, trieu el
    suport per a la còpia.

en: Please choose the desired security level
ca: Escolliu el nivell de seguretat desitjat

en: Please choose the first number of the 10-range you wish to edit,
    or just hit Enter to proceed.
    Your choice?
ca: Si us plau, escolliu el primer número del rang 10 que voleu editar,
    o premeu Retorn per continuar.
    Què trieu?

en: Please choose the port that your printer is connected to or enter a device name/file name in the input line
ca: Escolliu el port al qual està connectada la impressora o escriviu el nom de dispositiu/nom de fitxer en la línia d'entrada

en: Please choose the port that your printer is connected to.
ca: Si us plau, seleccioneu el port al qual teniu connectada la impressora.

en: Please choose the time 
    interval between each backup
ca: Si us plau, escolliu l'interval 
    de temps entre cada còpia de seguretat

en: Please choose what network adapter will be connected to your Local Area Network.
ca: Si us plau, escolliu l'adaptador de xarxa que es connectarà a la vostra xarxa d'àrea local.

en: Please choose what you want to backup
ca: Si us plau, escolliu de què voleu fer la còpia de seguretat

en: Please choose where you want to backup
ca: Si us plau, escolliu on voleu fer la còpia de seguretat

en: Please choose which network adapter you want to use to connect to Internet.
ca: Si us plau, seleccioneu quin adaptador de xarxa voleu utilitzar per
    connectar-vos a Internet.

en: Please choose which serial port your modem is connected to.
ca: Si us plau, seleccioneu el port sèrie al qual teniu connectat el mòdem.

en: Please choose which serial port your mouse is connected to.
ca: Si us plau, seleccioneu el port sèrie a què està connectat el ratolí.

en: Please choose your CD/DVD device
    (Press Enter to propogate settings to other fields.
    This field isn't necessary, only a tool to fill in the form.)
ca: Seleccioneu el vostre dispositiu de CD/DVD
    (Premeu Retorn perquè aquestes opcions es propaguin a d'altres camps.
    Aquest camp no és necessari, només és una eina per omplir el formulari.)

en: Please choose your CD/DVD media size (Mb)
ca: Si us plau, escolliu l'espai disponible en el CD/DVD (en MB)

en: Please choose your keyboard layout.
ca: Si us plau, seleccioneu la disposició del vostre teclat.

en: Please choose your mouse type.
ca: Si us plau, seleccioneu el tipus del vostre ratolí.

en: Please choose your type of mouse.
ca: Si us plau, seleccioneu el tipus del vostre ratolí.

en: Please click on a partition
ca: Si us plau, feu clic a una partició

en: Please enter the IP configuration for this machine.
    Each item should be entered as an IP address in dotted-decimal
    notation (for example, 1.2.3.4).
ca: Si us plau, introduïu la configuració IP d'aquest ordinador.
    S'ha d'introduir cada element com una adreça IP en notació decimal amb
    punts (per exemple, 1.2.3.4).

en: Please enter the WebDAV server URL
ca: Si us plau introduïu l'URL del servidor WebDAV

en: Please enter the device name to use for backup
ca: Si us plau, introduïu el nom del dispositiu a utilitzar per fer la còpia

en: Please enter the directory (or module) to
     put the backup on this host.
ca: Si us plau, entreu el directori (o mòdul) d'aquest
    ordinador central on voleu desar la còpia de seguretat.

en: Please enter the directory to save to:
ca: Introduïu el directori on desar la còpia de seguretat:

en: Please enter the directory to save:
ca: Si us plau, introduïu el directori on voleu desar-ho:

en: Please enter the directory where backups are stored
ca: Si us plau, entreu el directori on es guarden les còpies de seguretat

en: Please enter the host name or IP.
ca: Si us plau, introduïu el nom de l'ordinador o la IP.

en: Please enter the maximum size
     allowed for Drakbackup
ca: Si us plau, especifiqueu la mida màxima
     permesa per a Drakbackup

en: Please enter your CD Writer device name
     ex: 0,1,0
ca: Si us plau, entreu el nom de dispositiu de l'enregistradora de CD
     ex: 0,1,0

en: Please enter your email address below
ca: Si us plau, entreu la vostra adreça electrònica

en: Please enter your host name if you know it.
    Some DHCP servers require the hostname to work.
    Your host name should be a fully-qualified host name,
    such as ``mybox.mylab.myco.com''.
ca: Si us plau, introduïu el nom del vostre servidor central, si el sabeu.
    Alguns servidors DHCP necessiten que el nom de l'ordinador central sigui operatiu.
    El nom ha de ser complet,
    com ara "mybox.mylab.myco.com".

en: Please enter your host name.
    Your host name should be a fully-qualified host name,
    such as ``mybox.mylab.myco.com''.
    You may also enter the IP address of the gateway if you have one.
ca: Si us plau, introduïu el nom del vostre ordinador central.
    Aquest nom ha de ser complet, com ara "mybox.mylab.myco.com".
    També podeu introduir l'adreça IP de la passarel·la, si en teniu una.

en: Please enter your login
ca: Si us plau, introduïu la vostra identificació (login)

en: Please enter your password
ca: Si us plau, introduïu la contrasenya

en: Please enter your username, password and domain name to access this host.
ca: Introduïu el vostre nom d'usuari, la contrasenya i el nom de domini per accedir a aquesta màquina.

en: Please fill or check the field below
ca: Si us plau, ompliu o marqueu el camp inferior

en: Please give a user name
ca: Si us plau, introduïu un nom d'usuari

en: Please insert floppy disk:
ca: Si us plau, inseriu un disquet:

en: Please insert the Boot floppy used in drive %s
ca: Inseriu el disquet d'arrencada utilitzat a la unitat %s

en: Please insert the Installation Cd-Rom in your drive and press Ok when done.
    If you don't have it, press Cancel to avoid live upgrade.
ca: Si us plau, inseriu el CD-ROM d'instal·lació a la unitat i premeu 'D'acord'.
    Si no el teniu, premeu 'Cancel·la' per evitar l'actualització en directe.

en: Please insert the Update Modules floppy in drive %s
ca: Inseriu el disquet d'Actualització de Mòduls a la unitat %s

en: Please log out and then use Ctrl-Alt-BackSpace
ca: Si us plau, sortiu i utilitzeu Ctrl-Alt-tecla de retrocés

en: Please make a backup of your data first
ca: Si us plau, feu primer una còpia de seguretat de les vostres dades

en: Please relog into %s to activate the changes
ca: Si us plau, torneu a entrar a %s per activar els canvis

en: Please select data to backup...
ca: Seleccioneu les dades de les quals voleu fer la còpia...

en: Please select data to restore...
ca: Si us plau, seleccioneu les dades per restaurar...

en: Please select media for backup...
ca: Si us plau seleccioneu el suport per a la còpia...

en: Please select the correct port. For example, the "COM1" port under
    Windows is named "ttyS0" under GNU/Linux.
ca: Si us plau, seleccioneu el port correcte. Per exemple, el port "COM1" en
    Windows s'anomena "ttyS0" en GNU/Linux.

en: Please select the test pages you want to print.
    Note: the photo test page can take a rather long time to get printed and on laser printers with too low memory it can even not come out. In most cases it is enough to print the standard test page.
ca: Escolliu les pàgines de prova que voleu imprimir.
    Nota: la pàgina de prova de fotografia pot ser molt lenta d'imprimir i en impressores làser amb poca memòria podria no acabar d'imprimir-se. Normalment n'hi ha prou d'imprimir la pàgina de prova estàndard.

en: Please test the mouse
ca: Si us plau, comproveu el ratolí.

en: Please try again
ca: Si us plau, torneu-ho a intentar

en: Please uncheck or remove it on next time.
ca: Si us plau, desseleccioneu-ho o esborreu-ho la pròxima vegada.

en: Please wait
ca: Espereu si us plau

en: Please wait, preparing installation...
ca: Espereu si us plau, s'està preparant la instal·lació...

en: Please wait, setting security level...
ca: Espereu si us plau, s'està configurant el nivell de seguretat...

en: Please wait, setting security options...
ca: Espereu si us plau, s'estan configurant les opcions de seguretat...

en: Please,
    type in your tv norm and country
ca: Si us plau,
    entreu la vostra normativa de tv i el país

en: Please, choose your keyboard layout.
ca: Si us plau, seleccioneu la disposició del vostre teclat.

en: Plug'n Play
ca: Plug'n'Play

en: Plug'n Play probing failed. Please select the correct monitor
ca: L'exploració Plug'n'Play ha fallat. Especifiqueu un monitor

en: Poland
ca: Polònia

en: Polish
ca: Polonès

en: Polish (qwerty layout)
ca: Polonès (disposició qwerty)

en: Polish (qwertz layout)
ca: Polonès (disposició qwertz)

en: Poor
ca: Pobre

en: Portuguese
ca: Portuguès

en: Post Install
ca: Post-instal·lació

en: Post Uninstall
ca: Post-desinstal·lació

en: Post-install configuration
ca: Configuració posterior a la instal·lació

en: Postfix Mail Server
ca: Servidor de correu Postfix

en: Postfix is a Mail Transport Agent, which is the program that moves mail from one machine to another.
ca: El Postfix és un Agent de Transport de Correu, que és el programa que passa el correu d'un ordinador a un altre.

en: PostgreSQL or MySQL database server
ca: Servidor de bases de dades PostgreSQL o MySQL

en: Potential LAN address conflict found in current config of %s!
ca: S'ha trobat un conflicte potencial d'adreça LAN en la configuració actual de %s!

en: Precise RAM size if needed (found %d MB)
ca: Mida exacta de la RAM, si cal (s'han trobat %d MB)

en: Preference:
ca: Preferència:

en: Preparing bootloader...
ca: S'està preparant el carregador de l'arrencada...

en: Preparing installation
ca: S'està preparant la instal·lació

en: Preparing printer database...
ca: S'està preparant la base de dades d'impressores...

en: Press enter to boot the selected OS, 'e' to edit the
ca: Premeu Retorn per arrencar el SO seleccionat, 'e' per editar les

en: Preview
ca: Vista prèvia

en: Previous
ca: Anterior

en: Print
ca: Imprimeix

en: Print Queue Name
ca: Nom de la cua d'impressió

en: Print option list
ca: Imprimeix la llista d'opcions

en: Print test pages
ca: Imprimeix la(es) pàgina(es) de prova

en: Printer
ca: Impressora

en: Printer "%s" on SMB/Windows server "%s"
ca: Impressora "%s" en servidor SMB/Windows "%s"

en: Printer "%s" on server "%s"
ca: Impressora "%s" en el servidor "%s"

en: Printer %s
    What do you want to modify on this printer?
ca: Impressora %s
    Quines modificacions voleu fer en aquesta impressora?

en: Printer Device URI
ca: Dispositiu URI d'impressora

en: Printer Server
ca: Servidor de la impressora

en: Printer auto-detection
ca: Detecció automàtica d'impressores

en: Printer auto-detection (Local, TCP/Socket, and SMB printers)
ca: Detecció automàtica de la impressora (local, TCP/Socket i SMB)

en: Printer connection type
ca: Tipus de connexió de la impressora

en: Printer default settings
    
    You should make sure that the page size and the ink type/printing mode (if available) and also the hardware configuration of laser printers (memory, duplex unit, extra trays) are set correctly. Note that with a very high printout quality/resolution printing can get substantially slower.
ca: Paràmetres predeterminats de la impressora
    
    Us hauríeu d'assegurar que la mida de pàgina, el tipus de tinta i el mode d'impressió (si estan disponibles) i també la configuració del maquinari de les impressores làser (memòria, unitat dúplex, safates extra) són correctes. Cal remarcar que amb una qualitat d'impressió o una resolució molt altes la impressió pot ser molt lenta.

en: Printer host name or IP
ca: Nom o IP de l'ordinador central de la impressora

en: Printer host name or IP missing!
ca: Falta el nom o la IP de l'ordinador central de la impressora!

en: Printer manufacturer, model
ca: Fabricant de la impressora, model

en: Printer manufacturer, model, driver
ca: Fabricant de la impressora, model, controlador

en: Printer model selection
ca: Selecció del model d'impressora

en: Printer name, description, location
ca: Nom de la impressora, descripció, ubicació

en: Printer on NetWare server
ca: Impressora en servidor NetWare

en: Printer on SMB/Windows 95/98/NT server
ca: Impressora en servidor SMB/Windows 95/98/NT

en: Printer on remote CUPS server
ca: Impressora en servidor CUPS remot

en: Printer on remote lpd server
ca: Impressora en servidor lpd remot

en: Printer options
ca: Opcions de la impressora

en: Printerdrake has compared the model name resulting from the printer auto-detection with the models listed in its printer database to find the best match. This choice can be wrong, especially when your printer is not listed at all in the database. So check whether the choice is correct and click "The model is correct" if so and if not, click "Select model manually" so that you can choose your printer model manually on the next screen.
    
    For your printer Printerdrake has found:
    
    %s
ca: Printerdrake ha comparat el nom del model resultant de la detecció automàtica d'impressores amb els models llistats en la seva base de dades d'impressores per trobar el millor resultat. L'elecció pot ser dolenta, especialment si la vostra impressora no es troba a la base de dades. Per tant, mireu si l'elecció és correcta i feu clic a "El model és correcte" si ho és, o a "Selecciona el model manualment" per tal d'escollir manualment el model d'impressora en la pantalla següent.
    
