DrakX - en to sk translation catalogue (3171 entries)

en: 		 user name: %s
    		 on path: %s
sk: 		 Meno používateľa: %s
    		 na cestu: %s

en: 		Erase=%s
sk: 		Vymazať=%s

en: 	* <b>Apache</b>: The most widely used web server.
sk: 	* <b>Apache</b>: Široko používaný web server.

en: 	* <b>Chat</b> online with your friends using Kopete.
sk: 	* <b>Chatovať</b> s vašimi priateľmi pomocou Kopete.

en: 	* <b>Corporate Desktop</b>, The Mandrakelinux Desktop for Businesses.
sk: 	* <b>Corporate Desktop</b>, Mandrakelinux Desktop pre firemné nasadenie.

en: 	* <b>Corporate Server</b>, The Mandrakelinux Server Solution.
sk: 	* <b>Corporate Server</b>, serverové riešenie Mandrakelinux.

en: 	* <b>Discovery</b>, Your First Linux Desktop.
sk: 	* <b>Discovery</b>, vaša prvá Linux pracovná stanica.

en: 	* <b>Emacs</b>: a customizable and real time display editor.
sk: 	* <b>Emacs</b>: veľmi dobre nastaviteľný celoobrazovkový editor.

en: 	* <b>GlobeTrotter</b>, a Mandrakelinux distribution pre-installed on the ultra-compact “LaCie Mobile Hard Drive”.
sk: 	* <b>GlobeTrotter</b>, Mandrakelinux distribúcia predinštalovaná na kompaktnom prenosnom pevnom disku.

en: 	* <b>Mandrakelinux 10.1 for x86-64</b>, The Mandrakelinux solution for making the most of your 64-bit processor.
sk: 	* <b>Mandrakelinux 10.1 pre x86-64</b>, Mandrakelinux riešenie pre váš 64bitový procesor.

en: 	* <b>Move</b>, a Mandrakelinux distribution that runs entirely from a bootable CD-Rom.
sk: 	* <b>Move</b>, Mandrakelinux distribúcia kompletne bežiaca z bootovacieho CD-ROM média.

en: 	* <b>Multi-Network Firewall</b>, The Mandrakelinux Security Solution.
sk: 	* <b>Multi-Network Firewall</b>, bezpečnostné riešenie Mandrakelinux

en: 	* <b>Notification</b> of updates (by e-mail or by an applet on the desktop).
sk: 	* <b>Notifikácia</b> o aktualizáciách (emailom alebo appletom na pracovnej ploche).

en: 	* <b>Perfect</b> system security (automated software updates).
sk: 	* <b>Vynikajúca</b> systémová bezpečnosť (automatické aktualizácie softvéru).

en: 	* <b>PowerPack+</b>, The Linux Solution for Desktops and Servers.
sk: 	* <b>PowerPack</b>, Linuxové riešenie pre pracovné stanice a servery.

en: 	* <b>PowerPack</b>, The Ultimate Linux Desktop.
sk: 	* <b>PowerPack</b>, vynikajúca Linux pracovná stanica.

en: 	* <b>Proprietary drivers</b> (such as drivers for NVIDIA®, ATI™, etc.).
sk: 	* <b>Proprietárne ovládače</b> (ako napríklad ovládače pre NVIDIA, ATI, atď.).

en: 	* <b>Proprietary software</b> (such as Acrobat® Reader®, RealPlayer®, Flash™, etc.).
sk: 	* <b>Proprietárny softvér</b> (ako Acrobat Reader, RealPlayer, Flash, atď.).

en: 	* <b>Transfer</b> files with KBear.
sk: 	* <b>Prenášať</b> súbory pomocou KBear.

en: 	* <b>Vim</b>: an advanced text editor with more features than standard Vi.
sk: 	* <b>Vim</b>: pokročilý textový editor s mnohými vylepšeniami oproti štandardnému Vi.

en: 	* <b>XEmacs</b>: another open source text editor and application development system.
sk: 	* <b>XEmacs</b>: ďalší open source textový editor a aplikácia pre vývoj a programovanie.

en: 	* And many more.
sk: 	* a mnohé iné.

en: 	* Browse the <b>Web</b> with Konqueror.
sk: 	* Prehliadať <b>Web</b> pomocou Konqueror.

en: 	* Edit and create <b>images</b> with the GIMP.
sk: 	 Upravovať a vytvárať <b>obrázky</b> pomocou GIMP.

en: 	* Flexible <b>scheduled</b> updates.
sk: 	* Flexibilné <b>naplánované</b> aktualizácie.

en: 	* Listen to your <b>audio CDs</b> and <b>music files</b>, watch your <b>videos</b>.
sk: 	* Počúvať vaše <b>audio CD</b> a <b>hudobné súbory</b>, pozerať vaše <b>videá</b>.

en: 	* Listen to your <b>music files</b> with amaroK.
sk: 	* Počúvať vaše <b>hudobné súbory</b> pomocou amaroK.

en: 	* Management of <b>all your Mandrakelinux systems</b> with one account.
sk: 	* Menežment <b>všetkých vašich Mandrakelinux systémov</b> pomocou jedného účtu.

en: 	* Object oriented languages:
sk: 	* Objektovo orientované jazyky:

en: 	* Scripting languages:
sk: 	* Skriptovacie jazyky

en: 	* Send and receive your <b>e-mails</b>.
sk: 	* Posielať a prijímať <b>emaily</b>.

en: 	* The famous <b>C language</b>.
sk: 	* Preslávený <b>jazyk C</b>.

en: 	* Watch your favorite <b>videos</b> with Kaffeine.
sk: 	* Sledovať vaše obľúbené <b>video</b> pomocou Kaffeine.

en: 	-Hard drive.
sk: 	-Pevný disk.

en: 	-Network by FTP.
sk: 	-Sieť cez FTP.

en: 	-Network by SSH.
sk: 	-Sieť cez SSH.

en: 	-Network by rsync.
sk: 	-Sieť cez rsync.

en: 	-Network by webdav.
sk: 	-Sieť cez webdav.

en: 	-Tape
sk: 	-Páska

en: 	Backups use tar and bzip2
sk: 	Zálohovanie používa tar a bzip2

en: 	Backups use tar and gzip
sk: 	Zálohovanie používa tar a gzip

en: 	Backups use tar only
sk: 	Na zálohovanie sa použije iba tar

en: 	Do not include System Files
sk: 	Nezahŕňať systémové súbory

en: 	Limit disk usage to %s MB
sk: 	Limitovať využitie disku na %s Mb

en: 	Send mail to %s
sk: 	Poslať mail %s

en: 	Use .backupignore files
sk: 	Použiť .backupignore súbory

en: 	Using SMTP server %s
sk: 	Použiť SMTP server %s

en: 
    
    
    Note: if you've an ISA PnP sound card, you'll have to use the alsaconf or the sndconfig program.  Just type "alsaconf" or "sndconfig" in a console.
sk: 
    
    
    Poznámka: ak máte ISA PnP zvukovú kartu, mali by ste použiť program alsaconf alebo sndconfig. Napíšte iba "alsaconf" alebo "sndconfig" na konzole.

en: 
    
    Please check whether Printerdrake did the auto-detection of your printer model correctly. Find the correct model in the list when a wrong model or "Raw printer" is highlighted.
sk: 
    
    Prosím skontrolujte, či Printerdrake vykonal autodetekciu tlačiarene správne. Nájdite srávny model v zozname v prípade, že je vybraný nesprávny model alebo "Základná tlačiareň".

en: 
    
    Printerdrake could not determine which model your printer %s is. Please choose the correct model from the list.
sk: 
    
    Printerdrake nedokáže zistiť aký je model vašej tlačiarne %s. Zvoľte si prosím správny model zo zoznamu.

en: 
    
    Your card currently use the %s"%s" driver (default driver for your card is "%s")
sk: 
    
    Vaša karta momentálne používa %s"%s" ovládač (štandardný ovládač pre vašu kartu je "%s")

en: 
                          DrakBackup Daemon Report
sk: 
                          Report z DrakBackup Démona

en: 
                          DrakBackup Report
sk: 
                          DrakBackup súhrn

en: 
                        DrakBackup Report Details
sk: 
                        DrakBackup detailná správa

en: 
     FTP connection problem: It was not possible to send your backup files by FTP.
sk: 
     Chyba FTP pripojenia: Nebolo možné odoslať zálohované súbory cez FTP.

en: 
    - Burn to CD
sk: 
    - Napáliť na CD

en: 
    - Daemon, %s via:
sk: 
    - Démon, %s cez:

en: 
    - Delete hard drive tar files after backup.
sk: 
    - Vymazať tar súbory na pevnom disku po zálohovaní.

en: 
    - Options:
sk: 
    - Parametre:

en: 
    - Other Files:
sk: 
    - Ostatné súbory:

en: 
    - Save on Hard drive on path: %s
sk: 
    - Uložiť na pevný disk na cestu: %s

en: 
    - Save to Tape on device: %s
sk: 
    - Uložiť na pásku v zariadení: %s

en: 
    - Save via %s on host: %s
sk: 
    - Uložiť cez %s na počítač: %s

en: 
    - System Files:
sk: 
    - Systémové súbory:

en: 
    - User Files:
sk: 
    - Súbory používateľov:

en: 
    Also printers configured with the PPD files provided by their manufacturers or with native CUPS drivers cannot be transferred.
sk: 
    Taktiež tlačiarne nakonfigurované pomocou PPD súborov poskytnuté ich výrobcami alebo s natívnymi CUPS ovládačmi nemôžu byť prenesené.

en: 
    Backup Sources:
sk: 
    Zdroje zálohy:

en: 
    Chances are, this partition is
    a Driver partition. You should
    probably leave it alone.
sk: 
    Možnosti sú, tento oddiel je
    oddiel s ovládačom. Mali by ste
    ho nechať samotný.

en: 
    Congratulations, your printer is now installed and configured!
    
    You can print using the "Print" command of your application (usually in the "File" menu).
    
    If you want to add, remove, or rename a printer, or if you want to change the default option settings (paper input tray, printout quality, ...), select "Printer" in the "Hardware" section of the %s Control Center.
sk: 
    Výborne, vaša tlačiareň je teraz nainštalovaná a nakonfigurovaná!
    
    Môžete tlačiť pomocou príkazu "Tlač" vo vašich aplikáciách (väčšinou v menu "Súbor").
    
    Ak chcete pridať, zrušiť alebo premenovať tlačiareň alebo chcete zmeniť štandardné nastavenia (veľkosť papiera, kvalitu tlače,...) vyberte si "Tlačiareň" v sekcii "Hardvér" v Kontrolnom centre %s.

en: 
    Drakbackup activities via %s:
sk: 
    Drakbackup aktivity cez %s:

en: 
    Drakbackup activities via CD:
sk: 
    Aktivita Drakbackup-u cez CD:

en: 
    Drakbackup activities via tape:
sk: 
    Drakbackup aktivity na páske:

en: 
    If you have an ISA card, the values on the next screen should be right.
    
    If you have a PCMCIA card, you have to know the "irq" and "io" of your card.
sk: 
    Ak máte ISA kartu, tak hodnoty na ďalšej obrazovke by mali byť správne.
    
    Ak máte PCMCIA kartu, musíte vedieť "irq" a "io" adresu tejto karty.

en: 
    Mark the printers which you want to transfer and click 
    "Transfer".
sk: 
    Označte tlačiareň ktorú si želáte preniesť a stlačte 
    "Prenos".

en: 
    Please check all options that you need.
sk: 
    Zvoľte prosím všetky voľby, ktoré potrebujete.

en: 
    Printers on remote CUPS servers do not need to be configured here; these printers will be automatically detected.
sk: 
    Tlačiarne na vzdialenom CUPS serveri nemusíte konfigurovať lokálne; tlačiarne budú rozpoznané automaticky.

en: 
    The "%s" and "%s" commands also allow to modify the option settings for a particular printing job. Simply add the desired settings to the command line, e. g. "%s <file>".
sk: 
    Príkazy "%s" a "%s" umožňujú aj nastavovať parametre pre jednotlivé tlačové úlohy. Jednoducho pridajte žiadané nastavenie do príkazového riadku, napríklad: "%s <súbor".

en: 
    The "%s" command also allows to modify the option settings for a particular printing job. Simply add the desired settings to the command line, e. g. "%s <file>".
sk: 
    "%s" príkaz tiež umožňuje modifikovať nastavenia pre konkrétnu tlačovú úlohu. Jednoducho pridajte požadované nastavenia na príkazovom riadku, napríklad: "%s <súbor>".

en: 
    There are %d unknown printers directly connected to your system
sk: 
    Je tu %d neznáma tlačiareň pripojená k vášmu systému

en: 
    There is one unknown printer directly connected to your system
sk: 
    Je tu neznáma tlačiareň, ktorá je pripojená k vášmu systému

en: 
    This special Bootstrap
    partition is for
    dual-booting your system.
sk: 
    Tento špeciálny Bootstrap
    oddiel je pre
    duálne štartovanie systému.

en: 
    Usage: %s  [--auto] [--beginner] [--expert] [-h|--help] [--noauto] [--testing] [-v|--version]
sk: 
    Použitie: %s  [--auto] [--beginner] [--expert] [-h|--help] [--noauto] [--testing] [-v|--version]

en: 
    WARNING: No local network connection active, remote printers can neither be detected nor tested!
sk: 
    VAROVANIE: Žiadne lokálne sieťové pripojenie nie je aktívne, vzdialené tlačiarne nemohli byť zdetekované ani otestované!

en: 
    Warning
    
    Please read carefully the terms below. If you disagree with any
    portion, you are not allowed to install the next CD media. Press 'Refuse' 
    to continue the installation without using these media.
    
    
    Some components contained in the next CD media are not governed
    by the GPL License or similar agreements. Each such component is then
    governed by the terms and conditions of its own specific license. 
    Please read carefully and comply with such specific licenses before 
    you use or redistribute the said components. 
    Such licenses will in general prevent the transfer,  duplication 
    (except for backup purposes), redistribution, reverse engineering, 
    de-assembly, de-compilation or modification of the component. 
    Any breach of agreement will immediately terminate your rights under 
    the specific license. Unless the specific license terms grant you such
    rights, you usually cannot install the programs on more than one
    system, or adapt it to be used on a network. In doubt, please contact 
    directly the distributor or editor of the component. 
    Transfer to third parties or copying of such components including the 
    documentation is usually forbidden.
    
    
    All rights to the components of the next CD media belong to their 
    respective authors and are protected by intellectual property and 
    copyright laws applicable to software programs.
sk: 
    Upozornenie
    
    Prosíme vás, aby ste si pozorne prečítali podmienky uvedené nižšie.
    Ak nesúhlasíte s niektorou časťou, nie je prípustné, aby ste inštalovali 
    softvér z ďalšieho CD média. Stlačte 'Odmietam' pre pokračovanie 
    inštalácie bez použitia týchto médií.
    
    
    Niektoré komponenty nachádzajúce sa na ďalších CD médiách nie sú
    uvoľnené pod GPL licenciou alebo jej podobnými dohodami. Každý takýto
    komponent je uvoľnený pod podmienkami svojej osobitnej licencie. 
    Prosíme vás, aby ste si pozorne prečítali podmienky týchto licencií 
    skôr, než budete používať alebo šíriť tieto komponenty. 
    Takéto licencie vo všeobecnosti zakazujú prevod, duplikáciu (s výnimkou 
    zálohy), šírenie, reverzné inžinierstvo, disassemblovanie a dekompiláciu 
    alebo modifikáciu komponentu. 
    Akékoľvek porušenie licenčnej zmluvy vám s okamžitou platnosťou odoberá 
    Vaše práva vymedzené takouto licenciou. Pokiaľ vám takáto špecifická 
    licencia neudelí takéto práva, obvykle nemôžete inštalovať programy na 
    viac ako jeden systém alebo ich prispôsobiť na sieťové použitie viacerými
    systémami. V prípade akýchkoľvek pochybností, prosíme kontaktujte priamo 
    distribútora alebo vydavateľa komponentu. 
    Prevod tretím stranám alebo kopírovanie takéhoto komponentu, vrátane 
    dokumentácie, sú obvykle zakázané.
    
    
    Všetky práva ku komponentom na ďalších CD médiách prináležia ich 
    vlastníkom a sú chránené zákonmi na ochranu duševného vlastníctva 
    a vlastníckych práv použiteľných na softvérové programy.

en: 
    Welcome to the Printer Setup Wizard
    
    This wizard allows you to install local or remote printers to be used from this machine and also from other machines in the network.
    
    It asks you for all necessary information to set up the printer and gives you access to all available printer drivers, driver options, and printer connection types.
sk: 
    Vitajte v sprievodcovi nastavením tlačiarne
    
    Tento sprievodca vám umožní nainštalovať lokálne, alebo vzdialené tlačiarne ktoré môžu byť použité na tomto počítači z iných počítačov za pomoci siete.
    
    Opýta sa vás na všetky potrebné informácie, ktoré sú potrebné pre nastavenie tlačiarne a získate zoznam všetkých dostupných ovládačov tlačiarní a možností ich pripojenia.

en: 
    Welcome to the Printer Setup Wizard
    
    This wizard will help you to install your printer(s) connected to this computer or connected directly to the network.
    
    If you have printer(s) connected to this machine, Please plug it/them in on this computer and turn it/them on so that it/they can be auto-detected. Also your network printer(s) must be connected and turned on.
    
    Note that auto-detecting printers on the network takes longer than the auto-detection of only the printers connected to this machine. So turn off the auto-detection of network printers when you don't need it.
    
     Click on "Next" when you are ready, and on "Cancel" if you do not want to set up your printer(s) now.
sk: 
    Vitajte v sprievodcovi nastavením tlačiarne
    
    Tento sprievodca vám pomôže nainštalovať vašu tlačiareň(ne) pripojené k počítaču priamo alebo po sieti.
    
    Ak máte tlačiareň(ne) pripojenú(né) k tomuto počítaču pripojte ju a zapnite, mala by byť automaticky zdetekovaná. Rovnako aj sieťová tlačiareň(tlačiarne) by mali byť pripojené a zapnuté.
    
    Autodetekcia tlačiarní v sieti môže trvať dlhšie oproti autodetekcii lokálnych tlačiarní pripojených priamo k počítaču. Ak si neželáte autodetekciu sieťových tlačiarní, vypnite túto možnosť.
    
     Kliknite na "Ďalej" ak ste pripravení alebo na "Zrušiť" ak si neželáte nastaviť tlačiareň(tlačiarne) teraz.

en: 
    Welcome to the Printer Setup Wizard
    
    This wizard will help you to install your printer(s) connected to this computer, connected directly to the network or to a remote Windows machine.
    
    Please plug in and turn on all printers connected to this machine so that it/they can be auto-detected. Also your network printer(s) and your Windows machines must be connected and turned on.
    
    Note that auto-detecting printers on the network takes longer than the auto-detection of only the printers connected to this machine. So turn off the auto-detection of network and/or Windows-hosted printers when you don't need it.
    
     Click on "Next" when you are ready, and on "Cancel" if you do not want to set up your printer(s) now.
sk: 
    Vitajte v sprievodcovi nastavením tlačiarne
    
    Tento sprievodca vám pomôže nainštalovať vašu tlačiareň pripojenú k počítaču, priamo, po sieti, alebo na vzdialených Windows staniciach.
    
    Ak máte tlačiareň pripojenú k tomuto počítaču zapnite ju a mala by byť automaticky zdetekovaná. Rovnako aj sieťová tlačiareň a Windows počítač ku ktorému je pripojená by mali byť pripojené a zapnuté.
    
    Autodetekcia tlačiarní v sieti môže trvať dhšie oproti autodetekcii lokálnych tlačiarní pripojených priamo k počítaču. Ak si neželáte autodetekciu sieťových tlačiarní, vypnite túto možnosť.
    
     Kliknite na "Ďalej" ak ste pripravení, alebo na "Zrušiť" ak si neželáte teraz nastaviť tlačiareň.

en: 
    Welcome to the Printer Setup Wizard
    
    This wizard will help you to install your printer(s) connected to this computer.
    
    If you have printer(s) connected to this machine, Please plug it/them in on this computer and turn it/them on so that it/they can be auto-detected.
    
     Click on "Next" when you are ready, and on "Cancel" if you do not want to set up your printer(s) now.
sk: 
    Vitajte v sprievodcovi nastavením tlačiarne
    
    Tento sprievodca vám pomôže nainštalovať vašu tlačiareň(ne) pripojené k tomuto počítaču.
    
    Ak máte tlačiareň(ne) pripojenú(né) k tomuto počítaču pripojte ju prosím, zapnite a mala by byť automaticky zdetekovaná.
    
    Kliknite na "Ďalej" ak ste pripravení alebo na "Zrušiť" ak si neželáte nastaviť tlačiareň(tlačiarne) teraz.

en: 
    Welcome to the Printer Setup Wizard
    
    This wizard will help you to install your printer(s) connected to this computer.
    
    Please plug in and turn on all printers connected to this machine so that it/they can be auto-detected.
    
     Click on "Next" when you are ready, and on "Cancel" if you do not want to set up your printer(s) now.
sk: 
    Vitajte v sprievodcovi nastavením tlačiarne
    
    Tento sprievodca vám pomôže nainštalovať vašu tlačiareň(ne) pripojenú k tomuto počítaču.
    
    Pripojte a zapnite všetky tlačiarne pripojené k tomuto počítaču a tieto by mali byť automaticky zdetekované.
    
     Kliknite na "Ďalej" ak ste pripravení alebo na "Zrušiť" ak si teraz neželáte nastaviť tlačiareň(tlačiarne).

en: 
    Welcome.
    
    The parameters of the auto-install are available in the sections on the left
sk: 
    Vitajte.
    
    Parametre automatickej inštalácie sú dosiahnuteľné na lište vľavo

en:           All of your selected data have been
sk:           Všetky vami vybrané údaje boli

en:           Successfully Restored on %s
sk:           Úspešne obnovené na %s

en:          Restore Configuration
sk:          Obnoviť nastavenie

en:         - /etc/xinetd.d/tftp:
            	drakTermServ will configure this file to work in conjunction with the images created
            	by mkinitrd-net, and the entries in /etc/dhcpd.conf, to serve up the boot image to 
            	each diskless client.
    
            	A typical TFTP configuration file looks like:
            		
            	service tftp
    			{
                            disable         = no
                            socket_type  = dgram
                            protocol        = udp
                            wait             = yes
                            user             = root
                            server          = /usr/sbin/in.tftpd
                            server_args  = -s /var/lib/tftpboot
            	}
            		
            	The changes here from the default installation are changing the disable flag to
            	'no' and changing the directory path to /var/lib/tftpboot, where mkinitrd-net
            	puts its images.
sk:         - /etc/xinetd.d/tftp:
            		drakTermServ môže nastaviť tento súbor tak, aby bolo možné používať obrazy vytvorené
            		pomocou mkinitrd-net spolu s položkami v /etc/dhcpd.conf, pre poskytovanie správnych obrazov
            		pre bezdiskové stanice.
    
            		Typická konfigurácia TFTP by mohla vyzerať takto:
            		
            	service tftp
    			{
                            disable         = no
                            socket_type  = dgram
                            protocol        = udp
                            wait             = yes
                            user             = root
                            server          = /usr/sbin/in.tftpd
                            server_args  = -s /var/lib/tftpboot
            	}
            		
            		Zmeny oproti štandardnej inštalácii spočívajú v zmene disable príznaku na
            		'no' a zmene adresára na /var/lib/tftpboot, kde mkinitrd-net umiestňuje
            		tieto obrazy.

en:         - Create Etherboot Enabled Boot Images:
            	To boot a kernel via etherboot, a special kernel/initrd image must be created.
            	mkinitrd-net does much of this work and drakTermServ is just a graphical 
            	interface to help manage/customize these images. To create the file 
            	/etc/dhcpd.conf.etherboot-pcimap.include that is pulled in as an include in 
            	dhcpd.conf, you should create the etherboot images for at least one full kernel.
sk:         - Vytvorenie spúšťacích obrazov pre Etherboot:
            		Pre spustenie jadra pomocou etherboot je potrebné vytvoriť špeciálny kernel/initrd obraz.
            		mkinitrd-net dokáže vykonať tento proces a drakTermServ je iba grafické rozhranie, ktoré
            		pomôže manažovať/upravovať tieto obrazy Vytvorením súboru
            		/etc/dhcpd.conf.etherboot-pcimap.include ktorý je vsunutý do súboru dhcpd.conf, je možné
            		vytvoriť etherboot obraz pre aspoň jedno úplné jadro.

en:         - Maintain %s:
            	For users to be able to log into the system from a diskless client, their entry in
            	/etc/shadow needs to be duplicated in %s. drakTermServ
            	helps in this respect by adding or removing system users from this file.
sk:         - Nastavenie %s:
            		Záznamy používateľov, ktorým má byť umožnené prihlásiť sa k systému z bezdiskových staníc
            		/z etc/shadow, musia byť duplikované v %s. drakTermServ pri tom
            		dokáže pomôcť, s ohľadom na to, pri pridávaní alebo odoberaní používateľov z tohto súboru.

en:         - Maintain /etc/dhcpd.conf:
            	To net boot clients, each client needs a dhcpd.conf entry, assigning an IP 
            	address and net boot images to the machine. drakTermServ helps create/remove 
            	these entries.
    			
            	(PCI cards may omit the image - etherboot will request the correct image. 
    			You should also consider that when etherboot looks for the images, it expects 
    			names like boot-3c59x.nbi, rather than boot-3c59x.2.4.19-16mdk.nbi).
    			 
            	A typical dhcpd.conf stanza to support a diskless client looks like:
sk:         - Nastavenie /etc/dhcpd.conf:
            		Pre spustenie zo siete je potrebné mať pre každého klienta záznam v dhcpd.conf entry priraďujúci
            		IP adresu a spúšťací obraz pre daný počítač. drakTermServ vám pomôže pri vytváraní/mazaní týchto položiek.
    			
            		(pre PCI karty je možné vynechať názov - etherboot si dokáže vyžiadať správny obraz. Mali by ste
            		tiež brať ohľad na to ako etherboot hľadá obrazy, keď očakáva meno obrazu ako napríklad
            		boot-3c59x.nbi, namiesto boot-3c59x.2.4.19-16mdk.nbi).
    			 
            		Typický dhcpd.conf ktorý poskytuje podporu pre bezdiskové stanice vyzerá zhruba takto:

en:         - Maintain /etc/exports:
            	Clusternfs allows export of the root filesystem to diskless clients. drakTermServ
            	sets up the correct entry to allow anonymous access to the root filesystem from
            	diskless clients.
    
            	A typical exports entry for clusternfs is:
            		
            	/					(ro,all_squash)
            	/home				SUBNET/MASK(rw,root_squash)
    			
            	With SUBNET/MASK being defined for your network.
sk:         - Nastavenie /etc/exports:
            		Clusternfs umožňuje exportovať koreňový súborový systém pre bezdiskové stanice. drakTermServ
            		nastaví správne položky pre povolenie anonymného prístupu ku koreňovému súborovému systému
            		z bezdiskových staníc.
    
            		Typické exportovacie záznamy pre clusternfs sú:
            		
            	/					(ro,all_squash)
            		/home              SIEŤ/MASKA(rw,root_squash)
    			
    			Kde SIEŤ/MASKA bude definovať vašu sieť.

en:         - Per client %s:
            	Through clusternfs, each diskless client can have its own unique configuration files
            	on the root filesystem of the server. By allowing local client hardware configuration, 
            	drakTermServ will help create these files.
sk:         - Pre klienta %s:
            		Skrz clusternfs, každý bezdiskový klient môže mať svoje jedinečné konfiguračné súbory
            		v koreňovom súborovom systéme na servery. Pri umožnení lokálnej konfiguácie hardvéru,
            		drakTermServ pomôže pri vytváraní týchto súborov.

en:         - Per client system configuration files:
            	Through clusternfs, each diskless client can have its own unique configuration files
            	on the root filesystem of the server. By allowing local client hardware configuration, 
            	clients can customize files such as /etc/modules.conf, /etc/sysconfig/mouse, 
            	/etc/sysconfig/keyboard on a per-client basis.
    
            Note: Enabling local client hardware configuration does enable root login to the terminal 
            server on each client machine that has this feature enabled.  Local configuration can be
            turned back off, retaining the configuration files, once the client machine is configured.
sk:         - Konfiguračné súbory pre klienta:
            		Pomocou clusternfs každý bezdiskový klient môže získať svoje vlastné konfiguračné súbory
            		pre koreňový súborový systém zo servera. Pre povolenie hardvérovej konfigurácie lokálnych klientov, 
    				klienti môžu mať vlastné súbory ako /etc/modules.conf, /etc/sysconfig/mouse, 
            		/etc/sysconfig/keyboard pre každého klienta zvlášť.
    
            Note: Nastavenie lokálnej konfigurácie hardvéru povolí prihlásenie pre root-a k terminálovému
            serveru na každej klientskej stanici ktorá má túto možnosť povolenú. Lokálna konfigurácia môže byť
            vypnutá, konfiguračné súbory ostanú zachované ak už bol raz klient nakonfigurovaný.

en:         While you can use a pool of IP addresses, rather than setup a specific entry for
            a client machine, using a fixed address scheme facilitates using the functionality
            of client-specific configuration files that ClusterNFS provides.
    			
            Note: The '#type' entry is only used by drakTermServ.  Clients can either be 'thin'
            or 'fat'.  Thin clients run most software on the server via XDMCP, while fat clients run 
            most software on the client machine. A special inittab, %s is
            written for thin clients. System config files xdm-config, kdmrc, and gdm.conf are 
            modified if thin clients are used, to enable XDMCP. Since there are security issues in 
            using XDMCP, hosts.deny and hosts.allow are modified to limit access to the local
            subnet.
    			
            Note: The '#hdw_config' entry is also only used by drakTermServ.  Clients can either 
            be 'true' or 'false'.  'true' enables root login at the client machine and allows local 
            hardware configuration of sound, mouse, and X, using the 'drak' tools. This is enabled 
            by creating separate config files associated with the client's IP address and creating 
            read/write mount points to allow the client to alter the file. Once you are satisfied 
            with the configuration, you can remove root login privileges from the client.
    			
            Note: You must stop/start the server after adding or changing clients.
sk: 			Aj keď je možné použiť rozsah IP adries namiesto nastavenia konkrétneho záznamu
    			pre klienta, použitie pevnej adresy vám umožní použitie funkcionality pre špecifické
    			nastavenie klienta, ktoré poskytuje ClusterNFS.
    			
    			Poznámka: Položku "#type" je používa iba drakTermServ. Klient môže byť buď
    			'tenký' alebo 'tučný'. Tenký klient spúšťa všetok softvér na serveri pomocou XDMCP
    			protokolu, naproti tomu tučný klient väčšinu softvéru spúšťa na strane klienta. Špeciálny
    			inittab súbor %s je vytvorený pre tenkých klientov. Systémové
    			konfiguračné súbory xdm-config, kdmrc a gdm.conf sú upravené tak, aby povoľovali
    			XDMCP. Pretože existujú bezpečnostné riziká pri používaní xdmcp, súbory hosts.deny
    a hosts.allow sú upravené tak, aby umožňovali prístup iba z lokálnej siete.
    			
    			Poznámka: Položka "#hdw_config" je použitá iba pre drakTermServ. Klient
    			môže byť nastavený na 'true' alebo 'false'. Hodnota 'true' povoľuje prihlásenie pre
    			root-a, má povolené spraviť zmeny v lokálnej konfigurácii zvuku, myši alebo X za
    			pomoci 'drak'nástrojov. Bude vytvorený konfiguračný súbor zasociovaný s IP adresou
    			klienta a vytvorí sa prípojný bod pre zápis kde bude táto konfigurácia zapísaná. Ak ste
    			s konfiguráciou spokojní môžete odobrať právo prihlásenia root-a z klienta.
    			
    			Poznámka: Pri pridaní, alebo zmene klientov je potrebné zastaviť a znovu naštartovať
    			servis poskytujúci služby pre klientov.

en:   <Tab>/<Alt-Tab> between elements  | <Space> selects | <F12> next screen
sk:   <Tab>/<Alt-Tab> medzi položkami  |  <Medzera> označuje  |  <F12> ďalej

en:  (Default is all users)
sk:  (Štandardne sú všetci používatelia)

en:  (Default)
sk:  (Predvoľba)

en:  (Make sure that all your printers are connected and turned on).
sk:  (Presvedčte sa či sú všetky tlačiarne zapnuté a pripojené).

en:  (Parallel Ports: /dev/lp0, /dev/lp1, ..., equivalent to LPT1:, LPT2:, ..., 1st USB printer: /dev/usb/lp0, 2nd USB printer: /dev/usb/lp1, ...).
sk: (Paralelné porty: /dev/lp0, /dev/lp1,... je ekvivalentné LPT1:, LPT2:, ..., Prvá USB tlačiareň: /dev/usb/lp0,druhá USB tlačiareň: /dev/usb/lp1, ...).

en:  (multi-session)
sk:  (multisession)

en:  - detected
sk:  - zdetekované

en:  --doc <link>          - link to another web page ( for WM welcome frontend)
sk:  --doc <odkaz>      - odkaz na inú web stránku ( pre uvítaciu obrazovku )

en:  --help                - display this help
sk:  --help                - zobraziť túto pomoc

en:  --id <id_label>       - load the html help page which refers to id_label
sk:  --id <id_popis>      - načítať pomoc z html stránky podľa toho kam smeruje id_popis

en:  Accept/Refuse broadcasted icmp echo.
sk:  Povoliť/Zakázať odpovedať na icmp echo poslané na broadcast adresu.

en:  Accept/Refuse icmp echo.
sk:  Povoliť/Zakázať icmp echo.

en:  Activate/Disable daily security check.
sk:  Aktivovať/Deaktivovať denné bezpečnostné kontroly.

en:  Enable/Disable sulogin(8) in single user level.
sk:  Povoliť/Zakázať sulogin(8) v jednopoužívateľskom režime

en:  Enabling su only from members of the wheel group or allow su from any user.
sk:  Povoliť su iba pre členov skupiny wheel alebo povoliť su pre akéhokoľvek používateľa.

en:  Erase Now
sk: Vymazať teraz

en:  Error while sending mail.
sk:  Chyba počas odosielania emailu.

en:  If the desired printer was auto-detected, simply choose it from the list and then add user name, password, and/or workgroup if needed.
sk:  Ak je požadovaná tlačiareň autodetekovaná jednoducho ju vyberte zo zoznamu a ak je to potrebné zadajte meno, heslo a pracovnú skupinu pre prístup k nej.

en:  [everything]
           XFdrake [--noauto] monitor
           XFdrake resolution
sk:  [všetko]
           XFdrake [--noauto] monitor
           XFdrake rozlíšenie

en:  and the CD is in the drive
sk:  a CD médium je v mechanike

en:  drakhelp 0.1
    Copyright (C) 2003-2004 Mandrakesoft.
    This is free software and may be redistributed under the terms of the GNU GPL.
    
    Usage:
sk:  drakhelp 0.1
    Copyright (C) 2003-2004 Mandrakesoft.
    Toto je slobodný softvér a musí byť redistribuovaný pod licenciou GNU GPL.
    
    Použitie:

en:  enter `void' for void entry
sk:  vložte `prázdny' pre prázdnu položku

en:  on
sk:  na

en:  on LPD server "%s", printer "%s"
sk:  na LPD serveri "%s", tlačiareň "%s"

en:  on Novell server "%s", printer "%s"
sk:  na Novell serveri "%s", tlačiareň "%s"

en:  on SMB/Windows server "%s", share "%s"
sk:  na SMB/Windows serveri "%s", zložka "%s"

en:  on device: %s
sk:  na zariadenie: %s

en:  on parallel port #%s
sk:  na paralelnom porte #%s

en: !!! Indicates the password in the system database is different than
     the one in the Terminal Server database.
    Delete/re-add the user to the Terminal Server to enable login.
sk: !!! Ukazuje rozdiel medzi heslom v systémovej databáze a
    heslom v databáze Terminal Servera.
    Odstránte/znovu pridajte používateľa do Terminaloveho Servra pre povolenie prihlásenia.

en: "%s": check the current country selection. If you're not in this country,
    click on the "%s" button and choose another. If your country isn't in the
    list shown, click on the "%s" button to get the complete country list.
sk: "%s": skontrolujte aktuálne nastavenie krajiny. Ak sa nenachádzate
    v tejto krajine, kliknite na tlačidlo "%s"a vyberte si inú. Ak nie je vaša
    krajina zozbrazená v tomto zozname, kliknite na tlačidlo "%s" pre
    získanie kompletného zoznamu.

en: "%s": clicking on the "%s" button will open the printer configuration
    wizard. Consult the corresponding chapter of the ``Starter Guide'' for more
    information on how to set up a new printer. The interface presented in our
    manual is similar to the one used during installation.
sk: "%s": kliknutím na "%s" tlačidlo sa otvorí sprievodca konfiguráciou tlačiarne.
    Ak chcete získať viac informácií o tom, ako nastaviť novú tlačiareň, použite
    ``Úvodnú príručku''. Rozhranie, ktoré tu vidíte je podobné tomu, ktoré bolo
    použité pri inštalácii.

en: "%s": if a sound card is detected on your system, it'll be displayed
    here. If you notice the sound card isn't the one actually present on your
    system, you can click on the button and choose a different driver.
sk: "%s": ak bola nájdená vo vašom systéme zvuková karta, bude tu
    zobrazená. Ak si myslíte, že to nie je karta, ktorá sa nachádza vo vašom
    systéme, môžete kliknúť na tlačidlo a vybrať si iný ovládač.

en: "Menu" key
sk: "Menu" kláves

en: %d comma separated numbers
sk: %d čiarkou oddelené čísla

en: %d comma separated strings
sk: %d čiarkou oddelené znaky

en: %d minutes
sk: %d minút

en: %d packages
sk: %d balíky

en: %d seconds
sk: %d sekúnd

en: %s BootSplash (%s) preview
sk: %s úvodná obrazovka (%s) náhľad

en: %s Printer Management Tool
sk: %s pomôcka pre správu tlačiarne

en: %s added to Terminal Server
sk: %s bolo pridané do Terminal Servera

en: %s already in use
sk: %s je v používaní

en: %s cannot be displayed 
    . No Help entry of this type
sk: %s nie je možné zobraziť 
    . Nie je k dispozícii žiadna pomoc k tomuto typu

en: %s entries
sk: %s záznamov

en: %s fonts conversion
sk: konverzia %s fontov

en: %s formatting of %s failed
sk: %s formátovanie %s zlyhalo

en: %s found on %s, configure it automatically?
sk: %s nájdené v %s, nastaviť automaticky?

en: %s is already a Terminal Server user
sk: %s už je používateľ vrámci Terminal servera

en: %s is not a user..
sk: %s nie je korektný používateľ..

en: %s is not in the scanner database, configure it manually?
sk: %s nie je v databáze skenerov, nastaviť ručne?

en: %s is not installed
    Click "Next" to install or "Cancel" to quit
sk: %s nie je nainštalovaný
    Kliknite na "Ďalej" pre inštaláciu, alebo "Zruš" pre ukončenie

en: %s not found...
sk: %s nebol nájdený...

en: %s not responding
sk: %s neodpovedá

en: %s not retrieved...
sk: %s nebol získaný...

en: %s on %s
sk: %s na %s

en: %s: %s requires a username...
sk: %s: %s vyžaduje používateľské meno...

en: %s: %s requires hostname, MAC address, IP, nbi-image, 0/1 for THIN_CLIENT, 0/1 for Local Config...
sk: %s: %s vyžaduje meno počítača, MAC adresu, IP adresu, nbi-obraz, 0/1 pre THIN_CLIENT, 0/1 pre Lokálnu konfiguráciu...

en: %s: %s requires hostname...
sk: %s: %s vyžaduje meno hostiteľa...

en: (E)IDE/ATA controllers
sk: (E)IDE/ATA kontrolér

en: (Note: Parallel ports cannot be auto-detected)
sk: (Poznámka: Paralelné porty nemôžu byť auto detekované)

en: (This) DHCP Server IP
sk: IP tohoto DHCP servera

en: (already added %s)
sk: (už pridaný %s)

en: (default value: %s)
sk: (štandardná hodnota: %s)

en: (detected %s)
sk: (nájdené %s)

en: (detected on port %s)
sk: (detekovaný na porte %s)

en: (detected)
sk: (nájdené)

en: (module %s)
sk: (modul %s)

en: (on %s)
sk: (na %s)

en: (on this machine)
sk: (na tomto stroji)

en: , %s sectors
sk: , %s sektorov

en: , TCP/IP host "%s", port %s
sk: , TCP/IP hostiteľ "%s", port %s

en: , USB printer
sk: , USB tlačiareň

en: , USB printer #%s
sk: , USB tlačiareň #%s

en: , multi-function device
sk: , viacúčelové zariadenie

en: , multi-function device on HP JetDirect
sk: , viacúčelové zariadenie HP JetDirect

en: , multi-function device on USB
sk: , viacúčelové zariadenie na USB

en: , multi-function device on a parallel port
sk: , viacúčelové zariadenie na paralelnom porte

en: , multi-function device on parallel port #%s
sk: , viacúčelové zariadenie na paralelnom porte #%s

en: , network printer "%s", port %s
sk: , sieťová tlačiareň "%s", port %s

en: , printer "%s" on SMB/Windows server "%s"
sk: , tlačiareň "%s" na SMB/Windows serveri "%s"

en: , printer "%s" on server "%s"
sk: , tlačiareň "%s" na serveri "%s"

en: , printing to %s
sk: , tlač na %s

en: , using command %s
sk: , použitím príkazu %s

en: - %s was added
sk: - %s bolo pridané

en: - %s was removed
sk: - %s bolo odstránené

en: - PCI and USB devices: this lists the vendor, device, subvendor and subdevice PCI/USB ids
sk: - PCI a USB zariadenia: toto je zoznam výrobcov, zariadení, dodávateľov a subzariadení PCI/USB

en: - Restore Other Files:
sk: Obnoviť ostatné súbory:

en: - Restore System Files.
sk: - Obnoviť systémové súbory.

en: - Restore User Files:
sk: - Obnoviť súbory používateľov:

en: - pci devices: this gives the PCI slot, device and function of this card
    - eide devices: the device is either a slave or a master device
    - scsi devices: the scsi bus and the scsi device ids
sk: - pci zariadenia: udáva PCI slot, zariadenie a funkciu tejto karty- eide zariadenia: zariadenie je buď slave, alebo master zariadenie- scsi zariadenia: scsi zbernica a scsi id zariadenia

en: /Autodetect _jaz drives
sk: /Auto-detekcia _jaz mechaník

en: /Autodetect _modems
sk: /Auto-detekcia _modemov

en: /Autodetect _printers
sk: /Auto-detekcia _tlačiarní

en: /File/-
sk: /Súbor/-

en: /File/Save _As
sk: /Súbor/Uložiť _ako

en: /File/_New
sk: /Súbor/_Nový

en: /File/_Open
sk: /Súbor/_Otvor

en: /File/_Quit
sk: /Súbor/_Koniec

en: /File/_Save
sk: /Súbor/_Ulož

en: /Help/_About...
sk: /Pomoc/_O aplikácii...

en: /Options/Test
sk: /Parametre/Test

en: /Set as _Default
sk: /Nastaviť ako _Predvolenú

en: /_About...
sk: /_O aplikácii...

en: /_Actions
sk: /_Vykonanie

en: /_Add Printer
sk: /_Pridať tlačiareň

en: /_Configure CUPS
sk: /_Nastaviť CUPS

en: /_Delete
sk: /_Vymazať

en: /_Edit
sk: /_Editovať

en: /_Expert mode
sk: /_Expertný mód

en: /_Fields description
sk: /_Popis položiek

en: /_File
sk: /_Súbory

en: /_Help
sk: /_Pomoc

en: /_Options
sk: /_Nastavenia

en: /_Quit
sk: /_Koniec

en: /_Refresh
sk: /_Obnoviť

en: /_Report Bug
sk: /_Ohlásiť chybu

en: /etc/hosts.allow and /etc/hosts.deny already configured - not changed
sk: /etc/hosts.allow a /etc/hosts.deny sú už nastavené - žiadná zmena

en: /etc/issue* exist
sk: /etc/issue* existuje

en: 1 button
sk: 1 tlačidlo

en: 1 minute
sk: 1 minúta

en: 1. The CUPS printing system can run locally.
sk: 1. CUPS tlačový systém môže byť spustený lokálne.

en: 16 million colors (24 bits)
sk: 16 miliónov farieb (24 bit)

en: 2 buttons
sk: 2 tlačidlá

en: 2. All printing requests are immediately sent to a remote CUPS server.
sk: 2. Všetky tlačové požiadavky budú ihneď odoslané na vzdialený CUPS server.

en: 256 colors (8 bits)
sk: 256 farieb (8 bit)

en: 3 buttons
sk: 3 tlačidlá

en: 3 buttons with Wheel emulation
sk: Emulácia 3 tlačidiel s emuláciou kolieska

en: 32 thousand colors (15 bits)
sk: 32 tisíc farieb (15 bit)

en: 64 MB or more
sk: 64 MB a viac

en: 65 thousand colors (16 bits)
sk: 65 tisíc farieb (16 bit)

en: <- Previous
sk: <- Späť

en: <-- Del User
sk: <-- Zmazať používateľa

en: <-- Delete
sk: <-- Zmazať

en: <-- Edit Client
sk: <-- Zmeniť klienta

en: <b>Choose your Favorite Desktop Environment</b>
sk: <b>Zvoľte si vaše obľúbené grafické prostredie</b>

en: <b>Development Editors</b>
sk: <b>Vývojárske editory</b>

en: <b>Development Environments</b>
sk: <b>Vývojové prostredia</b>

en: <b>Development Languages</b>
sk: <b>Vývojárske jazyky</b>

en: <b>Development Tools</b>
sk: <b>Vývojárske nástroje</b>

en: <b>Discovery, Your First Linux Desktop</b>
sk: <b>Discovery, vaša prvá Linux pracovná stanica</b>

en: <b>Download Version</b>
sk: <b>Download verzia</b>

en: <b>Enjoy our Multimedia Features</b>
sk: <b>Používať multimediálne funkcie</b>

en: <b>Enjoy the Wide Range of Applications</b>
sk: <b>Tešiť sa z širokého množstva aplikácií</b>

en: <b>Groupware Server</b>
sk: <b>Groupvérové servre</b>

en: <b>Join the Community</b>
sk: <b>Pridajte sa ku komunite</b>

en: <b>Kontact</b>
sk: <b>Kontakt</b>

en: <b>Mandrakelinux Control Center</b>
sk: <b>Kontrolné centrum Mandrakelinux</b>

en: <b>Mandrakeonline</b> is a new premium service that Mandrakesoft is proud to offer its customers!
sk: <b>Mandrakeonline</b> je nová služba, ktorú Mandrakesoft ponúka svojim zákazníkom!

en: <b>Mandrakesoft Products (Nomad Products)</b>
sk: <b>Mandrakesoft produkty (bežné produkty)</b>

en: <b>Mandrakesoft Products (Professional Solutions)</b>
sk: <b>Mandrakesoft produkty (profesionálne služby)</b>

en: <b>Mandrakesoft Products</b>
sk: <b>Mandrakesoft produkty</b>

en: <b>Mandrakesoft</b> has developed a wide range of <b>Mandrakelinux</b> products.
sk: <b>Mandrakesoft</b> vyvíja široké spektrum <b>Mandrakelinux</b> produktov.

en: <b>Online Store</b>
sk: <b>Online obchod</b>

en: <b>PowerPack+, The Linux Solution for Desktops and Servers</b>
sk: <b>PowerPack+, Linuxové riešenie pre pracovné stanice a servery</b>

en: <b>PowerPack, The Ultimate Linux Desktop</b>
sk: <b>PowerPack, skvelý Linux pre pracovnú stanicu</b>

en: <b>Servers</b>
sk: <b>Servre</b>

en: <b>Surf the Internet</b>
sk: <b>Surfovať na Internete</b>

en: <b>The GPL</b>
sk: <b>GPL</b>

en: <b>The KDE Choice</b>
sk: <b>Výber KDE</b>

en: <b>The Open Source Model</b>
sk: <b>Model Open Source</b>

en: <b>What is Mandrakelinux?</b>
sk: <b>Čo je to Mandrakelinux?</b>

en: <control>Q
sk: <control>K

en: <control>S
sk: <control>U

en: => Notice, a label changed:
    %s
sk: => Pozor, popis bol zmenený:
    %s

en: => There are many things to choose from (%s).
sk: => Je mnoho dôvodov pre výber (%s).

en: A CAPI driver is available for this modem. This CAPI driver can offer more capabilities than the free driver (like sending faxes). Which driver do you want to use?
sk: CAPI ovládač je k dispozícii pre tento modem. Tento ovládač môže priniesť vyššiu funkcionalitu ako voľne dostupný ovládač (ako zasielanie faxov). Ktorý ovládač si želáte použiť?

en: A command line must be entered!
sk: Príkazový riadok musí byť zadaný!

en: A graphical environment with user-friendly set of applications and desktop tools
sk: Grafické rozhranie s aplikáciami a desktopovými nástrojmi

en: A library which defends against buffer overflow and format string attacks.
sk: Knižnica, ktorá bráni proti útokom typu buffer overflow a format string.

en: A printer named "%s" already exists under %s. 
    Click "Transfer" to overwrite it.
    You can also type a new name or skip this printer.
sk: Tlačiareň s menom "%s" už pod %s existuje.
    Stlačte "Prenos" na prepísanie.
    Môžete tiež napísať nové meno alebo preskočiť
    túto tlačiareň.

en: A problem occurred while restarting the network: 
    
    %s
sk: Nastal problém pri znovuspustení siete: 
    
    %s

en: A tool to monitor your logs
sk: Nástroj na monitorovanie logov

en: A valid URI must be entered!
sk: Musíte zadať správne URI!

en: ACL name
sk: Názov ACL

en: ADSL adapters
sk: ADSL modemy

en: ADSL configuration
sk: Konfigurácia ADSL

en: ADSL connection
sk: ADSL pripojenie

en: ADSL connection type:
sk: Typ ADSL pripojenia :

en: AGP controllers
sk: AGP radiče

en: ALL
sk: VŠETKO

en: ALL existing partitions and their data will be lost on drive %s
sk: Všetky oddiely a údaje na disku %s budú stratené

en: Abort
sk: Preruš

en: Aborting
sk: Prerušenie

en: Aborting Scannerdrake.
sk: Ukončenie Scannerdrake.

en: About
sk: O

en: About Harddrake
sk: O Harddrake

en: Accept
sk: Akceptujem

en: Accept bogus IPv4 error messages
sk: Akceptovať IPv4 chybové správy.

en: Accept broadcasted icmp echo
sk: Akceptovať icmp echo poslané na broadcast adresu.

en: Accept icmp echo
sk: Akceptovať icmp echo

en: Accept user
sk: Akceptuj používateľa

en: Accept/Refuse bogus IPv4 error messages.
sk: Povoliť/Zakázať IPv4 chybové správy.

en: Access Control Lists
sk: Zoznam prístupov

en: Accessing printers on remote CUPS servers
sk: Dostupné tlačiarne na vzdialenom CUPS serveri

en: Account Login (user name)
sk: Meno účtu (používateľské meno)

en: Account Password
sk: Heslo účtu

en: Across Network
sk: cez sieť

en: Action
sk: Akcia

en: Activate now
sk: Aktivovať teraz

en: Activate/Disable ethernet cards promiscuity check.
sk: Aktivovať/Deaktivovať kontrolu promiskuitného režimu ethernetovej karty.

en: Activates/Deactivates all network interfaces configured to start
    at boot time.
sk: Aktivovať/Deaktivovať všetky sieťové zariadenia konfigurované pre spustenie
    po zavedení systému.

en: Active Directory with SFU
sk: Active Directory s SFU

en: Active Directory with SFU:
sk: Active Directory s SFU:

en: Active Directory with Winbind
sk: Active Directory s Winbind

en: Active Directory with Winbind:
sk: Active Directory s Winbind:

en: Adapter %s: %s
sk: Adaptér %s: %s

en: Add
sk: Pridať

en: Add Client -->
sk: Pridať klienta -->

en: Add Printer
sk: Pridať lačiareň

en: Add User -->
sk: Pridať používateľa -->

en: Add a module
sk: Pridať modul

en: Add a new printer
sk: Pridať novú tlačiareň

en: Add a new printer to the system
sk: Pridať novú tlačiareň do systému

en: Add a new rule at the end
sk: Pridať nové pravidlo na koniec

en: Add a rule
sk: Pridať pravidlo

en: Add a scanner manually
sk: Pridať skener manuálne

en: Add a user
sk: Vytváranie používateľov

en: Add an UPS device
sk: Pridať UPS zariadenie

en: Add an item
sk: Pridať položku

en: Add here the CUPS servers whose printers you want to use. You only need to do this if the servers do not broadcast their printer information into the local network.
sk: Pridajte sem CUPS server, ktorého tlačiarne chcete používať. Toto je potrebné iba vtedy, ak server neoznamuje informácie o sebe do lokálnej siete.

en: Add host
sk: Pridať hostiteľa

en: Add host/network
sk: Pridať hostiteľa/sieť

en: Add server
sk: Pridať server

en: Add the name as an exception to the handling of password aging by msec.
sk: Pridať meno ako výnimku pri posudzovaní dĺžky platnosti hesla pre msec.

en: Add to LVM
sk: Pridať do LVM

en: Add to RAID
sk: Pridať do RAID

en: Add user
sk: Pridať používateľa

en: Add/Del Clients
sk: Pridať/Odobrať klientov

en: Add/Del Users
sk: Pridať/Odobrať používateľov

en: Additional CUPS servers:
sk: Dalšie CUPS servre:

en: Advanced
sk: Rozšírené

en: Advanced Configuration
sk: Pokročilá konfigurácia

en: Advanced preferences
sk: Pokročilé nastavenia

en: Afghanistan
sk: Afganistan

en: After changing type of partition %s, all data on this partition will be lost
sk: Po zmene diskovej oblasti %s budú všetky údaje na tejto oblasti nenávratne stratené

en: After formatting partition %s, all data on this partition will be lost
sk: Ak naformátujete oddiel %s,všetky predošlé údaje sa na ňom stratia

en: After resizing partition %s, all data on this partition will be lost
sk: Po zmene veľkosti oddielu %s budú všetky údaje nenávratne stratené

en: After this is done, we recommend that you restart your X environment to avoid any hostname-related problems.
sk: Po zmene doporučujeme reštartovať X Window System, aby ste
    predišli problémom pri zmene mena počítača.

en: Albania
sk: Albánsko

en: Alcatel speedtouch USB modem
sk: Alcatel Speedtouch USB modem

en: Alert configuration
sk: Nastavenie varovaní

en: Algeria
sk: Alžírsko

en: All
sk: Všetko

en: All I/O to the file system should be done synchronously.
sk: Všetky I/O operácie so súborovým systémom môžu byť synchrónne.

en: All clients will use %s
sk: Všetci klienti budú používať %s

en: All data on this partition should be backed-up
sk: Všetky údaje na tejto oblasti by sa mali zazálohovať

en: All languages
sk: Všetky jazyky

en: All primary partitions are used
sk: Všetky primárne oddiely sú už použité

en: All remote machines
sk: Všetky vzdialené počítače

en: Allow Thin Clients
sk: Povoliť tenkých klientov

en: Allow X Window connections
sk: Povoliť X Window spojenia

en: Allow all users
sk: Povoliť všetkým používateľom

en: Allow an ordinary user to mount the file system. The
    name of the mounting user is written to mtab so that he can unmount the file
    system again. This option implies the options noexec, nosuid, and nodev
    (unless overridden by subsequent options, as in the option line
    user,exec,dev,suid ).
sk: Povoliť obyčajným používateľom pripojiť súborový systém. Meno používateľa,
    ktorý môže pripájať bude zapísané v mtab, takže neskôr môže odpojiť súborový
    systém. Táto voľba implikuje nastavenia noexec, nosuid a nodev (ak nie sú
    jednotlivé nastavenia explicitne inak, nastaveniami user, exec, dev, suid).

en: Allow local hardware
    configuration.
sk: Povoliť lokálnu hardvérovú
    konfiguráciu.

en: Allow remote root login
sk: Povoliť vzdialené prihlásenie root-a.

en: Allow/Forbid X connections:
    
    - ALL (all connections are allowed),
    
    - LOCAL (only connection from local machine),
    
    - NONE (no connection).
sk: Povoliť/Zakázať X spojenia:
    
    - ALL (všetky pripojenia sú povolené),
    
    - LOCAL (iba pre lokálne pripojenia),
    - NONE (žiadne pripojenia).

en: Allow/Forbid autologin.
sk: Povoliť/Zakázať autologin.

en: Allow/Forbid direct root login.
sk: Povoliť/Zakázať priame prihlásenie root-a z konzoly.

en: Allow/Forbid reboot by the console user.
sk: Povoliť/Zakázať možnosť reštartovať systém používateľom prihláseným ku konzole.

en: Allow/Forbid remote root login.
sk: Povoliť/Zakázať možnosť vzdialeného prihlásenia sa root-a.

en: Allow/Forbid the list of users on the system on display managers (kdm and gdm).
sk: Povoliť/Zakázať zoznam používateľov v systéme v manažéroch prihlásenia (kdm a gdm).

en: Allow/forbid to export display when
    passing from the root account to the other users.
    
