DrakX - en to bs translation catalogue (1519 entries)

en: 		 user name: %s
    		 on path: %s
bs: 		 korisničko ime: %s
    		 u direktoriju: %s

en: 	-Hard drive.
bs: 	-Hard disk.

en: 	-Network by FTP.
bs: 	-Mrežu preko FTPa.

en: 	-Network by SSH.
bs: 	-Mrežu preko SSH.

en: 	Backups use tar and bzip2
bs: 	Backupi koriste tar i bzip2

en: 	Backups use tar and gzip
bs: 	Backupi koriste tar i gzip

en: 	Do not include System Files
bs: 	Ne uključuj sistemske datoteke

en: 
    
    
    We are now going to configure the %s connection.
    
    
    Press OK to continue.
bs: 
    
    
    Sada ćemo podesiti konekciju %s.
    
    
    Pritisnite OK za nastavak.

en: 
    
    (WARNING! You're using XFS for your root partition,
    creating a bootdisk on a 1.44 Mb floppy will probably fail,
    because XFS needs a very large driver).
bs: 
    
    (PAŽNJA! Vi koristite XFS za vašu root particiju,
    pravljenje boot diskete na 1.44 Mb disketi vjerovatno neće
    raditi, pošto XFS traži veoma velik drajver).

en: 
                          DrakBackup Daemon Report
bs: 
                          DrakBackup Izvještaj o demonima

en: 
                          DrakBackup Report
bs: 
                          DrakBackup Izvještaj

en: 
                        DrakBackup Report Details
bs: 
                        DrakBackup Detalji izvještaja

en: 
     Some errors during sendmail are caused by 
     a bad configuration of postfix. To solve it you have to
     set myhostname or mydomain in /etc/postfix/main.cf
bs: 
     Neke greške prilikom slanja poruka može izazvati 
     loše podešen postfix. Ovo možete riješiti tako što ćete
     podesiti myhostname ili mydomain u /etc/postfix/main.cf

en: 
    - Daemon (%s) include:
bs: 
    - Demon (%s) uključuje :

en: 
    - Options:
bs: 
    - Opcije:

en: 
    - Other Files:
bs: 
    - ostale datoteke:

en: 
    - Save on Hard drive on path: %s
bs: 
    - spasi na hard disku u direktoriju: %s

en: 
    - System Files:
bs: 
    - sistemske datoteke:

en: 
    - User Files:
bs: 
    - korisničke datoteke:

en: 
    Also printers configured with the PPD files provided by their manufacturers or with native CUPS drivers cannot be transferred.
bs: 
    Također štampači konfigurisani sa PPD datotekama koje su osigurali njihovi proizvođači ili sa vlastitim CUPS drajverima ne mogu biti prebačeni.

en: 
    Backup Sources:
bs: 
    Izvori backup-a:

en: 
    Congratulations, your printer is now installed and configured!
    
    You can print using the "Print" command of your application (usually in the "File" menu).
    
    If you want to add, remove, or rename a printer, or if you want to change the default option settings (paper input tray, printout quality, ...), select "Printer" in the "Hardware" section of the Mandrake Control Center.
bs: 
    Čestitamo, vaš štampač je sada instaliran i podešen!
    
    Možete štampati koristeći komandu "Štampaj" u vašoj aplikaciji (obično se nalazi u meniju "Datoteka).
    
    Ako želite dodati, ukloniti ili promjeniti ime štampača, ili ako želite promjeniti neke podrazumjevane postavke (ulazni put papira, kvaliteta štampe...), izaberite opciju "Štampač" u "Hardware" sekciji Mandrake Kontrolnog centra.

en: 
    If you have an ISA card, the values on the next screen should be right.
    
    If you have a PCMCIA card, you have to know the "irq" and "io" of your card.
bs: 
    Ako imate ISA karticu, vrijednosti na idućem ekranu bi trebale biti ispravne.
    
    Ako imate PCMCIA karticu, moraćete znati IRQ i IO vaše kartice.

en: 
    Mark the printers which you want to transfer and click 
    "Transfer".
bs: 
    Označite štampače koje ćete prebacivati i kliknite na 
    "Prebaci".

en: 
    Please check all options that you need.
bs: 
    Molimo uključite sve potrebne opcije.

en: 
    The "%s" and "%s" commands also allow to modify the option settings for a particular printing job. Simply add the desired settings to the command line, e. g. "%s <file>".
bs: 
    Komande "%s" i "%s" također omogućavaju izmjenu opcija za pojedinačni zadatak štampe. Jednostavno dodajte željena podešenja na komandnu liniju, npr. "%s <datoteka>".

en: 
    The "%s" command also allows to modify the option settings for a particular printing job. Simply add the desired settings to the command line, e. g. "%s <file>".
bs: 
    Komanda "%s" također omogućava izmjenu opcija za pojedinačni zadatak štampe. Jednostavno dodajte željena podešenja na komandnu liniju, npr. "%s <datoteka>".

en: 
    This special Bootstrap
    partition is for
    dual-booting your system.
bs: 
    Ova posebna Bootstrap
    particija je za
    dvojni boot vašeg sistema.

en: 
    Welcome to the Printer Setup Wizard
    
    This wizard allows you to install local or remote printers to be used from this machine and also from other machines in the network.
    
    It asks you for all necessary information to set up the printer and gives you access to all available printer drivers, driver options, and printer connection types.
bs: 
    Dobro došli u Čarobnjak za podešavanje štampača
    
    Ovaj čarobnjak vam omogućuje da instalirate lokalne ili udaljene štampače koji će biti korišteni sa ovog računara, a također i sa drugih računara na mreži.
    
    On će od vas tražiti sve potrebne informacije kako bi štampač bio podešen, a vama omogućen pristup svim dostupnim drajverima, opcijama drajvera i vrstama konekcije štampača.

en: 
    Welcome.
    
    The parameters of the auto-install are available in the sections on the left
bs: 
    Dobro došli.
    
    Parametri automatske instalacije su dostupni u odjeljcima lijevo

en: 
    You can connect to the Internet or reconfigure your connection.
bs: 
    Možete se spojiti na Internet ili prekonfigurisati vašu konekciju.

en: 
    You can disconnect or reconfigure your connection.
bs: 
    Možete se diskonektovati ili prekonfigurisati vašu konekciju.

en: 
    You can reconfigure your connection.
bs: 
    Možete prekonfigurisati vašu konekciju.

en:           Successfuly Restored on %s
bs:           uspješno spašeni na %s

en:          Restore Configuration
bs:          Vrati konfiguraciju

en:   <Tab>/<Alt-Tab> between elements  | <Space> selects | <F12> next screen
bs:   <Tab>/<Alt-Tab> između elemenata  | <Space> vrši izbor | <F12> idući ekran

en:  (Parallel Ports: /dev/lp0, /dev/lp1, ..., equivalent to LPT1:, LPT2:, ..., 1st USB printer: /dev/usb/lp0, 2nd USB printer: /dev/usb/lp1, ...).
bs:  (Paralelni portovi: /dev/lp0, /dev/lp1, ..., ekvivalentno sa LPT1:, LPT2:, ..., prvi USB štampač: /dev/usb/lp0, drugi USB štampač: /dev/usb/lp1, ...).

en:  (driver %s)
bs:  (drajver %s)

en: "Menu" key
bs: "Meni" tipka

en: %d minutes
bs: %d minuta

en: %d packages
bs: %d paketa

en: %d seconds
bs: %d sekundi

en: %s formatting of %s failed
bs: %s formatiranje %s nije uspjelo

en: (This) DHCP Server IP
bs: IP adresa (ovog) DHCP servera

en: (already added %s)
bs: (već dodan %s)

en: (module %s)
bs: (modul %s)

en: (on %s)
bs: (na %s)

en: (on this machine)
bs: (na ovom računaru)

en: , %s sectors
bs: , %s sektora

en: , multi-function device
bs: , višenamjenski uređaj

en: , multi-function device on HP JetDirect
bs: , višenamjenski uređaj na HP JetDirect

en: , multi-function device on USB
bs: , višenamjenski uređaj na USBu

en: , printing to %s
bs: , štampa u %s

en: , using command %s
bs: , koristeći komandu %s

en: -adobe-times-bold-r-normal--17-*-100-100-p-*-iso8859-*,*-r-*
bs: -adobe-times-bold-r-normal--17-*-100-100-p-*-iso8859-2,*-r-*

en: /File/-
bs: /Datoteka/-

en: /File/Save _As
bs: /_Datoteka/Sačuvaj K_ao

en: /File/_New
bs: /Datoteka/_Nova

en: /File/_Open
bs: /Datoteka/_Otvori

en: /File/_Quit
bs: /Datoteka/_Izlaz

en: /File/_Save
bs: /Datoteka/_Sačuvaj

en: /Help/_About...
bs: /Pomoć/_O programu...

en: /Options/Test
bs: /Opcije/Test

en: /_File
bs: /_Datoteka

en: /_Help
bs: /_Pomoć

en: /_Options
bs: /_Opcije

en: /_Report Bug
bs: /_Prijavi grešku

en: 1 button
bs: 1 dugme

en: 1 minute
bs: 1 minuta

en: 16 million colors (24 bits)
bs: 16 miliona boja (24 bita)

en: 2 buttons
bs: 2 dugmeta

en: 256 colors (8 bits)
bs: 256 boja (8 bita)

en: 3 buttons
bs: 3 dugmeta

en: 32 thousand colors (15 bits)
bs: 32 hiljada boja (15 bita)

en: 4 billion colors (32 bits)
bs: 4 milijarde boja (32 bita)

en: 64 MB or more
bs: 64 MB ili više

en: 65 thousand colors (16 bits)
bs: 65 hiljada boja (16 bita)

en: <- Previous
bs: <- Prethodni

en: => Notice, a label changed:
    %s
bs: => Primjetite, label je promjenjena:
    %s

en: => There are many things to choose from (%s).
bs: => Postoji mnogo stvari od kojih možete izabrati (%s).

en: A graphical environment with user-friendly set of applications and desktop tools
bs: Grafički okoliš sa skupom korisnički orjentisanih aplikacija i alata za radnu površinu

en: A library which defends against buffer overflow and format string attacks.
bs: Biblioteka koja brani od napada "buffer overflow" i "format string".

en: A printer named "%s" already exists under %s. 
    Click "Transfer" to overwrite it.
    You can also type a new name or skip this printer.
bs: Štampač pod imenom "%s" već postoji pod %s: 
    Kliknite na "Prebaci" da to prepišete.
    Možete također unijeti novo ime ili preskočiti ovaj štampač.

en: A problem occured while restarting the network: 
    
    %s
bs: Došlo je do problema prilikom restartovanja mreže:
    
    %s

en: A tool to monitor your logs
bs: Alat za pregled vaših logova

en: A valid URI must be entered!
bs: Trebate unijeti ispravan URI!

en: ADSL connection
bs: ADSL konekcija

en: ALL existing partitions and their data will be lost on drive %s
bs: SVE postojeće particije i podaci na njima će biti izgubljeni na disku %s

en: Abort
bs: Prekid

en: Accept
bs: Prihvati

en: Accept user
bs: Prihvati korisnika

en: Account Login (user name)
bs: Login naloga (korisničko ime)

en: Account Password
bs: Šifra naloga

en: Activates/Deactivates all network interfaces configured to start
    at boot time.
bs: Aktivira/deaktivira sve mrežne interfejse koji su konfigurisani
    za pokretanje tokom boota.

en: Add
bs: Dodaj

en: Add a module
bs: Dodaj modul

en: Add a new printer
bs: Dodaj novi štampač

en: Add a user
bs: Dodajte korisnika

en: Add an item
bs: Dodaj stavku

en: Add this printer to Star Office/OpenOffice.org/GIMP
bs: Dodaj ovaj štampač u Star Office/OpenOffice.org/GIMP

en: Add to LVM
bs: Dodaj na LVM

en: Add to RAID
bs: Dodaj na RAID

en: Add user
bs: Dodaj korisnika

en: Adding printer to Star Office/OpenOffice.org/GIMP
bs: Dodajem štampač u Star Office/OpenOffice.org/GIMP

en: Advanced
bs: Napredno

en: Advanced Configuration
bs: Napredno podešavanje

en: Advanced Options
bs: Napredne opcije

en: Afghanistan
bs: Afganistan

en: After changing type of partition %s, all data on this partition will be lost
bs: Nakon promjene tipa particije %s, svi podaci na ovoj particiji će biti izgubljeni

en: After formatting partition %s, all data on this partition will be lost
bs: Nakon formatiranja particije %s, svi podaci na toj particiji će biti izgubljeni

en: After resizing partition %s, all data on this partition will be lost
bs: Nakon promjene veličine particije %s, svi podaci na njoj će biti izgubljeni

en: After this is done, we recommend that you restart your X environment to avoid any hostname-related problems.
bs: Nakon što je to gotovo, preporučujemo da restartujete vaš X
    okoliš kako bi se izbjegao problem sa promjenom naziva računara.

en: Albania
bs: Albanija

en: Albanian
bs: Albanska

en: Algeria
bs: Alžir

en: All
bs: Svi

en: All data on this partition should be backed-up
bs: Svi podaci na toj particiji bi trebali biti backupovani

en: All primary partitions are used
bs: Sve primarne particije su u upotrebi

en: Allow all users
bs: Dozvoli svim korisnicima

en: Alt and Shift keys simultaneously
bs: Alt i Shift tipke istovremeno

en: Alternative test page (A4)
bs: Alternativna testna strana (A4)

en: Alternative test page (Letter)
bs: Alternativna testna strana (Letter)

en: American Samoa
bs: Američka Samoa

en: Amusement programs: arcade, boards, strategy, etc
bs: Zabavni programi: arkadne igre, igre za tablu, strategije itd.

en: An error occurred
bs: Došlo je do greške

en: An error occurred - no valid devices were found on which to create new filesystems. Please check your hardware for the cause of this problem
bs: Došlo je do greške - nije pronađen nijedan ispravan uređaj na kojem se mogu kreirati novi file sistemi. Molimo provjerite vaš hardware i pronađite uzrok greške

en: An error occurred, but I don't know how to handle it nicely.
    Continue at your own risk.
bs: Došlo je do greške, ali ne znam kako da je riješim fino.
    Nastavite na vlastiti rizik.

en: Anacron is a periodic command scheduler.
bs: Anacron periodični pokretač komandi.

en: Andorra
bs: Andora

en: Antarctica
bs: Antarktik

en: Antigua and Barbuda
bs: Antigua i Barbuda

en: Apache is a World Wide Web server. It is used to serve HTML files and CGI.
bs: Apache je World Wide Web server.  Koristi se za posluživanje HTML
    datoteka i CGI.

en: Apply
bs: Primjeni

en: Area:
bs: Oblast :

en: Armenia
bs: Armenija

en: Armenian (old)
bs: Armenska (stara)

en: Armenian (phonetic)
bs: Armenska (fonetska)

en: Armenian (typewriter)
bs: Armenska (pisaća mašina)

en: Audio-related tools: mp3 or midi players, mixers, etc
bs: Alati vezani za zvuk: mp3 ili midi playeri, mixeri itd.

en: Australia
bs: Australija

en: Austria
bs: Austrija

en: Authentication
bs: Autentikacija

en: Authentication LDAP
bs: Autentikacijski LDAP

en: Authentication NIS
bs: Autentifikacija NIS

en: Auto Install
bs: Auto instalacija

en: Auto Install Configurator
bs: Podešavanje auto instalacije

en: Auto allocate
bs: Auto alokacija

en: Automated
bs: Automatizovano

en: Automatic IP
bs: Automatska IP

en: Automatic Steps Configuration
bs: Automatska konfiguracija koraka

en: Automatic detection and configuration of hardware at boot.
bs: Automatsko prepoznavanje i podešavanje hardware-a tokom boota.

en: Automatic reconfiguration
bs: Automatsko ponovno podešavanje

en: Automatic regeneration of kernel header in /boot for
    /usr/include/linux/{autoconf,version}.h
bs: Automatsko regenerisanje kernel zaglavlja u /boot za
    /usr/include/linux/{autoconf,version}.h

en: Automatic time synchronization (using NTP)
bs: Automatska sinhronizacija vremena (koristeći NTP)

en: Automatically switch on numlock key locker under console
    and XFree at boot.
bs: Automatski uključuje numlock bravu tipaka pod konzolom i
    XFree tokom boota.

en: Autoprobe
bs: Ispitivanje

en: Azerbaidjani (latin)
bs: Azerbejdžanska (latinica)

en: Azerbaijan
bs: Azerbejdžan

en: Backup Now
bs: Backup-uj sada

en: Backup Now from configuration file
bs: Backup-uj sada iz konfiguracijske datoteke

en: Backup Other files...
bs: Backup-uj ostale datoteke...

en: Backup User files...
bs: Backup-uj korisničke datoteke...

en: Backup Users
bs: Backup korisnika

en: Backup files are corrupted
bs: Backup datoteke su oštećene

en: Backup other files
bs: Backup ostalih datoteka

en: Backup system
bs: Backup sistema

en: Backup system files
bs: Backup sistemskih datoteka

en: Backup system files...
bs: Backup-uj sistemske datoteke...

en: Backup the system files before:
bs: Vrati sistemske datoteke prije:

en: Backup user files
bs: Backup korisničkih datoteka

en: Bad backup file
bs: Loša backup datoteka

en: Bad choice, try again
bs: Pogrešan izbor, pokušajte ponovo

en: Bad package
bs: Neispravan paket

en: Bahamas
bs: Bahami

en: Bahrain
bs: Bahrein

en: Bangladesh
bs: Bangladeš

en: Basic
bs: Osnovno

en: Be careful: this operation is dangerous.
bs: Budite oprezni: ova operacija je opasna

en: Be sure a media is present for the device %s
bs: Provjeri da li je medij prisutan za ovaj uredjaj %s

en: Because you are doing a network installation, your network is already configured.
    Click on Ok to keep your configuration, or cancel to reconfigure your Internet & Network connection.
bs: Pošto radite mrežnu instalaciju, vaša mreža je već podešena.
    Kliknite na Ok da zadržite tu konfiguraciju ili Odustani za podešavanje vaše Internet & Mrežne konekcije.

en: Before installing any fonts, be sure that you have the right to use and install them on your system.
    
    -You can install the fonts the normal way. In rare cases, bogus fonts may hang up your X Server.
bs: Prije instaliranja fontova, provjerite da li imate dozvole da ih koristite i instalirate na va[em sistemu.
    
