DrakX - en to af translation catalogue (980 entries)

en: 
    
    
    We are now going to configure the %s connection.
    
    
    Press OK to continue.
af: 
    
    
    Ons gan nou die %s konneksie konfigureer.
    
    
    Drk OK om voort te gaan.

en: 
    If you have an ISA card, the values on the next screen should be right.
    
    If you have a PCMCIA card, you have to know the "irq" and "io" of your card.
af: 
    Indien u 'n ISA-kaart het, behoort die waardes op die volgende skerm reg te wees.
    
    Indien u 'n PCMCIA kaart het, moet u die IRQ en I/O van u kaart weet.

en: 
    This special Bootstrap
    partition is for
    dual-booting your system.
af: 
    Hierdie spesiale herlaaipartisie
    is om u stelsel te duolaai.

en: 
    You can connect to the Internet or reconfigure your connection.
af: 
    U kan aan die internet konnekter of u konneksie herkonfigureer.

en: 
    You can disconnect or reconfigure your connection.
af: 
    U kan diskonnekteer or herkonfigureer.

en: 
    You can reconfigure your connection.
af: 
    U kan u konneksie herkonfigureer.

en:   <Tab>/<Alt-Tab> between elements  | <Space> selects | <F12> next screen
af:  <Tab>/<Alt-Tab> tussen elemente  | <Space> selekteer | <F12> volgende skerm

en:  (Default)
af:  (Verstek)

en:  (driver %s)
af: (drywer %s)

en: %d minutes
af: %d minute

en: %d packages
af: %d pakkette

en: %d seconds
af: %d sekondes

en: %s formatting of %s failed
af: %s formatering ban %s het gefaal

en: (already added %s)
af: (%s alreeds bygevoeg)

en: (on %s)
af: (op %s)

en: (on this machine)
af: (op hierdie rekenaar)

en: , %s sectors
af: , %s sektore

en: /File/-
af: /Lêer/-

en: /File/Save _As
af: /Lêer/Stoor _as

en: /File/_New
af: /Lêer/_Nuut

en: /File/_Open
af: /Lêer/_Oopmaak

en: /File/_Quit
af: /Lêer/_Verlaat

en: /File/_Save
af: /Lêer/_Stoor

en: /Help/_About...
af: /Help/_Aangaande...

en: /Options/Test
af: /Opsies/Toets

en: /_About...
af: /_Aangaande...

en: /_File
af: /_Lêer

en: /_Options
af: /_Opsies

en: 1 button
af: 1 knop

en: 1 minute
af: 1 minuut

en: 16 million colors (24 bits)
af: 16-miljoen kleure (24 bis)

en: 2 buttons
af: 2 knoppies

en: 256 colors (8 bits)
af: 256 kleure (8 bis)

en: 3 buttons
af: 3 knoppies

en: 32 thousand colors (15 bits)
af: 32-duisend kleure (15 bis)

en: 4 billion colors (32 bits)
af: 4 biljoen kleure (32 bis)

en: 64 MB or more
af: 64MB of meer

en: 65 thousand colors (16 bits)
af: 65-duisend kleure (16 bis)

en: <- Previous
af: <- Vorige

en: A custom bootdisk provides a way of booting into your Linux system without
    depending on the normal bootloader. This is useful if you don't want to install
    LILO (or grub) on your system, or another operating system removes LILO, or LILO doesn't
    work with your hardware configuration. A custom bootdisk can also be used with
    the Mandrake rescue image, making it much easier to recover from severe system
    failures. Would you like to create a bootdisk for your system?
    %s
af: 'n Spesiale herlaaiskyf voorsien ;n metode waarby u Linux kan laai sonder
    die gebruik van 'n normale herlaaistelsel. Dit is veral bruikbaar wanneer
    u nie LILO (of Grub) op u stelsel wil installeer nie, 'n ander bedryfstelsel LILO
    verwyder of LILO nie met u stelsel werk nie. Hierdie herlaaiskyf kan ook
    met die Mandrake reddingsbeeld gebruik word, wat dit makliker maak om van
    ernstige stelselfalings te herstel. Wil u 'n herlaaiskyf maak?
    %s

en: A custom bootdisk provides a way of booting into your Linux system without
    depending on the normal bootloader. This is useful if you don't want to install
    SILO on your system, or another operating system removes SILO, or SILO doesn't
    work with your hardware configuration. A custom bootdisk can also be used with
    the Mandrake rescue image, making it much easier to recover from severe system
    failures.
    
    If you want to create a bootdisk for your system, insert a floppy in the first
    drive and press "Ok".
af: 'n Spesiale herlaaiskyf voorsien ;n metode waarby u Linux kan laai sonder
    die gebruik van 'n normale herlaaistelsel. Dit is veral bruikbaar wanneer
    u nie SILO op u stelsel wil installeer nie, 'n ander bedryfstelsel SILO
    verwyder of SILO nie met u stelsel werk nie. Hierdie herlaaiskyf kan ook
    met die Mandrake reddingsbeeld gebruik word, wat dit makliker maak om van
    ernstige stelselfalings te herstel.
    
    Indien u 'n herlaaiskyf wil maak,
    plaas 'n skyf in die aandrywer en druk "OK".

en: A graphical environment with user-friendly set of applications and desktop tools
af: 'n Grafiese omgewing met  gebruikersvriendelike stel applikasies en werkskermhulpprogramme

en: A problem occured while restarting the network: 
    
    %s
af: Daar was 'n probleem met die herlaai van die netwerk.
    
    %s

en: A valid URI must be entered!
af: 'n Geldige URI moet verskaf word!

en: ADSL connection
af: ADSL konneksie

en: ALL existing partitions and their data will be lost on drive %s
af: Alle bestaande partisies en data sal uitgewis word op skyf %s

en: Abort
af: Aborteer

en: Accept
af: Aanvaar

en: Accept user
af: Aanvaar gebruiker

en: Account Login (user name)
af: Gebruikerskode

en: Account Password
af: Wagwoord

en: Activates/Deactivates all network interfaces configured to start
    at boot time.
af: Aktiveer/Deaktiveer all netwerkkoppelvlakke wat opgestel is om by
    herlaaityf te begin.

en: Adapter %s: %s
af: Toestel %s: %s

en: Add
af: Voeg by

en: Add a module
af: Voeg module by

en: Add a user
af: Voeg 'n gebruiker by

en: Add to LVM
af: Voeg by LVM

en: Add to RAID
af: Voeg by RAID

en: Add user
af: Voeg gebruiker by

en: Advanced
af: Gevorderd

en: After changing type of partition %s, all data on this partition will be lost
af: Alle data om hierdie partisie %s sal uitgewis word na verandering van die partisietipe

en: After formatting partition %s, all data on this partition will be lost
af: Alle data om partisie %s sal uitgewis word met formatering.

en: After resizing partition %s, all data on this partition will be lost
af: Alle data om partisie %s sal uitgewis word met die grootteverandering

en: After this is done, we recommend that you restart your X environment to avoid any hostname-related problems.
af: Nadat dit klaar is, sal dit beter wes om u X-omgewing te herlaai
    om die rekenaarnaamveranderingprobleem te voorkom.

en: Albanian
af: Albanies

en: All
af: Alles

en: All data on this partition should be backed-up
af: Alle data om hierdie partisie moet gerugsteun word.

en: All primary partitions are used
af: Alle primêre partisies is gebruik

en: Alternative test page (A4)
af: Alternatiewe toetsbladsy (A4)

en: Alternative test page (Letter)
af: Alternatiewe toetsbladsy (Lettergrootte)

en: Amusement programs: arcade, boards, strategy, etc
af: Vermaak: Arkade, Bordspel, Strategie ens.

en: An error occurred
af: 'n Fout het voorgekom

en: An error occurred - no valid devices were found on which to create new filesystems. Please check your hardware for the cause of this problem
af: 'n Fout het voorgekom - geen geldige toestelle om die nuwe lêerstelsels op te skep, is gevind nie. Deursoek asb. die hardeware vir die oorsaak.

en: An error occurred, but I don't know how to handle it nicely.
    Continue at your own risk.
af: 'n Fout het plaasgevind en ek weet nie hoe om dit veilig te hanteer
    nie. Gaan op u eie risiko voort.

en: Anacron is a periodic command scheduler.
af: Anacron is skeduleerder vir periodiese instruksies.

en: Apache is a World Wide Web server. It is used to serve HTML files and CGI.
af: Apache is 'n WWW-bediener.
    Dit kan HTML-lêers uitstuur en CGI's hanteer

en: Append
af: Aanlas

en: Apply
af: Pas toe

en: Armenian (old)
af: Armenies (oud)

en: Armenian (phonetic)
af: Armenies (Foneties)

en: Armenian (typewriter)
af: Armenies (tikmasjien)

en: Audio-related tools: mp3 or midi players, mixers, etc
af: Klankprogramme: MP3- of MIDI-spelers, mengers, ens.

en: Authentication
af: Magtiging

en: Authentication LDAP
af: LDAP-magtiging

en: Authentication NIS
af: NIS-magtiging

en: Auto Install Configurator
af: Outoinstallasiekonfigurasieprogram

en: Auto allocate
af: Outo-allokeer

en: Autologin
af: Outointeken

en: Automated
af: Outomaties

en: Automatic IP
af: Outomatiese IP

en: Automatic Steps Configuration
af: Outomatiese Stappe Konfigurasie

en: Automatic detection and configuration of hardware at boot.
af: Outobespeuring en hardewarekonfigurasie met herlaaityd.

en: Automatic time synchronization (using NTP)
af: Outotydsinkronisasie met NTP

en: Autoprobe
af: Aftas

en: Azerbaidjani (latin)
af: Azerbaidjani (latyns)

en: Bad backup file
af: Korrupte rugsteunlêer

en: Bad choice, try again
af: Swak keuse, probeer weer

en: Bad package
af: Foutiewe pakket

en: Be careful: this operation is dangerous.
af: Wees versigtig: hierdie is 'n gevaarlike operasie

en: Be sure a media is present for the device %s
af: versker asb dat die regte mediatipe vir toestel %s beskikbaar is

en: Because you are doing a network installation, your network is already configured.
    Click on Ok to keep your configuration, or cancel to reconfigure your Internet & Network connection.
af: Omdat u  netwerk installasie doen, is u netwerk aslreeds opgestel.
    Kliek op OK om hierdee konfigurasie te behou, of op Kanselleer om u Internet & Netwerkkonneksie te herkonfigureer.