    See pam_xauth(8) for more details.'
sk: Povoliť/zakázať exportovať obrazovku
    ak je odovzdaná root-om inému používateľovi.
    
    Pozrite pam_xauth(8) pre bližšie podrobnosti.

en: Allows you to run a group of computers in the same Network Information Service domain with a common password and group file.
sk: Umožňuje spustenie skupiny počítačov v rovnakej doméne NIS (Network Information Service) so spoločným heslom a skupinami

en: Alt and Shift keys simultaneously
sk: Alt a Shift klávesy naraz

en: Alternative drivers
sk: Alternatívne ovládače

en: Alternative test page (A4)
sk: Alternatívna testovacia stránka (A4)

en: Alternative test page (Letter)
sk: Alternatívna testovacia stránka (Letter)

en: Alternatively, you can specify a device name/file name in the input line
sk: Alternatívne môžte špecifikovať meno zariadenia/súboru vo vstupnom políčku

en: Always launch on startup
sk: Vždy spustiť po štarte

en: American Samoa
sk: Americká Samoa

en: Amusement programs: arcade, boards, strategy, etc
sk: Zábavne programy: stolové, stratégie, atď

en: An error occurred
sk: Vyskytla sa chyba

en: An error occurred - no valid devices were found on which to create new filesystems. Please check your hardware for the cause of this problem
sk: Vyskytla sa chyba - neboli nájdené žiadne platné zariadenia, na ktorých je možné vytvoriť nové súborové systémy. Skontrolujte váš hardvér pre zistenie príčiny problému.

en: An error occurred while deleting the "%s" network interface:
    
    %s
sk: Nastal problém pri odstraňovaní sieťového rozhrania "%s":
    
    %s

en: An error occurred, but I don't know how to handle it nicely.
    Continue at your own risk.
sk: Vyskytla sa chyba a neviem ju úplne vyriešiť.
    Pokračujte na vlastnú zodpovednosť.

en: An error occurred:
    
    
    %s
    
    This may come from corrupted system configuration files
    on the USB key, in this case removing them and then
    rebooting Mandrake Move would fix the problem. To do
    so, click on the corresponding button.
    
    
    You may also want to reboot and remove the USB key, or
    examine its contents under another OS, or even have
    a look at log files in console #3 and #4 to try to
    guess what's happening.
sk: Vyskytla sa chyba:
    
    
    %s
    
    Táto chyba môže pochádzať z narušených systémových
    súborov s nastavením na USB disku; v tomto prípade by problém
    vyriešilo odstránenie týchto súborov a opätovné naštartovanie systému
    Mandrake Move. Ak to chcete urobiť, stlačte zodpovedajúce tlačidlo.
    
    
    Tiež môžete systém reštartovať a vybrať USB disk, alebo si
    prehliadnuť jeho obsah pod iným operačným systémom alebo
    sa pozrieť na súbory so záznamami v textovej konzole #3 a #4 a skúsiť
    zistiť, čo sa deje.

en: An error occurred:
    %s
    Try to change some parameters
sk: Vyskytla sa chyba:
    %s
    Skúste zmeniť niektoré parametre

en: An unexpected error has happened:
    %s
sk: Vyskytla sa neočakávaná chyba:
    %s

en: Anacron is a periodic command scheduler.
sk: Anacron, periodický plánovač príkazov.

en: Another one
sk: Iný

en: Antarctica
sk: Antarktída

en: Antigua and Barbuda
sk: Antigua a Barbuda

en: Any PS/2 & USB mice
sk: Ktorákoľvek PS/2 a USB myš

en: Apache World Wide Web Server
sk: Apache WWW server

en: Apache is a World Wide Web server. It is used to serve HTML files and CGI.
sk: Apache je WWW server. Je používaný na poskytovanie HTML stránok a CGI.

en: Apache, Pro-ftpd
sk: Apache a Pro-ftpd

en: Append
sk: Pridať

en: Application Name
    or Full Path:
sk: Meno aplikácie
    alebo plná cesta:

en: Application:
sk: Aplikácia:

en: Apply
sk: Použiť

en: Apply filter
sk: Aplikovať filter

en: April
sk: Apríl

en: Are you sure that you want to set up printing on this machine?
sk: Ste si istí, že chcete nastaviť tlačenie na tomto počítači?

en: Area:
sk: Oblasť :

en: Argentina
sk: Argentína

en: Armenia
sk: Arménsko

en: Assign host name from DHCP address
sk: Priradí meno hostiteľa z DHCP adresy

en: Assign raw devices to block devices (such as hard drive
    partitions), for the use of applications such as Oracle or DVD players
sk: Priradí raw zariadenie k blokovému (ako napríklad oddiely pevného
    disku) pre použitie v aplikáciách ako Oracle alebo DVD prehrávače

en: At this point, DrakX will allow you to choose the security level you desire
    for your machine. As a rule of thumb, the security level should be set
    higher if the machine is to contain crucial data, or if it's to be directly
    exposed to the Internet. The trade-off that a higher security level is
    generally obtained at the expense of ease of use.
    
    If you don't know what to choose, keep the default option. You'll be able
    to change it later with the draksec tool, which is part of Mandrakelinux
    Control Center.
    
    Fill the "%s" field with the e-mail address of the person responsible for
    security. Security messages will be sent to that address.
sk: Na tomto mieste vám DrakX umožňuje nastaviť bezpečnostnú úroveň pre
    tento počítač. Ako pomôcku môžete použiť pravidlo, že čím dôležitejšie
    údaje váš systém obsahuje alebo ak bude pripojený do Internetu, tým vyššia
    úroveň by mala byť zvolená. Treba si uvedomiť, že so zvyšovaním bezpečnostnej
    úrovne sa znižuje pohodlie používania.
    
    Ak si neviete vybrať, ponechajte štandardné nastavenie.Budete ju však
    mať možnosť zmeniť pomocou programu drakcec, ktorý je súčasťou
    Kontrolného Centra Mandrakelinuxu
    
    Do políčka "%s" zadajte e-mailovú adresu osoby zodpovednej za
    bezpečnosť vášho PC. Na túto adresu budú zasielané
    bezpečnostné upozornenia.

en: At this point, you need to choose which partition(s) will be used for the
    installation of your Mandrakelinux system. If partitions have already been
    defined, either from a previous installation of GNU/Linux or by another
    partitioning tool, you can use existing partitions. Otherwise, hard drive
    partitions must be defined.
    
    To create partitions, you must first select a hard drive. You can select
    the disk for partitioning by clicking on ``hda'' for the first IDE drive,
    ``hdb'' for the second, ``sda'' for the first SCSI drive and so on.
    
    To partition the selected hard drive, you can use these options:
    
     * "%s": this option deletes all partitions on the selected hard drive
    
     * "%s": this option enables you to automatically create ext3 and swap
    partitions in the free space of your hard drive
    
    "%s": gives access to additional features:
    
     * "%s": saves the partition table to a floppy. Useful for later
    partition-table recovery if necessary. It is strongly recommended that you
    perform this step.
    
     * "%s": allows you to restore a previously saved partition table from a
    floppy disk.
    
     * "%s": if your partition table is damaged, you can try to recover it
    using this option. Please be careful and remember that it doesn't always
    work.
    
     * "%s": discards all changes and reloads the partition table that was
    originally on the hard drive.
    
     * "%s": un-checking this option will force users to manually mount and
    unmount removable media such as floppies and CD-ROMs.
    
     * "%s": use this option if you wish to use a wizard to partition your
    hard drive. This is recommended if you do not have a good understanding of
    partitioning.
    
     * "%s": use this option to cancel your changes.
    
     * "%s": allows additional actions on partitions (type, options, format)
    and gives more information about the hard drive.
    
     * "%s": when you are finished partitioning your hard drive, this will
    save your changes back to disk.
    
    When defining the size of a partition, you can finely set the partition
    size by using the Arrow keys of your keyboard.
    
    Note: you can reach any option using the keyboard. Navigate through the
    partitions using [Tab] and the [Up/Down] arrows.
    
    When a partition is selected, you can use:
    
     * Ctrl-c to create a new partition (when an empty partition is selected)
    
     * Ctrl-d to delete a partition
    
     * Ctrl-m to set the mount point
    
    To get information about the different file system types available, please
    read the ext2FS chapter from the ``Reference Manual''.
    
    If you are installing on a PPC machine, you will want to create a small HFS
    ``bootstrap'' partition of at least 1MB which will be used by the yaboot
    bootloader. If you opt to make the partition a bit larger, say 50MB, you
    may find it a useful place to store a spare kernel and ramdisk images for
    emergency boot situations.
sk: Na tomto mieste je potrebné aby ste si vybrali oblasti, ktoré budú použité
    na inštaláciu Mandrakelinuxu. Ak už boli oddiely definované,
    napríklad pri predchádzajúcej inštalácii GNU/Linux-u alebo iným nástrojom
    pre správu oblastí, môžete použiť už existujúce oblasti. Inak musia byť
    oblasti teraz definované.
    
    Pre vytvorenie oddielu si najprv musíte vybrať pevný disk. To dosiahnete
    kliknutím na ``hda'' pre prvý IDE disk, ``hdb'' pre druhý, ``sda'' je prvý SCSI
    disk a podobne.
    
    Pri rozdeľovaní vybraného disku je možné použiť tieto možnosti:
    
     * "%s": táto voľba vymaže všetky oblasti na vybranom pevnom
    disku
    
     * "%s": táto voľba umožní automatické vytvorenie ext3
    a swap oblasti na voľnom mieste vášho disku
    
     * "%s": získate prístup k rozšíreným možnostiam:
    
     * "%s": uložiť tabuľku rozdelenia na disketu.
    Vhodné pre neskoršiu obnovu tabuľky, ak to bude potrebné. Je veľmi
    odporúčané aby ste absolvovali tento krok.
    
     * "%s": umožňuje obnoviť predtým uloženú tabuľku
    z diskety.
    
     * "%s": ak je vaša tabuľka rozdelenia disku zničená,
    môžete sa pokúsiť zachrániť ju použitím tejto možnosti. Buďte opatrní a pamätajte si, že
    sa to nemusí podariť.
    
     * "%s": zrušiť všetky zmeny a načítať znova pôvodnú tabuľku rozdelenia
    disku.
    
     * "%s": odznačením tejto možnosti prinútite používateľov k manuálnemu
    pripájaniu a odpájaniu vymeniteľných médií ako napríklad diskety alebo CD-ROM
    médiá.
    
     * "%s": použite toto nastavenie ak si želáte použiť sprievodcu pre rozdelenie
    Vášho disku. Táto možnosť je doporučená ak nemáte dobré znalosti o rozdeľovaní
    pevného disku.
    
     * "%s": použite túto možnosť pre zrušenie vašich zmien.
    
     * "%s": umožňuje uskutočniť ďalšie akcie na oblastiach (typ, voľby, formátovanie)
    pričom sú vypisované podrobnejšie informácie.
    
     * "%s": ak ste skončili s rozdeľovaním vášho pevného disku, táto voľba
    uloží vaše zmeny na disk.
    
    Ak ste definovali veľkosť partícií, môžete ešte donastaviť veľkosť týchto partícií
    pomocou šípiek na klávesnici.
    
    Poznámka: je možné dosiahnuť všetky voľby a nastavenia pomocou klávesnice. Výber
    oblastí za použitia [Tab] a [Hore/Dole] šípiek.
    
    Ak je oblasť vybraná, je možné použiť:
    
     * Ctrl-c pre vytvorenie novej oblasti (ak je vybraná prázdna oblasť)
    
     * Ctrl-d pre zrušenie oblasti
    
     * Ctrl-m pre nastavenie bodu pripojenia
    
    Pre získanie informácií o iných súborových systémoch, ktoré sú dostupné, prečítajte
    si ext2FS kapitolu z ``Referenčnej príručky''.
    
    Ak prevádzate inštaláciu na PPC hardvéri, budete zrejme chcieť vytvoriť malý HFS
    ``bootstrap'' oddiel veľký aspoň 1MB, ktorý bude môcť používať yaboot
    zavádzač. Ak sa rozhodnete vytvoriť tento oddiel väčší, povedzme 50MB, môže
    to byť vhodné miesto pre uloženie jadra a obrazov ramdisku pre výnimočné
    situácie, ktoré môžu nastať.

en: Australia
sk: Austrália

en: Australian Optus cable TV
sk: Austrálska Optus káblová TV

en: Austria
sk: Rakúsko

en: Authentication
sk: Autentifikácia

en: Authentication Active Directory
sk: Autentifikácia  Active Directory

en: Authentication LDAP
sk: Autentifikácia LDAP

en: Authentication NIS
sk: NIS autentifikácia

en: Authentication Windows Domain
sk: Autentifikácia do Windows domény

en: Authentication algorithm
sk: Authentikačný algoritmus

en: Authentication method
sk: Authentikačná metóda

en: Authorize TCP connections to X Window
sk: Autorizovať TCP spojenia k X Window

en: Authorize all services controlled by tcp_wrappers
sk: Autorizovať všetky služby pomocou tcp wrappera

en: Authorize:
    
    - all services controlled by tcp_wrappers (see hosts.deny(5) man page) if set to "ALL",
    
    - only local ones if set to "LOCAL"
    
    - none if set to "NONE".
    
    To authorize the services you need, use /etc/hosts.allow (see hosts.allow(5)).
sk: Autorizovať:
    
    - všetky služby kontrolované pomocou tcp_wappera (viď. hosts.deny(5)) ak je nastavené na "ALL",
    
    - iba lokálne, potom "LOCAL"
    
    - žiadne, potom "NONE".
    
    Pre autorizovanie služieb je potrebné použiť /etc/hosts.allow (viď. hosts.allow(5)).

en: Authors:
sk: Autori:

en: Auto
sk: Automaticky

en: Auto Install
sk: Automatická inštalácia

en: Auto Install Configurator
sk: Konfigurátor automatickej inštalácie

en: Auto allocate
sk: Automaticky prerozdeliť

en: Auto configuration
sk: Automatická konfigurácia

en: Auto-detect
sk: Auto-detekcia

en: Auto-detect available ports
sk: Auto-detekcia dostupných portov

en: Auto-detect printers connected directly to the local network
sk: Autodetekcia tlačiarní pripojených priamo do siete

en: Auto-detect printers connected to machines running Microsoft Windows
sk: Autodetekcia tlačiarní pripojených k počítačom s Microsoft Windows

en: Auto-detect printers connected to this machine
sk: Automatická detekcia tlačiarní pripojených k tomuto počítaču

en: Auto-detected
sk: Auto-detekcia

en: Autodetection
sk: Autodetekcia

en: Automated
sk: Automatická

en: Automatic
sk: Automaticky

en: Automatic IP (BOOTP/DHCP)
sk: Automatická IP (BOOTP/DHCP)

en: Automatic IP (BOOTP/DHCP/Zeroconf)
sk: Automatické nastavenie IP (BOOTP/DHCP/Zeroconf)

en: Automatic Steps Configuration
sk: Automatické kroky konfigurácie

en: Automatic correction of CUPS configuration
sk: Automatická korekcia nastavenia CUPS

en: Automatic dependencies
sk: Automatické závislosti

en: Automatic detection and configuration of hardware at boot.
sk: Automatická detekcia a konfigurácia hardvéru pri štarte.

en: Automatic reconfiguration
sk: Automatická zmena konfigurácie

en: Automatic regeneration of kernel header in /boot for
    /usr/include/linux/{autoconf,version}.h
sk: Automatická obnova hlavičiek jadra v /boot
    pre /usr/include/linux/{autoconf,version}.h

en: Automatic time synchronization
sk: Automatická synchronizácia času

en: Automatic time synchronization (using NTP)
sk: Automatická synchronizácia času (pomocou NTP)

en: Automatically at boot
sk: Automaticky pri štarte

en: Automatically find available printers on remote machines
sk: Automaticky nájsť dostupné tlačiarne na vzdialených počítačoch

en: Automatically switch on numlock key locker under console
    and Xorg at boot.
sk: Automaticky zapne num-lock pod konzolou a Xorg počas
    štartu systému.

en: Autoprobe
sk: Automatické zistenie

en: Available printers
sk: Dostupné tlačiarne

en: Average
sk: Priemerne

en: Azerbaijan
sk: Azerbajdžan

en: Backup Now
sk: Zálohuj

en: Backup Now from configuration file
sk: Zálohuj podľa konfiguračného súbora

en: Backup Other files...
sk: Zálohovať iné súbory...

en: Backup System
sk: Zálohovať systém

en: Backup User files...
sk: Zálohovať používateľské súbory...

en: Backup Users
sk: Záloha používateľov

en: Backup destination not configured...
sk: Cieľ zálohovania nie je nastavený...

en: Backup files are corrupted
sk: Súbory zálohy boli porušené

en: Backup files not found at %s.
sk: Neboli nájdené zálohy na %s.

en: Backup other files
sk: Zálohuj iné súbory

en: Backup quota exceeded!
    %d MB used vs %d MB allocated.
sk: Kvóta pre zálohu prekročená!
    %d Mb použitých z %d Mb alokovaných.

en: Backup system files
sk: Zálohuj systémové súbory

en: Backup system files...
sk: Záloha systémových súborov...

en: Backup user files
sk: Zálohuj používateľské súbory

en: Backup your System files. (/etc directory)
sk: Záloha vašich systémových súborov. (/etc adresár)

en: Backups on unmountable media - Use Catalog to restore
sk: Záloha na nepripojiteľnom médiu - použite katalóg pre obnovu

en: Bad backup file
sk: Chybný zálohovací súbor

en: Bad choice, try again
sk: Chybná voľba, skúste znovu

en: Bad package
sk: Chybný balík

en: Bad password on %s
sk: Zlé heslo pre %s

en: Bahamas
sk: Bahamy

en: Bangladesh
sk: Bangladéš

en: Basic
sk: Základ

en: Basic options
sk: Základné nastavenia

en: Be careful: this operation is dangerous.
sk: Buďte opatrní: táto operácia je nebezpečná.

en: Be sure a media is present for the device %s
sk: Uistite sa, či sa v zariadení %s nachádza médium (disketa)

en: Because you are doing a network installation, your network is already configured.
    Click on Ok to keep your configuration, or cancel to reconfigure your Internet & Network connection.
sk: Pretože robíte inštaláciu cez sieť, vaša sieť je už nastavená. Stlačte OK pre zachovanie
    nastavenia alebo Zrušiť pre opätovné nastavenie pripojenia na Internet a sieť.

en: Before continuing, you should carefully read the terms of the license. It
    covers the entire Mandrakelinux distribution. If you agree with all the
    terms it contains, check the "%s" box. If not, clicking on the "%s"
    button will reboot your computer.
sk: Pred tým než budete pokračovať, mali by ste si pozorne prečítať
    licenčné podmienky. Pokrývajú celú distribúciu Mandrakelinux
    Ak súhlasíte so všetkými jej bodmi kliknite na tlačidlo "%s".
    Ak nesúhlasíte kliknite na tlačidlo "%s" a váš počítač bude reštartovaný.

en: Before installing any fonts, be sure that you have the right to use and install them on your system.
    
    -You can install the fonts the normal way. In rare cases, bogus fonts may hang up your X Server.
sk: Pred pridaním fontov sa prosím uistite, že na vašom počítači máte práva ich pridávať.
    
    -Pre pridávanie fontov môžete použiť štandardný spôsob. V špeciálnych prípadoch však chybné fonty môžu spôsobiť vytuhnutie X servera.

en: Before installing any fonts, be sure that you have the right to use and install them on your system.
    
    You can install the fonts the normal way. In rare cases, bogus fonts may hang up your X Server.
sk: Pred pridaním fontov sa prosím uistite či vo vašom systéme máte práva na ich pridávanie.
    
    Pre pridávanie fontov môžete použiť štandardný spôsob. V špeciálnych prípadoch však chybné fonty môžu spôsobiť zmrznutie X servera.

en: Belarus
sk: Bielorusko

en: Belgium
sk: Belgicko

en: Below are the Mandrakesoft products designed to meet the <b>professional needs</b>:
sk: Nasleduje zoznam produktov Mandrakesoft určených pre <b>profesionálne potreby</b>:

en: Bermuda
sk: Bermudy

en: Bitrate (in b/s)
sk: Rýchlosť (v b/s)

en: Bogomips
sk: Bogomipsov

en: Bolivia
sk: Bolívia

en: Books and Howto's on Linux and Free Software
sk: Knihy a návody pre Linux a iný voľný softvér

en: Boot Floppy
sk: Štart z diskety

en: Boot ISO
sk: Štart z ISO

en: Boot Protocol
sk: Štartovací protokol

en: Boot Style Configuration
sk: Konfigurácia štýlu štartovania

en: Boot device
sk: Boot zariadenie

en: Boot disk creation
sk: Vytvorenie spúšťacej diskety

en: Bootloader
sk: Zavádzač

en: Bootloader installation in progress
sk: Prebieha inštalácia zavádzača

en: Bootloader main options
sk: Hlavné parametre zavádzača

en: Bootloader to use
sk: Použiť zavádzač

en: Bosnia and Herzegovina
sk: Bosna a Hercegovina

en: Both Alt keys simultaneously
sk: obidve Alt klávesy naraz

en: Both Control keys simultaneously
sk: obidve Control klávesy naraz

en: Both Shift keys simultaneously
sk: obidve Shift klávesy naraz

en: Brazil
sk: Brazília

en: Bridged Ethernet LLC
sk: Bridžovaný Ethernet LLC

en: Bridged Ethernet VC
sk: Bridžovaný Ethernet VC

en: Bridges and system controllers
sk: Bridže a systémové kontroléry

en: Bringing down the network
sk: Ukončujem prácu so sieťou

en: Bringing up the network
sk: Spúšťam prácu so sieťou

en: British Indian Ocean Territory
sk: Britská oblasť Indického oceánu

en: Broadcast Address:
sk: Broadcast adresa:

en: Browse
sk: Prehliadanie

en: Browse to new restore repository.
sk: Prehliadanie nového zoznamu obnov.

en: Bug Description/System Information
sk: Popis chyby/Systémové informácie

en: Bugs
sk: Chyby

en: Build All Kernels -->
sk: Vyrobiť všetky kernely -->

en: Build Backup
sk: Vytvor zálohu

en: Build Single NIC -->
sk: Vyrobiť s jednou NIC -->

en: Build Whole Kernel -->
sk: Vyrobiť celý kernel -->

en: Bulgaria
sk: Bulharsko

en: Bus
sk: Zbernica

en: Bus PCI #
sk: Zbernica PCI #

en: Bus identification
sk: Identifikácia zbernice

en: Busy wait
sk: Čakať ak je obsadené

en: Button 2 Emulation
sk: Emulácia druhého tlačidla

en: Button 3 Emulation
sk: Emulácia tretieho tlačidla

en: Button `%s': %s
sk: Tlačítko `%s': %s

en: Buttons emulation
sk: Emulácia tlačidiel

en: By default search domain will be set from the fully-qualified host name
sk: Štandardne je prehľadávanie domén nastavené podľa domény z plného mena hostiteľa

en: By the time you install Mandrakelinux, it's likely that some packages will
    have been updated since the initial release. Bugs may have been fixed,
    security issues resolved. To allow you to benefit from these updates,
    you're now able to download them from the Internet. Check "%s" if you
    have a working Internet connection, or "%s" if you prefer to install
    updated packages later.
    
    Choosing "%s" will display a list of web locations from which updates can
    be retrieved. You should choose one near to you. A package-selection tree
    will appear: review the selection, and press "%s" to retrieve and install
    the selected package(s), or "%s" to abort.
sk: Po nainštalovaní Mandrakelinux systému je pravdepodobné, že niektoré
    balíky ktoré sa nachádzali v distribúcii, nezodpovedajú ich aktuálnym
    verziám. Môžu v nich byť opravené chyby alebo bezpečnostné nedostatky.
    Aby ste mohli tieto opravy aplikovať, budete si ich teraz môcť stiahnuť
    z Internetu. Vyberte "%s" ak máte fungujúce pripojenie k Internetu, alebo
    "%s" ak chcete opravy aplikovať neskôr.
    
    Zvolením "%s" sa zobrazí zoznam miest z ktorých je možné získať opravy.
    Vyberte si vám najbližšie a zobrazí sa vám výber balíkov: prezrite si výber
    a kliknite na "%s" pre získanie a inštaláciu vybraných balíkov, alebo si vyberte
    "%s" pre zrušenie.

en: C and C++ development libraries, programs and include files
sk: C a C++ vývojove knižnice, programy a include súbory

en: CD in place - continue.
sk: CD je namieste - pokračovať.

en: CD-R / DVD-R
sk: CDROM / DVDROM

en: CD/DVD burners
sk: CD/DVD napaľovačky

en: CDROM
sk: CD-ROM

en: CDRW media
sk: CDRW médium

en: CPU flags reported by the kernel
sk: CPU príznaky nájdené jadrom

en: CUPS
sk: USB

en: CUPS - Common Unix Printing System (remote server)
sk: CUPS - základný tlačový systém pre Unix (vzdialený server)

en: CUPS configuration
sk: Konfigurácia CUPS

en: CUPS does not support printers on Novell servers or printers sending the data into a free-formed command.
sk: CUPS nepodporuje tlačiarne na Novell serveroch alebo tlačiarne, ktoré posielajú údaje vo free-formed príkazoch.

en: CUPS printer configuration
sk: Nastavenie tlačiarne pomocou CUPS

en: CUPS server name or IP address missing.
sk: Cýbajúce meno CUPS servera alebo IP adresa.

en: Cable connection
sk: Pripojenie káblovým modemom

en: Cache size
sk: veľkosť cache

en: Calendar
sk: Kalendár

en: Cambodia
sk: Kambodža

en: Cameroon
sk: Kamerun

en: Can only be mounted explicitly (i.e.,
    the -a option will not cause the file system to be mounted).
sk: Môže byť pripojený iba explicitne (tzn. že -a prepínač
    nemá vplyv na to či bude súborový systém pripojený).

en: Can't access kernel modules corresponding to your kernel (file %s is missing), this generally means your boot floppy in not in sync with the Installation medium (please create a newer boot floppy)
sk: Nie je možné načítať moduly pre vaše jadro (súbor %s chýba), toto sa stáva hlavne vtedy, ak vaša disketa nie je vytvorená pre inštalačné médium, ktoré používate (vytvorte si prosím novú štartovaciu disketu)

en: Can't add a partition to _formatted_ RAID %s
sk: Nie je možné pridať oddiel do _naformátovaného_ RAID poľa %s

en: Can't create catalog!
sk: Nie je možné vytvoriť katalóg

en: Can't edit!
sk: Nie je možné upravovať!

en: Can't find %s on %s
sk: Nie je možné nájsť %s na %s

en: Can't find hdlist file on this mirror
sk: Nie je možné nájsť súbor hdlist na tomto zrkadliacom servery

en: Can't install Xorg package: %s
sk: Nie je možné nainštalovať Xorg balík: %s

en: Can't login using username %s (bad password?)
sk: Nie je možné prihlásenie používateľa %s (zlé heslo?)

en: Can't make screenshots before partitioning
sk: Nemôžem spraviť kópie obrazovky pred rozdelením disku

en: Can't unset mount point as this partition is used for loop back.
    Remove the loopback first
sk: Nemôžem odpojiť oddiel kým je používaný nejakou spätnou slučkou.
    Odstráňte najskôr spätnú slučku

en: Can't use broadcast with no NIS domain
sk: Nemôžem použiť broadcast bez NIS domény

en: Canada
sk: Kanada

en: Canada (cable)
sk: Kanadská (cable)

en: Cancel
sk: Zrušiť

en: Cancel Wizard
sk: Zrušiť sprievodcu

en: Cannot spawn %s.
sk: Nie je možné spustiť %s.

en: Canon LBP-460/660 configuration
sk: Konfigurácia Canon LBP-460/660

en: CapsLock key
sk: CapsLock klávesu

en: Card IO
sk: IO karty

en: Card IO_0
sk: IO_0 karty

en: Card IO_1
sk: IO_1 karty

en: Card IRQ
sk: IRQ karty

en: Card mem (DMA)
sk: DMA karty

en: Card model:
sk: Model karty :

en: Cayman Islands
sk: Kaimanské ostrovy

en: Cd-Rom labeled "%s"
sk: Cd-Rom označené "%s"

en: Central African Republic
sk: Stredoafrická Republika

en: Certificate type
sk: Typ certifikátu

en: Chad
sk: Čad

en: Change Time Zone
sk: Zmeniť časovú zónu

en: Change partition type
sk: Zvoľte typ oddielu

en: Change the printing system
sk: Zmena tlačového systému

en: Change type
sk: Zmeňte typ

en: Channel
sk: Kanál

en: Check additions/removals of sgid files
sk: Kontrolovať pridanie/odstránenie súborov s nastaveným sgid.

en: Check additions/removals of suid root files
sk: Kontrolovať pridanie/odobratie súborov s nastaveným root suid bitom.

en: Check bad blocks?
sk: Kontrola chybných blokov?

en: Check empty password in /etc/shadow
sk: Kontrolovať prázdne heslá v /etc/shadow

en: Check files/directories writable by everybody
sk: Kontrolovať súbory/adresáre či sú zapisovateľné pre všetkých

en: Check for unsecured accounts
sk: Kontrolovať nezabezpečené účty

en: Check if the network devices are in promiscuous mode
sk: Kontrolovať či sú sieťové zariadenie v promiskuitnom režime

en: Check open ports
sk: Kontrolovať otvorené porty

en: Check permissions of files in the users' home
sk: Kontrolovať práva súborov v domovských adresároch používateľov

en: Checking %s
sk: Kontrolujem %s

en: Checking device and configuring HPOJ...
sk: Kontrola zariadenia a konfigurácia HPOJ...

en: Checking installed software...
sk: Kontrolujem inštalovaný softvér...

en: Checking your system...
sk: Prehľadávam váš systém...

en: Chile
sk: Čile

en: China
sk: Čína

en: China (broadcast)
sk: Čína

en: Chkconfig obey msec rules
sk: Chkconfig rešpektuje msec pravidlá

en: Choose a file
sk: Zvoľte súbor

en: Choose a mirror from which to get the packages
sk: Vyberte miror, z ktorého si chcete stiahnuť balíky

en: Choose a monitor
sk: Zvoľte si monitor

en: Choose a monitor for head #%d
sk: Zvoľte si monitor pre výstup č. %d

en: Choose a partition
sk: Zvoľte oddiel

en: Choose action
sk: Zvoľte si akciu

en: Choose an X server
sk: Zvoľte si X server

en: Choose an existing LVM to add to
sk: Vyberte existujúci LVM pre pridanie

en: Choose an existing RAID to add to
sk: Vyberte existujúci RAID pre pridanie

en: Choose another partition
sk: Zvoľte iný oddiel

en: Choose color
sk: vyberte si farbu

en: Choose file
sk: Zvoľte súbor

en: Choose one of the auto-detected printers from the list or enter the hostname or IP and the optional port number (default is 9100) in the input fields.
sk: Vyberte si zo zoznamu automaticky nájditeľných tlačiarní alebo vložte meno, alebo IP adresu, prípadne číslo portu (štandardne 9100) do vstupných políčok.

en: Choose packages to install
sk: Výber balíkov

en: Choose the applications that will support the fonts:
sk: Zvoľte aplikácie ktoré budú podporovať fonty:

en: Choose the connection you want to configure
sk: Vyberte pripojenie, ktoré si želáte nastaviť

en: Choose the default user:
sk: Zvoľte predvoleného používateľa:

en: Choose the host on which the local scanners should be made available:
sk: Vyberte si hostiteľa na ktorom je zdieľaný lokálny skener:

en: Choose the mount points
sk: Zvoľte body pripojenia

en: Choose the network interface
sk: Zvoľte sieťové rozhranie

en: Choose the network or host on which the local printers should be made available:
sk: Vyberte si sieť alebo hostiteľa kde je zdieľaná lokálna tlačiareň:

en: Choose the new size
sk: Zvoľte novú veľkosť

en: Choose the packages you want to install
sk: Zvoľte balíky, ktoré si želáte nainštalovať

en: Choose the partitions you want to format
sk: Výber oddielov pre formátovanie

en: Choose the resolution and the color depth
sk: Zvoľte si rozlíšenie a farebnú hĺbku

en: Choose the sizes
sk: Zvoľte veľkosti

en: Choose the window manager to run:
sk: Vyberte si window manažéra:

en: Choose which services should be automatically started at boot time
sk: Zvoľte si služby, ktoré budú spustené automaticky po štarte systému

en: Choose your CD/DVD device
sk: Vyberte si vaše CD/DVD zariadenie

en: Choose your CD/DVD media size
sk: Zvoľte si veľkosť vášho CD/DVD média

en: Choose your filesystem encryption key
sk: Zvoľte kryptovací kľúč súborového systému

en: Choose your keyboard
sk: Výber klávesnice

en: Choosing a display manager
sk: Vyberte si grafický manažér

en: Choosing an arbitrary driver
sk: Vyberte si niektorý ovládač

en: Christmas Island
sk: Vianočné ostrovy

en: Chunk size %d KiB
sk: Veľkosť bloku %d kB

en: Circular mounts %s
sk: Kruhové pripojenia %s

en: Clean /tmp at each boot
sk: Vyčistiť /tmp pri každom štarte

en: Clear all
sk: Zmazať všetko

en: Click on a device in the left tree in order to display its information here.
sk: Kliknite na zariadenie v ľavej stromovej štruktúre pre získanie informácií o ňom.

en: Clients for different protocols including ssh
sk: Klientovia pre rôzne protokoly vrátane ssh

en: Close
sk: Zatvoriť

en: Cocos (Keeling) Islands
sk: Kokosové (Keeling) ostrovy

en: Collapse Tree
sk: Skry strom

en: Colombia
sk: Klumbia

en: Color configuration
sk: Konfigurácia farieb

en: Color depth: %s
sk: Farebná hĺbka: %s

en: Coma bug
sk: Coma chyba

en: Command
sk: Príkaz

en: Command line
sk: Príkazový riadok

en: Commit
sk: Potvrdiť

en: Compression algorithm
sk: Kompresný algoritmus

en: Computing FAT filesystem bounds
sk: Počítam hranice FAT súborového systému

en: Computing the size of the Windows partition
sk: Použiť voľné miesto z Windows oddielu

en: Configuration
sk: Konfigurácia

en: Configuration Wizards
sk: Sprievodca konfiguráciou

en: Configuration changed - restart clusternfs/dhcpd?
sk: Konfigurácia bola zmenená - reštartovať clusternfs/dhcpd?

en: Configuration file
sk: Konfiguračný súbor

en: Configuration is complete, do you want to apply settings?
sk: Konfigurácia skončená, želáte si aplikovať nastavenia?

en: Configure
sk: Konfigurovať

en: Configure CUPS
sk: Nastaviť CUPS

en: Configure CUPS printing system
sk: Konfugurácia CUPS tlačového systému

en: Configure Local Area Network...
sk: Konfigurácia lokálnej siete...

en: Configure Network
sk: Konfigurácia siete

en: Configure X
sk: Konfigurácia X

en: Configure all heads independently
sk: Nastaviť všetky hlavy osobitne

en: Configure bootsplash picture
sk: Nastaviť úvodný obrázok

en: Configure hostname...
sk: Konfigurácia mena počítača...

en: Configure module
sk: Konfigurácia modulu

en: Configure mouse
sk: Konfigurácia myši

en: Configure networking
sk: Sieťové služby

en: Configure only card "%s"%s
sk: Nastaviť iba kartu "%s"%s

en: Configure services
sk: Nastavenie služieb

en: Configure the mail alert system
sk: Konfigurácia výstražného mail systému

en: Configure the network now
sk: Teraz nastaviť pripojenie siete

en: Configured on other machines
sk: Nastavené na iných počítačoch

en: Configured on this machine
sk: Nastavené na tomto stroji

en: Configuring IDE
sk: Konfigurujem IDE

en: Configuring PCMCIA cards...
sk: Konfigurujem PCMCIA karty...

en: Configuring network device %s (driver %s)
sk: Konfigurácia sieťového zariadenia %s (ovládač %s)

en: Configuring printer "%s"...
sk: Konfigurujem tlačiareň "%s"...

en: Configuring printer on %s...
sk: Konfigurácia tlačiarne na %s...

en: Configuring scripts, installing software, starting servers...
sk: Konfigurácia skriptov, inštalovanie programov, štart serverov...

en: Configuring...
sk: Konfigurácia...

en: Congo (Brazzaville)
sk: Konžská (Brazzaville)

en: Congo (Kinshasa)
sk: Konžská (Kinshasa)

en: Congratulations
sk: Gratulujeme

en: Congratulations!
sk: Gratulujeme!

en: Congratulations, installation is complete.
    Remove the boot media and press return to reboot.
    
    
    For information on fixes which are available for this release of Mandrakelinux,
    consult the Errata available from:
    
    
    %s
    
    
    Information on configuring your system is available in the post
    install chapter of the Official Mandrakelinux User's Guide.
sk: Gratulujeme, inštalácia je ukončená.
    Vyberte spúšťacie médium a stačte Enter pre reštart.
    
    
    Informácie o aktuálnych opravách pre túto verziu Mandrakelinuxu,
    sú dostupné na:
    
    
    %s
    
    
    Informácie o konfigurovaní vášho systému sa
    nachádzajú v oficiálnej Mandrakelinux používateľskej príručke.
    
    
    Ak ste našli chybu (alebo nájdete neskôr) v preklade, kontaktujte prosím
    prekladateľský tím mailom na adrese: i18n@mandrake.sk

en: Congratulations, the "%s" network interface has been successfully deleted
sk: Sieťové rozhranie "%s" bolo úspešne odstránené

en: Congratulations, the network and Internet configuration is finished.
sk: Gratululácia. Nastavenie siete a pripojenia k Internetu je dokončené

en: Connect %s
sk: Pripojenie %s

en: Connect to the Internet
sk: Pripojenie k Internetu

en: Connect your printer to a Linux server and let your Windows machine(s) connect to it as a client.
    
    Do you really want to continue setting up this printer as you are doing now?
sk: Pripojte vašu tlačiareň k Linux serveru a pripojte sa s vaším Windows strojom ako klient.
    
    Chcete naozaj pokračovať v nastavovaní tejto tlačiarne ak ste to spravili?

en: Connect...
sk: Pripojenie...

en: Connected
sk: Pripojený.

en: Connected through a serial port or an usb cable
sk: Pripojené sa pomocou sériového portu alebo usb kábla

en: Connecting to Internet
sk: Pripojenie k Internetu

en: Connection
sk: Pripojenie

en: Connection
    time:
sk: Čas
    pripojenia:

en: Connection Configuration
sk: Konfigurácia pripojenia

en: Connection Type
sk: Typ pripojenia

en: Connection complete.
sk: Pripojenie je ukončené.

en: Connection failed.
    Verify your configuration in the Mandrakelinux Control Center.
sk: Chyba pri spojení.
    Skontrolujte konfiguráciu v Mandrakelinux Kontrolnom Centre.

en: Connection name
sk: Meno pripojenia

en: Connection speed
sk: Rýchlosť pripojenia

en: Connection timeout (in sec)
sk: Timeout pripojenia (v sekundách)

en: Connection type:
sk: Typ pripojenia:

en: Console Tools
sk: Konzolové nástroje

en: Contacting Mandrakelinux web site to get the list of available mirrors...
sk: Pripájam sa k web stránke Mandrakelinux pre stiahnutie zoznamu zrkadiel...

en: Contacting the mirror to get the list of available packages...
sk: Pripájam sa k miroru a sťahujem zoznam možných balíkov...

en: Content of the file
sk: Obsah súboru

en: Continue
sk: Pokračovať

en: Continue anyway?
sk: Pokračovať?

en: Continue without USB key
sk: Pokračovať bez USB kľúča

en: Control and Shift keys simultaneously
sk: Ctrl a Shift klávesy naraz

en: Cook Islands
sk: Cookove ostrovy

en: Copy fonts on your system
sk: Kopírovať fonty na váš systém

en: Copying %s
sk: Kopírujem %s

en: Copying to memory to allow removing the CDROM
sk: Kopírovanie do pamäte pre umožnenie odpojenia CDROM

en: Costa Rica
sk: Kostarika

en: Could not copy firmware file %s to /usr/share/sane/firmware!
sk: Nie je možné kopírovať súbor %s s firmware do /usr/share/sane/firmware!

en: Could not create directory /usr/share/sane/firmware!
sk: Nie je možné vytvoriť priečinok /usr/share/sane/firmware!

en: Could not create link /usr/share/sane/%s!
sk: Nie je možné vytvoriť symbolický odkaz /usr/share/sane/%s!

en: Could not find any font in your mounted partitions
sk: Na pripojených oddieloch nie je možné nájsť žiadne fonty

en: Could not find any font.
sk: Nie je možné nájsť žiaden font.

en: Could not install %s packages, %s cannot be started!
sk: Nie je možné nainštalovať balík %s, %s nie je možné spustiť!

en: Could not install the %s package!
sk: Nie je možné nainštalovať balík: %s!

en: Could not install the %s packages!
sk: Nie je možné nainštalovať balíky %s!

en: Could not install the %s printing system!
sk: Nie je možné nainštalovať tlačový systém %s!

en: Could not install the firmware file for the %s!
sk: Neinštalovať súbor s firmware pre %s!

en: Could not install the packages needed to set up a scanner with Scannerdrake.
sk: Nie je možné nainštalovať balíky potrebné k nastaveniu skanera pomocou Scannerdrake.

en: Could not install the packages needed to share your scanner(s).
sk: Nie je možné nainštalovať balíky potrebné k zdieľaniu skenera.

en: Could not remove the %s printing system!
sk: Nie je možné odstrániť tlačový systém %s!

en: Could not set permissions of firmware file %s!
sk: Nie je možné nastaviť práva pre súbor s firmware %s!

en: Couldn't access the floppy!
sk: Nemôžem pristúpiť k diskete!

en: Country / Region
sk: Krajina

en: Cpuid family
sk: Rodina Cpuid

en: Cpuid level
sk: Úroveň Cpuid

en: Create
sk: Vytvor

en: Create a new partition
sk: Vytvor nový oddiel

en: Create new theme
sk: Vytvor novú tému

en: Create/Transfer backup keys for SSH
sk: Vytvoriť/Poslať kľúče na autorizáciu pre SSH

en: Creating and formatting file %s
sk: Vytváram a formátujem súbor %s

en: Creating auto install floppy
sk: Pripravujem auto inštalačnú disketu

en: Creating auto install floppy (drivers disk)
sk: Vytváranie autoinštalačnej diskety (diskety s ovládačmi)

en: Creating auto install floppy...
sk: Pripravujem autoinštalačnú disketu...

en: Creating net boot images for all kernels
sk: Vytvorenie sieťových spúšťacích obrazov pre všetky jadrá

en: Croatia
sk: Chorvátsko

en: Ctrl and Alt keys simultaneously
sk: Ctrl a Alt klávesy naraz

en: Cuba
sk: Kuba

en: Current configuration of `%s':
    
    Network: %s
    IP address: %s
    IP attribution: %s
    Driver: %s
sk: Aktuálne nastavenie `%s':
    
    Sieť: %s
    IP adresa: %s
    IP atribút: %s
    Ovládač: %s

en: Current interface configuration
sk: Aktuálne nastavenie rozhrania

en: Current user
sk: Aktuálny používateľ

en: Currently, no alternative possibility is available
sk: Momentálne nie sú možné žiadne alternatívy

en: Custom
sk: Vlastný výber

en: Custom & system settings
sk: Vlastné a systémové nastavenia

en: Custom Restore
sk: Vlastná obnova

en: Custom allows you to specify your own day and time.  The other options use run-parts in /etc/crontab.
sk: Vlastné nastavenie vám umožňuje špecifikovať dátum a čas. Ostatné nastavenia používa run-parts v /etc/crontab.

en: Custom configuration
sk: Vlastná konfigurácia

en: Custom disk partitioning
sk: Vlastné rozdelenie disku

en: Custom settings
sk: Vlastné nastavenia

en: Custom setup/crontab entry:
sk: Vlastné záznamy v crontab tabuľke:

en: Cylinder %d to %d
sk: Cylinder %d po %d

en: Czech Republic
sk: Česká republika

en: DH group
sk: DH skupina

en: DHCP Server Configuration.
    
    Here you can select different options for the DHCP server configuration.
    If you don't know the meaning of an option, simply leave it as it is.
sk: Konfigurátor DHCP servera.
    
    Na tomto mieste si môžete zvoliť rôzne nastavenia pre DHCP server.
    Ak neviete čo znamenajú tieto nastavenia, jednoducho ich ponechajte ako sú.

en: DHCP client
sk: DHCP klient

en: DHCP host name
sk: DHCP meno hostiteľa

en: DNS server address should be in format 1.2.3.4
sk: Adresa DNS servera musí byť vo formáte 1.2.3.4

en: DNS servers
sk: DNS servre

en: DOS drive letter: %s (just a guess)
sk: Označenie v DOS: %s (asi)

en: DSL over CAPI
sk: DSL skrz CAPI

en: DVD+RW media
sk: DVD+RW médium

en: DVD-R media
sk: DVD-R médium

en: DVDRAM device
sk: DVDRAM zariadenie

en: Daily security check
sk: Denné bezpečnostné kontroly

en: Database
sk: Databázy

en: Database Server
sk: Databázový server

en: Day
sk: Deň

en: Deactivate now
sk: Deaktivovať teraz

en: Default
sk: Predvoľba

en: Default Idmap
sk: Štandardný ldmap

en: Default OS?
sk: Predvolený OS?

en: Default desktop
sk: Štandardný desktop

en: Default kernel version
sk: Štandardná verzia jadra

en: Default printer
sk: Predvolená tlačiareň

en: Default user
sk: Štandardný používateľ

en: Delay before booting default image
sk: Pauza pred štartom predvoleného jadra

en: Delete
sk: Zrušiť

en: Delete All NBIs
sk: Vymazať všetky NBI

en: Delete Client
sk: Zmazať klienta

en: Delete Hard Drive tar files after backup to other media.
sk: Vymazať tar súbory na pevnom disku pred zálohovaním na iné médium.

en: Delete selected printer
sk: Vymazať zvolenú tlačiareň

en: Delete selected rule
sk: Vymazať zvolené pravidlo

en: Deleted %s...
sk: Odstránené %s...

en: Denmark
sk: Dánsko

en: Depending on the language you chose (), DrakX will automatically select a
    particular type of keyboard configuration. Check that the selection suits
    you or choose another keyboard layout.
    
    Also, you may not have a keyboard which corresponds exactly to your
    language: for example, if you are an English-speaking Swiss native, you may
    have a Swiss keyboard. Or if you speak English and are located in Quebec,
    you may find yourself in the same situation where your native language and
    country-set keyboard don't match. In either case, this installation step
    will allow you to select an appropriate keyboard from a list.
    
    Click on the "%s" button to be shown a list of supported keyboards.
    
    If you choose a keyboard layout based on a non-Latin alphabet, the next
    dialog will allow you to choose the key binding which will switch the
    keyboard between the Latin and non-Latin layouts.
sk: V závislosti na vybranom jazyku () DrakX automaticky vybral vhodný
    typ klávesnice. Je ale možné, že nechcete mať nastavenú klávesnicu,
    ktorá presne korešponduje s jazykom:
    napríklad, ak hovoríte po slovensky, nemusí to automaticky znamenať, že
    chcete mať nastavenú slovenskú klávesnicu a naopak, ak chcete mať
    nastavenú slovenskú klávesnicu, nemusí to znamenať že hovoríte po
    slovensky. V takomto prípade vám tento krok umožní vybrať si vami
    požadovaný typ klávesnice zo zoznamu.
    
    Kliknite na tlačidlo "%s" čo bude mať za následok výpis kompletného
    zoznamu podporovaných klávesníc.
    