    -Možete instalirati fontove koristeći uobičajen način. U rijetkim slučajevima, neispravni fontovi mogu zaglaviti vaš X Server.

en: Belarus
bs: Bjelorusija

en: Belarusian
bs: Bjeloruska

en: Belgian
bs: Belgijska

en: Belgium
bs: Belgija

en: Bhutan
bs: Butan

en: Bolivia
bs: Bolivija

en: Books and Howto's on Linux and Free Software
bs: Knjige i Howto-i na temu Linuxa i Slobodnog Software-a

en: Boot Protocol
bs: Boot protokol

en: Boot Style Configuration
bs: Konfiguracija stila boota

en: Boot device
bs: Boot uređaj

en: Bootloader installation
bs: Bootloader instalacija

en: Bootloader main options
bs: Glavne opcije bootloadera

en: Bootloader to use
bs: Bootloader koji ćete koristiti

en: Bosnia and Herzegovina
bs: Bosna i Hercegovina

en: Both Shift keys simultaneously
bs: Obje Shift tipke istovremeno

en: Botswana
bs: Bocvana

en: Bouvet Island
bs: Ostrvo Bouvet

en: Brazilian (ABNT-2)
bs: Brazilska (ABNT-2)

en: Bringing down the network
bs: Zaustavljam mrežu

en: Bringing up the network
bs: Pokrećem mrežu

en: British Indian Ocean Territory
bs: Britansko-Indijska morska teritorija

en: Brunei Darussalam
bs: Bruneji

en: Build Backup
bs: Izgradi backup

en: Build the disk
bs: Napravi disk

en: Bulgaria
bs: Bugarska

en: Bulgarian (BDS)
bs: Bugarska (BDS)

en: Bulgarian (phonetic)
bs: Bugarska (fonetska)

en: Button 2 Emulation
bs: Emulacija 2 dugmeta

en: Button 3 Emulation
bs: Emulacija 3 dugmeta

en: Button `%s': %s
bs: Dugme '%s': %s

en: Buttons emulation
bs: Emulacija tipki

en: C and C++ development libraries, programs and include files
bs: C i C++ razvojne biblioteke, programi i include datoteke

en: CUPS configuration
bs: Podešavanje CUPSa

en: CUPS does not support printers on Novell servers or printers sending the data into a free-formed command.
bs: CUPS ne podržava štampače na Novell serverima ili štampačekoji šalju podatke u komandama slobodnog oblika.

en: Cable connection
bs: Kablovska konekcija

en: Calendar
bs: Kalendar

en: Cambodia
bs: Kambođa

en: Cameroon
bs: Kamerun

en: Can't add a partition to _formatted_ RAID md%d
bs: Ne mogu dodati particiju na _formatiran_ RAID md%d

en: Can't make screenshots before partitioning
bs: Ne mogu napraviti screenshot prije particioniranja

en: Can't unset mount point as this partition is used for loop back.
    Remove the loopback first
bs: Ne mogu izmjeniti tačku montiranja jer se ova particija koristi za loopback.
    Najprije uklonite loopback

en: Can't use broadcast with no NIS domain
bs: Ne mogu koristiti broadcast bez NIS domene

en: Canada
bs: Kanada

en: Canada (cable)
bs: Kanada (kablovska)

en: Canadian (Quebec)
bs: Kanadska (Kvebek)

en: Cancel
bs: Odustani

en: Cape Verde
bs: Zelenortska ostrva

en: CapsLock key
bs: CapsLock tipka

en: Card IO
bs: IO kartice

en: Card IO_0
bs: IO_0 kartice

en: Card IO_1
bs: IO_1 kartice

en: Card IRQ
bs: IRQ kartice

en: Card mem (DMA)
bs: Memorija kartice (DMA)

en: Cayman Islands
bs: Kajmanska ostrva

en: Cd-Rom labeled "%s"
bs: CD-ROM pod oznakom "%s"

en: Central African Republic
bs: Centralnoafrička Republika

en: Chad
bs: Čad

en: Change Cd-Rom
bs: Promjenite CD-ROM

en: Change partition type
bs: Izmjena tipa particije

en: Change the printing system
bs: Promjenite sistem štampe

en: Change type
bs: Promjeni tip

en: Change your Cd-Rom!
    
    Please insert the Cd-Rom labelled "%s" in your drive and press Ok when done.
    If you don't have it, press Cancel to avoid installation from this Cd-Rom.
bs: Promjenite vaš CD-ROM!
    
    Molimo ubacite CD označen sa "%s" u vaš CD-ROM uređaj i pritisnite Ok kad ste spremni.
    Ako ga nemate, pritisnite Odustani da biste izbjegli instaliranje sa ovog CD-ROMa.

en: Check bad blocks?
bs: Provjeri loše blokove?

en: Checking installed software...
bs: Provjeravam instalirani software...

en: Chile
bs: Čile

en: China
bs: Kina

en: Choose a file
bs: Izaberi datoteku

en: Choose a mirror from which to get the packages
bs: Izaberite mirror sa kojeg će biti dobavljeni paketi

en: Choose a monitor
bs: Izaberite monitor

en: Choose a partition
bs: Izaberi particiju

en: Choose action
bs: Izaberi akciju

en: Choose an existing LVM to add to
bs: Izaberite postojeći LVM na koji ćete dodati

en: Choose an existing RAID to add to
bs: Izaberite postojeći RAID na koji ćete dodati

en: Choose another partition
bs: Izaberi drugu particiju

en: Choose file
bs: Izaberi datoteku

en: Choose packages to install
bs: Izaberite pakete za instalaciju

en: Choose the applications that will support the fonts:
bs: Izaberite aplikacije koje će podržavati fontove :

en: Choose the connection you want to configure
bs: Izaberite konekciju koju želite podesiti

en: Choose the default user:
bs: Izaberite default korisnika:

en: Choose the floppy drive you want to use to make the bootdisk
bs: Izaberite disketnu jedinicu koju želite koristiti da napravite boot disketu

en: Choose the hard drive you want to erase in order to install your new
    Mandrake Linux partition. Be careful, all data present on it will be lost
    and will not be recoverable!
bs: Izaberite hard disk koji želite obrisati kako biste instalirali vašu novu Mandrake
    Linux particiju. Budite pažljivi, svi podaci koji se nalaze na njemu će biti
    izgubljeni i neće se moći vratiti!

en: Choose the mount points
bs: Izaberite tačke montiranja

en: Choose the network interface
bs: Izaberite mrežni interface

en: Choose the new size
bs: Izaberite novu veličinu

en: Choose the packages you want to install
bs: Izaberite pakete koje želite instalirati

en: Choose the partitions you want to format
bs: Izaberite particije koje želite formatirati

en: Choose the profile to configure
bs: Izaberite profil za podešavanje

en: Choose the resolution and the color depth
bs: Izaberite rezoluciju i dubinu boja

en: Choose the sizes
bs: Izaberite veličine

en: Choose the window manager to run:
bs: Izaberite window manager koji će se pokretati:

en: Choose which services should be automatically started at boot time
bs: Izaberite koji servisi se trebaju pokretati automatski prilikom boota

en: Choose your country
bs: Izaberite vašu državu

en: Choose your filesystem encryption key
bs: Izaberite vaš ključ za kodiranje datotečnog sistema

en: Choose your keyboard
bs: Izaberite vašu tastaturu

en: Christmas Island
bs: Uskršnje ostrvo

en: Chunk size %s
bs: Veličina chunka %s

en: Circular mounts %s
bs: Kružno montiranje %s

en: Clean /tmp at each boot
bs: Čisti /tmp prilikom svakog boota

en: Clear all
bs: Obriši sve

en: Click here to launch the wizard ->
bs: Kliknite ovdje za pokretanje čarobnjaka ->

en: Clients for different protocols including ssh
bs: Klijenti za razne protokole uključujući ssh

en: Close
bs: Zatvori

en: Cocos (Keeling) Islands
bs: Kokosova ostrva

en: Collapse Tree
bs: Smanji stablo

en: Colombia
bs: Kolumbija

en: Color depth: %s
bs: Dubina boja: %s

en: Comoros
bs: Komori

en: Compact
bs: Kompaktno

en: Computing FAT filesystem bounds
bs: Izračunavam granice FAT filesistema

en: Configuration
bs: Podešavanje

en: Configuration of a remote printer
bs: Podešavanje udaljenog štampača

en: Configure
bs: Konfiguriši

en: Configure Internet Access...
bs: Podesi Internet pristup...

en: Configure Local Area Network...
bs: Podesi Lokalnu mrežu...

en: Configure X
bs: Podešavanje X

en: Configure all heads independently
bs: Konfiguriši sve glave odvojeno

en: Configure mouse
bs: Podešavanje miša

en: Configure networking
bs: Podešavanje mreže

en: Configure services
bs: Podešavanje servisa

en: Configure the connection
bs: Podesi konekciju

en: Configure the network now
bs: Sada podesite mrežu

en: Configuring IDE
bs: Podešavam IDE

en: Configuring PCMCIA cards...
bs: Podešavam PCMCIA kartice...

en: Configuring applications...
bs: Podešavam aplikacije...

en: Configuring network
bs: Podešavam mrežu

en: Configuring network device %s
bs: Podešavam mrežni uređaj %s

en: Configuring scripts, installing software, starting servers...
bs: Podešavam skripte, instaliram software, pokrećem servere...

en: Configuring...
bs: Podešavam...

en: Congratulations!
bs: Čestitamo!

en: Congratulations, installation is complete.
    Remove the boot media and press return to reboot.
    
    
    For information on fixes which are available for this release of Mandrake Linux,
    consult the Errata available from:
    
    
    %s
    
    
    Information on configuring your system is available in the post
    install chapter of the Official Mandrake Linux User's Guide.
bs: Čestitamo, instalacija je završena.
    Uklonite boot medij i pritisnite return za reboot.
    
    
    Za informacije o ispravkama koje su dostupne za ovu verziju Mandrake Linuxa,
    pogledajte Errata koja je dostupna na:
    
    
    %s
    
    
    Informacije o podešavanju vašeg sistema su dostupne u poglavlju
    "nakon instalacije" vašeg Zvaničnog Mandrake Linux priručnika za upotrebu.

en: Congratulations, the network and Internet configuration is finished.
    The configuration will now be applied to your system.
bs: Čestitamo, podešavanje mreže i interneta je završeno.
    
    Sada će ova konfiguracija biti primjenjena na vaš sistem.

en: Connect
bs: Konektuj me

en: Connect to the Internet
bs: Spoji se na Internet

en: Connect...
bs: Konektuj se...

en: Connected
bs: Konektovan

en: Connection Configuration
bs: Podešavanje konekcije

en: Connection name
bs: Naziv konekcije

en: Connection speed
bs: Brzina konekcije

en: Connection timeout (in sec)
bs: Timeout konekcije (u sek.)

en: Connection type:
bs: Tip konekcije:

en: Console Tools
bs: Alati za konzolu

en: Contacting Mandrake Linux web site to get the list of available mirrors...
bs: Kontaktiram Mandrake Linux web stranicu da bih saznao listu dostupnih mirrora

en: Contacting the mirror to get the list of available packages...
bs: Kontaktiram mirror da bih saznao listu dostupnih paketa

en: Content of the file
bs: Sadržaj datoteke

en: Continue
bs: Nastavak

en: Continue anyway?
bs: Svejedno nastavljate?

en: Control and Shift keys simultaneously
bs: Control i Shift tipka istovremeno

en: Cook Islands
bs: Cook ostrva

en: Copy fonts on your system
bs: Kopiraj fontove na sistem

en: Copying %s
bs: Kopiram %s

en: Costa Rica
bs: Kostarika

en: Cote d'Ivoire
bs: Obala Slonovače

en: Create
bs: Kreiraj

en: Create a bootdisk
bs: Napravite boot disketu

en: Create a new partition
bs: Napravi novu particiju

en: Creating and formatting file %s
bs: Kreiram i formatiram datoteku %s

en: Creating auto install floppy...
bs: Pravim auto instalacijsku disketu

en: Creating bootdisk...
bs: Pravim boot disketu

en: Croatia
bs: Hrvatska

en: Croatian
bs: Hrvatska

en: Ctrl and Alt keys simultaneously
bs: Ctrl i Alt tipke istovremeno

en: Cuba
bs: Kuba

en: Current configuration of `%s':
    
    Network: %s
    IP address: %s
    IP attribution: %s
    Driver: %s
bs: Trenutna konfiguracija `%s':
    
    Mreža: %s
    IP adresa: %s
    IP atributi: %s
    Drajver: %s

en: Custom
bs: Ručno izaberi

en: Custom Restore
bs: Ručno vraćanje

en: Custom disk partitioning
bs: Ručno particioniranje diska

en: Cylinder %d to %d
bs: Cilindar %d do %d

en: Cyprus
bs: Kipar

en: Czech (QWERTY)
bs: Češka (QWERTY)

en: Czech (QWERTZ)
bs: Češka (QWERTZ)

en: Czech Republic
bs: Češka

en: DHCP Client
bs: DHCP klijent

en: DHCP client
bs: DHCP klijent

en: DOS drive letter: %s (just a guess)
bs: DOS slovo uređaja: %s (pretpostavka)

en: Danish
bs: Danska

en: Database
bs: Baze podataka

en: Database Server
bs: Server baze podataka

en: Default printer
bs: Podrazumjevani štampač

en: Del profile...
bs: Briši profil...

en: Delay before booting default image
bs: Čekanje prije bootanja default preslike

en: Delete
bs: Obriši

en: Denmark
bs: Danska

en: Description
bs: Opis

en: Detailed information
bs: Detaljne informacije

en: Details
bs: Detalji

en: Detected %s
bs: Detektovan %s

en: Detecting devices...
bs: Prepoznajem uređaje...

en: Development
bs: Programiranje

en: Device:
bs: Uređaj:

en: Dialing mode
bs: Način biranja broja

en: Dialup options
bs: Opcije dialupa

en: Did it work properly?
bs: Da li je radilo ispravno?

en: Directory %s already contains data
    (%s)
bs: Direktorij %s već sadrži neke podatke
    (%s)

en: Disabling servers...
bs: Isključujem servere...

en: Disconnect
bs: Prekini konekciju

en: Disconnect...
bs: Prekini konekciju...

en: Djibouti
bs: Džibuti

en: Do it!
bs: Uradi!

en: Do new backup before restore (only for incremental backups.)
bs: Izvrši novi backup prije vraćanja (samo za inkrementalni backup.)

en: Do not include critical files (passwd, group, fstab)
bs: Zaobiđi kritične datoteke (passwd, group, fstab)

en: Do not include the browser cache
bs: Ne uključuj spremnik web preglednika

en: Do not print any test page
bs: Nemoj štampati testnu stranicu

en: Do not transfer printers
bs: Nemoj prebacivati štampače

en: Do you have an ISA sound card?
bs: Imate li ISA zvučnu karticu?

en: Do you have another one?
bs: Imate li neki drugi?

en: Do you have any %s interfaces?
bs: Imate li ijedan %s interfejs?

en: Do you really want to remove the printer "%s"?
bs: Da li želite da uklonite štampač "%s"?

en: Do you want the BackSpace to return Delete in console?
bs: Želite li da BackSpace vrati Delete u konzoli?

en: Do you want to click on this button?
bs: Da li želite kliknuti na ovo dugme?

en: Do you want to save /etc/fstab modifications
bs: Želite li spasiti izmjene /etc/fstab

en: Do you want to set this printer ("%s")
    as the default printer?
bs: Da li želite da podesite ovaj štampač ("%s")
    kao podrazumjevani štampač?

en: Do you want to start the connection at boot?
bs: Da li želite pokrenuti konekciju prilikom boota?

en: Do you want to test the configuration?
bs: Želite li testirati konfiguraciju?

en: Do you want to try to connect to the Internet now?
bs: Da li se želite pokušati spojiti na Internet sada?

en: Do you want to use aboot?
bs: Da li želite koristiti aboot?

en: Documentation
bs: Dokumentacija

en: Domain Name and Network Information Server
bs: Domain Name i Network Information Server

en: Domain name
bs: Ime domena

en: Dominica
bs: Dominika

en: Dominican Republic
bs: Dominikanska Republika

en: Done
bs: Gotovo

en: DrakFloppy Error: %s
bs: DrakFloppy greška: %s

en: Drakbackup Configuration
bs: Podešavanje Drakbackup-a

en: Driver
bs: Drajver

en: Duplicate mount point %s
bs: Dvostruka tačka montiranja %s

en: Dutch
bs: Holandska

en: Dvorak (Norwegian)
bs: Dvorak (Norveška)

en: Dvorak (Swedish)
bs: Dvorak (Švedska)

en: East Europe
bs: Istočna Evropa

en: East Timor
bs: Istočni Timor

en: Ecuador
bs: Ekvador

en: Editors, shells, file tools, terminals
bs: Editori, ljuske, datotečni alati, terminali

en: Egypt
bs: Egipat

en: Either the server name or the server's IP must be given!
bs: Treba biti dato ili ime servera ili IP adresa servera!

en: Empty
bs: Prazno

en: Empty label not allowed
bs: Prazna labela nije dozvoljena

en: Emulate third button?
bs: Emuliraj treće dugme?

en: Enable CD Boot?
bs: Omogući boot sa CDa?

en: Enable OF Boot?
bs: Omogući boot sa OFa?

en: Enable multiple profiles
bs: Omogući više profila

en: Enabling servers...
bs: Uključujem servere...

en: Encryption key
bs: Šifra

en: Encryption key (again)
bs: Šifra (još jednom)

en: Enter a printer device URI
bs: Unesite URI uređaja štampača

en: Enter a user
    %s
bs: Unesite korisnika
    %s

en: Entering step `%s'
bs: Prelazim na korak `%s'

en: Entries you'll have to fill:
    %s
bs: Stavke koje morate popuniti:
    %s

en: Equatorial Guinea
bs: Ekvatorijalna Gvineja

en: Erase entire disk
bs: Pobriši čitav disk

en: Eritrea
bs: Eritreja

en: Error
bs: Greška

en: Error installing aboot, 
    try to force installation even if that destroys the first partition?
bs: Greška u instaliranju aboota, 
    da li da pokušam nasilnu instalaciju čak i ako to uništi prvu particiju?