en: Belarusian
af: Belarussies

en: Belgian
af: Belgies

en: Books and Howto's on Linux and Free Software
af: Boeke en HOWTO's oor Linux en Vrye Sagteware

en: Boot Protocol
af: Herlaaiprotokol

en: Boot Style Configuration
af: Herlaaistylkonfigurasie

en: Boot device
af: Herlaaitoestel

en: Bootloader installation
af: Herlaaiprogram installasie

en: Bootloader main options
af: Herlaaistelsel hoofopsies

en: Bootloader to use
af: Herlaaistelsel om te gebruik

en: Brazilian (ABNT-2)
af: Brasiliaans (ABNT-2)

en: Bringing down the network
af: Netwerk op pad af

en: Bringing up the network
af: Netwerk op pad op

en: Build the disk
af: Bou die skyf

en: Button 2 Emulation
af: Knop-2 Emulasie

en: Button 3 Emulation
af: Knop-3 emulasie

en: Buttons emulation
af: Knoppie-emulasie

en: C and C++ development libraries, programs and include files
af: C en C++ ontwikkelingsprogrammateke, programme en insluitlêers

en: CUPS - Common Unix Printing System
af: CUPS - Generiese Unixdrukstelsel (Common Unix Printing System)

en: Cable connection
af: Kabelkonneksie

en: Can't add a partition to _formatted_ RAID md%d
af: Kan nie 'n partisie by geformatteerde RAID md%d byvoeg nie

en: Can't unset mount point as this partition is used for loop back.
    Remove the loopback first
af: Kan nie hegpunt ontset nie, omdat hierdie partisie vir teruglus
    gebruik word. Verwyder eers die teruglus.

en: Can't use broadcast with no NIS domain
af: Kan nie uitsaau sonder 'n NIS-domein nie

en: Canadian (Quebec)
af: Kanadees (Quebec)

en: Cancel
af: Kanselleer

en: Card IO
af: Kaart I/O

en: Card IO_0
af: Kaart IO_0

en: Card IO_1
af: Kaart IO_1

en: Card IRQ
af: Kaart IRQ

en: Card mem (DMA)
af: Kaartgeheue (DMA)

en: Cd-Rom labeled "%s"
af: CDROM getiteld "%s"

en: Change Cd-Rom
af: Verander CDROM

en: Change partition type
af: Verander partisietipe

en: Change type
af: Verander tipe

en: Change your Cd-Rom!
    
    Please insert the Cd-Rom labelled "%s" in your drive and press Ok when done.
    If you don't have it, press Cancel to avoid installation from this Cd-Rom.
af: Verander u CDROM!
    
    Sit asb. die CDROM getiteld "%s" in die aandrywer en druk OK. Indien u nie
    hieroor beskik nie, druk Kanselleer om installasies vanaf dié CDROM te vermy.

en: Check bad blocks?
af: Toets vir foutiewe areas?

en: Checking installed software...
af: Installeerde sagteware word deursoek...

en: Choose a file
af: Kies 'n lêer

en: Choose a mirror from which to get the packages
af: Kies 'n spieël waar die pakkette verkry kan word

en: Choose a monitor
af: Kies 'n monitor

en: Choose a partition
af: Kies 'n partisie

en: Choose action
af: Kies aksie

en: Choose an existing LVM to add to
af: Kies 'n bestaande LVM om by toe te voeg

en: Choose an existing RAID to add to
af: Kies 'n bestaande RAID om by toe te voeg

en: Choose another partition
af: Kies 'n ander partisie

en: Choose packages to install
af: Kies pakkette om te installeer

en: Choose the connection you want to configure
af: Kies die konneksie wat u wil konfigureer

en: Choose the default user:
af: Kies die verstek gebruiker:

en: Choose the floppy drive you want to use to make the bootdisk
af: Kies die sagteskyfaandrywer wat u wil gebruik

en: Choose the mount points
af: Kies die hegpunte

en: Choose the network interface
af: Kies die netwerkkoppelvlak

en: Choose the new size
af: Kies die nuwe grootte

en: Choose the packages you want to install
af: Kies die pakkette wat u wil installeer

en: Choose the partitions you want to format
af: Kies die partisies om te formatteer

en: Choose the profile to configure
af: Kies die profiel om te konfigureer

en: Choose the resolution and the color depth
af: Kies die resolusie en kleurdiepte

en: Choose the sizes
af: Kies die groottes

en: Choose the window manager to run:
af: Kies die vensterbestuurder om te loop:

en: Choose which services should be automatically started at boot time
af: Kies watter dienste moet outomaties begin met herlaaityd.

en: Choose your country
af: Kies u land

en: Choose your keyboard
af: Kies u sleutelbord

en: Chunk size %s
af: Blokgrootte %s

en: Circular mounts %s
af: Sirkulêre heg %s

en: Clean /tmp at each boot
af: Maak /tmp skoon met elke herlaai

en: Clear all
af: Verwydeer almal

en: Clients for different protocols including ssh
af: Kliëntprogramme vir 'n verkeidenheid protokolle insluitende SSH

en: Close
af: Sluit af

en: Collapse Tree
af: Maak boom toe

en: Color depth: %s
af: Kleurdiepte: %s

en: Compact
af: Kompak

en: Computing FAT filesystem bounds
af: FAT lêerstelselgrense word bereken

en: Configuration
af: Konfigurasie

en: Configure
af: Konfigureer

en: Configure Internet Access...
af: Konfigureer internettoegang...

en: Configure Local Area Network...
af: Stel plaaslike netwerk op...

en: Configure X
af: Stel X op

en: Configure all heads independently
af: Konfigureer skyfkoppe afsonderlik

en: Configure mouse
af: Stel muistoestel op

en: Configure networking
af: Stel netwerk op

en: Configure services
af: Konfigureer dienste

en: Configuring IDE
af: IDE word opgestel

en: Configuring PCMCIA cards...
af: Stel PCMCIA op...

en: Configuring network
af: Stel netwerk op

en: Configuring network device %s
af: Konfigureer netwerktoestel %s

en: Configuring scripts, installing software, starting servers...
af: Skrips word konfigureer, sagterware installeer en bedieners afgeskop...

en: Configuring...
af: Konfigurasie in aabou...

en: Congratulations!
af: Geluk!

en: Congratulations, installation is complete.
    Remove the boot media and press return to reboot.
    
    
    For information on fixes which are available for this release of Mandrake Linux,
    consult the Errata available from:
    
    
    %s
    
    
    Information on configuring your system is available in the post
    install chapter of the Official Mandrake Linux User's Guide.
af: Geluk, installasie is afgehandel.
    Verwyder die herlaaimedium en druk 'enter' om te herlaai.
    
    
    Vir lapinligting oor hierdie vrystelling vanMandrake Linux,
    bekyk die errata beskikbaar op
    
    
    %s
    
    
    Inligting oor stelskonfigurasie is beskikbaar in die postinstallasie-
    hoofstuk in die Offisiële Liux-Mandrake Gebruikersgids.

en: Congratulations, the network and Internet configuration is finished.
    The configuration will now be applied to your system.
af: Geluk, die netwerk en internetkonfigurasie is voltooi.
    
    Die kongiurasie gaan op u stelsel toegepas word.

en: Connect
af: Konnekteer

en: Connect to the Internet
af: Konnekteer aan die internet

en: Connect...
af: Konnekteer...

en: Connected
af: Gekonnekteer

en: Connection Configuration
af: Konneksiekonfigurasie

en: Connection name
af: Konneksienaam

en: Connection speed
af: Konneksiespoed

en: Connection timeout (in sec)
af: Konneksie tydlimiet (in sekondes)

en: Connection type:
af: Konneksietipe:

en: Console Tools
af: Konsole hulpprogramme

en: Contacting the mirror to get the list of available packages...
af: Spieël word gekontak vir die lys van pakkette

en: Continue
af: Gaan voort

en: Continue anyway?
af: Wil u in elk geval voortgaan?

en: Create
af: Skep

en: Create a bootdisk
af: Maar 'n herlaaiskyf

en: Create a new partition
af: Kies 'n nuwe grootte

en: Creating and formatting file %s
af: Lêer %s word geskep en formatteer

en: Creating auto install floppy...
af: Outoinstallasieskyf word geskep.

en: Creating bootdisk...
af: Herlaaiskyf word geskryf

en: Croatian
af: Kroaties

en: Custom
af: Aangepaste

en: Custom disk partitioning
af: Gespesialiseerde skyfpartisionering

en: Czech (QWERTY)
af: Tseggies (QWERTY)

en: Czech (QWERTZ)
af: Tseggies (QWERTZ)

en: DHCP Client
af: DHCP-Kliënt

en: DHCP client
af: DHCP-kliënt

en: DNS server
af: DNS bediener

en: DOS drive letter: %s (just a guess)
af: DOS-skyfletter: %s ('n raaiskoot)

en: Danish
af: Deens

en: Database
af: Datbasis

en: Default
af: Verstek

en: Default OS?
af: Verstek bedryfstelsel?

en: Default printer
af: Verstek drukker

en: Del profile...
af: Vee profiel uit...

en: Delay before booting default image
af: Wagperiode voro verstekstelsel gelaai word

en: Delete
af: Uitwis

en: Description
af: Beskrywing

en: Detailed information
af: Gedetaileerde inligting

en: Details
af: Detail

en: Detecting devices...
af: Toestel word afgetas...

en: Development
af: Ontwikkeling

en: Device:
af: Toestel:

en: Dialing mode
af: Belmetode

en: Dialup options
af: Opbelopsies

en: Did it work properly?
af: Het dit reg gewerk?

en: Disabling servers...
af: Bedieners word gedeaktiveer...

en: Disconnect
af: Diskonnekteer

en: Disconnect...
af: Diskonnekteer...

en: Do it!
af: Gaan voort!

en: Do not transfer printers
af: Moet nie drukkers oordra nie

en: Do you have another one?
af: Beskik u oor nog?

en: Do you have any %s interfaces?
af: Het u enige %s koppelvlakke?

en: Do you want the BackSpace to return Delete in console?
af: Wil u hê dat die 'BackSpace' sleutel moet uitvee in die konsole ('n 'Delete' terugstuur)?

en: Do you want to save /etc/fstab modifications
af: Wil u die /etc/fstab veranderinge stoor?

en: Do you want to set this printer ("%s")
    as the default printer?
af: Wil u hierdie drukker ("%s")
    die verstek drukker maak?

en: Do you want to start the connection at boot?
af: Wil u die konneksie met herlaaityd aanskakel?

en: Do you want to test the configuration?
af: Wil u die konfigurasie toets?

en: Do you want to try to connect to the Internet now?
af: Wil u nou aan die internet konnekteer?

en: Do you want to use aboot?
af: Wil u aboot gebruik?

en: Documentation
af: dokumentasie

en: Domain Name and Network Information Server
af: Domeinnaam en Netwerk Informasie Bediener (DNS/NIS)

en: Domain name
af: Domeinnaam

en: Done
af: Klaar

en: DrakFloppy Error: %s
af: DrakFloppy Fout: %s

en: Driver
af: Drywer

en: Duplicate mount point %s
af: Duplikaat hegpunt %s

en: Dutch
af: Nederlands

en: Dvorak (Norwegian)
af: Dvorak (Norweegs)

en: Dvorak (US)
af: Dvorak (VSA)

en: Editors, shells, file tools, terminals
af: Redigeerders. teksverwerkers, instruksiedoppe, lêernutsprogramme, terminaalprogramme

en: Either the server name or the server's IP must be given!
af: Óf die bedienernaam óf die bediener-IP moet verskaf word!