    Per la vostra impressora el Printerdrake ha trobat:
    
    %s

en: Printing
ca: Impressió

en: Printing on the printer "%s"
ca: S'està imprimint en la impressora "%s"

en: Printing system:
ca: Sistema d'impressió:

en: Printing test page(s)...
ca: S'esta(n) imprimint la(es) pàgina(es) de prova...

en: Printing/Photo Card Access on "%s"
ca: S'està imprimint o llegint una targeta de fotos en "%s"

en: Printing/Scanning on "%s"
ca: S'està imprimint/escanejant en "%s"

en: Printing/Scanning/Photo Cards on "%s"
ca: S'està imprimint/escanejant/llegint targetes de fotos en "%s"

en: Problems installing package %s
ca: Hi ha hagut problemes en instal·lar el paquet %s

en: Problems occured during configuration.
    Test your connection via net_monitor or mcc. If your connection doesn't work, you might want to relaunch the configuration.
ca: Hi ha hagut problemes durant la configuració.
    Proveu la connexió via net_monitor o mcc. Si la connexió no funciona correctament, torneu a executar la configuració.

en: Profile to delete:
ca: Perfil a suprimir:

en: Profile:
ca: Perfil:

en: Programs to manage your finances, such as gnucash
ca: Programes per gestionar els vostres comptes, com ara el gnucash

en: ProgressBar color selection
ca: Selecció del color de la barra de progrés

en: Property
ca: Propietat

en: Protocol for the rest of the world
ca: Protocol per a la resta del món

en: Protocol for the rest of the world
    No D-Channel (leased lines)
ca: Protocol per a la resta del món
    Cap canal D (línies punt a punt)

en: Provider dns 1 (optional)
ca: DNS 1 del proveïdor (opcional)

en: Provider dns 2 (optional)
ca: DNS 2 del proveïdor (opcional)

en: Provider name (ex provider.net)
ca: Nom del proveïdor (p.ex. proveidor.net)

en: Provider phone number
ca: Número de telèfon del proveïdor

en: Proxies configuration
ca: Configuració dels servidors intermediaris (proxies)

en: Proxy should be http://...
ca: El servidor intermediari ha de ser http://...

en: Push multimedia to its limits!
ca: Porteu el multimèdia fins al límit!

en: Quit
ca: Surt

en: Quit without saving
ca: Surt sense desar

en: Quit without writing the partition table?
ca: Voleu sortir sense escriure la taula de particions?

en: RAID-disks %s
ca: Discs RAID %s

en: Radio support:
ca: Permet l'ús de la ràdio:

en: Raw printer
ca: Impressora en cru (raw)

en: Raw printer (No driver)
ca: Impressora en cru (raw) (Cap controlador)

en: Re-configure interface and DHCP server
ca: Torna a configurar la interfície i el servidor DHCP

en: Re-submit
ca: Torna a enviar

en: Read carefully!
ca: Llegiu-ho atentament!

en: Read-only
ca: Només lectura

en: Read-write
ca: Lectura-escriptura

en: Reading printer data...
ca: S'estan llegint dades de la impressora...

en: Reading printer database...
ca: S'està llegint la base de dades d'impressores...

en: Real name
ca: Nom real

en: Refresh printer list (to display all available remote CUPS printers)
ca: Refresca la llista d'impressores (per veure totes les impressores CUPS remotes disponibles)

en: Refreshing printer data...
ca: S'estan refrescant les dades de les impressores...

en: Refuse
ca: Rebutja

en: Relaunch 'lilo'
ca: Torna a executar 'lilo'

en: Release:
ca: Llançament:

en: Reload partition table
ca: Torna a carregar la taula de particions

en: Remember this password
ca: Recorda aquesta contrasenya

en: Remote Administration
ca: Administració remota

en: Remote CUPS server
ca: Servidor CUPS remot

en: Remote Control
ca: Control Remot

en: Remote Printers
ca: Impressores remotes

en: Remote host name
ca: Nom de l'ordinador central remot

en: Remote host name missing!
ca: Falta el nom de l'ordinador central remot!

en: Remote lpd Printer Options
ca: Opcions de la impressora lpd remota

en: Remote printer
ca: Impressora remota

en: Remote printer name
ca: Nom de la impressora remota

en: Remote printer name missing!
ca: Falta el nom de la impressora remota!

en: Removable media automounting
ca: Muntatge automàtic dels dispositius extraïbles

en: Remove List
ca: Esborra la llista

en: Remove Selected
ca: Elimina la selecció

en: Remove Windows(TM)
ca: Elimina el Windows(TM)

en: Remove a module
ca: Elimina un mòdul

en: Remove fonts on your system
ca: Esborra fonts del sistema

en: Remove from LVM
ca: Elimina de l'LVM

en: Remove from RAID
ca: Elimina del RAID

en: Remove printer
ca: Suprimeix la impressora

en: Remove the last item
ca: Esborra l'últim element

en: Remove the logical volumes first
ca: Elimineu primer els volums lògics

en: Remove the loopback file?
ca: Voleu suprimir el fitxer de loopback?

en: Remove this printer from Star Office/OpenOffice.org/GIMP
ca: Suprimeix aquesta impressora de Star Office/OpenOffice.org/GIMP

en: Remove user directories before restore.
ca: Esborra els directoris d'usuari abans de restaurar.

en: Removing %s
ca: S'està esborrant %s

en: Removing old printer "%s"...
ca: S'està suprimint la impressora antiga "%s"...

en: Removing printer "%s"...
ca: S'està suprimint la impressora "%s"...

en: Removing printer from Star Office/OpenOffice.org/GIMP
ca: S'està suprimint la impressora d'Star Office/OpenOffice.org/GIMP

en: Replay
ca: Repeteix

en: Report
ca: Informa

en: Rescue partition table
ca: Recupera la taula de particions

en: Reselect correct fonts
ca: Torna a seleccionar les fonts correctes

en: Resize
ca: Canvia la mida

en: Resizing
ca: S'està canviant la mida

en: Resizing Windows partition
ca: S'està redimensionant la partició de Windows

en: Resolution
ca: Resolució

en: Resolution: %s
ca: Resolució: %s

en: Resolutions
ca: Resolucions

en: Restart XFS
ca: Reinicia l'XFS

en: Restarting printing system...
ca: S'està reiniciant el sistema d'impressió...

en: Restore
ca: Restaura

en: Restore Failed...
ca: La restauració ha fallat...

en: Restore From CD
ca: Restaura des de CD

en: Restore From Catalog
ca: Restaura des de catàleg

en: Restore From Tape
ca: Restaura des de cinta

en: Restore Other
ca: Restaura altres

en: Restore Progress
ca: Progrés de la restauració

en: Restore Selected
    Catalog Entry
ca: Restaura l'entrada
    del catàleg seleccionada

en: Restore Selected
    Files
ca: Restaura els fitxers
    seleccionats

en: Restore Users
ca: Restaura els usuaris

en: Restore Via Network
ca: Restaura a través de la xarxa

en: Restore Via Network Protocol: %s
ca: Restaura mitjançant el protocol de xarxa: %s

en: Restore all backups
ca: Restaura totes les còpies de seguretat

en: Restore from Hard Disk.
ca: Restaura des del disc dur.

en: Restore partition table
ca: Restaura la taula de particions

en: Restore system
ca: Restaura el sistema

en: Restoring from file %s failed: %s
ca: Ha fallat la restauració des del fitxer %s: %s

en: Restrict command line options
ca: Limita les opcions de la línia d'ordres

en: Right "Windows" key
ca: Tecla de "Windows" Dreta

en: Right Alt key
ca: Tecla d'Alternativa Gràfica

en: Romanian (qwerty)
ca: Romanès (qwerty)

en: Romanian (qwertz)
ca: Romanès (qwertz)

en: Root
ca: Arrel

en: Root partition size in MB:
ca: Mida de la partició arrel en MB:

en: Run "sndconfig" after installation to configure your sound card
ca: Executeu "sndconfig" després de la instal·lació per configurar la targeta de so

en: Run config tool
ca: Executa l'eina de configuració

en: Running "%s" ...
ca: S'està executant "%s"...

en: Runs commands scheduled by the at command at the time specified when
    at was run, and runs batch commands when the load average is low enough.
ca: Executa les ordres programades per l'ordre 'at' a l'hora que es va
    especificar en executar 'at', i executa les ordres automàtiques quan la
    mitjana de càrrega és prou baixa.

en: Russian
ca: Rus

en: Russian (Yawerty)
ca: Rus (Yawerty)

en: SECURITY WARNING!
ca: AVÍS DE SEGURETAT!

en: SILO Installation
ca: Instal·lació del SILO

en: SMB (Windows 9x/NT) Printer Options
ca: Opcions de la impressora SMB (Windows 9x/NT)

en: SMB server IP
ca: IP del servidor SMB

en: SMB server host
ca: Ordinador central del servidor SMB

en: SSH Server
ca: Servidor SSH

en: Saint Kitts and Nevis
ca: Saint Christopher i Nevis

en: Saint Pierre and Miquelon
ca: Saint Pierre i Miquelon

en: Saint Vincent and the Grenadines
ca: Saint Vincent i les Grenadines

en: Samba Server
ca: Servidor Samba

en: Samba share name missing!
ca: Falta el nom de compartició de Samba!

en: Sao Tome and Principe
ca: Sao Tome i Príncipe

en: Saudi Arabia
ca: Aràbia Saudita

en: Save
ca: Desa

en: Save as..
ca: Anomena i desa...

en: Save on floppy
ca: Desa al disquet

en: Save packages selection
ca: Desa la selecció de paquets

en: Save partition table
ca: Escriu la taula de particions

en: Save theme
ca: Desa el tema

en: Saves and restores system entropy pool for higher quality random
    number generation.
ca: Desa i recupera el generador d'entropia del sistema per a
    la generació de nombres aleatoris d'una qualitat més alta.

en: Scanning for TV channels
ca: S'estan cercant canals de TV

en: Scanning for TV channels in progress ...
ca: La cerca de canals de TV està en progrés...

en: Scanning network...
ca: S'està escanejant la xarxa...

en: Scanning partitions to find mount points
ca: S'estan explorant les particions per trobar els punts de muntatge

en: Scientific Workstation
ca: Estació de treball científica

en: Screenshots will be available after install in %s
ca: Les captures estaran disponibles després d'instal·lar a %s

en: Script-based
ca: Basat en script

en: Search for fonts in installed list
ca: Cerca les fonts en la llista de les instal·lades

en: Search installed fonts
ca: Cerca les fonts instal·lades

en: Search servers
ca: Cerca servidors

en: Second DNS Server (optional)
ca: Segon servidor DNS (opcional)

en: Second floppy drive
ca: Segona unitat de disquet

en: Security
ca: Seguretat

en: Security Administrator (login or email)
ca: Administrador de seguretat (login o email)

en: Security Administrator:
ca: Administrador de seguretat:

en: Security Alerts:
ca: Alarmes de seguretat:

en: Security Level:
ca: Nivell de seguretat:

en: Security level
ca: Nivell de seguretat

en: See hardware info
ca: Mira la informació del maquinari

en: Select Printer Connection
ca: Seleccioneu la connexió de la impressora

en: Select Printer Spooler
ca: Seleccioneu la cua d'impressió

en: Select another media to restore from
ca: Seleccioneu un altre suport des del qual restaurar

en: Select file
ca: Seleccioneu el fitxer

en: Select installation class
ca: Tipus d'instal·lació

en: Select model manually
ca: Selecciona el model manualment

en: Select the files or directories and click on 'Add'
ca: Seleccioneu els fitxers i directoris i feu clic a 'Afegeix'

en: Select the font file or directory and click on 'Add'
ca: Seleccioneu el fitxer o directori de fonts i feu clic a 'Afegeix'

en: Select the memory size of your graphics card
ca: Seleccioneu la mida de la memòria de la vostra targeta gràfica

en: Select user manually
ca: Seleccioneu l'usuari manualment

en: Select your provider.
    If it isn't listed, choose Unlisted.
ca: Seleccioneu el vostre proveïdor.
    Si no és a la llista, seleccioneu "No és a la llista"

en: Selected All
ca: Selecciona-ho tot

en: Selected size is larger than available space
ca: La mida seleccionada és superior a la disponible

en: Send mail report after each backup to:
ca: Envia un informe per correu electrònic després de cada còpia a:

en: Sending files...
ca: S'estan enviant els fitxers...

en: Serbian (cyrillic)
ca: Serbi (ciríl·lic)

en: Server
ca: Servidor

en: Server:
ca: Servidor:

en: Services
ca: Serveis

en: Services and deamons
ca: Serveis i dimonis

en: Services: %d activated for %d registered
ca: Serveis: %d activats per %d registrats

en: Set of tools for mail, news, web, file transfer, and chat
ca: Conjunt d'eines per al correu, notícies, web, transferència de fitxers i xat

en: Set of tools to read and send mail and news (pine, mutt, tin..) and to browse the Web
ca: Conjunt d'eines per llegir i enviar correu i notícies (pine, mutt, tin...) i per navegar pel Web

en: Set root password
ca: Estableix la contrasenya de root

en: Set this printer as the default
ca: Fes que aquesta sigui la impressora predeterminada

en: Set up your Windows server to make the printer available under the IPP protocol and set up printing from this machine with the "%s" connection type in Printerdrake.
ca: Configureu el vostre servidor Windows per tal que la impressora estigui disponible sota el protocol IPP i configureu la impressió en aquest ordinador amb el tipus de connexió "%s" en el Printerdrake.

en: Settings
ca: Paràmetres

en: Share name
ca: Nom de compartició

en: Show automatically selected packages
ca: Mostra automàticament els paquets seleccionats

en: Show current interface configuration
ca: Mostra la configuració actual de la interfície

en: Show only for the selected day
ca: Mostrar-ho només per al dia seleccionat

en: Singapore
ca: Singapur

en: Size
ca: Mida

en: Size in MB:
ca: Mida en MB:

en: Size: %d KB
ca: Mida: %d kB

en: Size: %s
ca: Mida: %s

en: Size: %s
ca: Mida: %s

en: Skip
ca: Omet

en: Slovakia
ca: Eslovàquia

en: Slovakian (QWERTY)
ca: Eslovac (QWERTY)

en: Slovakian (QWERTZ)
ca: Eslovac (QWERTZ)

en: Slovenia
ca: Eslovènia

en: Slovenian
ca: Eslovè

en: Software Manager
ca: Gestor de programari

en: Solomon Islands
ca: Illes Salomó

en: Somalia
ca: Somàlia

en: Some devices in the "%s" hardware class were removed:
ca: S'han suprimit alguns dispositius en la classe "%s" de maquinari:

en: Some devices were added:
ca: S'han afegit alguns dispositius:

en: Some hardware on your computer needs ``proprietary'' drivers to work.
    You can find some information about them at: %s
ca: Part del maquinari del vostre ordinador necessita controladors
    "registrats" per poder funcionar. Podeu trobar-ne informació a: %s

en: Some important packages didn't get installed properly.
    Either your cdrom drive or your cdrom is defective.
    Check the cdrom on an installed computer using "rpm -qpl Mandrake/RPMS/*.rpm"
ca: Alguns paquets importants no s'han instal·lat correctament.
    La vostra unitat de CD-ROM, o bé el CD-ROM, són defectuosos.
    Comproveu el CD-ROM en un ordinador instal·lat mitjançant "rpm -qpl Mandrake/RPMS/*.rpm"

en: Some steps are not completed.
    
