DrakX - en to eu translation catalogue (3229 entries)

en: 		 user name: %s
    		 on path: %s
eu: 		 erabiltzaile-izena: %s
    		 bide-izena: %s

en: 		Erase=%s
eu: 		Borratu=%s

en: 	* <b>Apache</b>: The most widely used web server.
eu: 	* <b>Apache</b>: Web zerbitzari erabiliena

en: 	* <b>CVS</b>: Concurrent Versions System, the dominant open source network-transparent version control system.
eu: 	* <b>CVS</b>: Concurrent Versions System, iturburu irekiko sare gardeneko kontrol-sistema nagusia

en: 	* <b>Corporate Desktop</b>, The Mandrakelinux Desktop for Businesses.
eu: 	* <b>Corporate Desktop</b>, Enpresentzako Mandrakelinux Idaztegia.

en: 	* <b>Corporate Server</b>, The Mandrakelinux Server Solution.
eu: 	* <b>Corporate Server</b>, Mandrakelinux Zerbitzari Soluzioa.

en: 	* <b>Discovery</b>, Your First Linux Desktop.
eu: 	* <b>Discovery</b>, Zure Lehen Linux Idaztegia.

en: 	* <b>Emacs</b>: a customizable and real time display editor.
eu: 	* <b>Emacs</b>: denbora errealeko bistaratze-editore pertsonalizagarria

en: 	* <b>Mandrakelinux 10.1 for x86-64</b>, The Mandrakelinux solution for making the most of your 64-bit processor.
eu: 	* <b>Mandrakelinux 10.1 x86-64-rako</b>, zure 64-biteko prozesatzaileari onena ateratzeko Mandrakelinux soluzioa.

en: 	* <b>Move</b>, a Mandrakelinux distribution that runs entirely from a bootable CD-Rom.
eu: 	* <b>Move</b>, osorik CD-Rom abiarazle batetik exekutatzen den Mandrakelinux banaketa bat.

en: 	* <b>Multi-Network Firewall</b>, The Mandrakelinux Security Solution.
eu: 	* <b>Multi-Network Firewall</b>, Mandrakelinux Segurtasun Soluzioa.

en: 	* <b>PowerPack+</b>, The Linux Solution for Desktops and Servers.
eu: 	* <b>PowerPack+</b>, Idaztegi eta Zerbitzarietarako Linux Soluzioa.

en: 	* <b>PowerPack</b>, The Ultimate Linux Desktop.
eu: 	* <b>PowerPack</b>, Linux Idaztegietan Gorena.

en: 	* <b>ProFTPD</b>: The highly configurable GPL-licensed FTP server software.
eu: 	* <b>ProFTPD</b>: GPL lizentziadun FTP zerbitzari-softwarea, oso konfiguragarria

en: 	* <b>Proprietary drivers</b> (such as drivers for NVIDIA®, ATI™, etc.).
eu: 	* <b>Gidari propietarioak</b> (NVIDIA®, ATI™, eta horrelako gidariak).

en: 	* <b>Proprietary software</b> (such as Acrobat® Reader®, RealPlayer®, Flash™, etc.).
eu: 	* <b>Software propietaioa</b> (Acrobat® Reader®, RealPlayer®, Flash™, eta horrelakoak.).

en: 	* <b>Samba</b>: File and print services for Microsoft® Windows® clients.
eu: 	* <b>Samba</b>: MS-Windows bezeroentzako fitxategi- eta inprimatze-zerbitzuak

en: 	* <b>Vim</b>: an advanced text editor with more features than standard Vi.
eu: 	* <b>Vim</b>: testu-editore aurreratua, Vi estandarra baino eginbide gehiago dituena

en: 	* <b>XEmacs</b>: another open source text editor and application development system.
eu: 	* <b>XEmacs</b>: iturburu irekiko testu-editorea eta aplikazioakgaratzeko sistema

en: 	* Browse the web with <b>Mozilla</b> and <b>Konqueror</b>.
eu: 	* Web-a arakatzeko, <b>Mozilla</b> eta <b>Konqueror</b>

en: 	* Create, edit and share office documents with <b>OpenOffice.org</b>.
eu: 	* Bulego-dokumentuak sortu, editatu eta partekatzeko, <b>OpenOffice.org</b>

en: 	* Edit and create images with the <b>GIMP</b>.
eu: 	* Irudiak eta argazkiak editatzeko, <b>The Gimp</b>

en: 	* Participate in online chat with <b>Kopete</b>.
eu: 	* Lineako berriketetan parte hartzeko, <b>Kopete</b>

en: 	-Hard drive.
eu: 	-Disko gogorra.

en: 	-Network by FTP.
eu: 	-FTP bidezko sarea.

en: 	-Network by SSH.
eu: 	-SSH bidezko sarea.

en: 	-Network by rsync.
eu: 	-rsync bidezko sarea.

en: 	-Network by webdav.
eu: 	-webdav bidezko sarea.

en: 	-Tape
eu: 	-Zinta

en: 	Backup directly to Tape
eu: 	Babestu zuzenean zintara

en: 	Backups use tar and bzip2
eu: 	Babeskopietan erabili tar eta bzip2

en: 	Backups use tar and gzip
eu: 	Babeskopietan erabili tar eta gzip

en: 	Backups use tar only
eu: 	Babeskopietan erabili tar soilik

en: 	Do not include System Files
eu: 	Ez sartu sistema-fitxategiak

en: 	Limit disk usage to %s MB
eu: 	Mugatu disko-erabilera %s MBra

en: 	Send mail to %s
eu: 	Bidali mezua %s(r)i

en: 	Use .backupignore files
eu: 	Erabili .backupignore fitxategiak

en: 	Using SMTP server %s
eu: 	%s SMTP zerbitzaria erabiltzen

en: 
    
    
    Note: if you've an ISA PnP sound card, you'll have to use the alsaconf or the sndconfig program.  Just type "alsaconf" or "sndconfig" in a console.
eu: 
    
    
    Oharra: ISA PnP soinu-txartela baduzu, alsaconf edo sndconfig programa erabili behar duzu. Idatzi "alsaconf" edo "sndconfig" kontsola batean.

en: 
    
    Please check whether Printerdrake did the auto-detection of your printer model correctly. Find the correct model in the list when a wrong model or "Raw printer" is highlighted.
eu: 
    
    Egiaztatu zure inprimagailu-modeloa behar bezala detektatu duen automatikoki Printerdrake-k. Okerreko modeloa edo "Inprimagailu gordina" badago nabarmenduta, bilatu modelo egokia zerrendan.

en: 
    
    Printerdrake could not determine which model your printer %s is. Please choose the correct model from the list.
eu: 
    
    Printerdrake-k ezin izan du erabaki %s inprimagailua zein modelotakoa den. Hauta ezazu modeloa zerrendan.

en: 
    
    Your card currently use the %s"%s" driver (default driver for your card is "%s")
eu: 
    
    Zure txartelak %s"%s" kontrolatzailea darabil orain (txartelaren kontrolatzaile lehenetsia "%s" da)

en: 
                          DrakBackup Daemon Report
eu: 
                          DrakBackup daemon-aren berri-ematea

en: 
                          DrakBackup Report
eu: 
                        DrakBackup-en berri-ematea

en: 
                        DrakBackup Report Details
eu: 
                        DrakBackup-en berri-ematearen xehetasunak

en: 
     FTP connection problem: It was not possible to send your backup files by FTP.
eu: 
     FTP konexio-arazoa: Zure babeskopia-fitxategiak ezin izan dira FTP bidez bidali.

en: 
     This wizard routine will:
     	1) Ask you to select either 'thin' or 'fat' clients.
    	2) Setup DHCP.
    	
    After doing these steps, the wizard will:
    	
        a) Make all nbis.                                                                
        b) Activate the server.                                                          
        c) Start the server.                                                     
        d) Synchronize the shadow files so that all users, including root, 
           are added to the shadow$$CLIENT$$ file.                                              
        e) Ask you to make a boot floppy.
        f) If it's thin clients, ask if you want to restart KDM.
eu: 
     Morroi-errutinak:
     	1) Bezero 'arin' edo 'astunen' artean hautatzeko eskatuko dizu.
    	2) dhcp instalatuko du.
    	
    Ondoren, urrats hauek egingo ditu:
    	
        a) Denak nbis egin.                                                                
        b) Zerbitzaria aktibatu.                                                          
        c) Zerbitzaria abiarazi.                                                     
        d) shadow fitxategiak sinkronizatu, erabiltzaile guztiak, root-a barne,
           shadow$$CLIENT$$ fitxategira gehitzeko.                                       
        e) Abioko diskete bat egin dezazun eskatu.
        f) Bezero arina bada, KDM berrabiarazteko eskatu.

en: 
    - Burn to CD
eu: 
    - Grabatu CDan

en: 
    - Daemon, %s via:
eu: 
    - Daemon-a, %s bidea:

en: 
    - Delete hard drive tar files after backup.
eu: 
    - Ezabatu disko gogorreko tar fitxategiak babeskopia egin ondoren.

en: 
    - Options:
eu: 
    - Aukerak:

en: 
    - Other Files:
eu: 
    - Bestelako fitxategiak:

en: 
    - Save on Hard drive on path: %s
eu: 
    - Gorde disko gogorrean, bide-izen honetan: %s

en: 
    - Save to Tape on device: %s
eu: 
    - Gorde gailu honetako zintan: %s

en: 
    - Save via %s on host: %s
eu: 
    - Gorde %s bidez ostalarian: %s

en: 
    - System Files:
eu: 
    - Sistema-fitxategiak:

en: 
    - User Files:
eu: 
    - Erabiltzailearen fitxategiak:

en: 
    Also printers configured with the PPD files provided by their manufacturers or with native CUPS drivers cannot be transferred.
eu: 
    Halaber, ezin dira transferitu fabrikatzaileek emandako PPD fitxategiekin edo jatorrizko CUPS kontrolatzaileekin konfiguratutako inprimagailuak.

en: 
    Backup Sources:
eu: 
    Babeskopia-iturburuak:

en: 
    Chances are, this partition is
    a Driver partition. You should
    probably leave it alone.
eu: 
    Partizio hau kontrolatzaileen
    partizioa izan daiteke. Hobe duzu
    bere horretan uztea.

en: 
    Congratulations, your printer is now installed and configured!
    
    You can print using the "Print" command of your application (usually in the "File" menu).
    
    If you want to add, remove, or rename a printer, or if you want to change the default option settings (paper input tray, printout quality, ...), select "Printer" in the "Hardware" section of the %s Control Center.
eu: 
    Zorionak, inprimagailua instalatuta eta konfiguratuta duzu!
    
    Inprimatzeko, aplikazioko "Inprimatu" komandoa erabil dezakezu (normalean "Fitxategia" menuan egoten da).
    
    Inprimagailu bat gehitu, kendu, edo izenez aldatu nahi baduzu, edo ezarpen lehenetsiak (paper-iturria, inprimatze-kalitatea...) aldatu nahi badituzu, hautatu "Inprimagailua" %s kontrol-zentroko "Hardwarea" atalean.

en: 
    Drakbackup activities via %s:
eu: 
    Drakbackup jarduerak %s bidez:

en: 
    Drakbackup activities via CD:
eu: 
    Drakbackup jarduerak CD bidez:

en: 
    Drakbackup activities via tape:
eu: 
    Drakbackup jarduerak zinta bidez:

en: 
    Font Importation and monitoring application
    
    OPTIONS:
    --windows_import : import from all available windows partitions.
    --xls_fonts      : show all fonts that already exist from xls
    --install        : accept any font file and any directory.
    --uninstall      : uninstall any font or any directory of font.
    --replace        : replace all font if already exist
    --application    : 0 none application.
                     : 1 all application available supported.
                     : name_of_application like  so for staroffice 
                     : and gs for ghostscript for only this one.
eu: 
    Letra-tipoak inportatzeko eta monitorizatzeko aplikazioa
    
    AUKERAK:
    --windows_import : inportatu windows partizio erabilgarri guztietatik.
    --xls_fonts      : erakutsi xls-erako dauden letra tipo guztiak 
    --install        : onartu letra-tipoen edozein fitxategi eta direktorio.
    --uninstall      : desinstalatu letra-tipoen edozein fitxategi eta 
                       direktorio.
    --replace        : ordeztu lehendik dauden letra-tipo guztiak
    --application    : 0 aplikaziorik ez.
                     : 1 aplikazio erabilgarri guztiak onartuta.
                     : name_of_application Staroffice-rako gisa 
                     : and gs ghostscript-erako horretarako bakarrik.

en: 
    If you have an ISA card, the values on the next screen should be right.
    
    If you have a PCMCIA card, you have to know the "irq" and "io" of your card.
eu: 
    ISA txartela baduzu, hurrengo pantailako balioek zuzenak izan beharko lukete.
    
    PCMCIA txartela baduzu, txartelaren "irq" eta "io" jakin behar dituzu.

en: 
    Mark the printers which you want to transfer and click 
    "Transfer".
eu: 
    Markatu transferitu nahi dituzun inprimagailuak eta sakatu
    "Transferitu".

en: 
    Please check all options that you need.
eu: 
    Hautatu behar dituzun aukera guztiak.

en: 
    Printers on remote CUPS servers do not need to be configured here; these printers will be automatically detected.
eu: 
    Urruneko CUPS zerbitzariko inprimagailuak ez dituzu hemen konfiguratu behar; horrelako inprimagailuak automatikoki detektatuko dira.

en: 
    The "%s" and "%s" commands also allow to modify the option settings for a particular printing job. Simply add the desired settings to the command line, e. g. "%s <file>".
eu: 
    "%s" eta "%s" komandoak ere erabil daitezke inprimatze-lan jakin baten aukera-ezarpenak aldatzeko. Gehitu nahi dituzun ezarpenak komando-lerroan, adib. "%s <file>".

en: 
    The "%s" command also allows to modify the option settings for a particular printing job. Simply add the desired settings to the command line, e. g. "%s <file>".
eu: 
    "%s" komandoaren bidez inprimatze-lan jakin baten aukera-ezarpenak ere alda daitezke. Gehitu nahi dituzun ezarpenak komando-lerroari, adib. "%s <file>".

en: 
    There are %d unknown printers directly connected to your system
eu: 
    %d inprimagailu ezezagun daude zuzenean zure sistemara konektatuta

en: 
    There is one unknown printer directly connected to your system
eu: 
    Inprimagailu ezezagun bat dago zuzenean zure sistemara konektatuta

en: 
    This special Bootstrap
    partition is for
    dual-booting your system.
eu: 
    Bootstrap partizio berezi hau
    sistemaren abio bikoitza
    egiteko da.

en: 
    Usage: %s  [--auto] [--beginner] [--expert] [-h|--help] [--noauto] [--testing] [-v|--version]
eu: 
    Erabilera: %s  [--auto] [--beginner] [--expert] [-h|--help] [--noauto] [--testing] [-v|--version]

en: 
    WARNING: No local network connection active, remote printers can neither be detected nor tested!
eu: 
    ABISUA: Ez dago sare-konexio lokal aktiborik, urruneko inprimagailuak ezin dira ez detektatu ez probatu!

en: 
    Warning
    
    Please read carefully the terms below. If you disagree with any
    portion, you are not allowed to install the next CD media. Press 'Refuse' 
    to continue the installation without using these media.
    
    
    Some components contained in the next CD media are not governed
    by the GPL License or similar agreements. Each such component is then
    governed by the terms and conditions of its own specific license. 
    Please read carefully and comply with such specific licenses before 
    you use or redistribute the said components. 
    Such licenses will in general prevent the transfer,  duplication 
    (except for backup purposes), redistribution, reverse engineering, 
    de-assembly, de-compilation or modification of the component. 
    Any breach of agreement will immediately terminate your rights under 
    the specific license. Unless the specific license terms grant you such
    rights, you usually cannot install the programs on more than one
    system, or adapt it to be used on a network. In doubt, please contact 
    directly the distributor or editor of the component. 
    Transfer to third parties or copying of such components including the 
    documentation is usually forbidden.
    
    
    All rights to the components of the next CD media belong to their 
    respective authors and are protected by intellectual property and 
    copyright laws applicable to software programs.
eu: 
    Abisua
    
    Irakurri arretaz ondorengo baldintzak. Zerbaitekin ados ez bazaude,
    ez duzu hurrengo CDa instalatzeko baimenik. Sakatu 'Ezetsi' 
    instalazioa euskarri horiek erabili gabe jarraitzeko.
    
    
    Hurrengo CDko osagai batzuk ez dira GPL Lizentziaren edo
    antzeko akordioen araberakoak. Osagai horietako bakoitza
    bere lizentzia zehatzaren baldintzen araberakoa da. 
    Irakurri arretaz lizentzia horiek eta bete bertako baldintzak osagai 
    horiek erabili edo birbanatu aurretik. 
    Lizentzia horiek oro har osagaia transferitzea, bikoiztea (babeskopiak
    egiteko izan ezik), birbanatzea, ingeniaritza alderantzikatzea, 
    desmihiztatzea, deskonpilatzea edo aldatzea eragotziko dute. 
    Kontratua ez betetzeak lizentzia zehatzak ematen dituen eskubide guztiak 
    kentzea ekarriko du berehala. Baldin eta lizentzia zehatzaren baldintzek eskubidea ematen
    ez badizute, normalki ezin izango dituzu programak sistema batean baino
    gehiagotan instalatu, edo sarean erabiltzeko egokitu. Zalantzarik baduzu, jarri harremanetan
    osagaiaren banatzailearekin edo editorearekin zuzenean. 
    Osagai horiek hirugarrenei transferitzea edo kopiatzea, dokumentazioa
    barne, debekatuta egoten da normalki.
    
    
    Hurrengo CDko osagaiei dagozkien eskubide guztiak haien egileenak 
    dira eta software-programei aplikatzen zaizkien jabetza 
    intelektualaren eta copyright-aren legeek babesten dituzte.

en: 
    Welcome to the Printer Setup Wizard
    
    This wizard allows you to install local or remote printers to be used from this machine and also from other machines in the network.
    
    It asks you for all necessary information to set up the printer and gives you access to all available printer drivers, driver options, and printer connection types.
eu: 
    Ongi etorri inprimagailua instalatzeko morroira
    
    Morroi honen bidez, ordenagailuan erabil daitezkeen inprimagailu urruneko edo lokalak instalatzeko laguntza jasoko duzu, baita saretik instalatzeko ere.
    
    Inprimagailua instalatzeko behar duen informazioa eskatuko dizu eta inprimagailu-kontrolatzaile, kontrolatzaile-aukera eta konexio-mota erabilgarri guztiak jarriko ditu zure esku.

en: 
    Welcome to the Printer Setup Wizard
    
    This wizard will help you to install your printer(s) connected to this computer or connected directly to the network.
    
    If you have printer(s) connected to this machine, Please plug it/them in on this computer and turn it/them on so that it/they can be auto-detected. Also your network printer(s) must be connected and turned on.
    
    Note that auto-detecting printers on the network takes longer than the auto-detection of only the printers connected to this machine. So turn off the auto-detection of network printers when you don't need it.
    
     Click on "Next" when you are ready, and on "Cancel" if you do not want to set up your printer(s) now.
eu: 
    Ongi etorri inprimagailuak instalatzeko morroira
    
    Morroi honek ordenagailuan edo sarean konektatutako inprimagailuak instalatzen lagunduko dizu.
    
    Makina honetara konektatutako inprimagailurik baduzu, entxufatu ordenagailura eta piztu, automatikoki detektatu ahal izateko. Sareko inprimagailuek ere konektatuta eta piztuta egon behar dute.
    
    Kontuan izan sareko inprimagailuak automatikoki detektatzeko denbora gehiago behar dela makinara zuzenean konektatutakoak detektatzeko baino. Beraz, behar ez baduzu, desaktibatu sareko inprimagailuen detekzio automatikoa.
    
     Amaitutakoan egin klik "Hurrengoa" botoian; inprimagailua orain konfiguratu nahi ez baduzu, sakatu "Utzi".

en: 
    Welcome to the Printer Setup Wizard
    
    This wizard will help you to install your printer(s) connected to this computer, connected directly to the network or to a remote Windows machine.
    
    Please plug in and turn on all printers connected to this machine so that it/they can be auto-detected. Also your network printer(s) and your Windows machines must be connected and turned on.
    
    Note that auto-detecting printers on the network takes longer than the auto-detection of only the printers connected to this machine. So turn off the auto-detection of network and/or Windows-hosted printers when you don't need it.
    
     Click on "Next" when you are ready, and on "Cancel" if you do not want to set up your printer(s) now.
eu: 
    Ongi etorri inprimagailuak instalatzeko morroira
    
    Ordenagailuarekin, zuzenean sarearekin edo urruneko Windows makina batekin konektatutako inprimagailuak instalatzen lagunduko dizu morroi honek.
    
    Makina honetara konektatutako inprimagailurik baduzu, entxufatu eta piztu itzazu, automatikoki detektatu ahal izateko. Sareko inprimagailuek eta Windows makinek ere konektatuta eta piztuta egon behar dute.
    
    Kontuan izan sareko inprimagailuak automatikoki detektatzeko denbora gehiago behar dela soilik makina honetara konektatutakoak detektatzeko baino. Beraz, behar ez baduzu, desaktibatu sareko inprimagailuen eta/edo Windows ostalaria dutenen detekzio automatikoa.
    
     Amaitutakoan egin klik "Hurrengoa" botoian; inprimagailua orain konfiguratu nahi ez baduzu, sakatu "Utzi".

en: 
    Welcome to the Printer Setup Wizard
    
    This wizard will help you to install your printer(s) connected to this computer.
    
    If you have printer(s) connected to this machine, Please plug it/them in on this computer and turn it/them on so that it/they can be auto-detected.
    
     Click on "Next" when you are ready, and on "Cancel" if you do not want to set up your printer(s) now.
eu: 
    Ongi etorri inprimagailuak instalatzeko morroira
    
    Morroi honek ordenagailuarekin konektatutako inprimagailuak instalatzen lagunduko dizu.
    
    Makina honetara konektatutako inprimagailurik baduzu, entxufatu eta piztu, automatikoki detektatu ahal izateko.
    
     Amaitutakoan, egin klik "Hurrengoa" botoian; inprimagailua orain konfiguratu nahi ez baduzu, sakatu "Utzi ".

en: 
    Welcome to the Printer Setup Wizard
    
    This wizard will help you to install your printer(s) connected to this computer.
    
    Please plug in and turn on all printers connected to this machine so that it/they can be auto-detected.
    
     Click on "Next" when you are ready, and on "Cancel" if you do not want to set up your printer(s) now.
eu: 
    Ongi etorri inprimagailuak instalatzeko morroira
    
    Morroi honek ordenagailuarekin konektatutako inprimagailuak instalatzen lagunduko dizu.
    
    Makina honetara konektatutako inprimagailurik baduzu, entxufatu eta piztu itzazu, automatikoki detektatu ahal izateko.
    
     Prest zaudenean, egin klik "Hurrengoa" botoian; inprimagailua orain konfiguratu nahi ez baduzu, sakatu "Utzi ".

en: 
    Welcome.
    
    The parameters of the auto-install are available in the sections on the left
eu: 
    Ongi etorri.
    
    Instalazi automatikoko parametroak ezkerreko sekzioetan daude erabilgarri

en:           All of your selected data have been
eu:           Hautatu dituzun datu guztiak

en:           Successfully Restored on %s
eu:           behar bezala leheneratu dira hona: %s

en:          Restore Configuration
eu:          leheneratzeko konfigurazioa

en:         - /etc/xinetd.d/tftp:
            	drakTermServ will configure this file to work in conjunction with the images created
            	by mkinitrd-net, and the entries in /etc/dhcpd.conf, to serve up the boot image to 
            	each diskless client.
    
            	A typical TFTP configuration file looks like:
            		
            	service tftp
    			{
                            disable         = no
                            socket_type  = dgram
                            protocol        = udp
                            wait             = yes
                            user             = root
                            server          = /usr/sbin/in.tftpd
                            server_args  = -s /var/lib/tftpboot
            	}
            		
            	The changes here from the default installation are changing the disable flag to
            	'no' and changing the directory path to /var/lib/tftpboot, where mkinitrd-net
            	puts its images.
eu:         - /etc/xinetd.d/tftp:
            	drakTermServ-ek fitxategi hau konfiguratuko du, mkinitrd-net-eksortutako imajinekin
            	batera lan egiteko, eta /etc/dhcpd.conf-eko sarrerak, abioko imajinaz baliatzeko
            	disko gabeko bezero bakoitzerako.
    
            	Horrelakoa da TFTP konfigurazio-fitxategi tipikobaten itxura:
            		
            	service tftp
    			{
                            disable         = no
                            socket_type  = dgram
                            protocol        = udp
                            wait             = yes
                            user             = root
                            server          = /usr/sbin/in.tftpd
                            server_args  = -s /var/lib/tftpboot
            	}
            		
            	Instalazio lehenetsian aldaketak eginez gero, desgaitze-banderan'no' ezarriko da,
            	direktorio-bidea /var/lib/tftpboot-ra aldatuko da, eta bertan mkinitrd-net-ek
            	bere imajinak jarriko ditu.

en:         - Create Etherboot Enabled Boot Images:
            	To boot a kernel via etherboot, a special kernel/initrd image must be created.
            	mkinitrd-net does much of this work and drakTermServ is just a graphical 
            	interface to help manage/customize these images. To create the file 
            	/etc/dhcpd.conf.etherboot-pcimap.include that is pulled in as an include in 
            	dhcpd.conf, you should create the etherboot images for at least one full kernel.
eu:         - Etherboot gaitutako abioko imajinak sortu:
            	Nukleo bat etherboot bidez abiarazteko, nukleo/initrd imajina berezi bat sortu behar da.
            	mkinitrd-net-ek egiten du lan horren zati handiena eta drakTermServ interfaze 
            	grafiko bat besterik ez da, imajina horiek maneiatzen laguntzeko. 
            	/etc/dhcpd.conf.etherboot-pcimap.include fitxategia sortzeko, include gisa 
            	dhcpd.conf-en dagoena, gutxienez nukleo oso baterako etherboot imajinak sortu behar dituzu.

en:         - Create etherboot floppies/CDs:
            	The diskless client machines need either ROM images on the NIC, or a boot floppy
            	or CD to initiate the boot sequence.  drakTermServ will help generate these
            	images, based on the NIC in the client machine.
            		
            	A basic example of creating a boot floppy for a 3Com 3c509 manually:
            		
            	cat /usr/lib/etherboot/floppyload.bin \
            		/usr/share/etherboot/start16.bin \			
            		/usr/lib/etherboot/zimg/3c509.zimg > /dev/fd0
eu:         - Etherboot disketeak/CDak sortu:
            	Disko gabeko makina bezeroek ROM imajinak behar dituzte NICan, edo abioko diskete
            	edo CD bat abioko sekuentzia hasieratzeko.  drakTermServ-eklagunduko dizu imajina
            	horiek sortzen, makina bezeroko NICean oinarrituta.
            		
            	Hona hemen 3Com 3c509 batentzat abioko diskete bat eskuz sortzeko adibidea:
            		
            	cat /usr/lib/etherboot/floppyload.bin \
            		/usr/share/etherboot/start16.bin \			
            		/usr/lib/etherboot/zimg/3c509.zimg > /dev/fd0

en:         - Maintain %s:
            	For users to be able to log into the system from a diskless client, their entry in
            	/etc/shadow needs to be duplicated in %s. drakTermServ
            	helps in this respect by adding or removing system users from this file.
eu:         - Mantendu %s:
            	Erabiltzaileek diskorik gabeko bezero batetik sartzeko aukera izan dezaten, 
            	/etc/shadow-en duten sarrera bikoiztu egin behar da hemen:
            	/%s. DrakTermServ-ek horretan 
            	laguntzen du fitxategi honetatik sistema-erabiltzaileak gehituz edo kenduz.

en:         - Maintain /etc/dhcpd.conf:
            	To net boot clients, each client needs a dhcpd.conf entry, assigning an IP 
            	address and net boot images to the machine. drakTermServ helps create/remove 
            	these entries.
    			
            	(PCI cards may omit the image - etherboot will request the correct image. 
    			You should also consider that when etherboot looks for the images, it expects 
    			names like boot-3c59x.nbi, rather than boot-3c59x.2.4.19-16mdk.nbi).
    			 
            	A typical dhcpd.conf stanza to support a diskless client looks like:
eu:         - Mantendu /etc/dhcpd.conf:
            	Bezeroak saretik abiarazteko, bezero bakoitzak dhcpd.conf sarrera bat 
            	izan behar du, IP helbidea eta makinaren abioko imajina esleitzen dituena. 
            	drakTermServ-ek sarrera horiek sortzen eta kentzen laguntzen du.
     			
            	(PCI txartelek imajina salta dezakete - etherboot-ek behar den 
            	imajina eskatuko du. Kontuan izan behar duzu etherboot-ek 
            	imajinak bilatzen dituenean, boot-3c59x.nbi moduko izenak 
            	espero dituela, eta ez boot-3c59x.2.4.19-16mdk.nbi modukoak)
    			 
            	Era honetakoa izan daiteke diskorik gabeko bezero batentzako dhcpd.conf sarrera tipikoa:

en:         - Maintain /etc/exports:
            	Clusternfs allows export of the root filesystem to diskless clients. drakTermServ
            	sets up the correct entry to allow anonymous access to the root filesystem from
            	diskless clients.
    
            	A typical exports entry for clusternfs is:
            		
            	/					(ro,all_squash)
            	/home				SUBNET/MASK(rw,root_squash)
    			
            	With SUBNET/MASK being defined for your network.
eu:         - Mantendu /etc/exports:
            	Clusternfs-ek erroko fitxategi-sistema diskorik gabeko bezeroetara esportatzeko 
            	 aukera ematen du . DrakTermServ-ek sarrera egokia konfiguratzen du, diskorik gabeko 
            	 bezeroetatik erroko fitxategi-sistemara anonimoki sartzeko aukera emateko.
    
            	Clusternfs-ren esportazio-sarrera ohiko bat:
            		n        	/					(ro,all_squash)
            	/home				SUBNET/MASK(rw,root_squash)
    			
            	SUBNET/MASK zure sarerako definitua.

en:         - Per client %s:
            	Through clusternfs, each diskless client can have its own unique configuration files
            	on the root filesystem of the server. By allowing local client hardware configuration, 
            	drakTermServ will help create these files.
eu:         - Bezero bakoitzeko %s:
            	clusternfs erabiliz, disko gabeko bezero bakoitzak berekonfigurazio-fitxategi
            	esklusiboak ditu zerbitzariaren erroko fitxategi-sisteman. Bezero lokalen hardwarea konfiguratzea onartuz, 
            	drakTermServ-ek lagunduko dizu fitxategi horiek sortzen.

en:         - Per client system configuration files:
            	Through clusternfs, each diskless client can have its own unique configuration files
            	on the root filesystem of the server. By allowing local client hardware configuration, 
            	clients can customize files such as /etc/modules.conf, /etc/sysconfig/mouse, 
            	/etc/sysconfig/keyboard on a per-client basis.
    
            Note: Enabling local client hardware configuration does enable root login to the terminal 
            server on each client machine that has this feature enabled.  Local configuration can be
            turned back off, retaining the configuration files, once the client machine is configured.
eu:         - Bezero bakoitzeko sistema-konfigurazioko fitxategiak:
            	clusternfs erabiliz, disko gabeko bezero bakoitzak berekonfigurazio-fitxategi
            	esklusiboak ditu zerbitzariaren erroko fitxategi-sisteman. Bezero lokalen hardwarea konfiguratzea onartuz, 
            	bezeroek /etc/modules.conf, /etc/sysconfig/mouse, eta /etc/sysconfig/keyboard
            	gisako fitxategiak pertsonaliza ditzake bezerokako oinarri batean.
    
            Oharra: Bezeroaren hardware-konfigurazio lokala gaitzean, eginbide hori gaituta
            daukaten makinetan terminal-zerbitzarian root gisa sartzeko aukera
            gaitzen da.  Makina bezeroa konfiguratutakoan, konfigurazio lokala 
            desaktiba daiteke konfigurazio-fitxategiak galdu gabe.

en:         While you can use a pool of IP addresses, rather than setup a specific entry for
            a client machine, using a fixed address scheme facilitates using the functionality
            of client-specific configuration files that ClusterNFS provides.
    			
            Note: The '#type' entry is only used by drakTermServ.  Clients can either be 'thin'
            or 'fat'.  Thin clients run most software on the server via XDMCP, while fat clients run 
            most software on the client machine. A special inittab, %s is
            written for thin clients. System config files xdm-config, kdmrc, and gdm.conf are 
            modified if thin clients are used, to enable XDMCP. Since there are security issues in 
            using XDMCP, hosts.deny and hosts.allow are modified to limit access to the local
            subnet.
    			
            Note: The '#hdw_config' entry is also only used by drakTermServ.  Clients can either 
            be 'true' or 'false'.  'true' enables root login at the client machine and allows local 
            hardware configuration of sound, mouse, and X, using the 'drak' tools. This is enabled 
            by creating separate config files associated with the client's IP address and creating 
            read/write mount points to allow the client to alter the file. Once you are satisfied 
            with the configuration, you can remove root login privileges from the client.
    			
            Note: You must stop/start the server after adding or changing clients.
eu:         IP helbideen pool bat erabil dezakezunez, makina bezero batentzako sarrera espezifikoa
            konfiguratu ordez, helbide-eskema finko batez baliatuz errazagoerabiliko duzu
            ClusterNFS-ek eskaintzen duen bezeroen konfigurazio-fitxategi espezifikoen funtzionalitatea.
    			
            Oharra: '#type' sarrera drakTermServ-ek bakarrik erabiltzen du.  Bezeroak 'arinak'
            edo 'astunak' izan daitezke.  Bezero arinek zerbitzarian exekutatzen dute software gehiena, XDMCP bidez astunek berriz
            makina bezeroan exekutatzen dute. inittab berezi bat, %s 
            idatziko da bezero arinentzat. Sistemako xdm-config, kdmrc, eta gdm.conf konfigurazio-fitxategiak 
            aldatu egingo dira bezero arinak erabiltzen badira, XDMCP gaitzeko. Segurtasun-arazoak daudenez XDMCP 
            erabiltzeko, hosts.deny eta hosts.allow aldatu egingo dira, azpisare lokalerako sarbidea
            mugatzeko.
    			
            Oharra: '#hdw_config' ere drakTermServ-ek bakarrik erabiltzen du. Bezeroak 
            'egiazkoak' edo 'faltsuak' izan daitezke. 'egiazkoak' aukera ematen du root gisa 
            saioa hasteko makina bezeroan eta hardware lokaleko soinua, sagua, eta X 
            konfiguratzeko 'drak' tresnen bidez. Horretarako, bezeroaren IP helbidearekin 
            asoziatutako konfigurazio-fitxategi bereiziak sortu behar dira, eta irakurri eta 
            idazteko muntatze-puntuak ere sortu behar dira, bezeroak fitxategian aldaketak 
            egin ahal izan ditzan. Konfigurazioa egokitzat jotzen duzunean, root-aren saioa 
            hasteko pribilegioak ken ditzakezu bezerotik.
    			
            Oharra: Bezeroak aldatu edo gehitu ondoren, zerbitzaria gelditu/abiarazi 
            behar duzu.

en:    - from date: %s %s
eu:    - data honetatik: %s %s

en:   <Tab>/<Alt-Tab> between elements  | <Space> selects | <F12> next screen
eu:   <Tab>/<Alt-Tab> elementuz aldatzeko | <Zuriunea> hautatzeko | <F12> hurr.pantaila

en:  (Default is all users)
eu:  (Lehenetsia erabiltzaile guztiak da)

en:  (Default)
eu:  (lehenetsia)

en:  (Make sure that all your printers are connected and turned on).
eu:  (Egiaztatu inprimagailu guztiak konektatuta eta piztuta daudela).

en:  (Parallel Ports: /dev/lp0, /dev/lp1, ..., equivalent to LPT1:, LPT2:, ..., 1st USB printer: /dev/usb/lp0, 2nd USB printer: /dev/usb/lp1, ...).
eu:  (Ataka paraleloak: /dev/lp0, /dev/lp1..., horien baliokideak dira LPT1:, LPT2:..., lehen USB inprimagailua: /dev/usb/lp0, 2. USB inprimagailua: /dev/usb/lp1, ...).

en:  (multi-session)
eu:  (saio anitzekoa)

en:  - detected
eu:  - detektatuta

en:  --doc <link>          - link to another web page ( for WM welcome frontend)
eu:  --doc <link>          - beste web orri baterako esteka ( WM ongietorria)

en:  --help                - display this help
eu:  --help                - laguntza hau erakusten du

en:  --id <id_label>       - load the html help page which refers to id_label
eu:  --id <id_label>       - id_label-i dagokion html laguntza-orria kargatu

en:  Accept/Refuse broadcasted icmp echo.
eu:  Onartu/Ezetsi difusioz bidalitako icmp oihartzuna.

en:  Accept/Refuse icmp echo.
eu:  Onartu/Ezetsi icmp oihartzuna.

en:  Activate/Disable daily security check.
eu:  Aktibatu/Desgaitu eguneroko segurtasun-egiaztapena.

en:  Enable/Disable sulogin(8) in single user level.
eu:  Gaitu/Desgaitu sulogin (8) erabiltzaile bakarraren mailan.

en:  Enabling su only from members of the wheel group or allow su from any user.
eu:  Gaitu su wheel taldeko kideentzat edo edozein erabiltzailerentzat.

en:  Erase Now
eu:  Borratu orain

en:  Error while sending mail.
eu:  Errorea posta bidaltzean.

en:  If the desired printer was auto-detected, simply choose it from the list and then add user name, password, and/or workgroup if needed.
eu: Inprimagailua automatikoki detektatu badu, hautatu zerrendan, eta, behar izanez gero, gehitu erabiltzaile-izena, pasahitza eta/edo lantaldea.

en:  and the CD is in the drive
eu:  eta CDa unitatean dagoela

en:  drakhelp 0.1
    Copyright (C) 2003-2004 Mandrakesoft.
    This is free software and may be redistributed under the terms of the GNU GPL.
    
    Usage:
eu: drakhelp 0.1
    Copyright (C) 2003-2004 Mandrakesoft.
    Software librea da, eta birbana daiteke GNU GPL lizentziaren baldintzak betetzen badira.
    
    Erabilera:

en:  enter `void' for void entry
eu:  idatzi `void' sarrera hutsik uzteko

en:  on
eu:  -

en:  on LPD server "%s", printer "%s"
eu:  - "%s" LPD zerbitzaria, "%s" inprimagailua

en:  on Novell server "%s", printer "%s"
eu:  - "%s" Novell zerbitzaria, "%s" inprimagailua

en:  on SMB/Windows server "%s", share "%s"
eu:  - "%s" Windows zerbitzaria, "%s" partekatzea

en:  on device: %s
eu:  gailua: %s

en:  on parallel port #%s
eu:  \#%s ataka paraleloan

en: !!! Indicates the password in the system database is different than
     the one in the Terminal Server database.
    Delete/re-add the user to the Terminal Server to enable login.
eu: !!! Sistemako datu-baseko pasahitza eta terminal-zerbitzariko datu-basekoa 
    ez direla berdinak adierazten du.
    Ezabatu/gehitu berriro erabiltzailea terminal-zerbitzarian, saioa hasteko.

en: "%s" is a local user, but you did not select a local smtp, so you must use a complete email address!
eu: "%s" erabiltzaile lokala da, baina ez duzu SMTP lokala hautatu; beraz, helbide elektroniko osoa erabili behar duzu!

en: "%s" neither is a valid email nor is an existing local user!
eu: "%s" ez da ez baliozko helbide elektronikoa ez erabiltzaile lokala!

en: "%s": check the current country selection. If you're not in this country,
    click on the "%s" button and choose another. If your country isn't in the
    list shown, click on the "%s" button to get the complete country list.
eu: "%s": egiaztatu hautatuta dagoen estatua. Estatu horretan ez bazaude,
    egin klik "%s" botoian eta hautatu beste bat. Zure estatua ez badago
    aurkeztutako zerrendan, klikatu "%s" botoia, estatuen zerrenda osoa jasotzeko.

en: "%s": clicking on the "%s" button will open the printer configuration
    wizard. Consult the corresponding chapter of the ``Starter Guide'' for more
    information on how to set up a new printer. The interface presented in our
    manual is similar to the one used during installation.
eu: "%s": "%s" botoian klik eginda inprimagailuak konfiguratzeko morroia
    irekiko da. Begiratu "Starter Guide"/"Hasiberrien Gida"-n dagokion
    kapitulua inprimagailu berria nola ezarri jakiteko. Gure eskuliburuan 
    aurkeztutako interfazea instalazio garaian erabilitakoaren antzekoa da.

en: "%s": if a sound card is detected on your system, it'll be displayed
    here. If you notice the sound card isn't the one actually present on your
    system, you can click on the button and choose a different driver.
eu: "%s": zure sisteman soinu-txartel bat detektatu ezkero, hemen bistaratuko
    da. Bistaratutako soinu-txartela zure sisteman dagoena ez dela Ikusten baduzu,
    botoian klik egin eta beste gidari bat hauta dezakezu.

en: "Menu" key
eu: "Menu" tekla

en: %d comma separated numbers
eu: koma bidez bereizitako %d zenbaki

en: %d comma separated strings
eu: koma bidez bereizitako %d kate

en: %d minutes
eu: %d minutu

en: %d packages
eu: %d pakete

en: %d seconds
eu: %d segundo

en: %s (Port %s)
eu: %s (%s ataka)

en: %s BootSplash (%s) preview
eu: %s BootSplash (%s) aurrebista

en: %s Printer Management Tool
eu: %s inprimagailua kudeatzeko tresna

en: %s added to Terminal Server
eu: %s terminal-zerbitzarira gehitu da

en: %s already in use
eu: %s lehendik ari da erabiltzen

en: %s cannot be displayed 
    . No Help entry of this type
eu: %s ezin da bistaratu 
    . Ez dago mota honetako laguntza-sarrerarik

en: %s defined as dm, adding gdm user to /etc/passwd$$CLIENT$$
eu: %s dm gisa definitua, gdm erabiltzailea gehitzen hemen: /etc/passwd$$CLIENT$$

en: %s entries
eu: %s sarrerak

en: %s exists, delete?
    
    If you've already done this process you'll probably
     need to purge the entry from authorized_keys on the server.
eu: %s badago, ezabatu?
    
    Prozesu hau egina baduzu, seguru asko sarrera purgatu
     beharko duzu zerbitzariko authorized_keys-etik.

en: %s fonts conversion
eu: %s letra-tipoen bihurketa

en: %s formatting of %s failed
eu: %2$s(r)i %1$s formatua emateak huts egin du

en: %s found on %s, configure it automatically?
eu: %s aurkitu da hemen: %s. Automatikoki konfiguratu nahi duzu ?

en: %s is already a Terminal Server user
eu: %s lehendik da terminal-zerbitzariko erabiltzailea

en: %s is not a user..
eu: %s ez da erabiltzaile bat..

en: %s is not in the scanner database, configure it manually?
eu: %s ez dago eskanerren datu-basean. Eskuz konfiguratu nahi duzu?

en: %s is not installed
    Click "Next" to install or "Cancel" to quit
eu: %s ez dago instalatuta
    Sakatu "Hurrengoa" instalatzeko, edo "Utzi" irteteko

en: %s not found...
eu: %s ez da aurkitu...

en: %s not responding
eu: %s(e)k ez du erantzuten

en: %s not retrieved...
eu: %s ez da berreskuratu...

en: %s on %s
eu: %s - %s

en: %s passwd bad in Terminal Server - rewriting...
eu: %s pasahitz okerra terminal-zerbitzarian - berriro idazten...

en: %s: %s requires a username...
eu: %s: %s(e)k erabiltzaile-izena behar du...

en: %s: %s requires hostname, MAC address, IP, nbi-image, 0/1 for THIN_CLIENT, 0/1 for Local Config...
eu: %s: %s(e)k ostalari-izena behar du, eta MAC helbidea, IP, nbi-image, 0/1 THIN_CLIENTentzat, 0/1 Local Config-entzat...

en: %s: %s requires hostname...
eu: %s: %s(e)k ostalari-izena behar du...

en: (E)IDE/ATA controllers
eu: (E)IDE/ATA kontroladoreak

en: (Note: Parallel ports cannot be auto-detected)
eu: (Oharra: paraleloko atakak ezin dira automatikoki detektatu)

en: (This) DHCP Server IP
eu: DHCP zerbitzariaren IPa

en: (already added %s)
eu: (%s jadanik gehituta)

en: (default value: %s)
eu: (balio lehenetsia: %s)

en: (detected %s)
eu: (%s detektatua)

en: (detected on port %s)
eu: (%s atakan detektatua)

en: (detected)
eu: (detektatua)

en: (module %s)
eu: (%s modulua)

en: (on %s)
eu: (%s)

en: (on this machine)
eu: (makina honetan)

en: , %s sectors
eu: , %s sektore

en: , TCP/IP host "%s", port %s
eu: , "%s" TCP/IP ostalaria, %s ataka

en: , USB printer
eu: , USB inprimagailua

en: , USB printer #%s
eu: , #%s USB inprimagailua

en: , host "%s", port %s
eu: , "%s" ostalaria, %s ataka

en: , multi-function device
eu: , funtzio anitzeko gailua

en: , multi-function device on HP JetDirect
eu: , funtzio anitzeko gailua - HP JetDirect

en: , multi-function device on USB
eu: , funtzio anitzeko gailua - USB

en: , multi-function device on a parallel port
eu: , funtzio anitzeko gailua ataka paralelo batean

en: , multi-function device on parallel port #%s
eu: , funtzio anitzeko gailua #%s ataka paraleloan

en: , network printer "%s", port %s
eu: , "%s" sareko inprimagailua, %s ataka

en: , printer "%s" on SMB/Windows server "%s"
eu: , "%s" inprimagailua, "%s" SMB/Windows zerbitzarikoa

en: , printer "%s" on server "%s"
eu: , "%s" inprimagailua, "%s" zerbitzarikoa

en: , printing to %s
eu: , %s(e)n inprimatzen

en: , using command %s
eu: , %s komandoaren bidez

en: - %s was added
eu: - %s erantsi da

en: - %s was removed
eu: - %s ezabatuta dago

en: - PCI and USB devices: this lists the vendor, device, subvendor and subdevice PCI/USB ids
eu: - PCI eta USB gailuak: PCI/USB gailuen hornitzailearen, gailuaren eta azpigailuaren identifikazioak erakusten ditu

en: - Restore Other Files:
eu: - Leheneratu bestelako fitxategiak:

en: - Restore System Files.
eu: - Leheneratu sistema-fitxategiak.

en: - Restore User Files:
eu: - Leheneratu erabiltzaile-fitxategiak:

en: - pci devices: this gives the PCI slot, device and function of this card
    - eide devices: the device is either a slave or a master device
    - scsi devices: the scsi bus and the scsi device ids
eu: - pci gailuak: txartelaren PCI erretena, gailua eta funtzioa ematen ditu
    - eide gailuak: gailua mendekoa edo nagusia da
    - scsi gailuak: scsi busa eta scsi gailuaren id-ak

en: /Autodetect _jaz drives
eu: /Autodetektatu _jaz unitateak

en: /Autodetect _modems
eu: /Autodetektatu _modemak

en: /Autodetect _printers
eu: /Autodetektatu _inprimagailuak

en: /File/-
eu: /Fitxategia/-

en: /File/Save _As
eu: /Fitxategia/Gorde _honela

en: /File/_New
eu: /Fitxategia/_Berria

en: /File/_Open
eu: /Fitxategia/_Ireki

en: /File/_Quit
eu: /Fitxategia/I_rten

en: /File/_Save
eu: /Fitxategia/_Gorde

en: /Help/_About...
eu: /Laguntza/_Honi buruz...

en: /Options/Test
eu: /Aukerak/Probatu

en: /Set as _Default
eu: /_Ezarri lehenetsi gisa

en: /_About...
eu: /_Honi buruz...

en: /_Actions
eu: /_Ekintzak

en: /_Add Printer
eu: /_Gehitu inprimagailua

en: /_Configure CUPS
eu: /_Konfiguratu CUPS

en: /_Delete
eu: /_Ezabatu

en: /_Edit
eu: /_Editatu

en: /_Expert mode
eu: /_Aditu modua

en: /_Fields description
eu: /_Eremuen azalpena

en: /_File
eu: /_Fitxategia

en: /_Help
eu: /_Laguntza

en: /_Options
eu: /_Aukerak

en: /_Quit
eu: /_Irten

en: /_Refresh
eu: /_Freskatu

en: /_Report Bug
eu: /_Akatsen berri-ematea

en: /etc/hosts.allow and /etc/hosts.deny already configured - not changed
eu: /etc/hosts.allow eta /etc/hosts.deny dagoeneko konfiguratuta - ez dira aldatu

en: /etc/issue* exist
eu: /etc/issue* badago

en: 1 button
eu: 1 botoi

en: 1 minute
eu: minutu bat

en: 1. The CUPS printing system can run locally.
eu: 1. CUPS inprimaketa sistema bertan exekutatu daiteke.

en: 16 million colors (24 bits)
eu: 16 milioi kolore (24 bit)

en: 2 buttons
eu: 2 botoi

en: 2. All printing requests are immediately sent to a remote CUPS server.
eu: 2. Inprimaketa eskari guztiak bereala bidaltzen dira urruneko CUPS zerbitzari batera.

en: 256 colors (8 bits)
eu: 256 kolore (8 bit)

en: 3 buttons
eu: 3 botoi

en: 3 buttons with Wheel emulation
eu: 3 botoi gurpil-emulazioarekin

en: 32 thousand colors (15 bits)
eu: 32 mila kolore (15 bit)

en: 64 MB or more
eu: 64 MB edo gehiago

en: 65 thousand colors (16 bits)
eu: 65 mila kolore (16 bit)

en: <- Previous
eu: <- Aurrekoa

en: <-- Del User
eu: <-- Ezab erabiltzailea

en: <-- Delete
eu: <-- Ezabatu

en: <-- Edit Client
eu: <-- Editatu bezeroa

en: <b>Development Environments</b>
eu: <b>Garapen inguruneak</b>

en: <b>Discovery, Your First Linux Desktop</b>
eu: <b>Discovery, Zure Lehenengo Linux Idaztegia</b>

en: <b>Download Version</b>
eu: <b>Deskargatzeko bertsioa</b>

en: <b>Join the Community</b>
eu: <b>Elkartu Mandrakelinux komunitatera</b>

en: <b>Mandrakelinux Control Center</b>
eu: <b>Mandrakelinux kontrol-zentroa</b>

en: <b>Mandrakesoft Products (Professional Solutions)</b>
eu: <b>Mandrakesoft Produktuak (Soluzio Profesionalak)</b>

en: <b>Mandrakesoft Products</b>
eu: <b>Mandrakesoft Produktuak</b>

en: <b>Mandrakesoft</b> has developed a wide range of <b>Mandrakelinux</b> products.
eu: <b>Mandrakesoft</b>ek <b>Mandrakelinux</b> produktu eremu zabala garatudu.

en: <b>Open Source</b>
eu: <b>Iturburu Irekia</b>

en: <b>PowerPack+, The Linux Solution for Desktops and Servers</b>
eu: <b>PowerPack+, Idaztegi eta Zerbitzarietarako Linux Soluzioa</b>

en: <b>PowerPack, The Ultimate Linux Desktop</b>
eu: <b>PowerPack, Linux Idaztegia Gorena</b>

en: <b>Servers</b>
eu: <b>Zerbitzariak</b>

en: <b>Surf the Internet</b>
eu: <b>Internet Surfeatu</b>

en: <b>The GPL</b>
eu: <b>GPLa</b>

en: <b>The KDE Choice</b>
eu: <b>KDE aukera</b>

en: <b>What is Mandrakelinux?</b>
eu: <b>Zer da Mandrakelinux?</b>

en: => Notice, a label changed:
    %s
eu: => Kontuz, etiketa bat aldatu da:
    %s

en: => There are many things to choose from (%s).
eu: => Gauza asko dituzu aukeran (%s).

en: A CAPI driver is available for this modem. This CAPI driver can offer more capabilities than the free driver (like sending faxes). Which driver do you want to use?
eu: CAPI gidari bat dago eskuragarri modem honentzako. CAPI gidari honek gidari askeak baino gaitasun gehiago eskaini ditzake (faxak bidaltzea modukoak). Zein gidari erabili nahi duzu?

en: A command line must be entered!
eu: Komando-lerro bat sartu behar duzu!

en: A graphical environment with user-friendly set of applications and desktop tools
eu: Aplikazio-multzo eta mahaigaineko tresna lagungarri eta atseginak dituen ingurune grafikoa

en: A library which defends against buffer overflow and format string attacks.
eu: Buffer-gainezkatzeen eta formatu-kateen erasoen aurka defendatzen duen liburutegi bat.

en: A printer named "%s" already exists under %s. 
    Click "Transfer" to overwrite it.
    You can also type a new name or skip this printer.
eu: "%s" izeneko inprimagailu bat badago %s(e)n. 
    Sakatu "Transferitu" gainidazteko.
    Beste izen bat idatz dezakezu, edo inprimagailu hori saltatu.

en: A problem occurred while restarting the network: 
    
    %s
eu: Arazo bat izan da sarea berrabiaraztean: 
    
    %s

en: A section with this name already exists.
    The section names have to be unique.
    