    Ak si vyberiete klávesnicovú mapu, ktorá obsahuje ne-latinkové znaky,
    potom ďalší krok vám umožní vybrať si kombináciu kláves, pomocou
    ktorej si budete môcť prepínať medzi latin a ne-latin mapou.

en: Description
sk: Popis

en: Description of the fields:
sk: Popis políčok:

en: Destination IP range
sk: Rozsah cieľových IP adries

en: Detailed information
sk: Detailné informácie

en: Details
sk: Detaily

en: Detect USB key again
sk: Opäť detekovať USB kľúč

en: Detected %s
sk: Nájdené %s

en: Detected hardware
sk: Nájdený hardvér

en: Detected model: %s
sk: Nájdený model: %s

en: Detected model: %s %s
sk: Nájdený model: %s %s

en: Detecting devices...
sk: Zisťujú sa zariadenia...

en: Detection in progress
sk: Prebieha detekcia

en: Development
sk: Vývojárska

en: Devfs name:
sk: Názov Devfs:

en: Device
sk: Zariadenie

en: Device ID
sk: ID zariadenia

en: Device USB ID
sk: ID USB zariadenia

en: Device file
sk: Súbor zariadenia

en: Device name to use for backup
sk: Meno zariadenia na ktoré sa bude zálohovať

en: Device selected
sk: Výber zariadenia

en: Device:
sk: Zariadenie:

en: Dialing mode
sk: Mód vytáčania

en: Dialup: DNS parameters
sk: Dialup: parametre DNS

en: Dialup: IP parameters
sk: Dialup: IP nastavenia

en: Dialup: account options
sk: Dialup: voľby pre účet

en: Did it work properly?
sk: Pracuje správne?

en: Differential backups only save files that have changed or are new since the original 'base' backup.
sk: Rozdielové zálohovanie uloží iba súbory ktoré boli zmenené alebo sú nové v porovnaní s pôvodnou referenčnou zálohou.

en: Direct root login
sk: Priame prihlásenie root-a

en: Direction
sk: Smerovanie

en: Directory %s already contains data
    (%s)
sk: Adresár %s už obsahuje nejaké údaje
    (%s)

en: Directory (or module) to put the backup on this host.
sk: Adresár (alebo modul), kam sa budú ukladať zálohy na tomto systéme.

en: Directory To Restore From
sk: Priečinok odkiaľ má byť vykonaná obnova údajov

en: Directory to save to
sk: Zadajte priečinok pre uloženie:

en: Directory with backups
sk: Adresár so zálohami

en: Disable
sk: Zakázať

en: Disable Local Config
sk: Zakázať lokálnu konfiguráciu

en: Disable Printer
sk: Zakázať tlačiareň

en: Disable Server
sk: Zakázať server

en: Disabled
sk: Zakázať

en: Disabling VPN...
sk: Zakázanie VPN...

en: Disabling servers...
sk: Zakazujem servre...

en: Disadvantage is that it is not possible to define local printers then and if the specified server is down it cannot be printed at all from this machine.
sk: Nevýhodou tohto riešenia je nemožnosť definovania lokálnych tlačiarní a ak je tlačový server nedostupný nie je umožnená tlač žiadnym používateľom tohto systému.

en: Disadvantage of this approach is, that more resources on the local machine are needed: Additional software packages need to be installed, the CUPS daemon has to run in the background and needs some memory, and the IPP port (port 631) is opened.
sk: Nevýhodou tohto riešenia je to, že je vyžadovaných viac systémových prostriedkov na lokálnom počítači. Tiež je potrebné nainštalovať dodatočné balíky, CUPS démon bude spustený na pozadí a bude zaberať operačné pamäť a IPP port (port 631) bude otvorený.

en: Disconnect %s
sk: Odpojenie %s

en: Disconnect...
sk: Odpojenie...

en: Disconnecting from Internet
sk: Odpojenie od Internetu

en: Disconnection from Internet complete.
sk: Odpojenie od Internetu ukončené.

en: Disconnection from Internet failed.
sk: Odpojenie od Internetu zlyhalo.

en: Discovery is the <b>easiest</b> and most <b>user-friendly</b> Linux distribution. It includes a hand-picked selection of <b>premium software</b> for office, multimedia and Internet activities. Its menu is task-oriented, with a single application per task.
sk: Discovery je <b>najjednoduchšia</b> a najviac <b>používateľsky prívetivá</b> Linux distribúcia. Obsahuje výber <b>najlepšieho softvéru</b> pre kancelárske, multimediálne a Internetové aktivity. Menu je aplikačne orientované s jednou aplikáciou na úlohu.

en: Discovery will also make <b>multimedia</b> very easy for you:
sk: Discovery vám zjednoduší prácu s <b>multimédiami</b>. Môžete:

en: Discovery will give you access to <b>every Internet resource</b>:
sk: Discovery vám poskytne prístup ku <b>všetkým Internetovým zdrojom</b>. Môžete:

en: Disk controller
sk: Radič diskov

en: Disk identifier
sk: Identifikátor disku

en: Display all available remote CUPS printers
sk: Zobraziť všetky dostupné vzdialené CUPS tlačiarne

en: Display logo on Console
sk: Zobraziť logo na konzole

en: Display theme
    under console
sk: Zobraziť tému
    pod konzolou

en: Do
sk: Vykonať

en: Do it later
sk: Vykonať neskôr

en: Do it!
sk: Vykonať!

en: Do new backup before restore (only for incremental backups.)
sk: Pred obnovou urobiť novú zálohu (iba pre prírastkové zálohovanie)

en: Do not allow execution of any binaries on the mounted
    file system. This option might be useful for a server that has file systems
    containing binaries for architectures other than its own.
sk: Nepovoliť spustenie akéhokoľvek programu na pripojenom
    súborovom systéme. Táto voľba môže byť užitočná pre server ak sa
    na jeho súborovom systéme nachádzajú programy pre inú architektúru.

en: Do not allow set-user-identifier or set-group-identifier
    bits to take effect. (This seems safe, but is in fact rather unsafe if you
    have suidperl(1) installed.)
sk: Nepovoliť nastavovať suid alebo sgid. (Vyzeraá to byť bezpečné, ale
    v skutočnosti to nemusí byť pravda, ak máte nainštalovaný suidperl(1)).

en: Do not include critical files (passwd, group, fstab)
sk: Nezahŕňať kritické súbory (passwd, group, fstab)

en: Do not include the browser cache
sk: Nezahŕňať vyrovnávaciu pamäť prehliadača

en: Do not install firmware file
sk: Neinštalovať súbor s firmware

en: Do not interpret character or block special devices on the file system.
sk: Neinterpretovať znakové a blokové zariadenia na súborovom systéme.

en: Do not print any test page
sk: Bez tlače testovacích stránok

en: Do not send mails if there's nothing to warn about
sk: Neposielať mail ak nie sú žiadne varovania

en: Do not send mails when unneeded
sk: Neposielať maily ak je to nepotrebné

en: Do not transfer printers
sk: Neprenášaj tlačiarne

en: Do not update inode access times on this file system
    (e.g, for faster access on the news spool to speed up news servers).
sk: Neaktualizovať čas prístupu k inódam na tomto súborovom systéme
    (napr. pre rýchlejší prístup k fronte správ pre news server).

en: Do you have an ISA sound card?
sk: Máte nejakú ISA zvukovú kartu?

en: Do you have another one?
sk: Máte ešte nejaké ďalšie?

en: Do you have any %s interfaces?
sk: Máte nejaké %s rozhranie?

en: Do you have further supplementary media?
sk: Máte ešte nejaké ďalšie doplňujúce médiá?

en: Do you really want to remove the printer "%s"?
sk: Naozaj chcete odstrániť tlačiareň "%s"?

en: Do you require <b>assistance?</b> Meet Mandrakesoft's technical experts on <b>our technical support platform</b> www.mandrakeexpert.com.
sk: Požadujete <b>asistenciu?</b>. Stretnite technických expertov Mandrakesoft na <b>našej platforme pre technickú pomoc</b> www.mandrakeexpert.com.

en: Do you want the BackSpace to return Delete in console?
sk: Chcete aby BackSpace vrátil Delete na konzole?

en: Do you want to click on this button?
sk: Želáte si kliknúť na toto tlačidlo?

en: Do you want to configure it now?
sk: Chcete teraz otestovať konfiguráciu?

en: Do you want to enable printing on printers in the local network?
sk: Chcete povoliť tlačenie na tlačiarňach v lokálnej sieti?

en: Do you want to enable printing on the printers mentioned above or on printers in the local network?
sk: Chcete umožniť povoliť tlač na tlačiarňach uvedených vyššie, alebo na tlačiarňach v lokálnej sieti?

en: Do you want to enable printing on the printers mentioned above?
sk: Chcete povoliť tlačenie na tlačiarňach spomenutých vyššie?

en: Do you want to recover your system?
sk: Chcete obnoviť váš systém?

en: Do you want to run the appropriate config tool?
sk: Želáte si spustiť adekvátny konfiguračný nástroj?

en: Do you want to save /etc/fstab modifications
sk: Želáte si uložiť zmeny do /etc/fstab

en: Do you want to set this printer ("%s")
    as the default printer?
sk: Želáte si nastaviť túto tlačiareň ("%s")
    ako predvolenú?

en: Do you want to start the connection at boot?
sk: Chcete sa pripojiť hneď pri štarte?

en: Do you want to test the configuration?
sk: Chcete otestovať konfiguráciu?

en: Do you want to try to connect to the Internet now?
sk: Chcete sa skúsiť pripojiť teraz k Internetu?

en: Do you want to use aboot?
sk: Chcete použiť aboot?

en: Do you want to use this feature?
sk: Chcete použiť túto možnosť?

en: Documentation
sk: Dokumentácia

en: Does not appear to be recordable media!
sk: Zrejme nezapisovateľné médium!

en: Domain
sk: Doména

en: Domain Admin Password
sk: Heslo správcu domény

en: Domain Admin User Name
sk: Používateľské meno administrátora domény

en: Domain Authentication Required
sk: Požadovaná doménova autentifikácia

en: Domain Name Resolver
sk: Prekladač doménových mien

en: Domain Name Server
sk: Server doménových mien

en: Domain Name:
sk: Meno domény:

en: Domain name
sk: Meno domény

en: Dominican Republic
sk: Dominikánska Republika

en: Don't rewind tape after backup
sk: Nepretáčať pásku po zazálohovaní

en: Done
sk: Hotovo

en: Done!
sk: Hotovo!

en: Down
sk: Dole

en: DrakSec Basic Options
sk: DrakSec základné nastavenia

en: DrakX will first detect any IDE devices present in your computer. It will
    also scan for one or more PCI SCSI cards on your system. If a SCSI card is
    found, DrakX will automatically install the appropriate driver.
    
    Because hardware detection is not foolproof, DrakX may fail in detecting
    your hard drives. If so, you'll have to specify your hardware by hand.
    
    If you had to manually specify your PCI SCSI adapter, DrakX will ask if you
    want to configure options for it. You should allow DrakX to probe the
    hardware for the card-specific options which are needed to initialize the
    adapter. Most of the time, DrakX will get through this step without any
    issues.
    
    If DrakX is not able to probe for the options to automatically determine
    which parameters need to be passed to the hardware, you'll need to manually
    configure the driver.
sk: DrakX sa najprv pokúsi vyhľadať IDE zariadenia vo vašom počítači. Je možné
    tiež vyhľadať PCI SCSI karty vo vašom systéme. Ak bude nájdená SCSI karta,
    DrakX automaticky nainštaluje adekvátny ovládač.
    
    Pretože detekcia hardvéru nemusí nájsť všetky zariadenia, DrakX môže
    zlyhať pri detekovaní pevného disku. Ak áno, budete musieť špecifikovať
    Váš hardvér ručne.
    
    Ak ste špecifikovali váš PCI SCSI radič ručne, DrakX sa vás opýta či chcete
    preň špecifikovať nastavenia. DrakX bude potrebovať vyskúšať aj
    špecifické nastavenia potrebné pre inicializáciu hardvéru. Obvykle DrakX
    dokáže vykonať tento krok bez problémov.
    
    Ak DrakX nebude môcť vyskúšať nastavenia pre automatické rozpoznanie
    parametrov, ktoré sú požadované, budete musieť zadať tieto nastavenia pre ovádač ručne.

en: Drakbackup Configuration
sk: Drakbackup nastavenia

en: Drive capacity
sk: Kapacita disku

en: Driver
sk: Ovládač

en: Driver:
sk: Ovládač:

en: Duplicate mount point %s
sk: Dvojnásobný bod pripojenia %s

en: Dynamic Host Configuration Protocol (DHCP)
sk: Protokol pre dynamické konfigurovanie IP počítača (DHCP)

en: Dynamic IP Address Pool:
sk: Rozsah dynamických IP adries:

en: EIDE/SCSI channel
sk: EIDE/SCSI kanál

en: Early Intel Pentium chips manufactured have a bug in their floating point processor which did not achieve the required precision when performing a Floating point DIVision (FDIV)
sk: Staršie procesory Intel Pentium obsahovali chybu, vďaka ktorej nebolo delenie s pohyblivou desatinnou čiarkou (Floating point DIVision (FDIV)) presné

en: East Europe
sk: Východná európa

en: East Timor
sk: Východný Timor

en: Echo request (ping)
sk: Echo požiadavka (ping)

en: Ecuador
sk: Ekvádor

en: Edit
sk: Editovať

en: Edit current rule
sk: Edituj aktuálne pravidlo

en: Edit section
sk: Úprava sekcie

en: Edit selected host
sk: Upraviť označeného hostiteľa

en: Edit selected host/network
sk: Upraviť hostiteľa/sieť

en: Edit selected printer
sk: Nastaviť vybranú tlačiareň

en: Edit selected server
sk: Editovať zvolený server

en: Editable
sk: Editovateľné

en: Editors, shells, file tools, terminals
sk: Editory, shelly, súborové nástroje, terminály

en: Either the server name or the server's IP must be given!
sk: Musíte zadať meno alebo IP adresu servera!

en: Eject tape after the backup
sk: Vysunúť pásku po ukončení zálohovania

en: Empty
sk: Prázdny

en: Empty label not allowed
sk: Prázdny záznam nie je dovolený

en: Emulate third button?
sk: Emulovať 3 tlačidlá?

en: Emulated wheel
sk: Emulovať koliesko

en: Enable
sk: Povoliť

en: Enable "%s" to execute the file
sk: Povoliť "%s" spustenie súboru

en: Enable "%s" to read the file
sk: Povoliť "%s" načítanie súboru

en: Enable "%s" to write the file
sk: Povoliť "%s" zápis do súboru

en: Enable "crontab" and "at" for users
sk: Povoliť "crontab" a "at" pre používateľov

en: Enable ACPI
sk: Povoliť ACPI

en: Enable CD Boot?
sk: Povoliť štart z CD?

en: Enable IP spoofing protection
sk: Poviliť ochranu proti IP spoofingu

en: Enable Network Time Protocol
sk: Povoliť sieťový časový protokol

en: Enable OF Boot?
sk: Povoliť štart z Open Firmware?

en: Enable Printer
sk: Povoliť tlačiareň

en: Enable Server
sk: Povoliť server

en: Enable libsafe if libsafe is found on the system
sk: Povoliť používanie knižnice libsafe ak je prítomná vo vašom systéme

en: Enable msec hourly security check
sk: Povoliť bezpečnostné kontroly msec každú hodinu

en: Enable su only from the wheel group members or for any user
sk: Povoliť su iba pre členov skupiny wheel, alebo povoliť su pre akéhokoľvek používateľa

en: Enable the logging of IPv4 strange packets
sk: Povoliť logovanie neštandardných IPv4 paketov.

en: Enable/Disable IP spoofing protection.
sk: Povoliť/Zakázať ochranu proti IP spoofingu.

en: Enable/Disable crontab and at for users.
    
    Put allowed users in /etc/cron.allow and /etc/at.allow (see man at(1)
    and crontab(1)).
sk: Povoliť/Zakázať použitie crontab pre používateľov.
    
    Používatelia, ktorí majú mať používanie cron démona povolené by mali byť uvedení
    v /etc/cron.allow a /etc/at.allow (viď. man at(1) a crontab(1)).

en: Enable/Disable libsafe if libsafe is found on the system.
sk: Povoliť/Zakázať knižnicu libsafe ak je prítomná vo vašom systéme.

en: Enable/Disable msec hourly security check.
sk: Povoliť/Zakázať bezpečnostné kontroly msec každú hodinu.

en: Enable/Disable name resolution spoofing protection.  If
    "%s" is true, also reports to syslog.
sk: Povoliť/Zakázať ochranu proti spoofingu pri rozlišovaní mien.
    Ak je nastavené "%s" tak sa udalosť zaznamená pomocou syslog-u.

en: Enable/Disable syslog reports to console 12
sk: Povoliť/Zakázať zobrazovanie syslog reportov na konzole č.12

en: Enable/Disable the logging of IPv4 strange packets.
sk: Povoliť/Zakázať logovanie neštandardných IPv4 paketov.

en: Enabled
sk: Povoliť

en: Enabling VPN...
sk: Povolenie VPN...

en: Enabling servers...
sk: Povoľujem servre...

en: Enabling swap partition %s
sk: Povoľujem swap oddiel %s

en: Encapsulation:
sk: Zapuzdrenie :

en: Encryption
sk: Šifrovanie

en: Encryption algorithm
sk: Šifrovací algoritmus

en: Encryption key
sk: Kryptovací kľúč

en: Encryption key (again)
sk: Kryptovací kľúč (znovu)

en: Encryption key for %s
sk: Kryptovací kľúč pre %s

en: Enter IP address and port of the host whose printers you want to use.
sk: Vložte IP adresu a port hostiteľa, ktorého tlačiareň chcete používať.

en: Enter Printer Name and Comments
sk: Vložte meno tlačiarne a jej popis

en: Enter a printer device URI
sk: Vložte URI zariadenia tlačiarne

en: Enter a user
    %s
sk: Pridať používateľa
    %s

en: Enter the directory to save to:
sk: Zadajte adresár pre uloženie:

en: Enter the directory where backups are stored
sk: Zadajte adresár kde budú uložené zálohy

en: Enter the host name or IP of your CUPS server and click OK if you want to use this mode, click "Quit" otherwise.
sk: Vložte meno hostiteľa alebo IP adresu CUPS servera a kliknite na OK ak si želáte použiť tento režim, inak kliknite na "Koniec".

en: Enter your user information, password will be used for screensaver
sk: Zadajte informácie o používateľovi, heslo bude použité pre šetrič obrazovky

en: Entering step `%s'
sk: Spúšťam krok %s'

en: Entries you'll have to fill:
    %s
sk: Záznamy, ktoré musíte vyplniť:
    %s

en: Erase entire disk
sk: Vymazať celý disk

en: Erase tape before backup
sk: Vymazať pásku pred zálohovaním

en: Erase your RW media (1st Session)
sk: Zmazať médium (1 session)

en: Error
sk: Chyba

en: Error during sending file via FTP. Please correct your FTP configuration.
sk: Počas posielania súboru cez FTP sa vyskytla chyba. Prosím, skontrolujte správnosť nastavenia FTP.

en: Error installing aboot, 
    try to force installation even if that destroys the first partition?
sk: Chyba inštalácie aboot.
    Skúsiť silovú inštaláciu s možnosťou zničenia prvého oddielu?

en: Error opening %s for writing: %s
sk: Chyba otvárania %s pre zápis: %s

en: Error reading file %s
sk: chyba pri čítaní zo súboru %s

en: Error sending mail. Your report mail was not sent.
sk: Chyba pri odosielaní pošty. Váš report nebol odoslaný.

en: Error writing %s/%s
sk: Chyba pri zápise %s/%s

en: Error writing to file %s
sk: chyba pri zápise do súboru %s

en: Error!
sk: Chyba!

en: Error: The "%s" driver for your sound card is unlisted
sk: Chyba: Ovládač "%s" pre vašu zvukovú kartu nie je prítomný

en: Espanol
sk: Španielsky

en: Estimating
sk: Odhadujem

en: Estonia
sk: Estónsko

en: Etherboot Floppy/ISO
sk: Etherboot disketa/ISO

en: Etherboot ISO image is %s
sk: Etherboot ISO obraz je %s

en: Ethernet cards promiscuity check
sk: Kontrola promiskuitného režimu ethernet karty

en: Ethernetcard
sk: Ethernetová karta

en: Ethiopia
sk: Etiópia

en: European protocol (EDSS1)
sk: Európsky protokol (EDSS1)

en: Every PostScript printer is delivered with a PPD file which describes the printer's options and features.
sk: Každá PostScript tlačiareň je dodávaná s PPD súborom ktorý obsahuje nastavenie tlačiarne a jej vlastnosti.

en: Every printer needs a name (for example "printer"). The Description and Location fields do not need to be filled in. They are comments for the users.
sk: Každá tlačiareň potrebuje meno (napríklad "tlačiareň"). Položky Popis a Poloha nie je potrebné vyplňovať. Sú to iba komentáre pre používateľov.

en: Everything (no firewall)
sk: Všetko (žiaden firewall)

en: Everything has been configured.
    You may now share Internet connection with other computers on your Local Area Network, using automatic network configuration (DHCP) and
     a Transparent Proxy Cache server (SQUID).
sk: Všetko je nastavené.
    Teraz môžete zdieľať vaše Internetové pripojenie s ostatnými počítačmi na vašej lokálnej sieti použitím automatického nastavenia siete (DHCP) a
    transparentnej proxy keše (SQUID).

en: Examples for correct IPs:
sk: Príklad korektnej IP adresy:

en: Exchange mode
sk: Mód výmeny

en: Execute
sk: Vykonať

en: Exists!
sk: Existuje !

en: Exit
sk: Koniec

en: Exit install
sk: Koniec inštalácie

en: Expand Tree
sk: Ukáž strom

en: Expect is an extension to the TCL scripting language that allows interactive sessions without user intervention.
sk: Expect je rozšírenie pre TCL skriptovací jazyk, ktoré umožňuje vytvárať interaktívne sedenia bez účasti pouťívateľa.

en: Expert Mode
sk: Expertný mód

en: Export display when passing from root to the other users
sk: Exportovať obrazovku ak je odovzdaná root-om inému používateľovi

en: Extended partition not supported on this platform
sk: Na tejto platforme nie je podporovaný rozšírený oddiel

en: Extended partitions
sk: Rozsšírené oblasti

en: External ISDN modem
sk: Externý ISDN modem

en: F00f bug
sk: F00f chyba

en: FAM is a file monitoring daemon. It is used to get reports when files change.
    It is used by GNOME and KDE
sk: FAM slúži na monitorovanie súborov. Je používaný na získavanie informácií
    o zmenách v súboroch. Je používaný systémami GNOME a KDE

en: FAT resizing failed: %s
sk: Neúspešná zmena veľkosti FAT: %s

en: Failed to check filesystem %s. Do you want to repair the errors? (beware, you can lose data)
sk: Chyba pri kontrole súborového systému %s. Chcete opraviť chyby? (buďte opatrní!, môžete prísť o údaje)

en: Failed to configure printer "%s"!
sk: Chyba pri konfigurácii tlačiarne "%s"!

en: Falkland Islands (Malvinas)
sk: Falklandské ostrovy (Malvinas)

en: Faroe Islands
sk: Ostrovy Fare

en: Fdiv bug
sk: Fdiv chyba

en: Features
sk: Vylepšenia

en: February
sk: Február

en: File Selection
sk: Výber súborov

en: File already exists. Use it?
sk: Súbor existuje. Použiť?

en: File is already used by another loopback, choose another one
sk: Súbor je už používaný ako loopback, skúste iný súbor

en: File sharing
sk: Zdieľanie súborov

en: Filename text substring to search for (empty string matches all):
sk: Časť názvu súboru podľa ktorej sa má vyhľadávať (prázdny reťazec vyhovie pre všetky)

en: Files Restored...
sk: Súbory obnovené...

en: Files or wildcards listed in a .backupignore file at the top of a directory tree will not be backed up.
sk: Súbory alebo žolíkovia umiestnené v súbore .backupignore na vrchole adresárovej štruktúry nebudú zálohované.

en: Filesystem encryption key
sk: Kryptovací kľúč súborového systému

en: Filesystem type:
sk: Typ súborového systému:

en: Filesystem types:
sk: Typ súborového systému:

en: Find Package
sk: Nájsť balík

en: Finding packages to upgrade...
sk: Hľadám balíky pre aktualizáciu...

en: Finish
sk: Dokončiť

en: Finland
sk: Fínsko

en: Firewalling configuration detected!
sk: Bola nájdená konfigurácia firewallu!

en: Firewire controllers
sk: Firewire kontrolér

en: Firmware copy failed, file %s not found
sk: Kopírovanie firmware zlyhalo, nebolo možné nájsť súbor %s

en: Firmware copy succeeded
sk: Kopírovanie firmware prebehlo úspešne

en: Firmware-Upload for HP LaserJet 1000
sk: Upload firmvéru pre HP LaserJet 1000

en: First DNS Server (optional)
sk: Prvý DNS server (nepovinné)

en: First Time Wizard
sk: Sprievodca prvým spustením

en: First sector of drive (MBR)
sk: Prvý sektor disku (MBR)

en: First sector of the root partition
sk: Prvý sektor hlavného oddielu

en: Flag
sk: Príznak

en: Flags
sk: Príznaky

en: Floppy
sk: Disketa

en: Floppy Disk
sk: Disketa

en: Floppy access error, unable to mount device %s
sk: Zlyhal prístup k diskete, nie je možné pripojiť zariadenie %s

en: Floppy can be removed now
sk: Disketa môže byť teraz vybraná

en: Floppy creation completed
sk: Vytvorenie diskety prebehlo úspešne

en: Floppy format
sk: Formát diskety

en: Flow control
sk: Riadenie toku

en: Font List
sk: Zoznam fontov

en: Fonts copy
sk: Kópia fontu

en: For a multisession CD, only the first session will erase the cdrw. Otherwise the cdrw is erased before each backup.
sk: Pri multisession CD je vymazaná iba prvá session na cdrw. Inak je cdrw vymazané pred každým zálohovaním.

en: For any question related to Mandrakelinux, you have the possibility to purchase support incidents at <b>store.mandrakesoft.com</b>.
sk: Ak chcete vedieť odpoveď na akúkoľvek otázku o Mandrakelinuxe, môžete si zakúpiť podporu na <b>store.mandrakesoft.com</b>.

en: For backups to other media, files are still created on the hard drive, then moved to the other media.  Enabling this option will remove the hard drive tar files after the backup.
sk: Pri zálohovaní na iný typ média sú archívy vytvárané na pevnom disku a potom sú presunuté na iné médium. Po povolení tejto možnosti budú vymazané tar súbory z pevného disku po vytvorení zálohy.

en: For most modern TV cards, the bttv module of the GNU/Linux kernel just auto-detect the rights parameters.
    If your card is misdetected, you can force the right tuner and card types here. Just select your tv card parameters if needed.
sk: U mnohých moderných TV kariet vie bttv modul z GNU/Linux jadra autodetekovať správne parametre.
    Ak bola vaša karta zle detekovaná, môžete vnútiť typ tunera a karty tu. Vyberte parametre vašej TV karty ak je to potrebné

en: For security reasons, it will be disconnected now.
sk: Z bezpečnostných dôvodov bude teraz odpojený.

en: For this to work for a W2K PDC, you will probably need to have the admin run: C:\>net localgroup "Pre-Windows 2000 Compatible Access" everyone /add and reboot the server.
    You will also need the username/password of a Domain Admin to join the machine to the Windows(TM) domain.
    If networking is not yet enabled, Drakx will attempt to join the domain after the network setup step.
    Should this setup fail for some reason and domain authentication is not working, run 'smbpasswd -j DOMAIN -U USER%%PASSWORD' using your Windows(tm) Domain, and Admin Username/Password, after system boot.
    The command 'wbinfo -t' will test whether your authentication secrets are good.
sk: Aby bolo možné pracovať ako W2K PDC, budete zrejme potrebovať ako admin spustiť: C:\>net localgroup "Pre-Windows 2000 Compatible Access" everyone /add a reštartovať server.
    Budete tiež potrebovať meno/heslo doménového administrátora pre prístup k počítaču s Windows(tm) doménou.
    Ak nie je povolené používanie siete, DrakX sa pokúsi vstúpiť do domény až po nastavení siete.
    Z viacerých dôvodov je možné, že toto nastavenie nebude úspešné a doménová autentikácia nebude fungovať, spustite 'smbpasswd -j DOMAIN -U USER%%PASSWORD' za použitia vašej Windows(tm) domény a mena/hesla
    administrátora po reštarte systému.
    Príkaz 'wbinfo -t' potom otestuje či sú vaše nastavenia ohľadom authentikácie správne.

en: Force No Local APIC
sk: Vnútiť voľbu No Local APIC

en: Force no APIC
sk: Vnútiť nepoužívanie APIC

en: Format
sk: Formátovať

en: Format partitions
sk: Formátovanie oddielov

en: Formatted
sk: Naformátované

en: Formatting partition %s
sk: Formátuje sa oddiel %s

en: Found %s interfaces
sk: Našiel som %s rozhranie

en: Found printer on %s...
sk: Nájdená tlačiareň na %s...

en: Fragmentation
sk: Fragmentácia

en: France
sk: Francúzsko

en: France [SECAM]
sk: Francúzsko [SECAM]

en: French Guiana
sk: Francúzska Guana

en: French Polynesia
sk: Francúzska Polynézia

en: French Southern Territories
sk: Južné Francźske oblasti

en: Freq should have the suffix k, M or G (for example, "2.46G" for 2.46 GHz frequency), or add enough '0' (zeroes).
sk: Frekvencia má mať príponu k, M alebo G (napríklad "2.46G" pre frekvenciu 2.46 GHz) alebo pridajte adekvátny počet '0' (núl).

en: Frequency (MHz)
sk: Frekvencia (MHz)

en: Friday
sk: Piatok

en: Ftp Server
sk: Ftp server

en: GDM (GNOME Display Manager)
sk: GDM (GNOME správca prihlásenia)

en: GNOME Workstation
sk: GNOME pracovná stanica

en: GNU/Linux is a multi-user system which means each user can have his or her
    own preferences, own files and so on. But unlike "root", who is the
    system administrator, the users you add at this point won't be authorized
    to change anything except their own files and their own configurations,
    protecting the system from unintentional or malicious changes which could
    impact on the system as a whole. You'll have to create at least one regular
    user for yourself -- this is the account which you should use for routine,
    day-to-day usage. Although it's very easy to log in as "root" to do
    anything and everything, it may also be very dangerous! A very simple
    mistake could mean that your system won't work any more. If you make a
    serious mistake as a regular user, the worst that can happen is that you'll
    lose some information, but you won't affect the entire system.
    
    The first field asks you for a real name. Of course, this is not mandatory
    -- you can actually enter whatever you like. DrakX will use the first word
    you type in this field and copy it to the "%s" one, which is the name
    this user will enter to log onto the system. If you like, you may override
    the default and change the user name. The next step is to enter a password.
    From a security point of view, a non-privileged (regular) user password is
    not as crucial as the "root" password, but that's no reason to neglect it
    by making it blank or too simple: after all, your files could be the ones
    at risk.
    
    Once you click on "%s", you can add other users. Add a user for each one
    of your friends, your father, your sister, etc. Click "%s" when you're
    finished adding users.
    
    Clicking the "%s" button allows you to change the default "shell" for
    that user (bash by default).
    
    When you're finished adding users, you'll be asked to choose a user who
    will be automatically logged into the system when the computer boots up. If
    you're interested in that feature (and don't care much about local
    security), choose the desired user and window manager, then click on
    "%s". If you're not interested in this feature, uncheck the "%s" box.
sk: GNU/Linux je viacpoužívateľský systém čo znamená, že každý používateľ má
    vlastné nastavenia, vlastné súbory a podobne. Môžete si prečítať "Používateľskú
    príručku" pre podrobnejšie informácie o viacpoužívateľských systémoch.
    S výnimkou "root"a, ktorý je administrátor systému, používatelia ktorí budú na tomto
    mieste pridaní používatelia nemôžu meniť alebo zmazať čokoľvek s výnimkou svojich vlastných
    údajov a konfigurácií. Mali by ste vytvoriť minimálne jedného regulárneho
    používateľa pre seba. Toto konto by ste mali používať pre bežnú rutinnú prácu.
    Aj keď sa zdá byť praktické prihlasovať ako "root" zakaždým, je to veľmi
    nebezpečné! Aj najmenší omyl môže viesť k tomu, že váš aktuálny systém už
    nebude nikdy použiteľný. Ak sa vám podarí spraviť omyl ako bežnému používateľovi,
    môžete prísť o niektoré údaje, ale nepodarí sa vám poškodiť celý systém.
    
    Najprv by ste mali zadať vaše skutočné meno. Samozrejme, toto nie je
    povinnosť, môžete zadať ľubovoľné meno. DrakX potom použije prvé
    slovo z mena, ktoré ste zadali a toto vám ponúkne ako "%s".
    Toto môže byť prihlasovacie meno tohto bežného používateľa. Tiež by ste na
    tomto mieste mali zadať heslo. Heslo bežného (neprivilegovaného) používateľa
    nie je také kritické ako heslo superpoužívateľa "root"a z pohľadu bezpečnosti,
    ale nie je dôvod toto heslo podceniť, pretože všetky jeho súbory môžu byť
    v nebezpečenstve.
    
    Ak kliknete na "%s", môžete pridať aj ďalších používateľov
    ak si to želáte (Vašich priateľov, otca, sestru a podobne). Ak ste skončili
    s pridávaním, zvoľte "%s".
    
    Kliknutím na "%s" môžete zmeniť predvolený "interpreter" pre daného
    používateľa (štandardne bash).
    
    Ak ste skončili s pridávaním používateľov, v nasledovnom kroku budete môcť
    nastaviť používateľa, ktorý bude automaticky prihlásený do systému po naštartovaní.
    Ak vás zaujíma táto možnosť (a nezáleží vám na lokálnej bezpečnosti), zvoľte si
    požadovaného používateľa a správcu okien, potom kliknite na "%s".
    Ak nemáte záujem používať túto možnosť, odznačte položku "%s".

en: GPM adds mouse support to text-based Linux applications such the
    Midnight Commander. It also allows mouse-based console cut-and-paste operations,
    and includes support for pop-up menus on the console.
sk: GPM pridá podporu myši textovo orientovaným aplikáciám ako napríklad
    Midnight Commander. Takisto umožní v textových konzolách kopírovanie
    pomocou myši a podporu pop-up menu.

en: Game station
sk: Hracia stanica

en: Gateway
sk: Brána

en: Gateway (e.g. %s)
sk: Brána (napr. %s)

en: Gateway IP address
sk: IP adresa brány

en: Gateway address should be in format 1.2.3.4
sk: Adresa brány musí byť vo formáte 1.2.3.4

en: Gateway device
sk: Meno zariadenie brány

en: Gateway:
sk: Brána:

en: General
sk: Hlavné

en: Generate auto install floppy
sk: Príprava auto inštalačnej diskety

en: Generate auto-install floppy
sk: Vygenerovať auto-inštalačnú disketu

en: Generate policy
sk: Vygenerovať politiku

en: Generating preview...
sk: Generujem náhľad ...

en: Generic
sk: Všeobecné

en: Generic 2 Button Mouse
sk: štandardná myš s 2 tlačidlami

en: Generic 3 Button Mouse
sk: Štandardná trojtlačidlová

en: Generic 3 Button Mouse with Wheel emulation
sk: Štandardná trojtlačidlová myš s emuláciou kolieska

en: Generic PS2 Wheel Mouse
sk: Štandardná PS2 myš s kolieskom

en: Generic Printers
sk: Tlačiarne pre všeobecné použitie

en: Geometry
sk: Geometria

en: Geometry: %s cylinders, %s heads, %s sectors
sk: Geometria: %s cylindrov, %s hlavičiek, %s sektorov

en: Germany
sk: Nemecko

en: Get Online Help
sk: Získanie online pomoci

en: Ghostscript referencing
sk: Odkazy na Ghostscript

en: Gibraltar
sk: Gibraltár

en: Give a file name
sk: Zadajte meno súboru

en: Give read-only access to ordinary users
sk: Priradiť právo iba na čítanie pre vybraných používateľov

en: Give the ram size in MB
sk: Zadajte veľkosť pamäti v Mb

en: Give write access to ordinary users
sk: Priradiť právo zápisu pre vybraných používateľov

en: Global statistics
sk: Globálna štatistika

en: Go on anyway?
sk: Napriek tomu pokračovať?

en: Go on without configuring the network
sk: Pokračuj bez nastavenia siete.

en: Graphic Card
sk: Grafická karta

en: Graphic Card
    
       The installer will normally automatically detect and configure the
    graphic card installed on your machine. If this is not correct, you can
    choose from this list the card you actually have installed.
    
       In the situation where different servers are available for your card,
    with or without 3D acceleration, you're asked to choose the server which
    best suits your needs.
sk: Grafická karta
    
       Inštalátor obyčajne dokáže zdetekovať a nakonfigurovať grafickú kartu
    vo vašom počítači. Ak tomu tak nie je vo vašom prípade, môžete si
    vybrať zo zoznamu kartu, ktorú aktuálne používate.
    
       V prípade dostupnosti viacerých serverov pre vašu kartu, s alebo bez
    3D akcelerácie si budete musieť vybrať server, ktorý bude zodpovedať vašim
    požiadavkám.

en: Graphical Environment
sk: Grafické prostredie

en: Graphical Interface
sk: Grafické rozhranie

en: Graphical boot theme selection
sk: Výber témy pre grafické spustenie

en: Graphical interface
sk: Grafické rozhranie

en: Graphical interface at startup
sk: X pri štarte

en: Graphics card: %s
sk: Grafická karta: %s

en: Graphics card: %s
sk: Grafická karta: %s

en: Graphics memory: %s kB
sk: Grafická pamäť: %s kB

en: Greece
sk: Grécko

en: Greenland
sk: Grónsko

en: Grenada
sk: Granada

en: Group
sk: Skupina

en: Group:
sk: Skupina :

en: Halt bug
sk: Halt chyba

en: Hard Disk Backup Progress...
sk: Stav zálohy na pevný disk...

en: Hard Disk Backup files...
sk: Záloha na pevný disk. Súbory...

en: Hard Drive used to prepare backups for all media
sk: Pevný disk použitý pre prípravu záloh pre všetky médiá

en: Hard drive detection
sk: Detekcia pevného disku

en: Hard drive information
sk: Informácie o pevnom disku

en: HardDrake runs a hardware probe, and optionally configures
    new/changed hardware.
sk: HardDrake vyhľadáva nový hardvér a nastavuje parametre
    nového alebo zmeneného hardvéru.

en: HardDrive / NFS
sk: Pevný disk / NFS

en: Harddrake help
sk: Harddrake pomoc

en: Hardware
sk: Hardvér

en: Hardware clock set to GMT
sk: Hardvérové hodiny nastavené na GMT

en: Hardware probing in progress
sk: Prebieha detekcia hardvéru

en: Hash algorithm
sk: Hashovací algoritmus

en: Have a nice day!
sk: Prajem pekný deň!

en: Heard and McDonald Islands
sk: Heard a McDonald ostrovy

en: Help
sk: Pomoc

en: Here are the entries on your boot menu so far.
    You can create additional entries or change the existing ones.
sk: Momentálne sa tu nachádzajú tieto záznamy.
    Môžete pridávať ďalšie alebo meniť existujúce.

en: Here is a list of all auto-detected printers.
sk: Tu je zoznam všetkých autodetekovaných tlačiarní.

en: Here is a list of the available printing options for the current printer:
sk: Tu je zoznam dostupných tlačových nastavení pre aktuálnu tlačiareň:

en: Here is the full list of available countries
sk: Tu je celý zoznam dostupných krajín

en: Here is the full list of available keyboards
sk: Tu je úplný zoznam dostupných klávesníc

en: Here local resource occupation is reduced to a minimum. No CUPS daemon is started or port opened, no software infrastructure for setting up local print queues is installed, so less memory and disk space is used.
sk: V tomto prípade sú lokálne systémové prostriedky využívané minimálne. Nie je potrebné aby bol spustený CUPS démon, rovnako nie je potrebné inštalovať dodatočný softvér pre nastavenie lokálnych tlačových front, čiže je potrebného menej diskového priestoru a pamäte.

en: Here you can choose the PPD file to be installed on your machine, it will then be used for the setup of your printer.
sk: Tu si môžete zvoliť kde je nainštalovaný PPD súbor, potom bude použitý pre nastavenie vašej tlačiarne.

en: Here you can choose the key or key combination that will 
    allow switching between the different keyboard layouts
    (eg: latin and non latin)
sk: Tu si môžete vybrať klávesu alebo kombináciu kláves pomocou
    ktorých bude možné prepínať medzi rôznymi klávesovými mapami
    (napr. us a sk)

en: Here you can choose whether the printers connected to this machine should be accessible by remote machines and by which remote machines.
sk: Môžete si vybrať či tlačiarne pripojené k tomuto počítaču budú prístupné vzdialeným počítačom a zo vzdialených počítačov.

en: Here you can choose whether the scanners connected to this machine should be accessible by remote machines and by which remote machines.
sk: Môžete si vybrať či skenery pripojené k tomuto počítaču budú prístupné vzdialeným počítačom a zo vzdialených počítačov.

en: Here you can see files to use in order to fix permissions, owners, and groups via msec.
    You can also edit your own rules which will owerwrite the default rules.
sk: Na tomto mieste môžete vidieť súbory podľa ich prístupových práv, vlastníkov a skupín cez msec.
    Je možné tiež editovať vaše vlastné pravidlá, ktorými budú prepísané prednastavené.

en: Here you can select an alternative driver (either OSS or ALSA) for your sound card (%s).
sk: Môžete si vybrať z alternatívnych ovládačov (OSS alebo ALSA) pre vašu zvukovú kartu (%s)

en: Here you can specify any arbitrary command line into which the job should be piped instead of being sent directly to a printer.
sk: Tu môžete špecifikovať ľubovoľný príkaz kam bude tlačová úloha presmerovaná namiesto zaslania priamo na tlačiareň.

en: Here, you can setup the security level and administrator of your machine.
    
    
    The '<span weight="bold">Security Administrator</span>' is the one who will receive security alerts if the
    '<span weight="bold">Security Alerts</span>' option is set. It can be a username or an email.
    
    
    The '<span weight="bold">Security Level</span>' menu allows you to select one of the six preconfigured security levels
    provided with msec. These levels range from '<span weight="bold">poor</span>' security and ease of use, to
    '<span weight="bold">paranoid</span>' config, suitable for very sensitive server applications:
    
    
    <span foreground="royalblue3">Poor</span>: This is a totally unsafe but very
    easy to use security level. It should only be used for machines not connected to
    any network and that are not accessible to everybody.
    
    
    <span foreground="royalblue3">Standard</span>: This is the standard security
    recommended for a computer that will be used to connect to the Internet as a
    client.
    
    
    <span foreground="royalblue3">High</span>: There are already some
    restrictions, and more automatic checks are run every night.
    
    
    <span foreground="royalblue3">Higher</span>: The security is now high enough
    to use the system as a server which can accept connections from many clients. If
    your machine is only a client on the Internet, you should choose a lower level.
    
    
    <span foreground="royalblue3">Paranoid</span>: This is similar to the previous
    level, but the system is entirely closed and security features are at their
    maximum
sk: Na tomto mieste je možné nastaviť bezpečnostnú úroveň a administrátora systému.
    
    
    '<span weight="bold">Bezpečnostný administrátor</span>' je osoba, ktorá dostáva '<span weight="bold">bezpečnostné varovania</span>' a sumár
    ak je nastavené 'Bezpečnostné varovania'. Môžte tu uviesť prihlasovacie meno alebo email.
    
    
    Menu '<span weight="bold">Bezpečnostná úroveň</span>' vám umožní vybrať si zo šiestich prednastavených úrovní
    poskytovaných msec-om. Tieto úrovne poskytujú rozsah od '<span weight="bold">slabej bezpečnosti</span>' a jednoduchého
    používania až po '<span weight="bold">paranoidnú</span>' konfiguráciu vhodnú pre veľmi citlivé serverové aplikácie:
    
    
    <span foreground="royalblue3">Veľmi slabá</span>: Táto úroveň neobsahuje žiadne
    bezpečnostné nastavenia. Je odporúčané ju používať iba na počítači, ktorý nie je pripojený
    do žiadnej siete a nie je komukoľvek prístupný.
    
    
    <span foreground="royalblue3">Štandardná</span>: Toto je predvolená bezpečnostná
    úroveň a je vhodná pre počítač, ktorý sa používa na pripojenie k Internetu ako klient.
    
    
    <span foreground="royalblue3">Vysoká</span>: Sú tu prítomné niektoré
    obmedzenia a viacero automatických kontrol spúšťaných každú noc.
    
    
    <span foreground="royalblue3">Najvyššia</span>: Bezpečnostné nastavenia sú adekvátne
    pre používanie systému ako server, ktorý má akceptovať pripojenia z viacero klientov. Ak
    je váš počítač iba klientským systémom v Internete mali by ste si zvoliť nižšiu bezpečnostnú
    úroveň.
    
    
    <span foreground="royalblue3">Paranoidná</span>: Toto je podobná úroveň ako
    predchádzajúca, ale systém je kompletne uzavretý a bezpečnostné nastavenia sú prednastavené
    na ich maximum.

en: Hide files
sk: Skryté súbory

en: High
sk: Vysoká

en: Higher
sk: Vyššia

en: Hong Kong SAR (China)
sk: Čína (Hong Kong)

en: Horizontal refresh rate
sk: Horizontálna frekvencia

en: Host "%s", port %s
sk: Host "%s", port "%s"

en: Host Name
sk: Meno počítača

en: Host Path or Module
sk: Cesta k hostu, alebo modulu

en: Host name
sk: Názov počítača

en: Host name (optional)
sk: Meno počítača (nepovinné)

en: Host name or IP.
sk: Názov hostiteľa, alebo IP adresa.

en: Host/network IP address missing.
sk: Adresa hostiteľa/siete chýba.

en: Hostname required
sk: Požadované meno počítača

en: Hostname:
sk: Meno počítača:

en: Hour
sk: Hodina

en: How do you want to dial this connection?
sk: Ako sa chcete pripojiť k tomuto spojeniu?

en: How is the printer connected?
sk: Ako je tlačiareň pripojená?

en: How should CUPS be set up on your machine?
sk: Aké má byť nastavenie CUPS na vašom počítači?

en: Hungary
sk: Maďarsko

en: I can keep your current configuration and assume you already set up a DHCP server; in that case please verify I correctly read the Network that you use for your local network; I will not reconfigure it and I will not touch your DHCP server configuration.
    
    The default DNS entry is the Caching Nameserver configured on the firewall. You can replace that with your ISP DNS IP, for example.
    		      
    Otherwise, I can reconfigure your interface and (re)configure a DHCP server for you.
sk: Je možné zachovať súčasné nastavenie a predpokladať, že už máte nastavený DHCP server; v tom prípade prosím skontrolujte, že je správne nastavená lokálna sieť; v nastaveniach sa nebudú robiť žiadne zmeny pre DHCP server.
    
    Štandardný DNS server je kešovací server doménových mien na firewalle. Môžete ho zameniť za IP adresu DNS servera vášho ISP, napríklad.
    		      
    Inak je možné prekonfigurovať vaše rozhranie a (pre)konfigurovať váš DHCP server.

en: I can set up your computer to automatically log on one user.
sk: Môžem nastaviť váš počítač tak, aby sa po reštarte prebehlo automatické prihlásenie niektorého používateľa.

en: I can setup your computer to automatically start the graphical interface (Xorg) upon booting.
    Would you like Xorg to start when you reboot?
sk: Môžem nastaviť váš systém tak, aby automaticky spúšťal grafické rozhranie (Xorg) po reštarte.
    Chcete mať spustené Xorg po štarte počítača?

en: I can't add any more partitions
sk: Nemôžem pridať ďalšie oddiely

en: I can't find any room for installing
sk: Nemôžem nájsť miesto pre inštaláciu

en: I can't find needed image file `%s'.
sk: Nemôžem nájsť potrebný súbor `%s'.

en: I can't read the partition table of device %s, it's too corrupted for me :(
    I can try to go on, erasing over bad partitions (ALL DATA will be lost!).
    The other solution is to not allow DrakX to modify the partition table.
    (the error is %s)
    
    Do you agree to lose all the partitions?
sk: Nemôžem prečítať tabuľku rozdelenia disku zariadenia %s, je príliš poškodená :(
    Môžem sa pokúsiť vyčistiť poškodené oddiely (VŠETKY ÚDAJE budú stratené!).
    Druhou možnosťou je zakázať DrakX-u modifikovať tabuľku rozdelenia.
    (chyba je %s)
    
    Ste si vedomí straty všetkých oddielov?

en: I don't know
sk: Neviem

en: I don't know how to format %s in type %s
sk: Nedokážem formátovať %s na typ %s

en: IKE daemon racoon
sk: IKE démon racoon

en: IP Range End:
sk: Koniec IP rozsahu:

en: IP Range Start:
sk: Začiatok IP rozsahu:

en: IP address
sk: IP adresa

en: IP address of host/network:
sk: IP adresa hostiteľa/siete:

en: IP address should be in format 1.2.3.4
sk: IP adresa musí byť vo formáte 1.2.3.4

en: IP configuration
sk: Konfigurácia IP

en: IP mask
sk: IP maska

en: IP parameters
sk: IP nastavenia

en: IPsec policy
sk: IPsec politika

en: ISDN Configuration
sk: Konfigurácia ISDN

en: ISDN adapters
sk: ISDN rozhranie

en: ISDN card
sk: ISDN karta

en: ISDN connection
sk: ISDN pripojenie

en: Iceland
sk: Island

en: Icewm, Window Maker, Enlightenment, Fvwm, etc
sk: Icewm, Window Maker, Enlightenment, Fvwm, atď

en: Icon
sk: Ikona

en: Identification
sk: Identifikácia

en: If SERVER_LEVEL (or SECURE_LEVEL if absent)
    is greater than 3 in /etc/security/msec/security.conf, creates the
    symlink /etc/security/msec/server to point to
    /etc/security/msec/server.<SERVER_LEVEL>.
    
    The /etc/security/msec/server is used by chkconfig --add to decide to
    add a service if it is present in the file during the installation of
    packages.
sk: Ak je nastavený SERVER_LEVEL (alebo ak SECURE_LEVEL chýba)
    vyšší ako 3 v /etc/security/msec/security.conf, vytvorí sa symblický
    odkaz /etc/security/msec/server smerujúci na
    /etc/security/msec/server.<SERVER_LEVEL>.
    /etc/security/msec/server je používaný programom chkconfig --add pri
    pridávaní služby na kontrolu, či je súbor dostupný počas inštalácie balíkov.

en: If it is not the one you want to configure, enter a device name/file name in the input line
sk: Ak toto nie je tá, ktorú si želáte nastaviť, vložte meno zariadenia/meno súboru do vstupného políčka

en: If no port is given, 631 will be taken as default.
sk: Ak nie je zadaný port, bude štandardne použitý 631

en: If set to "ALL", /etc/issue and /etc/issue.net are allowed to exist.
    
    If set to NONE, no issues are allowed.
    
    Else only /etc/issue is allowed.
sk: Ak je nastavené na "ALL" je povolená existencia /etc/issue a /etc/issue.net.
    
    Ak je nastavené na NONE, žiadne issue súbory nie sú povolené.
    
    Inak je povolené iba /etc/issue.

en: If set, send the mail report to this email address else send it to root
sk: Ak je nastavené, bude odoslaný email s výsledným sumárom na túto adresu, inak sa report posiela root-ovi.

en: If this is the case, you can make this be done automatically.
sk: Ak je toto váš prípad, je možné vykonať túto operácu automaticky.

en: If you choose to install packages individually, the installer will present
    a tree containing all packages classified by groups and subgroups. While
    browsing the tree, you can select entire groups, subgroups, or individual
    packages.
    
    Whenever you select a package on the tree, a description will appear on the
    right to let you know the purpose of that package.
    
    !! If a server package has been selected, either because you specifically
    chose the individual package or because it was part of a group of packages,
    you'll be asked to confirm that you really want those servers to be
    installed. By default Mandrakelinux will automatically start any installed
    services at boot time. Even if they are safe and have no known issues at
    the time the distribution was shipped, it is entirely possible that
    security holes were discovered after this version of Mandrakelinux was
    finalized. If you don't know what a particular service is supposed to do or
    why it's being installed, then click "%s". Clicking "%s" will install
    the listed services and they will be started automatically at boot time. !!
    