en: Empty
af: Leeg

en: Empty label not allowed
af: Leë etiket word nie toegelaat nie

en: Emulate third button?
af: Emuleer derde knop?

en: Enable CD Boot?
af: Laat CD-herlaai toe?

en: Enable OF Boot?
af: Laat OF-herlaai toe?

en: Enable multiple profiles
af: Gebruik multiprofiele

en: Enabling servers...
af: Bedieneers word aktiveer...

en: Enter a printer device URI
af: Tik  drukkertoestel URI in

en: Enter a user
    %s
af: Tik 'n gebruiker in
    %s

en: Entering step `%s'
af: Gaan stap '%s' binne

en: Erase entire disk
af: Wis hele skyf

en: Error
af: Fout

en: Error installing aboot, 
    try to force installation even if that destroys the first partition?
af: Die 'aboot' installasie het gefaal. Wil u 'n installasie afwurg al
    word die eerste partisie vernietig?

en: Error opening %s for writing: %s
af: Four om %s in skryfmode te open: %s

en: Error reading file %s
af: Fout met die les van lêer %s

en: Error writing to file %s
af: Fout in die skryf van %s

en: Error!
af: Fout!

en: Estimating
af: Skatting

en: Estonian
af: Estoniaans

en: Ethernet Card
af: Ethernetkaart

en: European protocol (EDSS1)
af: Europese protokol (EDSS1)

en: Exit
af: Verlaat

en: Exit install
af: Verlaay installasie

en: Expand Tree
af: Maak boom oop

en: Expert Area
af: Kundige area

en: Expert Mode
af: Kundige bedryfsvlak

en: Extended partition not supported on this platform
af: Ekstensiepartisie word nie op hierdie platform ondersteun nie

en: External ISDN modem
af: Eksterne ISDN-kaart

en: FAT resizing failed: %s
af: FAT-grootteverandering het gefaal: %s

en: FTP proxy
af: FTP instaanbediener

en: File already exists. Use it?
af: Lêer bestaan alreeds. Moet dit gebruik word?

en: Filesystem type:
af: LOerstelseltipe:

en: Filesystem types:
af: LOersteltipes:

en: Finding packages to upgrade...
af: Soek vir pakkette om op te gradeer.

en: Finnish
af: Finnies

en: Firewall/Router
af: Vuurmuur/Netwerkroteerder

en: Firewalling configuration detected!
af: Vuurmuurkonfigurasie gevind!

en: First DNS Server (optional)
af: Eerste DNS-bediener (opsioneel)

en: First floppy drive
af: Eerste sagteskyfaandrywer

en: First sector of boot partition
af: Eerste sektor van herlaaipartisie

en: First sector of drive (MBR)
af: Eerste sektor van skyf (MBR)

en: Format
af: Formatteer

en: Format partitions
af: Formateer partisies

en: Formatted
af: Geformateer

en: Formatting partition %s
af: Partisie %s word formateer

en: Found %s %s interfaces
af: Het %s %s koppelvlakke gevind

en: France
af: Frankryk

en: French
af: Frans

en: GPM adds mouse support to text-based Linux applications such the
    Midnight Commander. It also allows mouse-based console cut-and-paste operations,
    and includes support for pop-up menus on the console.
af: GPM verleen muisvermoëns aan teksgebaseerde Linuxapplikasies soos
    Midnight Commander. Dit laat muisgebaseerde knip-en-plak aksies op die
    konsole toe asook opspringkieskaarte.

en: Game station
af: Speletjiesrekenaar

en: Games
af: Speletjies

en: Gateway
af: Portaal

en: Gateway device
af: Netwerkportaaltoestel

en: Gateway:
af: Portaal:

en: General
af: Algemeen

en: Generate auto install floppy
af: Skep outoinstallasieskyf

en: Generic
af: Generies

en: Generic 2 Button Mouse
af: Generiese 2-knop muis

en: Generic 3 Button Mouse
af: Generiese 3-knop muis

en: Generic PS2 Wheel Mouse
af: Generiese PS2 wielmuis

en: Geometry: %s cylinders, %s heads, %s sectors
af: Geometrie: %s silinders, %s koppe, %s sektore

en: Georgian ("Latin" layout)
af: Georgies (Latynse uitleg)

en: Georgian ("Russian" layout)
af: Georgies (Russiese uitleg)

en: German
af: Duits

en: German (no dead keys)
af: Duits (geen dooie sleutels)

en: Germany
af: Duitsland

en: Give the ram size in MB
af: Gee die geheuegrootte in MB

en: Gnome Workstation
af: Gnome werkstasie

en: Gnome, Icewm, Window Maker, Enlightenment, Fvwm, etc
af: Gnome, Icewm, Window Maker, Enlightenment, Fvwm, ens.

en: Go on anyway?
af: Gaan steeds voort?

en: Graphical Environment
af: Grafiese omgewing

en: Graphical interface at startup
af: X met herlaai

en: Graphics card: %s
af: Videokaart: %s

en: Graphics card: %s
af: Videokaart: %s

en: Graphics memory: %s kB
af: Video geheue: %s kB

en: Graphics programs such as The Gimp
af: Grafiese programme soos Die GIMP

en: Greek
af: Grieks

en: HTTP proxy
af: HTTP instaanbediener

en: Hard drive detection
af: Hardeskyfdeteksie.

en: Hard drive information
af: Hardeskyfinligting

en: Hardware clock set to GMT
af: Hardewareklok gestel vir GMT

en: Here are the entries on your boot menu so far.
    You can create additional entries or change the existing ones.
af: Hier is die huidige inskrywings
    U kan byvoeg or verwyder soos nodig.

en: Here is the full list of keyboards available
af: Hierdie is die volledige lys van beskikbare sleutelborde

en: High
af: Hoog

en: Horizontal refresh rate
af: Horisontale verfristempo

en: Host name
af: Rekenaarnaam

en: Hostname:
af: Bedienernaam:

en: How is the printer connected?
af: Hoe is die drukker gekonekteer?

en: Hungarian
af: Hongaars

en: I can setup your computer to automatically start the graphical interface (XFree) upon booting.
    Would you like XFree to start when you reboot?
af: Ek kan u rekenaar so opstel om X outomaties te laai.
    Wil u X begin met 'n herlaai?

en: I can't add any more partition
af: Ek kan nie meer partisies byvoeg nie

en: I can't find any room for installing
af: Ek kon geen plek vir installasie vind nie.

en: I can't find needed image file `%s'.
af: Ek kan nie die nodige herlaaibeeld '%s' kry nie.

en: I don't know
af: Ek weet nie

en: I don't know how to format %s in type %s
af: Ek weet nie om %s as tipe %s te formateer nie

en: I have detected an ISDN PCI card, but I don't know its type. Please select a PCI card on the next screen.
af: Ek het 'n ISDB PCI-kaart gevind, maar ek ken nie die tipe nie. Kies asb.'n PCI-kaart op die volgende skerm.

en: IP address
af: IP adres

en: IP address should be in format 1.2.3.4
af: IP-adres moet in 1.2.3.4. formaat wees

en: ISDN Configuration
af: ISDN Konfigurasie

en: ISDN connection
af: ISDN konneksie

en: Icelandic
af: Yslandies

en: Icewm, Window Maker, Enlightenment, Fvwm, etc
af: Icewm, Window Maker, Enlightenment, Fvwm, ens.

en: Icon
af: Ikoon

en: If you have all the CDs in the list below, click Ok.
    If you have none of those CDs, click Cancel.
    If only some CDs are missing, unselect them, then click Ok.
af: Indien u oor al die gelyste CD's beskik, kliek OK.
    Indien u oor geen van die gelyste CD's beskik nie, kliek Kanselleer.
    Indien u net oor sekere CDs beskik, deselekteer die ander en kliek OK.

en: If you plan to use aboot, be carefull to leave a free space (2048 sectors is enough)
    at the beginning of the disk
af: Indien u beplan om 'aboot' te gebruik, los spasie aan die begin
    van die skyf. (2048 sektors is genoeg).

en: Image
af: Beeld

en: Importance: %s
af: Belangrikheid: %s

en: In some cases, the %s driver needs to have extra information to work
    properly, although it normally works fine without them. Would you like to specify
    extra options for it or allow the driver to probe your machine for the
    information it needs? Occasionally, probing will hang a computer, but it should
    not cause any damage.
af: In sekere gevalle sal die %s drywer ekstra inligting benodig, alhoewel in
    meeste gevalle dit nie nodig wees nie. Wil u ekstra opsies voorsien od moet
    rekenaar self daarvoor aftas. In uitsonderlike gevalle mag die rekenaar
    ophang, maar dit sal nie skade veroorsaak nie.

en: Individual package selection
af: Individuele pakketseleksie

en: Init Message
af: Beginboodskap

en: Initrd-size
af: Initrd-grootte

en: Insert a FAT formatted floppy in drive %s
af: Sit 'n FAT-geformatteerde skyf in aandrywer %s

en: Insert a blank floppy in drive %s
af: Sit 'n leë floppie in aandrywer %s

en: Insert a floppy containing package selection
af: Sit 'n floppie met die pakketkeuse in aandrywer

en: Insert a floppy in drive
    All data on this floppy will be lost
af: Sit 'n floppie in die aandrywer.
    Alle data op hierdie floppie sal verloor word.

en: Install
af: Installasie

en: Install bootloader
af: Installeer herlaaistelsel

en: Install system
af: Installeer stelsel

en: Installation of %s failed. The following error occured:
af: %s installasie het gefaal a.g.v. hierdie fout:

en: Installation of bootloader failed. The following error occured:
af: Installasie van herlaaiprogram het gefaal a.g.v. hierdie fout:

en: Installing
af: Besig met installasie

en: Installing bootloader
af: Herlaaistelselinstallasie

en: Installing driver for %s card %s
af: Drywer vir %s kaart %s in installasieproses

en: Installing package %s
af: Installeer pakket %s

en: Installing package %s
    %d%%
af: Installeer nou pakket %s
    %d%%

en: Interface
af: Koppelvlak

en: Interface %s
af: Koppelvlak %s

en: Interface %s (using module %s)
af: Koppelvlak %s (met module %s)

en: Interface:
af: Koppelvlak:

en: Internal ISDN card
af: Interne ISDN-kaart

en: Internet Connection Configuration
af: Internetkonneksiekonfigurasie

en: Internet Connection Sharing
af: Internetkonneksiedeling

en: Internet Connection Sharing configuration
af: Internetkonneksiedelingkonfigurasie

en: Internet Connection Sharing currently disabled
af: Internetkonneksiedeling is gesper

en: Internet Connection Sharing currently enabled
af: Internetkonneksiedeling is ontsper

en: Internet Connection Sharing is now disabled.
af: Internetkonneksiedeling is gedeaktiveer

en: Internet Connection Sharing is now enabled.
af: Internetkonneksiedeling is geaktiveer

en: Internet access
af: Internettoegang

en: Internet configuration
af: Internetkonfigurasie

en: Internet connection
af: Internetkonneksie

en: Internet connection & configuration
af: Internetkonneksie en konfigurasie

en: Internet connection configuration
af: Internetkonneksiekonfigurasie

en: Internet gateway
af: Internetpoort

en: Internet station
af: Internetstasie

en: Iranian
af: Iranies

en: Is this correct?
af: Is dit korrek?