    Do you really want to quit now?
ca: Alguns passos no s'han completat.
    
    Segur que voleu sortir ara?

en: Something went wrong! - Is mkisofs installed?
ca: Alguna cosa ha anat malament! Teniu instal·lat l'mkisofs?

en: Sorry, no floppy drive available
ca: No hi ha cap unitat de disquet disponible

en: Sorry, we support only 2.4 kernels.
ca: Només s'accepten nuclis de la sèrie 2.4.

en: Sound and video playing/editing programs
ca: Programes de reproducció/edició de so i vídeo

en: Sound card
ca: Targeta de so

en: Sound configuration
ca: Configuració de so

en: South Africa
ca: Sud-àfrica

en: Spain
ca: Espanya

en: Spanish
ca: Espanyol

en: Specify options
ca: Especifica les opcions

en: Splash selection
ca: Selecció de pantalla de presentació

en: Standalone Tools
ca: Eines autònomes

en: Standard
ca: Estàndard

en: Standard test page
ca: Pàgina de prova estàndard

en: Start
ca: Inicia

en: Start Server
ca: Inicia el servidor

en: Start at boot
ca: Inicia en l'arrencada

en: Start sector:
ca: Sector d'inici:

en: Start: sector %s
ca: Inici: sector %s

en: Started on boot
ca: Iniciat en l'arrencada

en: Starting network...
ca: S'està arrencant la xarxa...

en: Starting the printing system at boot time
ca: S'està iniciant el sistema d'impressió en arrencar l'ordinador

en: Starts the X Font Server (this is mandatory for XFree to run).
ca: Inicia l'X Font Server (això és necessari perquè l'XFree funcioni).

en: State
ca: Estat

en: Status:
ca: Estat:

en: Stop
ca: Atura

en: Stop Server
ca: Atura el servidor

en: Strategic partners
ca: Socis estratègics

en: Summary
ca: Resum

en: Sun - Mouse
ca: Ratolí de Sun

en: Support the OKI 4w and compatible winprinters.
ca: Funciona amb OKI 4w i winprinters compatibles.

en: Suppress Fonts Files
ca: Suprimeix els fitxers de fonts

en: Suppress Temporary Files
ca: Suprimeix els fitxers temporals

en: Suriname
ca: Surinam

en: Svalbard and Jan Mayen Islands
ca: Illes Svalbard i Jan Mayen

en: Swap
ca: Intercanvi

en: Swap partition size in MB:
ca: Mida de la partició d'intercanvi en MB:

en: Swaziland
ca: Swazilàndia

en: Sweden
ca: Suècia

en: Swedish
ca: Suec

en: Swiss (French layout)
ca: Suís (disposició francesa)

en: Swiss (German layout)
ca: Suís (disposició alemanya)

en: Switching from ext2 to ext3
ca: S'està canviant de ext2 a ext3

en: Switzerland
ca: Suïssa

en: Synchronization tool
ca: Eina de sincronització

en: Syslog is the facility by which many daemons use to log messages
    to various system log files.  It is a good idea to always run syslog.
ca: El syslog és el sistema que utilitzen molts dimonis per registrar
    missatges en diversos fitxers de registre del sistema. És aconsellable
    executar-lo sempre.

en: System
ca: Sistema

en: System Options
ca: Opcions de sistema

en: System mode
ca: Mode de sistema

en: TCP/Socket Printer Options
ca: Opcions de la impressora per a TCP/Socket

en: TV card
ca: Targeta de TV

en: TV norm:
ca: Normativa de TV:

en: Table
ca: Taula

en: Tajik keyboard
ca: Teclat tadjik

en: Tajikistan
ca: Tadjikistan

en: Tape
ca: Cinta

en: Terminal-based
ca: Basat en terminal

en: Test of the configuration
ca: Comprova la configuració

en: Test page(s) have been sent to the printer.
    It may take some time before the printer starts.
ca: La(es) pàgina(es) de prova s'ha(n) enviat a la impressora.
    Pot passar un cert temps abans no comenci la impressió.

en: Test page(s) have been sent to the printer.
    It may take some time before the printer starts.
    Printing status:
    %s
ca: La(es) pàgina(es) de prova s'ha(n) enviat a la impressora.
    Pot passar un cert temps abans no comenci la impressió.
    Estat de la impressió:
    %s

en: Test pages
ca: Pàgines de prova

en: Testing your connection...
ca: S'està comprovant la vostra connexió...

en: Thai keyboard
ca: Teclat tai

en: Thailand
ca: Tailàndia

en: Thank you for choosing Mandrake Linux 9.1
ca: Gràcies per triar Mandrake Linux 9.1

en: The %s is not supported by this version of Mandrake Linux.
ca: El %s no és compatible amb aquesta versió de Mandrake Linux.

en: The DHCP end range
ca: L'adreça final del rang del DHCP

en: The DHCP start range
ca: L'adreça inicial del rang del DHCP

en: The DNS Server IP
ca: IP del Servidor DNS

en: The DrakX Partitioning wizard found the following solutions:
ca: L'auxiliar de particionament del DrakX ha trobat les solucions següents:

en: The FAT resizer is unable to handle your partition, 
    the following error occured: %s
ca: El redimensionador de la FAT no pot gestionar la vostra partició. 
    S'ha produït l'error següent: %s

en: The K Desktop Environment, the basic graphical environment with a collection of accompanying tools
ca: L'entorn d'escriptori K (KDE), l'entorn gràfic bàsic que inclou diverses eines

en: The Local Network did not finish with `.0', bailing out.
ca: La xarxa local no finalitza amb '.0', ho deixem córrer.

en: The MandrakeSecurity range includes the Multi Network Firewall product (M.N.F.)
ca: L'abast de MandrakeSecurity inclou l'aplicació Multi Network Firewall (MNF), el tallafoc per a xarxes múltiples

en: The URL must begin with http:// or https://
ca: L'URL ha de començar per http:// o https://

en: The auto install can be fully automated if wanted,
    in that case it will take over the hard drive!!
    (this is meant for installing on another box).
    
    You may prefer to replay the installation.
ca: Si ho desitgeu, la instal·lació automàtica es pot
    automatitzar completament, però en aquest cas
    prendrà el control del disc dur!
    (Això està pensat per a la instal·lació en un altre ordinador.)
    
    Potser preferireu repetir la instal·lació.

en: The backup partition table has not the same size
    Still continue?
ca: La còpia de seguretat de la taula de particions no té la mateixa mida
    Voleu continuar igualment?

en: The change is done, but to be effective you must logout
ca: El canvi està fet, però perquè sigui efectiu heu de sortir de la sessió actual

en: The default lease (in seconds)
ca: Lísing per defecte (en segons)

en: The encryption keys do not match
ca: Les claus de xifratge no coincideixen

en: The floppy has been successfully generated.
    You may now replay your installation.
ca: El disquet s'ha creat correctament.
    Ara podeu repetir la vostra instal·lació.

en: The following packages are going to be installed
ca: Ara s'instal·laran els paquets següents

en: The following packages are going to be removed
ca: Ara s'eliminaran els paquets següents

en: The following packages will be removed to allow upgrading your system: %s
    
    
    Do you really want to remove these packages?
ca: Se suprimiran els següents paquets per poder actualitzar el sistema: %s
    
    
    Voleu realment suprimir aquests paquets?

en: The following printers are configured. Double-click on a printer to change its settings; to make it the default printer; or to view information about it.
ca: Les impressores següents estan configurades. Feu doble clic en una impressora per modificar-ne els paràmetres, per fer-la la impressora per defecte o per veure la informació de la impressora.

en: The following printers are configured. Double-click on a printer to change its settings; to make it the default printer; to view information about it; or to make a printer on a remote CUPS server available for Star Office/OpenOffice.org/GIMP.
ca: Les impressores següents estan configurades. Feu doble clic en una impressora per modificar-ne els paràmetres, per fer-la la impressora per defecte, per veure'n la informació o per fer que una impressora en un servidor remot CUPS estigui disponible per a Star Office/OpenOffice.org/GIMP.

en: The highlighted entry will be booted automatically in %d seconds.
ca: L'entrada ressaltada arrencara automaticament en %d segons.

en: The inkjet printer drivers provided by Lexmark only support local printers, no printers on remote machines or print server boxes. Please connect your printer to a local port or configure it on the machine where it is connected to.
ca: Els controladors per a la inkjet proporcionats per Lexmark només funcionen amb impressores locals, i no amb impressores en ordinadors remots o servidors d'impressió. Si us plau, connecteu la vostra impressora a un port local o configureu-la en l'ordinador on està connectada.

en: The internal domain name
ca: Nom intern de domini

en: The internet superserver daemon (commonly called inetd) starts a
    variety of other internet services as needed. It is responsible for starting
    many services, including telnet, ftp, rsh, and rlogin. Disabling inetd disables
    all of the services it is responsible for.
ca: El dimoni superservidor d'Internet (conegut normalment com 'inetd') inicia
    altres serveis d'Internet a mesura que es van necessitant. És el responsable
    d'iniciar molts serveis, incloent el telnet, l'ftp, l'rsh i l'rlogin. Si
    s'inhabilita l'inetd, s'inhabiliten tots els serveis de què és responsable.

en: The maximum lease (in seconds)
ca: Lísing màxim (en segons)

en: The model is correct
ca: El model és correcte

en: The most common way to connect with adsl is pppoe.
    Some connections use pptp, a few use dhcp.
    If you don't know, choose 'use pppoe'
ca: La manera més habitual de connectar amb ADSL és pppoe.
    Algunes connexions utilitzen pptp, unes poques utilitzen dhcp.
    Si no ho sabeu, escolliu 'utilitza pppoe'

en: The network access was not running and could not be started. Please check your configuration and your hardware. Then try to configure your remote printer again.
ca: L'accés a la xarxa no ha funcionat i no s'ha pogut iniciar. Comproveu la configuració i el maquinari. Després proveu de configurar la impressora remota una altra vegada.

en: The network configuration done during the installation cannot be started now. Please check whether the network is accessable after booting your system and correct the configuration using the Mandrake Control Center, section "Network & Internet"/"Connection", and afterwards set up the printer, also using the Mandrake Control Center, section "Hardware"/"Printer"
ca: La configuració de xarxa feta durant la instal·lació no s'ha pogut iniciar ara. Comproveu si la xarxa es torna accessible després de reiniciar el sistema i corregiu la configuració utilitzant el Centre de Control Mandrake, a la secció "Xarxa & Internet"/"Connexió", i després configureu la impressora, també usant el Centre de Control Mandrake, secció "Maquinari"/"Impressores"

en: The official MandrakeSoft store
ca: La botiga oficial de MandrakeSoft

en: The old "%s" driver is blacklisted.
    
    It has been reported to oops the kernel on unloading.
    
    The new "%s" driver'll only be used on next bootstrap.
ca: L'antic controlador "%s" ha estat desaprovat.
    
    S'ha vist que causa problemes al nucli en descarregar-se.
    
    El nou controlador "%s" només s'usarà en la següent arrencada.

en: The package %s is needed. Install it?
ca: Cal instal·lar el paquet %s. Voleu instal·lar-lo?

en: The package %s needs to be installed. Do you want to install it?
ca: Cal instal·lar el paquet %s. Voleu instal·lar-lo?

en: The passwords do not match
ca: Les contrasenyes no coincideixen

en: The per-user sharing uses the group "fileshare". 
    You can use userdrake to add a user to this group.
ca: La compartició per usuari utilitza el grup "fileshare".
    Podeu utilitzar userdrake per a afegir un usuari a aquest grup.

en: The port number should be an integer!
ca: El número de port ha de ser enter!

en: The portmapper manages RPC connections, which are used by
    protocols such as NFS and NIS. The portmap server must be running on machines
    which act as servers for protocols which make use of the RPC mechanism.
ca: El mapador de ports (portmapper) gestiona les connexions RPC, que s'usen per
    protocols com ara l'NFS i el NIS. El servidor portmap s'ha d'estar
    executant en ordinadors que actuen com a servidors per a protocols que
    utilitzen el mecanisme RPC.

en: The printer "%s" already exists,
    do you really want to overwrite its configuration?
ca: La impressora "%s" ja existeix,
    realment voleu sobreescriure la seva configuració?

en: The printer "%s" is set as the default printer now.
ca: La impressora "%s" és ara la impressora per defecte.

en: The printer "%s" was successfully added to Star Office/OpenOffice.org/GIMP.
ca: S'ha afegit correctament la impressora "%s" a Star Office/OpenOffice.org/GIMP.

en: The printer "%s" was successfully removed from Star Office/OpenOffice.org/GIMP.
ca: La impressora "%s" ha estat suprimida d'Star Office/OpenOffice.org/GIMP amb èxit.

en: The printing system (%s) will not be started automatically when the machine is booted.
    
    It is possible that the automatic starting was turned off by changing to a higher security level, because the printing system is a potential point for attacks.
    
    Do you want to have the automatic starting of the printing system turned on again?
ca: El sistema d'impressió (%s) no s'arrencarà automàticament quan l'ordinador s'iniciï.
    
    És possible que l'arrencada automàtica fos deshabilitada en canviar a un nivell de seguretat més alt, perquè el sistema d'impressió és un punt d'atac potencial.
    