    The "%s" option is used to disable the warning dialog which appears
    whenever the installer automatically selects a package to resolve a
    dependency issue. Some packages depend on others and the installation of
    one particular package may require the installation of another package. The
    installer can determine which packages are required to satisfy a dependency
    to successfully complete the installation.
    
    The tiny floppy disk icon at the bottom of the list allows you to load a
    package list created during a previous installation. This is useful if you
    have a number of machines that you wish to configure identically. Clicking
    on this icon will ask you to insert the floppy disk created at the end of
    another installation. See the second tip of the last step on how to create
    such a floppy.
sk: Nakoniec, v závislosti na tom či ste si vybrali výber jednotlivých balíkov,
    bude zobrazená stromová štruktúra obsahujúca všetky balíky zoradené podľa
    skupín a podskupín. Počas prehliadania stromu môžete označiť celú skupinu,
    podskupinu, ale aj jednotlivé balíky.
    
    Vždy, keď vyberiete niektorý balík zo stromu, vpravo sa zobrazí jeho popis,
    aby ste vedeli aké je jeho približné použitie.
    
    !! Ak boli vybrané balíky, ktoré sú určené pre server, buď zámerne alebo
    preto že sú súčasťou celej skupiny, budete musieť potvrdiť, či skutočne
    chcete tieto služby nainštalovať. V prípade Mandrakelinuxu, sú štandardne všetky
    nainštalované služby spúšťané pri štarte systému. Aj keď sú bezpečné
    a v čase keď bola distribúcia vydaná neobsahovali žiadne známe problémy
    je možné, že tieto bezpečnostné problémy budú odhalené až po dokončení
    tejto verzie Mandrakelinuxu. Ak neviete čo jednotlivé servisy znamenajú, alebo
    prečo boli nainštalované tak kliknite na "%s". Kliknutím na "%s" budú
    vypísané služby nainštalované a automaticky naštartované pri spustení
    systému. !!
    
    Voľba "%s" potlačí varovný dialóg, ktorý sa objaví vždy,
    keď inštalátor automaticky vyberie balíky pre uspokojenie závislostí. Niektoré
    balíky majú závislosti medzi sebou alebo vyžadujú prítomnosť iných programov.
    Inštalátor dokáže tieto závislosti medzi balíkmy vyriešiť a úspešne tak
    dokončiť inštaláciu.
    
    Malá ikona diskety na spodku zoznamu vám umožní načítať zoznam balíčkov,
    ktoré boli vybrané pri predchádzajúcej inštalácii. Toto je užitočné ak máte
    množstvo počítačov, ktoré si želáte nainštalovať identicky. Po kliknutí na túto ikonu
    budete požiadaní o vloženie diskety, ktorú ste si vytvorili na konci vzorovej
    inštalácie. Pozrite si ďalší tip pri poslednom kroku, ako vytvoriť takúto
    disketu.

en: If you have Windows installed on your machine, you can find the PPD file on your Windows partition, too.
sk: Ak máte nainštalovaný OS Windows na vašom počítači, mohli by ste tiež nájsť PPD súbor na Windows oblasti.

en: If you have all the CDs in the list below, click Ok.
    If you have none of those CDs, click Cancel.
    If only some CDs are missing, unselect them, then click Ok.
sk: Ak máte všetky CD zo zoznamu, stlačte OK.
    Ak nemáte žiadne, stlačte Zrušiť.
    Ak vám chýbajú iba niektoré, odznačte ich a potom stlačte OK.

en: If you plan to use aboot, be careful to leave a free space (2048 sectors is enough)
    at the beginning of the disk
sk: Ak plánujete použiť aboot, nechajte prosím na začiatku disku dosť voľného miesta.
    (2048 sektorov bude stačiť)

en: If you really think that you know which driver is the right one for your card
    you can pick one in the above list.
    
    The current driver for your "%s" sound card is "%s"
sk: Ak si naozaj myslíte, že viete ktorý je správny ovládač pre vašu kartu,
    môžte si ho vybrať z nasledovného zoznamu.
    
    Aktuálny ovládač pre vašu zvukovú kartu "%s" je "%s"

en: If your printer is not listed, choose a compatible (see printer manual) or a similar one.
sk: Ak tlačiareň nie je zobrazená, vyberte kompatibilnú (pozrite si v manuáli k tlačiarni) alebo podobnú.

en: Ignore
sk: Ignorovať

en: Image
sk: Obraz

en: Import fonts
sk: Import fontov

en: Importance:
sk: Dôležitosť:

en: Importing fonts
sk: Import fontov

en: In addition, queues not created with this program or "foomatic-configure" cannot be transferred.
sk: Mimochodom, fronty ktoré neboli vytvorené týmto programom alebo pomocou "Foomatic konfigurácie" nemôžu byť prenesené.

en: In order to enable changes made for thin clients, the display manager must be restarted. Restart now?
sk: Aby sa prejavili zmeny ktoré majú súvislosť s tenkými klientmi je potrebné reštartovať prihlasovacieho manažéra. Reštartovať teraz?

en: In some cases, the %s driver needs to have extra information to work
    properly, although it normally works fine without them. Would you like to specify
    extra options for it or allow the driver to probe your machine for the
    information it needs? Occasionally, probing will hang a computer, but it should
    not cause any damage.
sk: Ovládač %s niekedy potrebuje pre správnu činnosť doplnkovú informáciu, aj
    keď zvyčajne pracuje správne aj bez nej. Želáte si zadať doplnkové voľby,
    alebo dovolíte ovládaču otestovať váš počítač a údaje si zistiť? Občas sa
    stane, že toto testovanie počítač zablokuje, ale nemalo by spôsobiť žiadnu škodu.

en: In the situation where different servers are available for your card, with
    or without 3D acceleration, you're asked to choose the server which best
    suits your needs.
sk: V prípade, že sú k dispozícii rôzne servery pre vašu kartu (s alebo bez
    3D akcelerácie), bude vám položená otázka s výberom servera, ktorý bude
    vyhovovať vašim potrebám.

en: In this mode the local CUPS daemon will be stopped and all printing requests go directly to the server specified below. Note that it is not possible to define local print queues then and if the specified server is down it cannot be printed at all from this machine.
sk: V tomto režime je lokálny CUPS démon zastavený a všetky tlačové požiadavky sú smerované priamo na server uvedený nižšie. Je potrebné si uvedomiť, že nebede možné definovať lokálne tlačiarne a ak špecifikovaný server bude nedostupný, nebude možné tlačiť z tohto počítača.

en: In this mode there is no local printing system, all printing requests go directly to the server specified below. Note that it is not possible to define local print queues then and if the specified server is down it cannot be printed at all from this machine.
sk: V tomto režime nie je lokálne prítomný žiaden tlačový systém a všetky tlačové úlohy budú zasielané na tlačový server uvedený nižšie. Je potrebné si uvedomiť, že nie je možné definovať lokálne tlačové fronty a ak tlačový server bude nedostupný nebude možné z tohto počítača tlačiť.

en: Incremental backups only save files that have changed or are new since the last backup.
sk: Prírastkové zálohovanie ukladá iba súbory, ktoré boli zmenené od poslednej zálohy.

en: Individual package selection
sk: Osobitná voľba balíkov

en: Indonesia
sk: Indonézia

en: Info:
sk: Informácie:

en: Information
sk: Informácie

en: Init Message
sk: Inicializačná správa

en: Initial tests
sk: Úvodné testy

en: Initrd-size
sk: Initrd-veľkosť

en: Input method:
sk: Vstupná metóda:

en: Insert a FAT formatted floppy in drive %s
sk: Vložte disketu s FAT formátom do mechaniky %s

en: Insert a FAT formatted floppy in drive %s with %s in root directory and press %s
sk: Vložte disketu s FAT formátom do mechaniky %s s %s v koreňovom adresári a stlačte %s

en: Insert a blank floppy in drive %s
sk: Vložte čistú disketu do mechaniky %s

en: Insert a floppy containing package selection
sk: Vložte do mechaniky disketu s zoznamom balíčkov

en: Insert a floppy in drive
    All data on this floppy will be lost
sk: Vložte disketu do mechaniky
    Všetky údaje na tejto diskete budú nenávratne stratené

en: Insert another blank floppy in drive %s (for drivers disk)
sk: Vložte ďalšiu čistú disketu do mechaniky %s (prevytvorenie diskety s ovládačmi)

en: Insert floppy
sk: Vložte disketu

en: Insert the CD
sk: Vložte CD

en: Insert the CD 1 again
sk: Vložte CD znova

en: Insert the CD with volume label %s
     in the CD drive under mount point /mnt/cdrom
sk: Vložte CD s názvom %s
     do CD mechaniky pod bodom pripojenia /mnt/cdrom

en: Insert the tape with volume label %s
     in the tape drive device %s
sk: Vložte pásku s popisom %s
     do páskovej mechaniky %s

en: Install
sk: Inštalácia

en: Install & convert Fonts
sk: Inštalácia a konverzia fontov

en: Install PPD file from
sk: Inštalovať PPD súbor z

en: Install a manufacturer-supplied PPD file
sk: Nainštalovať výrobcom dodaný PPD súbor

en: Install bootloader
sk: Inštalácia zavádzača

en: Install firmware file from
sk: Inštalovať súbor s firmware z

en: Install firmware for the
sk: Inštalovať firmware pre

en: Install fonts
sk: Inštalácia fontov

en: Install system
sk: Inštalácia systému

en: Install themes
sk: Inštalácia tém

en: Install updates
sk: Inštalácia aktualizácií

en: Install/Update firmware files
sk: Inštalovať/aktualizovať súbory s firmware

en: Install/Upgrade
sk: Inštalácia/Aktualizácia

en: Installation Server Configuration
sk: Konfigurácia servera pri inštalácii

en: Installation failed
sk: Inštalácia zlyhala

en: Installation image directory
sk: Inštalačný adresár obrazov

en: Installation of bootloader failed. The following error occurred:
sk: Inštalácia zavádzača zlyhala. Vyskytla sa nasledujúca chyba:

en: Installing
sk: Inštalujem

en: Installing %s...
sk: Inštalujem %s ...

en: Installing Foomatic...
sk: Inštalujem Foomatic...

en: Installing HPOJ package...
sk: Inštalujem balíčky HPOJ...

en: Installing PPD file...
sk: Inštaluje sa PPD súbor...

en: Installing SANE packages...
sk: Inštalujem balíčky SANE...

en: Installing a printing system in the %s security level
sk: Inštalácia tlačového systému v úrovni zabezpečenia %s

en: Installing driver for %s card %s
sk: Inštalujem ovládač pre %s kartu %s

en: Installing mtools packages...
sk: Inštalujem balíčky mtools...

en: Installing package %s
sk: Inštalujem balík %s

en: Installing package %s
    %d%%
sk: Inštalujem balík %s
    %d%%

en: Installing packages...
sk: Inštalujem balíčky

en: Installing the printer's PPD file and using it when setting up the printer makes all options of the printer available which are provided by the printer's hardware
sk: Inštaláciou PPD súboru tlačiarne a jeho použitím počas nastavovania tlačiarne budete mať prístupné všetky možnosti tlačiarne ktoré poskytuje jej hardvér.

en: Instantaneous
sk: Okamžitý

en: Interface
sk: Rozhranie

en: Interface "%s"
sk: Rozhranie "%s"

en: Interface %s
sk: Rozhranie %s

en: Interface %s (on network %s)
sk: Rozhranie %s (na sieti %s)

en: Interface %s (using module %s)
sk: Rozhranie %s (používa modul %s)

en: Interface:
sk: Rozhranie:

en: Internal ISDN card
sk: Interná ISDN karta

en: Internet Connection Configuration
sk: Konfigurácia pripojenia Internetu

en: Internet Connection Sharing
sk: Zdieľanie pripojenia k Internetu

en: Internet Connection Sharing currently disabled
sk: Zdieľanie Internetového pripojenia je momentálne zakázané

en: Internet Connection Sharing currently enabled
sk: Zdieľanie Internetového pripojenia je momentálne povolené

en: Internet Connection Sharing is now disabled.
sk: Zdieľanie Internetového pripojenia je teraz zakázané.

en: Internet Connection Sharing is now enabled.
sk: Zdieľanie Internetového pripojenia je teraz povolené.

en: Internet access
sk: Prístup k Internetu

en: Internet connection
sk: Pripojenie k Internetu

en: Internet connection configuration
sk: Konfigurácia pripojenia Internetu

en: Internet gateway
sk: Brána k Internetu

en: Internet station
sk: Internetová stanica

en: Interval cron not available as non-root
sk: Interval spúšťania cronu nie je dostupný pre ne-root používateľov

en: Invalid port given: %s.
    The proper format is "port/tcp" or "port/udp", 
    where port is between 1 and 65535.
    
    You can also give a range of ports (eg: 24300:24350/udp)
sk: Bol zadaný neplatný port: %s
    Správny formát je "port/tcp" alebo "port/udp",
    kde port je v rozmedzí 1 až 65535.
    
    Môžete tiež zadať rozsah portov (napr. 24300:24350/udp)

en: Iran
sk: Irán

en: Iraq
sk: Irak

en: Ireland
sk: Írsko

en: Is FPU present
sk: Je prítomné FPU

en: Is this an install or an upgrade?
sk: Želáte si vykonať inštaláciu alebo aktualizáciu?

en: Is this correct?
sk: Je to správne?

en: Is this the correct setting?
sk: Je toto správne nastavenie?

en: Is your hardware clock set to GMT?
sk: Sú vaše hodiny nastavené na GMT?

en: Is your printer a multi-function device from HP or Sony (OfficeJet, PSC, LaserJet 1100/1200/1220/3200/3300 with scanner, DeskJet 450, Sony IJP-V100), an HP PhotoSmart or an HP LaserJet 2200?
sk: Je vaša tlačiareň multifunkčné zariadenie HP alebo Sony (OfficeJet, PSC, LaserJet 1100/1200/1220/3200/3300 so skenerom, DeskJet 450, Sony IJP-V100), HP PhotoSmart alebo HP LaserJet 2200?

en: Israel
sk: Izrael

en: It is possible that your %s needs its firmware to be uploaded everytime when it is turned on.
sk: Je pravdepodobné, že váš %s bude vyžadovať nahratie firmware zakaždým, keď ho zapnete.

en: It's now time to specify which programs you wish to install on your system.
    There are thousands of packages available for Mandrakelinux, and to make it
    simpler to manage, they have been placed into groups of similar
    applications.
    
    Mandrakelinux sorts package groups in four categories. You can mix and
    match applications from the various categories, so a ``Workstation''
    installation can still have applications from the ``Server'' category
    installed.
    
     * "%s": if you plan to use your machine as a workstation, select one or
    more of the groups in the workstation category.
    
     * "%s": if you plan on using your machine for programming, select the
    appropriate groups from that category. The special "LSB" group will
    configure your system so that it complies as much as possible with the
    Linux Standard Base specifications.
    
       Selecting the "LSB" group will also install the "2.4" kernel series,
    instead of the default "2.6" one. This is to ensure 100%%-LSB compliance
    of the system. However, if you do not select the "LSB" group you will
    still have a system which is nearly 100%% LSB-compliant.
    
     * "%s": if your machine is intended to be a server, select which of the
    more common services you wish to install on your machine.
    
     * "%s": this is where you will choose your preferred graphical
    environment. At least one must be selected if you want to have a graphical
    interface available.
    
    Moving the mouse cursor over a group name will display a short explanatory
    text about that group.
    
    You can check the "%s" box, which is useful if you're familiar with the
    packages being offered or if you want to have total control over what will
    be installed.
    
    If you start the installation in "%s" mode, you can deselect all groups
    and prevent the installation of any new packages. This is useful for
    repairing or updating an existing system.
    
    If you deselect all groups when performing a regular installation (as
    opposed to an upgrade), a dialog will pop up suggesting different options
    for a minimal installation:
    
     * "%s": install the minimum number of packages possible to have a
    working graphical desktop.
    
     * "%s": installs the base system plus basic utilities and their
    documentation. This installation is suitable for setting up a server.
    
     * "%s": will install the absolute minimum number of packages necessary
    to get a working Linux system. With this installation you will only have a
    command-line interface. The total size of this installation is about 65
    megabytes.
sk: Teraz je možné vybrať, ktoré programy chcete nainštalovať na váš systém.
    Mandrakelinux obsahuje tisíce balíčkov s programami. Pre jednoduchšiu orientáciu
    boly rozdelené do skupín, ktoré združujú podobné aplikácie.
    
    Balíčky sú rozdelené do skupín, ktoré zodpovedajú tomu, ako ich najčastejšie
    počítač používa. Skupiny sú umiestnené do štyroch sekcií. Výber aplikácií
    z týchto sekcií možno rôzne kombinovať, takže môžete mať nainštalovanú celú sekciu
    "Pracovná stanica" a k nej ďalšie aplikácie zo sekcie "Server".
    
     * "%s": ak plánujete počítač používať hlavne na 
    bežnú prácu, vyberte si balíčky zo skupín kategórie pracovná stanica.
    
     * "%s": ak budete na počítači programovať, môžete si z tejto
    sekcie vybrať ďalšie skupiny. Zvláštna skupina "LSB" nastaví váš systém tak,
    aby čo najviac zodpovedal špecifikácii Linux Standard Base.
    
       Výber skupiny "LSB" tiež nainštaluje jadro rady"2.4" namiesto východzieho
    jadra rady "2.6", pre zaistenie úplnej kompatibility so špecifikáciou LSB . Aj ak ale
    skupinu LSB nevyberiete, bude systém takmer úplne špecifikácii zodpovedať
     * "%s":ak bude počítač fungovať ako server, máte možnosť
    vybrať si najbežnejšie služby, ktoré chcete nainštalovať.
    
     * "%s": ak uprednostňujete grafické prostredie, tu je
    ponuka niekoľkých prostredí, z ktorej si musíte vybrať, najmenej jedno
    aby bolo možné grafické prostredie nainštalovať.
    
    Ak prejdete myšou nad skupinou, objaví sa krátky text, ktorý vysvetľuje,
    čo je obsahom danej skupiny.
    
    Ak zvolíte voľbu "%s", zobrazí sa zoznam všetkých
    balíčkov, ktoré možno nainštalovať. To je užitočné v prípade, že chcete
    mať absolútnu kontrolu nad tým, čo sa bude inštalovať
    
    Ak ste spustili inštaláciu v režime "%s", môžete zrušiť výber
    daných skupín, čím zabránite inštalácii nových balíčkov. To je užitočné
    v prípade opravy alebo aktualizácie existujúceho systému.
    
    Ak nevyberiete pri bežnej inštalácii žiadnu skupinu (na rozdiel od
    aktualizácie), zobrazí sa otázka na inštaláciu niekoľkých typov minimálnej inštalácie:
    
     * "%s" Vykoná inštaláciu najmenšieho možného počtu balíčkou s podporou grafického prostredia.
    
     * "%s" Nainštaluje systém so základnými programami a ich dokumentáciou. 
    Tento typ je vhodný pre inštaláciu servera.
    
     * "%s" Nainštaluje sa naozaj najmenšie možné minimum, aby bolo
    možné používať Linux z príkazového riadku. Inštalácia zaberie asi
    65 MB.

en: Italy
sk: Taliansko

en: Iwconfig command extra arguments
sk: extra argumenty pre príkaz lwconfig

en: Iwpriv command extra arguments
sk: extra argumenty pre príkaz lwpriv

en: Iwspy command extra arguments
sk: extra argumenty pre príkaz lwspy

en: Jamaica
sk: Jamajka

en: January
sk: Január

en: Japan
sk: Japonsko

en: Japan (broadcast)
sk: Japonsko

en: Japan (cable)
sk: Japonsko (kábel)

en: Japanese text printing mode
sk: Režim tlače japonských textov

en: Jordan
sk: Jordánsko

en: Journalised FS
sk: Žurnálovací súborový systém

en: July
sk: Júl

en: June
sk: Jún

en: KDE Workstation
sk: KDE pracovná stanica

en: KDM (KDE Display Manager)
sk: KDM (KDE správca prihlásenia)

en: Kazakhstan
sk: Kazachstan

en: Keep the changes?
    The current configuration is:
    
    %s
sk: Zachovať zmeny?
    Aktuálna konfigurácia je:
    
    %s

en: Kensington Thinking Mouse
sk: Kensington Thinking myš

en: Kensington Thinking Mouse with Wheel emulation
sk: Kensington Thinking myš s emuláciou kolieska

en: Kenya
sk: Keňa

en: Kerberos is a secure system for providing network authentication services.
sk: Kerberos je bezpečný systém na poskytovanie sieťových autentifikačných služieb.

en: Kernel Boot Timeout
sk: Oneskorenie pre štart kernelu

en: Kernel module.
sk: Kernel modul.

en: Kernel version
sk: Verzia jadra

en: Key isn't writable
sk: Na kľúč nie je možné zapisovať

en: Keyboard
sk: Klávesnica

en: Keyboard layout: %s
sk: Nastavenie klávesnice: %s

en: Kill those programs
sk: Ukončiť tieto programy

en: Korea
sk: Kórea

en: Korea (North)
sk: Severo-Kórejská

en: Kuwait
sk: Kuvajt

en: LAN Configuration
sk: Konfigurácia LAN

en: LAN configuration
sk: Konfigurácia LAN

en: LAN connection
sk: Pripojenie LAN

en: LDAP Server
sk: LDAP server

en: LDAP user allowed to browse the Active Directory
sk: Používatelia z databázy LDAP, ktorí môžu prehliadať Active Directory

en: LDAP users database
sk: Databáza používateľov LDAP

en: LILO wants to assign a new Volume ID to drive %s.  However, changing
    the Volume ID of a Windows NT, 2000, or XP boot disk is a fatal Windows error.
    This caution does not apply to Windows 95 or 98, or to NT data disks.
    
    Assign a new Volume ID?
sk: LILO sa chystá priradiť zariadeniu %s nové ID partície (Volume ID). Zmena
    ID partície je pokladaná operačnými systémami Windows NT,
    2000, alebo XP za fatálnu chybu.
    Toto varovanie sa nevzťahuje na operačné systémy Windows 95 a 98 alebo
    na dátové disky Windows NT.
    
    Přiradiť nové ID partície?

en: LILO with graphical menu
sk: LILO s grafickým menu

en: LILO with text menu
sk: LILO s textovým menu

en: LILO/grub Installation
sk: Inštalácia lilo/grub

en: LOCAL
sk: LOKÁLNE

en: LPD and LPRng do not support IPP printers.
sk: LPD a LPRng nepodporujú IPP tlačiarne.

en: LPD server "%s", printer "%s"
sk: LPD server "%s", tlačiareň "%s"

en: LVM name?
sk: LVM meno?

en: LVM-disks %s
sk: LVM-disky %s

en: Label
sk: Záznam

en: Language
sk: Voľba jazyka

en: Language choice
sk: Výber jazyka

en: Latvia
sk: Litva

en: Launch packet filtering for Linux kernel 2.2 series, to set
    up a firewall to protect your machine from network attacks.
sk: Spustí filtrovanie paketov pre Linux kernel verzie 2.2 na 
    ochranu vášho počítača pred útokmi zo siete.

en: Launch the ALSA (Advanced Linux Sound Architecture) sound system
sk: Spustenie ALSA (Advanced Linux Sound Architecture) zvukového systému

en: Launch the graphical environment when your system starts
sk: Spustiť grafické rozhranie po štarte systému

en: Launch the sound system on your machine
sk: Spustiť zvukový systém na vašom počítači

en: Launch userdrake
sk: Spusť userdrake

en: Learn how to use this printer
sk: Ako používať túto tlačiareň

en: Leaving in %d seconds
sk: Opustiť do %d sekúnd

en: Lebanon
sk: Libanon

en: Left "Windows" key
sk: Ľavý "Windows" kláves

en: Left Alt key
sk: Pravá Alt klávesa

en: Left Control key
sk: Ľavá klávesa Control

en: Left Shift key
sk: Ľavá Shift klávesa

en: Let me pick any driver
sk: Vyberte niektorý ovládač

en: Level
sk: Úroveň

en: Level %s
sk: Hladina %s

en: Lexmark X125 configuration
sk: Konfigurácia Lexmark X125

en: Lexmark inkjet configuration
sk: Nastavenie Lexmark inkjet

en: Liberia
sk: Libéria

en: Libya
sk: Líbia

en: License
sk: Licencia

en: License agreement
sk: Súhlas s licenciou

en: Liechtenstein
sk: Lichtenštajnsko

en: Lifetime number
sk: Dĺžka životnosti

en: Lifetime unit
sk: dĺžka životnosti

en: Line termination
sk: Ukončenie riadku

en: Linux Standard Base. Third party applications support
sk: Linux Standard Base. Aplikačná podpora od tretej strany

en: Linux Virtual Server, used to build a high-performance and highly
    available server.
sk: Linux Virtual Server sa používa na vysoko výkonné a HA riešenia.

en: Linuxconf will sometimes arrange to perform various tasks
    at boot-time to maintain the system configuration.
sk: Linuxconf niekedy nastaví vykonanie rôznych úloh počas
    zavádzania systému pre udržanie konfigurácie.

en: List of data corrupted:
sk: Zoznam porušených dát:

en: List of data to restore:
sk: Zoznam dát pre obnovu:

en: List users on display managers (kdm and gdm)
sk: Zoznam používateľov pre manažéry prihlásenia (kdm a gdm)

en: Listed here are the existing Linux partitions detected on your hard drive.
    You can keep the choices made by the wizard, since they are good for most
    common installations. If you make any changes, you must at least define a
    root partition ("/"). Do not choose too small a partition or you will not
    be able to install enough software. If you want to store your data on a
    separate partition, you will also need to create a "/home" partition
    (only possible if you have more than one Linux partition available).
    
    Each partition is listed as follows: "Name", "Capacity".
    
    "Name" is structured: "hard drive type", "hard drive number",
    "partition number" (for example, "hda1").
    
    "Hard drive type" is "hd" if your hard drive is an IDE hard drive and
    "sd" if it is a SCSI hard drive.
    
    "Hard drive number" is always a letter after "hd" or "sd". For IDE
    hard drives:
    
     * "a" means "master hard drive on the primary IDE controller";
    
     * "b" means "slave hard drive on the primary IDE controller";
    
     * "c" means "master hard drive on the secondary IDE controller";
    
     * "d" means "slave hard drive on the secondary IDE controller".
    
    With SCSI hard drives, an "a" means "lowest SCSI ID", a "b" means
    "second lowest SCSI ID", etc.
sk: Tu je zoznam oblastí s existujúcimi Linux oddielmi, ktoré boli zdetekované
    na vašom disku. Môžete zachovať nastavenia vygenerované sprievodcom, čo
    môže byť vhodné pre bežné inštalácie. Ak chcete vykonať zmeny, najprv musíte
    definovať hlavný oddiel ("/"). Nevoľte si príliš malý oddiel, pretože vám nemusí
    byť umožnené inštalovať všetok softvér, ktorý by ste si želali. Ak budete chcieť
    ukladať používateľské údaje na iný oddiel, bude potrebné vytvoriť oddiel
    pre "/home" oblasť (to je možné ak máte spolu k dispozícii viac ako jeden
    Linux oddiel).
    
    Všetky oddiely sú zobrazené s nasledovnými údajmi: "Meno", "Kapacita".
    
    "Meno" je vytvorené ako: "typ disku", "číslo disku", "číslo oddielu"
    (napríklad "hda1").
    
    "Typ disku" je vždy písmeno za "hd" alebo "sd". V prípade IDE
    diskov:
    
     * "a" znamená "master disk na primárnom IDE radiči";
    
     * "b" znamená "slave disk na primárnom IDE radiči";
    
     * "c" znamená "master disk na sekundárnom IDE radiči";
    
     * "d" znamená "slave disk na sekundárnom IDE radiči".
    
    Pri SCSI diskoch "a" znamená "najnižšie SCSI ID", "b" znemaná
    "druhé najnižšie SCSI ID" a tak ďalej.

en: Lithuania
sk: Litva

en: Load from floppy
sk: Nahrať z diskety

en: Load setting
sk: Načítať nastavenie

en: Load the drivers for your usb devices.
sk: Načítanie ovládačov pre vaše usb zariadenia.

en: Load/Save on floppy
sk: Nahrať/Uložiť na disketu

en: Loading from floppy
sk: Nahrávam z diskety

en: Loading module %s failed.
    Do you want to try again with other parameters?
sk: Nahrávanie modulu %s zlyhalo.
    Chcete sa o to pokúsiť znova s inými parametrami?

en: Loading printer configuration... Please wait
sk: Nahrávanie konfigurácie tlačiarne... Čakajte prosím

en: Local CUPS printing system
sk: Lokálny tlačový systém CUPS

en: Local CUPS printing system or remote CUPS server?
sk: Lokaálny tlačový systém CUPS alebo vzdialený CUPS server?

en: Local Network adress
sk: Lokálna sieťová adresa

en: Local Printer
sk: Lokálna tlačiareň

en: Local Printers
sk: Lokálne tlačiarne

en: Local file
sk: Lokálny súbor

en: Local file:
sk: Lokálny súbor:

en: Local measure
sk: Lokálne meranie

en: Local network(s)
sk: Lokálna sieť

en: Local printer
sk: Lokálna tlačiareň

en: Location
sk: Umiestnenie

en: Location of auto_install.cfg file
sk: Umiestnenie súboru auto_install.cfg

en: Location on the bus
sk: Pozícia na zbernici

en: Logical unit number
sk: Číslo logického celku

en: Logical volume name
sk: Meno logického oddielu

en: Login ID
sk: Prihlasovacie ID

en: Login name
sk: Prihlasovacie meno

en: Logitech CC Series with Wheel emulation
sk: Logitech CC Séria s emuláciou kolieska

en: Logitech Mouse (serial, old C7 type)
sk: Logitech Mouse (sériová, starý typ C7)

en: Logitech Mouse (serial, old C7 type) with Wheel emulation
sk: Logitech Mouse (sériová, starý typ C7) s emuláciou kolieska

en: Logitech MouseMan with Wheel emulation
sk: Logitech MouseMan s emuláciou kolieska

en: Looking at packages already installed...
sk: Hľadám balíky, ktoré sú už nainštalované...

en: Looking for available packages and rebuilding rpm database...
sk: Hľadám dostupné balíky a regenerujem rpm databázu...

en: Looking for available packages...
sk: Hľadajú sa dostupné balíky...

en: Loopback
sk: Spätná slučka

en: Loopback file name:
sk: Meno súboru spätnej slučky:

en: Loopback file name: %s
sk: Meno loopback súboru: %s

en: Loopback file(s):
       %s
sk: Loopback súbor(y):
       %s

en: Luxembourg
sk: Luxembursko

en: MOVE YOUR WHEEL!
sk: POHNITE KOLIESKOM!

en: Mac Address
sk: MAC adresa

en: Macedonia
sk: Macedónsko

en: Madagascar
sk: Madagaskar

en: Mail Server
sk: Mail server

en: Mail alert
sk: Výstraha cez Mail

en: Mail alert configuration
sk: Nastavenie výstrahy email

en: Make kernel message quiet by default
sk: Nezobrazovať správy jadra štandardne

en: Making printer port available for CUPS...
sk: Sprístupniť port tlačiarne cez CUPS...

en: Malaysia
sk: Malajzia

en: Manage connections
sk: Menežovanie pripojení

en: Managed
sk: Menežované

en: Mandatory package %s is missing
sk: Chýba povinný balík %s

en: Mandrakelinux Bug Report Tool
sk: Nástroj pre oznámenie chýb Mandrakelinuxu

en: Mandrakelinux Control Center
sk: Kontrolné centrum Mandrakelinux

en: Mandrakelinux Help Center
sk: Centrum pomoci Mandrakelinux

en: Mandrakelinux Installation %s
sk: Inštalácia Mandrakelinux %s

en: Mandrakelinux Tools Logs
sk: Logy Mandrakelinux nástrojov

en: Mandrakelinux can support multiple languages. Select
    the languages you would like to install. They will be available
    when your installation is complete and you restart your system.
sk: Môžete zvoliť ďalšie jazyky použiteľné po inštalácii

en: Mandrakelinux has one of the <b>biggest communities</b> of users and developers. The role of such a community is very wide, ranging from bug reporting to the development of new applications. The community plays a <b>key role</b> in the Mandrakelinux world.
sk: Mandrakelinux má jednu z <b>najväčších komunít</b> používateľov a vývojárov. Rola komunity je veľmi široká, od hlásenia problémov a chých až po vývoj nových aplikácií. Komunita hrá <b>kľúčovú rolu</b> vo svete Mandrakelinux.

en: Mandrakelinux is a <b>Linux distribution</b> that comprises the core of the system, called the <b>operating system</b> (based on the Linux kernel) together with <b>a lot of applications</b> meeting every need you could even think of.
sk: Mandrakelinux je <b>Linux distribúcia</b> ktorá pozostáva z jadra systému, nazývaného <b>operačný systém</b> (založený na jadre Linux), spolu s <b>množstvom aplikácií</b> poskytujúcich všetko čo by ste si mohli želať.

en: Mandrakelinux is committed to the open source model. This means that this new release is the result of <b>collaboration</b> between <b>Mandrakesoft's team of developers</b> and the <b>worldwide community</b> of Mandrakelinux contributors.
sk: Mandrakelinux je príspevok do modelu open source. Znamená to, že táto nová verzia je výsledkom <b>spolupráce</b> medzi <b>týmom vývojárov Mandrakesoft</b> a <b>celosvetovou komunitou</b> prispievateľov do projektu Mandrakelinux.

en: Mandrakelinux is the most <b>user-friendly</b> Linux distribution today. It is also one of the <b>most widely used</b> Linux distributions worldwide!
sk: Mandrakelinux je jedna z najviac <b>používateľsky prívetivých</b> Linux distribúcií v súčastnosti. Je taktiež jedna z celosvetovo <b>najviac používaných</b> Linux distribúcií!

en: Mandrakeonline provides a wide range of valuable services for <b>easily updating</b> your Mandrakelinux systems:
sk: Mandrakeonline ponúka široké možnosti pre <b>jednoduchú aktualizáciu</b> vášho Mandrakelinux systému:

en: Mandrakesoft has developed two products that allow you to use Mandrakelinux <b>on any computer</b> and without any need to actually install it:
sk: Mandrakesoft vyvíja dva produkty ktoré umožňujú použiť Mandrakelinux <b>na akomkoľvek počítači</b> bez potreby inštalácie.

en: Manual
sk: Ručne

en: Manual TCP/IP configuration
sk: Ručné nastavenie TCP/IP

en: Manual choice
sk: Ručná voľba

en: Manual configuration
sk: Ručné nastavenie

en: Manually (the interface would still be activated at boot)
sk: Manuálne (rozhranie môže byť stále aktivované pri štarte)

en: Manually load a driver
sk: Manuálne načítanie ovládača

en: Manufacturer / Model:
sk: Výrobca / Model:

en: March
sk: Marec

en: Marshall Islands
sk: Marshallove ostrovy

en: Matching
sk: Porovnávanie

en: Mauritius
sk: Maurícius

en: Maximum size
     allowed for Drakbackup (MB)
sk: Maximálnu veľkosť
     k dispozícii pre Drakbackup (v MB)

en: May
sk: Máj

en: MdkKDM (Mandrakelinux Display Manager)
sk: MdkKDM (Mandrakelinux správca prihlásenia)

en: Media class
sk: Skupina

en: Metric
sk: Metrika

en: Mexico
sk: Mexiko

en: Micronesia
sk: Mikronézia

en: Minimal install
sk: Minimálna inštalácia

en: Minute
sk: Minúta

en: Misc
sk: Ostatné

en: Mkinitrd optional arguments
sk: Voliteľné argumenty pre mkinitrd

en: Mode
sk: Mód

en: Model name
sk: Model

en: Model stepping
sk: Verzia modelu

en: Modem connection
sk: Pripojenie modemom

en: Modem sound
sk: zvuk modemu

en: Modem timeout
sk: timeout pre modem

en: Modify
sk: Modifikovať

en: Modify RAID
sk: Modifikuj RAID

en: Modify printer configuration
sk: Zmena nastavenia tlačiarne

en: Module
sk: Modul

en: Module configuration
sk: Konfigurácia modulu

en: Module name
sk: Meno modulu

en: Module options:
sk: Parametre modulu:

en: Moldova
sk: Moldavsko

en: Monday
sk: Pondelok

en: Mongolia
sk: Mongolsko

en: Monitor
    
       Normally the installer will automatically detect and configure the
    monitor connected to your machine. If it is not correct, you can choose
    from this list the monitor which is connected to your computer.
sk: Monitor
    
       Inštalátor dokáže automaticky zdetekovať monitor, ktorý je pripojený
    k vášmu počítaču. Ak monitor nebol správne zdetekovaný máte možnosť
    vybrať si zo zoznamu monitor, ktorý máte aktuálne pripojený.

en: Monitor HorizSync: %s
sk: Horizontálna frekvencia monitoru: %s

en: Monitor Network
sk: Monitoring siete

en: Monitor VertRefresh: %s
sk: Vertikálna frekvencia monitoru: %s

en: Month
sk: Mesiac

en: More
sk: Viac

en: More Options
sk: Viac možností

en: More than one Microsoft partition has been detected on your hard drive.
    Please choose the one which you want to resize in order to install your new
    Mandrakelinux operating system.
    
    Each partition is listed as follows: "Linux name", "Windows name"
    "Capacity".
    
    "Linux name" is structured: "hard drive type", "hard drive number",
    "partition number" (for example, "hda1").
    
    "Hard drive type" is "hd" if your hard dive is an IDE hard drive and
    "sd" if it is a SCSI hard drive.
    
    "Hard drive number" is always a letter after "hd" or "sd". With IDE
    hard drives:
    
     * "a" means "master hard drive on the primary IDE controller";
    
     * "b" means "slave hard drive on the primary IDE controller";
    
     * "c" means "master hard drive on the secondary IDE controller";
    
     * "d" means "slave hard drive on the secondary IDE controller".
    
    With SCSI hard drives, an "a" means "lowest SCSI ID", a "b" means
    "second lowest SCSI ID", etc.
    
    "Windows name" is the letter of your hard drive under Windows (the first
    disk or partition is called "C:").
sk: Bol nájdený viac ako jeden Microsoft oddiel na vašom pevnom disku.
    Vyberte si prosím jeden, ktorý chcete nastaviť pre inštaláciu vášho
    nového Mandrakelinux operačného systému.
    
    Všetky oddiely sú zobrazené nasledovne: "Linux meno", "Windows meno",
    "Kapacita".
    
    "Linux meno" sa skladá z: "typ pevného disku", "jeho čísla",
    "čísla oddielu" (napríklad, "/dev/hda1").
    
    "Typ pevného disku" je "hd" ak je váš disk IDE a ako "sd" v prípade,
    že to SCSI pevný disk.
    
    "Číslo pevného disku" je vždy písmeno za "hd" alebo "sd". Pri IDE
    diskoch:
    
     * "a" znamená "master pevný disk na primárnom IDE radiči";
    
     * "b" znamená "slave pevný disk na primárnom IDE radiči";
    
     * "c" znamená "master pevný disk na sekundárnom IDE radiči";
    
     * "d" znamená "slave pevný disk na sekundárnom IDE radiči";
    
    U SCSI diskov "a" znamená "najnižšie SCSI ID", "b" znamená
    "druhé najnižšie SCSI ID" a tak ďalej.
    
    "Windows meno" je písmenné označenie vášho pevného disku pod
    systémom Windows (prvý disk alebo oddiel sa volá "C:".

en: Morocco
sk: Maroko

en: Most of the software included in the distribution and all of the Mandrakelinux tools are licensed under the <b>General Public License</b>.
sk: Množstvo softvéru zahrnutého v tejto distribúcii a všetky Mandrakelinux špecifické nástroje sú pokryté licenciou <b>GPL</b>.

en: Most of these values were extracted
    from your running system.
    You can modify as needed.
sk: Mnohé z týchto hodnôt boli vyextrahované
    z vášho bežiaceho systému.
    Možete ich nastavovať podľa potreby.

en: Mount
sk: Pripoj

en: Mount options
sk: Parametre pripojenia

en: Mount point
sk: Bod pripojenia

en: Mount point:
sk: Bod pripojenia:

en: Mount points must begin with a leading /
sk: Body pripojenia musia začínať /

en: Mount points should contain only alphanumerical characters
sk: Meno tlačiarne môže obsahovať iba alfanumerické znaky

en: Mount the file system read-only.
sk: Pripojiť súborový systém iba na čítanie.

en: Mounted
sk: Pripojené

en: Mounting partition %s
sk: Pripájam oddiel %s

en: Mounts and unmounts all Network File System (NFS), SMB (Lan
    Manager/Windows), and NCP (NetWare) mount points.
sk: Pripája a odpája všetky NFS, SMB (Windows) a NCP (NetWare)
    body pripojenia.

en: Mouse
sk: Myš

en: Mouse Port
sk: Port myši

en: Mouse device: %s
sk: Port myši: %s

en: Mouse protocol used by X11
sk: Protokol pre myš používaný v X11

en: Mouse test
sk: Test myši

en: Mouse type: %s
sk: Typ myši: %s

en: Move
sk: Presuň

en: Move files to the new partition
sk: Prenes súbory na nový oddiel

en: Move selected rule down one level
sk: Presunúť zobrazené pravidlo o jednu úroveň nižšie

en: Move selected rule up one level
sk: Presunúť zvolené pravidlo o jednu úroveň vyššie

en: Moving
sk: Presúvanie

en: Moving files to the new partition
sk: Prenos súborov na nový oddiel

en: Moving partition...
sk: Presúvam oddiel...

en: Mozambique
sk: Mozambik

en: Multi-function device
sk: Viacúčelové zariadenie

en: Multi-function device on HP JetDirect
sk: Viacúčelové zariadenie HP JetDirect

en: Multi-function device on USB
sk: Viacúčelové zariadenie na USB

en: Multi-function device on a parallel port
sk: Viacúčelové zariadenie na paralelnom porte

en: Multi-function device on parallel port #%s
sk: Viacúčelové zariadenie na paralelnom porte #%s

en: Multi-head configuration
sk: Nastavenie viac-monitorov

en: Multimedia station
sk: Multimediálna stanica

en: My certfile
sk: Môj súbor s certifikátom

en: My identifier
sk: Moja indentifikácia

en: My private key
sk: Môj privátny kľúč

en: NCP queue name missing!
sk: Chýba meno NCP fronty!

en: NCP server name missing!
sk: Chýba meno NCP servera!

en: NFS is a popular protocol for file sharing across TCP/IP
    networks. This service provides NFS file locking functionality.
sk: NFS je známy protokol, určený na zdieľanie súborov cez TCP/IP siete.
    Táto služba pridá NFS serveru funkciu lockovania súborov.

en: NFS is a popular protocol for file sharing across TCP/IP networks.
    This service provides NFS server functionality, which is configured via the
    /etc/exports file.
sk: NFS je známy protokol, určený na zdieľanie súborov cez TCP/IP siete.
    Táto služba dovolí NFS serveru exportovať adresáre predvolené v súbore
    /etc/exports

en: NFS server, SMB server, Proxy server, ssh server
sk: NFS server, SMB server, Proxy server, SSH server

en: NFS: the traditional Unix file sharing system, with less support on Mac and Windows.
sk: NFS: the tradičný systém na zdieľanie súborov v systémoch Unix s malou podporou systémov Mac a Windows

en: NIS Domain
sk: NIS doména

en: NIS Server
sk: NIS server

en: NONE
sk: NIČ

en: NOT FOUND
sk: NENÁJDENÉ

en: NOTE: Depending on the printer model and the printing system up to %d MB of additional software will be installed.
sk: POZNÁMKA: V závislosti od modelu tlačiarne a tlačového systému bude nainštalovaných niečo vyše %d MB softvéru.

en: NTP Server
sk: NTP server

en: Name
sk: Meno

en: Name Servers:
sk: Názvove servre:

en: Name of printer
sk: Meno tlačiarne

en: Name of printer should contain only letters, numbers and the underscore
sk: Meno tlačiarne môže obsahovať iba písmená, čísla a podtrhovník

en: Name of the certificate
sk: Meno certifikátu

en: Name of the peers certificate
sk: Meno certifikátu protiľahlej strany

en: Name of the private key
sk: Meno privátneho kľúča

en: Name or IP of remote server:
sk: Meno alebo IP adresa vzdialeného tlačového servera:

en: Name resolution spoofing protection
sk: Ochrana voči dns spoofingu

en: Name/IP address of host:
sk: Meno/IP adresa hostiteľa:

en: Name:
sk: Meno:

en: Name:
sk: Meno:

en: Namibia
sk: Namíbia

en: Need a key to save your data
sk: Je potrebný kľúč pre uloženie vašich údajov

en: Need hostname, username and password!
sk: Je potrebný názov počítača, meno a heslo!

en: Need to create /etc/dhcpd.conf first!
sk: Najprv potrebujem vytvoriť /etc/dhcpd.conf!

en: Need to restart the Display Manager for full changes to take effect. 
    (service dm restart - at the console)
sk: Je potrebné znovu spustiť Display Manager aby sa zmeny plne prejavili. 
    (service dm restart - na konzole)

en: Nepal
sk: Nepál

en: Net Boot Images
sk: Net Boot obrazy

en: Net Device
sk: Sieťové zariadenie

en: Net Method:
sk: Sieťová metóda:

en: NetWare Printer Options
sk: Voľby tlačiarne pre NetWare

en: Netherlands
sk: Holandsko

en: Netherlands Antilles
sk: Holandské Antily

en: Netmask
sk: Maska siete

en: Netmask:
sk: Maska siete:

en: Network
sk: Sieť

en: Network %s
sk: Sieť %s

en: Network & Internet
sk: Sieť a Internet

en: Network & Internet Configuration
sk: Konfigurácia siete a Internetového pripojenia

en: Network (ftp)
sk: Sieť (ftp)

en: Network (http)
sk: Sieť (http)

en: Network Computer (client)
sk: Sieťovy počítač (klient)

en: Network Computer server
sk: Sieťový server

en: Network Configuration
sk: Konfigurácia siete

en: Network Hotplugging
sk: Sieťové dynamické pripojenie

en: Network ID
sk: ID siete

en: Network Monitoring
sk: Monitorovanie siete

en: Network Options
sk: Sieťové možnosti

en: Network Time Protocol
sk: Sieťový protokol času

en: Network configuration (%d adapters)
sk: Konfigurácia siete (%d rozhraní)

en: Network functionality not configured
sk: Sieťové pripojenie nie je nastavené

en: Network interface
sk: Sieťové rozhranie

en: Network interface already configured
sk: Sieťové rozhranie je už nastavené

en: Network is down on interface %s. Click on "Configure Network"
sk: Sieť je nedostupná na zariadení %s. Kliknite na "Konfigurácia siete"

en: Network is up on interface %s
sk: Sieť je dostupná na zariadení %s

en: Network name (ESSID)
sk: Meno siete (ESSID)

en: Network printer "%s", port %s
sk: Sieťová tlačiareň "%s", port %s

en: Network printer (TCP/Socket)
sk: Sieťová tlačiareň (TCP/Soket)

en: Network profile
sk: Sieťový profil

en: New
sk: Nový

en: New Caledonia
sk: Nová Kaledónia

en: New Zealand
sk: Nový Zéland

en: New devfs device
sk: Nové devfs zariadenie

en: New printer name
sk: Nové meno tlačiarne

en: New size in MB:
sk: Nová veľkosť v MB:

en: New user list:
sk: Nový zoznam používateľov:

en: Newzealand
sk: Nový Zéland

en: Next
sk: Ďalej

en: Next ->
sk: Ďalej ->

en: Nicaragua
sk: Nikaragua

en: Niger
sk: Nigér

en: Nigeria
sk: Nigéria

en: No
sk: Nie

en: No (experts only)
sk: Nie (len experti)

en: No CD device defined!
sk: Nie je definované žiadne CD zariadenie!

en: No CD or DVD image found, please copy the installation program and rpm files.
sk: Nebol nájdený žiaden CD, alebo DVD obraz, skopírujte prosím inštalačný program a rpm súbory.

en: No CD-R/DVD-R in drive!
sk: Žiadne CDR/DVDR v mechanike!

en: No CDROM support
sk: Bez podpory CDROM

en: No IP
sk: Bez IP adresy

en: No Mask
sk: Žiadna maska

en: No NIC selected!
sk: Nie je vybraný Žiaden sieťový adaptér!

en: No Sound Card detected!
sk: Zvuková karta nebola nájdená!

en: No Sound Card has been detected on your machine. Please verify that a Linux-supported Sound Card is correctly plugged in.
    
    
    You can visit our hardware database at:
    
    
    http://www.linux-mandrake.com/en/hardware.php3
sk: Vo vašom stroji nebola nájdena zvuková karta. Prosím overte si či máte zvukovú kartu podporovanú Linux-om a či je správne zapojená.
    
    
    Môžete sa pozrieť do našej databázy hardvéru:
    
    
    http://www.linux-mandrake.com/en/hardware.php3

en: No TV Card detected!
sk: TV karta nebola nájdená!

en: No TV Card has been detected on your machine. Please verify that a Linux-supported Video/TV Card is correctly plugged in.
    
    
    You can visit our hardware database at:
    
    
    http://www.linux-mandrake.com/en/hardware.php3
sk: Vo vašom stroji nebola nájdena TV karta. Prosím overte si či máte Video/TV kartu podporovanú Linuxom a či je správne zapojená.
    
    
    Môžete sa pozrieť do našej databázy hardvéru:
    
    
    http://www.linux-mandrake.com/en/hardware.php3

en: No additional information
    about this service, sorry.
sk: Žiadne rozširujúce informácie
    o tejto službe, prepáčte.

en: No alternative driver
sk: Žiaden alternatívny ovládač

en: No browser available! Please install one
sk: Nie je dostupný žiaden prehliadač! Prosím nainštalujte nejaký

en: No browser is installed on your system, Please install one if you want to browse the help system
sk: Nie je nainštalovaných žiaden prehliadač, nainštalujte si prosím niektorý aby ste si mohli prehliadať systém nápovedy

en: No changes to backup!
sk: Žiadne zmeny pre zálohovanie!

en: No configuration file found 
    please click Wizard or Advanced.
sk: Nebol nájdený konfiguračný súbor.
    Prosím vyberte Pomocník, alebo Rozšírené.

en: No configuration, please click Wizard or Advanced.
sk: Žiadna konfigurácia, prosím použite Sprievodcu, alebo Rozšírené.

en: No details
sk: Bez detailov

en: No device found
sk: Neboli nájdené žiadne zariadenia

en: No ethernet network adapter has been detected on your system. Please run the hardware configuration tool.
sk: Vo vašom systéme nebol nájdený sieťový ethernet adaptér. Prosím spustite konfiguráciu hardvéru.

en: No floppy drive available
sk: Nie je dostupná žiadna disketová mechanika

en: No floppy drive available!
sk: Nie je dostupná žiadna disketová mechanika

en: No fonts found
sk: Neboli nájdené žiadne fonty

en: No free space for 1MB bootstrap! Install will continue, but to boot your system, you'll need to create the bootstrap partition in DiskDrake
sk: Nie je dostatok miesta pre 1MB veľký bootstrap! Inštalácia môže pokračovať, ale pre spustenie systému musíte vytvoriť oddiel pomocou DiskDrake

en: No hard drives found
sk: Neboli nájdené žiadne pevné disky

en: No image found
sk: Nebol nájdený žiaden obraz!

en: No internet connection configured
sk: Nie je nakonfigurované žiadne internetové pripojenie

en: No kernel selected!
sk: Nebol zvolený kernel!

en: No known driver
sk: Žiaden známy ovládač

en: No local printer found! To manually install a printer enter a device name/file name in the input line (Parallel Ports: /dev/lp0, /dev/lp1, ..., equivalent to LPT1:, LPT2:, ..., 1st USB printer: /dev/usb/lp0, 2nd USB printer: /dev/usb/lp1, ...).
sk: Nebola nájdená žiadna lokálna tlačiareň. Pre ručnú inštaláciu zadajte meno zariadenia (Paralelné porty: /dev/lp0, /dev/lp1,... je ekvivalentné LPT1:, LPT2:, ..., Prvá USB tlačiareň: /dev/usb/lp0,druhá USB tlačiareň: /dev/usb/lp1, ...).

en: No matches found...
sk: Nebola nájdená žiadna zhoda...

en: No mouse
sk: Žiadna myš

en: No net boot images created!
sk: Neboli vytvorené žiadne štartovacie obrazy!

en: No network adapter on your system!
sk: Vo vašom systéme nie je sieťový adaptér!

en: No network card
sk: Žiadna sieťová karta

en: No new UPS devices was found
sk: Žiadne nové UPS zariadenia neboli nájdené

en: No open source driver
sk: Žiaden známy open source ovládač

en: No partition available
sk: Diskový oddiel nie je dostupný

en: No password
sk: Bez hesla

en: No password aging for
sk: Neobmedzená platnosť hesla pre

en: No password prompt on %s at port %s
sk: Žiadne heslo nebolo na %s na porte %s

en: No printer
sk: Bez tlačiarne

en: No printer found!
sk: Nenájdená žiadna tlačiareň!

en: No remote machines
sk: Žiadne vzdialené počítače

en: No sharing
sk: Bez zdieľania

en: No sound card detected. Try "harddrake" after installation
sk: Zvuková karta nebola nájdená. Skúste "harddrake" po inštalácii

en: No tape in %s!
sk: V %s nie je žiadna páska!

en: No test pages
sk: Žiadne testovacie stránky

en: No, I don't want autologin
sk: Nie, nechcem automatické prihlásenie

en: NoVideo
sk: Bez videa

en: None
sk: Nič

en: Norfolk Island
sk: Norfolské ostrovy

en: Normal Mode
sk: Normálny mód

en: Northern Mariana Islands
sk: Severné ostrovy Mariana

en: Norway
sk: Nórsko

en: Not connected
sk: Nepripojený

en: Not enough free space for auto-allocating
sk: Nedostatok miesta pre automatickú alokáciu

en: Not enough free space to allocate new partitions
sk: Nedostatok voľného miesta pre vytvorenie nového oddielu

en: Not enough partitions for RAID level %d
sk: Nie je dosť oddielov pre RAID úrovne %d

en: Not enough swap space to fulfill installation, please add some
sk: Nedostatočne veľký swap pre dokončenie inštalácie, prosím zväčšiť

en: Not erasable media!
sk: Žiadne vymazateľné médiá!

en: Not formatted
sk: Nenaformátované

en: Not installed
sk: Nenainštalované

en: Not the correct CD label. Disk is labelled %s.
sk: Nesprávny názov CD. Disk je pomenovaný %s.

en: Not the correct tape label. Tape is labelled %s.
sk: Nesprávna páska. Páska je pomenovaná ako %s.

en: Note that currently all 'net' media also use the hard drive.
sk: Všimnite si, či všetky 'sieťové' médiá tiež používajú pevný disk.

en: Nothing to do
sk: Nerobiť nič

en: Notice
sk: Poznámka

en: Novell server "%s", printer "%s"
sk: Novell server "%s", tlačiareň "%s"

en: Now, you can run xawtv (under X Window!) !
sk: Teraz môžete spustiť xawtv (pod X Windows!) !

en: Number of buttons
sk: Počet tlačidiel

en: Number of capture buffers:
sk: Počet zásobníkov pri zachytávaní obrazu :

en: Number of logical extents: %d
sk: Počet logických extenzií: %d

en: OK to restore the other files.
sk: OK pre obnovu ostatných súborov.

en: OKI winprinter configuration
sk: Nastavenie OKI winprinter

en: OSS (Open Sound System) was the first sound API. It's an OS independent sound API (it's available on most UNIX(tm) systems) but it's a very basic and limited API.
    What's more, OSS drivers all reinvent the wheel.
    