en: Error opening %s for writing: %s
bs: Greška u otvaranju %s za pisanje: %s

en: Error reading file %s
bs: Greška u čitanju datoteke %s

en: Error writing to file %s
bs: Greška u pisanju datoteke: %s

en: Error!
bs: Greška!

en: Estimating
bs: Procjenjujem

en: Estonia
bs: Estonija

en: Estonian
bs: Estonska

en: Ethernet Card
bs: Ethernet kartica

en: Ethiopia
bs: Etiopija

en: European protocol (EDSS1)
bs: Evropski protokol (EDSS1)

en: Every printer needs a name (for example "printer"). The Description and Location fields do not need to be filled in. They are comments for the users.
bs: Svakom štampaču treba dati ime (npr. "stampac"). Polja Opis i Lokacija nije potrebno popuniti. Oni su komentari za korisnike.

en: Everything has been configured.
    You may now share Internet connection with other computers on your Local Area Network, using automatic network configuration (DHCP).
bs: Sve je konfigurisano.
    Sada možete dijeliti Internet konekciju sa ostalim računarima na vašoj lokalnoj mreži, koristeći automatsku mrežnu konfiguraciju (DHCP).

en: Exit
bs: Izlaz

en: Exit install
bs: Napusti instalaciju

en: Expand Tree
bs: Proširi stablo

en: Expert Area
bs: Ekspert područje

en: Expert Mode
bs: Ekspertni mod

en: Extended partition not supported on this platform
bs: Extended particije nisu podržane na ovoj platformi

en: External ISDN modem
bs: Vanjski ISDN modem

en: FAT resizing failed: %s
bs: FAT promjena veličine nije uspjela: %s

en: Failed to add the printer "%s" to Star Office/OpenOffice.org/GIMP.
bs: Nisam uspio dodati štampač "%s" u Star Office/OpenOffice.org/GIMP.

en: Failed to remove the printer "%s" from Star Office/OpenOffice.org/GIMP.
bs: Nisam uspio ukloniti štampač "%s" iz Star/Open Offica.

en: Falkland Islands (Malvinas)
bs: Falklandsko otočje

en: Faroe Islands
bs: Farska ostrva

en: Fiji
bs: Fidži

en: File Selection
bs: Izbor datoteka

en: File already exists. Use it?
bs: Datoteka već postoji. Želite li je koristiti?

en: File sharing
bs: Dijeljenje datoteka

en: Filesystem encryption key
bs: Ključ za kodiranje datotečnog sistema

en: Filesystem type:
bs: Tip datotečnog sistema:

en: Filesystem types:
bs: Tipovi file sistema:

en: Finding packages to upgrade...
bs: Pronalazim pakete za unaprjeđenje

en: Finish
bs: Kraj

en: Finland
bs: Finska

en: Finnish
bs: Finska

en: Firewalling configuration detected!
bs: Otkrivena konfiguracija firewalla!

en: First DNS Server (optional)
bs: Prvi DNS server (opcionalno)

en: First floppy drive
bs: Prva disketna jedinica

en: First sector of boot partition
bs: Prvi sektor boot particije

en: First sector of drive (MBR)
bs: Prvi sektor diska (MBR)

en: Font List
bs: Lista fontova

en: Fonts conversion
bs: Konverzija fontova

en: Fonts copy
bs: Kopiranje fontova

en: Format
bs: Formatiraj

en: Format partitions
bs: Formatiranje particija

en: Formatted
bs: Formatirana

en: Formatting partition %s
bs: Formatiram particiju %s

en: Found %s %s interfaces
bs: Pronađeno %s %s interfejsa

en: France
bs: Francuska

en: French
bs: Francuska

en: French Guiana
bs: Francuska Gvajana

en: French Polynesia
bs: Francuska Polinezija

en: French Southern Territories
bs: Francuske Južne Teritorije

en: GPM adds mouse support to text-based Linux applications such the
    Midnight Commander. It also allows mouse-based console cut-and-paste operations,
    and includes support for pop-up menus on the console.
bs: GPM dodaje podršku za miša tekst-baziranim aplikacijama kao što je
    Midnight Commander. On također omogućuje konzolne isjeci/zaljepi operacije
    pomoću miša i uključuje podršku za pop-up menije na konzoli.

en: Gambia
bs: Gambija

en: Game station
bs: Stanica za igru

en: Games
bs: Igre

en: Gateway (e.g. %s)
bs: Gateway (tj. %s)

en: Gateway device
bs: Gateway uređaj

en: General
bs: Općenito

en: Generate auto install floppy
bs: Napravi auto instalacijsku disketu

en: Generic
bs: Opšti

en: Generic 2 Button Mouse
bs: Opšti miš sa 2 dugmeta

en: Generic 3 Button Mouse
bs: Opšti miš sa 3 dugmeta

en: Generic PS2 Wheel Mouse
bs: Opšti PS2 Miš sa kotačem

en: Generic Printers
bs: Razni štampači

en: Geometry: %s cylinders, %s heads, %s sectors
bs: Geometrija: %s cilindara, %s glava, %s sektora

en: Georgia
bs: Gruzija

en: Georgian ("Latin" layout)
bs: Gruzijska ("Latinični" izgled)

en: Georgian ("Russian" layout)
bs: Gruzijska ("Ruski" izgled)

en: German
bs: Njemačka

en: German (no dead keys)
bs: Njemačka (bez mrtvih tipki)

en: Germany
bs: Njemačka

en: Get Windows Fonts
bs: Preuzmi fontove iz Windowsa

en: Ghana
bs: Gana

en: Ghostscript referencing
bs: Ghostscript referenciranje

en: Give a file name
bs: Dajte naziv datoteke

en: Give the ram size in MB
bs: Navedite veličinu rama u MB

en: Gnome Workstation
bs: Gnome Radna stanica

en: Gnome, Icewm, Window Maker, Enlightenment, Fvwm, etc
bs: Gnome, Icewm, Window Maker, Enlightenment, Fvwm, itd.

en: Go on anyway?
bs: Svejedno nastavi?

en: Go on without configuring the network
bs: Nastavi bez podešavanja mreže

en: Graphical Environment
bs: Grafičko okruženje

en: Graphical interface at startup
bs: X u startanju

en: Graphics card: %s
bs: Grafička karta: %s

en: Graphics card: %s
bs: Grafička karta: %s

en: Graphics memory: %s kB
bs: Grafička memorija: %s kB

en: Graphics programs such as The Gimp
bs: Grafički programi kao što je Gimp

en: Greece
bs: Grčka

en: Greek
bs: Grčka

en: Greenland
bs: Grenland

en: Guadeloupe
bs: Gvadalupe

en: Guatemala
bs: Gvatemala

en: Guinea
bs: Gvineja

en: Guinea-Bissau
bs: Gvineja Bisau

en: Guyana
bs: Gvajana

en: Hard Disk Backup Progress...
bs: Napredak backup-a hard diska...

en: Hard Disk Backup files...
bs: Datoteke backup-a hard diska...

en: Hard drive detection
bs: Prepoznavanje hard diska

en: Hard drive information
bs: Informacije o hard disku

en: HardDrake runs a hardware probe, and optionally configures
    new/changed hardware.
bs: HardDrake pokreće probavanje hardware-a i opcionalno konfiguriše
    novi/izmjenjeni hardware.

en: Hardware clock set to GMT
bs: Hardverski sat podešen na GMT

en: Help
bs: Pomoć

en: Here are the entries on your boot menu so far.
    You can create additional entries or change the existing ones.
bs: Navedene su razne stavke.
    Možete dodati nove ili promjeniti postojeće.

en: Here is a list of the available printing options for the current printer:
bs: Ovo je lista mogućih opcija za štampu za trenutni štampač:

en: Here is the full list of keyboards available
bs: Ovdje je puna lista svih dostupnih tastatura

en: Hide files
bs: Sakrij datoteke

en: High
bs: Visok

en: Higher
bs: Viši

en: Horizontal refresh rate
bs: Brzina horizontalnog osvježavanja

en: How is the printer connected?
bs: Kako je štampač povezan na računar?

en: Hungarian
bs: Mađarska

en: Hungary
bs: Mađarska

en: I can setup your computer to automatically start the graphical interface (XFree) upon booting.
    Would you like XFree to start when you reboot?
bs: Mogu podesiti vaš računar da automatski pokrene X nakon boota.
    Želite li da se X pokrene kada bootate?

en: I can't add any more partition
bs: Ne mogu dodati više particija

en: I can't find any room for installing
bs: Ne mogu naći dovoljno prostora za instalaciju

en: I can't find needed image file `%s'.
bs: Ne mogu pronaći potrebnu image datoteku '%s'

en: I don't know
bs: Ne znam

en: I don't know how to format %s in type %s
bs: Ne znam kako formatirati %s tipa %s

en: I have detected an ISDN PCI card, but I don't know its type. Please select a PCI card on the next screen.
bs: Otkrio sam neku ISDN PCI karticu, ali ne znam tip. Molimo izaberite neku PCI karticu na idućem ekranu.

en: IP address
bs: IP adresa

en: IP address should be in format 1.2.3.4
bs: IP adresa treba biti u formatu 1.2.3.4

en: ISDN Configuration
bs: Podešavanje ISDNa

en: ISDN connection
bs: ISDN konekcija

en: Iceland
bs: Island

en: Icelandic
bs: Islandska

en: Icewm, Window Maker, Enlightenment, Fvwm, etc
bs: Icewm, Window Maker, Enlightenment, Fvwm, itd.

en: Icon
bs: Ikona

en: If you have all the CDs in the list below, click Ok.
    If you have none of those CDs, click Cancel.
    If only some CDs are missing, unselect them, then click Ok.
bs: Ako imate sve CDe na listi, kliknite na Ok.
    Ako nemate nijedan od ovih CDova, kliknite na Odustani.
    Ako nedostaju samo neki CDovi, isključite ih, zatim kliknite na Ok.

en: If you plan to use aboot, be carefull to leave a free space (2048 sectors is enough)
    at the beginning of the disk
bs: Ako planirate koristiti aboot, budite pažljivi i ostavite slobodnog prostora (2048 sektora je dovoljno)
    na početku diska

en: If your printer is not listed, choose a compatible (see printer manual) or a similar one.
bs: Ako štampač nije naveden, izaberite kompatibilan (pogledajte uputstva za štampač) ili sličan.

en: Image
bs: Preslika

en: Import Fonts
bs: Uvoz fontova

en: Importance: %s
bs: Značaj: %s

en: In addition, queues not created with this program or "foomatic-configure" cannot be transferred.
bs: Pored toga, redovi koji nisu kreirani ovim programom ili sa "foomatic-configure" ne mogu biti premješteni.

en: In some cases, the %s driver needs to have extra information to work
    properly, although it normally works fine without them. Would you like to specify
    extra options for it or allow the driver to probe your machine for the
    information it needs? Occasionally, probing will hang a computer, but it should
    not cause any damage.
bs: U nekim slučajevima, %s drajver treba imati dodatne informacije za
    ispravan rad, iako on obično radi dobro i bez njih. Želite li navesti neke
    ekstra opcije za njega ili dozvoliti drajveru da ispita vaš računar za sve
    informacije koje mu trebaju? Povremeno, ispitivanje može zaglaviti računar,
    ali ne bi trebalo izazvati nikakvu štetu.

en: India
bs: Indija

en: Individual package selection
bs: Izbor pojedinačnih paketa

en: Indonesia
bs: Indonezija

en: Init Message
bs: Init Poruka

en: Initial tests
bs: Probni inicijali

en: Initrd-size
bs: Initrd-veličina

en: Insert a FAT formatted floppy in drive %s
bs: Ubacite FAT formatiranu disketu u jedinicu %s

en: Insert a blank floppy in drive %s
bs: Ubacite praznu disketu u jedinicu %s

en: Insert a floppy containing package selection
bs: Ubacite disketu koja sadrži izbor paketa

en: Insert a floppy in %s
bs: Ubacite disketu u %s

en: Insert a floppy in drive
    All data on this floppy will be lost
bs: Ubacite disketu u jedinicu
    Svi podaci na toj disketi će biti izgubljeni

en: Install
bs: Instalacija

en: Install & convert Fonts
bs: Instaliraj i konvertuj fontove

en: Install List
bs: Lista instalacije

en: Install bootloader
bs: Instalacija bootloadera

en: Install system
bs: Sistem instalacije

en: Installation of %s failed. The following error occured:
bs: Instalacija %sa nije uspjela. Javila se sljedeća greška:

en: Installation of bootloader failed. The following error occured:
bs: Instalacija bootloadera nije uspjela. Došlo je do sljedeće greške:

en: Installing
bs: Instaliram

en: Installing Foomatic...
bs: Instaliram Foomatic...

en: Installing a printing system in the %s security level
bs: Instaliram sistem za štampu na sigurnosnom nivou: %s

en: Installing bootloader
bs: Instaliram bootloadera

en: Installing driver for %s card %s
bs: Instaliram drajver za %s karticu %s

en: Installing package %s
bs: Instaliram paket %s

en: Installing package %s
    %d%%
bs: Instaliram paket %s
    %d%%

en: Installing packages...
bs: Instaliram pakete...

en: Interface
bs: Interfejs

en: Interface %s
bs: Interfejs %s

en: Interface %s (using module %s)
bs: Interfejs %s (koristeći modul %s)

en: Interface:
bs: Interfejs:

en: Internal ISDN card
bs: Interna ISDN kartica

en: Internet Connection Configuration
bs: Podešavanje Internet konekcije

en: Internet Connection Sharing
bs: Dijeljenje Internet konekcije

en: Internet Connection Sharing configuration
bs: Podešavanje dijeljenja Internet konekcije

en: Internet Connection Sharing currently disabled
bs: Dijeljenje Internet konekcije je trenutno neaktivno

en: Internet Connection Sharing currently enabled
bs: Dijeljenje Internet konekcije je trenutno aktivno

en: Internet Connection Sharing is now disabled.
bs: Dijeljenje Internet konekcije je sada isključeno.

en: Internet Connection Sharing is now enabled.
bs: Dijeljenje Internet konekcije je sada uključeno.

en: Internet access
bs: Pristup Internetu

en: Internet configuration
bs: Internet konfiguracija

en: Internet connection
bs: Internet konekcija

en: Internet connection & configuration
bs: Internet konekcija & podešavanje

en: Internet connection configuration
bs: Podešavanje Internet konekcije

en: Internet station
bs: Internet stanica

en: Iranian
bs: Iranska

en: Iraq
bs: Irak

en: Ireland
bs: Irska

en: Is this correct?
bs: Da li je ovo ispravno?

en: Israel
bs: Izrael

en: Israeli
bs: Izraelska

en: Israeli (Phonetic)
bs: Izraelska (Fonetska)

en: Italian
bs: Italijanska

en: Italy
bs: Italija

en: Jamaica
bs: Jamajka

en: Japan (cable)
bs: Japan (kablovska)

en: Japanese 106 keys
bs: Japanska 106 tipki

en: KDE Workstation
bs: KDE Radna stanica

en: Kazakhstan
bs: Kazahstan

en: Keep the changes?
    The current configuration is:
    
    %s
bs: Zadržati izmjene?
    Trenutna konfiguracija je:
    
    %s

en: Kenya
bs: Kenija

en: Keyboard
bs: Tastatura

en: Keyboard layout: %s
bs: Raspored tastature: %s

en: Korean keyboard
bs: Korejanska tastatura

en: Kuwait
bs: Kuvajt

en: Kyrgyzstan
bs: Kirgistan

en: LAN Configuration
bs: Podešavanje LANa

en: LAN configuration
bs: Podešavanje LANa

en: LAN connection
bs: LAN konekcija

en: LILO with graphical menu
bs: LILO sa grafičkim menijem

en: LILO with text menu
bs: LILO sa tekstualnim menijem

en: LILO/grub Installation
bs: LILO/grub instalacija

en: LPD and LPRng do not support IPP printers.
bs: LPD i LPRng ne podržavaju IPP štampače.

en: LVM name?
bs: Naziv LVMa?

en: LVM-disks %s
bs: LVM-diskovi %s

en: Label
bs: Labela

en: Language
bs: Izaberite svoj jezik

en: Latin American
bs: Latino-Američka

en: Latvia
bs: Latvija

en: Latvian
bs: Latvijska

en: Launch packet filtering for Linux kernel 2.2 series, to set
    up a firewall to protect your machine from network attacks.
bs: Pokrenite filtriranje paketa za Linux kernel seriju 2.2 kako
    biste postavili firewall i zaštitili vaš računar od mrežnih napada.

en: Launch the ALSA (Advanced Linux Sound Architecture) sound system
bs: Pokreni ALSA zvučni sistem (Advanced Linux Sound Architecture)

en: Launch the graphical environment when your system starts
bs: Pokreni X-Window sistem na startu

en: Launch the sound system on your machine
bs: Pokreće zvučni sistem na vašem računaru

en: Launch userdrake
bs: Pokreni userdrake

en: Lebanon
bs: Liban

en: Left "Windows" key
bs: Lijeva "Windows" tipka

en: Lesotho
bs: Lesoto

en: Level %s
bs: Nivo %s

en: Lexmark inkjet configuration
bs: Podešavanje Lexmark inkjet-a

en: Liberia
bs: Liberija

en: License agreement
bs: Licencni ugovor

en: Liechtenstein
bs: Lihtenštajn

en: Lilo/grub mode
bs: Lilo/grub mod

en: Linux Virtual Server, used to build a high-performance and highly
    available server.
bs: Linux Virtuelni Server, koristi se za izgradnju servera visokih performansi
    i dostupnosti.

en: Linuxconf will sometimes arrange to perform various tasks
    at boot-time to maintain the system configuration.
bs: Linuxconf će ponekad obaviti raznolike zadatke tokom boota
    kako bi se održala sistemska konfiguracija.

en: List of data corrupted:
bs: Lista oštećenih podataka:

en: List of data to restore:
bs: Lista podataka za vraćanje:

en: Lithuania
bs: Litvanija

en: Lithuanian "number row" QWERTY
bs: Litvanska "red brojeva" QWERTY

en: Lithuanian "phonetic" QWERTY
bs: Litvanska "fonetska" QWERTY

en: Lithuanian AZERTY (new)
bs: Litvanska AYERTY (nova)

en: Lithuanian AZERTY (old)
bs: Litvanska AZERTY (stara)

en: Load from floppy
bs: Vrati sa diskete

en: Load the drivers for your usb devices.
bs: Pokreće drajvere za vaše usb uređaje.