    You'll have to go back and add another section
    or change its name.
eu: Lehendik dago izen hori duen sekzio bat.
    Sekzio-izenek esklusiboak izan behar dute.
    
    Itzuli atzera eta gehitu beste sekzio bat edo
    aldatu haren izena.

en: A section with this name already exists.
    The section names have to be unique.
    
    You'll have to go back and add another section
    or change the name of the section.
eu: Lehendik dago izen hori duen sekzio bat.
    Sekzio-izenek esklusiboak izan behar dute.
    
    Itzuli atzera eta gehitu beste sekzio bat edo
    aldatu sekzioaren izena.

en: A tool to monitor your logs
eu: Zure egunkari-erregistroak ikusteko tresna

en: A valid URI must be entered!
eu: Baliozko URI bat sartu behar da!

en: ACL name
eu: ACL izena

en: ADSL adapters
eu: ADSL moldagailuak

en: ADSL configuration
eu: ADSL konfigurazioa

en: ADSL connection
eu: ADSL konexioa

en: ADSL connection type:
eu: ADSL konexio-mota:

en: AGP controllers
eu: AGP kontroladoreak

en: ALL
eu: DENAK

en: ALL existing partitions and their data will be lost on drive %s
eu: %s unitatean dauden partizio eta datu GUZTIAK galdu egingo dira

en: Abort
eu: Abortatu

en: Aborting
eu: Abortatzen

en: Aborting Scannerdrake.
eu: Scannerdrake abortatzen.

en: About
eu: Honi buruz

en: About Harddrake
eu: Harddrake-ri buruz

en: Accept
eu: Onartu

en: Accept bogus IPv4 error messages
eu: Onartu IPv4 errore-mezu simulatuak

en: Accept broadcasted icmp echo
eu: Onartu difusioz bidalitako icmp oihartzuna

en: Accept icmp echo
eu: Onartu icmp oihartzuna

en: Accept user
eu: Onartu erabiltzailea

en: Accept/Refuse bogus IPv4 error messages.
eu: Onartu/Ezetsi IPv4 errore-mezu simulatuak

en: Access Control Lists
eu: Sarbideko kontrol-zerrenda

en: Accessing printers on remote CUPS servers
eu: Urruneko CUPS zerbitzarietako inprimagailuak atzitzen

en: Account Login (user name)
eu: Kontuaren identifikatzailea (erabiltzaile-izena)

en: Account Password
eu: Kontuaren pasahitza

en: Across Network
eu: Sarean zehar

en: Action
eu: Ekintza

en: Activate now
eu: Aktibatu orain

en: Activate/Disable ethernet cards promiscuity check.
eu: Aktibatu/Desgaitu ethernet txartelen nahasgarritasunaren egiaztapena.

en: Activates/Deactivates all network interfaces configured to start
    at boot time.
eu: Abioan hasteko konfiguratuta dauden sare-interfaze guztiak
    aktibatzen/desaktibatzen ditu.

en: Active Directory with SFU
eu: Direktorio Aktiboa SFU-rekin

en: Active Directory with SFU:
eu: Direktorio Aktiboa SFU-rekin:

en: Active Directory with Winbind
eu: Direktorio Aktiboa Windbind-rekin

en: Active Directory with Winbind:
eu: Direktorio Aktiboa Windbind-ekin:

en: Adapter %s: %s
eu: %s moldagailua: %s

en: Add
eu: Gehitu

en: Add Client -->
eu: Gehitu bezeroa -->

en: Add Printer
eu: Gehitu inprimagailua

en: Add User -->
eu: Gehitu erabiltzailea -->

en: Add a Security Policy.
    
    You can now add a Security Policy.
    
    Choose continue when you are done to write the data.
eu: Gehitu segurtasun-gidalerroa.
    
    Segurtasun-gidalerro bat gehi dezakezu orain.
    
    Datuak idazten amaitzean, hautatu jarraitzea.

en: Add a module
eu: Gehitu modulua

en: Add a new printer
eu: Gehitu inprimagailu berria

en: Add a new printer to the system
eu: Gehitu inprimagailu berria sisteman

en: Add a new rule at the end
eu: Gehitu arau berri bat amaieran

en: Add a rule
eu: Gehitu arau bat

en: Add a scanner manually
eu: Gehitu eskanerra eskuz

en: Add a user
eu: Gehitu erabiltzaile bat

en: Add an UPS device
eu: Gehitu UPS gailu bat

en: Add an item
eu: Gehitu elementu bat

en: Add here the CUPS servers whose printers you want to use. You only need to do this if the servers do not broadcast their printer information into the local network.
eu: Gehitu hemen erabili nahi dituzun inprimagailuen CUPS zerbitzariak.  Zerbitzariek inprimagailu-informazioa sare lokalera helarazten ez badute soilik egin behar duzu hau.

en: Add host
eu: Gehitu ostalaria

en: Add host/network
eu: Gehitu ostalaria/sarea

en: Add server
eu: Gehitu zerbitzaria

en: Add the name as an exception to the handling of password aging by msec.
eu: Gehitu izena msec bidezko pasahitzen zahartzea maneiatzeko salbuespen gisa.

en: Add to LVM
eu: Gehitu LVMri

en: Add to RAID
eu: Gehitu RAIDi

en: Add user
eu: Gehitu erabiltzailea

en: Add/Del Clients
eu: Gehitu/ezabatu bezeroak

en: Add/Del Users
eu: Gehitu/ezabatu erabiltzaileak

en: Addition of %s to Terminal Server failed!
eu: Huts egin du %s terminal-zerbitzarira gehitzeak!

en: Additional CUPS servers:
eu: CUPS zerbitzari gehigarriak:

en: Advanced
eu: Aurreratua

en: Advanced Configuration
eu: Konfigurazio aurreratua

en: Advanced preferences
eu: Hobespen aurreratuak

en: Afghanistan
eu: Afganistan

en: After changing type of partition %s, all data on this partition will be lost
eu: %s partizio-mota aldatu ondoren, partizioko datu guztiak galdu egingo dira

en: After formatting partition %s, all data on this partition will be lost
eu: %s partizioa formateatu ondoren, partizioko datu guztiak galdu egingo dira

en: After resizing partition %s, all data on this partition will be lost
eu: %s partizioa tamainaz aldatu ondoren, partizioko datu guztiak galduko dira

en: After this is done, we recommend that you restart your X environment to avoid any hostname-related problems.
eu: Ondoren, zure X ingurunea berrabiaraztea gomendatzen dugu,
    ostalari-izena aldatzeagatik arazorik ez izateko.

en: Alcatel speedtouch USB modem
eu: Alcatel speedtouch USB modema

en: Alert configuration
eu: Abisuen konfigurazioa

en: Algeria
eu: Aljeria

en: All
eu: Denak

en: All I/O to the file system should be done synchronously.
eu: Fitxategi-sistemako S/I guztiak sinkronizatuta egin behar dira.

en: All clients will use %s
eu: Bezero guztiek erabiliko dute %s

en: All data on this partition should be backed-up
eu: Partizio honetako datu guztien babeskopia egitea komeni da

en: All languages
eu: Hizkuntza guztiak

en: All primary partitions are used
eu: Lehen mailako partizio guztiak erabilita daude

en: All remote machines
eu: Urruneko makina guztiak

en: Allow Thin Clients
eu: Onartu bezero arinak

en: Allow X Window connections
eu: Onartu X Window konexioak

en: Allow all users
eu: Eman baimena erabiltzaile guztiei

en: Allow an ordinary user to mount the file system. The
    name of the mounting user is written to mtab so that he can unmount the file
    system again. This option implies the options noexec, nosuid, and nodev
    (unless overridden by subsequent options, as in the option line
    user,exec,dev,suid ).
eu: Erabiltzaile arrunt bati fitxategi-sistema muntatzeko baimena eman. 
    Erabiltzailearen izena mtab-en idazten da, gero fitxategi-sistema desmuntatu
    ahal izan dezan. Aukera honek noexec, nosuid, eta nodev aukerak inplikatzen
    ditu (hurrengo aukerek desaktibatzen ez badituzte, adibide honetan
    bezala: user,exec,dev,suid ).

en: Allow local hardware
    configuration.
eu: Onartu hardware lokalaren
    konfigurazioa.

en: Allow remote root login
eu: Onartu urrunetik root gisa saioa hastea

en: Allow/Forbid X connections:
    
    - ALL (all connections are allowed),
    
    - LOCAL (only connection from local machine),
    
    - NONE (no connection).
eu: Baimendu/Debekatu X konexioak:
    
    - GUZTIAK (konexio guztiak baimenduta),
    
    - LOKALA (konexio lokala bakarrik) ,
    
    - BAT ERE EZ (bat ere konexiorik ez).

en: Allow/Forbid autologin.
eu: Baimendu/Debekatu saio-hasiera automatikoa

en: Allow/Forbid direct root login.
eu: Onartu/Debekatu zuzenean root gisa saioa hastea.

en: Allow/Forbid reboot by the console user.
eu: Onartu/Debekatu kontsola-erabiltzaileak sistema berrabiaraztea.

en: Allow/Forbid remote root login.
eu: Onartu/Debekatu urrunetik root gisa saioa hastea.

en: Allow/Forbid the list of users on the system on display managers (kdm and gdm).
eu: Onartu/Debekatu sistemako erabiltzaileen zerrenda bistaratze-kudeatzaileetan (kdm eta gdm).

en: Allow/forbid to export display when
    passing from the root account to the other users.
    
    See pam_xauth(8) for more details.'
eu: Baimendu/galarazi bistaratzea esportatzea
    root kontutik beste erabiltzaile batzuetara pasatzerakoan.
    
    Begiratu pam_xauth(8) xehetasun gehiago jasotzeko.

en: Allows you to run a group of computers in the same Network Information Service domain with a common password and group file.
eu: Konputagailu talde bat Sareko Informazio Zerbitzu domeinu berdinean ibiltzeko aukera ematen dizu pasahitz eta talde fitxategi amankomunarekin.

en: Alt and Shift keys simultaneously
eu: Alt eta Maius teklak batera

en: Alternative drivers
eu: Kontrolatzaile alternatiboak

en: Alternative test page (A4)
eu: Proba-orri alternatiboa (A4)

en: Alternative test page (Letter)
eu: Proba-orri alternatiboa (Letter)

en: Alternatively, you can specify a device name/file name in the input line
eu: Bestela, gailu-izen/fitxategi-izen bat idatz dezakezu sarrerako lerroan

en: Always launch on startup
eu: Jaurti beti hasterakoan

en: American Samoa
eu: Samoa amerikarra

en: Amusement programs: arcade, boards, strategy, etc
eu: Denbora-pasako programak: makina-jokoak, taula-jokoak, estrategiakoak, etab.

en: An error occurred
eu: Errore bat izan da

en: An error occurred - no valid devices were found on which to create new filesystems. Please check your hardware for the cause of this problem
eu: Errorea gertatu da - ez da fitxategi-sistema berriak sortzeko gailu baliozkorik aurkitu. Aztertu zure hardwarea arazo honen arrazoia bilatzeko

en: An error occurred while deleting the "%s" network interface:
    
    %s
eu: Errorea gertatu da"%s" sare-interfazea detektatzean:
    
    %s

en: An error occurred, but I don't know how to handle it nicely.
    Continue at your own risk.
eu: Errore bat gertatu da, baina ez dakit behar bezala maneiatzen.
    Jarraitu zure ardurapean.

en: An error occurred:
    
    
    %s
    
    This may come from corrupted system configuration files
    on the USB key, in this case removing them and then
    rebooting Mandrake Move would fix the problem. To do
    so, click on the corresponding button.
    
    
    You may also want to reboot and remove the USB key, or
    examine its contents under another OS, or even have
    a look at log files in console #3 and #4 to try to
    guess what's happening.
eu: Errorea gertatu da:
    
    
    %s
    
    Horren jatorria izan litezke USB gakoko sistema-konfigurazioko
    fitxategiak hondatuta egotea. Hala bada, fitxategi horiek kendu eta 
    Mandrake Move berrabiaraziz konponduko da arazoa. Horretarako,
    egin klik berrabiarazteko botoian.
    
    
    Beste irtenbideak dira berrabiarazi eta USB gakoa kentzea,
    edo haren edukia aztertzea beste sistema eragile batean, 
    edo 3. eta 4. kontsoletako egunkari-fitxategiak egiaztatzea,
    zer gertatzen ari den ikertzeko.

en: An error occurred:
    %s
    Try to change some parameters
eu: Errorea gertatu da:
    %s
    Saiatu parametro batzuk aldatuta

en: An unexpected error has happened:
    %s
eu: Ustekabeko errorea gertatu da:
    %s

en: Anacron is a periodic command scheduler.
eu: Anacron komando periodikoen antolatzailea da.

en: Another one
eu: Beste bat

en: Antarctica
eu: Antartika

en: Antigua and Barbuda
eu: Antigua eta Barbuda

en: Any PS/2 & USB mice
eu: Edozein PS/2 eta USB sagu

en: Apache World Wide Web Server
eu: Apache World Wide Web zerbitzaria

en: Apache is a World Wide Web server. It is used to serve HTML files and CGI.
eu: Apache World Wide Web-eko zerbitzari bat da. HTML fitxategiak eta CGI 
    zerbitzatzeko erabiltzen da.

en: Append
eu: Erantsi

en: Application Name
    or Full Path:
eu: Aplikazio-izena edo
    Bide-izen osoa:

en: Application:
eu: Aplikazioa:

en: Apply
eu: Aplikatu

en: Apply filter
eu: Aplikatu iragazkia

en: April
eu: apirila

en: Are you sure that you want to set up printing on this machine?
eu: Ziur zaude makina honetatik inprimatzea konfiguratu nahi duzula?

en: Assign host name from DHCP address
eu: Esleitu ostalari-izena DHCP helbidetik

en: Assign raw devices to block devices (such as hard drive
    partitions), for the use of applications such as Oracle or DVD players
eu: Esleitu gailu "gordinak" (raw devices) blokeko gailuei 
    (disko gogorreko partizioak adib.), Oracle bezalako aplikazioentzat
    edo DVD erreproduzigailuentzat

en: At this point, you need to choose which partition(s) will be used for the
    installation of your Mandrakelinux system. If partitions have already been
    defined, either from a previous installation of GNU/Linux or by another
    partitioning tool, you can use existing partitions. Otherwise, hard drive
    partitions must be defined.
    
    To create partitions, you must first select a hard drive. You can select
    the disk for partitioning by clicking on ``hda'' for the first IDE drive,
    ``hdb'' for the second, ``sda'' for the first SCSI drive and so on.
    
    To partition the selected hard drive, you can use these options:
    
     * "%s": this option deletes all partitions on the selected hard drive
    
     * "%s": this option enables you to automatically create ext3 and swap
    partitions in the free space of your hard drive
    
    "%s": gives access to additional features:
    
     * "%s": saves the partition table to a floppy. Useful for later
    partition-table recovery if necessary. It is strongly recommended that you
    perform this step.
    
     * "%s": allows you to restore a previously saved partition table from a
    floppy disk.
    
     * "%s": if your partition table is damaged, you can try to recover it
    using this option. Please be careful and remember that it doesn't always
    work.
    
     * "%s": discards all changes and reloads the partition table that was
    originally on the hard drive.
    
     * "%s": un-checking this option will force users to manually mount and
    unmount removable media such as floppies and CD-ROMs.
    
     * "%s": use this option if you wish to use a wizard to partition your
    hard drive. This is recommended if you do not have a good understanding of
    partitioning.
    
     * "%s": use this option to cancel your changes.
    
     * "%s": allows additional actions on partitions (type, options, format)
    and gives more information about the hard drive.
    
     * "%s": when you are finished partitioning your hard drive, this will
    save your changes back to disk.
    
    When defining the size of a partition, you can finely set the partition
    size by using the Arrow keys of your keyboard.
    
    Note: you can reach any option using the keyboard. Navigate through the
    partitions using [Tab] and the [Up/Down] arrows.
    
    When a partition is selected, you can use:
    
     * Ctrl-c to create a new partition (when an empty partition is selected)
    
     * Ctrl-d to delete a partition
    
     * Ctrl-m to set the mount point
    
    To get information about the different file system types available, please
    read the ext2FS chapter from the ``Reference Manual''.
    
    If you are installing on a PPC machine, you will want to create a small HFS
    ``bootstrap'' partition of at least 1MB which will be used by the yaboot
    bootloader. If you opt to make the partition a bit larger, say 50MB, you
    may find it a useful place to store a spare kernel and ramdisk images for
    emergency boot situations.
eu: Orain, Mandrakelinux sistema instalatzeko zein partizio erabiliko
    d(ir)en aukeratu behar duzu. Partizioak jadanik definituta badaude,
    (GNU/Linux-en aurreko instalazio batek edo beste partizio-tresna batek
    definituta), lehendik dauden partizioak erabil ditzakezu. Bestela, disko 
    gogorreko partizioak definitu behar dituzu.
    
    Partizioak sortzeko, aurrena disko gogor bat hautatu behar duzu. Partizioa 
    egiteko diskoa hautatzeko sakatu ``hda'' lehen IDE unitaterako,
    ``hdb'' bigarrenerako, ``sda'' lehen SCSI unitaterako, eta abar.
    
    Hautatutako disko gogorraren partizioa egiteko, aukera hauek
    erabil ditzakezu:
    
     * "%s": aukera honek hautatutako disko gogorreko partizio guztiak 
    ezabatzen ditu
    
     * "%s": aukera honekin automatikoki sor ditzakezu ext3 eta
    swap partizioak disko gogorreko leku librean
    
    "%s": eginbide gehiagotarako aukera ematen du:
    
     * "%s": partizio-taula diskete batean gordetzen du. 
    Baliagarria da geroago partizio-taula berreskuratzeko, behar izanez gero. 
    Oso gomendagarria da urrats hau egitea.
    
     * "%s": lehen gordetako partizio-taula disketetik berreskuratzeko erabil
    daiteke.
    
     * "%s": partizio-taula hondatuta badago, 
    berreskuratzen saia zaitezke aukera honen bidez. Kontuz ibili eta gogoan 
    izan huts egin dezakeela.
    
     * "%s": aldaketa guztiak desegiten ditu
    eta hasierako partizio-taula kargatzen du.
    
     * "%s": aukera hau desgaitzen baduzu, 
    euskarri aldagarriak (disketeak, CD-ROMak eta horrelakoak) eskuz muntatu 
    eta desmuntatzera behartuko dituzu erabiltzaileak.
    
     * "%s": erabili aukera hau disko gogorreko partizioa egiteko morroia
    erabili nahi baduzu. Partizioak egiten ongi ez badakizu, morroia erabiltzea
    gomendatzen dizugu.
    
     * "%s": aukera hau aldaketak bertan behera uzteko erabil dezakezu.
    
     * "%s": partizioekin gauza gehiago egiteko aukera ematen 
    du (mota, aukerak, formatua) eta disko gogorrari buruzko informazio 
    gehiago ematen du.
    
     * "%s": disko gogorraren partizioak egiten amaitutakoan, diskoari
    egindako aldaketak gordeko ditu.
    
    Partizio baten tamaina definitzean, doitasunez zehatz dezakezu
    tamaina, teklatuko gezi-teklak erabiliz.
    
    Oharra: edozein aukera eskura dezakezu teklatuaren bidez. Partizio batetik 
    bestera joateko, [Tab] eta [Gora/Behera] geziak erabil ditzakezu.
    
    Partizio bat hautatuta dagoenean, aukera hauek dituzu:
    
     * Ktrl-c beste partizio bat sortzeko (partizio huts bat hautatuta
    dagoenean)
    
     * Ktrl-d partizio bat ezabatzeko
    
     * Ktrl-m  muntatze-puntua ezartzeko
    
    Erabil daitezkeen fitxategi-sistema desberdinei buruzko informazioa
    lortzeko, irakurri ``Erreferentzia Eskuliburuko'' ext2FS kapitulua.
    
    PPC makina batean instalatu behar baduzu, gutxienez 1 Mbko HFS
    ``bootstrap'' partizio txiki bat sortzea komeni zaizu, yaboot
    abioko kargatzaileak erabil dezan. Partizioa handixeagoa egitea hautatzen 
    baduzu, adibidez 50 MBkoa, leku egokia izan daiteke ordezko nukleo bat
    eta ramdisk imajinak biltegiratzeko emergentziazko abioa egin ahal izateko.

en: August
eu: abuztua

en: Australian Optus cable TV
eu: Optus kableko TB australiarra

en: Authentication
eu: Egiaztatzea

en: Authentication Active Directory
eu: Direktorio Aktiboko Egiaztatzea

en: Authentication LDAP
eu: LDAP egiaztatzea

en: Authentication NIS
eu: NIS Egiaztatzea

en: Authentication Windows Domain
eu: Windows Domeinuko Egiaztatzea

en: Authentication algorithm
eu: Egiaztatze-algoritmoa

en: Authentication method
eu: Egiaztatze-metodoa

en: Authorize TCP connections to X Window
eu: Baimendu TCP konexioak X Window-en

en: Authorize all services controlled by tcp_wrappers
eu: Baimendu tcp_wrappers-ek kontrolatutako zerbitzu guztiak

en: Authorize:
    
    - all services controlled by tcp_wrappers (see hosts.deny(5) man page) if set to "ALL",
    
    - only local ones if set to "LOCAL"
    
    - none if set to "NONE".
    
    To authorize the services you need, use /etc/hosts.allow (see hosts.allow(5)).
eu: Baimendu:
    
    - tcp_wrappers-ek kontrolatutako zerbitzu guztiak (ikus hosts.deny(5) eskuliburuko orrialdea) "ALL" ezarrita badago,
    
    - lokalak bakarrik "LOCAL" ezarrita badago
    
    - bat ere ez "NONE" ezarrita badago.
    
    Behar dituzun zerbitzuak baimentzeko, eraili /etc/hosts.allow (ikus hosts.allow(5)).

en: Authors:
eu: Egileak:

en: Auto
eu: Automatikoa

en: Auto Install
eu: Instalazio automatikoa

en: Auto Install Configurator
eu: Instalazio automatikoaren konfiguratzailea

en: Auto allocate
eu: Auto-esleitu

en: Auto configuration
eu: Konfigurazio automatikoa

en: Auto-detect
eu: Autodetektatu

en: Auto-detect available ports
eu: Automatikoki detektatu ataka erabilgarriak

en: Auto-detect printers connected directly to the local network
eu: Automatikoki detektatu zuzenean sare lokalera konektatutako inprimagailuak

en: Auto-detect printers connected to machines running Microsoft Windows
eu: Automatikoki detektatu Microsoft Windows darabilten makinetara konektatutako inprimagailuak

en: Auto-detect printers connected to this machine
eu: Automatikoki detektatu makina honetara konektatutako inprimagailuak

en: Auto-detected
eu: Autodetektatua

en: Autodetection
eu: Autodetektatu

en: Autologin
eu: Automatikoki hasi saioa

en: Automated
eu: Automatizatua

en: Automatic
eu: Automatikoa

en: Automatic IP (BOOTP/DHCP)
eu: IP automatikoa (BOOTP/DHCP)

en: Automatic IP (BOOTP/DHCP/Zeroconf)
eu: IP automatikoa (BOOTP/DHCP/Zeroconf)

en: Automatic Steps Configuration
eu: Urrats automatikoen konfigurazioa

en: Automatic correction of CUPS configuration
eu: CUPS konfigurazioaren zuzenketa automatikoa

en: Automatic dependencies
eu: Mendekotasun automatikoak

en: Automatic detection and configuration of hardware at boot.
eu: Hardwarea automatikoki detektatu eta konfiguratzea abioan.

en: Automatic reconfiguration
eu: Birkonfigurazio automatikoa

en: Automatic regeneration of kernel header in /boot for
    /usr/include/linux/{autoconf,version}.h
eu: Nukleoaren goiburuaren birsortze automatikoa /boot-en
    honentzat: /usr/include/linux/{autoconf,version}.h

en: Automatic time synchronization
eu: Ordu-sinkronizazio automatikoa

en: Automatic time synchronization (using NTP)
eu: Ordu-sinkronizazio automatikoa (NTP erabiliz)

en: Automatically at boot
eu: Automatikoki abioan

en: Automatically find available printers on remote machines
eu: Automatikoki bilatu urruneko makinetako inprimagailu erabilgarriak

en: Automatically switch on numlock key locker under console
    and Xorg at boot.
eu: Abioan automatikoki aktibatu BlokZenb tekla (zenbakiak
    blokeatzekoa) kontsolan eta Xorg-n.

en: Autoprobe
eu: Autoproba

en: Available printers
eu: Inprimagailu erabilgarriak

en: Average
eu: Batez bestekoa

en: Backup Now
eu: Egin babeskopia orain

en: Backup Now from configuration file
eu: Egin babeskopia konfigurazio-fitxategitik

en: Backup Other files...
eu: Beste fitxategi batzuen babeskopia...

en: Backup System
eu: Sistemaren babeskopia

en: Backup User files...
eu: Erabiltzaile-fitxategien babeskopia...

en: Backup Users
eu: Erabiltzaileen babeskopia

en: Backup destination not configured...
eu: Babeskopia-helburua ez dago konfiguratuta...

en: Backup directly to tape
eu: Babestu zuzenean zintara

en: Backup files are corrupted
eu: Babeskopien fitxategiak hondatuta daude

en: Backup files not found at %s.
eu: Babeskopia-fitxategirik ez da aurkitu %s(e)n.

en: Backup other files
eu: Bestelako fitxategien babeskopia

en: Backup quota exceeded!
    %d MB used vs %d MB allocated.
eu: Babeskopien kuota gainditu egin da!
    %d MB erabili dira eta %d MB daude esleituta.

en: Backup system files
eu: Sistema-fitxategien babeskopia

en: Backup system files...
eu: Sistema-fitxategien babeskopia...

en: Backup user files
eu: Erabiltzaile-fitxategien babeskopia

en: Backup your System files. (/etc directory)
eu: Sistema-fitxategien babeskopia (/etc direktorioa)

en: Backups on unmountable media - Use Catalog to restore
eu: Babeskopiak muntatu ezin den euskarrian daude - Erabili Katalogoa leheneratzeko

en: Bad backup file
eu: Babeskopia txarra

en: Bad choice, try again
eu: Aukera okerra, saiatu berriro

en: Bad package
eu: Pakete txarra

en: Bad password on %s
eu: Pasahitz okerra %s(e)n

en: Bahamas
eu: Bahamak

en: Basic
eu: Oinarrizkoa

en: Basic options
eu: Oinarrizko aukerak

en: Be careful: this operation is dangerous.
eu: Kontuz ibili: eragiketa hau arriskutsua da.

en: Be sure a media is present for the device %s
eu: Egiaztatu euskarri bat badagoela %s gailuan

en: Because you are doing a network installation, your network is already configured.
    Click on Ok to keep your configuration, or cancel to reconfigure your Internet & Network connection.
eu: Sare-instalazioa egiten ari zarenez, zure sarea konfiguratuta dago jadanik.
    Hautatu 'Ados' zure konfigurazioa mantentzeko, edo hautatu 'Utzi' Internet eta Sare-konexioa birkonfiguratzeko.

en: Before continuing, you should carefully read the terms of the license. It
    covers the entire Mandrakelinux distribution. If you agree with all the
    terms it contains, check the "%s" box. If not, clicking on the "%s"
    button will reboot your computer.
eu: Aurrera jarraitu aurretik lizentziaren baldintzak arretaz irakurri. 
    Mandrakelinux banaketa osoa hartzen du. Baldintza guztiekin ados 
    bazaude, hautatu "%s" laukia. Onartzen ez badituzu, "%s" botoian klik
    egin eta ordenagailua berrabiaraziko da.

en: Before installing any fonts, be sure that you have the right to use and install them on your system.
    
    -You can install the fonts the normal way. In rare cases, bogus fonts may hang up your X Server.
eu: Letra-tipoak instalatu aurretik, ziurtatu letra-tipo horiek zure sisteman erabiltzeko eta instalatzeko eskubidea duzula.
    
    -Letra-tipoak ohiko moduan instala ditzakezu. Kasu berezi batzuetan letra-tipo akastunen batek X zerbitzaria blokea dezake.

en: Before installing any fonts, be sure that you have the right to use and install them on your system.
    
    You can install the fonts the normal way. In rare cases, bogus fonts may hang up your X Server.
eu: Letra-tipoak instalatu aurretik, ziurtatu letra-tipo horiek zure sisteman erabiltzeko eta instalatzeko eskubidea duzula.
    
    Letra-tipoak ohiko moduan instala ditzakezu. Kasu berezi batzuetan letra-tipo akastunen batek X zerbitzaria blokea dezake.

en: Belarus
eu: Bielorrusia

en: Belgium
eu: Belgika

en: Below are the Mandrakesoft products designed to meet the <b>professional needs</b>:
eu: Azpian daude <b>behar profesionalei</b> erantzuteko diseinatutako Mandrakesoft produktuak:

en: Bewan modem
eu: Bewan modema

en: Bitrate (in b/s)
eu: Bit-abiadura (b/s)

en: Books and Howto's on Linux and Free Software
eu: Linux eta Software libreari buruzko liburuak eta azalpenak

en: Boot
eu: Abioa

en: Boot Floppy
eu: Abioko disketea

en: Boot ISO
eu: Abioko ISO

en: Boot Protocol
eu: Abioko protokoloa

en: Boot Style Configuration
eu: Abioko estilo-konfigurazioa

en: Boot device
eu: Abioko gailua

en: Boot disk creation
eu: abioko disketea sortzea

en: Bootloader
eu: Abioko kargatzailea

en: Bootloader installation in progress
eu: Abioko kargatzailearen instalazioa egiten ari da

en: Bootloader main options
eu: Abioko kargatzailearen aukera nagusiak

en: Bootloader to use
eu: Erabili beharreko abioko kargatzailea

en: Bosnia and Herzegovina
eu: Bosnia Herzegovina

en: Both Alt keys simultaneously
eu: Bi Alt teklak batera

en: Both Control keys simultaneously
eu: Bi Kontrol teklak batera

en: Both Shift keys simultaneously
eu: Bi Maius teklak batera

en: Bouvet Island
eu: Bouvet uhartea

en: Brazil
eu: Brasil

en: Bridges and system controllers
eu: Zubiak eta sistema-kontroladoreak

en: Bringing down the network
eu: Sarea ixten

en: Bringing up the network
eu: Sarea irekitzen

en: British Indian Ocean Territory
eu: Indiako Ozeanoko Britainiar Lurraldea

en: Broadcast Address:
eu: Difusio-helbidea:

en: Browse
eu: Arakatu

en: Browse to new restore repository.
eu: Arakatu leheneratze-biltegi berria.

en: Bug Description/System Information
eu: Programa-errorearen azalpena/Sistema-informazioa

en: Bugs
eu: Akatsak

en: Build All Kernels -->
eu: Sortu nukleo guztiak -->

en: Build Backup
eu: Egin babeskopia

en: Build Single NIC -->
eu: Sortu NIC bakarra -->

en: Build Whole Kernel -->
eu: Sortu nukleo osoa -->

en: Bus identification
eu: Bus-identifikazioa

en: Busy wait
eu: Okupatuta, itxaron

en: Button 2 Emulation
eu: 2. botoiaren emulazioa

en: Button 3 Emulation
eu: 3. botoiaren emulazioa

en: Button `%s': %s
eu: `%s' botoia: %s

en: Buttons emulation
eu: Botoien emulazioa

en: By default search domain will be set from the fully-qualified host name
eu: Lehenespen gisa, ostalari-izen osotik (guztiz kualifikatutik) ezarriko da bilaketa-domeinua

en: By using Net Applet in the system tray
eu: Net Applet sistemaren erretiluan erabiliz

en: C and C++ development libraries, programs and include files
eu: C eta C++ garapen-liburutegiak, programak eta fitxategiak

en: CD in place - continue.
eu: CDa bere lekuan - jarraitu.

en: CD-ROM
eu: CD-ROMa

en: CD/DVD burners
eu: CD/DVD grabagailuak

en: CDROM
eu: CD-ROMa

en: CDRW media
eu: CDRW euskarria

en: CPU flags reported by the kernel
eu: PUZ-banderen berri eman du nukleoak

en: CUPS - Common Unix Printing System (remote server)
eu: CUPS - Common Unix Printing System (urruneko zerbitzaria)

en: CUPS configuration
eu: CUPSen konfigurazioa

en: CUPS does not support printers on Novell servers or printers sending the data into a free-formed command.
eu: CUPSek ez ditu onartzen Novell zerbitzarietako inprimagailuak edo datuak libre osatutako komando batean bidaltzen dituztenak.

en: CUPS printer configuration
eu: CUPS inprimagailuaren konfigurazioa

en: CUPS server
eu: CUPS zerbitzaria

en: CUPS server name or IP address missing.
eu: CUPS zerbitzari izena edo IP helbidea falta da.

en: Cable connection
eu: Kable-konexioa

en: Cache size
eu: Cache-tamaina

en: Calendar
eu: Egutegia

en: Cambodia
eu: Kanbodia

en: Cameroon
eu: Kamerun

en: Can only be mounted explicitly (i.e.,
    the -a option will not cause the file system to be mounted).
eu: Esplizituki muntatu behar da (hau da,
    -a aukerak ez du muntatuko fitxategi-sistema).

en: Can't access kernel modules corresponding to your kernel (file %s is missing), this generally means your boot floppy in not in sync with the Installation medium (please create a newer boot floppy)
eu: Ezin dira zure nukleoari dagozkion nukleo-moduluak atzitu (%s fitxategia ez dago); normalean horrek esan nahi du zure disketea ez dagoela sinkronizatuta Instalazio-euskarrian (sortu abioko diskete berriagoa)

en: Can't add a partition to _formatted_ RAID %s
eu: Ezin zaio partizio bat gehitu %s RAIDari (formateatuta dago)

en: Can't create catalog!
eu: Ezin da katalogoa sortu!

en: Can't edit!
eu: Ezin da editatu!

en: Can't find %s on %s
eu: Ezin du aurkitu %s %s(e)n

en: Can't find hdlist file on this mirror
eu: Ezin aurkitu hdlist fitxategia ispilu honetan

en: Can't install Xorg package: %s
eu: Ezin da Xorg paketea instalatu: %s

en: Can't login using username %s (bad password?)
eu: Ezin da saioa hasi %s erabiltzaile-izenarekin (pasahitz okerra?)

en: Can't make screenshots before partitioning
eu: Ezin da pantaila-argazkirik egin partizioak egin aurretik

en: Can't unset mount point as this partition is used for loop back.
    Remove the loopback first
eu: Ezin da muntatze-puntuaren ezarpena kendu, partizio hau atzera-begiztarako
    erabiltzen delako. Kendu atzera-begizta lehendabizi

en: Can't use broadcast with no NIS domain
eu: Ezin da difusioa erabili NIS domeinurik gabe

en: Canada
eu: Kanada

en: Canada (cable)
eu: Kanada (kablea)

en: Cancel
eu: Utzi

en: Cancel Wizard
eu: Bertan behera utzi morroia

en: Cannot spawn %s.
eu: Ezin da %s abiarazi.

en: Canon LBP-460/660 configuration
eu: Canon LBP-460/660 konfigurazioa

en: Cape Verde
eu: Cabo Verde

en: CapsLock key
eu: BlokMaius tekla

en: Card IO
eu: Txartelaren S/I

en: Card IO_0
eu: Txartelaren S/I_0

en: Card IO_1
eu: Txartelaren S/I_1

en: Card IRQ
eu: Txartelaren IRQ

en: Card mem (DMA)
eu: Txartelaren mem (DMA)

en: Card model:
eu: Txartel-modeloa:

en: Cayman Islands
eu: Kaiman uharteak

en: Cd-Rom labeled "%s"
eu: "%s" etiketadun CD-ROMa

en: Central African Republic
eu: Afrika Erdiko Errepublika

en: Certificate type
eu: Ziurtagiri-mota

en: Chad
eu: Txad

en: Change Time Zone
eu: Aldatu ordu-zona

en: Change partition type
eu: Aldatu partizio-mota

en: Change the printing system
eu: Aldatu inprimatzeko sistema

en: Change type
eu: Aldatu mota

en: Change your Cd-Rom!
    Please insert the Cd-Rom labelled "%s" in your drive and press Ok when done.
    If you don't have it, press Cancel to avoid installation from this Cd-Rom.
eu: Aldatu zure CD-ROMa!
    
    Mesedez, sartu "%s" etiketa duen CD-ROMa zure unitatean, ondoren, sakatu 'Ados'.
    Ez badaukazu, sakatu 'Utzi' CD-ROM horretatik instalazioa egin ez dezan.

en: Channel
eu: Kanala

en: Check additions/removals of sgid files
eu: Egiaztatu sgid fitxategien gehitzeak/kentzeak

en: Check additions/removals of suid root files
eu: Egiaztatu suid fitxategien gehitzeak/kentzeak

en: Check bad blocks?
eu: Bloke txarrak egiaztatu?

en: Check empty password in /etc/shadow
eu: Egiaztatu pasahitz hutsak /etc/shadow-en

en: Check files/directories writable by everybody
eu: Egiaztatu edonork idazteko erabil ditzakeen fitxategiak/direktorioak

en: Check for unsecured accounts
eu: Begiratu segurtasunik gabeko konturik dagoen

en: Check if the network devices are in promiscuous mode
eu: Egiaztatu sareko gailuak modu nahasian dauden

en: Check open ports
eu: Egiaztatu irekitako atakak

en: Check permissions of files in the users' home
eu: Egiaztatu erabiltzaileen fitxategi pertsonalen baimenak

en: Checking %s
eu: %s egiaztatzen

en: Checking device and configuring HPOJ...
eu: Gailua egiaztatzen eta HPOJ konfiguratzen...

en: Checking installed software...
eu: Instalatutako softwarea egiaztatzen...

en: Checking your system...
eu: Sistema aztertzen...

en: Chile
eu: Txile

en: China
eu: Txina

en: China (broadcast)
eu: Txina (broadcast-difusioa)

en: Chkconfig obey msec rules
eu: Chkconfig-ek msec-en arauei obeditzen die

en: Choose a file
eu: Aukeratu fitxategi bat

en: Choose a mirror from which to get the packages
eu: Aukeratu ispilu bat paketeak bertatik hartzeko

en: Choose a monitor
eu: Aukeratu monitorea

en: Choose a partition
eu: Aukeratu partizio bat

en: Choose action
eu: Aukeratu ekintza

en: Choose an X server
eu: Aukeratu X zerbitzaria

en: Choose an existing LVM to add to
eu: Aukeratu lehendik dagoen LVM bat gehitzeko

en: Choose an existing RAID to add to
eu: Aukeratu lehendik dagoen RAID bat gehitzeko

en: Choose another partition
eu: Aukeratu beste partizio bat

en: Choose color
eu: Aukeratu kolorea

en: Choose file
eu: Aukeratu fitxategia

en: Choose one of the auto-detected printers from the list or enter the hostname or IP and the optional port number (default is 9100) in the input fields.
eu: Hautatu automatikoki detektatutako inprimagailuetako bat zerrendan, edo idatzi sarrera-eremuetan ostalari-izena edo IPa eta aukerako ataka-zenbakia (lehenetsia 9100 da).

en: Choose packages to install
eu: Aukeratu instalatu beharreko paketeak

en: Choose the applications that will support the fonts:
eu: Hautatu letra-tipoak onartuko dituzten aplikazioak:

en: Choose the connection you want to configure
eu: Aukeratu konfiguratu nahi duzun konexioa

en: Choose the default user:
eu: Aukeratu erabiltzaile lehenetsia:

en: Choose the hard drive you want to erase in order to install your new
    Mandrakelinux partition. Be careful, all data on this drive will be lost
    and will not be recoverable!
eu: Hautatu Mandrakelinux partizio berria instalatu ahal izateko ezabatu nahi
    duzun disko gogorra. Kontuz ibili, unitate horretako datu guztiak galdu
    egingo dira eta ezin izango dira berreskuratu!

en: Choose the host on which the local scanners should be made available:
eu: Aukeratu eskaner lokalak erabilgarri izan behar dituen ostalaria:

en: Choose the mount points
eu: Aukeratu muntatze-puntuak

en: Choose the network interface
eu: Aukeratu sare-interfazea

en: Choose the network or host on which the local printers should be made available:
eu: Hautatu inprimagailu lokalak zein saretan edo ostalaritan egongo diren erabilgarri:

en: Choose the new size
eu: Aukeratu tamaina berria

en: Choose the packages you want to install
eu: Aukeratu instalatu nahi dituzun paketeak

en: Choose the partitions you want to format
eu: Aukeratu formateatu nahi dituzun partizioak

en: Choose the resolution and the color depth
eu: Aukeratu bereizmena eta kolorearen sakonera

en: Choose the sizes
eu: Aukeratu tamainak

en: Choose the window manager to run:
eu: Aukeratu exekutatu beharreko leiho-kudeatzailea:

en: Choose which services should be automatically started at boot time
eu: Aukeratu zein zerbitzu abiarazi behar diren automatikoki abioan

en: Choose your CD/DVD device
eu: Aukeratu CD/DVD gailua

en: Choose your CD/DVD media size
eu: Aukeratu CD/DVD euskarriaren tamaina

en: Choose your filesystem encryption key
eu: Aukeratu fitxategi-sistema enkriptatzeko gakoa

en: Choose your keyboard
eu: Aukeratu teklatua

en: Choosing a display manager
eu: Bistaratze-kudeatzailea aukeratzea

en: Choosing an arbitrary driver
eu: Kontrolatzaile arbitrario bat aukeratzen

en: Christmas Island
eu: Christmas uhartea

en: Chunk size %d KiB
eu: Zatiaren neurria %d KiB

en: Circular mounts %s
eu: %s muntaketa zirkularrak

en: Clean /tmp at each boot
eu: Garbitu /tmp abiatzen den bakoitzean

en: Clear all
eu: Garbitu dena

en: Click date/time to see backup files.
    Ctrl-Click files to select multiple files.
eu: Egin klik data/orduan, babeskopia-fitxategiak ikusteko.
    Klik egitean Ktrl sakatuz, hainbat fitxategi hautatuko dituzu.

en: Click on "%s" if you want to delete all data and partitions present on
    this hard drive. Be careful, after clicking on "%s", you will not be able
    to recover any data and partitions present on this hard drive, including
    any Windows data.
    
    Click on "%s" to quit this operation without losing data and partitions
    present on this hard drive.
eu: Sakatu "%s" disko gogor honetako datu eta partizio guztiak 
    ezabatu nahi badituzu. Kontuz ibili, "%s" sakatu ondoren 
    ezin izango duzu disko gogor honetako daturik eta partiziorik berreskuratu,
    Windows-eko datuak barne.
    
    Sakatu "%s" disko gogor honetako daturik eta partiziorik
    galdu gabe eragiketa hau bertan behera uzteko.

en: Click on a device in the left tree in order to display its information here.
eu: Egin klik ezkerreko zuhaitzeko gailu batean, dagokion informazioa hemen bistaratzeko.

en: Clients for different protocols including ssh
eu: Hainbat protokolotako bezeroak, ssh-renak barne

en: Close
eu: Itxi

en: Cocos (Keeling) Islands
eu: Cocos Keeling uharteak

en: Collapse Tree
eu: Tolestu zuhaitza

en: Colombia
eu: Kolonbia

en: Color configuration
eu: Kolore-konfigurazioa

en: Color depth: %s
eu: Kolorearen sakonera: %s

en: Coma bug
eu: Coma programa-errorea

en: Command
eu: Komandoa

en: Command line
eu: Komando-lerroa

en: Commit
eu: Egin

en: Comoros
eu: Komoroak

en: Compression algorithm
eu: Konpresio-algoritmoa

en: Computing FAT filesystem bounds
eu: FAT fitxategi-sistemaren mugak kalkulatzen

en: Computing the size of the Windows partition
eu: Windows-en partizioaren tamaina kalkulatzen

en: Configuration
eu: Konfigurazioa

en: Configuration Wizards
eu: Konfigurazio-morroiak

en: Configuration changed - restart clusternfs/dhcpd?
eu: Konfigurazioa aldatu egin da - clusternfs/dhcpd berrabiarazi?

en: Configuration file
eu: Konfigurazio-fitxategia

en: Configuration is complete, do you want to apply settings?
eu: Konfigurazioa osatu da. Ezarpenak aplikatu nahi dituzu?

en: Configuration step!
    
    You need to define the Security Policies and then to 
    configure the automatic key exchange (IKE) daemon. 
    The KAME IKE daemon we're using is called 'racoon'.
    
    What would you like to configure?
eu: Konfigurazio-urratsa!
    
    Segurtasun-gidalerroak definitu behar dituzu eta gero
    gako-truke automatikoaren (IKE) daemon-a konfiguratu. 
    Guk erabiltzen dugun KAME IKE daemon-aren izena 'racoon' da.
    
    Konfiguratu nahi duzu?

en: Configure
eu: Konfiguratu

en: Configure CUPS
eu: Konfiguratu CUPS

en: Configure CUPS printing system
eu: Konfiguratu CUPS inprimatzeko sistema

en: Configure Local Area Network...
eu: Konfiguratu sare lokala...

en: Configure Network
eu: Sarea Konfiguratu

en: Configure X
eu: Konfiguratu X

en: Configure all heads independently
eu: Buru guztiak independenteki konfiguratu

en: Configure bootsplash picture
eu: Konfiguratu bootsplash irudia

en: Configure hostname...
eu: Konfiguratu ostalari-izena...

en: Configure module
eu: Konfiguratu modulua

en: Configure mouse
eu: Konfiguratu sagua

en: Configure networking
eu: Saregintza konfiguratu

en: Configure only card "%s"%s
eu: "%s"%s txartela bakarrik konfiguratu

en: Configure services
eu: Konfiguratu zerbitzuak

en: Configure the mail alert system
eu: Konfiguratu posta-abisuen sistema

en: Configure the network now
eu: Konfiguratu sarea orain

en: Configured on other machines
eu: Beste makina batzuetan konfiguratua

en: Configured on this machine
eu: Makina honetan konfiguratua

en: Configuring IDE
eu: IDE konfiguratzen

en: Configuring PCMCIA cards...
eu: PCMCIA txartelak konfiguratzen...

en: Configuring network device %s (driver %s)
eu: %s sareko gailua konfiguratzen (%s kontrolatzailea)

en: Configuring printer "%s"...
eu: "%s" inprimagailua konfiguratzen...

en: Configuring printer on %s...
eu: %s-n inprimagailua konfiguratzen...

en: Configuring scripts, installing software, starting servers...
eu: Script-ak konfiguratzen, softwarea instalatzen, zerbitzariak abiarazten...

en: Configuring...
eu: Konfiguratzen...

en: Congo (Brazzaville)
eu: Kongo (Brazzaville)

en: Congo (Kinshasa)
eu: Kongo (Kinshasa)

en: Congratulations
eu: Zorionak

en: Congratulations!
eu: Zorionak!

en: Congratulations, installation is complete.
    Remove the boot media and press return to reboot.
    
    
    For information on fixes which are available for this release of Mandrakelinux,
    consult the Errata available from:
    
    
    %s
    
    
    Information on configuring your system is available in the post
    install chapter of the Official Mandrakelinux User's Guide.
eu: Zorionak, instalazioa burutu da.
    Atera abioko diskoa eta sakatu itzulera-tekla berrabiarazteko.
    
    
    Mandrakelinux-en bertsio honetarako erabilgarri dauden konponbideen 
    informaziorako, kontsultatu Erratak helbide honetan:
    
    
    %s
    
    
    Zure sistema konfiguratzeko informazioa Mandrakelinux-en Erabiltzailearen
    Gida Ofizialeko instalatu ondorengo azalpenei buruzko kapituluan duzu.

en: Congratulations, the "%s" network interface has been successfully deleted
eu: "%s" sare-interfazea behar bezala ezabatu da

en: Congratulations, the network and Internet configuration is finished.
eu: Sarearen eta Interneten konfigurazioa amaitu da.

en: Connect %s
eu: Konektatu %s

en: Connect to the Internet
eu: Konektatu Internetekin

en: Connect your printer to a Linux server and let your Windows machine(s) connect to it as a client.
    
    Do you really want to continue setting up this printer as you are doing now?
eu: Konektatu inprimagailua Linux zerbitzari batera, eta Windows makinari edo makinei utzi bezero gisa konektatzen.
    