    ALSA (Advanced Linux Sound Architecture) is a modularized architecture which
    supports quite a large range of ISA, USB and PCI cards.
    
    It also provides a much higher API than OSS.
    
    To use alsa, one can either use:
    - the old compatibility OSS api
    - the new ALSA api that provides many enhanced features but requires using the ALSA library.
sk: OSS (Open Source Sound) bolo prvé zvukové API. Je to na systéme nezávislé API (dostupné na mnohých unixových systémoch), ale je to veľmi jednoduché a obmedzené API.
    Navyše, všetky OSS ovládače ešte raz "vynachádzajú koleso".
    
    ALSA (Advanced Linux Sound Architecture) je modulárna architektúra
    podporujúca veľkú väčšinu ISA, USB a PCI kariet.
    
    Poskytuje tiež oveľa širšie API ako OSS.
    
    Alsu je možné použiť nasledovne::
    - staré kompatibilné OSS api
    - nové ALSA api, ktoré poskytuje mnohé rozšírené možnosti, ale je vyžadované použitie ALSA knižníc.

en: October
sk: Október

en: Off
sk: Vypnúť

en: Office Workstation
sk: Kancelárska stanica

en: Office programs: wordprocessors (kword, abiword), spreadsheets (kspread, gnumeric), pdf viewers, etc
sk: Kancelárske programy: editory (kword, abiword), tabuľkové procesory (kspread, gnumeric), pdf prehliadače, atď

en: Ok
sk: OK

en: Old device file
sk: Starý súbor zariadenia

en: Old user list:
sk: Pôvodný zoznam používateľov:

en: On
sk: Zapnúť

en: On CD-R
sk: na CD-ROM

en: On CUPS server "%s"
sk: Na CUPS server "%s"

en: On Floppy
sk: Na diskete

en: On Tape Device
sk: na páskovú mechaniku

en: On boot
sk: Spustiť pri štarte

en: On, Name or IP of remote server:
sk: Zapnúť, meno alebo IP vzdialeného servera:

en: Once you've selected a device, you'll be able to see the device information in fields displayed on the right frame ("Information")
sk: Ak ste už vybrali zariadenie, môžete vidieť podrobnejšie informácie o tomto zariadení v pravej časti ("Informácie")

en: Only printing will be possible on the %s.
sk: Iba tlačenie je možné na %s.

en: Open Firmware Delay
sk: Pauza pre Open Firmware

en: Operating Mode
sk: Operačný mód

en: Operating frequency
sk: Použitá frekvencia

en: Option %s must be a number!
sk: Parameter %s musí byť číslo!

en: Option %s must be an integer number!
sk: Parameter %s musí byť celé číslo!

en: Option %s out of range!
sk: Parameter %s je mimo rozsahu!

en: Option ``Restrict command line options'' is of no use without a password
sk: Parameter ``Obmedz voľby príkazového riadku'' je bez použitia hesla vypnutý

en: Options
sk: Parametre

en: Options
    
       This steps allows you to choose whether you want your machine to
    automatically switch to a graphical interface at boot. Obviously, you may
    want to check "%s" if your machine is to act as a server, or if you were
    not successful in getting the display configured.
sk: Nastavenia
    
       Tu si môžete zvoliť či si želáte aby bolo hneď po spustení použité grafické
    rozhranie. Samozrejme, mali by ste odpovedať "%s", ak váš počítač bude
    slúžiť ako server alebo ak sa vám nepodarilo správne nakonfigurovať grafické
    rozhranie.

en: Options: %s
sk: Možnosti: %s

en: Other
sk: Iné/á

en: Other (not drakbackup) keys in place already
sk: Iné (nie pre drakbackup) klúče sú už definované

en: Other Countries
sk: Iné krajiny

en: Other Graphical Desktops
sk: Iné grafické prostredia

en: Other Media
sk: Iné médium

en: Other MultiMedia devices
sk: Iné multimediálne zariadenie

en: Other OS (MacOS...)
sk: Iný OS (MacOS...)

en: Other OS (SunOS...)
sk: Iný OS (SunOS...)

en: Other OS (Windows...)
sk: Iný OS (Windows...)

en: Other place
sk: Iné miesto

en: Other ports
sk: Iné porty

en: PCI device #
sk: PCI zariadenie #

en: PCI device number
sk: Číslo PCI zariadenia

en: PCI function #
sk: PCI funkcia #

en: PCI function number
sk: Číslo funkcie PCI zariadenia

en: PCMCIA controllers
sk: PCMCIA kontrolér

en: PCMCIA support is usually to support things like ethernet and
    modems in laptops.  It won't get started unless configured so it is safe to have
    it installed on machines that don't need it.
sk: Podpora PCMCIA je väčšinou používaná na sprístupnenie sieťovej karty,
    alebo modemu v notebookoch.

en: PDQ - Print, Don't Queue
sk: PDQ - Tlač, neukladaj do fronty.

en: PDQ only supports local printers, remote LPD printers, and Socket/TCP printers.
sk: PDQ podporuje iba lokálne tlačiarne, vzdialené LPD a Socket/TCP tlačiarne.

en: PFS group
sk: PFS skupina

en: PLL setting:
sk: PLL nastavenie :

en: POP and IMAP Server
sk: POP a IMAP server

en: PPP over ATM (PPPoA)
sk: PPP skrz ATM (PPPoA)

en: PPP over Ethernet (PPPoE)
sk: PPP skrz Ethernet (PPPoE)

en: PXE Image
sk: PXE obraz

en: PXE Server Configuration
sk: PXE konfigurácia servera

en: PXE image is %s/%s
sk: PXE obraz je %s/%s

en: Package Group Selection
sk: Výber skupín balíkov

en: Package not installed
sk: Balíček nieje nainštalovaný

en: Package selection
sk: Výber balíčkov

en: Package:
sk: Balík:

en: Palestine
sk: Palestína

en: Papua New Guinea
sk: Papua Nová Guinea

en: Parallel port #%s
sk: Paralelný port #%s

en: Parameters
sk: Parametre

en: Paranoid
sk: Paranoidná

en: Partition booted by default
        (for MS-DOS boot, not for lilo)
sk: Predvolený oddiel pre štart
        (MS-DOS boot, nie pre lilo)

en: Partition table of drive %s is going to be written to disk!
sk: Tabuľka rozdelenia disku zariadenia %s sa zapíše na disk!

en: Partition table type: %s
sk: Typ tabuľky rozdelenia disku: %s

en: Partitioning
sk: Rozdelenie diskov

en: Partitioning failed: %s
sk: Neúspešne rozdeľovanie: %s

en: Partitions
sk: Diskové oblasti

en: Passive
sk: Pasívne

en: Password
sk: Heslo

en: Password (again)
sk: Heslo (znova)

en: Password for user
sk: Heslo používateľa

en: Password history length
sk: Dĺžka histórie hesiel

en: Password minimum length and number of digits and upcase letters
sk: Minimálna dĺžka hesla, počet číslic a veľkých písmen

en: Password required
sk: Požadované heslo

en: Passwords are now enabled, but use as a networked computer is still not recommended.
sk: Je nastavené používanie hesiel, ale použitie tohoto počítača v sieti nemôžem odporučiť.

en: Path
sk: Cesta

en: Path To Restore To
sk: Cesta kam sa má vykonať obnovenie

en: Path or Module required
sk: Cesta, alebo modul sú vyžadované

en: Path selection
sk: Výber cesty

en: Peers certfile
sk: Súbor s certifikátmi partnerov

en: Peers identifier
sk: Identifikácia partnera

en: Performances
sk: Výkonnosť

en: Periodic Checks
sk: Periodické kontroly

en: Permission denied transferring %s to %s
sk: Prístup zakázaný pre prenose %s do %s

en: Permission problem accessing CD.
sk: Problém s právami pri prístupe na CD.

en: Permissions
sk: Práva

en: Philippines
sk: Filipíny

en: Phone number
sk: Telefónne číslo

en: Photo memory card access on the %s will not be possible.
sk: Prístup k pamätovej karte na %s nie je možný.

en: Photo memory card access on your HP multi-function device
sk: Prístup k pamätovej karte fotoaparátu pomocou viacúčelového zariadenia HP

en: Photo test page
sk: Fotografická testovacia stránka

en: Pipe into command
sk: Presmerovať výstup do príkazu

en: Pipe job into a command
sk: Presmeruj výstup do príkazu

en: Please Wait... Applying the configuration
sk: Prosím čakajte... Aplikujem konfiguráciu

en: Please be sure that the cron daemon is included in your services.
sk: Skontrolujte prosím či je cron démon súčasťou spustených služieb.

en: Please check all users that you want to include in your backup.
sk: Prosím, zadajte všetkých používateľov, ktorých chcete zálohovať.

en: Please choose a language to use.
sk: Prosím, zvoľte jazyk, ktorý chcete používať.

en: Please choose for each step whether it will replay like your install, or it will be manual
sk: Prosím pre každý krok zvoľte či sa má zopakovať ako pri vašej inštalácii alebo znovu nastaviť

en: Please choose load or save package selection on floppy.
    The format is the same as auto_install generated floppies.
sk: Prosím zvoľte načítať alebo uložiť výber balíčkov na disketu.
    Formát je taký istí ako pre diskety generované automatickou
    inštaláciou.

en: Please choose the compression type
sk: Zvoľte si prosím typ kompresie

en: Please choose the date to restore:
sk: Vyberte si prosím dátum zálohy:

en: Please choose the desired security level
sk: Prosím, zvoľte si zodpovedajúcu bezpečnostnú úroveň

en: Please choose the first number of the 10-range you wish to edit,
    or just hit Enter to proceed.
    Your choice?
sk: Zvoľte si prvé číslo z rozsahu do 10, ktoré si želáte editovať,
    alebo stlačte Enter pre vykonanie.
    Vaša voľba?

en: Please choose the media for backup.
sk: Prosím, vyberte si zálohovacie médium.

en: Please choose the port that your printer is connected to or enter a device name/file name in the input line
sk: Prosím zvoľte port, ku ktorému je tlačiareň pripojená alebo zadajte meno zariadenia tlačiarne.

en: Please choose the port that your printer is connected to.
sk: Prosím, vyberte port na ktorý je pripojená vaša tlačiareň.

en: Please choose the printer to which the print jobs should go or enter a device name/file name in the input line
sk: Prosím, zvoľte tlačiareň ktorá má vykonať tlačovú úlohu alebo zadajte meno zariadenia/súboru do vstupného políčka

en: Please choose the printer to which the print jobs should go.
sk: Prosím, zvoľte tlačiareň ktorá má vykonať tlačovú úlohu.

en: Please choose the printer you want to set up or enter a device name/file name in the input line
sk: Prosím, zvoľte tlačiareň ktorú chcete konfigurovať alebo zadajte meno zariadenia/súboru do vstupného políčka

en: Please choose the printer you want to set up. The configuration of the printer will work fully automatically. If your printer was not correctly detected or if you prefer a customized printer configuration, turn on "Manual configuration".
sk: Prosím zvoľte si tlačiareň, ktorú si želáte nastaviť. Nastavenie tlačiarne prebehne plne automaticky. Ak nebola vaša tlačiareň rozpoznaná správne, alebo ak preferujete ručné nastavenie, zvoľte si "Ručné nastavenie".

en: Please choose the time interval between each backup
sk: Prosím, zvoľte časový interval medzi jednotlivými zálohami

en: Please choose what network adapter will be connected to your Local Area Network.
sk: Prosím vyberte si sieťový adaptér, ktorý bude pripojený k vašej lokálnej sieti.

en: Please choose what you want to backup
sk: Prosím zvoľte čo chcete zálohovať

en: Please choose where you want to backup
sk: Prosím zvoľte kam chcete zálohovať

en: Please choose which network interface will be used for the dhcp server.
sk: Prosím zvoľte si sieťové zariadenie, ktoré budete používať pre dhcp server.

en: Please choose which serial port your modem is connected to.
sk: Prosím zvoľte na ktorý sériový port je pripojený váš modem.

en: Please choose which serial port your mouse is connected to.
sk: Prosím zvoľte, ktorému sériovému portu je vaša myš pripojená.

en: Please choose your ADSL provider
sk: Prosím, zvoľte si vášho ADSL poskytovateľa

en: Please choose your country.
sk: Prosím, zvoľte si vašu krajinu.

en: Please choose your keyboard layout.
sk: Prosím, zvoľte si typ vašej klávesnice.

en: Please choose your mouse type.
sk: Prosím, zvoľte typ vašej myši.

en: Please choose your type of mouse.
sk: Prosím, zvoľte typ vašej myši.

en: Please click on a partition
sk: Prosím kliknite na oddiel

en: Please enter a package name.
sk: Vložte meno balíka.

en: Please enter summary text.
sk: Vložte prosím súhrnný text.

en: Please enter the IP configuration for this machine.
    Each item should be entered as an IP address in dotted-decimal
    notation (for example, 1.2.3.4).
sk: Zadajte IP konfiguráciu tohoto počítača.
    Každý záznam by mal byť zadaný ako IP adresa v dekadickom tvare
    oddelenom bodkami (napr. 1.2.3.4).

en: Please enter the WebDAV server URL
sk: Prosím, zadajte adresu WebDAV servera

en: Please enter the name of the interface connected to the internet.
    
    Examples:
    		ppp+ for modem or DSL connections, 
    		eth0, or eth1 for cable connection, 
    		ippp+ for a isdn connection.
sk: Zadajte prosím meno rozhrania pripojeného k Internetu.
    
    Príklady:
    		ppp+ pre modemové, alebo DSL pripojenie,
    		eth0 alebo eth1 pre káblové pripojenie,
    		ppp+ pre ISDN pripojenie.

en: Please enter the wireless parameters for this card:
sk: Zadajte prosím mikrovlnné parametre pre túto kartu:

en: Please enter your email address below
sk: Vložte vašu emailovú adresu nižšie

en: Please enter your host name.
    Your host name should be a fully-qualified host name,
    such as ``mybox.mylab.myco.com''.
    You may also enter the IP address of the gateway if you have one.
sk: Prosím zadajte meno vášho počítača.
    Meno vášho počítača by malo byt plne kvalifikované meno počítača,
    ako napríklad ``server.linux.sk''.
    Tiež môžete zadať IP adresu brány ak ju viete

en: Please enter your username, password and domain name to access this host.
sk: Zadajte prosím vaše prihlasovacie meno, heslo a doménu do ktorej máte prístup.

en: Please fill or check the field below
sk: Prosím vyplňte alebo zaškrtnite políčka

en: Please give a user name
sk: Prosím zadajte používateľské meno

en: Please indicate where the auto_install.cfg file is located.
    
    Leave it blank if you do not want to set up automatic installation mode.
sk: Prosím, zadajte kde sa nachádza súbor auto_install.cfg.
    
    Ponechajte prázdne ak si neželáte automatický spôsob inštalácie.

en: Please indicate where the installation image will be available.
    
    If you do not have an existing directory, please copy the CD or DVD contents.
sk: Prosím, zadajte kde je možné nájsť inštalačné obrazy.
    
    Ak nexistuje takýto adresár, skopírujte obsah CD, alebo DVD.

en: Please insert another floppy for drivers disk
sk: Vložte prosím inú disketu do mechaniky

en: Please insert floppy disk:
sk: Vložte disketu do mechaniky:

en: Please insert the Update Modules floppy in drive %s
sk: Vložte do mechaniky %s disketu "Update Modules"

en: Please log out and then use Ctrl-Alt-BackSpace
sk: Prosím, odhláste sa a potom stlačte Ctrl-Alt-BackSpace

en: Please make a backup of your data first
sk: Prosím, najprv si za zazálohujte vaše údaje

en: Please save dhcpd config!
sk: Uložte prosím konfiguráciu dhcpd!

en: Please select data to backup...
sk: Prosím, zvoľte médium pre zálohovanie...

en: Please select data to restore...
sk: Prosím, skontrolujte údaje ktoré si želáte obnoviť...

en: Please select default client type.
        'Thin' clients run everything off the server's CPU/RAM, using the client display.
        'Fat' clients use their own CPU/RAM but the server's filesystem.
sk: Vyberte si prosím predvolený typ klienta.
        'Tenký' klient spúšťa všetko na servery pričom tiež využíva je CPU/RAM, iba výsledok je zobrazený na klientskej časti.
        'Tučný' klient používa vlastné systémové zdroje ako CPU/RAM ale používa súborový systém zo servera.

en: Please select the correct port. For example, the "COM1" port under
    Windows is named "ttyS0" under GNU/Linux.
sk: Prosím zvoľte správny port. Napríklad COM1 pod MS Windows sa v
    GNU/Linux nazýva ttyS0.

en: Please select the device where your %s is attached
sk: Prosím, vyberte zariadenie kam je váš %s pripojený

en: Please select the test pages you want to print.
    Note: the photo test page can take a rather long time to get printed and on laser printers with too low memory it can even not come out. In most cases it is enough to print the standard test page.
sk: Prosím zvoľte testovacie stránky, ktoré si želáte vytlačiť
    Tlač testovacej stánky foto kvality môže trvať trošku dlhšie a na laserovej tlačiarni s nedostatkom pamäte sa nemusí vytlačiť vôbec. Vo väčšine prípadoch postačuje vyskúšať štandardnú testovaciu stránku.

en: Please select your UPS model.
sk: Zvoľte si prosím model vašej UPS.

en: Please test the mouse
sk: Prosím otestujte myš.

en: Please test your mouse:
sk: Prosím otestujte si myš:

en: Please try again
sk: Prosím skúste znovu

en: Please uncheck or remove it on next time.
sk: Prosím odznačte alebo odstráňte to nabudúce.

en: Please wait
sk: Prosím čakajte

en: Please wait, detecting and configuring devices...
sk: Prosím čakajte, hľadajú sa a konfigurujú zariadenia...

en: Please wait, preparing installation...
sk: Prosím čakajte, pripravujem inštaláciu...

en: Please wait, setting security level...
sk: Prosím čakajte, nastavuje sa úroveň bezpečnosti...

en: Please wait, setting security options...
sk: Prosím čakajte, nastavujú sa bezpečnostné parametre...

en: Please wait, setting up system configuration files on USB key...
sk: Prosím čakajte, nastavujú sa konfiguračné súbory na USB kľúči...

en: Please,
    type in your tv norm and country
sk: Prosím,
    zadajte vašu TV normu a krajinu

en: Please, choose your keyboard layout.
sk: Prosím, zvoľte váš typ klávesnice

en: Plug'n Play probing failed. Please select the correct monitor
sk: Plug'n Play zrejme zlyhalo. Vyberte si prosím ručne monitor

en: Point to Point Tunneling Protocol (PPTP)
sk: Tunelovací protokol medzi bod-bod (PPTP)

en: Poland
sk: Poľsko

en: Poor
sk: Veľmi slabá

en: Portugal
sk: Portugalsko

en: Post Install
sk: Po inštalácii

en: Post Uninstall
sk: Po odinštalovaní

en: Post-install configuration
sk: Poinštalačná konfigurácia

en: Postfix Mail Server
sk: Postfix email server

en: Postfix is a Mail Transport Agent, which is the program that moves mail from one machine to another.
sk: Postfix je Mail Transport Agent, čiže program, ktorý prenáša emaily z počítača na počítač.

en: PostgreSQL or MySQL database server
sk: PostgreSQL, alebo MySQL databázový server

en: Potential LAN address conflict found in current config of %s!
sk: Potenciálny konflikt LAN adries v aktuálnej konfigurácii %s!

en: PowerPack also ships with <b>GCC</b>, the leading Linux compiler and <b>GDB</b>, the associated debugger.
sk: PowerPack je šírený spolu s <b>GCC</b>, vynikajúcim kompilátorom pre Linux a <b>GDB</b>, asociovaným debugerom.

en: PowerPack gives you the best tools to <b>develop</b> your own applications.
sk: PowerPack vám prináša najlepšie nástroje pre <b>vývoj</b> vašich aplikácií.

en: PowerPack is Mandrakesoft's <b>premier Linux desktop</b> product. PowerPack includes <b>thousands of applications</b> - everything from the most popular to the most advanced.
sk: PowerPack je vynikajúci produkt určený pre <b>pracovné stanice</b>. PowerPack obsahuje <b>množstvo aplikácií</b> - od najpopulárnejších až po najkomplexnejšie.

en: PowerPack will let you choose between those <b>popular editors</b>:
sk: PowerPack vám umožňuje vybrať si medzi nasledovnými <b>populárnymi editormi</b>:

en: PowerPack+ is a <b>full-featured Linux solution</b> for small to medium-sized <b>networks</b>. PowerPack+ includes thousands of <b>desktop applications</b> and a comprehensive selection of world-class <b>server applications</b>.
sk: PowerPack+ je <b>plne vybavené Linux riešenie</b> pre malé alebo stredne veľké <b>siete</b>. PowerPack+ obsahuje množstvo <b>aplikácií pre pracovnú stanicu</b> a obsiahly výber vynikajúcich <b>serverových aplikácií</b>.

en: Precise RAM size if needed (found %d MB)
sk: Presná veľkosť pamäte (našiel som %d MB)

en: Preference:
sk: Preferencia:

en: Preferences
sk: Preferencie

en: Preparing bootloader...
sk: Pripravuje sa zavádzač...

en: Preparing installation
sk: Pripravujem inštaláciu

en: Preparing printer database...
sk: Načítava sa databáza tlačiarní...

en: Preview
sk: ukážka

en: Previous
sk: Späť

en: Primary partitions
sk: Primárne oblasti

en: Print
sk: Tlač

en: Print Queue Name
sk: Názov tlačovej fronty

en: Print option list
sk: Zobraz zoznam parametrov

en: Print test pages
sk: Tlač testovacích stránok

en: Printer
sk: Tlačiareň

en: Printer "%s" is now disabled.
sk: Tlačiareň "%s" je teraz zakázaná.

en: Printer "%s" is now enabled.
sk: Tlačiareň "%s" je teraz povolená.

en: Printer "%s" on SMB/Windows server "%s"
sk: Tlačiareň "%s" na SMB/Windows serveri "%s"

en: Printer "%s" on server "%s"
sk: Tlačiareň "%s" na serveri "%s"

en: Printer %s%s
    What do you want to modify on this printer?
sk: Tlačiareň %s%s
    čo si želáte zmeniť na tejto tlačiarni?

en: Printer Device URI
sk: URI tlačiarne

en: Printer Management
sk: Manažment tlačiarne

en: Printer Name
sk: Meno tlačiarne

en: Printer Server
sk: Tlačový server

en: Printer auto-detection
sk: Auto-detekcia tlačiarne

en: Printer auto-detection (Local, TCP/Socket, SMB printers, and device URI)
sk: Autodetekcia tlačiarne (lokálna, TCP/soket, SMB tlačiarne a URI zariadenia)

en: Printer connection type
sk: Typ pripojenia tlačiarne

en: Printer default settings
sk: Štandardné nastavenie tlačiarne

en: Printer default settings
    
    You should make sure that the page size and the ink type/printing mode (if available) and also the hardware configuration of laser printers (memory, duplex unit, extra trays) are set correctly. Note that with a very high printout quality/resolution printing can get substantially slower.
sk: Základné nastavenia tlačiarne
    
    Uistite sa, že veľkosť papiera, typ atramentu, tlačový mód (ak existuje) a tiež hardvérové nastavenie laserových tlačiarní (pamäť, duplex, ...) sú nastavené správne. Príliš vysoká kvalita, či rozlíšenie tlače spôsobuje spomalenie.

en: Printer host name or IP
sk: Hostiteľské meno alebo IP tlačiarne

en: Printer host name or IP missing!
sk: Chýba hostiteľské meno tlačiarne

en: Printer manufacturer, model
sk: Výrobca tlačiarne, model

en: Printer manufacturer, model, driver
sk: Výrobca tlačiarne, model, ovládač

en: Printer model selection
sk: Výber modelu tlačiarne

en: Printer name, description, location
sk: Meno, popis a poloha tlačiarne

en: Printer on NetWare server
sk: Tlačiareň na vzdialenom NetWare serveri

en: Printer on SMB/Windows 95/98/NT server
sk: Tlačiareň na vzdialenom SMB/Windows 95/98/NT serveri

en: Printer on parallel port #%s
sk: Tlačiareň na paralelnom porte #%s

en: Printer on remote CUPS server
sk: Tlačiareň na vzdialenom CUPS serveri

en: Printer on remote lpd server
sk: Tlačiareň na vzdialenom lpd serveri

en: Printer options
sk: Voľby tlačiarne

en: Printer sharing on hosts/networks:
sk: Zdielať tlačiareň pre hosty/siete:

en: Printerdrake has compared the model name resulting from the printer auto-detection with the models listed in its printer database to find the best match. This choice can be wrong, especially when your printer is not listed at all in the database. So check whether the choice is correct and click "The model is correct" if so and if not, click "Select model manually" so that you can choose your printer model manually on the next screen.
    
    For your printer Printerdrake has found:
    
    %s
sk: Printerdrake porovná model, ktorý je výsledkom autodetekcie so zoznamom modelov v databáze tlačiarní aby mohol nájsť najvhodnejší výber. Tento výber môže byť zlý, hlavne ak vaša tlačiareň nie je v tejto databáze. Skontrolujte teda výber a kliknite na "Model je správny" ak je alebo kliknite na "Vybrať model manuálne" ak nie je a vyberte vašu tlačiareň manuálne na nasledujúcej obrazovke.
    
    Pre vašu tlačiareň Printerdrake našiel:
    
    %s

en: Printing
sk: Tlačenie

en: Printing on the printer "%s"
sk: Tlačím na tlačiareň "%s"

en: Printing test page(s)...
sk: Prebieha tlač testovacej stránky...

en: Printing/Photo Card Access on "%s"
sk: Tlač/Foto karta prístup na "%s"

en: Printing/Scanning on "%s"
sk: Tlač/Skenovanie na "%s"

en: Printing/Scanning/Photo Cards on "%s"
sk: Tlač/Skenovanie/Foto karta na "%s"

en: Prints into %s
sk: Tlačiť na %s

en: Problems installing package %s
sk: Problémy pri inštalácii balička %s

en: Problems occurred during configuration.
    Test your connection via net_monitor or mcc. If your connection doesn't work, you might want to relaunch the configuration.
sk: Počas konfigurácie sa vyskytli problémy.
    Vyskúšajte vaše pripojenie s nástrojom net_monitor alebo mcc. Ak pripojenie nepracuje, mali by ste opätovne spustiť konfiguráciu

en: Processor ID
sk: ID procesora

en: Processors
sk: Procesor

en: ProgressBar color selection
sk: Výber farby stavového pruhu

en: Property
sk: Vlastníctvo

en: Proposal
sk: Ponuka

en: Protocol
sk: Protokol

en: Protocol for the rest of the world
sk: Protokol pre zvyšok sveta

en: Protocol for the rest of the world
    No D-Channel (leased lines)
sk: Protokol pre zvyšok sveta 
     bez D-kanálu (prenajaté linky)

en: Provider DNS 1 (optional)
sk: DNS 1 poskytovateľa (voliteľné)

en: Provider DNS 2 (optional)
sk: DNS 2 poskytovateľa (voliteľné)

en: Provider name (ex provider.net)
sk: Meno poskytovateľa (napr. poskytovatel.net)

en: Provider phone number
sk: Telefónne číslo poskytovateľa

en: Provider:
sk: Poskytovateľ:

en: Proxies
sk: Proxy

en: Proxies configuration
sk: Nastavenie proxy

en: Proxy should be http://...
sk: Proxy má byť http://...

en: Qatar
sk: Katar

en: Quit
sk: Koniec

en: Quit without saving
sk: Koniec bez uloženia

en: Quit without writing the partition table?
sk: Ukončiť bez zápisu tabuľky rozdelenia disku?

en: RAID-disks %s
sk: RAID-disky %s

en: Radio support:
sk: Podpora pre rádia:

en: Rate should have the suffix k, M or G (for example, "11M" for 11M), or add enough '0' (zeroes).
sk: Rýchlosť má mať príponu k, M alebo G (napríklad "11M" pre 11M) alebo pridajte adekvátny počet '0' (núl).

en: Raw printer
sk: Základná tlačiareň

en: Raw printer (No driver)
sk: Základná tlačiareň (bez ovládača)

en: Re-configure interface and DHCP server
sk: Opätovné nastavenie DHCP servera

en: Re-generating list of configured scanners...
sk: Znovunačítanie zoznamu nakonfigurovaných skenerov ...

en: Re-install Boot Loader
sk: Re-inštalácia zavádzača

en: Re-submit
sk: Opätovne odoslať

en: Read
sk: Čítať

en: Read carefully!
sk: Čítajte pozorne!

en: Read-only
sk: Iba pre čítanie

en: Reading data of installed printers...
sk: Načítavanie údajov nainštalovaných tlačiarní...

en: Reading printer data...
sk: Načítavam údaje tlačiarne...

en: Reading printer database...
sk: Načítavam databázu tlačiarní...

en: Real name
sk: Reálne meno

en: Reboot
sk: Reštart

en: Reboot by the console user
sk: Reštartovať ak je používateľ prihlásený na konzole

en: Receiving
    speed:
sk: Rýchlosť
    prijímania:

en: Refresh
sk: Obnoviť

en: Refresh printer list (to display all available remote CUPS printers)
sk: Obnoviť zoznam tlačiarní (pre zobrazenie všetkých prístupných CUPS tlačiarní)

en: Refresh the list
sk: Obnoviť zoznam

en: Refreshing Device URI list...
sk: Obnovuje sa URI zoznam zariadení...

en: Refreshing printer data...
sk: Obnova údajov tlačiarne...

en: Refuse
sk: Odmietam

en: Release Notes
sk: Poznámky k aktuálnej verzii

en: Release:
sk: Verzia:

en: Reload partition table
sk: Znovu načítať tabuľku rozdelenia disku

en: Remember this password
sk: Zapamätajte si toto heslo

en: Remote
sk: Protiľahlá strana

en: Remote Administration
sk: Vzdialená správa

en: Remote CUPS
sk: Vzdialený CUPS

en: Remote CUPS server
sk: Vzdialený CUPS server

en: Remote CUPS server and no local CUPS daemon
sk: Vzdialený CUPS server bez lokálneho CUPS démona

en: Remote Control
sk: Vzdialená správa

en: Remote host name
sk: Názov vzdialeného počítača

en: Remote host name missing!
sk: Chýba názov vzdialeného počítača

en: Remote lpd Printer Options
sk: Voľby vzdialenej lpd tlačiarne

en: Remote printer
sk: Vzdialená tlačiareň

en: Remote printer name
sk: Meno vzdialenej tlačiarne

en: Remote printer name missing!
sk: Chýba názov vzdialenej tlačiarne!

en: Remote server, specify Name or IP here:
sk: Vzdialený server, špecifikujte jeho meno alebo IP adresu:

en: Removable media auto-mounting
sk: Automatické pripájanie vymeniteľného média

en: Removable media automounting
sk: Automatické pripojenie vymeniteľného média

en: Remove
sk: Odstrániť

en: Remove List
sk: Odstrániť zoznam

en: Remove Selected
sk: Odstráiť zvolené

en: Remove Windows
sk: Odstrániť Windows

en: Remove Windows(TM)
sk: Odstrániť Windows(TM)

en: Remove a module
sk: Odstrániť tento modul

en: Remove a network interface
sk: Odstrániť sieťové rozhranie

en: Remove fonts on your system
sk: Odstrániť fonty zo systému

en: Remove from LVM
sk: Odober z LVM

en: Remove from RAID
sk: Odobrať z RAID

en: Remove printer
sk: Odstrániť tlačiareň

en: Remove section
sk: Odstrániť sekciu

en: Remove selected host
sk: Odstrániť označeného hostiteľa

en: Remove selected host/network
sk: Odstránenie označeného hostiteľa/siete

en: Remove selected server
sk: Odstrániť zvolený server

en: Remove system config files
sk: Odstránenie systémových konfiguračných súborov

en: Remove the last item
sk: Odstrániť poslednú položku

en: Remove the logical volumes first
sk: Odstráňte najprv logické zväzky

en: Remove the loopback file?
sk: Odstrániť loopback súbor?

en: Remove user directories before restore.
sk: Pred obnovou odstráň používateľské adresáre.

en: Removing %s
sk: Odstraňujem %s

en: Removing %s...
sk: Odstraňujem %s ...

en: Removing old printer "%s"...
sk: Odstraňujem starú tlačiareň "%s"...

en: Removing packages...
sk: Odstraňujú sa balíky...

en: Removing printer "%s"...
sk: Odstraňujem tlačiareň "%s"...

en: Repeater
sk: Opakovač

en: Replay
sk: Zopakovať

en: Report
sk: Správa

en: Report check result by mail
sk: Sumár z kontroly systému odoslať emailom

en: Report check result to syslog
sk: Zapísať výsledok do syslog-u

en: Report unowned files
sk: Reportovať súbory, ktoré nie sú nikým vlastnené

en: Reports check result to tty
sk: Súhrn z výsledku kontroly sa zobrazí na terminály

en: Rescue partition table
sk: Zachrániť tabuľku rozdelenia disku

en: Reselect correct fonts
sk: Znovu vybrať správne fonty

en: Resize
sk: Zmeniť veľkosť

en: Resizing
sk: Mením veľkosť

en: Resizing Windows partition
sk: Zmeniť veľkosť Windows oddielu

en: Resolution
sk: Rozlíšenie

en: Resolution
    
       Here you can choose the resolutions and color depths available for your
    graphics hardware. Choose the one which best suits your needs (you will be
    able to make changes after the installation). A sample of the chosen
    configuration is shown in the monitor picture.
sk: Rozlíšenie
    
       Tu si môžete vybrať rozlíšenie a farebnú hĺbku medzi tými, ktoré sú
    dostupné pre váš hardvér. Vyberte si jedno, ktoré najviac vyhovuje vašim
    potrebám (toto nastavenie budete môcť po inštalácii zmeniť). Ukážka zvolenej
    konfigurácie bude odskúšaná na vašom monitore.

en: Resolution: %s
sk: Rozlíšenie: %s

en: Resolutions
sk: Rozlíšenia

en: Restart XFS
sk: Reštart XFS

en: Restarting CUPS...
sk: Reštartujem CUPS...

en: Restarting printing system...
sk: Reštartujem tlačový systém...

en: Restore
sk: Obnova

en: Restore Failed...
sk: Chyba pri obnove...

en: Restore From CD
sk: Obnova z CD

en: Restore From Catalog
sk: Obnova z archívu

en: Restore From Tape
sk: Obnoviť z pásky

en: Restore Other
sk: Obnov ostatné

en: Restore Progress
sk: Prebieha obnova

en: Restore Selected
sk: Obnoviť vybrané

en: Restore Selected
    Catalog Entry
sk: Zvolená obnova
    Katalógový záznam

en: Restore Selected
    Files
sk: Obnov vybrané
    súbory

en: Restore Users
sk: Obnov používateľov

en: Restore Via Network
sk: Obnoviť zo siete

en: Restore Via Network Protocol: %s
sk: Obnoviť cez sieťový protokol: %s

en: Restore all backups
sk: Obnov všetky zálohy

en: Restore from Hard Disk.
sk: Obnova z pevného disku.

en: Restore partition table
sk: Obnov tabuľku rozdelenia disku

en: Restore system
sk: Obnoviť systém

en: Restoring from file %s failed: %s
sk: Obnovenie zo súboru %s zlyhalo: %s

en: Restrict command line options
sk: Obmedz voľby príkazového riadku

en: Retry
sk: Znova

en: Right "Windows" key
sk: Pravý "Windows" kláves

en: Right Alt key
sk: pravý Alt kláves

en: Right Control key
sk: Pravý Control kláves

en: Right Shift key
sk: Pravá Shift klávesa

en: Romania
sk: Rumunsko

en: Root partition size in MB:
sk: Veľkosť koreňového oddielu v MB:

en: Root password
sk: Heslo root-a

en: Root umask
sk: Umask pre root-a

en: Routed IP LLC
sk: Routované IP LLC

en: Routed IP VC
sk: Routované IP VC

en: Routers:
sk: Smerovače:

en: Rules
sk: Pravidlá

en: Run "alsaconf" or "sndconfig" after installation to configure your sound card
sk: Po inštalácii spustite "alsaconf" alebo "sndconfig" ak chcete nastaviť zvukovú kartu

en: Run chkrootkit checks
sk: Spúšťať kontrolu chkrootkit.

en: Run config tool
sk: Spustiť konfiguráciu

en: Run some checks against the rpm database
sk: Spúšťať niektoré kontroly rpm databázy

en: Run the daily security checks
sk: Spúšťať denné bezpečnostné kontroly

en: Runs commands scheduled by the at command at the time specified when
    at was run, and runs batch commands when the load average is low enough.
sk: Spúšťa príkazy nastavené cez príkaz at v stanovenom čase.

en: Russia
sk: Rusko

en: SANE packages need to be installed to use scanners.
    
    Do you want to install the SANE packages?
sk: SANE balíky je potrebné mať nainštalované pre používane skenerov.
    
    Želáte si nainštalovať SANE balíky?

en: SATA controllers
sk: SATA radiče

en: SCSI controllers
sk: SCSI kontrolér

en: SECURITY WARNING!
sk: BEZPEČNOSTNÉ UPOZORNENIE!

en: SMB (Windows 9x/NT) Printer Options
sk: Voľby tlačiarne SMB/Windows 9x/NT

en: SMB server IP
sk: IP adresa SMB servera

en: SMB server host
sk: Názov SMB servera

en: SMB/Windows server "%s", share "%s"
sk: SMB/Windows server "%s", zložka "%s"

en: SMB: a file sharing system used by Windows, Mac OS X and many modern Linux systems.
sk: SMB: systém zdieľania súborov používaných vo Windows Mac OS X a mnohými modernými linuxovými systémami.

en: SMBus controllers
sk: SMBus kontrolér

en: SMTP server for mail:
sk: SMTP server pre mail:

en: SSH Server
sk: SSH server

en: Sagem (using DHCP) USB
sk: Sagem (používa dhcp) USB

en: Sagem (using PPPoA) USB
sk: Sagem (používa PPPoA) USB

en: Sainfo destination protocol
sk: Sainfo cieľový protokol

en: Sainfo source protocol
sk: Sainfo zdrojový protokol

en: Saint Helena
sk: Svätá Helena

en: Saint Kitts and Nevis
sk: Svätý Kitts a Nevis

en: Saint Lucia
sk: Svätá Lucia

en: Saint Pierre and Miquelon
sk: Svätý Pierre a Miquelon

en: Saint Vincent and the Grenadines
sk: Svätý Vincent a Grenadiny

en: Samba Server
sk: Samba server

en: Samba share name missing!
sk: Chýba meno samba zložky!

en: Samsung ML/QL-85G configuration
sk: Konfigurácia Samsung ML/QL-85G

en: Sao Tome and Principe
sk: Sao Tome a Principe

en: Saturday
sk: Sobota

en: Saudi Arabia
sk: Saudská Arabia

en: Save
sk: Uložiť

en: Save as..
sk: Ulož ako..

en: Save on floppy
sk: Ulož na disketu

en: Save packages selection
sk: Uložiť výber balíkov

en: Save partition table
sk: Ulož tabuľku rozdelenia disku

en: Save theme
sk: uloženie témy

en: Saves and restores system entropy pool for higher quality random
    number generation.
sk: Ukladá a obnovuje systémový zásobník náhody pre vyššiu kvalitu generátora
    náhodných čísel.

en: Scanner
sk: Skener

en: Scanner sharing
sk: Zdieľanie skenera

en: Scanner sharing to hosts:
sk: Skener ponúknutý týmto hostiteľom:

en: Scannerdrake will not be started now.
sk: Scannerdrake nebude teraz spustený.

en: Scanning for TV channels
sk: Vyhľadávanie TV programov

en: Scanning for TV channels in progress...
sk: Prebieha vyhľadávanie TV programov...

en: Scanning network...
sk: Prehľadávam sieť...

en: Scanning on the %s will not be possible.
sk: Skenovanie na %s nebude možné.

en: Scanning on your HP multi-function device
sk: Skenovať na vašom HP multifunkčnom zariadení

en: Scanning partitions to find mount points
sk: Prehľadávajú sa oddiely pre nájdenie bodov pripojenia

en: Screenshots will be available after install in %s
sk: Kópie obrazovky budú po inštalácii dostupné v %s

en: Script-based
sk: Založené na skriptoch

en: Search Backups
sk: Vyhľadať zálohy

en: Search Domain
sk: Prehľadávať domény

en: Search domain
sk: Prehľadávať domény

en: Search for files to restore
sk: Vyhľadať súbory pre obnovenie

en: Search for fonts in installed list
sk: Vyhľadávam fonty v zozname nainštalovaných

en: Search for new scanners
sk: Hľadanie nových tlačiarní...

en: Search installed fonts
sk: Hľadať nainštalované fonty

en: Search new servers
sk: Vyhľadať nové servery

en: Search servers
sk: Vyhľadaj servre

en: Search:
sk: Hľadať:

en: Searching for configured scanners...
sk: Hľadanie nainštalovaných skenerov ...

en: Searching for new printers...
sk: Hľadanie nových tlačiarní...

en: Searching for new scanners...
sk: Hľadanie nových skenerov ...

en: Searching for scanners...
sk: Hľadanie skenerov ...

en: Second DNS Server (optional)
sk: Druhý DNS server (nepovinné)

en: Secondary
sk: Sekundárny

en: Section names
sk: Mená sekcií

en: Sector
sk: Sektor

en: Security
sk: Bezpečnosť

en: Security Administrator
sk: Bezpečnostný administrátor

en: Security Administrator (login or email)
sk: Bezpečnostný administrátor (prihlasovacie meno alebo email)

en: Security Administrator:
sk: Bezpečnostný administrátor:

en: Security Alerts:
sk: Bezpečnostné varovania:

en: Security Level
sk: Úroveň bezpečnosti

en: Security Level:
sk: Úroveň bezpečnosti:

en: Security Policies
sk: Bezpečnostné politiky

en: Security level
sk: Úroveň bezpečnosti

en: See hardware info
sk: Prezrieť si informácie o technických prostriedkoch

en: Select PPD file
sk: Vyberte si PPD súbor

en: Select Printer Connection
sk: Zvoľte pripojenie tlačiarne

en: Select Printer Spooler
sk: Zvoľte tlačovú frontu

en: Select a device!
sk: Zvoľte si zariadenie !

en: Select a scanner model
sk: Zvoľte si model skenera

en: Select another media to restore from
sk: Vyberte iné médium pre obnovu

en: Select file
sk: Vyber súbor

en: Select firmware file
sk: Výber súboru s firmware

en: Select firmware file for the %s
sk: Výber súboru s firmware pre %s

en: Select installation class
sk: Voľba triedy inštalácie

en: Select model manually
sk: Vybrať model manuálne

en: Select path to restore (instead of /)
sk: vyberte cestu pre obnovu (okrem /)

en: Select the files or directories and click on 'OK'
sk: Zvoľte si súbory a adresáre a kliknite na 'OK'

en: Select the font file or directory and click on 'Add'
sk: Zvoľte adresár fontov a kliknite na 'Pridať'

en: Select the memory size of your graphics card
sk: Zvoľte veľkosť pamäti na grafickej karte

en: Select the modem to configure:
sk: Výber modemu pre nastavenie:

en: Select the network interface to configure:
sk: Výber sieťového rozhrania pre konfiguráciu:

en: Select the network interface to remove:
sk: Výber sieťového rozhrania pre odstránenie:

en: Select user manually
sk: Vybrať používateľov manuálne

en: Select your provider.
    If it isn't listed, choose Unlisted.
sk: Zvoľte si poskytovateľa.
    Ak nie je v zozname, zvoľte "Nie je v zozname"

en: Select your provider:
sk: Vyberte si svojho poskytovateľa:

en: Selected All
sk: Vyber všetko

en: Selected size is larger than available space
sk: Zvolená veľkosť je väčšia ako dostupné miesto

en: Send mail report after each backup to:
sk: Poslať emailovú správu po každej zálohe na :

en: Sending
    speed:
sk: Rýchlosť
    posielania:

en: Sending files by FTP
sk: Odosielanie súborov pomocou FTP

en: Sending files...
sk: Odosielam súbory...

en: Sensitivity threshold
sk: Prah pre senzitivitu

en: Serbia & Montenegro
sk: Srbsko a Čierna hora

en: Server IP missing!
sk: Chýba IP adresa servera!

en: Server Name
sk: Meno servera

en: Services
sk: Služby

en: Services and daemons
sk: Služby a démoni

en: Services settings
sk: Nastavenie služieb

en: Services: %d activated for %d registered
sk: Služby: %d aktivované  %d registrované

en: Set as default
sk: Nastaviť ako predvolenú

en: Set hostname from IP
sk: Nastaviť meno z IP adresy

en: Set of tools to read and send mail and news (mutt, tin..) and to browse the Web
sk: Nástroje na čítanie a posielanie emailov a news správ (mutt, tin..) a prehliadanie www

en: Set password aging to "max" days and delay to change to "inactive".
sk: Nastavenie platnosti hesla na "max"P dní a času pre zmenu na "neaktívne".

en: Set password expiration and account inactivation delays
sk: Nastaviť expiráciu hesla a čas pre zakázanie konta

en: Set root password
sk: Nastavenie root hesla

en: Set root password and network authentication methods
sk: Nastaviť heslo pre root-a a sieťové athentikačné metódy

en: Set selected printer as the default printer
sk: Nastaviť zvolenú tlačiareň ako predvolenú

en: Set shell commands history size. A value of -1 means unlimited.
sk: Nastavenie veľkosti histórie príkazového riadku. Hodnota -1 znamená neobmedzenú históriu.

en: Set the password history length to prevent password reuse.
sk: Nastaviť dĺžku histórie hesiel ako prevenciu pred znovupoužitím takého istého hesla.

en: Set the password minimum length and minimum number of digit and minimum number of capitalized letters.
sk: Nastaviť minimálnu dĺžku hesla, minimálny počet číslic a minimálny počet veľkých písmen.

en: Set the root umask.
sk: Nastaviť umask pre root-a.

en: Set the shell timeout. A value of zero means no timeout.
sk: Nastavenie času, po ktorom príkazový interpreter prevedie automatické odhlásenie. Hodnota nula nenastavuje žiaden čas.

en: Set the user umask.
sk: Nastaviť umask pre používateľa.

en: Set this printer as the default
sk: Nastaviť tlačiareň ako predvolenú

en: Set up your Windows server to make the printer available under the IPP protocol and set up printing from this machine with the "%s" connection type in Printerdrake.
sk: Nastavte váš Windows server tak, aby na ňom boli tlačiarne dostupné cez IPP protokol a nastavte tlačenie z tohto počítača pomocou "%s" typu pripojenia v Printerdrake.

en: Setting Default Printer...
sk: Nastavenie predvolenej tlačiarne...

en: Setting up USB key
sk: Nastavovanie USB kľúča

en: Settings
sk: Nastavenia

en: Share name
sk: Názov zdieľaného zariadenia

en: Sharing of local printers
sk: Zdieľanie lokálnych tlačiarní

en: Sharing of local scanners
sk: Zdieľanie lokálnych skenerov

en: Shell
sk: Interpreter

en: Shell history size
sk: Veľkosť histórie shellu

en: Shell timeout
sk: Automatické odhlásenie

en: Shift and CapsLock keys simultaneously
sk: Shift a CapsLock klávesy naraz

en: Show automatically selected packages
sk: Zobraz automaticky zvolené balíčky

en: Show current interface configuration
sk: Zobraz aktuálne nastavenie rozhrania

en: Show only for the selected day
sk: Ukázať iba pre vybraný deň

en: Simple VPN setup.
sk: Jednoduché nastavenie VPN.

en: Simply reboot
sk: Jednoduchý reštart

en: Singapore
sk: Singapur

en: Size
sk: Veľkosť

en: Size in MB:
sk: Veľkosť v MB:

en: Size:
sk: Veľkosť:

en: Size: %s
sk: Veľkosť: %s

en: Size: %s
sk: Veľkosť: %s

en: Skip
sk: Vynechať

en: Skipping Windows/SMB server auto-detection
sk: Preskočiť autodetekciu Windows/SMB servera

en: Skipping photo test page.
sk: Preskočiť fotografickú testovaciu stránku

en: Slovakia
sk: Slovenská Republika

en: Slovenia
sk: Slovinsko

en: Software Manager
sk: Softvérový manažér

en: Solomon Islands
sk: Solomon ostrovy

en: Somalia
sk: Somálsko

en: Some devices in the "%s" hardware class were removed:
sk: Niektoré zariadenia v hardvérovej triede "%s" boli zrušené:

en: Some devices were added: %s
sk: Niektoré zariadenia boli pridané: %s

en: Some hardware on your computer needs ``proprietary'' drivers to work.
    You can find some information about them at: %s
sk: Niektorý hardvér vo vašom počítači potrebuje ``proprietárne'' ovládače.
    Informácie môžete nájsť na: %s

en: Some important packages didn't get installed properly.
    Either your cdrom drive or your cdrom is defective.
    Check the cdrom on an installed computer using "rpm -qpl media/main/*.rpm"
sk: Niektoré dôležité balíky neboli správne nainštalované.
    Je možné, že sú poškodené váš CD disk alebo mechanika.
    Skontrolujte to napríklad použitím "rpm -qpl media/main/*.rpm"

en: Some of the early i486DX-100 chips cannot reliably return to operating mode after the "halt" instruction is used
sk: Niektoré staršie i486DX-100 procesory sa nevedeli správne vrátiť do funkčného stavu po použití inštrukcie "halt"

en: Some protocols, like rsync, may be configured at the server end.  Rather than using a directory path, you would use the 'module' name for the service path.
sk: Niektoré protokoly, ako napríklad rsync, môžu byť nakonfigurované na strane servera. Namiesto používania cesty k adresáru by ste mali používať meno 'modulu' pre cestu k servisu.

en: Some steps are not completed.
    