en: Load/Save on floppy
bs: Učitaj/Spasi na disketu

en: Loading from floppy
bs: Vraćam sa diskete

en: Loading module %s failed.
    Do you want to try again with other parameters?
bs: Učitavanje modula %s nije uspjelo.
    Želite li probati opet sa drugim parametrima?

en: Local Printer
bs: Lokalni štampač

en: Local Printers
bs: Lokalni štampači

en: Local files
bs: Lokalne datoteke

en: Local printer
bs: Lokalni štampač

en: Location
bs: Lokacija

en: Logitech Mouse (serial, old C7 type)
bs: Logitech Mouse (serijski, stari C7 tip)

en: Looking for available packages...
bs: Tražim dostupne pakete

en: Loopback file name:
bs: Naziv loopback datoteke:

en: Loopback file name: %s
bs: Naziv loopback datoteke: %s

en: Loopback file(s):
       %s
bs: Loopback datoteka(e):
       %s

en: Luxembourg
bs: Luksemburg

en: MOVE YOUR WHEEL!
bs: POMJERITE VAŠ KOTAČ!

en: Macedonia
bs: Makedonija

en: Macedonian
bs: Makedonska

en: Madagascar
bs: Madagaskar

en: Malawi
bs: Malavi

en: Malaysia
bs: Malezija

en: Maldives
bs: Maldivi

en: Mandatory package %s is missing
bs: Nedostaje obavezan paket %s

en: Mandrake Control Center
bs: Mandrake Kontrolni centar

en: Mandrake Linux 9.1 enables you to use the very latest software to play audio files, edit and handle your images or photos, and play videos
bs: Mandrake Linux 9.1 vam omogućuje da potjerate vaš multimedijalni računar do krajnjih granica! Koristite najnoviji softver za slušanje muzike i audio datoteka, mijenjajte i organizujte vaše slike i fotografije, gledajte TV i video-snimke i mnogo drugog

en: Mandrake Linux 9.1 has selected the best software for you. Surf the Web and view animations with Mozilla and Konqueror, or read your mail and handle your personal information with Evolution and Kmail
bs: Mandrake Linux 9.1 pruža najbolji softver za pristup svemu što Internet pruža: Pretražujte web i pregledajte animacije pomoću Mozilla-e i Konquerora, razmjenjujte email i organizirajte vaše lične podatke pomoću Evolution i KMail-a, i mnogo drugog

en: Mandrake Linux 9.1 provides a powerful tool to fully customize and configure your machine
bs: Mandrake Linux 9.1 Kontrolni centar je jedinstvena lokacija za puno prilagođavanje i podešavanje vašeg Mandrake sistema

en: Mandrake Linux 9.1 provides the best Open Source games - arcade, action, strategy, ...
bs: Mandrake Linux 9.1 pruža najbolje Open Source igre - arkadne, akcione, karte, sportovi, strategije, ...

en: Mandrake Linux Installation %s
bs: Mandrake Linux instalacija %s

en: Mandrake Linux can support multiple languages. Select
    the languages you would like to install. They will be available
    when your installation is complete and you restart your system.
bs: Možete izabrati i druge jezike koji će biti dostupni nakon instalacije

en: Mandrake Tools Explanation
bs: Objašnjenja Mandrake alata

en: Manual configuration
bs: Ručno podešavanje

en: Marshall Islands
bs: Maršalova ostrva

en: Martinique
bs: Martinik

en: Mauritania
bs: Mauritanija

en: Mauritius
bs: Mauricijus

en: Messages
bs: Poruke

en: Mexico
bs: Meksiko

en: Minimal install
bs: Minimalna instalacija

en: Modify
bs: Izmjeni

en: Modify RAID
bs: Modificiraj RAID

en: Modify printer configuration
bs: Izmjeni konfiguraciju štampača

en: Module name
bs: Naziv modula

en: Module options:
bs: Opcije modula

en: Monaco
bs: Monako

en: Mongolia
bs: Mongolija

en: More
bs: Još

en: More Graphical Desktops (Gnome, IceWM)
bs: Druge grafičke okoline (Gnome, IceWM)

en: More Options
bs: Više opcija

en: More than one Microsoft partition has been detected on your hard drive.
    Please choose the one you want to resize in order to install your new
    Mandrake Linux operating system.
    
    Each partition is listed as follows: "Linux name", "Windows name"
    "Capacity".
    
    "Linux name" is structured: "hard drive type", "hard drive number",
    "partition number" (for example, "hda1").
    
    "Hard drive type" is "hd" if your hard dive is an IDE hard drive and
    "sd" if it is a SCSI hard drive.
    
    "Hard drive number" is always a letter after "hd" or "sd". With IDE
    hard drives:
    
     * "a" means "master hard drive on the primary IDE controller";
    
     * "b" means "slave hard drive on the primary IDE controller";
    
     * "c" means "master hard drive on the secondary IDE controller";
    
     * "d" means "slave hard drive on the secondary IDE controller".
    
    With SCSI hard drives, an "a" means "lowest SCSI ID", a "b" means
    "second lowest SCSI ID", etc.
    
    "Windows name" is the letter of your hard drive under Windows (the first
    disk or partition is called "C:").
bs: More than one Microsoft Windows partition has been detected on your hard
    drive. Please choose the one you want to resize in order to install your
    new Mandrake Linux operating system.
    
    Each partition is listed as follows: "Linux name", "Windows name"
    "Capacity".
    
    "Linux name" is structured: "hard drive type", "hard drive number",
    "partition number" (for example, "hda1").
    
    "Hard drive type" is "hd" if your hard dive is an IDE hard drive and
    "sd" if it is a SCSI hard drive.
    
    "Hard drive number" is always a letter after "hd" or "sd". With IDE
    hard drives:
    
     * "a" means "master hard drive on the primary IDE controller";
    
     * "b" means "slave hard drive on the primary IDE controller";
    
     * "c" means "master hard drive on the secondary IDE controller";
    
     * "d" means "slave hard drive on the secondary IDE controller".
    
    With SCSI hard drives, an "a" means "lowest SCSI ID", a "b" means
    "second lowest SCSI ID", etc.
    
    "Windows name" is the letter of your hard drive under Windows (the first
    disk or partition is called "C:").

en: Morocco
bs: Maroko

en: Mount
bs: Montiraj

en: Mount options
bs: Opcije montiranja

en: Mount point
bs: Tačka montiranja

en: Mount point:
bs: Tačka montiranja:

en: Mount points must begin with a leading /
bs: Tačke montiranja moraju počinjati sa /

en: Mounted
bs: Montirana

en: Mounts and unmounts all Network File System (NFS), SMB (Lan
    Manager/Windows), and NCP (NetWare) mount points.
bs: Montira i demontira sve Network File System (NFS), SMB (Lan
    Manager/Windows) i NCP (NetWare) tačke montiranja.

en: Mouse
bs: Miš

en: Mouse Port
bs: Port miša

en: Mouse device: %s
bs: Uređaj miša: %s

en: Mouse type: %s
bs: Tip miša: %s

en: Move
bs: Premještanje

en: Move files to the new partition
bs: Prebaci datoteke na novu particiju

en: Moving
bs: Premještam

en: Moving files to the new partition
bs: Premještam datoteke na novu particiju

en: Moving partition...
bs: Premještam particiju...

en: Mozambique
bs: Mozambik

en: Multi-head configuration
bs: Multi-head konfiguracija

en: Multimedia - CD Burning
bs: Multimedija - Prženje CDa

en: Multimedia - Graphics
bs: Multimedija - Grafika

en: Multimedia - Sound
bs: Multimedija - Zvuk

en: Multimedia - Video
bs: Multimedija - Video

en: Multimedia station
bs: Multimedijalna stanica

en: NCP queue name missing!
bs: NCP naziv reda nedostaje!

en: NCP server name missing!
bs: NCP naziv servera nedostaje!

en: NFS is a popular protocol for file sharing across TCP/IP
    networks. This service provides NFS file locking functionality.
bs: NFS je popularan protokol za dijeljenje datoteka preko TCP/IP mreža.
    Ovaj servis omogućuje NFS funkcionalnost zaključavanja datoteka.

en: NFS is a popular protocol for file sharing across TCP/IP networks.
    This service provides NFS server functionality, which is configured via the
    /etc/exports file.
bs: NFS je popularan protokol za dijeljenje datoteka preko TCP/IP mreža.
    Ovaj servis omogućuje funkcionalnost NFS servera, koji je podešen putem
    /etc/exports datoteke.

en: NIS Domain
bs: NIS domen

en: NIS Server
bs: NIS server

en: NTP Server
bs: NTP server

en: Name of printer
bs: Naziv štampača

en: Name of printer should contain only letters, numbers and the underscore
bs: Naziv štampača bi se trebao sastojati od slova, brojeva i donje linije

en: Name of the profile to create (the new profile is created as a copy of the current one) :
bs: Naziv profila koji će biti kreiran (novi profil je kreiran kao kopija postojećeg) :

en: Name:
bs: Ime:

en: Name: %s
bs: Ime: %s

en: Namibia
bs: Namibija

en: NetWare Printer Options
bs: Opcije NetWare štampača

en: Netherlands
bs: Nizozemska

en: Netherlands Antilles
bs: Nizozemski Antili

en: Network
bs: Mreža

en: Network Computer (client)
bs: Mrežni računar (klijent)

en: Network Configuration
bs: Podešavanje mreže

en: Network Configuration Wizard
bs: Čarobnjak za podešavanje mreže

en: Network configuration
bs: Podešavanje mreže

en: Network configuration (%d adapters)
bs: Podešavanje mreže (%d adaptera)

en: Network functionality not configured
bs: Mrežna funkcionalnost nije podešena

en: Network interface
bs: Mrežni interface

en: Network interface already configured
bs: Mrežni interfejs je već podešen

en: Network printer (TCP/Socket)
bs: Mrežni štampač (TCP/Socket)

en: New Caledonia
bs: Nova Kaledonija

en: New Zealand
bs: Novi Zeland

en: New configuration (isdn-light)
bs: Nova konfiguracija (isdn-light)

en: New printer name
bs: Novo ime štampača

en: New profile...
bs: Novi profil...

en: New size in MB:
bs: Nova veličina u MB:

en: Newzealand
bs: Novi Zeland

en: Next
bs: Sljedeći

en: Next ->
bs: Sljedeći ->

en: Nicaragua
bs: Nikaragva

en: Nigeria
bs: Nigerija

en: No
bs: Ne

en: No ISDN PCI card found. Please select one on the next screen.
bs: Nije pronađena nijedna ISDN PCI kartica. Molimo izaberite jednu na idućem ekranu.

en: No Internet Connection Sharing has ever been configured.
bs: Dijeljenje Internet konekcije nije nikad podešeno.

en: No additional information
    about this service, sorry.
bs: Nema dodatnih informacija
    o ovom servisu, izvinite.

en: No configuration file found 
    please click Wizard or Advanced.
bs: Nije pronađena konfiguraciona datoteka 
    molim kliknite na Čarobnjak ili Napredno.

en: No configuration, please click Wizard or Advanced.
bs: Bez podešavanja, molim kliknite na Čarobnjak ili Napredno.

en: No ethernet network adapter has been detected on your system.
    I cannot set up this connection type.
bs: Nije pronađen ethernet mrežni adapter na vašem sistemu.
    Ne mogu podesiti ovu vrstu konekcije.

en: No ethernet network adapter has been detected on your system. Please run the hardware configuration tool.
bs: Na vašem sistemu nije pronađen nijedan ethernet mrežni adapter. Molimo pokrenite alat za podešavanje hardware-a.

en: No floppy drive available
bs: Nema pogodne disketne jedinice

en: No free space for 1MB bootstrap! Install will continue, but to boot your system, you'll need to create the bootstrap partition in DiskDrake
bs: Nema dovoljno slobodnog prostora za 1 MB bootstrap! Instalacija će nastaviti, ali da biste bootali vaš sistem, morate kreirati bootstrap particiju u DiskDrake-u

en: No local printer found! To manually install a printer enter a device name/file name in the input line (Parallel Ports: /dev/lp0, /dev/lp1, ..., equivalent to LPT1:, LPT2:, ..., 1st USB printer: /dev/usb/lp0, 2nd USB printer: /dev/usb/lp1, ...).
bs: Nije pronađen nijedan lokalni štampač! Ako želite ručno instalirati štampač, unesite ime uređaja / ime datoteke na ulaznu liniju (Paralelni portovi: /dev/lp0, /dev/lp1, ..., ekvivalentno LPT1:, LPT2:, ..., prvi USB štampač: /dev/usb/lp0, drugi USB štampač: /dev/usb/lp1, ...).

en: No mouse
bs: Bez miša

en: No network adapter on your system!
bs: Nema mrežnog adaptera na vašem sistemu!

en: No partition available
bs: nema dostupnih particija

en: No password
bs: Bez šifre

en: No printer
bs: Nema štampača

en: No sharing
bs: Bez dijeljenja

en: No sound card detected. Try "harddrake" after installation
bs: Nije otkrivena zvučna kartica. Probajte "harddrake" poslije instalacije

en: No test pages
bs: Nijedna testna strana

en: No, I don't want autologin
bs: Ne, ne želim da se autologiram

en: Norfolk Island
bs: Norfolk ostrvo

en: Normal Mode
bs: Normalni mod

en: Normal modem connection
bs: Normalna modemska konekcija

en: Northern Mariana Islands
bs: Sjeverna Marijanska ostrva

en: Norway
bs: Norveška

en: Norwegian
bs: Norveška

en: Not connected
bs: Nije konektovan

en: Not enough free space for auto-allocating
bs: Nema dovoljno prostora za auto-alokaciju

en: Not enough free space to allocate new partitions
bs: Nema dovoljno slobodnog prostora za pravljenje novih particija

en: Not enough partitions for RAID level %d
bs: Nema dovoljno particija za RAID nivo %d

en: Not enough swap space to fulfill installation, please add some
bs: Nemam dovoljno swap prostora da dovršim instalaciju, molimo dodajte još

en: Not formatted
bs: Nije formatirana

en: Nothing to do
bs: Nemam šta da radim

en: OK
bs: U redu

en: OK to restore the other files.
bs: OK za vraćanje ostalih datoteka.

en: OKI winprinter configuration
bs: Podešavanje OKI winprinter-a

en: Office
bs: Ured

en: Office Workstation
bs: Uredska radna stanica

en: Office programs: wordprocessors (kword, abiword), spreadsheets (kspread, gnumeric), pdf viewers, etc
bs: Uredski programi: obrada teksta (kword, abiword), tablični alati (kspread, gnumeric), pdf preglednici itd.

en: Old configuration (isdn4net)
bs: Stara konfiguracija (isdn4net)

en: On CUPS server "%s"
bs: Na CUPS serveru "%s"

en: On boot
bs: Prilikom boota

en: Open Firmware Delay
bs: Otvori čekanje firmware-a

en: Option %s must be a number!
bs: Opcija %s mora biti broj!

en: Option %s must be an integer number!
bs: Opcija %s mora biti cijeli broj!

en: Option %s out of range!
bs: Opcija %s izvan raspona!

en: Option ``Restrict command line options'' is of no use without a password
bs: Opcija ``Ograniči opcije komandne linije'' je beskorisna bez šifre

en: Options
bs: Opcije

en: Options: %s
bs: Opcije: %s

en: Other
bs: Ostalo

en: Other Graphical Desktops
bs: Ostale grafičke okoline

en: Other Media
bs: Drugi medij

en: Other OS (MacOS...)
bs: Ostali OSi (MacOS...)

en: Other OS (SunOS...)
bs: Ostali OSi (SunOS...)

en: Other OS (windows...)
bs: Ostali OSi (windows...)

en: Output
bs: Ispis

en: PCMCIA support is usually to support things like ethernet and
    modems in laptops.  It won't get started unless configured so it is safe to have
    it installed on machines that don't need it.
bs: PCMCIA podrška je obično za podržavanje stvari kao što je
    ethernet i modemi u laptopima.  Neće se pokrenuti dok se ne
    konfiguriše tako da je sigurno imati ga instaliranog na računarima
    kojima nije potreban.

en: PCMCIA support no longer exists for 2.2 kernels. Please use a 2.4 kernel.
bs: PCMCIA podrška za 2.2 kernele više ne postoji. Molim koristite 2.4 kernel.

en: PDQ only supports local printers, remote LPD printers, and Socket/TCP printers.
bs: PDQ podržava samo lokalne štampače, udaljene LPD štampačei Socket/TCP štampače.

en: Package Group Selection
bs: Izbor grupe paketa

en: Package selection
bs: Izbor paketa

en: Papua New Guinea
bs: Papua Nova Gvineja

en: Paraguay
bs: Paragvaj

en: Parameters
bs: Parametri

en: Paranoid
bs: Paranoičan

en: Partition booted by default
        (for MS-DOS boot, not for lilo)
bs: Particija koja se boota po defaultu
        (za MS-DOS boot, ne za lilo)

en: Partition table of drive %s is going to be written to disk!
bs: Tabela particija za uređaj %s će biti zapisana na disk!

en: Partition table type: %s
bs: Tip tabele particija: %s

en: Partitioning failed: %s
bs: Particioniranje nije uspjelo: %s

en: Password
bs: Šifra

en: Password (again)
bs: Šifra (ponovo)

en: Passwords are now enabled, but use as a networked computer is still not recommended.
bs: Šifra je sada aktivirana, ali korištenje za mrežni računar još nije preporučeno.

en: Personal Finance
bs: Lične finansije

en: Personal Information Management
bs: Upravljanje ličnim informacijama

en: Philippines
bs: Filipini

en: Phone number
bs: Broj telefona

en: Photo test page
bs: Foto testna strana

en: Pipe job into a command
bs: Spoji zadatak na komandu

en: Please Wait... Applying the configuration
bs: Molimo sačekajte... Primjenjujem konfiguraciju

en: Please check all users that you want to include in your backup.
bs: Molimo izaberite sve korisnike koje želite uključiti u vaš backup.

en: Please check if you are using CDRW media
bs: Molim uključite ako koristite CDRW medij

en: Please choose a language to use.
bs: Molimo izaberite jezik koji ćete koristiti.