    Voleu tornar a habilitar l'arrencada automàtica del sistema d'impressió?

en: The routed daemon allows for automatic IP router table updated via
    the RIP protocol. While RIP is widely used on small networks, more complex
    routing protocols are needed for complex networks.
ca: El dimoni 'routed' permet que la taula d'encaminadors IP automàtics
    s'actualitzi mitjançant el protocol RIP. Mentre que el RIP s'utilitza
    àmpliament en xarxes petites, les xarxes complexes necessiten protocols
    d'encaminament més complexos.

en: The rstat protocol allows users on a network to retrieve
    performance metrics for any machine on that network.
ca: El protocol rstat permet que els usuaris d'una xarxa recuperin
    mesures de rendiment de qualsevol ordinador de la mateixa.

en: The rusers protocol allows users on a network to identify who is
    logged in on other responding machines.
ca: El protocol rusers permet que els usuaris d'una xarxa identifiquin
    qui està connectat en altres ordinadors de la mateixa.

en: The rwho protocol lets remote users get a list of all of the users
    logged into a machine running the rwho daemon (similiar to finger).
ca: El protocol rwho permet que els usuaris remots obtinguin una llista
    de tots els usuaris que estan connectats a un ordinador que està
    executant el dimoni rwho (similar al finger).

en: The setup has already been done, and it's currently enabled.
ca: La configuració ja s'ha realitzat i ara està habilitada.

en: The setup has already been done, but it's currently disabled.
ca: La configuració ja s'ha realitzat, però ara està inhabilitada.

en: The setup of Internet Connection Sharing has already been done.
    It's currently enabled.
    
    What would you like to do?
ca: La configuració de la connexió compartida a Internet ja s'ha dut a terme.
    Ara està habilitada.
    
    Què voleu fer?

en: The success of MandrakeSoft is based upon the principle of Free Software. Your new operating system is the result of collaborative work on the part of the worldwide Linux Community
ca: L'èxit de MandrakeSoft es basa en els principis del Codi Font Obert. El vostre nou sistema operatiu és el resultat del treball en col·laboració de la Comunitat Linux de tot el món

en: The training program has been created to respond to the needs of both end users and experts (Network and System administrators)
ca: El programa d'aprenentatge s'ha creat per respondre a la demanda tant d'usuaris com d'experts (administradors de xarxa i de sistemes)

en: The two critical parameters are the vertical refresh rate, which is the rate
    at which the whole screen is refreshed, and most importantly the horizontal
    sync rate, which is the rate at which scanlines are displayed.
    
    It is VERY IMPORTANT that you do not specify a monitor type with a sync range
    that is beyond the capabilities of your monitor: you may damage your monitor.
     If in doubt, choose a conservative setting.
ca: Els dos paràmetres més importants son la velocitat de refresc vertical, que
    és la velocitat a què es refresca tota la pantalla, i el més important, la
    velocitat de sincronització horitzontal, que és la velocitat a què es
    visualitzen les línies d'exploració.
    
    És MOLT IMPORTANT que no especifiqueu un tipus de monitor amb un rang
    de sincronització superior a les possibilitats del vostre monitor, perquè
    el podríeu fer malbé.
    En cas de dubte, sigueu conservador amb aquest paràmetre.

en: The user name is too long
ca: El nom d'usuari és massa llarg

en: The user name must contain only lower cased letters, numbers, `-' and `_'
ca: El nom d'usuari només pot contenir lletres en minúscula, números, '-' i '_'

en: Theme installation failed!
ca: La instal·lació dels temes ha fallat!

en: Theme name
ca: Nom del tema

en: Themes
ca: Temes

en: There are already some restrictions, and more automatic checks are run every night.
ca: Hi ha ja algunes restriccions, i a la nit es fan més comprovacions automàtiques.

en: There are no printers found which are directly connected to your machine
ca: No s'ha trobat cap impressora connectada directament a l'ordinador

en: There is already a partition with mount point %s
ca: Ja hi ha una partició amb el punt de muntatge %s

en: There is no existing partition to use
ca: No hi ha cap partició que es pugui utilitzar

en: There is no medium or it is write-protected for device %s.
    Please insert one.
ca: No hi ha cap suport al dispositiu %s o està protegit contra escriptura.
    Si us plau, inseriu-ne un.

en: There is only one configured network adapter on your system:
    
    %s
    
    I am about to setup your Local Area Network with that adapter.
ca: Només teniu un adaptador de xarxa configurat al sistema:
    
    %s
    
    Ara es configurarà la vostra xarxa d'àrea local amb aquest adaptador.

en: There was an error installing packages:
ca: S'ha produït un error en instal·lar els paquets:

en: There was an error ordering packages:
ca: S'ha produït un error en ordenar els paquets:

en: There was an error while scanning for TV channels
ca: S'ha produït un error en cercar els canals de TV

en: There's no known OSS/ALSA alternative driver for your sound card (%s) which currently uses "%s"
ca: No hi ha cap controlador OSS/ALSA alternatiu conegut per a la vostra targeta de so (%s), que actualment fa servir "%s"

en: There's no known driver for your sound card (%s)
ca: No hi ha cap controlador conegut per a la vostra targeta de so (%s)

en: These commands you can also use in the "Printing command" field of the printing dialogs of many applications, but here do not supply the file name because the file to print is provided by the application.
ca: Podeu utilitzar aquestes ordres en el camp "Ordre d'impressió" dels diàlegs d'impressió de moltes aplicacions, però ara no heu de subministrar el fitxer perquè el fitxer per imprimir ja el proporciona l'aplicació.

en: These options can backup and restore all files in your /etc directory.
ca: Aquestes opcions poden fer còpia de seguretat i restaurar tots els fitxers del directory /etc.

en: This command you can also use in the "Printing command" field of the printing dialogs of many applications. But here do not supply the file name because the file to print is provided by the application.
ca: També podeu utilitzar aquesta ordre en el camp "Ordre d'impressió" dels diàlegs d'impressió de moltes aplicacions. Però ara no heu de subministrar el fitxer perquè el fitxer per imprimir ja el proporciona l'aplicació.

en: This directory should remain within the root filesystem
ca: Aquest directori s'ha de mantenir dins del sistema de fitxers arrel

en: This encryption key is too simple (must be at least %d characters long)
ca: Aquesta clau de xifratge és massa senzilla (ha de tenir com a mínim %d caràcters)

en: This firewall product includes network features that allow you to fulfill all your security needs
ca: Aquest tallafoc inclou les característiques de xarxa que us permetran satisfer tots els vostres requeriments de seguretat

en: This floppy is not FAT formatted
ca: Aquest disquet no està formatat amb FAT

en: This interface has not been configured yet.
    Launch the configuration wizard in the main window
ca: Aquesta interfície encara no s'ha configurat.
    Executeu l'auxiliar de configuració en la finestra principal

en: This is HardDrake, a Mandrake hardware configuration tool.
    Version:
ca: Aquest és el HardDrake, l'eina de configuració de maquinari de Mandrake.
    Versió:

en: This is a mandatory package, it can't be unselected
ca: Aquest paquet és obligatori; no es pot desseleccionar

en: This is similar to the previous level, but the system is entirely closed and security features are at their maximum.
ca: Aquest és similar al nivell anterior, però el sistema està completament tancat i les característiques de seguretat estan al màxim.

en: This is the standard security recommended for a computer that will be used to connect to the Internet as a client.
ca: Aquesta és la seguretat estàndard recomanada per a un ordinador que s'utilitzarà per connectar-se a Internet com a client. Ara hi ha comprovacions de seguretat.

en: This label is already used
ca: Aquesta etiqueta ja està en ús

en: This level is to be used with care. It makes your system more easy to use,
    but very sensitive. It must not be used for a machine connected to others
    or to the Internet. There is no password access.
ca: Aquest nivell s'ha d'utilitzar amb cura. Fa el vostre sistema molt més fàcil
    d'utilitzar, però també molt sensible: no s'ha d'utilitzar en un ordinador
    connectat a d'altres o a Internet. No cal contrasenya per accedir-hi.

en: This may take a moment to erase the media.
ca: Esborrar el suport pot trigar una estona.

en: This may take a moment to generate the keys.
ca: La generació de les claus pot trigar una estona.

en: This package loads the selected keyboard map as set in
    /etc/sysconfig/keyboard.  This can be selected using the kbdconfig utility.
    You should leave this enabled for most machines.
ca: Aquest paquet carrega el mapa de teclat seleccionat segons s'ha definit
    a /etc/sysconfig/keyboard. Es pot seleccionar mitjançant la utilitat
    kbdconfig.
    Per a la majoria d'ordinadors, s'ha de deixar habilitat.

en: This package must be upgraded.
    Are you sure you want to deselect it?
ca: Aquest paquet s'ha d'actualitzar.
    Esteu segur que voleu desseleccionar-lo?

en: This partition can't be used for loopback
ca: Aquesta partició no es pot utilitzar per al loopback

en: This partition is not resizeable
ca: No es pot canviar la mida d'aquesta partició

en: This password is too short (it must be at least %d characters long)
ca: Aquesta contrasenya és massa curta (ha de tenir com a mínim %d caràcters)

en: This password is too simple
ca: Aquesta contrasenya és massa senzilla

en: This product is available on MandrakeStore website
ca: Aquest producte es troba disponible al lloc web de MandrakeStore

en: This theme does not yet have a bootsplash in %s !
ca: Aquest tema encara no té cap pantalla de presentació de l'arrencada en %s!

en: This user name has already been added
ca: Aquest nom d'usuari ja s'ha afegit

en: This will take a few minutes.
ca: Això trigarà uns minuts.

en: Time remaining
ca: Temps restant

en: Timezone
ca: Fus horari

en: To activate the mouse,
ca: Per activar el ratolí,

en: To be able to print with your Lexmark inkjet and this configuration, you need the inkjet printer drivers provided by Lexmark (http://www.lexmark.com/). Click on the "Drivers" link. Then choose your model and afterwards "Linux" as operating system. The drivers come as RPM packages or shell scripts with interactive graphical installation. You do not need to do this configuration by the graphical frontends. Cancel directly after the license agreement. Then print printhead alignment pages with "lexmarkmaintain" and adjust the head alignment settings with this program.
ca: Per poder imprimir amb la Lexmark inkjet i amb aquesta configuració, necessiteu els controladors de la impressora inkjet proporcionats per Lexmark (http://www.lexmark.com/). Dins de la web de Lexmark, feu clic al botó "Controladors" i trieu la secció d'impressores. Aleshores escolliu el vostre model i després "Linux" com a sistema operatiu. Els controladors vénen en paquets RPM o en seqüències per a l'intèrpret d'ordres amb una instal·lació gràfica interactiva. No necessiteu fer aquesta configuració amb la interfície gràfica. Cancel·leu directament després de l'acord de llicència. Llavors imprimiu pàgines d'alineació dels capçals d'impressió amb l'ordre "lexmarkmaintain" i ajusteu l'alineació dels capçals amb aquest programa.

en: To get a list of the options available for the current printer click on the "Print option list" button.
ca: Per veure una llista de les opcions disponibles per a la impressora actual feu clic sobre el botó "Imprimeix la llista d'opcions".

en: To have more partitions, please delete one to be able to create an extended partition
ca: Si voleu tenir més particions, suprimiu-ne una per poder crear una partició ampliada

en: To know about the options available for the current printer read either the list shown below or click on the "Print option list" button.%s%s
ca: Per conèixer les opcions disponibles per a la impressora actual, llegiu la llista de sota o feu clic al botó "Imprimeix la llista d'opcions".%s%s

en: To print a file from the command line (terminal window) use the command "%s <file>" or "%s <file>".
ca: Per imprimir un fitxer des de la línia d'ordres (finestra de terminal) utilitzeu l'ordre "%s <fitxer>" o "%s <fitxer>".

en: To print a file from the command line (terminal window) use the command "%s <file>".
ca: Per imprimir un fitxer des de la línia d'ordres (finestra de terminal) useu l'ordre "%s <fitxer>".

en: To print a file from the command line (terminal window) you can either use the command "%s <file>" or a graphical printing tool: "xpp <file>" or "kprinter <file>". The graphical tools allow you to choose the printer and to modify the option settings easily.
ca: Per imprimir un fitxer des de la línia d'ordres (finestra de terminal) podeu utilitzar la comanda "%s <fitxer>" o una eina d'impressió gràfica: "xpp <fitxer>" o "kprinter <fitxer>". Les eines gràfiques us permeten escollir la impressora i modificar-ne els paràmetres fàcilment.

en: To print on a NetWare printer, you need to provide the NetWare print server name (Note! it may be different from its TCP/IP hostname!) as well as the print queue name for the printer you wish to access and any applicable user name and password.
ca: Per poder imprimir a una impressora NetWare, heu de proporcionar el nom del
    servidor d'impressió NetWare (tingueu en compte que pot ser diferent del nom
    TCP/IP del seu ordinador central), així com el nom de la cua d'impressió de
    la impressora a la qual voleu accedir i el nom d'usuari i contrasenya si són
    necessaris.

en: To print to a SMB printer, you need to provide the SMB host name (Note! It may be different from its TCP/IP hostname!) and possibly the IP address of the print server, as well as the share name for the printer you wish to access and any applicable user name, password, and workgroup information.
ca: Per poder imprimir a una impressora SMB, heu d'indicar el nom de
    l'ordinador central SMB (tingueu en compte que pot ser diferent del seu nom
    TCP/IP) i possiblement l'adreça IP del servidor d'impressió, així com el nom de compartició de la impressora a què voleu accedir i el nom d'usuari,
    contrasenya i informació de grup si són necessaris.

en: To print to a TCP or socket printer, you need to provide the host name or IP of the printer and optionally the port number (default is 9100). On HP JetDirect servers the port number is usually 9100, on other servers it can vary. See the manual of your hardware.
ca: Per imprimir a una impressora TCP o Socket, heu d'indicar el nom de xarxa o la IP de la impressora i, opcionalment, el número de port. En els servidors HP JetDirect el número del port normalment és el 9100, en els altres pot variar. Mireu el manual del vostre maquinari.