    Do you really want to quit now?
sk: Niektoré kroky nie sú dokončené.
    
    Naozaj chcete teraz skončiť?

en: Something bad is happening on your drive. 
    A test to check the integrity of data has failed. 
    It means writing anything on the disk will end up with random, corrupted data.
sk: Na vašom disku sa deje niečo nedobré.
    Zlyhal test integrity dát. Akýkoľvek zápis údajov
    na disk môže skončiť náhodným zlyhaním alebo zničením údajov.

en: Something went wrong! - Is mkisofs installed?
sk: Niečo prebehlo zle! - Je nainštalované mkisofs?

en: Sorry, we support only 2.4 and above kernels.
sk: Prepáčte, ale podporujeme iba 2.4 a novšie jadrá.

en: Sound and video playing/editing programs
sk: Programy na prehrávanie/editovanie zvuku a videa

en: Sound card
sk: Zvuková karta

en: Sound configuration
sk: Konfigurácia zvuku

en: Sound trouble shooting
sk: Hľadanie chyby v súvislosti so zvukom

en: Soundcard
sk: Zvuková karta

en: Source IP range
sk: Rozsah zdrojových IP adries

en: Source/destination
sk: Zdroj/cieľ

en: South Africa
sk: Južná Afrika

en: South Georgia and the South Sandwich Islands
sk: Južná Gergia a Južné Sandwitch ostrovy

en: Spain
sk: Španielsko

en: Specify options
sk: Zadajte voľby

en: Sri Lanka
sk: Srí Lanka

en: Standalone Tools
sk: Konzolové nástroje

en: Standard
sk: Štandardná

en: Standard test page
sk: Štandardné testovacie stránky

en: Start
sk: Spustiť

en: Start Server
sk: Štart servera

en: Start at boot
sk: Spustiť pri štarte

en: Start sector:
sk: Začiatočný sektor:

en: Start when requested
sk: Spustiť ak existuje taká požiadavka

en: Start: sector %s
sk: Začiatok: sektor %s

en: Started on boot
sk: Spustené pri štarte

en: Starting network...
sk: Spúšťam sieť...

en: Starting the printing system at boot time
sk: Spúšťať tlačový systém pri spustení systému

en: Starts the X Font Server (this is mandatory for Xorg to run).
sk: Spúšťa X Font Server (je potrebný pre spustenie Xorg).

en: State
sk: Status

en: Stop
sk: Zastaviť

en: Stop Server
sk: Zastaviť server

en: Stop by today at <b>store.mandrakesoft.com</b>!
sk: Zastavte sa ešte dnes na <b>store.mandrakesoft.com</b>

en: Stop the mail alert system
sk: Zastaviť zasielanie varovaní mailom

en: Store the password for this system in drakbackup configuration.
sk: Uložiť heslo pre tento systém v konfigurácii drakbackup.

en: Sub vendor ID
sk: ID Podskupiny výrobcu

en: Submit cpuinfo
sk: Zaslať cpuinfo

en: Submit kernel version
sk: Zaslať verziu jadra

en: Submit lspci
sk: Zaslať lspci

en: Subnet Mask:
sk: Maska podsiete:

en: Subnet mask
sk: Maska siete

en: Subnet:
sk: Podsiete:

en: Sulogin(8) in single user level
sk: Sulogin(8) v jednopoužívateľskom režime

en: Summary
sk: Zhrnutie

en: Summary:
sk: Zhrnutie:

en: Sun - Mouse
sk: Sun myš

en: Sunday
sk: Nedeľa

en: Support the OKI 4w and compatible winprinters.
sk: Podpora pre OKI 4w a kompatibilné win tlačiarne.

en: Suppress Fonts Files
sk: Ignorovať súbory s fontami

en: Suppress Temporary Files
sk: Ignorovať pracovné súbory

en: Suriname
sk: Surinam

en: Svalbard and Jan Mayen Islands
sk: Svalbard a Jan Mayen ostrovy

en: Swap partition size in MB:
sk: Veľkosť oddielu v MB:

en: Swaziland
sk: Swazijsko

en: Sweden
sk: Švédsko

en: Switching from ext2 to ext3
sk: Prepínam z ext2 na ext3

en: Switzerland
sk: Švajčiarsko

en: Sync client X keyboard settings with server.
sk: Zosynchronizovat nastavenie X klávesnice klienta so serverom.

en: Synchronization tool
sk: Synchronizačný nástroj

en: Syncing server user list with client list, including root.
sk: Synchronizácia zoznamu používateľov servera so zoznamom na klientoch, vrátane root-a.

en: Syria
sk: Sýria

en: Syslog is the facility by which many daemons use to log messages
    to various system log files.  It is a good idea to always run syslog.
sk: Syslog je možnosť, ktorú využíva mnoho démonov na ukladanie správ
    do rôznych systémových log súborov. Je dobré, keď je syslog vždy spustený.

en: Syslog reports to console 12
sk: Správy zo syslogu na konzolu 12

en: System
sk: Systém

en: System Options
sk: Systémové možnosti

en: System configuration
sk: Konfigurácia systému

en: System installation
sk: Inštalácia systému

en: System mode
sk: Mód systému

en: System settings
sk: Systémové nastavenia

en: TCP/IP host "%s", port %s
sk: TCP/IP hostiteľ "%s", port %s

en: TCP/Socket Printer Options
sk: TCP/Soket nastavenia tlačiarne

en: TV card
sk: TV karta

en: TV norm:
sk: TV norma:

en: Tanzania
sk: Tanzánijská

en: Tape
sk: Páska

en: Tells your computer to use LDAP for some or all authentication. LDAP consolidates certain types of information within your organization.
sk: Niektoré alebo všetky overovania bude používať LDAP. LDAP združuje niektoré informácie vo vnútri vašej organizácie.

en: Terminal Server Configuration
sk: Konfigurácia Terminal Servera

en: Terminal Server Overview
sk: Prehľad o Terminal Servery

en: Terminal-based
sk: Založené na terminály

en: Test of the configuration
sk: Test konfigurácie

en: Test page(s) have been sent to the printer.
    It may take some time before the printer starts.
sk: Testovacia stránka bola zaslaná tlačiarni.
    Kým začne tlačiareň tlačiť, môže to chvíľku trvať.

en: Test page(s) have been sent to the printer.
    It may take some time before the printer starts.
    Printing status:
    %s
sk: Testovacia stránka bola zaslaná tlačiarni.
    Kým začne tlačiareň tlačiť, môže to chvíľku trvať.
    Stav tlače:
    %s

en: Test pages
sk: Testovacie stránky

en: Testing your connection...
sk: Testovanie pripojenia...

en: Thailand
sk: Thajsko

en: Thanks to the help of <b>qualified Mandrakelinux experts</b>, you will save a lot of time.
sk: Vďaka pomoci <b>kvalifikovaných expertov na Mandrakelinux</b> si môžete ušetriť množstvo času.

en: Thanks:
    
        -  pfm2afm:   
    	 by Ken Borgendale:
    	    Convert a Windows .pfm  file to a .afm (Adobe Font Metrics)
    
        -  type1inst:
    	 by James Macnicol: 
    	    type1inst generates files fonts.dir fonts.scale & Fontmap.
    
        -  ttf2pt1:   
    	  by Andrew Weeks, Frank Siegert, Thomas Henlich, Sergey Babkin  
                 Convert ttf font files to afm and pfb fonts
sk: Poďakovanie:
    
        -  pfm2afm:   
    	 pre Ken Borgendale:
    	    Konverzia z Windows .pfm súborov do a .afm (Adobe Font Metrika)
    
        -  type1inst:
    	 pre James Macnicol: 
    	    type1inst generovanie súborov fonts.dir fonts.scale & Fontmap.
    
        -  ttf2pt1:   
    	  pre Andrew Weeks, Frank Siegert, Thomas Henlich, Sergey Babkin  
                 Konverzia ttf font súborov do afm a pfb fontov

en: The %s is not supported by this version of %s.
sk: %s nie je podporované touto verziou %s.

en: The %s is unsupported
sk: %s nie je podporovaný

en: The %s must be configured by printerdrake.
    You can launch printerdrake from the %s Control Center in Hardware section.
sk: %s musí byť nakonfigurovaná pomocou printerdrake.
    Môžete spustiť printerdrake z Kontrolného centra %s v hardvérovej sekcii.

en: The CUPS printing system can be used in two ways:
sk: Tlačový systém CUPS môže byť použitý dvomi spôsobmi:

en: The DHCP end ip
sk: Posledná ip adresa pre DHCP

en: The DHCP end range
sk: Koniec rozsahu pre DHCP

en: The DHCP server will allow other computer to boot using PXE in the given range of address.
    
    The network address is %s using a netmask of %s.
sk: DHCP server umožňuje ostatným počítačom naštartovať za použitia PXE v udanom rozsahu adries.
    
    Sieťová adresa je %s s použitím sieťovej masky %s.

en: The DHCP start ip
sk: Počiatočná ip adresa rozsahu pre DHCP

en: The DHCP start range
sk: Začiatok rozsahu pre DHCP

en: The DNS Server IP
sk: IP adresa DNS servera

en: The Download version <b>cannot include</b> all the software that is not open source. Therefore, you won't find in the Download version:
sk: Download verzia <b>nesmie obsahovať</b> iný softvér ako open source. Tým pádom nebudete môcť nájsť v download verzii:

en: The DrakX Partitioning wizard found the following solutions:
sk: DrakX sprievodca rozdelením disku zistil tieto možné riešenia:

en: The FAT resizer is unable to handle your partition, 
    the following error occurred: %s
sk: Menič veľkosti FAT nebol schopný pracovať s oddielom, 
    nastala chyba: %s

en: The GPL is at the heart of the open source model; it grants everyone the <b>freedom</b> to use, study, distribute and improve the software any way they want, provided they make the results available.
sk: GPL je srdcom modelu open source; garantuje <b>slobodu</b> používania, štúdia, distribúcie a vylepšovania softvéru pre každého kto ju chce.

en: The HP LaserJet 1000 needs its firmware to be uploaded after being turned on. Download the Windows driver package from the HP web site (the firmware on the printer's CD does not work) and extract the firmware file from it by decompressing the self-extracting '.exe' file with the 'unzip' utility and searching for the 'sihp1000.img' file. Copy this file into the '/etc/printer' directory. There it will be found by the automatic uploader script and uploaded whenever the printer is connected and turned on.
sk: HP LaserJet 1000 vyžaduje, aby bol firmvér nahratý po zapnutí. Stiahnite si Windows ovládač z HP web stránok (firmvér z priloženého CD nefunfuje) a rozbaľte súbor s firmvérom tak, že rozbalíte samorozbaľovací '.exe' súbor pomocou nástroja 'unzip'  a nájdete 'sihp1000.img' súbor. Nakopírujte tento súbor do adresára '/etc/printer'. Tu bude nájdený automatickým skriptom, ktorý zabezpečí jeho nahratie vždy, ako bude tlačiareň zapnutá.

en: The K Desktop Environment, the basic graphical environment with a collection of accompanying tools
sk: K Desktop Enviroment, grafické prostredie s množstvom pribalených programov

en: The Local Network did not finish with `.0', bailing out.
sk: Číslo lokálnej siete nekončí na .0, skúšam znovu.

en: The Mandrakelinux 10.1 products are:
sk: Produkty rady Mandrakelinux 10.1 sú:

en: The Mandrakelinux installation is distributed on several CD-ROMs. If a
    selected package is located on another CD-ROM, DrakX will eject the current
    CD and ask you to insert the required one. If you do not have the requested
    CD at hand, just click on "%s", the corresponding packages will not be
    installed.
sk: Inštalácia Mandrakelinuxu je distribuovaná na viacerých CD-ROM diskoch. DrakX
    vie zistiť, ak je vybraný balík umiestnený na inom CD-ROM disku, vysunie
    aktuálne CD a vypýta si od vás to ktoré je práve potrebné. Ak toto CD nemáte, kliknite na "%s" a požadovaný balíček nebude nainštalovaný.

en: The PPD file %s does not conform with the PPD specifications!
sk: PPD súbor %s nezodpovedá PPD špecifikácii!

en: The PPD file %s does not exist or is unreadable!
sk: PPD súbor %s neexistuje alebo je nečitateľný

en: The URL must begin with http:// or https://
sk: URL musí začínať http:// alebo https://

en: The USB key seems to have write protection enabled, but we can't safely
    unplug it now.
    
    
    Click the button to reboot the machine, unplug it, remove write protection,
    plug the key again, and launch Mandrake Move again.
sk: Zdá sa, že USB kľúč je chránený proti zápisu, takže nie je možné ho
    bezpečne odpojiť.
    
    
    Kliknite na tlačidlo reštart, odpojte ho, zrušte ochranu proti zápisu,
    pripojte opäť kľúč a spustite Mandrake Move znova.

en: The USB key seems to have write protection enabled. Please
    unplug it, remove write protection, and then plug it again.
sk: USB kľúč je asi zamknutý proti prepísaniu. Prosím
    odpojte ho, odstráňte ochranu proti zápisu a pripojte ho znova.

en: The VPN connection is enabled.
sk: VPN spojenie je teraz povolené.

en: The VPN connection is now disabled.
sk: VPN pripojenie je zakázané.

en: The VPN connection is now enabled.
sk: VPN spojenie je teraz povolené.

en: The alert wizard has failed unexpectedly:
sk: Sprievodca varovaní neočakávane zhavaroval:

en: The argument specifies if clients are authorized to connect
    to the X server from the network on the tcp port 6000 or not.
sk: Hodnota špecifikuje či je klient oprávnený pripojiť sa
    k X serveru na tcp port 6000 alebo nie.

en: The auto install can be fully automated if wanted,
    in that case it will take over the hard drive!!
    (this is meant for installing on another box).
    
    You may prefer to replay the installation.
sk: Automatická inštalácia môže byť plne automatizovaná
    v tom prípade však inštalácia zaberie celý pevný disk.

en: The backup partition table has not the same size
    Still continue?
sk: Záložná tabuľka rozdelenia disku nemá rovnakú veľkosť
    Naozaj chcete pokračovať?

en: The bootloader can't be installed correctly. You have to boot rescue and choose "%s"
sk: Zavádzať nemôže byť nainštalovaný korektne. Použite štart zo záchranného alebo inštalačného CD a zadajte"%s"

en: The change is done, but to be effective you must logout
sk: Táto zmena je v poriadku, ale pre jej uplatnenie sa musíte odhlásiť

en: The change is done, do you want to restart the dm service?
sk: Zmeny sú vykonané, želáte si reštartovať dm servis ?

en: The classic bug sound tester is to run the following commands:
    
    
    - "lspcidrake -v | fgrep AUDIO" will tell you which driver your card uses
    by default
    
    - "grep sound-slot /etc/modules.conf" will tell you what driver it
    currently uses
    
    - "/sbin/lsmod" will enable you to check if its module (driver) is
    loaded or not
    
    - "/sbin/chkconfig --list sound" and "/sbin/chkconfig --list alsa" will
    tell you if sound and alsa services're configured to be run on
    initlevel 3
    
    - "aumix -q" will tell you if the sound volume is muted or not
    
    - "/sbin/fuser -v /dev/dsp" will tell which program uses the sound card.
sk: Šikovný tester chýb v zvukovom systéme by použil nasledovné príkazy:
    
    
    - "lspcidrake -v | fgrep AUDIO" vám napíše aký ovldádač vaša karta
    štandardne používa
    
    - "grep sound-slot /etc/modules.conf" vám napíše aký ovládač je aktuálne
    použitý
    
    - "/sbin/lsmod" vám umožní skontrolovať či je modul (ovládač) aktívny,
    alebo nie
    
    - "/sbin/chkconfig --list sound" a "/sbin/chkconfig --list alsa" vám napíše
    či sú nastavené zvukové služby a alsa tak, aby sa spustili v runleveli 3
    
    - "aumix -q" vám pomôže zistiť, či je váš zvukový výstup stíšený alebo nie
    
    - "/sbin/fuser -v /dev/dsp" vám napíše, ktorý program používa zvukovú
    kartu.

en: The configuration of the printer will work fully automatically. If your printer was not correctly detected or if you prefer a customized printer configuration, turn on "Manual configuration".
sk: Nastavenie tlačiarne funguje plne automaticky. Ak nebola vaša tlačiareň rozpoznaná správne alebo ak preferujete ručné nastavenie zvoľte si "Ručné nastavenie".

en: The creation of the boot floppy has been successfully completed
sk: Vytváranie spúšťacej diskety bolo úspešne dokončené

en: The current security level is %s.
    Select permissions to see/edit
sk: Aktuálna bezpečnostná úroveň je %s
    Zvoľte si prehliadanie/nastavenie prístupových práv

en: The default lease (in seconds)
sk: Čas rezervovania (v sekundách)

en: The driver for this printer only supports printers locally connected on the first parallel port, no printers on remote machines or print server boxes or on other parallel ports. Please connect your printer to the first parallel port or configure it on the machine where it is connected to.
sk: Ovládač pre túto tlačiareň podporuje iba lokálne pripojené tlačiarne pomocou prvého paralelného portu, čiže žiadne tlačiarne na vzdialených serveroch, tlačových serveroch alebo na iných paralelných portoch. Pripojte prosím vašu tlačiareň na lokálny prvý paralelný port alebo ju nastavte na počítači kde je pripojená.

en: The driver for this printer only supports printers locally connected via USB, no printers on remote machines or print server boxes. Please connect your printer to a local USB port or configure it on the machine where it is connected to.
sk: Ovládač pre túto tlačiareň podporuje iba lokálne pripojené tlačiarne pomocou USB, čiže žiadne tlačiarne na vzdialených serveroch alebo tlačových serveroch. Pripojte prosím vašu tlačiareň na lokálny USB port alebo ju nastavte na počítači kde je pripojená.

en: The encryption keys do not match
sk: kryptovacie kľúče nesúhlasia

en: The entered IP is not correct.
sk: Zadaná IP adresa nie je korektná.

en: The entered host/network IP is not correct.
sk: Vložená IP adresa hostiteľa/siete nie je korektná.

en: The firmware file %s does not exist or is unreadable!
sk: Súbor s firmware %s neexistuje alebo je nečitateľný!

en: The first step is to choose your preferred language.
    
    Your choice of preferred language will affect the installer, the
    documentation, and the system in general. First select the region you're
    located in, then the language you speak.
    
    Clicking on the "%s" button will allow you to select other languages to
    be installed on your workstation, thereby installing the language-specific
    files for system documentation and applications. For example, if Spanish
    users are to use your machine, select English as the default language in
    the tree view and "%s" in the Advanced section.
    
    About UTF-8 (unicode) support: Unicode is a new character encoding meant to
    cover all existing languages. However full support for it in GNU/Linux is
    still under development. For that reason, Mandrakelinux's use of UTF-8 will
    depend on the user's choices:
    
     * If you choose a language with a strong legacy encoding (latin1
    languages, Russian, Japanese, Chinese, Korean, Thai, Greek, Turkish, most
    iso-8859-2 languages), the legacy encoding will be used by default;
    
     * Other languages will use unicode by default;
    
     * If two or more languages are required, and those languages are not using
    the same encoding, then unicode will be used for the whole system;
    
     * Finally, unicode can also be forced for use throughout the system at a
    user's request by selecting the "%s" option independently of which
    languages were been chosen.
    
    Note that you're not limited to choosing a single additional language. You
    may choose several, or even install them all by selecting the "%s" box.
    Selecting support for a language means translations, fonts, spell checkers,
    etc. will also be installed for that language.
    
    To switch between the various languages installed on your system, you can
    launch the "localedrake" command as "root" to change the language used
    by the entire system. Running the command as a regular user will only
    change the language settings for that particular user.
sk: Prvým korokom je výber preferovaného jazyka
    
    Výber preferovaného jazyka ovplyvňuje dokumentáciu, jazyk inštalačného programu
    a všetkých ostatných programov. V prvom kroku si vyberiete región, kde žijete,
    a potom jazyk, ktorým hovoríte.
    
    Tlačidlo "%s" umožňuje zvoliť )ďalšie jazyky, ktoré budú tiež
    nainštalované a môžete je použiť v systéme. Výberom ďalších jazykov nainštalujete
    súbory s aplikáciami a dokumentáciou špecifické pre tieto jazyky. Ak napríklad
    na počítači pracujú Španieli, vyberte angličtinu ako hlavnú
    a pod tlačidlom rozšírené zaškrtnite voľbu "%s".
    
    Podpora UTF-8 (unicode): Unicode je nové kódovanie znakov, ktoré obsahuje
    všetky známe jazyky. Plná podpora v GNU/Linuxe je stále vo vývoji.
    Z tohto dôvodu bude alebo nebude v systéme použitá podľa voľby používateľa:
    
     * Ak vyberiete jazyk s jasne daným kódovaním (latin1, Ruština, Japonština
    Čínština, Korejština, Thajština, Gréčtina, Turečtina, väčšina jazykov používajúcich kódovanie
    iso-8859-2), bude implicitne použité staré kódovanie;
    
     * Ostatné jazyky používajú implicitne Unicode.
     * Ak potrebujete dva alebo viac jazykov a tieto jazyky nepoužívajú rovnaké 
    kódovanie, bude pre celý systém použité kódanie unicode;
    
     * Ak používateľ vyberie voľbu "%s", bude použité kódovanie unicode nezávisle
    na výberu jazykov pre celý systém.
    
    Pri výbere jazyka nie ste obmedzení iba na jeden ďalší. Môžete si ich vybrať viac alebo dokonca nainštalovať všetky vybraním voľby "%s".
    Podpora jazyka zahrnňuje inštaláciu lokalizácií programov, fontov, kontrolu pravopisu, atď. 
    
    Zmenu rôznych jazykov inštalovaných v systéme možno vykonať pomocou príkazu
    "localedrake" spusteného ako používateľ "root". Spustenie pod
    bežným používateľom spôsobí zmenu nastavenia iba pre daného používateľa.

en: The floppy has been successfully generated.
    You may now replay your installation.
sk: Disketa bola úspešne vytvorená.
    Teraz môžete zopakovať inštaláciu.

en: The following installation media have been found.
    If you want to skip some of them, you can unselect them now.
sk: Nasledovné inštalačné médiá boli nájdené.
    Ak nechcete niektoré z nich použiť, odznačte ich teraz.

en: The following media have been found and will be used during install: %s.
    
    
    Do you have a supplementary installation media to configure?
sk: Nasledovné médiá boli nájdené a budú použité počas inštalácie: %s
    
    
    Máte ešte nejaké doplňujúce inštalačné médiá na konfiguráciu?

en: The following packages are going to be installed
sk: Budú nainštalované nasledovné balíky

en: The following packages are going to be removed
sk: Nasledujúce balíky budú odstránené

en: The following packages need to be installed:
sk: Nasledovné balíky je potrebné nainštalovať:

en: The following packages will be removed to allow upgrading your system: %s
    
    
    Do you really want to remove these packages?
sk: Nasledovné balíky budú musieť byť odinštalované aby bolo možné vykonať upgrade vášho systému: %s
    
    
    Chcete naozaj tieto balíky odinštalovať?

en: The following printer
    
    %s%s
    are directly connected to your system
sk: Táto tlačiareň
    
    %s%s
    je priamo pripojená k vášmu systému

en: The following printer
    
    %s%s
    is directly connected to your system
sk: Táto tlačiareň
    
    %s%s
    je priamo pripojená k vášmu systému

en: The following printer was auto-detected.
sk: Nasledovná tlačiareň bola autodetekovaná

en: The following printers
    
    %s%s
    are directly connected to your system
sk: Tieto tlačiarne
    
    %s%s
    sú priamo pripojené k vášmu systému

en: The following protocols can be used to configure an ethernet connection. Please choose the one you want to use
sk: Nasledovné protokoly je možné použiť pre konfiguráciu ethernet pripojenia. Vyberte si prosím, ktorý chcete používať

en: The following scanner
    
    %s
    is available on your system.
sk: Tento skener
    
    %s
    je priamo pripojený k vášmu systému.

en: The following scanners
    
    %s
    are available on your system.
sk: Tento skener
    
    %s
    je dostupný pre váš systém.

en: The inkjet printer drivers provided by Lexmark only support local printers, no printers on remote machines or print server boxes. Please connect your printer to a local port or configure it on the machine where it is connected to.
sk: Ovládač pre inkjet tlačiarne od Lexmarku podporuje iba lokálne tlačiarne, nie vzdialené alebo tlačový server. Pripojte prosím vašu tlačiareň na lokálny port a nakonfigurujte ju na počítači kde je pripojená.

en: The internal domain name
sk: Interné doménové meno

en: The internet superserver daemon (commonly called inetd) starts a
    variety of other internet services as needed. It is responsible for starting
    many services, including telnet, ftp, rsh, and rlogin. Disabling inetd disables
    all of the services it is responsible for.
sk: Internet superserver démon (väčšinou nazývaný inetd) poskytuje mnoho
    služieb súvisiacich s Internetom. Je zodpovedný za spúšťanie služieb
    ako telnet, ftp, rsh, rlogin a iné. Vypnutím inetd vypnete všetky
    služby, za ktoré je zodpovedný.

en: The kernel needs to have ipsec support.
    
    You're running a %s kernel version.
    
    This kernel has '%s' support.
sk: Jadro musí obsahovať podporu pre ipsec.
    
    Momentálne je prevádzkovaná verzia jadra %s.
    
    Toto jadro obsahuje podporu '%s'.

en: The main benefit of this is that the number of developers is virtually <b>unlimited</b>, resulting in <b>very high quality</b> software.
sk: Hlavná výhoda spočíva v tom, že množstvo vývojárov je virtuálne <b>neobmedzené</b>, čo má za následok produkovanie <b>veľmi kvalitného</b> softvéru.

en: The maximum lease (in seconds)
sk: Maximálny čas rezervovania (v sekundách)

en: The model is correct
sk: Model je správny

en: The most common way to connect with adsl is pppoe.
    Some connections use PPTP, a few use DHCP.
    If you don't know, choose 'use PPPoE'
sk: Najpoužívanejšie pripojenie s adsl je pppoe.
    Avšak existujú pripojenia ktoré používajú pptp alebo DHCP.
    Ak neviete čo použiť, tak zvoľte 'použiť PPPoE'

en: The name of your ups
sk: Meno vašej UPS

en: The network access was not running and could not be started. Please check your configuration and your hardware. Then try to configure your remote printer again.
sk: Sieťový prístup nebol spustený a nie je možné ho spustiť. Skontrolujte prosím nastavenie vášho hardvéru. Potom skúste nakonfigurovať vzdialenú tlačiareň znova.

en: The network configuration done during the installation cannot be started now. Please check whether the network is accessible after booting your system and correct the configuration using the %s Control Center, section "Network & Internet"/"Connection", and afterwards set up the printer, also using the %s Control Center, section "Hardware"/"Printer"
sk: Konfiguráciu siete, ktorá bola vykonaná počas inštalácie nie je možné aplikovať. Skontrolujte prosím, či je sieť dostupná po reštarte vášho systému a konfigurácia správna, za použitia %s Kontrolného centra, sekcia "Sieť a Internet"/"Pripojenie", a potom nastavte tlačiareň tiež za použitia %s Kontrolného centra, sekcia "Hardvér"/"Tlačiareň"

en: The network needs to be restarted. Do you want to restart it?
sk: Je potrebné reštartovať sieť. Želáte si to?

en: The old "%s" driver is blacklisted.
    
    It has been reported to oops the kernel on unloading.
    
    The new "%s" driver will only be used on next bootstrap.
sk: Starý ovládač "%s" nie je odporúčaný.
    
    Boli oznámené havárie jadra pri jeho odstraňovaní.
    
    Nový ovládač "%s" bude použitý iba po nasledovnom štarte systému.

en: The package %s needs to be installed. Do you want to install it?
sk: Je potrebné inštalovať balík %s. Súhlasíte?

en: The passwords do not match
sk: Zadané heslá nie sú rovnaké

en: The per-user sharing uses the group "fileshare". 
    You can use userdrake to add a user to this group.
sk: Zdieľanie podľa používateľov používa skupinu "fileshare".
    Môžete použiť userdrake na pridanie používateľa do tejto skupiny.

en: The port number should be an integer!
sk: Číslo portu má byť celé kladné číslo!

en: The port on which is connected your ups
sk: Port kde je pripojená vaša UPS

en: The portmapper manages RPC connections, which are used by
    protocols such as NFS and NIS. The portmap server must be running on machines
    which act as servers for protocols which make use of the RPC mechanism.
sk: Portmaper spravuje RPC pripojenia, ktoré sú používané protokolmi ako
    NFS a NIS. Portmap server musí byť spustený na počítačoch, ktoré sú 
    servermi pre protokoly používajúce RPC mechanizmus.

en: The printer "%s" already exists,
    do you really want to overwrite its configuration?
sk: Tlačiareň "%s" už existuje.
    Želáte si prepísať nastavenie?

en: The printer "%s" is set as the default printer now.
sk: Tlačiareň "%s" je teraz nastavená ako predvolená.

en: The printers on this machine are available to other computers
sk: Tlačiarne na tomto počítači sú dostupné pre iné počítače

en: The printing system (%s) will not be started automatically when the machine is booted.
    
    It is possible that the automatic starting was turned off by changing to a higher security level, because the printing system is a potential point for attacks.
    
    Do you want to have the automatic starting of the printing system turned on again?
sk: Tlačový systém (%s) nebude spustený automaticky pre štarte vášho počítača.
    
    Je možné, že automatické spúšťanie bolo vypnuté zmenou bezpečnostnej úrovne, pretože tlačový systém môže byť potencionálny cieľ útoku.
    
    Chcete opäť povoliť možnosť automaticky spúšťať tlačový systém?

en: The routed daemon allows for automatic IP router table updated via
    the RIP protocol. While RIP is widely used on small networks, more complex
    routing protocols are needed for complex networks.
sk: Routed démon umožňuje automatickú úpravu smerovacích IP tabuliek
    cez RIP protokol. RIP je častejšie používaný na malých sietiach. Pre
    komplexnejšie siete je potrebný komplexný smerovací protokol.

en: The rstat protocol allows users on a network to retrieve
    performance metrics for any machine on that network.
sk: Rstat protokol umožňuje používateľom získavať cez sieť
    informácie o zaťažení akéhokoľvek počítača na sieti.

en: The rusers protocol allows users on a network to identify who is
    logged in on other responding machines.
sk: Rusers protokol umožňuje zistiť používateľom cez sieť, kto je
    prihlásený na zodpovedajúcich počítačoch.

en: The rwho protocol lets remote users get a list of all of the users
    logged into a machine running the rwho daemon (similar to finger).
sk: Rwho protokol zašle vzdialeným používateľom zoznam všetkých používateľov
    prihlásený na systéme, na ktorom je spustený rwho démon (podobne ako finger).

en: The scanners on this machine are available to other computers
sk: Skenery na tomto počítači sú dostupné pre iné počítače

en: The setup of Internet Connection Sharing has already been done.
    It's currently enabled.
    
    What would you like to do?
sk: Nastavenie zdieľania Internetového pripojenia už bolo urobené.
    Momentálne je povolené.
    
    Čo chcete urobiť?

en: The setup of Internet connection sharing has already been done.
    It's currently disabled.
    
    What would you like to do?
sk: Nastavenie zdieľania Internetového pripojenia už bolo urobené.
    Momentálne je zakázané.
    
    Čo chcete urobiť?

en: The setup of a VPN connection has already been done.
    
    It's currently disabled.
    
    What would you like to do?
sk: Nastavenie VPN pripojenia už bolo urobené.
    
    Momentálne je zakázané.
    
    Čo si želáte urobiť?

en: The setup of a VPN connection has already been done.
    
    It's currently enabled.
    
    What would you like to do?
sk: Nastavenie VPN pripojenia už bolo urobené.
    
    Momentálne je povolené.
    
    Čo si žaláte urobiť?

en: The system doesn't seem to be connected to the Internet.
    Try to reconfigure your connection.
sk: Systém pravdepodobne nie je pripojený k Internetu.
    Skúste prekonfigurovať vaše pripojenie.

en: The system is now connected to the Internet.
sk: Systém je teraz pripojený k Internetu.

en: The two critical parameters are the vertical refresh rate, which is the rate
    at which the whole screen is refreshed, and most importantly the horizontal
    sync rate, which is the rate at which scanlines are displayed.
    
    It is VERY IMPORTANT that you do not specify a monitor type with a sync range
    that is beyond the capabilities of your monitor: you may damage your monitor.
     If in doubt, choose a conservative setting.
sk: Dva kritické parametre sú vertikálna frekvencia (frekvencia, ktorou je obnovovaná celá obrazovka) a horizontálna frekvencia (frekvencia, ktorou sú zobrazované jednotlivé riadky).
    Je veľmi dôležité, aby ste nenastavili frekvencie, ktoré prevyšujú schopnosti vášho monitora. Mohol by sa poškodiť.
    Ak sa neviete uistiť, zvoľte radšej najprv konzervatívnejšie nastavenie.

en: The user name is too long
sk: Používateľské meno je príliš dlhé

en: The user name must contain only lower cased letters, numbers, `-' and `_'
sk: Používateľské meno môže obsahovať len malé písmená, číslice, `-' a `_'

en: The wizard successfully added the following UPS devices:
sk: Sprievodca úspešne pridal tieto UPS zariadenia:

en: The wizard successfully configured the mail alert.
sk: Sprievodca úspešne nakonfiguroval mail varovania.

en: The wizard successfully configured the new "%s" UPS device.
sk: Sprievodca úspešne nakonfiguroval nové UPS zariadenie "%s".

en: The wizard successfully disabled the mail alert.
sk: Sprievodca úspešne zakázal mail varovania.

en: Theme
sk: Téma

en: Theme name
sk: Toto meno

en: Then locally connected printers can be used and remote printers on other CUPS servers in the same network are automatically discovered.
sk: Bude možné používať lokálne pripojené tlačiarne a vzdialené tlačiarne na CUPS serveroch na rovnakej sieti budú nájdené a použiteľné.

en: There are already some restrictions, and more automatic checks are run every night.
sk: Sú tu už niektoré obmedzenia a automatické kontroly sa vykonávajú každú noc.

en: There are no printers found which are directly connected to your machine
sk: Nebola nájdená žiadna tlačiareň, ktorá by bola pripojená k vášmu počítaču

en: There are no scanners found which are available on your system.
sk: Nebol nájdený žiaden skener, ktorá by bol pripojený k vášmu počítaču.

en: There is already a partition with mount point %s
sk: Oddiel s bodom pripojenia %s už existuje

en: There is no FAT partition to resize (or not enough space left)
sk: Neexistuje oddiel FAT, ktorému by sa dala zmeniť veľkosť (alebo tam nie je dostatok voľného miesta)

en: There is no FAT partition to use as loopback (or not enough space left)
sk: Nie je žiaden oddiel FAT, ktorý by sa dal použiť pre loopback (alebo nie je dostatok voľného miesta)

en: There is no existing partition to use
sk: Tu nie je žiadny použiteľný oddiel

en: There is no medium or it is write-protected for device %s.
    Please insert one.
sk: Žiadne médium, alebo je chránené proti zápisu v zariadení: %s.
    Prosím vložte médium.

en: There is only one configured network adapter on your system:
    
    %s
    
    I am about to setup your Local Area Network with that adapter.
sk: Vo vašom systéme je iba jeden sieťový adaptér:
    
    %s
    
    Lokálna sieť bude nastavená práve s týmto adaptérom.

en: There was an error installing packages:
sk: Počas inštalácie balíkov sa vyskytla chyba:

en: There was an error ordering packages:
sk: Chyba pri zoraďovaní zoznamu balíkov:

en: There was an error while scanning for TV channels
sk: Počas vyhľadávania kanálov TV sa vyskytla chyba

en: There you are. Installation is now complete and your GNU/Linux system is
    ready to be used. Just click on "%s" to reboot the system. Don't forget
    to remove the installation media (CD-ROM or floppy). The first thing you
    should see after your computer has finished doing its hardware tests is the
    boot-loader menu, giving you the choice of which operating system to start.
    
    The "%s" button shows two more buttons to:
    
     * "%s": enables you to create an installation floppy disk which will
    automatically perform a whole installation without the help of an operator,
    similar to the installation you've just configured.
    
       Note that two different options are available after clicking on that
    button:
    
        * "%s". This is a partially automated installation. The partitioning
    step is the only interactive procedure.
    
        * "%s". Fully automated installation: the hard disk is completely
    rewritten, all data is lost.
    
       This feature is very handy when installing on a number of similar
    machines. See the Auto install section on our web site for more
    information.
    
     * "%s"(*): saves a list of the packages selected in this installation.
    To use this selection with another installation, insert the floppy and
    start the installation. At the prompt, press the [F1] key, type >>linux
    defcfg="floppy"<< and press the [Enter] key.
    
    (*) You need a FAT-formatted floppy. To create one under GNU/Linux, type
    "mformat a:", or "fdformat /dev/fd0" followed by "mkfs.vfat
    /dev/fd0".
sk: Hotovo. Inštalácia je teraz kompletná a váš GNU/Linux systém je
    pripravený na používanie. Iba kliknite na tlačidlo "%s" pre reštart
    systému. Nezabudnite vybrať inštalačné médiá (CD-ROM alebo disketu
    Prvá vec, ktorú môžete vidieť po ukončení hardverových testov je
    menu zavádzača, ktorý vám dáva možnosť výberu aký operačný systém chcete
    spustiť.
    
    Stlačením tlačidla "%s" sa zobrazia dve ďalšie tlačidlá:
    
     * "%s": čím sa vytvorí disketa, pomocou ktorej môžete automaticky
    vykonávať celú inštaláciu bez potreby zásahu, čiže presne takú istú
    inštaláciu ako ste práve previedli.
    
       Všimnite si dve rôzne nastavenia po kliknutí na toto tlačidlo:
    
        * "%s". Toto je čiastočne automatizovaná inštalácia. Krok
    rozdeľovanie disku je jediná interaktívna časť.
    
        * "%s". Plne automatizovaná inštalácia: pevný disk je kompletne
    prepísaný, všetky údaje na ňom budú stratené.
    
       Táto možnosť je veľmi užitočná, ak inštalujete veľké množstvo podobných
    počítačov. Pozrite si sekciu venovanú automatickej inštalácii na našej web stránke.
    
     * "%s"(*): uloží výber balíkov tak, ako boli vybrané v tejto
    inštalácii. Ak chcete vykonať ďalšiu rovnakú inštaláciu, vložte túto
    disketu do mechaniky, pri spustení inštalácie stlačte klávesu [F1] a napíšte:
    >>linux defcfg="floppy" <<.
    
    (*) Je potrebné mať pripravenú FAT naformátovanú disketu (pre jej vytvorenie
    pod GNU/Linux systémom použite 
    "mformat a:", alebo "fdformat /dev/fd0" nasledovaný"mkfs.vfat
    /dev/fd0".

en: There you can find all our products, services and third-party products.
sk: Tu môžete nájsť všetky naše produkty, služby a produkty tretích strán.

en: There's no free driver for your sound card (%s), but there's a proprietary driver at "%s".
sk: Nie je žiaden voľne dostupný ovládač pre vašu zvukovú kartu (%s), ale je k dispozícii proprietárny ovládač "%s".

en: There's no known OSS/ALSA alternative driver for your sound card (%s) which currently uses "%s"
sk: Nie je žiaden známy OSS/ALSA alternatívny ovládač pre vašu zvukovú kartu (%s), ktorá v súčastnosti používa "%s"

en: There's no known driver for your sound card (%s)
sk: Nie je žiaden známy ovládač pre vašu zvukovú kartu (%s)

en: These are the machines and networks on which the locally connected printer(s) should be available:
sk: Toto sú počítače, alebo siete kam je lokálne pripojená tlačiareň/tlačiarne dostupné:

en: These are the machines from which the scanners should be used:
sk: Toto sú počítače z ktorých bude možné skenery používať:

en: These are the machines on which the locally connected scanner(s) should be available:
sk: Toto sú počítače na ktorých sú dostupné lokálne pripojené skenery a môžu byť dostupné:

en: These commands you can also use in the "Printing command" field of the printing dialogs of many applications, but here do not supply the file name because the file to print is provided by the application.
sk: Tento príkaz je možné použiť v "Program na tlač" poli v dialógoch týkajúcich sa tlačenia v mnohých aplikáciách, ale nie je k dispozícii meno súboru, pretože možnosť tlače je poskytovaná aplikáciou.

en: These options can backup and restore all files in your /etc directory.
sk: Tieto nastavenia môžu zálohovať a obnovovať všetky súbory v adresári /etc.

en: Thin Client
sk: Tenký klient

en: Thin clients won't work with autologin. Disable autologin?
sk: Tenký klienti nefungujú s funkciou autologin. Zakázať autologin?

en: Third DNS server (optional)
sk: Tretí DNS server (nepovinné)

en: This command you can also use in the "Printing command" field of the printing dialogs of many applications. But here do not supply the file name because the file to print is provided by the application.
sk: Tento príkaz je možné použiť v poli "Príkaz na tlačenie" v dialógu ohľadne tlače v mnohých aplikáciách. Nie je ale k dispozícii meno súboru, pretože tlač súboru poskytuje samotná aplikácia.

en: This dialog is used to select which services you wish to start at boot
    time.
    
    DrakX will list all services available on the current installation. Review
    each one of them carefully and uncheck those which aren't needed at boot
    time.
    
    A short explanatory text will be displayed about a service when it is
    selected. However, if you're not sure whether a service is useful or not,
    it is safer to leave the default behavior.
    
    !! At this stage, be very careful if you intend to use your machine as a
    server: you probably don't want to start any services which you don't need.
    Please remember that some services can be dangerous if they're enabled on a
    server. In general, select only those services you really need. !!
sk: Tento dialóg slúži pre výber služieb, ktoré si želáte spustiť pri štarte
    systému.
    
    DrakX zobrazí všetky služby dostupné pre aktuálnu inštaláciu.
    Pozorne si ich prezrite a zrušte tie, ktoré nebudete pri štarte systému
    potrebovať
    
    Je možné získať krátky popisný text o danej službe jej označením.
    V každom prípade, ak sa neviete uistiť v tom, ktorá zo služieb je pre vás
    použiteľná, je bezpečné ponechať predvolené nastavenie.
    
    !! Pri tomto kroku buďte opatrní ak plánujete používať váš počítač ako server:
    zrejme nebudete chcieť štartovať všetky služby, napríklad tie, ktoré nebude
    Váš systém poskytovať. Nezabudnite, že mnohé služby môžu byť
    pre server nebezpečné. Zvoľte si skutočne iba služby, ktoré naozaj potrebujete.
    !!

en: This directory should remain within the root filesystem
sk: Tento adresár by mal ostať na koreňovom súborovom systéme

en: This encryption key is too simple (must be at least %d characters long)
sk: Tento kryptovací kľúč je príliš jednoduchý (musí byť minimálne %d znakov dlhý)

en: This file is usually somewhere on the CD with the Windows and Mac drivers delivered with the printer.
sk: Tento súbor je obvykle niekde na CD s ovládačmi pre Windows alebo Mac, dodanom k tlačiarni.

en: This floppy is not FAT formatted
sk: Táto disketa nemá FAT formát

en: This host is already in the list, it cannot be added again.
sk: Tento hostiteľ už je v zozname, nie je možné ho znovu pridať.

en: This host/network is already in the list, it cannot be added again.
sk: Záznam pre hostiteľa/sieť už je v zozname, nie je možné ho znovu pridať.

en: This interface has not been configured yet.
    Run the "Add an interface" assistant from the Mandrakelinux Control Center
sk: Toto rozhranie ešte nebolo nastavené.
    Spustite sprievodcu "Pridanie rozhrania" z Mandrake kontrolného centra

en: This is HardDrake, a Mandrakelinux hardware configuration tool.
    <span foreground="royalblue3">Version:</span> %s
    <span foreground="royalblue3">Author:</span> Thierry Vignaud &lt;tvignaud@mandrakesoft.com&gt;
sk: Toto je HardDrake, konfiguračný nástroj pre hardvér pre Mandrakelinux.
    <span foreground="royalblue3">Verzia:</span> %s
    <span foreground="royalblue3">Autor:</span> Thierry Vignaud &lt;tvignaud@mandrakesoft.com&gt;

en: This is a mandatory package, it can't be unselected
sk: Toto je jeden zo základných balíkov, nemôže byť odznačený

en: This is similar to the previous level, but the system is entirely closed and security features are at their maximum.
sk: Podobné ako v predchádzajúcej úrovni, ale systém je úplne uzavretý a bezpečnostné možnosti sú nastavené na ich maximum.

en: This is the standard security recommended for a computer that will be used to connect to the Internet as a client.
sk: Toto je štandardná úroveň bezpečnosti pre počítač, ktorý je používaný pre pripojenie k Internetu ako klient.

en: This label is already used
sk: Tento záznam je už použitý

en: This level is to be used with care. It makes your system more easy to use,
    but very sensitive. It must not be used for a machine connected to others
    or to the Internet. There is no password access.
sk: Táto úroveň by mala byť používaná opatrne. Zjednodušuje prácu so systémom,
    ale nemal by byť pripojený k iným počítačom, alebo k Internetu. Nie sú
    totiž používané žiadne heslá.

en: This machine
sk: Tento počítač

en: This may take a moment to erase the media.
sk: Toto môže trvať dlhšie, pokiaľ sa vymaže médium

en: This may take a moment to generate the keys.
sk: Generovanie kľúčov môže chvíľu trvať.

en: This option will save files that have changed.  Exact behavior depends on whether incremental or differential mode is used.
sk: Táto voľba umožní uloženie súborov ktoré boli zmenené. Presné chovanie je závislé na tom, či bol zvolený prírastkový alebo rozdielový režim.

en: This package loads the selected keyboard map as set in
    /etc/sysconfig/keyboard.  This can be selected using the kbdconfig utility.
    You should leave this enabled for most machines.
sk: Tento balík nahrá do pamäti vybranú klávesnicovú mapu z nastavenia v
    /etc/sysconfig/keyboard. Nastavenie sa dá meniť napríklad pomocou
    konfiguračného nástroja kbdconfig.

en: This package must be upgraded.
    Are you sure you want to deselect it?
sk: Tento balík musí byť aktualizovaný
    Uistite sa či ho chcete odznačiť?

en: This partition can't be used for loopback
sk: Tento oddiel nemôže byť použitý pre spätnú slučku

en: This partition is not resizeable
sk: Tomuto oddielu sa nedá meniť veľkosť?

en: This password is too short (it must be at least %d characters long)
sk: Toto heslo je príliš jednoduché(musí byť minimálne %d znakov dlhé)

en: This password is too simple
sk: Toto heslo je príliš jednoduché

en: This platform has just been <b>redesigned</b> to improve its efficiency and usability.
sk: Táto platforma bola iba <b>redizajnovaná</b> pre vylepšenie výkonnosti a použiteľnosti.

en: This printer is disabled
sk: Tlačiareň je zakázaná

en: This program is free software; you can redistribute it and/or modify
     it under the terms of the GNU General Public License as published by
     the Free Software Foundation; either version 2, or (at your option)
     any later version.
    
    
     This program is distributed in the hope that it will be useful,
     but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of
     MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the
     GNU General Public License for more details.
    
    
     You should have received a copy of the GNU General Public License
     along with this program; if not, write to the Free Software
     Foundation, Inc., 59 Temple Place - Suite 330, Boston, MA 02111-1307, USA.
sk: Tento program je voľný softvér; môžete ho redistribuovať a/alebo modifikovať
     pod podmienkami GNU GPL, ktorá je publikovaná Free Software Foundation;
     tak pod verziou 2, ako aj akúkoľvek neskoršiu verziu (podľa vášho výberu).
    
    
     Tento program je distribuovaný vo viere, že bude užitočný ale bez AKÝCHKOĽVEK ZÁRUK;
     vrátane implicitnej záruky o OBCHODOVATEĽNOSTI alebo VHODNOSTI PRE KONKRÉTNY
     ÚČEL. Pozrite si tiež licenciu GNU General Public License pre bližšie detaily.
    
    
    Kópiu GNU General Public License je možné získať spolu s týmto programom; ak nie,
    napíšte na adresu Free Software Foundation, Inc., 59 Temple Place - Suite 330, Boston,
    MA 02111-1307, USA.

en: This program is free software; you can redistribute it and/or modify
    it under the terms of the GNU General Public License as published by
    the Free Software Foundation; either version 2, or (at your option)
    any later version.
    
    This program is distributed in the hope that it will be useful,
    but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of
    MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the
    GNU General Public License for more details.
    
    You should have received a copy of the GNU General Public License
    along with this program; if not, write to the Free Software
    Foundation, Inc., 59 Temple Place - Suite 330, Boston, MA 02111-1307, USA.
sk: Tento program je voľný softvér; môžete ho redistribuovať a/alebo modifikovať
    pod podmienkami GNU GPL, ktorá je publikovaná Free Software Foundation;
    tak pod verziou 2, ako aj akúkoľvek neskoršiu verziu (podľa vášho výberu).
    
    Tento program je distribuovaný vo viere, že bude užitočný ale bez AKÝCHKOĽVEK ZÁRUK;
    vrátane implicitnej záruky o OBCHODOVATEĽNOSTI alebo VHODNOSTI PRE KONKRÉTNY
    ÚČEL. Pozrite si tiež licenciu GNU General Public License pre bližšie detaily.
    
    Kópiu GNU General Public License je možné získať spolu s týmto programom; ak nie,
    napíšte na adresu Free Software Foundation, Inc., 59 Temple Place - Suite 330, Boston,
    MA 02111-1307, USA.

en: This server is already in the list, it cannot be added again.
sk: Tento server je už v zozname, nemôže byť pridaný znova.

en: This setting will be activated after the installation.
    During installation, you will need to use the Right Control
    key to switch between the different keyboard layouts.
sk: Toto nastavenie bude aktivované po inštalácii.
    Počas inštalácie môžete používať pravý Control kláves
    na prepnutie sa medzi rôznymi klávesovými mapami.

en: This should be a local user or email address that you want the backup results sent to. You will need to define a functioning mail server.
sk: Toto môže byť lokálny používateľ alebo emailové adresy na ktoré bude odoslaná správa o výsledku zálohovania. Je potrebné mať na vašom systéme funkčný poštový systém.

en: This step is activated only if an existing GNU/Linux partition has been
    found on your machine.
    
    DrakX now needs to know if you want to perform a new installation or an
    upgrade of an existing Mandrakelinux system:
    
     * "%s". For the most part, this completely wipes out the old system.
    However, depending on your partitioning scheme, you can prevent some of
    your existing data (notably "home" directories) from being over-written.
    If you wish to change how your hard drives are partitioned, or to change
    the file system, you should use this option.
    
     * "%s". This installation class allows you to update the packages
    currently installed on your Mandrakelinux system. Your current partitioning
    scheme and user data won't be altered. Most of the other configuration
    steps remain available and are similar to a standard installation.
    
    Using the ``Upgrade'' option should work fine on Mandrakelinux systems
    running version "8.1" or later. Performing an upgrade on versions prior
    to Mandrakelinux version "8.1" is not recommended.
sk: Tento krok sa aktivuje iba vtedy, ak sú na vašom systéme nájdené staršie
    GNU/Linux oddiely.
    
    DrakX teraz potrebuje vedieť či si želáte vykonať novú inštaláciu alebo aktualizáciu
    existujúceho Mandrakelinux systému:
    
     * "%s": Pomocou tejto voľby môžete kompletne zrušiť váš predchádzajúci
    operačný systém. Ak si želáte zmeniť rozloženie oddielov na vašich diskoch alebo zmeniť
    súborový systém, mali by ste použiť túto voľbu. V závislosti od vášho predchádzajúceho
    rozdelenia oblastí je možné predísť prepísaniu niektorých už existujúcich údajov.
    
     * "%s": táto trieda inštalácie vám umožňuje aktualizovať balíky, ktoré
    sú momentálne nainštalované vo vašom Mandrakelinux systéme. Aktuálne
    rozdelenie oddielov a používateľské údaje nebudú prepísané. Mnohé ostatné kroky
    inštalácie ostanú dostupné, podobne ako pri štandardnej inštalácii.
    