    Inprimagailu hau horrela konfiguratzen jarraitu nahi duzu?

en: Connect...
eu: Konektatu...

en: Connected
eu: Konektatuta

en: Connected through a serial port or an usb cable
eu: Serieko ataka edo USB-ren bitartez konektatuta

en: Connecting to Internet
eu: Internetekin konektatzen

en: Connection
eu: Lotura

en: Connection
    time:
eu: Konexio
    denbora:

en: Connection Configuration
eu: Konexioaren konfigurazioa

en: Connection Type
eu: Konexio-mota

en: Connection complete.
eu: Konexioa osatu da.

en: Connection failed.
    Verify your configuration in the Mandrakelinux Control Center.
eu: Konexioak huts egin du.
    Egiaztatu zure konfigurazioa Mandrake-ren kontrol-zentroan.

en: Connection name
eu: Konexio-izena

en: Connection speed
eu: Konexioaren abiadura

en: Connection timeout (in sec)
eu: Konexioaren denbora-muga (segundotan)

en: Connection type:
eu: Konexio-mota:

en: Console Tools
eu: Kontsola-tresnak

en: Contacting Mandrakelinux web site to get the list of available mirrors...
eu: Mandrakelinux web gunearekin konektatzen, ispilu erabilgarrien zerrenda lortzeko...

en: Contacting the mirror to get the list of available packages...
eu: Ispiluarekin kontaktatzen pakete erabilgarrien zerrenda lortzeko...

en: Content of the file
eu: Fitxategiaren edukia

en: Continue
eu: Jarraitu

en: Continue anyway?
eu: Jarraitu hala ere?

en: Continue without USB key
eu: Jarraitu USB gakorik gabe

en: Control and Shift keys simultaneously
eu: Kontrol eta Maius teklak batera

en: Cook Islands
eu: Cook uharteak

en: Copy fonts on your system
eu: Kopiatu zure sistemako letra-tipoak

en: Copying %s
eu: %s kopiatzen

en: Copying to memory to allow removing the CDROM
eu: CD-ROMa kentzea onartzeko memoriara kopiatzen

en: Copyright (C) 2001-2002 by Mandrakesoft 
    
    
           DUPONT Sebastien (original version)
    
           CHAUMETTE Damien <dchaumette@mandrakesoft.com>
    
           VIGNAUD Thierry <tvignaud@mandrakesoft.com>
eu: Copyright (C) 2001-2002 Mandrakesoft 
    
    
           DUPONT Sebastien (jatorrizko bertsioa)
    
           CHAUMETTE Damien <dchaumette@mandrakesoft.com>
    
           VIGNAUD Thierry <tvignaud@mandrakesoft.com>

en: Cote d'Ivoire
eu: Boli Kosta

en: Could not copy firmware file %s to /usr/share/sane/firmware!
eu: Ezin izan da %s firmware-fitxategia kopiatu /usr/share/sane/firmware-ra!

en: Could not create directory /usr/share/sane/firmware!
eu: Ezin izan da /usr/share/sane/firmware direktorioa sortu!

en: Could not create link /usr/share/sane/%s!
eu: Ezin izan da /usr/share/sane/%s esteka sortu!

en: Could not find any font in your mounted partitions
eu: Ezin izan da letra-tiporik aurkitu muntatutako partizioetan

en: Could not find any font.
eu: Ezin izan da letra-tiporik aurkitu.

en: Could not install %s packages, %s cannot be started!
eu: Ezin izan dira %s pakete instalatu, %s ezin dira ireki!

en: Could not install the %s package!
eu: Ezin izan da %s paketea instalatu!

en: Could not install the %s packages!
eu: Ezin izan dira %s paketeak instalatu!

en: Could not install the %s printing system!
eu: Ezin izan da %s inprimatze-sistema instalatu!

en: Could not install the firmware file for the %s!
eu: Ezin izan da instalatu %s-rentzako firmware fitxategia!

en: Could not install the packages needed to set up a scanner with Scannerdrake.
eu: Ezin izan dira instalatu eskanerra Scannerdrake-rekin instalatzeko behar diren paketeak.

en: Could not install the packages needed to share your scanner(s).
eu: Ezin dira instalatu eskanerrak partekatzeko behar diren paketeak.

en: Could not remove the %s printing system!
eu: Ezin izan da %s inprimatze-sistema kendu!

en: Could not set permissions of firmware file %s!
eu: Ezin izan dira %s firmware-fitxategiaren baimenak ezarri!

en: Could not synchronize with %s.
eu: Ezin da %s-rekin sinkronizatu

en: Couldn't access the floppy!
eu: Ezin izan da disketea atzitu!

en: Country / Region
eu: Estatua/Eskualdea

en: Cpuid family
eu: Cpuid familia

en: Cpuid level
eu: Cpuid maila

en: Create
eu: Sortu

en: Create a new partition
eu: Sortu partizio berria

en: Create new theme
eu: Sortu gai berria

en: Create/Transfer backup keys for SSH
eu: Sortu/Transferitu SSHren babeskopia-gakoak

en: Creating and formatting file %s
eu: %s fitxategia sortzen eta formateatzen

en: Creating auto install floppy
eu: Instalazio automatikoa egiteko disketea sortzen

en: Creating auto install floppy (drivers disk)
eu: Instalazio automatikoa egiteko disketea sortzen (kontrolatzaile-diskoa)

en: Creating auto install floppy...
eu: Auto-instalazioko disketea sortzen...

en: Creating net boot images for all kernels
eu: Nukleo guztietarako sareko abioko imajinak sortzen

en: Croatia
eu: Kroazia

en: Ctrl and Alt keys simultaneously
eu: Ktrl eta Alt teklak batera

en: Cuba
eu: Kuba

en: Current configuration of `%s':
    
    Network: %s
    IP address: %s
    IP attribution: %s
    Driver: %s
eu: `%s'(r)en uneko konfigurazioa :
    
    Sarea: %s
    IP helbidea: %s
    IP atribuzioa: %s
    Kontrolatzailea: %s

en: Current interface configuration
eu: Uneko interfaze-konfigurazioa

en: Current user
eu: Uneko erabiltzailea

en: Currently, no alternative possibility is available
eu: Une honetan ez dago bestelako aukera erabilgarririk

en: Custom
eu: Pertsonalizatua

en: Custom & system settings
eu: Ezarpen pertsonalizatuak eta sistemakoak

en: Custom Restore
eu: Leheneratze pertsonalizatua

en: Custom allows you to specify your own day and time.  The other options use run-parts in /etc/crontab.
eu: Pertsonalizatuak nahi duzun eguna eta ordua zehazteko aukera ematen dizu. Beste aukerek run-parts erabiltzen dute /etc/crontab-en.

en: Custom configuration
eu: Konfigurazio pertsonalizatua

en: Custom disk partitioning
eu: Disko-partizio pertsonalizatua

en: Custom settings
eu: Ezarpen pertsonalizatuak

en: Custom setup/crontab entry:
eu: Ezarpen pertsonalizatua/crontab sarrera:

en: Cylinder %d to %d
eu: %d zilindrotik %d zilindrora

en: Cylinder/head/sectors geometry of the disk
eu: Zilindroak/buruak/sektoreak diskoaren geometria

en: Cyprus
eu: Zipre

en: Czech Republic
eu: Txekiar Errepublika

en: DH group
eu: DH taldea

en: DHCP Server Configuration.
    
    Here you can select different options for the DHCP server configuration.
    If you don't know the meaning of an option, simply leave it as it is.
eu: DHCP Zerbitzariaren konfigurazioa.
    
    DHCP zerbitzaria konfiguratzeko hainbat aukera hauta ditzakezu hemen.
    Aukera honen esanahia zein den ez badakizu, utz ezazu bere horretan.

en: DHCP client
eu: DHCP bezeroa

en: DHCP host name
eu: DHCP ostalari-izena

en: DNS server 1
eu: DNS zerbitzaria 1

en: DNS server 2
eu: DNS zerbitzaria 2

en: DNS server 3
eu: DNS zerbitzaria 3

en: DNS server address should be in format 1.2.3.4
eu: DNS zerbitzariaren helbideak 1.2.3.4 formatua izan behar du

en: DNS servers
eu: DNS zerbitzariak

en: DOS drive letter: %s (just a guess)
eu: DOS unitate-letra: %s (uste hutsa)

en: DVD+RW media
eu: DVD+RW euskarria

en: DVD-R media
eu: DVD-R euskarria

en: DVD-ROM
eu: DVD-ROMa

en: DVDRAM device
eu: DVDRAM gailua

en: Daily security check
eu: Eguneroko segurtasun-egiaztapena

en: Database
eu: Datu-basea

en: Database Server
eu: Datu-baseen zerbitzaria

en: Day
eu: Eguna

en: Deactivate now
eu: Desaktibatu orain

en: December
eu: abendua

en: Default
eu: Lehenetsia

en: Default Idmap
eu: ldmap lehenetsia

en: Default OS?
eu: SE lehenetsia?

en: Default desktop
eu: Mahaigain lehenetsia

en: Default kernel version
eu: Nukleo-bertsio lehenetsia

en: Default printer
eu: Inprimagailu lehenetsia

en: Default user
eu: Erabiltzaile lehenetsia

en: Delay before booting default image
eu: Imajina lehenetsia abiarazi arteko denbora

en: Delete
eu: Ezabatu

en: Delete All NBIs
eu: Ezabatu NBI guztiak

en: Delete Client
eu: Ezabatu bezeroa

en: Delete Hard Drive tar files after backup to other media.
eu: Ezabatu disko gogorreko tar fitxategiak beste euskarri batean babeskopia egin ondoren.

en: Delete selected printer
eu: Ezabatu hautatutako inprimagailua

en: Delete selected rule
eu: Ezabatu hautatutako araua

en: Deleted %s...
eu: %s ezabatuta...

en: Denmark
eu: Danimarka

en: Description
eu: Azalpena

en: Description of the fields:
eu: Eremuen azalpena:

en: Destination IP range
eu: Helburuko IP barrutia

en: Detailed information
eu: Informazio xehea

en: Details
eu: Xehetasunak

en: Detect USB key again
eu: Detektatu USB gakoa berriro

en: Detected %s
eu: %s detektatua

en: Detected hardware
eu: Detektatutako hardwarea

en: Detected model: %s
eu: Detektatutako modeloa: %s

en: Detected model: %s %s
eu: Detektatutako modeloa: %s %s

en: Detecting devices...
eu: Gailuak detektatzen...

en: Detection in progress
eu: Detekzioa egiten

en: Development
eu: Garapena

en: Devfs name:
eu: Devfs izena:

en: Device
eu: Gailua

en: Device ID
eu: Gailu ID

en: Device USB ID
eu: Gailuaren USB ID

en: Device file
eu: Gailu fitxategia

en: Device name to use for backup
eu: Babeskopiarako erabiliko den gailuaren izena

en: Device selected
eu: Gailua hautatuta

en: Device:
eu: Gailua:

en: Dialing mode
eu: Markatzeko modua

en: Dialup: DNS parameters
eu: Deitzeko DNS parametroak

en: Dialup: IP parameters
eu: Deitzeko IP parametroak

en: Dialup: account options
eu: Deitzeko kontuaren aukerak

en: Did it work properly?
eu: Ongi egin du?

en: Differential backups only save files that have changed or are new since the original 'base' backup.
eu: Babeskopia diferentzialak jatorrizko 'oinarrizko' babeskopia egin zenetik aldatu edo sortu diren fitxategiak bakarrik gordetzen ditu.

en: Direct root login
eu: root-aren zuzeneko saio-hastea

en: Direction
eu: Norabidea

en: Directory %s already contains data
    (%s)
eu: %s direktorioak baditu datuak
    (%s)

en: Directory (or module) to put the backup on this host.
eu: Babeskopia ostalarian jartzeko direktorioa (edo modulua)

en: Directory To Restore From
eu: Leheneratzeko ituburu-direktorioa

en: Directory to save to
eu: Gordetzeko direktorioa

en: Directory with backups
eu: Babeskopiak dituen direktorioa

en: Disable
eu: Desgaitu

en: Disable Local Config
eu: Desgaitu konfigurazio lokala

en: Disable Printer
eu: Ezgaitu imprimagailua

en: Disable Server
eu: Desgaitu zerbitzaria

en: Disabled
eu: Ezgaituta

en: Disabling VPN...
eu: VPN desgaitzen...

en: Disabling servers...
eu: Zerbitzariak desgaitzen...

en: Disadvantage is that it is not possible to define local printers then and if the specified server is down it cannot be printed at all from this machine.
eu: Desabantaila bertako inprimagailuak ezin definitzea da eta zehaztutako inprimagailu zerbitzaria erorita badago makina honetatik ezingo dela inolaz inprimatu.

en: Disadvantage of this approach is, that more resources on the local machine are needed: Additional software packages need to be installed, the CUPS daemon has to run in the background and needs some memory, and the IPP port (port 631) is opened.
eu: Hurbilketa honen desabantaila da, bertako makinan baliabide gehiago behar direla: Software pakete gehiago instalatu behar dira, CUPS deabruak hondoan lanegin behar du eta memoria pixka bat behar du horretarako, eta IPP ataka (631 ataka) irekitzen da.

en: Disconnect %s
eu: Deskonektatu %s

en: Disconnect...
eu: Deskonektatu...

en: Disconnecting from Internet
eu: Internetetik deskonektatzen

en: Disconnection from Internet complete.
eu: Internetetik deskonektatu da.

en: Disconnection from Internet failed.
eu: Internetetik deskonektatzeak huts egin du.

en: Disk
eu: Diskoa

en: Disk controller
eu: Disko kontrolatzailea

en: Disk identifier
eu: Disko identifikatzailea

en: Display all available remote CUPS printers
eu: Bistaratu urruneko CUPS inprimagailu erabilgarri guztiak

en: Display logo on Console
eu: Bistaratu logoa kontsolan

en: Display theme
    under console
eu: Bistaratu gaia
    kontsolan

en: Djibouti
eu: Djibuti

en: Do
eu: Egin

en: Do it later
eu: Egin geroago

en: Do it!
eu: Egin!

en: Do new backup before restore (only for incremental backups.)
eu: Egin babeskopia berria leheneratu aurretik (inkrementaletan soilik.)

en: Do not allow execution of any binaries on the mounted
    file system. This option might be useful for a server that has file systems
    containing binaries for architectures other than its own.
eu: Ez eman bitarrak exekutatzeko baimenik muntatutako
    fitxategi-sisteman. Aukera hau egokia da berea ez den arkiteturaren bateko
    fitxategi bitarrak dituen zerbitzari baterako.

en: Do not allow set-user-identifier or set-group-identifier
    bits to take effect. (This seems safe, but is in fact rather unsafe if you
    have suidperl(1) installed.)
eu: Ez utzi set-user-identifier edo set-group-identifier bitei
    eragina izaten. (Segurua ematen du, baina suidperl(1) instalatuta 
    badaukazu, ez da batere segurua.)

en: Do not include critical files (passwd, group, fstab)
eu: Ez sartu fitxategi kritikoak (passwd, group, fstab)

en: Do not include the browser cache
eu: Ez sartu arakatzailearen cache-a

en: Do not install firmware file
eu: Ez instalatu suebaki-fitxategia

en: Do not interpret character or block special devices on the file system.
eu: Ez interpretatu karaktere- edo bloke-gailu berezirik fitxategi-sisteman.

en: Do not print any test page
eu: Ez inprimatu proba-orririk

en: Do not send mails if there's nothing to warn about
eu: Ez bidali mezurik, abisatzeko ezer ez badago

en: Do not send mails when unneeded
eu: Ez bidali mezurik beharrezkoa ez bada

en: Do not transfer printers
eu: Ez transferitu inprimagailuak

en: Do not update inode access times on this file system
    (e.g, for faster access on the news spool to speed up news servers).
eu: Ez eguneratu inodoen atzipen-orduak fitxategi-sistema honetan
    (adib.: berri-taldeen spool-a bizkorrago atzituz berri-zerbitzaria arinago ibil dadin)

en: Do you have an ISA sound card?
eu: ISA soinu-txartela duzu?

en: Do you have another one?
eu: Baduzu besterik?

en: Do you have any %s interfaces?
eu: Ba duzu %s interfazerik?

en: Do you have further supplementary media?
eu: Baduzu beste euskarri osagarririk?

en: Do you really want to remove the printer "%s"?
eu: Benetan kendu nahi duzu "%s" inprimagailua?

en: Do you want the BackSpace to return Delete in console?
eu: Atzera-teklak Ezabatu itzultzea nahi duzu kontsolan?

en: Do you want to click on this button?
eu: Botoi honetan klik egin nahi duzu?

en: Do you want to configure it now?
eu: Orain konfiguratu nahi duzu?

en: Do you want to enable printing on printers in the local network?
eu: Sare lokaleko inprimagailuetan inprimatzea gaitu nahi duzu?

en: Do you want to enable printing on the printers mentioned above or on printers in the local network?
eu: Goian aipatutako inprimagailuetan edo sare lokalekoetan inprimatzea gaitu nahi duzu ?

en: Do you want to enable printing on the printers mentioned above?
eu: Goian aipatutako inprimagailuetan inprimatzea gaitu nahi duzu?

en: Do you want to recover your system?
eu: Zure sistema berreskuratu nahi duzu?

en: Do you want to run the appropriate config tool?
eu: Konfig tresna egokia exekutatu nahi duzu?

en: Do you want to save /etc/fstab modifications
eu: /etc/fstab aldaketak gorde nahi dituzu?

en: Do you want to set this printer ("%s")
    as the default printer?
eu: Inprimagailu hau ("%s")
    lehenetsi nahi duzu?

en: Do you want to start the connection at boot?
eu: Abioan hasi nahi duzu konexioa?

en: Do you want to test the configuration?
eu: Konfigurazioa probatu nahi duzu?

en: Do you want to try to connect to the Internet now?
eu: Internetera orain konektatu nahi duzu?

en: Do you want to use aboot?
eu: aboot erabili nahi duzu?

en: Do you want to use this feature?
eu: Eginbide hau erabili nahi duzu?

en: Documentation
eu: Dokumentazioa

en: Does not appear to be recordable media!
eu: Ez dirudi euskarri grabagarria denik!

en: Domain
eu: Domeinua

en: Domain Admin Password
eu: Domeinu-administratzailearen pasahitza

en: Domain Admin User Name
eu: Domeinu-administratzailearen erabiltzaile-izena

en: Domain Authentication Required
eu: Domeinu Egiaztatzea behar da

en: Domain Name Resolver
eu: Domeinu-izenen ebazlea

en: Domain Name Server
eu: Domeinu Izenen Zerbitzaria

en: Domain Name:
eu: Domeinu-izena:

en: Domain name
eu: Domeinu-izena:

en: Dominica
eu: Dominika

en: Dominican Republic
eu: Dominikar Errepublika

en: Don't rewind tape after backup
eu: Ez errebobinatu zinta babeskopia egindakoan

en: Done
eu: Eginda

en: Done!
eu: Eginda!

en: Down
eu: Behera

en: DrakSec Basic Options
eu: DrakSec-en Oinarrizko Aukerak

en: DrakX will first detect any IDE devices present in your computer. It will
    also scan for one or more PCI SCSI cards on your system. If a SCSI card is
    found, DrakX will automatically install the appropriate driver.
    
    Because hardware detection is not foolproof, DrakX may fail in detecting
    your hard drives. If so, you'll have to specify your hardware by hand.
    
    If you had to manually specify your PCI SCSI adapter, DrakX will ask if you
    want to configure options for it. You should allow DrakX to probe the
    hardware for the card-specific options which are needed to initialize the
    adapter. Most of the time, DrakX will get through this step without any
    issues.
    
    If DrakX is not able to probe for the options to automatically determine
    which parameters need to be passed to the hardware, you'll need to manually
    configure the driver.
eu: DrakX-k zure ordenagailuko IDE gailu guztiak detektatuko ditu orain. Zure 
    sisteman PCI SCSI txartelik dagoen ere begiratuko du. SCSI txartela
    aurkitzen badu, DrakX-k automatikoki instalatuko du kontrolatzaile egokia.
    
    Hardwarearen detekzioa erabat segurua ez denez, DrakX-k huts egin lezake 
    hardwarea detektatzean. Horrela bada, hardwarea eskuz zehaztu beharko duzu.
    
    PCI SCSI moldagailua eskuz zehaztu behar baduzu, aukerak eskuz
    konfiguratu nahi dituzun galdetuko dizu DrakX-k. Moldagailua hasieratzeko 
    behar dituen aukera zehatzak bila ditzan, hardwarea aztertzen utzi beharko 
    zenioke DrakX-ri. Gehienetan, DrakX-k ez du arazorik izango prozesu hori 
    burutzeko.
    
    DrakX-k ezin baditu egiaztatu hardwareari pasatu behar zaizkion parametroak 
    zein diren automatikoki erabakitzeko aukerak, eskuz konfiguratu beharko 
    duzu kontrolatzailea.

en: Drakbackup Configuration
eu: Drakbackup-en konfigurazioa

en: Drive capacity
eu: Unitatearen edukiera

en: Driver
eu: Kontrolatzailea

en: Driver:
eu: Kontrolatzailea:

en: Duplicate mount point %s
eu: Bikoiztu %s muntatze-puntua

en: Dynamic IP Address Pool:
eu: IP helbideen pool dinamikoa:

en: ECI Hi-Focus modem
eu: ECI Hi-Focus modema

en: EIDE/SCSI channel
eu: EIDE/SCSI kanala

en: Early Intel Pentium chips manufactured have a bug in their floating point processor which did not achieve the required precision when performing a Floating point DIVision (FDIV)
eu: Hasierako Intel Pentium txipek akats bat dute koma mugikorreko prozesadorean,eta ez dute lortzen  behar bezalako doitasuna koma mugikorreko zatiketetan (FDIV)

en: East Europe
eu: Europa Ekialdea

en: East Timor
eu: Ekialdeko Timor

en: Echo request (ping)
eu: Oihartzun-eskaera (ping):

en: Ecuador
eu: Ekuador

en: Edit
eu: Editatu

en: Edit a Security Policy.
    
    You can now edit a Security Policy.
    
    Choose continue when you are done to write the data.
eu: Editatu segurtasun-gidalerroa.
    
    Segurtasun-gidalerro bat gehi dezakezu orain.
    
    Datuak idazten amaitzean, hautatu jarraitzea.

en: Edit current rule
eu: Editatu uneko araua

en: Edit section
eu: Editatu sekzioa

en: Edit selected host
eu: Editatu hautatutako ostalaria

en: Edit selected host/network
eu: Editatu hautatutako ostalaria/sarea

en: Edit selected printer
eu: Editatu hautatutako inprimagailua

en: Edit selected server
eu: Editatu hautatutako zerbitzaria

en: Editable
eu: Editagarria

en: Editors, shells, file tools, terminals
eu: Editoreak, shell-ak, fitxategi-tresnak, terminalak

en: Egypt
eu: Egipto

en: Either the server name or the server's IP must be given!
eu: Zerbitzariaren izena edo IP helbidea eman behar da!

en: Eject tape after the backup
eu: Egotzi zinta babeskopia egindakoan

en: Empower your business network with <b>premier server solutions</b> including:
eu: Indartu zure enpresako sarea <b>zerbitzari-irtenbide nagusia</b> erabiliz. Eskura izango dituzu, besteak beste:

en: Empty
eu: Hutsik

en: Empty label not allowed
eu: Ez da etiketa hutsik onartzen

en: Emulate third button?
eu: Hirugarren botoia emulatu?

en: Emulated wheel
eu: Gurpil emulatua

en: Enable
eu: Gaitu

en: Enable "%s" to execute the file
eu: Gaitu "%s" fitxategia exekutatzeko

en: Enable "%s" to read the file
eu: Gaitu "%s" fitxategia irakurtzeko

en: Enable "%s" to write the file
eu: Gaitu "%s" fitxategia idazteko

en: Enable "crontab" and "at" for users
eu: Gaitu "crontab" eta "at" erabiltzaileentzat

en: Enable ACPI
eu: Gaitu ACPI

en: Enable CD Boot?
eu: Gaitu CDtik abiaraztea?

en: Enable IP spoofing protection
eu: Gaitu IP iruzurren kontrako babesa

en: Enable Network Time Protocol
eu: Gaitu Network Time Protocol

en: Enable OF Boot?
eu: Gaitu OF abiaraztea?

en: Enable Printer
eu: Gaitu inprimagailua

en: Enable Server
eu: Gaitu zerbitzaria

en: Enable libsafe if libsafe is found on the system
eu: Gaitu libsafe, sisteman aurkitzen bada.

en: Enable msec hourly security check
eu: Gaitu msec ordueroko segurtasun-egiaztapena.

en: Enable su only from the wheel group members or for any user
eu: Gaitu su wheel taldeko kideentzat edo edozein erabiltzailerentzat

en: Enable the logging of IPv4 strange packets
eu: Gaitu IPv4 pakete arraroak egunkarian erregistratzea

en: Enable/Disable IP spoofing protection.
eu: Gaitu/Desgaitu IP iruzurren kontrako babesa.

en: Enable/Disable crontab and at for users.
    
    Put allowed users in /etc/cron.allow and /etc/at.allow (see man at(1)
    and crontab(1)).
eu: Gaitu/Desgaitu crontab eta at erabiltzaileentzat.
    
    Ipini baimendutako erabiltzaileak /etc/cron.allow eta /etc/at.allow-en
    (ikus at(1) eta crontab(1) eskuliburuko orrialdeak).

en: Enable/Disable libsafe if libsafe is found on the system.
eu: Gaitu/Desgaitu libsafe, sisteman aurkitzen bada.

en: Enable/Disable msec hourly security check.
eu: Gaitu/Desgaitu msec ordueroko segurtasun-egiaztapena.

en: Enable/Disable name resolution spoofing protection.  If
    "%s" is true, also reports to syslog.
eu: Gaitu/Desgaitu izen-ebazpenaren iruzurren kontrako babesa. 
    "%s" ezarrita badago, syslog-era ere bidaltzen da berri-ematea.

en: Enable/Disable syslog reports to console 12
eu: Gaitu/Desgaitu 12. kontsolara egiten diren syslog-en berri-emateak

en: Enable/Disable the logging of IPv4 strange packets.
eu: Gaitu/Desgaitu IPv4 pakete arraroak egunkarian erregistratzea

en: Enabled
eu: Gaituta

en: Enabling VPN...
eu: VPN gaitzen...

en: Enabling servers...
eu: Zerbitzariak gaitzen...

en: Enabling swap partition %s
eu: %s swap partizioa gaitzen

en: Encapsulation:
eu: Kapsulatzea:

en: Encryption
eu: Zifraketa

en: Encryption algorithm
eu: Enkriptatze-algoritmoa

en: Encryption key
eu: Enkriptatze-gakoa

en: Encryption key (again)
eu: Enkriptatze-gakoa (berriro)

en: Encryption key for %s
eu: %s(r)en enkriptatze-gakoa

en: Enter IP address and port of the host whose printers you want to use.
eu: Idatzi erabili nahi dituzun inprimagailuen ostalariaren IP helbidea eta ataka.

en: Enter Printer Name and Comments
eu: Idatzi Inprimagailuaren izena eta iruzkinak

en: Enter a printer device URI
eu: Adierazi inprimagailuaren URI bat

en: Enter a user
    %s
eu: Sartu erabiltzaile bat
    %s

en: Enter the directory to save to:
eu: Adierazi zein direktoriotan gorde behar den:

en: Enter the directory where backups are stored
eu: Adierazi zein direktoriotan dauden babeskopiak

en: Enter the host name or IP of your CUPS server and click OK if you want to use this mode, click "Quit" otherwise.
eu: Sartu zure CUPS zerbitzariaren izen edo IP eta klikatu Ados modu hau erabili nahi baduzu, bestela klikatu "Irten".

en: Enter your user information, password will be used for screensaver
eu: Idatzi zure erabiltzaile-datuak; pasahitza pantaila-babeserako erabiliko da

en: Entering step `%s'
eu: `%s'. urratsean sartzen

en: Entries you'll have to fill:
    %s
eu: Zuk bete beharreko sarrerak:
    %s

en: Equatorial Guinea
eu: Ekuatore Ginea

en: Erase entire disk
eu: Borratu disko osoa

en: Erase tape before backup
eu: Borratu zinta babeskopia egin aurretik

en: Erase your RW media (1st Session)
eu: Borratu irakurri eta idazteko euskarria (1. saioa)

en: Error
eu: Errorea

en: Error during sending file via FTP. Please correct your FTP configuration.
eu: Errorea FTP bidez fitxategia bidaltzean. Zuzendu zure FTP konfigurazioa.

en: Error installing aboot, 
    try to force installation even if that destroys the first partition?
eu: Errorea aboot instalatzean, 
    instalazioa egitera behartzen saiatu lehen partizioa suntsitzen badu ere?

en: Error opening %s for writing: %s
eu: Errorea %s idazteko irekitzean: %s

en: Error reading file %s
eu: Errorea %s fitxategia irakurtzean

en: Error sending mail. Your report mail was not sent.
eu: Errorea posta bidaltzean. Berri emateko mezua ez da bidali.

en: Error writing %s/%s
eu: Errorea %s/%s idaztean

en: Error writing to file %s
eu: Errorea %s fitxategian idaztean

en: Error!
eu: Errorea!

en: Error: The "%s" driver for your sound card is unlisted
eu: Errorea: Soinu-txartelaren "%s" kontrolatzailea ez dago zerrendan

en: Espanol
eu: Gaztelania

en: Estimating
eu: Kalkulatzen

en: Etherboot Floppy/ISO
eu: Etherboot disketea/ISO

en: Etherboot ISO image is %s
eu: Etherboot ISO imajina %s da

en: Ethernet cards promiscuity check
eu: Ethernet txartelen nahasgarritasunaren egiaztapena

en: Ethernetcard
eu: Ethernet txartela

en: Ethiopia
eu: Etiopia

en: European protocol (EDSS1)
eu: Europako protokoloa (EDSS1)

en: Every PostScript printer is delivered with a PPD file which describes the printer's options and features.
eu: PostScript inprimagailu guztiekin batera PPD fitxategi bat ematen da, inprimagailuaren aukerak eta eginbideak deskribatzen dituena.

en: Every printer needs a name (for example "printer"). The Description and Location fields do not need to be filled in. They are comments for the users.
eu: Inprimagailu bakoitzak izen bat behar du (adibidez "inprimagailua"). Azalpenaren eta Kokalekuaren eremuak ez dira nahitaez bete behar. Erabiltzaileentzako iruzkinak dira.

en: Everything (no firewall)
eu: Dena (suebakirik ez)

en: Everything has been configured.
    
    You may now share resources through the Internet,
    in a secure way, using a VPN connection.
    
    You should make sure that that the tunnels shorewall
    section is configured.
eu: Guztia konfiguratu da.
    
    Zure baliabideak Internet bidez parteka ditzakezu,
    modu seguruan, VPN konexioa erabiliz.
    
    Tuneletako shorewall sekzioa konfiguratuta dagoela
    ziurtatu behar duzu.

en: Everything has been configured.
    You may now share Internet connection with other computers on your Local Area Network, using automatic network configuration (DHCP) and
     a Transparent Proxy Cache server (SQUID).
eu: Guztia konfiguratu da.
    Zure Interneteko konexioa beste ordenagailu batzuekin parteka dezakezu sare lokalean, sare-konfigurazio automatikoa (DHCP) eta Transparent Proxy 
     Cache server (SQUID) erabiliz.

en: Examples for correct IPs:
eu: IP zuzenen adibideak:

en: Exchange mode
eu: Truke-modua

en: Execute
eu: Exekutatu

en: Exists!
eu: Badago !

en: Exit
eu: Irten

en: Exit install
eu: Irten instalaziotik

en: Expand Tree
eu: Zabaldu zuhaitza

en: Expect is an extension to the TCL scripting language that allows interactive sessions without user intervention.
eu: Erabiltzaileak parte hartu gabe saio interaktiboak egiteko aukera ematen duen TCL script-lengoairen hedapen bat da Expect.

en: Expert
eu: Aditu

en: Expert Mode
eu: Aditu modua

en: Export display when passing from root to the other users
eu: Esportatu bistaratzea root-etik beste erabiltzaileetara pasatzean

en: Extended partition not supported on this platform
eu: Partizio hedaturik ez da onartzen plataforma honetan

en: Extended partitions
eu: Partizio hedatuak

en: External ISDN modem
eu: Kanpoko ISDN modema

en: F00f bug
eu: F00f programa-errorea

en: FAM is a file monitoring daemon. It is used to get reports when files change.
    It is used by GNOME and KDE
eu: FAM fitxategi-monitoretzako daemon bat da. Fitxategiak aldatzean berri emateko erabiltzen da.
    GNOMEn eta KDEn erabilia da

en: FAT resizing failed: %s
eu: FAT tamaina aldatzeak huts egin du: %s

en: FTP proxy
eu: FTP proxy-a

en: FTP server
eu: FTP zerbitzaria

en: Failed to check filesystem %s. Do you want to repair the errors? (beware, you can lose data)
eu: Huts egin du %s fitxategi-sistema egiaztatzean. Erroreak konpondu nahi dituzu? (kontuz ibili, datuak gal ditzakezu)

en: Failed to configure printer "%s"!
eu: Huts egin du "%s" inprimagailua konfiguratzean!

en: Falkland Islands (Malvinas)
eu: Falkland uharteak (Malvinak)

en: Faroe Islands
eu: Faroe uharteak

en: Fdiv bug
eu: Fdiv programa-errorea

en: Features
eu: Ezaugarriak

en: February
eu: otsaila

en: File Selection
eu: Fitxategi-hautapena

en: File already exists. Use it?
eu: Fitxategia badago lehendik ere. Erabili?

en: File is already used by another loopback, choose another one
eu: Fitxategi hau beste atzera-begizta batek erabiltzen du, aukeratu beste bat

en: File sharing
eu: Fitxategi-partekatzea

en: Filename text substring to search for (empty string matches all):
eu: Bilatu beharreko fitxategi-izeneko testu-zatia (kate hutsa denekin bat etortzeko):

en: Files Restored...
eu: Fitxategiak leheneratuta...

en: Files or wildcards listed in a .backupignore file at the top of a directory tree will not be backed up.
eu: Direktorio-zuhaitzaren hasierako .backupignore fitxategian dauden fitxategiak edo komodinak ez dira kopiatuko.

en: Filesystem encryption key
eu: Fitxategi-sistema enkriptatzeko gakoa

en: Filesystem type:
eu: Fitxategi-sistemaren mota:

en: Filesystem types:
eu: Fitxategi-sistemen motak:

en: Find Package
eu: Bilatu paketea

en: Finding packages to upgrade...
eu: Bertsio-berritzeko paketeak bilatzen...

en: Finish
eu: Amaitu

en: Finland
eu: Finlandia

en: Firewall
eu: Suebakia

en: Firewall/Router
eu: Suebakia/Bideratzailea

en: Firewalling configuration detected!
eu: Suebaki-konfigurazioa detektatu da!

en: Firewire controllers
eu: Firewire kontroladoreak

en: Firmware copy failed, file %s not found
eu: Firmwarea kopiatzeak huts egin du. %s fitxategia ez da aurkitu

en: Firmware copy succeeded
eu: Firmwarea behar bezala kopiatu da

en: Firmware-Upload for HP LaserJet 1000
eu: HP LaserJet 1000ren firmwarea kargatzea

en: First DNS Server (optional)
eu: Lehen DNS zerbitzaria (aukerakoa)

en: First Time Wizard
eu: Lehen aldiko morroia

en: First sector of drive (MBR)
eu: Unitateko lehen sektorea (MBR)

en: First sector of the root partition
eu: Erroko partizioko lehen sektorea

en: Flag
eu: Bandera

en: Flags
eu: Banderak

en: Floppy
eu: Disketea

en: Floppy Disk
eu: Disketea

en: Floppy access error, unable to mount device %s
eu: Errorea disketea atzitzean. %s gailua ezin da muntatu.

en: Floppy can be removed now
eu: Disketea atera dezakezu orain

en: Floppy creation completed
eu: Disketea sortu da

en: Floppy format
eu: Diskete-formatua

en: Flow control
eu: Fluxu-kontrola

en: Font List
eu: Letra-tipoen zerrenda

en: Fonts copy
eu: Letra-tipoen kopia

en: For a multisession CD, only the first session will erase the cdrw. Otherwise the cdrw is erased before each backup.
eu: Saio anitzeko CDan, lehen saioak bakarrik borratuko du CDRWa. Bestela, babeskopia bakoitza egin aurretik borratzen da CDRWa.

en: For backups to other media, files are still created on the hard drive, then moved to the other media.  Enabling this option will remove the hard drive tar files after the backup.
eu: Babeskopiak beste euskarri batean egiten direnean, fitxategiak disko gogorrean sortzen dira lehendabizi, eta gero beste euskarrira eramaten dira. Aukera hau gaitzen bada, babeskopia egindakoan kendu egingo dira disko gogorreko tar fitxategiak.

en: For most modern TV cards, the bttv module of the GNU/Linux kernel just auto-detect the rights parameters.
    If your card is misdetected, you can force the right tuner and card types here. Just select your tv card parameters if needed.
eu: Telebista-txartel gehienetan GNU/Linux nukleoaren bttv moduluak automatikoki detektatzen ditu parametroak.
    Zure txartela gaizki detektatzen bada, hemen adieraz ditzakezu sintonizadore- eta txartel-mota egokiak. Behar izanez gero, hautatu zure telebista-txartelaren parametroak.

en: For security reasons, it will be disconnected now.
eu: Segurtasun-arrazoiengatik, deskonektatu egingo da orain.

en: For this to work for a W2K PDC, you will probably need to have the admin run: C:\>net localgroup "Pre-Windows 2000 Compatible Access" everyone /add and reboot the server.
    You will also need the username/password of a Domain Admin to join the machine to the Windows(TM) domain.
    If networking is not yet enabled, Drakx will attempt to join the domain after the network setup step.
    Should this setup fail for some reason and domain authentication is not working, run 'smbpasswd -j DOMAIN -U USER%%PASSWORD' using your Windows(tm) Domain, and Admin Username/Password, after system boot.
    The command 'wbinfo -t' will test whether your authentication secrets are good.
eu: W2K PDC batekin funtziona dezan, seguru asko administratzaileak exekutatu beharko du: C:\>net localgroup "Pre-Windows 2000 Compatible Access" everyone /add eta zerbitzaria berrabiarazi.
    Makina Windows(TM) domeinura sartzeko ere Domeinu Administratzailearen erabiltzaile-izena/pasahitza beharko dituzu.
    Sarea oraindik gaitu gabe badago, DrakX domeinuan sartzen saiatuko da, sarea konfiguratzeko urratsaren ondoren.
    Urrats horrek huts egiten badu eta domeinu-egiaztatzeak ez badu funtzionatzen, exekutatu 'smbpasswd -j DOMAIN -U USER%%PASSWORD' zure Windows(tm) Domeinua eta Admin erabiltzaile-izena/pasahitza erabiliz, sistema kargatu ondoren.
    'wbinfo -t' komandoak zure egiaztatze-sekretuak behar bezalakoak diren egiaztatuko du.

en: Force No Local APIC
eu: Behartu APIC ez-lokala

en: Force no APIC
eu: Behartu APIC ez

en: Format
eu: Formateatu

en: Format partitions
eu: Eman formatua partizioei

en: Formatted
eu: Formateatua

en: Formatting partition %s
eu: %s partizioa formateatzen

en: Found %s interfaces
eu: %s interfaze aurkitu dira

en: Found printer on %s...
eu: %s-n inprimagailua aurkitu da...

en: Fragmentation
eu: Fragmentazioa

en: France
eu: Frantzia

en: France [SECAM]
eu: Frantzia [SECAM]

en: French Guiana
eu: Guyana frantsesa

en: French Polynesia
eu: Polinesia frantsesa

en: French Southern Territories
eu: Hegoaldeko lurralde frantsesak

en: Freq should have the suffix k, M or G (for example, "2.46G" for 2.46 GHz frequency), or add enough '0' (zeroes).
eu: Maiztasunak k, M edo G atzizkia izan behar du (adibidez, "2,46G" 2,46 GHz adierazteko), edo bestela behar adina '0' (zero) gehitu behar dira.

en: Frequency (MHz)
eu: Maiztasuna (MHz)

en: Friday
eu: ostirala

en: Ftp Server
eu: Ftp zerbitzaria

en: GDM (GNOME Display Manager)
eu: GDM (GNOME konexioen kudeatzailea)

en: GNOME Workstation
eu: GNOME lanpostua

en: GNU/Linux is a multi-user system which means each user can have his or her
    own preferences, own files and so on. But unlike "root", who is the
    system administrator, the users you add at this point won't be authorized
    to change anything except their own files and their own configurations,
    protecting the system from unintentional or malicious changes which could
    impact on the system as a whole. You'll have to create at least one regular
    user for yourself -- this is the account which you should use for routine,
    day-to-day usage. Although it's very easy to log in as "root" to do
    anything and everything, it may also be very dangerous! A very simple
    mistake could mean that your system won't work any more. If you make a
    serious mistake as a regular user, the worst that can happen is that you'll
    lose some information, but you won't affect the entire system.
    
    The first field asks you for a real name. Of course, this is not mandatory
    -- you can actually enter whatever you like. DrakX will use the first word
    you type in this field and copy it to the "%s" one, which is the name
    this user will enter to log onto the system. If you like, you may override
    the default and change the user name. The next step is to enter a password.
    From a security point of view, a non-privileged (regular) user password is
    not as crucial as the "root" password, but that's no reason to neglect it
    by making it blank or too simple: after all, your files could be the ones
    at risk.
    
    Once you click on "%s", you can add other users. Add a user for each one
    of your friends, your father, your sister, etc. Click "%s" when you're
    finished adding users.
    
    Clicking the "%s" button allows you to change the default "shell" for
    that user (bash by default).
    
    When you're finished adding users, you'll be asked to choose a user who
    will be automatically logged into the system when the computer boots up. If
    you're interested in that feature (and don't care much about local
    security), choose the desired user and window manager, then click on
    "%s". If you're not interested in this feature, uncheck the "%s" box.
eu: GNU/Linux erabiltzaile anitzeko sistema da, eta beraz erabiltzaile
    bakoitzak bere hobespenak, bere fitxategiak eta abar eduki ditzake. 
    ``Hasiberrien gida'' irakur dezakezu, erabiltzaile anitzeko sistemei buruz"gehiago ikasteko. Baina "root"ak, hau da, 
    sistema-administratzaileak ez bezala, hemen gehitzen dituzun 
    erabiltzaileek ezingo dute ezer aldatu, beren fitxategiak eta beren 
    konfigurazioa izan ezik, eta, hortaz, sistema babestuta egongo da 
    sistema osoan eragina duten nahigabeko aldaketetatik edo intentzio 
    txarrez egindakoetatik. 
    Gutxienez, erabiltzaile arrunt bat sortu behar duzu zuretzat - hori da 
    eguneroko lanetarako erabili behar duzuna. Oso erraza den arren saioa beti 
    "root" gisa hastea, kontuan izan oso arriskutsua izan daitekeela! 
    Hutsegiterik txikienak sistema funtzionatu ezinda utz dezake. Erabiltzaile 
    arrunt gisa akats larriren bat egiten baduzu, gerta litekeen okerrena 
    informazioa galtzea da, baina ez du eraginik izango sistema osoan
    
    Lehen eremuan benetako izena eskatuko zaizu. Jakina, hori ez da 
    nahitaezkoa -nahi duzun izena idatz dezakezu. DrakX-k eremu honetan 
    idatzitako lehen hitza gordeko du, eta "%s" eremuan kopiatuko du.
    Horixe izango da erabiltzaile honek sisteman saioa hasteko idatziko duena. 
    Nahi izanez gero, lehenetsia gainidatz dezakezu, eta erabiltzaile-izena 
    aldatu. Hurrengo urratsa pasahitza idaztea da.
    Segurtasunaren ikuspegitik, pribilegio gabeko erabiltzaile (arrunt) baten
    pasahitza ez da "root"arena bezain garrantzizkoa; baina, hala ere, ez da
    axolagabeki jokatu behar, hutsik utziz edo pasahitz errazegia erabiliz: 
    azken batean, zure fitxategiak arriskuan egon litezke.
    
    "%s"(e)n klik egindakoan, beste erabiltzaile batzuk gehitu ditzakezu. 
    Gehitu erabiltzaile bat zure lagun bakoitzarentzat: zure aitarentzat edo 
    arrebarentzat, adibidez. Erabiltzaileak gehitutakoan, hautatu "%s".
    
    "%s" botoian klik eginez, "shell" lehenetsia aldatu ahal izango diozu
    erabiltzaile horri (bash lehenespenez).
    
    Erabiltzaileak gehitzen amaitutakoan, ordenagailua abiaraztean automatikoki
    saioa has dezakeen erabiltzailea aukeratzeko eskatuko zaizu. Eginbide
    hori interesatzen bazaizu (ez du eragin handirik segurtasun lokalean),
    hautatu erabiltzailea eta leiho-kudeatzailea, eta egin klik "%s"(e)n. 
    Eginbidea interesatzen ez bazaizu, garbitu "%s" laukia.

en: GPM adds mouse support to text-based Linux applications such the
    Midnight Commander. It also allows mouse-based console cut-and-paste operations,
    and includes support for pop-up menus on the console.
eu: GPMk saguaren euskarria gehitzen die Midnight Commander bezalako
    testuan oinarritutako Linux aplikazioei. Halaber kontsolan saguaren bidez 
    ebaki eta itsasteko aukera ematen du eta laster-menuen euskarria eransten du.

en: Game station
eu: Jokoak

en: Gateway
eu: Atebidea

en: Gateway (e.g. %s)
eu: Atebidea (adib. %s)

en: Gateway IP address
eu: Atebidearen IP helbidea

en: Gateway address should be in format 1.2.3.4
eu: Atebidearen helbideak 1.2.3.4 formatua izan behar du

en: Gateway device
eu: Atebide-gailua

en: Gateway:
eu: Atebidea:

en: General
eu: Orokorra

en: Generate auto install floppy
eu: Sortu auto-instalazioko disketea

en: Generate auto-install floppy
eu: Sortu auto-instalazioko disketea

en: Generate policy
eu: Sortu gidalerroa

en: Generating preview...
eu: Aurrebista sortzen...

en: Generic
eu: Generikoa

en: Generic 2 Button Mouse
eu: 2 botoiko sagu generikoa

en: Generic 3 Button Mouse
eu: 3 botoiko sagu generikoa

en: Generic 3 Button Mouse with Wheel emulation
eu: 3 botoiko sagu generikoa gurpil-emulazioarekin

en: Generic PS2 Wheel Mouse
eu: Gurpildun PS2 sagu generikoa

en: Generic Printers
eu: Inprimagailu generikoak

en: Geometry
eu: Geometria

en: Geometry: %s cylinders, %s heads, %s sectors
eu: Geometria: %s zilindro, %s buru, %s sektore

en: Germany
eu: Alemania

en: Get Online Help
eu: Jaso laguntza lerroan

en: Ghostscript referencing
eu: Ghostscript erreferentzia

en: Give a file name
eu: Eman fitxategi-izen bat

en: Give read-only access to ordinary users
eu: Eman soilik irakurtzeko baimena erabiltzaile arruntei

en: Give the ram size in MB
eu: Eman ram-tamaina MBtan

en: Give write access to ordinary users
eu: Eman idazteko baimena erabiltzaile arruntei

en: Global statistics
eu: Estatistika orokorrak

en: Go on anyway?
eu: Jarraitu hala ere?

en: Go on without configuring the network
eu: Jarraitu sarea konfiguratu gabe

en: Graphic Card
eu: Txartel grafikoa

en: Graphic Card
    
       The installer will normally automatically detect and configure the
    graphic card installed on your machine. If this is not correct, you can
    choose from this list the card you actually have installed.
    
       In the situation where different servers are available for your card,
    with or without 3D acceleration, you're asked to choose the server which
    best suits your needs.
eu: Txartel grafikoa
    
       Instalatzaileak normalean automatikoki detektatzen eta konfiguratzen
    du makinan instalatutako txartel grafikoa. Ez badu automatikoki detektatzen
    zerrendan hauta dezakezu zure txartel grafikoa.
    
       Zure txartelarentzat zerbitzari bat baino gehiago badaude erabilgarri, 
    3D azeleraziodunak nahiz gabeak, zure beharren arabera ondoen datorkizuna
    aukeratu beharko duzu.

en: Graphical Environment
eu: Ingurune grafikoa

en: Graphical Interface
eu: Interfaze grafikoa

en: Graphical boot theme selection
eu: Abioko grafikoaren gai-hautapena

en: Graphical interface
eu: Interfaze grafikoa

en: Graphical interface at startup
eu: Interfaze grafikoa abioan

en: Graphics card: %s
eu: Txartel grafikoa: %s

en: Graphics card: %s
eu: Txartel grafikoa: %s

en: Graphics memory: %s kB
eu: Grafiko-memoria: %s kB

en: Greece
eu: Grezia

en: Greenland
eu: Groenlandia

en: Group
eu: Taldea

en: Group:
eu: Taldea:

en: Guadeloupe
eu: Guadalupe

en: Guinea
eu: Ginea

en: Guinea-Bissau
eu: Ginea Bissau

en: HTTP proxy
eu: HTTP proxy-a

en: Halt bug
eu: Halt instrukzioaren programa-errorea

en: Hard Disk Backup Progress...
eu: Disko gogorraren babeskopia egiten...

en: Hard Disk Backup files...
eu: Disko gogorraren babeskopia fitxategiak...

en: Hard Drive used to prepare backups for all media
eu: Euskarri guztietarako babeskopiak prestatzeko erabilitako disko gogorra

en: Hard drive detection
eu: Disko gogorren detekzioa

en: Hard drive information
eu: Disko gogorraren informazioa

en: HardDrake runs a hardware probe, and optionally configures
    new/changed hardware.
eu: HardDrake-k hardware-proba bat exekutatzen du eta nahi izanez 
    gero hardware berria/aldatua konfiguratzen du.

en: Harddrake help
eu: Harddrake-ren laguntza

en: Hardware
eu: Hardwarea

en: Hardware changes in "%s" class (%s seconds to answer)
eu: Hardware aldaketak "%s" klasean (%s segundu erantzuteko)

en: Hardware clock set to GMT
eu: Hardwarearen ordua GMTn ezarria

en: Hardware probing in progress
eu: Hardwarea probatzen ari da

en: Hash algorithm
eu: Hash algoritmoa

en: Have a nice day!
eu: Egun ona izan!

en: Heard and McDonald Islands
eu: Heard eta McDonald uharteak

en: Help
eu: Laguntza

en: Here are the entries on your boot menu so far.
    You can create additional entries or change the existing ones.
eu: Hona hemen abioko menuko orain arteko sarrerak.
    Sarrera gehgiago sor ditzakezu, edo lehendik daudenak aldatu.

en: Here is a list of all auto-detected printers.
eu: Hemen duzu automatikoki detektatutako inprimagailu guztien zerrenda.

en: Here is a list of the available printing options for the current printer:
eu: Hemen duzu inprimagailu honen inprimatzeko aukeren zerrenda:

en: Here is the full list of available countries
eu: Hona hemen herrialde erabilgarri guztien zerrenda

en: Here is the full list of available keyboards
eu: Hona hemen teklatu erabilgarri guztien zerrenda

en: Here local resource occupation is reduced to a minimum. No CUPS daemon is started or port opened, no software infrastructure for setting up local print queues is installed, so less memory and disk space is used.
eu: Hemen bertako baliabide erabilera gutxienera murrizten da. Ez da CUPS deabrua abiatzen edo atakarik irekitzen, ez da bertako inprimaketa ilarak ezartzeko software azpiegitura instalatzen, beraz memoria eta disko leku gutxiago erabiltzen da.

en: Here you can choose the PPD file to be installed on your machine, it will then be used for the setup of your printer.
eu: Hemen, makinan instalatzeko PPD fitxategia aukera dezakezu; gero, inprimagailua konfiguratzeko erabil dezakezu.

en: Here you can choose the key or key combination that will 
    allow switching between the different keyboard layouts
    (eg: latin and non latin)
eu: Teklatu-diseinu batetik bestera pasatzeko tekla edo 
    tekla-konbinazioa hauta dezakezu hemen
    (adib.: latinoa edo ez-latinoa)

en: Here you can choose whether the printers connected to this machine should be accessible by remote machines and by which remote machines.
eu: Hemen erabaki dezakezu ea makina honetara konektatutako inprimagailuak urruneko makinetatik atzitu ahal izango diren, eta urruneko zein makinatatik.

en: Here you can choose whether the scanners connected to this machine should be accessible by remote machines and by which remote machines.
eu: Hemen erabaki dezakezu ea makina honetara konektatutako eskanerrak urruneko makinetatik atzitu ahal izango diren, eta urruneko zein makinatatik.

en: Here you can see files to use in order to fix permissions, owners, and groups via msec.
    You can also edit your own rules which will owerwrite the default rules.
eu: msec bidez baimenak, jabeak eta taldeak konpontzeko erabil ditzakezun fitxategiak dauzkazu hemen.
    Arau lehenetsiak gainidatziko dituzten zure arauak ere edita ditzekezu.

en: Here you can select an alternative driver (either OSS or ALSA) for your sound card (%s).
eu: Beste kontrolatzaile bat hauta dezakezu (OSS edo ALSA) (%s) soinu-txartelarentzat.

en: Here you can specify any arbitrary command line into which the job should be piped instead of being sent directly to a printer.
eu: Zuzenean inprimagailura bidali beharrean lana kanalizatzeko komando-lerro arbitrario bat zehatz dezakezu hemen.

en: Here, one can configure some extra wireless parameters such as:
    ap, channel, commit, enc, power, retry, sens, txpower (nick is already set as the hostname).
    
