DrakX - en to sr translation catalogue (2132 entries)

en: 		 user name: %s
    		 on path: %s
sr: 		 korisničko ime: %s
    		 na putanji: %s

en: 	-Hard drive.
sr: 	-Hard disk.

en: 	-Network by FTP.
sr: 	-Mreža preko FTP.

en: 	-Network by SSH.
sr: 	-Mreža preko SSH.

en: 	-Network by rsync.
sr: 	-Mreža preko rsync.

en: 	-Network by webdav.
sr: 	-Mreža preko webdav.

en: 	-Tape
sr: 	-Traka

en: 	Backups use tar and bzip2
sr: 	Backup koristi tar i bzip2

en: 	Backups use tar and gzip
sr: 	Backus koristi tar i gzip

en: 	Do not include System Files
sr: 	Ne uključuj Sistemske Fajlove

en: 
    
    Please check whether Printerdrake did the auto-detection of your printer model correctly. Find the correct model in the list when a wrong model or "Raw printer" is highlighted.
sr: 
    
    Proverite da li je Printerdrake auto-detektovao vaš štampač korektno. Potražite pravi model na listi kada kursor stoji na pogrešno izabranom modelu ili na "Raw štampač".

en: 
    
    Printerdrake could not determine which model your printer %s is. Please choose the correct model from the list.
sr: 
    
    Printerdrake nije mogao da detektuje vaš model štampača %s. Izaberite odgovarajući model sa liste.

en: 
    
    Your card currently use the %s"%s" driver (default driver for your card is "%s")
sr: 
    
    Vaša kartica trenutno koristi %s"%s" drajver (default drajver za vašu karticu je "%s")

en: 
                        DrakBackup Report Details
sr: 
                        DrakBackup Detalji Izveštaja

en: 
     FTP connection problem: It was not possible to send your backup files by FTP.
sr: 
     Problemi sa FTP konekcijom: Nije moguće poslati vaše backup fajlove preko FTP.

en: 
    - Burn to CD
sr: 
    - Nareži na CD

en: 
    - Delete hard drive tar files after backup.
sr: 
    - Obrišite tar fajlove na hard disku posle backup-a.

en: 
    - Options:
sr: 
    - Opcije:

en: 
    - Other Files:
sr: 
    - Ostali fajlovi:

en: 
    - Save on Hard drive on path: %s
sr: 
    - Snimi na Hard Disk na putanju: %s

en: 
    - Save to Tape on device: %s
sr: 
    - Snimi na traku na uređaju: %s

en: 
    - Save via %s on host: %s
sr: 
    - Snimi preko %s na host: %s

en: 
    - System Files:
sr: 
    - Sistemski fajlovi:

en: 
    - User Files:
sr: 
    - Korisnički fajlovi:

en: 
    Also printers configured with the PPD files provided by their manufacturers or with native CUPS drivers cannot be transferred.
sr: 
    Takođe, štampači konfigurisani sa PPD fajlovima koji potiču od proizvođača ili sa osnovnim CUPS drajverima ne mogu biti prebačeni.

en: 
    Backup Sources:
sr: 
    Backup Izvori:

en: 
    Chances are, this partition is
    a Driver partition. You should
    probably leave it alone.
sr: 
    Najverovatnije je, da je ova particija
    Driver particija, pa ne bi trebali
    da je dirate.

en: 
    Drakbackup activities via %s:
sr: 
    Drakbackup aktivnosti preko %s:

en: 
    Drakbackup activities via CD:
sr: 
    Drakbackup aktivnosti preko CD:

en: 
    Drakbackup activities via tape:
sr: 
    Drakbackup aktivnosti preko trake:

en: 
    If you have an ISA card, the values on the next screen should be right.
    
    If you have a PCMCIA card, you have to know the "irq" and "io" of your card.
sr: 
    Ukoliko imate ISA karticu, vrednosti na sledećem ekranu bi trebale biti ispravne.
    
    Ukoliko imate PCMCIA karticu, morate znati  irq i  io za vašu karticu.

en: 
    Mark the printers which you want to transfer and click 
    "Transfer".
sr: 
    Označite štampače koje želite da prebacite i kliknite na 
    "Prebaci".

en: 
    Please check all options that you need.
sr: 
    Proverite sve opcije koje vam trebaju.

en: 
    Printers on remote CUPS servers do not need to be configured here; these printers will be automatically detected.
sr: 
    Štampače na udaljenom CUPS serveru ne moraju da budu podešeni ovde; ovi štampači će biti automatski detektovani.

en: 
    The "%s" and "%s" commands also allow to modify the option settings for a particular printing job. Simply add the desired settings to the command line, e. g. "%s <file>".
sr: 
    Komande "%s" i "%s" takođe omogućavaju izmenu opcija za konkretni posao štampanja. Jednostavno dodajte željene opcije u komandnu liniju, e. g. "%s <fajl>".

en: 
    The "%s" command also allows to modify the option settings for a particular printing job. Simply add the desired settings to the command line, e. g. "%s <file>".
sr: 
    Komanda "%s" takođe dozvoljava izmenu opcija za konkretni posao štampanja. Jednostavno dodajte željene ocije u komandnu liniju, e. g. "%s <fajl>".

en: 
    There are %d unknown printers directly connected to your system
sr: 
    Prisutno je %d nepoznatih štampača povezanih na vaš sistem

en: 
    There is one unknown printer directly connected to your system
sr: 
    Postoji jedan nepoznati štamač koje je direktno povezan an vaš sistem

en: 
    This special Bootstrap
    partition is for
    dual-booting your system.
sr: 
    Ovo je specijalna Bootstrap
    particija i koristi se
    dual-booting vašeg sistema.

en: 
    Usage: %s  [--auto] [--beginner] [--expert] [-h|--help] [--noauto] [--testing] [-v|--version]
sr: 
    Upotreba: %s  [--auto] [--beginner] [--expert] [-h|--help] [--noauto] [--testing] [-v|--version]

en: 
    Warning
    
    Please read carefully the terms below. If you disagree with any
    portion, you are not allowed to install the next CD media. Press 'Refuse' 
    to continue the installation without using these media.
    
    
    Some components contained in the next CD media are not governed
    by the GPL License or similar agreements. Each such component is then
    governed by the terms and conditions of its own specific license. 
    Please read carefully and comply with such specific licenses before 
    you use or redistribute the said components. 
    Such licenses will in general prevent the transfer,  duplication 
    (except for backup purposes), redistribution, reverse engineering, 
    de-assembly, de-compilation or modification of the component. 
    Any breach of agreement will immediately terminate your rights under 
    the specific license. Unless the specific license terms grant you such
    rights, you usually cannot install the programs on more than one
    system, or adapt it to be used on a network. In doubt, please contact 
    directly the distributor or editor of the component. 
    Transfer to third parties or copying of such components including the 
    documentation is usually forbidden.
    
    
    All rights to the components of the next CD media belong to their 
    respective authors and are protected by intellectual property and 
    copyright laws applicable to software programs.
sr: 
    Upozorenje !
    
    Pažljivo pročitajte dole navedene uslove. Ukoliko se ne slažete sa bilo kojim 
    delom, onda nemate odobrenje za instaliranje sledećeg CD-a. Pritisnite 'Odbijam' 
    da bi nastavili instalaciju bez upotrebe tih CD medija.
    
    
    Neke komponente sadržane u sledećim CD medijama nisu pod
    GPL Licencom ili sličnim ugovorima. Svaka takva komponenta je onda uslovljena
    uslovima i ugovorima sopstevene lincence. 
    Pažljivo pročitajte i upoznajte se sa takvim specifičnim licencama pre 
    nego uotrebite ili redistribuirate pomenute komponente. 
    Takve licence će u glavnom zabranjivati transfer, kopiranje 
    (osim za svrhu backup-a podataka), redisribuciju, nahnadnu promenu, 
    rastavljanje, de-kompajliranje ili menjanje komponenti. 
    Bilo koji deo ugovora koji nije ispoštovan istovremeno uklanja i ostala vaša prava
    u datoj licenci. Ukoliko vam određena licenca ne garantuje takva
    prava, obično ne možete instalirati programe na više od jedanog
    aiatema, ili ih prilagoditi da se mogu koristiti na mreži. Ukoliko ste u dilemi, molimo vas da direktno 
    kontaktirate distributera ili editora komponente. 
    Prenos na treće programe ili kopiranje takvih komponenti uključujući i
    dokumentaciju je obično zabranjen.
    
    
    Sva prava na komponente na sledećim CD medijama pripadaju njihovim 
    respektativnim autorima i zaštićene su zakonima o intelektuanoj svojini i 
    pravima koji se primenjuju na softverske programe.

en: 
    Welcome to the Printer Setup Wizard
    
    This wizard allows you to install local or remote printers to be used from this machine and also from other machines in the network.
    
    It asks you for all necessary information to set up the printer and gives you access to all available printer drivers, driver options, and printer connection types.
sr: 
    Dobrodošli u Čarobnjak za konfigurisanje štampača
    
    Ovaj čarobnjak će vam omogućiti da instalirate lokalne ili udaljene štampače sa ovemašine kao i drugih mašina na mreži.
    
    Od vas će biti tražene sve neophodne informacije za podešavanje štampača a dobićete pristup svim dostypnim drajverima, njihovim opcijama, i tipovima konekcije štampača.

en: 
    Welcome to the Printer Setup Wizard
    
    This wizard will help you to install your printer(s) connected to this computer or connected directly to the network.
    
    If you have printer(s) connected to this machine, Please plug it/them in on this computer and turn it/them on so that it/they can be auto-detected. Also your network printer(s) must be connected and turned on.
    
    Note that auto-detecting printers on the network takes longer than the auto-detection of only the printers connected to this machine. So turn off the auto-detection of network printers when you don't need it.
    
     Click on "Next" when you are ready, and on "Cancel" if you do not want to set up your printer(s) now.
sr: 
    Dobrodošli u Čarobnjak za podešavanje štampača
    
    Ovaj čarobnjak će vam pomoći da instalirate svoj(e) šampač(e) povezane na ovaj računar, poezan direktno na mrežu.
    
    Ukoliko imate štampač(e) povezane na ovu mašinu, priključite ih na rašunar i u električno napajanje da bi mogli biti auto-detektovani. Takođe i mrežni štampač(i)moraju  biti povezani i uključeni.
    
    Nemojte da zaboravite da auto-detekcija štampača na mreži traje duže nego za štampače koji se nalaze poveani direktno na vaš računar. Zato isključite auto-detekciju mrežnih štampača ako vam to nije potrebno.
    
    Kliknite na "Sledeći" kada ste spremni, i na "Poništi" ako ne želite da sada podešavate vaš štampač(e).

en: 
    Welcome to the Printer Setup Wizard
    
    This wizard will help you to install your printer(s) connected to this computer.
    
    If you have printer(s) connected to this machine, Please plug it/them in on this computer and turn it/them on so that it/they can be auto-detected.
    
     Click on "Next" when you are ready, and on "Cancel" if you do not want to set up your printer(s) now.
sr: 
    Dobrodošli u Čarobnjak za podešavanje štampača
    
    Ovaj čarobnjak će vam pomoći da instalirate svoj(e) šampaš(e) povezane na ovaj računar, poezan direktno na mrežu.
    
    Ukoliko imate štampač(e) povezane na ovu mašinu, priključite ih na računar kao i u električno napajanje da bi mogli biti auto-detektovani.
    
    Kliknite na "Next" kada ste spremni, i na "Cancel" ako ne želite da sada podešavate vaš štampač(e).

en: 
    Welcome.
    
    The parameters of the auto-install are available in the sections on the left
sr: 
    Doborodošli.
    
    Parametri za autoinstalaciju su dostupni u delu koji se nalazi levo

en:           All of your selected data have been
sr:           Svi vaši odabrani podasi su

en:           Successfully Restored on %s
sr:           Uspešno Obnovljeni na %s

en:          Restore Configuration
sr:         Obnavljanje Konfiguracije

en:   <Tab>/<Alt-Tab> between elements  | <Space> selects | <F12> next screen
sr: <Tab>/<Alt-Tab> kret. između elemenata | <Space> izbor | <F12> sledeći ekran

en:  (Default)
sr:  (Podrazumevano)

en:  (Make sure that all your printers are connected and turned on).
sr:  (Proverite da li su svi štampači povezani i uključeni).

en:  (Parallel Ports: /dev/lp0, /dev/lp1, ..., equivalent to LPT1:, LPT2:, ..., 1st USB printer: /dev/usb/lp0, 2nd USB printer: /dev/usb/lp1, ...).
sr:  (Paralelni portovi: /dev/lp0, /dev/lp1, ..., ekvivalenti su LPT1:, LPT2:, ..., prvi USB štampač: /dev/usb/lp0, drugi USB štampač: /dev/usb/lp1, ...).

en:  (multi-session)
sr:  (multi-sesija)

en:  Erase Now
sr: Obriši odmah

en:  Error while sending mail.
sr:  Greška tokom slanja mail-a.

en:  If the desired printer was auto-detected, simply choose it from the list and then add user name, password, and/or workgroup if needed.
sr: Ukoliko je željeni štampač auto-detektovan, jednostavno ga izaberite sa liste a zatim dodajte korisničko ime, lozinku, i/ili radnu grupu ukoliko je potrebno.

en:  enter `void' for void entry
sr:  unesite `void' za void unos

en:  on
sr:  uklj.

en:  on LPD server "%s", printer "%s"
sr: na LPD serveru "%s", štampač "%s"

en:  on Novell server "%s", printer "%s"
sr: na Novell serveru "%s", štampač "%s"

en:  on SMB/Windows server "%s", share "%s"
sr: na Windows serveru "%s", deljeni "%s"

en:  on device: %s
sr:  na uređaj: %s

en:  on parallel port #%s
sr:  na parelelnom portu #%s

en: !!! Indicates the password in the system database is different than
     the one in the Terminal Server database.
    Delete/re-add the user to the Terminal Server to enable login.
sr: !!! Ukazuje da je lozinka u sistemskoj bazi podataka različita
    od one u bazi terminalnog Servera.
    Obrišite/ponovo dodajte korisnika na Terminalnom Serveru da bi omoućili prijavljivanje.

en: "Menu" key
sr: "Meni" taster

en: %d comma separated numbers
sr: %d odvojeni brojevi sa zarezom

en: %d comma separated strings
sr: %d odovojeni stringovi sa zarezom

en: %d minutes
sr: %d minuta

en: %d packages
sr: %d paketa

en: %d seconds
sr: %d sekundi

en: %s BootSplash (%s) preview
sr: %s BootSplash (%s) pregled

en: %s formatting of %s failed
sr: %s Formatiranje  %s nije uspelo

en: %s found on %s, configure it automatically?
sr: %s pronađen na %s, da li da ga podesim automatski?

en: %s is not in the scanner database, configure it manually?
sr: %s se ne nalazi u bazi podataka za skenere, da li želite da ga ručno podesite?

en: %s not responding
sr: %s ne odgovara

en: (E)IDE/ATA controllers
sr: (E)IDE/ATA kontroleri

en: (Note: Parallel ports cannot be auto-detected)
sr: (Napomena: Paralelni portovi ne mogu biti auto-detektovani)

en: (This) DHCP Server IP
sr: (Ovaj) DHCP server IP

en: (already added %s)
sr: (%s već postoji)

en: (default value: %s)
sr: (podrazumevana vrednost: %s)

en: (module %s)
sr: (modul %s)

en: (on %s)
sr: (na %s)

en: (on this machine)
sr: (na ovoj mašini)

en: , %s sectors
sr: , %s sektora

en: , USB printer
sr: , USB štampač

en: , USB printer #%s
sr: , USB štampač #%s

en: , multi-function device
sr: , multi-funkcionalni uređaj

en: , multi-function device on HP JetDirect
sr: , multi-fuunkcionalni uređaj na HP JetDirect

en: , multi-function device on USB
sr: , multi-funkcionalni uređaj na USB

en: , multi-function device on parallel port #%s
sr: , multi-funkcionalni uređaj na paralelnom portu #%s

en: , network printer "%s", port %s
sr: , mrežni štampač "%s", port %s

en: , printer "%s" on SMB/Windows server "%s"
sr: , štampač "%s" na SMB/Windows serveru "%s"

en: , printer "%s" on server "%s"
sr: , štampač "%s" na serveru "%s"

en: , printing to %s
sr: , štampaj na %s

en: , using command %s
sr: , koristim komandu %s

en: - PCI and USB devices: this lists the vendor, device, subvendor and subdevice PCI/USB ids
sr: - PCI i USB uređaji : ovo prikazuje proizvođača, uređaj, podproizvođača i brojeve PCI/USB uređaja

en: - pci devices: this gives the PCI slot, device and function of this card
    - eide devices: the device is either a slave or a master device
    - scsi devices: the scsi bus and the scsi device ids
sr: - pci uređaji: ovo nam daje PCI slot, uređaj i funkciju za ovu karticu
    - eide uređaji: uređaj je ili slave ili master
    - scsi uređaji: scsi bus i id scsi uređaja

en: /Autodetect _jaz drives
sr: /Autodetekcija _jaz uređaja

en: /Autodetect _modems
sr: /Autodetekcija _modema

en: /Autodetect _printers
sr: /Autodetekcija _štampača

en: /File/-
sr: /Fajl/-

en: /File/Save _As
sr: /Datoteka/Snimi _Kao

en: /File/_New
sr: /Datoteka/_Nova

en: /File/_Open
sr: /Datoteka/_Otvori

en: /File/_Quit
sr: /Fajl/_Kraj

en: /File/_Save
sr: /Datoteka/_Snimi

en: /Help/_About...
sr: /Pomoć/_O...

en: /Options/Test
sr: /Opcije/Test

en: /Set as _Default
sr: /Postavi kao _podrazumevano

en: /_About...
sr: /_O...

en: /_Actions
sr: /_Akcije

en: /_Add Printer
sr: /_Dodaj štampač

en: /_Configure CUPS
sr: /_Konfigurisanje CUPS-a

en: /_Delete
sr: /_Briši

en: /_Edit
sr: /_Izmeni

en: /_Expert mode
sr: /_Ekspert mod

en: /_Fields description
sr: /_Opis polja

en: /_File
sr: /_Fajl

en: /_Help
sr: /_Pomoć

en: /_Options
sr: /_Opcije

en: /_Quit
sr: /_Kraj

en: /_Refresh
sr: /_Osveži

en: /_Report Bug
sr: /_Prijavite Bag

en: /etc/hosts.allow and /etc/hosts.deny already configured - not changed
sr: /etc/hosts.allow i /etc/hosts.deny je već podešen - nije izmenjen

en: 1 button
sr: 1 taster

en: 1 minute
sr: 1 minut

en: 16 million colors (24 bits)
sr: 16 miliona boja (24-bitna paleta)

en: 2 buttons
sr: 2 tastera

en: 256 colors (8 bits)
sr: 256 boja (8-bitna paleta)

en: 3 buttons
sr: 3 tastera

en: 32 thousand colors (15 bits)
sr: 32 hiljade boja (15-bitna paleta)

en: 64 MB or more
sr: 64 MB ili više

en: 65 thousand colors (16 bits)
sr: 65 hiljada boja (16-bitna paleta)

en: <- Previous
sr: <- Prethodni

en: <-- Del User
sr: <-- Obriši Korisnika

en: <-- Delete
sr: <-- Obriši

en: <-- Edit Client
sr: Uredi Klijenta

en: <b>Development Environments</b>
sr: <b>Razvojna okruženja </b>

en: <b>Mandrakelinux Control Center</b>
sr: <b>Mandrakelinux Kontrolni Centar</b>

en: <b>Servers</b>
sr: <b>Serveri</b>

en: <b>Surf the Internet</b>
sr: <b>Surfuj po Internetu</b>

en: => Notice, a label changed:
    %s
sr: => Napomena, promenjeno ime:
    %s

en: => There are many things to choose from (%s).
sr: => Postoji mnogo stvari za izbor iz (%s).

en: A command line must be entered!
sr: Komandna linija mora biti uneta!

en: A graphical environment with user-friendly set of applications and desktop tools
sr: Grafička okruženja za setom korisničk NFS server, SMB server, Proxy server, NFS server, SMB server, Proxy serverih aplikacija i desktopalata

en: A library which defends against buffer overflow and format string attacks.
sr: Biblioteka koja štiti od buffer overflow-a i format string napada.

en: A printer named "%s" already exists under %s. 
    Click "Transfer" to overwrite it.
    You can also type a new name or skip this printer.
sr: Štampač "%s" već postoji pod  %s. 
    Klikni na "Prebaci" da bi prešli preko starog.
    Možete ukucati i novo ime ili preskočiti ovaj štampač.

en: A problem occurred while restarting the network: 
    
    %s
sr: Pojavio se problem tokom restartovanja mreže?
    %s

en: A tool to monitor your logs
sr: Alat za pregledanje log datoteka

en: A valid URI must be entered!
sr: Morate uneti validan URI!

en: ADSL connection
sr: ADSL konekcija

en: ALL existing partitions and their data will be lost on drive %s
sr: SVE postojeće particije i podaci na disku %s će biti izgubljeni

en: Abort
sr: Prekini

en: About
sr: O

en: About Harddrake
sr: O Harddrake-u

en: Accept
sr: Prihvati

en: Accept user
sr: Prihvati korisnika

en: Accessing printers on remote CUPS servers
sr: Pristupam šampačima na udaljenim CUPS serverima

en: Account Login (user name)
sr: Logovanje za račun (korisničko ime)

en: Account Password
sr: Lozinka za račun

en: Across Network
sr: preko Mreže

en: Activates/Deactivates all network interfaces configured to start
    at boot time.
sr: Aktiviranje i deaktiviranje svih mrežnih interfejsa konfigurisanih za start 
    pri podizanju sistema.

en: Add
sr: Dodaj

en: Add Client -->
sr: Dodaj Klijenta -->

en: Add User -->
sr: Dodaj Korisnika -->

en: Add a module
sr: Dodaj modul

en: Add a new printer
sr: Dodajte novi štampač

en: Add a new rule at the end
sr: Dodaj novo pravilo na kraju

en: Add a scanner manually
sr: Ručno instalacija skenera

en: Add a user
sr: Dodaj korisnika

en: Add an item
sr: Dodaj vrednost

en: Add here the CUPS servers whose printers you want to use. You only need to do this if the servers do not broadcast their printer information into the local network.
sr: Ovde možete dodati CUPS servere čije štampače želite da koristite. Ovo treba da uradite samo ukoliko serveri ne šalju informacije o štampaču na lokalnu mrežu.

en: Add host
sr: Dodaj hosta

en: Add host/network
sr: Dodaj hosa/mrežu

en: Add server
sr: Dodaj server

en: Add to LVM
sr: Dodaj na LVM

en: Add to RAID
sr: Dodaj na RAID

en: Add user
sr: Dodaj korisnika

en: Add/Del Clients
sr: Dodaj/Izbriši Klijente

en: Add/Del Users
sr: Dodaj/Izbriši Korisnike

en: Additional CUPS servers:
sr: Dodatni CUPS serveri:

en: Advanced
sr: Napredno

en: Advanced Configuration
sr: Napredna Konfiguracija

en: Afghanistan
sr: Avganistan

en: After changing type of partition %s, all data on this partition will be lost
sr: Posle promene tipa particije %s, svi podaci na ovoj particiji će biti izbrisani

en: After formatting partition %s, all data on this partition will be lost
sr: Posle formatiranja particije %s,svi podaci na ovoj particiji će biti izbrisani

en: After resizing partition %s, all data on this partition will be lost
sr: Posle promene veličine %s particije svi podaci će biti izbrisani

en: After this is done, we recommend that you restart your X environment to avoid any hostname-related problems.
sr: Kada se to uradi, trebali bi da restartujete X
    okruženje da bi izbegli probleme sa promenom hostname-a.

en: Albania
sr: Albanija

en: Alcatel Speedtouch USB
sr: Alcatel speedtouch USB

en: Algeria
sr: Alžir

en: All
sr: Sve

en: All data on this partition should be backed-up
sr: Svi podaci na ovoj particiji bi trebali biti sačuvani

en: All languages
sr: Svi jezici

en: All primary partitions are used
sr: Sve primarne particije su zauzete

en: All remote machines
sr: Sve udaljene mašine

en: Allow Thin Clients
sr: Dozvoli Thin Klijente

en: Allow all users
sr: Dozvoli sve korisnike

en: Alt and Shift keys simultaneously
sr: Alt i Shift tasteri istovremeno

en: Alternative drivers
sr: Alternativni drajveri

en: Alternative test page (A4)
sr: Alteernativna test stranica (A4)

en: Alternative test page (Letter)
sr: Alternativna test stranica

en: Alternatively, you can specify a device name/file name in the input line
sr: Alternativno, možete da odredite ime/ime fajla uređaja u liniju za unos

en: American Samoa
sr: Američka Samoa

en: Amusement programs: arcade, boards, strategy, etc
sr: Zabavni programi: arkade, ige na tabli, strategije, itd

en: An error occurred
sr: Hm,pojavila se greška

en: An error occurred - no valid devices were found on which to create new filesystems. Please check your hardware for the cause of this problem
sr: Dogodila se greška - nije nađen ispravan uređaj na kojem bi bili krerani novi datotečnog sistemi. Proverite vaš hardver da vidite šta je uzrok ovog problema.

en: An error occurred, but I don't know how to handle it nicely.
    Continue at your own risk.
sr: Greška, ali neznam kako da je razrešim.
    Nastavite na vaš rizik!

en: An error occurred:
    %s
    Try to change some parameters
sr: pojavila se greška:
    %s
    Pokušajte da promenite neke od parametara

en: Anacron is a periodic command scheduler.
sr: Anacron -  podesite period.komande

en: Andorra
sr: Andora

en: Anguilla
sr: Anigla

en: Another one
sr: Još jedan

en: Antarctica
sr: Antartik

en: Antigua and Barbuda
sr: Antigva i Barbuda

en: Apache is a World Wide Web server. It is used to serve HTML files and CGI.
sr: Apache je  WWW server. On se koristi da opslužuje  HTML fajlove
    i CGI.

en: Append
sr: Dodatak

en: Application:
sr: Aplikacija:

en: Apply
sr: Promeni

en: Apply filter
sr: Primeni filter

en: Are you sure that you want to set up printing on this machine?
sr: Da li ste sigurni da želite da podesite štampanje na ovoj mašini?