en: Israeli
af: Israelies

en: Israeli (Phonetic)
af: Israelies (Foneties)

en: Italian
af: Italiaans

en: Japanese 106 keys
af: Japanees 106 sleutels

en: KDE Workstation
af: KDE werkstasie

en: Keep the changes?
    The current configuration is:
    
    %s
af: Behou die veranderinge?
    Huidige konfigurasie is:
    
    %s

en: Kernel Boot Timeout
af: Tydsbeperking vir stelselkernlaai

en: Keyboard
af: Sleutelbord

en: Keyboard layout: %s
af: Sleutelbord uitleg: %s

en: Korean keyboard
af: Koreaanse sleutelbord

en: LAN Configuration
af: LAN konfigurasie

en: LAN configuration
af: LAN-konfigurasie

en: LAN connection
af: LAN konneksie

en: LDAP
af: KDAP

en: LDAP Base dn
af: LDAP Basis-dn

en: LDAP Server
af: LDAP-bediener

en: LILO with graphical menu
af: LILO met grafiese kieskaart

en: LILO with text menu
af: LILO met tekskieskaart

en: LILO/grub Installation
af: LILO/grub installasie

en: LPD - Line Printer Daemon
af: LPD - Lyndrukkerdiensprogram

en: LPD and LPRng do not support IPP printers.
af: LPD en LPRng ondersteun nie IPP-drukkers nie.

en: LPRng - LPR New Generation
af: LPRng - Nuwe generasie LPR

en: LVM name?
af: LVM naam?

en: LVM-disks %s
af: LVM-skywe %s

en: Label
af: Etiket

en: Language
af: Kies u taal

en: Latin American
af: Latyns-Amerikaans

en: Latvian
af: Latvies

en: Launch the ALSA (Advanced Linux Sound Architecture) sound system
af: Loop die ALSA (Gevorderde Linux Klankargitektuur) klankstelsel

en: Launch the graphical environment when your system starts
af: Laai X-Windowstelsel met herlaai

en: Launch the sound system on your machine
af: Laai die klankstelsel op u rekenaar

en: Level %s
af: Vlak %s

en: License agreement
af: Lisensieooreenkoms

en: Lilo/grub mode
af: LILO/GRUB metode

en: Lithuanian "number row" QWERTY
af: Lituanies "nommerry" QWERTY

en: Lithuanian "phonetic" QWERTY
af: Lituanies "foneties" QWERTY

en: Lithuanian AZERTY (new)
af: Lituanies AZERTY (nuut)

en: Lithuanian AZERTY (old)
af: Lituanies AZERTY (oud)

en: Load from floppy
af: Laai vanaf floppie

en: Load the drivers for your usb devices.
af: Laai die drywers vir u USB-toestelle

en: Load/Save on floppy
af: Laai/Stoor op floppie

en: Loading from floppy
af: Oplaai vanaf floppie

en: Loading module %s failed.
    Do you want to try again with other parameters?
af: Laai van module %s het gefaal.
    Wil u ander parameters probeer?

en: Local files
af: Plaaslike lêers

en: Local printer
af: Plaaslike drukker

en: Location
af: Ligging

en: Login ID
af: Aantekenkode

en: Logitech CC Series
af: Logitech CC Reeks (seriaal)

en: Logitech Mouse (serial, old C7 type)
af: Logitech Muis (seriaal, ou C7 tipe)

en: Looking for available packages...
af: Soek vir beskikbare pakkette

en: Loopback
af: Teruglus

en: Loopback file name:
af: Teruglus lêernaam:

en: Loopback file name: %s
af: Teruglus lêernaam: %s

en: MOVE YOUR WHEEL!
af: BEWEEG DIE WIEL!

en: Macedonian
af: Masedonies

en: Mandrake Linux Installation %s
af: Mandrake Linux Installasie %s

en: Mandrake Linux can support multiple languages. Select
    the languages you would like to install. They will be available
    when your installation is complete and you restart your system.
af: U kan ander tale selekteer wat na installasie beskikbaar sal wees.

en: Minimal install
af: Minimale installasie

en: Modify
af: Verander

en: Modify RAID
af: Verander RAID

en: Modify printer configuration
af: Verander drukkerkonfigurasie

en: Module name
af: Modulenaam

en: Module options:
af: Module opsies:

en: Monitor HorizSync: %s
af: Monitor HoriSink: %s

en: Monitor VertRefresh: %s
af: Monitor VertVerfris: %s

en: More
af: Nog

en: More Graphical Desktops (Gnome, IceWM)
af: Addisionele grafiese werkskerms (Gnome, IceWM)

en: Mount
af: Heg

en: Mount options
af: Hegopsies:

en: Mount point
af: Hegpunt

en: Mount point:
af: Hegpunt:

en: Mount points must begin with a leading /
af: Hegpunte moet met 'n / begin

en: Mounted
af: Geheg

en: Mounts and unmounts all Network File System (NFS), SMB (Lan
    Manager/Windows), and NCP (NetWare) mount points.
af: Heg en ontheg all netwerklêerstels (NFS), SMB (Lan Manger/Windows)
    en NCP (Netware) hegpunte.

en: Mouse
af: Muis

en: Mouse Port
af: Muispoort

en: Mouse device: %s
af: Muistoestel: %s

en: Mouse type: %s
af: Muistipe: %s

en: Move
af: Skuif

en: Moving
af: Verskuiwing

en: Moving partition...
af: Partisie word verskuif...

en: Multi-head configuration
af: Multikopkonfigurasie

en: Multimedia - CD Burning
af: Multimedia - CD Sny

en: Multimedia - Graphics
af: Multimedia - Grafika

en: Multimedia - Sound
af: Multimedia - Klank

en: Multimedia station
af: Multimediastasie

en: NCP queue name missing!
af: NCP-tounaam ontbreek!

en: NCP server name missing!
af: NCP-bedienernaam ontbreek!

en: NFS is a popular protocol for file sharing across TCP/IP
    networks. This service provides NFS file locking functionality.
af: NFS is 'n populêre protokol vir lêerdeling oor TCP/IP netwerke.
    Hierdie diens vorosien die NFS-lêersluitfunksionaliteit.

en: NFS is a popular protocol for file sharing across TCP/IP networks.
    This service provides NFS server functionality, which is configured via the
    /etc/exports file.
af: NFS is 'n populêre protokol vir lêerdeling oor TCP/IP netwerke.
    Hierdie diens voorsien NFS-bedienerfunksionaliteit. Dit word via
    die /etc/exports lêer opgestel.

en: NFS server, SMB server, Proxy server, ssh server
af: NFS, SMB, Instaan- , SSH (Bedieners)

en: NIS Domain
af: NIS-domein

en: NIS Server
af: NIS-bediener

en: NTP Server
af: NTP-bediener

en: Name of printer
af: Drukkernaam

en: Name:
af: Naam:

en: Name: %s
af: Naam: %s

en: NetWare Printer Options
af: NetWare drukkeropsies

en: Netmask
af: Netmasker

en: Network Computer (client)
af: Netwerkrekenaar (kliënt)

en: Network Computer server
af: Netwerkrekenaarbediener

en: Network Configuration
af: Netwerkkonfigurasie

en: Network Configuration Wizard
af: Netwerkkonfigurasie-assistent

en: Network configuration
af: Netwerkkonfigurasie

en: Network configuration (%d adapters)
af: Netwerkkonfigurasie (%d toestelle)

en: Network interface
af: Netwerkkoppelvlak

en: New configuration (isdn-light)
af: Nuwe konfigurasie (Ligte ISDN/isdn-light)

en: New printer name
af: Nuwe drukkernaam

en: New profile...
af: Nuwe profiel...

en: New size in MB:
af: Nuwe grootte in MB:

en: Next ->
af: Volgende ->

en: No
af: Nee

en: No ISDN PCI card found. Please select one on the next screen.
af: Geen ISDN PCI-kaart gevind nie. Kies asb. een op die volgende skerm.

en: No Internet Connection Sharing has ever been configured.
af: Geen internetkonneksiedeling is al gekonfigureer nie.

en: No ethernet network adapter has been detected on your system.
    I cannot set up this connection type.
af: Geen ethernetkaart is op die stelsel gevind nie.
    Ek kan nie hierdie konneksietipe opstel nie.

en: No ethernet network adapter has been detected on your system. Please run the hardware configuration tool.
af: Geen ethernetkaart is op die stelsel gevind nie. Gebruik asb. die hardewarekonfigurasieprogram.

en: No floppy drive available
af: Geen sagteskyaandrywer beskikbaar nie

en: No free space for 1MB bootstrap! Install will continue, but to boot your system, you'll need to create the bootstrap partition in DiskDrake
af: Geen beskikbare 1MB herlaaipartisie nie! Installasie sal voortgaan, maar u sal  herlaaipartisie met DiskDrake moet skep indien u die stelsel wil herlaai.

en: No mouse
af: Geen muis

en: No network adapter on your system!
af: Daar is geen netwerkkaart op hierdie rekenaar nie!

en: No partition available
af: geen beskikbare partisies

en: No password
af: Geen wagwoord

en: No printer
af: Geen drukker

en: No test pages
af: Geen toetsbladsye

en: No, I don't want autologin
af: Nee, ek verlang outo-aanteken

en: NoVideo
af: Geen video

en: Normal Mode
af: Normale modus

en: Normal modem connection
af: Normale modemkonneksie

en: Norwegian
af: Norweegs

en: Not connected
af: Nie gekonnekteer nieKabelkonneksie

en: Not enough free space to allocate new partitions
af: Nie genoeg spasie beskikbaar om nuwe partisies toe te ken nie

en: Not enough partitions for RAID level %d
af: Nie genoeg partisies vir RAID vlak %d nie

en: Not enough swap space to fulfill installation, please add some
af: Nie genoeg ruilarea om die installasie te voltooi. Voeg asb. by.

en: Not formatted
af: Nie geformatter

en: Office
af: Kantoor

en: Office Workstation
af: Kantoorwerkstasie

en: Office programs: wordprocessors (kword, abiword), spreadsheets (kspread, gnumeric), pdf viewers, etc
af: Kantoorprogramme: Woordverwerkers( kword, abiword), spreistate (kspread, gnumeric), PDF-sigprogramme, ens.