    See iwconfig(8) man page for further information.
eu: Hemen, haririk gabekoen parametro estra batzuk konfigura daitezke:
    ap, channel, commit, enc, power, retry, sens, txpower (goitizena ezarria dago ostalari-izen gisa).
    
    Informazioa lortzeko, ikus iwconfig(8) eskuliburuko orrialdea.

en: Hide files
eu: Ezkutatu fitxategiak

en: High
eu: Handia

en: Higher
eu: Handiagoa

en: Hong Kong SAR (China)
eu: Txina (Hong Kong)

en: Horizontal refresh rate
eu: Freskatze-maiztasun horizontala

en: Host "%s", port %s
eu: "%s" ostalaria, %s ataka

en: Host %s
eu: %s ostalaria

en: Host Name
eu: Ostalari-izena

en: Host Path or Module
eu: Ostalariaren bide-izena edo modulua

en: Host name
eu: Ostalari-izena

en: Host name (optional)
eu: Ostalari-izena (aukerakoa)

en: Host name or IP.
eu: Ostalariaren izena edo IP helbidea.

en: Host/network IP address missing.
eu: Ostalariaren/sarearen IP helbidea falta da.

en: Hostname required
eu: Ostalari-izena behar da

en: Hostname:
eu: Ostalari-izena:

en: Hour
eu: Ordua

en: How do you want to dial this connection?
eu: Nola markatu nahi duzu konexio hau?

en: How is the printer connected?
eu: Nola dago konektatuta inprimagailua?

en: How should CUPS be set up on your machine?
eu: Nola ezarri beharko litzateke CUPS zure sisteman?

en: Hungary
eu: Hungaria

en: I can keep your current configuration and assume you already set up a DHCP server; in that case please verify I correctly read the Network that you use for your local network; I will not reconfigure it and I will not touch your DHCP server configuration.
    
    The default DNS entry is the Caching Nameserver configured on the firewall. You can replace that with your ISP DNS IP, for example.
    		      
    Otherwise, I can reconfigure your interface and (re)configure a DHCP server for you.
eu: Uneko konfigurazioa manten dezaket eta DHCP zerbitzari bat konfiguratuta duzula pentsatu; hala bada, ziurtatu ondo irakurri dudala sare lokalerako erabiltzen duzun Sarea; ez dut birkonfiguratuko eta ez dut ukituko zure DHCP zerbitzariaren konfigurazioa.
    
    DNS sarrera lehenetsia suebakian konfiguratutako cache-ko izen-zerbitzaria da. Zure ISP DNS IParekin ordez dezakezu, esate baterako.
    		      
    Bestela, zure interfazea birkonfigura dezaket eta DHCP zerbitzari bat (bir)konfiguratu.

en: I can set up your computer to automatically log on one user.
eu: Ordenagailua konfigura dezaket automatikoki erabiltzaile bat sartzeko.

en: I can setup your computer to automatically start the graphical interface (Xorg) upon booting.
    Would you like Xorg to start when you reboot?
eu: Abioan interfaze grafikoa (Xorg) automatikoki kargatzeko konfigura dezaket zure ordenagailua.
    Berrabiaraztean Xorg kargatzea nahi duzu?

en: I can't add any more partitions
eu: Ezin dut partizio gehiago gehitu

en: I can't find any room for installing
eu: Ezin dut instalatzeko lekurik aurkitu

en: I can't find needed image file `%s'.
eu: Ezin da aurkitu `%s' imajina-fitxategia, eta beharrezkoa da.

en: I can't read the partition table of device %s, it's too corrupted for me :(
    I can try to go on, erasing over bad partitions (ALL DATA will be lost!).
    The other solution is to not allow DrakX to modify the partition table.
    (the error is %s)
    
    Do you agree to lose all the partitions?
eu: Ezin dut zure %s gailuko partizio-taula irakurri, hondatuegia dago:(
    jarraitzen saia naiteke, partizio txarrak ezabatuz (DATU GUZTIAK galduko dira!).
    Beste irtenbidea DrakX-ri partizio-taula aldatzeko baimenik ez ematea da.
    (errorea %s da)
    
    Ados zaude partizio guztiak galtzearekin?

en: I don't know
eu: Ez dakit

en: I don't know how to format %s in type %s
eu: Ez dakit nola formateatu %s %s motan

en: IP Range End:
eu: IP barrutiaren amaiera:

en: IP Range Start:
eu: IP barrutiaren hasiera:

en: IP address
eu: IP helbidea

en: IP address of host/network:
eu: Ostalariaren/sarearen IP helbidea:

en: IP address should be in format 1.2.3.4
eu: IP helbideak 1.2.3.4 formatua izan behar du

en: IP configuration
eu: IP konfigurazioa

en: IP mask
eu: IP-maskara

en: IP parameters
eu: IP parametroak

en: IPsec policy
eu: IPsec gidalerroa

en: ISDN Configuration
eu: ISDN konfigurazioa

en: ISDN adapters
eu: ISDN moldagailuak

en: ISDN card
eu: ISDN txartela

en: ISDN connection
eu: ISDN konexioa

en: Iceland
eu: Islandia

en: Icewm, Window Maker, Enlightenment, Fvwm, etc
eu: Icewm, Window Maker, Enlightenment, Fvwm, etab.

en: Icon
eu: Ikonoa

en: Identification
eu: Identifikazioa

en: If SERVER_LEVEL (or SECURE_LEVEL if absent)
    is greater than 3 in /etc/security/msec/security.conf, creates the
    symlink /etc/security/msec/server to point to
    /etc/security/msec/server.<SERVER_LEVEL>.
    
    The /etc/security/msec/server is used by chkconfig --add to decide to
    add a service if it is present in the file during the installation of
    packages.
eu: SERVER_LEVEL (edo, ez badago, SECURE_LEVEL bestela)
    3 baino handiagoa bada /etc/security/msec/security.conf-en,
    symlink /etc/security/msec/server sortzen du
    /etc/security/msec/server seinalatzeko.<SERVER_LEVEL> .
    
    chkconfig --add aginduak erabiltzen du /etc/security/msec/server 
    paketeak instalatzen ari denean zerbitzu bat fitxategian badago, 
    gehitu behar den ala ez erabakitzeko.

en: If desired, enter a Zeroconf hostname.
    This is the name your machine will use to advertise any of
    its shared resources that are not managed by the network.
    It is not necessary on most networks.
eu: Sartu Zeroconf ostalari-izena, hala nahi baduzu.
    Hau da zure makinak, sareak zuzentzen ez dituen bere
    baliabideak iragarri ditzan erabiliko duen izena. Sare
    gehienetan ez da beharrezkoa.

en: If it is not the one you want to configure, enter a device name/file name in the input line
eu: Ez bada zuk konfiguratu nahi duzuna, idatzi gailu-izen/fitxategi-izen bat sarrerako lerroan

en: If no port is given, 631 will be taken as default.
eu: Atakarik zehazten ez bada, 631 hartuko da lehenetsi gisa.

en: If set to "ALL", /etc/issue and /etc/issue.net are allowed to exist.
    
    If set to NONE, no issues are allowed.
    
    Else only /etc/issue is allowed.
eu: "GUZTIAK" ezartzen bada, /etc/issue eta /etc/issue.net izan daitezke.
    
    "BAT ERE EZ" ezartzen bada, ez da "issue"rik onartzen.
    
    Bestela, /etc/issue bakarrik onartzen da.

en: If set, send the mail report to this email address else send it to root
eu: Ezartzen bada, bidali txosten-mezua helbide elektroniko honetara, bestela bidali root-ari

en: If this is the case, you can make this be done automatically.
eu: Hala bada, automatikoki egitea ezar dezakezu.

en: If you do not want to initiate the negotiation, set this
    to on.  The default value is off.  It is useful for a
    server.
eu: Negoziazioa hasi nahi ez baduzu, ezarri hau
    aktibatuta.  Balio lehenetsia 'desaktibatuta' da.  Hori praktikoa da
    zerbitzariarentzat.

en: If you do not want to verify the peer's certificate for
    some reason, set this to off.  The default is on.
eu: Parekoaren ziurtagiria egiaztatu nahi ez baduzu,
    ezarri hau 'deskatibatuta'.  Lehenetsia 'aktibatuta' da.

en: If you have Windows installed on your machine, you can find the PPD file on your Windows partition, too.
eu: Zure makinan Windows baduzu instalatuta, Windows partizioan ere aurkituko duzu PPD fitxategia.

en: If you have all the CDs in the list below, click Ok.
    If you have none of those CDs, click Cancel.
    If only some CDs are missing, unselect them, then click Ok.
eu: Beheko zerrendako CD guztiak badituzu, sakatu 'Ados'.
    CD horietako bat ere ez baduzu, sakatu 'Utzi'.
    CD batzuk soilik falta badituzu, desauta itzazu, eta sakatu 'Ados'.

en: If you have already installed your scanner's firmware you can update the firmware here by supplying the new firmware file.
eu: Eskaner-firmwarea instalatuta baduzu, firmwarea egunera dezakezu firmware-fitxategi berria emanez.

en: If you plan to use aboot, be careful to leave a free space (2048 sectors is enough)
    at the beginning of the disk
eu: aboot erabiltzeko asmoa baduzu, utzi lekua (2048 sektore nahikoa dira)
    diskoaren hasieran

en: If you really think that you know which driver is the right one for your card
    you can pick one in the above list.
    
    The current driver for your "%s" sound card is "%s"
eu: Ziur bazaude badakizula zure txartelari zein kontrolatzaile dagokion, 
    goiko zerrendan hauta dezakezu.
    
    Zure "%s" soinu-txartelaren uneko kontrolatzailea "%s" da

en: If your printer is not listed, choose a compatible (see printer manual) or a similar one.
eu: Zure inprimagailua ez badago zerrendan, aukeratu bateragarria (ikus inprimagailuaren eskuliburua) edo antzekoa den bat.

en: Ignore
eu: Ez ikusi egin

en: Image
eu: Imajina

en: Import
eu: Inportatu

en: Import fonts
eu: Inportatu letra-tipoak

en: Importance:
eu: Garrantzia:

en: Importing fonts
eu: Letra-tipoak inportatzen

en: In addition, queues not created with this program or "foomatic-configure" cannot be transferred.
eu: Gainera, programa honen edo "foomatic-configure"ren bidez sortu ez diren ilarak ezin dira transferitu.

en: In order to enable changes made for thin clients, the display manager must be restarted. Restart now?
eu: Bezero arinentzat egindako aldaketak gaitzeko, pantaila-kudeatzailea berrabiarazi behar da. Orain berrabiarazi nahi duzu?

en: In some cases, the %s driver needs to have extra information to work
    properly, although it normally works fine without them. Would you like to specify
    extra options for it or allow the driver to probe your machine for the
    information it needs? Occasionally, probing will hang a computer, but it should
    not cause any damage.
eu: Batzuetan, %s kontrolatzaileak informazio gehiago behar izaten du egoki 
    funtzionatzeko, nahiz eta normalki hori gabe ongi funtzionatzen duen. 
    Aukera osagarriak zehaztu nahi dituzu, edo kontrolatzaileari zure makina 
    probatzen utzi nahi diozu behar duen informazioa bilatzeko? Batzuetan, probak
    ordenagailua blokeatuko du, baina horrek ez luke kalterik egin beharko.

en: In the situation where different servers are available for your card, with
    or without 3D acceleration, you're asked to choose the server which best
    suits your needs.
eu: Zure txartelarentzako zerbitzari ugari dauden kasurako, 3D azeleraziodunak 
    nahiz gabeak, zure beharretara hobe egokitzen dena aukera dezazun galdegiten
    zaizu.

en: In this mode the local CUPS daemon will be stopped and all printing requests go directly to the server specified below. Note that it is not possible to define local print queues then and if the specified server is down it cannot be printed at all from this machine.
eu: Modu honetan bertako CUPS deabrua geldiaraziko da eta inprimaketa eskari guztiak zuzenean azpian zehaztutako zerbitzarira bidaltzen dira. Kontutan izan ezingo direla bertako inprimaketa ilarak definitu eta zehaztutako zerbitzaria erorita badago makina honetatik ezingo dela inolaz inprimatu.

en: In this mode there is no local printing system, all printing requests go directly to the server specified below. Note that it is not possible to define local print queues then and if the specified server is down it cannot be printed at all from this machine.
eu: Modu honetan ez dago bertako inprimaketa zerbitzurik, inprimaketa eskari guztiak zuzenean azpian zehaztutako zerbitzarira bidaltzen dira. Kontutan izan ezingo direla bertako inprimaketa ilarak definitu eta zehaztutako zerbitzaria erorita badago makina honetatik ezingo dela inolaz inprimatu.

en: In this security level, access to the files in the Windows partition is restricted to the administrator.
eu: Segurtasun-maila honetan, administratzaileak soilik du Windows partizioko fitxategiak atzitzeko eskubidea.

en: Incremental backups only save files that have changed or are new since the last backup.
eu: Babeskopia inkrementalak azken babeskopia egin zenetik aldatu edo sortu diren fitxategiak bakarrik kopiatzen ditu.

en: Individual package selection
eu: Pakete indibidualen hautapena

en: Info
eu: Informazioa

en: Info:
eu: Informazioa:

en: Information
eu: Informazioa

en: Init Message
eu: Hasierako mezua

en: Initial tests
eu: Hasierako probak

en: Initrd-size
eu: Initrd-tamaina

en: Input method:
eu: Sarrera metodoa:

en: Insert a FAT formatted floppy in drive %s
eu: Sartu FAT formatuko diskete bat %s unitatean

en: Insert a FAT formatted floppy in drive %s with %s in root directory and press %s
eu: Sartu FAT formatuko diskete bat %s unitatean, erro-direktorioan %s duena eta sakatu '%s'

en: Insert a blank floppy in drive %s
eu: Sartu diskete huts bat %s unitatean

en: Insert a floppy containing package selection
eu: Sartu pakete-hautapena daukan diskete bat

en: Insert a floppy in drive
    All data on this floppy will be lost
eu: Sartu diskete bat unitatean
    Disketeko datu guztiak galdu egingo dira

en: Insert another blank floppy in drive %s (for drivers disk)
eu: Sartu beste diskete huts bat %s unitatean (kontrolatzaile-diskorako)

en: Insert floppy
eu: Sartu disketea

en: Insert the CD
eu: Sartu CDa

en: Insert the CD 1 again
eu: Sartu berriro 1. CDa

en: Insert the CD with volume label %s
     in the CD drive under mount point /mnt/cdrom
eu: Sartu %s bolumen-etiketa duen CDa
     /mnt/cdrom muntatze-puntuko CD unitatean

en: Insert the tape with volume label %s
     in the tape drive device %s
eu: Sartu %s bolumen-etiketa duen zinta
     %s zinta-unitatearen gailuan

en: Install
eu: Instalatu

en: Install & convert Fonts
eu: Instalatu eta bihurtu letra-tipoak

en: Install PPD file from
eu: Instalatu PPD fitxategia hemendik:

en: Install a manufacturer-supplied PPD file
eu: Instalatu fabrikatzaileak emandako PPF fitxategia

en: Install bootloader
eu: Instalatu abioko kargatzailea

en: Install firmware file from
eu: Instalatu firmware-fitxategia hemendik:

en: Install firmware for the
eu: Instalatu firmware-a honentzat:

en: Install fonts
eu: Instalatu letra-tipoak

en: Install system
eu: Instalatu sistema

en: Install themes
eu: Instalatu gaiak

en: Install updates
eu: Instalatu eguneratzeak

en: Install/Update firmware files
eu: Instalatu/Eguneratu firmware-fitxategiak

en: Install/Upgrade
eu: Instalazioa/Bertsio-berritzea

en: Installation Server Configuration
eu: Instalazioko Zerbitzariaren Konfigurazioa

en: Installation failed
eu: Instalazioak huts egin du

en: Installation image directory
eu: Instalazio-imajinen direktorioa

en: Installation of bootloader failed. The following error occurred:
eu: Abioko kargatzailea instalatzeak huts egin du. Errore hau gertatu da:

en: Installing
eu: Instalatzen

en: Installing %s...
eu: %s instalatzen...

en: Installing Foomatic...
eu: Foomatic instalatzen...

en: Installing HPOJ package...
eu: HPOJ paketea instalatzen...

en: Installing PPD file...
eu: PPD fitxategia instalatzen...

en: Installing SANE packages...
eu: SANE paketeak instalatzen...

en: Installing a printing system in the %s security level
eu: Inprimatze-sistema segurtasun-maila %sn instalatzen

en: Installing driver for %s card %s
eu: %2$s %1$s txartelaren kontrolatzailea instalatzen

en: Installing mtools packages...
eu: mtools paketeak instalatzen...

en: Installing package %s
eu: %s paketea instalatzen

en: Installing package %s
    %d%%
eu: %s paketea instalatzen
    %% %d

en: Installing packages...
eu: Paketeak instalatzen...

en: Installing the printer's PPD file and using it when setting up the printer makes all options of the printer available which are provided by the printer's hardware
eu: Inprimagailuaren PPD fitxategia instalatuz eta inprimagailua konfiguratzeko erabiliz, inprimagailu-hardwareak eskaintzen dituen aukera guztiak erabilgarri egingo dira

en: Instantaneous
eu: Bat-batekoa

en: Interface
eu: Interfazea

en: Interface "%s"
eu: "%s" interfazea

en: Interface %s
eu: %s interfazea

en: Interface %s (on network %s)
eu: %s interfazea (%s sarean)

en: Interface %s (using module %s)
eu: %s interfazea (%s modulua erabiliz)

en: Interface:
eu: Interfazea:

en: Internal ISDN card
eu: Barneko ISDN txartela

en: Internet Connection Configuration
eu: Interneteko konexioaren konfigurazioa

en: Internet Connection Sharing
eu: Interneteko konexioa partekatzea

en: Internet Connection Sharing currently disabled
eu: Interneteko konexioa partekatzea desgaituta dago orain

en: Internet Connection Sharing currently enabled
eu: Interneteko konexioa partekatzea gaituta dago orain

en: Internet Connection Sharing is now disabled.
eu: Interneteko konexioa partekatzea desgaituta dago orain.

en: Internet Connection Sharing is now enabled.
eu: Interneteko konexioa partekatzea gaituta dago orain.

en: Internet access
eu: Interneterako sarbidea

en: Internet connection
eu: Interneteko konexioa

en: Internet connection configuration
eu: Interneteko konexioaren konfigurazioa

en: Internet gateway
eu: Interneteko atebidea

en: Internet station
eu: Internet

en: Interval cron not available as non-root
eu: Bitarteko cron-a ez dago erabilgarri root-a ez denean

en: Introduction
    
    The operating system and the different components available in the Mandrakelinux distribution 
    shall be called the "Software Products" hereafter. The Software Products include, but are not 
    restricted to, the set of programs, methods, rules and documentation related to the operating 
    system and the different components of the Mandrakelinux distribution.
    
    
    1. License Agreement
    
    Please read this document carefully. This document is a license agreement between you and  
    Mandrakesoft S.A. which applies to the Software Products.
    By installing, duplicating or using the Software Products in any manner, you explicitly 
    accept and fully agree to conform to the terms and conditions of this License. 
    If you disagree with any portion of the License, you are not allowed to install, duplicate or use 
    the Software Products. 
    Any attempt to install, duplicate or use the Software Products in a manner which does not comply 
    with the terms and conditions of this License is void and will terminate your rights under this 
    License. Upon termination of the License,  you must immediately destroy all copies of the 
    Software Products.
    
    
    2. Limited Warranty
    
    The Software Products and attached documentation are provided "as is", with no warranty, to the 
    extent permitted by law.
    Mandrakesoft S.A. will, in no circumstances and to the extent permitted by law, be liable for any special,
    incidental, direct or indirect damages whatsoever (including without limitation damages for loss of 
    business, interruption of business, financial loss, legal fees and penalties resulting from a court 
    judgment, or any other consequential loss) arising out of  the use or inability to use the Software 
    Products, even if Mandrakesoft S.A. has been advised of the possibility or occurrence of such 
    damages.
    
    LIMITED LIABILITY LINKED TO POSSESSING OR USING PROHIBITED SOFTWARE IN SOME COUNTRIES
    
    To the extent permitted by law, Mandrakesoft S.A. or its distributors will, in no circumstances, be 
    liable for any special, incidental, direct or indirect damages whatsoever (including without 
    limitation damages for loss of business, interruption of business, financial loss, legal fees 
    and penalties resulting from a court judgment, or any other consequential loss) arising out 
    of the possession and use of software components or arising out of  downloading software components 
    from one of Mandrakelinux sites  which are prohibited or restricted in some countries by local laws.
    This limited liability applies to, but is not restricted to, the strong cryptography components 
    included in the Software Products.
    
    
    3. The GPL License and Related Licenses
    
    The Software Products consist of components created by different persons or entities.  Most 
    of these components are governed under the terms and conditions of the GNU General Public 
    Licence, hereafter called "GPL", or of similar licenses. Most of these licenses allow you to use, 
    duplicate, adapt or redistribute the components which they cover. Please read carefully the terms 
    and conditions of the license agreement for each component before using any component. Any question 
    on a component license should be addressed to the component author and not to Mandrakesoft.
    The programs developed by Mandrakesoft S.A. are governed by the GPL License. Documentation written 
    by Mandrakesoft S.A. is governed by a specific license. Please refer to the documentation for 
    further details.
    
    
    4. Intellectual Property Rights
    
    All rights to the components of the Software Products belong to their respective authors and are 
    protected by intellectual property and copyright laws applicable to software programs.
    Mandrakesoft S.A. reserves its rights to modify or adapt the Software Products, as a whole or in 
    parts, by all means and for all purposes.
    "Mandrake", "Mandrakelinux" and associated logos are trademarks of Mandrakesoft S.A.  
    
    
    5. Governing Laws 
    
    If any portion of this agreement is held void, illegal or inapplicable by a court judgment, this 
    portion is excluded from this contract. You remain bound by the other applicable sections of the 
    agreement.
    The terms and conditions of this License are governed by the Laws of France.
    All disputes on the terms of this license will preferably be settled out of court. As a last 
    resort, the dispute will be referred to the appropriate Courts of Law of Paris - France.
    For any question on this document, please contact Mandrakesoft S.A.
eu: Sarrera
    
    Mandrakelinux banaketako sistema eragileari eta erabilgarri dauden osagaiei"Software-produktuak"
    deituko zaie aurrerantzean. Software-produktuetan sartzen dira, besteak 
    beste, Mandrakelinux banaketako sistema eragileari eta osagaiei dagozkienprogramak, 
    metodoak, arauak eta dokumentazioa.
    
    
    1. Lizentzia-kontratua
    
    Irakurri arretaz dokumentu hau. Software produktuei buruz zuk eta Mandrakesoft S.A.k adostutako lizentzia-kontratu bat da.
    
    Software-produktuak instalatu, bikoiztu edo era batean edo bestean erabiliz, esplizituki 
    onartzen dituzu eta erabateko adostasuna adierazten diezu Lizentzia honen baldintzei. 
    Lizentziaren zatiren batekin ados ez bazaude, ez duzu baimenik izango Software-produktuak instalatu, 
    bikoiztu edo erabiltzeko. 
    Software-produktuak Lizentzia honekin bat ez datorren moduan instalatu,bikoiztu edo erabiltzeko 
    saio oro deuseza izango da eta Lizentziari dagozkion eskubideak amaitu egingo 
    dira. Lizentzia amaitzean, Software-produktuen kopia guztiak berehala suntsitu 
    behar dituzu.
    
    
    2. Garantia mugatua
    
    Software-produktuak eta erantsitako dokumentuak "dauden-daudenean"ematen dira, bermerik gabe, 
    legeak onartzen duen neurrian.
    Mandrakesoft S.A.k ez du, ezein kasutan eta legeak onartzen duen neurrian erantzukizunik izango,
    Software-produktuen erabileraren edo erabiltzeko ezgaitasunaren ondorioz sortutako kalte berezi, ustekabeko 
    zuzeneko edo zeharkakoengatik (lana galtzea, lana etetea, finantza-galera, epai baten ondorioz ordaindu 
    beharreko kuotak eta zigorrak edo beste edozein ondoriozko galera barne, mugarik gabe), 
    Mandrakesoft S.A. jakinaren gainean egon arren halako kalteak gerta 
    litezkeela.
    
    HERRIALDE BATZUETAN SOFTWARE DEBEKATUA EDUKITZEARI EDO ERABILTZEARI LOTUTAKOERANTZUKIZUN MUGATUA
    
    Legeak onartzen duen neurrian, Mandrakesoft S.Ak. edo bere banatzaileek, ez dute, ezein kasutan, 
    erantzukizunik izango herrialde batzuetan, bertako legeek debekatutako edo mugatutako software-osagaiak edo
    Mandrakelinux-en guneetatik deskargatutako software-osagaiak eduki eta erabiltzearen ondorioz 
    sortutako kalte berezi ustekabeko, zuzeneko edo zeharkakoengatik (lana galtzea, lana etetea 
    finantza-galera, epai baten ondorioz ordaindu beharreko kuotak eta zigorrak edo beste edozein 
    ondoriozko galera barne, mugarik gabe).
    Erantzukizun mugatu hau Software-produktuetan sartzen diren kriptografia handiko osagaiei aplikatzen 
    zaie, baina ez da horietara mugatzen.
    
    
    3. GPL Lizentzia eta Lizentzia erlazionatuak
    
    Software-produktuak hainbat pertsonak edo erakundek sortutako osagaiak dira.  Osagai 
    horietako gehienak aurrerantzean "GPL" deituko diogun GNU Lizentzia Publiko Orokorraren
    edo antzeko lizentzien baldintzek eraenduak dira. Lizentziahorietako gehienek, 
    beren osagaiak bikoizteko, egokitzeko edo birbanatzeko aukera ematen dute. Osagai bat erabili aurretik, irakurri 
    arretaz osagai horren lizentzia-kontratuko baldintzak.  Osagaiaren lizentziari 
    buruzko galdera oro osagaiaren egileari egin beharko zaio, eta ez Mandrakesoft-i.
    Mandrakesoft S.A.k garatutako programak GPL Lizentziak eaenduak dira. Mandrakesoft S.A.k
    idatzitako dokumentazioa lizentzia zehatz baten araberakoa da. Xehetasun gehiago nahi izanez gero 
    jo dokumentaziora.
    
    
    4. Jabetza intelektualaren eskubideak
    
    Software-produktuen osagaiei dagozkien eskubide guztiak haien egileenak dira eta software-programei 
    aplikatzen zaizkien jabetza intelektualaren eta copyriht-aren legeen babesa dute.
    Mandrakesoft S.A.k eskubidea du Software-produktuak bere osotasunean edo zatika aldatzeko, 
    edozein bide erabiliz eta helburu guztietarako.
    "Mandrake", "Mandrakelinux" eta asoziatutako logotipoak Mandrakesoft S.A.ren marka erregistratuak dira.  
    
    
    5. Lege eraentzaileak 
    
    Kontratu honen edozein zati epai batek deuseztzat, legez kanpokotzat edo aplikaezintzat jotzen badu, 
    zati hori kendu egingo da kontratutik. Kontratuaren gainerako atal aplikagarriek ezarritakoa 
    bete beharko duzu.
    Lizentzia honetako baldintzak Frantziako legeek eraenduak dira.
    Lizentzia honetako baldintzei buruzko gatazka guztiak epaitegietatik kanpo konpontzea hobesten da. Azken baliabide gisa, 
    Parisko edo Frantziako epaitegietara eramango da gatazka.
    Dokumentu honi buruzko edozein zalantza argitzeko, jarri harremanetan
    Mandrakesoft S.A.rekin.

en: Invalid port given: %s.
    The proper format is "port/tcp" or "port/udp", 
    where port is between 1 and 65535.
    
    You can also give a range of ports (eg: 24300:24350/udp)
eu: Ataka baliogabea: %s.
    Formatu egokia "port/tcp" edp "port/udp" da, 
    atakak 1 eta 65535 bitartean egin behar du.
    
    Ataka-bitarte bat ere zehatz dezakezu (adib.: 24300:24350/udp)

en: Iraq
eu: Irak

en: Ireland
eu: Irlanda

en: Is FPU present
eu: FPU badago

en: Is this an install or an upgrade?
eu: Zer egin nahi duzu: instalazioa ala bertsio-berritzea?

en: Is this correct?
eu: Zuzena da?

en: Is this the correct setting?
eu: Ezarpen hau zuzena da?

en: Is your hardware clock set to GMT?
eu: Hardwareko erlojua GMTn ezarria duzu?

en: Is your printer a multi-function device from HP or Sony (OfficeJet, PSC, LaserJet 1100/1200/1220/3200/3300 with scanner, DeskJet 450, Sony IJP-V100), an HP PhotoSmart or an HP LaserJet 2200?
eu: Zure inprimagailua HP edo Sony markako funtzio anitzeko gailua (OfficeJet, PSC, Laserjet 1100/1200/1220/3200/3300 eskanerduna, DeskJet 450, Sony IJP-V100), HP Photosmart edo HP LaserJet 2200 da?

en: It is possible that your %s needs its firmware to be uploaded everytime when it is turned on.
eu: Agian zure %s(e)k bere firmware-a behar du, aktibatzen den bakoitzean kargatzeko.

en: It is possible that your scanners need their firmware to be uploaded everytime when they are turned on.
eu: Beharbada eskaner bakoitzak bere firmware-a beharko du, aktibatzen den bakoitzean kargatzeko.

en: It's now time to specify which programs you wish to install on your system.
    There are thousands of packages available for Mandrakelinux, and to make it
    simpler to manage, they have been placed into groups of similar
    applications.
    
    Mandrakelinux sorts package groups in four categories. You can mix and
    match applications from the various categories, so a ``Workstation''
    installation can still have applications from the ``Server'' category
    installed.
    
     * "%s": if you plan to use your machine as a workstation, select one or
    more of the groups in the workstation category.
    
     * "%s": if you plan on using your machine for programming, select the
    appropriate groups from that category. The special "LSB" group will
    configure your system so that it complies as much as possible with the
    Linux Standard Base specifications.
    
       Selecting the "LSB" group will also install the "2.4" kernel series,
    instead of the default "2.6" one. This is to ensure 100%%-LSB compliance
    of the system. However, if you do not select the "LSB" group you will
    still have a system which is nearly 100%% LSB-compliant.
    
     * "%s": if your machine is intended to be a server, select which of the
    more common services you wish to install on your machine.
    
     * "%s": this is where you will choose your preferred graphical
    environment. At least one must be selected if you want to have a graphical
    interface available.
    
    Moving the mouse cursor over a group name will display a short explanatory
    text about that group.
    
    You can check the "%s" box, which is useful if you're familiar with the
    packages being offered or if you want to have total control over what will
    be installed.
    
    If you start the installation in "%s" mode, you can deselect all groups
    and prevent the installation of any new packages. This is useful for
    repairing or updating an existing system.
    
    If you deselect all groups when performing a regular installation (as
    opposed to an upgrade), a dialog will pop up suggesting different options
    for a minimal installation:
    
     * "%s": install the minimum number of packages possible to have a
    working graphical desktop.
    
     * "%s": installs the base system plus basic utilities and their
    documentation. This installation is suitable for setting up a server.
    
     * "%s": will install the absolute minimum number of packages necessary
    to get a working Linux system. With this installation you will only have a
    command-line interface. The total size of this installation is about 65
    megabytes.
eu: Sisteman zein programa instalatu nahi dituzun zehazteko garaia da.
    Mandrakelinux-erako milaka pakete dituzu erabilgarri, eta kudeaketa
    errazteko, antzeko aplikazioen multzotan kokatu dira.
    
    Mandrakelinux-ek pakete multzoak lau kategoriatan antolatzen ditu.
    Kategoria anitzetako aplikazioak nahastu eta bateratu ditzakezu, honela
    "Lanpostua" instalazio batek "Zerbitzari" kategoriako aplikazioak
    instalatuta izan ditzake.
    
     * "%s": makina lanpostu gisa erabiltzeko asmoa baduzu,
    hautatu 'lanpostua' kategoriako taldeetako bat edo gehiago.
    
     * "%s": zure makina programazioan erabiltzeko asmoa baduzu, hautatu
    kategoria horretako talde egokiak. "LSB" talde bereziak zure sistema
    Linux eStandar Base-ren zehaztapenekin ahalik bateragarrien izan
    dadin konfiguratuko du.
    
       "LSB" taldea hautatzeak "2.4" nukleoaren seriea ere instalatuko da,
    "2.6" lehenetsiaren ordez. Hau sistemaren  %%100 LSB bateragarritasuna
    ziurtatzeko egiten da. Hala ere, "LSB" taldea aukeratzen ez baduzu ere
    LSB-rekin ia  %%100 bateragarria den sistema izango duzu.
    
     * "%s": zure makina zerbitzaria izatea nahi baduzu, aukeratu
    zerbitzu ohikoenetatik zeintzu instalatu nahi dituzun zure makinan.
    
     * "%s": hemen aukeratuko duzu nahien duzun ingurune grafikoa.
    Bat behintzat hautatu behar duzu, interfaze grafikoa erabili nahi
    baduzu behintzat.
    
    Saguaren kurtsorea talde izen baten gainetik pasatuta, talde
    horri buruzko azalpen labur bat bistaratuko da.
    
    "%s" laukia markatu dezakezu, erabilgarria da eskainitako paketeak
    ezagun badituzu edo instalatuko denaren gaineko erabateko kontrola 
    nahi baduzu.
    
    Instalazioa "%s" moduan hasten baduzu, talde guztiak desautatu
    ditzakezu eta edozein pakete berriren instalazioa eragozteko. Hau
    erabilgarria da exisitzen den sistema bat konpondu edo eguneratzeko.
    
    Instalazio arrunt bat (hau da, eguneraketa ez dena) egiterakoan talde
    guztiak desautatzen badituzu, elkarrizketa bat aterako zaizu instalazio
    minimo bat egiteko aukera desberdinak aholkatuz:
    
     * "%s": Instalatu ahalik eta pakete kopuru txikiena dabilen idaztegi grafiko bat izateko.
    
     * "%s": oinarrizko sistema gehi oinarrizko utilitateak eta heuren
    dokumentazioa instalatzen ditu. Egokia da zerbitzari bat ezartzeko.
    
     * "%s": Linux sistema batekin lan egin ahal izateko behar den pakete
    kopuru txikiena instalatzen du. Instalazio honekin, komando-lerroko 
    interfazea bakarrik izango duzu. Instalazio honen neurri osoa 65
    megabyte ingurukoa da.

en: Italy
eu: Italia

en: Iwconfig command extra arguments
eu: Iwconfig komandoko argumentu estrak

en: Iwpriv command extra arguments
eu: Iwpriv komandoko argumentu estrak

en: Iwpriv enable to set up optionals (private) parameters of a wireless network
    interface.
    
    Iwpriv deals with parameters and setting specific to each driver (as opposed to
    iwconfig which deals with generic ones).
    
    In theory, the documentation of each device driver should indicate how to use
    those interface specific commands and their effect.
    
    See iwpriv(8) man page for further information.
eu: Iwpriv-ek haririk gabeko sare-interfaze batean aukerako parametroak (pribatuak)
    ezartzeko aukera ematen du.
    
    Iwpriv-ek kontrolatzaile bakoitzaren parametro eta ezarpen espezifikoak kudeatzen
    ditu (iwconfig-ek generikoak kudeatzen dituen bitartean).
    
    Teorian, kontrolatzaile bakoitzaren dokumentazioak azaldu beharko luke nola erabili
    interfaze espezifiko horiek eta zein diren efektuak.
    
    Informazio gehiago lortzeko, ikus iwpriv(8) eskuliburuko orrialdea.

en: Iwspy command extra arguments
eu: Iwspy komandoko argumentu estrak

en: Iwspy is used to set a list of addresses in a wireless network
    interface and to read back quality of link information for each of those.
    
    This information is the same as the one available in /proc/net/wireless :
    quality of the link, signal strength and noise level.
    
    See iwpspy(8) man page for further information.
eu: Iwspy erabiltzen da helbide-zerrenda bat ezartzeko haririk gabeko
    sare-interfazean eta horietako bakoitzaren esteka-informazioaren 
    kalitatea irakurtzeko.
    
    Informazio hau /proc/net/wireless-en erabilgarri dagoen bera da:
    esteka-kalitatea, seinale-indarra eta zarata-maila.
    
    Informazio gehiago lortzeko, ikus iwpspy(8) eskuliburuko orrialdea.

en: Jamaica
eu: Jamaika

en: January
eu: urtarrila

en: Japan
eu: Japonia

en: Japan (broadcast)
eu: Japonia (broadcast-difusioa)

en: Japan (cable)
eu: Japonia (kablea)

en: Japanese text printing mode
eu: Japonierazko testua inprimatzeko modua

en: Jordan
eu: Jordania

en: Joystick
eu: Kontrol-palanka

en: July
eu: uztaila

en: June
eu: ekaina

en: KDE Workstation
eu: KDE lanpostua

en: KDE will make your <b>first steps</b> with Linux so <b>easy</b> that you won't ever think of running another operating system!
eu: KDE-k zure <b>lehen urratsak</b> hainbeste <b>erraztuko</b> ditu ez duzula beste sistema eragile bat exekutatzea pentsatu ere egingo!

en: KDM (KDE Display Manager)
eu: KDM (KDE konexioen kudeatzailea)

en: Keep the changes?
    The current configuration is:
    
    %s
eu: Aldaketak gorde?
    Uneko konfigurazioa:
    
    %s

en: Kensington Thinking Mouse
eu: Kensington Thinking sagua

en: Kensington Thinking Mouse with Wheel emulation
eu: Kensington Thinking Mouse gurpil-emulazioarekin

en: Kerberos is a secure system for providing network authentication services.
eu: Kerberos sareko egiaztatze zerbitzuak hornitzeko sistema segurua da.

en: Kernel Boot Timeout
eu: Nukleoaren abioaren denbora-muga

en: Kernel module.
eu: Nukleo-modulua.

en: Kernel version
eu: Nukleo-bertsioa

en: Kernel:
eu: Nukleoa:

en: Key isn't writable
eu: Gakoan ezin da idatzi

en: Keyboard
eu: Teklatua

en: Keyboard layout: %s
eu: Teklatu-diseinua: %s

en: Kill those programs
eu: Hil programa horiek

en: Korea (North)
eu: Korea (Iparraldekoa)

en: Kyrgyzstan
eu: Kirgizistan

en: LAN Configuration
eu: Sare lokalaren konfigurazioa (LAN)

en: LAN configuration
eu: Sare lokalaren konfigurazioa (LAN)

en: LAN connection
eu: Sare lokaleko konexioa (LAN)

en: LDAP Base dn
eu: LDAP basea dn

en: LDAP Server
eu: LDAP zerbitzaria

en: LDAP user allowed to browse the Active Directory
eu: Direktorio Aktiboa arakatzeko baimena duen LDAP erabiltzailea

en: LDAP users database
eu: LDAP erabiltzaileen datubasea

en: LILO wants to assign a new Volume ID to drive %s.  However, changing
    the Volume ID of a Windows NT, 2000, or XP boot disk is a fatal Windows error.
    This caution does not apply to Windows 95 or 98, or to NT data disks.
    
    Assign a new Volume ID?
eu: LILO-k Bolumen ID berria ezarri nahi dio %s unitateari. Hala ere, Windown Nt,
    2000, edo XP-ren abiapen diskoen Bolumen ID aldaketak Windows-en erabateko akatsa eragiten du.
    Oharpen honek ez die Windows 95 edo 98, edo NT datu diskoei eragiten.
    
    Bolumen ID berria ezarri nahi duzu?

en: LILO with graphical menu
eu: LILO menu grafikoarekin

en: LILO with text menu
eu: LILO testu-menuarekin

en: LILO/grub Installation
eu: LILO/grub instalazioa

en: LPD and LPRng do not support IPP printers.
eu: LPDk eta LPRng-ek ez dute IPP inprimagailurik onartzen.

en: LPD server "%s", printer "%s"
eu: "%s" LPD zerbitzaria, "%s" inprimagailua

en: LPRng - LPR New Generation
eu: LPRng - LPR Belaunaldi berrikoa

en: LVM name?
eu: LVM izena?

en: LVM-disks %s
eu: %s LVM-diskoak

en: Label
eu: Etiketa

en: Language
eu: Hizkuntza

en: Language choice
eu: Hizkuntza aukera

en: Last but not least you can also type in your DNS server IP addresses.
eu: Azkenik, zure DNS zerbitzariko IP helbideak idatz ditzakezu.

en: Latvia
eu: Letonia

en: Launch packet filtering for Linux kernel 2.2 series, to set
    up a firewall to protect your machine from network attacks.
eu: Abiarazi Linux-nukleoen 2.2 serieko pakete-iragaztea, zure 
    makina sareko erasoetatik babesteko suebaki bat ezartzeko.

en: Launch the ALSA (Advanced Linux Sound Architecture) sound system
eu: Abiarazi ALSA (Advanced Linux Sound Architecture) soinu-sistema

en: Launch the graphical environment when your system starts
eu: Abiarazi ingurune grafikoa sistema abiaraztean

en: Launch the sound system on your machine
eu: Abiarazi makinako soinu-sistema

en: Launch userdrake
eu: Abiarazi userdrake

en: Learn how to use this printer
eu: Ikasi inprimagailua erabiltzen

en: Leaving in %d seconds
eu: %d segundo barru irtengo da

en: Lebanon
eu: Libano

en: Left "Windows" key
eu: Ezkerreko "Windows" tekla

en: Left Alt key
eu: Ezkerreko Alt tekla

en: Left Control key
eu: Ezkerreko Kontrol tekla

en: Left Shift key
eu: Ezkerreko Maius tekla

en: Let me pick any driver
eu: Edozein kontrolatzaile hartuko dut

en: Level
eu: Maila

en: Level %s
eu: %s maila

en: Lexmark X125 configuration
eu: Lexmark X125en konfigurazioa

en: Lexmark inkjet configuration
eu: Lexmark inkjet inprimagailuaren konfigurazioa

en: Libya
eu: Libia

en: License
eu: Lizentzia

en: License agreement
eu: Lizentzia-kontratua

en: Lifetime number
eu: Bizitza-zenbakia

en: Lifetime unit
eu: Bizitza-unitatea

en: Line termination
eu: Linea-bukaera

en: Linux Standard Base. Third party applications support
eu: Linux Standard Base. Beste batzuek egindako aplikazioen euskarria

en: Linux Virtual Server, used to build a high-performance and highly
    available server.
eu: Linux-en Zerbitzari Birtuala, performantzia handiko zerbitzari oso
    erabilgarria eraikitzeko erabiltzen da.

en: Linuxconf will sometimes arrange to perform various tasks
    at boot-time to maintain the system configuration.
eu: Linuxconf-ek batzuetan hainbat ataza egiten ditu abioan
    sistemaren konfigurazioa mantentzeko.

en: List of data corrupted:
eu: Hondatutako datuen zerrenda:

en: List of data to restore:
eu: Leheneratu beharreko datuen zerrenda:

en: List users on display managers (kdm and gdm)
eu: Erabiltzaileen zerrenda bistaratze-kudeatzaileetan (kdm eta gdm)

en: Listed here are the existing Linux partitions detected on your hard drive.
    You can keep the choices made by the wizard, since they are good for most
    common installations. If you make any changes, you must at least define a
    root partition ("/"). Do not choose too small a partition or you will not
    be able to install enough software. If you want to store your data on a
    separate partition, you will also need to create a "/home" partition
    (only possible if you have more than one Linux partition available).
    
    Each partition is listed as follows: "Name", "Capacity".
    
    "Name" is structured: "hard drive type", "hard drive number",
    "partition number" (for example, "hda1").
    
    "Hard drive type" is "hd" if your hard drive is an IDE hard drive and
    "sd" if it is a SCSI hard drive.
    
    "Hard drive number" is always a letter after "hd" or "sd". For IDE
    hard drives:
    
     * "a" means "master hard drive on the primary IDE controller";
    
     * "b" means "slave hard drive on the primary IDE controller";
    
     * "c" means "master hard drive on the secondary IDE controller";
    
     * "d" means "slave hard drive on the secondary IDE controller".
    
    With SCSI hard drives, an "a" means "lowest SCSI ID", a "b" means
    "second lowest SCSI ID", etc.
eu: Hemen dituzu zure disko gogorrean detektatutako Linux partizioak.
    Morroiak egindako aukerak manten ditzakezu, egokiak baitira instalazio
    ohikoenetarako. Aldaketarik egiten baduzu, gutxienez erroko partizio bat
    definitu behar duzu ("/"). Ez aukeratu partizio txikiegirik edo ezin 
    izango duzu nahikoa software instalatu. Datuak beste partizio batean 
    gorde nahi badituzu, "/home"rako partizio bat ere sortu beharko duzu
    (Linux partizio bat baino gehiago baduzu soilik da posible).
    
    Partizio bakoitza honela azaltzen da: "Izena", "Edukiera".
    
    "Izena" honela osatzen da: "disko gogorraren mota", "disko 
    gogorraren zenbakia", "partizio-zenbakia" (adibidez, "hda1").
    
    "Disko gogorraren mota" "hd" izaten da, disko gogorra IDE motakoa
    bada, eta "sd", SCSI motakoa bada.
    
    "Disko gogorraren zenbakia" beti letra bat izaten da "hd" edo
    "sd"ren ondoren. 
    IDE disko gogorretan:
    
     * "a"k esan nahi du "IDE kontroladore primarioko disko gogor
    nagusia";
    
     * "b"k esan nahi du "IDE kontroladore primarioko mendeko disko
    gogorra";
    
     * "c"k esan nahi du "IDE kontroladore sekundarioko disko gogor
    nagusia";
    
     * "d"k esan nahi du "IDE kontroladore sekundarioko mendeko disko
     gogorra".
    
    SCSI disko gogorretan, "a"k esan nahi du"SCSI ID baxuena", "b"k
    "bigarren SCSI ID baxuena", etab.

en: Lithuania
eu: Lituania

en: Load from floppy
eu: Disketetik kargatu

en: Load setting
eu: Kargatu ezarpena

en: Load the drivers for your usb devices.
eu: Kargatu USB gailuen kontrolatzaileak.

en: Load/Save on floppy
eu: Kargatu/Gorde disketean

en: Loading from floppy
eu: Disketetik kargatzen

en: Loading module %s failed.
    Do you want to try again with other parameters?
eu: Huts egin du %s modulua kargatzean.
    Beste parametro batzuekin saiatu nahi duzu berriro?

en: Loading printer configuration... Please wait
eu: Inprimagailuaren konfigurazioa kargatzen... Itxaron

en: Local CUPS printing system
eu: Bertako CUPS inprimaketa sistema

en: Local CUPS printing system or remote CUPS server?
eu: Bertako CUPS inprimaketa sistema edo urruneko CUPS zerbitzaria?

en: Local Network adress
eu: Sare lokalaren helbidea

en: Local Printer
eu: Inprimagailu lokala

en: Local Printers
eu: Inprimagailu lokalak

en: Local file
eu: Bertako fitxategia

en: Local file:
eu: Bertako fitxategia:

en: Local measure
eu: Neurri lokala

en: Local network(s)
eu: Sare lokala(k)

en: Local printer
eu: Inprimagailu lokala

en: Location
eu: Kokalekua

en: Location of auto_install.cfg file
eu: auto_install.cfg fitxategiaren kokalekua

en: Location on the bus
eu: Buseko kokalekua

en: Logical unit number
eu: Unitate logikoaren zenbakia

en: Logical volume name
eu: Bolumen logikoaren izena

en: Login ID
eu: Saio-hasierako ID

en: Login name
eu: Saioa hasteko izena

en: Logitech CC Series with Wheel emulation
eu: Logitech CC Series gurpil-emulazioarekin

en: Logitech Mouse (serial, old C7 type)
eu: Logitech sagua (seriekoa, C7 mota zaharrekoa)

en: Logitech Mouse (serial, old C7 type) with Wheel emulation
eu: Logitech sagua (seriekoa, C7 mota zaharrekoa) gurpil-emulazioarekin

en: Logitech MouseMan with Wheel emulation
eu: Logitech MouseMan gurpil-emulazioarekin

en: Looking at packages already installed...
eu: Instalatutako paketeak bilatzen...

en: Looking for available packages and rebuilding rpm database...
eu: Pakete erabilgarriak bilatzen eta rpm datu-basea berregiten...

en: Looking for available packages...
eu: Pakete erabilgarriak bilatzen...

en: Loopback
eu: Atzera-begizta

en: Loopback file name:
eu: Atzera-begiztako fitxategi-izena:

en: Loopback file name: %s
eu: Atzera-begiztako fitxategi-izena: %s

en: Loopback file(s):
       %s
eu: Atzera-begiztako fitxategia(k):
       %s

en: Luxembourg
eu: Luxenburgo

en: MOVE YOUR WHEEL!
eu: MUGITU GURPILA!

en: Macedonia
eu: Mazedonia

en: Madagascar
eu: Madagaskar

en: Mail
eu: Posta

en: Mail Server
eu: Posta-zerbitzaria

en: Mail alert
eu: Posta-abisua

en: Mail alert configuration
eu: Posta-abisuen konfigurazioa

en: Make kernel message quiet by default
eu: Bihurtu nukleoaren mezua "isil" lehenespenez

en: Make sure you already have the path sections
    on the top of your %s file.
    
    You can now choose the sainfo settings.
    Choose continue or previous when you are done.
eu: Ziurtatu bide-izenaren sekzioak dauzkazula
    %s fitxategiaren goialdean.
    
    sainfo ezarpenak hauta ditzakezu orain.
    Amaitzean, aukeratu jarraitzea edo atzera itzultzea.

en: Make sure you already have the path sections
    on the top of your racoon.conf file.
    