en: Please choose for each step whether it will replay like your install, or it will be manual
bs: Molimo izaberite za svaki korak da li ćete ga ponoviti kao i u vašoj instalaciji ili će se obaviti ručno

en: Please choose load or save package selection on floppy.
    The format is the same as auto_install generated floppies.
bs: Molimo izaberite učitaj ili spasi izbor paketa na disketu.
    Format je isti kao i diskete koje generiše auto_install

en: Please choose the
    media for backup.
bs: Molim izaberite medij
    za backup.

en: Please choose the first number of the 10-range you wish to edit,
    or just hit Enter to proceed.
    Your choice?
bs: Molimo unesite prvi broj od deset koji želite izmjeniti,
    ili samo pritisnite Enter za nastavak.
    Vaš izbor?

en: Please choose the port that your printer is connected to or enter a device name/file name in the input line
bs: Molimo izaberite port na koji je vaš štampač povezan ili unesite naziv uređaja / naziv datoteke na ulaznoj liniji

en: Please choose the port that your printer is connected to.
bs: Molimo izaberite na koji port je priključen vaš štampač.

en: Please choose the time 
    interval between each backup
bs: Izaberite vremenski interval
    između svakog backupa

en: Please choose what network adapter will be connected to your Local Area Network.
bs: Molimo izaberite koji mrežni adapter će biti spojen na vašu Lokalnu mrežu.

en: Please choose what you want to backup
bs: Molim izaberite šta želite backupovati

en: Please choose where you want to backup
bs: Molimo izaberite gdje želite backupovati

en: Please choose which network adapter you want to use to connect to Internet.
bs: Molimo izaberite koji mrežni adapter želite koristiti za spajanje na Internet

en: Please choose which serial port your modem is connected to.
bs: Molimo izaberite na koji serijski port je nakačen vaš modem.

en: Please choose which serial port your mouse is connected to.
bs: Molimo izaberite na kojem serijskom portu je spojen vaš miš.

en: Please choose your keyboard layout.
bs: Molimo izaberite izgled vaše tastature.

en: Please choose your mouse type.
bs: Molimo izaberite vrstu vašeg miša.

en: Please choose your type of mouse.
bs: Molimo izaberite vrstu vašeg miša.

en: Please click on a partition
bs: Molimo kliknite na particiju

en: Please enter the IP configuration for this machine.
    Each item should be entered as an IP address in dotted-decimal
    notation (for example, 1.2.3.4).
bs: Molimo unesite IP konfiguraciju za ovaj računar.
    Svaka stavka bi trebala biti unesena kao IP adresa u decimalnoj notaciji
    razdvojenoj tačkama (npr. 1.2.3.4).

en: Please enter the device name to use for backup
bs: Molim unesite ime uređaja kojeg ćete koristiti za backup

en: Please enter the directory to save:
bs: Molimo unesite direktorij za spasiti:

en: Please enter the directory where backups are stored
bs: Molim unesite direktorij gdje su smješteni backupi

en: Please enter the host name or IP.
bs: Molimo unesite ime računara ili IP.

en: Please enter the maximum size
     allowed for Drakbackup
bs: Molim unesite maksimalnu veličinu
     dozvoljenu za Draxbackup

en: Please enter your CD Writer device name
     ex: 0,1,0
bs: Molim unesite naziv uređaja vašeg CD Writera
     npr: 0,1,0

en: Please enter your host name if you know it.
    Some DHCP servers require the hostname to work.
    Your host name should be a fully-qualified host name,
    such as ``mybox.mylab.myco.com''.
bs: Molimo unesite naziv vašeg računara ako ga znate.
    Neki DHCP serveri traže hostname kako bi radili.
    Naziv vašeg računara bi trebao biti puno-kvalifikovani naziv,
    kao što je ``mojcomp.mojlab.mojafirma.com''.

en: Please enter your host name.
    Your host name should be a fully-qualified host name,
    such as ``mybox.mylab.myco.com''.
    You may also enter the IP address of the gateway if you have one.
bs: Molimo unesite naziv vašeg računara ako ga znate.
    Naziv vašeg računara bi trebao biti puno-kvalifikovani naziv,
    kao što je ``mojcomp.mojlab.mojafirma.com''.
    Možete također unijeti IP adresu gateway-a ako ga imate

en: Please enter your login
bs: Molimo unesite vaš login

en: Please enter your password
bs: Molimo unesite vašu šifru

en: Please fill or check the field below
bs: Molimo ispunite ili provjerite polje ispod

en: Please give a user name
bs: Molimo navedite korisničko ime

en: Please insert the Boot floppy used in drive %s
bs: Molimo ubacite boot disketu koja je upotrebljena u jedinicu %s

en: Please insert the Installation Cd-Rom in your drive and press Ok when done.
    If you don't have it, press Cancel to avoid live upgrade.
bs: Molimo ubacite Instalacioni CD u vaš CD-ROM uređaj i pritisnite Ok kad ste spremni.
    Ako ga nemate, pritisnite Odustani da bi se izbjegao live upgrade.

en: Please insert the Update Modules floppy in drive %s
bs: Molimo ubacite disketu Update Modula u jedinicu %s

en: Please log out and then use Ctrl-Alt-BackSpace
bs: Molimo izvršite logout i zatim koristitite Ctrl-Alt-BackSpace

en: Please make a backup of your data first
bs: Molimo najprije napravite backup vaših podataka

en: Please relog into %s to activate the changes
bs: Molimo ponovo se prijavite na %s radi aktiviranja izmjena

en: Please select data to backup...
bs: Molim izaberite podatke za backup...

en: Please select data to restore...
bs: Molim izaberite podatke za vraćanje...

en: Please select media for backup...
bs: Molim izaberite medij za backup...

en: Please select the correct port. For example, the "COM1" port under
    Windows is named "ttyS0" under GNU/Linux.
bs: Molimo izaberite ispravan port. Na primjer, "COM1" port pod MS
    Windowsom se zove "ttyS0" pod GNU/Linuxom.

en: Please select the test pages you want to print.
    Note: the photo test page can take a rather long time to get printed and on laser printers with too low memory it can even not come out. In most cases it is enough to print the standard test page.
bs: Molimo izaberite testne stranice koje ćete štampati.
    Pažnja: foto testna stranica može tražiti dosta vremena za štampu a na laserskim štampačima sa malo memorije možda neće nikad ni izaći. U većini slučajeva dovoljno je odštampati standardnu testnu stranicu.

en: Please test the mouse
bs: Molimo testirajte miš

en: Please try again
bs: Molimo pokušajte ponovo

en: Please uncheck or remove it on next time.
bs: Molimo isključite ili pobrišite ga idući put.

en: Please wait
bs: Molimo sačekajte

en: Please wait, preparing installation...
bs: Molimo sačekajte, pripremam instalaciju

en: Please,
    type in your tv norm and country
bs: Molim,
    unesite vaš tv standard i državu

en: Please, choose your keyboard layout.
bs: Molimo izaberite izgled vaše tastature.

en: Poland
bs: Poljska

en: Polish
bs: Poljska

en: Polish (qwerty layout)
bs: Poljska (qwerty)

en: Polish (qwertz layout)
bs: Poljska (qwertz)

en: Poor
bs: Loš

en: Portuguese
bs: Portugalska

en: Post-install configuration
bs: Post-instalacijsko podešavanje

en: Postfix is a Mail Transport Agent, which is the program that moves mail from one machine to another.
bs: Postfix je Mail Transport Agent, tj. program koji šalje poštu sa jednog računara na drugu.

en: PostgreSQL or MySQL database server
bs: PostgreSQL ili MySQL baza podataka

en: Potential LAN address conflict found in current config of %s!
bs: Potencijalan konflikt LAN adresa pronađen u trenutnoj konfiguraciji %s!

en: Precise RAM size if needed (found %d MB)
bs: Precizna veličina RAMa ako je potrebno (pronađeno %d MB)

en: Preparing bootloader...
bs: Pripremam bootloader

en: Preparing installation
bs: Pripremam instalaciju

en: Preparing printer database...
bs: Pripremam bazu podataka o štampačima...

en: Press enter to boot the selected OS, 'e' to edit the
bs: Pritisnite enter za bootanje izabranog OSa, 'e' za editovanje

en: Previous
bs: Prethodni

en: Print
bs: Štampaj

en: Print Queue Name
bs: Naziv reda za štampu

en: Print option list
bs: Lista opcija za štampu

en: Print test pages
bs: Štampaj testnu stranicu

en: Printer
bs: Štampač

en: Printer %s
    What do you want to modify on this printer?
bs: Štampač %s
    Šta želite da izmjenite na ovom štampaču?

en: Printer Device URI
bs: URI uređaja štampača

en: Printer connection type
bs: Tip konekcije štampača

en: Printer default settings
    
    You should make sure that the page size and the ink type/printing mode (if available) and also the hardware configuration of laser printers (memory, duplex unit, extra trays) are set correctly. Note that with a very high printout quality/resolution printing can get substantially slower.
bs: Podrazumjevane opcije štampača
    
    Trebate provjeriti da su veličina papira i tip tinte (ako je dostupno) ispravno podešeni. Obratite pažnju da za voma veliku kvalitetu / rezoluciju štampa može postati znatno sporija.

en: Printer manufacturer, model
bs: Proizvođač štampača, model

en: Printer manufacturer, model, driver
bs: Proizvođač štampača, model, drajver

en: Printer model selection
bs: Izbor modela štampača

en: Printer name, description, location
bs: Naziv štampača, opis, lokacija

en: Printer on NetWare server
bs: Štampač na NetWare serveru

en: Printer on SMB/Windows 95/98/NT server
bs: Štampač na SMB/Windows 95/98/NT serveru

en: Printer on remote CUPS server
bs: Štampač na udaljenom CUPS serveru

en: Printer on remote lpd server
bs: Štampač na udaljenom lpd serveru

en: Printer options
bs: Opcije štampača

en: Printerdrake has compared the model name resulting from the printer auto-detection with the models listed in its printer database to find the best match. This choice can be wrong, especially when your printer is not listed at all in the database. So check whether the choice is correct and click "The model is correct" if so and if not, click "Select model manually" so that you can choose your printer model manually on the next screen.
    
    For your printer Printerdrake has found:
    
    %s
bs: Printerdrake je uporedi ime modela koje je dobijeno od automatskog prepoznavanja štampača sa modelima koji su navedeni u njegovoj bazi podataka kako bi našao najbliži. Ovaj izbor možda nije tačan, pogotovo ako vaš štampač uopšte nije naveden u bazi. Stoga provjerite da li je izbor ispravan i ako je tako kliknite "Model je ispravan", u suprotnom kliknite "Izaberite model ručno" kako biste ručno izabrali vaš model štampača na sljedećem ekranu.
    
    Za vaš štampač Printerdrake je našao:
    
    %s

en: Printing
bs: Štampa

en: Printing on the printer "%s"
bs: Štampam na štampač "%s"

en: Printing system:
bs: Sistem štampe:

en: Printing test page(s)...
bs: Štampam testnu stranicu...

en: Printing/Scanning on "%s"
bs: Štampam/skeniram na "%s"

en: Problems installing package %s
bs: Problemi tokom instaliranja paketa %s

en: Problems occured during configuration.
    Test your connection via net_monitor or mcc. If your connection doesn't work, you might want to relaunch the configuration.
bs: Došlo je do problema prilikom podešavanja.
    Provjerite vašu konekciju pomoću net_monitor ili mcc. Ako vaša konekcija ne radi, možete ponovo pokrenuti podešavanje

en: Profile to delete:
bs: Profil za brisanje:

en: Profile:
bs: Profil:

en: Programs to manage your finances, such as gnucash
bs: Programi za upravljanje vašim finansijama, kao što je gnucash

en: Protocol
bs: Protokol

en: Protocol for the rest of the world
bs: Protokol za ostatak svijeta

en: Protocol for the rest of the world
    No D-Channel (leased lines)
bs: Protokol za ostatak svijeta 
     bez D-kanala (iznajmljene linije)

en: Provider dns 1 (optional)
bs: Provider dns 1 (opcionalno)

en: Provider dns 2 (optional)
bs: Provider dns 2 (opcionalno)

en: Provider name (ex provider.net)
bs: Naziv provajdera (npr. provajder.net)

en: Provider phone number
bs: Broj telefona provajdera

en: Proxies configuration
bs: Konfiguracija proxija

en: Proxy should be http://...
bs: Proxy treba biti http://...

en: Puerto Rico
bs: Portoriko

en: Qatar
bs: Katar

en: Quit
bs: Izlaz

en: Quit without saving
bs: Izlaz bez spašavanja

en: Quit without writing the partition table?
bs: Izlazite bez pisanja tabele particija?

en: RAID-disks %s
bs: RAID-diskovi %s

en: Raw printer
bs: Sirovi štampač

en: Raw printer (No driver)
bs: Sirovo štampanje (Bez drajvera)

en: Re-configure interface and DHCP server
bs: Ponovo podesi interfejs i DHCP server

en: Re-submit
bs: Ponovo pošalji

en: Read carefully!
bs: Pročitajte pažljivo!

en: Read-write
bs: Čitaj-piši

en: Reading printer data...
bs: Čitam podatke o štampaču...

en: Reading printer database...
bs: Čitam bazu podataka o štampačima ...

en: Real name
bs: Pravo ime

en: Refresh printer list (to display all available remote CUPS printers)
bs: Osvježi listu štampača (kako bi bili prikazani svi dostupni CUPS štampači)

en: Refreshing printer data...
bs: Osvježavam podatke o štampaču...

en: Refuse
bs: Odbij

en: Reload partition table
bs: Ponovo učitaj tabelu particija

en: Remember this password
bs: Zapamti ovu šifru

en: Remote Administration
bs: Udaljena administracija

en: Remote CUPS server
bs: Udaljeni CUPS server

en: Remote Printers
bs: Udaljeni štampači

en: Remote host name
bs: Ime udaljenog računara

en: Remote host name missing!
bs: Ime udaljenog računara nedostaje!

en: Remote lpd Printer Options
bs: Opcije udaljenog lpd štampača

en: Remote printer
bs: Udaljeni štampač

en: Remote printer name
bs: Ime udaljenog štampača

en: Remote printer name missing!
bs: Ime udaljenog štampača nedostaje!

en: Removable media automounting
bs: Automatsko montiranje izmjenjivog medija

en: Remove List
bs: Pobriši listu

en: Remove Selected
bs: Ukloni izabrano

en: Remove Windows(TM)
bs: Ukloni Windows(TM)

en: Remove a module
bs: Ukloni modul

en: Remove fonts on your system
bs: Pobriši fontove sa mog sistema

en: Remove from LVM
bs: Ukloni sa LVMa

en: Remove from RAID
bs: Ukloni sa RAIDa

en: Remove printer
bs: Ukloni štampač

en: Remove the last item
bs: Ukloniti zadnju stavku

en: Remove the logical volumes first
bs: Najprije ukloni logičke volumene

en: Remove the loopback file?
bs: Ukloniti loopback datoteku?

en: Remove this printer from Star Office/OpenOffice.org/GIMP
bs: Ukloni ovaj štampač iz Star/Open Offica

en: Remove user directories before restore.
bs: Pobriši korisničke direktorije prije vraćanja.

en: Removing %s
bs: Uklanjam %s

en: Removing printer from Star Office/OpenOffice.org/GIMP
bs: Uklanjam štampač iz Star/Open Offica

en: Replay
bs: Ponovi

en: Rescue partition table
bs: Spasi tabelu particija

en: Reselect correct fonts
bs: Ponovo izaberi ispravne fontove

en: Resize
bs: Promjeni veličinu

en: Resizing
bs: Mijenjam veličinu

en: Resizing Windows partition
bs: Izračunavam granice Windows datotečnog sistema

en: Resolution
bs: Rezolucija

en: Resolution: %s
bs: Rezolucija: %s

en: Resolutions
bs: Rezolucije

en: Restart XFS
bs: Restartuj XFS

en: Restarting printing system...
bs: Restartujem sistem za štampu ...

en: Restore
bs: Vrati

en: Restore Other
bs: Vrati ostalo

en: Restore Users
bs: Vrati korisnike

en: Restore all backups
bs: Vrati sve backupe

en: Restore from Hard Disk.
bs: Vrati sa hard diska

en: Restore partition table
bs: Vrati tabelu particija

en: Restore system
bs: Vrati sistem

en: Restoring from file %s failed: %s
bs: Povratak iz datoteke %s nije uspio: %s

en: Restrict command line options
bs: Ograniči opcije komandne linije

en: Right "Windows" key
bs: Desna "Windows" tipka

en: Right Alt key
bs: Desna Alt tipka

en: Romania
bs: Rumunija

en: Romanian (qwerty)
bs: Rumunska (qwerty)

en: Romanian (qwertz)
bs: Rumunska (qwertz)

en: Root partition size in MB:
bs: Veličina root particije u MB:

en: Run "sndconfig" after installation to configure your sound card
bs: Pokrenite "sndconfig" poslije instalacije kako biste podesili vašu zvučnu karticu

en: Runs commands scheduled by the at command at the time specified when
    at was run, and runs batch commands when the load average is low enough.
bs: Pokreće komande zakazane putem at komande u vrijeme koje je zadato
    prilikom pokretanja at-a, te pokreće pozadinske komande kada je nizak prosječni nivo opterećenja.

en: Russian
bs: Ruska

en: Russian (Yawerty)
bs: Ruska (Yawerty)

en: Rwanda
bs: Ruanda

en: SILO Installation
bs: SILO instalacija

en: SMB (Windows 9x/NT) Printer Options
bs: Opcije SMB (Windows 9x/NT) štampača

en: SMB server host
bs: SMB server ime

en: Samba share name missing!
bs: Naziv samba share-a nedostaje!

en: Sao Tome and Principe
bs: Sao Tome i Principe

en: Saudi Arabia
bs: Saudijska Arabija

en: Save
bs: Spasi

en: Save as..
bs: Sačuvaj kao...

en: Save on floppy
bs: Spasi na disketu

en: Save packages selection
bs: Spasi izbor paketa

en: Save partition table
bs: Snimi tabelu particija

en: Saves and restores system entropy pool for higher quality random
    number generation.
bs: Spašava i vraća sistemski raspon entropije za veću kvalitetu
    generisanja slučajnih brojeva.

en: Scanning for TV channels
bs: Tražim TV kanale

en: Scanning for TV channels in progress ...
bs: Pretraga TV kanala je u toku ...