en: Ok
af: OK

en: Old configuration (isdn4net)
af: Ou konfigurasie (isdn4net)

en: On boot
af: met herlaai

en: Option %s must be a number!
af: Opsie %s moet 'n nommer wees

en: Option %s must be an integer number!
af: Opsie %s moet 'n heeltal wees!

en: Option %s out of range!
af: Opsie %s is buite bereik!

en: Option ``Restrict command line options'' is of no use without a password
af: Opsie ``Beperk instruksielynopsies'' kan nie sonder wagwoord gebruikword nie

en: Options
af: Opsies

en: Options: %s
af: Opsies: %s

en: Other
af: Ander

en: Other Graphical Desktops
af: Ander grafiese werkskerms

en: Other OS (MacOS...)
af: Ander bedryfstelsel (MacOS...)

en: Other OS (SunOS...)
af: Ander bedryfstelsel (SunOS...)

en: Other OS (windows...)
af: Ander bedryfstelsel (windows...)

en: Output
af: Uitset

en: PCMCIA support is usually to support things like ethernet and
    modems in laptops.  It won't get started unless configured so it is safe to have
    it installed on machines that don't need it.
af: PCMCIA is gewoonlik nodig om ondersteuning te verleen aan
    toestelle soos ethernet en modems in skootrekenaars. Dit sal nie
    gelaai word, behalwe as dit konfigureer is nie en dit is derhalwe
    veilig om op rekenaars te hê wat dit nie nodig het nie.

en: PDQ - Print, Don't Queue
af: PDQ - Druk sonder drukkertou

en: Package Group Selection
af: Kies pakketgroepe

en: Package selection
af: Pakketkeuse

en: Paranoid
af: Paranoïes

en: Partition booted by default
        (for MS-DOS boot, not for lilo)
af: Verstekpartisie vir herlaai
      (vir MS_DOS doeleindes, nie LILO s'n nie)

en: Partition table of drive %s is going to be written to disk!
af: Partisietabel van skyf %s gaan opdateer word!

en: Partition table type: %s
af: Partisietabeltipe: %s

en: Partitioning failed: %s
af: Partisionering het misluk: %s

en: Password
af: Wagwoord

en: Password (again)
af: Wagwoord (weer)

en: Passwords are now enabled, but use as a networked computer is still not recommended.
af: Wagwoorde is nou ontsper, maar gebruik as 'n netwerkrekenaar word nie aanbeveel nie.

en: Personal Finance
af: Persoonlike finansies

en: Personal Information Management
af: Persoonlike Inligtingbestuur.

en: Phone number
af: Telefoonnommer

en: Photo test page
af: Fototoetsbladsy

en: Pipe job into a command
af: Pyk drukstuk na program

en: Please Wait... Applying the configuration
af: Wag asb... Konfigurasie word toegpas

en: Please choose load or save package selection on floppy.
    The format is the same as auto_install generated floppies.
af: Kies asb. die laai of stoor pakketkeuse op die floppie.
    Die formaat is dieselfde as outoinstallasie-genereerde floppies.

en: Please choose what network adapter will be connected to your Local Area Network.
af: Kies asb. die netwerkkaart wat aan die loakel area netwerk gekoppel is.

en: Please choose which network adapter you want to use to connect to Internet.
af: Kies asb. die netwerkkoppelvlak wat u wil gebruik vir die internet.

en: Please choose which serial port your modem is connected to.
af: Op watter seriaalpoort is u modem gekoppel?

en: Please choose which serial port your mouse is connected to.
af: Aan watter seriaalpoort is u muis gekoppel?

en: Please choose your mouse type.
af: Wat is u muistoestel?

en: Please click on a partition
af: Kliek asb. op 'n partisie

en: Please enter the IP configuration for this machine.
    Each item should be entered as an IP address in dotted-decimal
    notation (for example, 1.2.3.4).
af: Gee asb die IP-konfigurasie vir hierdie rekenaar.
    Elke item moet as 'n IP-adres in dotdesimalenotasie
    (1.2.3.4) gegee word.

en: Please enter your host name if you know it.
    Some DHCP servers require the hostname to work.
    Your host name should be a fully-qualified host name,
    such as ``mybox.mylab.myco.com''.
af: Tik asb die rekenaarnaam in.
    Sekere DHCP-bedieners benodig die rekenaarnaam.
    Dit moet 'n volle gekwalifiseerde naam wees,
    bv. ``myne.mywerk.co.za''.

en: Please enter your host name.
    Your host name should be a fully-qualified host name,
    such as ``mybox.mylab.myco.com''.
    You may also enter the IP address of the gateway if you have one.
af: Tik asb die rekenaarnaam in.
    Dit moet 'n volle gekwalifiseerde naam wees,
    bv. ``myne.mywerk.co.za''.
    U mag ook die netwerkhek byvoeg indien daar een is

en: Please fill or check the field below
af: Vul asb. die velde hieronder in

en: Please give a user name
af: Gee asb. 'n gebruikerskode

en: Please insert the Boot floppy used in drive %s
af: Sit 'n herlaaiskyf wat gebruik is, in aandrywer %s

en: Please insert the Installation Cd-Rom in your drive and press Ok when done.
    If you don't have it, press Cancel to avoid live upgrade.
af: Dit asb. die instasllasie CDROM in die aandrywer en druk OK. Indien u nie
    hieroor beskik nie, druk Kanselleer om die intydse opgradering te vermy.

en: Please insert the Update Modules floppy in drive %s
af: Sit asb. die module-opdateringsfloppie in aandrywer %s

en: Please log out and then use Ctrl-Alt-BackSpace
af: Teken uit en gebruik dan Ctrl-Alt-Backspace

en: Please make a backup of your data first
af: Rugsteun u data eers asb.

en: Please relog into %s to activate the changes
af: Teken asb. weer in %s om veranderinge te aktiveer

en: Please select the correct port. For example, the "COM1" port under
    Windows is named "ttyS0" under GNU/Linux.
af: Kies asb. die korrekte poort. Onthou dat COM1 onder MS Windows 
    ttyS0 onder GNU/Linux is.

en: Please test the mouse
af: Toets asb. die muis

en: Please try again
af: Probeer asb. weer

en: Please wait
af: Wag asb.

en: Please wait, preparing installation...
af: Wag asb. installasie word voorberei

en: Please, choose your keyboard layout.
af: Wat is u sleutelborduitleg?

en: Polish
af: Pools

en: Polish (qwerty layout)
af: Pools (QWERTY uitleg)

en: Polish (qwertz layout)
af: Pools (QWERTZ uitleg)

en: Poor
af: Swak

en: Port
af: Poort

en: Portuguese
af: Portugees

en: Post-install configuration
af: Postinstallasiekonfigurasie

en: PostgreSQL or MySQL database server
af: PostgreSQL of MySQL databasisbediener

en: Potential LAN address conflict found in current config of %s!
af: Moontlike LAN-adresbotsing gevind in konfigurasie %s!

en: Precise RAM size if needed (found %d MB)
af: Presiese RAM grootte indien nodig (%d MB bespeur)

en: Preference:
af: Voorkeure:

en: Preparing bootloader...
af: Herlaaistelsel word voorberei

en: Preparing installation
af: Berei installasie voor

en: Press enter to boot the selected OS, 'e' to edit the
af: Druk ENTER om die gekose bedryfstelsel te laai, 'e' om te redigeer.

en: Print
af: Druk

en: Print Queue Name
af: Drukkertounaam

en: Print test pages
af: Druk toetsbladsy(e)

en: Printer
af: Drukker

en: Printer Device URI
af: Drukkertoestel URI

en: Printer Server
af: Drukkerbediener

en: Printer connection type
af: Drukkerkonneksietipe

en: Printer manufacturer, model
af: Drukkervervaardiger, model

en: Printer manufacturer, model, driver
af: Drukkervervaardiger, model, drywer

en: Printer model selection
af: Drukkermodelkeuse

en: Printer name, description, location
af: Drukkernaam,. beskrywing, ligging

en: Printer on NetWare server
af: Eksterne Netware-drukker

en: Printer on SMB/Windows 95/98/NT server
af: Eksterne SMB/Windows 95/98/NT-drukker

en: Printer on remote CUPS server
af: Eksterne CUPS-drukker

en: Printer on remote lpd server
af: Eksterne LPD-drukker

en: Printer options
af: Drukkeropsies

en: Printing system:
af: Drukkerstelsel:

en: Printing test page(s)...
af: Toetsbladsy(e) word gedruk...

en: Problems installing package %s
af: Probleme met Installasue van pakket %s

en: Profile to delete:
af: Profiel om uit te vee...

en: Profile:
af: Profiel:

en: Programs to manage your finances, such as gnucash
af: Programme om u finansies te bestuur, soos GNUcash

en: Protocol
af: Protokol

en: Protocol for the rest of the world
af: Protokol vir die res van die wêreld

en: Protocol for the rest of the world
    No D-Channel (leased lines)
af: Protokol vir die res vd wêreld 
     geen D-Kanaal nie (bruikhuurlyne)

en: Provider dns 1 (optional)
af: Voorsiener DNS 1 (opsioneel)

en: Provider dns 2 (optional)
af: Voorsiener DNS 2 (opsioneel)

en: Provider name (ex provider.net)
af: Voorsienernaam (bv voorsiener.co.za)

en: Provider phone number
af: Voorsiener se telefoonnommer

en: Proxies configuration
af: Instaanbedienerkonfigurasie

en: Proxy should be http://...
af: Instaanbediener moet begin met http://

en: Quit
af: Verlaat

en: Quit without saving
af: Verlaat, maar moenie iets stoor nie

en: Quit without writing the partition table?
af: Wil u verlaat, sonder om die partisietabel op te dateer?

en: RAID-disks %s
af: RAID-skywe %s

en: Read carefully!
af: Lees noukeurig!

en: Read-write
af: Lees-skryf

en: Reading printer data...
af: Drukkerdata word gelees...

en: Real name
af: Regte naam

en: Refuse
af: Weier

en: Remote CUPS server
af: Verwyder CUPS-bediener

en: Remote host name
af: Eksterne bedienernaam

en: Remote host name missing!
af: Eksterne bedienernaam ontbreek!

en: Remote lpd Printer Options
af: Eksterne lpd drukkeropsies

en: Remote printer
af: Eksterne drukker

en: Remote printer name
af: Eksterne drukkernaam

en: Remote printer name missing!
af: Eksterne drukkernam ontbreek!