    You can now choose the remote settings.
    Choose continue or previous when you are done.
eu: Ziurtatu bide-izenaren sekzioak dauzkazula
    racoon.conf fitxategiaren hasieran.
    
    Urruneko ezarpenak hauta ditzakezu.
    Amaitzean, aukeratu jarraitzea edo atzera itzultzea.

en: Making printer port available for CUPS...
eu: Inprimagailu-ataka CUPSerako erabilgarri egiten...

en: Maldives
eu: Maldivak

en: Manage connections
eu: Kudeatu konexioak

en: Managed
eu: Kudeatua

en: Mandatory package %s is missing
eu: Derrigorrezko %s paketea falta da

en: Mandrakelinux Bug Report Tool
eu: Mandrakelinux-en programa-erroreen berri emateko tresna

en: Mandrakelinux Control Center
eu: Mandrakelinux-en kontrol-zentroa

en: Mandrakelinux Help Center
eu: MandrakeLinux Laguntza Gunea

en: Mandrakelinux Installation %s
eu: Mandrakelinux %s instalazioa

en: Mandrakelinux Tools Logs
eu: Mandrakelinux Tresnen Erregistroak

en: Mandrakelinux can support multiple languages. Select
    the languages you would like to install. They will be available
    when your installation is complete and you restart your system.
eu: Mandrakelinux-ek hainbat hizkuntza onar ditzake. Hautatu
    instalatu nahi dituzun hizkuntzak. Instalazioa osatzean eta
    sistema berrabiaraztean, erabilgarri egongo dira.

en: Mandrakelinux is a <b>Linux distribution</b> that comprises the core of the system, called the <b>operating system</b> (based on the Linux kernel) together with <b>a lot of applications</b> meeting every need you could even think of.
eu: Mandrakelinux <b>Linux banaketa</b> bat da sistemaren bihotza duena, <b>sistema eragilea</b> deitua (Linux nukleoan oinarritua) <b>aplikazio pila batekin</b> batera, izan ditzakezun behar guztiak hasetuko dituena.

en: Mandrakelinux is the most <b>user-friendly</b> Linux distribution today. It is also one of the <b>most widely used</b> Linux distributions worldwide!
eu: Mandrakelinux gaur egun Linux banaketa <b>lagunkoiena</b> da. Gainera munduan zehar <b>gehien erabilitakonux</b> banaketen an artean dago!

en: Manual
eu: Eskuz

en: Manual TCP/IP configuration
eu: Eskuzko TCP/IP konfigurazioa

en: Manual choice
eu: Eskuzko aukera

en: Manual configuration
eu: Eskuzko konfigurazioa

en: Manually (the interface would still be activated at boot)
eu: Eskuz (hala ere interfazea abioan gaituko da)

en: Manually load a driver
eu: Eskuz zamatu gidari bat

en: Manufacturer / Model:
eu: Fabrikatzailea / Modeloa:

en: March
eu: martxoa

en: Marshall Islands
eu: Marshall uharteak

en: Martinique
eu: Martinika

en: Master
eu: Maisua

en: Matching
eu: Bat-etortzea

en: Mauritius
eu: Maurizio

en: Maximum size
     allowed for Drakbackup (MB)
eu: Drakbackup-en gehienezko
     tamaina (MB)

en: May
eu: maiatza

en: MdkKDM (Mandrakelinux Display Manager)
eu: MdkKDM (Mandrakelinux konexioen kudeatzailea)

en: Media class
eu: Euskarri-klasea

en: Metric
eu: Metrika

en: Mexico
eu: Mexiko

en: Micronesia
eu: Mikronesia

en: Minimal install
eu: Gutxieneko instalazioa

en: Minute
eu: Minutua

en: Mkinitrd optional arguments
eu: Mkinitrd aukerako argumentuak

en: Mode
eu: Modua

en: Model
eu: Modeloa

en: Model name
eu: Modeloaren izena

en: Model stepping
eu: Modeloaren urratsa

en: Modem
eu: Modema

en: Modem connection
eu: Modem-konexioa

en: Modem sound
eu: Modem-soinua

en: Modem timeout
eu: Modemaren denbora-muga

en: Modify
eu: Aldatu

en: Modify RAID
eu: Aldatu RAID

en: Modify printer configuration
eu: Aldatu inprimagailuaren konfigurazioa

en: Module
eu: Modulua

en: Module configuration
eu: Modulu-konfigurazioa

en: Module name
eu: Moduluaren izena

en: Module options:
eu: Modulu-aukerak:

en: Moldova
eu: Moldavia

en: Monaco
eu: Monako

en: Monday
eu: astelehena

en: Monitor
eu: Monitorea

en: Monitor
    
       Normally the installer will automatically detect and configure the
    monitor connected to your machine. If it is not correct, you can choose
    from this list the monitor which is connected to your computer.
eu: Monitorea
    
       Normalean instalatzaileak automatikoki detektatzen eta konfiguratzen
    du makinari konektatutako monitorea. Egokia ez bada, zerrendan
    aukera dezakezu ordenagailuan konektatuta daukazun monitorea.

en: Monitor HorizSync: %s
eu: Monitorearen sinkronizazio horizontala: %s

en: Monitor Network
eu: Sarea Monitoretu

en: Monitor VertRefresh: %s
eu: Monitorearen freskatze bertikala: %s

en: Monitor: %s
eu: Monitorea: %s

en: Month
eu: Hilabetea

en: More
eu: Gehiago

en: More Options
eu: Aukera gehiago

en: More than one Microsoft partition has been detected on your hard drive.
    Please choose the one which you want to resize in order to install your new
    Mandrakelinux operating system.
    
    Each partition is listed as follows: "Linux name", "Windows name"
    "Capacity".
    
    "Linux name" is structured: "hard drive type", "hard drive number",
    "partition number" (for example, "hda1").
    
    "Hard drive type" is "hd" if your hard dive is an IDE hard drive and
    "sd" if it is a SCSI hard drive.
    
    "Hard drive number" is always a letter after "hd" or "sd". With IDE
    hard drives:
    
     * "a" means "master hard drive on the primary IDE controller";
    
     * "b" means "slave hard drive on the primary IDE controller";
    
     * "c" means "master hard drive on the secondary IDE controller";
    
     * "d" means "slave hard drive on the secondary IDE controller".
    
    With SCSI hard drives, an "a" means "lowest SCSI ID", a "b" means
    "second lowest SCSI ID", etc.
    
    "Windows name" is the letter of your hard drive under Windows (the first
    disk or partition is called "C:").
eu: Microsoft partizio bat baino gehiago aurkitu dira zure disko gogorrean.
    Hautatu zeinen tamaina aldatu nahi duzun, Mandrakelinux sistema
    berria instalatu ahal izateko.
    
    Partizioak honela azaltzen dira: "Linux izena", "Windows izena"
    "Edukiera".
    
    "Linux izena" honela osatzen da: "disko gogorraren mota", "disko 
    gogorraren zenbakia", "partizio-zenbakia" (adibidez, "hda1").
    
    "Disko gogorraren mota" "hd" izaten da, disko gogorra IDE motakoa
    bada, eta "sd", SCSI motakoa bada.
    
    "Disko gogorraren zenbakia" beti letra bat izaten da "hd" edo
    "sd"ren ondoren. IDE
    disko gogorretan:
    
     * "a"k esan nahi du "IDE kontroladore primarioko disko gogor
    nagusia";
    
     * "b"k esan nahi du "IDE kontroladore primarioko mendeko disko
    gogorra";
    
     * "c"k esan nahi du "IDE kontroladore sekundarioko disko gogor
    nagusia";
    
     * "d"k esan nahi du "IDE kontroladore sekundarioko mendeko disko
     gogorra".
    
    SCSI disko gogorretan, "a"k esan nahi du"SCSI ID baxuena", "b"k
    "bigarren SCSI ID baxuena", etab.
    
    "Windows izena" Windows-en dagoen disko gogorraren letra da
    (lehen diskoak edo partizioak "C:" du izena).

en: Morocco
eu: Maroko

en: Most of the software included in the distribution and all of the Mandrakelinux tools are licensed under the <b>General Public License</b>.
eu: Banaketa honetan sartutako software gehiena eta Mandrakelinux tresna guztiak <b>Lizentzia Publiko Orokorra</b>ren babesean lizentziatuta daude.

en: Most of these values were extracted
    from your running system.
    You can modify as needed.
eu: Balio hauetako gehienak
    zure sistematik atera dira.
    Nahi izanez gero alda ditzakezu.

en: Mount
eu: Muntatu

en: Mount options
eu: Muntatze-aukerak

en: Mount point
eu: Muntatze-puntua

en: Mount point:
eu: Muntatze-puntua:

en: Mount points must begin with a leading /
eu: Muntatze-puntuek / batez hasi behar dute

en: Mount points should contain only alphanumerical characters
eu: Muntatze-puntuek karaktere alfanumerikoak bakarrik izan ditzakete

en: Mount the file system read-only.
eu: Irakurtzeko soilik muntatu fitxategi-sistema.

en: Mounted
eu: Muntatuta

en: Mounting partition %s
eu: %s partizioa muntatzen

en: Mounts and unmounts all Network File System (NFS), SMB (Lan
    Manager/Windows), and NCP (NetWare) mount points.
eu: Network File System (NFS), SMB (Lan Manager/Windows), eta NCP 
    (NetWare) muntatze-puntu guztiak muntatu eta desmuntatzen ditu.

en: Mouse
eu: Sagua

en: Mouse Port
eu: Sagu-ataka

en: Mouse device: %s
eu: Sagu-gailua: %s

en: Mouse protocol used by X11
eu: X11-k erabilitako sagu protokoloa

en: Mouse test
eu: Sagu-probatzea

en: Mouse type: %s
eu: Sagu-mota: %s

en: Move
eu: Lekuz aldatu

en: Move files to the new partition
eu: Eraman fitxategiak partizio berrira

en: Move selected rule down one level
eu: Eraman maila bat behera hautatutako araua

en: Move selected rule up one level
eu: Eraman maila bat gora hautatutako araua

en: Moving
eu: Lekuz aldatzen

en: Moving files to the new partition
eu: Fitxategiak partizio berrira eramaten

en: Moving partition...
eu: Partizioa lekuz aldatzen...

en: Mozambique
eu: Mozanbike

en: Multi-function device
eu: Funtzio anitzeko gailua

en: Multi-function device on HP JetDirect
eu: Funtzio anitzeko gailua - HP JetDirect

en: Multi-function device on USB
eu: Funtzio anitzeko gailua - USB

en: Multi-function device on a parallel port
eu: Funtzio anitzeko gailua ataka paralelo batean

en: Multi-function device on parallel port #%s
eu: Funtzio anitzeko gailua #%s ataka paraleloan

en: Multi-head configuration
eu: Buru anitzeko konfigurazioa

en: Multimedia station
eu: Multimedia

en: Multisession CD
eu: Saio anitzeko CDa

en: My certfile
eu: Nire ziurtagiri-fitxategia

en: My identifier
eu: Nire identifikadorea

en: My private key
eu: Nire gako pribatua

en: Myanmar
eu: Birmania

en: NCP queue name missing!
eu: NCP ilara-izena falta da!

en: NCP server name missing!
eu: NCP zerbitzari-izena falta da!

en: NFS is a popular protocol for file sharing across TCP/IP
    networks. This service provides NFS file locking functionality.
eu: TCP/IP sareetan fitxategiak partekatzeko protokolo ezagun 
    bat da NFS. Zerbitzu honek NFS fitxategiak blokeatzeko funtzionalitatea 
    eskaintzen du.

en: NFS is a popular protocol for file sharing across TCP/IP networks.
    This service provides NFS server functionality, which is configured via the
    /etc/exports file.
eu: NFS protokolo ezagun bat da, TCP/IP sareetan fitxategiak partekatzeko.
    Zerbitzu honek NFS zerbitzariaren funtzionaltasuna (/etc/exports 
    fitxategian konfiguratua) eskaintzen du.

en: NFS server, SMB server, Proxy server, ssh server
eu: NFS zerbitzaria, SMB zerbitzaria, Proxy zerbitzaria, ssh zerbitzaria

en: NFS: the traditional Unix file sharing system, with less support on Mac and Windows.
eu: NFS: usadioz Unixen fitxategiak elkarbanatzeko sistema, Mac eta Windowsen euskarri gutxiago duena.

en: NIS Domain
eu: NIS domeinua

en: NIS Server
eu: NIS zerbitzaria

en: NONE
eu: BAT ERE EZ

en: NOT FOUND
eu: EZ DA AURKITU

en: NOTE: Depending on the printer model and the printing system up to %d MB of additional software will be installed.
eu: OHARRA: Inprimagailu-modeloaren eta inprimatzeko sistemaren arabera, %d MB software gehiago instalatuko dira (gehienez).

en: NTP Server
eu: NTP Zerbitzaria

en: Name
eu: Izena

en: Name Servers:
eu: Izen-zerbitzariak:

en: Name of printer
eu: Inprimagailuaren izena

en: Name of printer should contain only letters, numbers and the underscore
eu: Inprimagailu-izenak letrak, zenbakiak eta azpimarra soilik eduki ditzake

en: Name of the certificate
eu: Ziurtagiriaren izena:

en: Name of the peers certificate
eu: Parekoaren ziurtagiriaren izena:

en: Name of the private key
eu: Gako pribatuaren izena

en: Name or IP of remote server:
eu: Urruneko zerbitzariaren izena edo IP:

en: Name resolution spoofing protection
eu: Izen-ebazpenaren iruzurren babesa

en: Name/IP address of host:
eu: Ostalariaren izena/IP helbidea:

en: Name:
eu: Izena:

en: Name:
eu: Izena:

en: Need a key to save your data
eu: Gakoa behar da zure datuak gordetzeko

en: Need hostname, username and password!
eu: Ostalari-izena, erabiltzaile-izena eta pasahitza behar dituzu!

en: Need to create /etc/dhcpd.conf first!
eu: /etc/dhcpd.conf sortu behar duzu lehendabizi!

en: Need to restart the Display Manager for full changes to take effect. 
    (service dm restart - at the console)
eu: Bistaratze-kudeatzailea berrabiarazi behar duzu, aldaketek eragina izan dezaten. 
    (service dm restart - kontsolan)

en: Net Boot Images
eu: Saretik abiarazteko imajinak

en: Net Device
eu: Sareko gailua

en: Net Method:
eu: Sareko metodoa:

en: NetWare Printer Options
eu: NetWare inprimagailuaren aukerak

en: Netherlands
eu: Herbehereak

en: Netherlands Antilles
eu: Antilla herbeheretarrak

en: Netmask
eu: Sare-maskara

en: Netmask:
eu: Sare-maskara:

en: Network
eu: Sarea

en: Network %s
eu: %s sarea

en: Network & Internet
eu: Sarea eta Internet

en: Network & Internet Configuration
eu: Sarearen eta Interneten konfigurazioa

en: Network (ftp)
eu: Sarea (ftp)

en: Network (http)
eu: Sarea (http)

en: Network Computer (client)
eu: Sare-ordenagailua (bezeroa)

en: Network Computer server
eu: Sare-zerbitzaria

en: Network Configuration
eu: Sare-konfigurazioa

en: Network Hotplugging
eu: Sareko Hotplugging-a

en: Network ID
eu: Sareko ID

en: Network Monitoring
eu: Sarearen monitorea

en: Network Options
eu: Sare-aukerak

en: Network configuration (%d adapters)
eu: Sare-konfigurazioa (%d moldagailu)

en: Network functionality not configured
eu: Sare-funtzionalitatea ez dago konfiguratuta

en: Network interface
eu: Sare-interfazea

en: Network interface already configured
eu: Sareko interfazea konfiguratuta dago

en: Network is down on interface %s. Click on "Configure Network"
eu: Sarea erorita dago %s interfazean. Klikatu "Sarea Konfiguratu" gainean

en: Network is up on interface %s
eu: Sarea altsatuta dago %s interfazean

en: Network name (ESSID)
eu: Sare-izena (ESSID)

en: Network printer "%s", port %s
eu: "%s" sareko inprimagailua, %s ataka

en: Network printer (TCP/Socket)
eu: Sareko inprimagailua (TCP/socket-a)

en: Network profile
eu: Sare profila

en: New
eu: Berria

en: New Caledonia
eu: Kaledonia Berria

en: New Zealand
eu: Zeelanda Berria

en: New devfs device
eu: devfs gailu berria

en: New printer name
eu: Inprimagailu-izen berria

en: New size in MB:
eu: Tamaina berria MBtan:

en: New user list:
eu: Erabiltzaile-zerrenda berria:

en: Newzealand
eu: Zeelanda Berria

en: Next
eu: Hurrengoa

en: Next ->
eu: Hurrengoa ->

en: Next, we will configure the %s file.
    
    
    Simply click on Next.
eu: Ondoren, %s fitxategia konfiguratuko dugu.
    
    
    Egin klik 'Hurrengoa'n.

en: Nicaragua
eu: Nikaragua

en: No
eu: Ez

en: No (experts only)
eu: Ez (adituak bakarrik)

en: No CD device defined!
eu: Ez duzu CD gailurik definitu!

en: No CD or DVD image found, please copy the installation program and rpm files.
eu: Ez da CD edo DVD imajinarik aurkitu. Kopiatu instalazio-programa eta rpm fitxategiak.

en: No CD-R/DVD-R in drive!
eu: Ez duzu CD-R/DVD-Rrik sartu!

en: No CDROM support
eu: CD-ROM euskarririk ez

en: No IP
eu: IPrik ez

en: No Mask
eu: Maskararik ez

en: No NIC selected!
eu: Ez da NICrik hautatu!

en: No Sound Card detected!
eu: Ez da detektatu soinu-txartelik!

en: No Sound Card has been detected on your machine. Please verify that a Linux-supported Sound Card is correctly plugged in.
    
    
    You can visit our hardware database at:
    
    
    http://www.linux-mandrake.com/en/hardware.php3
eu: Soinu-txartelik ez da detektatu zure makinan. Egiazta ezazu Linux-ek onartutako soinu-txartela behar bezala sartuta dagoela.
    
    
    Gure hardwarearen datu-basea bisita dezakezu:
    
    
    http://www.linux-mandrake.com/en/hardware.php3

en: No TV Card detected!
eu: Ez da detektatu telebista-txartelik!

en: No TV Card has been detected on your machine. Please verify that a Linux-supported Video/TV Card is correctly plugged in.
    
    
    You can visit our hardware database at:
    
    
    http://www.linux-mandrake.com/en/hardware.php3
eu: Telebista-txartelik ez da detektatu zure makinan. Egiazta ezazu Linux-ek onartutako bideo/telebista-txartela behar bezala sartuta dagoela.
    
    
    Gure hardwarearen datu-basea bisita dezakezu:
    
    
    http://www.linux-mandrake.com/en/hardware.php3

en: No additional information
    about this service, sorry.
eu: Ez dago zerbitzu honi buruzko
    informazio gehiago.

en: No alternative driver
eu: Beste kontrolatzailerik ez

en: No browser available! Please install one
eu: Ez dago arakatzailerik! Instalatu arakatzaile bat

en: No browser is installed on your system, Please install one if you want to browse the help system
eu: Arakatzailerik ez daukazu instalatuta sisteman. Laguntza-sistema arakatzeko aurrena arakatzailea instalatu behar duzu

en: No changes to backup!
eu: Ez dago aldaketarik babeskopia egiteko!

en: No configuration file found 
    please click Wizard or Advanced.
eu: Ez da konfigurazio-fitxategirik aurkitu 
    egin klik 'Morroia'n edo 'Aurreratua'n.

en: No configuration, please click Wizard or Advanced.
eu: Ez dago konfiguraziorik, egin klik 'Morroia'n edo 'Aurreratua'n.

en: No details
eu: Xehetasunik ez

en: No device found
eu: Ez da gailurik aurkitu

en: No ethernet network adapter has been detected on your system. Please run the hardware configuration tool.
eu: Zure sisteman ez da ethernet sare-moldagailurik detektatu. Exekutatu hardwarea konfiguratzeko tresna.

en: No floppy drive available
eu: Ez dago diskete-unitate erabilgarririk

en: No floppy drive available!
eu: Ez dago diskete-unitate erabilgarririk!

en: No fonts found
eu: Ez da letra-tiporik aurkitu

en: No free space for 1MB bootstrap! Install will continue, but to boot your system, you'll need to create the bootstrap partition in DiskDrake
eu: Ez dago lekurik 1 MBeko bootstrap-a sortzeko! Instalazioak jarraituko du, baina sistema abiarazteko, bootstrap partizioa sortu beharko duzu DiskDrake-rekin

en: No hard drives found
eu: Ez da disko gogorrik aurkitu

en: No image found
eu: Imajinarik ez da aurkitu

en: No internet connection configured
eu: Ez dago Interneteko konexiorik konfiguratuta

en: No interval selected for cron operation.
eu: Ez da bitarterik hautatu cron eragiketarako.

en: No kernel selected!
eu: Nukleorik ez dago hautatuta!

en: No known driver
eu: Kontrolatzaile ezagunik ez

en: No local printer found! To manually install a printer enter a device name/file name in the input line (Parallel Ports: /dev/lp0, /dev/lp1, ..., equivalent to LPT1:, LPT2:, ..., 1st USB printer: /dev/usb/lp0, 2nd USB printer: /dev/usb/lp1, ...).
eu: Ez da inprimagailu lokalik aurkitu! Inprimagailua eskuz instalatzeko, gailu-izena/fitxategi-izena sartu behar duzu sarrerako lerroan (Ataka paraleloak: /dev/lp0, /dev/lp1, ..., horien baliokideak dira LPT1:, LPT2:, ..., 1. USB inprimagailua: /dev/usb/lp0, 2. USB inprimagailua: /dev/usb/lp1, ...).

en: No matches found...
eu: Ez da bat datorrenik aurkitu...

en: No media selected for cron operation.
eu: Ez da euskarririk hautatu cron eragiketarako.

en: No mouse
eu: Sagurik gabe

en: No net boot images created!
eu: Saretik abiarazteko imajinarik ez da sortu!

en: No network adapter on your system!
eu: Ez dago sare-moldagailurik zure sisteman!

en: No network card
eu: Sare-txartelik ez

en: No new UPS devices was found
eu: Ez da UPS gailurik aurkitu

en: No open source driver
eu: Iturburu irekiko kontrolatzailerik ez

en: No partition available
eu: Ez dago partizio erabilgarririk

en: No password
eu: Pasahitzik ez

en: No password aging for
eu: Pasahitzaren zahartzerik ez honentzat:

en: No password prompt on %s at port %s
eu: Pasahitz-eskaerarik ez %s(e)n %s atakan

en: No printer
eu: Inprimagailurik ez

en: No printer found!
eu: Ez da inprimagailurik aurkitu!

en: No remote machines
eu: Urruneko makinarik ez

en: No sharing
eu: Ez partekatu

en: No sound card detected. Try "harddrake" after installation
eu: Ez da detektatu soinu-txartelik. Probatu "harddrake" instalazioa egin ondoren

en: No tape in %s!
eu: Zintarik ez %s(e)n!

en: No test pages
eu: Proba-orririk ez

en: No, I don't want autologin
eu: Ez, ez dut saioa automatikoki hasi nahi

en: NoVideo
eu: BideorikEz

en: None
eu: Bat ere ez

en: Norfolk Island
eu: Norfolk uhartea

en: Normal Mode
eu: Modu normala

en: Northern Mariana Islands
eu: Iparraldeko Mariana uharteak

en: Norway
eu: Norvegia

en: Not connected
eu: Konektatu gabe

en: Not enough free space for auto-allocating
eu: Ez dago nahikoa leku libre auto-esleitzeko

en: Not enough free space to allocate new partitions
eu: Ez dago partizio berriak esleitzeko adina leku

en: Not enough partitions for RAID level %d
eu: Ez dago nahikoa partizio %d mailako RAIDerako

en: Not enough swap space to fulfill installation, please add some
eu: Ez dago nahikoa swap instalazioa burutzeko, gehitu egin beharko duzu

en: Not erasable media!
eu: Euskarri hau ezin da ezabatu!

en: Not formatted
eu: Formateatu gabe

en: Not installed
eu: Instalatu gabe

en: Not the correct CD label. Disk is labelled %s.
eu: CDaren etiketa ez da zuzena. Diskoaren etiketa %s da.

en: Not the correct tape label. Tape is labelled %s.
eu: Zintaren etiketa ez da zuzena. Zintaren etiketa %s da.

en: Note that currently all 'net' media also use the hard drive.
eu: Kontuan izan orain sareko euskarri guztiek disko gogorra ere erabiltzen dutela.

en: Nothing to do
eu: Ez dago zer eginik

en: Notice
eu: Oharra

en: Novell server "%s", printer "%s"
eu: "%s" Novell zerbitzaria, "%s" inprimagailua

en: November
eu: azaroa

en: Now, you can run xawtv (under X Window!) !
eu: Orain xawtv exekuta dezakezu (X Window-en!) !

en: Number of buttons
eu: Botoi-kopurua

en: Number of capture buffers:
eu: Kaptura-bufferren kopurua:

en: Number of logical extents: %d
eu: Hedapen logikoen kopurua: %d

en: OK to restore the other files.
eu: Ados, leheneratu beste fitxategiak

en: OKI winprinter configuration
eu: OKI winprinter-en konfigurazioa

en: OSS (Open Sound System) was the first sound API. It's an OS independent sound API (it's available on most UNIX(tm) systems) but it's a very basic and limited API.
    What's more, OSS drivers all reinvent the wheel.
    
    ALSA (Advanced Linux Sound Architecture) is a modularized architecture which
    supports quite a large range of ISA, USB and PCI cards.
    
    It also provides a much higher API than OSS.
    
    To use alsa, one can either use:
    - the old compatibility OSS api
    - the new ALSA api that provides many enhanced features but requires using the ALSA library.
eu: OSS (Open Sound System) lehenengo soinu APIa izan zen. Ez da SEari lotutako soinu APIa (UNIX sistema gehienetan erabil daiteke), baina oso oinarrizkoa eta mugatua da.
    Gainera, OSS kontrolatzaile guztiek "gurpila asmatu" behar izaten dute.
    
    ALSA (Advanced Linux Sound Architecture) arkitektura modularizatua da, eta
    ISA, USB eta PCI txartel asko onartzen ditu.
    
    Halaber, OSSk baino askoz maila hobeko APIa eskaintzen du.
    
    Alsa erabiltzeko, hauek erabil ditzakezu:
    - OSS api zaharreko bateragarritasuna
    - ALSA api berria, hobetutako eginbide asko dituena, baina ALSA liburutegia erabiltzea eskatzen duena.

en: October
eu: urria

en: Off
eu: Itzalduta

en: Office Workstation
eu: Bulegoko lanpostua

en: Office programs: wordprocessors (kword, abiword), spreadsheets (kspread, gnumeric), pdf viewers, etc
eu: Bulego-lanetako programak: testu-prozesadoreak (kword, abiword), kalkulu-orriak (kspread, gnumeric), pdf ikustaileak, etab.

en: Ok
eu: Ados

en: Old device file
eu: Gailu-fitxategi zaharra

en: Old user list:
eu: Erabiltzaile-zerrenda zaharra:

en: On
eu: Piztuta

en: On CD-R
eu: CD-Ran

en: On CUPS server "%s"
eu: "%s" CUPS zerbitzarian

en: On Floppy
eu: Disketean

en: On Tape Device
eu: Zinta-gailuan

en: On boot
eu: Abioan

en: On, Name or IP of remote server:
eu: Piztuta, urruneko zerbitzariaren Izen edo IP:

en: Once you've selected a device, you'll be able to see the device information in fields displayed on the right frame ("Information")
eu: Behin gailua hautatutakoan, gailuari buruzko informazioa ikusi ahal izango duzu eskuineko markoan bistaratutako eremuetan ("Informazioa")

en: Only printing will be possible on the %s.
eu: Inprimatu besterik ezingo da egin %s(e)n.

en: Open Firmware Delay
eu: Open Firmware-ren atzerapena

en: Operating Mode
eu: Lan egiteko modua

en: Operating frequency
eu: Eragiketa-maiztasuna

en: Option %s must be a number!
eu: %s aukerak zenbakia izan behar du!

en: Option %s must be an integer number!
eu: %s aukerak osoko zenbakia izan behar du!

en: Option %s out of range!
eu: %s aukera barrutitik kanpo dago!

en: Option ``Restrict command line options'' is of no use without a password
eu: ``Murriztu komando-lerroko aukerak'' aukera ezin da erabili pasahitzik gabe

en: Options
eu: Aukerak

en: Options
    
       This steps allows you to choose whether you want your machine to
    automatically switch to a graphical interface at boot. Obviously, you may
    want to check "%s" if your machine is to act as a server, or if you were
    not successful in getting the display configured.
eu: Aukerak
    
       Makina abiaraztean automatikoki interfaze grafikora aldatu dadin nahi
    duzun hautatzeko aukera ematen dizu. Jakina, "%s" erantzun nahi 
    izango duzu zure ordenagailuak zerbitzari gisa jokatu behar badu, edo 
    bistaratzea konfiguratzea lortzen ez baduzu.

en: Options: %s
eu: Aukerak: %s

en: Other
eu: Bestelakoak

en: Other (not drakbackup) keys in place already
eu: Beste gako batzuk (ez drakbackup-enak) badaude dagoeneko

en: Other Countries
eu: Beste Herrialde batzuk

en: Other Graphical Desktops
eu: Beste mahaigain grafiko batzuk

en: Other Media
eu: Beste euskarri bat

en: Other MultiMedia devices
eu: Multimediako beste gailu batzuk

en: Other OS (MacOS...)
eu: Beste SE bat (MacOS...)

en: Other OS (SunOS...)
eu: Beste SE bat (SunOS...)

en: Other OS (Windows...)
eu: Beste SE bat (Windows...)

en: Other place
eu: Beste leku bat

en: Other ports
eu: Beste ataka batzuk

en: PCI device #
eu: PCI gailua #

en: PCI device number
eu: PCI gailu zenbakia

en: PCI function #
eu: PCI funtzioa #

en: PCI function number
eu: PCI funtzio zenbakia

en: PCMCIA controllers
eu: PCMCIA kontroladoreak

en: PCMCIA support is usually to support things like ethernet and
    modems in laptops.  It won't get started unless configured so it is safe to have
    it installed on machines that don't need it.
eu: PCMCIA euskarria eramangarrietan ethernet eta modemak eta 
    horrelakoak onartzeko izaten da normalki. Ez da abiaraziko konfiguratuta 
    egon ezean, beraz, lasai eduki daiteke instalatuta premiarik izan ez arren.

en: PDQ - Print, Don't Queue
eu: PDQ - Print, Don't Queue (Inprimatu, ez egon ilaran)

en: PDQ only supports local printers, remote LPD printers, and Socket/TCP printers.
eu: PDQk inprimagailu lokalak, urruneko LPD inprimagailuak eta Socket/TCP inprimagailuak soilik onartzen ditu.

en: PFS group
eu: PFS taldea

en: PLL setting:
eu: PLL ezarpena:

en: POP and IMAP Server
eu: POP eta IMAP zerbitzaria

en: PXE Image
eu: PXE imajina

en: PXE Server Configuration
eu: PXE zerbitzariaren konfigurazioa

en: PXE image is %s/%s
eu: PXE imajina: %s/%s

en: Package Group Selection
eu: Pakete-taldearen hautapena

en: Package not installed
eu: Paketea ez dago instalatuta

en: Package selection
eu: Pakete-hautapena

en: Package:
eu: Paketea:

en: Palestine
eu: Palestina

en: Papua New Guinea
eu: Papua Ginea Berria

en: Paraguay
eu: Paraguai

en: Parallel port #%s
eu: #%s ataka paraleloa

en: Parameters
eu: Parametroak

en: Paranoid
eu: Paranoidea

en: Partition booted by default
        (for MS-DOS boot, not for lilo)
eu: Lehenespenez abiarazteko partizioa
        (MS-DOS abiorako, ez lilo-rako)

en: Partition table of drive %s is going to be written to disk!
eu: %s unitateko partizio-taula diskoan idaztera doa!

en: Partition table type: %s
eu: Partizio-taularen mota: %s

en: Partitioning
eu: Partizioa egiten

en: Partitioning failed: %s
eu: Partizioak huts egin du: %s

en: Partitions
eu: Partizioak

en: Passive
eu: Pasiboa

en: Password
eu: Pasahitza

en: Password (again)
eu: Pasahitza (berriro)

en: Password for user
eu: Erabiltzailearentzako pasahitza

en: Password history length
eu: Pasahitzaren historiaren luzera

en: Password minimum length and number of digits and upcase letters
eu: Pasahitzen gutxieneko luzera eta zifra- eta maiuskula-kopurua

en: Password required
eu: Pasahitza behar da

en: Passwords are now enabled, but use as a networked computer is still not recommended.
eu: Pasahitzak gaituta daude orain, baina sareko ordenagailu gisa erabiltzea ez da komeni oraindik.

en: Path
eu: Bide-izena

en: Path To Restore To
eu: Leheneratzeko helburuko bide-izena

en: Path or Module required
eu: Bide-izena edo modulua behar da

en: Path selection
eu: Bide-izenaren hautapena

en: Peers certfile
eu: Parekoaren ziurtagiri-fitxategia

en: Peers identifier
eu: Parekoaren identifikadorea

en: Performances
eu: Errendimendua

en: Periodic Checks
eu: Aldizkako egiaztapenak

en: Permission denied transferring %s to %s
eu: Baimena ukatu da %s %s(e)ra transferitzean

en: Permission problem accessing CD.
eu: Baimen-arazoa CDa atzitzean.

en: Permissions
eu: Baimenak

en: Philippines
eu: Filipinak

en: Phone number
eu: Telefono-zenbakia

en: Photo memory card access on the %s will not be possible.
eu: Ezin izango da %s(e)n argazki-memoriako txartelaren bidez atzitu.

en: Photo memory card access on your HP multi-function device
eu: Argazki-memoriako txartelen atzipena funtzio anitzeko HP gailuan

en: Photo test page
eu: Argazkien proba-orria

en: Pipe into command
eu: Kanalizatu komandora

en: Pipe job into a command
eu: Kanalizatu lana komando batean

en: Please Wait... Applying the configuration
eu: Itxaron... Konfigurazioa aplikatzen

en: Please be sure that the cron daemon is included in your services.
eu: Ziurtatu cron daemon-a zerbitzuetan sartuta daukazula.

en: Please check all users that you want to include in your backup.
eu: Hautatu babeskopian sartu nahi dituzun erabiltzaile guztiak.

en: Please choose a language to use.
eu: Aukeratu erabiltzeko hizkuntza bat.

en: Please choose a video mode, it will be applied to each of the boot entries selected below.
    Be sure your video card supports the mode you choose.
eu: Mesedez aukeratu bideo modu bat, azpian hautatutako abiapen sarrera bakoitzari aplikatuko zaio.
    Ziurtatu zure bideo txartelak aukeratzen duzun modua onartzen duela.

en: Please choose for each step whether it will replay like your install, or it will be manual
eu: Aukeratu urrats bakoitzean instalazioa errepikatuko den, ala eskuz egingo duzun

en: Please choose load or save package selection on floppy.
    The format is the same as auto_install generated floppies.
eu: Aukeratu pakete-hautapena disketean kargatzea edo gordetzea.
    Formatua instalazio automatikoa egiteko sortutako disketeena bezalakoa da.

en: Please choose the compression type
eu: Aukeratu konpresio-mota

en: Please choose the date to restore:
eu: Aukeratu leheneratzeko data:

en: Please choose the desired security level
eu: Aukeratu segurtasun-maila

en: Please choose the first number of the 10-range you wish to edit,
    or just hit Enter to proceed.
    Your choice?
eu: Aukeratu editatu nahi duzun 10eko multzoko lehen zenbakia,
    edo sakatu Sartu, jarraitzeko.
    Zure aukera?

en: Please choose the media for backup.
eu: Aukeratu babeskopia egiteko euskarria.

en: Please choose the port that your printer is connected to or enter a device name/file name in the input line
eu: Hautatu inprimagailua konektatuta dagoen ataka, edo idatzi gailu-izen/fitxategi-izen bat sarrerako lerroan

en: Please choose the port that your printer is connected to.
eu: Aukeratu inprimagailua konektatuta dagoen ataka.

en: Please choose the printer to which the print jobs should go or enter a device name/file name in the input line
eu: Hautatu inprimatze-lanak bidaltzeko inprimagailua, edo idatzi gailu-izen edo fitxategi-izen bat sarrerako lerroan

en: Please choose the printer to which the print jobs should go.
eu: Hautatu inprimatze-lanak bidaltzeko inprimagailua.

en: Please choose the printer you want to set up or enter a device name/file name in the input line
eu: Hautatu konfiguratu nahi duzun inprimagailua, edo idatzi gailu-izen/fitxategi-izen bat sarrerako lerroan

en: Please choose the printer you want to set up. The configuration of the printer will work fully automatically. If your printer was not correctly detected or if you prefer a customized printer configuration, turn on "Manual configuration".
eu: Hautatu konfiguratu nahi duzun inprimagailua. Inprimagailuaren konfigurazioa erabat automatikoki egingo da. Inprimagailua ez bada behar bezala detektatu edo nahiago baduzu eskuz konfiguratu, aktibatu "Eskuzko konfigurazioa".

en: Please choose the time interval between each backup
eu: Aukeratu babeskopiak egiteko maiztasuna

en: Please choose what network adapter will be connected to your Local Area Network.
eu: Aukeratu zein sare-moldagailu konektatuko den zure sare lokalarekin.

en: Please choose what you want to backup
eu: Aukeratu zeren kopia egin nahi duzun

en: Please choose where you want to backup
eu: Aukeratu non egin nahi duzun babeskopia

en: Please choose which network interface will be used for the dhcp server.
eu: Aukeratu zein sare-interfaze erabiliko den dhcp zerbitzariarentzat.

en: Please choose which serial port your modem is connected to.
eu: Aukeratu modema konektatuta dagoen serieko ataka.

en: Please choose which serial port your mouse is connected to.
eu: Aukeratu sagua konektatuta dagoen serieko ataka.

en: Please choose your ADSL provider
eu: Hautatu zure ADSL hornitzailea

en: Please choose your country.
eu: Aukeratu zure herrialdea edo estatua.

en: Please choose your keyboard layout.
eu: Aukeratu zure teklatu-diseinua.

en: Please choose your mouse type.
eu: Aukeratu sagu-mota.

en: Please choose your type of mouse.
eu: Aukeratu sagu-mota.

en: Please click on a partition
eu: Egin klik partizio batean

en: Please enter a package name.
eu: Idatzi pakete-izen bat.

en: Please enter summary text.
eu: Idatzi laburpenaren testua.

en: Please enter the IP configuration for this machine.
    Each item should be entered as an IP address in dotted-decimal
    notation (for example, 1.2.3.4).
eu: Sartu makina honen IP konfigurazioa.
    Elementu bakoitza IP helbide gisa sartu behar da puntuz
    bereizitako zenbakizko notazioan (adibidez, 1.2.3.4).

en: Please enter the WebDAV server URL
eu: Sartu WebDAV zerbitzariaren URLa

en: Please enter the name of the interface connected to the internet.
    
    Examples:
    		ppp+ for modem or DSL connections, 
    		eth0, or eth1 for cable connection, 
    		ippp+ for a isdn connection.
eu: Idatzi Internetera konektatutako interfazearen izena.
    
    Adibideak:
    		ppp+ modem edo DSL konexioentzat, 
    		eth0, or eth1 kable-konexioentzat, 
    		ippp+ isdn konexioentzat.

en: Please enter the wireless parameters for this card:
eu: Sartu haririk gabeko parametroak txartel honentzat:

en: Please enter your email address below
eu: Idatzi zure helbide elektronikoa behean

en: Please enter your host name.
    Your host name should be a fully-qualified host name,
    such as ``mybox.mylab.myco.com''.
    You may also enter the IP address of the gateway if you have one.
eu: Sartu zure ostalari-izena.
    Ostalari-izenak osoa izan behar du, erabat kualifikatua,
    esate baterako, ``mybox.mylab.myco.com''.
    Atebidearen IP helbidea ere sar dezakezu, baldin baduzu.

en: Please enter your username, password and domain name to access this host.
eu: Idatzi ostalarian sartzeko erabiltzaile-izena, pasahitza eta domeinu-izena.

en: Please fill or check the field below
eu: Bete edo egiaztatu ondoko eremua

en: Please give a user name
eu: Eman erabiltzaile-izen bat

en: Please indicate where the auto_install.cfg file is located.
    
    Leave it blank if you do not want to set up automatic installation mode.
eu: Adierazi auto_install.cfg fitxategia non dagoen.
    
    Instalazio automatikoaren modua konfiguratu nahi ez baduzu, utzi hutsik.

en: Please indicate where the installation image will be available.
    
    If you do not have an existing directory, please copy the CD or DVD contents.
eu: Adierazi instalazio-imajina non egongo den erabilgarri.
    
    Oraindik direktoriorik ez badaukazu, kopiatu CDaren edo DVDaren edukia.

en: Please insert another floppy for drivers disk
eu: Sartu beste diskete bat kontrolatzaile-diskorako

en: Please insert floppy disk:
eu: Sartu diskete bat:

en: Please insert the Update Modules floppy in drive %s
eu: Sartu moduluak eguneratzeko disketea %s unitatean

en: Please log out and then use Ctrl-Alt-BackSpace
eu: Amaitu saioa eta, ondoren, sakatu Ktrl-Alt-Atzera

en: Please make a backup of your data first
eu: Egin zure datuen babeskopia lehendabizi

en: Please save dhcpd config!
eu: Gorde dhcpd konfigurazioa!

en: Please select data to backup...
eu: Hautatu babeskopia egiteko datuak...

en: Please select data to restore...
eu: Hautatu leheneratzeko datuak...

en: Please select default client type.
        'Thin' clients run everything off the server's CPU/RAM, using the client display.
        'Fat' clients use their own CPU/RAM but the server's filesystem.
eu: Hautatu bezero-mota lehenetsia.
        Bezero 'arinek' zerbitzariaren CPU/RAMetik kanpo exekutatzen dute guztia, bezero-bistaratzea erabiliz.
        Bezero 'astunek' beren CPU/RAM propioa erabiltzen dute, baina zerbitzariko fitxategi-sistemarekin.

en: Please select the correct port. For example, the "COM1" port under
    Windows is named "ttyS0" under GNU/Linux.
eu: Hautatu ataka egokia. Adibidez, Windows-eko "COM1" atakak
    "ttyS0" izena du GNU/Linux-en.

en: Please select the device where your %s is attached
eu: Hautatu zure %s konektatutako gailua

en: Please select the test pages you want to print.
    Note: the photo test page can take a rather long time to get printed and on laser printers with too low memory it can even not come out. In most cases it is enough to print the standard test page.
eu: Hautatu inprimatu nahi dituzun proba-orriak.
    Oharra: argazkien proba-orriak denbora asko behar izan dezake inprimatzeko, eta memoria gutxiko inprimagailu laserretan baliteke ez ateratzea ere. Gehienetan nahikoa izaten da proba-orri estandarra inprimatzea.

en: Please select your UPS model.
eu: Hautatu UPS modeloa:

en: Please test the mouse
eu: Probatu sagua

en: Please test your mouse:
eu: Probatu sagua:

en: Please try again
eu: Saiatu berriro

en: Please uncheck or remove it on next time.
eu: Desautatu edo kendu hurrengo aldian.

en: Please wait
eu: Itxaron

en: Please wait, detecting and configuring devices...
eu: Itxaron, gailuak detektatzen eta konfiguratzen...

en: Please wait, preparing installation...
eu: Itxaron, instalazioa prestatzen...

en: Please wait, setting security level...
eu: Itxaron, segurtasun-maila ezartzen...

en: Please wait, setting security options...
eu: Itxaron, segurtasun-aukerak ezartzen...

en: Please wait, setting up system configuration files on USB key...
eu: Itxaron, sistemako konfigurazio-fitxategiak instalatzen USB gakoan...

en: Please,
    type in your tv norm and country
eu: Idatzi
    zure TB araua eta estatua

en: Please, choose your keyboard layout.
eu: Aukeratu zure teklatu-diseinua.

en: Plug'n Play probing failed. Please select the correct monitor
eu: Plug'n Play probak huts egin du. Hautatu monitore egoki bat

en: Poland
eu: Polonia

en: Poor
eu: Txikia

en: Port
eu: Ataka

en: Port:
eu: Ataka:

en: Port: %s
eu: Ataka: %s

en: Post Install
eu: Instalazio-ondorengoa

en: Post Uninstall
eu: Posta-desinstalazioa

en: Post-install configuration
eu: Instalazio-ondorengo konfigurazioa

en: Postfix Mail Server
eu: Postfix posta-zerbitzaria

en: Postfix is a Mail Transport Agent, which is the program that moves mail from one machine to another.
eu: Postfix posta garraiatzeko agentea da (Mail Transport Agent - MTA), hau da, posta elektronikoa makina batetik bestera eramaten duen programa.

en: Postfix mail server
eu: Postfix posta-zerbitzaria

en: PostgreSQL or MySQL database server
eu: PostgreSQL edo MySQL datu-baseen zerbitzaria

en: Potential LAN address conflict found in current config of %s!
eu: Sare lokaleko helbide-gatazka potentziala aurkitu da %s(r)en konfigurazioan!

en: Precise RAM size if needed (found %d MB)
eu: Zehaztu RAM tamaina behar izanez gero (%d MB aurkitu dira)

en: Preference:
eu: Hobespena:

en: Preferences
eu: Hobespenak

en: Preparing bootloader...
eu: Abioko kargatzailea prestatzen...

en: Preparing installation
eu: Instalazioa prestatzen

en: Preparing printer database...
eu: Inprimagailuaren datu-basea prestatzen...

en: Preview
eu: Aurrebista

en: Previous
eu: Aurrekoa

en: Primary partitions
eu: Lehen mailako partizioak

en: Print
eu: Inprimatu

en: Print Queue Name
eu: Inprimaketa-ilararen izena

en: Print option list
eu: Inprimatzeko aukeren zerrenda

en: Print test pages
eu: Inprimatu proba-orriak

en: Printer
eu: Inprimagailua

en: Printer "%s" is now disabled.
eu: "%s" inprimagailua ezgaituta dago orain.

en: Printer "%s" is now enabled.
eu: "%s" inprimagailua gaituta dago orain.

en: Printer "%s" on SMB/Windows server "%s"
eu: "%s" inprimagailua, "%s" SMB/Windows zerbitzarikoa

en: Printer "%s" on server "%s"
eu: "%s" zerbitzariko "%s" inprimagailua

en: Printer %s%s
    What do you want to modify on this printer?
eu: %s%s inprimagailua
    Zer da inprimagailu honetan aldatu nahi duzuna?

en: Printer Device URI
eu: Inprimagailuaren URIa

en: Printer Management
eu: Inprimagailu-kudeaketa

en: Printer Name
eu: Inprimagailuaren izena

en: Printer Server
eu: Inprimagailu-zerbitzaria

en: Printer auto-detection
eu: Inprimagailuaren detekzio automatikoa

en: Printer auto-detection (Local, TCP/Socket, SMB printers, and device URI)
eu: Inprimagailuen detekzio automatikoa (Lokala, TCP/Socket, SMB inprimagailuak eta URI gailua)

en: Printer connection type
eu: Inprimagailuaren konexio-mota

en: Printer default settings
eu: Inprimagailuaren ezarpen lehenetsiak

en: Printer default settings
    
    You should make sure that the page size and the ink type/printing mode (if available) and also the hardware configuration of laser printers (memory, duplex unit, extra trays) are set correctly. Note that with a very high printout quality/resolution printing can get substantially slower.
eu: Inprimagailuaren ezarpen lehenetsiak
    
    Egiaztatu orrialde-tamaina eta tinta-mota/inprimatzeko modua (erabilgarri badago), eta laser inprimagailuen hardware-konfigurazioa (memoria, duplex unitatea, erretilu gehigarriak) zuzen ezarri direla. Kontuan izan inprimatzeko kalitatea oso handia bada askoz mantsoago inprimatuko duela normalean.

en: Printer host name or IP
eu: Inprimagailuaren ostalari-izena edo IPa

en: Printer host name or IP missing!
eu: Inprimagailuaren ostalari-izena edo IPa falta da!

en: Printer manufacturer, model
eu: Inprimagailuaren fabrikatzailea, modeloa

en: Printer manufacturer, model, driver
eu: Inprimagailuaren fabrikatzailea, modeloa, kontrolatzailea

en: Printer model selection
eu: Inprimagailu-modeloaren hautapena

en: Printer name, description, location
eu: Inprimagailuaren izena, azalpena, kokalekua

en: Printer on NetWare server
eu: NetWare zerbitzariko inprimagailua

en: Printer on SMB/Windows 95/98/NT server
eu: SMB/Windows 95/98/NT zerbitzariko inprimagailua

en: Printer on parallel port #%s
eu: #%s ataka paraleloko inprimagailua

en: Printer on remote CUPS server
eu: Urruneko CUPS zerbitzariko inprimagailua

en: Printer on remote lpd server
eu: Urruneko lpd zerbitzariko inprimagailua

en: Printer options
eu: Inprimagailuaren aukerak

en: Printer sharing on hosts/networks:
eu: Inprimagailua partekatzea ostalarietan/sareetan:

en: Printerdrake has compared the model name resulting from the printer auto-detection with the models listed in its printer database to find the best match. This choice can be wrong, especially when your printer is not listed at all in the database. So check whether the choice is correct and click "The model is correct" if so and if not, click "Select model manually" so that you can choose your printer model manually on the next screen.
    
    For your printer Printerdrake has found:
    
    %s
eu: Inprimagailuaren detekzio automatikotik ateratako modeloa inprimagailuen datu-baseko inprimagailu-zerrendako modeloekin konparatu du Printerdrake-k,egokiena aurkitzeko. Aukera okerra izan liteke, batez ere zure inprimagailua datu-basean ez badago. Begiratu aukera egokia den, eta hala bada, egin klik"Modeloa zuzena da" aukeran; bestela, egin klik "Hautatu modeloa eskuz" aukeran, hurrengo pantailara joan eta modeloa eskuz hautatzeko.
    