en: Scanning partitions to find mount points
bs: Pretražujem particije da nađem tačke montiranja

en: Scientific Workstation
bs: Znanstvena radna stanica

en: Screenshots will be available after install in %s
bs: Screenshotovi će biti dostupni nakon što instalirate u %s

en: Script-based
bs: Skripta

en: Search for fonts in installed list
bs: Pretraži fontove na listi instaliranih

en: Search installed fonts
bs: Pretraži instalirane fontove

en: Search servers
bs: Traži servere

en: Second DNS Server (optional)
bs: Drugi DNS server (opcionalno)

en: Second floppy drive
bs: Druga disketna jedinica

en: Sector
bs: Sektor

en: Security
bs: Sigurnost

en: Security level
bs: Nivo sigurnosti

en: See hardware info
bs: Pogledaj hardware info

en: Select Printer Connection
bs: Izaberi konekciju štampača

en: Select Printer Spooler
bs: Izaberite spooler štampača

en: Select another media to restore from
bs: Izaberite drugi medij za vraćanje

en: Select file
bs: Izaberite datoteku

en: Select installation class
bs: Izaberite klasu instalacije

en: Select model manually
bs: Izaberite model ručno

en: Select the files or directories and click on 'Add'
bs: Izaberite datoteke ili direktorije i kliknite na 'Dodaj'

en: Select the font file or directory and click on 'Add'
bs: Izaberite font datoteku ili direktorij i kliknite na 'Dodaj'

en: Select the memory size of your graphics card
bs: Izaberite veličinu memorije vaše grafičke karte

en: Select user manually
bs: Ručno izaberite korisnika

en: Select your provider.
    If it isn't listed, choose Unlisted.
bs: Izaberite vašeg providera.
     Ako nije na listi, izaberite Nije na listi

en: Selected All
bs: Sve izabrano

en: Selected size is larger than available space
bs: Izabrana veličina je veća od slobodnog prostora

en: Send mail report after each backup to:
bs: Pošalji mail izvještaj nakon svakog backupa na :

en: Sending files...
bs: Šaljem datoteke...

en: Serbian (cyrillic)
bs: Srpska (ćirilica)

en: Services
bs: Servisi

en: Services and deamons
bs: Servisi i demoni

en: Services: %d activated for %d registered
bs: Servisi: %d aktiviran za %d registrovan

en: Set of tools for mail, news, web, file transfer, and chat
bs: Skup alata za mail, news, web, prenos datoteka i chat

en: Set of tools to read and send mail and news (pine, mutt, tin..) and to browse the Web
bs: Skup alata za čitanje i slanje pošte i news-a (pine, mutt, tin...) i pregledanje Weba

en: Set root password
bs: Podesite root šifru

en: Set this printer as the default
bs: Podesi štampač kao podrazumjevani

en: Settings
bs: Podešavanja

en: Seychelles
bs: Sejšelska ostrva

en: Share name
bs: Share naziv

en: Show automatically selected packages
bs: Automatski prikaži izabrane pakete

en: Show current interface configuration
bs: Prikaži postavke trenutnog interfejsa

en: Show only for the selected day
bs: Prikaži samo za izabrani dan

en: Singapore
bs: Singapur

en: Size
bs: Veličina

en: Size in MB:
bs: Veličina u MB:

en: Size: %d KB
bs: Veličina: %d KB

en: Size: %s
bs: Veličina: %s

en: Size: %s
bs: Veličina: %s

en: Skip
bs: Preskoči

en: Slovakia
bs: Slovačka

en: Slovakian (QWERTY)
bs: Slovačka (QWERTY)

en: Slovakian (QWERTZ)
bs: Slovačka (QWERTZ)

en: Slovenia
bs: Slovenija

en: Slovenian
bs: Slovenačka

en: Solomon Islands
bs: Solomonska ostrva

en: Somalia
bs: Somalija

en: Some hardware on your computer needs ``proprietary'' drivers to work.
    You can find some information about them at: %s
bs: Neki dio hardware-a na vašem računaru zahtjeva ``posjedovane'' drajvere za rad.
    Možete naći više podataka o njima na: %s

en: Some important packages didn't get installed properly.
    Either your cdrom drive or your cdrom is defective.
    Check the cdrom on an installed computer using "rpm -qpl Mandrake/RPMS/*.rpm"
bs: Neki bitni paketi nisu ispravno instalirani.
    Ili je neispravan vaš cdrom uređaj ili vaš cdrom medij.
    Provjerite cdrom na instaliranom računaru koristeći "rpm -qpl Mandrake/RPMS/*.rpm"

en: Some steps are not completed.
    
    Do you really want to quit now?
bs: Neki koraci nisu dovršeni.
    
    Da li zaista želite izaći sada?

en: Sorry, no floppy drive available
bs: Žao mi je, nema dostupne disketne jedinice

en: Sound and video playing/editing programs
bs: Programi za pregled i editovanje zvuka i videa

en: Sound card
bs: Zvučna kartica

en: South Africa
bs: Južna Afrika

en: Spain
bs: Španija

en: Spanish
bs: Španska

en: Specify options
bs: Navedi opcije

en: Sri Lanka
bs: Šri Lanka

en: Standard test page
bs: Standardna testna strana

en: Start sector:
bs: Početni sektor:

en: Start: sector %s
bs: Početak: sector %s

en: Started on boot
bs: Pokrenut na bootu

en: Starting network...
bs: Pokrećem mrežu...

en: Starting the printing system at boot time
bs: Pokrećem sistem za štampu tokom boota

en: Starts the X Font Server (this is mandatory for XFree to run).
bs: Pokreće X Font Server (ovo je nužno da bi XFree radio).

en: State
bs: Status

en: Summary
bs: Ukratko

en: Support the OKI 4w and compatible winprinters.
bs: Podrška za OK 4w i kompatibilne windows štampače

en: Suppress Fonts Files
bs: Onemogući datoteke fontova

en: Suppress Temporary Files
bs: Onemogući privremene datoteke

en: Suriname
bs: Surinam

en: Svalbard and Jan Mayen Islands
bs: Svalbard and Jan Mayen ostrva

en: Swap partition size in MB:
bs: Veličina swap particije u MB:

en: Swaziland
bs: Svazilend

en: Sweden
bs: Švedska

en: Swedish
bs: Švedska

en: Swiss (French layout)
bs: Švicarska (Francuski izgled)

en: Swiss (German layout)
bs: Švicarska (Njemački izgled)

en: Switching from ext2 to ext3
bs: Prebacujem sa ext2 na ext3

en: Switzerland
bs: Švicarska

en: Syslog is the facility by which many daemons use to log messages
    to various system log files.  It is a good idea to always run syslog.
bs: Syslog je pogodnost pomoću koje mnogi demoni zapisuju poruke
    u razne sistemske dnevnike.  Dobra ideja je uvijek imati pokrenuti syslog.

en: System
bs: Sistem

en: System mode
bs: Sistem mod

en: TCP/Socket Printer Options
bs: TCP/socket opcije štampača

en: TV card
bs: TV kartica

en: TV norm:
bs: TV standard :

en: Table
bs: Tabela

en: Tajik keyboard
bs: Tadžička tastatura

en: Tajikistan
bs: Tadžikistan

en: Terminal-based
bs: Terminal

en: Test of the configuration
bs: Testiranje konfiguracije

en: Test page(s) have been sent to the printer.
    It may take some time before the printer starts.
bs: Testna stranica je poslana štampaču.
    Može potrajati određeno vrijeme dok štampač krene.

en: Test page(s) have been sent to the printer.
    It may take some time before the printer starts.
    Printing status:
    %s
bs: Testna stranica je poslana štampaču.
    Može potrajati određeno vrijeme dok štampač krene.
    Status štampanja:
    %s

en: Test pages
bs: Testna stranica

en: Testing your connection...
bs: Probavam vašu konekciju...

en: Thai keyboard
bs: Tajlandska tastatura

en: Thailand
bs: Tajland

en: Thank you for choosing Mandrake Linux 9.1
bs: Hvala vam što ste odabrali Mandrake Linux 9.1

en: The DrakX Partitioning wizard found the following solutions:
bs: DrakX Particioni čarobnjak je našao sljedeća rješenja:

en: The FAT resizer is unable to handle your partition, 
    the following error occured: %s
bs: FAT resizer ne može izmjeniti vašu particiju, 
    došlo je do sljedeće greške: %s

en: The K Desktop Environment, the basic graphical environment with a collection of accompanying tools
bs: K Desktop Environment, osnovno grafičko okruženje sa izborom pratećih alata

en: The Local Network did not finish with `.0', bailing out.
bs: Lokalna mreža se ne završava sa `.0', izlazim.

en: The auto install can be fully automated if wanted,
    in that case it will take over the hard drive!!
    (this is meant for installing on another box).
    
    You may prefer to replay the installation.
bs: Ova auto instalacija može biti potpuno automatizovana ako želite,
    u kojem slučaju će preuzeti hard disk!!
    (ovo je namjenjeno za instaliranje na drugi računar).
    
    Možda ćete željeti radije ponoviti instalaciju.

en: The backup partition table has not the same size
    Still continue?
bs: Backup tabela particija nema istu veličinu
    Ipak nastavljate?

en: The change is done, but to be effective you must logout
bs: Izmjena je napravljena, ali da bi stupila na snagu morate se odjaviti

en: The encryption keys do not match
bs: Šifre se ne poklapaju

en: The floppy has been successfully generated.
    You may now replay your installation.
bs: Disketa je uspješno napravljena.
    Sada možete ponoviti vašu instalaciju.

en: The following packages are going to be installed
bs: Sljedeći paketi će biti instalirani

en: The following packages are going to be removed
bs: Sljedeći paketi će biti uklonjeni

en: The following printers are configured. Double-click on a printer to change its settings; to make it the default printer; or to view information about it.
bs: Sljedeli štampači su podešeni. Kliknite dva puta na neki od njih za izmjenu postavki; ako ga želite učiniti podrazumjevanim štampačem; ili da biste vidjeli informacije o njemu.

en: The following printers are configured. Double-click on a printer to change its settings; to make it the default printer; to view information about it; or to make a printer on a remote CUPS server available for Star Office/OpenOffice.org/GIMP.
bs: Sljedeći štampači su podešeni. Dvokliknite na štampač da promjenite njegove postavke; da ga učinite podrazumjevanim štampačem; da vidite informacije o njemu; ili da učinite štampač na udaljenom CUPS serveru upotrebljivim iz Star Office/OpenOffice.org/GIMP-a.

en: The highlighted entry will be booted automatically in %d seconds.
bs: Osvjetljene stavke će biti bootane automatski za %d sekundi.

en: The inkjet printer drivers provided by Lexmark only support local printers, no printers on remote machines or print server boxes. Please connect your printer to a local port or configure it on the machine where it is connected to.
bs: Inkjet drajveri za štampu koje obezbjeđuje Lexmark podržavaju samo lokalne štampače, a ne i štampače na udaljenim računarima ili print serverima. Molimo spojite vaš štampač na lokalni port ili ga podesite na računaru na koji je spojen.

en: The internet superserver daemon (commonly called inetd) starts a
    variety of other internet services as needed. It is responsible for starting
    many services, including telnet, ftp, rsh, and rlogin. Disabling inetd disables
    all of the services it is responsible for.
bs: Demon za nadgledanje Interneta (obično nazvan inetd) pokreće
    raznolike druge Internet servise po potrebi. Odgovoran je za pokretanje
    raznih servisa, kao što su telnet, ftp, rsh i rlogin. Isključivanje inetd-a
    isključuje sve servise za koje je on nadležan.

en: The model is correct
bs: Model je ispravan

en: The most common way to connect with adsl is pppoe.
    Some connections use pptp, a few use dhcp.
    If you don't know, choose 'use pppoe'
bs: Najčešći način za konekciju sa adsl-om je pppoe.
    Neke konekcije koriste pptp, a vrlo rijetke koriste dhcp.
    Ako ne znate, izaberite 'koristi pppoe'

en: The network access was not running and could not be started. Please check your configuration and your hardware. Then try to configure your remote printer again.
bs: Mrežni pristup nije aktivan i nije mogao biti pokrenut. Molimo provjerite vašu konfiguraciju i vaš hardware. Onda ponovo pokušajte podesiti udaljeni štampač.

en: The network configuration done during the installation cannot be started now. Please check whether the network is accessable after booting your system and correct the configuration using the Mandrake Control Center, section "Network & Internet"/"Connection", and afterwards set up the printer, also using the Mandrake Control Center, section "Hardware"/"Printer"
bs: Podešavanje mreže koje je napravljeno tokom instalacije sada ne može biti pokrenuto. Molim provjerite da li će mreža postati dostupna nakon bootanja sistema i popravite podešenja koristeći Mandrake Kontrolni centar, sekcija "Mreža i Internet"/"Konekcija", a zatim podesite štampač, ponovo koristeći Mandrake Kontrolni centar, sekcija "Hardver"/"Štampač"

en: The package %s needs to be installed. Do you want to install it?
bs: Paket %s treba biti instaliran. Da li ga želite instalirati?

en: The passwords do not match
bs: Šifre se ne poklapaju

en: The per-user sharing uses the group "fileshare". 
    You can use userdrake to add a user to this group.
bs: Dijeljenje po-korisniku koristi grupu "fileshare". 
    Možete dodavati korisnike u ovu grupu pomoću userdrake-a.

en: The port number should be an integer!
bs: Broj porta treba biti cijeli broj!

en: The portmapper manages RPC connections, which are used by
    protocols such as NFS and NIS. The portmap server must be running on machines
    which act as servers for protocols which make use of the RPC mechanism.
bs: Portmapper upravlja RPC konekcijama, koje koriste protokoli kao što
    su NFS i NIS. Portmap server mora raditi na računarima koje služe kao
    serveri za protokole koji koriste RPC mehanizam.

en: The printer "%s" already exists,
    do you really want to overwrite its configuration?
bs: Štampač "%s" već postoji,
    da li sigurno želite prepisati ovu konfiguraciju?

en: The printer "%s" is set as the default printer now.
bs: Štampač "%s" je sada podešen kao podrazumjevani štampač.

en: The printer "%s" was successfully added to Star Office/OpenOffice.org/GIMP.
bs: Štampač "%s" je uspješno dodan u Star Office/OpenOffice.org/GIMP.

en: The printer "%s" was successfully removed from Star Office/OpenOffice.org/GIMP.
bs: Štampač "%s" je uspješno uklonjen iz Star/Open Offica.

en: The printing system (%s) will not be started automatically when the machine is booted.
    
    It is possible that the automatic starting was turned off by changing to a higher security level, because the printing system is a potential point for attacks.
    
    Do you want to have the automatic starting of the printing system turned on again?
bs: Sistem za štampu (%s) se neće pokrenuti automatski prilikom boota računara.
    
    Moguće je da je automatsko pokretanje isključeno prilikom promjene na viši nivo sigurnosni, pošto je sistem za štampu moguća tačka napada.
    
    Da li želite da ponovo uključite automatsko pokretanje sistema za štampu?

en: The routed daemon allows for automatic IP router table updated via
    the RIP protocol. While RIP is widely used on small networks, more complex
    routing protocols are needed for complex networks.
bs: Routed demon omogućuje da se automatska IP tabela rutiranja podešava
    preko RIP protokola. Mada se RIP često koristi na malim mrežama, kompleksniji
    protokoli rutiranja su potrebni za složene mreže.

en: The rstat protocol allows users on a network to retrieve
    performance metrics for any machine on that network.
bs: rstat protokol omogućava korisnicima na mreži da dobave
    mjeru performansi za svaki računar na toj mreži

en: The rusers protocol allows users on a network to identify who is
    logged in on other responding machines.
bs: rusers protokol omogućava korisnicima na mreži da identificiraju
    ko je prijavljen na ostalim računarima.

en: The rwho protocol lets remote users get a list of all of the users
    logged into a machine running the rwho daemon (similiar to finger).
bs: rwho protokol omogućava udaljenim korisnicima da dobiju listu svih
    korisnika prijavljenih na računar na kojem radi rwho demon (slično fingeru).

en: The setup has already been done, and it's currently enabled.
bs: Podešavanje je već završeno i trenutno je uključeno.

en: The setup has already been done, but it's currently disabled.
bs: Podešavanje je već završeno, ali je trenutno isključeno.

en: The setup of Internet Connection Sharing has already been done.
    It's currently enabled.
    
    What would you like to do?
bs: Dijeljenje Internet konekcije je već podešeno. Trenutno je
    aktivno.
    
    Šta želite uraditi?

en: The two critical parameters are the vertical refresh rate, which is the rate
    at which the whole screen is refreshed, and most importantly the horizontal
    sync rate, which is the rate at which scanlines are displayed.
    
    It is VERY IMPORTANT that you do not specify a monitor type with a sync range
    that is beyond the capabilities of your monitor: you may damage your monitor.
     If in doubt, choose a conservative setting.
bs: Dva kritična parametra su brzina vertikalnog osvježenja, što je brzina
    kojom se cijeli ekran osvježava, i najvažnije brzina horizontalne
    sinhronizacije, što je brzina kojm se prikazuju skan-linije.
    