en: To share your own knowledge and help build Linux tools, join the discussion forums you'll find on our "Community" webpages
ca: Per compartir el vostre coneixement i ajudar a construir eines per a Linux, apunteu-vos als fòrums de discussió que trobareu a les nostres pàgines de la "Comunitat"

en: To use a remote lpd printer, you need to supply the hostname of the printer server and the printer name on that server.
ca: Per poder utilitzar una impressora lpd remota, cal que proporcioneu el nom de l'ordinador central que té el servidor de la impressora i el nom de la impressora en aquell servidor.

en: To use this saved packages selection, boot installation with ``linux defcfg=floppy''
ca: Per utilitzar aquesta selecció de paquets que heu desat, arrenqueu la instal·lació amb "linux defcfg=floppy"

en: Toggle between flat and group sorted
ca: Commuta entre pla i ordenat per grups

en: Toggle to expert mode
ca: Canvia al mode expert

en: Toggle to normal mode
ca: Canvia al mode normal

en: Tools for your Palm Pilot or your Visor
ca: Eines per al Palm Pilot o per al Visor

en: Tools to create and burn CD's
ca: Eines per crear i enregistrar CD

en: Tools to ease the configuration of your computer
ca: Eines per facilitar la configuració de l'ordinador

en: Total Progress
ca: Progrés total

en: Total progess
ca: Progrés total

en: Total size: %d / %d MB
ca: Mida total: %d / %d MB

en: Track network card id (useful for laptops)
ca: Fes el seguiment de l'identificador de la targeta de xarxa (d'utilitat per a portàtils)

en: Transfer
ca: Transfereix

en: Transfer printer configuration
ca: Configuració de la transferència de la impressió

en: Transfer successful
    You may want to verify you can login to the server with:
    
    ssh -i %s %s\@%s
    
    without being prompted for a password.
ca: La transferència s'ha completat amb èxit
    Comproveu que podeu entrar al servidor amb:
    
    ssh -i %s %s\@%s
    
    sense que se us demani una contrasenya.

en: Transferring %s...
ca: S'està transferint %s...

en: Transform your machine into a powerful Linux server with a few clicks of your mouse: Web server, mail, firewall, router, file and print server, ...
ca: Transformeu el vostre ordinador en un potent servidor Linux amb només uns quants clics del ratolí: servidor Web, correu electrònic, tallafoc, encaminador, servidor de fitxers i d'impressió...

en: Trinidad and Tobago
ca: Trinitat i Tobago

en: True Type fonts installation
ca: Instal·lació de les fonts True Type

en: True Type install done
ca: Instal·lació de True Type feta

en: Truly minimal install (especially no urpmi)
ca: Instal·lació realment mínima (especialment no urpmi)

en: Trying to rescue partition table
ca: S'està intentant recuperar la taula de particions

en: Tuner type:
ca: Tipus de sintonitzador:

en: Tunisia
ca: Tunísia

en: Turkey
ca: Turquia

en: Turkish (modern "Q" model)
ca: Turc (modern, model "Q")

en: Turkish (traditional "F" model)
ca: Turc (tradicional, model "F")

en: Turks and Caicos Islands
ca: Illes Turks i Caicos

en: Turn your machine into a reliable server
ca: Convertiu la vostra màquina en un servidor fiable

en: Type
ca: Tipus

en: Type of install
ca: Tipus d'instal·lació

en: Type:
ca: Tipus:

en: Type:
ca: Tipus:

en: UK keyboard
ca: Teclat Regne Unit

en: URL should begin with 'ftp:' or 'http:'
ca: L'URL ha de començar amb 'ftp:' o 'http:'

en: US keyboard
ca: Teclat Estats Units

en: US keyboard (international)
ca: Teclat Estats Units (internacional)

en: USA (broadcast)
ca: EUA (difusió)

en: USA (cable)
ca: EUA (cable)

en: USA (cable-hrc)
ca: EUA (cable-hrc)

en: Ukraine
ca: Ucraïna

en: Ukrainian
ca: Ucraïnès

en: Unable to fork: %s
ca: No es pot bifurcar: %s

en: Unable to properly close mkbootdisk: 
     %s 
     %s
ca: No es pot tancar l'mkbootdisk correctament: 
     %s 
     %s

en: Unable to start live upgrade !!!
ca: No es pot iniciar l'actualització en directe!!!

en: Under Devel ... please wait.
ca: Sota desenvolupament ... espereu si us plau.

en: Undo
ca: Desfés

en: Uninstall Fonts
ca: Desinstal·la fonts

en: United Arab Emirates
ca: Unió dels Emirats Àrabs

en: United Kingdom
ca: Regne Unit

en: United States
ca: Estats Units

en: United States Minor Outlying Islands
ca: Illes Perifèriques Menors dels EUA

en: Unknown Model
ca: Model desconegut

en: Unknown model
ca: Model desconegut

en: Unknown|CPH05X (bt878) [many vendors]
ca: Desconegut|CPH05X (bt878) [molts venedors]

en: Unknown|CPH06X (bt878) [many vendors]
ca: Desconegut|CPH06X (bt878) [molts venedors]

en: Unknown|Generic
ca: Desconegut|Genèric

en: Unkown driver
ca: Controlador desconegut

en: Unmount
ca: Desmunta

en: Unsafe
ca: No segur

en: Unselect fonts installed
ca: Desselecciona les fonts instal·lades

en: Unselected All
ca: Desselecciona-ho tot

en: Up
ca: Puja

en: Updating package selection
ca: S'està actualitzant la selecció de paquets

en: Uruguay
ca: Uruguai

en: Use CD/DVDROM to backup
ca: Utilitzar CD/DVDROM per fer la còpia de seguretat

en: Use Expect for SSH
ca: Usa Expect en l'SSH

en: Use Hard Disk to backup
ca: Usa el disc dur per fer la còpia de seguretat

en: Use Incremental Backups  (do not replace old backups)
ca: Usa les còpies de seguretat incrementals (no reemplacis les còpies antigues)

en: Use Xinerama extension
ca: Utilitza l'extensió Xinerama

en: Use ``%s'' instead
ca: Utilitzeu "%s" al seu lloc

en: Use ``Unmount'' first
ca: Utilitzeu primer "Unmount"

en: Use auto detection
ca: Utilitza la detecció automàtica

en: Use daemon
ca: Utilitza dimoni

en: Use existing partitions
ca: Utilitza les particions existents

en: Use fdisk
ca: Utilitza l'fdisk

en: Use for loopback
ca: Utilitza per a loopback

en: Use free space
ca: Utilitza l'espai lliure

en: Use group id for execution
ca: Usa l'identificador del grup (GID) per a l'execució

en: Use incremental backup  (do not replace old backups)
ca: Usa la còpia de seguretat incremental (no reemplacis les còpies antigues)

en: Use libsafe for servers
ca: Empra libsafe per als servidors

en: Use network connection to backup
ca: Empra la connexió de xarxa per fer la còpia de seguretat

en: Use owner id for execution
ca: Usa l'identificador del propietari (UID) per a l'execució

en: Use quota for backup files.
ca: Usa la quota de disc per als fitxers de còpia de seguretat.

en: Use tape to backup
ca: Utilitza una cinta per fer la còpia de seguretat

en: Use the %c and %c keys for selecting which entry is highlighted.
ca: Utilitzeu les tecles %c i %c per seleccionar quina entrada esta ressaltada.

en: Use the Windows partition for loopback
ca: Utilitza la particio Windows per al loopback

en: Use the free space on the Windows partition
ca: Utilitza l'espai lliure de la partició de Windows

en: Use the full power of the GNU gcc 3 compiler as well as the best Open Source development environments
ca: Useu tota la capacitat del compilador GNU gcc 3, així com els millors entorns de desenvolupament de codi font obert

en: Used for directory:
     only owner of directory or file in this directory can delete it
ca: Usat per al directori:
     només el propietari del directori o del fitxer en aquest directori poden suprimir-lo

en: User
ca: Usuari

en: User interfaces
ca: Interfícies d'usuari

en: User list to restore (only the most recent date per user is important)
ca: Llista d'usuaris per restaurar (només és important la data més recent per usuari)

en: User name
ca: Nom d'usuari

en: Username
ca: Nom d'usuari

en: Username required
ca: El nom d'usuari és necessari

en: Users
ca: Usuaris

en: Various
ca: Diversos

en: Vendor
ca: Venedor

en: Venezuela
ca: Veneçuela

en: Version: %s
ca: Versió: %s

en: Vertical refresh rate
ca: Velocitat de refresc vertical

en: Video mode
ca: Mode de vídeo

en: Video players and editors
ca: Reproductors i editors de vídeo

en: Vietnamese "numeric row" QWERTY
ca: Vietnamita "fila numèrica" QWERTY

en: View Backup Configuration.
ca: Visualitza la configuració de la còpia de seguretat

en: Virgin Islands (British)
ca: Illes Verge Britàniques

en: Virgin Islands (U.S.)
ca: Illes Verge Americanes

en: WARNING
ca: AVÍS

en: WARNING!
    
    DrakX will now resize your Windows partition. Be careful:
    this operation is dangerous. If you have not already done
    so, you should first exit the installation, run scandisk
    under Windows (and optionally run defrag), then restart the
    installation. You should also backup your data.
    When sure, press Ok.
ca: ATENCIÓ!
    
    Tot seguit, el DrakX canviarà la mida de la vostra partició de Windows. Aneu amb
    compte: aquesta operació és perillosa. Si encara no ho heu fet, sortiu de la
    instal·lació, executeu l'Scandisk sota Windows (i potser també el defrag) i
    torneu a començar la instal·lació. Feu també una còpia de seguretat de les
    vostres dades.
    Quan estigueu segur, premeu "D'acord".

en: WARNING: this device has been previously configured to connect to the Internet.
    Simply accept to keep this device configured.
    Modifying the fields below will override this configuration.
ca: ATENCIÓ: Aquest dispositiu ja es va configurar per connectar-se a Internet.
    Només cal que accepteu per mantenir-lo configurat.
    Si modifiqueu els camps inferiors, sobreescriureu aquesta configuració.

en: Wait please
ca: Espereu si us plau

en: Want to know more about the Open Source community?
ca: Voleu saber més coses de la comunitat del Codi Font Obert?

en: Warning
ca: Advertència

en: Warning! An existing firewalling configuration has been detected. You may need some manual fixes after installation.
ca: Atenció! S'ha detectat una configuració existent del tallafoc. Potser us caldrà fer algun ajustament manual després de la instal·lació.

en: Warning, another Internet connection has been detected, maybe using your network
ca: Avís: s'ha detectat una altra connexió a Internet, podria estar utilitzant la vostra xarxa

en: Warning, the network adapter (%s) is already configured.
    
    Do you want an automatic re-configuration?
    
    You can do it manually but you need to know what you're doing.
ca: Avís: l'adaptador de xarxa (%s) ja està configurat.
    
    Voleu fer una reconfiguració automàtica?
    
    Ho podeu fer manualment però heu de saber què feu.

en: Warning: testing this graphic card may freeze your computer
ca: Avís: la comprovació d'aquesta targeta gràfica pot penjar-vos l'ordinador

en: We are now going to configure the %s connection.
ca: Ara es configurarà la connexió %s.

en: Web Server
ca: Servidor Web

en: WebDAV is a protocol that allows you to mount a web server's directory
    locally, and treat it like a local filesystem (provided the web server is
    configured as a WebDAV server). If you would like to add WebDAV mount
    points, select "New".
ca: WebDAV és un protocol que permet muntar un directori d'un servidor web
    localment, i tractar-lo com si fos un sistema de fitxers local (amb el benentès
    que el servidor web està configurat com a servidor WebDAV). Si voleu afegir
    punts de muntatge WebDAV, seleccioneu "Nou".

en: WebDAV remote site already in sync!
ca: El lloc remot WebDAV ja està sincronitzat!

en: WebDAV transfer failed!
ca: La transferència WebDAV ha fallat!

en: Webmin Service
ca: Servei Webmin

en: Welcome To Crackers
ca: Benvinguts, crackers

en: Welcome to %s
ca: Benvingut a %s

en: Welcome to %s the operating system chooser!
    
    Choose an operating system from the list above or
    wait %d seconds for default boot.
ca: Benvingut al %s, el selector de sistema operatiu!
    
    Trieu un sistema operatiu de la lista superior, o espereu
    %d segons per arrencar en el sistema operatiu predeterminat.

en: Welcome to GRUB the operating system chooser!
ca: Benvingut al GRUB, el selector de sistema operatiu!

en: Welcome to The Network Configuration Wizard.
    
    We are about to configure your internet/network connection.
    If you don't want to use the auto detection, deselect the checkbox.
ca: Benvingut a l'auxiliar de configuració de xarxa
    
    Ara es configurarà la connexió a Internet/xarxa.
    Si no voleu utilitzar la detecció automàtica, desactiveu el quadre de verificació.

en: Welcome to the Internet Connection Sharing utility!
    
    %s
    
    Click on Configure to launch the setup wizard.
ca: Benvingut a la utilitat de compartició de la connexió a Internet!
    
    %s
    
    Feu clic a 'Configura' per executar l'auxiliar de configuració.

en: Welcome to the Open Source world
ca: Benvingut al món del Codi Font Obert

en: Welcome to the mail configuration utility.
    
    Here, you'll be able to set up the alert system.
ca: Benvingut a la utilitat de configuració del correu.
    
    Aquí podreu configurar el sistema d'alerta.

en: West Europe
ca: Europa de l'Oest

en: Western Sahara
ca: Sàhara Occidental

en: What
ca: Què

en: What kind is your ISDN connection?
ca: Quin tipus de connexió XDSI teniu?

en: What kind of card do you have?
ca: Quin tipus de targeta teniu?

en: What norm is your TV using?
ca: Quina norma segueix el vostre televisor?

en: What type of partitioning?
ca: Quin tipus de particionament voleu?

en: Wheel
ca: Rodeta

en: When
ca: Quan

en: Where
ca: On

en: Where do you want to install the bootloader?
ca: On voleu instal·lar el carregador de l'arrencada?

en: Where do you want to mount %s?
ca: On voleu muntar %s?

en: Where do you want to mount device %s?
ca: On voleu muntar el dispositiu %s?

en: Whether you choose to teach yourself online or via our network of training partners, the Linux-Campus catalogue prepares you for the acknowledged LPI certification program (worldwide professional technical certification)
ca: Tant si trieu aprendre en línia o mitjançant la xarxa d'aprenentatge dels nostres socis, el catàleg Linux-Campus us prepara per al reconegut programa de certificació LPI (certificació tècnica i professional a tot el món)

en: Which %s driver should I try?
ca: Quin controlador de %s he de provar?

en: Which ISDN configuration do you prefer?
    