en: Area:
sr: Područje :

en: Armenia
sr: Jermenija

en: Assign host name from DHCP address
sr: Dodelite ime hosta za DHCP adresu

en: Assign raw devices to block devices (such as hard drive
    partitions), for the use of applications such as Oracle or DVD players
sr: Dodeljuje raw urećaje za blok urećaje (kao što su hard disk
    particije), što mođe biti korisno za aplikacije kao što je Oracle ili DVD plejeri

en: August
sr: Avgust

en: Australia
sr: Australija

en: Australian Optus cable TV
sr: Australijska Optus kablovska TV

en: Austria
sr: Austrija

en: Authentication
sr: Autentifikacija

en: Authentication LDAP
sr: LDAP Autentifikacija

en: Authentication NIS
sr: NIS Autentifikacija

en: Authentication Windows Domain
sr: Autentifikacija Windows Domena

en: Authors:
sr: Autori

en: Auto Install
sr: Autoinstalacija

en: Auto Install Configurator
sr: Autoinstalacioni konfigurator

en: Auto allocate
sr: Auto dislociranje

en: Auto-detect
sr: Auto-detekcija

en: Auto-detect available ports
sr: Autodetekcija dostupnih portova

en: Auto-detect printers connected directly to the local network
sr: Auto-detekcija štampača povezanih direktno na lokalnu mrežu

en: Auto-detect printers connected to machines running Microsoft Windows
sr: Auto-detekcija štampača konektovanih na mašine na kojima je instaliran Microsoft Windows

en: Auto-detect printers connected to this machine
sr: Auto-detekcija štampača povezanih sa ovom mašinom

en: Auto-detected
sr: Auto-detekcija

en: Autologin
sr: Auto logovanje

en: Automated
sr: Automatski

en: Automatic Steps Configuration
sr: Podešavanje automatizovanih koraka

en: Automatic correction of CUPS configuration
sr: Automatska korekcija CUPS konfiguracije

en: Automatic detection and configuration of hardware at boot.
sr: Automatska detekcija i konfiguracija hardvera pri startanju sistema.

en: Automatic reconfiguration
sr: Automatska rekonfiguracija

en: Automatic regeneration of kernel header in /boot for
    /usr/include/linux/{autoconf,version}.h
sr: Automatska regeneracija kernelovog zaglavlja u /boot zar
    /usr/include/linux/{autoconf,version}.h

en: Automatic time synchronization (using NTP)
sr: Automatska sinhronizacija vremena (preko NTP-a)

en: Automatically find available printers on remote machines
sr: Automatski pronađi dostupne štampače na udaljenim mašinama

en: Automatically switch on numlock key locker under console
    and Xorg at boot.
sr: Automatski uključuje numlock taster pod konzolom
    i u Xorg pri startanju.

en: Autoprobe
sr: Automatska proba

en: Available printers
sr: Dostupni štampači

en: Azerbaijan
sr: Azerbejdžan

en: Backup Now
sr: Backup Sad

en: Backup Now from configuration file
sr: Backup-uj sada iz konfiguracionog fajla

en: Backup Other files...
sr: backup-ovanje ostalih fajlova...

en: Backup System
sr: Backup-uj sistem

en: Backup User files...
sr: backup-ovanje korsinikovih fajlova

en: Backup Users
sr: Backup-uj Korisnike

en: Backup files are corrupted
sr: Backup fajlovi su korumpirani

en: Backup files not found at %s.
sr: Backup fajlvi nisu pronađeni na %s.

en: Backup other files
sr: Backup-uj ostale fajlove

en: Backup system files
sr: Backup-uj sistemske fajlove

en: Backup system files...
sr: Backup sistemskih fajlova...

en: Backup user files
sr: Backup-uj korisničke fajlove

en: Backup your System files. (/etc directory)
sr: Sačuvajte svoje Sistemske fajlove ( /etc direktorijum )

en: Bad backup file
sr: Loše backup-ovana datoteka

en: Bad choice, try again
sr: Loš izbor, probajte ponovo

en: Bad package
sr: Loš paket

en: Bad password on %s
sr: Pogrešna lodzinka na %s

en: Bahamas
sr: Bahami

en: Bahrain
sr: Bahrein

en: Bangladesh
sr: Bangladeš

en: Basic
sr: Osnovno

en: Be careful: this operation is dangerous.
sr: PAŽLJIVO,ova operacija je opasna.

en: Be sure a media is present for the device %s
sr: Proverite da li je medij prisutan u uređaju %s

en: Because you are doing a network installation, your network is already configured.
    Click on Ok to keep your configuration, or cancel to reconfigure your Internet & Network connection.
sr: Zbog toga što radite mrežnu instalaciju, vaša mreža je već podešena podešena.
    Kliknite na  OK  zadrdžali konfiguraciju Network/Internet konekcije, ili cancel da bi ponovo uradili kofiguraciju.

en: Before installing any fonts, be sure that you have the right to use and install them on your system.
    
    -You can install the fonts the normal way. In rare cases, bogus fonts may hang up your X Server.
sr: Pe instalacije ijednog fonta, proverite da li imate pravo da ih instalirate i koristite na vašem sistemu.
    
    -Možete instalirati fontove na upoobičajeni način. U ređim slučajevimas, bagoviti fontovi mogu srušiti vaš X Server.

en: Belarus
sr: Beolorusija

en: Belgium
sr: Belgija

en: Bhutan
sr: Butan

en: Bolivia
sr: Bolivija

en: Books and Howto's on Linux and Free Software
sr: Knjige i Kako? (Howto's) za Linux i Besplatni Softver

en: Boot
sr: Startanje

en: Boot Protocol
sr: Startni(Boot) protokol

en: Boot Style Configuration
sr: Konfiguracija stila startanja

en: Boot device
sr: Startni (boot) uređaj

en: Bootloader
sr: Starter

en: Bootloader main options
sr: Glavne opcije startera

en: Bootloader to use
sr: Starter koji će se koristiti

en: Bosnia and Herzegovina
sr: Bosna i Hrecegovina

en: Both Shift keys simultaneously
sr: Oba Shift tastera istovremeno

en: Botswana
sr: Bocvana

en: Bouvet Island
sr: Ostrva Buve

en: Bridges and system controllers
sr: Mostovi i sistemski kontroleri

en: Bringing down the network
sr: Odstupam od mreže

en: Bringing up the network
sr: Pristupam  mrežu

en: British Indian Ocean Territory
sr: Britanska Indijska Okeanska Teritorija

en: Broadcast Address:
sr: Broadcast Adresa:

en: Browse
sr: pretraži

en: Browse to new restore repository.
sr: Pretražite novi restore repository.

en: Brunei Darussalam
sr: Bruneji Darussalam

en: Build All Kernels -->
sr: Kompajliraj Sve Kernele -->

en: Build Backup
sr: Kreiraj backup

en: Build Whole Kernel -->
sr: Kompajliraj celi Kernel -->

en: Bulgaria
sr: Bugarska

en: Bus identification
sr: Identifikacija busa

en: Button 2 Emulation
sr: Emulacija 2 tastera

en: Button 3 Emulation
sr: EmulaciŮa 3 tastera

en: Button `%s': %s
sr: Taster `%s': %s

en: Buttons emulation
sr: Emulacija tastera

en: C and C++ development libraries, programs and include files
sr: C i C++ razvojne biblioteke, programi  i propratne datoteke

en: CD in place - continue.
sr: CD na mestu - nastavi.

en: CD-R / DVD-R
sr: CDROM / DVDROM

en: CD/DVD burners
sr: CD/DVD rezači

en: CPU flags reported by the kernel
sr: CPU zastave prijavljena od strane kernela

en: CUPS - Common Unix Printing System
sr: CUPS - Opšti Unix-ov sistem za štampanje

en: CUPS configuration
sr: CUPS konfiguracija

en: CUPS does not support printers on Novell servers or printers sending the data into a free-formed command.
sr: CUPS ne podržava štampače na Novell serverima ili štampačima koji šalju podatke u slobodno-formiranu komandu.

en: Cable connection
sr: Kablovska konekcija

en: Cache size
sr: Veličina keša

en: Calendar
sr: Kalendar

en: Cambodia
sr: Kambodža

en: Cameroon
sr: Kamerun

en: Can't access kernel modules corresponding to your kernel (file %s is missing), this generally means your boot floppy in not in sync with the Installation medium (please create a newer boot floppy)
sr: Ne mogu da pristupim kernel modulima koji odgovaraju vašem kernelu (fajl %s nmedostaje), što generalno znači da vaš boot floppy nije sinhronizaovan sa Instalacionim medijom (kreirajte noviji boot floppy)

en: Can't create catalog!
sr: Ne mogu da kreiram katalog!

en: Can't find %s on %s
sr: Ne mogu pronađem  %s na %s

en: Can't login using username %s (bad password?)
sr: Ne mogu da ulogujem korisničko ime %s (neispravna lozinka?)

en: Can't make screenshots before partitioning
sr: Ne mogu da napravim snimak pre particioniranja

en: Can't unset mount point as this partition is used for loop back.
    Remove the loopback first
sr: Demontiranje nije moguće,jer se particija korisiti za loop back.
    Prvo uklonite loopback

en: Can't use broadcast with no NIS domain
sr: Nije moguć prenos bez NIS domena

en: Canada
sr: Kanada

en: Canada (cable)
sr: Kanada (kabl)

en: Cancel
sr: Poništi

en: Cape Verde
sr: Kape Verde

en: CapsLock key
sr: CapsLock taster

en: Card IO
sr:  IO kartice

en: Card IO_0
sr:  IO_0 kartice

en: Card IO_1
sr: IO_1 kartice

en: Card IRQ
sr: IRQ kartice

en: Card mem (DMA)
sr: (DMA) kartice

en: Card model:
sr: Model kartice :

en: Cayman Islands
sr: Kajmanska Ostrva

en: Cd-Rom labeled "%s"
sr: Cd-Rom označen kao "%s

en: Central African Republic
sr: Centralno Afrička Republika

en: Chad
sr: Čad

en: Change partition type
sr: Promena tipa particije

en: Change the printing system
sr: Promenite sistem za štampanje

en: Change type
sr: Promena tipa

en: Channel
sr: Kanal

en: Check bad blocks?
sr: Proveri loše blokove ?

en: Checking %s
sr: Proveravam %s

en: Checking device and configuring HPOJ...
sr: Proveravam uređaj i podešavam HPOJ...

en: Checking installed software...
sr: Proveravam instalirani softver...

en: Checking your system...
sr: Proveravam vaš sistem...

en: Chile
sr: Čile

en: China
sr: Kina

en: China (broadcast)
sr: Kina (broadcast)

en: Choose a file
sr: Izaberite fajl

en: Choose a mirror from which to get the packages
sr: Izaberite mirror sa kog ćete skinuti pakete

en: Choose a monitor
sr: Izaberite monitor

en: Choose a partition
sr: Izaberite particiju

en: Choose action
sr: Izaberite akciju

en: Choose an X server
sr: Izaberite X server

en: Choose an existing LVM to add to
sr: Izaberi postojeći LVM za dodavanje

en: Choose an existing RAID to add to
sr: Izaberi postojeći RAID za dodavanje

en: Choose another partition
sr: Izaberite drugu particiju

en: Choose color
sr: Izaberite boju

en: Choose file
sr: Izaberi datoteku

en: Choose one of the auto-detected printers from the list or enter the hostname or IP and the optional port number (default is 9100) in the input fields.
sr: Izaberite jedan od auto-detektovanih štampača sa liste i unesite ime hosta ili IP i opcionalni broj porta (default je 9100) u polje za unos.

en: Choose packages to install
sr: Paketi za instalaciju

en: Choose the applications that will support the fonts:
sr: Izaberite aplikacije koje će podržavati fontove :

en: Choose the connection you want to configure
sr: Izaberite tip konekcije koji želite da koristite

en: Choose the default user:
sr: Izaberite default (osnovnog) korisnika:

en: Choose the host on which the local scanners should be made available:
sr: Izaberite hosta na kojem bi lokalni štampači trebali biti dostupni:

en: Choose the mount points
sr: Izaberite tačke montiranja

en: Choose the network interface
sr: Izaberite mrežni interfejs

en: Choose the network or host on which the local printers should be made available:
sr: Izaberite mrežu ili hosta na kojem bi lokalni štampači trebali biti dostupni:

en: Choose the new size
sr: Izaberite novu veličinu

en: Choose the packages you want to install
sr: Izaberi pakete za instalaciju

en: Choose the partitions you want to format
sr: Izaberi particije za formatiranje

en: Choose the resolution and the color depth
sr: Izaberite rezoluciju i broj boja pri prikazu

en: Choose the sizes
sr: Izaberite veličinu

en: Choose the window manager to run:
sr: Izaberite menadžer prozora koji želite da koristite:

en: Choose which services should be automatically started at boot time
sr: Izaberite koje servisi treba automatski da se pokrenu pri startanju

en: Choose your filesystem encryption key
sr: Izaberite ključ za enkripciju fajl sistema

en: Choose your keyboard
sr: Izaberi tastaturu

en: Choosing a display manager
sr: Izbor menadžera za displej

en: Choosing an arbitrary driver
sr: Biram odgovarajući drajver

en: Christmas Island
sr: Uskršnja ostrava

en: Circular mounts %s
sr: Kružno montiranje  %s

en: Clean /tmp at each boot
sr: Očisti /tmp pri svakom startanju

en: Clear all
sr: Očisti sve

en: Click on a device in the left tree in order to display its information here.
sr: Kliknite na uređaj u levom stablu da bi ovde prikazali informacije.

en: Clients for different protocols including ssh
sr: Klijenti za različite protokole uključujući i ssh

en: Close
sr: Zatvori

en: Cocos (Keeling) Islands
sr: Kokos (Kelingova) Ostrva

en: Collapse Tree
sr: Skupi stablo

en: Colombia
sr: Kolumbija

en: Color configuration
sr: Podešavanje boje

en: Color depth: %s
sr: Broj boja: %s

en: Command line
sr: Komandna linija

en: Comoros
sr: Komori

en: Computing FAT filesystem bounds
sr: Proračunavam granice FAT datotečnog sistema

en: Computing the size of the Windows partition
sr: Proračunavam veličinu Windows particije

en: Configuration
sr: Konfiguracija

en: Configuration Wizards
sr: Čarobnjaci za konfiguraciju

en: Configure
sr: Podesi

en: Configure CUPS
sr: Konfigurisanje CUPS-a

en: Configure Local Area Network...
sr: Podesi lokalni mrežu...

en: Configure X
sr: Konfigurisanje X-a

en: Configure all heads independently
sr: Podesi sve glave nezavisno

en: Configure bootsplash picture
sr: Podesite bootsplash sliku

en: Configure module
sr: Modul za podešavanje

en: Configure mouse
sr: Podešavanje miša

en: Configure networking
sr: Podesi mrežu

en: Configure only card "%s"%s
sr: Podesi samo karticu "%s"%s

en: Configure services
sr: Podesi servise

en: Configure the network now
sr: Podesi mrežu sada

en: Configuring IDE
sr: Konfiguracija  IDE

en: Configuring PCMCIA cards...
sr: Konfigurišem PCMCIA kartice...

en: Configuring printer "%s"...
sr: Podešavam štampač "%s" ...

en: Configuring scripts, installing software, starting servers...
sr: Konfigurisanje skripti,instalacija softvera, startanje servisa...

en: Configuring...
sr: Konfiguracija u toku...

en: Congo (Brazzaville)
sr: Kongo (Brazavil)

en: Congo (Kinshasa)
sr: Kongo (Kinšasa)

en: Congratulations!
sr: Čestitamo !

en: Connect %s
sr: Konektuj %s

en: Connect to the Internet
sr: Konektuj na internet

en: Connect your printer to a Linux server and let your Windows machine(s) connect to it as a client.
    
    Do you really want to continue setting up this printer as you are doing now?
sr: Povežite vaš štampač na Linux server i dozvolite vašoj Windows mašini(ama) da se konektuje na nju kao klijent.
    
    Da li zaista želite da nastavite da podešavate ovaj štampač kao što to sada radite?

en: Connect...
sr: Konektovanje...

en: Connected
sr: Konektovan

en: Connection Configuration
sr: Konfiguracija Internet konekcije

en: Connection complete.
sr: Povezivanje završeno.

en: Connection failed.
    Verify your configuration in the Mandrakelinux Control Center.
sr: povezivanje neuspelo.
    Proverite vašu konfiguraciju u Mandrake Kontrolnom Centru.

en: Connection name
sr: Ime konekcije

en: Connection speed
sr: Brzina konekcije

en: Connection timeout (in sec)
sr: Vreme pauze konekcije (u sek.)

en: Connection type:
sr: Tip konekcije:

en: Console Tools
sr: Konzolni alati

en: Contacting Mandrakelinux web site to get the list of available mirrors...
sr: KOntaktirajte Mandrakelinux web sajt da bi dobili listu dostupnih mirror-a

en: Contacting the mirror to get the list of available packages...
sr: Kantaktirajte mirror za listu mogućih paketa

en: Content of the file
sr: Sadržaj datotekse

en: Continue
sr: Nastavi

en: Continue anyway?
sr: Svejedno nastaviti ?

en: Control and Shift keys simultaneously
sr: Control i  Shift tasteri istovremeno

en: Cook Islands
sr: Kukova Ostrva

en: Copy fonts on your system
sr: Kopiraj fontove u sistem

en: Copying %s
sr: Kopiranje %s

en: Costa Rica
sr: Kostarika

en: Cote d'Ivoire
sr: Obala slonovače

en: Couldn't access the floppy!
sr: Ne mogu da pristupim disketi!

en: Country / Region
sr: Zemlja

en: Cpuid family
sr: Cpuid familija

en: Cpuid level
sr: Cpuid nivo

en: Create
sr: Kreiraj

en: Create a new partition
sr: Kreiraj novu particiju

en: Create new theme
sr: Kreiraj novu temu

en: Creating and formatting file %s
sr: Kreiranje i formatiranje datoteke %s

en: Creating auto install floppy
sr: Kreiram auto instalacionu disketu

en: Creating auto install floppy...
sr: Kreiram auto instalacioni flopi

en: Croatia
sr: Hrvatska

en: Ctrl and Alt keys simultaneously
sr: Ctrl i Alt tasteri istovremeno

en: Cuba
sr: Kuba

en: Current configuration of `%s':
    
    Network: %s
    IP address: %s
    IP attribution: %s
    Driver: %s
sr: Trenutna konfiguracija za `%s':
    
    Mreža: %s
    IP adresa %s
    IP atributi: %s
    Drajver: %s

en: Current interface configuration
sr: Trenutna konfiguracija interfejsa

en: Current user
sr: Trenutni korisnik

en: Currently, no alternative possibility is available
sr: Trenutno, ne postoji dtruga alternativa

en: Custom
sr: Izbor po želji

en: Custom Restore
sr: Obnavljanje po želji

en: Custom configuration
sr: Custom konfiguracija

en: Custom disk partitioning
sr: Custom disk particioniranje

en: Cylinder %d to %d
sr: Cilindar %d do %d

en: Cyprus
sr: Kipar

en: Czech Republic
sr: Češka

en: DHCP client
sr: DHCP klijent

en: DHCP host name
sr: DHCP ime hosta

en: DNS server address should be in format 1.2.3.4
sr: DNS adresa treba da bude u formatu 1.2.3.4

en: DOS drive letter: %s (just a guess)
sr: Oznaka DOS particije: %s (samo pretpostavka)

en: Database
sr: Server,Baze podataka

en: Database Server
sr: Server Baze podataka

en: Day
sr: Dan

en: December
sr: Decembar

en: Default
sr: Podrazumevano

en: Default OS?
sr: Podrazumevani OS ?

en: Default printer
sr: Default štampač

en: Delay before booting default image
sr: Pauza pre startanja default image-a

en: Delete
sr: Obriši

en: Delete All NBIs
sr: Obriši sve NBIs

en: Delete Client
sr: Obriši Klijenta

en: Delete Hard Drive tar files after backup to other media.
sr: Obrišite tar fajove na tvrdom disku nakon backup-a na drugi medij.

en: Delete selected rule
sr: Izbriši odabrano pravilo

en: Denmark
sr: Danska

en: Description
sr: Opis

en: Description of the fields:
sr: Opis za polja:

en: Detailed information
sr: Detaljne informacije

en: Details
sr: Detalji

en: Detected %s
sr: Detektovan %s

en: Detected hardware
sr: Detektovani hardver

en: Detected model: %s
sr: Detektovani model: %s

en: Detected model: %s %s
sr: Detektovani modeli: %s %s

en: Detecting devices...
sr: Detektujem  uređaje...

en: Detection in progress
sr: Detekcija u toku

en: Development
sr: Razvojna

en: Device:
sr: Uređaj:

en: Dialing mode
sr: Mod za biranje

en: Did it work properly?
sr: Da li radi ispravno?

en: Directory %s already contains data
    (%s)
sr: Direktorijum %s već sadrži neke podatke
    (%s)

en: Disable Server
sr: Deaktiviraj Server

en: Disabling servers...
sr: Uklanjam servise...

en: Disconnect %s
sr: Diskonektuj %s

en: Disconnect...
sr: Diskonektovan...

en: Display all available remote CUPS printers
sr: prikaži sve dostupne udaljene CUPS štampače

en: Display logo on Console
sr: Prikaži logo u konzoli

en: Display theme
    under console
sr: Prikaži teme
    u konzoli

en: Djibouti
sr: Džibuti

en: Do
sr: Uradi

en: Do it!
sr: Uradi to!

en: Do new backup before restore (only for incremental backups.)
sr: Uradi novi backup pre obnavljanja (samo za inkrementalne backup-e.)

en: Do not include critical files (passwd, group, fstab)
sr: Ne uključuj kritične fajlove (passwd, group, fstab)

en: Do not include the browser cache
sr: Ne uključuj keš pretraživača

en: Do not print any test page
sr: Nemoj da štampaj bilo koju test stranicu

en: Do not transfer printers
sr: Ne prebacuj štampače

en: Do you have an ISA sound card?
sr: Da li imate ISA zvučnu karticu?

en: Do you have another one?
sr: Da li imate još jedan?

en: Do you have any %s interfaces?
sr: Imate li još %s interfejsa?

en: Do you really want to remove the printer "%s"?
sr: Da li hoćete da uklonite štampač "%s"?

en: Do you want the BackSpace to return Delete in console?
sr: Da li želite da BackSpace da vrati Delete u konzolu?

en: Do you want to click on this button?
sr: Da li želite da kliknete na ovaj taster?

en: Do you want to enable printing on printers in the local network?
sr: Da li želite da omogućite šrampanje na štampačima u lokalnoj mreži?

en: Do you want to enable printing on the printers mentioned above or on printers in the local network?
sr: Da li želite da omogućite štampanje na štampačima koji su gore pomenuti na lokalnoj mreži?

en: Do you want to enable printing on the printers mentioned above?
sr: Da li želite da omogućite štampanje na gore pomenutim štampačima?

en: Do you want to save /etc/fstab modifications
sr: Da li hoćete da sačuvate izmene u /etc/fstab?

en: Do you want to set this printer ("%s")
    as the default printer?
sr: Da li želite da podesite ovaj štampač ("%s")
    kao default štampač?

en: Do you want to start the connection at boot?
sr: Da li želite da startujete konektovanje pri startanju sistema ?

en: Do you want to test the configuration?
sr: Da li hoćete da testirate konfiguraciju?

en: Do you want to try to connect to the Internet now?
sr: Da li hoćete da se konektujete na internet sada?

en: Do you want to use aboot?
sr: Da li želite da koristite aboot ?

en: Do you want to use this feature?
sr: Da li želite da koristite ovu opciju ?

en: Documentation
sr: Dokumentacija

en: Does not appear to be recordable media!
sr: Ovo izgleda nije medij na koji može da se snima!

en: Domain
sr: Domen

en: Domain Admin Password
sr: Admin Lozinka domena

en: Domain Admin User Name
sr: Admin Korisničko ime Domena

en: Domain Authentication Required
sr: Potrebna Autentifikacija Domena

en: Domain Name Resolver
sr: Program za definisanje Imena domena

en: Domain Name and Network Information Server
sr: Ime Domena i Mrežni Informacioni Server

en: Domain Name:
sr: Ime domena:

en: Domain name
sr: Ime domena

en: Dominica
sr: Dominikana

en: Dominican Republic
sr: Dominikanska Republika

en: Done
sr: Urađeno

en: Down
sr: Dole

en: DrakSec Basic Options
sr: DrakSec Osnovne Opcije

en: Drakbackup Configuration
sr: Drakbackup Konfiguracija

en: Drive capacity
sr: Kapacitet uređaja

en: Driver
sr: Drajver

en: Driver:
sr: Drajver:

en: Duplicate mount point %s
sr: Duplirana tačka montiranja %s

en: Dynamic IP Address Pool:
sr: Dinamička IP adresa Pool:

en: EIDE/SCSI channel
sr: EIDE/SCSI kanal

en: Early Intel Pentium chips manufactured have a bug in their floating point processor which did not achieve the required precision when performing a Floating point DIVision (FDIV)
sr: Rani Intel Pentium čipovi su imali grešku u floating tački procesora koji nije uspevao da postigne zahtevanu preciznost pri izvođenju Floating point DIVision (FDIV)

en: East Europe
sr: Istočna Evropa

en: East Timor
sr: Istočni Timor

en: Ecuador
sr: Ekvador

en: Edit current rule
sr: Uredi trenutno pravilo

en: Edit selected host
sr: Uredi selektovanog hosta

en: Edit selected host/network
sr: Uredi selektovanog hosta/mrežu

en: Edit selected server
sr: Uredi selektovani server

en: Editors, shells, file tools, terminals
sr: editori,šelovi, alati za datoteke, terminali

en: Egypt
sr: Egipat

en: Either the server name or the server's IP must be given!
sr: Morate dati ili ime servera ili njegov IP!

en: Empty
sr: Prazno

en: Empty label not allowed
sr: Prazna oznaka nije dozvoljena

en: Emulate third button?
sr: Da imitiram rad 3 tastera?

en: Enable ACPI
sr: Omogući ACPI

en: Enable CD Boot?
sr: Omogući startanje sa CD-a?

en: Enable OF Boot?
sr: Omogući OF startanje?

en: Enable Server
sr: Aktiviraj Server

en: Enabling servers...
sr: >Omogućavam servisi...

en: Enabling swap partition %s
sr: Omogućavam swap particiju %s

en: Encryption key
sr: Ključ za enkripciju

en: Encryption key (again)
sr: Ključ za enkripciju (ponovo)

en: Enter IP address and port of the host whose printers you want to use.
sr: Unesite IP adresu i port hosta čije štampače želite da koristite.

en: Enter Printer Name and Comments
sr: Unesite ime Štampača i Komentare

en: Enter a printer device URI
sr: Unesite URI za štampač

en: Enter a user
    %s
sr: Unesi korisnika
    %s

en: Entering step `%s'
sr: Pokrećem korak `%s'

en: Entries you'll have to fill:
    %s
sr: Unosi koje treba da popunite:
    %s

en: Equatorial Guinea
sr: Ekvatorijalna Gvineja

en: Erase entire disk
sr: Izbriši celi disk

en: Eritrea
sr: Eritreja

en: Error
sr: Greška

en: Error installing aboot, 
    try to force installation even if that destroys the first partition?
sr: Greška pri instalaciji aboot-a, 
    Da li da probam da instaliram čak ako to vodi uništenju prve particije?

en: Error opening %s for writing: %s
sr: Greška pri otvaranju %s za ispis: %s

en: Error reading file %s
sr: Greška kod otvaranja datoteka %s

en: Error writing to file %s
sr: Greška kod unosa u datoteka %s

en: Error!
sr: Greška!