    Použitie voľby ``Aktualizácia'' by malo fungovať správne pre systémy
    Mandrakelinux "8.1" a novšie. Vykonanie Aktualizácie pre staršie verzie ako
    "8.1" nie je odporúčané."

en: This theme does not yet have a bootsplash in %s!
sk: Táto téma nemá žiadnu úvodnú obrazovku v %s !

en: This user name has already been added
sk: Takýto používateľ je už pridaný

en: This will take a few minutes.
sk: Toto bude pár minút trvať.

en: Thursday
sk: Štvrtok

en: Time remaining
sk: Zvyšný čas

en: Timeout unit is second
sk: Hodnota timeout je v sekundách

en: Timezone
sk: Časová zóna

en: Timezone - DrakClock
sk: Časová zóna - DrakClock

en: To <b>learn more</b> about our dynamic community, please visit <b>www.mandrakelinux.com</b> or directly <b>www.mandrakelinux.com/en/cookerdevel.php3</b> if you would like to get <b>involved</b> in the development.
sk: Pre <b>získanie viac informácií</b> o našej dynamickej komunite, navštívte prosím <b>www.mandrakelinux.com</b> alebo priamo <b>www.mandrakelinux.com/en/cookerdevel.php3</b> ak by ste sa chceli <b>zapojiť</b> do vývoja.

en: To activate the mouse,
sk: Pre aktiváciu myši,

en: To be able to print with your Lexmark inkjet and this configuration, you need the inkjet printer drivers provided by Lexmark (http://www.lexmark.com/). Click on the "Drivers" link. Then choose your model and afterwards "Linux" as operating system. The drivers come as RPM packages or shell scripts with interactive graphical installation. You do not need to do this configuration by the graphical frontends. Cancel directly after the license agreement. Then print printhead alignment pages with "lexmarkmaintain" and adjust the head alignment settings with this program.
sk: Aby ste mohli tlačiť s touto konfiguráciou na vašej Lexmark inkjet tlačiarni potrebujete ovládač pre inkjet tlačiarne ktorý poskytuje Lexmark (http://www.lexmark.com/). Kliknite na link "Ovládače". Potom si vyberte váš model a "Linux" ako operačný systém. Ovládač je k dispozícii ako RPM balík alebo shell skript s interaktívnou grafickou inštaláciou. Pre túto konfiguráciu nie je potrebné grafické rozhranie. Zrušte inštaláciu hneď po licenčnom ujednaní. Potom vytlačte testovaciu stránku pomocou "lexmarkmaintain" a nastavte nastavenie zarovnania pomocou tohto programu.

en: To ensure data integrity after resizing the partition(s), 
    filesystem checks will be run on your next boot into Windows(TM)
sk: Pre kontrolu integrity po zmene veľkosti oblasti/oblastí bude
    spustená kontrola súborového systému pri najbližšom štarte Windows(TM)

en: To get a list of the options available for the current printer click on the "Print option list" button.
sk: Pre získanie zoznamu dostupných nastavení pre aktuálnu tlačiareň kliknite na tlačítko "Zobraz zoznam parametrov".

en: To get access to printers on remote CUPS servers in your local network you only need to turn on the "Automatically find available printers on remote machines" option; the CUPS servers inform your machine automatically about their printers. All printers currently known to your machine are listed in the "Remote printers" section in the main window of Printerdrake. If your CUPS server(s) is/are not in your local network, you have to enter the IP address(es) and optionally the port number(s) here to get the printer information from the server(s).
sk: Pre získanie prístupu k tlačiarňam na vzdialených CUPS serveroch vo vašej lokálnej sieti potrebujete zapnúť voľbu "Automatické vyhľadanie dostupných tlačiarní na vzdialených počítačoch"; CUPS servre budú informovať váš počítač o svojich tlačiarňach. Všetky tlačiarne o ktorých vie váš počítač sú zobrazené v sekcii "Vzdialené tlačiarne" v hlavnom okne Printerdrake. Ak váš CUPS server nie je vo vašej lokálnej sieti, musíte tu zadať IP adresu, prípadne číslo portu pre získanie informácií zo servera.

en: To have more partitions, please delete one to be able to create an extended partition
sk: Ak chcete mať viac diskových oddielov, tak zmažte jeden z nich, aby sa dal vytvoriť rozšírený oddiel disku

en: To know about the options available for the current printer read either the list shown below or click on the "Print option list" button.%s%s%s
sk: Aby ste vedeli o možnostiach dostupných pre aktuálnu tlačiareň prečítajte si zoznam zobrazený nižšie alebo kliknite na tlačidlo "Zobraz zoznam parametrov".%s%s%s

en: To print a file from the command line (terminal window) use the command "%s <file>" or "%s <file>".
sk: Ak chcete vytlačiť súbor z príkazovej riadky (terminálového okna) použite príkaz "%s <súbor>" alebo "%s <súbor>".

en: To print a file from the command line (terminal window) use the command "%s <file>".
sk: Pre tlač súboru z príkazového riadku (terminálového okna) použite príkaz "%s <súbor>".

en: To print a file from the command line (terminal window) you can either use the command "%s <file>" or a graphical printing tool: "xpp <file>" or "kprinter <file>". The graphical tools allow you to choose the printer and to modify the option settings easily.
sk: Pre tlač súboru z príkazovej riadky (terminálového okna) je možné použiť príkaz "%s <súbor>" alebo grafický nástroj: "xpp <súbor> alebo "kprinter <súbor>". Grafický nástroj vám umožní vybrať si tlačiareň a jednoducho zmodifikovať nastavenia.

en: To print on a NetWare printer, you need to provide the NetWare print server name (Note! it may be different from its TCP/IP hostname!) as well as the print queue name for the printer you wish to access and any applicable user name and password.
sk: Pre tlač na NetWare tlačiareň je potrebné zadať názov NetWare tlačového
    servera (nebýva vždy zhodný s TCP/IP názvom počítača), ako aj názov fronty
    tlačiarne, ku ktorej chcete pristupovať a vhodné meno používateľa s heslom.

en: To print to a SMB printer, you need to provide the SMB host name (Note! It may be different from its TCP/IP hostname!) and possibly the IP address of the print server, as well as the share name for the printer you wish to access and any applicable user name, password, and workgroup information.
sk: Pre tlač na SMB tlačiareň je potrebné zadať názov SMB servera (nebýva vždy
    zhodný s TCP/IP názvom počítača) a prípadne IP adresu tlačového servera, ako
    aj názov zdieľaného zariadenia pre tlačiareň a vhodné meno používateľa,
    heslo a pracovnú skupinu.

en: To print to a TCP or socket printer, you need to provide the host name or IP of the printer and optionally the port number (default is 9100). On HP JetDirect servers the port number is usually 9100, on other servers it can vary. See the manual of your hardware.
sk: Pre tlač cez TCP alebo cez soket musíte zadať meno hostiteľa alebo IP tlačiarne a prípadne číslo portu (štandardne 9100). Na HP
    JetDirect serveroch je číslo portu väčšinou 9100, na iných serveroch to môže byť odlišné. Pozrite si manuál.

en: To submit a bug report, click on the report button.
    This will open  a web browser window on %s
     where you'll find a form to fill in.  The information displayed above will be 
    transferred to that server.
sk: Pre zaslanie oznamu o chybe, kliknite na tlačidlo report.
    Tým sa otvorí web prehliadač na %s
    kde môžete nájsť vhodný formulár. Informácie zobrazené navrchu
    budú zaslané na server.

en: To use a remote lpd printer, you need to supply the hostname of the printer server and the printer name on that server.
sk: Pre použitie vzdialenej lpd tlačiarne je potrebné zadať názov tlačového servera a názov tlačiarne na tomto serveri.

en: To use this saved packages selection, boot installation with ``linux defcfg=floppy''
sk: Pre použitie tohto uloženého výberu balíčkov, naštartujte inštaláciu s ``linux defcfg=floppy''

en: Toggle between flat and group sorted
sk: Priame alebo skupinové triedenie

en: Toggle between normal/expert mode
sk: Prepnúť medzi normálnym/expertným režimom

en: Toggle to expert mode
sk: Prepni do expert režimu

en: Toggle to normal mode
sk: Prepni do normálneho režimu

en: Tools to ease the configuration of your computer
sk: Nástroje na jednoduchú konfiguráciu vášho počítača

en: Total Progress
sk: Celkový priebeh

en: Total progress
sk: Celkový stav

en: Total size: %d / %d MB
sk: Celková veľkosť: %d / %d MB

en: Track network card id (useful for laptops)
sk: Podľa id sieťovej karty (vhodné pre prenosné počítače)

en: Transfer
sk: Prenos

en: Transfer Now
sk: Preniesť teraz

en: Transfer printer configuration
sk: Prenes nastavenie tlačiarne

en: Transfer successful
    You may want to verify you can login to the server with:
    
    ssh -i %s %s@%s
    
    without being prompted for a password.
sk: Prenos dokončený
    Môžete sa pre kontrolu prihlásiť k serveru pomocou:
    
    ssh -i %s %s@%s
    
    bez nutnosti zadávania hesla.

en: Transferring %s...
sk: Prenášam %s...

en: Trinidad and Tobago
sk: Trinidad a Tobago

en: Trouble shooting
sk: Hľadanie chyby

en: True Type fonts installation
sk: Inštalácia True Type fontov

en: True Type install done
sk: Inštalácia True Type fontov hotová.

en: Truly minimal install
sk: Skutočne minimálna inštalácia

en: Truly minimal install (especially no urpmi)
sk: Naozaj minimálna inštalácia (bez urpmi)

en: Trying to rescue partition table
sk: Pokúšam sa zachrániť tabuľku rozdelenia disku

en: Tuesday
sk: Utorok

en: Tuner type:
sk: Typ tuneru :

en: Tunisia
sk: Tunisko

en: Turkey
sk: Turecko

en: Turks and Caicos Islands
sk: Turks a Caicos ostrovy

en: Turning on this allows to print plain text files in Japanese language. Only use this function if you really want to print text in Japanese, if it is activated you cannot print accentuated characters in latin fonts any more and you will not be able to adjust the margins, the character size, etc. This setting only affects printers defined on this machine. If you want to print Japanese text on a printer set up on a remote machine, you have to activate this function on that remote machine.
sk: Povolením tejto možnosti umožníte tlačiť texty v japonskom jazyku. Použite túto funkciu iba aj naozaj potrebujete tlačiť v japončine, ak ju aktivujete nebudete viac môcť tlačiť znaky s diakritikou s latin fontami  a nebude mať tiež možnosť nastaviž okraje, veľkosť písma atď. Toto nastavenie sa dotkne iba tlačiarní pripojených k tomuto počítaču. Ak chcete tlačiť japosnské texty na tlačiarni nastavenej ako vzdialená, musíte túto funkciu aktivovať na vzdialenom počítači.

en: Tvcard
sk: TV karta

en: Type
sk: Typ

en: Type of install
sk: Typ inštalácie

en: Type:
sk: Typ:

en: UK keyboard
sk: UK klávesnica

en: UPS devices
sk: UPS zariadenia

en: UPS driver configuration
sk: Nastavenie ovládača UPS

en: UPS users
sk: UPS používatelia

en: URL of the mirror?
sk: URL zrkadliaceho servera

en: URL should begin with 'ftp:' or 'http:'
sk: Url by mala začínať s 'ftp:' alebo 'http:'

en: US keyboard
sk: US klávesnica

en: US keyboard (international)
sk: US klávesnica (medzinárodná)

en: USA (broadcast)
sk: USA

en: USA (cable)
sk: USA (kábel)

en: USA (cable-hrc)
sk: USA (kábel - hrc)

en: USB controllers
sk: USB kontrolér

en: USB ports
sk: USB porty

en: USB printer
sk: USB tlačiareň

en: USB printer #%s
sk: USB tlačiareň #%s

en: Ukraine
sk: Ukrajina

en: Unable to contact mirror %s
sk: Nebolo možné spojiť sa s mirrorom %s

en: Unable to find backups to restore...
sk: Nie je možné nájsť zálohu z ktorej sa má vykonať obnova...

en: Unable to fork: %s
sk: Nemožný fork: %s

en: Unable to properly close mkbootdisk:
    
    <span foreground="Red"><tt>%s</tt></span>
sk: Nemožné správne uzavrieť mkbootdisk: 
    
    <span foreground="Red"><tt>%s</tt></span>

en: Undo
sk: Späť

en: Uninstall
sk: Odinštalovanie

en: United Arab Emirates
sk: Spojené Arabské Emiráty

en: United Kingdom
sk: Veľká Británia

en: United States
sk: Spojené štáty

en: United States Minor Outlying Islands
sk: Spojené Štáty Minor Outlying ostrovy

en: Universal
sk: Univerzálny

en: Universal | Any PS/2 & USB mice
sk: Ktorákoľvek PS/2 a USB myš

en: Unknown
sk: Neznámy

en: Unknown Model
sk: Neznámy model

en: Unknown driver
sk: Neznámy ovládač

en: Unknown model
sk: Neznámy model

en: Unknown/Others
sk: Neznáme/Iné

en: Unknown|CPH05X (bt878) [many vendors]
sk: Neznámy|CPH05X (bt878) [rôzny výrobcovia]

en: Unknown|CPH06X (bt878) [many vendors]
sk: Neznámy||CPH06X (bt878) [rôzny výrobcovia]

en: Unknown|Generic
sk: Neznáme|Všeobecné

en: Unlisted - edit manually
sk: Nezobrazené - nastaviť manuálne

en: Unmount
sk: Odpoj

en: Unselect fonts installed
sk: Odznačiť nainštalované fonty

en: Unselected All
sk: Odznačiť všetky

en: Up
sk: Hore

en: Updating package selection
sk: Aktualizácia voľby balíčkov

en: Upgrade
sk: Aktualizácia

en: Upgrade %s
sk: Aktualizácia %s

en: Upper-layer protocol
sk: Protokol vyššej vrstvy

en: Usage of remote scanners
sk: Použitie pre vzdialené skenery

en: Use .backupignore files
sk: Používať súbory .backupignore

en: Use Anonymous BIND
sk: Použiť anonymný BIND

en: Use CD-R/DVD-R to backup
sk: Pre zálohovanie použiť CD/DVDROM

en: Use Differential Backups
sk: Použiť rozdielové zálohovanie

en: Use Expect for SSH
sk: Použiť Expect pre SSH

en: Use Idmap for store UID/SID
sk: Na uloženie UID/SID použiť LDAP

en: Use Incremental Backups
sk: Použiť prírastkové zálohovanie

en: Use Incremental/Differential Backups  (do not replace old backups)
sk: Použiť prírastkové/rozdielové zálohovanie (neprepisovať staré zálohy)

en: Use Unicode by default
sk: Použiť štandardne Unicode

en: Use Xinerama extension
sk: Použiť Xinerama rozšírenie

en: Use ``%s'' instead
sk: Použite radšej ``%s''

en: Use ``Unmount'' first
sk: Najprv spravte `Unmount''

en: Use a floppy
sk: Použiť disketu

en: Use daemon
sk: Použiť démona

en: Use existing partition
sk: Použiť existujúci oddiel

en: Use existing partitions
sk: Použiť existujúce oddiely

en: Use fdisk
sk: Použiť fdisk

en: Use for loopback
sk: Použiť loopback

en: Use free space
sk: Použiť voľné miesto

en: Use graphical boot
sk: Použiť grafické spúšťanie

en: Use group id for execution
sk: Použiť id skupiny pri spustení

en: Use libsafe for servers
sk: Použiť libsafe pre server

en: Use local for all authentication and information user tell in local file
sk: Overovanie a ukladanie informácií o používateľovi bude prebiehať v lokálnom súbore

en: Use lock file
sk: Použiť lock súbor

en: Use my Windows partition
sk: Použiť Windows oddiel

en: Use network connection to backup
sk: Použiť sieťové pripojenie pre zálohovanie

en: Use owner id for execution
sk: Použiť id vlastníka pri spustení

en: Use password to authenticate users
sk: Používať heslá pre autentikáciu používateľov

en: Use password to authenticate users.
sk: Používať heslá pre autentikáciu používateľov.

en: Use scanners on remote computers
sk: Použiť skenery na vzdialených počítačoch

en: Use tape to backup
sk: Pre zálohovanie použiť pásku

en: Use the Windows partition for loopback
sk: Použiť oddiel s Windows pre loopback

en: Use the free space on the Windows partition
sk: Použiť voľné miesto z Windows oddielu

en: Use the scanners on hosts:
sk: Použiť skenery na týchto systémoch:

en: Use thin clients.
sk: Použiť tenkých klientov.

en: Used for directory:
     only owner of directory or file in this directory can delete it
sk: Používané pre adresáre:
     iba vlastník adresára, alebo súboru v tomto adresáry ho môže vymazať

en: Useless without Terminal Server
sk: Vhodné bez Terminal Servera

en: User
sk: Používateľ

en: User list to restore (only the most recent date per user is important)
sk: Zoznam používateľov pre obnovu (je dôležitá iba posledná záloha)

en: User name
sk: Používateľské meno

en: User umask
sk: Umask pre používateľa

en: User:
sk: Používateľ :

en: Username
sk: Používateľské meno

en: Username required
sk: Požadované používateľské meno

en: Users
sk: Používatelia

en: Uses command %s
sk: Použiť príkaz %s

en: Usually, DrakX has no problems detecting the number of buttons on your
    mouse. If it does, it assumes you have a two-button mouse and will
    configure it for third-button emulation. The third-button mouse button of a
    two-button mouse can be obtained by simultaneously clicking the left and
    right mouse buttons. DrakX will automatically know whether your mouse uses
    a PS/2, serial or USB interface.
    
    If you have a 3-button mouse without a wheel, you can choose a "%s"
    mouse. DrakX will then configure your mouse so that you can simulate the
    wheel with it: to do so, press the middle button and move your mouse
    pointer up and down.
    
    If for some reason you wish to specify a different type of mouse, select it
    from the list provided.
    
    You can select the "%s" entry to chose a ``generic'' mouse type which
    will work with nearly all mice.
    
    If you choose a mouse other than the default one, a test screen will be
    displayed. Use the buttons and wheel to verify that the settings are
    correct and that the mouse is working correctly. If the mouse is not
    working well, press the space bar or [Return] key to cancel the test and
    you will be returned to the mouse list.
    
    Occasionally wheel mice are not detected automatically, so you will need to
    select your mouse from a list. Be sure to select the one corresponding to
    the port that your mouse is attached to. After selecting a mouse and
    pressing the "%s" button, a mouse image will be displayed on-screen.
    Scroll the mouse wheel to ensure that it is activating correctly. As you
    scroll your mouse wheel, you will see the on-screen scroll wheel moving.
    Test the buttons and check that the mouse pointer moves on-screen as you
    move your mouse about.
sk: Aplikácia DrakX zvyčajne zistí počet tlačidiel na vašej mysi. Ak nie, predpokladá,
    že máte dvojtlačidlovú myš a nastaví emuláciu pre tretie tlačidlo. 
    Emulácia tretieho tlačidla sa vykonáva súčasným stlačením ľavého i pravého
    tlačidla. Aplikácia tiež dokáže rozpoznať, či sa jedná o myšPS/2, USB
    alebo sériovú.
    
    Ak máte trojtlačidlovú myš bez kolieska, môžete si vybrať typ myši "%s".
    Inštalačný program potom nataví emuláciu tak, že sa posun kolieskom simuluje
    stlačením prostredného tlačidla a posúvaním myši hore a dole.
    
    Ak chcete zadať iný typ myši, vyberte ju zo zoznamu.
    
    Tiež môžete vybrať položku "%s", ktorou zvolíte "všeobecný" typ myši,
    ktorý by mal pracovať správne s takmer kažou myšou.
    
    Ak vyberiete inú myš než tú, ktorá bola detegovaná, zobrazí sa testovacia
    obrazovka. Na nej otestujte tlačidlá i koliesko a overte, či je nastavenie
    správne. Ak myš nepracuje správne, stlačte medzerník a vyberte iný typ myši.
    
    Myši s kolieskom nie sú v niektorých prípadoch automaticky rozpoznané. Budete
    ju musieť vybrať zo zoznamu. Uistite sa, že vyberiete myš správneho typu
    portu, ku ktorému je pripojená. Potom, čo stlačíte tlačidlo "%s", 
    zobrazí sa obrázok s myšou. Posunujte kolieskom, aby se správne aktivovalo; koliesko
    na obrazovcke by sa malo pohybovať. Potom overte tlačidlá a či sa myš pohybuje
    na obrazovke správne.

en: VPN connection currently disabled
sk: VPN pripojenie je teraz zakázané

en: VPN connection.
    
    This program is based on the following projects:
     - FreeSwan: 			http://www.freeswan.org/
     - Super-FreeSwan: 		http://www.freeswan.ca/
     - ipsec-tools: 			http://ipsec-tools.sourceforge.net/
     - ipsec-howto: 		http://www.ipsec-howto.org
     - the docs and man pages coming with the %s package
    
    Please read AT LEAST the ipsec-howto docs
    before going any further.
sk: VPN spojenie.
    
    Tento program je založený na nasledovných projektoch:
     - FreeSwan: 			http://www.freeswan.org/
     - Super-FreeSwan: 		http://www.freeswan.ca/
     - ipsec-tools: 			http://ipsec-tools.sourceforge.net/
     - ipsec-howto: 		http://www.ipsec-howto.org
     - the docs and man pages coming with the %s package
    
    Minimálne by ste si mali prečítať ipsec-howto dokumenty
    predtým než budete pokračovať.

en: Valid user list changed, rewriting config file.
sk: Zmenený zoznam používateľov, konfiguračný súbor bude prepísaný.

en: Various
sk: Rozdielne

en: Vatican
sk: Vatikán

en: Vendor
sk: Výrobca

en: Vendor ID
sk: ID výrobcu

en: Verify cert
sk: Skontrolovať certifikát

en: Verify checksum of the suid/sgid files
sk: Kontrolovať kontroloné súčty suid/sgid súborov

en: Verify that %s is the correct path
sk: Kontrola či %s je správna cesta

en: Version:
sk: Verzia:

en: Vertical refresh rate
sk: Vertikálna frekvencia

en: Video mode
sk: Video mód

en: Videocard
sk: Video karta

en: View Backup Configuration.
sk: Zobraz nastavenie zálohovania.

en: View Configuration
sk: Zobraziť konfiguráciu

en: View Last Log
sk: Prezrieť log posledne prihlásených

en: Virgin Islands (British)
sk: Panenské ostrovy (Britské)

en: Virgin Islands (U.S.)
sk: Panenské ostrovy (U.S.)

en: Virtual Circuit ID (VCI):
sk: ID virtuálneho okruhu (VCI):

en: Virtual Path ID (VPI):
sk: ID virtuálnej cesty (VPI):

en: Volume label:
sk: Názov zväzku:

en: WARNING!
    
    DrakX will now resize your Windows partition. Be careful: this
    operation is dangerous. If you have not already done so, you
    first need to exit the installation, run "chkdsk c:" from a
    Command Prompt under Windows (beware, running graphical program
    "scandisk" is not enough, be sure to use "chkdsk" in a
    Command Prompt!), optionally run defrag, then restart the
    installation. You should also backup your data.
    When sure, press Ok.
sk: POZOR!
    
    DrakX teraz ide zmeniť veľkosť vášho Windows oddielu.
    Buďte opatrný: táto operácia je nebezpečná. Ak ste tak ešte
    neurobili, ukončite inštaláciu, spustite "chkdsk c:" z príkazového
    riadku pod Windows (varovanie: spustenie grafického programu
    "scandisk" nie je dostatočné, radšej použite "chkdsk" z príkazového
    riadku!), pripadne program defrag a potom znovu spustite inštaláciu.
    Bolo by tiež vhodné zazálohovať vaše údaje.
    Ak ste sa uistili že chcete pokračovať v tom čo robíte, stlačte OK.

en: WARNING: this device has been previously configured to connect to the Internet.
    Modifying the fields below will override this configuration.
    Do you really want to reconfigure this device?
sk: VAROVANIE: Toto zariadenie už bolo nastavené pre prístup k Internetu.
    Nastavenie nasledovných položiek zmení túto konfiguráciu.
    Naozaj si želáte nastaviť toto zariadenie?

en: Wait for dialup tone before dialing
sk: Čakať na oznamovací tón po vytočení čísla

en: Wait please
sk: Čakajte prosím

en: Wait please, testing your connection...
sk: Čakajte prosím, testujem vaše pripojenie...

en: Wallis and Futuna
sk: Wallis a Futuna

en: Warning
sk: Varovanie

en: Warning! An existing firewalling configuration has been detected. You may need some manual fixes after installation.
sk: Pozor! Bola nájdená existujúca konfigurácia firewallu. Možno budete musieť urobiť zopár ručných zásahov po inštalácii.

en: Warning, another Internet connection has been detected, maybe using your network
sk: Varovanie. Bolo rozpoznané iné pripojenie na Internet, možno používa vašu sieť.

en: Warning, another internet connection has been detected, maybe using your network
sk: Varovanie. Bolo rozpoznané iné pripojenie na Internet, možno používa vašu sieť.

en: Warning, the network adapter (%s) is already configured.
    
    Do you want an automatic re-configuration?
    
    You can do it manually but you need to know what you're doing.
sk: Varovanie. Sieťový adaptér (%s) je už nastavený.
    
    Želáte si automatickú rekonfiguráciu?
    
    Môžete to urobiť manuálne, ale musíte vedieť, čo robíte.

en: Warning: Free Software may not necessarily be patent free, and some Free
    Software included may be covered by patents in your country. For example, the
    MP3 decoders included may require a licence for further usage (see
    http://www.mp3licensing.com for more details). If you are unsure if a patent
    may be applicable to you, check your local laws.
sk: Varovanie: Slobodný softvér nemusí byť nevyhnutne oslobodený od patentov
    a niektoré Slobodné softvérové produkty tu zahrnuté môžu podliehať patentom
    vo vašej krajine. Napríklad MP3 dekodéry zahrnuté v tejto distribúcii môžu vyžadovať
    licenciu pre ďalšie používanie (pozrite si http://www.mp3licensing.com pre ďalšie
    podrobnosti) Ak ste si nie istí či sa patenty môžu dotýkať aj vás, poradťe s právnikom.

en: Warning: IP address %s is usually reserved!
sk: Pozor: IP adresa %s je rezervovaná !

en: Warning: testing this graphic card may freeze your computer
sk: Varovanie: testovanie tejto karty môže zastaviť váš systém

en: We are now going to configure the %s connection.
    
    
    Press "%s" to continue.
sk: Teraz prebehne nastavenie pripojenia s názvom %s.
    
    
    Stlačte "%s" pre pokračovanie.

en: We didn't detect any USB key on your system. If you
    plug in an USB key now, Mandrake Move will have the ability
    to transparently save the data in your home directory and
    system wide configuration, for next boot on this computer
    or another one. Note: if you plug in a key now, wait several
    seconds before detecting again.
    
    
    You may also proceed without an USB key - you'll still be
    able to use Mandrake Move as a normal live Mandrake
    Operating System.
sk: Na vašom systéme nebol nájdený žiadny USB disk. Ak ho teraz
    zasuniete, Mandrake Move bude mať možnosť transparentne
    ukadať dáta vo vašom domovskom adresári a systémové nastavenia,
    ktoré budú dostupné pri ďalšom štarte tohoto alebo iného
    počítača. Poznámka: ak disk zasuniete teraz, počkajte pred ďalším hľadaním niekoľko sekúnd.
    
    
    Tiež môžete pokračovať bez USB disku - stále budete môcť používať vašu distribúciu Mandrake Move ako bežný produkčný operačný
    systém.

en: We need to install ntp package
     to enable Network Time Protocol
    
    Do you want to install ntp?
sk: Je potrebné nainštalovať ntp balík
     pre funkcionalitu Network Time protokolu
    
    Želáte si nainštalovať ntp?

en: We would like to <b>thank</b> everyone who participated in the development of this latest release.
sk: Chceli by sme <b>poďakovať</b> každému kto sa podieľal na vývoji tejto poslednej verzie.

en: We're going to add an UPS device.
    
    Do you want to autodetect UPS devices connected to this machine or to manually select them?
sk: Pridáva sa UPS zariadenie.
    
    Želáte si autodetekovať UPS zariadenie pripojené k tomuto počítaču alebo ho chcete ručne vybrať?

en: Web Server
sk: Web server

en: WebDAV is a protocol that allows you to mount a web server's directory
    locally, and treat it like a local filesystem (provided the web server is
    configured as a WebDAV server). If you would like to add WebDAV mount
    points, select "New".
sk: WebDAV je protokol, ktorý umožňuje pripojiť lokálne adresár web servera
    a používať ho ako lokálny súborový systém (iba za podmienky, že web server
    je nakonfigurovaný ako WebDAV server). Ak chcete pridať WebDAV prípojný
    bod, vyberte si "Nový".

en: WebDAV remote site already in sync!
sk: Vzdialený WebDAV je zosynchronyzovaný!

en: WebDAV transfer failed!
sk: WebDAV prenos zlyhal!

en: Webcam
sk: Wbcam

en: Webmin Service
sk: Webmin servis

en: Wednesday
sk: Streda

en: Weekday
sk: Ďeň v týždni

en: Welcome To Crackers
sk: Žiadna

en: Welcome to %s
sk: Vitajte v %s

en: Welcome to <b>Mandrakelinux</b>!
sk: Vitajte v <b>Mandrakelinux</b>-e!

en: Welcome to the <b>world of open source</b>!
sk: Vitajte vo <b>svete open source</b>!

en: Welcome to the UPS configuration tools
sk: Vitajte v konfiguračnom nástroji pre UPS

en: Welcome to the UPS configuration utility.
    
    Here, you'll add a new UPS to your system.
sk: Vitajte v nástroji na nastavenie UPS.
    
    Tu budete môcť pridať nové UPS zariadenia do vášho systému.

en: Welcome to the mail configuration utility.
    
    Here, you'll be able to set up the alert system.
sk: Vitajte v nástroji na nastavenie emailu.
    
    Tu budete môcť nastaviť výstrahy systému.

en: Welcome to the operating system chooser!
    
    Choose an operating system from the list above or
    wait for default boot.
sk: Vitajte v zavadzaci operacneho systemu!
    
    Vyberte si operacny system, ktory chcete spustit alebo 
    cakajte spustenie predvoleneho.

en: West Europe
sk: Západná Európa

en: Western Sahara
sk: Západná Sahara

en: What
sk: Čo

en: What do you want to do?
sk: Čo si želáte vykonať?

en: What kind of card do you have?
sk: Aký typ karty máte?

en: What norm is your TV using?
sk: Akú normu používa vaša TV?

en: What type of partitioning?
sk: Aký typ rozdelenia oddielov?

en: Wheel
sk: Koliesko

en: When
sk: Kedy

en: When checked, owner and group won't be changed
sk: Počas zisťovania nie je možné meniť vlastníka, alebo skupinu

en: When this option is turned on, on every startup of CUPS it is automatically made sure that
    
    - if LPD/LPRng is installed, /etc/printcap will not be overwritten by CUPS
    
    - if /etc/cups/cupsd.conf is missing, it will be created
    
    - when printer information is broadcasted, it does not contain "localhost" as the server name.
    
    If some of these measures lead to problems for you, turn this option off, but then you have to take care of these points.
sk: Ak je povolené toto nastavenie tak pri každom spustení CUPS skontroluje:
    
    - či je nainštalovaný LPD/LPRng, /etc/printcap nebude prepísaný CUPS-om
    
    - či nechýba súbor /etc/cups/cupsd.conf, ak áno tak bude vytvorený
    
    - ak je informácia o tlačiarni vysielaná do siete, či nie je nastavené meno servera ako "localhost".
    
    Ak vám niektorá z týchto kontrol spôsobuje problémy, vypnite toto nastavenie, ale predtým sa uistite, že neexistujú tieto problémy

en: Where
sk: Kde

en: Where do you want to install the bootloader?
sk: Kam si želáte nainštalovať zavádzač?

en: Where do you want to mount %s?
sk: Kam si želáte pripojiť %s?

en: Where do you want to mount device %s?
sk: Kam si želáte pripojiť zariadenie %s?

en: Where do you want to mount the loopback file %s?
sk: Kam si želáte pripojiť loopback súbor %s?

en: Whether the FPU has an irq vector
sk: Či má FPU vektor pre irq

en: Which %s driver should I try?
sk: Ktorý %s ovládač mám skúsiť?

en: Which USB key do you want to format?
sk: Aký USB kľúča chcete formátovať?

en: Which configuration of Xorg do you want to have?
sk: Akú konfiguráciu Xorg chcete mať?

en: Which disk do you want to move it to?
sk: Ktorý disk si želáte posunúť?

en: Which filesystem do you want?
sk: Aký typ súborového systému chcete??

en: Which is your timezone?
sk: Aké je vaše časové pásmo?

en: Which of the following is your ISDN card?
sk: Ktorá z nasledovných je vaša ISDN karta?

en: Which partition do you want to resize?
sk: Ktorému oddielu chcete zmeniť veľkosť?

en: Which partition do you want to use for Linux4Win?
sk: Ktorý oddiel chcete použiť pre Linux4Win?

en: Which printer model do you have?
sk: Aký model tlačiarne máte?

en: Which printing system (spooler) do you want to use?
sk: Aký typ tlačového systému chcete používať?

en: Which protocol do you want to use?
sk: Aký protokol chcete používať?

en: Which sector do you want to move it to?
sk: Ktorý sektor si želáte posunúť?

en: Which services would you like to allow the Internet to connect to?
sk: Pre aké služby chcete povoliť možnosť pripojenia z Internetu?

en: Which size do you want to keep for Windows on
sk: Akú veľkosť chcete ponechať pre Windows

en: Which type of entry do you want to add?
sk: Aký typ záznamu chcete pridať

en: Which username
sk: Ktoré používateľské meno

en: Winbind allows the system to retrieve information and authenticate users in a Windows domain.
sk: Winbind umožňuje systému získavať informáciie a autentifikovať používateľov v doméne Windows.

en: Windows Domain
sk: Windows doména

en: Windows Domain:
sk: Windows doména:

en: Windows Migration tool
sk: Nástroj pre migráciu Windows

en: Wireless connection
sk: Pripojenie mikrovlnným spojom

en: With Discovery, you will discover <b>OpenOffice.org</b>.
sk: S Discovery získate aj <b>OpenOffice.org</b>.

en: With X
sk: S X Window System

en: With all these <b>powerful tools</b>, you will be able to write applications in <b>dozens of programming languages</b>:
sk: Pomocou všetkých týchto <b>skvelých nástrojov</b> budete môcť písať programy v <b>mnohých programovacích jazykoch</b>

en: With basic documentation
sk: So základnou dokumentáciou

en: With basic documentation (recommended!)
sk: So základnou dokumentáciou (doporučené!)

en: With this option you will be able to restore any version
     of your /etc directory.
sk: S týmto nastavením budete schopný obnoviť ktorúkoľvek
     verziu vášho /etc adresára.

en: With this security level, the use of this system as a server becomes possible.
    The security is now high enough to use the system as a server which can accept
    connections from many clients. Note: if your machine is only a client on the Internet, you should choose a lower level.
sk: S touto úrovňou bezpečnosti je možné použitie tohto systému ako servera.
    Bezpečnosť je veľmi dôležitá pre používanie systému ako servera, ktorý má akceptovať
    spojenia z viacerých klientov. Všimnite si: ak je váš stroj iba klient v Internete, môžete zvoliť nižšiu úroveň.

en: Wizard
sk: Sprievodca

en: Wizard Configuration
sk: Pomocník nastavenia

en: Workgroup
sk: Pracovná skupina

en: Workstation
sk: Pracovná stanica

en: Would you like to allow users to share some of their directories?
    Allowing this will permit users to simply click on "Share" in konqueror and nautilus.
    
    "Custom" permit a per-user granularity.
sk: Želáte si povoliť používateľom zdielať niektorý z adresárov?
     Týmto povolíte používateľom zdieľanie jednoduchým kliknutím na "Zdieľaj" v Konquerore a Nautiluse.
    
    "Vlastný výber" povolí granularitu podľa používateľa.

en: Would you like to try again?
sk: Chcete to skúsiť znova?

en: Write
sk: Zápis

en: Write Config
sk: Uložiť konfiguráciu

en: Write protection
sk: Ochrana proti zápisu

en: X (for X Window System) is the heart of the GNU/Linux graphical interface
    on which all the graphical environments (KDE, GNOME, AfterStep,
    WindowMaker, etc.) bundled with Mandrakelinux rely upon.
    
    You'll see a list of different parameters to change to get an optimal
    graphical display.
    
    Graphic Card
    
       The installer will normally automatically detect and configure the
    graphic card installed on your machine. If this is not correct, you can
    choose from this list the card you actually have installed.
    
       In the situation where different servers are available for your card,
    with or without 3D acceleration, you're asked to choose the server which
    best suits your needs.
    
    
    
    Monitor
    
       Normally the installer will automatically detect and configure the
    monitor connected to your machine. If it is not correct, you can choose
    from this list the monitor which is connected to your computer.
    
    
    
    Resolution
    
       Here you can choose the resolutions and color depths available for your
    graphics hardware. Choose the one which best suits your needs (you will be
    able to make changes after the installation). A sample of the chosen
    configuration is shown in the monitor picture.
    
    
    
    Test
    
       Depending on your hardware, this entry might not appear.
    
       The system will try to open a graphical screen at the desired
    resolution. If you see the test message during the test and answer "%s",
    then DrakX will proceed to the next step. If you do not see it, then it
    means that some part of the auto-detected configuration was incorrect and
    the test will automatically end after 12 seconds and return you to the
    menu. Change settings until you get a correct graphical display.
    
    
    
    Options
    
       This steps allows you to choose whether you want your machine to
    automatically switch to a graphical interface at boot. Obviously, you may
    want to check "%s" if your machine is to act as a server, or if you were
    not successful in getting the display configured.
sk: X (X Window System) je srdcom grafického rozhrania GNU/Linux systému
    spolu so všetkými grafickými prostrediami (KDE, GNOME, AfterStep,
    WindowMaked, atď.) distribuovanými s Mandrakelinux systémom.
    
    Zmenou nasledovných parametrov môžete dosiahnuť optimálne nastavenie
    vášho grafického systému.
    
    Grafická karta
    
       Inštalátor dokáže za normálnych okolností zdetekovať a nakonfigurovať
    grafickú kartu vo vašom systéme. Ak neprebehla autodetekcia správne, môžete
    si vybrať v tomto zozname kartu, ktorú práve používate.
    
       V prípade, že je dostupných viacero serverov pre vašu grafickú kartu,
    s alebo bez 3D akcelerácie, budete si musieť vybrať server, ktorý bude zodpovedať vašim požiadavkám.
    
    
    
    Monitor
    
       Inštalátor bežne dokáže automaticky zdetekovať a nastaviť monitor
    ktorý je pripojený k vášmu počítaču. Ak neprebehla autodetekcia
    správn môžete si vybrať zo zoznamu monitor, ktorý používate.
    
    
    
    Rozlíšenie
    
       Môžete si vybrať rozlíšenie a farebnú hĺbku medzi tými, ktoré sú dostupné
    pre váš hardvér. Vyberte si takú, aká čo najlepšie vyhovuje vašim potrebám
    (tieto hodnoty budete môcť zmeniť aj po inštalácii). Ukážka zvolenej
    konfigurácie bude zobrazená na vašom monitore.
    
    
    
    Test
    
       systém sa pokúsi nastaviť grafický mód vo zvolenom rozlíšení. Ak budete môcť vidieť
    správu a odpoviete na na ňu "%s", DrakX bude pokračovať nasledujúcim
    krokom. Ak nebudete vidieť túto správu, bude to znamenať, že niektorá časť autodetekcie
    neprebehla úspešne. Test sa automaticky ukončí po 12 sekundách a znovu sa vám zobrazí
    menu. Skúste meniť nastavenie dovtedy, kým nezískate korektne nastavený grafický displej.
    
    
    
    Nastavenia
    
       Na tomto mieste môžete nastaviť,či váš počítač má po štarte prejsť 
    automaticky do grafického režimu. Pravdepodobne budete musieť označiť "%s" ak váš systém
    bude prevádzkovaný ako server alebo ak sa vám nepodarilo uspokojivo nakonfigurovať
    grafické rozhranie.

en: X11 Display Manager allows you to graphically log
    into your system with the X Window System running and supports running
    several different X sessions on your local machine at the same time.
sk: X11 Grafický manažér vám umožní prihlásiť sa v grafickom
    prostredí do vášho systému a umožňuje aj vytvorenie viacerých
    súčastných X spojení na váš počítač v jednom čase.

en: XDM (X Display Manager)
sk: XDM (X grafický manažér)

en: Xinetd Service
sk: Xinetd servis

en: Xorg %s
sk: XFree86 %s

en: Xorg %s with 3D hardware acceleration
sk: Xorg %s s 3D hardvérovou akceleráciou

en: Xorg %s with EXPERIMENTAL 3D hardware acceleration
sk: Xorg %s s EXPERIMENTÁLNOU 3D akceleráciou

en: Xorg configuration
sk: Xorg konfigurácia

en: Xorg driver: %s
sk: Xorg ovládač: %s

en: YOUR TEXT HERE
sk: VÁŠ TEXT

en: Yemen
sk: Jemen

en: Yes
sk: Áno

en: Yes, I want autologin with this (user, desktop)
sk: Áno, chcem automatické prihlásenie (používateľ, desktop)

en: You appear to have an OldWorld or Unknown
     machine, the yaboot bootloader will not work for you.
    The install will continue, but you'll
     need to use BootX or some other means to boot your machine
sk: Zdá sa, že máte 'OldWorld' alebo iný neznámy počítač
    a yaboot zavádzač nebude fungovať.
    Inštalácia bude pokračovať, ale budete potrebovať
    použiť BootX pre štartovanie vášho počítača

en: You are about to configure your computer to install a PXE server as a DHCP server
    and a TFTP server to build an installation server.
    With that feature, other computers on your local network will be installable using this computer as source.
    
    Make sure you have configured your Network/Internet access using drakconnect before going any further.
    
    Note: you need a dedicated Network Adapter to set up a Local Area Network (LAN).
sk: Želáte si nakonfigurovať váš počítač ako PXE server a ako DHCP server a TFTP server,
    aby ste ho mohli prevádzkovať ako inštalačný server.
    Pomocou tejto funkcie bude možné inštalovať počítače na vašej lokálnej sieti pomocou tohto počítača.
    
    Uistite sa, že máte nakonfigurované vaše pripojenie k sieti/Internetu použitím drakconnect predtým než budete pokračovať.
    
    Poznámka: potrebujete dedikovaný sieťový adaptér pre nastavenie lokálnej siete (LAN).

en: You are about to configure your computer to share its Internet connection.
    With that feature, other computers on your local network will be able to use this computer's Internet connection.
    
    Make sure you have configured your Network/Internet access using drakconnect before going any further.
    
    Note: you need a dedicated Network Adapter to set up a Local Area Network (LAN).
sk: Máte možnosť nastaviť zdieľanie pripojenia tohto počítača na Internet.
    S touto funkciou budú môcť ostatné počítače vo vašej lokálnej sieti používať pripojenie na Internet vášho počítača.
    
    Uistite sa, že máte nakonfigurované vaše sieťové/Internetové pripojenie pomocou drakconnect predtým než budete pokračovať.
    
    Poznámka: Potrebujete samostatnú sieťovú kartu na pripojenie lokálnej siete.

en: You are about to format a USB device "%s". This will delete all data on it.
    Make sure that the selected device is the USB key you want to format. 
    We advise you to unplug all other USB storage devices while doing this operation.
sk: Chystáte sa formátovať USB zariadenie "%s", čo vymaže všetky dáta
    Uistite sa, že zvolené zariadenie je skutočne to, ktoré chcete formátovať.
    Pri tejto operátcii doporučujeme odpojiť všetky ostatné USB zariadenia.

en: You are about to install the printing system %s on a system running in the %s security level.
    
    This printing system runs a daemon (background process) which waits for print jobs and handles them. This daemon is also accessible by remote machines through the network and so it is a possible point for attacks. Therefore only a few selected daemons are started by default in this security level.
    
    Do you really want to configure printing on this machine?
sk: Želáte si nainštalovať tlačový systém %s na počítač, ktorý je prevádzkovaný na bezpečnostnej úrovni %s.
    
    Tento tlačový systém funguje ako démon (proces na pozadí) a očakáva tlačové úlohy ktoré spracúva. Tento démon je tiež dostupný pre vzdialené počítače cez sieť a je možným cieľom útoku. Z tohto dôvodu iba niektoré vybrané démony sú štartované automaticky v tejto bezpečnostnej úrovni.
    
    Chcete naozaj nakonfigurovať tlačenie na tomto počítači?

en: You are about to set up printing to a Windows account with password. Due to a fault in the architecture of the Samba client software the password is put in clear text into the command line of the Samba client used to transmit the print job to the Windows server. So it is possible for every user on this machine to display the password on the screen by issuing commands as "ps auxwww".
    
    We recommend to make use of one of the following alternatives (in all cases you have to make sure that only machines from your local network have access to your Windows server, for example by means of a firewall):
    
    Use a password-less account on your Windows server, as the "GUEST" account or a special account dedicated for printing. Do not remove the password protection from a personal account or the administrator account.
    
    Set up your Windows server to make the printer available under the LPD protocol. Then set up printing from this machine with the "%s" connection type in Printerdrake.
sk: Chcete mať možnosť tlačiť pomocou mena a hesla na systéme Windows. Z dôvodu chyby v architektúre Samba klienta je heslo vkladané v otvorenom tvare cez príkazový riadok do Samba klienta a použité pre prenos tlačovej úlohy na Windows server. Je teda každému používateľovi tohoto počítača umožnené toto heslo vidieť pri zadaní príkazu "ps auxwww".
    
    Odporúčame vytvoriť a použiť jednu z nasledovných alternatív (v každom prípade, mali by ste sa ubezpečiť, že iba počítače z vašej lokálnej siete majú prístup k tomuto Windows serveru, napríklad správnym nastavením firewallu):
    
    Použite konto bez nastaveného hesla na Windows serveri, napríklad "GUEST", alebo špeciálny účet dedikovaný pre tlačenie. Nerušte ochranu heslom pre osobné účty alebo pre účet administrátora.
    
    Nastavte Windows server tak, aby bola tlačiareň dostupná pomocou LPD protokolu. Potom nastavte tlačenie na tomto počítači pomocou "%s" spojenia v Printerdrake.

en: You are configuring an OKI laser winprinter. These printers
    use a very special communication protocol and therefore they work only when connected to the first parallel port. When your printer is connected to another port or to a print server box please connect the printer to the first parallel port before you print a test page. Otherwise the printer will not work. Your connection type setting will be ignored by the driver.
sk: Máte nakonfigurovanú laserovú wintlačiareň OKI. Tieto tlačiarne
    používajú veľmi špeciálny komunikačný protokol a teda fungujú iba ak sú pripojené na prvý paralelný port.Ak je vaša tlačiareň pripojená na iný port, alebo k tlačovému serveru pripojte prosím tlačiareň k prvému paralelnému portu predtým ako budete tlačiť testovaciu stránku. V opačnom prípade nebude tlačiareň fungovať. Vaše nastavenie pripojenia bude ignorované ovládačom.

en: You are going to close all running programs and lose your current session. Are you really sure that you want to restart the dm service?
sk: Budú ukončené všetky bežiace programy a všetky aktuálne sedenia. Naozaj si želáte reštartovať dm servis?

en: You are going to configure a remote printer. This needs working network access, but your network is not configured yet. If you go on without network configuration, you will not be able to use the printer which you are configuring now. How do you want to proceed?
sk: Teraz budeme konfigurovať vzdialenú tlačiareň. K tomu je potrebné mať prístup k sieti, ale vaše sieťové nastavenia momentálne nie sú k dispozícii. Ak budete pokračovať bez nastavenia siete, nebude vám umožnené používať tlačiareň ktorú teraz konfigurujete. Ako chcete teda pokračovať?

en: You are now installing <b>Mandrakelinux Discovery</b>.
sk: Práve inštalujete <b>Mandralinux Discovery</b>.

en: You are now installing <b>Mandrakelinux Download</b>. This is the free version that Mandrakesoft wants to keep <b>available to everyone</b>.
sk: Práve inštalujete <b>Mandrakelinux download verziu</b>. Toto je voľne dostupná verzia ktorú Mandrakesoft dáva k <b>dispozízii každému</b>.

en: You are now installing <b>Mandrakelinux PowerPack+</b>.
sk: Práve inštalujete <b>Mandrakelinux PowerPack+</b>.

en: You are now installing <b>Mandrakelinux PowerPack</b>.
sk: Práve inštalujete <b>Mandralinux PowerPack</b>.

en: You can also decide here whether printers on remote machines should be automatically made available on this machine.
sk: Môžete sa rozhodnúť či tlačiarne na vzdialených systémoch budú automaticky prístupné na tomto počítači.

en: You can also decide here whether scanners on remote machines should be made available on this machine.
sk: Môžete sa tiež rozhodnúť či skenery na vzdialených systémoch budú automaticky prístupné na tomto počítači.

en: You can also use the graphical interface "xpdq" for setting options and handling printing jobs.
    If you are using KDE as desktop environment you have a "panic button", an icon on the desktop, labeled with "STOP Printer!", which stops all print jobs immediately when you click it. This is for example useful for paper jams.
sk: Je možné použiť tiež grafické rozhranie "xpdq" pre nastavovanie parametrov a tlačových úloh.
    Ak používate KDE ako grafické prostredie máte k dispozícii "krízové tlačidlo", čo je vlastne ikona na ploche, popísaná ako "ZASTAV tlačiareň", po ktorej stlačení sa okamžite zastavia všetky tlačové úlohy. Toto je potrebné napríklad v prípadoch, ak sa vám zasekne papier v tlačiarni.

en: You can configure each parameter of the module here.
sk: Tu môžete nakonfigurovať každý parameter modulu.

en: You can copy the printer configuration which you have done for the spooler %s to %s, your current spooler. All the configuration data (printer name, description, location, connection type, and default option settings) is overtaken, but jobs will not be transferred.
    Not all queues can be transferred due to the following reasons:
sk: Môžete odkopírovať konfiguráciu, ktorú máte upravenú pre frontu %s do %s, vašej aktuálnej fronty. Všetky konfiguračné údaje (meno tlačiarne, popis, umiestnenie, typ pripojenia a štandardné nastavenia) budú prepísané, ale úlohy prenesené nebudú.
    Nie je možné preniesť všetky fronty z nasledovných dôvodov:

en: You can enter miscellaneous ports. 
    Valid examples are: 139/tcp 139/udp 600:610/tcp 600:610/udp.
    Have a look at /etc/services for information.
sk: Môžete zadať rôzne porty.
    Reálne príklady sú: 139/tcp 139/udp 600:610/tcp 600:610/udp.
    Pozrite si obsah súboru /etc/services pre ďalšie informácie.

en: You can export using NFS or SMB. Please select which you would like to use.
sk: Zdieľanie môže byť cez NFS alebo Sambu. Vyberte si ktoré si želáte použiť.

en: You can find the PPD files also on the manufacturer's web sites.
sk: Môžete tiež nájsť PPD súbory na web stránkach výrobcu zariadenia.

en: You can now partition %s.
    When you are done, don't forget to save using `w'
sk: Teraz môžete rozdeliť váš pevný disk %s.
    Keď skončíte, nezabudnite uložiť zmeny pomocou `w'

en: You can only run with no CDROM support
sk: Je možné spustiť iba bez podrpory CDROM.

en: You can specify directly the URI to access the printer. The URI must fulfill either the CUPS or the Foomatic specifications. Note that not all URI types are supported by all the spoolers.
sk: Pre prístup k tlačiarni zadajte jej URI. URI musí spĺňať CUPS alebo Foomatic špecifikácie.

en: You can't create a new partition
    (since you reached the maximal number of primary partitions).
    First remove a primary partition and create an extended partition.
sk: Nemôžete vytvoriť nový diskový oddiel
    (pokiaľ máte prekročený maximálny počet primárnych oddielov).
    Najskôr zrušte primárnu oddiel a vytvorte rozšírenú oddiel.

en: You can't install the bootloader on a %s partition
sk: Na oddiel %s nemôžete nainštalovať zavádzač

en: You can't select this package as there is not enough space left to install it
sk: Nemôžete označiť tento balík pretože na jeho inštaláciu nie je dosť miesta.

en: You can't select/unselect this package
sk: Môžete označiť/odznačiť tento balík

en: You can't unselect this package. It is already installed
sk: Nemôžete odznačiť tento balík. Je už nainštalovaný

en: You can't unselect this package. It must be upgraded
sk: Nemôžete odznačiť tento balík. Musíte pridať novú verziu

en: You can't use JFS for partitions smaller than 16MB
sk: Na oddiely menšie ako 16MB nemôžete použiť JFS

en: You can't use ReiserFS for partitions smaller than 32MB
sk: Na oddiely menšie ako 32MB nemôžete použiť ReiserFS

en: You can't use a LVM Logical Volume for mount point %s
sk: Nemôžete použiť logický zväzok LVM pre bod pripojenia %s

en: You can't use an encrypted file system for mount point %s
sk: Nemôžete použiť kryptovaný súborový systém pre bod pripojenia %s

en: You can't use another CDROM when the following programs are running: 
    %s
sk: Nemôžete použiť iný disk CDROM kým budú bežať nasledujúce programy: 
    %s

en: You decided to install the bootloader on a partition.
    This implies you already have a bootloader on the hard drive you boot (eg: System Commander).
    