    * The Old configuration uses isdn4net. It contains powerful
      tools, but is tricky to configure, and not standard.
    
    * The New configuration is easier to understand, more
      standard, but with less tools.
    
    We recommand the light configuration.
ca: Quina configuració XDSI preferiu?
    
    * La configuració antiga usa isdn4net. Conté eines molt
      potents, però és difícil de configurar, i no és estàndard.
    
    * La nova configuració és més fàcil d'entendre, més
      estàndard, però té menys eines.
    
    Nosaltres recomanen la nova configuració senzilla (isdn-light).

en: Which configuration of XFree do you want to have?
ca: Quina configuració de l'XFree voleu tenir?

en: Which dhcp client do you want to use?
    Default is dhcp-client.
ca: Quin client dhcp voleu utilitzar?
    El predeterminat és dhcp-client

en: Which disk do you want to move it to?
ca: A quin disc ho voleu moure?

en: Which filesystem do you want?
ca: Quin sistema de fitxers voleu?

en: Which is your timezone?
ca: En quina zona horària us trobeu?

en: Which partition do you want to resize?
ca: A quina partició voleu canviar-li la mida?

en: Which partition do you want to use for Linux4Win?
ca: Quina partició voleu utilitzar per al Linux4Win?

en: Which printer model do you have?
ca: Quin és el model de la vostra impressora?

en: Which printing system (spooler) do you want to use?
ca: Quin sistema d'impressió (cua) voleu utilitzar?

en: Which protocol do you want to use?
ca: Quin protocol voleu utilitzar?

en: Which sector do you want to move it to?
ca: A quin sector ho voleu moure?

en: Which services would you like to allow the Internet to connect to?
ca: A quins serveis voleu permetre la connexió des d'Internet?

en: Which size do you want to keep for Windows on
ca: Quina mida voleu deixar per a la partició de Windows?

en: Which type of entry do you want to add?
ca: Quin tipus d'entrada voleu afegir?

en: Which username
ca: Quin nom d'usuari?

en: Windows Domain
ca: Domini de Windows

en: Windows Migration tool
ca: Eina de migració des de Windows

en: With X
ca: Amb X

en: With basic documentation (recommended!)
ca: Amb la documentació bàsica (recomanat!)

en: With this option you will be able to restore any version
     of your /etc directory.
ca: Amb aquesta opció podreu restaurar qualsevol versió
     del directori /etc.

en: With this security level, the use of this system as a server becomes possible.
    The security is now high enough to use the system as a server which can accept
    connections from many clients. Note: if your machine is only a client on the Internet, you should choose a lower level.
ca: Amb aquest nivell de seguretat, la utilització d'aquest sistema com a servidor esdevé possible.
    La seguretat és ara prou alta com per utilitzar el sistema com a servidor
    que accepti connexions de molts clients. Nota: si la vostra màquina és només un client d'Internet, seria millor escollir un nivell més baix.

en: Wizard
ca: Auxiliar

en: Wizard Configuration
ca: Auxiliar de configuració

en: Wizard...
ca: Auxiliar...

en: Workgroup
ca: Grup de treball

en: Workstation
ca: Estació de treball

en: Would you like to allow users to share some of their directories?
    Allowing this will permit users to simply click on "Share" in konqueror and nautilus.
    
    "Custom" permit a per-user granularity.
ca: Voleu permetre als usuaris compartir alguns dels seus directoris?
    Fer això permetrà al usuaris fer un simple clic a "Comparteix" en el konqueror i el nautilus.
    
    "Personalitzat" permet configurar cada usuari per separat.

en: Write %s
ca: Escriu %s

en: Write Config
ca: Escriu la configuració

en: X server
ca: Servidor X

en: XFree %s with 3D hardware acceleration
ca: Xfree %s amb acceleració 3D de maquinari

en: XFree %s with EXPERIMENTAL 3D hardware acceleration
ca: XFree %s amb acceleració 3D de maquinari EXPERIMENTAL

en: XFree configuration
ca: Configuració de l'XFree

en: XFree86 driver: %s
ca: Controlador de l'XFree86: %s

en: XFree86 server: %s
ca: Servidor XFree86: %s

en: XawTV isn't installed!
ca: No teniu instal·lat XawTV!

en: XawTV isn't installed!
    
    
    If you do have a TV card but DrakX has neither detected it (no bttv nor saa7134
    module in "/etc/modules") nor installed xawtv, please send the
    results of "lspcidrake -v -f" to "install\@mandrakesoft.com"
    with subject "undetected TV card".
    
    
    You can install it by typing "urpmi xawtv" as root, in a console.
ca: No teniu instal·lat el XawTV!
    
    
    Si teniu una targeta de TV però el DrakX no l'ha detectada (no hi ha el mòdul
    bttv o el saa7134 a "/etc/modules") o no heu instal·lat xawtv,
    si us plau envieu els resultats de "lspcidrake -v -f"
    a "install\@mandrakesoft.com" amb l'assumpte "undetected TV card".
    
    
    El podeu instal·lar teclejant "urpmi xawtv" com a root, en la consola.

en: Xinetd Service
ca: Servei Xinetd

en: Xpmac (installation display driver)
ca: Xpmac (instal·lació del controlador de pantalla)

en: Yaboot mode
ca: Mode Yaboot

en: Yemen
ca: Iemen

en: Yes
ca: Sí

en: Yes, I want autologin with this (user, desktop)
ca: Sí, vull l'entrada automàtica amb aquest (usuari, escriptori)

en: You are about to configure an Auto Install floppy. This feature is somewhat dangerous and must be used circumspectly.
    
    With that feature, you will be able to replay the installation you've performed on this computer, being interactively prompted for some steps, in order to change their values.
    
    For maximum safety, the partitioning and formatting will never be performed automatically, whatever you chose during the install of this computer.
    
    Do you want to continue?
ca: Ara es configurarà un disquet d'instal·lació automàtica. Aquesta característica és perillosa i s'ha d'utilitzar amb molta cura.
    
    Amb aquesta característica, sereu capaç de repetir la instal·lació que ja heu fet en aquest ordinador, tot i que se us consultarà en alguns passos, perquè pugueu canviar els valors.
    
    Per màxima seguretat, el particionament i la formatació mai seran executats automàticament, independentment del que trieu durant la instal·lació d'aquest ordinador.
    
    Voleu continuar?

en: You are about to configure your computer to share its Internet connection.
    With that feature, other computers on your local network will be able to use this computer's Internet connection.
    
    Make sure you have configured your Network/Internet access using drakconnect before going any further.
    
    Note: you need a dedicated Network Adapter to set up a Local Area Network (LAN).
ca: Ara es configurarà l'ordinador per tal que comparteixi la connexió a Internet.
    Amb aquesta característica, altres ordinadors de la vostra xarxa local
    podran utilitzar la connexió a Internet d'aquest ordinador.
    
    Assegureu-vos d'haver configurat l'accés a Internet i a la xarxa local amb el drakconnect abans de continuar.
    Nota: per configurar una xarxa d'àrea local (LAN), us cal un adaptador de xarxa dedicat.

en: You are about to install the printing system %s on a system running in the %s security level.
    
    This printing system runs a daemon (background process) which waits for print jobs and handles them. This daemon is also accessable by remote machines through the network and so it is a possible point for attacks. Therefore only a few selected daemons are started by default in this security level.
    
    Do you really want to configure printing on this machine?
ca: Ara s'instal·larà el sistema d'impressió %s en un sistema que s'executa en el nivell de seguretat %s.
    
    Aquest sistema d'impressió executa un dimoni (procés en segon pla) que espera els treballs d'impressió i els gestiona. Aquest dimoni és accessible per ordinadors remots connectats a la xarxa i, per tant, és un possible punt d'atac. Per tant, només s'arrenquen per defecte uns pocs dimonis triats en aquest nivell de seguretat.
    
    Realment voleu configurar la impressió en aquest ordinador?

en: You are about to set up printing to a Windows account with password. Due to a fault in the architecture of the Samba client software the password is put in clear text into the command line of the Samba client used to transmit the print job to the Windows server. So it is possible for every user on this machine to display the password on the screen by issuing commands as "ps auxwww".
    
    We recommend to make use of one of the following alternatives (in all cases you have to make sure that only machines from your local network have access to your Windows server, for example by means of a firewall):
    
    Use a password-less account on your Windows server, as the "GUEST" account or a special account dedicated for printing. Do not remove the password protection from a personal account or the administrator account.
    
    Set up your Windows server to make the printer available under the LPD protocol. Then set up printing from this machine with the "%s" connection type in Printerdrake.
ca: Ara es configurarà la impressió cap a un usuari de Windows amb contrasenya. Degut a una fallada en l'arquitectura del programari del client Samba la contrasenya es mostra en text clar en la línia d'ordres que el client Samba utilitza per transmetre i imprimir un treball en el Servidor Windows. Per tant, és possible per qualsevol usuari d'aquell ordinador de veure la contrasenya en la pantalla simplement escrivint ordres tals com "ps auxwww".
    
    Us recomanem que utilitzeu alguna de les següents alternatives (en tots el casos heu d'estar segur que només els ordinadors de la vostra xarxa local tenen accés al vostre Servidor Windows, per exemple utilitzant un tallafoc):
    
    Utilitzeu un compte sense contrasenya en el Servidor Windows, tal com "GUEST" o un compte especial dedicat a la impressió. No tragueu la protecció de la contrasenya d'un compte personal o del compte de l'administrador.
    
    Configureu el vostre Servidor Windows fent que la impressora estigui disponible a través del protocol LPD. Aleshores, definiu en el Printerdrake la impressió en aquest ordinador amb el tipus de connexió "%s".

en: You are configuring an OKI laser winprinter. These printers
    use a very special communication protocol and therefore they work only when connected to the first parallel port. When your printer is connected to another port or to a print server box please connect the printer to the first parallel port before you print a test page. Otherwise the printer will not work. Your connection type setting will be ignored by the driver.
ca: Esteu configurant una "winprinter" làser OKI. Aquestes impressores
    usen un protocol de comunicació molt especial i només funcionen quan es connecten al primer port paral·lel. Si la impressora està connectada a un altre port o a un servidor d'impressió, connecteu-la al primer port paral·lel abans d'imprimir la pàgina de prova. Si no ho feu, la impressora no funcionarà. El controlador de la impressora ignorarà el tipus de connexió.

en: You are currently connected to the Internet.
ca: Ara mateix esteu connectat a Internet.

en: You are currently using %s as your boot manager.
    Click on Configure to launch the setup wizard.
ca: Actualment utilitzeu %s com a gestor de l'arrencada
    Feu clic a 'Configura' per executar l'auxiliar de configuració.

en: You are going to configure a remote printer. This needs working network access, but your network is not configured yet. If you go on without network configuration, you will not be able to use the printer which you are configuring now. How do you want to proceed?
ca: Esteu a punt de configurar una impressora remota. Això necessita una connexió de xarxa operativa, però la vostra xarxa encara no està configurada. Si continueu sense configurar la xarxa, no podreu utilitzar la impressora que esteu configurant ara. Què voleu fer?

en: You are not currently connected to the Internet.
ca: Ara mateix no esteu connectat a Internet.

en: You can also use the graphical interface "xpdq" for setting options and handling printing jobs.
    If you are using KDE as desktop environment you have a "panic button", an icon on the desktop, labeled with "STOP Printer!", which stops all print jobs immediately when you click it. This is for example useful for paper jams.
ca: També podeu emprar la interfície gràfica "xpdq" per configurar opcions i gestionar treballs d'impressió.
    Si esteu utilitzant KDE com a entorn gràfic per defecte, teniu un "botó d'emergència", una icona a l'escriptori, etiquetada amb "ATURA la impressora!", que atura tots el treballs d'impressió immediatament en fer-hi clic. Això és útil, per exemple, quan se us enganxa el paper en la impressora.

en: You can configure each parameter of the module here.
ca: Ara podeu configurar cada paràmetre del mòdul.

en: You can copy the printer configuration which you have done for the spooler %s to %s, your current spooler. All the configuration data (printer name, description, location, connection type, and default option settings) is overtaken, but jobs will not be transferred.
    Not all queues can be transferred due to the following reasons:
ca: Podeu copiar la configuració d'impressió que he fet per la cua %s a la %s, la cua d'impressió actual. Totes les dades de configuració (nom d'impressora, descripció, ubicació, tipus de connexió i paràmetres per defecte) se sobreescriuran, però els treballs d'impressió no seran transferits.
    No totes les cues d'impressió poden ser transferides degut a les raons següents:

en: You can enter miscellaneous ports. 
    Valid examples are: 139/tcp 139/udp.
    Have a look at /etc/services for information.
ca: Podeu introduir diferents ports.
    Són exemples vàlids: 139/tcp 139/udp.
    Cerqueu informació a /etc/services

en: You can export using NFS or Samba. Please select which you'd like to use.
ca: Podeu exportar utilitzant NFS o Samba. Seleccioneu quin voleu utilitzar.

en: You can now partition %s.
    When you are done, don't forget to save using `w'
ca: Ara podeu fer les particions a %s.
    Quan acabeu, no oblideu desar-les utiltzant 'w'

en: You can specify directly the URI to access the printer. The URI must fulfill either the CUPS or the Foomatic specifications. Note that not all URI types are supported by all the spoolers.
ca: Podeu especificar directament l'URI per accedir a la impressora. L'URI ha de complir les especificacions CUPS o Foomatic. Cal remarcar que alguns gestors de cues no accepten tots els tipus d'URI.

en: You can't create a new partition
    (since you reached the maximal number of primary partitions).
    First remove a primary partition and create an extended partition.
ca: No podeu crear una nova partició
    (perquè heu arribat al màxim nombre de particions primàries).
    Esborreu primer una partició primària i creeu una partició ampliada.

en: You can't install the bootloader on a %s partition
ca: No podeu instal·lar el carregador de l'arrencada a una partició %s

en: You can't select this package as there is not enough space left to install it
ca: No podeu seleccionar aquest paquet perquè no queda prou espai per instal·lar-lo

en: You can't select/unselect this package
ca: No podeu seleccionar/desseleccionar aquest paquet

en: You can't unselect this package. It is already installed
ca: No podeu desseleccionar aquest paquet; ja està instal·lat

en: You can't unselect this package. It must be upgraded
ca: No podeu desseleccionar aquest paquet; s'ha d'actualitzar

en: You can't use JFS for partitions smaller than 16MB
ca: No podeu utilitzar el JFS per a particions inferiors a 16 MB

en: You can't use ReiserFS for partitions smaller than 32MB
ca: No podeu utilitzar el ReiserFS per a particions inferiors a 32 MB

en: You can't use a LVM Logical Volume for mount point %s
ca: No podeu utilitzar un volum lògic LVM per al punt de muntatge %s

en: You can't use an encrypted file system for mount point %s
ca: No podeu utilitzar un sistema d'arxius xifrat per al punt de muntatge %s

en: You decided to install the bootloader on a partition.
    This implies you already have a bootloader on the hard drive you boot (eg: System Commander).
    