    Hau aurkitu du Printerdrake-k zure inprimagailuarentzat:
    
    %s

en: Printing
eu: Inprimatzea

en: Printing on the printer "%s"
eu: "%s" inprimagailuan inprimatzen

en: Printing test page(s)...
eu: Proba-orria(k) inprimatzen...

en: Printing/Photo Card Access on "%s"
eu: "%s"(e)n inprimatzea/argazki-txartelak atzitzea

en: Printing/Scanning on "%s"
eu: "%s"(e)n inprimatzea/eskaneatzea

en: Printing/Scanning/Photo Cards on "%s"
eu: "%s"(e)n inprimatzea/eskaneatzea/argazki txartelak atzitzea

en: Prints into %s
eu: %s(e)n inprimatzen du

en: Problems installing package %s
eu: Arazoak %s paketea instalatzean

en: Problems occurred during configuration.
    Test your connection via net_monitor or mcc. If your connection doesn't work, you might want to relaunch the configuration.
eu: Arazoak izan dira konfigurazioan.
    Probatu konexioak net_monitor edo mcc bitartez. Konexioa ez badabil,beharbada konfigurazioa berriro abiarazi beharko duzu.

en: Processor ID
eu: Prozesadorearen IDa

en: Processors
eu: Prozesadoreak

en: ProgressBar color selection
eu: Progresio-barraren kolorea hautatzea

en: Property
eu: Propietatea

en: Proposal
eu: Proposamena

en: Protocol
eu: Protokoloa

en: Protocol for the rest of the world
eu: Gainerako munduko protokoloa

en: Protocol for the rest of the world
    No D-Channel (leased lines)
eu: Gainerako munduko protokoloa 
    D kanalik ez (linea alokatuak)

en: Provider DNS 1 (optional)
eu: Hornitzailearen 1. dns (aukerakoa)

en: Provider DNS 2 (optional)
eu: Hornitzailearen 2. dns (aukerakoa)

en: Provider name (ex provider.net)
eu: Hornitzailearen izena (adib. hornitzailea.net)

en: Provider phone number
eu: Hornitzailearen telefono-zenbakia

en: Provider:
eu: Hornitzailea:

en: Proxies
eu: Proxy-ak

en: Proxies configuration
eu: Proxy-en konfigurazioa

en: Proxy should be http://...
eu: Proxy-ak http://... izan behar du

en: Quit
eu: Irten

en: Quit without saving
eu: Irten gorde gabe

en: Quit without writing the partition table?
eu: Partizio-taula idatzi gabe irten?

en: RAID-disks %s
eu: %s RAID-diskoak

en: RTS/CTS adds a handshake before each packet transmission to make sure that the
    channel is clear. This adds overhead, but increase performance in case of hidden
    nodes or large number of active nodes. This parameter sets the size of the
    smallest packet for which the node sends RTS, a value equal to the maximum
    packet size disable the scheme. You may also set this parameter to auto, fixed
    or off.
eu: RTS/CTSk diosal bat gehitzen du pakete-transmisioen aurretik, kanala garbi
    dagoela ziurtatzeko. Horrek kostua handitzen du, baina performantzia hobetzen
    du nodo ezkutuak eta nodo aktibo asko daudenean. Parametro honek
    nodoak RTS bidaltzen dion pakete txikienaren tamaina ezartzen du, eskema 
    desgaitzen duen pakete-tamaina handienaren balioan. Parametro hau ezar  dezakezu
    automatikoa, finkoa edo desaktibatuta.

en: Radio support:
eu: Irrati-euskarria:

en: Rate should have the suffix k, M or G (for example, "11M" for 11M), or add enough '0' (zeroes).
eu: Abiadurak k, M edo G atzizkia izan behar du (adibidez, "11M" 11M adierazteko), edo bestela behar adina '0' (zero) gehitu behar dira.

en: Raw printer
eu: Inprimagailu gordina

en: Raw printer (No driver)
eu: Inprimagailu gordina (kontrolatzailerik ez)

en: Re-configure interface and DHCP server
eu: Birkonfiguratu interfazea eta DHCP zerbitzaria

en: Re-generating list of configured scanners...
eu: Konfiguratutako eskanerren zerrenda birsortzen...

en: Re-install Boot Loader
eu: Berriro instalatu abioko kargatzailea

en: Re-submit
eu: Berriro bidali

en: Read
eu: Irakurtzeko

en: Read carefully!
eu: Irakurri arretaz!

en: Read-only
eu: Irakurtzeko soilik

en: Reading data of installed printers...
eu: Instalatutako inprimagailuen datuak irakurtzen...

en: Reading printer data...
eu: Inprimagailu-datuak irakurtzen...

en: Reading printer database...
eu: Inprimagailuaren datu-basea irakurtzen...

en: Real name
eu: Benetako izena

en: Reboot
eu: Berrabiarazi

en: Reboot by the console user
eu: Erabiltzaileak berrabiaraz dezake kontsolatik

en: Receiving
    speed:
eu: Jasotzeko
    abiadura:

en: Refresh
eu: Freskatu

en: Refresh printer list (to display all available remote CUPS printers)
eu: Freskatu inprimagailu-zerrenda (urruneko CUPS inprimagailuak ikusteko)

en: Refresh the list
eu: Freskatu zerrenda

en: Refreshing Device URI list...
eu: Gailuaren URI zerrenda freskatzen...

en: Refreshing printer data...
eu: Inprimagailuaren datuak freskatzen...

en: Refuse
eu: Ezetsi

en: Release Notes
eu: Askapen Oharrak

en: Release:
eu: Bertsioa:

en: Reload partition table
eu: Birkargatu partizio-taula

en: Remember this password
eu: Gogoratu pasahitza

en: Remote
eu: Urrunekoa

en: Remote Administration
eu: Urruneko administrazioa

en: Remote CUPS
eu: Urruneko CUPS

en: Remote CUPS server
eu: Urruneko CUPS zerbitzaria

en: Remote CUPS server and no local CUPS daemon
eu: Urruneko CUPS zerbitzaria eta ez bertako CUPS deabrua

en: Remote Control
eu: Urruneko kontrola

en: Remote host name
eu: Urruneko ostalari-izena

en: Remote host name missing!
eu: Urruneko ostalari-izena falta da!

en: Remote lpd Printer Options
eu: Urruneko lpd inprimagailuaren aukerak

en: Remote printer
eu: Urruneko inprimagailua

en: Remote printer name
eu: Urruneko inprimagailu-izena

en: Remote printer name missing!
eu: Urruneko inprimagailu-izena falta da!

en: Remote server, specify Name or IP here:
eu: Urruneko zerbitzaria, zehaztu Izena edo IP hemen:

en: Removable media auto-mounting
eu: Euskarri aldagarriak automuntatzea

en: Removable media automounting
eu: Euskarri aldagarrien automuntatzea

en: Remove
eu: Kendu

en: Remove List
eu: Kendu zerrenda

en: Remove Selected
eu: Kendu hautatutakoak

en: Remove Windows
eu: Kendu Windows

en: Remove Windows(TM)
eu: Kendu Windows(TM)

en: Remove a module
eu: Kendu modulua

en: Remove a network interface
eu: Kendu sare-interfaze bat

en: Remove fonts on your system
eu: Kendu zure sistemako letra-tipoak

en: Remove from LVM
eu: Kendu LVMtik

en: Remove from RAID
eu: Kendu RAIDetik

en: Remove printer
eu: Kendu inprimagailua

en: Remove section
eu: Kendu sekzioa

en: Remove selected host
eu: Kendu hautatutako ostalaria

en: Remove selected host/network
eu: Kendu hautatutako ostalaria/sarea

en: Remove selected server
eu: Kendu hautatutako zerbitzaria

en: Remove system config files
eu: Kendu sistema-konfigurazioko fitxategiak

en: Remove the last item
eu: Kendu azken elementua

en: Remove the logical volumes first
eu: Kendu bolumen logikoak lehendabizi

en: Remove the loopback file?
eu: Atzera-begiztako fitxategia kendu?

en: Remove user directories before restore.
eu: Kendu erabiltzaile-direktorioak leheneratu aurretik.

en: Removing %s
eu: %s kentzen

en: Removing %s...
eu: %s kentzen...

en: Removing old printer "%s"...
eu: "%s" inprimagailu zaharra kentzen...

en: Removing packages...
eu: Paketeak kentzen...

en: Removing printer "%s"...
eu: "%s" inprimagailua kentzen...

en: Repeater
eu: Errepikatzailea

en: Replay
eu: Errepikatu

en: Report
eu: Berri-ematea

en: Report check result by mail
eu: Bidali egiaztapenaren emaitza postaz

en: Report check result to syslog
eu: Erregistratu egiaztapenaren emaitza syslog-en

en: Report unowned files
eu: Eman jaberik ez duten fitxategien berri

en: Reports check result to tty
eu: Egiaztapenaren emaitza tty-ra bidaltzen du

en: Rescue partition table
eu: Berreskuratu partizio-taula

en: Reselect correct fonts
eu: Hautatu berriro letra-tipo egokiak

en: Reset
eu: Berrezarri

en: Resize
eu: Aldatu tamaina

en: Resizing
eu: Tamaina aldatzen

en: Resizing Windows partition
eu: Windows partizioaren tamaina aldatzen

en: Resolution
eu: Bereizmena

en: Resolution
    
       Here you can choose the resolutions and color depths available for your
    graphics hardware. Choose the one which best suits your needs (you will be
    able to make changes after the installation). A sample of the chosen
    configuration is shown in the monitor picture.
eu: Bereizmena
    
       Bereizmena eta kolore-sakonera hauta ditzakezu, zure hardwarearentzat
    erabilgarri daudenen artean. Aukeratu zure beharren arabera ondoen 
    datorkizuna (edonola ere, instalazioaren ondoren aldatu ahal izango duzu). 
    Aukeratutako konfigurazioaren adibide bat erakutsiko zaizu monitorean.

en: Resolution: %s
eu: Bereizmena: %s

en: Resolutions
eu: Bereizmenak

en: Restart XFS
eu: Berrabiarazi XFS

en: Restarting CUPS...
eu: CUPS berrabiarazten...

en: Restarting printing system...
eu: Inprimatze-sistema berrabiarazten ...

en: Restore
eu: Leheneratu

en: Restore Failed...
eu: Leheneratzeak huts egin du...

en: Restore From CD
eu: Leheneratu CDtik

en: Restore From Catalog
eu: Leheneratu katalogotik

en: Restore From Tape
eu: Leheneratu zintatik

en: Restore Other
eu: Leheneratu bestelakoak

en: Restore Progress
eu: Leheneratzearen progresioa

en: Restore Selected
eu: Leheneratu hautatutakoak

en: Restore Selected
    Catalog Entry
eu: Leheneratu hautatutako
    katalogo-sarrera

en: Restore Selected
    Files
eu: Leheneratu hautatutako
    fitxategiak

en: Restore Users
eu: Leheneratu erabiltzaileak

en: Restore Via Network
eu: Leheneratu sare bidez

en: Restore Via Network Protocol: %s
eu: Leheneratu sare-protokoloaren bidez: %s

en: Restore all backups
eu: Leheneratu babeskopia guztiak

en: Restore from Hard Disk.
eu: Leheneratu disko gogorretik

en: Restore partition table
eu: Leheneratu partizio-taula

en: Restore system
eu: Leheneratu sistema

en: Restoring from file %s failed: %s
eu: Huts egin du %s fitxategitik leheneratzean: %s

en: Restrict command line options
eu: Murriztu komando-lerroko aukerak

en: Retry
eu: Saiatu berriro

en: Right "Windows" key
eu: Eskuineko "Windows" tekla

en: Right Alt key
eu: Eskuineko Alt tekla

en: Right Control key
eu: Eskuineko Kontrol tekla

en: Right Shift key
eu: Eskuineko Maius tekla

en: Romania
eu: Errumania

en: Root
eu: Erroa

en: Root partition size in MB:
eu: Erroko partizioaren tamaina MBtan:

en: Root password
eu: Root-aren pasahitza

en: Root umask
eu: Root-aren maskara

en: Routers:
eu: Bideratzaileak:

en: Rules
eu: Arauak

en: Run "alsaconf" or "sndconfig" after installation to configure your sound card
eu: Instalazioa egindakoan, exekutatu "alsaconf" edo "sndconfig" soinu-txartela konfiguratzeko

en: Run chkrootkit checks
eu: Exekutatu chkrootkit egiaztapenak

en: Run config tool
eu: Exekutatu konfigurazio-tresna

en: Run some checks against the rpm database
eu: Egin egiaztapen batzuk rpm datu-basean

en: Run the daily security checks
eu: Exekutatu eguneroko segurtasun-egiaztapenak

en: Runs commands scheduled by the at command at the time specified when
    at was run, and runs batch commands when the load average is low enough.
eu: at komandoaren bidez programatutako komandoak exekutatzen ditu at 
    exekutatzean zehaztutako orduan, eta batch komandoak exekutatzen ditu 
    batez besteko karga nahikoa baxua denean.

en: Russia
eu: Errusia

en: Rwanda
eu: Ruanda

en: SANE packages need to be installed to use scanners.
    
    Do you want to install the SANE packages?
eu: SANE paketeak instalatu behar dira eskanerrak erabiltzeko.
    
    SANE paketeak instalatu nahi dituzu?

en: SATA controllers
eu: SATA kontroladoreak

en: SCSI controllers
eu: SCSI kontroladoreak

en: SECURITY WARNING!
eu: SEGURTASUN-ABISUA!

en: SMB (Windows 9x/NT) Printer Options
eu: SMB (Windows 9x/NT) inprimagailuaren aukerak

en: SMB server IP
eu: SMB zerbitzariaren IP

en: SMB server host
eu: SMB zerbitzariaren ostalaria

en: SMB/Windows server "%s", share "%s"
eu: "%s" SMB/Windows zerbitzaria, "%s" partekatzea

en: SMB: a file sharing system used by Windows, Mac OS X and many modern Linux systems.
eu: SMB: fitxategiak elkarbanatzeko sistema, Windows, Mac OS X eta gaur egungo hainbat Linux sistemek erabiltzen dutena.

en: SMBus controllers
eu: SMBus kontroladoreak

en: SMTP server for mail:
eu: SMTP posta-zerbitzaria:

en: SSH Server
eu: SSH zerbitzaria

en: SSH server
eu: SSH zerbitzaria

en: Sagem (using DHCP) USB
eu: Sagem (DHCP erabiltzen) USB

en: Sagem (using PPPoA) USB
eu: Sagem (PPPoA erabiltzen) USB

en: Sagem USB modem
eu: Sagem USB modema

en: Sainfo destination address
eu: Sainfo helburu-helbidea

en: Sainfo destination protocol
eu: Sainfo helburu-protokoloa

en: Sainfo source address
eu: Sainfo iturburu-helbidea

en: Sainfo source protocol
eu: Sainfo iturburu-protokoloa

en: Saint Helena
eu: Santa Helena

en: Saint Kitts and Nevis
eu: Saint Kitts eta Nevis

en: Saint Lucia
eu: Santa Luzia

en: Saint Pierre and Miquelon
eu: Saint-Pierre eta Mikelune

en: Saint Vincent and the Grenadines
eu: Saint Vincent eta Grenadinak

en: Samba Server
eu: Samba zerbitzaria

en: Samba server
eu: Samba zerbitzaria

en: Samba share name missing!
eu: Samba partekatze-izena falta da!

en: Samsung ML/QL-85G configuration
eu: Samsung ML/QL-85G konfigurazioa

en: Sao Tome and Principe
eu: Sao Tome eta Principe

en: Saturday
eu: larunbata

en: Save
eu: Gorde

en: Save as..
eu: Gorde honela..

en: Save on floppy
eu: Gorde disketean

en: Save packages selection
eu: Gorde pakete-hautapena

en: Save partition table
eu: Gorde partizio-taula

en: Save theme
eu: Gorde gaia

en: Saves and restores system entropy pool for higher quality random
    number generation.
eu: Sistemaren entropia gorde eta leheneratzen du ausazko zenbakiak
    hobeto sortzeko.

en: Scanner
eu: Eskanerra

en: Scanner sharing
eu: Eskanerrak partekatzea

en: Scanner sharing to hosts:
eu: Eskanerrak ostalarietan partekatzea:

en: Scannerdrake will not be started now.
eu: Scannerdrake ez da abiaraziko orain.

en: Scanning for TV channels
eu: TB kanalak bilatzen

en: Scanning for TV channels in progress...
eu: TB kanalak bilatzen...

en: Scanning network...
eu: Sarea eskaneatzen...

en: Scanning on the %s will not be possible.
eu: %s ezingo da erabili eskaneatzeko.

en: Scanning on your HP multi-function device
eu: Funtzio anitzeko HP gailuan eskaneatzen

en: Scanning partitions to find mount points
eu: Partizioak eskaneatzen muntatze-puntuak aurkitzeko

en: Screenshots will be available after install in %s
eu: %s(e)n instalazioa egindakoan pantaila-argazkiak erabilgarri egongo dira

en: Script-based
eu: Script-ean oinarritua

en: Search Backups
eu: Bilatu babeskopiak

en: Search Domain
eu: Bilaketa-domeinua

en: Search domain
eu: Bilaketa-domeinua

en: Search for files to restore
eu: Leheneratu beharreko fitxategiak bilatu

en: Search for fonts in installed list
eu: Bilatu letra-tipoak instalatutakoen zerrendan

en: Search for new scanners
eu: Bilatu eskaner berriak

en: Search installed fonts
eu: Bilatu instalatutako letra-tipoak

en: Search new servers
eu: Bilatu zerbitzari berriak

en: Search servers
eu: Bilatu zerbitzarietan

en: Search:
eu: Bilatu:

en: Searching for configured scanners...
eu: Konfiguratutako eskanerren bila...

en: Searching for new printers...
eu: Inprimagailu berrien bila...

en: Searching for new scanners...
eu: Eskaner berrien bila...

en: Searching for scanners...
eu: Eskanerren bila...

en: Second DNS Server (optional)
eu: Bigarren DNS zerbitzaria (aukerakoa)

en: Secondary
eu: Bigarren mailakoa

en: Section names
eu: Sekzio-izenak

en: Sector
eu: Sektorea

en: Security
eu: Segurtasuna

en: Security Administrator
eu: Segurtasun-administratzailea

en: Security Administrator (login or email)
eu: Segurtasun Administratzailea (erabiltzaile-izena edo helbide elektronikoa)

en: Security Administrator:
eu: Segurtasun-administratzailea:

en: Security Alerts:
eu: Segurtasun-abisuak:

en: Security Level
eu: Segurtasun-maila

en: Security Level:
eu: Segurtasun-maila:

en: Security Policies
eu: Segurtasun-gidalerroak

en: Security level
eu: Segurtasun-maila

en: See hardware info
eu: Ikus hardwarearen informazioa

en: Select PPD file
eu: Hautatu PPD fitxategia

en: Select Printer Connection
eu: Hautatu inprimagailu-konexioa

en: Select Printer Spooler
eu: Hautatu inprimagailuaren spooler-a

en: Select a device!
eu: Hautatu gailu bat!

en: Select a scanner model
eu: Hautatu eskaner-modelo bat

en: Select another media to restore from
eu: Hautatu beste euskarri bat leheneratzeko

en: Select file
eu: Hautatu fitxategia

en: Select firmware file
eu: Hautatu firmware-fitxategia

en: Select firmware file for the %s
eu: Instalatu firmware-fitxategia %s(r)entzat

en: Select installation class
eu: Hautatu instalazio-klasea

en: Select model manually
eu: Hautatu modeloa eskuz

en: Select path to restore (instead of /)
eu: Hautatu leheneratzeko bidea (/ ordez)

en: Select the files or directories and click on 'OK'
eu: Hautatu fitxategiak edo direktorioak eta egin klik 'Ados'en

en: Select the font file or directory and click on 'Add'
eu: Hautatu letra-tipoen fitxategia edo direktorioa eta egin klik 'Gehitu'n

en: Select the memory size of your graphics card
eu: Hautatu txartel grafikoaren memoria-tamaina

en: Select the modem to configure:
eu: Hautatu konfiguratu behar den modema:

en: Select the network interface to configure:
eu: Hautatu konfiguratu behar den sare-interfazea:

en: Select the network interface to remove:
eu: Hautatu kendu behar den sare-interfazea:

en: Select user manually
eu: Hautatu erabiltzailea eskuz

en: Select your provider.
    If it isn't listed, choose Unlisted.
eu: Hautatu zure hornitzailea.
    Zerrendan ez badago, aukeratu 'Zerrendatu gabe'.

en: Select your provider:
eu: Hautatu zure hornitzailea:

en: Selected All
eu: Hautatutako guztiak

en: Selected size is larger than available space
eu: Hautatutako tamaina handiagoa da leku erabilgarria baino

en: Send mail report after each backup to:
eu: Babeskopia egindakoan, bidali berri-emateko mezua hona :

en: Sending
    speed:
eu: Bidaltzeko
    abiadura:

en: Sending files by FTP
eu: Fitxategiak FTB bidez bidaltzen

en: Sending files...
eu: Fitxategiak bidaltzen...

en: Sensitivity threshold
eu: Sentikortasun-atalasea

en: September
eu: iraila

en: Serbia & Montenegro
eu: Serbia eta Montenegro

en: Server
eu: Zerbitzaria

en: Server IP missing!
eu: Zerbitzariaren IPa falta da!

en: Server Name
eu: Zerbitzari-izena

en: Server:
eu: Zerbitzaria:

en: Server:
eu: Zerbitzaria:

en: Services
eu: Zerbitzuak

en: Services and daemons
eu: Zerbitzuak eta daemon-ak

en: Services settings
eu: Zerbitzu-ezarpenak

en: Services: %d activated for %d registered
eu: Zerbitzuak: %d aktibatuta / %d erregistratuta

en: Set as default
eu: Ezarri lehenetsi gisa

en: Set hostname from IP
eu: Ezarri ostalari-izena IPtik

en: Set of tools to read and send mail and news (mutt, tin..) and to browse the Web
eu: Posta eta berri-taldeetako mezuak (mutt, tin...) irakurtzeko eta bidaltzeko eta Interneten nabigatzeko tresna-multzoa

en: Set password aging to "max" days and delay to change to "inactive".
eu: Ezarri pasahitzaren zahartzea "max" egunean eta "inactive" uzteko epea.

en: Set password expiration and account inactivation delays
eu: Ezarri pasahitza iraungitzeko eta kontua desaktibatzeko epea

en: Set root password
eu: Ezarri root-aren pasahitza

en: Set root password and network authentication methods
eu: Ezarri root-aren pasahitza eta sareko egiaztatze-metodoak

en: Set selected printer as the default printer
eu: Ezarri hautatutako inprimagailua lehenetsi gisa

en: Set shell commands history size. A value of -1 means unlimited.
eu: Ezarri shell komandoen historiaren tamaina. -1 balioak mugarik ez dagoela esan nahi du.

en: Set the password history length to prevent password reuse.
eu: Pasahitzak berriro ez erabiltzeko pasahitzen historiaren luzera ezarri.

en: Set the password minimum length and minimum number of digit and minimum number of capitalized letters.
eu: Ezarri pasahitzaren gutxieneko luzera, gutxieneko digitu-kopurua eta gutxieneko maiuskula-kopurua.

en: Set the root umask.
eu: Ezarri root-aren "umask".

en: Set the shell timeout. A value of zero means no timeout.
eu: Ezarri shell-aren denbora-muga. Zero balioak esan nahi du ez dagoela denbora-mugarik.

en: Set the user umask.
eu: Ezarri root-aren "umask".

en: Set this printer as the default
eu: Ezarri inprimagailu hau lehenetsi gisa

en: Set up your Windows server to make the printer available under the IPP protocol and set up printing from this machine with the "%s" connection type in Printerdrake.
eu: Konfiguratu Windows zerbitzaria inprimagailua IPP protokoloan erabilgarriizateko, eta konfiguratu makina honetatik inprimatzea Printerdrake-ko "%s" konexio-motarekin.

en: Setting Default Printer...
eu: Inprimagailu lehenetsia ezartzen...

en: Setting up USB key
eu: USB gakoa instalatzen

en: Settings
eu: Ezarpenak

en: Seychelles
eu: Seychelleak

en: Share name
eu: Partekatze-izena

en: Sharing of local printers
eu: Inprimagailu lokalak partekatzea

en: Sharing of local scanners
eu: Eskaner lokalak partekatzea

en: Shell history size
eu: Shell historiaren tamaina

en: Shell timeout
eu: Shell-aren denbora-muga

en: Shift and CapsLock keys simultaneously
eu: Maius eta BlokMaius teklak batera

en: Show automatically selected packages
eu: Erakutsi automatikoki hautatutako paketeak

en: Show current interface configuration
eu: Erakutsi uneko interfaze-konfigurazioa

en: Show only for the selected day
eu: Hautatutako egunerako bakarrik erakutsi

en: Sierra Leone
eu: Sierra Leona

en: Simple VPN setup.
eu: VPN konfigurazio sinplea.

en: Simply reboot
eu: Berrabiarazi, besterik gabe

en: Singapore
eu: Singapur

en: Size
eu: Tamaina

en: Size in MB:
eu: Tamaina MBtan:

en: Size:
eu: Tamaina:

en: Size: %s
eu: Tamaina: %s

en: Size: %s
eu: Tamaina: %s

en: Skip
eu: Saltatu

en: Skipping Windows/SMB server auto-detection
eu: Windows/SMB zerbitzariaren detekzio automatikoa saltatzen

en: Skipping photo test page.
eu: Argazkien proba-orria saltatzen.

en: Slovakia
eu: Eslovakia

en: Slovenia
eu: Eslovenia

en: Software Manager
eu: Software-kudeatzailea

en: Solomon Islands
eu: Salomon uharteak

en: Some devices in the "%s" hardware class were removed:
eu: "%s" hardware-klaseko gailu batzuk kendu dira:

en: Some devices were added: %s
eu: Gailu batzuk gehitu dira: %s

en: Some hardware on your computer needs ``proprietary'' drivers to work.
    You can find some information about them at: %s
eu: Zure ordenagailuko hardware batzuek kontrolatzaile ``jabeduna'' behar dute.
    Horiei buruzko informazioa hemen aurki dezakezu: %s

en: Some important packages didn't get installed properly.
    Either your cdrom drive or your cdrom is defective.
    Check the cdrom on an installed computer using "rpm -qpl media/main/*.rpm"
eu: Pakete garrantzitsu batzuk ez dira behar bezala instalatu.
    Zure CD-ROM unitateak edo CD-ROMak akatsak ditu.
    Probatu CD-ROMa ordenagailu instalatu batean "rpm -qpl media/main/*.rpm" erabiliz.

en: Some of the early i486DX-100 chips cannot reliably return to operating mode after the "halt" instruction is used
eu: i486DX-100 txip zahar batzuk ezin dira behar bezala berrabiarazi "halt" instrukzioa erabili ondoren

en: Some protocols, like rsync, may be configured at the server end.  Rather than using a directory path, you would use the 'module' name for the service path.
eu: Protokolo batzuk (adib., rsync) zerbitzarian konfiguratu behar dira. Direktorioaren bide-izena erabili beharrean, zerbitzuaren bide-izenaren 'modulu' izena erabiltzea komeni da.

en: Some steps are not completed.
    
    Do you really want to quit now?
eu: Urrats batzuk ez dira osatu.
    
    Ziur zaude orain irten nahi duzula?

en: Something bad is happening on your drive. 
    A test to check the integrity of data has failed. 
    It means writing anything on the disk will end up with random, corrupted data.
eu: Okerren bat gertatzen ari da zure unitatean. 
    Datuen osotasuna egiaztatzeko probak huts egin du. 
    Horrek esan nahi du, diskoan ezer idazten bada, hondatutako datuak sortuko direla ausaz.

en: Something went wrong! - Is mkisofs installed?
eu: Zerbait gaizki irten da! - mkisofs instalatuta dago?

en: Sorry, we support only 2.4 and above kernels.
eu: Sentitzen dugu, 2.4 nukleoak edo berriagoak soilik onartzen ditugu.

en: Sound and video playing/editing programs
eu: Soinua eta bideoa jotzeko/editatzeko programak

en: Sound card
eu: Soinu-txartela

en: Sound configuration
eu: Soinu-konfigurazioa

en: Sound trouble shooting
eu: Soinu-arazoak konpontzea

en: Soundcard
eu: Soinu-txartela

en: Source IP range
eu: Iturburuko IP barrutia

en: Source/destination
eu: Iturburua/Helburua

en: South Africa
eu: Hegoafrika

en: South Georgia and the South Sandwich Islands
eu: Hegoaldeko Georgia eta Hegoaldeko Sandwich uharteak

en: Spain
eu: Espainia

en: Specify options
eu: Zehaztu aukerak

en: Standalone Tools
eu: Tresna autonomoak

en: Standard
eu: Estandarra

en: Standard test page
eu: Proba-orri estandarra

en: Start
eu: Hasi

en: Start Server
eu: Abiarazi zerbitzaria

en: Start at boot
eu: Abiarazi abioan

en: Start sector:
eu: Hasierako sektorea:

en: Start when requested
eu: Eskatutakoan hasi

en: Start: sector %s
eu: Hasiera: %s sektorea

en: Started on boot
eu: Abioan abiaraztekoa

en: Starting network...
eu: Sarea abiarazten ...

en: Starting the printing system at boot time
eu: Abioan inprimatze-sistema abiarazi

en: Starts the X Font Server (this is mandatory for Xorg to run).
eu: X letra-tipoen zerbitzaria abiarazten du (Xorg-k nahitaez behar du).

en: State
eu: Egoera

en: Status:
eu: Egoera:

en: Sticky-bit
eu: bit itsaskorra

en: Stop
eu: Gelditu

en: Stop Server
eu: Gelditu zerbitzaria

en: Stop by today at <b>store.mandrakesoft.com</b>!
eu: Joan gaur bertan <b>store.mandrakesoft.com</b> gunera

en: Stop the mail alert system
eu: Gelditu posta-abisuen sistema

en: Store the password for this system in drakbackup configuration.
eu: Gorde sistema honen pasahitza drakbackup konfigurazioan.

en: Sub device ID
eu: Azpi-gailu ID

en: Sub vendor ID
eu: Fabrikatzailearen Azpi-ID

en: Submit cpuinfo
eu: Bidali cpuinfo

en: Submit kernel version
eu: Bidali nukleo-bertsioa

en: Submit lspci
eu: Bidali lspci

en: Subnet Mask:
eu: Azpisare-maskara:

en: Subnet mask
eu: Azpisare-maskara

en: Subnet:
eu: Azpisarea:

en: Sulogin(8) in single user level
eu: Sulogin(8) erabiltzaile bakarreko mailan

en: Summary
eu: Laburpena

en: Summary:
eu: Laburpena:

en: Sun - Mouse
eu: Sun - Sagua

en: Sunday
eu: igandea

en: Support the OKI 4w and compatible winprinters.
eu: Onartu OKI 4w eta winprinter bateragarriak.

en: Suppress Fonts Files
eu: Ezabatu letra-tipoen fitxategiak

en: Suppress Temporary Files
eu: Ezabatu aldi baterako fitxategiak

en: Suriname
eu: Surinam

en: Svalbard and Jan Mayen Islands
eu: Svalbard eta Jan Mayen uharteak

en: Swap partition size in MB:
eu: Swap partizioaren tamaina MBtan:

en: Swaziland
eu: Swazilandia

en: Sweden
eu: Suedia

en: Switching from ext2 to ext3
eu: ext2tik ext3ra aldatzen

en: Switzerland
eu: Suitza

en: Sync client X keyboard settings with server.
eu: Sinkronizatu bezeroaren X teklatu-ezarpenak zerbitzariarekin.

en: Synchronization tool
eu: Sinkronizazioko tresna

en: Syncing server user list with client list, including root.
eu: Zerbitzariaren erabiltzaile-zerrenda eta bezero-zerrenda sinkronizatzen, root-a barne.

en: Syria
eu: Siria

en: Syslog is the facility by which many daemons use to log messages
    to various system log files.  It is a good idea to always run syslog.
eu: Daemon askok erabiltzen dute syslog sistemako egunkari-fitxategietan
    mezuak  sartzeko. Komeni izaten da syslog beti exekutatzea.

en: Syslog reports to console 12
eu: 12. kontsolara egiten diren syslog-en berri-emateak

en: System
eu: Sistema

en: System Options
eu: Sistema-aukerak

en: System configuration
eu: Sistemaren konfigurazioa

en: System installation
eu: Sistemaren instalazioa

en: System mode
eu: Sistema modua

en: System settings
eu: Sistemaren ezarpenak

en: TCP/IP host "%s", port %s
eu: "%s" TCP/IP ostalaria, %s ataka

en: TCP/Socket Printer Options
eu: TCP/Socket inprimagailuaren aukerak

en: TV card
eu: Telebista-txartela

en: TV norm:
eu: TB araua:

en: Tajikistan
eu: Tadjikistan

en: Tape
eu: Zinta

en: Tells your computer to use LDAP for some or all authentication. LDAP consolidates certain types of information within your organization.
eu: Zure konputagailuari egiaztatze batzu edo guztietarako LDAP erabiltzeko esaten dio. LDAP-ek zure erakunde barruan zenbait informazio mota bateratu egiten ditu.

en: Telnet server
eu: Telnet zerbitzaria

en: Terminal Server Configuration
eu: Terminal-zerbitzariaren konfigurazioa

en: Terminal Server Overview
eu: Terminal-zerbitzariaren sarrera

en: Terminal-based
eu: Terminalean oinarritua

en: Test
eu: Probatu

en: Test of the configuration
eu: Konfigurazioaren proba

en: Test page(s) have been sent to the printer.
    It may take some time before the printer starts.
eu: Proba-orria(k) inprimagailura bidali dira.
    Denbora pixka bat igaro liteke inprimatzen hasi arte.

en: Test page(s) have been sent to the printer.
    It may take some time before the printer starts.
    Printing status:
    %s
eu: Proba-orria(k) inprimagailura bidali dira.
    Denbora pixka bat igaro liteke inprimatzen hasi arte.
    Inprimatze-egoera:
    %s

en: Test pages
eu: Proba-orriak

en: Testing your connection...
eu: Konexioa probatzen...

en: Thailand
eu: Thailandia

en: Thanks:
    
        -  pfm2afm:   
    	 by Ken Borgendale:
    	    Convert a Windows .pfm  file to a .afm (Adobe Font Metrics)
    
        -  type1inst:
    	 by James Macnicol: 
    	    type1inst generates files fonts.dir fonts.scale & Fontmap.
    
        -  ttf2pt1:   
    	  by Andrew Weeks, Frank Siegert, Thomas Henlich, Sergey Babkin  
                 Convert ttf font files to afm and pfb fonts
eu: Eskerrak:
    
        -  pfm2afm:   
    	 Ken Borgendale:
    	    Windows .pfm  fitxategia .afm (Adobe Font Metrics) bihurtu
    
        -  type1inst:
    	 James Macnicol: 
    	    type1inst-ek fitxategien fonts.dir fonts.scale & Fontmap sortzen ditu.
    
        -  ttf2pt1:   
    	 Andrew Weeks, Frank Siegert, Thomas Henlich, Sergey Babkin  
          ttf letra-tipo fitxategiak afm eta pfb letra-tipo bihurtzen ditu.

en: The %s file contains different sections.
    
    Here is its skeleton:	'config setup' 
    					'conn default' 
    					'normal1'
    					'normal2' 
    
    You can now add one of these sections.
    
    Choose the section you would like to add.
eu: %s fitxategiak hainbat sekzio dauzka.
    
    Hau da egitura :	'konfigurazio-instalazioa' 
    					'conn lehenetsia' 
    					'normal1'
    					'normal2' 
    
    Sekzio horietako bat gehi dezakezu.
    
    Hautatu gehitu nahi duzun sekzioa.

en: The %s file contents
    is divided into sections.
    
    You can now:
    
      - display, add, edit, or remove sections, then
      - commit the changes
    
    What would you like to do?
eu: %s fitxategiaren edukia
    sekziotan zatituta dago.
    
    Aukerak:
    
      - sekzioak bistaratu, gehitu, editatu edo kendu,
      - aldaketak egin
    
    Zer egin nahi duzu?

en: The %s file does not exist
    
    This must be a new configuration.
    
    You'll have to go back and choose configure.
eu: %s fitxategia ez dago.
    
    Konfigurazio berria izango da.
    
    Itzuli atzera eta aukeratu konfiguratzea.

en: The %s file does not exist.
    
    This must be a new configuration.
    
    You'll have to go back and choose 'add'.
eu: %s fitxategia ez dago.
    
    konfigurazio berria izango da.
    
    Itzuli atzera eta aukeratu 'gehitu'.

en: The %s is not supported by this version of %s.
eu: %s ez du onartzen %s(r)en bertsio honek.

en: The %s is unsupported
eu: %s ez da onartzen

en: The %s must be configured by printerdrake.
    You can launch printerdrake from the %s Control Center in Hardware section.
eu: %s printerdrake bidez konfiguratu behar da.
    Printerdrake %s kontrol-zentroko Hardwarea sekziotik abiaraz dezakezu.

en: The 'add path' section step.
    
    The path sections have to be on top of your racoon.conf file.
    
    Put your mouse over the certificate entry to obtain online help.
eu: 'gehitu bide-izena' sekzioaren urratsa.
    
    Bide-izenaren sekzioek racoon.conf fitxategiaren hasieran egon behar dute.
    
    Jarri sagua ziurtagiri-sarreraren gainean, eta lineako laguntza lortuko duzu.

en: The 'add' sections step.
    
    Here below is the racoon.conf file skeleton:
    	'path'
    	'remote'
    	'sainfo' 
    
    Choose the section you would like to add.
eu: 'gehitu' sekzio-urratsa.
    
    Hau da racoon.conf fitxategiaren egitura :
    	'path'
    	'remote'
    	'sainfo' 
    
    Hautatu gehitu nahi duzun sekzioa.

en: The CUPS printing system can be used in two ways:
eu: CUPS inprimaketa sistema bi eratan erabili daiteke:

en: The DHCP end ip
eu: DHCPren amaierako ip-a

en: The DHCP end range
eu: DHCPren amaiera-barrutia

en: The DHCP server will allow other computer to boot using PXE in the given range of address.
    
    The network address is %s using a netmask of %s.
eu: DHCP zerbitzariak aukera emango du beste ordenagailu batzuk abiarazteko PXE erabiliz emandako helbide-barrutian.
    
    Sare-helbidea %s da, %s(r)en sare-maskararekin.

en: The DHCP start ip
eu: DHCPren hasierako ip-a

en: The DHCP start range
eu: DHCPren hasiera-barrutia

en: The DNS Server IP
eu: DNS zerbitzariaren IPa

en: The Download version <b>cannot include</b> all the software that is not open source. Therefore, you won't find in the Download version:
eu: "Download" bertsioak <b>ezin du eraman</b> iturburu irekikoa ez den software guztia. Horregatik "Download" bertsioan ez duzu aurkituko:

en: The DrakX Partitioning wizard found the following solutions:
eu: DrakX Partizio-morroiak irtenbide hauek aurkitu ditu:

en: The ECI Hi-Focus modem cannot be supported due to binary driver distribution problem.
    
    You can find a driver on http://eciadsl.flashtux.org/
eu: ECI Hi-Focus modema ez da onartzen kontrolatzaile-banaketa bitarraren arazoengatik.
    
    Kontrolatzaile bat aurkituko duzu hemen: http://eciadsl.flashtux.org/

en: The FAT resizer is unable to handle your partition, 
    the following error occurred: %s
eu: FAT tamaina-aldatzaileak ezin du zure partizioa maneiatu, 
    errore hau gertatu da: %s

en: The GPL is at the heart of the open source model; it grants everyone the <b>freedom</b> to use, study, distribute and improve the software any way they want, provided they make the results available.
eu: GPL iturburu ireki ereduaren bihotzean dago, guztioi softwarea nahi duten moduan erabiltzeko, aztertzeko, banatzeko eta hobetzeko <b>askatasuna</b> ziurtatzen digu, emaitzak eskuragarri jartzen ditugun bitartean.

en: The HP LaserJet 1000 needs its firmware to be uploaded after being turned on. Download the Windows driver package from the HP web site (the firmware on the printer's CD does not work) and extract the firmware file from it by decompressing the self-extracting '.exe' file with the 'unzip' utility and searching for the 'sihp1000.img' file. Copy this file into the '/etc/printer' directory. There it will be found by the automatic uploader script and uploaded whenever the printer is connected and turned on.
eu: HP LaserJet 1000 inprimagailuei firmwarea kargatu behar zaie piztu ondoren. Deskargatu Windows-en kontrolatzaileen paketea HPren web gunetik (inprimagailuaren CDko firmwareak ez du balio), eta atera firmware-fitxategia, 'exe' fitxategi autoexekutagarria deskonprimituz 'unzip' utilitatearekin eta bilatu 'sihp1000.img' fitxategia. Kopiatu fitxategi hori '/etc/printer' direktorioan. Hor automatikoki kargatzeko script-ak aurkituko du eta inprimagailua konektatzen eta pizten den guztietan kargatuko du.

en: The K Desktop Environment, the basic graphical environment with a collection of accompanying tools
eu: K Desktop Environment, hainbat tresna dituen oinarrizko ingurune grafikoa

en: The Local Network did not finish with `.0', bailing out.
eu: Sare lokalak ez du `.0' amaieran; irteten.

en: The Mandrakelinux 10.1 products are:
eu: Mandrakelinux 10.1 produktuak dira:

en: The Mandrakelinux installation is distributed on several CD-ROMs. If a
    selected package is located on another CD-ROM, DrakX will eject the current
    CD and ask you to insert the required one. If you do not have the requested
    CD at hand, just click on "%s", the corresponding packages will not be
    installed.
eu: Mandrakelinux instalazioa zenbait CD-ROMetan banatuta dago. 
    Hautatutako pakete bat beste CD-ROM batean badago, DrakX-k du
    uneko CDa egotziko eta behar den CDa sartzeko eskatuko dizu.
    Eskatzen zaizun CDa ez badaukazu eskura, sakatu "%s",
    dagozkion paketeak ez dira instalatuko.

en: The PPD file %s does not conform with the PPD specifications!
eu: %s PPD fitxategiak ez ditu betetzen PPD zehaztapenak!

en: The PPD file %s does not exist or is unreadable!
eu: %s PPD fitxategia ez dago edo ezin da irakurri!

en: The URL must begin with http:// or https://
eu: URLak honela hasi behar du: http:// edo https://

en: The USB key seems to have write protection enabled, but we can't safely
    unplug it now.
    
    
    Click the button to reboot the machine, unplug it, remove write protection,
    plug the key again, and launch Mandrake Move again.
eu: Badirudi USB gakoa idazteko babestuta dagoela, baina ezin dugu orain modu
    seguruan deskonektatu.
    
    
    Egin klik makina berrabiarazteko botoian, deskonektatu gakoa, kendu idazteko
    babesa, konektatu berriro, eta abiarazi Mandrake Move.

en: The USB key seems to have write protection enabled. Please
    unplug it, remove write protection, and then plug it again.
eu: Badirudi USB gakoa idazteko babestuta dagoela. Deskonektatu
    gakoa, kendu idazteko babesa, eta konektatu berriro.

en: The VPN connection is enabled.
eu: VPN konexioa gaituta dago.

en: The VPN connection is now disabled.
eu: VPN konexioa desgaituta dago.

en: The VPN connection is now enabled.
eu: VPN konexioa gaituta dago.

en: The alert wizard has failed unexpectedly:
eu: Abisuen morroiak ustekabean huts egin du:

en: The argument specifies if clients are authorized to connect
    to the X server from the network on the tcp port 6000 or not.
eu: Bezeroak 6000 tcp atakako X zerbitzarira konektatzeko baimenduta dauden
    ala ez zehazten du argumentuak.

en: The auto install can be fully automated if wanted,
    in that case it will take over the hard drive!!
    (this is meant for installing on another box).
    
    You may prefer to replay the installation.
eu: Auto-instalazioa erabat automatiza daiteke nahi izanez gero,
    kasu horretan, disko gogor osoa hartuko du!!
    (beste makina batean instalatzeko pentsatua da aukera hau).
    
    Beharbada nahiago izango duzu instalazioa errepikatzea.

en: The backup partition table has not the same size
    Still continue?
eu: Babeskopiako partizio-taulak ez du tamaina bera
    Jarraitu hala ere?

en: The bootloader can't be installed correctly. You have to boot rescue and choose "%s"
eu: Abioko kargatzailea ezin da behar bezala instalatu. Berrabiarazi berreskuratzea, eta hautatu "%s"

en: The change is done, but to be effective you must logout
eu: Aldaketa egin da, baina, eragina izan dezan, saioa amaitu behar duzu

en: The change is done, do you want to restart the dm service?
eu: Aldaketa egin da, dm zerbitzua berrabiarazi nahi duzu?

en: The classic bug sound tester is to run the following commands:
    
    
    - "lspcidrake -v | fgrep AUDIO" will tell you which driver your card uses
    by default
    
    - "grep sound-slot /etc/modules.conf" will tell you what driver it
    currently uses
    
    - "/sbin/lsmod" will enable you to check if its module (driver) is
    loaded or not
    
    - "/sbin/chkconfig --list sound" and "/sbin/chkconfig --list alsa" will
    tell you if sound and alsa services're configured to be run on
    initlevel 3
    
    - "aumix -q" will tell you if the sound volume is muted or not
    
    - "/sbin/fuser -v /dev/dsp" will tell which program uses the sound card.
eu: Soinu-probatzaileak ondorengo komandoak exekutatzen ditu:
    
    
    - "lspcidrake -v | fgrep AUDIO" : zure txartelaren kontrolatzaile 
    lehenetsia zein den adierazten du
    
    - "grep sound-slot /etc/modules.conf" : unean zein kontrolatzaile
    darabilen adierazten du
    
    - "/sbin/lsmod" : bere modulua (kontrolatzailea) kargatuta dagoen ala
    ez begiratzeko aukera emango dizu
    
    - "/sbin/chkconfig --list sound" eta "/sbin/chkconfig --list alsa" :
    soinu- eta alsa-zerbitzuak 3. mailan (initlevel 3) exekutatzeko 
    konfiguratuta dauden adierazten du
    
    - "aumix -q" : soinuaren bolumena mutututa dagoen edo ez adierazten du
    
    - "/sbin/fuser -v /dev/dsp" : soinu-txartela erabiltzen duten programak
    adierazten ditu.

en: The configuration of the printer will work fully automatically. If your printer was not correctly detected or if you prefer a customized printer configuration, turn on "Manual configuration".
eu: Inprimagailuaren konfigurazioa automatikoki egingo da. Inprimagailua ez bada behar bezala detektatu, edo nahiago baduzu eskuz konfiguratu, aktibatu "Eskuzko konfigurazioa".

en: The creation of the boot floppy has been successfully completed
eu: Abioko disketea behar bezala sortu da

en: The current security level is %s.
    Select permissions to see/edit
eu: Uneko segurtasun-maila '%s' da.
    Hautatu ikusteko/editatzeko baimenak

en: The default lease (in seconds)
eu: "lease" lehenetsia (segundotan)

en: The driver for this printer only supports printers locally connected on the first parallel port, no printers on remote machines or print server boxes or on other parallel ports. Please connect your printer to the first parallel port or configure it on the machine where it is connected to.
eu: Inprimagailu honen gidariak bertan, lehenengo ataka paraleloan lotutako inprimagailuak onartzen ditu soilik, ez urruneko makinetako inprimagailuak edo inprimaketa zerbitzariak edo beste ataka paraleloetan. Mesedez lotu zure makina lehenengo ataka paralelora edo konfiguratu lotuta dagoen makinan.

en: The driver for this printer only supports printers locally connected via USB, no printers on remote machines or print server boxes. Please connect your printer to a local USB port or configure it on the machine where it is connected to.
eu: Inprimagailu honen kontrolatzaileak USB bidez konektatutako inprimagailu lokalak soilik onartzen ditu; urruneko makinetako inprimagailuak edo inprimaketa-zerbitzariak ez. Konektatu zure inprimagailua USB ataka lokal batera, edo konfigura ezazu konektatuta dagoen makinan.

en: The driver that manages your ups
eu: UPS gailuaren kontrolatzailea

en: The encryption keys do not match
eu: Enkriptatze-gakoak ez datoz bat

en: The entered IP is not correct.
eu: Sartutako IPa ez da zuzena.

en: The entered host/network IP is not correct.
eu: Sartutako ostalariaren/sarearen IPa ez da zuzena.

en: The firmware file %s does not exist or is unreadable!
eu: %s firmware-fitxategia ez dago edo ezin da irakurri!

en: The firmware file for your %s was successfully installed.
eu: Behar bezala instalatu da %s(r)en firmware-fitxategia

en: The floppy has been successfully generated.
    You may now replay your installation.
eu: Disketea behar bezala sortu da.
    Orain zure instalazioa errepika dezakezu.

en: The following installation media have been found.
    If you want to skip some of them, you can unselect them now.
eu: Ondorengo instalazio euskarriak aurkitu dira.
    Horietako batzuk erabiltzerik nahi ez baduzu, haututik kendu ditzakezu orain.

en: The following media have been found and will be used during install: %s.
    
    
    Do you have a supplementary installation media to configure?
eu: Ondorengo euskarriak aurkitu dira eta instalazio garaian erabiliko dira: %s
    
    
    Ba al daukazu konfiguratu beharreko instalazio euskarri osagarririk?

en: The following packages are going to be installed
eu: Ondorengo pakete hauek instalatuko dira

en: The following packages are going to be removed
eu: Ondorengo pakete hauek kenduko dira

en: The following packages need to be installed:
eu: Ondorengo paketeak instalatu behar dituzu:

en: The following packages will be removed to allow upgrading your system: %s
    
    
    Do you really want to remove these packages?
eu: Ondorengo paketeak kenduko dira sistemaren bertsioa berritzeko: %s
    
    
    Ziur zaude pakete hauek kendu nahi dituzula?

en: The following printer
    
    %s%s
    are directly connected to your system
eu: Inprimagailu hauek:
    
    %s%s
    zuzenean konektatuta daude zure sisteman

en: The following printer
    
    %s%s
    is directly connected to your system
eu: Inprimagailu hau:
    
    %s%s
    zuzenean zure sistemara konektatuta dago

en: The following printer was auto-detected.
eu: Inprimagailu hau automatikoki detektatu da.

en: The following printers
    
    %s%s
    are directly connected to your system
eu: Inprimagailu hauek:
    
    %s%s
    zuzenean zure sistemara konektatuta daude

en: The following printers are configured. Double-click on a printer to change its settings; to make it the default printer; or to view information about it.
eu: Inprimagailu hauek konfiguratu dira. Egin klik bikoitza inprimagailu batean ezarpenak aldatzeko, inprimagailu lehenetsia egiteko edo hari buruzko informazioa bistaratzeko.

en: The following protocols can be used to configure an ethernet connection. Please choose the one you want to use
eu: Protokolo hauek erabil daitezke ethernet konexioa konfiguratzeko. Hautatu erabili nahi duzuna

en: The following scanner
    
    %s
    is available on your system.
eu: Ondorengo eskanerra
    
    %s
    erabilgarri dago zure sisteman.

en: The following scanners
    
    %s
    are available on your system.
eu: Ondorengo eskanerrak
    
    %s
    erabilgarri daude zure sisteman.

en: The image "%s" cannot be load due to the following issue:
    
    <span foreground="Red">%s</span>
eu: "%s" irudia ezin da zamatu ondorengo arazoa dela eta:
    
    <span foreground="Red">%s</span>

en: The inkjet printer drivers provided by Lexmark only support local printers, no printers on remote machines or print server boxes. Please connect your printer to a local port or configure it on the machine where it is connected to.
eu: Lexmark-en tintazko inprimagailuen kontrolatzaileek inprimagailu lokalak soilik onartzen dituzte; urruneko makinetako inprimagailuak edo inprimaketa-zerbitzariak ez. Konektatu zure inprimagailua ataka lokal batera, edo konfigura ezazu konektatuta dagoen makinan.

en: The internal domain name
eu: Barneko domeinuaren izena

en: The internet superserver daemon (commonly called inetd) starts a
    variety of other internet services as needed. It is responsible for starting
    many services, including telnet, ftp, rsh, and rlogin. Disabling inetd disables
    all of the services it is responsible for.
eu: Interneteko superzerbitzariaren daemon-ak (normalki inetd deitua) beste
    hainbat Internet-zerbitzu abiarazten ditu, behar izan ahala. Zerbitzu asko abiarazten 
    ditu, hala nola telnet, ftp, rsh, eta rlogin. inetd desgaitzen bada,bere 
    ardurapeko zerbitzu guztiak desgaitzen dira.

en: The kernel needs to have ipsec support.
    