en: Error: The "%s" driver for your sound card is unlisted
sr: Greška: drajver "%s" za  vašu zvučnu karticu nije prikazan

en: Estimating
sr: Procenjujem

en: Estonia
sr: Estonija

en: Etherboot ISO image is %s
sr: Etherboot ISO image je %s

en: Ethernetcard
sr: Mrežna kartica

en: Ethiopia
sr: Etiopija

en: European protocol (EDSS1)
sr: Evropski protokol (EDSS1)

en: Every printer needs a name (for example "printer"). The Description and Location fields do not need to be filled in. They are comments for the users.
sr: Svaki štampač mora da ima ime (na primer "štampač"). Polja za Opis i Lokaciju ne moraju biti popunjena. To su samo korisne napomene za korisnike.

en: Everything (no firewall)
sr: Sve (bez firewall-a)

en: Examples for correct IPs:
sr: Primeri pravilnih IP adresa:

en: Execute
sr: Izvrši

en: Exit
sr: Izlaz

en: Exit install
sr: Izlaz iz instalacije

en: Expand Tree
sr: Proširi stablo

en: Expert Mode
sr: Ekspert mod

en: Extended partition not supported on this platform
sr: Extended particija nije podržana na ovoj platformi

en: External ISDN modem
sr: Eksterni ISDN modem

en: FAT resizing failed: %s
sr: FAT izmena veličine neuspela: %s

en: Failed to check filesystem %s. Do you want to repair the errors? (beware, you can lose data)
sr: Neuspešna prvera fajl sistema %s. Da li želite da popravite greške? (budite pažljivi, možete izgubiti podatke)

en: Failed to configure printer "%s"!
sr: Neuspelo podešavanje štampača "%s"!

en: Falkland Islands (Malvinas)
sr: Foklandska Ostrva

en: Faroe Islands
sr: Farska Ostrva

en: February
sr: Februar

en: Fiji
sr: Fidži

en: File Selection
sr: Odabir fajlova

en: File already exists. Use it?
sr: Datoteka već postoji.Da li da ga koristim ?

en: File is already used by another loopback, choose another one
sr: Fajl se već koristi od strane drugog loopback-a,izaberite drugi

en: File sharing
sr: Zajedničko deljenje fajlova

en: Files Restored...
sr: Fajlovi obnovljeni...

en: Filesystem encryption key
sr: Ključ za enkripciju fajl sistema

en: Filesystem type:
sr: Vrsta tatotečnog sistema:

en: Filesystem types:
sr: Vrsta fajl sistema:

en: Finding packages to upgrade...
sr: Tražim pakete za ažuriranje...

en: Finish
sr: Kraj

en: Finland
sr: Finska

en: Firewall
sr: Zaštitni zid (Firewall)

en: Firewall/Router
sr: Server, Firewall/Router

en: Firewalling configuration detected!
sr: Detektovana Firewalling konfiguracija

en: Firewire controllers
sr: Firewire kontroleri

en: First DNS Server (optional)
sr: Prvi DNS Server (opcija)

en: First Time Wizard
sr: Čarobnjak po prvi put

en: First sector of drive (MBR)
sr: Prvi sektor diska (MBR)

en: First sector of the root partition
sr: Prvi sektor root particije

en: Flags
sr: Zastave

en: Floppy
sr: Flopi

en: Floppy can be removed now
sr: Disketu sada možete da izbacite iz uređaja

en: Floppy format
sr: Format diskete

en: Font List
sr: Lista fontova

en: Fonts copy
sr: Kopija fonta

en: For most modern TV cards, the bttv module of the GNU/Linux kernel just auto-detect the rights parameters.
    If your card is misdetected, you can force the right tuner and card types here. Just select your tv card parameters if needed.
sr: Za većinu modernih TV kartica, bttv modul GNU/Linux kernela jednostavno auto-detektuje prave parametre.
    Ukoliko je kartica pogrešno detektovana, ovde možete da podesite pravi tjuner i tip kartice. Samo selektujte parametre za vašu TV karticu ako je potrebno

en: For security reasons, it will be disconnected now.
sr: Iz sigurnosnih razloga, on će sada biti diskonektovan.

en: For this to work for a W2K PDC, you will probably need to have the admin run: C:\>net localgroup "Pre-Windows 2000 Compatible Access" everyone /add and reboot the server.
    You will also need the username/password of a Domain Admin to join the machine to the Windows(TM) domain.
    If networking is not yet enabled, Drakx will attempt to join the domain after the network setup step.
    Should this setup fail for some reason and domain authentication is not working, run 'smbpasswd -j DOMAIN -U USER%%PASSWORD' using your Windows(tm) Domain, and Admin Username/Password, after system boot.
    The command 'wbinfo -t' will test whether your authentication secrets are good.
sr: Da bi ovo radilo sa W2K PDC, verovatno ćete morati da kao admin pokrenete: C:\>net localgroup "Pre-Windows 2000 Compatible Access" everyone /add i da restartujete server.
    Takože ćete morati da imate username/password za  Domain Admin da bi pristupili mašini koja ima Windows(TM) domen.
    Ukoliko mreža još uvek nije omogućena, Drakx će pokušati da pristupi domenu nakon podešavanja mreže.
    Ukoliko ovo podešavanje ne uspe iz nekog razloga i atuentifikacija domena ne radi, pokrenite 'smbpasswd -j DOMAIN -U USER%%PASSWORD' koristeći vaš Windows(tm) Domen, i Admin Username/Password, nakon startanja sistema.
    Komanda 'wbinfo -t' će testirati da li vaša autentifikacija dobra.

en: Format
sr: Formatiranje

en: Format partitions
sr: Formatiraj particije

en: Formatted
sr: Formatirano

en: Formatting partition %s
sr: Formatiranje particije %s

en: Found %s interfaces
sr: Pronađeno %s interfejsa

en: France
sr: Francuska

en: France [SECAM]
sr: Francuska [SECAM]

en: French Guiana
sr: Francuska Gvajana

en: French Polynesia
sr: Fransuska Polinezija

en: French Southern Territories
sr: Francuske Južne Teritorije

en: Freq should have the suffix k, M or G (for example, "2.46G" for 2.46 GHz frequency), or add enough '0' (zeroes).
sr: Frekvencija treba da ima predznak k, M ili G (na primer, "2.46G" za 2.46 GHz frekvenciju), ili dodajte dovoljno '0'(nula).

en: Frequency (MHz)
sr: Frekvenicja (MHz)

en: Friday
sr: Petak

en: GMT - DrakClock
sr: GMT - Drak Časovnik

en: GNOME Workstation
sr: Gnome radna stanica

en: GPM adds mouse support to text-based Linux applications such the
    Midnight Commander. It also allows mouse-based console cut-and-paste operations,
    and includes support for pop-up menus on the console.
sr: GPM daje podršku za miša za teksulano-bazirane aplikacije kao što je
    Midnight Commander.Isto tako daje podršku za  pop-up menije na  konzoli.

en: Gambia
sr: Gambija

en: Game station
sr: Stanica za igru

en: Gateway address should be in format 1.2.3.4
sr: Gateway adresa treba da bude u formatu 1.2.3.4

en: Gateway device
sr: Gateway uređaj

en: General
sr: Opšte

en: Generate auto install floppy
sr: Kreiraj auto instalacionu disketu

en: Generating preview...
sr: Generišem pregled...

en: Generic 2 Button Mouse
sr: Generički 2 tastera miš

en: Generic 3 Button Mouse
sr: Generički 3 tastera miš

en: Generic PS2 Wheel Mouse
sr: Generički PS2 miš sa točkićem

en: Generic Printers
sr: Generic Štampači

en: Geometry: %s cylinders, %s heads, %s sectors
sr: Geometrija: %s cilindara, %s glava, %s sektora

en: Georgia
sr: Gruzija

en: Germany
sr: Nemačka

en: Ghana
sr: Gana

en: Ghostscript referencing
sr: Ghostscript referenciranje

en: Gibraltar
sr: Gilbratlar

en: Give a file name
sr: Odredite ime fajla

en: Give the ram size in MB
sr: Prikaži veličinu RAM-a u Mb

en: Go on anyway?
sr: Svejedno nastaviti dalje ?

en: Go on without configuring the network
sr: Nastavi dalje bez podešavanja mreže

en: Graphic Card
sr: Grafička kartica

en: Graphic Card
    
       The installer will normally automatically detect and configure the
    graphic card installed on your machine. If this is not correct, you can
    choose from this list the card you actually have installed.
    
       In the situation where different servers are available for your card,
    with or without 3D acceleration, you're asked to choose the server which
    best suits your needs.
sr: Grafička kartica
    
       Program za instalaciju obično automatski detektuje i podešava
    grafičku kartu koja je instalirana u vašoj mašini. Ukoliko to nije slučaj, možete
    da je izaberete sami sa liste ponuđenih kartica.
    
       U slučaju da je više grafičkih servera dostupno za vašu karticu, sa ili
    bez 3D akceleracije, onda sami odaberite onu koja najbolje odgovara
    vašim potrebama.

en: Graphical Environment
sr: Grafičko Okruženje

en: Graphical interface
sr: Grafički interfejs

en: Graphical interface at startup
sr: X okruženje na startu

en: Graphics card: %s
sr: Grafička kartica: %s

en: Graphics card: %s
sr: Grafička kartica: %s

en: Graphics memory: %s kB
sr: Memorija na grafičkoj kartici: %s kB

en: Greece
sr: Grčka

en: Greenland
sr: Grenland

en: Guadeloupe
sr: Gvadalupe

en: Guatemala
sr: Gvatemala

en: Guinea
sr: Gvineja

en: Guinea-Bissau
sr: Gvineja-Bisao

en: Guyana
sr: Gvajana

en: Hard Disk Backup Progress...
sr: Napredak Backup-ovanja hard diska...

en: Hard Disk Backup files...
sr: backup-ovanje fajlova sa hard diska...

en: Hard drive detection
sr: Detekcija hard diska

en: Hard drive information
sr: Informacije o hard disku

en: HardDrake runs a hardware probe, and optionally configures
    new/changed hardware.
sr: HardDrake starta ispitivanje haredvera, i po potrebi đe podesiti 
    novi/izmenjeni hardver.

en: Harddrake help
sr: Harddrake pomoć

en: Hardware
sr: Hardver

en: Hardware clock set to GMT
sr: Vaš sistemski (BIOS) časovnik je podešen na GMT

en: Hardware probing in progress
sr: Detekcija hardvera u toku

en: Have a nice day!
sr: Želimo vam prijatan dan!

en: Heard and McDonald Islands
sr: Herdova i McDonald Ostrva

en: Help
sr: Pomoć

en: Here are the entries on your boot menu so far.
    You can create additional entries or change the existing ones.
sr: Ovo su postavljne opcije.
    Možete dodati nove ili izmeniti stare.

en: Here is a list of all auto-detected printers.
sr: Ovde se nalazi lista auto-detektovanih štampača.

en: Here is a list of the available printing options for the current printer:
sr: Ovde se nalazi lista dostupnih opcija za štampanje za tekući štampač:

en: Here is the full list of available countries
sr: Ovde je predstavljena cela lista dostupnih zemalja

en: Here you can choose the key or key combination that will 
    allow switching between the different keyboard layouts
    (eg: latin and non latin)
sr: Ovde možete izabrati taster ili kombinaciju tastera koja će 
    dozvoliti izmenu rasporeda tastatura
    (npr: latin i non latin)

en: Here you can choose whether the printers connected to this machine should be accessible by remote machines and by which remote machines.
sr: Ovde možete izabrati da li želite da štampači na ovoj mašini treba da budu dostupni na drugim udaljenim mašinama i na kojim udaljenim mašinama.

en: Here you can choose whether the scanners connected to this machine should be accessible by remote machines and by which remote machines.
sr: Ovde možete izabrati da li želite da skeneri na ovoj mašini treba da budu dostupni na drugim udaljenim mašinama i na kojim udaljenim mašinama.

en: Here you can select an alternative driver (either OSS or ALSA) for your sound card (%s).
sr: Ovde možete izabrati alternativni drajver (ili OSS ili ALSA) za svoju zvučnu karticu (%s).

en: Here you can specify any arbitrary command line into which the job should be piped instead of being sent directly to a printer.
sr: Ovde možete da odredite bilo koji komandnu liniju na koji zadatak za štampač treba da bude upućen umesto da se direktno šalje na štampač.

en: Hide files
sr: Sakrij fajlove

en: High
sr: Velika

en: Higher
sr: Višlji

en: Horizontal refresh rate
sr: Horizontalna frekvencija

en: Host Name
sr: Ime hosta

en: Host Path or Module
sr: Putanja do hosta ili Modul

en: Host name
sr: Ime hosta:

en: Host/network IP address missing.
sr: Nedostaje host/mrežna IP adresa.

en: Hostname required
sr: Potrebno je ime hosta

en: Hostname:
sr: Ime hosta:

en: Hour
sr: Čas

en: How is the printer connected?
sr: Kako je štampač povezan?

en: Hungary
sr: Mađarska

en: I can keep your current configuration and assume you already set up a DHCP server; in that case please verify I correctly read the Network that you use for your local network; I will not reconfigure it and I will not touch your DHCP server configuration.
    
    The default DNS entry is the Caching Nameserver configured on the firewall. You can replace that with your ISP DNS IP, for example.
    		      
    Otherwise, I can reconfigure your interface and (re)configure a DHCP server for you.
sr: Mogu da zadržim vašu trenutnu konfiguraciju i pretpostaviti da je već podešen DHCP server; u tom slučaju proverite da li je dobro očitana Mreža koju koristite za vašu lokalnu mrežu; Ja je neću rekonfigurisati i neću dirati u vašu DHCP server konfiguraciju.
    
    default DNS unos je Caching Nameserver podešen na firewall-u. Možete je zameniti sa vašim ISP DNS IP, na primer.
    		      
    Inače, ja mogu da rekonfigurišem vaš interfejs i (re)konfigurišem DHCP server za vas.

en: I can set up your computer to automatically log on one user.
sr: Ja mogu podesti vaš računar da automatski uloguje jednog korisnika.

en: I can setup your computer to automatically start the graphical interface (Xorg) upon booting.
    Would you like Xorg to start when you reboot?
sr: Ja mogu podesti vaš računar da automatski podiže X okruženje pri startanju.
    Da li želite X okruženje pri restartu ?

en: I can't add any more partitions
sr: Ne mogu dodati više ni jednu particiju

en: I can't find any room for installing
sr: Ne mogu da pronađem slobodan prostor za instaliranje

en: I can't find needed image file `%s'.
sr: Ne mogu da pronađem potrebni image fajl `%s'.

en: I can't read the partition table of device %s, it's too corrupted for me :(
    I can try to go on, erasing over bad partitions (ALL DATA will be lost!).
    The other solution is to not allow DrakX to modify the partition table.
    (the error is %s)
    
    Do you agree to lose all the partitions?
sr: Ne mogu pročitati tabelu particija uređaj %s , mnogo je iskvarena za mene :(
    Pokušaću dalje zaobilazeći loše particijeMogu pokušati da formatiram loše particije (SVI PODACI će biti izgubljeni !).
    Drugo rešenje je da se DrakX onemogući da modufikuje tabelu particija.
    (greška je %s)
    
    Da li se pristajete da izgubite sve particije?

en: I don't know
sr: Ne znam

en: I don't know how to format %s in type %s
sr: ne znam kako da formatiram %s u tipu %s

en: IP Range End:
sr: Kraj IP raspona:

en: IP Range Start:
sr: Početak IP raspona:

en: IP address
sr: IP adresa

en: IP address of host/network:
sr: IP adresa hosta/mreže:

en: IP address should be in format 1.2.3.4
sr: IP adresa treba da bude u formatu 1.2.3.4

en: ISDN Configuration
sr: ISDN Konfiguracija

en: ISDN connection
sr: ISDN konekcija

en: Iceland
sr: Island

en: Icewm, Window Maker, Enlightenment, Fvwm, etc
sr: Icewm, Window Maker, Enlightenment, Fvwm, itd

en: Icon
sr: Ikona

en: If it is not the one you want to configure, enter a device name/file name in the input line
sr: Ukoliko to nije onaj koji želite da podesite, unesite ime/ime fajla uređaja u liniju za unos

en: If you have all the CDs in the list below, click Ok.
    If you have none of those CDs, click Cancel.
    If only some CDs are missing, unselect them, then click Ok.
sr: Ukoliko imate gore navedene CD-ove, kliknite na  Ok.
    Ukoliko nemate nijedan CD, kliknite na  Cancel.
    Ako vam nedostaju  samo neki CD-ovi , deselektujte ix, a onda kliknite na Ok.

en: If you plan to use aboot, be careful to leave a free space (2048 sectors is enough)
    at the beginning of the disk
sr: Ukoliko planirate da koristite  aboot, ostavite prazan prostor (2048 sektorana početku 
    diska)

en: If you really think that you know which driver is the right one for your card
    you can pick one in the above list.
    
    The current driver for your "%s" sound card is "%s"
sr: Ukoliko zaista mislite da znate koji je pravi drajver za vašu karticu
    možete izabrati jednu sa gornje liste.
    
    Trenutni drajver za vašu "%s" zvučnu karticu je "%s"

en: If your printer is not listed, choose a compatible (see printer manual) or a similar one.
sr: Ukoliko se vaš štampač ne nalazi na listi, izaberite kompatibilni (pogledajte upustvo za štampač) ili  sličan njemu.

en: Image
sr: Slika

en: In addition, queues not created with this program or "foomatic-configure" cannot be transferred.
sr: Kao dodatak, queues koji su kreirani sa ovim programom ili  "foomatic-configure" ne mogu biti prebačeni.

en: In some cases, the %s driver needs to have extra information to work
    properly, although it normally works fine without them. Would you like to specify
    extra options for it or allow the driver to probe your machine for the
    information it needs? Occasionally, probing will hang a computer, but it should
    not cause any damage.
sr: U nekim slučajevima, drajver %s zahteva dodatne informacije
    za pravilan rad, mada može lepo da radi i bez njih. Da li hoćete
    sami da unesete dodatne podatke za njega, ili da ih drajver sam odredi?
    Moguće je da će proba zaglaviti vaš računar, ali neće naneti nikakvu štetu.

en: India
sr: Indija

en: Individual package selection
sr: Pojedinačno biranje paketa

en: Indonesia
sr: Indonezija

en: Information
sr: Informacije

en: Init Message
sr: Inicijalna poruka

en: Initial tests
sr: Testovi inicijala

en: Initrd-size
sr: Initrd-veličina

en: Insert a FAT formatted floppy in drive %s
sr: Ubacite FAT formatiranu praznu disketu u uređaj %s

en: Insert a blank floppy in drive %s
sr: Ubacite praznu disketu u uređaj %s

en: Insert a floppy containing package selection
sr: Ubacite disketu koja sadrži selekciju paketa

en: Insert a floppy in drive
    All data on this floppy will be lost
sr: Ubacite disketu u uređaj
    Svi podaci na disketi će biti izbrisani !

en: Insert the CD with volume label %s
     in the CD drive under mount point /mnt/cdrom
sr: Ubacite CD sa oznakom  %s
     u CD uređaj sa tačkom montiranja /mnt/cdrom

en: Insert the tape with volume label %s
     in the tape drive device %s
sr: Ubacite traku za oznakom %s
     u uređaj za trake %s

en: Install
sr: Instaliraj

en: Install & convert Fonts
sr: Instliraj i konvertuj fontove

en: Install bootloader
sr: Instaliraj starter

en: Install system
sr: Instaliraj sistem

en: Install themes
sr: Instaliraj teme

en: Install updates
sr: Instaliraj update-ove

en: Install/Upgrade
sr: Instalacija/Ažuriranje

en: Installation Server Configuration
sr: Podešavanje Instalacionog servera

en: Installation image directory
sr: Instalacioni image direktorijum

en: Installation of bootloader failed. The following error occurred:
sr: Instalacija startera neuspela. Greška je:

en: Installing
sr: Instaliram

en: Installing %s...
sr: Instaliram %s ...

en: Installing Foomatic...
sr: Instaliram Foomatic ...

en: Installing HPOJ package...
sr: Instaliram HPOJ paket...

en: Installing SANE packages...
sr: Instaliram SANE pakete...

en: Installing a printing system in the %s security level
sr: Instaliram sistem za štampanje u %s sigurnosnom nivou

en: Installing driver for %s card %s
sr: Instaliram drajver za %s karticu %s

en: Installing mtools packages...
sr: Instaliram mtools pakete...

en: Installing package %s
sr: Instaliram paket %s

en: Installing package %s
    %d%%
sr: Instaliram pakete %s
    %d%%

en: Installing packages...
sr: Instaliram pakete...

en: Interface
sr: Interfejs

en: Interface "%s"
sr: Interfejs "%s"

en: Interface %s
sr: Interfejs %s

en: Interface %s (on network %s)
sr: Interfejs %s (na mreži %s)

en: Interface %s (using module %s)
sr: Interfejs %s (koristeći modul %s)

en: Interface:
sr: Interfejs:

en: Internal ISDN card
sr: Interna  ISDN kartica

en: Internet Connection Configuration
sr: Konfiguracija Internet Konekcija

en: Internet Connection Sharing
sr: Deljenje internet konekcije

en: Internet Connection Sharing currently disabled
sr: Deljenje internet konekcije je trenutno onemogućeno

en: Internet Connection Sharing currently enabled
sr: Deljenje internet konekcije je trenutno omogućeno

en: Internet Connection Sharing is now disabled.
sr: Deljenje internet konekcije je onemogućeno.

en: Internet Connection Sharing is now enabled.
sr: Deljenje internet konekcije je omogućeno.

en: Internet access
sr: Internet pristup

en: Internet connection
sr: Internet konekcija

en: Internet connection configuration
sr: Konfiguracija Internet konekcija

en: Internet station
sr: Internet stanica

en: Iraq
sr: Irak

en: Ireland
sr: Irska

en: Is FPU present
sr: da je FPU prisutan

en: Is this an install or an upgrade?
sr: Da li je ovo instalacija ili ažuriranje?

en: Is this correct?
sr: Da li je ovo ispravno ?

en: Is this the correct setting?
sr: Da li je ovo ispravno podešeno?

en: Is your printer a multi-function device from HP or Sony (OfficeJet, PSC, LaserJet 1100/1200/1220/3200/3300 with scanner, DeskJet 450, Sony IJP-V100), an HP PhotoSmart or an HP LaserJet 2200?
sr: Da li je vaš uređaj više-funkcionalni uređaj proidzvođača HP ili Sony (OfficeJet, PSC, LaserJet 1100/1200/1220/3200/3300 sa skenereom, DeskJet 450, Sony IJP-V100),  HP PhotoSmart ili HP LaserJet 2200?

en: Israel
sr: Izrael

en: Italy
sr: Italija

en: Jamaica
sr: Jamajka

en: January
sr: Januar

en: Japan (cable)
sr: Japan (kabl)

en: Joystick
sr: Džojstik

en: July
sr: Jul

en: June
sr: Jun

en: KDE Workstation
sr: KDE padna stanica

en: Kazakhstan
sr: Kazahstan

en: Keep the changes?
    The current configuration is:
    
    %s
sr: Sačuvaj promene?
    Trenutna konfiguracija je:
    
    %s

en: Kenya
sr: Kenija

en: Kernel Boot Timeout
sr: Pauza pri startanju kernela

en: Keyboard
sr: Tastatura

en: Keyboard layout: %s
sr: Tip tastature: %s

en: Korea
sr: Koreja

en: Korea (North)
sr: Koreja (Severna)

en: Kuwait
sr: Kuvajt

en: Kyrgyzstan
sr: Kirgistan

en: LAN Configuration
sr: LAN konfiguracija

en: LAN configuration
sr: LAN konfiguracija

en: LAN connection
sr: LAN konekcija

en: LILO with graphical menu
sr: LILO sa grafičkim menijem

en: LILO with text menu
sr: LILO sa tekstualnim menijem

en: LILO/grub Installation
sr: LILO/grub instalacija

en: LPD - Line Printer Daemon
sr: LPD - Line Printer Demon

en: LPD and LPRng do not support IPP printers.
sr: LPD i LPRng ne podržavaju IPP štampače.

en: LPRng - LPR New Generation
sr: LPRng - LPR Nove Generacije

en: LVM name?
sr: LVM ime?

en: LVM-disks %s
sr: LVM-diskovi %s

en: Label
sr: Oznaka

en: Language
sr: Izaberite jezik

en: Latvia
sr: Letonija

en: Launch packet filtering for Linux kernel 2.2 series, to set
    up a firewall to protect your machine from network attacks.
sr: Pokrenite filtriranje paketa za Linux kernel serije 2.2, da bi podesili
    firewall radi zaštite vaše mašine od mrežnih napada.

en: Launch the ALSA (Advanced Linux Sound Architecture) sound system
sr: Startam ALSA (Advanced Linux Sound Architecture) sistem za zvuk

en: Launch the graphical environment when your system starts
sr: Pokreni X-Window sistem pri stratanju

en: Launch the sound system on your machine
sr: Pokreće sistem za zvuk na vašoj mašini

en: Launch userdrake
sr: Pokreni userdrake

en: Learn how to use this printer
sr: Naučite kako da koristite ovaj štampač

en: Leaving in %d seconds
sr: Izlazim za %d sekundi

en: Lebanon
sr: Liban

en: Left "Windows" key
sr: Levi "Windows" taster

en: Lesotho
sr: Lesoto

en: Let me pick any driver
sr: Doozvoli da izaberem bilo koji uređaj

en: Level
sr: Nivo

en: Level %s
sr: Nivo %s

en: Lexmark inkjet configuration
sr: Konfiguracija Lexmark inkjet štampača

en: Liberia
sr: Liberija

en: Libya
sr: Libija

en: License
sr: Licenca

en: License agreement
sr: LIcencirani ugovor

en: Liechtenstein
sr: Lihtenštajn

en: Linux Standard Base. Third party applications support
sr: Linux-ova Standardna Baza. Podrška za Third party aplikaicje

en: Linux Virtual Server, used to build a high-performance and highly
    available server.
sr: Linux-ov Virtuelni Server, koristi se za izgradnju brzog i dostupnog
    servera.

en: Linuxconf will sometimes arrange to perform various tasks
    at boot-time to maintain the system configuration.
sr: Linuxconf đe ponekad izvoditi razne zadatke tokom
    startanja sistema radi održavanja i podešavanja sistema.

en: List of data corrupted:
sr: Lista korumpiranih podataka:

en: List of data to restore:
sr: Lista podataka za obnavljanje:

en: Lithuania
sr: Litvanija

en: Load from floppy
sr: Učitaj sa diskete

en: Load the drivers for your usb devices.
sr: Podiže drajvere za vaše usb uređaje.

en: Load/Save on floppy
sr: Učitaj/Snimi na disketu

en: Loading from floppy
sr: Učitavam sa diskete

en: Loading module %s failed.
    Do you want to try again with other parameters?
sr: Podizanje modula %s neuspelo.
    Da li želite pokušate ponovo sa drugim parametrima ?