    VEOMA JE VAŽNO da ne navedete tip monitora čiji je sinhronizacioni
    raspon izvan mogućnosti vašeg monitora: time možete oštetiti monitor.
     Ako niste sigurni, izaberite najmanju opciju.

en: The user name must contain only lower cased letters, numbers, `-' and `_'
bs: Korisničko ime smije sadržati samo mala slova, brojeve, `-' i `_'

en: Themes
bs: Teme

en: There are already some restrictions, and more automatic checks are run every night.
bs: Već postoje određena ograničenja, a više automatskih provjera se pokreće svaku noć.

en: There is already a partition with mount point %s
bs: Već postoji particija sa tačkom montiranja %s

en: There is no existing partition to use
bs: Nema nijedne postojeće particije za upotrebu

en: There is only one configured network adapter on your system:
    
    %s
    
    I am about to setup your Local Area Network with that adapter.
bs: Trenutno je samo jedan mrežni adapter podešen na vašem sistemu:
    
    %s
    
    Sada ću podesiti vašu Lokalnu mrežu sa ovim adapterom.

en: There was an error installing packages:
bs: Došlo je do greške kod instaliranja paketa:

en: There was an error ordering packages:
bs: Došlo je do greške pri naručivanju paketa:

en: These commands you can also use in the "Printing command" field of the printing dialogs of many applications, but here do not supply the file name because the file to print is provided by the application.
bs: Ove komande možete također koristiti u polju "Komanda za štampu" u dijalozima za štampu mnogih aplikacija, ali ovdje ne morate navesti ime datoteke jer tu datoteku obezbjeđuje sama aplikacija.

en: These options can backup and restore all files in your /etc directory.
bs: Ove opcije mogu spasiti ili vratiti sve datoteke u vašem /etc direktoriju.

en: This command you can also use in the "Printing command" field of the printing dialogs of many applications. But here do not supply the file name because the file to print is provided by the application.
bs: Ovu komandu također možete koristiti u polju "Komanda za štampu" u dijalozima za štampu mnogih aplikacija. Ovdje nije potrebno navesti naziv datoteke jer tudatoteku obezbjeđuje sama aplikacija.

en: This directory should remain within the root filesystem
bs: Ovaj direktorij treba ostati unutar korijenskog file sistema

en: This encryption key is too simple (must be at least %d characters long)
bs: Ova šifra je previše jednostavna (mora biti duga najmanje %d karaktera)

en: This floppy is not FAT formatted
bs: Ova disketa nije FAT (DOS/Windows) formatirana

en: This interface has not been configured yet.
    Launch the configuration wizard in the main window
bs: Interfejs još nije podešen.
    Pokrenite čarobnjak za podešavanje u glavnom prozoru

en: This is a mandatory package, it can't be unselected
bs: Ovo je obavezan paket, ne može biti isključen

en: This is similar to the previous level, but the system is entirely closed and security features are at their maximum.
bs: Baziran na prethodnom nivou, ali sada je sistem potpuno zatvoren.
    Sigurnosne osobine na maksimumu.

en: This is the standard security recommended for a computer that will be used to connect to the Internet as a client.
bs: Ovo je standardna sigurnost koja je preporučena za računar koji će biti korišten za spajanje na Internet kao klijent.

en: This label is already used
bs: Ova labela je već u upotrebi

en: This level is to be used with care. It makes your system more easy to use,
    but very sensitive. It must not be used for a machine connected to others
    or to the Internet. There is no password access.
bs: Ovaj nivo treba koristiti pažljivo. On čini vaš sistem lakšim za upotrebu,
    ali vrlo osjetljivim: ne smije biti korišten za računar koji je spojen na
    druge ili na Internet. Nema pristupa šifrom.

en: This package loads the selected keyboard map as set in
    /etc/sysconfig/keyboard.  This can be selected using the kbdconfig utility.
    You should leave this enabled for most machines.
bs: Ovaj paket učitava izabranu mapu tastature kao što je podešeno u
    /etc/sysconfig/keyboarc.  Ovo može biti izabrano korištenjem kbdconfig
    programa. Možete ovo ostaviti uključenim na većini računara.

en: This package must be upgraded.
    Are you sure you want to deselect it?
bs: Ovaj paket mora biti unaprijeđen
    Jeste li sigurni da ga želite isključiti?

en: This partition can't be used for loopback
bs: Ova particija se ne može koristiti za loopback

en: This partition is not resizeable
bs: Ovoj particiji ne možete mijenjati veličinu

en: This password is too short (it must be at least %d characters long)
bs: Ova šifra je previše jednostavna (mora biti duga najmanje %d karaktera)

en: This password is too simple
bs: Ova šifra je previše jednostavna

en: This user name has already been added
bs: Ovo korisničko ime je već dodano

en: Time remaining
bs: Preostalo vremena

en: Timezone
bs: Vremenska zona

en: To activate the mouse,
bs: Da biste aktivirali miša,

en: To get a list of the options available for the current printer click on the "Print option list" button.
bs: Za listu opcija koje su dostupne za trenutni štampač kliknite na dugme "Lista opcija za štampu".

en: To have more partitions, please delete one to be able to create an extended partition
bs: Da biste imali još particija, molimo pobrišite jednu kako bi se mogla kreirati extended particija

en: To print a file from the command line (terminal window) use the command "%s <file>" or "%s <file>".
bs: Za štampanje datoteke sa komandne linije (terminalski prozor) koristite komandu "%s <datoteka>" ili "%s <datoteka>".

en: To print a file from the command line (terminal window) use the command "%s <file>".
bs: Za štampanje datoteke sa komandne linije (terminalski prozor) koristite komandu "%s <datoteka>".

en: To print a file from the command line (terminal window) you can either use the command "%s <file>" or a graphical printing tool: "xpp <file>" or "kprinter <file>". The graphical tools allow you to choose the printer and to modify the option settings easily.
bs: Za štampanje datoteke sa komandne linije (terminalski prozor) možete koristiti ili komandu "%s <datoteka>" ili grafički alat za štampu: "xpp <datoteka>" ili "kprinter <datoteka>". Grafički alati vam omogućuju da jednostavno odaberete štampač i izmjenite podešenja opcija.

en: To print on a NetWare printer, you need to provide the NetWare print server name (Note! it may be different from its TCP/IP hostname!) as well as the print queue name for the printer you wish to access and any applicable user name and password.
bs: Da biste štampali na NetWare štampač, trebate dati naziv NetWare print servera (Pažnja! Ono može biti različito od njegovog TCP/IP imena!) kao i naziv reda za štampu na štampaču kojem želite pristupiti i eventualno korisničko ime i šifru.

en: To print to a SMB printer, you need to provide the SMB host name (Note! It may be different from its TCP/IP hostname!) and possibly the IP address of the print server, as well as the share name for the printer you wish to access and any applicable user name, password, and workgroup information.
bs: Da biste štampali na SMB štampač, morate dati ime SMB računara (Pažnja! Ono može biti različito od TCP/IP imena!) i eventualno IP adresu print servera, kao i share naziv štampača kojem želite pristupiti i korisničko ime, šifru i informacije o radnoj grupi.

en: To use a remote lpd printer, you need to supply the hostname of the printer server and the printer name on that server.
bs: Da biste koristili udaljeni lpd štampač, morate dati ime računara za printer server i ime štampača na tom serveru.

en: To use this saved packages selection, boot installation with ``linux defcfg=floppy''
bs: Da koristite ovaj izbor spašenih paketa, bootajte instalaciju sa ``linux defcfg=floppy''

en: Toggle between flat and group sorted
bs: Prekidač između ravnog i grupnog sortiranja

en: Toggle to expert mode
bs: Prebaci u ekspertni mod

en: Toggle to normal mode
bs: Prebaci u normalni mod

en: Tools for your Palm Pilot or your Visor
bs: Alati za vaš Palm Pilot ili Visor

en: Tools to create and burn CD's
bs: Alati za pravljenje i prženje CDova

en: Tools to ease the configuration of your computer
bs: Alati za lakše podešavanje računara

en: Total Progress
bs: Ukupan napredak

en: Total size: %d / %d MB
bs: Ukupna veličina: %d / %d MB

en: Track network card id (useful for laptops)
bs: Otkrij id mrežne karte (korisno za laptope)

en: Transfer
bs: Prebaci

en: Transfer printer configuration
bs: Premještanje konfiguracije štamapča

en: Transferring %s...
bs: Prebacujem %s ...

en: Trinidad and Tobago
bs: Trinidad i Tobago

en: True Type fonts installation
bs: Instalacija True Type fontova

en: True Type install done
bs: Završena True Type instalacija

en: Truly minimal install (especially no urpmi)
bs: Stvarno minimalna instalacija (posebno bez urpmi)

en: Trying to rescue partition table
bs: Pokušavam da spasim tabelu particija

en: Tunisia
bs: Tunis

en: Turkey
bs: Turska

en: Turkish (modern "Q" model)
bs: Turska (moderni "Q" model)

en: Turkish (traditional "F" model)
bs: Turska (tradicionalni "F" model)

en: Turks and Caicos Islands
bs: Turks i Caicos ostrva

en: Type
bs: Tip

en: Type of install
bs: Vrsta instalacije

en: Type:
bs: Tip:

en: Type:
bs: Tip:

en: UK keyboard
bs: UK tastatura

en: US keyboard
bs: US tastatura

en: US keyboard (international)
bs: US tastatura (međunarodna)

en: USA (cable)
bs: USA (kablovska)

en: Ukraine
bs: Ukrajina

en: Ukrainian
bs: Ukrajinska

en: Unable to fork: %s
bs: Ne mogu izvrsiti fork: %s

en: Unable to start live upgrade !!!
bs: Ne mogu da pokrenem live upgrade !!!

en: Under Devel ... please wait.
bs: U izradi ... molim sačekajte.

en: Undo
bs: Poništi

en: Uninstall Fonts
bs: Deinstaliraj fontove

en: United Arab Emirates
bs: Ujedinjeni Arapski Emirati

en: United Kingdom
bs: Ujedinjeno Kraljevstvo

en: United States
bs: SAD

en: Unknown model
bs: Nepoznat model

en: Unmount
bs: Demontiraj

en: Unsafe
bs: Nesigurno

en: Unselect fonts installed
bs: Isključi instalirane fontove

en: Unselected All
bs: Ništa izabrano

en: Updating package selection
bs: Osvježavam izbor paketa

en: Uruguay
bs: Urugvaj

en: Use CD/DVDROM to backup
bs: Koristi CD/DVDROM za backup

en: Use Hard Disk to backup
bs: Koristi hard disk za backup

en: Use Incremental Backups  (do not replace old backups)
bs: Koristi inkrementalni backup  (nemoj prebrisati stare backupe)

en: Use Xinerama extension
bs: Koristi Xinerama ekstenziju

en: Use ``%s'' instead
bs: Koristite ``%s'' umjesto toga

en: Use ``Unmount'' first
bs: Najprije koristite ``Demontiraj''

en: Use auto detection
bs: Koristi auto prepoznavanje

en: Use daemon
bs: Koristi demon

en: Use existing partitions
bs: Koristi postojeću particiju

en: Use fdisk
bs: Koristi fdisk

en: Use for loopback
bs: Koristi za loopback

en: Use free space
bs: Koristi slobodan prostor

en: Use incremental backup  (do not replace old backups)
bs: Koristi inkrementalni backup  (nemoj prebrisati stare backupe)

en: Use libsafe for servers
bs: Koristi libsafe za servere

en: Use quota for backup files.
bs: Koristi quotu za backup datoteke.

en: Use tape to backup
bs: Koristi traku za backup

en: Use the %c and %c keys for selecting which entry is highlighted.
bs: Koristite tipke %c i %c za izbor jedne od stavki.

en: Use the Windows partition for loopback
bs: Koristi Windows particiju za loopback

en: Use the free space on the Windows partition
bs: Koristi slobodan prostor na Windows particiji

en: User
bs: Korisnik

en: User interfaces
bs: Korisnički okoliš

en: User list to restore (only the most recent date per user is important)
bs: Lista korisnika za vraćanje (samo najsvježiji datum po korisniku je značajan)

en: User name
bs: Korisničko ime

en: Users
bs: Korisnici

en: Various
bs: Razni

en: Venezuela
bs: Venecuela

en: Version: %s
bs: Verzija: %s

en: Vertical refresh rate
bs: Brzina vertiaklnog osvježavanja

en: Video mode
bs: Video mod

en: Video players and editors
bs: Video playeri i editori

en: Vietnamese "numeric row" QWERTY
bs: Vjetnamska "red brojeva" QWERTY

en: View Backup Configuration.
bs: Pogledaj postavke backupa.

en: Virgin Islands (British)
bs: Djevičanska ostrva (Britanska)

en: Virgin Islands (U.S.)
bs: Djevičanska ostrva (SAD)

en: WARNING!
    
    DrakX will now resize your Windows partition. Be careful:
    this operation is dangerous. If you have not already done
    so, you should first exit the installation, run scandisk
    under Windows (and optionally run defrag), then restart the
    installation. You should also backup your data.
    When sure, press Ok.
bs: UPOZORENJE!
    
    DrakX će sada promjeniti veličinu vaše Windows particije. Budite pažljivi, ova
    operacija je opasna. Ako to već niste uradili, najprije napustite instalaciju,
    pokrenite scandisk pod Windowsom (opcionalno pokrenite defrag), zatim
    ponovo pokrenite instalaciju. Također biste trebali spasiti sve podatke.
    Kada ste sigurni, kliknite na Ok.

en: WARNING: this device has been previously configured to connect to the Internet.
    Simply accept to keep this device configured.
    Modifying the fields below will override this configuration.
bs: UPOZORENJE: Ovaj uređaj je prethodno podešen za konekciju na Internet.
    Samo prihvatite kako bi ovaj uređaj ostao podešen.
    Izmjena polja ispod će prepisati ovu konfiguraciju.

en: Wait please
bs: Molim sačekajte

en: Warning
bs: Upozorenje

en: Warning! An existing firewalling configuration has been detected. You may need some manual fixes after installation.
bs: Upozorenje! Pronađena je postojeća konfiguracija firewalla. Možda će biti potrebno neko ručno podešavanje nakon instalacije.

en: Warning, another Internet connection has been detected, maybe using your network
bs: Upozorenje, otkrivena je druga Internet konekcija, možda preko vaše mreže

en: Warning, the network adapter (%s) is already configured.
    
    Do you want an automatic re-configuration?
    
    You can do it manually but you need to know what you're doing.
bs: Upozorenje, mrežni adapter (%s) je već podešen.
    
    Da li želite automatsko ponovno podešavanje?
    
    To možete obaviti ručno, ali morate znati šta radite.

en: We are now going to configure the %s connection.
bs: Sada ćemo podesiti konekciju %s.

en: Welcome To Crackers
bs: Dobrodošli u Crackers

en: Welcome to %s
bs: Dobro došli u %s

en: Welcome to %s the operating system chooser!
    
    Choose an operating system from the list above or
    wait %d seconds for default boot.
bs: Dobro došli u %s izbornik operativnog sistema!
    
    Izaberite operativni sistem na listi gore ili
    sačekajte %d sekundi do default boota.

en: Welcome to GRUB the operating system chooser!
bs: Dobro došli u GRUB izbornik operativnog sistema!

en: Welcome to The Network Configuration Wizard.
    
    We are about to configure your internet/network connection.
    If you don't want to use the auto detection, deselect the checkbox.
bs: Dobro došli u Čarobnjak za podešavanje mreže
    
    Sada ćemo podesiti vašu internet/mrežnu konekciju.
    Ako ne želite da koristite automatsko prepoznavanje, isključite opciju.

en: Welcome to the Internet Connection Sharing utility!
    
    %s
    
    Click on Configure to launch the setup wizard.
bs: Dobrodošli u alat za Dijeljenje Internet konekcije!
    
    %s
    
    Kliknite na Podesi da pokrenete čarobnjak.

en: West Europe
bs: Zapadna Evropa

en: Western Sahara
bs: Zapadna Sahara

en: What
bs: Šta

en: What kind is your ISDN connection?
bs: Koje je vrste vaša ISDN konekcija?

en: What kind of card do you have?
bs: Koju vrstu kartice imate?

en: What type of partitioning?
bs: Koju vrstu particioniranja?

en: Wheel
bs: Kotač

en: When
bs: Kada

en: Where
bs: Gdje

en: Where do you want to install the bootloader?
bs: Gdje želite smjestiti bootloader?

en: Where do you want to mount device %s?
bs: Gdje želite montirati uređaj %s?

en: Which %s driver should I try?
bs: Koji %s drajver ću pokušati?

en: Which ISDN configuration do you prefer?
    
    * The Old configuration uses isdn4net. It contains powerful
      tools, but is tricky to configure, and not standard.
    
    * The New configuration is easier to understand, more
      standard, but with less tools.
    
    We recommand the light configuration.
bs: Koju ISDN konfiguraciju želite?
    
    * Stara konfiguracija koristi isdn4net. On sadrži moćne alate,
      ali ga je teško podesiti i nije standardiziran.
    
    * Novu konfiguraciju je lakše razumjeti, standardnija je,
      ali ima manje alata.
    
    Preporučujemo light konfiguraciju.

en: Which configuration of XFree do you want to have?
bs: Koju konfiguraciju XFree želite imati?

en: Which dhcp client do you want to use?
    Default is dhcp-client.
bs: Koji dhcp klijent želite koristiti?
    Podrazumjevani je dhcp-client

en: Which disk do you want to move it to?
bs: Na koji disk je želite premjestiti?

en: Which filesystem do you want?
bs: Koji datotečni sistem želite?

en: Which is your timezone?
bs: Koja je vaša vremenska zona?

en: Which partition do you want to resize?
bs: Kojoj particiji želite promjeniti veličinu?

en: Which partition do you want to use for Linux4Win?
bs: Koju particiju želite koristiti za Linux4Win?

en: Which printer model do you have?
bs: Koji model štampača imate?

en: Which printing system (spooler) do you want to use?
bs: Koji sistem štampanja (spooler) želite koristiti?

en: Which protocol do you want to use?
bs: Koji protokol želite koristiti?

en: Which sector do you want to move it to?
bs: Na koji sektor je želite premjestiti?

en: Which size do you want to keep for Windows on
bs: Koju veličinu želite da sačuvate za windows na

en: Which type of entry do you want to add?
bs: Koju vrstu stavke želite dodati?

en: With X
bs: Sa X-om

en: With basic documentation (recommended!)
bs: Sa osnovnom dokumentacijom (preporučeno)

en: With this option you will be able to restore any version
     of your /etc directory.
bs: Sa ovom opcijom bićete u mogućnosti da vratite bilo koju
     verziju vašeg /etc direktorija.

en: With this security level, the use of this system as a server becomes possible.
    The security is now high enough to use the system as a server which can accept
    connections from many clients. Note: if your machine is only a client on the Internet, you should choose a lower level.
bs: Sa ovim sigurnosnim nivoom, postaje moguće koristiti ovaj sistem kao server.
    Sigurnost je sada dovoljno visoka za upotrebu sistema kao servera koji prima
    konekcije sa mnogo klijenata. Napomena: ako je vaš računar samo klijent na Internetu, možda je bolje da izaberete niži nivo.

en: Wizard
bs: Čarobnjak

en: Wizard Configuration
bs: Čarobnjak za podešavanje

en: Wizard...
bs: Čarobnjak...

en: Workgroup
bs: Radna grupa

en: Workstation
bs: Radna stanica

en: XFree %s with 3D hardware acceleration
bs: XFree %s sa 3D hardverskim ubrzanjem

en: XFree %s with EXPERIMENTAL 3D hardware acceleration
bs: XFree %s sa EKSPERIMENTALNIM 3D hardverskim ubrzanjem

en: XFree configuration
bs: XFree konfiguracija

en: XFree86 driver: %s
bs: XFree86 drajver: %s

en: Yaboot mode
bs: Yaboot mod

en: Yemen
bs: Jemen

en: Yes
bs: Da

en: Yes, I want autologin with this (user, desktop)
bs: Da, želim da se autologiram sa ovim (korisnik, desktop)

en: You are about to configure an Auto Install floppy. This feature is somewhat dangerous and must be used circumspectly.
    