    You're running a %s kernel version.
    
    This kernel has '%s' support.
eu: Nukleoak ipsec euskarria behar du.
    
    %s nukleo-bertsioa erabiltzen ari zara.
    
    Nukleoak '%s' euskarria du.

en: The main benefit of this is that the number of developers is virtually <b>unlimited</b>, resulting in <b>very high quality</b> software.
eu: Honen onura nagusia garatzaile kopurua <b>mugagabea</b> izatea da, <b>oso kalitate handiko</b> softwarea ematen duelarik.

en: The maximum lease (in seconds)
eu: Gehienezko "lease"a (segundotan)

en: The model is correct
eu: Modeloa zuzena da

en: The most common way to connect with adsl is pppoe.
    Some connections use PPTP, a few use DHCP.
    If you don't know, choose 'use PPPoE'
eu: adsl-rekin konektatzeko modurik ohikoena pppoe da.
    Konexio batzuek pptp erabiltzen dute, bakan batzuek DHCP.
    Ez badakizu, aukeratu 'erabili PPPoE'

en: The name of your ups
eu: UPSren izena

en: The network access was not running and could not be started. Please check your configuration and your hardware. Then try to configure your remote printer again.
eu: Sarerako sarbidea ez dago martxan eta ezin da abiarazi. Begiratu konfigurazioa eta hardwarea ondo dauden. Gero saiatu berriro urruneko inprimagailua konfiguratzen.

en: The network configuration done during the installation cannot be started now. Please check whether the network is accessible after booting your system and correct the configuration using the %s Control Center, section "Network & Internet"/"Connection", and afterwards set up the printer, also using the %s Control Center, section "Hardware"/"Printer"
eu: Instalazioan zehar egindako sare-konfigurazioa ezin da orain erabili. Berrabiarazi eta begiratu ea sarean sartzen zaren, eta zuzendu konfigurazioa %s kontrol-zentroko "Sarea eta Internet"/"Konexioa"atalean; ondoren, konfiguratu inprimagailua, %s kontrol-zentroko "Hardwarea"/"Inprimagailua" atalean.

en: The network needs to be restarted. Do you want to restart it?
eu: Sarea berrabiarazi egin behar da. Berrabiarazi nahi duzu?

en: The old "%s" driver is blacklisted.
    
    It has been reported to oops the kernel on unloading.
    
    The new "%s" driver will only be used on next bootstrap.
eu: "%s" kontrolatzaile zaharra zerrenda beltzean dago.
    
    Deskargatzean nukleoa trabatzen duela jakinarazi dute.
    
    "%s" kontrolatzaile berria ez da erabiliko makina berriz abiarazi arte.

en: The package %s needs to be installed. Do you want to install it?
eu: %s paketea instalatu egin behar da. Instalatu nahi duzu?

en: The passwords do not match
eu: Pasahitzak ez datoz bat

en: The per-user sharing uses the group "fileshare". 
    You can use userdrake to add a user to this group.
eu: Erabiltzaileen araberako partekatzeak "fileshare" 
    taldea erabiltzen du. 
    Userdrake erabil dezakezu talde honetan erabiltzaileak gehitzeko.

en: The port number should be an integer!
eu: Ataka-zenbakiak osoko zenbakia izan behar du!

en: The port on which is connected your ups
eu: Ataka, UPS gailua konektatuta dagoena

en: The portmapper manages RPC connections, which are used by
    protocols such as NFS and NIS. The portmap server must be running on machines
    which act as servers for protocols which make use of the RPC mechanism.
eu: Ataka-mapatzaileak RPC konexioak kudeatzen ditu. Konexio horiek
    NFS eta NIS moduko protokoloek erabiltzen dituzte. RPC mekanismoa erabiltzen 
    duten protokoloen zerbitzari gisa jokatzen duten makinetan aktibatu behar da
    ataka-maparen zerbitzaria.

en: The printer "%s" already exists,
    do you really want to overwrite its configuration?
eu: "%s" inprimagailua badago lehendik ere,
    bere konfigurazioa gainidatzi nahi duzu?

en: The printer "%s" is set as the default printer now.
eu: "%s" inprimagailu lehenetsia da orain.

en: The printers on this machine are available to other computers
eu: Makina honetako inprimagailuak beste ordenagailu batzuentzako erabilgarri daude

en: The printing system (%s) will not be started automatically when the machine is booted.
    
    It is possible that the automatic starting was turned off by changing to a higher security level, because the printing system is a potential point for attacks.
    
    Do you want to have the automatic starting of the printing system turned on again?
eu: (%s) inprimatze-sistema ez da automatikoki hasiko makina abiarazten denean.
    
    Baliteke abiarazte automatikoa desaktibatuta egotea segurtasun-maila handiagora aldatu delako, eta inprimatze-sistema eraso-gune potentziala delako.
    
    Inprimatze-sistema automatikoki hastea berriro aktibatu nahi duzu?

en: The racoon.conf file configuration.
    
    The contents of this file is divided into sections.
    You can now:
      - display 		 (display the file contents)
      - add			 (add one section)
      - edit 			 (modify parameters of an existing section)
      - remove 		 (remove an existing section)
      - commit 		 (writes the changes to the real file)
eu: racoon.conf fitxategiaren konfigurazioa.
    
    Fitxategiaren edukia sekziotan zatituta dago.
    Aukerak :
      - display 		 (fitxategiaren edukia bistaratu)
      - add			 (sekzioa gehitu)
      - edit 			 (lehendik dagoen sekzio baten parametroak aldatu)
      - remove 		 (lehendik dagoen sekzio bat kendu)
      - commit 		 (aldaketak benetako fitxategian idatzi)

en: The routed daemon allows for automatic IP router table updated via
    the RIP protocol. While RIP is widely used on small networks, more complex
    routing protocols are needed for complex networks.
eu: Routed daemon-arekin IP bideratze-taula automatikoki egunera daiteke,
    RIP protokoloaren bidez. RIP asko erabiltzen da sare txikietan, baina
    bideratze-protokolo konplexuagoak behar dira sare konplexuetan.

en: The rstat protocol allows users on a network to retrieve
    performance metrics for any machine on that network.
eu: rstat protokoloari esker, sareko erabiltzaileek sare horretako 
    edozein makinaren performantzia nolakoa den jakin dezakete.

en: The rusers protocol allows users on a network to identify who is
    logged in on other responding machines.
eu: rusers protokoloak sare bateko erabiltzaileei beste makina batzuetan
    nor sartzen den identifikatzeko aukera ematen die.

en: The rwho protocol lets remote users get a list of all of the users
    logged into a machine running the rwho daemon (similar to finger).
eu: rwho protokoloak rwho daemon-a duen makina batean sartuta dauden 
    erabiltzaile guztien zerrenda eman diezaieke urruneko erabiltzaileei 
    (finger-en antzekoa).

en: The scanners on this machine are available to other computers
eu: Makina honetako eskanerrak beste ordenagailu batzuentzako erabilgarri daude

en: The setup of Internet Connection Sharing has already been done.
    It's currently enabled.
    
    What would you like to do?
eu: Interneteko konexioa partekatzeko konfigurazioa eginda dago.
    Desgaituta dago orain.
    
    Zer egin nahi duzu?

en: The setup of Internet connection sharing has already been done.
    It's currently disabled.
    
    What would you like to do?
eu: Interneteko konexioa partekatzeko konfigurazioa eginda dago.
    Desgaituta dago orain.
    
    Zer egin nahi duzu?

en: The setup of a VPN connection has already been done.
    
    It's currently disabled.
    
    What would you like to do?
eu: VPN konexioaren konfigurazioa eginda dago.
    
    Desgaituta dago orain.
    
    Zer egin nahi duzu?

en: The setup of a VPN connection has already been done.
    
    It's currently enabled.
    
    What would you like to do?
eu: VPN konexioaren konfigurazioa eginda dago.
    
    Gaituta dago orain.
    
    Zer egin nahi duzu?

en: The system doesn't seem to be connected to the Internet.
    Try to reconfigure your connection.
eu: Badirudi sistema ez dagoela Internetera konektatuta.
    Saiatu konexioa birkonfiguratzen.

en: The system is now connected to the Internet.
eu: Sistema Internetera konektatuta dago orain.

en: The two critical parameters are the vertical refresh rate, which is the rate
    at which the whole screen is refreshed, and most importantly the horizontal
    sync rate, which is the rate at which scanlines are displayed.
    
    It is VERY IMPORTANT that you do not specify a monitor type with a sync range
    that is beyond the capabilities of your monitor: you may damage your monitor.
     If in doubt, choose a conservative setting.
eu: Bi parametro kritikoak freskatze-maiztasun bertikala eta sinkronizazio-maiztasun
    horizontala dira. Lehenengoak pantaila osoa freskatzeko maiztasuna 
    zehazten du, eta bigarrenak lerroak garbitu eta bistaratzekoa.
    
    OSO GARRANTZITSUA da zure monitoreak onar dezakeena baino sinkronizazio-balio 
    handiagoko monitorerik ez zehaztea: monitorea honda dezakezu.
     Zalantzarik baduzu, aukeratu ezarpen kontserbadore bat.

en: The user name is too long
eu: Erabiltzaile-izena luzeegia da

en: The user name must contain only lower cased letters, numbers, `-' and `_'
eu: Erabiltzaile-izenak minuskulaz idatzitako letrak, zenbakiak, `-' eta `_' soilik izan ditzake

en: The wizard successfully added the following UPS devices:
eu: Morroiak behar bezala gehitu ditu hurrengo UPS gailuak:

en: The wizard successfully configured the mail alert.
eu: Morroiak behar bezala konfiguratu ditu posta-abisuak.

en: The wizard successfully configured the new "%s" UPS device.
eu: Morroiak behar bezala "%s" UPS gailu berria konfiguratu du.

en: The wizard successfully disabled the mail alert.
eu: Morroiak behar bezala desgaitu ditu posta-abisuak.

en: Theme
eu: Gaia

en: Theme name
eu: Gaiaren izena

en: Then locally connected printers can be used and remote printers on other CUPS servers in the same network are automatically discovered.
eu: Beraz, bertan lotutako inprimagailuak erabili daitezke eta sare berdinean beste CUPS zerbitzari batzuetako urruneko inprimagailuak automatikoki aurkitutzen dira.

en: There are already some restrictions, and more automatic checks are run every night.
eu: Murriztapen batzuk daude, eta egiaztapen automatiko gehiago egiten dira gauero.

en: There are no printers found which are directly connected to your machine
eu: Ez da aurkitu zuzenean zure makinara konektatutako inprimagailurik

en: There are no scanners found which are available on your system.
eu: Zure sisteman ez da aurkitu erabilgarri dagoen eskanerrik.

en: There is already a partition with mount point %s
eu: Jadanik badago %s muntatze-puntua duen partizio bat

en: There is no FAT partition to resize (or not enough space left)
eu: Ez dago FAT partiziorik tamainaz aldatzeko (edo ez dago nahikoa leku)

en: There is no FAT partition to use as loopback (or not enough space left)
eu: Ez dago FAT partiziorik atzera-begizta gisa erabiltzeko (edo ez dago nahikoa leku)

en: There is no existing partition to use
eu: Ez dago erabiltzeko moduko partiziorik

en: There is no medium or it is write-protected for device %s.
    Please insert one.
eu: Ez dago euskarririk edo %s gailua idazketaren kontra babestuta dago.
    Sar ezazu bat.

en: There is only one configured network adapter on your system:
    
    %s
    
    I am about to setup your Local Area Network with that adapter.
eu: Sare-moldagailu konfiguratu bakarra dago zure sisteman:
    
    %s
    
    Zure sare lokala moldagailu horrekin konfiguratzera noa.

en: There was an error installing packages:
eu: Errore bat izan da paketeak instalatzean:

en: There was an error ordering packages:
eu: Errore bat izan da paketeak ordenatzean:

en: There was an error while scanning for TV channels
eu: Errorea gertatu da TB kanalak bilatzean

en: There's no free driver for your sound card (%s), but there's a proprietary driver at "%s".
eu: Ez dago kontrolatzaile librerik zure soinu txartelarentzat (%s), baina badago kontrolatzaile jabedun bat "%s"(e)n.

en: There's no known OSS/ALSA alternative driver for your sound card (%s) which currently uses "%s"
eu: Soinu-txartel horrentzat (%s) une honetan ez dago "%s" erabiltzen duen beste OSS/ALSA kontrolatzailerik

en: There's no known driver for your sound card (%s)
eu: Ez dago soinu txartelarentzako (%s) kontrolatzaile ezagunik

en: These are the machines and networks on which the locally connected printer(s) should be available:
eu: Lokalki konektatutako inprimagailuak makina eta sare hauetan egon beharko luke erabilgarri:

en: These are the machines from which the scanners should be used:
eu: Eskanerrak makina hauetatik erabiliko dira:

en: These are the machines on which the locally connected scanner(s) should be available:
eu: Lokalki konektatutako eskanerrak makina hauetan egongo dira erabilgarri:

en: These commands you can also use in the "Printing command" field of the printing dialogs of many applications, but here do not supply the file name because the file to print is provided by the application.
eu: Komando horiek aplikazio askotako inprimatze-elkarrizketetako "Inprimatzeko komandoa" eremuan ere erabil ditzakezu, baina hor ez eman fitxategi-izena, inprimatu behar den fitxategia aplikazioak ematen baitu.

en: These options can backup and restore all files in your /etc directory.
eu: Aukera horiek /etc direktorioko fitxategi guztiak kopiatu eta leheneratu ditzakete.

en: Thin Client
eu: Bezero arina

en: Thin clients won't work with autologin. Disable autologin?
eu: Bezero arinek ez dute funtzionatuko saio-hasiera automatikoarekin. Saio-hasiera automatikoa desgaitu?

en: Third DNS server (optional)
eu: Hirugarren DNS zerbitzaria (aukerakoa)

en: This command you can also use in the "Printing command" field of the printing dialogs of many applications. But here do not supply the file name because the file to print is provided by the application.
eu: Komando hau aplikazio askotako inprimatze-elkarrizketetako "Inprimatzeko komandoa" eremuan ere erabil dezakezu. Baina hor ez eman fitxategi-izena, inprimatu behar den fitxategia aplikazioak ematen baitu.

en: This directive is for the responder.  Therefore you
    should set passive on in order that racoon(8) only
    becomes a responder.  If the responder does not have any
    policy in SPD during phase 2 negotiation, and the direc-
    tive is set on, then racoon(8) will choice the first pro-
    posal in the SA payload from the initiator, and generate
    policy entries from the proposal.  It is useful to nego-
    tiate with the client which is allocated IP address
    dynamically.  Note that inappropriate policy might be
    installed into the responder's SPD by the initiator.  So
    that other communication might fail if such policies
    installed due to some policy mismatches between the ini-
    tiator and the responder.  This directive is ignored in
    the initiator case.  The default value is off.
eu: Direktiba hau erantzulearentzat da.  Beraz, pasiboa
    ezarri behar duzu racoon(8) erantzule huts bilaka
    dadin.  Erantzuleak ez badu gidalerrorik SPDn
    2. faseko negoziazioan, eta direktiba aktibatuta badago,
    racoon(8)-k hasieratzailearen SA payload-eko lehen 
    proposamena hautatuko du, eta gidalerro-sarrerak sortuko ditu 
    proposamenetik.  Hori oso praktikoa da 
    IP helbidea dinamikoki esleitua duen bezeroarekin
    negoziatzeko.  Kontuan izan gidalerro desegokia instala
    dezakeela hasieratzaileak erantzulearen SPDan.  Beraz,
    bestelako komunikazioak huts egin dezake gidalerro horiek
    instalatzen badira, hasieratzailearen eta erantzulearen
    gidalerroak ez direlako bat etorriko.  Direktibari ez ikusi egingo zaio
    hasieratzaileare kasuan.  Balio lehenetsia 'desaktibatuta' da.

en: This directory should remain within the root filesystem
eu: Direktorio honek erroko fitxategi-sisteman egon behar du

en: This encryption key is too simple (must be at least %d characters long)
eu: Enkriptatze-gako hau sinpleegia da (gutxienez %d karaktere izan behar ditu)

en: This file is usually somewhere on the CD with the Windows and Mac drivers delivered with the printer.
eu: Fitxategi hori, normalean, inprimagailuarekin batera ematen den CDan izan ohi da, Windows eta Mac kontrolatzaileak dauzkan horretan.

en: This floppy is not FAT formatted
eu: Diskete honek ez du FAT formaturik

en: This host is already in the list, it cannot be added again.
eu: Ostalaria lehendik ere badago zerrendan; ezin da berriro gehitu.

en: This host/network is already in the list, it cannot be added again.
eu: Ostalaria/sarea lehendik badago zerrendan; ezin da berriro gehitu.

en: This interface has not been configured yet.
    Run the "Add an interface" assistant from the Mandrakelinux Control Center
eu: Interfaze hau ez da oraindik konfiguratu.
    Exekutatu Mandrakelinux kontrol-zentroko "Gehitu interfaze bat" laguntzailea

en: This is HardDrake, a Mandrakelinux hardware configuration tool.
    <span foreground="royalblue3">Version:</span> %s
    <span foreground="royalblue3">Author:</span> Thierry Vignaud &lt;tvignaud@mandrakesoft.com&gt;
eu: Hau HardDrake da, hardwarea konfiguratzeko Mandrakelinux-en tresna.
    <span foreground="royalblue3">Bertsioa:</span> %s
    <span foreground="royalblue3">Egilea:</span> Thierry Vignaud &lt;tvignaud@mandrakesoft.com&gt;

en: This is a mandatory package, it can't be unselected
eu: Nahitaezko paketea da, ezin da desautatu

en: This is similar to the previous level, but the system is entirely closed and security features are at their maximum.
eu: Aurreko mailaren antzekoa da, baina sistema erabat ixten du eta segurtasun-maila ahalik eta handiena da.

en: This is the first section after the config
    setup one.
    
    Here you define the default settings. 
    All the other sections will follow this one.
    The left settings are optional. If don't define
    them here, globally, you can define them in each
    section.
eu: Hau da konfigurazio-instalazioko sekzioaren 
    ondorengo lehen sekzioa.
    
    Hemen, ezarpen lehenetsiak definituko dituzu. 
    Gainerako sekzioak honen ondoren joango dira.
    left ezarpenak aukerakoak dira. Orain orokorrean 
    definitzen ez badituzu, sekzio bakoitzean definitu 
    ahal izango dituzu.

en: This is the standard security recommended for a computer that will be used to connect to the Internet as a client.
eu: Hau da Internetera bezero gisa konektatzeko erabiliko diren ordenagailuentzat gomendatzen den segurtasun estandarra.

en: This label is already used
eu: Etiketa hau jadanik erabili da

en: This level is to be used with care. It makes your system more easy to use,
    but very sensitive. It must not be used for a machine connected to others
    or to the Internet. There is no password access.
eu: Maila hau kontuz erabili behar da. Sistema erabilerrazago egiten du,
    baina oso erraz erasotzekoa. Ez da erabili behar beste ordenagailu 
    batzuekin edo Internetekin konektatuta dauden makinetan. Ez dago pasahitzik.

en: This machine
eu: Makina hau

en: This may take a moment to erase the media.
eu: Beharbada denbora pixka bat beharko du euskarria borratzeko.

en: This may take a moment to generate the keys.
eu: Beharbada gakoak sortzeko denbora pixka bat beharko du.

en: This option will save files that have changed.  Exact behavior depends on whether incremental or differential mode is used.
eu: Aukera honek aldatu diren fitxategiak gordeko ditu. Modu inkrementala edo diferentziala erabili, portaera ez da berdina izango.

en: This package loads the selected keyboard map as set in
    /etc/sysconfig/keyboard.  This can be selected using the kbdconfig utility.
    You should leave this enabled for most machines.
eu: Pakete honek hautatutako teklatu-mapa kargatzen du /etc/sysconfig/keyboard
    fitxategian ezarritakoaren arabera.  kbdconfig utilitatearen bidez 
    hauta daiteke. Makina gehienetan gaituta edukitzea komeni izaten da.

en: This package must be upgraded.
    Are you sure you want to deselect it?
eu: Pakete hau bertsio-berritu beharrean dago.
    Ziur zaude desautatu nahi duzula?

en: This partition can't be used for loopback
eu: Partizio hau ezin da atzera-begiztarako erabili

en: This partition is not resizeable
eu: Partizio honi ezin zaio tamaina aldatu

en: This password is too short (it must be at least %d characters long)
eu: Pasahitz hau laburregia da (gutxienez %d karaktere izan behar ditu)

en: This password is too simple
eu: Pasahitz hau sinpleegia da

en: This printer is disabled
eu: Inprimagailu hau ezgaituta dago

en: This program is free software; you can redistribute it and/or modify
     it under the terms of the GNU General Public License as published by
     the Free Software Foundation; either version 2, or (at your option)
     any later version.
    
    
     This program is distributed in the hope that it will be useful,
     but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of
     MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the
     GNU General Public License for more details.
    
    
     You should have received a copy of the GNU General Public License
     along with this program; if not, write to the Free Software
     Foundation, Inc., 59 Temple Place - Suite 330, Boston, MA 02111-1307, USA.
eu: Programa hau software librea da; birbana eta/edo alda dezakezu Free
     Software Foundation-ek argitaratutako GNU Lizentzia Publiko Orokorraren
     2. bertsioan, edo (nahiago baduzu) bertsio berriago batean, jasotako
     baldintzak betez gero.
    
     Programa hau erabilgarria izango delakoan banatzen da, baina INOLAKO
     BERMERIK GABE; era berean, ez da bermatzen beraren EGOKITASUNA
     MERKATURATZEKO edo HELBURU PARTIKULARRETARAKO ERABILTZEKO.  Argibide 
     gehiago nahi izanez gero, ikus GNU Lizentzia Publiko Orokorra.
    
     Programa honekin batera GNU Lizentzia Publiko Orokorraren kopia bat
     ere jaso beharko zenuke; horrela ez bada, idatzi helbide honetara: 
     Free Software Foundation, Inc., 59 Temple Place - Suite 330, Boston, MA
     02111-1307, USA.

en: This program is free software; you can redistribute it and/or modify
    it under the terms of the GNU General Public License as published by
    the Free Software Foundation; either version 2, or (at your option)
    any later version.
    
    This program is distributed in the hope that it will be useful,
    but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of
    MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the
    GNU General Public License for more details.
    
    You should have received a copy of the GNU General Public License
    along with this program; if not, write to the Free Software
    Foundation, Inc., 59 Temple Place - Suite 330, Boston, MA 02111-1307, USA.
eu: Programa hau software librea da; birbana eta/edo alda dezakezu Free
    Software Foundation-ek argitaratutako GNU Lizentzia Publiko Orokorraren
    2. bertsioan, edo (nahiago baduzu) bertsio berriago batean, jasotako
    baldintzak betez gero.
    
    Programa hau erabilgarria izango delakoan banatzen da, baina INOLAKO
    BERMERIK GABE; era berean, ez da bermatzen beraren EGOKITASUNA
    MERKATURATZEKO edo HELBURU PARTIKULARRETARAKO ERABILTZEKO.  Argibide 
    gehiago nahi izanez gero, ikus GNU Lizentzia Publiko Orokorra.
    
    Programa honekin batera GNU Lizentzia Publiko Orokorraren kopia bat
    ere jaso beharko zenuke; horrela ez bada, idatzi helbide honetara: 
    Free Software Foundation, Inc., 59 Temple Place - Suite 330, Boston, MA
    02111-1307, USA.

en: This section has to be on top of your
    %s file.
    
    Make sure all other sections follow these path
    sections.
    
    You can now edit the path entries.
    
    Choose continue or previous when you are done.
eu: Sekzio honek zure %s fitxategiaren goian
    egon behar du.
    
    Ziurtatu bide-izeneko sekzio hauen ondoren doazela
    gainerako sekzio guztiak.
    
    Bide-izeneko sarrerak edita ditzakezu.
    
    Amaitzean, aukeratu jarraitzea edo atzera itzultzea.

en: This section has to be on top of your
    %s file.
    
    Make sure all other sections follow this config
    setup section.
    
    Choose continue or previous when you are done.
eu: Sekzio honek zure %s fitxategiaren hasieran
    egon behar du.
    
    Ziurtatu konfigurazio-instalazioko sekzio honen ondoren doazela
    gainerako sekzio guztiak.
    
    Amaitzean, aukeratu jarraitzea edo atzera itzultzea.

en: This server is already in the list, it cannot be added again.
eu: Zerbitzaria lehendik ere badago zerrendan; ezin da berriro gehitu.

en: This setting will be activated after the installation.
    During installation, you will need to use the Right Control
    key to switch between the different keyboard layouts.
eu: Ezarpen hau instalazioa egin ondoren aktibatuko da.
    Instalazioa egiten ari zaren bitartean, eskuineko 
    kontrol-tekla erabili beharko duzu teklatuz aldatzeko.

en: This should be a local user or email address that you want the backup results sent to. You will need to define a functioning mail server.
eu: Babeskopiaren emaitzak bidali nahi dizkiozun erabiltzaile lokal bat edo posta-helbide bat izan behar du. Badabilen posta-zerbitzari bat zehaztu behar duzu.

en: This step is activated only if an existing GNU/Linux partition has been
    found on your machine.
    
    DrakX now needs to know if you want to perform a new installation or an
    upgrade of an existing Mandrakelinux system:
    
     * "%s". For the most part, this completely wipes out the old system.
    However, depending on your partitioning scheme, you can prevent some of
    your existing data (notably "home" directories) from being over-written.
    If you wish to change how your hard drives are partitioned, or to change
    the file system, you should use this option.
    
     * "%s". This installation class allows you to update the packages
    currently installed on your Mandrakelinux system. Your current partitioning
    scheme and user data won't be altered. Most of the other configuration
    steps remain available and are similar to a standard installation.
    
    Using the ``Upgrade'' option should work fine on Mandrakelinux systems
    running version "8.1" or later. Performing an upgrade on versions prior
    to Mandrakelinux version "8.1" is not recommended.
eu: Zure makinan GNU/Linux partizio zahar bat aurkitzen bada bakarrik
    aktibatzen da urrats hau.
    
    DrakX-k orain jakin behar du instalazio berri bat egin behar duzun edo
    lehendik dagoen Mandrakelinux sistema baten bertsioa berritu nahi duzun:
    
     * "%s": Zatirik handienean, sistema zaharra guztiz ezabatzen du. 
    Disko gogorreko partizio-banaketa aldatu nahi baduzu, edo fitxategi-sistema
    aldatu, erabili aukera hau. Nolanahi ere, zure partizio-eskemaren arabera,
    lehendik dauden datu batzuk gainidaztea saihestu dezakezu.
    
     * "%s" instalazio-mota honek unean Mandrakelinux sisteman 
    instalatuta dituzun paketeak eguneratzeko aukera ematen du. Uneko 
    partizio-eskema eta erabiltzaile-datuak ez dira aldatzen. Bestelako 
    konfigurazio-urrats gehienak erabilgarri mantentzen dira, instalazio
    estandarretan bezalatsu.
    
    ``Bertsio-berritu'' aukerak ondo funtzionatu behar luke Mandrakelinux
    sistemaren "8.1" bertsioetan edo berriagoetan. Mandrakelinux-en "8.1" 
    baino bertsio zaharragoetan ez da gomendatzen Bertsio-berritzea.

en: This theme does not yet have a bootsplash in %s!
eu: Gai honek oraindik ez dauka bootsplash-ik %s(e)n!

en: This user name has already been added
eu: Erabiltzaile-izen hau gehituta dago jadanik

en: This will take a few minutes.
eu: Minutu batzuk beharko ditu.

en: Thursday
eu: osteguna

en: Time remaining
eu: Geratzen den denbora

en: Timeout unit is second
eu: Denbora-mugaren unitatea segundoa da

en: Timezone
eu: Ordu-zona

en: Timezone - DrakClock
eu: Ordu-zona - DrakClock

en: To <b>learn more</b> about our dynamic community, please visit <b>www.mandrakelinux.com</b> or directly <b>www.mandrakelinux.com/en/cookerdevel.php3</b> if you would like to get <b>involved</b> in the development.
eu: Gure komunitate dinamikoari buruz <b>gehiago jakiteko</b>, mesedez bisitatu <b>www.mandrakelinux.com</b> edo zuzenean <b>www.mandrakelinux.com/en/cookerdevel.php3</b> garapenean <b>nahastu</b> nahi bazenu.

en: To activate the mouse,
eu: Sagua aktibatzeko,

en: To be able to print with your Lexmark inkjet and this configuration, you need the inkjet printer drivers provided by Lexmark (http://www.lexmark.com/). Click on the "Drivers" link. Then choose your model and afterwards "Linux" as operating system. The drivers come as RPM packages or shell scripts with interactive graphical installation. You do not need to do this configuration by the graphical frontends. Cancel directly after the license agreement. Then print printhead alignment pages with "lexmarkmaintain" and adjust the head alignment settings with this program.
eu: Lexmark tintazko inprimagailuarekin eta konfigurazio honekin inprimatzeko, Lexmark-ek emandako kontrolatzaileak behar dira (http://www.lexmark.com/). Egin klik "Drivers" estekan. Aukeratu zure modeloa, eta "Linux" sistema eragilea. Kontrolatzaileak RPM pakete gisa edo instalazio grafiko interaktiboa dute shell script gisa egoten dira. Ez da beharrezkoa konfigurazio hau interfaze grafikoen bidez egitea. Ezeztatu zuzenean lizentzia-kontratuaren ondoren. Gero inprimatu inprimatze-burua lerrokatzeko orriak "lexmarkmaintain"ekin, eta doitu burua lerrokatzeko ezarpenak`programa honekin.

en: To do so, you need to supply the firmware file for your scanner so that it can be installed.
eu: Horretarako, zure eskanerrerako firmware-fitxategia eman behar duzu,instalatu ahal izateko.

en: To do so, you need to supply the firmware files for your scanners so that it can be installed.
eu: Horretarako, zure eskanerretarako firmware-fitxategiak eman behar dituzu,instalatu ahal izateko.

en: To ensure data integrity after resizing the partition(s), 
    filesystem checks will be run on your next boot into Windows(TM)
eu: Partizioen tamaina aldatu ondoren datuen osotasuna ziurtatzeko, 
    fitxategi-sistemaren probak exekutatuko dira Windows(TM) hurrengo
    aldiz abiaraztean.

en: To get a list of the options available for the current printer click on the "Print option list" button.
eu: Uneko inprimagailuaren aukeren zerrenda ikusteko, egin klik "Inprimatzeko aukeren zerrenda" botoian.

en: To get access to printers on remote CUPS servers in your local network you only need to turn on the "Automatically find available printers on remote machines" option; the CUPS servers inform your machine automatically about their printers. All printers currently known to your machine are listed in the "Remote printers" section in the main window of Printerdrake. If your CUPS server(s) is/are not in your local network, you have to enter the IP address(es) and optionally the port number(s) here to get the printer information from the server(s).
eu: Zure sare lokaleko urruneko CUPS zerbitzarietako inprimagailuak atzitzeko, "Automatikoki bilatu urruneko makinetako inprimagailu erabilgarriak" aukera aktibatu behar duzu; CUPS zerbitzariek euren inprimagailuei buruzko informazioa emango diote zure makinari. Unean zure makinak ezagutzen dituen inprimagailu guztiak aurkituko dituzu Printerdrake-ren leiho nagusiko "Urruneko inprimagailuak" atalean. CUPS zerbitzaria sare lokalean ez badago, IP helbidea idatzi behar duzu hemen, eta, nahi izanez gero ataka-zenbakia ere bai, inprimagailuari buruzko informazioa lortzeko zerbitzaritik.

en: To have more partitions, please delete one to be able to create an extended partition
eu: Partizio gehiago edukitzeko, ezabatu horietako bat partizio hedatu bat sortu ahal izateko

en: To know about the options available for the current printer read either the list shown below or click on the "Print option list" button.%s%s%s
eu: Uneko inprimagailuak dituen aukerak ezagutzeko, irakurri ondoko zerrenda edo egin klik "Inprimatzeko aukeren zerrenda" botoian.%s%s%s

en: To print a file from the command line (terminal window) use the command "%s <file>" or "%s <file>".
eu: Fitxategi bat komando-lerrotik (terminal-leihoa) inprimatzeko, erabili "%s <file>" komandoa edo "%s <file>".

en: To print a file from the command line (terminal window) use the command "%s <file>".
eu: Fitxategi bat komando-lerrotik (terminal-leihoa) inprimatzeko, erabili "%s <file>" komandoa.

en: To print a file from the command line (terminal window) you can either use the command "%s <file>" or a graphical printing tool: "xpp <file>" or "kprinter <file>". The graphical tools allow you to choose the printer and to modify the option settings easily.
eu: Fitxategi bat komando-lerrotik (terminal-leihoa) inprimatzeko, "%s <file>" komandoa edo inprimatze-tresna grafiko bat erabil dezakezu: "xpp <file>" edo "kprinter <file>". Inprimagailua aukeratzeko eta aukera-ezarpenak erraz aldatzeko aukera ematen dizute tresna grafikoek.

en: To print on a NetWare printer, you need to provide the NetWare print server name (Note! it may be different from its TCP/IP hostname!) as well as the print queue name for the printer you wish to access and any applicable user name and password.
eu: NetWare inprimagailuan inprimatzeko, NetWare inprimaketa-zerbitzariaren izena eman behar duzu (Oharra! baliteke bere TCP/IP ostalari-izena desberdina izatea!) eta baita inprimagailuaren inprimaketa-ilararen izena eta erabiltzaile-izenak eta pasahitzak ere.

en: To print to a SMB printer, you need to provide the SMB host name (Note! It may be different from its TCP/IP hostname!) and possibly the IP address of the print server, as well as the share name for the printer you wish to access and any applicable user name, password, and workgroup information.
eu: SMB inprimagailuan inprimatzeko, SMB ostalari-izena eman behar duzu (Oharra! Baliteke TCP/IP ostalari-izena desberdina izatea!) eta beharbada inprimaketa-zerbitzariaren IP helbidea, atzitu nahi duzun inprimagailuaren partekatze-izena, eta erabiltzaile-izenak, pasahitzak eta lantaldeen datuak ere eman beharko dituzu.

en: To print to a TCP or socket printer, you need to provide the host name or IP of the printer and optionally the port number (default is 9100). On HP JetDirect servers the port number is usually 9100, on other servers it can vary. See the manual of your hardware.
eu: TCP edo socket inprimagailuan inprimatzeko, inprimagailuaren ostalari-izena edo IPa eman behar duzu, eta nahi izanez gero, ataka-zenbakia (9100 da lehenetsia). HP JetDirect zerbitzarietan ataka-zenbakia 9100 izaten da, gainerakoetan beste bat izan daiteke. Ikus zure hardwarearen eskuliburua.

en: To submit a bug report, click on the report button.
    This will open  a web browser window on %s
     where you'll find a form to fill in.  The information displayed above will be 
    transferred to that server.
eu: Akatsaren berri-ematea bidaltzeko, egin klik berri emateko botoian.
    Web arakatzailearen leiho bat irekiko da %s(e)
    eta betetzeko inprimaki bat erakutsiko du. Goian bistaratutako informazioa
    zerbitzarira transferituko da.

en: To use a remote lpd printer, you need to supply the hostname of the printer server and the printer name on that server.
eu: Urruneko lpd inprimagailua erabiltzeko, inprimagailu-zerbitzariaren ostalari-izena eta zerbitzari horretako inprimagailu-izena eman behar dituzu.

en: To use this saved packages selection, boot installation with ``linux defcfg=floppy''
eu: Gordetako pakete-hautapen hau erabiltzeko, abiarazi instalazioa ``linux defcfg=floppy'' aginduarekin

en: Toggle between flat and group sorted
eu: Txandakatu alfabetikoaren eta taldeka ordenatuaren artean

en: Toggle between normal/expert mode
eu: Aldatu modu normalera/aditu modura

en: Toggle to expert mode
eu: Aldatu aditu-modura

en: Toggle to normal mode
eu: Aldatu modu normalera

en: Tools to ease the configuration of your computer
eu: Zure ordenagailuaren konfigurazioa errazteko tresnak

en: Total Progress
eu: Guztizko progresioa

en: Total progress
eu: Guztizko progresioa

en: Total size: %d / %d MB
eu: Guztizko tamaina: %d / %d MB

en: Track network card id (useful for laptops)
eu: Sare-txartelaren identifikazioa (eramangarrientzat erosoa)

en: Transfer
eu: Transferitu

en: Transfer Now
eu: Transferitu orain

en: Transfer printer configuration
eu: Transferitu inprimagailu-konfigurazioa

en: Transfer successful
    You may want to verify you can login to the server with:
    
    ssh -i %s %s@%s
    
    without being prompted for a password.
eu: Transferentzia ondo egin da
    Beharbada egiaztatu nahiko duzu saioa has dezakezula zerbitzarian:
    
    ssh -i %s %s@%s
    
    pasahitzik eskatu gabe.

en: Transferring %s...
eu: %s transferitzen...

en: Trinidad and Tobago
eu: Trinidad eta Tobago

en: Trouble shooting
eu: Arazoak konpontzea

en: True Type fonts installation
eu: True Type letra-tipoen instalazioa

en: True Type install done
eu: True Type instalazioa eginda

en: Truly minimal install
eu: Instalazio minimo-minimoa

en: Truly minimal install (especially no urpmi)
eu: Instalazio minimo-minimoa (batez ere, urpmi gabe)

en: Trying to rescue partition table
eu: Partizio-taula berreskuratzen saiatzen

en: Tuesday
eu: asteartea

en: Tuner type:
eu: Sintonizadore-mota:

en: Turkey
eu: Turkia

en: Turks and Caicos Islands
eu: Turk eta Caico uharteak

en: Turning on this allows to print plain text files in Japanese language. Only use this function if you really want to print text in Japanese, if it is activated you cannot print accentuated characters in latin fonts any more and you will not be able to adjust the margins, the character size, etc. This setting only affects printers defined on this machine. If you want to print Japanese text on a printer set up on a remote machine, you have to activate this function on that remote machine.
eu: Aukera hau hautatzen baduzu, japonierazko testu arrunteko fitxategiak inprimatu ahal izango dituzu. Japonierazko testuak inprimatu behar baldin badituzu bakarrik erabili aukera hau. Aktibatuta badago, ezingo dituzu inprimatu letra-tipo latinoetako karaktere azentudunak, eta ezingo dituzu doitu marjinak, karaktere-tamaina etab. Makina honetan definitutako inprimagailuetan bakarrik du eragina ezarpenak. Japonierazko testua inprimatu nahi baduzu urruneko makina batean konfiguratutako inprimagailu batean, urruneko makina horretan funtzio hau aktibatu behar duzu.

en: Tvcard
eu: Telebista-txartela

en: Type
eu: Mota

en: Type of install
eu: Instalazio-mota

en: Type:
eu: Mota:

en: UK keyboard
eu: Erresuma Batuko teklatua

en: UPS devices
eu: UPS gailuak

en: UPS driver configuration
eu: UPS gailuaren konfigurazioa

en: UPS users
eu: UPS-ko erabiltzaileak

en: URI: %s
eu: URIa: %s

en: URL of the mirror?
eu: Ispiluaren URL?

en: URL should begin with 'ftp:' or 'http:'
eu: URLaren hasieran 'ftp:' edo 'http:' jarri behar du

en: US keyboard
eu: Estatu Batuetako teklatua

en: US keyboard (international)
eu: Estatu Batuetako teklatua (nazioartekoa)

en: USA (broadcast)
eu: AEB (broadcast-transmisioa)

en: USA (cable)
eu: AEB (kablea)

en: USA (cable-hrc)
eu: AEB (kable-hrc)

en: USB controllers
eu: USB kontroladoreak

en: USB ports
eu: USB portuak

en: USB printer
eu: USB inprimagailua

en: USB printer #%s
eu: #%s USB inprimagailua

en: Ukraine
eu: Ukraina

en: Unable to contact mirror %s
eu: Ezin da %s ispiluarekin kontaktatu

en: Unable to find backups to restore...
eu: Ezin da aurkitu leheneratzeko moduko babeskopiarik...

en: Unable to fork: %s
eu: Ezin da sardetu: %s

en: Unable to properly close mkbootdisk:
    
    <span foreground="Red"><tt>%s</tt></span>
eu: mkbootdisk ezin da behar bezala itxi:
    
    <span foreground="Red"><tt>%s</tt></span>

en: Undo
eu: Desegin

en: Uninstall
eu: Desisntalatu

en: United Arab Emirates
eu: Arabiar Emirerri Batuak

en: United Kingdom
eu: Erresuma Batua

en: United States
eu: Estatu Batuak

en: United States Minor Outlying Islands
eu: Estatu Batuetako kanpoaldeko uharte txikiak

en: Universal
eu: Unibertsala

en: Universal | Any PS/2 & USB mice
eu: Unibertsala | Edozein PS/2 eta USB sagu

en: Unknown
eu: Ezezaguna

en: Unknown Model
eu: Modelo ezezaguna

en: Unknown driver
eu: Kontrolatzaile ezezaguna

en: Unknown model
eu: Modelo ezezaguna

en: Unknown/Others
eu: Ezezaguna/Beste batzuk

en: Unknown|CPH05X (bt878) [many vendors]
eu: Ezezaguna|CPH05X (bt878) [hornitzaile asko]

en: Unknown|CPH06X (bt878) [many vendors]
eu: Ezezaguna|CPH06X (bt878) [hornitzaile asko]

en: Unknown|Generic
eu: Ezezaguna|generikoa

en: Unlisted - edit manually
eu: Ez dago zerrendan - editatu eskuz

en: Unmount
eu: Desmuntatu

en: Unselect fonts installed
eu: Desautatu instalatutako letra-tipoak

en: Unselected All
eu: Desautatutako guztiak

en: Up
eu: Gora

en: Updating package selection
eu: Pakete-hautapena eguneratzen

en: Upgrade
eu: Bertsio-berritzea

en: Upgrade %s
eu: %s bertsio-berritu

en: Upper-layer protocol
eu: Goiko geruzako protokoloa

en: Uruguay
eu: Uruguai

en: Usage of remote scanners
eu: Urruneko eskanerren erabilera

en: Use .backupignore files
eu: Erabili .backupignore fitxategiak

en: Use Anonymous BIND
eu: Erabili BIND anonimoa

en: Use CD-R/DVD-R to backup
eu: Erabili CD-R/DVD-R babeskopiak egiteko

en: Use Differential Backups
eu: Erabili babeskopia diferentzialak

en: Use Expect for SSH
eu: Erabili Expect SSHrekin

en: Use Idmap for store UID/SID
eu: Erabili ldmap UID/SID gordetzeko

en: Use Incremental Backups
eu: Erabili babeskopia inkrementalak

en: Use Incremental/Differential Backups  (do not replace old backups)
eu: Erabili babeskopia inkrementalak/diferentzialak (ez ordeztu kopia zaharrak)

en: Use Unicode by default
eu: Erabili Unicode lehenespenez

en: Use Xinerama extension
eu: Erabili Xinerama luzapena

en: Use ``%s'' instead
eu: Erabili ``%s'' horren ordez

en: Use ``Unmount'' first
eu: Erabili ``Desmuntatu'' lehendabizi

en: Use a floppy
eu: Erabili disketea

en: Use daemon
eu: Erabili daemon-a

en: Use existing partition
eu: Erabili lehendik dagoen partizioa

en: Use existing partitions
eu: Lehendik dauden partizioak erabili

en: Use fdisk
eu: Erabili fdisk

en: Use for loopback
eu: Erabili atzera-begiztarako

en: Use free space
eu: Erabili leku librea

en: Use graphical boot
eu: Erabili abio grafikoa

en: Use group id for execution
eu: Erabili taldearen id-a exekuziorako

en: Use libsafe for servers
eu: Erabili libsafe zerbitzarietarako

en: Use lock file
eu: Erabili blokeo-fitxategia

en: Use my Windows partition
eu: Erabili nire Windows partizioa

en: Use network connection to backup
eu: Erabili sare-konexioa babeskopia egiteko

en: Use owner id for execution
eu: Erabili jabearen id exekuziorako

en: Use password to authenticate users
eu: Erabili pasahitza erabiltzaileak autentifikatzeko

en: Use password to authenticate users.
eu: Erabili pasahitza erabiltzaileak autentifikatzeko.

en: Use same scale for received and transmitted
eu: Erabili eskala berdina jasotakoentzako eta bidalitakoentzako

en: Use scanners on remote computers
eu: Erabili eskanerrak urruneko ordenagailuetan

en: Use tape to backup
eu: Erabili zinta babeskopia egiteko

en: Use the Windows partition for loopback
eu: Erabili Windows partizioa atzera-begiztarako

en: Use the free space on the Windows partition
eu: Erabili Windows-en partizioko leku librea

en: Use the scanners on hosts:
eu: Erabili eskanerrak ostalarietan:

en: Use thin clients.
eu: Erabili bezero arinak.

en: Used for directory:
     only owner of directory or file in this directory can delete it
eu: Direktorioan erabiltzen da:
     direktorioaren edo bertako fitxategiaren jabeak bakarrik ezaba dezake

en: Useless without Terminal Server
eu: Alferrikakoa terminal-zerbitzaririk gabe

en: User
eu: Erabiltzailea

en: User list to restore (only the most recent date per user is important)
eu: Leheneratzeko erabiltzaile-zerrenda (erabiltzaile bakoitzaren datu berrienak bakarrik dira garrantzitsuak)

en: User name
eu: Erabiltzaile-izena

en: User umask
eu: Erabiltzaile-maskara

en: User:
eu: Erabiltzailea:

en: Username
eu: Erabiltzaile-izena

en: Username required
eu: Erabiltzaile-izena behar da

en: Users
eu: Erabiltzaileak

en: Uses command %s
eu: %s komandoaren bidez

en: VPN connection currently disabled
eu: VPN konexioa desgaituta dago

en: VPN connection.
    
    This program is based on the following projects:
     - FreeSwan: 			http://www.freeswan.org/
     - Super-FreeSwan: 		http://www.freeswan.ca/
     - ipsec-tools: 			http://ipsec-tools.sourceforge.net/
     - ipsec-howto: 		http://www.ipsec-howto.org
     - the docs and man pages coming with the %s package
    
    Please read AT LEAST the ipsec-howto docs
    before going any further.
eu: VPN konexioa.
    
    Programa hau proiektu hauetan oinarritzen da:
     - FreeSwan: 			http://www.freeswan.org/
     - Super-FreeSwan: 		http://www.freeswan.ca/
     - ipsec-tools: 			http://ipsec-tools.sourceforge.net/
     - ipsec-howto: 		http://www.ipsec-howto.org
     - %s paketearekin ematen diren dokumentuak eta eskuliburuko orrialdeak
    
    Aurrera egin baino lehen, irakurri GUTXIENEZ 
    ipsec-howto dokumentuak.

en: Valid user list changed, rewriting config file.
eu: Baliozko erabiltzaileen zerrenda aldatu egin da; konfigurazio-fitxategia berridazten.

en: Various
eu: Hainbat

en: Vatican
eu: Vatikanoa

en: Vendor
eu: Hornitzailea

en: Vendor ID
eu: Fabrikatzailearen ID

en: Verify cert
eu: Egiaztatu ziurtagiria

en: Verify checksum of the suid/sgid files
eu: Egiaztatu suid/sgid fitxategien kontroleko batura

en: Verify that %s is the correct path
eu: Egiaztatu %s bide-izen zuzena dela

en: Version:
eu: Bertsioa:

en: Vertical refresh rate
eu: Freskatze-maiztasun bertikala

en: Video mode
eu: Bideo modua

en: Videocard
eu: Bideo-txartela

en: View Backup Configuration.
eu: Ikusi babeskopiaren konfigurazioa

en: View Configuration
eu: Ikusi konfigurazioa

en: View Last Log
eu: Ikus azken egunkari-erregistroa

en: Virgin Islands (British)
eu: Birjina uharteak (britainiarrak)

en: Virgin Islands (U.S.)
eu: Birjina uharteak (amerikarrak)

en: Volume label:
eu: Bolumenaren etiketa:

en: WARNING!
    
    DrakX will now resize your Windows partition. Be careful: this
    operation is dangerous. If you have not already done so, you
    first need to exit the installation, run "chkdsk c:" from a
    Command Prompt under Windows (beware, running graphical program
    "scandisk" is not enough, be sure to use "chkdsk" in a
    Command Prompt!), optionally run defrag, then restart the
    installation. You should also backup your data.
    When sure, press Ok.
eu: ABISUA!
    
    DrakX-k Windows-en partizioaren tamaina aldatuko du orain. Kontuz ibili:
    eragiketa hau arriskutsua da. Oraindik halakorik ez baduzu egin,
    aurrena instalaziotik irten beharko zenuke, "chkdsk c:" exekutatu
    Windows-eko komando-gonbitetik (kontuan izan "scandisk" programa 
    grafikoa exekutatzea ez dela nahikoa, "chkdsk" exekutatu behar duzula komando-gonbitetik!), nahi baduzu defrag ere exekuta dezakezu, eta ondoren
    instalazioa berriro hasi. Datuen babeskopia ere egin beharko zenuke.
    Ziur bazaude, sakatu 'Ados'.

en: WARNING: this device has been previously configured to connect to the Internet.
    Modifying the fields below will override this configuration.
    Do you really want to reconfigure this device?
eu: OHARRA: gailu hau aurrez Internetera konektatzeko konfiguratu da.
    Azpiko eremuak aldatzen badituzu aurreko konfigurazioari ez zaio jaramonik egingo.
    Gailu hau benetan birkonfiguratu nahi duzu?

en: Wait for dialup tone before dialing
eu: Markatu aurretik, itxaron deitzeko tonua izan arte

en: Wait please
eu: Itxaron

en: Wait please, testing your connection...
eu: Itxaron, konexioa probatzen...

en: Wallis and Futuna
eu: Wallis eta Futuna

en: Warning
eu: Kontuz

en: Warning! An existing firewalling configuration has been detected. You may need some manual fixes after installation.
eu: Kontuz! Lehendik dagoen suebaki-konfigurazio bat detektatu da. Beharbada eskuz konponketa batzuk egin beharko dituzu instalazioaren ondoren.

en: Warning, another Internet connection has been detected, maybe using your network
eu: Kontuz, beste Internet konexio bat detektatu da, agian zure sarea erabiltzen ariko da

en: Warning, another internet connection has been detected, maybe using your network
eu: Kontuz, beste Internet konexio bat detektatu da, agian zure sarea erabiltzen ariko da

en: Warning, the network adapter (%s) is already configured.
    
    Do you want an automatic re-configuration?
    
    You can do it manually but you need to know what you're doing.
eu: Kontuz, sare-moldagailua (%s) jadanik konfiguratuta dago.
    
    Automatikoki birkonfiguratu nahi duzu?
    