en: Remove Windows(TM)
af: Verwyder Windows(TM)

en: Remove a module
af: Verwyder module

en: Remove from LVM
af: Verwyder uit LVM

en: Remove from RAID
af: Verwyder uit RAID

en: Remove printer
af: Verwyder drukker

en: Remove the logical volumes first
af: Verwyder eers die logiese volumes

en: Replay
af: Herspeel

en: Rescue partition table
af: Reddingspartisietabel

en: Resize
af: Verstel Grootte

en: Resizing
af: Grootteverandering

en: Resizing Windows partition
af: Windowslêerstelselgrense word bereken

en: Resolution
af: Resolusie

en: Resolution: %s
af: Resolusie: %s

en: Resolutions
af: Resolusies

en: Restoring from file %s failed: %s
af: Herstel van léer %s het gefaal: %s

en: Restrict command line options
af: Beperk instruksielynopsies

en: Romanian (qwerty)
af: Romanies (QWERTY)

en: Romanian (qwertz)
af: Romanies (QWERTZ)

en: Root
af: Basis

en: Root partition size in MB:
af: Basispartisiegrootte in MB:

en: Root password
af: Kies 'root' se wagwoord

en: Runs commands scheduled by the at command at the time specified when
    at was run, and runs batch commands when the load average is low enough.
af: Loop instruksies deur 'at' geskeduleer op die tyd deur 'at' gespesifiseer. Loop ook instruksiebondels wanneer die stelsellas laag genoeg is.

en: Russian
af: Russies

en: Russian (Yawerty)
af: Russue (Yawerty)

en: SILO Installation
af: SILO installasie

en: SMB (Windows 9x/NT) Printer Options
af: SMB (Windows 9x/NT) drukkeropsies

en: SMB server IP
af: SMB-bediener IP:

en: SMB server host
af: SMB-bedienernaam

en: Samba share name missing!
af: SAMBA-deelnaam ontbreek!

en: Save on floppy
af: Stoor op floppie

en: Save packages selection
af: Stoor pakketseleksie

en: Saves and restores system entropy pool for higher quality random
    number generation.
af: Stoor en herstel die stelselentropiepoel vir hoë kwaliteit,
    lukraaknommergenerasie.

en: Scanning partitions to find mount points
af: Hegpunte vir partisies word nou gesoek

en: Scientific Workstation
af: Wetenskaplike werkstasie

en: Script-based
af: Skriptipe

en: Second DNS Server (optional)
af: Tweede DNS-bediener (opsioneel)

en: Second floppy drive
af: Tweede sagteskyfaandrywer

en: Sector
af: Sektor

en: Security
af: Sekuriteit

en: See hardware info
af: Sien hardeware inligting

en: Select Printer Connection
af: Kies drukkerkonneksie

en: Select Printer Spooler
af: Kies drukkerspoelprogram

en: Select file
af: Selekteer lOer

en: Select installation class
af: Kies installasieklas

en: Select the memory size of your graphics card
af: Kies die geheue grootte van u videokaart

en: Select your provider.
    If it isn't listed, choose Unlisted.
af: Kies u internetdiensvoorsiener.
    Indien nie in die lys nie kies Ongelys

en: Selected size is larger than available space
af: Geselekteerde grootte is groter as beskikbare spasie.

en: Serbian (cyrillic)
af: Serwies (Kirillies)

en: Server
af: Bediener

en: Services
af: Dienste

en: Set of tools for mail, news, web, file transfer, and chat
af: Hulpprogramme vir e-pos, netnuus, web, FTP en netpraat

en: Set of tools to read and send mail and news (pine, mutt, tin..) and to browse the Web
af: Stel hulpprogramme om e-pos en netnuus te lees en te stuur (pine, mutt, tin) en om ook die web deur te blaai.

en: Set root password
af: Kies 'root' se wagwoord

en: Set this printer as the default
af: Maak hierdie die verstekdrukker

en: Share name
af: Drukkernaam:

en: Shell
af: Dop

en: Show automatically selected packages
af: Wys outogeselekteerde pakkette.

en: Size
af: Grootte

en: Size in MB:
af: Grootte in MB:

en: Size: %d KB
af: Groote: %d KB

en: Size: %s
af: Grootte: %s

en: Size: %s
af: Grootte: %s

en: Skip
af: Mis hierdie stap

en: Slovakian (QWERTY)
af: Slovaaks (QWERTY)

en: Slovakian (QWERTZ)
af: Slovaaks (QWERTZ)

en: Slovenian
af: Sloveens

en: Some hardware on your computer needs ``proprietary'' drivers to work.
    You can find some information about them at: %s
af: Sekere hardeware op u rekenaar benodig geslote drywers.
     U kan inligting hieroorvind by %s

en: Some important packages didn't get installed properly.
    Either your cdrom drive or your cdrom is defective.
    Check the cdrom on an installed computer using "rpm -qpl Mandrake/RPMS/*.rpm"
af: Sekere belangrike pakkette het nie korrek geïnstalleer nie.
    Óf die CDROM-aandrywer óf die CD is foutief.
    Toets die CD op 'n werkende Linux installasie met "rpm -qpl Mandrake/RPMS/*.rpm"

en: Some steps are not completed.
    
    Do you really want to quit now?
af: Bepaalde stappe is nie afgehandel nie.
    
    Wil u werklik nou aborteer?

en: Sorry, no floppy drive available
af: Jammer, geen sagteskyfaandrywer beskikbaar nie

en: Sound and video playing/editing programs
af: Klank- en videospelers/redigeerders

en: Sound card
af: Klankkaart

en: Spanish
af: Spaans

en: Specify options
af: Spesifieer opsies

en: Standard
af: Standaard

en: Standard test page
af: Standaard toetsbladsy

en: Start sector:
af: Kies sektor:

en: Start: sector %s
af: Begin: sektor %s

en: Started on boot
af: Gelaai tydens herlaaityd

en: Starts the X Font Server (this is mandatory for XFree to run).
af: Laai die X-fontbediener (dis nodig vir XFree).

en: State
af: Toestand

en: Summary
af: Opsomming

en: Sun - Mouse
af: Sun - Muis

en: Support the OKI 4w and compatible winprinters.
af: Ondersteun die OKI-4W en aanpasbare WIN-drukkers

en: Swap
af: Ruilarea

en: Swap partition size in MB:
af: Ruilpartisiegrootte in MB:

en: Swedish
af: Sweeds

en: Swiss (French layout)
af: Switsers (Franse uitleg)

en: Swiss (German layout)
af: Switsers (Duitse uitleg)

en: Switching from ext2 to ext3
af: Oorskakeling van ext2 na ext3

en: Syslog is the facility by which many daemons use to log messages
    to various system log files.  It is a good idea to always run syslog.
af: Syslog is die fasiliteit wat baie diensprogramme gebruik om boodskappe
    te log na 'n verskeidenheid loglêers. Dit is altyd goed om syslog te loop.

en: System mode
af: Stelselmode

en: TV card
af: TV-kaaer

en: Table
af: Tabel

en: Tajik keyboard
af: Tajik sleutelbord

en: Terminal-based
af: Terminaaltipe

en: Test of the configuration
af: Toets konfigurasie

en: Test page(s) have been sent to the printer.
    It may take some time before the printer starts.
af: Toetsbladsy(e) is na die drukker gestuur.
    Dit mag 'n tydjie neem voordat drukwerk begin.

en: Test page(s) have been sent to the printer.
    It may take some time before the printer starts.
    Printing status:
    %s
af: Toetsbladsy(e) is na die drukkerstelsel gestuur.
    Dit mag 'n tydjie neem voordat drukwerk begin.
    Drukstatus:
    %s

en: Test pages
af: Toetsbladsye

en: Testing your connection...
af: Konneksie word getoets...

en: Thai keyboard
af: Thai sleutelbord

en: The DrakX Partitioning wizard found the following solutions:
af: Die DrakX partisioneringsassistent het die volgende oplossings:

en: The FAT resizer is unable to handle your partition, 
    the following error occured: %s
af: Die FAT-verstellingsprogram kan nie u partisie hanteer nie.
    Fout: %s

en: The K Desktop Environment, the basic graphical environment with a collection of accompanying tools
af: Die K-werkskermomgewing (KDE), die basiese grafiese omgewing met 'n versameling bygaande hulpprogramme

en: The backup partition table has not the same size
    Still continue?
af: Die rugsteunpartisietabel het nie dieselfde grootte nie
    Wil u voortgaan?

en: The floppy has been successfully generated.
    You may now replay your installation.
af: Die floppie is sukselvol geskep.
    U kan nou weer 'n installasie uitspeel.

en: The following packages are going to be installed
af: Die volgende pakkette gaan installeer word

en: The following packages are going to be removed
af: Dei volgende pakkette gaan verwyder word

en: The highlighted entry will be booted automatically in %d seconds.
af: Die uitgeligte inskrywing sal outomaties in %ds gelaai word.

en: The internet superserver daemon (commonly called inetd) starts a
    variety of other internet services as needed. It is responsible for starting
    many services, including telnet, ftp, rsh, and rlogin. Disabling inetd disables
    all of the services it is responsible for.
af: Die internetsuperbedienerdiensprogram (gewoonlik inetd genoem) laai 'n
    verskeidenheid internetdienste soos nodig. Dit is gewoonlik verantwoordelik vir
    telnet, ftp, rsh en rlogin. As inetd gesper word, sper dit ook die dienste waarvoor
    inetd verantwoordelik is.

en: The most common way to connect with adsl is pppoe.
    Some connections use pptp, a few use dhcp.
    If you don't know, choose 'use pppoe'
af: Die mees algemene metode vir ADSL is om  pppoe te gebruik.
    Daar is wel sekere konneksie wat pptp of DHCP gebruik.
    Indien u nie weet nie, kies 'gebruik pppoe'.

en: The passwords do not match
af: Die wagwoorde stem nie ooreen nie.

en: The port number should be an integer!
af: Die poortnommer moet  heeltal wees.

en: The portmapper manages RPC connections, which are used by
    protocols such as NFS and NIS. The portmap server must be running on machines
    which act as servers for protocols which make use of the RPC mechanism.
af: Portmapper bestuur RPC-konneksies wat deur protokolle soos NFS en NIS
    gebruik word. Portmap moet loop op rekenaars wat as bedieners vir hierdie
    protokolle, en ander protokolle wat die RPC meganisme gebruik, dien.

en: The printer "%s" is set as the default printer now.
af: Drukker "%s" is nou die verstekdrukker

en: The routed daemon allows for automatic IP router table updated via
    the RIP protocol. While RIP is widely used on small networks, more complex
    routing protocols are needed for complex networks.
af: Die 'routed' diensprogram hanteer outomatiese IP-roeteertabelopdatering
    via die RIP protokol. Alhoewel RIP baie gebruik word in klein netwerke, is
    meer komplekse protokolle nodig vir komplekse netwerke.

en: The rstat protocol allows users on a network to retrieve
    performance metrics for any machine on that network.
af: Die 'rstat' protokol laat gebruikers op 'n netwerk toe om
    werksverrigtinginligting oor enige rekenaar op die netwerk te onttrek.

en: The rusers protocol allows users on a network to identify who is
    logged in on other responding machines.
af: Die 'rusers' protokol laat netwerkgebruikers toe om te bepaal wie
    aangeteken is op ander samewerkende rekenaars.

en: The rwho protocol lets remote users get a list of all of the users
    logged into a machine running the rwho daemon (similiar to finger).
af: Die 'rwho' protokol laat eksterne gebruikers toe om te sien wie
    ingeteken is op 'n rkeneaar wat die 'rwho' diensprogram loop.  (Amper soos 'finger').

en: The setup has already been done, and it's currently enabled.
af: Die opstelling is alreeds gedoen en is alreeds ook geaktiveer.

en: The setup has already been done, but it's currently disabled.
af: Die opstelling van is alreeds gedoen, maar is tans gedeaktiveer.

en: The setup of Internet Connection Sharing has already been done.
    It's currently enabled.
    