    On which drive are you booting?
sk: Rozhodli ste sa inštalovať zavádzač na diskový oddiel.
    Toto umožňuje mať už zavádzač na vašom disku (napr. System Commander).
    
    Z akého disku chcete štartovať?

en: You don't have a swap partition.
    
    Continue anyway?
sk: Nevytvorili ste swap oddiel
    
    Napriek tomu pokračovať?

en: You don't have any configured Internet connection.
    Run the "Add Connection" assistant from the Mandrakelinux Control Center
sk: Nemáte nakonfigurované žiadne pripojenie k Internetu.
    Spustite sprievodcu "Nové pripojenie" z Mandrakelinux kontrolného centra

en: You don't have any configured interface.
    Configure them first by clicking on 'Configure'
sk: Nemáte nastavené žiadne rozhranie.
    Nastavte ho kliknutím na Konfiguruj

en: You find the file on the CD or floppy coming with the scanner, on the manufacturer's home page, or on your Windows partition.
sk: Mali by ste nájsť súbor na CD alebo diskete ak boli dodané so skenerom, na domovskej stránke výrobcu alebo na vašej Windows oblasti.

en: You have a hole in your partition table but I can't use it.
    The only solution is to move your primary partitions to have the hole next to the extended partitions.
sk: V tabuľke rozdelenia disku sa nachádza záznam o voľnom priestore, ktorý nedokážem využiť.
    Riešenie je: presunúť primárny oddiel tak, aby sa voľné miesto nachádzalo za ním a bolo použiteľné pre rozšírený oddiel.

en: You have configured multiple ways to connect to the Internet.
    Choose the one you want to use.
sk: Nastavili ste niekoľko možností pripojenia k Internetu.
    Zvoľte jednu, ktorú chcete používať.

en: You have more than one hard drive, which one do you install linux on?
sk: Máte viac ako jeden disk, na ktorý chcete inštalovať linux?

en: You have not configured X. Are you sure you really want this?
sk: Nemáte nakonfigurovaný X Window systém. Ste si istí, že to tak chcete?

en: You have one big Microsoft Windows partition.
    I suggest you first resize that partition
    (click on it, then click on "Resize")
sk: Máte jeden veľký FAT diskový oddiel.
    Navrhujem zmeniť jeho veľkosť
    (kliknite naň, potom kliknite na "Zmeniť veľkosť")

en: You have selected the following server(s): %s
    
    
    These servers are activated by default. They don't have any known security
    issues, but some new ones could be found. In that case, you must make sure
    to upgrade as soon as possible.
    
    
    Do you really want to install these servers?
sk: Zvolili ste nasledujúcu službu/služby: %s
    
    
    Tieto služby sa spúšťajú implicitne. Momentálne nemajú žiadne známe bezpečnostné
    problémy, ale v budúcnosti nejaké môžu byť nájdené. V tom prípade musíte zabezpečiť
    upgrade čo najskôr.
    
    
    Naozaj si želáte inštalovať tieto služby?

en: You have transferred your former default printer ("%s"), Should it be also the default printer under the new printing system %s?
sk: Previedli ste bývalú predvolenú tlačiareň ("%s"). Môže byť nastavená ako predvolená aj pod novým tlačovým systémom %s?

en: You haven't selected any group of packages.
    Please choose the minimal installation you want:
sk: Nebola vybraná žiadna skupina balíčkov
    Prosím, zvoľte si typ minimálnej inštalácie, ktorú si želáte vykonať:

en: You may need to change your Open Firmware boot-device to
     enable the bootloader.  If you don't see the bootloader prompt at
     reboot, hold down Command-Option-O-F at reboot and enter:
     setenv boot-device %s,\\:tbxi
     Then type: shut-down
    At your next boot you should see the bootloader prompt.
sk: Bude potrebné aby ste zmenili root zariadenie pre váš Open Firmware
     kvôli zavádzaču. Ak nevidíte výzvu zavádzača po reštarte,
     stlačte kombináciu 'Command-Option-O-F' počas reštartu a napíšte:
     setenv boot-device %s,\\:tbxi
     Potom napíšte: shut-down
    Pri ďalšom štarte by ste mali vidieť výzvu zavádzača.

en: You may not be able to install lilo (since lilo doesn't handle a LV on multiple PVs)
sk: Pravdepodobne nebudete môcť nainštalovať lilo (pretože lilo nedokáže obsluhovať LV na viacerých PV)

en: You may now provide options to module %s.
    Note that any address should be entered with the prefix 0x like '0x123'
sk: Teraz môžete zadať nastavenie pre modul %s.
    Adresa by vždy mala začínať prefixom 0x, napríklad '0x123'

en: You may now provide options to module %s.
    Options are in format ``name=value name2=value2 ...''.
    For instance, ``io=0x300 irq=7''
sk: Teraz môžete zadať parametre pre modul %s.
    Parametre sú vo formáte ``meno=hodnota meno2=hodnota2 ...''.
    Napríklad: ``io=0x300 irq=7''

en: You must also format %s
sk: Taktiež musíte naformátovať %s

en: You must choose an image file first!
sk: Najprv si musíte zvoliť súbor s obrazom!

en: You must choose/enter a printer/device!
sk: Musíte vložiť zariadenie tlačiarne

en: You must enter a device or file name!
sk: Musíte vložiť zariadenie alebo meno súboru!

en: You must enter a host name or an IP address.
sk: Musíte vložiť meno počítača, alebo IP adresu.

en: You must have a FAT partition mounted in /boot/efi
sk: Musíte mať FAT oddiel pripojený na /boot/efi

en: You must have a root partition.
    For this, create a partition (or click on an existing one).
    Then choose action ``Mount point'' and set it to `/'
sk: Musíte mať koreňový oddiel.
    Vytvorte oddiel (alebo kliknite na existujúcu).
    Potom zvoľte akciu ``Bod pripojenia`` a nastavte na `/'

en: You must specify a kernel image
sk: Musíte zadať súbor s jadrom

en: You must specify a root partition
sk: Musíte nastaviť koreňový oddiel

en: You need a true filesystem (ext2/ext3, reiserfs, xfs, or jfs) for this mount point
sk: Potrebujete skutočný súborový systém (ext2/ext3, reiserfs, xfs alebo jfs) pre tento bod pripojenia

en: You need the Alcatel microcode.
    Download it at:
    %s
    and copy the mgmt.o in /usr/share/speedtouch
sk: Potrebujete mikrokód alcatel.
    Stiahnite ho z
    %s
    a skopírujte do mgmt.o v /usr/share/speedtouch

en: You need the Alcatel microcode.
    You can provide it now via a floppy or your windows partition,
    or skip and do it later.
sk: Potrebujete mikrokód od fy. Alcatel.
    Systému ho môžete poskytnúť na diskete alebo na windows oddiely,
    prípadne neskôr.

en: You need to log out and back in again for changes to take effect
sk: Je potrebné sa odhlásiť a znovu prihlásiť aby sa stali zmeny aktívne

en: You need to reboot for the partition table modifications to take place
sk: Aby sa prejavili úpravy tabuľky rozdelenia disku, musíte reštartovať

en: You now have the opportunity to download updated packages. These packages
    have been updated after the distribution was released. They may
    contain security or bug fixes.
    
    To download these packages, you will need to have a working Internet 
    connection.
    
    Do you want to install the updates?
sk: Teraz máte možnosť stiahnuť si aktualizované verzie balíčkov. Tieto balíky
    boli vydané až po uvoľnení distribúcie. Môžu obsahovať
    bezpečnostné alebo funkčné opravy.
    
    Pre získanie týchto balíkov je potrebné, aby ste mali fungujúce Internetové
    pripojenie.
    
    Želáte si nainštalovať aktualizácie balíčkov?

en: You now need to decide where you want to install the Mandrakelinux
    operating system on your hard drive. If your hard drive is empty or if an
    existing operating system is using all the available space you will have to
    partition the drive. Basically, partitioning a hard drive means to
    logically divide it to create the space needed to install your new
    Mandrakelinux system.
    
    Because the process of partitioning a hard drive is usually irreversible
    and can lead to data losses, partitioning can be intimidating and stressful
    for the inexperienced user. Fortunately, DrakX includes a wizard which
    simplifies this process. Before continuing with this step, read through the
    rest of this section and above all, take your time.
    
    Depending on the configuration of your hard drive, several options are
    available:
    
     * "%s". This option will perform an automatic partitioning of your blank
    drive(s). If you use this option there will be no further prompts.
    
     * "%s". The wizard has detected one or more existing Linux partitions on
    your hard drive. If you want to use them, choose this option. You will then
    be asked to choose the mount points associated with each of the partitions.
    The legacy mount points are selected by default, and for the most part it's
    a good idea to keep them.
    
     * "%s". If Microsoft Windows is installed on your hard drive and takes
    all the space available on it, you will have to create free space for
    GNU/Linux. To do so, you can delete your Microsoft Windows partition and
    data (see ``Erase entire disk'' solution) or resize your Microsoft Windows
    FAT or NTFS partition. Resizing can be performed without the loss of any
    data, provided you've previously defragmented the Windows partition.
    Backing up your data is strongly recommended. Using this option is
    recommended if you want to use both Mandrakelinux and Microsoft Windows on
    the same computer.
    
       Before choosing this option, please understand that after this
    procedure, the size of your Microsoft Windows partition will be smaller
    than when you started. You'll have less free space under Microsoft Windows
    to store your data or to install new software.
    
     * "%s". If you want to delete all data and all partitions present on
    your hard drive and replace them with your new Mandrakelinux system, choose
    this option. Be careful, because you won't be able to undo this operation
    after you confirm.
    
       !! If you choose this option, all data on your disk will be deleted. !!
    
     * "%s". This option appears when the hard drive is entirely taken by
    Microsoft Windows. Choosing this option will simply erase everything on the
    drive and begin fresh, partitioning everything from scratch.
    
       !! If you choose this option, all data on your disk will be lost. !!
    
     * "%s". Choose this option if you want to manually partition your hard
    drive. Be careful -- it is a powerful but dangerous choice and you can very
    easily lose all your data. That's why this option is really only
    recommended if you have done something like this before and have some
    experience. For more instructions on how to use the DiskDrake utility,
    refer to the ``Managing Your Partitions'' section in the ``Starter Guide''.
sk: Teraz si môžete zvoliť, kam si želáte nainštalovať Mandrakelinux
    na váš disk. Ak je váš disk prázdny alebo ak na ňom
    už existuje operačný systém, ktorý zaberá všetko dostupné miesto, bude
    potrebné ho prerozdeliť. Prerozdeľovanie pozostáva z logického
    rozdelenia disku a vytvorenia priestoru pre novú inštaláciu Mandrake
    Linux systému.
    
    Pretože proces rozdeľovania je nezvratný a môže dôjsť k strate údajov, ak
    už na počítači existuje operačný systém; prerozdeľovanie disku môže byť pre
    neskúsených používateľov stresujúce. Našťastie DrakX obsahuje sprievodcu,
    ktorý tento proces značne zjednodušuje. Pred tým ako budete pokračovať,
    prečítajte si celú túto sekciu, ušetríte si tak zbytočné problémy.
    
    V závislosti na rozdelení vášho disku vám budú ponúknuté rôzne možnosti:
    
     * "%s": táto možnosť bude jednoducho viesť k automatickému
    rozdeleniu vášho voľného miesta na disku(och). Na žiadne ďalšie otázky
    nebudete musieť odpovedať.
    
     * "%s": sprievodca rozpoznal jeden alebo viac už existujúcich
    oddielov pre Linux na vašom pevnom disku. Ak si ho/ich želáte použiť potom
    si vyberte túto možnosť. Následne budete musieť nastaviť body pripojenia, ktoré
    priradíte jednotlivým oddielom. Dôležité body pripojenia budú už štandardne predvolené
    a v mnohých prípadoch je dobrý nápad zachovať ich.
    
     * "%s": ak už máte nainštalovaný operačný systém Microsoft Windows na vašom
    pevnom disku a zaberá všetko voľné miesto, ktoré je na ňom k dispozícii, je potrebné
    vytvoriť nový Linux oddiel pre uloženie údajov. Môžete teda vymazať takýto
    Windows oddiel a tam uložené údaje (pozrite ``Vymazať celý disk''') alebo zmeniť veľkosť vašej
    Microsoft Windows FAT oblasti. Zmenu veľkosti je možné uskutočniť bez straty údajov,
    po predchádzajúcom defragmentovaní Windows oblasti, ak obsahuje FAT súborový
    systém. Je veľmi odporúčané si najprv odzálohovať údaje. Toto riešenie je
    odporúčané použiť ak si chcete používať spoločne Mandrakelinux aj Microsoft Windows
    na jednom počítači.
    
       Pred výberom tejto možnosti sa prosím presvedčte, či veľkosť Mrkvošrot Windows
    oddielu môže byť ešte menšia ako je momentálne. Budete mať k dispozícii menej
    priestoru pre ukladanie vašich údajov alebo inštaláciu nových programov pod
    Vaším Microsoft Windows systémom.
    
     * "%s": ak si želáte vymazať všetky údaje a všetky oddiely
    prítomné na vašom pevnom disku a nahradiť ich vašim novým Mandrakelinux
    systémom, zvoľte si túto voľbu. Buďte opatrní pri tejto možnosti, pretože nebude
    žiadna možnosť zvrátiť vaše rozhodnutie keď ho potvrdíte.
    
       !! Ak si vyberiete túto možnosť, všetky údaje na vašom disku budú vymazané. !!
    
     * "%s": jednoducho bude všetko odstránené z pevného
    disku a bude potrebné prerozdeliť disk odznova. Všetky údaje na vašom disku
    budú stratené;
    
       !! Ak si vyberiete túto možnosť, všetky údaje na vašom disku budú stratené. !!
    
     * "%s": vyberte si túto možnosť ak chcete ručne rozdeľovať váš
    pevný disk. Buďte opatrní - je to veľmi mocná, ale nebezpečná voľba a môžete
    veľmi jednoducho prísť o všetky vaše údaje. Preto si ju nevyberajte bez toho
    aby ste skutočne vedeli čo robíte. Ak chcete vedieť bližšie ako používať nástroj
    DiskDrake, prečítajte si ``Menežovanie vašich oblastí'' v ``Používateľskej
    príručke''.

en: You should install the following packages: %s
sk: Mali by ste nainštalovať nasledovné balíky: %s

en: You will enjoy the powerful, integrated development environment from KDE, <b>KDevelop</b>, which will let you program in a lot of languages.
sk: Mohlo by sa vám páčiť mocné, integrované vývojárske prostredie pre KDE, <b>KDevelop</b>, ktoré vám umožní programovať v mnohých jazykoch.

en: You will receive an alert if one of the selected services is no longer running
sk: Dostanete varovanie ak niektorá z vybraných služieb už nefunguje

en: You will receive an alert if the load is higher than this value
sk: Ak záťaž prekročí túto hodnotu, budete upozornený

en: You won't have access to the <b>services included</b> in the other Mandrakesoft products either.
sk: Nemáte prístup k <b>službám obsiahnutých</b> v iných Mandrakesoft produktoch.

en: You'll need to reboot before the modification can take place
sk: Aby sa úpravy prejavili, musíte reštartovať počítač

en: You've not selected any font
sk: Nebol vybraný žiadny font

en: You've selected a LVM Logical Volume as root (/).
    The bootloader is not able to handle this without a /boot partition.
    Please be sure to add a /boot partition
sk: Zvolili ste logický zväzok LVM ako koreňový oddiel (/).
    Zavádzací program sa s tým nedokáže vysporiadať bez použitia oddielu
    /boot. Usitite sa prosím, že ste oddiel /boot pridali

en: You've selected a software RAID partition as root (/).
    No bootloader is able to handle this without a /boot partition.
    Please be sure to add a /boot partition
sk: Nastavili ste softvérovú RAID oblasť ako koreňový oddiel (/).
    Žiaden zavádzač systému nedokáže zaviesť systém bez /boot oddielu.
    Uistite sa, že ste pridali /boot oddiel

en: Your %s has been configured.
    You may now scan documents using "XSane" or "Kooka" from Multimedia/Graphics in the applications menu.
sk: Váš %s bol nakonfigurovaný.
    Teraz môžete skenovať dokumenty pomocou "XSane" alebo "Kooka" z aplikačného menu Multimédiá/Grafika.

en: Your USB key doesn't have any valid Windows (FAT) partitions.
    We need one to continue (beside, it's more standard so that you
    will be able to move and access your files from machines
    running Windows). Please plug in an USB key containing a
    Windows partition instead.
    
    
    You may also proceed without an USB key - you'll still be
    able to use Mandrake Move as a normal live Mandrake
    Operating System.
sk: Váš USB disk neobsahuje platný oddiel s FAT.
    Jeden takýto oddiel je treba, aby bolo možné pokračovať (naviac je to štandardný
    postupu, aby bolo možné presúvať a prisupovať k súborom z počítačov,
    na ktorých sú Windows). Zasuňte prosím USB disk, ktorý obsahuje oddiel vo formáte FAT.
    
    
    Môžete tiež pokračovať bez USB disku - stále potom môžete používať
    vašu distribúciu MandrakeMove ako bežný produkčný operačný
    systém.

en: Your Windows partition is too fragmented. Please reboot your computer under Windows, run the ``defrag'' utility, then restart the Mandrakelinux installation.
sk: Váš oddiel s Windows je veľmi fragmentovaný, prosím spustite najprv  ``defrag''

en: Your Xorg configuration file is broken, we will ignore it.
sk: Váš konfiguračný súbor pre X.org je nekorektný, bude ignorovaný.

en: Your bootloader configuration must be updated because partition has been renumbered
sk: Nastavenie vášho zavádzača musí byť aktualizované pretože partícia bola prečíslovaná

en: Your card can have 3D hardware acceleration support with Xorg %s,
    NOTE THIS IS EXPERIMENTAL SUPPORT AND MAY FREEZE YOUR COMPUTER.
sk: Vaša karta má podporu hardvérovej 3D akcelerácie ale iba v Xorg %s.
    POZOR, TÁTO PODPORA JE IBA EXPERIMENTÁLNA A MÔŽE SPÔSOBIŤ ZAMRZNUTIE POČÍTAČA.

en: Your card can have 3D hardware acceleration support with Xorg %s.
sk: Vaša karta má podporu hardvérovej 3D akcelerácie v Xorg %s.

en: Your choice? (0/1, default `%s')
sk: Vaša voľba? (0/1, predvolené `%s')

en: Your choice? (default %s)
sk: Vaša voľba? (predvolené %s)

en: Your choice? (default `%s'%s)
sk: Vaša voľba? (predvolené `%s'%s)

en: Your computer can synchronize its clock
     with a remote time server using NTP
sk: Váš počítač si môže synchronizovať svoje
     hodiny so vzdialeným časovým serverom pomocou NTP

en: Your graphic card seems to have a TV-OUT connector.
    It can be configured to work using frame-buffer.
    
    For this you have to plug your graphic card to your TV before booting your computer.
    Then choose the "TVout" entry in the bootloader
    
    Do you have this feature?
sk: Vaša grafická karta má zrejme konektor pre TV výstup.
    Môže byť nakonfigurovaná pre používanie frame buffera.
    
    Ak si to želáte, pripojte vašu grafickú kartu do TV prijímača pred spustením počítača.
    Potom zvoľte "TV výstup" položku v zavádzači.
    
    Máte túto funkciu?

en: Your modem isn't supported by the system.
    Take a look at http://www.linmodems.org
sk: Váš modem nieje podporovaný systémom.
    Pozrite sa na http://www.linmodems.org

en: Your multi-function device was configured automatically to be able to scan. Now you can scan with "scanimage" ("scanimage -d hp:%s" to specify the scanner when you have more than one) from the command line or with the graphical interfaces "xscanimage" or "xsane". If you are using the GIMP, you can also scan by choosing the appropriate point in the "File"/"Acquire" menu. Call also "man scanimage" on the command line to get more information.
    
    You do not need to run "scannerdrake" for setting up scanning on this device, you only need to use "scannerdrake" if you want to share the scanner on the network.
sk: Vaše multifunkčné zariadenie bolo automaticky nakonfigurované tak aby mohlo skenovať. Teraz môžete skenovať pomocou príkazu "scanimage" ("scanimage -d hp:%s" ak chcete špecifikovať skener a máte pripojených viacero skenerov naraz) z príkazového riadku alebo pomocou grafického programu "xscanimage", prípadne "xsane". Ak používate GIMP je možné skenovať vybraním správnej položky v menu "Súbor"/"Získať". Ak chcete získať viac informácií pozrite si manuálovú stránku scanimage, "man scanimage".
    
    Nepotrebujete spustiť "scannerdrake" pre nastavenie skenovania na tomto zariadení, budete ho potrebovať iba ak budete chcieť skener sprístupniť vrámci siete.

en: Your personal phone number
sk: Vaše osobné telefónne číslo

en: Your printer model
sk: Model vašej tlačiarne

en: Your printer was configured automatically to give you access to the photo card drives from your PC. Now you can access your photo cards using the graphical program "MtoolsFM" (Menu: "Applications" -> "File tools" -> "MTools File Manager") or the command line utilities "mtools" (enter "man mtools" on the command line for more info). You find the card's file system under the drive letter "p:", or subsequent drive letters when you have more than one HP printer with photo card drives. In "MtoolsFM" you can switch between drive letters with the field at the upper-right corners of the file lists.
sk: Vaša tlačiareň je nakonfigurovaná pre automatické získanie prístupu k mechanike s foto kartou z vášho počítača. Môžete pristupovať k vašej foto karte pomocou grafického programu "MtoolsFM" (Menu: "Aplikácie" -> "Nástroje pre správu súborov" -> "MTools správca súborov") alebo utilitami z balíka "mtools" (pre viac informácií "man mtools"). Súborový systém z tejto karty môžete nájsť pod písmenom "p:" alebo nasledujúcim, ak máte viac ako jednu HP tlačiareň s mechanikou na foto karty. V "MtoolsFM" sa môžete prepínať medzi písmenami jednotiek pomocou pola v ľavom hornom rohu zoznamu súborov.

en: Your scanner(s) will not be available for non-root users.
sk: Váš skener nebude dostupný pre bežných používateľov.

en: Your scanner(s) will not be available on the network.
sk: Váš skener nebude dostupný pomocou siete.

en: Your system bootloader is not in framebuffer mode. To activate graphical boot, select a graphic video mode from the bootloader configuration tool.
sk: Váš zavádzač systému nie je v režime framebuffer. Pre aktiváciu grafického spustenia si vyberte grafický režim v nástroji pre nastavovanie zavádzača.

en: Your system does not have enough space left for installation or upgrade (%d > %d)
sk: Váš systém nemá dostatok voľného miesta pre inštaláciu alebo upgrade (%d > %d)

en: Your system is low on resources. You may have some problem installing
    Mandrakelinux. If that occurs, you can try a text install instead. For this,
    press `F1' when booting on CDROM, then enter `text'.
sk: Váš systém má nedostatok prostriedkov. Možno budete mať problémy s
    inštaláciou Mandrakelinux. Ak sa tak stane, skúste textovú inštaláciu. Pre jej
    spustenie stlačte `F1' po naštartovaní z CDROMky a zadajte `text'.

en: Your system supports multiple head configuration.
    What do you want to do?
sk: Váš systém podporuje nastavenie pre viac-monitorov.
    Čo chcete spraviť?

en: Zeroconf Host name
sk: Názov počítača pri nulovej konfigurácii

en: Zeroconf host name must not contain a .
sk: Meno počítača pri nulovej konfigurácii nemôže obsahovať .

en: Zeroconf hostname resolution
sk: Názov počítača pre nulovú konfiguráciu

en: [--boot] [--splash]
    OPTIONS:
      --boot            - enable to configure boot loader
      --splash          - enable to configure boot theme
    default mode: offer to configure autologin feature
sk: [--boot] [--splash]
    VOĽBY:
      --boot            - povoliť konfiguráciu zavádzača
      --splash          - povoliť konfiguráciu témy pri spúšťaní
    štandardný režim: ponuka na konfiguráciu vlastnosti autologin

en: [--config-info] [--daemon] [--debug] [--default] [--show-conf]
    Backup and Restore application
    
    --default             : save default directories.
    --debug               : show all debug messages.
    --show-conf           : list of files or directories to backup.
    --config-info         : explain configuration file options (for non-X users).
    --daemon              : use daemon configuration. 
    --help                : show this message.
    --version             : show version number.
sk: [--config-info] [--daemon] [--debug] [--default] [--show-conf]
    Aplikácia pre zálohovanie a obnovu údajov
    
    --default             : zálohovať štandardné adresáre.
    --debug               : zobraziť všetky ladiace informácie.
    --show-conf           : zoznam súborov alebo adresárov pre zálohovanie.
    --config-info         : zobrazenie nastavení z konfiguračného súboru (pre používateľov bez X-ov ).
    --daemon              : použiť konfiguáciu pre démona. 
    --help                : zobraziť túto správu.
    --version             : zobraziť informácie o verzii.

en: [--file=myfile] [--word=myword] [--explain=regexp] [--alert]
sk: [--file=súbor] [--word=slovo] [--explain=regexp] [--alert]

en: [--manual] [--device=dev] [--update-sane=sane_source_dir] [--update-usbtable] [--dynamic=dev]
sk: [--manual] [--device=dev] [--update-sane=sane_zdrojový_adresár] [--update-usbtable] [--dynamic=zariadenie]

en: [OPTIONS]
    Network & Internet connection and monitoring application
    
    --defaultintf interface : show this interface by default
    --connect : connect to internet if not already connected
    --disconnect : disconnect to internet if already connected
    --force : used with (dis)connect : force (dis)connection.
    --status : returns 1 if connected 0 otherwise, then exit.
    --quiet : don't be interactive. To be used with (dis)connect.
sk: [VOĽBY]
    Sieťové a Internetové pripojenie a monitorovacia aplikácia
    
    --defaultintf interface : zobraziť toto rozhranie ako predpolené
    --connect : pripojiť k Internetu ak nie je pripojenie aktívne
    --disconnect : odpojiť od Internetu ak je pripojenie aktívne
    --force : použíť pre násilné pripojenie/odpojenie.
    --status : vráti 1 ak je pripojenie aktívne, inak 0.
    --quiet : potlačí interaktivitu, vhodné pre pripojenie/odpojenie.

en: [OPTIONS] [PROGRAM_NAME]
    
    OPTIONS:
      --help            - print this help message.
      --report          - program should be one of mandrakelinux tools
      --incident        - program should be one of mandrakelinux tools
sk: [NASTAVENIA] [MENO_PROGRAMU]
    
    NASTAVENIA:
      --help            - zobraziť túto správu.
      --report          - program by mal byť jedným z mandrakelinux nástrojov
      --incident        - program by mal byť jedným z mandrakelinux nástrojov

en: [OPTION]...
      --no-confirmation      don't ask first confirmation question in MandrakeUpdate mode
      --no-verify-rpm        don't verify packages signatures
      --changelog-first      display changelog before filelist in the description window
      --merge-all-rpmnew     propose to merge all .rpmnew/.rpmsave files found
sk: [VOĽBY]...
      --no-confirmation      nepýtať sa na prvú potvrdzujúcu optázku v MandrakeUpdate režime
      --no-verify-rpm        nekontrolovať podpisy balíkov
      --changelog-first      zobraziť changelog pred zobrazením súborov v okne s popisom
      --merge-all-rpmnew     požiadať o zlúčenie všetkých nájdených .rpmnew/.rpmsave súborov

en: [keyboard]
sk: [klávesnica]

en: _: keyboard
    Albanian
sk: Albánska

en: _: keyboard
    Arabic
sk: Arabsky

en: _: keyboard
    Armenian (old)
sk: Arménska (stará)

en: _: keyboard
    Armenian (phonetic)
sk: Arménska (fonetická)

en: _: keyboard
    Armenian (typewriter)
sk: Arménska (písací stroj)

en: _: keyboard
    Azerbaidjani (latin)
sk: Azerbajdžan (latin)

en: _: keyboard
    Belarusian
sk: Bieloruská

en: _: keyboard
    Belgian
sk: Belgická

en: _: keyboard
    Bengali
sk: Bengálska

en: _: keyboard
    Bosnian
sk: Bosnianska

en: _: keyboard
    Brazilian (ABNT-2)
sk: Brazílska

en: _: keyboard
    Bulgarian (BDS)
sk: Bulharská (BDS)

en: _: keyboard
    Bulgarian (phonetic)
sk: Bulharská (fonetická)

en: _: keyboard
    Canadian (Quebec)
sk: Kanadská (Quebec)

en: _: keyboard
    Croatian
sk: Chorvátska

en: _: keyboard
    Czech (QWERTY)
sk: Česká (QWERTY)

en: _: keyboard
    Czech (QWERTZ)
sk: Česká (QWERTZ)

en: _: keyboard
    Danish
sk: Dánska

en: _: keyboard
    Devanagari
sk: Devanagariská

en: _: keyboard
    Dutch
sk: Holandský

en: _: keyboard
    Dvorak
sk: Dvorak

en: _: keyboard
    Dvorak (Esperanto)
sk: Dvorak (Esperanto)

en: _: keyboard
    Dvorak (Norwegian)
sk: Dvorak (Nórska)

en: _: keyboard
    Dvorak (Swedish)
sk: Dvorak (Švédska)

en: _: keyboard
    Dvorak (US)
sk: Dvorak (US)

en: _: keyboard
    Estonian
sk: Estónska

en: _: keyboard
    Finnish
sk: Fínska

en: _: keyboard
    French
sk: Francúzska

en: _: keyboard
    Georgian ("Latin" layout)
sk: Gruzínska ("Latin" rozloženie kláves)

en: _: keyboard
    Georgian ("Russian" layout)
sk: Gruzínska ("Ruské" rozloženie kláves)

en: _: keyboard
    German
sk: Nemecká

en: _: keyboard
    German (no dead keys)
sk: Nemecká (bez mŕtvych kláves)

en: _: keyboard
    Greek
sk: Grécka

en: _: keyboard
    Greek (polytonic)
sk: Grécka (polytonická)

en: _: keyboard
    Gujarati
sk: Gujaratiská

en: _: keyboard
    Gurmukhi
sk: Gurmukhiská

en: _: keyboard
    Hungarian
sk: Maďarská

en: _: keyboard
    Icelandic
sk: Islandská

en: _: keyboard
    Inuktitut
sk: Inuktitutská

en: _: keyboard
    Iranian
sk: Iránska

en: _: keyboard
    Irish
sk: Írska

en: _: keyboard
    Israeli
sk: Izraelská

en: _: keyboard
    Israeli (phonetic)
sk: Izraelská (fonetická)

en: _: keyboard
    Italian
sk: Talianska

en: _: keyboard
    Japanese 106 keys
sk: Japonská 106 kláves

en: _: keyboard
    Kannada
sk: Kanada

en: _: keyboard
    Korean
sk: Kórejská klávesnica

en: _: keyboard
    Kyrgyz
sk: Kyrgizská

en: _: keyboard
    Laotian
sk: Laoská

en: _: keyboard
    Latin American
sk: Latinsko Americká

en: _: keyboard
    Latvian
sk: Lotišsky

en: _: keyboard
    Lithuanian "number row" QWERTY
sk: Litovská QWERTY

en: _: keyboard
    Lithuanian "phonetic" QWERTY
sk: Litovská "fonetická" QWERTY

en: _: keyboard
    Lithuanian AZERTY (new)
sk: Litovská AZERTY (nová)

en: _: keyboard
    Lithuanian AZERTY (old)
sk: Litovská AZERTY (stará)

en: _: keyboard
    Macedonian
sk: Macedónska

en: _: keyboard
    Malayalam
sk: Malayalamsky

en: _: keyboard
    Maltese (UK)
sk: Maltézska (UK)

en: _: keyboard
    Maltese (US)
sk: Maltézska (US)

en: _: keyboard
    Mongolian (cyrillic)
sk: Mongolská (cyrilika)

en: _: keyboard
    Myanmar (Burmese)
sk: Myanmarská (Burmská)

en: _: keyboard
    Norwegian
sk: Nórska

en: _: keyboard
    Oriya
sk: Oriyjská

en: _: keyboard
    Polish
sk: Poľská

en: _: keyboard
    Polish (qwerty layout)
sk: Poľská (qwerty rozloženie kláves)

en: _: keyboard
    Polish (qwertz layout)
sk: Poľská (qwertz rozloženie kláves)

en: _: keyboard
    Portuguese
sk: Portugalská

en: _: keyboard
    Romanian (qwerty)
sk: Románska (qwerty)

en: _: keyboard
    Romanian (qwertz)
sk: Románska (qwertz)

en: _: keyboard
    Russian
sk: Ruská

en: _: keyboard
    Russian (phonetic)
sk: Ruská (fonetická)

en: _: keyboard
    Saami (norwegian)
sk: Saami (Nórska)

en: _: keyboard
    Saami (swedish/finnish)
sk: Saámska (švédsky/fínsky)

en: _: keyboard
    Serbian (cyrillic)
sk: Srbská (cyrillic)

en: _: keyboard
    Slovakian (QWERTY)
sk: Slovenská (QWERTY)

en: _: keyboard
    Slovakian (QWERTZ)
sk: Slovenská (QWERTZ)

en: _: keyboard
    Slovenian
sk: Slovinská

en: _: keyboard
    Spanish
sk: Španielska

en: _: keyboard
    Swedish
sk: Švédska

en: _: keyboard
    Swiss (French layout)
sk: Švajčiarska (Francúzske rozloženie kláves)

en: _: keyboard
    Swiss (German layout)
sk: Švajčiarska (Nemecké rozloženie kláves)

en: _: keyboard
    Syriac
sk: Sýria

en: _: keyboard
    Syriac (phonetic)
sk: Sýrska (fonetická)

en: _: keyboard
    Tajik
sk: Tajik klávesnica

en: _: keyboard
    Tamil (ISCII-layout)
sk: Tamilská (TSCII)

en: _: keyboard
    Tamil (Typewriter-layout)
sk: Tamilská (písací stroj)

en: _: keyboard
    Telugu
sk: Telugžská

en: _: keyboard
    Thai
sk: Thajská klávesnica

en: _: keyboard
    Turkish (modern "Q" model)
sk: Turecká (moderný "Q" model)

en: _: keyboard
    Turkish (traditional "F" model)
sk: Turecká (tradičný "F" model)

en: _: keyboard
    Ukrainian
sk: Ukrajinská

en: _: keyboard
    Uzbek (cyrillic)
sk: Uzbecká (cyrillic)

en: _: keyboard
    Vietnamese "numeric row" QWERTY
sk: Vietnamská "numerická" QWERTY

en: _: keyboard
    Yugoslavian (latin)
sk: Juhoslovanská (latin)

en: _: load here is a noun, the load of the system
    Load
sk: Záťaž

en: _:display here is a verb
    Display
sk: Displej

en: _:display here is a verb
    Display configuration
sk: Zobraziť konfiguráciu

en: _:this is the /var/log/messages log file
    Messages
sk: _:toto je /var/log/messages log súbor
    Messages

en: _:this is the /var/log/syslog log file
    Syslog
sk: _:toto je /var/log/syslog log súbor
    Syslog

en: _:this is the auth.log log file
    Authentication
sk: _:toto je auth.log log súbor
    Authentikácia

en: _:this is the user.log log file
    User
sk: _:toto je user.log log súbor
    Používateľ

en: a number
sk: číslo

en: access to X programs
sk: prístup ku X programom

en: access to administrative files
sk: prístup ku konfiguračným súborom

en: access to compilation tools
sk: prístup ku kompilačným nástrojom

en: access to network tools
sk: prístup k sieťovým nástrojom

en: access to rpm tools
sk: prístup k rpm nástrojom

en: activated
sk: aktivované

en: allow "su"
sk: dovoliť "su"

en: and %d unknown printers
sk: a %d neznáme tlačiarne

en: and enter the name (or the IP) of the SMTP server you wish to use
sk: vložte meno (alebo IP adresu) SMTP servera ktorý si želáte používať

en: and one unknown printer
sk: a neznáma tlačiareň

en: any
sk: ktorýkoľvek

en: apmd is used for monitoring battery status and logging it via syslog.
    It can also be used for shutting down the machine when the battery is low.
sk: apmd sa používa pre monitorovanie a zápis stavu batérií pomocou syslogu.
    Môžete ho tiež použiť na vypnutie počítača keď sa baterky takmer minú.

en: authentication
sk: autentifikácia

en: average
sk: priemer

en: browse
sk: prehliadanie

en: burner
sk: napaľovačka

en: but not matching
sk: nezodpovedajú

en: choose device
sk: vyberte si zariadenie

en: choose image
sk: vyberte si cd obraz

en: choose image file
sk: zvoľte súbor s obrazom

en: chunk size in KiB
sk: veľkosť bloku v kB

en: class of hardware device
sk: skupina harvérových zariadení

en: click here if you are sure.
sk: Kliknite sem, ak ste sa uistili.

en: comma separated numbers
sk: čiarkou oddelené čísla

en: comma separated strings
sk: znaky oddelené čiarkou

en: configured
sk: nakonfigurované

en: connecting to %s...
sk: pripájanie k %s ...

en: consolehelper missing
sk: chýba consolehelper

en: cron is a standard UNIX program that runs user-specified programs
    at periodic scheduled times. vixie cron adds a number of features to the basic
    UNIX cron, including better security and more powerful configuration options.
sk: cron je štandardný UNIXový program, ktorý spúšťa príkazy naplánované
    užívateľom. vixie cron pridáva viac možností konfigurácie.

en: custom
sk: vlastný

en: daily
sk: denne

en: default
sk: prednastavené

en: deflate
sk: komprimácia

en: device
sk: zariadenie

en: dhcpd Config...
sk: dhcpd konfigurácia...

en: dhcpd Server Configuration
sk: konfigurácia dhcpd servera

en: disable
sk: zakázať

en: disabled
sk: zakázané

en: discard
sk: vymazať

en: dismiss
sk: odmietnuť

en: done
sk: hotovo

en: down
sk: dole

en: drakfirewall configurator
    
    Make sure you have configured your Network/Internet access with
    drakconnect before going any further.
sk: drakfirewall konfigurátor
    
    Uistite sa, že máte nastavené sieťové/Internetové pripojenie pomocou
    drakconnect pred tým, než budete pokračovať.

en: drakfirewall configurator
    
    This configures a personal firewall for this Mandrakelinux machine.
    For a powerful and dedicated firewall solution, please look to the
    specialized MandrakeSecurity Firewall distribution.
sk: tinyfirewall konfigurátor
    
    Nastavuje osobný firewall pre váš Linux Mandrake systém na tomto
    počítači.

en: due to missing %s
sk: kôli chýbajúcemu %s

en: due to unsatisfied %s
sk: z dôvodu neuspokojenia %s

en: early pentiums were buggy and freezed when decoding the F00F bytecode
sk: staršie procesory pentium obsahovali chybu pri dekódovaní F00F

en: enable
sk: povoliť

en: enable radio support
sk: povoliť podporu pre rádia

en: error unmounting %s: %s
sk: chyba pri odpojení %s: %s

en: family of the cpu (eg: 6 for i686 class)
sk: Rodina cpu (napr. 6 pre i686 triedu)

en: file list sent by FTP: %s
sk: zoznam súborov odoslaných cez FTP: %s

en: final resolution
sk: konečné rozlíšenie

en: first step creation
sk: prvý krok vytvárania

en: force
sk: vynútiť

en: format of floppies supported by the drive
sk: formát diskiet podporovaných mechanikou

en: generation of the cpu (eg: 8 for Pentium III, ...)
sk: generácia procesora (napr. 8 pre Pentium III, ...)

en: group
sk: skupina

en: hard disk model
sk: model pevného disku

en: here if no.
sk: sem ak nie

en: high
sk: vysoká

en: hourly
sk: každú hodinu

en: if needed
sk: ak je potrebné

en: if set to yes, check additions/removals of sgid files.
sk: ak je nastavené na áno, bude sa kontrolovať pridanie/ubranie súborov s nastaveným sgid.

en: if set to yes, check additions/removals of suid root files.
sk: ak je nastavené na áno, bude sa kontrolovať pridanie/odobratie súborov s nastaveným suid bitom.

en: if set to yes, check empty password in /etc/shadow.
sk: ak je nastavené na áno, budú sa kontrolovať prázdne heslá v /etc/shadow.

en: if set to yes, check files/directories writable by everybody.
sk: ak je nastavené na áno, kontrolujú sa súbory/adresáre či sú zapisovateľné pre všetkých.

en: if set to yes, check for:
    
    - empty passwords,
    
    - no password in /etc/shadow
    
    - for users with the 0 id other than root.
sk: ak je nastavené na áno, budú sa kontrolovať:
    
    - prázdne heslá,
    
    - žiadne heslá v /etc/shadow
    
    - používatelia s id 0 iní ako root.

en: if set to yes, check if the network devices are in promiscuous mode.
sk: ak je nastavené na áno, bude sa kontrolovať či sú sieťové zariadenie v promiskuitnom režime.

en: if set to yes, check open ports.
sk: ak je nastavené na áno, kontrolujú sa otvorené porty.

en: if set to yes, check permissions of files in the users' home.
sk: ak je nastavené na áno, budú sa kontrolovať práva súborov v domovských adresároch používateľov.

en: if set to yes, report check result by mail.
sk: ak je nastavené na áno, pošle sa report o kontrole emailom.

en: if set to yes, report check result to syslog.
sk: ak je nastavené na áno, budú sa výsledky kontroly zapisovať do syslog-u.

en: if set to yes, report unowned files.
sk: ak je nastavené na áno, budú sa reportovať súbory, ktoré nie sú nikým vlastnené.

en: if set to yes, reports check result to tty.
sk: ak je nastavené na áno, report z kontroly sa zobrazí na terminály.

en: if set to yes, run chkrootkit checks.
sk: ak je nastavené, bude sa spúšťať program chkrootkit.

en: if set to yes, run some checks against the rpm database.
sk: ak je nastavené na áno, budú sa spúšťať kontroly rpm databázy.

en: if set to yes, run the daily security checks.
sk: ak je nastavené na áno, budú sa spúšťať pravidelné denné kontroly.

en: if set to yes, verify checksum of the suid/sgid files.
sk: ak je nastavené na áno, budú sa kontrolovať kontroloné súčty suid/sgid súborov.

en: if set, send the mail report to this email address else send it to root.
sk: ak je nastavené, pošle sa email s reportom na túto adresu, inak sa report posiela na účet root.

en: important
sk: dôležité

en: in order to keep %s
sk: v prípade zachovania %s

en: information level that can be obtained through the cpuid instruction
sk: informáčná úroveň ktorú je možné získať pomocou cpuid inštrukcie

en: interfaces
sk: rozhrania

en: ipsec.conf entries
sk: záznamy v ipsec.conf

en: kdesu missing
sk: chýba kdesu

en: level
sk: úroveň

en: local config: %s
sk: lokálna konfigurácia: %s

en: local config: false
sk: lokálna konfigurácia: nepravda

en: local config: true
sk: lokálna konfigurácia: pravda

en: lpd is the print daemon required for lpr to work properly. It is
    basically a server that arbitrates print jobs to printer(s).
sk: lpd je tlačový démon, ktorý je požadovaný pre správnu prácu nástroja lpr.

en: manual
sk: manualne

en: maybe
sk: možno..

en: monthly
sk: mesačne

en: mount failed:
sk: nepodarilo sa pripojiť:

en: mounting partition %s in directory %s failed
sk: pripojenie diskovej oblasti %s k adresáru %s zlyhalo

en: must have
sk: musíte mať

en: named (BIND) is a Domain Name Server (DNS) that is used to resolve host names to IP addresses.
sk: named (BIND) je doménový menný server (DNS) používaný na preklad z mena počítača na IP adresu.

en: network printer port
sk: port sieťovej tlačiarne

en: new
sk: nový

en: new dynamic device name generated by core kernel devfs
sk: nové dynamické meno generované devfs systémom

en: nice
sk: zaujímavé

en: none
sk: Žiadna

en: not configured
sk: nenakonfigurované

en: not defined
sk: nedefinované

en: not enough room in /boot
sk: nie je dostatok miesta na /boot

en: number of capture buffers for mmap'ed capture
sk: počet zásobníkov pri zachytávaní obrazu do pamäte

en: off
sk: vypnúť

en: official vendor name of the cpu
sk: oficiálne meno výrobcu cpu

en: old static device name used in dev package
sk: staré statické meno zariadenia používané v /dev adresári

en: omit raid modules
sk: vynechať moduly pre raid

en: omit scsi modules
sk: vynechať moduly pre scsi

en: on
sk: zapnúť

en: on channel %d id %d
sk: na kanály %d id %d

en: other
sk: ostatní

en: package 'ImageMagick' is required to be able to complete configuration.
    Click "Ok" to install 'ImageMagick' or "Cancel" to quit
sk: balík ImageMagick je potrebný pre správnu funkčnosť.
    Kliknite na "OK" pre inštaláciu 'ImageMagick', alebo "Zrušiť" pre ukončenie

en: paranoid
sk: paranoidná

en: parse all fonts
sk: spracovať všetky fonty

en: partition %s
sk: oddiel %s

en: partition %s is now known as %s
sk: oddiel %s sa teraz volá %s

en: please wait during ttmkfdir...
sk: Prosím čakajte počas tmkfdir...

en: please wait, parsing file: %s
sk: prosím čakajte, analyzujem súbor: %s

en: primary
sk: primárne

en: racoonf.conf entries
sk: racoonf.conf položky

en: real file
sk: skutočný súbor

en: received:
sk: prijaté:

en: reconfigure
sk: prekonfigurovať

en: replay
sk: zopakovať

en: require
sk: požadovať

en: restrict
sk: obmedz

en: running
sk: spustené

en: saned needs to be installed to share the local scanner(s).
    
    Do you want to install the saned package?
sk: saned je vyžadovaný pre zdieľanie lokálneho skenera.
    
    želáte si nainštalovať balík saned?

en: saving Bootsplash theme...
sk: ukladám tému úvodnej obrazovky...

en: search
sk: hľadaj

en: secondary
sk: sekundárny

en: section name
sk: meno sekcie

en: security layout (SASL/Kerberos)
sk: bezpečnostná schéma (SASL/Kerberos)

en: sent:
sk: poslané:

en: serial
sk: sériová

en: simple
sk: jednoduché

en: size of the (second level) cpu cache
sk: veľkosť cpu keše (druhej úrovne)

en: special capacities of the driver (burning ability and or DVD support)
sk: špeciálne možnosti ovládača (možnosť napaľovania, alebo DVD podpora)

en: static
sk: statická

en: stepping of the cpu (sub model (generation) number)
sk: krokovanie cpu (číslo submodelu (generácie))

en: stopped
sk: zastavené

en: sub generation of the cpu
sk: subgenerácia cpu

en: tape
sk: páska

en: text box height
sk: šírka poľa textu

en: text width
sk: výška textu

en: the CPU frequency in MHz (Megahertz which in first approximation may be coarsely assimilated to number of instructions the cpu is able to execute per second)
sk: taktovacia frekvencia CPU v MHz (počet Megahertzov pri veľmi zjednodušenom výklade hovorí o tom, koľko inštrukcií dokáže cpu vykonať za jednu sekundu)

en: the GNU/Linux kernel needs to run a calculation loop at boot time to initialize a timer counter.  Its result is stored as bogomips as a way to "benchmark" the cpu.
sk: GNU/Linux jadro potrebuje pre svoju správnu funkcionalitu prepočítať slučku pre inicializáciu časovača. Výsledok je v jednotkách bogomips, čo je hodnota ktorá približne zodpovedá "výkonu" cpu.

en: the PCI bus on which the device is plugged
sk: PCI zbernica kde je zariadenie pripojené

en: the SCSI target number (LUN). SCSI devices connected to a host are uniquely identified by a
    channel number, a target id and a logical unit number
sk: číslo SCSI zariadenia (LUN). SCSI zariadenia sú pripojené pomocou hostiteľa ktorý je identifikovaný
    číslom kanála, id zariadenia a logickým číslom zariadenia

en: the WP flag in the CR0 register of the cpu enforce write protection at the memory page level, thus enabling the processor to prevent unchecked kernel accesses to user memory (aka this is a bug guard)
sk: WP príznak v CR0 registry procesora vnúti ochranu zápisu na úrovni pamäťových stránok, čo umožní procesoru vykonávať prevenciu pri nekontrolovanom prístupe do jadra z používateľského priestoru (niečo ako ochranca pred bugmi)

en: the color of the progress bar
sk: farba stavového pruhu

en: the device file used to communicate with the kernel driver for the mouse
sk: súbor zariadenia pre komunikáciu ovládača v jadre s myšou

en: the height of the progress bar
sk: šírka stavového pruhu

en: the list of alternative drivers for this sound card
sk: zoznam alternatívnych ovládačov pre túto zvukovú kartu

en: the module of the GNU/Linux kernel that handles the device
sk: modul jadra GNU/Linux, ktorý ovláda to zariadenie

en: the name of the CPU
sk: názov CPU

en: the name of the mouse
sk: meno myši

en: the number of buttons the mouse has
sk: počet tlačidiel ktoré má myš

en: the number of extended partitions
sk: počet rozšírených oblastí

en: the number of the primary partitions
sk: počet primárnych oblastí

en: the number of the processor
sk: číslo procesora

en: the progress bar x coordinate
    of its upper left corner
sk: x súradnica stavového pruhu
    od horného ľavého rohu

en: the progress bar y coordinate
    of its upper left corner
sk: y súradnica stavového pruhu
    od horného ľavého rohu

en: the protocol that the graphical desktop use with the mouse
sk: protokol pre komunikáciu medzi grafickým rozhraním a myšou

en: the type of bus on which the mouse is connected
sk: Typ zbernice kam je pripojená myš

en: the type of the mouse
sk: typ myši

en: the vendor name of the device
sk: výrobca zariadenia

en: the vendor name of the processor
sk: výrobca procesora

en: the width of the progress bar
sk: výška stavového pruhu

en: this field describes the device
sk: toto pole popisuje zariadenie

en: this is the minor numerical identifier of the vendor
sk: toto je doplňujúci číselný identifikátor výrobcu

en: this is the numerical identifier of the device
sk: toto je numerická identifikácia zariadenia

en: this is the physical bus on which the device is plugged (eg: PCI, USB, ...)
sk: toto je fyzická zbernica kam je zariadenie pripojené (napr: PCI, USB, ...)

en: this is the standard numerical identifier of the vendor
sk: toto je štandardný číselný identifikátor výrobcu

en: trying to promote %s
sk: pokus o povýšenie %s

en: tunnel
sk: tunel

en: type1inst building
sk: vytváram type1inst

en: type: %s
sk: typ: %s

en: type: fat
sk: typ: fat

en: type: thin
sk: typ: tenký

en: unique
sk: jedinečné

en: unknown
sk: neznámy

en: up
sk: hore

en: use
sk: použiť

en: use DHCP
sk: použiť DHCP

en: use PPPoE
sk: použiť PPPoE

en: use PPTP
sk: použiť PPTP

en: user
sk: používateľ

en: usually the disk serial number
sk: obvykle sériové číslo disku

en: very nice
sk: veľmi zaujímavé

en: weekly
sk: týždenne

en: whether the wheel is emulated or not
sk: má byť emulované koliesko alebo nie

en: whether this cpu has the Cyrix 6x86 Coma bug
sk: toto cpu obsahuje chybu pri práci s desatinnou čiarkou

en: with /usr
sk: s /usr

en: with Wheel emulation
sk: s emuláciou kolieska

en: x coordinate of text box
    in number of characters
sk: x súradnica textového
    poľa v počte znakov

en: xfs restart
sk: xfs reštart

en: y coordinate of text box
    in number of characters
sk: y súradnica textového
    poľa v počte znakov

en: yes means the arithmetic coprocessor has an exception vector attached
sk: áno znamená, že matematický koprocesor má pridelený vektor

en: yes means the processor has an arithmetic coprocessor
sk: znamená, že procesor obsahuje matematický koprocesor