en: Local Network adress
sr: Adresa Lokalne Mreže

en: Local Printer
sr: Lokalni štampač

en: Local Printers
sr: Lokalni štampači

en: Local measure
sr: Lokalna mera

en: Local network(s)
sr: Lokalna(e) mreža(e)

en: Local printer
sr: Lokalni  štampač

en: Location
sr: Lokacija

en: Location of auto_install.cfg file
sr: Lokacija auto_install.cfg fajla

en: Location on the bus
sr: Lokacija na busu

en: Login ID
sr: ID za logovanje

en: Logitech CC Series
sr: Logitech CC serija (serijski)

en: Logitech Mouse (serial, old C7 type)
sr: Logitech mouse (serijski, stari C7 tip)

en: Looking at packages already installed...
sr: Tražim već instalirane pakete...

en: Looking for available packages and rebuilding rpm database...
sr: Tražim dustupne pakete za reizgradnju rpm baze podataka...

en: Looking for available packages...
sr: Tražim pakete

en: Loopback file name:
sr: Ime Loopback datoteke:

en: Loopback file name: %s
sr: Ime Loopback datoteke: %s

en: Loopback file(s):
       %s
sr: Loopback fajl(ovi): 
       %s

en: Luxembourg
sr: Luksemburg

en: MM Series
sr: MM serija

en: MOVE YOUR WHEEL!
sr: pomerite točkić !

en: Macedonia
sr: Makedonija

en: Madagascar
sr: Madagaskar

en: Mail
sr: Pošta

en: Mail Server
sr: Server za el.poštu

en: Mail alert
sr: Mail alarm

en: Mail alert configuration
sr: KOnfiguracija alarma za Mail

en: Make kernel message quiet by default
sr: Podesite sa poruka kernela bude skrivena po osnovnoj postavci

en: Making printer port available for CUPS...
sr: Omogućavam port štampača dostupnim za CUPS...

en: Malawi
sr: Malavi

en: Malaysia
sr: Malezija

en: Maldives
sr: Maldivi

en: Mandatory package %s is missing
sr: Tekući paket %s nedostaje

en: Mandrakelinux Control Center
sr: Mandrakelinux Kontrolni Centar

en: Mandrakelinux Installation %s
sr: Mandrakelinux Instalacija %s

en: Mandrakelinux can support multiple languages. Select
    the languages you would like to install. They will be available
    when your installation is complete and you restart your system.
sr: Možete izabrati drugi jezik koji će biti dostupan posle instalacije

en: Manual configuration
sr: Ručna konfiguracija

en: March
sr: Mart

en: Marshall Islands
sr: Maršalova Ostrva

en: Martinique
sr: Martinik

en: Mauritania
sr: Mauritanija

en: Mauritius
sr: Mauricijus

en: May
sr: Maj

en: Mayotte
sr: Majot

en: Media class
sr: Klasa Medija

en: Mexico
sr: Meksiko

en: Micronesia
sr: Mikronezija

en: Minimal install
sr: Minimalno instaliraj

en: Minute
sr: Minut

en: Model name
sr: Ime modela

en: Modify
sr: Promeni

en: Modify RAID
sr: Promeni RAID

en: Modify printer configuration
sr: Izmena konfiguracije štampača

en: Module
sr: Modul

en: Module name
sr: Ime modula

en: Module options:
sr: Opcije modula:

en: Moldova
sr: Moldavija

en: Monaco
sr: Monako

en: Monday
sr: Ponedeljak

en: Mongolia
sr: Mongolija

en: Monitor HorizSync: %s
sr: Monitor - horizontalna frekvencija: %s

en: Monitor VertRefresh: %s
sr: Monitor - vertikalno osvežavanje: %s

en: Month
sr: Mesec

en: Montserrat
sr: Monserat

en: More
sr: Još

en: More Options
sr: Više Opcija

en: Morocco
sr: Maroko

en: Most of these values were extracted
    from your running system.
    You can modify as needed.
sr: Većina ovih vrednosti je izvučena iz
    vašeg dosadašnjeg sistema.
    MOžete ih izmeniti po potrebi.

en: Mount
sr: Montiraj

en: Mount options
sr: Opcije montiranja

en: Mount point
sr: Tačka montiranja

en: Mount point:
sr: Tačka montiranja:

en: Mount points must begin with a leading /
sr: Tačke montiranja moraju da počinju sa vodećim /

en: Mount points should contain only alphanumerical characters
sr: Tačke montiranja treba da sadrže samo alfanumeričke karaktere

en: Mounted
sr: Montirano

en: Mounting partition %s
sr: Montiram particiju %s

en: Mounts and unmounts all Network File System (NFS), SMB (Lan
    Manager/Windows), and NCP (NetWare) mount points.
sr: Montiranje i demontiranje svih Mrežnih fajl sistema(NFS), SMB (Lan
    Manager/Windows), i  NCP (NetWare) tačaka montiranja.

en: Mouse
sr: Miš

en: Mouse Port
sr: Port za miša

en: Mouse device: %s
sr: Miš je postavljen na uređaj: %s

en: Mouse type: %s
sr: Tip miša: %s

en: Move
sr: Premesti

en: Move files to the new partition
sr: Premesti fajlove na novu particiju

en: Move selected rule down one level
sr: Spusti odabrano pravilo za jedan nivo

en: Move selected rule up one level
sr: Podigni odabrano pravilo za jedan nivo

en: Moving
sr: Premeštanje

en: Moving files to the new partition
sr: Premeštanje fajlova na novu particiju

en: Moving partition...
sr: Premeštanje particije...

en: Mozambique
sr: Mozambik

en: Multi-head configuration
sr: Multi-head konfiguracija

en: Multimedia station
sr: Multimedijalna stanica

en: Myanmar
sr: Mianmar (Burma)

en: NCP queue name missing!
sr: Nedostaje ime za NCP red!

en: NCP server name missing!
sr: Nedostaje ime NCP servera!

en: NFS is a popular protocol for file sharing across TCP/IP
    networks. This service provides NFS file locking functionality.
sr: NFS je popularni protokol za razmenu  fajlova preko TCP/IP mreža.
    Ovaj servis omogućava funkcionalnost NFS  file locking funkcije

en: NFS is a popular protocol for file sharing across TCP/IP networks.
    This service provides NFS server functionality, which is configured via the
    /etc/exports file.
sr: NFS je popularni protokol za razmenu  fajlova preko TCP/IP mreža.
    Ovaj servis omogućava funkcionalnost NFS servera,koji se konfiguriše preko 
    /etc/exports datoteke.

en: NFS server, SMB server, Proxy server, ssh server
sr: NFS server, SMB server, Proxy server, SSH server

en: NIS Domain
sr: NIS Domen

en: NOTE: Depending on the printer model and the printing system up to %d MB of additional software will be installed.
sr: NAPOMENA: U zavisnosti od modela štampača i sistema za štampanje potrebno je još %d MB dodatnog softera da se instalira.

en: Name
sr: Ime

en: Name Servers:
sr: Navedi servere:

en: Name of printer
sr: Ime štampača

en: Name of printer should contain only letters, numbers and the underscore
sr: Ime štampača treba da sadrži samo slova, brojeve i underscore

en: Name/IP address of host:
sr: Ime/IP adresa hosta:

en: Name:
sr: Ime:

en: Name:
sr: Ime:

en: Namibia
sr: Namibija

en: Need hostname, username and password!
sr: Potrebno je ime hosta, korisničko ime i lozinka!

en: Need to create /etc/dhcpd.conf first!
sr: Prvo morate da kreirate /etc/dhcpd.conf !

en: Need to restart the Display Manager for full changes to take effect. 
    (service dm restart - at the console)
sr: Morate da restartujete Menadžera za Dispej da bi sve izmene bile vidljive. 
    (service dm restart - u kondzoli)

en: Net Method:
sr: Mrežni metod:

en: NetWare Printer Options
sr: NetWare opcije štampača

en: Netherlands
sr: Holandija

en: Netherlands Antilles
sr: Holandski Antili

en: Netmask
sr: Mrežna maska

en: Netmask:
sr: Mrežna maska:

en: Network
sr: Mreža

en: Network %s
sr: Mreža %s

en: Network & Internet
sr: Mreža i Internet

en: Network Computer (client)
sr: Mrežni kompjuter, (klijent)

en: Network Computer server
sr: Mrežni Server

en: Network Configuration
sr: Podešavanje mreže

en: Network Hotplugging
sr: Direktno priključivanje na mrežu

en: Network Monitoring
sr: Praćenje stanja mreže

en: Network Options
sr: Mrežne opcije

en: Network configuration (%d adapters)
sr: Podešavanje mreže (%d adaptera)

en: Network functionality not configured
sr: Mrežna funkcionalnost nije podešena

en: Network interface
sr: Mrežni interfejs

en: Network interface already configured
sr: Mrežni interfejs je već podeššen

en: Network printer "%s", port %s
sr: Mrežni štamapč "%s", port %s

en: Network printer (TCP/Socket)
sr: Mrežni štampač (TCP/Socket)

en: New
sr: Novi

en: New Caledonia
sr: Nova Kaledonija

en: New Zealand
sr: NOvi Zeland

en: New devfs device
sr: Novi devfs uređaj

en: New printer name
sr: Novo ime štampača

en: New size in MB:
sr: Nova veličina u MB:

en: Newzealand
sr: Novi Zeland

en: Next
sr: Sledeći

en: Next ->
sr: Sledeći  ->

en: Nicaragua
sr: Nikaragva

en: Nigeria
sr: Nigerija

en: No
sr: Ne

en: No (experts only)
sr: Ne (samo eksperti)

en: No CD device defined!
sr: Nije određen CD uređaj!

en: No CD or DVD image found, please copy the installation program and rpm files.
sr: Nije pronađen CD ili DVD image, kopirajte instalacioni program i rpm fajlove.

en: No CD-R/DVD-R in drive!
sr: Nema CDR/DVDR u uređaju!

en: No NIC selected!
sr: Nijedan NIC nije selektovan!

en: No Sound Card detected!
sr: Zvučna kartica nije detektovana!

en: No Sound Card has been detected on your machine. Please verify that a Linux-supported Sound Card is correctly plugged in.
    
    
    You can visit our hardware database at:
    
    
    http://www.linux-mandrake.com/en/hardware.php3
sr: Zvučna kartica nije detektovana na vašoj mašini. Proverite da li Linux-supported zvučna kartica pravilno priključena.
    
    
    Možete posetiti našu bazu podržanog hardvera na:
    
    
    http://www.linux-mandrake.com/en/hardware.php3

en: No TV Card detected!
sr: TV kartica nije detektovana!

en: No TV Card has been detected on your machine. Please verify that a Linux-supported Video/TV Card is correctly plugged in.
    
    
    You can visit our hardware database at:
    
    
    http://www.linux-mandrake.com/en/hardware.php3
sr: TV kartica na vašem računaru nije detektovana. Proverite da li Linux-supported Video/TV kartica pravilno priključena.
    
    
    Možete posetiti našu bazu podržanog hardvera na:
    
    
    http://www.linux-mandrake.com/en/hardware.php3

en: No additional information
    about this service, sorry.
sr: žalim ali nema dodatnih informacija
    o ovom servisu.

en: No alternative driver
sr: Nema alternativnog drajvera

en: No browser available! Please install one
sr: Nema dostupnog pretraživača! Molim Vas da instalirate barem jednog

en: No browser is installed on your system, Please install one if you want to browse the help system
sr: Nijedan pretraživač nije instaliran. Molim Vas da instalirate jedan da bi mogli da koristite sitem dza pomoć

en: No changes to backup!
sr: Nema izmena za backup!

en: No configuration file found 
    please click Wizard or Advanced.
sr: Nije pronađen kofiguracioni fajl 
    Kliknite na Čarobnjak ili Napredno.

en: No configuration, please click Wizard or Advanced.
sr: Bez konfiguracije, kliknite na Čarobnjak ili Napredno

en: No details
sr: Bez detalja

en: No ethernet network adapter has been detected on your system. Please run the hardware configuration tool.
sr: Nije detektovana nijedna mrežna kartica. Pokrenite alat za konfigurisanje hardvera.

en: No floppy drive available
sr: Nepristupačan disketni uređaj

en: No floppy drive available!
sr: Disketa nije pronađena!

en: No free space for 1MB bootstrap! Install will continue, but to boot your system, you'll need to create the bootstrap partition in DiskDrake
sr: Nema slobodnog prostora za 1MB bootstrap! Instalacija đe se nastaviti, ali da bi podigli vašsistem, morađete da kreirate bootstrap particiju u DiskDrake-u

en: No hard drives found
sr: Nije pronađen hard disk

en: No image found
sr: NIje pronađen image

en: No kernel selected!
sr: Nijedan kernel nije izabran!

en: No known driver
sr: Nema poznatog drajvera

en: No local printer found! To manually install a printer enter a device name/file name in the input line (Parallel Ports: /dev/lp0, /dev/lp1, ..., equivalent to LPT1:, LPT2:, ..., 1st USB printer: /dev/usb/lp0, 2nd USB printer: /dev/usb/lp1, ...).
sr: Nije pronađen lokalni štampač! Da bi ručno instalirali štampač unesite ime uređaja/ime fajla u liniji za unos (Paralelni portovi: /dev/lp0, /dev/lp1, ..., je ekvivalentno LPT1:, LPT2:, ..., prvi USB štampač: /dev/usb/lp0, drugi USB štampač: /dev/usb/lp1, ...).

en: No mouse
sr: Nema miša

en: No net boot images created!
sr: Nema kreiranih No net boot image!

en: No network adapter on your system!
sr: Nema mrežnog adaptera u vašem sistemu !

en: No network card
sr: Nije pronađena mrežna kartica

en: No open source driver
sr: Nema open source drajvera

en: No partition available
sr: nema dostupnih particija

en: No password
sr: Bez lozinke

en: No password prompt on %s at port %s
sr: Bez traženja lozinke na %s za port %s

en: No printer
sr: Bez štampača

en: No printer found!
sr: Nije pronađen štampač!

en: No remote machines
sr: Nema udaljenih mašina

en: No sharing
sr: Nema zajedničkog deljenja

en: No sound card detected. Try "harddrake" after installation
sr: Nije detektovana zvučna kartica. Pokrenite "harddrake" nakon instalacije

en: No tape in %s!
sr: Nema trake u %s!

en: No test pages
sr: Bez test stranice

en: No, I don't want autologin
sr: Ne, ja ne želim autologovanje

en: None
sr: Neijedan

en: Norfolk Island
sr: Norfolk Ostrva

en: Normal Mode
sr: Normalni Mod

en: Northern Mariana Islands
sr: Severno Marijanska Ostrva

en: Norway
sr: Norveška

en: Not connected
sr: Nije konektovan

en: Not enough free space for auto-allocating
sr: Nema dovoljno slobodnog prostora za auto-alociranje

en: Not enough free space to allocate new partitions
sr: Nema dovoljno slobodnog prostora za alociranje novih particija

en: Not enough partitions for RAID level %d
sr: Nema dovoljno particija za RAID nivo %d

en: Not enough swap space to fulfill installation, please add some
sr: Nema dovoljno swap-a da završi instalaciju, dodajte još swap-a

en: Not erasable media!
sr: Medij nije izbrisiv!

en: Not formatted
sr: Nije formatirano

en: Not installed
sr: Nije instalirano

en: Not the correct CD label. Disk is labelled %s.
sr: NIje ipstavna oznaka CDa. Disk je označen sa %s.

en: Not the correct tape label. Tape is labelled %s.
sr: NIje dobra oznaka trake. Traka je označena sa %s.

en: Nothing to do
sr: Nema šta da se uradi

en: Notice
sr: Napomena

en: November
sr: Novembar

en: Now, you can run xawtv (under X Window!) !
sr: Sada možete pokrenuti xawtv (pod X Window okruženjem!) !

en: Number of buttons
sr: Broj tastera

en: Number of capture buffers:
sr: Broj capture buffera :

en: OK to restore the other files.
sr: U Redu za obnavanje drugih fajlova.

en: OKI winprinter configuration
sr: OKI win štampač konfiguracija

en: October
sr: Oktobar

en: Office Workstation
sr: Radna(Office) stanica

en: Office programs: wordprocessors (kword, abiword), spreadsheets (kspread, gnumeric), pdf viewers, etc
sr: Office programi: tekst procesori (kword, abiword), tabele (kspread, gnumeric), pdf preglednici, itd

en: Ok
sr: U redu

en: Old device file
sr: Stari fajl uređaja

en: On CD-R
sr: na CD uređaju

en: On CUPS server "%s"
sr: Na CUPS server "%s"

en: On Floppy
sr: Na disketu

en: On Tape Device
sr: na uređaju za trake

en: On boot
sr: Pri startanju

en: Once you've selected a device, you'll be able to see the device information in fields displayed on the right frame ("Information")
sr: Kada jednom izaberete uređaj, moći ćete da vidite objašnjenje na poljima prikazanim u desnom okviru  ("Informacije")

en: Open Firmware Delay
sr: Otpočni Firmware pauzu

en: Option %s must be a number!
sr: Opcija %s mora biti broj!

en: Option %s must be an integer number!
sr: Opcija %s mora biti broj!

en: Option %s out of range!
sr: Opcije %s van opsega!

en: Option ``Restrict command line options'' is of no use without a password
sr: Opcija``Ograničena komandna linika - opcije'' je neupotrebljiva bez lozinke

en: Options
sr: Opcije

en: Options: %s
sr: Opcije: %s

en: Other
sr: Drugo

en: Other Graphical Desktops
sr: Drugi grafički desktopovi

en: Other Media
sr: Drugi Medij

en: Other MultiMedia devices
sr: Drugi multimedijalni uređaji

en: Other OS (MacOS...)
sr: Drugi OS-ovi (MacOS,BSD,...)

en: Other OS (SunOS...)
sr: Drugi OS-ovi (SunOS,BSD,...)

en: Other OS (Windows...)
sr: Drugi OS-ovi (Windows,BSD,BeOS,...)

en: Other ports
sr: Ostali portovi

en: PCMCIA controllers
sr: PCMCIA kontroleri

en: PCMCIA support is usually to support things like ethernet and
    modems in laptops.  It won't get started unless configured so it is safe to have
    it installed on machines that don't need it.
sr: PCMCIA podrška  se obično koristi za  eternet i modeme u laptopovima.
    Neće se pokrenuti ukoliko nije konfigurisan tako daje bezbedno instaliran 
    na sistemu kom nije potreban.

en: PDQ - Print, Don't Queue
sr: PDQ - Štampaj, nemoj da pamtiš

en: PDQ only supports local printers, remote LPD printers, and Socket/TCP printers.
sr: PDQ podržava samo lokalne štampače, udaljene LPD štampače, i Socket/TCP štampače.

en: PLL setting:
sr: PLL opcije :

en: POP and IMAP Server
sr: POP i IMAP Server

en: PXE Server Configuration
sr: Podešavanje PXE Servera

en: Package Group Selection
sr: Odabir grupa paketa

en: Package not installed
sr: Paket nije instaliran

en: Package selection
sr: Odabir paketa

en: Package:
sr: Paket:

en: Palestine
sr: Palestina

en: Papua New Guinea
sr: Papua Nova Gvineja

en: Paraguay
sr: Paragvaj

en: Parameters
sr: Parametri

en: Paranoid
sr: Paranoidna

en: Partition booted by default
        (for MS-DOS boot, not for lilo)
sr: Boot particija po default-u
       (za podizanje MS-DOSa, ne za lilo)

en: Partition table of drive %s is going to be written to disk!
sr: Tabela particija za uređaj %s će biti zapisana na disk!

en: Partition table type: %s
sr: Tip tabele particija: %s

en: Partitioning
sr: Particionisanje

en: Partitioning failed: %s
sr: Particioniranje nije uspelo: %s

en: Password
sr: Lozinka

en: Password (again)
sr: Lozinka (ponovite)

en: Password required
sr: Potrebna je Lozinka

en: Passwords are now enabled, but use as a networked computer is still not recommended.
sr: Lozinke su sada omogućene, ali se i dalje ne preporučuje da se koristi
    kao mrežni računar.

en: Path
sr: Putanja

en: Path or Module required
sr: Potrebna je putanja ili modul

en: Path selection
sr: Selekcija putanje

en: Periodic Checks
sr: Periodične provere

en: Permission denied transferring %s to %s
sr: Odbijen pristup pri transferu %s na %s

en: Permission problem accessing CD.
sr: Problemi sa dozvolama pristupa za CD.

en: Permissions
sr: Dozvole

en: Philippines
sr: Filipini

en: Phone number
sr: Broj telefona

en: Photo memory card access on your HP multi-function device
sr: Pristup Foto memorijskoj kartici na vašem HP multi-funkcionalnom uređaju

en: Photo test page
sr: Foto test stranica

en: Pipe into command
sr: Ubaci u komandu

en: Pipe job into a command
sr: Ubaci naredbu u komandu

en: Please Wait... Applying the configuration
sr: Samo momenat... primena konfiguracije

en: Please check all users that you want to include in your backup.
sr: Selektujte sve korisnike koje želite da uključite u backup.

en: Please choose a language to use.
sr: Izaberite koji jezik želite da korisitite.

en: Please choose for each step whether it will replay like your install, or it will be manual
sr: izaberite za svaki korak da li će biti istovetan i automatizovan iliće biti ručno podešavan

en: Please choose load or save package selection on floppy.
    The format is the same as auto_install generated floppies.
sr: Molim Vas da izaberete učitavanje ili snimanje selekcije paketa na disketu.
    Format koji se koristi je isti kao i kod  auto_install generisanih disketa.

en: Please choose the desired security level
sr: Izaberite željeni sigurnosni nivo

en: Please choose the first number of the 10-range you wish to edit,
    or just hit Enter to proceed.
    Your choice?
sr: Izaberite prvi broj od 10 koje želite da editujete,
    ili samo kliknite na Enter da bi nastavili.
    Vaš izbor?

en: Please choose the port that your printer is connected to or enter a device name/file name in the input line
sr: Izaberite port na koji je vaš štampač povezan ili unesite ime/ime fajla uređaja u liniju za unos

en: Please choose the port that your printer is connected to.
sr: Izaberite port na koji je vaš računar povezan.

en: Please choose the printer to which the print jobs should go or enter a device name/file name in the input line
sr: Izaberite štampač na koji želite da šaljete dokumente za štampanje ili unesite  ime/ime fajla uređaja u liniju za unos

en: Please choose the printer to which the print jobs should go.
sr: Izaberite štampač na koji će te upućivati sve dokumente.

en: Please choose the printer you want to set up or enter a device name/file name in the input line
sr: Izaberite štampač koji želite da podesite unesite ime/ime fajla uređaja u liniju za unos

en: Please choose the printer you want to set up. The configuration of the printer will work fully automatically. If your printer was not correctly detected or if you prefer a customized printer configuration, turn on "Manual configuration".
sr: Izaberite štampač koji želite da podesite. Podešavanje štampača će biti potpuno automatsko. Ukoliko va štampač nije pravilno detektovan ili više želite da ga sami podesite, uključite "Ručna konfiguracija".

en: Please choose what network adapter will be connected to your Local Area Network.
sr: Izaberite koji će mrežni adapter biti korišten za LANmrežu.

en: Please choose what you want to backup
sr: Izaberite šta želite da backup-ujete

en: Please choose where you want to backup
sr: Izaberite šta želite da backup-ujete

en: Please choose which network interface will be used for the dhcp server.
sr: Izaberite mrežni interfejs koji želite da koristite za dhcp server.

en: Please choose which serial port your modem is connected to.
sr: Izaberite serijski port  na koji je modem povezan.

en: Please choose which serial port your mouse is connected to.
sr: Izaberite na koji serijski port je vaš miš priključen.

en: Please choose your country.
sr: Izaberite svoju zemlju.

en: Please choose your keyboard layout.
sr: Izaberite  raspored tastature.

en: Please choose your mouse type.
sr: Izaberite tip miša

en: Please choose your type of mouse.
sr: Izaberite tip miša.

en: Please click on a partition
sr: Kliknite na particiju

en: Please enter the IP configuration for this machine.
    Each item should be entered as an IP address in dotted-decimal
    notation (for example, 1.2.3.4).
sr: Molim unesite IP konfiguraciju za ovu mašinu.
    Svaka stavka treba de bude tavka treba da bude uneta kao
    IP adresa (na primer, 123.45.67.89).

en: Please enter the WebDAV server URL
sr: Unesite URL WebDAV servera

en: Please enter your email address below
sr: Unesite svoju email adresu dole

en: Please enter your host name.
    Your host name should be a fully-qualified host name,
    such as ``mybox.mylab.myco.com''.
    You may also enter the IP address of the gateway if you have one.
sr: Molim unesite ime vašeg domena, ime hosta, kao IP adrese dodatnih
    'nameserver'-a. Ime vašeg hosta treba da bude puno kvalifikovano ime hosta,
    kao na pr.  ``mybox.mylab.myco.com''.
    Ako nemate dodatnih 'nameserver'-a, ostavite ta polja prazna.

en: Please enter your username, password and domain name to access this host.
sr: Unesite svoje korisničko ime, lozinku i domen da bi mogli da pristupite hostu.

en: Please fill or check the field below
sr: Molim VAS da popunite ili označite polja ispod

en: Please give a user name
sr: Odredite korisničko ime

en: Please indicate where the auto_install.cfg file is located.
    
    Leave it blank if you do not want to set up automatic installation mode.
sr: Ukažite na mesto gde se auto_install.cfg fajl nalazi.
    
    Ostavite ga nepopunjenim ukoliko ne želite da automatski instalacioni mod.

en: Please indicate where the installation image will be available.
    
    If you do not have an existing directory, please copy the CD or DVD contents.
sr: Ukažite na mesto gde se nalazi instalacioni image.
    