    What would you like to do?
af: Die opstelling van die Internetkonnkesiedeling is alreeds gedoen.
    Dis tans aktief.
    
    Wat wil u doen?

en: The two critical parameters are the vertical refresh rate, which is the rate
    at which the whole screen is refreshed, and most importantly the horizontal
    sync rate, which is the rate at which scanlines are displayed.
    
    It is VERY IMPORTANT that you do not specify a monitor type with a sync range
    that is beyond the capabilities of your monitor: you may damage your monitor.
     If in doubt, choose a conservative setting.
af: Die kritiese twee parameters is die vertikale verfristempo (die tempo
    waarteen die hele skerm verfris) en die horisontale sinkronisasietempo (die
    tempo waarteen die horisontale skandeerlyne vertoon word). Lg. is die
    belangrikste.
    
    Dit is BAIE BELANGRIK dat u nie 'n sinkronisasie bereik buite dié van u
    monitor spesifiseer nie, dit kan die monitor beskadig. Indien u twyfel,
    kies konservatief.

en: The user name must contain only lower cased letters, numbers, `-' and `_'
af: Die gebruikerskode maag alleenlikui kleinletter, nommers, '-' en '_' bestaan

en: There is already a partition with mount point %s
af: Daar is alreeds 'n partisie met hegpunt %s

en: There is no existing partition to use
af: Daar is geen bestaande partisies om te gebruik nie

en: There is only one configured network adapter on your system:
    
    %s
    
    I am about to setup your Local Area Network with that adapter.
af: Daar is net een konfigureerde netwerkkaart op u stelsel.
    
    %s
    
    Ek gaan nou u LAN met daardie kaart opstel.

en: There was an error installing packages:
af: Daar was 'n fout met die installasie van die pakkette:

en: There was an error ordering packages:
af: Daar was 'n fout met pakkette:

en: This directory should remain within the root filesystem
af: Hierdie lêergids moet altyd in die wortellêerstelsel bly

en: This floppy is not FAT formatted
af: Hierdie floppie is nie in FAT-formaat nie

en: This is a mandatory package, it can't be unselected
af: Hierdie is 'n verpligte pakket. Dit kan nie uitgehaal word nie.

en: This label is already used
af: Hierdie etiket is alreeds in gebruik

en: This level is to be used with care. It makes your system more easy to use,
    but very sensitive. It must not be used for a machine connected to others
    or to the Internet. There is no password access.
af: Hierdie vlak moet met sorg gebruik word. Dit maak 'n stelsel baie maklik
    om te gebruik, maar is baie sensitief. Dit moet nie gebruik vir 'n rekenaar
    wat aan ander rekenaars of die internet gekoppel is nie. Daar is geen wagwoord
    toegang nie.

en: This package loads the selected keyboard map as set in
    /etc/sysconfig/keyboard.  This can be selected using the kbdconfig utility.
    You should leave this enabled for most machines.
af: Hierdie pakket laai die sleutelbordkaart soos dit in /etc/sysconfig/keyboard
    opgestel is. Dit kan vernader word met die kbdconfig nutsprogram. U moet dit
    op meeste rekenaars ongesper laat.

en: This package must be upgraded.
    Are you sure you want to deselect it?
af: Hierdie pakket moet opgradeer word
    Is u seker u wil dit deselekteer?

en: This partition can't be used for loopback
af: Hierdie partisie kan nie vir teruglus gebruik word nie.

en: This partition is not resizeable
af: Hierdie partisie se greootte kan nie verstel word nie

en: This password is too short (it must be at least %d characters long)
af: Hierdie wagwoord is te eenvoudig. Dit moet ten minste %d karakters bevat.

en: This password is too simple
af: Die wagwoorde is te eenvoudig

en: This user name has already been added
af: Hierdie genruikerskode bestaan alreeds

en: Time remaining
af: Tyd oor

en: Timezone
af: Tydsone

en: To activate the mouse,
af: Om die muis te aktiveer

en: To have more partitions, please delete one to be able to create an extended partition
af: Om meer partisies te verkry, verwyder asb. een om 'n ektensiepartisiete kan skep

en: To use this saved packages selection, boot installation with ``linux defcfg=floppy''
af: Om hierdie gestoorde pakketkeuse te gebruik, herlaai die installasie met "linux defcfg=floppy"

en: Toggle between flat and group sorted
af: Skakel tussen plat- en groepsortering

en: Toggle to expert mode
af: Skakel oor na kundige gebruiksvlak

en: Toggle to normal mode
af: Skakel oor na normale gebruiksvlak

en: Tools for your Palm Pilot or your Visor
af: Nutsprogramme vir PalmPilot en/of Visor

en: Tools to create and burn CD's
af: Hulpprogramme vir die skep en brand van CDs

en: Tools to ease the configuration of your computer
af: Hulpprogramme vir u rekenaarkonfigurasie te vergemaklik

en: Total size: %d / %d MB
af: Totale grootte: %d / %d MB

en: Track network card id (useful for laptops)
af: Volg netwerkkart ID. (nuttig vir skootrekenaars)

en: Transfer
af: Oordrag

en: Transfer printer configuration
af: Dra drukkerkonfigurasie oor

en: Transferring %s...
af: %s word oorgedra...

en: Trying to rescue partition table
af: Partisietabel Reddingspoging

en: Turkish (modern "Q" model)
af: Turks (moderne "Q" modem)

en: Turkish (traditional "F" model)
af: Turks (tradisionele "F" model)

en: Type
af: Tipe

en: Type:
af: Tipe:

en: Type:
af: Tipe:

en: UK keyboard
af: VK sleutelbord

en: US keyboard
af: VSA sleutelbord

en: US keyboard (international)
af: VSA internasionale sleutelbord

en: Ukrainian
af: Ukranies

en: Unable to fork: %s
af: Kon nie vurk nie: %s

en: Unable to properly close mkbootdisk: 
     %s 
     %s
af: Kon nie mkbootdisk ordentelik afsluit nie:
     %s 
     %s

en: Unable to start live upgrade !!!
af: Kon nie die intydse opgradering begin nie !!!

en: Undo
af: Herroep

en: Unknown model
af: Onbekende model

en: Unmount
af: Ontheg

en: Unsafe
af: Onveilig

en: Updating package selection
af: Pakketseleksie word opgedateer

en: Use Xinerama extension
af: Gebruik Xinerama-ekstensies

en: Use ``%s'' instead
af: Gebruik ``%s'' instede.

en: Use ``Unmount'' first
af: Gebruik ``Ontheg'' eerste

en: Use auto detection
af: Gebruik outobespeuring

en: Use existing partitions
af: Gebruik bestaande partisies

en: Use fdisk
af: Gebruik fdisk

en: Use for loopback
af: Gebruik vir teruglus

en: Use free space
af: Gebruik beskikbare spasie

en: Use the %c and %c keys for selecting which entry is highlighted.
af: Gebruik die %c en %c sleutels om die inskrywing te kies wat uitgelig moet word.

en: Use the Windows partition for loopback
af: Gebruik vir die Windows-partisie vir teruglus

en: Use the free space on the Windows partition
af: Gebruik die beskikbare spasie op die Windowspartisie

en: User name
af: Gebruikerskode

en: Various
af: Verskeie

en: Version: %s
af: Weergawe: %s

en: Vertical refresh rate
af: Vertikale verfristempo

en: Video mode
af: Videomodus

en: Video players and editors
af: Videospelers en -redigeerders

en: Vietnamese "numeric row" QWERTY
af: Viëtnamees "nommerry" QWERTY

en: WARNING: this device has been previously configured to connect to the Internet.
    Simply accept to keep this device configured.
    Modifying the fields below will override this configuration.
af: WAARSKUWING: Die toestel is alreeds opgestel om aan die internette konnekteer.
    U kan die toestel net so aanvaar.
    Veranderinge aan onderstaande velde sal hierdie konfigurasie oorskryf.

en: Warning
af: Waarskuwing

en: Warning! An existing firewalling configuration has been detected. You may need some manual fixes after installation.
af: Waarskuwing! 'n Bestaande vuurmuurkonfigurasie is bespeur. U sal dalk na dietyd self regstellings moet aanbring.

en: We are now going to configure the %s connection.
af: Ons gaan nou die %s konneksie herkonfigureer.

en: Welcome To Crackers
af: Krakers welkom

en: Welcome to %s
af: Welkom by %s

en: Welcome to %s the operating system chooser!
    
    Choose an operating system from the list above or
    wait %d seconds for default boot.
af: Welkom by %s die bedryfstelselkeuseprogram!
    
    Kies u bedryfstelsel uit die bogelyste opsies of wag
    %d sekonde vir die verstekopsie.

en: Welcome to GRUB the operating system chooser!
af: Welkom by GRUB, die bedryfstelselkieskaart!

en: Welcome to The Network Configuration Wizard.
    