    On which drive are you booting?
ca: Heu decidit instal·lar el gestor de l'arrencada en una partició.
    Això implica que ja teniu un gestor d'arrencada en el disc des del qual arrenqueu (p.ex.: System Commander).
    
    En quina unitat arrenqueu?

en: You don't have a swap partition.
    
    Continue anyway?
ca: No teniu cap partició d'intercanvi.
    
    Voleu continuar igualment?

en: You don't have an Internet connection.
    Create one first by clicking on 'Configure'
ca: No teniu cap connexió a Internet.
    Creeu-ne una fent clic a 'Configura'

en: You don't have any configured interface.
    Configure them first by clicking on 'Configure'
ca: No teniu cap interfície configurada.
    Configureu-la primer fent clic a 'Configura'

en: You have a hole in your partition table but I can't use it.
    The only solution is to move your primary partitions to have the hole next to the extended partitions.
ca: Hi ha un forat a la vostra taula de particions, però no puc utilitzar-lo.
    L'única solució és moure les particions primàries per fer que el forat quedi contigu a les particions ampliades

en: You have configured multiple ways to connect to the Internet.
    Choose the one you want to use.
ca: Heu configurat múltiples maneres de conectar-se a Internet.
    Escolliu la que voleu utilitzar.

en: You have more than one hard drive, which one do you install linux on?
ca: Teniu més d'un disc dur; en quin voleu instal·lar el Linux?

en: You have transferred your former default printer ("%s"), Should it be also the default printer under the new printing system %s?
ca: Heu tranferit la vostra impressora predeterminada anterior ("%s"). Voleu que també sigui la impressora predeterminada en el nou sistema d'impressió %s?

en: You haven't selected any group of packages.
    Please choose the minimal installation you want:
ca: No heu seleccionat cap grup de paquets.
    Escolliu la instal·lació mínima que voleu:

en: You may need to change your Open Firmware boot-device to
     enable the bootloader.  If you don't see the bootloader prompt at
     reboot, hold down Command-Option-O-F at reboot and enter:
     setenv boot-device %s,\\:tbxi
     Then type: shut-down
    At your next boot you should see the bootloader prompt.
ca: Potser us caldrà canviar el dispositiu d'arrencada Open Firware per
    habilitar el carregador de l'arrencada. Si no veieu l'indicador del
    carregador de l'arrencada en tornar a arrencar, premeu
    Command-Option-O-F en tornar a arrencar i introduïu:
     setenv boot-device %s,\\:tbxi
     Després, escriviu: shut-down
    En l'arrencada següent heu de veure l'indicador del carregador de l'arrencada.

en: You may now provide options to module %s.
    Note that any address should be entered with the prefix 0x like '0x123'
ca: Ara podeu subministrar les opcions per al mòdul %s.
    Tingueu en compte que qualsevol adreça s'ha de prefixar amb 0x, com '0x123'

en: You may now provide options to module %s.
    Options are in format ``name=value name2=value2 ...''.
    For instance, ``io=0x300 irq=7''
ca: Ara podeu proporcionar les opcions per al mòdul %s.
    Les opcions estan en el format "nom=valor nom2=valor2 ...".
    Per exemple, "io=0x300 irq=7"

en: You must also format %s
ca: També heu de formatar %s

en: You must choose an image file first!
ca: Abans heu de triar un fitxer d'imatge!

en: You must choose/enter a printer/device!
ca: Heu d'escollir/introduir una impressora/dispositiu!

en: You must enter a device or file name!
ca: Heu d'entrar un nom de dispositiu o de fitxer!

en: You must have a FAT partition mounted in /boot/efi
ca: Heu de tenir una partició FAT muntada en /boot/efi

en: You must have a root partition.
    For this, create a partition (or click on an existing one).
    Then choose action ``Mount point'' and set it to `/'
ca: Heu de tenir una partició arrel.
    Per fer-ho, creeu una partició (o feu clic a una d'existent).
    Després, trieu l'acció "Punt de muntatge" i doneu-li el valor '/'

en: You must specify a kernel image
ca: Heu d'especificar una imatge del nucli

en: You must specify a root partition
ca: Heu d'especificar una partició arrel

en: You need a true filesystem (ext2/ext3, reiserfs, xfs, or jfs) for this mount point
ca: Necessiteu un sistema de fitxers real (ext2/ext3, reiserfs, xfs o jfs) per a aquest punt de muntatge

en: You need to reboot for the partition table modifications to take place
ca: Us caldrà tornar a arrencar per tal que les modificacions de la taula de particions tinguin efecte

en: You will receive an alert if the load is higher than this value
ca: Rebreu un avís si la càrrega és més gran que aquest valor

en: You'll need to reboot before the modification can take place
ca: Us caldrà tornar a arrencar per tal que les modificacions tinguin efecte

en: Your Windows partition is too fragmented. Please reboot your computer under Windows, run the ``defrag'' utility, then restart the Mandrake Linux installation.
ca: La partició de Windows està massa fragmentada. Si us plau, reinicieu l'ordinador sota Windows i executeu l'eina "defrag". Llavors, torneu a començar la instal·lació del Mandrake Linux.

en: Your card can have 3D hardware acceleration support but only with XFree %s,
    NOTE THIS IS EXPERIMENTAL SUPPORT AND MAY FREEZE YOUR COMPUTER.
    Your card is supported by XFree %s which may have a better support in 2D.
ca: La vostra targeta pot tenir acceleració 3D de maquinari, però només amb l'Xfree %s,
    TINGUEU EN COMPTE QUE ES TRACTA D'UN SUPORT EXPERIMENTAL; L'ORDINADOR ES POT PENJAR.
    L'XFree %s, que pot tenir un suport millor en 2D, suporta la vostra targeta.

en: Your card can have 3D hardware acceleration support but only with XFree %s.
    Your card is supported by XFree %s which may have a better support in 2D.
ca: La vostra targeta pot tenir acceleració 3D de maquinari, però només amb l'Xfree %s.
    L'XFree %s, que pot tenir un suport millor en 2D, suporta la vostra targeta.

en: Your card can have 3D hardware acceleration support with XFree %s,
    NOTE THIS IS EXPERIMENTAL SUPPORT AND MAY FREEZE YOUR COMPUTER.
ca: La vostra targeta pot tenir acceleració 3D de maquinari amb l'Xfree %s,
    TINGUEU EN COMPTE QUE ES TRACTA D'UN SUPORT EXPERIMENTAL; L'ORDINADOR ES POT PENJAR.

en: Your card can have 3D hardware acceleration support with XFree %s.
ca: La vostra targeta pot tenir acceleració 3D de maquinari amb l'Xfree %s.

en: Your choice? (0/1, default `%s')
ca: Quina és la vostra elecció? (0/1, predeterminat '%s')

en: Your choice? (default %s)
ca: Quina és la vostra elecció? (predeterminat %s)

en: Your choice? (default `%s'%s)
ca: Quina és la vostra elecció? (predeterminat '%s'%s)

en: Your graphic card seems to have a TV-OUT connector.
    It can be configured to work using frame-buffer.
    
    For this you have to plug your graphic card to your TV before booting your computer.
    Then choose the "TVout" entry in the bootloader
    
    Do you have this feature?
ca: Sembla que la vostra targeta gràfica té un connector TV-OUT.
    Pot configurar-se de manera que faci servir memòria d'imatge.
    
    A tal efecte, heu de connectar la targeta gràfica al televisor abans d'arrencar l'ordinador.
    Llavors, escolliu l'opció "TVout" en el carregador de l'arrencada
    
    Teniu aquesta característica?

en: Your multi-function device was configured automatically to be able to scan. Now you can scan with "scanimage" ("scanimage -d hp:%s" to specify the scanner when you have more than one) from the command line or with the graphical interfaces "xscanimage" or "xsane". If you are using the GIMP, you can also scan by choosing the appropriate point in the "File"/"Acquire" menu. Call also "man scanimage" on the command line to get more information.
    
    Do not use "scannerdrake" for this device!
ca: El vostre dispositiu multifunció ha estat configurat automàticament per poder escanejar. Ara podeu escanejar amb "scanimage" ("scanimage -d hp:%s" per especificar l'escàner si n'hi ha més d'un) des de la línia d'ordres o amb les interfícies gràfiques "xscanimage" o "xsane". Si esteu utilitzant el GIMP, també podeu escanejar escollint el punt apropiat en el menú "Fitxer"/"Adquireix". Executeu "man scanimage" a la línia d'ordres per a més informació.
    
    No utilitzeu "scannerdrake" amb aquest dispositiu!

en: Your personal phone number
ca: El vostre telèfon particular

en: Your printer belongs to the group of GDI laser printers (winprinters) sold by different manufacturers which uses the Zenographics ZJ-stream raster format for the data sent to the printer. The driver for these printers is still in a very early development stage and so it will perhaps not always work properly. Especially it is possible that the printer only works when you choose the A4 paper size.
    
    Some of these printers, as the HP LaserJet 1000, for which this driver was originally created, need their firmware to be uploaded to them after they are turned on. In the case of the HP LaserJet 1000 you have to search the printer's Windows driver CD or your Windows partition for the file "sihp1000.img" and upload the file to the printer with one of the following commands:
    
         lpr -o raw sihp1000.img
         cat sihp1000.img > /dev/usb/lp0
    
    The first command can be given by any normal user, the second must be given as root. After having done so you can print normally.
ca: La vostra impressora pertany al grup d'impressores làser GDI (winprinters: orientades principalment a Windows) distribuïdes per diversos fabricants, i fa servir el format de trama Zenographics ZJ-stream per a les dades enviades a la impressora. El controlador per a aquest tipus d'impressores encara es troba en una etapa inicial de desenvolupament i, per tant, és possible que no sempre funcioni de manera correcta. En concret, és molt possible que la impressora només funcioni si trieu com a mida de paper l'A4.
    
    Alguna d'aquestes impressores, com l'HP Laserjet 1000, per a la qual es va crear aquest controlador en un principi, necessiten que els carregueu el microprogramari (firmware) després d'engegar-les. En el cas de l'HP Laserjet 1000, haureu de cercar el fitxer "sihp1000.img" en el CD de controladors d'impressora de Windows o a la partició Windows, i carregar-lo a la impressora amb una de les ordres següents:
    
         lpr -o raw sihp1000.img
         cat sihp1000.img > /dev/usb/lp0
    
    La primera d'elles la pot introduir qualsevol usuari, mentre que la segona s'ha d'executar com a root. Un cop fet això, podreu imprimir amb normalitat.

en: Your printer model
ca: El model de la vostra impressora

en: Your printer was configured automatically to give you access to the photo card drives from your PC. Now you can access your photo cards using the graphical program "MtoolsFM" (Menu: "Applications" -> "File tools" -> "MTools File Manager") or the command line utilities "mtools" (enter "man mtools" on the command line for more info). You find the card's file system under the drive letter "p:", or subsequent drive letters when you have more than one HP printer with photo card drives. In "MtoolsFM" you can switch between drive letters with the field at the upper-right corners of the file lists.
ca: La impressora ha estat configurada automàticament per permetre-us l'accés als dispositius de targetes de fotos del vostre PC. Ara podeu accedir a les targetes de fotos emprant l'eina gràfica "MtoolsFM" (menú "Aplicacions" -> "Eines d'arxivament" -> "Gestor de fitxers MTools") o les utilitats de la línia d'ordres "mtools" (introduïu "man mtools" a la línia d'ordres per a més informació). Trobareu el sistema de fitxers de la targeta sota la lletra d'unitat "p:", o a les lletres següents si teniu més d'una impressora HP amb unitats de targetes de fotos. Al "MToolsFM" podeu explorar les diferents lletres d'unitat amb el camp que es troba a la cantonada superior dreta de les llistes de fitxers.

en: Your system does not have enough space left for installation or upgrade (%d > %d)
ca: Al vostre sistema no li queda prou espai per a la instal·lació o actualització (%d > %d)

en: Your system is low on resources. You may have some problem installing
    Mandrake Linux. If that occurs, you can try a text install instead. For this,
    press `F1' when booting on CDROM, then enter `text'.
ca: El vostre sistema està baix de recursos; podeu tenir algun problema en
    instal·lar el Mandrake Linux. Si això passa, podeu provar d'instal·lar-lo en
    mode text. Per fer-ho, premeu 'F1' en arrencar des del CD-ROM i escriviu 'text'.