    Ukoliko nemate takav direktorijum, kopirajte sadržaj CD ili DVD diska.

en: Please insert floppy disk:
sr: Ubacite disketu:

en: Please insert the Update Modules floppy in drive %s
sr: Ubacite Update Modules disketu u uređaj %s

en: Please log out and then use Ctrl-Alt-BackSpace
sr: Molim vaš izlogujte se i restartujte (Ctrl-Alt-BackSpace) računar

en: Please make a backup of your data first
sr: Molim vas, prvo napravite kopiju vaših podataka

en: Please select data to backup...
sr: Izaberite podatke koji želite da backup-ujete...

en: Please select data to restore...
sr: Izaberite podatke za obnavljanje...

en: Please select the correct port. For example, the "COM1" port under
    Windows is named "ttyS0" under GNU/Linux.
sr: Molim, izaberite odgovarajući port. Na primer, COM1 port pod MS Windows-om
     u Linux-u ima oznaku ttyS0.

en: Please select the device where your %s is attached
sr: Izaberite port na koji je vaš uređaj %s konekovan

en: Please select the test pages you want to print.
    Note: the photo test page can take a rather long time to get printed and on laser printers with too low memory it can even not come out. In most cases it is enough to print the standard test page.
sr: Izaberite test sranicu koju želite da štampate.
    Napomena: Ukoliko se radi o foto test stranici može biti potrebno mnogo više vremena da bi se ištampala a laserski štampači sa malo memorije je čak neće ni ištampati. U većini slučajeva dovoljno je da ištampate standardnu test stranicu.

en: Please test the mouse
sr: Molim Vas da testirate miša

en: Please try again
sr: Probajte ponovo

en: Please uncheck or remove it on next time.
sr: Deselektujte ili uklonite ih sledeći put.

en: Please wait
sr: Samo momenat...

en: Please wait, preparing installation...
sr: Samo momenat, pripremam instalaciju

en: Please wait, setting security level...
sr: Samo momenat, podešavam nivo sigurnosti...

en: Please wait, setting security options...
sr: Samo momenat, podešavam sigurnosne opcije...

en: Please,
    type in your tv norm and country
sr: Molim Vas da
    ukucate vaš tv sistem i zemlju

en: Please, choose your keyboard layout.
sr: Koji  raspored tastature želite ?

en: Plug'n Play probing failed. Please select the correct monitor
sr: Plug'n Play testiranje nije uspelo. Izaberite tačan model monitora

en: Poland
sr: Poljska

en: Poor
sr: Bedna

en: Post Install
sr: Post-instalacija

en: Post Uninstall
sr: Post-deinstalacija

en: Post-install configuration
sr: Postinstalaciona konfiguracija

en: Postfix Mail Server
sr: Postfix mail server

en: Postfix is a Mail Transport Agent, which is the program that moves mail from one machine to another.
sr: Postfix je  Mail Transport Agent,koji u stvaripremešta poštu sa jedne mašine na drugu.

en: PostgreSQL or MySQL database server
sr: PostgreSQL ili MySQL server za bazu podataka

en: Potential LAN address conflict found in current config of %s!
sr: Potencijalni konflikt LAN adrese u trenutnom konfig. %s!

en: Precise RAM size if needed (found %d MB)
sr: Definiši veličinu RAM ako je potrebno (detektovano je %d MB)

en: Preference:
sr: Karakteristike:

en: Preparing bootloader...
sr: Pripremam starter...

en: Preparing installation
sr: Pripremam instalaciju

en: Preparing printer database...
sr: Pripremam bazu podataka za štampače...

en: Preview
sr: Pregled

en: Previous
sr: Prethodni

en: Print
sr: Štampaj

en: Print Queue Name
sr: Print Queue ime:

en: Print option list
sr: Lista sa opcijama za štampač

en: Print test pages
sr: Ištampaj test stranice

en: Printer
sr: Štampač

en: Printer "%s" on SMB/Windows server "%s"
sr: Štampač "%s" na SMB/Windows serveru "%s"

en: Printer "%s" on server "%s"
sr: Štampač "%s" na serveru "%s"

en: Printer %s%s
    What do you want to modify on this printer?
sr: Štampač %s%s
    Da li hoćete da izmenite opcije za ovaj štampač?

en: Printer Device URI
sr: Uređaj za štampač URI

en: Printer Server
sr: Server štampača:

en: Printer auto-detection
sr: Auto-detekcija štampača

en: Printer connection type
sr: Tip konekcije štampača

en: Printer default settings
    
    You should make sure that the page size and the ink type/printing mode (if available) and also the hardware configuration of laser printers (memory, duplex unit, extra trays) are set correctly. Note that with a very high printout quality/resolution printing can get substantially slower.
sr: default opcije za štampač
    
    Proverite da li su veličina papira i vrsta tinte/mod štampanja (ukoliko je dostupan) kao i hardverska konfiguracija za laserske štampače (memorija, duplex jedinica, dodatne kasete) podešeni ispravno. Imajte na umu da pri visokom kvalitetu štampe/rezoluciji štampe štampanje može biti značajnije usporeno.

en: Printer host name or IP
sr: Ime hosta ili IP za štampač

en: Printer host name or IP missing!
sr: Nedostaje ime hosta ili IP za štampač!

en: Printer manufacturer, model
sr: Proizođač i model štampača

en: Printer manufacturer, model, driver
sr: Proizvođač, model i drajver štampača

en: Printer model selection
sr: Selekcija modela štampača

en: Printer name, description, location
sr: Ime, opis i lokacija štampača

en: Printer on NetWare server
sr: Štampač na NetWare serveru

en: Printer on SMB/Windows 95/98/NT server
sr: Štampač na SMB/Windows 95/98/NT serveru

en: Printer on parallel port #%s
sr: Štampač na paralelnom portu #%s

en: Printer on remote CUPS server
sr: Štampač ili Udaljeni CUPS server

en: Printer on remote lpd server
sr: Štampač ili Udaljeni lpd server

en: Printer options
sr: Opcije štampača

en: Printer sharing on hosts/networks:
sr: Zajedničko deljenje štampača na domaćinima(hosts)/mrežama:

en: Printerdrake has compared the model name resulting from the printer auto-detection with the models listed in its printer database to find the best match. This choice can be wrong, especially when your printer is not listed at all in the database. So check whether the choice is correct and click "The model is correct" if so and if not, click "Select model manually" so that you can choose your printer model manually on the next screen.
    
    For your printer Printerdrake has found:
    
    %s
sr: Printerdrake je upoređivao ime modela dobijenog autodetekcijomsa modelima prikazanim u njegovoj bazi podataka da bi pronašao odgovarajući. Ovaj izbor može biti pogrešan, posebno kada se vaš štampač uopštene nalazi u bazi podataka. Zato proverite da je izbor ispravan i kliknite "Ovaj model je ispravan" ukoliko jeste a ukoliko nije, kliknite "Ručno izaberite model" da bi mogli da sami izaberete štampač na sledećem ekranu.
    
    Za vaš štampač Printerdrake je pronašao:
    
    %s

en: Printing
sr: Štampanje

en: Printing on the printer "%s"
sr: Štampam na štampaču "%s"

en: Printing test page(s)...
sr: Štampam test stran(ice)u...

en: Printing/Photo Card Access on "%s"
sr: Kartica za pristup Štampanje/Foto na "%s"

en: Printing/Scanning on "%s"
sr: Štampam/Skeniram na "%s"

en: Printing/Scanning/Photo Cards on "%s"
sr: Kartice za Štampanje/Skeniranje/Foto na "%s"

en: Problems installing package %s
sr: Problemi pri instalaciji %s paketa

en: Problems occurred during configuration.
    Test your connection via net_monitor or mcc. If your connection doesn't work, you might want to relaunch the configuration.
sr: Pojavili su se problemi tokom konfiguracije.
    Proverite svoju konekciju preko net_monitor ili mcc. Ukoliko vaša konekcija ne radi, treba da ponovite konfiguraciju

en: Processor ID
sr: ID procesora

en: Processors
sr: Procesori

en: ProgressBar color selection
sr: Izbor boje za traku koja prikazuje stanje napredovanja

en: Property
sr: Svojstvo

en: Protocol
sr: Protokol

en: Protocol for the rest of the world
sr: Protokol za statak sveta

en: Protocol for the rest of the world
    No D-Channel (leased lines)
sr: Protokol za Ostatak sveta 
     bez D-kanala (zakupljene linije)

en: Provider name (ex provider.net)
sr: Ime provajdera (npr. provider.net)

en: Provider phone number
sr: Broj telefona provajdera

en: Proxies configuration
sr: Podešavanje proksija

en: Proxy should be http://...
sr: Proxy treba da bude http://...

en: Puerto Rico
sr: Porto Riko

en: Qatar
sr: Katar

en: Quit
sr: Kraj

en: Quit without saving
sr: Kraj bez snimanja promena

en: Quit without writing the partition table?
sr: Kraj bez snimanja promena u tabele particija?

en: RAID-disks %s
sr: RAID-diskovi %s

en: Radio support:
sr: Podrška za radio :

en: Rate should have the suffix k, M or G (for example, "11M" for 11M), or add enough '0' (zeroes).
sr: Raspon treba da ima predznak k, M ili G (na primer, "11M" za 11M), ili dodajte dovoljno '0' (nula).

en: Raw printer
sr: Raw štampač

en: Raw printer (No driver)
sr: Raw štampač (bez drajvera)

en: Re-configure interface and DHCP server
sr: Rekonfiguriši interfejs i DHCP server

en: Re-generating list of configured scanners...
sr: Osvežavanje liste podešenih skenera ...

en: Read carefully!
sr: PAŽLJIVO PROČITAJ !

en: Read-only
sr: Samo-čitanje

en: Reading data of installed printers...
sr: Čitam podatke sa instaliranih štampača...

en: Reading printer data...
sr: Učitavam podatke za štampač ...

en: Reading printer database...
sr: Učitavam CUPS bazu podataka...

en: Real name
sr: Pravo ime

en: Reboot
sr: Restart

en: Refresh
sr: Osveži

en: Refresh printer list (to display all available remote CUPS printers)
sr: Osveži listu štampača (da bi prikazao sve dostupne udaljene CUPS štampače)

en: Refresh the list
sr: Osveži listu

en: Refreshing printer data...
sr: Osvežavam podatake o štampaču...

en: Refuse
sr: Odbaci

en: Release:
sr: Verzija:

en: Reload partition table
sr: Ponovo učitaj tabelu particija

en: Remember this password
sr: Zapamti ovu lozinku

en: Remote Administration
sr: Udaljena administracija

en: Remote CUPS server
sr: Udaljeni CUPS server

en: Remote Control
sr: Udaljena kontrola

en: Remote host name
sr: Ime udaljenog host-a

en: Remote host name missing!
sr: Nedostaje ime udaljenog host-a!

en: Remote lpd Printer Options
sr: Opcije za udaljeni lpd

en: Remote printer
sr: Udaljeni štampač

en: Remote printer name
sr: Ime udaljeni štampača

en: Remote printer name missing!
sr: Nedostaje ime udaljenog štampača!

en: Removable media automounting
sr: Automontiranje prenosivog medija

en: Remove
sr: Ukloni

en: Remove List
sr: Ukloni Listu

en: Remove Selected
sr: Ukloni Selektovano

en: Remove Windows(TM)
sr: Ukloni Windows(TM)

en: Remove a module
sr: Ukloni modul

en: Remove fonts on your system
sr: Ukloni fontove iz sistema

en: Remove from LVM
sr: Ukloni sa LVM-a

en: Remove from RAID
sr: Ukloni sa RAID-a

en: Remove printer
sr: Ukloni štampač

en: Remove selected host
sr: Ukloni selektovanog hosta

en: Remove selected host/network
sr: Ukloni selektovanog hosta/mrežu

en: Remove selected server
sr: Ukloni selektovani server

en: Remove the last item
sr: Ukloni zadnju vrednost

en: Remove the logical volumes first
sr: Ukloni prvo logičke volumene

en: Remove the loopback file?
sr: Ukloni loopback fajl ?

en: Remove user directories before restore.
sr: Ukloni korisničke direktorijume pre obnavljanja

en: Removing %s
sr: Uklanjanje: %s

en: Removing %s...
sr: Ukanjam %s ...

en: Removing old printer "%s"...
sr: Uklanjam stari štampač "%s" ...

en: Removing printer "%s"...
sr: Uklanjam štampač "%s" ...

en: Replay
sr: Ponavljanje

en: Report
sr: Prijava

en: Rescue partition table
sr: Spasi tabelu particija

en: Reselect correct fonts
sr: Ponovo selektuj ispravne fontove

en: Resize
sr: Promeni veličinu

en: Resizing
sr: Promena veličine (resizing)

en: Resizing Windows partition
sr: Proračunavam granice Windows fajl-sistema

en: Resolution
sr: Rezolucija

en: Resolution: %s
sr: Rezolucija: %s

en: Resolutions
sr: Rezolucija

en: Restart XFS
sr: Restartuj XFS

en: Restarting CUPS...
sr: Restartujem CUPS...

en: Restarting printing system...
sr: Restartujem sistem za štampanje ...

en: Restore
sr: Obnovi

en: Restore Failed...
sr: Obnova neuspela...

en: Restore From CD
sr: Obnovi sa CDa

en: Restore From Catalog
sr: Obnovi iz Kataloga

en: Restore From Tape
sr: Obnovi sa trake

en: Restore Other
sr: Obnovi ostalo

en: Restore Progress
sr: Obnovi stanje napredovanja

en: Restore Selected
    Catalog Entry
sr: Obnovi izabrane
    Unose u katalogu

en: Restore Selected
    Files
sr: Obnovi odabrane
    fajlove

en: Restore Users
sr: Obnovi korisnike

en: Restore Via Network
sr: Obnovi preko Mreže

en: Restore Via Network Protocol: %s
sr: Oblnovi preko Mrežnog protokola: %s

en: Restore all backups
sr: Obnovi sve backup-ove

en: Restore from Hard Disk.
sr: Povrati (restore) sa Hard Diska

en: Restore partition table
sr: Obnovi tabelu particija

en: Restore system
sr: Obnovi sistem

en: Restoring from file %s failed: %s
sr: Otvaranje iz datoteke %s nije uspelo: %s

en: Restrict command line options
sr: Ograničena komandna linika - opcije

en: Right "Windows" key
sr: Desni "Windows" taster

en: Right Alt key
sr: Desni Alt taster

en: Romania
sr: Rumunija

en: Root partition size in MB:
sr: Veličina Root particije u MB:

en: Root password
sr: Root lozinka

en: Routers:
sr: Ruteri:

en: Run config tool
sr: Pokreni konfiguracioni alat

en: Runs commands scheduled by the at command at the time specified when
    at was run, and runs batch commands when the load average is low enough.
sr: Pokreće komande zakazane at komandom,kao i  batch  komande kao je opterećenost
    sistema mala.

en: Russia
sr: Rusija

en: Rwanda
sr: Ruanda

en: SCSI controllers
sr: SCSI kontroleri

en: SECURITY WARNING!
sr: SIGURNOSNO UPOZORENJE!

en: SMB (Windows 9x/NT) Printer Options
sr: SMB (Windows 9x/NT)  opcije štampača

en: SMB server IP
sr: SMB server IP:

en: SMB server host
sr: SMB server  host:

en: SMBus controllers
sr: SMBus kontroleri

en: Sagem (using DHCP) USB
sr: Sagem (koristi DHCP) USB

en: Sagem (using PPPoA) USB
sr: Sagem (koristi PPPoA) USB

en: Saint Helena
sr: Sveta Jelena

en: Saint Kitts and Nevis
sr: Sveti Kits i Nevis

en: Saint Lucia
sr: Sveta Lucija

en: Saint Pierre and Miquelon
sr: Sveti Pjer i Mikelon

en: Saint Vincent and the Grenadines
sr: Sveti Vinsent i Grenandini

en: Samba share name missing!
sr: Nedostaje deljeno ime za Samba-u!

en: Sao Tome and Principe
sr: Sao Tome i Principe

en: Saturday
sr: Subota

en: Saudi Arabia
sr: Saudijska Arabija

en: Save
sr: Sačuvaj

en: Save as..
sr: Snimi Kao...

en: Save on floppy
sr: Snimi na disketu

en: Save packages selection
sr: Sačuvaj selekciju paketa

en: Save partition table
sr: Sačuvaj tabelu particija

en: Save theme
sr: Sačuvajte temu

en: Saves and restores system entropy pool for higher quality random
    number generation.
sr: čuva i obnavlja sistemski  entropy pool za veći kvalitet generisanje
    slučajnih brojeva.

en: Scanner
sr: Skener

en: Scanner sharing
sr: Zajedničko deljenje skenera

en: Scanner sharing to hosts:
sr: Deljenje skenera za hostove:

en: Scanning for TV channels
sr: Skeniranje za TV kanale

en: Scanning for TV channels in progress...
sr: Skeniranje TV kanala u toku ...

en: Scanning network...
sr: Skeniram mrežu ...

en: Scanning on your HP multi-function device
sr: Skeniranje na vašem HP multi-funkcionalnom uređaju

en: Scanning partitions to find mount points
sr: Skeniranje particija za pronalaženje tačke montiranja

en: Screenshots will be available after install in %s
sr: Snimci će biti dostupni nakon instalacije u %s

en: Script-based
sr: Bazirano na skripti

en: Search for fonts in installed list
sr: Traži fontove u liti instaliranih

en: Search for new scanners
sr: Tražim nove skenere

en: Search installed fonts
sr: Traži instalirane fontove

en: Search servers
sr: Traži servere

en: Search:
sr: Traži:

en: Searching for configured scanners...
sr: Tražim podešene skenere ...

en: Searching for new printers...
sr: Tražim nove štampače...

en: Searching for new scanners...
sr: Tražim nove skenere ...

en: Searching for scanners...
sr: Tražim skenere ...

en: Second DNS Server (optional)
sr: Drugi DNS Server (opcija)

en: Sector
sr: Sektor

en: Security
sr: Sigurnost

en: Security Administrator (login or email)
sr: Administracija Nivoa Sigurnosti (login ili email)

en: Security Administrator:
sr: Administrator za sigurnost:

en: Security Alerts:
sr: Sigurnosni alarmi:

en: Security Level
sr: Nivo sigurnosti

en: Security Level:
sr: Nivo sigurnosti:

en: Security level
sr: Sigurnosni nivo

en: See hardware info
sr: Pogledaj informacije o hardveru

en: Select Printer Connection
sr: Izbor povezanosti štampača

en: Select Printer Spooler
sr: Izaberite Spooler za štampač

en: Select a device!
sr: Izaberite uređaj !

en: Select a scanner model
sr: Izaberite model skenera

en: Select another media to restore from
sr: Izaberitedrugi medij za obnavljanje sa

en: Select file
sr: Izaberite datoteku

en: Select installation class
sr: Izaberite inst.klasu

en: Select model manually
sr: Ručno izaberite model

en: Select path to restore (instead of /)
sr: izaberite putanju za obnavljanje (umesto /)

en: Select the font file or directory and click on 'Add'
sr: Izaberite font ili direktorijum i kliknite na  'Dodaj'

en: Select the memory size of your graphics card
sr: Količina memorije na grafičkoj kartici

en: Select user manually
sr: Izaberite korisnike ručno

en: Select your provider.
    If it isn't listed, choose Unlisted.
sr: Izaberite svog provajdera.
     Ukoliko nije na listi, izaberite Unlisted

en: Selected All
sr: Selektuj Sve

en: Selected size is larger than available space
sr: Selektovana veličina je veđa od slobodnog prostora

en: Send mail report after each backup to:
sr: Pošalji mail izveštaj nakon svakog backup/a na :

en: Sending files...
sr: Šaljem fajlove...

en: September
sr: Septembar

en: Server IP missing!
sr: Nedostaje IP server!

en: Services
sr: Servisi

en: Services and daemons
sr: Servisi i demoni

en: Services: %d activated for %d registered
sr: Servisi: %d aktiviranih za %d registrovanih

en: Set root password
sr: Unesi root lozinku

en: Set this printer as the default
sr: Podesi ovaj štampač kao default

en: Set up your Windows server to make the printer available under the IPP protocol and set up printing from this machine with the "%s" connection type in Printerdrake.
sr: Podesite vaš Windows server da omogući pristup štamapču pod IPP protokolom i podesite štampanje sa ove mašine sa "%s" tipom konekcije u Printerdrake-u.

en: Set-GID
sr: Podesi-GID

en: Set-UID
sr: Podesi-UID

en: Setting Default Printer...
sr: Podešavanje Default štampača...

en: Settings
sr: Opcije

en: Seychelles
sr: Sejšeli

en: Share name
sr: Deljeno (zajedničko)  ime :

en: Sharing of local printers
sr: Deljenje lokalnih štampača

en: Sharing of local scanners
sr: Zajedničko deljenje lokalnih skenera

en: Show automatically selected packages
sr: Automatski prikaži izabrane pakete

en: Show current interface configuration
sr: Prikaži trenutnu konfiguraciju

en: Show only for the selected day
sr: Prikaži samo za izabrani dan

en: Sierra Leone
sr: Sijera Leone

en: Singapore
sr: Singapur

en: Size
sr: Veličina

en: Size in MB:
sr: Veličina u MB:

en: Size: %s
sr: Veličina: %s

en: Size: %s
sr: Veličina: %s

en: Skip
sr: Preskoči

en: Slovakia
sr: Slavačka

en: Slovenia
sr: Slovenija

en: Software Manager
sr: Menadžer Softvera

en: Solomon Islands
sr: Solomonova Ostrva

en: Somalia
sr: Somalija

en: Some devices in the "%s" hardware class were removed:
sr: Neki uređaji u "%s" klasi hardvera su uklonjeni:

en: Some hardware on your computer needs ``proprietary'' drivers to work.
    You can find some information about them at: %s
sr: Neke hardverske komponente u vašem računaru zahtevaju odgovarajuće drajvere da bi normalno funkcionisale.
    Informacije o njima možete pronaći na: %s

en: Some important packages didn't get installed properly.
    Either your cdrom drive or your cdrom is defective.
    Check the cdrom on an installed computer using "rpm -qpl media/main/*.rpm"
sr: Neki važni paketi nisu dobro instalirani.
    Vaš cdrom uređaj ili cd su neispravni.
    Proverite cdrom na instaliranom kompjuteru koristeće "rpm -qpl media/main/*.rpm"

en: Some of the early i486DX-100 chips cannot reliably return to operating mode after the "halt" instruction is used
sr: Neki rani i486DX-100 čipovi ne mogu da se pouzdano vrate u operativno stanje posle korišćenja "halt" instrukcije

en: Some steps are not completed.
    
    Do you really want to quit now?
sr: Neki koraci nisu kompletirani.
    
    Da li stvarno želite da završite ?

en: Something bad is happening on your drive. 
    A test to check the integrity of data has failed. 
    It means writing anything on the disk will end up with random, corrupted data.
sr: Nešto loše se dešava sa vašim hard diskom. 
    Test integriteta podataka nije prošao. 
    To znači da sve što se nalazi na disku će završiti kao đubre

en: Something went wrong! - Is mkisofs installed?
sr: Nešto je krenulo naopako! - Da li je mkisofs instaliran?

en: Sound and video playing/editing programs
sr: Programi za puštanje zvuka i videa

en: Sound card
sr: Zvučna kartica

en: Sound configuration
sr: Podešavanje zvuka

en: Sound trouble shooting
sr: Pomoć za podešavanje zvuka

en: Soundcard
sr: Zvučna kartica

en: South Africa
sr: Južna Afrika

en: South Georgia and the South Sandwich Islands
sr: Južna Džordžija i Južna Sendvička Ostrva

en: Spain
sr: Španija

en: Specify options
sr: Navedite opcije

en: Sri Lanka
sr: Šri Lanka

en: Standalone Tools
sr: Samostalni Alati

en: Standard
sr: Standardni

en: Standard test page
sr: Standardna test stranica

en: Start Server
sr: Pokreni Server

en: Start at boot
sr: Pokreni pri startanju

en: Start sector:
sr: Početni sektor:

en: Start: sector %s
sr: Početak: sektor %s

en: Started on boot
sr: Pokrenuto pri startanju

en: Starting network...
sr: Startujem mrežu ...

en: Starting the printing system at boot time
sr: Pokreni sistem za štampanje pri staranju sistema

en: Starts the X Font Server (this is mandatory for Xorg to run).
sr: Pokreće X Font server (potrebno za pokretanje Xorg).

en: State
sr: Stanje

en: Stop Server
sr: Zaustavi Server

en: Subnet Mask:
sr: Subnet maska:

en: Summary
sr: Sažetak

en: Sun - Mouse
sr: Sun Miš

en: Sunday
sr: Nedelja

en: Support the OKI 4w and compatible winprinters.
sr: Podrška za OKI 4w i kompatibilne mu  win štampače.

en: Suppress Fonts Files
sr: Zažmi Font fajlove

en: Suppress Temporary Files
sr: Sažmi temp fajlove

en: Suriname
sr: Surinam

en: Swap partition size in MB:
sr: Veličina Swap particije u MB:

en: Swaziland
sr: Svazilend

en: Sweden
sr: Švedska

en: Switching from ext2 to ext3
sr: Menjam ext2 na ext3

en: Switzerland
sr: Švajcarska

en: Synchronization tool
sr: Alat za sinhronizaciju

en: Syria
sr: Sirija

en: Syslog is the facility by which many daemons use to log messages
    to various system log files.  It is a good idea to always run syslog.
sr: Syslog je objekat pomoću kog mnogi demoni koriste za logovanje poruka
    u raznim sistemskim log fajlovima. Dobra je ideja imati uvek pokrenut syslog.

en: System
sr: Sistem

en: System Options
sr: Sisitemske opcije

en: System configuration
sr: Konfiguracija sistema

en: System installation
sr: Instalacija sistema

en: System mode
sr: Sistemski mod

en: TCP/Socket Printer Options
sr: TCP/Socket Opcije Štampača

en: TV card
sr: TV katica

en: TV norm:
sr: TV sistem :

en: Taiwan
sr: Tajvan

en: Tajikistan
sr: Tadžikistan

en: Tanzania
sr: Tanzanija

en: Tape
sr: Traka

en: Terminal Server Configuration
sr: Konfiguracija Terminalnog servera

en: Terminal-based
sr: Bazirano na terminalu

en: Test of the configuration
sr: Testiranje konfiguracije

en: Test page(s) have been sent to the printer.
    It may take some time before the printer starts.
sr: Test stran(ice)a je poslana štampač demonu.
    To može dovesti do malog odlaganja starta štampača.

en: Test page(s) have been sent to the printer.
    It may take some time before the printer starts.
    Printing status:
    %s
sr: Test stran(ice)a je poslana štampač demonu.
    To može dovesti do malog odlaganja starta štampača.
    Status štampača:
    %s

en: Test pages
sr: Testiranje stranica

en: Testing your connection...
sr: Testiranje konekcije...

en: Thailand
sr: Tajland

en: The %s is unsupported
sr: %s nije podržan

en: The DHCP end ip
sr: DHCP krajnji ip

en: The DHCP end range
sr: DHCP kraj raspona

en: The DHCP server will allow other computer to boot using PXE in the given range of address.
    
    The network address is %s using a netmask of %s.
sr: DHCP server će omogućiti drugi računarima da startuju koristeći PXE u datom rasponu adresa.
    
    Mrežna adresa %s koristi netmask od %s.

en: The DHCP start ip
sr: DHCP startni ip

en: The DHCP start range
sr: DHCP početak raspona

en: The DNS Server IP
sr: DNS server IP

en: The DrakX Partitioning wizard found the following solutions:
sr: DrakX čarobnjak za particioniranje je pronašao sledeća rešenja:

en: The FAT resizer is unable to handle your partition, 
    the following error occurred: %s
sr: Program za promenu veličine FAT paritcija ne može da upravlja vašom particijom, 
    zbog sledeće greške: %s

en: The K Desktop Environment, the basic graphical environment with a collection of accompanying tools
sr: K Desktop okruženje, osnovno grafičko okruženje sa kolekcijom pratećih alata

en: The Local Network did not finish with `.0', bailing out.
sr: Lokalna Mreža nije završila sa`.0', bailing out.

en: The URL must begin with http:// or https://
sr: URL mora počinjati sa http:// ili https://

en: The auto install can be fully automated if wanted,
    in that case it will take over the hard drive!!
    (this is meant for installing on another box).
    