    We are about to configure your internet/network connection.
    If you don't want to use the auto detection, deselect the checkbox.
af: Welkom by die Netwerkkonfigurasie-assistent
    
    Ons gaan nou u internet/netwerkkonneksie konfigureer.
    Iniden u nie outobespeuring verlang nie, deselekteer die opsie.

en: What kind is your ISDN connection?
af: Watter tipe is u ISDN-konneksie?

en: What kind of card do you have?
af: Oor watter tipe kaart beskik u?

en: What type of partitioning?
af: Watter tipe van partisionering?

en: Wheel
af: Wiel

en: Where do you want to install the bootloader?
af: Waar wil u die herlaaistelsel installeer

en: Where do you want to mount device %s?
af: Waar wil u toestel %s heg?

en: Which %s driver should I try?
af: Watter %s drywer meot ek probeer?

en: Which configuration of XFree do you want to have?
af: Watter tipe XFree-konfigurasie verlang u?

en: Which dhcp client do you want to use?
    Default is dhcp-client.
af: Watter DCHP-kliënt wil u gebruik?
    Verstek is dhcp-client

en: Which disk do you want to move it to?
af: Na watter skyf wil u skuif?

en: Which filesystem do you want?
af: Watter lêerstelsel verlang u?

en: Which is your timezone?
af: Wat is u tydsone?

en: Which partition do you want to resize?
af: Watter partisie se grootte wil u verander?

en: Which partition do you want to use for Linux4Win?
af: Watter partisie wil u vir Linux4Win gebruik?

en: Which printer model do you have?
af: Oor watter tipe drukker beskik u?

en: Which printing system (spooler) do you want to use?
af: Watter drukkerstelsel (spoelprogram) verlang u?

en: Which protocol do you want to use?
af: Watter protokol verlang u?

en: Which sector do you want to move it to?
af: Na watter sektor wil u skuif?

en: Which size do you want to keep for Windows on
af: Watter grootte wil u vir Windows behou?

en: Which type of entry do you want to add?
af: Watter tipe inskrywing wil u byvoeg?

en: Wizard
af: Assistent

en: Wizard...
af: Assistent...

en: Workgroup
af: Werkgroep:

en: Workstation
af: Werkstasie

en: X server
af: X-bediener

en: XFree %s with 3D hardware acceleration
af: XFree %s met 3D-hardwareversnelling

en: XFree %s with EXPERIMENTAL 3D hardware acceleration
af: XFree %s met EKSPERIMENTELE 3D-hardewareversnelling

en: XFree configuration
af: XFree-konfigurasie

en: XFree86 driver: %s
af: XFree86-drywer: %s

en: XFree86 server: %s
af: XFree86 bediener: %s

en: Xpmac (installation display driver)
af: Xpmac (installasievertoondrywer)

en: Yaboot mode
af: Yaboot metode

en: Yes
af: Ja

en: Yes, I want autologin with this (user, desktop)
af: Ja, ek verlang outoaanteken met hierdie (gebruiker,werkskerm)

en: You are currently connected to the Internet.
af: U is tans aan die internet gekonnekteer.

en: You are currently using %s as your boot manager.
    Click on Configure to launch the setup wizard.
af: U gebruik huidig %s as herlaaibestuurder.
    Kliek op Konfigureer om opstelassistent te laai.

en: You are not currently connected to the Internet.
af: U is nie tans aan die internet gekonnekteer nie.

en: You can now partition %s.
    When you are done, don't forget to save using `w'
af: U het nou partisie %s partisioneer.
    Wanneer u klaar is, stoor u veranderinge met 'w'.

en: You can specify directly the URI to access the printer. The URI must fulfill either the CUPS or the Foomatic specifications. Note that not all URI types are supported by all the spoolers.
af: U kan die URI om die drukker te bereik direk spesifiseer. Die URI moet in CUPS- of Foomatic-formaat wees. Nie alle UTI-tipes moet deur al die spoelprogramme ondersteun nie.

en: You can't select this package as there is not enough space left to install it
af: U kan nie hierdie pakket selekteer nie, omdat daar nie meer spasie beskikbaar is nie

en: You can't select/unselect this package
af: U kan nie hierdie pakket selekteer/deselekteer nie

en: You can't unselect this package. It is already installed
af: U kan nie heirdie pakket verwyder nie. Dis alreeds geïnstalleer

en: You can't unselect this package. It must be upgraded
af: U kan nie hierdie pakket deselekteer nie. Dit moet opgradeer word.

en: You can't use JFS for partitions smaller than 16MB
af: U kan nie JFS vir partisies kleiner as 16MB gebruik nie

en: You can't use ReiserFS for partitions smaller than 32MB
af: U kan nie ReiserFS vir partisies kleiner as 32MB gebruik nie

en: You can't use a LVM Logical Volume for mount point %s
af: U kan nie  LVM logiese volume vir hegpunt %s gebruik nie.

en: You don't have a swap partition.
    
    Continue anyway?
af: U het nie 'n ruilpartisie nie
    
    Wil u steeds voortgaan?

en: You have a hole in your partition table but I can't use it.
    The only solution is to move your primary partitions to have the hole next to the extended partitions.
af: U het 'n gat die partisietabel maar ek kan dit nie gebruik nie.
    Die enigste oplossing is om die primêre partisie te skuif sodat die gat
    langs die ekstensie partisies is

en: You have configured multiple ways to connect to the Internet.
    Choose the one you want to use.
af: U het meer as een internetkonneksiemetode opgste.
    Kies die een wat u verlang.

en: You have more than one hard drive, which one do you install linux on?
af: U het meer as een hardeskyf, waar wil u Linux installeer?

en: You may now provide options to module %s.
    Options are in format ``name=value name2=value2 ...''.
    For instance, ``io=0x300 irq=7''
af: U kan noue die opsies voorsien vir module %s.
    Opsies is in die formaat ``naam=waarde naam2=waarde2 ...''.
    Bv. ``io=0x300 irq-7''

en: You must have a FAT partition mounted in /boot/efi
af: U moet oor 'n FAT partisie wat as /boot/efi geheg is, beskik

en: You must have a root partition.
    For this, create a partition (or click on an existing one).
    Then choose action ``Mount point'' and set it to `/'
af: U moet 'n wortelpartisie definieer.
    Skep 'n partisie of kliek op 'n bestaande een.
    Kies dan Hegpunt en stel dit dan '/'.

en: You need to reboot for the partition table modifications to take place
af: U moet herlaai om die partisietabelveranderinge te aktiveer

en: You'll need to reboot before the modification can take place
af: U sal moet herlaai voor die veranderinge geaktiveer kan word

en: Your Windows partition is too fragmented. Please reboot your computer under Windows, run the ``defrag'' utility, then restart the Mandrake Linux installation.
af: U Windows-partisie is te gefragmenteer. Loop eers 'defrag' asb.

en: Your card can have 3D hardware acceleration support but only with XFree %s,
    NOTE THIS IS EXPERIMENTAL SUPPORT AND MAY FREEZE YOUR COMPUTER.
    Your card is supported by XFree %s which may have a better support in 2D.
af: Hierdie kaart kan ondersteuning vir 3D-hardewareversnelling onder XFree86 %s bied,
    MAAR LET DAAROP DAT DIT EKSPERIMENTEEL IS EN DIE REKENAAR MAG VRIES.
    U kaart word deur XFree %s ondersteun, wat beter 2D-ondersteuning bied.

en: Your card can have 3D hardware acceleration support but only with XFree %s.
    Your card is supported by XFree %s which may have a better support in 2D.
af: U videokaart kan slegs 3D-versnelling onder XFree %s ondersteun.
    DIt word wel onder XFree %s ondersteun wat dalk beter 2D-ondersteuning het.

en: Your card can have 3D hardware acceleration support with XFree %s,
    NOTE THIS IS EXPERIMENTAL SUPPORT AND MAY FREEZE YOUR COMPUTER.
af: Hierdie kaart kan ondersteuning vir 3D-hardewareversnelling onder XFree86 %s bied,
    MAAR LET DAAROP DAT DIT EKSPERIMENTEEL IS EN DIE REKENAAR MAG VRIES.

en: Your card can have 3D hardware acceleration support with XFree %s.
af: U videokaart kan vir 3D-hardewareversnelling ondestuen word in XFree %s.

en: Your choice? (default %s)
af: U keuse? (verstek %s)

en: Your personal phone number
af: U persoonlike telefoonnommer

en: Your system does not have enough space left for installation or upgrade (%d > %d)
af: U stelsel het nie genoeg plek vir 'n installasie of opgradering nie (%d > %d)

en: Your system is low on resources. You may have some problem installing
    Mandrake Linux. If that occurs, you can try a text install instead. For this,
    press `F1' when booting on CDROM, then enter `text'.
af: U stelsel het min hulpbronne beskikbaar. U mag dalk probleme ondervind met die installering
    van Mandrake Linux. In so 'n geval probeer eerder die teksinstallasie. Daarvoor moet u
    'F1' druk wanneer u vanaf die CDROM herlaai en dan 'text' op die instruksielyn intik.

en: Yugoslavian (latin)
af: Jugoslaavs (latynse uitleg)

en: activate now
af: Aktiveer nou dadelik

en: apmd is used for monitoring battery status and logging it via syslog.
    It can also be used for shutting down the machine when the battery is low.
af: apmd word gebruik om battery status te monitor en dit dan te log via syslog.
    Dit kan ook gebruik word om die rekenaar af te bring wanneer die battery swak is.

en: boot disk creation
af: herlaaiskyfskepping

en: busmouse
af: busmuis

en: cable connection detected
af: Kabelkonneksie bespeur

en: chunk size
af: blokgrootte

en: commands before booting, or 'c' for a command-line.
af: instruksies voor herlaai, of 'c' vir 'n instruksielyn.

en: compact
af: kompak

en: cron is a standard UNIX program that runs user-specified programs
    at periodic scheduled times. vixie cron adds a number of features to the basic
    UNIX cron, including better security and more powerful configuration options.
af: cron is die standaard UNIX program om gebruikergespesifiseerde programme
    op periodies geskeduleerde tye te loop. vixie cron voeg addisionele funksionaliteit
    by die standaard UNIX cron, insluitende beter sekuriteit en 'n kragtiger konfigurasie.

en: deactivate now
af: deaktiveer nou dadelik

en: default
af: verstek

en: detected %s
af: %s bespeur

en: detected on port %s
af: Op poort %s bespeur

en: device
af: toestel

en: disable
af: deaktiveer

en: dismiss
af: ignoreer/sien oor

en: enable
af: Aktiveer

en: error unmounting %s: %s
af: fout met onthegting van %s: %s

en: ethernet card(s) detected
af: ethernet kaart(e) bespeur

en: force
af: forseer

en: if needed
af: indien nodig

en: important
af: belangrik

en: kdesu missing
af: kdesu is weg

en: kernel version
af: bedryfstelselkernweergawe

en: level
af: vlak

en: lpd is the print daemon required for lpr to work properly. It is
    basically a server that arbitrates print jobs to printer(s).
af: lpd is die drukkerdiensprogram en is nodig vir lpr om te funksioneer.
    Dit is 'n diens wat drukstukke na drukkers toe reguleer.

en: maybe
af: moontlik

en: mkinitrd optional arguments
af: mkinitrd opsionele parameters

en: mkraid failed
af: mkraid het gefaal

en: mkraid failed (maybe raidtools are missing?)
af: mkraid het gefaal. Dalk is 'raidtools' nie beskikbaar nie.

en: mount failed:
af: heg het gefaal

en: must have
af: benodig

en: new
af: nuut

en: nice
af: oulik

en: no network card found
af: geen netwerkkaart gevind nie

en: none
af: niks

en: not enough room in /boot
af: nie genoeg spasie in /boot nie

en: omit raid modules
af: laat RAID-modules weg

en: omit scsi modules
af: laat SCSI-modules weg

en: partition %s
af: partisie %s

en: reconfigure
af: herkonfigureer

en: restrict
af: beperk

en: running
af: aktief

en: serial
af: seriaal

en: server
af: bediener

en: simple
af: eenvoudig

en: stopped
af: onaktief

en: use dhcp
af: gebruik dhcp

en: use pppoe
af: gebruik pppoe

en: use pptp
af: gebruik pptp

en: very nice
af: baie oulik