    With that feature, you will be able to replay the installation you've performed on this computer, being interactively prompted for some steps, in order to change their values.
    
    For maximum safety, the partitioning and formatting will never be performed automatically, whatever you chose during the install of this computer.
    
    Do you want to continue?
bs: Sada ćete podesiti Auto Instalacijsku disketu. Ova opcija je pomalo opasna i mora biti korištena uz pažnju.
    
    Sa ovom opcijom bićete u mogućnosti da ponovite instalaciju koju ste obavili na ovom računaru, pri ćemu ćete biti interaktivno upitani za neke korake, kako biste promjenili njihove vrijednosti.
    
    Za maksimalnu sigurnost, particioniranje i formatiranje nikad neće biti obavljeno automatski, bez obzira šta izaberete tokom instalacije na ovaj računar.
    
    Da li želite nastaviti?

en: You are about to install the printing system %s on a system running in the %s security level.
    
    This printing system runs a daemon (background process) which waits for print jobs and handles them. This daemon is also accessable by remote machines through the network and so it is a possible point for attacks. Therefore only a few selected daemons are started by default in this security level.
    
    Do you really want to configure printing on this machine?
bs: Sada ćete instalirati sistem za štampu %s na sistemu koji je na sigurnosnom nivou % s.
    
    Ovaj sistem za štampu pokreće demon (pozadinski proces) koji čeka zadatke štampe i rješava ih. Ovom demonu takođe mogu pristupiti drugi računari putem mreže, tako da je to moguća tačka napada. Stoga se tek rijetki od odabranih demona pokreću na ovom sigurnosnom nivou.
    
    Da li zaista želite podesiti štampanje na ovom računaru?

en: You are configuring an OKI laser winprinter. These printers
    use a very special communication protocol and therefore they work only when connected to the first parallel port. When your printer is connected to another port or to a print server box please connect the printer to the first parallel port before you print a test page. Otherwise the printer will not work. Your connection type setting will be ignored by the driver.
bs: Sada podešavate OK laserski winprinter. Ovi štampači
    koriste jedan poseban komunikacijski protokol i stoga rade samo kada su spojeni na prvom paralelnom portu. Ako je vaš štampač spojen na neki drugi port ili na print server molimo spojite štampač na prvi paralelni port prije nego što odštampate testnu stranicu. Inače štampač neće raditi. Drajver će ignorisati vaše podešenje tipa konekcije.

en: You are currently connected to the Internet.
bs: Trenutno ste spojeni na Internet.

en: You are currently using %s as your boot manager.
    Click on Configure to launch the setup wizard.
bs: Trenutno koristite %s kao boot manager.
    Kliknite na Konfiguriši kako bi se pokrenuo čarobnjak za podešavanje.

en: You are going to configure a remote printer. This needs working network access, but your network is not configured yet. If you go on without network configuration, you will not be able to use the printer which you are configuring now. How do you want to proceed?
bs: Sada ćete podesiti udaljeni štampač. Ovo zahtjeva aktivan pristup mreži, ali vaša mreža još uvijek nije podešena. Ako želite nastaviti bez podešavanja mreže, nećete moći koristiti štampač koji sada podešavate. Kako želite da nastavimo?

en: You are not currently connected to the Internet.
bs: Trenutno niste konektovani na Internet.

en: You can also use the graphical interface "xpdq" for setting options and handling printing jobs.
    If you are using KDE as desktop environment you have a "panic button", an icon on the desktop, labeled with "STOP Printer!", which stops all print jobs immediately when you click it. This is for example useful for paper jams.
bs: Možete također koristiti grafički interfejs "xpdq" za podešavanje opcija i upravljanje zadacima štampe.
    Ako koristite KDE okruženje radne površine imate "dugme za paniku". To je ikona na radnoj površini čiji je naziv "ZAUSTAVI štampač!", koja zaustavlja sve zadatke štampe odmah kada kliknete na nju. Ovo je korisno npr. u slučaju zaglavljivanja papira.

en: You can copy the printer configuration which you have done for the spooler %s to %s, your current spooler. All the configuration data (printer name, description, location, connection type, and default option settings) is overtaken, but jobs will not be transferred.
    Not all queues can be transferred due to the following reasons:
bs: Možete kopirati konfiguraciju štampača koju ste napravili za spooler %s u % s, vaš trenutni spooler. Svi podaci o konfiguraciji (naziv štampača, opis, lokacija, tip konekcije kao i podrazumjevane opcije) će biti preuzeti, ali zadaci štampe neće biti prebačeni.
    Svi redovi ne mogu biti prebačeni zbog sljedećih razloga:

en: You can export using NFS or Samba. Please select which you'd like to use.
bs: Možete eksportovati koristeći NFS ili Sambu. Koji želite

en: You can now partition %s.
    When you are done, don't forget to save using `w'
bs: Sada možete particionirati %s.
    Kada završite, ne zaboravite spasiti sa `w'

en: You can specify directly the URI to access the printer. The URI must fulfill either the CUPS or the Foomatic specifications. Note that not all URI types are supported by all the spoolers.
bs: Možete dati direktno URI za pristup štampaču. URI mora zadovoljavati ili CUPS ili Foomatic specifikacije. Obratite pažnju da nisu svi tipovi URIja podržani od svih spoolera.

en: You can't install the bootloader on a %s partition
bs: Ne možete instalirati bootloader na %s particiju

en: You can't select this package as there is not enough space left to install it
bs: Ne možete izabrati ovaj paket jer nema dovoljno prostora za njega

en: You can't select/unselect this package
bs: Ne možete izabrati/isključiti ovaj paket

en: You can't unselect this package. It is already installed
bs: Ne možete isključiti ovaj paket. On je već instaliran

en: You can't unselect this package. It must be upgraded
bs: Ne možete isključiti ovaj paket. On mora biti unaprijeđen

en: You can't use JFS for partitions smaller than 16MB
bs: Ne možete koristiti JFS za particije manje od 16MB

en: You can't use ReiserFS for partitions smaller than 32MB
bs: Ne možete koristiti ReiserFS za particije manje od 32MB

en: You can't use a LVM Logical Volume for mount point %s
bs: Ne možete koristiti LVM logički volumen za tačku montiranja %s

en: You can't use an encrypted file system for mount point %s
bs: Ne možete koristiti kriptovani datotečni sistem za tačku montiranja %s

en: You don't have a swap partition.
    
    Continue anyway?
bs: Nemate nijednu swap particiju
    
    Svejedno nastavi?

en: You don't have an Internet connection.
    Create one first by clicking on 'Configure'
bs: Nemate nijednu Internet konekciju.
    Napravite jednu klikajući na 'Podesi'

en: You don't have any configured interface.
    Configure them first by clicking on 'Configure'
bs: Nemate nijedan podešen interfejs.
    Podesite ih prvo klikajući na 'Podesi'

en: You have a hole in your partition table but I can't use it.
    The only solution is to move your primary partitions to have the hole next to the extended partitions.
bs: Imate rupu u vašoj tabeli particija li je ja ne mogu upotrijebiti.
    Jedino rješenje je da pomjerite vaše primarne particija kako bi rupa bila pored extended particija

en: You have configured multiple ways to connect to the Internet.
    Choose the one you want to use.
bs: Podesili ste nekoliko načina za konekciju na Internet.
    Izaberite jedan od njih koji ćete koristiti.

en: You have more than one hard drive, which one do you install linux on?
bs: Imate više od jednog hard diska, na koji želite instalirati linux?

en: You have transferred your former default printer ("%s"), Should it be also the default printer under the new printing system %s?
bs: Prebacili ste vaš bivši podrazumjevani štampač ("%s"),Da li će to također biti podrazumjevani štampač podnovim sistemom štampe %s?

en: You may need to change your Open Firmware boot-device to
     enable the bootloader.  If you don't see the bootloader prompt at
     reboot, hold down Command-Option-O-F at reboot and enter:
     setenv boot-device %s,\\:tbxi
     Then type: shut-down
    At your next boot you should see the bootloader prompt.
bs: Možda ćete trebati promjeniti vaš Open Firmware boot uređaj
     da biste aktivirali bootloader.  Ako ne vidite upit bootloadera
     prilikom bootanja, držite Command-Option-O-F prilikom boota
     i unesite:
     setenv boot-device %s,\\:tbxi
     Zatim kucajte: shut-down
    Prilikom idućeg boota biste trebali vidjeti upit bootloadera.

en: You may now provide options to module %s.
    Options are in format ``name=value name2=value2 ...''.
    For instance, ``io=0x300 irq=7''
bs: Sada možete navesti opcije za modul %s. Opcije su u formatu ``ime=vrijednost ime2=vrijednost2 ...''.
    Na primjer, ``io=0x300 irq=7''

en: You must also format %s
bs: Morate također formatirati i %s

en: You must choose/enter a printer/device!
bs: Morate izabrati ili unijeti štampač / uređaj!

en: You must enter a device or file name!
bs: Morate unijeti naziv uređaja ili datoteke!

en: You must have a FAT partition mounted in /boot/efi
bs: Morate imati FAT particiju montiranu na /boot/efi

en: You must have a root partition.
    For this, create a partition (or click on an existing one).
    Then choose action ``Mount point'' and set it to `/'
bs: Morate imati root particiju.
    Za ovo, kreirajte particiju (ili kliknite na neku od postojećih).
    Zatim izaberite ``Tačka montiranja'' i postavite ga na `/'

en: You must specify a kernel image
bs: Morate navesti image kernela

en: You must specify a root partition
bs: Morate navesti root particiju

en: You need to reboot for the partition table modifications to take place
bs: Moraćete rebootati da bi izmjene tabele particija stupile na snagu

en: You will receive an alert if the load is higher than this value
bs: Primićete upozorenje ako je opterećenje (system load) veće od ove vrijednosti

en: You'll need to reboot before the modification can take place
bs: Biće potrebno da rebootate prije nego što izmjene mogu stupiti na snagu

en: Your Windows partition is too fragmented. Please reboot your computer under Windows, run the ``defrag'' utility, then restart the Mandrake Linux installation.
bs: Vaša Windows particija je previše fragmentirana, molimo prvo pokrenite ``defrag''

en: Your card can have 3D hardware acceleration support but only with XFree %s,
    NOTE THIS IS EXPERIMENTAL SUPPORT AND MAY FREEZE YOUR COMPUTER.
    Your card is supported by XFree %s which may have a better support in 2D.
bs: Vaša kartica može imati podršku za 3D hardversko ubrzanje sa XFree %s,
    PAŽNJA OVO JE EKSPERIMENTALNA PODRŠKA I MOŽE ZALEDITI VAŠ RAČUNAR.
    Vašu karticu podržava XFree %s koji može imati bolju podršku za 2D.

en: Your card can have 3D hardware acceleration support but only with XFree %s.
    Your card is supported by XFree %s which may have a better support in 2D.
bs: Vaša kartica može imati podršku za 3D hardversko ubrzanje ali samo sa
    XFree %s. Vašu karticu podržava XFree %s koji može imati bolju podršku za 2D.

en: Your card can have 3D hardware acceleration support with XFree %s,
    NOTE THIS IS EXPERIMENTAL SUPPORT AND MAY FREEZE YOUR COMPUTER.
bs: Vaša kartica može imati podršku za 3D hardversko ubrzanje sa XFree %s,
    PAŽNJA OVO JE EKSPERIMENTALNA PODRŠKA I MOŽE ZALEDITI VAŠ RAČUNAR.

en: Your card can have 3D hardware acceleration support with XFree %s.
bs: Vaša kartica može imati podršku za 3D hardversko ubrzanje sa XFree %s.

en: Your choice? (0/1, default `%s')
bs: Vaš izbor? (0/1, podrazumjevano %s)

en: Your choice? (default %s)
bs: Vaš izbor? (podrazumjevano %s)

en: Your choice? (default `%s'%s)
bs: Vaš izbor? (podrazumjevano '%s' %s)

en: Your personal phone number
bs: Vaš lični broj telefona

en: Your printer model
bs: Model vašeg štampača

en: Your system does not have enough space left for installation or upgrade (%d > %d)
bs: Vaš sistem nema dovoljno preostalog prostora za instalaciju ili unaprjeđenje (%d > %d)

en: Your system is low on resources. You may have some problem installing
    Mandrake Linux. If that occurs, you can try a text install instead. For this,
    press `F1' when booting on CDROM, then enter `text'.
bs: Vaš sistem ima nizak nivo resursa. Možda imate neki problem sa instalacijom
    Mandrake Linuxa. Ako se ovo desi, možete pokušati tekstualnu instalaciju. Za ovo,
    pritisnite `F1' prilikom bootanja na CDROMu, zatim unesite `text'.

en: Yugoslavian (latin)
bs: Jugoslavenska (latinično)

en: Zambia
bs: Zambija

en: Zimbabwe
bs: Zimbabve

en: access to X programs
bs: pristup X programima

en: access to administrative files
bs: pristup administrativnim datotekama

en: access to rpm tools
bs: pristup rpm alatima

en: across Network
bs: preko mreže

en: activate now
bs: pokreni sada

en: alert configuration
bs: postavka upozorenja

en: allow "su"
bs: dozvoli "su"

en: apmd is used for monitoring battery status and logging it via syslog.
    It can also be used for shutting down the machine when the battery is low.
bs: apmd se koristi za nadgledanje statusa baterija i logovanje preko
    sysloga. Također se može koristiti za gašenje računara kada su baterije potrošene.

en: boot disk creation
bs: Kreiranje boot diskete

en: cable connection detected
bs: otkrivena kablovska konekcija

en: chunk size
bs: veličina chunka

en: click here if you are sure.
bs: kliknite ovdje ako ste sigurni.

en: commands before booting, or 'c' for a command-line.
bs: komandi prije bootanja, ili 'c' za komandnu liniju.

en: compact
bs: kompaktno

en: consolehelper missing
bs: nedostaje consolehelper

en: could not find any font in your mounted partitions
bs: ne mogu naći nijedan font na montiranim particijama

en: could not find any font.
bs: ne mogu naći nijedan font.

en: cron is a standard UNIX program that runs user-specified programs
    at periodic scheduled times. vixie cron adds a number of features to the basic
    UNIX cron, including better security and more powerful configuration options.
bs: cron je standardan UNIX program koji pokreće programe koje zada korisnik
    u periodičnim terminima. vixie cron dodaje veći broj mogućnosti osnovnom
    UNIX cronu, uključujući bolju sigurnost i moćnije opcije za podešavanje.

en: daily
bs: dnevno

en: deactivate now
bs: zaustavi sada

en: default
bs: Podrazumijevano

en: detected %s
bs: detektovan %s

en: detected on port %s
bs: detektovan na portu %s

en: device
bs: Uređaj

en: disable
bs: isključi

en: dismiss
bs: otkaži

en: done
bs: gotovo

en: enable
bs: uključi

en: error unmounting %s: %s
bs: greška u demontiranju %s: %s

en: ethernet card(s) detected
bs: prepoznata ethernet kartica(e)

en: files sending by FTP
bs: slanje datoteka putem FTPa

en: force
bs: prisili

en: here if no.
bs: ovdje ako ne.

en: high
bs: visok

en: hourly
bs: svakog sata

en: if needed
bs: ako je potrebno

en: important
bs: važno

en: kdesu missing
bs: kdesu nedostaje

en: kernel version
bs: Kernel verzija

en: level
bs: nivo

en: load setting
bs: postavka opterećenja

en: lpd is the print daemon required for lpr to work properly. It is
    basically a server that arbitrates print jobs to printer(s).
bs: lpd je demon za štampu koji je potreban da bi lpr radio ispravno.
    To je u osnovi server koji dodjeljuje zadatke štampe štampaču/ima.

en: maybe
bs: možda

en: mkinitrd optional arguments
bs: mkinitrd opcionalni argumenti

en: mkraid failed
bs: mkraid nije uspio

en: mkraid failed (maybe raidtools are missing?)
bs: mkraid nije uspio (možda nedostaju raidtools?)

en: monthly
bs: mjesečno

en: mount failed:
bs: montiranje nije uspjelo:

en: mounting partition %s in directory %s failed
bs: montiranje particije %s u direktoriju %s nije uspjelo

en: must have
bs: obavezno

en: named (BIND) is a Domain Name Server (DNS) that is used to resolve host names to IP addresses.
bs: named (BIND) je Domain Name Server (DNS) koji se koristi za pretvaranje imena računara u IP adrese.

en: new
bs: novi

en: nice
bs: fino

en: no fonts found
bs: nije pronađen nijedan font

en: no network card found
bs: nije pronađena mrežna kartica

en: none
bs: nijedan

en: not enough room in /boot
bs: nema dovoljno prostora u /boot

en: omit raid modules
bs: izostavi raid module

en: omit scsi modules
bs: izostavi scsi module

en: on Hard Drive
bs: na hard disk

en: paranoid
bs: paranoičan

en: parse all fonts
bs: obradi sve fontove

en: partition %s
bs: particiji %s

en: partition %s is now known as %s
bs: particija %s je od sada poznata kao %s

en: pfm fonts conversion
bs: pfm fonts konverzija

en: please choose the date to restore
bs: molim izaberite datum za vraćanje

en: please wait during ttmkfdir...
bs: molimo sačekajte tokom ttmkfdir...

en: please wait, parsing file: %s
bs: molim sačekajte, parsiram datoteku: %s

en: reconfigure
bs: rekonfiguriši

en: restrict
bs: ograniči

en: running
bs: aktivan

en: search
bs: pretraživanje

en: serial
bs: serijski

en: service setting
bs: postavke servisa

en: simple
bs: jednostavno

en: stopped
bs: zaustavljen

en: ttf fonts conversion
bs: ttf fonts konverzija

en: type1inst building
bs: type1inst kreiranje

en: use dhcp
bs: koristi dhcp

en: use pppoe
bs: koristi pppoe

en: use pptp
bs: koristi pptp

en: very nice
bs: vrlo fino

en: weekly
bs: sedmično

en: with /usr
bs: sa /usr

en: xfs restart
bs: restart xfs-a