    You may prefer to replay the installation.
sr: Auto instalacija može biti potpuno automatizovana ukoliko želite,
    u tom slučaju preuzeće kontrolu nad hard-diskom!!
    (ovo se odnosi na instalaciju na drugoj mašini).
    
    Možda volite da ponovite instalaciju.

en: The backup partition table has not the same size
    Still continue?
sr: Pohranjena(snimljena) tabela particija nije iste veličine
    Želite da nastavite ?

en: The change is done, but to be effective you must logout
sr: Izmene su završene, ali da bi ih primenili morate se izlogovati

en: The classic bug sound tester is to run the following commands:
    
    
    - "lspcidrake -v | fgrep AUDIO" will tell you which driver your card uses
    by default
    
    - "grep sound-slot /etc/modules.conf" will tell you what driver it
    currently uses
    
    - "/sbin/lsmod" will enable you to check if its module (driver) is
    loaded or not
    
    - "/sbin/chkconfig --list sound" and "/sbin/chkconfig --list alsa" will
    tell you if sound and alsa services're configured to be run on
    initlevel 3
    
    - "aumix -q" will tell you if the sound volume is muted or not
    
    - "/sbin/fuser -v /dev/dsp" will tell which program uses the sound card.
sr: Klasični tester zvuka treba da pokrene sledeće komande:
    
    
    - "lspcidrake -v | fgrep AUDIO" će vam reći koji drajver vaša zvučna kartica koristi 
    po default-u
    
    - "grep sound-slot /etc/modules.conf" će vam reći koji je drajver trenutno
    u upotrebi
    
    - "/sbin/lsmod" će vam omogućiti da proverite da li njegov je drajverov modul
    učitan ili nije
    
    - "/sbin/chkconfig --list sound" and "/sbin/chkconfig --list alsa" će
    vam reći da li su server za zvuk i alsa podešeni za pokretanje u
    initlevel 3
    
    - "aumix -q" će vam reći kakav je nivo jačine zvuka
    
    - "/sbin/fuser -v /dev/dsp" će vam reći koji program koristi dzvučnu karticu.

en: The configuration of the printer will work fully automatically. If your printer was not correctly detected or if you prefer a customized printer configuration, turn on "Manual configuration".
sr: Podešavanje štampača će biti potpuno automatsko. Ukoliko vaš štampač nije ispravno detektovan ili želite da sami podešavate štampač, uključite "Ručna konfiguracija".

en: The default lease (in seconds)
sr: default puštanje (u sekundama)

en: The encryption keys do not match
sr: Nepodudarnost enkripcionih ključeva (lozinki)

en: The entered IP is not correct.
sr: Unešena IP adresa nije ispravna.

en: The entered host/network IP is not correct.
sr: Unešena host/mrežna IP adresa nije ispravna.

en: The floppy has been successfully generated.
    You may now replay your installation.
sr: Disketa je uspešno kreirana.
    Sada možete ponoviti vašu instalaciju.

en: The following packages are going to be installed
sr: Sledeći paketi treba da budu instalirani

en: The following packages are going to be removed
sr: Sledeći paketi će biti izbrisani

en: The following packages need to be installed:
sr: Sledeći paketi treba da budu instalirani:

en: The following packages will be removed to allow upgrading your system: %s
    
    
    Do you really want to remove these packages?
sr: Sledeći paketi će biti uklonjeni da bi sistem mogao da se ažurira: %s
    
    
    Da li zaista želite da uklonite ove pakete?

en: The following printer
    
    %s%s
    are directly connected to your system
sr: Sledeći štamačr
    
    %s%s
    je direktno povezan na vaš sistem

en: The following printer
    
    %s%s
    is directly connected to your system
sr: Sledeći štamač
    
    %s%s
    je direktno povezan na vaš sistem

en: The following printer was auto-detected.
sr: Sledeći štamač je auto-detektovan.

en: The following printers
    
    %s%s
    are directly connected to your system
sr: Sledeći štamači
    
    %s%s
    su direktno povezani na vaš sistem

en: The following scanner
    
    %s
    is available on your system.
sr: Sledeći skener
    
    %s
    je direktno povezan na vaš sistem

en: The following scanners
    
    %s
    are available on your system.
sr: Sledeći skeneri
    
    %s
    su direktno povezani na vaš sistem.

en: The inkjet printer drivers provided by Lexmark only support local printers, no printers on remote machines or print server boxes. Please connect your printer to a local port or configure it on the machine where it is connected to.
sr: Drajveri za inkjet štampače koje je obezbedio Lexmark samo podržavaju lokalne štampače, a ne i štampače na udaljenim mašinama ili print serverima. Povežite vaš štampač na lokalni port ili ga podesite na mašini na koju je povezan.

en: The internal domain name
sr: Interno ime domena

en: The internet superserver daemon (commonly called inetd) starts a
    variety of other internet services as needed. It is responsible for starting
    many services, including telnet, ftp, rsh, and rlogin. Disabling inetd disables
    all of the services it is responsible for.
sr: Interent super server demon (znan kao netd) starta 
    razne internet servise.On je odgovoran za pokretanje mnogix servisa kao npr. elnet, ftp, rsh, i  rlogin.Isključujući njega, isključujete i servise 
    za koje je on odgovoran.

en: The maximum lease (in seconds)
sr: Maksimalno puštanje (u sekundama)

en: The model is correct
sr: Ovaj model je tačan

en: The most common way to connect with adsl is pppoe.
    Some connections use PPTP, a few use DHCP.
    If you don't know, choose 'use PPPoE'
sr: Najčešći način za konekciju sa adsl je pppoe.
    Međutim, postoje konekcije koje koriste pptp i neke koje koriste DHCP.
    Ukoliko ne znate koja je, izaberite 'koristi PPPoE'

en: The network access was not running and could not be started. Please check your configuration and your hardware. Then try to configure your remote printer again.
sr: Mrežni pristup nije pokrenut i ne može da se startuje. Proverite vašu konfiguraciju i vaše hardverske komponente. Onda probajte ponova da podesite udaljeni štampač.

en: The network needs to be restarted. Do you want to restart it?
sr: Mreža mora da se restartuje. Da li želite da je restartujete ?

en: The old "%s" driver is blacklisted.
    
    It has been reported to oops the kernel on unloading.
    
    The new "%s" driver will only be used on next bootstrap.
sr: Stari "%s" drajver je na crnoj listi.
    
    Prijavljeno je da opstruiše kernel pri restartovanju.
    
    Novi "%s" drajver će biti korišćen samo pri sledećem startanju sistema.

en: The package %s needs to be installed. Do you want to install it?
sr: Paket %s mora biti instaliran. Da li želite da ga instalirate?

en: The passwords do not match
sr: Nepodudarnost lozinki

en: The per-user sharing uses the group "fileshare". 
    You can use userdrake to add a user to this group.
sr: per-user deljenje resursa koristi grupu "fileshare". 
    Vi pomoću userdrake-a možete dodati korisnika u ovu grupu.

en: The port number should be an integer!
sr: Broj porta bi trebao da bude broj !

en: The portmapper manages RPC connections, which are used by
    protocols such as NFS and NIS. The portmap server must be running on machines
    which act as servers for protocols which make use of the RPC mechanism.
sr: Portmaper uravlja  RPC konekcijama,koje koriste
    protokoli kao NFS i  NIS.Portmap server mora biti pokrenut na mašinama
    koje rade kao serveri za protokole koji koriste RPC mehanizam.

en: The printer "%s" already exists,
    do you really want to overwrite its configuration?
sr: Štampač "%s" već postoji,
    da li stvarno želite da ponovo upišete njegove opcije?

en: The printer "%s" is set as the default printer now.
sr: Štampač  "%s" je sada postavljen kao default štampač.

en: The printers on this machine are available to other computers
sr: Štampači na ovoj mašini su dostupni za ostale računare

en: The printing system (%s) will not be started automatically when the machine is booted.
    
    It is possible that the automatic starting was turned off by changing to a higher security level, because the printing system is a potential point for attacks.
    
    Do you want to have the automatic starting of the printing system turned on again?
sr: Sistem za štampanje (%s)neće biti automatski pokrenut pri startanju mašine.
    
    Moguće je automatsko startanje isključeno promenom na višlji nivo sigurnosti, zbog toga što je sistem za štampanje primamljiv za napade.
    
    Da li ponovo želite da automatski startujete sistem za štampanje ?

en: The routed daemon allows for automatic IP router table updated via
    the RIP protocol. While RIP is widely used on small networks, more complex
    routing protocols are needed for complex networks.
sr: Routed demon dozvoljava automatsko IP ruter update-ovanje preko
    RIP protokola.Dok se RIP dosta korisiti na malim mrežama,kompleksniji 
     routing protokoli su potrebni za kompleksne mreže.

en: The rstat protocol allows users on a network to retrieve
    performance metrics for any machine on that network.
sr: rstat protokol dozvoljava korisnicima na mreži da omoguće
    merenje performansi za bilo koju mašinu na toj  mreži.

en: The rusers protocol allows users on a network to identify who is
    logged in on other responding machines.
sr: rusers protokol omogućava korisnicima na mreži da otkriju ko je
    ulogovan na drugim mašinama.

en: The rwho protocol lets remote users get a list of all of the users
    logged into a machine running the rwho daemon (similar to finger).
sr: rwho protokol dozvoljava udaljenim korisnicima da dobiju listu svih
    korisnika ulogovanih na sistem sa pokrenutim rwho demonom (slično finger-u).

en: The scanners on this machine are available to other computers
sr: Skeneri  na ovoj mašini su dostupni za ostale računare

en: The setup of Internet Connection Sharing has already been done.
    It's currently enabled.
    
    What would you like to do?
sr: Podešavanje deljenja internet konekcije je već završeno.
    Trenutno je omogućeno.
    
    šta želite da uradite?

en: The setup of Internet connection sharing has already been done.
    It's currently disabled.
    
    What would you like to do?
sr: Podešavanje deljenja internet konekcije je već završeno.
    Trenutno je onemogućeno.
    
    šta želite da uradite?

en: The system doesn't seem to be connected to the Internet.
    Try to reconfigure your connection.
sr: Izgleda da sistem nije konektovan na Internet.
    Probajte da promenite konfiguraciju.

en: The system is now connected to the Internet.
sr: Sistem je trenutno konektovan na Internet.

en: The two critical parameters are the vertical refresh rate, which is the rate
    at which the whole screen is refreshed, and most importantly the horizontal
    sync rate, which is the rate at which scanlines are displayed.
    
    It is VERY IMPORTANT that you do not specify a monitor type with a sync range
    that is beyond the capabilities of your monitor: you may damage your monitor.
     If in doubt, choose a conservative setting.
sr: Morate da navedete horizontalni sinhronizacioni opseg vašeg monitora.
    Možete ga ili izabrati iz unapred zadatih vrednosti koje odgovaraju
    industrijskim standardima monitora, ili da navedete određeni opseg.
    
    VEOMA JE VAŽNO da ne navedete tip monitora koji ima ovaj opseg veći nego
    što ga ima vaš monitor. Ako niste sigurni, odaberite manje vrednosti.

en: The user name is too long
sr: Korisničko ime već je predugačko

en: The user name must contain only lower cased letters, numbers, `-' and `_'
sr: Korisničko ime može sadržati samo mala slova, brojeve, `-' i `_'

en: Theme name
sr: Ime teme

en: There are already some restrictions, and more automatic checks are run every night.
sr: Već postoje neka ograničenja, a više automatskih provera se pokreće svake noći.

en: There are no printers found which are directly connected to your machine
sr: Nema štampača koji su direktno povezani na vašu mašinu

en: There are no scanners found which are available on your system.
sr: Nema skenera koji su direktno povezani na vašu mašinu.

en: There is already a partition with mount point %s
sr: Već postoji particija sa tačkom montiranja %s

en: There is no FAT partition to resize (or not enough space left)
sr: Ne postoje FAT particije kojima se može promeniti veličina  (ili nema dovoljno slobodnog prostora)

en: There is no FAT partition to use as loopback (or not enough space left)
sr: Ne postoje FAT particije kojima se može promeniti veličina (ili nema dovoljno slobodnog prostora)

en: There is no existing partition to use
sr: Nema ni jedne pariticije za rad

en: There is no medium or it is write-protected for device %s.
    Please insert one.
sr: Medij nije prisutan, ili je zaštićen oid upisa za uređaj %s.
    Molim vas da ga ubacite.

en: There is only one configured network adapter on your system:
    
    %s
    
    I am about to setup your Local Area Network with that adapter.
sr: Postoji samo jedan konfigurisan mrežni adapter na vašem sistemu:
    
    %s
    
    Sada podeavam vašu lokalnu mrežu sa ovim adapterom.

en: There was an error installing packages:
sr: Greška pri instalaciji paketa:

en: There was an error ordering packages:
sr: Greška u listi paketa:

en: There was an error while scanning for TV channels
sr: Greška pri skeniranju TV kanala

en: There's no free driver for your sound card (%s), but there's a proprietary driver at "%s".
sr: Ne postoji besplatan drajver za vašu zvučnu karticu (%s), ali postoji licencirani drajver na "%s".

en: There's no known OSS/ALSA alternative driver for your sound card (%s) which currently uses "%s"
sr: Ne postoji poznati alternativni OSS/ALSA drajver za vašu zvučnu karticu (%s) koja trenutno koristi "%s"

en: There's no known driver for your sound card (%s)
sr: Ne postoji poznati drajver za vašu zvučnu karticu (%s)

en: These are the machines and networks on which the locally connected printer(s) should be available:
sr: Ovo su mašine i mreže na kojima se nalaze lokalno povezani štamač(i) koji bi trebali biti dostupni:

en: These are the machines from which the scanners should be used:
sr: Ovo su mašine i mreže na kojima se nalaze lokalno povezani skeneri koji bi trebali biti dostupni:

en: These are the machines on which the locally connected scanner(s) should be available:
sr: Ovo su mašine  na kojima se nalaze lokalno povezani skener(i) koji bi trebali biti dostupni:

en: These commands you can also use in the "Printing command" field of the printing dialogs of many applications, but here do not supply the file name because the file to print is provided by the application.
sr: Ove komande takođe možete koristiti u polju "Komande za štampanje" dijaloga za štampanje u većem broju aplikacija, ali ovde nemojte da određujete ime fajla jer njega postavlja sama aplikacija iz koje štampate.

en: These options can backup and restore all files in your /etc directory.
sr: Ove opcije mogu sačuvati i kasnije obnoviti sve fajlove u vašem /etc direktorijumu.

en: Thin Client
sr: Thin klijent

en: This command you can also use in the "Printing command" field of the printing dialogs of many applications. But here do not supply the file name because the file to print is provided by the application.
sr: Ova komanda vam je dostupna i u polju "Konade za štampanje" dijaloga za štampanje u većini aplikacija. Ali u tom slučaju nemojte da upisujete ime fajla jer je ono već dodeljeno od strane aplikacije.

en: This directory should remain within the root filesystem
sr: Ovaj direktorijum treba da ostane u root-u  datotečnog sistema

en: This encryption key is too simple (must be at least %d characters long)
sr: Ova lozinka(enkripcioni ključ) je suviše jednostavna (treba da ima bar %d znakova)

en: This floppy is not FAT formatted
sr: Ova disketa nije formatirana sa FAT sistemom

en: This host is already in the list, it cannot be added again.
sr: Ovaj host već postoji na listi, i ne može se ponovo dodati.

en: This host/network is already in the list, it cannot be added again.
sr: Ovaj host/mreža već postoji na listi, i ne može se ponovo dodati.

en: This is HardDrake, a Mandrakelinux hardware configuration tool.
    <span foreground="royalblue3">Version:</span> %s
    <span foreground="royalblue3">Author:</span> Thierry Vignaud &lt;tvignaud@mandrakesoft.com&gt;
sr: Ovo je HardDrake, Mandrakelinux-ov alat za podešavanje hardvera.
    <span foreground="royalblue3">Verzija:</span> %s
    <span foreground="royalblue3">Autor:</span> Thierry Vignaud &lt;tvignaud@mandrakesoft.com&gt;

en: This is a mandatory package, it can't be unselected
sr: Ovo je obavezni paket,i ne može biti deselektovan

en: This is similar to the previous level, but the system is entirely closed and security features are at their maximum.
sr: Ovo je slično prethodnom nivou, ali je sada sistem potpuno zatvoren i sigurnosne opcije su maksimalne.

en: This is the standard security recommended for a computer that will be used to connect to the Internet as a client.
sr: Ovo je standardno sigurnosno okruženje preporučeno za računare koji  će biti  koršćeni za vezu sa Internetom ili kao klijent.

en: This label is already used
sr: Ova oznaka je već u upotrebi

en: This level is to be used with care. It makes your system more easy to use,
    but very sensitive. It must not be used for a machine connected to others
    or to the Internet. There is no password access.
sr: Na ovom nivou treba obratiti pažnju. On pravi vaš sistem lakšim
    za upotrebu, ali i  veoma osetljivim: ne sme biti korišten na mašini
    koja je povezana sa drugim mašinama ili na internet. Ovde ne postoji
    pristup sa lozinkom.

en: This machine
sr: Ova mašina

en: This may take a moment to erase the media.
sr: Brisanje medija može da potraje manje vremena.

en: This may take a moment to generate the keys.
sr: Generisanje tastera može da potraje par trenutaka.

en: This package loads the selected keyboard map as set in
    /etc/sysconfig/keyboard.  This can be selected using the kbdconfig utility.
    You should leave this enabled for most machines.
sr: Ovaj paket aktivira odabranu mapu tastature kako je podešeno 
    u  /etc/sysconfig/keyboard.Ovo se podešava koristeći kbdconfig alatku.
    Treba da bude uključen na većinu mašina.

en: This package must be upgraded.
    Are you sure you want to deselect it?
sr: Ovaj paket mora biti ažuriran
    Da li sigurno želite da ga deselektujete ?

en: This partition can't be used for loopback
sr: Ova particija ne može biti korišćena za loopback

en: This partition is not resizeable
sr: Ovoj particici nije moguće promeniti veličinu

en: This password is too short (it must be at least %d characters long)
sr: Ova lozinka je suviše jednostavna (treba da ima bar %d znakova)

en: This password is too simple
sr: Ova lozinka je previše prosta

en: This program is free software; you can redistribute it and/or modify
    it under the terms of the GNU General Public License as published by
    the Free Software Foundation; either version 2, or (at your option)
    any later version.
    
    This program is distributed in the hope that it will be useful,
    but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of
    MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the
    GNU General Public License for more details.
    
    You should have received a copy of the GNU General Public License
    along with this program; if not, write to the Free Software
    Foundation, Inc., 59 Temple Place - Suite 330, Boston, MA 02111-1307, USA.
sr:  Ovaj program je bespaltan; možete ga redistribuirati i/ili menjati
     pod uslovima GNU General Public License kako je objavljeno
     u Free Software Fondaciji; ili verziji 2, ili (u vašem slučaju)
     bilo kojoj novijoj verziji.
    
     Ovaj program je distribuiran u nadi da će biti od koristi,
     sli BEZ IKAKVIH GARANCIJA; čak i bez garancije za
     KORISNOST i PRAKTIČNU UPOTREBU.  Pogledajte
     GNU Opštu Javnu Licencu za više detalja.
    
     Trebali bi da mate kopiju GNU Opšte Javne  Licence
     zajedno sa ovim programom; ukoliko je nemate, pišite nam na adresu Free Software
     Foundation, Inc., 59 Temple Place - Suite 330, Boston, MA 02111-1307, USA.

en: This server is already in the list, it cannot be added again.
sr: Ovaj server već postoji na listi, i ne može se ponovo dodati.

en: This theme does not yet have a bootsplash in %s!
sr: Ova tema nema nijedan bootsplash u %s !

en: This user name has already been added
sr: Ovo korisničko ime već postoji

en: This will take a few minutes.
sr: Ovo će potrajati nekoliko minuta.

en: Thursday
sr: Četvrtak

en: Time remaining
sr: Preostalo vreme

en: Timezone
sr: Vremenska zona

en: Timezone - DrakClock
sr: Vremenska zona - Drak Časovnik

en: To activate the mouse,
sr: Da bi mogli da aktivirate miša

en: To be able to print with your Lexmark inkjet and this configuration, you need the inkjet printer drivers provided by Lexmark (http://www.lexmark.com/). Click on the "Drivers" link. Then choose your model and afterwards "Linux" as operating system. The drivers come as RPM packages or shell scripts with interactive graphical installation. You do not need to do this configuration by the graphical frontends. Cancel directly after the license agreement. Then print printhead alignment pages with "lexmarkmaintain" and adjust the head alignment settings with this program.
sr: Da bi mogli da štampate na vašem Lexmark inkjet štampaču morate da imate drajvere koje je kreirao Lexmark (http://www.lexmark.com/).Kliknite na taster "Drajveri".  nakon toga izaberite vaš model i operativni sistem, u vašem slučaju "Linux". Drajveri su upakovani u RPM pakete ili shell skripte sa interaktivnom grafičkom instalacijom. Ne morate da dradite ovu konfiguraciju. Pritisnite Cancel odmah nakon Ugovora o licenci. Onda ištampajte printhead alignment stranice sa "lexmarkmaintain" a podesite opcije za položaj glave sa ovim programom.

en: To ensure data integrity after resizing the partition(s), 
    filesystem checks will be run on your next boot into Windows(TM)
sr: Da bi osigurali integritet nakon promene veličine particije(a), 
    provera fajl sistema će biti pokrenuta kada se sledeći put ulogujete u Windows(TM)

en: To get a list of the options available for the current printer click on the "Print option list" button.
sr: Da bi dobili listu dostupnih opcija za trenutni štampač kliknite na taster "Lista opcija štampača".

en: To get access to printers on remote CUPS servers in your local network you only need to turn on the "Automatically find available printers on remote machines" option; the CUPS servers inform your machine automatically about their printers. All printers currently known to your machine are listed in the "Remote printers" section in the main window of Printerdrake. If your CUPS server(s) is/are not in your local network, you have to enter the IP address(es) and optionally the port number(s) here to get the printer information from the server(s).
sr: Da bi pristupili štampačima na udaljenim CUPS serverima u vašoj lokalnoj mreži trebasamo da uključite opciju "Automatski pronađi dostupne štampače na udaljenim mašinama"; CUPS serveri će izvestiti vašu mašinu o štampačima automatski. Svi štampači koji su trenutno poznati vašoj mašini će biti prikazani u sekciji "Udaljeni štampači" u glavnom prozoru Printerdrake. Ukoliko vaš CUPS server(i) nije/nisu u vašoj lokalnoj mreži, morate uneti IP aadresu(e) i opcionalno broj porta(ova)da bi dobavili informacije sa servera.

en: To have more partitions, please delete one to be able to create an extended partition
sr: Da bi omogućili kreiranje još (extended) particija izbrišite jednu od postojećih

en: To print a file from the command line (terminal window) use the command "%s <file>" or "%s <file>".
sr: Da bi štampali fajl iz komandne linije (prozora terminala) koristite komandu "%s <fajl>" ili "%s <fajl>".

en: To print a file from the command line (terminal window) use the command "%s <file>".
sr: Da bi štampali fajl iz komandne linije (prozora terminala) koristite komandu "%s <fajl>".

en: To print a file from the command line (terminal window) you can either use the command "%s <file>" or a graphical printing tool: "xpp <file>" or "kprinter <file>". The graphical tools allow you to choose the printer and to modify the option settings easily.
sr: Da bi štampali fajl iz komandne linije (ili prozora terminala) možete ili koristiti komandu "%s <fajl>" ili prafički alat za štampanje: "xpp <fajl>" ili "kprinter <fajl>". Grafički alati vam dozovoljavaju da izaberete štampač i izmenite opcije veoma lako.

en: To print on a NetWare printer, you need to provide the NetWare print server name (Note! it may be different from its TCP/IP hostname!) as well as the print queue name for the printer you wish to access and any applicable user name and password.
sr: Da biste mogli da štampate na NetWare štampač, treba da navedete ime  NetWare servera za štampač (koje nije uvek isto kao TCP/IPhostname! );te  ime 'reda' štampača kome pristupate,kao i potrebna korisnička imena i lozinke.

en: To print to a SMB printer, you need to provide the SMB host name (Note! It may be different from its TCP/IP hostname!) and possibly the IP address of the print server, as well as the share name for the printer you wish to access and any applicable user name, password, and workgroup information.
sr: Da biste mogli da štampate na SMB štampaču, treba da navedete
    ime hosta (koje nije uvek isto kao TCP/IP ime mašine);
    IP adresu štampačevog servera; deljeno ime štampača kome pristupate,
    kao i potrebna korisnička imena i lozinke.

en: To print to a TCP or socket printer, you need to provide the host name or IP of the printer and optionally the port number (default is 9100). On HP JetDirect servers the port number is usually 9100, on other servers it can vary. See the manual of your hardware.
sr: Da bi štampali na TCP ili socket štampač, morate da obezbedite ime hosta ili IP štampača te (opcija) broj porta (default je 9100). Na HP JetDirect serverima broj porta je obično 9100, a na drugim serverima može biti drugačiji. Pogledajte upustvo koje ste dobili uz hardver.

en: To submit a bug report, click on the report button.
    This will open  a web browser window on %s
     where you'll find a form to fill in.  The information displayed above will be 
    transferred to that server.
sr: Da bi prijavili bag, kliknite na taster prijava.
    Ovo će otvoriti prozor web pretraživača sa adresom %s
     gde će te pronaći formular koji treba da popunite.Informacija koja je gore prokazana će biti 
    prebačena na taj server.

en: To use a remote lpd printer, you need to supply the hostname of the printer server and the printer name on that server.
sr: Da bi koristili udaljeni lpd štampač, morate da obezbedite ime hosta za server za štampanje kao i ime štampača na tom serveru.

en: To use this saved packages selection, boot installation with ``linux defcfg=floppy''
sr: Da bi koristili ovaj izbor za čuvanje selekcije paketa, izaberite instalaciju sa ``linux defcfg=floppy''

en: Toggle between flat and group sorted
sr: Birajte: ravno ili grupno sortirano

en: Toggle to expert mode
sr: Pređi na ekspert mod

en: Toggle to normal mode
sr: Pređi na normalni mod

en: Tools to ease the configuration of your computer
sr: Alati za lako konfigurisanje kompjutera

en: Total Progress
sr: Ukupni napredak

en: Total size: %d / %d MB
sr: Ukupna veličina: %d / %d MB

en: Track network card id (useful for laptops)
sr: Track mrežna kartica id (korisno za laptop računare)

en: Transfer
sr: Prebaci

en: Transfer printer configuration
sr: Konfiguracija za transfer štampača

en: Transfer successful
    You may want to verify you can login to the server with:
    
    ssh -i %s %s@%s
    
    without being prompted for a password.
sr: Transfer je bio uspešan
    Ako želite da porverite možete se prijaviti na server sa:
    
    ssh -i %s %s@%s
    
    bez traženja lozinke.

en: Transferring %s...
sr: Transferišem %s ...