en: Yugoslavian (latin)
ca: Iugoslau (llatí)

en: Zambia
ca: Zàmbia

en: a number
ca: un número

en: access to X programs
ca: accés a programes X

en: access to administrative files
ca: accés a fitxers administratius

en: access to compilation tools
ca: accés a les eines de compilació

en: access to network tools
ca: accés a les eines de xarxa

en: access to rpm tools
ca: accés a les eines rpm

en: across Network
ca: a la xarxa

en: activate now
ca: Activa'l ara

en: add a rule
ca: afegeix una regla

en: alert configuration
ca: Configuració de l'avís

en: allow "su"
ca: permet "su"

en: apmd is used for monitoring battery status and logging it via syslog.
    It can also be used for shutting down the machine when the battery is low.
ca: L'apmd s'utilitza per monitoritzar l'estat de la bateria i registrar-lo mitjançant el registre del sistema (syslog).
    També es pot utilitzar per apagar l'ordinador quan queda poca bateria.

en: boot disk creation
ca: creació de discs d'arrencada

en: browse
ca: navega

en: but not matching
ca: però que no coincideixin amb

en: cable connection detected
ca: s'ha detectat la connexió per cable

en: choose device
ca: escolliu un dispositiu

en: choose image file
ca: trieu un fitxer d'imatge

en: chunk size
ca: mida del fragment

en: class of hardware device
ca: tipus de dispositiu de maquinari

en: click here if you are sure.
ca: feu clic aquí si ho teniu clar.

en: comma separated numbers
ca: nombres separats per coma

en: comma separated strings
ca: cadenes separades per coma

en: commands before booting, or 'c' for a command-line.
ca: ordres abans de l'arrencada, o 'c' per obtenir una linia d'ordres.

en: compact
ca: compacte

en: connecting to Bugzilla wizard ...
ca: s'està connectant amb l'auxiliar de Bugzilla...

en: consolehelper missing
ca: El consolehelper no hi és

en: could not find any font in your mounted partitions
ca: no s'ha pogut trobar cap font en les particions muntades

en: could not find any font.
ca: no s'ha trobat cap font.

en: cron is a standard UNIX program that runs user-specified programs
    at periodic scheduled times. vixie cron adds a number of features to the basic
    UNIX cron, including better security and more powerful configuration options.
ca: El cron és un programa UNIX estàndard que executa programes determinats
    per l'usuari en hores programades. El vixie cron afegeix un cert nombre de
    característiques al cron bàsic, incloent seguretat millorada i opcions
    de configuració més potents.

en: daily
ca: diària

en: deactivate now
ca: Desactiva'l ara

en: default
ca: predeterminat

en: delete
ca: suprimeix

en: detected %s
ca: s'ha detectat %s

en: detected on port %s
ca: detectat al port %s

en: device
ca: dispositiu

en: dhcpd Config...
ca: Configuració del dhcpd...

en: dhcpd Server Configuration
ca: Configuració del servidor dhcpd

en: disable
ca: inhabilita

en: dismiss
ca: deixa-ho córrer

en: done
ca: fet

en: drakfirewall configurator
    
    Make sure you have configured your Network/Internet access with
    drakconnect before going any further.
ca: Configuració del drakfirewall
    
    Assegureu-vos d'haver configurat l'accés a la xarxa local/Internet
    amb el drakconnect abans de continuar.

en: drakfirewall configurator
    
    This configures a personal firewall for this Mandrake Linux machine.
    For a powerful and dedicated firewall solution, please look to the
    specialized MandrakeSecurity Firewall distribution.
ca: Configuració del drakfirewall
    
    Aquí es configura un tallafocs personal per a aquest ordinador Linux Mandrake.
    Per a una potent solució de tallafocs dedicada, consulteu si us plau la 
    distribució especialitzada MandrakeSecurity Firewall.

en: edit
ca: edita

en: enable
ca: habilita

en: enable radio support
ca: habilita l'ús de la ràdio

en: error unmounting %s: %s
ca: s'ha produït un error en desmuntar %s: %s

en: ethernet card(s) detected
ca: s'han detectat una o diverses targetes Ethernet

en: file list sent by FTP: %s
ca: llista de fitxers enviada per FTP: %s

en: files sending by FTP
ca: fitxers que s'estan enviant per FTP

en: final resolution
ca: resolució definitiva

en: first step creation
ca: creació del primer pas

en: force
ca: imposa

en: group
ca: grup

en: group :
ca: grup :

en: hard disk model
ca: model de disc dur

en: here if no.
ca: aquí si no.

en: high
ca: alt

en: hourly
ca: cada hora

en: if needed
ca: si cal

en: kdesu missing
ca: El kdesu no hi és

en: kernel version
ca: versió del nucli

en: level
ca: nivell

en: load setting
ca: paràmetre de càrrega

en: lpd is the print daemon required for lpr to work properly. It is
    basically a server that arbitrates print jobs to printer(s).
ca: L'lpd és el dimoni d'impressió necessari perquè l'lpr funcioni
    correctament. Bàsicament, es tracta d'un servidor que assigna les
    tasques d'impressió a la(es) impressora(es).

en: matching
ca: que coincideixin amb

en: maybe
ca: potser

en: mkinitrd optional arguments
ca: Arguments opcionals de l'mkinitrd

en: mkraid failed
ca: L'mkraid ha fallat

en: mkraid failed (maybe raidtools are missing?)
ca: L'mkraid ha fallat (potser manquen les eines del RAID (raidtools)?)

en: monthly
ca: mensual

en: mount failed:
ca: ha fallat el muntatge:

en: mounting partition %s in directory %s failed
ca: El muntatge de la partició %s en el directori %s ha fallat

en: must have
ca: s'ha de tenir

en: named (BIND) is a Domain Name Server (DNS) that is used to resolve host names to IP addresses.
ca: named (BIND) és un servidor de noms de domini (DNS) que s'utilitza per convertir noms d'ordinadors centrals en adreces IP.

en: new
ca: nou

en: nice
ca: bonic

en: no fonts found
ca: no s'han trobat fonts

en: no network card found
ca: no s'ha trobat cap targeta de xarxa

en: none
ca: cap

en: not enough room in /boot
ca: no hi ha prou espai a /boot

en: number of capture buffers for mmap'ed capture
ca: nombre de memòries intermèdies per a captures amb MMAP

en: old static device name used in dev package
ca: nom antic de dispositiu estàtic, usat en el paquet de desenvolupament

en: omit raid modules
ca: omet els mòduls RAID

en: omit scsi modules
ca: omet els mòduls SCSI

en: on CDROM
ca: en CDROM

en: on Hard Drive
ca: en el disc dur

en: on Tape Device
ca: en un dispositiu de cinta

en: on channel %d id %d
ca: al canal %d amb id %d

en: options description:
    
     - Backup system files:
           
    	This option allows you to backup your /etc directory,
    	which contains all configuration files. Please be
    	careful during the restore step to not overwrite:
    		/etc/passwd 
    		/etc/group 
    		/etc/fstab
    
     - Backup User files: 
    
    	This option allows you select all users that you want 
    	to backup.
    	To preserve disk space, it is recommended that you 
    	do not include the web browser's cache.
    
     - Backup Other files: 
    
    	This option allows you to add more data to save.
    	With the other backup it's not possible at the 
    	moment to select incremental backup.		
     
     - Incremental Backups:
    
    	The incremental backup is the most powerful 
    	option for backup. This option allows you 
    	to backup all your data the first time, and 
    	only the changed data afterward.
    	Then you will be able, during the restore
    	step, to restore your data from a specified
    	date.
    	If you have not selected this option all
    	old backups are deleted before each backup.
ca: descripció de les opcions:
    
     - Còpia de seguretat dels fitxers de sistema:
           
    	Aquesta opció us permet fer còpies del directori /etc,
    	que conté tots els fitxers de configuració. Tingueu
    	cura durant el pas de restauració de no sobreescriure:
    		/etc/passwd 
    		/etc/group 
    		/etc/fstab
    
     - Còpia de seguretat dels fitxers d'usuari: 
    
    	Aquesta opció permet seleccionar els usuaris dels quals voleu 
    	fer còpia de seguretat.
    	Per preservar espai de disc, es recomanable que no inclogueu 
    	la memòria cau del navegador.
    
     - Còpia de seguretat d'altres fitxers: 
    
    	Aquesta opció us permet afegir més dades per desar.
    	Amb aquesta opció de còpia encara no és possible activar
    	l'opció de còpia incremental.		
     
     - Còpia de seguretat incremental:
    
    	La còpia incremental és l'opció més potent a l'hora de fer 
    	còpies de seguretat. Aquesta opció us permet fer una còpia 
    	de seguretat de totes les dades la primera vegada, i 
    	només de les dades canviades després.
    	Més tard, sereu capaç, durant el procés de restauració, 
    	de restaurar les dades d'una data determinada.
    	Si no s'activa aquesta opció totes les còpies de 
    	seguretat antigues s'esborren abans de cada nova còpia.

en: options description:
    
    Please be careful when you are using ftp backup, because only 
    backups that are already built are sent to the server.
    So at the moment, you need to build the backup on your hard 
    drive before sending it to the server.
ca: descripció de les opcions:
    
    Si us plau, aneu amb compte quan feu còpies de seguretat amb FTP, 
    perquè només s'envien al servidor les còpies creades correctament.
    Per tant, ara necessiteu construir la còpia de seguretat en el vostre disc 
    dur abans d'enviar-la al servidor.

en: package 'ImageMagick' is required to be able to complete configuration.
    Click "Ok" to install 'ImageMagick' or "Cancel" to quit
ca: el paquet 'ImageMagick' és necessari per a un correcte funcionament.
    Feu clic a "D'acord" per intal·lar-lo o a "Cancel·la" per sortir

en: paranoid
ca: paranoic

en: parse all fonts
ca: analitza totes les fonts

en: partition %s
ca: partició %s

en: partition %s is now known as %s
ca: la partició %s ara és %s

en: path
ca: camí

en: permissions
ca: permisos

en: pfm fonts conversion
ca: conversió de fonts pfm

en: please choose the date to restore
ca: Si us plau, seleccioneu la data a restaurar

en: please wait during ttmkfdir...
ca: espereu si us plau durant ttmkfdir...

en: please wait, parsing file: %s
ca: espereu si us plau, s'està analitzant el fitxer: %s

en: primary
ca: primari

en: reconfigure
ca: torna a configurar

en: restore description:
     
    Only the most recent date will be used, because with incremental 
    backups it is necessary to restore one by one each older backup.
    
    So if you don't want to restore a user please unselect all their
    check boxes.
    
    Otherwise, you are able to select only one of these.
    
     - Incremental Backups:
    
    	The incremental backup is the most powerful 
    	option to use. This option allows you to 
    	backup all of your data the first time, and 
    	only the changed data after.
    	So you will be able, during the restore
    	step, to restore your data from a specified
    	date.
    	If you have not selected this option all
    	old backups are deleted before each backup.
ca: descripció de la restauració:
     
    Només s'utilitzarà la data més recent, perquè les còpies incrementals
    necessiten restaurar una a una totes les còpies antigues.
    
    Per tant, si no voleu restaurar un usuari deactiveu tots els seus
    quadres de verificació.
    
    D'altra banda, només podeu seleccionar aquesta opció
    
     - Còpia de seguretat incremental:
    
    	La còpia incremental és l'opció més potent a l'hora de fer 
    	còpies de seguretat. Aquesta opció us permet fer una còpia 
    	de seguretat de totes les dades la primera vegada, i 
    	només de les dades canviades després.
    	Més tard, sereu capaç, durant el procés de restauració, 
    	de restaurar les dades d'una data determinada.
    	Si no s'activa aquesta opció totes les còpies de 
    	seguretat antigues s'esborren abans de cada nova còpia.

en: restrict
ca: limita

en: running
ca: s'està executant

en: saving Bootsplash theme...
ca: s'està desant el tema Bootsplash...

en: search
ca: cerca

en: secondary
ca: secundari

en: select path to restore (instead of /)
ca: seleccioneu el camí al qual restaurar (en comptes de /)

en: select perm file to see/edit
ca: seleccioneu el fitxer perm que voleu veure/editar

en: serial
ca: sèrie

en: server
ca: servidor

en: service setting
ca: paràmetre de servei

en: simple
ca: senzill

en: stopped
ca: aturat

en: text box height
ca: alçària de la caixa de text

en: text width
ca: amplada del text

en: the color of the progress bar
ca: el color de la barra de progrés

en: the height of the progress bar
ca: l'alçària de la barra de progrés

en: the list of alternative drivers for this sound card
ca: la llista de controladors alternatius per a aquesta targeta de so

en: the module of the GNU/Linux kernel that handles the device
ca: el mòdul del nucli GNU/Linux que gestiona aquest dispositiu

en: the progress bar x coordinate
    of its upper left corner
ca: coordenada x de la cantonada superior
    esquerra de la barra de progrés

en: the progress bar y coordinate
    of its upper left corner
ca: coordenada y de la cantonada superior
    esquerra de la barra de progrés

en: the vendor name of the device
ca: el nom del venedor del dispositiu

en: the width of the progress bar
ca: l'amplada de la barra de progrés

en: this is the physical bus on which the device is plugged (eg: PCI, USB, ...)
ca: aquest és el bus físic al qual el dispositiu està connectat (p.ex.: PCI, USB...)

en: ttf fonts conversion
ca: convesió de fonts ttf

en: type1inst building
ca: construcció de type1inst

en: use dhcp
ca: utilitza dhcp

en: use pppoe
ca: utilitza pppoe

en: use pptp
ca: utilitza pptp

en: user
ca: usuari

en: user :
ca: usuari :

en: very nice
ca: molt bonic

en: weekly
ca: setmanal

en: when checked, owner and group won't be changed
ca: si ho marqueu, no es canviaran ni el propietari ni el grup

en: with /usr
ca: amb /usr

en: x coordinate of text box
    in number of characters
ca: coordenada x de la caixa de text
    en nombre de caràcters

en: xfs restart
ca: reinicialització de l'xfs

en: y coordinate of text box
    in number of characters
ca: coordenada y de la caixa de text
    en nombre de caràcters