en: Trinidad and Tobago
sr: Trinidad i Tobago

en: Trouble shooting
sr: Pomoć

en: True Type fonts installation
sr: Instalacija True Type fontova

en: True Type install done
sr: Instalacija True Type fontova završena

en: Truly minimal install (especially no urpmi)
sr: Stvarno minimalna instalacija (posebno bez urpmi)

en: Trying to rescue partition table
sr: Spasavanje tabele particija

en: Tuesday
sr: Utorak

en: Tuner type:
sr: Tip tjunera :

en: Tunisia
sr: Tunis

en: Turkey
sr: Turska

en: Tvcard
sr: TV kartica

en: Type
sr: Tip

en: Type of install
sr: Tip instalacije

en: Type:
sr: Unesi:

en: UK keyboard
sr: UK tastatura

en: URL should begin with 'ftp:' or 'http:'
sr: Url treba da počinje 'ftp:' ili 'http:'

en: US keyboard
sr: US tastatura

en: US keyboard (international)
sr: US tastatura (internacionalna)

en: USA (cable)
sr: SAD (kabl)

en: USA (cable-hrc)
sr: SAD (kabl-hrc)

en: USB controllers
sr: USB kontroleri

en: USB printer #%s
sr: USB štampač #%s

en: Ukraine
sr: Ukrajina

en: Unable to contact mirror %s
sr: Ne mogu da kontaktiram miror %s

en: Unable to fork: %s
sr: Ne mogu da forkujem: %s

en: Undo
sr: Poništi radnju

en: United Arab Emirates
sr: Ujedinjeni Arapski Emirati

en: United Kingdom
sr: Velika Britanija

en: United States
sr: SAD

en: Unknown
sr: Nepoznato

en: Unknown Model
sr: Nepoznati Model

en: Unknown driver
sr: Nepoznati drajver

en: Unknown model
sr: Nepoznati model

en: Unknown/Others
sr: Nepoznati/Ostali

en: Unknown|CPH05X (bt878) [many vendors]
sr: Nepoznati|CPH05X (bt878) [mnogi proizvođači]

en: Unknown|CPH06X (bt878) [many vendors]
sr: Nepoznati|CPH06X (bt878) [mnogi proizvođači]

en: Unknown|Generic
sr: Nepoznati|Generic

en: Unmount
sr: Demontiraj

en: Unselect fonts installed
sr: Deselektovani fontovi instalirani

en: Unselected All
sr: Deselektuj Sve

en: Up
sr: gore

en: Updating package selection
sr: Ažuriranje selekcije paketa

en: Upgrade
sr: Ažuriranje

en: Upgrade %s
sr: Ažuriranje %s

en: Uruguay
sr: Urugvaj

en: Usage of remote scanners
sr: Korišćenje udaljenih skenera

en: Use CD-R/DVD-R to backup
sr: Koristi CD/DVDROM za backup

en: Use Expect for SSH
sr: Koristi Expect za SSH

en: Use Unicode by default
sr: Koristi Unicode po default-u

en: Use Xinerama extension
sr: Koristi Xinerama ekstenziju

en: Use ``%s'' instead
sr: Umesto toga probajte ``%s''

en: Use ``Unmount'' first
sr: Prvo uradite ``Demontiraj''

en: Use daemon
sr: Koristi demon

en: Use existing partitions
sr: Koristi postojeću particiju

en: Use fdisk
sr: Koristi fdisk

en: Use for loopback
sr: Koristi za loopback

en: Use free space
sr: Koristi slobodan prostor

en: Use group id for execution
sr: Koristi id grupe za izvršavanje

en: Use libsafe for servers
sr: Koristi libsafe za servere

en: Use network connection to backup
sr: Korisiti mrežnu konekciju za backup

en: Use owner id for execution
sr: Koristi id vlasnika za izvršavanje

en: Use scanners on remote computers
sr: Koristi skenere na udaljenim računarima

en: Use tape to backup
sr: Koristi traku za backup

en: Use the Windows partition for loopback
sr: Koristi Windows particiju za loopback

en: Use the free space on the Windows partition
sr: Korisiti slobodan prostor na Windows particiji

en: Use the scanners on hosts:
sr: Koristi skenere na hostovima:

en: Used for directory:
     only owner of directory or file in this directory can delete it
sr: Korišćeno z direktorijum:
     samo vlasnik direktorijuma ili fajla u ovom direktorijumu ga može izbrisati

en: User
sr: Korisnik

en: User list to restore (only the most recent date per user is important)
sr: Obnavljanje liste korisnika (samo najnoviji podaci po korisniku su važni)

en: User name
sr: Korisničko ime

en: Username
sr: Korisničko ime

en: Username required
sr: Potrebno je Korisničko ime

en: Users
sr: Korisnici

en: Various
sr: Razno

en: Vatican
sr: Vatikan

en: Vendor
sr: Proizvođač

en: Venezuela
sr: Venecuela

en: Vertical refresh rate
sr: Vertikalna frekvencija

en: Video mode
sr: Video mod

en: Videocard
sr: Video kartica

en: Vietnam
sr: Vijetnam

en: View Backup Configuration.
sr: Pogledaj Backup Konfiguraciju.

en: Virgin Islands (British)
sr: Devičanska Ostrva(V.Britanija)

en: Virgin Islands (U.S.)
sr: Devičanska Ostrva (S.A.D)

en: Wait please
sr: Molim Vas sačekajte

en: Wait please, testing your connection...
sr: Molim Vas sačekajte, testiram vašu konekciju...

en: Wallis and Futuna
sr: Valis i Futuna

en: Warning
sr: Upozorenje

en: Warning! An existing firewalling configuration has been detected. You may need some manual fixes after installation.
sr: Upozorenje ! Postojeća firewalling konfiguracija je detektovana. Moždaće biti potrebno ručno podešavanje nakon instalacije.

en: Warning, another Internet connection has been detected, maybe using your network
sr: Upozorenje, detektovana je još jedna Internet konekcija, možda koristi vašu mrežu

en: Warning, another internet connection has been detected, maybe using your network
sr: Upozorenje, detektovana je još jedna Internet konekcija, možda koristi vašu mrežu

en: Warning, the network adapter (%s) is already configured.
    
    Do you want an automatic re-configuration?
    
    You can do it manually but you need to know what you're doing.
sr: Upozorenje, mrežni adapter (%s) ije već podešen.
    
    Da li želite da ga automatski prekonfigurišete?
    
    Možete to učiniti ručno ali morate da znate šta radite.

en: Warning: testing this graphic card may freeze your computer
sr: Upozorenje: testiranje ove grafičke kartice može blokirati vaš računar

en: Web Server
sr: Veb Server

en: Web/FTP
sr: Server, Web/FTP

en: WebDAV is a protocol that allows you to mount a web server's directory
    locally, and treat it like a local filesystem (provided the web server is
    configured as a WebDAV server). If you would like to add WebDAV mount
    points, select "New".
sr: WebDAV je protokol koji vam omogućava da montirate direktorijum veb servera
    lokalno, i da ga tretirate kao lokalni fajl sistem (dostupni veb server je
    podešen kao WebDAV server). Ukoliko želite da dodate novu WebDAV tačku
    montiranja, izaberite "Novi".

en: WebDAV remote site already in sync!
sr: WebDAV udaljeni sajt je već u sync!

en: WebDAV transfer failed!
sr: WebDAV transfer nije uspeo!

en: Webcam
sr: Veb kamera

en: Webmin Service
sr: Webmin Servis

en: Wednesday
sr: Sreda

en: Welcome To Crackers
sr: Dobrošli kod Krakera

en: Welcome to %s
sr: Dobrošli u  %s

en: Welcome to <b>Mandrakelinux</b>!
sr: Dobrodošli u <b>Mandrakelinux</b>!

en: Welcome to the mail configuration utility.
    
    Here, you'll be able to set up the alert system.
sr: Dobrodošli u alat za konfiguraciju el.pošte
    
    Ovde možete da podesite alarmni sistem.

en: Welcome to the operating system chooser!
    
    Choose an operating system from the list above or
    wait for default boot.
sr: Dobrodosli u menadzer za startanje operativnih sistema !
    
    Izaberite operativni sistem, ili
    sacekate za startanje pretpostavljenog OS.

en: West Europe
sr: Zapadna Evropa

en: Western Sahara
sr: Zapadna Sahara

en: What
sr: Šta

en: What kind of card do you have?
sr: Kakvu vrstu kartice imate?

en: What norm is your TV using?
sr: Kakav sistem vaš TV koristi?

en: What type of partitioning?
sr: Koju vrstu particioniranja?

en: Wheel
sr: Točkić

en: When
sr: Kada

en: When this option is turned on, on every startup of CUPS it is automatically made sure that
    
    - if LPD/LPRng is installed, /etc/printcap will not be overwritten by CUPS
    
    - if /etc/cups/cupsd.conf is missing, it will be created
    
    - when printer information is broadcasted, it does not contain "localhost" as the server name.
    
    If some of these measures lead to problems for you, turn this option off, but then you have to take care of these points.
sr: Kada se ova opcija uključi, svako pokretanje CUPS automatski osiguravamo da
    
    - ukoliko je LPD/LPRng instaliran, /etc/printcap neće biti preisan od strane CUPS-a
    
    - ukoliko /etc/cups/cupsd.conf nedostaje, biće kreiran
    
    - kada se objavi informacija o štampaču, ona ne sadrži "localhost" kao ime servera.
    
    Ukoliko vam neke od ovih mera predstavljaju problem, isključite ovu opciju, ali ćete sami morati da podesite ove opcije.

en: Where
sr: Gde

en: Where do you want to install the bootloader?
sr: Gde biste da instalirate starter?

en: Where do you want to mount %s?
sr: Gde biste da montirate %s uređaj ?

en: Where do you want to mount device %s?
sr: Gde biste da montirate %s uređaj ?

en: Where do you want to mount the loopback file %s?
sr: Gde biste da montirate loopback fajl %s?

en: Whether the FPU has an irq vector
sr: Gde god FPU ima irq vektor

en: Which %s driver should I try?
sr: Koji %s drajver da probam?

en: Which configuration of Xorg do you want to have?
sr: Koju Xorg konfiguraciju želite da imate ?

en: Which disk do you want to move it to?
sr: Koji disk želite da premestite?

en: Which filesystem do you want?
sr: Koju  datotečni sistem želite ?

en: Which is your timezone?
sr: Koja je vaša vremenska zona ?

en: Which of the following is your ISDN card?
sr: Koja je od ponuđenih vaša ISDN kartica ?

en: Which partition do you want to resize?
sr: Kojoj particiji  želite da promenite veličinu?

en: Which partition do you want to use for Linux4Win?
sr: Koju particiju želite da korisite za Linux4Win?

en: Which printer model do you have?
sr: Koju model štampača imate?

en: Which printing system (spooler) do you want to use?
sr: Koji sistem za štampanje (spooler) želite da koristite ?

en: Which protocol do you want to use?
sr: Koji protokol želite da koristite ?

en: Which sector do you want to move it to?
sr: Gde želite da instalirate starter?

en: Which services would you like to allow the Internet to connect to?
sr: Koji servise želite da budu dostupni preko Inerneta?

en: Which size do you want to keep for Windows on
sr: Koju veličinu želite da zadržite za prozore

en: Which type of entry do you want to add?
sr: Koju vrstu unosa dodajete ?

en: Which username
sr: Koje korisničko ime

en: Windows Domain
sr: Windows Domen

en: Windows Domain:
sr: Windows Domen:

en: Windows Migration tool
sr: Alat za prelazak za Windows-a

en: With X
sr: Sa X-ovima

en: With basic documentation (recommended!)
sr: Sa osnovnom dokumentacijom (preporuka!)

en: With this option you will be able to restore any version
     of your /etc directory.
sr: Sa ovom opcijom moći ćete da obnovite bilo koju verziju
     vašeg /etc direktorijuma.

en: With this security level, the use of this system as a server becomes possible.
    The security is now high enough to use the system as a server which can accept
    connections from many clients. Note: if your machine is only a client on the Internet, you should choose a lower level.
sr: Sa ovim sigurnosnim nivoom, korišćenje ovog sistema kao servera postaje moguće.
    Sigurnost je sada dovoljno velika za korišćenje mašine za server koji prihvata
    konekcije brojnih klijenata. Napomena: ukoliko je vaša mašina samo klijent na Internetu, trebali bi da izaberete niži nivo.

en: Wizard
sr: čarobnjak (pomoćnik)

en: Wizard Configuration
sr: Čarobnjak Konfiguracija

en: Workgroup
sr: Radna grupa(Workgroup):

en: Workstation
sr: Radna stanica

en: Would you like to allow users to share some of their directories?
    Allowing this will permit users to simply click on "Share" in konqueror and nautilus.
    
    "Custom" permit a per-user granularity.
sr: Da li bi želeli da dozvolite korisnicima zajednički dele neke od svojih direktorijuma?
    Da bi ovo mogli da omogućite jednostavno kliknite na "Share" u konqueror-u ili nautilus-u.
    
    "Custom" dozvoljava detaljnija per-user podešavanja.

en: Would you like to try again?
sr: Da li želite da probate ponovo?

en: Write Config
sr: Sačuvaj Konfiguraciju

en: X11 Display Manager allows you to graphically log
    into your system with the X Window System running and supports running
    several different X sessions on your local machine at the same time.
sr: X11 Menadžer za displej vam dozvoljava da se grafički
    prijavite u vaš sistem sa pokrenutim X Window Sistemom i podržava pokretanje
    nekoliko različitih X sesija na lokalnoj mašini u isto vreme.

en: Xinetd Service
sr: Xinetd Servis

en: Xorg %s with 3D hardware acceleration
sr: Xorg %s sa 3D hardverskom akceleracijom

en: Xorg %s with EXPERIMENTAL 3D hardware acceleration
sr: Xorg %s sa EKSPERIMENTALNOM 3D hardverskom akceleracijom

en: Xorg configuration
sr: Xorg konfiguracija

en: Xorg driver: %s
sr: Xorg drajver: %s

en: Yemen
sr: Jemen

en: Yes
sr: Da

en: Yes, I want autologin with this (user, desktop)
sr: Da, ja želim autologovanje sa ovim(korisnik,desktop)

en: You appear to have an OldWorld or Unknown
     machine, the yaboot bootloader will not work for you.
    The install will continue, but you'll
     need to use BootX or some other means to boot your machine
sr: Pošto izgleda da imate staromodnu ili nepoznatu 
     mašinu, yaboot starter neđe raditi kod vas.
    Instalacija će biti nastavljena, ali ćete morati da
    koristite  BootX ili nešto drugo da bi podigli sistem

en: You are about to configure your computer to install a PXE server as a DHCP server
    and a TFTP server to build an installation server.
    With that feature, other computers on your local network will be installable using this computer as source.
    
    Make sure you have configured your Network/Internet access using drakconnect before going any further.
    
    Note: you need a dedicated Network Adapter to set up a Local Area Network (LAN).
sr: Vaš računar možete podesiti da instalira PXE server kao DHCP server.
    kao i TFTP sever da bi kreirao instalacioni server.
    Sa ovom opcijom, drugi kompjuteri na vašoj lokalnoj mreži će moći da koriste instalaciju sa ovog računara.
    
    Proverite da li je podešena vaša Mrežni/Internet pristup preko drakconnect pre nego što nastavimo.
    
    Napomena: potrebana vam je mrežna kartica da bi podesili lokalnu mrežu(LAN).

en: You are about to configure your computer to share its Internet connection.
    With that feature, other computers on your local network will be able to use this computer's Internet connection.
    
    Make sure you have configured your Network/Internet access using drakconnect before going any further.
    
    Note: you need a dedicated Network Adapter to set up a Local Area Network (LAN).
sr: Vaš računar možete podesiti za deljenje njegove Internet konekcije.
    sa ovom opcijom, drugi kompjuteri na vašoj lokalnoj mreži će moći da koristeInternet konekciju sa ovog računara.
    
    Proverite da li je podešena vaša Mrežni/Internet pristup preko drakconnect pre nego što nastavimo.
    
    Napomena: potrebana vam je mrežna kartica da bi podesili lokalnu mrežu(LAN).

en: You are about to install the printing system %s on a system running in the %s security level.
    
    This printing system runs a daemon (background process) which waits for print jobs and handles them. This daemon is also accessible by remote machines through the network and so it is a possible point for attacks. Therefore only a few selected daemons are started by default in this security level.
    
    Do you really want to configure printing on this machine?
sr: Sada treba da instalirate sistem za štampanje %s na sistemu koji se nalazi u %s sigurnosnom nivou.
    
    Ovaj sistem za štampanje pokreće demon (pozadinski proces) koji čeka na poslove štampanja i upravlja njima. Ovaj demon je takođe dostupan preko udaljenih mašina preko mreže pa je time podložan napadima. Zbog toga samo par izabranih demona se startuje po default-u na ovom sigurnosnom nivou.
    
    Da li stvarno želite da podesite štampanje na ovoj mašini?

en: You are about to set up printing to a Windows account with password. Due to a fault in the architecture of the Samba client software the password is put in clear text into the command line of the Samba client used to transmit the print job to the Windows server. So it is possible for every user on this machine to display the password on the screen by issuing commands as "ps auxwww".
    
    We recommend to make use of one of the following alternatives (in all cases you have to make sure that only machines from your local network have access to your Windows server, for example by means of a firewall):
    
    Use a password-less account on your Windows server, as the "GUEST" account or a special account dedicated for printing. Do not remove the password protection from a personal account or the administrator account.
    
    Set up your Windows server to make the printer available under the LPD protocol. Then set up printing from this machine with the "%s" connection type in Printerdrake.
sr: Upravo treba da podesite štampanje na Windows računu sa lozinkom. Usled greške u arhitekturi Samba klijent softvera lozinka se ostavlja u običnom tekstu u komandnoj liniji Samba klijenta koji se koristi za prenošenje poslova štamapča na Windows server. Tako je moguće da svaki korisnik na ovoj mašini prikaže lozinku na ekranu koristeći se komandom  "ps auxwww".
    
    mmi vam preporučujemo da koristite jednu od sledećih alternativa (sve u slučaju da ste sigurni da samo mašine sa vaše lokalne mreže mogu pristupiti vašem Windows serveru, recimo u smislu firewall-a):
    
    Koristite račun bez lozinke na vašem Windows serveru, kao "GUEST" račun ili specijalan račun kreran za štampanje. Nemojte da uklanjate zaštitu lozinkesa ličnih računa ili računa administratora.
    
    Podesite vaš Windows server da napravi štampače dostupnim  pod LPD protokolom. Zatim podesite štampanje sa ove mašine sa "%s" tipom konekcije u Printerdrake-u.

en: You are configuring an OKI laser winprinter. These printers
    use a very special communication protocol and therefore they work only when connected to the first parallel port. When your printer is connected to another port or to a print server box please connect the printer to the first parallel port before you print a test page. Otherwise the printer will not work. Your connection type setting will be ignored by the driver.
sr: Treba da podesite  OKI laserski win štampač. Ovi štampači
    koriste veoma specijalizovane komunikacione protokole i zbog toga oni rade samo kada su povezani na prvi paralelni port. Kada je vaš štampač povezan na drugi port ili na server povežite štampač na prvi paralelni port pre nego ištampate test stranicu ili vaš štampač neće raditi. Postavke za vaš tip konekcije će biti ignorisane od strane drajvera.

en: You are going to configure a remote printer. This needs working network access, but your network is not configured yet. If you go on without network configuration, you will not be able to use the printer which you are configuring now. How do you want to proceed?
sr: Treba da podesite udaljeni štampač. Za to vam je potreban mrežni pristup, ali vaša mreža nije još podešena. Ukoliko nastavite bez mreže konfiguracije, nećete moći da koristite štampač koji sada podešavate. Kako želite da nastavite?

en: You can also decide here whether printers on remote machines should be automatically made available on this machine.
sr: Takođe možete odlučiti da li želite da štampači na udaljenim mašinama budu automatski dostupni na ovoj mašini.

en: You can also decide here whether scanners on remote machines should be made available on this machine.
sr: Takođe možete odlučiti da li želite da skeneri na udaljenim mašinama budu automatski dostupni na ovoj mašini.

en: You can also use the graphical interface "xpdq" for setting options and handling printing jobs.
    If you are using KDE as desktop environment you have a "panic button", an icon on the desktop, labeled with "STOP Printer!", which stops all print jobs immediately when you click it. This is for example useful for paper jams.
sr: Takođe možete da koristite i grafički interfejs "xpdq" za opcije za podešavanje poslova štampanja.
    Ako koristite KDE kao desktop okruženje imate "panično dugme", ikonicu na desktopu, označenu sa "ZAUSTAVI Štampač!",koji zaustavlja sve poslove štampanja jkada kliknete na taj taster. Ovo je na primer korisno kada se zaglavi papir.

en: You can configure each parameter of the module here.
sr: Ovde možete podesiti svaki parametar modula.

en: You can copy the printer configuration which you have done for the spooler %s to %s, your current spooler. All the configuration data (printer name, description, location, connection type, and default option settings) is overtaken, but jobs will not be transferred.
    Not all queues can be transferred due to the following reasons:
sr: Možete kopirati konfiguraciju štampača koju ste završili za spooler %s to %s, vaš trenutni spooler. Svi konfiguracioni podaci (ime štampača, opis, lokacija, tip konekcije, i default opcije) se mogu preuzeti, ali ne i poslovi štampanja.
    Ni svi queues ne mogu biti prebačeni zbog sledećih razloga:

en: You can enter miscellaneous ports. 
    Valid examples are: 139/tcp 139/udp 600:610/tcp 600:610/udp.
    Have a look at /etc/services for information.
sr: Možete uneti različite portove. 
    Ispravni primeri su: 139/tcp 139/udp 600:610/tcp 600:610/udp.
    Pogledajte /etc/services za informaciju.

en: You can export using NFS or SMB. Please select which you would like to use.
sr: Možete eksportovati koristeći NFS ili SMB-u. Koji od ova dva želite

en: You can now partition %s.
    When you are done, don't forget to save using `w'
sr: Sada možete particionirati vaš %s hard disk uređaj
    Kada završite,ne zaboravite da potvrdite koristeći `w'

en: You can specify directly the URI to access the printer. The URI must fulfill either the CUPS or the Foomatic specifications. Note that not all URI types are supported by all the spoolers.
sr: Možete direktno odrediti URI za pristup štampaču. URI mora ispunjavati ili CUPS ili Foomatic specifikacije. Zapamtite da nisu svi URI tipovi podržani.

en: You can't create a new partition
    (since you reached the maximal number of primary partitions).
    First remove a primary partition and create an extended partition.
sr: Vi ne možete da kreirate novu particiju
    (pošto ste dosegli maksimalan broj primarnih particija).
    Prvo uklonite primarnu particiju a zatim kreirajte extended particiju.

en: You can't install the bootloader on a %s partition
sr: Ne možete da instalirate starter na particiju %s

en: You can't select this package as there is not enough space left to install it
sr: Ne možete selektovati ovaj paket jer nema više slobodnog prostora

en: You can't select/unselect this package
sr: Ne možete selektovati/deselektovati ovaj paket

en: You can't unselect this package. It is already installed
sr: Možete deselektovati ovaj paket jer je već instaliran

en: You can't unselect this package. It must be upgraded
sr: Ne možete deselektovati ovaj paket.On mora biti ažuriran

en: You can't use JFS for partitions smaller than 16MB
sr: Ne možete koristiti JFS za particije manje od 16MB

en: You can't use ReiserFS for partitions smaller than 32MB
sr: Ne možete koristiti ReiserFS za particije manje od 32MB

en: You can't use a LVM Logical Volume for mount point %s
sr: Ne možete koristiti logičku LVM particiju za tačku montiranja %s

en: You can't use an encrypted file system for mount point %s
sr: Ne možete koristiti enkriptovani fajl sistem za tačku montiranja %s

en: You decided to install the bootloader on a partition.
    This implies you already have a bootloader on the hard drive you boot (eg: System Commander).
    
    On which drive are you booting?
sr: Vi ste odlučili da instalirate starter na particiju.
    Ovo ukazujen ato da već imate instaliran starter na hard disku koji butujete.
    
    Na koji drajv se butujete?

en: You don't have a swap partition.
    
    Continue anyway?
sr: Hm, nema swap particije
    
    Svejedno nastaviti dalje ?

en: You don't have any configured interface.
    Configure them first by clicking on 'Configure'
sr: Vi nemate ni jedan interfejs koji je podešen.
    Morate ih prvo podesite klikom na 'Configure'

en: You have a hole in your partition table but I can't use it.
    The only solution is to move your primary partitions to have the hole next to the extended partitions.
sr: Imate prazninu u vašoj tabeli particija ali je ne mogu korisiti.
    Jedino rešenje je da pomerite primarnu particiju tako da praznina bude
    do extended particija

en: You have configured multiple ways to connect to the Internet.
    Choose the one you want to use.
sr: Vi ste podesili više načina za konektovanje na Internet.
    Izaberite jedan od njih koji želite da koristite.

en: You have more than one hard drive, which one do you install linux on?
sr: Imate više od jednog hard diska, na koji od njih želite da instalirate Linux ?

en: You have not configured X. Are you sure you really want this?
sr: Niste podesili X. Da li ste sigurni da želite to?

en: You have one big Microsoft Windows partition.
    I suggest you first resize that partition
    (click on it, then click on "Resize")
sr: Vi imate jednu veliku Microsoft Windows particiju.
    Predlažem da prvo izmenite veličnu (resize) te particije (kliknite na nju,
    a potom na "Promeni veličinu")

en: You have selected the following server(s): %s
    
    
    These servers are activated by default. They don't have any known security
    issues, but some new ones could be found. In that case, you must make sure
    to upgrade as soon as possible.
    
    
    Do you really want to install these servers?
sr: Vi ste izabrali sledeđe servere: %s
    
    
    Ovi serveri se aktiviraju po osnovnoj postavci. Oni nemaju poznatih sigurnosnih
    nedostataka, ali se ipak mogu pojaviti neki novi. Ukoliko se to desi, morate ih ažurirati
    što je pre moguđe.
    
    
    Da li zaista želite da instalirate ove servise?

en: You have transferred your former default printer ("%s"), Should it be also the default printer under the new printing system %s?
sr: Prebacili ste svoj bivši default štampač ("%s"), Da li treba da bude ponovo default štampač pod novim sistemom za štampanje %s?

en: You haven't selected any group of packages.
    Please choose the minimal installation you want:
sr: Niste selektovali nijednu grupu paketa.
    Izaberite minimalnu instalaciju koju želite:

en: You may need to change your Open Firmware boot-device to
     enable the bootloader.  If you don't see the bootloader prompt at
     reboot, hold down Command-Option-O-F at reboot and enter:
     setenv boot-device %s,\\:tbxi
     Then type: shut-down
    At your next boot you should see the bootloader prompt.
sr: Moraćete da promenite Open Firmware boot-uređaj da 
     bi mogli da koristite starter.  Ukoliko ne vidite prompt
     pri restartu držite Command-Option-O-F pri startanju i unesite:
     setenv boot-device %s,\\:tbxi
     Onda ukucajte: shut-down
    Kada sledeći put startujete mašinu trebali bi da vidite staterov prompt.

en: You may now provide options to module %s.
    Note that any address should be entered with the prefix 0x like '0x123'
sr: Sada možete da ubacite njegove opcije u modul %s.
    Zapamtite da svaka adresa treba da se unosi sa prefiksom 0x kao npr. '0x123'

en: You may now provide options to module %s.
    Options are in format ``name=value name2=value2 ...''.
    For instance, ``io=0x300 irq=7''
sr: Možete navesti njegove opcije za modul %s.
    Opcije su u formatu ``ime=vrednost ime2=vrednost2 ...''.
    Na primer, ``io=0x300 irq=7''

en: You must also format %s
sr: Morate i %s da formatirate

en: You must choose an image file first!
sr: Morate izabrati prvo sliku!

en: You must choose/enter a printer/device!
sr: Morate iabrati/uneti štampač/uređaj!

en: You must enter a device or file name!
sr: Morate uneti uređaj ili ime fajla!

en: You must enter a host name or an IP address.
sr: Molim Vas unesete ime hosta ili IP adresu.

en: You must have a FAT partition mounted in /boot/efi
sr: Morate imati FAT particiju montiranu u /boot/efi

en: You must have a root partition.
    For this, create a partition (or click on an existing one).
    Then choose action ``Mount point'' and set it to `/'
sr: Morate imati  root particiju.
    Za ovo, kreirajte particiju (ili kliknite na postojeću).
    Zatim izaberite "Tačka montiranja" i podesite na `/'

en: You must specify a kernel image
sr: Morate specificirati kernelov image

en: You must specify a root partition
sr: Morate odrediti root particiju

en: You need a true filesystem (ext2/ext3, reiserfs, xfs, or jfs) for this mount point
sr: Potreban vam je pravi datotečni sistem (ext2/ext3, reiserfs, xfs, ili jfs) za ovu tačku montiranja

en: You need the Alcatel microcode.
    Download it at:
    %s
    and copy the mgmt.o in /usr/share/speedtouch
sr: Vama je potreban alcatel mikro mod.
    MOžete ga Download-ovati sa
    %s
    and copy the mgmt.o in /usr/share/speedtouch

en: You need to reboot for the partition table modifications to take place
sr: Treba da resetujete mašinu za primenu izmena u tabeli particija

en: You now have the opportunity to download updated packages. These packages
    have been updated after the distribution was released. They may
    contain security or bug fixes.
    
    To download these packages, you will need to have a working Internet 
    connection.
    
    Do you want to install the updates?
sr: Sada imate mogućnost da download-ujete ažurirane pakete koji su
    kreirani nakon izlaska distribucije.
    Oni mogu sadržavati ispravke grešaka i sigurnosnih rupa
    
    Da bi skinuli ove pakete morate da imate podešenu Internet konekciju.
    
    da li želite da instalirate update-ove ?

en: You will receive an alert if one of the selected services is no longer running
sr: Oglasiće se alarm ukoliko jedan od izabranih servisa nije više aktivan

en: You will receive an alert if the load is higher than this value
sr: Oglasiće se alarm ukoliko je učitano veće od ove vrednosti

en: You'll need to reboot before the modification can take place
sr: Morate restartovati računar da bi se izmene izvršile

en: You've selected a software RAID partition as root (/).
    No bootloader is able to handle this without a /boot partition.
    Please be sure to add a /boot partition
sr: Izabrali ste softversku RAID particiju kao root (/).
    Nijedan starter ne može da radi sa tim bez /boot particije.
    Zato treba da dodate /boot particiju

en: Your Windows partition is too fragmented. Please reboot your computer under Windows, run the ``defrag'' utility, then restart the Mandrakelinux installation.
sr: Vaša Windows particija je previše fragmentirana, prvo pokrenite ``defrag''

en: Your card can have 3D hardware acceleration support with Xorg %s,
    NOTE THIS IS EXPERIMENTAL SUPPORT AND MAY FREEZE YOUR COMPUTER.
sr: Vaša kartica može imati 3D hardversku akceleraciju ali samo sa Xorg %s,
    ZAPAMTITE da je ovo EKSPERIMENTALNA podrška za 3D i može dovesti do blokiranja računara.

en: Your card can have 3D hardware acceleration support with Xorg %s.
sr: Vaša kartica može imati 3D hardversku akceleraciju sa Xorg %s.

en: Your choice? (0/1, default `%s')
sr: Vaš izbor? (0/1, default `%s')

en: Your choice? (default %s)
sr: Vaš izbor ? (po default-u %s)

en: Your choice? (default `%s'%s)
sr: Vaš izbor? (default `%s'%s)

en: Your graphic card seems to have a TV-OUT connector.
    It can be configured to work using frame-buffer.
    
    For this you have to plug your graphic card to your TV before booting your computer.
    Then choose the "TVout" entry in the bootloader
    
    Do you have this feature?
sr: Vaša grafička kartica izgleda da ima TV-OUT konektor.
    On se može podesiti da radi korišćenjem frame-buffer-a.
    
    Za ovo morate da povežete vašu grafičku karticu sa TV-om pre startanja vašeg kompjutera.
    Onda izaberite "TVout" postavku u starteru
    
    Da li imate ovu opciju?

en: Your modem isn't supported by the system.
    Take a look at http://www.linmodems.org
sr: Sistem ne podržava vaš modem.
    Drajver potražite na http://www.linmodems.org

en: Your personal phone number
sr: Vaš lični broj telefona

en: Your printer model
sr: Vaš model štampača

en: Your printer was configured automatically to give you access to the photo card drives from your PC. Now you can access your photo cards using the graphical program "MtoolsFM" (Menu: "Applications" -> "File tools" -> "MTools File Manager") or the command line utilities "mtools" (enter "man mtools" on the command line for more info). You find the card's file system under the drive letter "p:", or subsequent drive letters when you have more than one HP printer with photo card drives. In "MtoolsFM" you can switch between drive letters with the field at the upper-right corners of the file lists.
sr: Vaš štampač se automatski podešava da bi vam dao pristup za foto kartice iz vašeg PC-ja. Sada možete da pristupite vašim foto karticama koristeći se grafičkim programom "MtoolsFM" (Meni: "Aplikacije" -> "Fajl alati" -> "MTools Fajl Menadžer") ili naredbom iz komandne linije "mtools" (unesite "man mtools" u komandnoj liniji za više informacija). Pronaći ćete fajl sistem kartice po oznakom "p:", ili potonjim slovom kada imate više od jednog HP štampača sa foto uređajima. U "MtoolsFM" možete da zamenite slova uređajima sa poljem koje se nalazi u gonjem-desnom uglu liste fajlova.

en: Your system does not have enough space left for installation or upgrade (%d > %d)
sr: Vaš sistem nema dovoljno mesta za instalaciju ili ažuriranje (%d > %d)

en: Your system is low on resources. You may have some problem installing
    Mandrakelinux. If that occurs, you can try a text install instead. For this,
    press `F1' when booting on CDROM, then enter `text'.
sr: Vaš sistem ima manjak snage. Usled toga možete imati problema pri instalaciji
    Mandrakelinux. Ukoliko se oni pojave, možete probati tekstualnu instalaciju. Da bi to postigli,
    pritisnite `F1' pri startanju sa CDROM-a, a onda ukucajte  `text'.

en: Your system supports multiple head configuration.
    What do you want to do?
sr: Vaš sistem podržava multiple head konfiguraciju.
    Šta želite da uradite?

en: Zambia
sr: Zambija

en: Zeroconf Host name
sr: Zeroconf ime domaćina (Host name)

en: Zeroconf host name must not contain a .
sr: Zeroconf ime domaćina (host name) ne sme da sadrži a.

en: Zimbabwe
sr: Zimbabve

en: [--config-info] [--daemon] [--debug] [--default] [--show-conf]
    Backup and Restore application
    
    --default             : save default directories.
    --debug               : show all debug messages.
    --show-conf           : list of files or directories to backup.
    --config-info         : explain configuration file options (for non-X users).
    --daemon              : use daemon configuration. 
    --help                : show this message.
    --version             : show version number.
sr: [--config-info] [--daemon] [--debug] [--default] [--show-conf]
    Program za Backup i vraćanje podataka
    
    --default             : snima default direktorijume.
    --debug               : prikazuje sve debug poruke.
    --show-conf           : lista fajlova ili direktorijuma za backup.
    --config-info         : objašnjava podešavanje opcija za fajlove (za ne-X korisnike).
    --daemon              : koristi daemon konfiguraciju. 
    --help                : prikazuje ovu poruku.
    --version             : prikazuje verziju programa.

en: [OPTIONS]
    Network & Internet connection and monitoring application
    
    --defaultintf interface : show this interface by default
    --connect : connect to internet if not already connected
    --disconnect : disconnect to internet if already connected
    --force : used with (dis)connect : force (dis)connection.
    --status : returns 1 if connected 0 otherwise, then exit.
    --quiet : don't be interactive. To be used with (dis)connect.
sr: [OPTIONS]
    Mrežna i Internet konekcija i aplikacije za monitoring
    
    --defaultintf interfejs : prikazuje  ovaj interfejst po osnovnoj postavci
    --connect : povezuje se na Internet ukoliko već nije povezan
    --disconnect : prekida vezu sa Internetom ukoliko je već povezan
    --force : koristi se uz dve prethodne opcije : primorava na povezivanje ili prekid.
    --status : prikadzuje 1 ukoliko je povezan ili 0 ako nije, i zatim završava.
    --quiet : bez interaktivnosti. Treba da se koristi sa opcijama za povezivanje i prekid.

en: [OPTION]...
      --no-confirmation      don't ask first confirmation question in MandrakeUpdate mode
      --no-verify-rpm        don't verify packages signatures
      --changelog-first      display changelog before filelist in the description window
      --merge-all-rpmnew     propose to merge all .rpmnew/.rpmsave files found
sr: [OPTION]...
      --no-confirmation      ne postavlja pitanje o potvrdi u MandrakeUpdate modu
      --no-verify-rpm        ne proverava signature paketa
      --changelog-first      prikadzuje zapis o izmenama pre liste fajlova u prozoru dza opis
      --merge-all-rpmnew     predlaže spajanje svih pronađenih .rpmnew/.rpmsave fajlova

en: _: keyboard
    Albanian
sr: Albanski

en: _: keyboard
    Arabic
sr: Arapski

en: _: keyboard
    Armenian (old)
sr: Jermenski (stari)

en: _: keyboard
    Armenian (phonetic)
sr: Jermenski (fonetski)

en: _: keyboard
    Armenian (typewriter)
sr: Jermenski (typewriter)

en: _: keyboard
    Azerbaidjani (latin)
sr: Azerbejdzan  (latinica)

en: _: keyboard
    Belarusian
sr: Beloruski

en: _: keyboard
    Belgian
sr: Belgijski

en: _: keyboard
    Bengali
sr: Bengalski

en: _: keyboard
    Bosnian
sr: Bosanski

en: _: keyboard
    Brazilian (ABNT-2)
sr: Brazilski (ABNT-2)

en: _: keyboard
    Bulgarian (BDS)
sr: Bugarski (BDS)

en: _: keyboard
    Bulgarian (phonetic)
sr: Bugarski (fonetski)

en: _: keyboard
    Canadian (Quebec)
sr: Kanadski (Kvebek)

en: _: keyboard
    Croatian
sr: Hrvatski

en: _: keyboard
    Czech (QWERTY)
sr: Češki (QWERTY)

en: _: keyboard
    Czech (QWERTZ)
sr: Češki (QWERTZ)

en: _: keyboard
    Danish
sr: Danski

en: _: keyboard
    Devanagari
sr: Devanagri

en: _: keyboard
    Dutch
sr: Danski

en: _: keyboard
    Dvorak
sr: Dvorak

en: _: keyboard
    Dvorak (Norwegian)
sr: Dvorak (Norveški)

en: _: keyboard
    Dvorak (Swedish)
sr: Dvorak (Švedski)

en: _: keyboard
    Dvorak (US)
sr: Dvorak (US)

en: _: keyboard
    Estonian
sr: Estonski

en: _: keyboard
    Finnish
sr: Finski

en: _: keyboard
    French
sr: Francuski

en: _: keyboard
    Georgian ("Latin" layout)
sr: Gruzijski ("Latinični" rapored)

en: _: keyboard
    Georgian ("Russian" layout)
sr: Gruzijski ("Ruski" raspored)

en: _: keyboard
    German
sr: Nemački

en: _: keyboard
    German (no dead keys)
sr: Nemački (bez mrtvih tastera)

en: _: keyboard
    Greek
sr: Grčki

en: _: keyboard
    Gujarati
sr: Gujarati

en: _: keyboard
    Gurmukhi
sr: Gurmuki

en: _: keyboard
    Hungarian
sr: Mađarski

en: _: keyboard
    Icelandic
sr: Islandski

en: _: keyboard
    Inuktitut
sr: Inuktitut

en: _: keyboard
    Iranian
sr: Iranski

en: _: keyboard
    Israeli
sr: Jevrejski

en: _: keyboard
    Israeli (phonetic)
sr: Jevrejski (Fonetski)

en: _: keyboard
    Italian
sr: Italijanski

en: _: keyboard
    Japanese 106 keys
sr: Japanski 106 tastera

en: _: keyboard
    Korean
sr: Korejanska tastatura

en: _: keyboard
    Laotian
sr: Laoski

en: _: keyboard
    Latin American
sr: Latino-Američki

en: _: keyboard
    Latvian
sr: Letonski

en: _: keyboard
    Lithuanian "number row" QWERTY
sr: Litvanski "number row"QWERTY

en: _: keyboard
    Lithuanian "phonetic" QWERTY
sr: Litvanski "fonetski" QWERTY

en: _: keyboard
    Lithuanian AZERTY (new)
sr: Litvanski AZERTY(novi)

en: _: keyboard
    Lithuanian AZERTY (old)
sr: Litvanski AZERTY(stari)

en: _: keyboard
    Macedonian
sr: Makedonski

en: _: keyboard
    Malayalam
sr: Malajski

en: _: keyboard
    Maltese (UK)
sr: Malteški (UK)

en: _: keyboard
    Maltese (US)
sr: Malteški (US)

en: _: keyboard
    Mongolian (cyrillic)
sr: Mongolski (ćirilica)

en: _: keyboard
    Myanmar (Burmese)
sr: Mijanmar (Burma)

en: _: keyboard
    Norwegian
sr: Norveški

en: _: keyboard
    Polish
sr: Poljski

en: _: keyboard
    Polish (qwerty layout)
sr: Poljski (qwerty raspored)

en: _: keyboard
    Polish (qwertz layout)
sr: Poljski (qwertz raspored)

en: _: keyboard
    Portuguese
sr: Portugalski

en: _: keyboard
    Romanian (qwerty)
sr: Rumunski (qwerty)

en: _: keyboard
    Romanian (qwertz)
sr: Rumunski (qwertz)

en: _: keyboard
    Russian
sr: Ruski

en: _: keyboard
    Russian (phonetic)
sr: Ruski (Fonetski)

en: _: keyboard
    Serbian (cyrillic)
sr: Srpski (ćirilica)

en: _: keyboard
    Slovakian (QWERTY)
sr: Slovački (QWERTY)

en: _: keyboard
    Slovakian (QWERTZ)
sr: Slovački (QWERTZ)

en: _: keyboard
    Slovenian
sr: Slovenački

en: _: keyboard
    Spanish
sr: Španski

en: _: keyboard
    Swedish
sr: Švedski

en: _: keyboard
    Swiss (French layout)
sr: Švajcarski (Francuski  raspored)

en: _: keyboard
    Swiss (German layout)
sr: Švajcarski (Nemački raspored)

en: _: keyboard
    Tajik
sr: Tadžikistanska tastatura

en: _: keyboard
    Tamil (ISCII-layout)
sr: Tamilski (ISCII-raspored)

en: _: keyboard
    Tamil (Typewriter-layout)
sr: Tamilski (raspored na pisaćoj mašini)

en: _: keyboard
    Thai
sr:  Thai tastatura

en: _: keyboard
    Turkish (modern "Q" model)
sr: Turski (moderni "Q" model)

en: _: keyboard
    Turkish (traditional "F" model)
sr: Turski (tradicionalni "F" model)

en: _: keyboard
    Ukrainian
sr: Ukrajinski

en: _: keyboard
    Vietnamese "numeric row" QWERTY
sr: Vijetnamski  "number row"QWERTY

en: _: keyboard
    Yugoslavian (latin)
sr: Srpski (latinica)

en: a number
sr: broj

en: access to X programs
sr: pristup X programima

en: access to administrative files
sr: pristup administrativnim fajlovima

en: access to compilation tools
sr: pristup alatima za kompajliranje

en: access to network tools
sr: pristup mrežnim alatima

en: access to rpm tools
sr: pristup rpm alatima

en: activated
sr: Aktivirano

en: allow "su"
sr: dozvoli "su"

en: and %d unknown printers
sr: i %d nepoznati štampači

en: and one unknown printer
sr: i jedan nepoznati štampač

en: apmd is used for monitoring battery status and logging it via syslog.
    It can also be used for shutting down the machine when the battery is low.
sr: apmd se koristi za praćenje statusa baterije i logovanje preko syslog.
    Koristi se i za gašenje mašine (radi i na desktop mašinama) kada je baterija slaba

en: average
sr: prosek

en: browse
sr: pretraži

en: busmouse
sr: bus miš

en: but not matching
sr: ali ne poklapa se

en: choose device
sr: izaberite uređaj

en: choose image file
sr: izaberite sliku

en: class of hardware device
sr: klasa hardverskog uređaja

en: click here if you are sure.
sr: kliknite ovde ukoliko ste sigurni.

en: comma separated numbers
sr: odvojeni brojevi sa zarezom

en: comma separated strings
sr: odvojeni stringovi sa zarezom

en: consolehelper missing
sr: consolehelper nedostaje

en: cron is a standard UNIX program that runs user-specified programs
    at periodic scheduled times. vixie cron adds a number of features to the basic
    UNIX cron, including better security and more powerful configuration options.
sr: cron je standardni UNIX program koji pokreće korisničke programe
    preriodično u zakazano vreme. vixie cron  dodaje opcije prostom UNIX cron,uključujući bolju  sigurnost i bolju podesivost.

en: daily
sr: dnevno

en: device
sr: uređaj

en: dhcpd Config...
sr: dhcpd Konfiguracija...

en: dhcpd Server Configuration
sr: dhcpd Server konfiguracija

en: disable
sr: onemogući

en: disabled
sr: onemogućeno

en: dismiss
sr: ukloni

en: done
sr: urađeno

en: drakfirewall configurator
    
    Make sure you have configured your Network/Internet access with
    drakconnect before going any further.
sr: drakfirewall konfiguracija
    
    Proerite da li ste podesili vaš Mrežni/Internet pristup sa 
    drakconnect pre nego što nastavite.

en: drakfirewall configurator
    
    This configures a personal firewall for this Mandrakelinux machine.
    For a powerful and dedicated firewall solution, please look to the
    specialized MandrakeSecurity Firewall distribution.
sr: drakfirewall konfigurator
    
    On konfiguriše lični firewall za ovu Mandrakelinux mašinu.
    Za moćno firewall rešenje, pogledajte
    specijalizovanu MandrakeSecurity Firewall distribuciju.

en: due to unsatisfied %s
sr: zbog ne zadovoljenog %s

en: enable
sr: omogući

en: enable radio support
sr: omogući podršku za radio

en: error unmounting %s: %s
sr: Greška pri demontiranju %s: %s

en: final resolution
sr: konačna rezolucija

en: first step creation
sr: kreiranje prvog koraka

en: force
sr: silom

en: hard disk model
sr: model hard diska

en: here if no.
sr: a ovde ukoliko niste.

en: high
sr: veliki

en: hourly
sr: na sat

en: if needed
sr: ukoliko je potrebno

en: if set to yes, check additions/removals of sgid files.
sr: ukoliko je podešeno na da, označite dodavanje/uklanjanje sgid fajlova.

en: if set to yes, check additions/removals of suid root files.
sr: ukoliko je podešeno na da, označite dodavanje/uklanjanje za suid root fajlove.

en: if set to yes, check empty password in /etc/shadow.
sr: ukoliko je podešeno na da, prverite praznu lozinku u /etc/shadow.

en: if set to yes, check files/directories writable by everybody.
sr: ukoliko je podešeno na da, označite fajlove/diretorijume upisivim za sve korisnike.

en: if set to yes, check if the network devices are in promiscuous mode.
sr: ukoliko je podešeno na da, proverite da li su mrežni uređaji u promiscuous modu.

en: if set to yes, check open ports.
sr: ukoliko je podešeno na da, označite otvorene portove.

en: if set to yes, check permissions of files in the users' home.
sr: ukoliko je podešeno na da, proverite ovlašćenja za fajlove u korisničkom home diretorijumu.

en: if set to yes, report check result by mail.
sr: ukoliko kažete da, pošaljite rezultat provere mail-om.

en: if set to yes, report check result to syslog.
sr: ukoliko je podešeno na da, pošaljite izveštaj o proveri u syslog.

en: if set to yes, report unowned files.
sr: ukoliko je podešeno na da, prijavite fajlove bez vlasnika.

en: if set to yes, reports check result to tty.
sr: ukoliko je podešeno na da, izveštaj o proveri pošaljite na tty.

en: if set to yes, run chkrootkit checks.
sr: ukoliko je podešeno na da, pokrenite chkrootkit provere.

en: if set to yes, run some checks against the rpm database.
sr: ukoliko je podešeno na da, pokrenite proveru rpm baze podataka.

en: if set to yes, run the daily security checks.
sr: ukoliko je podešeno na da, pokrenite dnevne sigurnosne provere.

en: if set to yes, verify checksum of the suid/sgid files.
sr: ukoliko je podešeno na da, proverite checksum za suid/sgid fajlove.

en: if set, send the mail report to this email address else send it to root.
sr: ukoliko je podešeno, pošaljite izveštaj na ovu email adresu uli je pošaljite root-u.

en: important
sr: važno

en: in order to keep %s
sr: da bih zadržao %s

en: kdesu missing
sr: nedostaje kdesu

en: level
sr: nivo

en: lpd is the print daemon required for lpr to work properly. It is
    basically a server that arbitrates print jobs to printer(s).
sr: lpd je print demon potreban  da bi lpr radio dobro.To je 
    u osnovi server koji arbitrira  print poslove štampaču(ima).

en: manual
sr: upustvo

en: maybe
sr: možda

en: monthly
sr: mesečno

en: mount failed:
sr: montiranje nije uspelo:

en: mounting partition %s in directory %s failed
sr: montiranje particije %s u direktorijum %s nije uspelo

en: must have
sr: mora imati

en: named (BIND) is a Domain Name Server (DNS) that is used to resolve host names to IP addresses.
sr: Nazvan kao (BIND) je Domain Name Server (DNS) koji se koristi za daje host ime IP adresi.

en: network printer port
sr: port mrežnog štampača

en: new
sr: novi

en: new dynamic device name generated by core kernel devfs
sr: novo dinamičko ime uređaja generisano od strane core kernel devfs

en: nice
sr: lepo

en: none
sr: nijedan

en: not configured
sr: nije podešeno

en: not enough room in /boot
sr: nema dovoljno mesta u /boot

en: number of capture buffers for mmap'ed capture
sr: broj capture buffer-a za mmap'ed capture

en: old static device name used in dev package
sr: staro statičko ime uređaja korišteno u dev paketu

en: omit raid modules
sr: omit raid moduli

en: omit scsi modules
sr: omit scsi moduli

en: on channel %d id %d
sr: na kanalu %d ID %d

en: package 'ImageMagick' is required to be able to complete configuration.
    Click "Ok" to install 'ImageMagick' or "Cancel" to quit
sr: paket 'ImageMagick' je potreban da pravilan rad.
    Kliknite na "U redu" za bi instalirali 'ImageMagick' ili "Poništi" za kraj

en: paranoid
sr: paranoidni

en: parse all fonts
sr: parsiraj sve fontove

en: partition %s
sr: particija %s

en: partition %s is now known as %s
sr: particija %s je sada poznata kao %s

en: please wait during ttmkfdir...
sr: sačekajte, u toku je ttmkfdir...

en: please wait, parsing file: %s
sr: molim Vas sačekajte, parsiram datoteku: %s

en: primary
sr: primarno

en: received:
sr: primljeno:

en: reconfigure
sr: ponovo podesi

en: replay
sr: ponovi

en: restrict
sr: ograničeno

en: running
sr: pokrenuto

en: saving Bootsplash theme...
sr: snimam Bootsplash temu...

en: search
sr: traži

en: secondary
sr: sekundarno

en: sent:
sr: poslano:

en: serial
sr: serijski

en: simple
sr: jednostavno

en: special capacities of the driver (burning ability and or DVD support)
sr: specijalni kapaciteti uređaja (burning opcija i ili podrška za DVD)

en: stopped
sr: zaustavljeno

en: text box height
sr: visina tekst boksa

en: text width
sr: širina teksta

en: the color of the progress bar
sr: boja trake sa prikazom napretka

en: the height of the progress bar
sr: visina trake sa prikazom napretka

en: the list of alternative drivers for this sound card
sr: lista alternativnih drajvera za ovu zvučnu karticu

en: the module of the GNU/Linux kernel that handles the device
sr: modul GNU/Linux kernela koji upravlja tim uređajem

en: the number of the processor
sr: Broj procesora

en: the progress bar x coordinate
    of its upper left corner
sr: x koordinata trake sa prikazom napretka
    od svog gornjeg levog ugla

en: the progress bar y coordinate
    of its upper left corner
sr: y koorinata trake sa prikazom napretka
    od svog gorenjeg levog ugla

en: the vendor name of the device
sr: Ime prizovđača uređaja

en: the vendor name of the processor
sr: imee prizvođača procesora

en: the width of the progress bar
sr: sirina trake sa prikazom napretka

en: this is the physical bus on which the device is plugged (eg: PCI, USB, ...)
sr: ovo je fizički bus na koji je uređaj priključen (npr: PCI, USB, ...)

en: trying to promote %s
sr: pokušavam da prikažem %s

en: type1inst building
sr: kreiram type1inst

en: type: %s
sr: tip: %s

en: unknown
sr: Nepoznato

en: use DHCP
sr: koristi DHCPD

en: use PPPoE
sr: koristi PPPoE

en: use PPTP
sr: koristi PPTP

en: very nice
sr: veoma lepo

en: weekly
sr: nedeljno

en: with /usr
sr: sa /usr

en: x coordinate of text box
    in number of characters
sr: x koordinata tekst boksa
    u broju karaktera

en: xfs restart
sr: Restart xfs

en: y coordinate of text box
    in number of characters
sr: y koorditnata tekst boksa
    u broju karaktera

en: yes means the arithmetic coprocessor has an exception vector attached
sr: sa znači da aritmetički koprocesor ima prikačen dodatni vektor

en: yes means the processor has an arithmetic coprocessor
sr: da znači da procesor ima aritmetički koprocesor