    Eskuz egin dezakezu, baldin eta zertan zabiltzan badakizu.

en: Warning: Free Software may not necessarily be patent free, and some Free
    Software included may be covered by patents in your country. For example, the
    MP3 decoders included may require a licence for further usage (see
    http://www.mp3licensing.com for more details). If you are unsure if a patent
    may be applicable to you, check your local laws.
eu: Abisua: Software librea agian ez da patenterik gabea izango, eta eskaintzen
    den zenbait Software libre patentez babestuta egongo dira zure estatuan. Adibidez:
    MP3 deskodetzaileek agian lizentzia beharko dute beste erabilera batzuetarako
    (xehetasun gehiagorako, ikus http://www.mp3licensing.com ). Zure kasuan patente 
    bat aplika daitekeen zalantzak badituzu, aztertu zure tokiko legeak.

en: Warning: IP address %s is usually reserved!
eu: Abisua: %s IP helbidea erreserbatua izaten da!

en: Warning: testing this graphic card may freeze your computer
eu: Abisua: txartel grafiko hau probatzean ordenagailua blokea daiteke

en: We are configuring the "%s" UPS from "%s".
    Please fill in its name, its driver and its port.
eu: "%s" UPS "%s"-(e)tik konfiguratzen.
    Bete bere izena, kontrolatzailea eta ataka.

en: We are now going to configure the %s connection.
    
    
    Press "%s" to continue.
eu: %s konexioa konfiguratuko dugu orain.
    
    
    Jarraitzeko, sakatu "%s".

en: We didn't detect any USB key on your system. If you
    plug in an USB key now, Mandrake Move will have the ability
    to transparently save the data in your home directory and
    system wide configuration, for next boot on this computer
    or another one. Note: if you plug in a key now, wait several
    seconds before detecting again.
    
    
    You may also proceed without an USB key - you'll still be
    able to use Mandrake Move as a normal live Mandrake
    Operating System.
eu: Ez dugu USB gakorik detektatu zure sisteman. USB gako
    bat konektatzen baduzu, Mandrake Move gai izango da datuak
    zure etxeko direktorioan eta sistema-konfigurazioan gardenki
    gordetzeko, ordenagailu honetan edo beste batean berriro 
    abiarazten denean. Oharra: gako bat konektatzen baduzu, itxaron
    segundo batzuk, berriro detektatu aurretik.
    
    
    USB gakorik gabe ere aurrera egin dezakezu - gai izango
    zara Mandrake Move erabiltzeko, Mandrake sistema eragile
    normal gisa.

en: We need to install ntp package
     to enable Network Time Protocol
    
    Do you want to install ntp?
eu: ntp paketea instalatu behar dugu
     Network Time Protocol gaitzeko
    
    ntp instalatu nahi duzu?

en: We would like to <b>thank</b> everyone who participated in the development of this latest release.
eu: <b>Eskerrak</b> eman nahi dizkiegu azken bertsio hau garatzen lagundu duten guztiei.

en: We're going to add an UPS device.
    
    Do you want to autodetect UPS devices connected to this machine or to manually select them?
eu: UPS gailu bat gehitzera doa
    
    Ordenagailu honekin konektatuta dagoen UPS gailua autodetektatzea nahi duzu?

en: Web Server
eu: Web zerbitzaria

en: WebDAV is a protocol that allows you to mount a web server's directory
    locally, and treat it like a local filesystem (provided the web server is
    configured as a WebDAV server). If you would like to add WebDAV mount
    points, select "New".
eu: WebDAV, web zerbitzari baten direktorio bat bertan muntatu eta bertako
    fitxategi-sitemakoa balitz bezala erabiltzeko aukera ematen dizun protokolo
    bat da (web zerbitzaria WebDAV zerbitzari gisa konfiguratuta badago).
    WebDAV muntaia-puntuak eransteko, hautatu "Berria".

en: WebDAV remote site already in sync!
eu: WebDAV urruneko gunea dagoeneko sinkronizatuta!

en: WebDAV transfer failed!
eu: WebDAV transferentziak huts egin du!

en: Webcam
eu: Web kamera

en: Webmin Service
eu: Webmin zerbitzua

en: Wednesday
eu: asteazkena

en: Weekday
eu: Asteguna

en: Welcome To Crackers
eu: Ongi etorri Crackers-era

en: Welcome to %s
eu: Ongi etorri %s(e)ra

en: Welcome to <b>Mandrakelinux</b>!
eu: Ongi etorri <b>Mandrakelinux</b>-era!

en: Welcome to the <b>world of open source</b>!
eu: Ongi etorri <b>Iturburu Irekiaren mundura</b>!

en: Welcome to the UPS configuration tools
eu: Ongi etorri UPS konfigurazio-tresnetara

en: Welcome to the UPS configuration utility.
    
    Here, you'll add a new UPS to your system.
eu: Ongi etorri UPS konfiguratzeko utilitatera.
    
    Hemen UPS berri bat zure sisteman gehitu ahal izango duzu.

en: Welcome to the mail configuration utility.
    
    Here, you'll be able to set up the alert system.
eu: Ongi etorri posta konfiguratzeko utilitatera.
    
    Hemen zure abisu-sistema konfiguratu ahal izango duzu.

en: Welcome to the operating system chooser!
    
    Choose an operating system from the list above or
    wait for default boot.
eu: Ongi etorri sistema eragilearen aukeratzailera!
    
    Hautatu sistema eragile bat goiko zerrendan, edo
    itxaron lehenespenez berrabiarazi arte.

en: West Europe
eu: Europa Mendebaldea

en: Western Sahara
eu: Mendebaldeko Sahara

en: What
eu: Zer

en: What do you want to do?
eu: Zer egin nahi duzu?

en: What kind of card do you have?
eu: Nolako txartela duzu?

en: What norm is your TV using?
eu: Zein arau erabiltzen du zure telebistak?

en: What type of partitioning?
eu: Nolako partizioa?

en: Wheel
eu: Gurpila

en: When
eu: Noiz

en: When checked, owner and group won't be changed
eu: Hautatuta badago, jabea eta taldea ez dira aldatuko!

en: When this option is turned on, on every startup of CUPS it is automatically made sure that
    
    - if LPD/LPRng is installed, /etc/printcap will not be overwritten by CUPS
    
    - if /etc/cups/cupsd.conf is missing, it will be created
    
    - when printer information is broadcasted, it does not contain "localhost" as the server name.
    
    If some of these measures lead to problems for you, turn this option off, but then you have to take care of these points.
eu: Aukera hau aktibatuta dagoenean, CUPS berrabiarazten den bakoitzean automatikoki egiaztatzen dira ondorengoak:
    
    - LPD/LPRng instalatuta badago, CUPSek ez du gainidatziko /etc/printcap
    
    - /etc/cups/cupsd.conf falta bada, sortu egingo da
    
    - inprimagailu-informazioa transmititzen denean, ez du "localhost" izango zerbitzari-izen gisa.
    
    Neurri hauetakoren batek arazoak sortzen badizkizu, desaktibatu aukera, baina zuk zaindu beharko dituzu orduan puntu horiek.

en: Where
eu: Non

en: Where do you want to install the bootloader?
eu: Non instalatu nahi duzu abioko kargatzailea?

en: Where do you want to mount %s?
eu: Non muntatu nahi duzu %s?

en: Where do you want to mount device %s?
eu: Non muntatu nahi duzu %s gailua?

en: Where do you want to mount the loopback file %s?
eu: Non muntatu nahi duzu %s atzera-begiztako fitxategia?

en: Whether the FPU has an irq vector
eu: FPUk irq bektorea duen edo ez

en: Which %s driver should I try?
eu: Zein %s kontrolatzaile probatu behar dut?

en: Which USB key do you want to format?
eu: Zein USB giltza eratu nahi duzu?

en: Which configuration of Xorg do you want to have?
eu: Xorg-ren zein konfigurazio izan nahi duzu?

en: Which disk do you want to move it to?
eu: Zein diskotara eraman nahi duzu?

en: Which filesystem do you want?
eu: Zein fitxategi-sistema nahi duzu?

en: Which is your timezone?
eu: Zein da zure ordu-zona?

en: Which of the following is your ISDN card?
eu: Hauetako zein da zure ISDN txartela?

en: Which partition do you want to resize?
eu: Zein partiziori aldatu nahi diozu tamaina?

en: Which partition do you want to use for Linux4Win?
eu: Zein partizio erabili nahi duzu Linux4Win-erako?

en: Which printer model do you have?
eu: Zein inprimagailu-modelo daukazu?

en: Which printing system (spooler) do you want to use?
eu: Zein inprimatze-sistema (spooler) erabili nahi duzu?

en: Which protocol do you want to use?
eu: Zein protokolo erabili nahi duzu?

en: Which sector do you want to move it to?
eu: Zein sektoretara eraman nahi duzu?

en: Which services would you like to allow the Internet to connect to?
eu: Zein zerbitzutara konektatu nahi duzu Internet bidez?

en: Which size do you want to keep for Windows on
eu: Zein tamaina utzi nahi duzu Windows-entzat

en: Which type of entry do you want to add?
eu: Zer sarrera-mota gehitu nahi duzu?

en: Which username
eu: Zein erabiltzaile-izen

en: Winbind allows the system to retrieve information and authenticate users in a Windows domain.
eu: Winbind erabiliz sistemak Windows domeinu batetik informazioa lortu eta erabiltzaileak egiaztatu ditzake.

en: Windows Domain
eu: Windows domeinua

en: Windows Domain:
eu: Windows domeinua:

en: Windows Migration tool
eu: Windows-etik migratzeko tresna

en: Wireless connection
eu: Haririk gabeko konexioa

en: With X
eu: Xrekin

en: With basic documentation
eu: Oinarrizko dokumentazioarekin

en: With basic documentation (recommended!)
eu: Oinarrizko dokumentazioarekin (gomendatua)

en: With this option you will be able to restore any version
     of your /etc directory.
eu: Aukera honekin /etc direktorioaren edozein bertsio leheneratu
    ahal izango duzu.

en: With this security level, the use of this system as a server becomes possible.
    The security is now high enough to use the system as a server which can accept
    connections from many clients. Note: if your machine is only a client on the Internet, you should choose a lower level.
eu: Segurtasun-maila honekin, sistema hau erabil liteke zerbitzari gisa.
    Segurtasun hau nahikoa da sistema bezero askoren konexioak onartzen dituen 
    zerbitzari gisa erabili ahal izateko. Oharra: zure makina Interneteko bezero soila bada, hobe duzu maila apalagoa.

en: Wizard
eu: Morroia

en: Wizard Configuration
eu: Morroiaren konfigurazioa

en: Workgroup
eu: Lantaldea

en: Workstation
eu: Lanpostua

en: Would you like to allow users to share some of their directories?
    Allowing this will permit users to simply click on "Share" in konqueror and nautilus.
    
    "Custom" permit a per-user granularity.
eu: Erabiltzaileei direktorio batzuk partekatzeko baimena eman nahi diezu? 
    Baimena ematen badiezu, erabiltzaileek besterik gabe "Share"n klik egin ahal izango dute konqueror-en eta nautilus-en.
    
    "Custom"ek erabiltzaileen araberako banaketa egiteko aukera ematen du.

en: Would you like to try again?
eu: Berriro saiatu nahi duzu?

en: Write
eu: Idatzi

en: Write Config
eu: Idatzi konfigurazioa

en: Write protection
eu: Idazketaren aurkako babesa

en: X server
eu: X zerbitzaria

en: X11 Display Manager allows you to graphically log
    into your system with the X Window System running and supports running
    several different X sessions on your local machine at the same time.
eu: X11 bistaratze-kudeatzaileak aukera ematen dizu 
    sisteman saioa grafikoki hasteko X Window sistemarekin, eta makinan aldi 
    berean hainbat X saio exekutatutzeko.

en: XDM (X Display Manager)
eu: XDM (X11 konexioen kudeatzailea)

en: Xinetd Service
eu: Xinetd zerbitzua

en: Xorg %s with 3D hardware acceleration
eu: Xorg %s 3D hardware-azelerazioarekin

en: Xorg %s with EXPERIMENTAL 3D hardware acceleration
eu: Xorg %s 3D hardware-azelerazio ESPERIMENTALAREKIN

en: Xorg configuration
eu: Xorg konfigurazioa

en: Xorg driver: %s
eu: Xorg kontrolatzailea: %s

en: YOUR TEXT HERE
eu: ZURE TESTUA HEMEN

en: Yes
eu: Bai

en: Yes, I want autologin with this (user, desktop)
eu: Bai, automatikoki honekin hasi nahi dut (erabiltzailea, mahaigaina)

en: You appear to have an OldWorld or Unknown
     machine, the yaboot bootloader will not work for you.
    The install will continue, but you'll
     need to use BootX or some other means to boot your machine
eu: Badirudi makina zaharra edo ezezaguna duzula,
    yaboot abioko kargatzaileak ez du funtzionatuko.
    Instalazioak jarraitu egingo du, baina
    BootX edo beste baliabideren bat erabili beharko duzu makina abiarazteko

en: You are about to configure an Auto Install floppy. This feature is somewhat dangerous and must be used circumspectly.
    
    With that feature, you will be able to replay the installation you've performed on this computer, being interactively prompted for some steps, in order to change their values.
    
    For maximum safety, the partitioning and formatting will never be performed automatically, whatever you chose during the install of this computer.
    
    Press ok to continue.
eu: Instalazio automatikoko diskete bat konfiguratzera zoaz. Hori arriskutsua izan daiteke eta kontuz handiz egin beharrekoa da.
    
    Eginbide honekin, ordenagailuan egin duzun instalazioa errepikatu ahal izango duzu, eta urrats batzuetan datuak eskatuko zaizkizu interaktiboki, balioak alda ditzazun.
    
    Segurtasuna bermatzeko, partizioa egitea eta formateatzea ez dira inoiz automatikoki egingo, berdin dio zer aukeratu duzun ordenagailu hau instalatu duzunean.
    
    Jarraitzeko, egin klik 'Ados'en.

en: You are about to configure your computer to install a PXE server as a DHCP server
    and a TFTP server to build an installation server.
    With that feature, other computers on your local network will be installable using this computer as source.
    
    Make sure you have configured your Network/Internet access using drakconnect before going any further.
    
    Note: you need a dedicated Network Adapter to set up a Local Area Network (LAN).
eu: Ordenagailua konfiguratzera zoaz PXE zerbitzari bat instalatzeko DHCP zerbitzari
    gisa, eta TFTP zerbitzari bat, instalazio-zerbitzari bat sortzeko.
    Eginbide horrekin, sare lokaleko beste ordenagailu batzuk instalatu ahal izango dira, ordenagailu hau iturburu gisa erabiliz.
    
    Aurrera jarraitu aurretik, egiazta ezazu Sarerako/Interneterako sarbidea drakconnect-ekin konfiguratu duzula.
    
    Oharra: Sare-moldagailu dedikatu bat behar duzu sare lokala (LAN) konfiguratzeko.

en: You are about to configure your computer to share its Internet connection.
    With that feature, other computers on your local network will be able to use this computer's Internet connection.
    
    Make sure you have configured your Network/Internet access using drakconnect before going any further.
    
    Note: you need a dedicated Network Adapter to set up a Local Area Network (LAN).
eu: Ordenagailua Interneteko konexioa partekatzeko konfiguratzera zoaz.
    Eginbide horrekin, sare lokaleko ordenagailuek zure ordenagailuko Interneteko konexioa erabili ahal izango dute.
    
    Aurrera jarraitu arretik, egiaztatu Sareko/Interneteko sarbidea drakconnect-ekin konfiguratu duzula.
    
    Oharra: Sare-moldagailu dedikatu bat behar duzu sare lokala (LAN) konfiguratzeko.

en: You are about to configure your computer to use a VPN connection.
    
    With this feature, computers on your local private network and computers
    on some other remote private networks, can share resources, through
    their respective firewalls, over the Internet, in a secure manner. 
    
    The communication over the Internet is encrypted. The local and remote
    computers look as if they were on the same network.
    
    Make sure you have configured your Network/Internet access using
    drakconnect before going any further.
eu: Zure ordenagailua VPN konexioa erabiltzeko konfiguratzera zoaz.
    
    Eginbide honekin, sare lokal pribatuko eta urruneko beste sare batzuetako 
    ordenagailuek baliabideak parteka ditzakete Interneten, beren suebakien 
    bitartez, modu seguruan. 
    
    Internet bidezko komunikazioa enkriptatuta dago. Ordenagailu lokalak eta 
    urrunekoak sare berean baleude bezala egiten dute lan.
    
    Aurrera egin baino lehen, ziurtatu zure Sareko/Interneteko sarbidea 
    drakconnect bidez konfiguratua duzula.

en: You are about to format a USB device "%s". This will delete all data on it.
    Make sure that the selected device is the USB key you want to format. 
    We advise you to unplug all other USB storage devices while doing this operation.
eu: "%s" USB gailu bat eratzera zoaz. Honek barruan dituen datu guztiak ezabatuko ditu.
    Ziurtatu zaitez hautatutako gailua eratu nahi duzun USB giltza dela.
    Eragiketa hau egin bitartean beste USB biltegiratze gailuak desentsufatzea aholkatzen dizugu.

en: You are about to install the printing system %s on a system running in the %s security level.
    
    This printing system runs a daemon (background process) which waits for print jobs and handles them. This daemon is also accessible by remote machines through the network and so it is a possible point for attacks. Therefore only a few selected daemons are started by default in this security level.
    
    Do you really want to configure printing on this machine?
eu: %s inprimatze-sistema segurtasun-maila %sn dabilen sisteman instalatzera zoaz.
    
    Inprimatze-sistema honek inprimatze-lanei itxaroteko eta lanak maneiatzeko daemon (atzeko planoko prozesu) bat exekutatzen du. Daemon hori urruneko makinek ere atzitu dezakete sarearen bitartez eta hala, erasoak jasateko gunea izan daiteke. Beraz, daemon hautatu bakan batzuk besterik ez dira abiarazten lehenespenez segurtasun-maila honetan.
    
    Makina honetan konfiguratu nahi duzu inprimaketa?

en: You are about to set up printing to a Windows account with password. Due to a fault in the architecture of the Samba client software the password is put in clear text into the command line of the Samba client used to transmit the print job to the Windows server. So it is possible for every user on this machine to display the password on the screen by issuing commands as "ps auxwww".
    
    We recommend to make use of one of the following alternatives (in all cases you have to make sure that only machines from your local network have access to your Windows server, for example by means of a firewall):
    
    Use a password-less account on your Windows server, as the "GUEST" account or a special account dedicated for printing. Do not remove the password protection from a personal account or the administrator account.
    
    Set up your Windows server to make the printer available under the LPD protocol. Then set up printing from this machine with the "%s" connection type in Printerdrake.
eu: Pasahitza duen Windows kontu batetik inprimatzea konfiguratzera zoaz. Samba bezeroko softwarearen arkitekturako huts baten ondorioz, pasahitza testu arrunt gisa jartzen da inprimatze-lana Windows zerbitzarira bidaltzeko erabiltzen den Samba bezeroaren komando-lerroan. Ondorioz, makina erabiltzen duen edonork ikus dezake pasahitza pantailan, "ps auxwww" moduko komandoak idatzita.
    
    Ondorengo aukeretako bat erabiltzea gomendatzen dizugu (edonola ere, Windows zerbitzarira zure sare lokaleko makinak bakarrik sar daitezkeela ziurtatu behar duzu, adibidez suebaki bidez):
    
    Erabili Windows zerbitzarian pasahitzik ez duen kontu bat, "GUEST" kontua edo inprimatzeko bakarrik erabiltzen den kontu berezi bat, adibidez. Ez kendu pasahitz bidezko babesa kontu pertsonaletik edo administratzailearen kontutik.
    
    Konfiguratu Windows zerbitzaria inprimagailua LPD protokoloan erabilgarri egiteko. Ondoren konfiguratu makina honetatik inprimatzea "%s" konexio-motarekin Printerdrake-n.

en: You are configuring an OKI laser winprinter. These printers
    use a very special communication protocol and therefore they work only when connected to the first parallel port. When your printer is connected to another port or to a print server box please connect the printer to the first parallel port before you print a test page. Otherwise the printer will not work. Your connection type setting will be ignored by the driver.
eu: OKI laser winprinter inprimagailua konfiguratzen ari zara. Inprimagailu 
    horiek oso komunikazio-protokolo berezia erabiltzen dute eta beraz paraleloko lehen atakara konektatuta soilik funtzionatzen dute. Inprimagailua beste ataka batera edo inprimaketa-zerbitzari batera konektatuta badago, konektatu inprimagailua paraleloko lehen atakarekin probako orria inprimatu aurretik. Bestela inprimagailuak ez du funtzionatuko. Zure konexio-motaren ezarpena ez du kontuan hartuko kontrolatzaileak.

en: You are going to close all running programs and lose your current session. Are you really sure that you want to restart the dm service?
eu: Martxan dauden programa guztiak itxi eta zure uneko saioa galduko dituzu. Ziur zaude benetan dm zerbitzua berrabiatu nahi duzula?

en: You are going to configure a remote printer. This needs working network access, but your network is not configured yet. If you go on without network configuration, you will not be able to use the printer which you are configuring now. How do you want to proceed?
eu: Urruneko inprimagailu bat konfiguratzera zoaz. Sarerako sarbidea behar duzu horretarako, baina sarea konfiguratu gabe dago. Sarea konfiguratu gabe aurrera jarraitzen baduzu, ezingo duzu erabili orain konfiguratzen ari zaren inprimagailua. Zer egin nahi duzu?

en: You are now installing <b>Mandrakelinux Discovery</b>.
eu: Orain <b>Mandrakelinux Discovery</b> instalatzen ari zara.

en: You are now installing <b>Mandrakelinux Download</b>. This is the free version that Mandrakesoft wants to keep <b>available to everyone</b>.
eu: Orain <b>Mandrakelinux Download</b> instalatzen ari zara. Hau Mandrakesoftek <b>guztientzako eskuragarri</b> mantendu nahi duen doako bertsioa da.

en: You are now installing <b>Mandrakelinux PowerPack+</b>.
eu: <b>Mandrakelinux PowerPack+</b> instalatzen ari zara.

en: You are now installing <b>Mandrakelinux PowerPack</b>.
eu: <b>Mandrakelinux PowerPack</b> instalatzen ari zara.

en: You can also decide here whether printers on remote machines should be automatically made available on this machine.
eu: Hemen erabaki dezakezu, halaber, urruneko makinetako inprimagailuak automatikoki makina honetan erabilgarri egongo diren.

en: You can also decide here whether scanners on remote machines should be made available on this machine.
eu: Hemen erabaki dezakezu, halaber, urruneko makinetako eskanerrak automatikoki makina honetan erabilgarri egongo diren.

en: You can also use the graphical interface "xpdq" for setting options and handling printing jobs.
    If you are using KDE as desktop environment you have a "panic button", an icon on the desktop, labeled with "STOP Printer!", which stops all print jobs immediately when you click it. This is for example useful for paper jams.
eu: "xpdq" interfaze grafikoa ere erabil dezakezu aukerak ezartzeko eta inprimatze-lanak maneiatzeko.
    KDE erabiltzen baduzu mahaigaineko ingurune gisa, "estualdiko botoi" bat egongo da, "GELDITU inprimagailua!" dioena, eta inprimatze-lan guztiak berehala eteteko balio duena. Papera trabatzen denean eta horrelakoetan erabili ohi da.

en: You can configure each parameter of the module here.
eu: Moduluaren parametro bakoitza konfigura dezakezu hemen.

en: You can copy the printer configuration which you have done for the spooler %s to %s, your current spooler. All the configuration data (printer name, description, location, connection type, and default option settings) is overtaken, but jobs will not be transferred.
    Not all queues can be transferred due to the following reasons:
eu: %s spooler-erako egin duzun inprimagailu-konfigurazioa %s 
    spooler-era (uneko spooler-era) kopia dezakezu. Konfigurazio-datu guztiak (inprimagailuaren izena, azalpena, kokalekua, konexio-mota eta aukera-ezarpen lehenetsiak) hartuko ditu, baina lanak ez ditu transferituko.
    Ilara guztiak ezin dira transferitu, arrazoi hauek direla eta:

en: You can enter miscellaneous ports. 
    Valid examples are: 139/tcp 139/udp 600:610/tcp 600:610/udp.
    Have a look at /etc/services for information.
eu: Hainbat ataka sar ditzakezu. 
    Adibidez: 139/tcp 139/udp.
    Informazio gehiago lortzeko, ikus /etc/services.

en: You can export using NFS or SMB. Please select which you would like to use.
eu: NFS edo SMB-rekin esporta dezakezu. Hautatu zein erabili nahi duzun.

en: You can find the PPD files also on the manufacturer's web sites.
eu: Fabrikatzailearen web guneetan ere aurkituko dituzu PPD fitxategiak.

en: You can now partition %s.
    When you are done, don't forget to save using `w'
eu: Orain egin dezakezu %s partizioa.
    Egin ondoren, ez ahaztu `w' erabiliz gordetzea

en: You can only run with no CDROM support
eu: CD-ROM euskarririk gabe bakarrik exekuta dezakezu

en: You can specify directly the URI to access the printer. The URI must fulfill either the CUPS or the Foomatic specifications. Note that not all URI types are supported by all the spoolers.
eu: Inprimagailua atzitzeko URIa zuzenean zehatz dezakezu. URIak CUPS edo Foomatic zehaztapenak bete behar ditu. Kontuan izan spooler guztiek ez dituztela URI mota guztiak onartzen.

en: You can't create a new partition
    (since you reached the maximal number of primary partitions).
    First remove a primary partition and create an extended partition.
eu: Ezin duzu partizio berririk sortu
    (lehen mailako partizioen gehienezko kopurura heldu zara).
    Aurrena kendu lehen mailako partizio bat, eta sortu partizio hedatu bat.

en: You can't install the bootloader on a %s partition
eu: Abioko kargatzailea ezin da instalatu %s partizio batean

en: You can't select this package as there is not enough space left to install it
eu: Ezin duzu pakete hori hautatu: ez dago instalatzeko lekurik

en: You can't select/unselect this package
eu: Ezin duzu pakete hau hautatu/desautatu

en: You can't unselect this package. It is already installed
eu: Ezin duzu pakete hau desautatu. Dagoeneko instalatuta dago

en: You can't unselect this package. It must be upgraded
eu: Ezin duzu pakete hau desautatu. Bertsio-berritu egin behar da

en: You can't use JFS for partitions smaller than 16MB
eu: Ezin da JFS erabili 16MB baino gutxiagoko partizioetarako

en: You can't use ReiserFS for partitions smaller than 32MB
eu: Ezin da ReiserFS erabili 32MB baino gutxiagoko partizioetarako

en: You can't use a LVM Logical Volume for mount point %s
eu: Ezin da LVM bolumen logikoa erabili %s muntatze-punturako

en: You can't use an encrypted file system for mount point %s
eu: Ezin da fitxategi-sistema enkriptatua erabili %s muntatze-punturako

en: You can't use another CDROM when the following programs are running: 
    %s
eu: Ezin duzu beste CD-ROMik erabili, programa hauek exekutatzen ari direnean: 
    %s

en: You cannot edit this section.
    
    This section is mandatory for Freeswan 2.X.
    One has to specify version 2.0 on the top
    of the %s file, and eventually, disable or
    enable the opportunistic encryption.
eu: Ezin da sekzio hori editatu.
    
    Sekzio hori nahitaezkoa da Freeswan 2.X-rako.
    2.0 bertsioa zehaztu behar da %s fitxategiaren
    hasieran eta, behar denean, enkriptatze 
    egokia gaitu edo desgaitu.

en: You decided to install the bootloader on a partition.
    This implies you already have a bootloader on the hard drive you boot (eg: System Commander).
    
    On which drive are you booting?
eu: Partizio batean abioko kargatzailea instalatzea erabaki duzu.
    Horrek esan nahi du baduzula abioko kargatzaile bat abioko unitatean (adib.: System Commander).
    
    Zein da zure abioko unitatea?

en: You don't have a swap partition.
    
    Continue anyway?
eu: Ez duzu swap partiziorik.
    
    Jarraitu hala ere?

en: You don't have any configured interface.
    Configure them first by clicking on 'Configure'
eu: Ez duzu interfaze konfiguraturik.
    Konfigura itzazu lehendabizi, 'Konfiguratu'n klik eginda

en: You find the file on the CD or floppy coming with the scanner, on the manufacturer's home page, or on your Windows partition.
eu: Eskanerrarekin batera eman zizuten CD edo disketean, fabrikatzailearen web gunean, edo zure Windows partizioan aurkituko duzu fitxategi hori.

en: You have a hole in your partition table but I can't use it.
    The only solution is to move your primary partitions to have the hole next to the extended partitions.
eu: Hutsune bat duzu partizio-taulan baina ezin dut erabili.
    Irtenbide bakarra lehen mailako partizioak mugitzea da, hutsunea partizio hedatuen ondoan gera dadin.

en: You have configured multiple ways to connect to the Internet.
    Choose the one you want to use.
eu: Internetera konektatzeko modu bat baino gehiago konfiguratu duzu.
    Aukeratu erabili nahi duzuna.

en: You have more than one hard drive, which one do you install linux on?
eu: Disko gogor bat baino gehiago duzu, zeinetan instalatuko duzu linux?

en: You have not configured X. Are you sure you really want this?
eu: X ez duzu konfiguratu. Ziur zaude hori dela egin nahi duzuna?

en: You have one big Microsoft Windows partition.
    I suggest you first resize that partition
    (click on it, then click on "Resize")
eu: MicroSoft Windows-en partizio handi bat daukazu.
    Lehendabizi partizio horren tamaina aldatzea gomendatzen dizut
    (egin klik partizioaren gainean, eta sakatu "Tamainaz aldatu")

en: You have selected the following server(s): %s
    
    
    These servers are activated by default. They don't have any known security
    issues, but some new ones could be found. In that case, you must make sure
    to upgrade as soon as possible.
    
    
    Do you really want to install these servers?
eu: Zerbitzari hau(ek) hautatu d(it)uzu: %s
    
    
    Zerbitzari horiek lehenespenez aktibatzen dira. Ez dute segurtasun-arazo 
    ezagunik, baina berriren bat ager liteke. Horrelakorik gertatuz gero,
    bertsioa lehenbailehen berritu behar duzu.
    
    
    Ziur zaude zerbitzari hauek instalatu nahi dituzula?

en: You have transferred your former default printer ("%s"), Should it be also the default printer under the new printing system %s?
eu: Zure lehengo inprimagailu lehenetsia ("%s") transferitu duzu. Inprimagailu lehenetsia izan behar du %s inprimatze-sistema berrian ere?

en: You haven't selected any group of packages.
    Please choose the minimal installation you want:
eu: Ez duzu talde edo paketerik hautatuta
    Nahi duzun gutxieneko instalazioa hautatu behar duzu:

en: You may need to change your Open Firmware boot-device to
     enable the bootloader.  If you don't see the bootloader prompt at
     reboot, hold down Command-Option-O-F at reboot and enter:
     setenv boot-device %s,\\:tbxi
     Then type: shut-down
    At your next boot you should see the bootloader prompt.
eu: Baliteke Open Firmware abioko gailua aldatu behar izatea
     abioko kargatzailea gaitzeko. Berrabiaraztean abioko kargatzailearen 
     gonbita ez baduzu ikusten, eduki sakatuta Command-Option-O-F abiaraztean
     eta sartu:
     setenv boot-device %s,\\:tbxi
     Gero, idatzi: shut-down
    Hurrengo abiaraztean abioko kargatzailearen gonbita ikusi beharko zenuke.

en: You may not be able to install lilo (since lilo doesn't handle a LV on multiple PVs)
eu: Agian ezin izango duzu lilo instalatu (lilo-k ez duelako LV bat maneiatzen hainbat PVtan)

en: You may now provide options to module %s.
    Note that any address should be entered with the prefix 0x like '0x123'
eu: Orain %s moduluaren aukerak eman behar dituzu.
    Ohartu helbidearen aurretik 0x aurrizkia jarri behar dela, adib. '0x123'

en: You may now provide options to module %s.
    Options are in format ``name=value name2=value2 ...''.
    For instance, ``io=0x300 irq=7''
eu: Orain %s moduluaren aukerak eman behar dituzu.
    Aukerak ``izena=balioa izena2=balioa2 ...'' formatuan ematen dira.
    Adibidez, ``io=0x300 irq=7''

en: You must also format %s
eu: %s ere formateatu behar duzu

en: You must choose an image file first!
eu: Aurrena irudi-fitxategi bat aukeratu behar duzu!

en: You must choose/enter a printer/device!
eu: Inprimagailua/gailua aukeratu/adierazi behar duzu!

en: You must enter a device or file name!
eu: Gailua edo fitxategi-izena adierazi behar duzu!

en: You must enter a host name or an IP address.
eu: Ostalari-izen bat edo IP helbide bat idatzi behar duzu.

en: You must have a FAT partition mounted in /boot/efi
eu: FAT partizio bat eduki behar duzu /boot/efi-n muntatuta

en: You must have a root partition.
    For this, create a partition (or click on an existing one).
    Then choose action ``Mount point'' and set it to `/'
eu: Erroko partizioa eduki behar duzu.
    Horretarako, sortu partizio bat (edo egin klik lehendik dagoen batean).
    Gero aukeratu ``Muntatze-puntua'' ekintza eta ezarri `/'

en: You must specify a kernel image
eu: Nukleo-imajina bat zehaztu behar duzu

en: You must specify a root partition
eu: Erroko partizio bat zehaztu behar duzu

en: You need a true filesystem (ext2/ext3, reiserfs, xfs, or jfs) for this mount point
eu: Egiazko fitxategi-sistema (ext2/ext3, reiserfs, xfs, edo jfs) behar duzu muntatze-puntu honetarako

en: You need the Alcatel microcode.
    Download it at:
    %s
    and copy the mgmt.o in /usr/share/speedtouch
eu: Alcatel mikrokodea behar duzu.
    Deskargatu
    %s
    orritik eta kopiatu mgmt.o /usr/share/speedtouch direktorioan

en: You need the Alcatel microcode.
    You can provide it now via a floppy or your windows partition,
    or skip and do it later.
eu: Alcatel mikrokodea behar duzu.
    Disketetik edo Windows partiziotik har dezakezu, edo saltatu,
    eta gero egiteko utzi.

en: You need to log out and back in again for changes to take effect
eu: Saioa amaitu eta berriro hasi behar duzu aldaketek eragina izan dezaten

en: You need to reboot for the partition table modifications to take place
eu: Berrabiarazi egin behar duzu partizio-taulako aldaketek eragina izateko

en: You now have the opportunity to download updated packages. These packages
    have been updated after the distribution was released. They may
    contain security or bug fixes.
    
    To download these packages, you will need to have a working Internet 
    connection.
    
    Do you want to install the updates?
eu: Pakete eguneratuak deskarga ditzakezu orain. Pakete hauek
    eguneratu egin dira banaketaren ondoren. Beharbada
    segurtasun edo akatsen konponketak izango dituzte.
    
    Pakete hauek deskargatzeko, Interneteko konexioa izan behar
    duzu.
    
    Eguneratzeak instalatu nahi dituzu?

en: You should install the following packages: %s
eu: Ondorengo paketeak instalatu behar zenituzke: %s

en: You will receive an alert if one of the selected services is no longer running
eu: Hautatutako zerbitzuetakoren bat martxan ez badago, abisua jasoko duzu

en: You will receive an alert if the load is higher than this value
eu: Karga balio hau baino handiagoa bada, abisua jasoko duzu

en: You won't have access to the <b>services included</b> in the other Mandrakesoft products either.
eu: Beste Mandrakesoft produktuetan <b>ematen diren zerbitzuetara</b> ere ezingo duzu sarbiderik eduki.

en: You'll need to reboot before the modification can take place
eu: Berrabiarazi egin beharko duzu aldaketek eragina izan dezaten

en: You've not selected any font
eu: Ez duzu letra-tiporik hautatu

en: You've selected a LVM Logical Volume as root (/).
    The bootloader is not able to handle this without a /boot partition.
    Please be sure to add a /boot partition
eu: LVM Boplumen Logikoa hautatu duzu erro gisa (/).
    Ez dago abioko kargatzailerik hori /boot partiziorik gabe erabil dezakeenik.
    Beraz, kontuan izan /boot partizioa gehitu behar duzula

en: You've selected a software RAID partition as root (/).
    No bootloader is able to handle this without a /boot partition.
    Please be sure to add a /boot partition
eu: Softwareko RAID partizio bat hautatu duzu erro gisa (/).
    Ez dago abioko kargatzailerik hori /boot partiziorik gabe erabil dezakeenik.
    Beraz, kontuan izan /boot partizioa gehitu behar duzula

en: Your %s file has several sections or connections.
    
    You can choose here below the one you want to edit 
    and then click on next.
eu: Zure %s fitxategiak hainbat sekzio edo konexio dauzka.
    
    Hautatu hemen behean editatu nahi duzuna 
    eta egin klik hurrengoan.

en: Your %s file has several sections or connections.
    
    You can choose here below the one you want to remove
    and then click on next.
eu: Zure %s fitxategiak hainbat sekzio edo konexio dauzka.
    
    Hautatu hemen behean kendu nahi duzuna 
    eta egin klik hurrengoan.

en: Your %s file has several sections or connections.
    
    You can choose here in the list below the one you want
    to edit and then click on next.
eu: Zure %s fitxategiak hainbat sekzio edo konexio dauzka.
    
    Hautatu beheko zerrendan editatu nahi duzuna 
    eta egin klik hurrengoan.

en: Your %s file has several sections or connections.
    
    You can now edit the default section entries.
    Choose continue when you are done to write the data.
eu: Zure %s fitxategiak hainbat sekzio edo konexio dauzka.
    
    Sekzio lehenetsiko sarrerak edita ditzakezu.
    Datuak idazten amaitzean, hautatu jarraitzea.

en: Your %s file has several sections or connections.
    
    You can now edit the normal section entries.
    
    Choose continue when you are done to write the data.
eu: Zure %s fitxategiak hainbat sekzio edo konexio dauzka.
    
    Sekzio normaleko sarrerak edita ditzakezu.
    Datuak idazten amaitzean, hautatu jarraitzea.

en: Your %s file has several sections, or connections.
    
    You can now add a new section.
    Choose continue when you are done to write the data.
eu: Zure %s fitxategiak hainbat sekzio edo konexio dauzka.
    
    Sekzio berri bat gehi dezakezu.
    Datuak idazten amaitzean, hautatu jarraitzea.

en: Your %s file has several sections.
    
    
    You can now edit the remote section entries.
    
    Choose continue when you are done to write the data.
eu: Zure %s fitxategiak hainbat sekzio dauzka.
    
    
    Urruneko sekzioko sarrerak edita ditzakezu.
    
    Datuak idazten amaitzean, hautatu jarraitzea.

en: Your %s file has several sections.
    
    You can now edit the config setup section entries.
    Choose continue when you are done to write the data.
eu: Zure %s fitxategiak hainbat sekzio dauzka.
    
    Konfigurazio-instalazioko sekzioko sarrerak edita ditzakezu.
    Datuak idazten amaitzean, hautatu jarraitzea.

en: Your %s file has several sections.
    
    You can now edit the sainfo section entries.
    
    Choose continue when you are done to write the data.
eu: Zure %s fitxategiak hainbat sekzio dauzka.
    
    sainfo sarrerak edita ditzakezu orain.
    
    Datuak idazten amaitzean, hautatu jarraitzea.

en: Your %s has been configured.
    You may now scan documents using "XSane" or "Kooka" from Multimedia/Graphics in the applications menu.
eu: %s konfiguratu da.
    Orain dokumentuak eskanea ditzakezu aplikazioen menuko Multimedia/Irudiak saileko "XSane" edo "Kooka" aplikazioaren bidez.

en: Your USB key doesn't have any valid Windows (FAT) partitions.
    We need one to continue (beside, it's more standard so that you
    will be able to move and access your files from machines
    running Windows). Please plug in an USB key containing a
    Windows partition instead.
    
    
    You may also proceed without an USB key - you'll still be
    able to use Mandrake Move as a normal live Mandrake
    Operating System.
eu: Zure USB gakoak ez du baliozko Windows (FAT) partiziorik.
    Bat behar da jarraitzeko (gainera, estandarragoa da, eta gai izango
    zara fitxategiak Windows darabilten makinetatik hartu eta bertara
    bidaltzeko). Konektatu Windows partizio bat duen
    USB gako bat.
    
    
    USB gakorik gabe ere aurrera egin dezakezu - gai izango
    zara Mandrake Move erabiltzeko, Mandrake sistema eragile
    normal gisa.

en: Your bootloader configuration must be updated because partition has been renumbered
eu: Abioko kargatzailearen konfigurazioa eguneratu egin behar da, partizioa berriro zenbakitu delako

en: Your card can have 3D hardware acceleration support with Xorg %s,
    NOTE THIS IS EXPERIMENTAL SUPPORT AND MAY FREEZE YOUR COMPUTER.
eu: Zure txartelak 3D hardware-azelerazioa izan dezake Xorg %s(r)ekin,
    KONTUAN IZAN EUSKARRI ESPERIMENTALA DELA ETA ORDENAGAILUA BLOKEA DEZAKEELA.

en: Your card can have 3D hardware acceleration support with Xorg %s.
eu: Zure txartelak 3D hardware-azelerazioa izan dezake Xorg %s(r)ekin.

en: Your choice? (0/1, default `%s')
eu: Zure aukera? (0/1, lehenetsia `%s' da)

en: Your choice? (default %s)
eu: Zure aukera? (%s lehenetsia)

en: Your choice? (default `%s'%s)
eu: Zure aukera? (lehenetsia: `%s'%s)

en: Your computer can synchronize its clock
     with a remote time server using NTP
eu: Zure ordenagailuak urruneko ordu-zerbitzari
     batekin sinkroniza dezake erlojua NTP erabiliz

en: Your graphic card seems to have a TV-OUT connector.
    It can be configured to work using frame-buffer.
    
    For this you have to plug your graphic card to your TV before booting your computer.
    Then choose the "TVout" entry in the bootloader
    
    Do you have this feature?
eu: Badirudi zure txartel grafikoak TV-OUT konektorea duela.
    Frame-buffer erabiliz funtzionatzeko konfigura daiteke.
    
    Horretarako, txartel grafikoa telebistarekin konektatu behar duzu, ordenagailua abiarazi aurretik.
    Ondoren, hautatu "TVout" sarrera abioko kargatzailean
    
    Baduzu eginbide hori?

en: Your modem isn't supported by the system.
    Take a look at http://www.linmodems.org
eu: Zure modema ez du onartzen sistemak.
    Begiratu //www.linmodems.org gunean

en: Your personal phone number
eu: Zure telefono-zenbakia

en: Your printer model
eu: Zure inprimagailu-modeloa

en: Your printer was configured automatically to give you access to the photo card drives from your PC. Now you can access your photo cards using the graphical program "MtoolsFM" (Menu: "Applications" -> "File tools" -> "MTools File Manager") or the command line utilities "mtools" (enter "man mtools" on the command line for more info). You find the card's file system under the drive letter "p:", or subsequent drive letters when you have more than one HP printer with photo card drives. In "MtoolsFM" you can switch between drive letters with the field at the upper-right corners of the file lists.
eu: Inprimagailua automatikoki konfiguratuta dago, ordenagailuko argazki-txartelak atzitzeko. Orain argazki-txartelak atzi ditzakezu "MtoolsFM" grafiko-programa erabiliz (Menua: "Aplikazioak" -> "Fitxategi-tresnak" -> "MTools Fitxategi-kudeatzailea") edo "mtools" komando-lerroko utilitateak (informazio gehiago nahi izanez gero, idatzi "man mtools" komando-lerroan). Txartelaren fitxategi-sistema "p:" unitate-letran aurkituko duzu, eta argazki-txarteleko unitateak dituzten HP inprimagailu bat baino gehiago badituzu, ondorengo unitate-letretan. "MtoolsFM"n unitate-letra batetik bestera joan zaitezke, fitxategi-zerrendetan eskuinaldeko goiko ertzean aurkituko duzun eremuaren bidez.

en: Your scanner(s) will not be available for non-root users.
eu: Zure eskanerrak ez dira erabilgarri egongo root-a ez diren erabiltzaileentzat.

en: Your scanner(s) will not be available on the network.
eu: Zure eskanerrak ez dira erabilgarri egongo sarean.

en: Your system bootloader is not in framebuffer mode. To activate graphical boot, select a graphic video mode from the bootloader configuration tool.
eu: Sistemaren abioko kargatzailea ez dago framebuffer moduan. Abio grafikoa aktibatzeko, hautatu bideo grafikoko modu bat abioko kargatzailea konfiguratzeko tresnan.

en: Your system does not have enough space left for installation or upgrade (%d > %d)
eu: Zure sistemak ez du nahikoa leku instalatzeko edo bertsio-berritzeko (%d > %d)

en: Your system is low on resources. You may have some problem installing
    Mandrakelinux. If that occurs, you can try a text install instead. For this,
    press `F1' when booting on CDROM, then enter `text'.
eu: Sistemak baliabide gutxi ditu. Arazoak izan ditzakezu Mandrakelinux 
    instalatzeko. Horrela bada, testu-instalazioa egiten saia zaitezke. 
    Horretarako, sakatu `F1' CD-ROMetik abiaraztean, eta idatzi `text'.

en: Your system supports multiple head configuration.
    What do you want to do?
eu: Zure sistemak buru anitzeko konfigurazioa onartzen du.
    Zer egin nahi duzu?

en: Zeroconf Host name
eu: Zeroconf ostalari-izena

en: Zeroconf host name must not contain a .
eu: Zeroconf ostalari-izenak ez du izan behar punturik.

en: Zeroconf hostname resolution
eu: Zeroconf ostalari-izenaren bereizmena

en: Zimbabwe
eu: Zimbawe

en: [--add]
      --add             - "add a network interface" wizard
      --del             - "delete a network interface" wizard
      --skip-wizard     - manage connections
      --internet        - configure internet
      --wizard          - like --add
eu: [--add]
      --add             - "sare-interfaze bat gehitzeko" morroia
      --del             - "sare-interfaze bat ezabatzeko" morroia
      --skip-wizard     - maneiatu konexioak
      --internet        - konfiguratuinternet
      --wizard          - --add bezala

en: [--boot] [--splash]
    OPTIONS:
      --boot            - enable to configure boot loader
      --splash          - enable to configure boot theme
    default mode: offer to configure autologin feature
eu: [--boot] [--splash]
    AUKERAK:
      --boot            - gaitu abioko kargatzailea konfiguratzea
      --splash          - gaitu abioko gaia konfiguratzea
    modu lehenetsia: eskaini saioa automatikoki hasteko eginbidea konfiguratzea

en: [--config-info] [--daemon] [--debug] [--default] [--show-conf]
    Backup and Restore application
    
    --default             : save default directories.
    --debug               : show all debug messages.
    --show-conf           : list of files or directories to backup.
    --config-info         : explain configuration file options (for non-X users).
    --daemon              : use daemon configuration. 
    --help                : show this message.
    --version             : show version number.
eu: [--config-info] [--daemon] [--debug] [--default] [--show-conf]
    Babeskopiak egiteko eta leheneratzeko aplikazioa
    
    --default             : gorde direktorio lehenetsiak.
    --debug               : erakutsi arazketa-mezu guztiak.
    --show-conf           : babeskopia egiteko fitxategien edo direktorioen zerrenda.
    --config-info         : azaldu konfigurazio-fitxategiaren aukerak (X erabiltzen ez dutenentzat).
    --daemon              : erabili daemon-konfigurazioa. 
    --help                : erakutsi mezu hau.
    --bertsioa             : erakutsi bertsio-zenbakia.

en: [OPTIONS]
    Network & Internet connection and monitoring application
    
    --defaultintf interface : show this interface by default
    --connect : connect to internet if not already connected
    --disconnect : disconnect to internet if already connected
    --force : used with (dis)connect : force (dis)connection.
    --status : returns 1 if connected 0 otherwise, then exit.
    --quiet : don't be interactive. To be used with (dis)connect.
eu: [AUKERAK]
    Sarera eta Internetera konektatzeko eta konexioa kontrolatzeko aplikazioa
    
    --defaultintf interface : bistaratu interfaze hau lehenespenez
    --connect : konektatu Internetera, konektatu gabe badago
    --disconnect : deskonektatu Internetetik, konektatuta badago
    --force : (dis)connect-ekin erabiltzen da : (des)konektatzera behartzen du.
    --status : konektatuta badago, 1 ematen du; bestela, 0. Ondoren irten.
    --quiet : interaktiboa ez izateko. (dis)connect-ekin erabiltzen da.

en: [OPTIONS] [PROGRAM_NAME]
    
    OPTIONS:
      --help            - print this help message.
      --report          - program should be one of mandrakelinux tools
      --incident        - program should be one of mandrakelinux tools
eu: [AUKERAK] [PROGRAMA_IZENA]
    
    AUKERAK:
      --help            - laguntza-mezu hau inprimatzen du.
      --report          - programak mandrakelinux-en tresnetako bat izan behar du
      --incident        - programak mandrakelinux-en tresnetako bat izan behar du

en: [OPTION]...
      --no-confirmation      don't ask first confirmation question in MandrakeUpdate mode
      --no-verify-rpm        don't verify packages signatures
      --changelog-first      display changelog before filelist in the description window
      --merge-all-rpmnew     propose to merge all .rpmnew/.rpmsave files found
eu: [OPTION]...
      --no-confirmation      ez eskatu berrespenik MandrakeUpdate moduan
      --no-verify-rpm        ez egiaztatu paketeen sinadurak
      --changelog-first      bistaratu changelog fitxategi-zerrendaren aurretik azalpenen leihoan
      --merge-all-rpmnew     proposatu aurkitzen diren .rpmnew/.rpmsave fitxategi guztiak fusionatzea

en: [keyboard]
eu: [teklatua]

en: _: keyboard
    Albanian
eu: albaniarra

en: _: keyboard
    Arabic
eu: arabiarra

en: _: keyboard
    Armenian (old)
eu: armeniarra (zaharra)

en: _: keyboard
    Armenian (phonetic)
eu: armeniarra (fonetikoa)

en: _: keyboard
    Armenian (typewriter)
eu: armeniarra (idazmakina)

en: _: keyboard
    Azerbaidjani (latin)
eu: azerbaijandarra (latinoa)

en: _: keyboard
    Belarusian
eu: bielorrusiarra

en: _: keyboard
    Belgian
eu: belgikarra

en: _: keyboard
    Bengali
eu: bengaliarra

en: _: keyboard
    Bosnian
eu: bosniarra

en: _: keyboard
    Brazilian (ABNT-2)
eu: brasildarra (ABNT-2)

en: _: keyboard
    Bulgarian (BDS)
eu: bulgariarra (BDS)

en: _: keyboard
    Bulgarian (phonetic)
eu: bulgariarra (fonetikoa)

en: _: keyboard
    Canadian (Quebec)
eu: kanadarra (Quebec)

en: _: keyboard
    Croatian
eu: kroaziarra

en: _: keyboard
    Czech (QWERTY)
eu: txekiarra (QWERTY)

en: _: keyboard
    Czech (QWERTZ)
eu: txekiarra (QWERTZ)

en: _: keyboard
    Danish
eu: daniarra

en: _: keyboard
    Devanagari
eu: Devanagari

en: _: keyboard
    Dutch
eu: holandarra

en: _: keyboard
    Dvorak
eu: Dvorak

en: _: keyboard
    Dvorak (Esperanto)
eu: Dvorak (Esperantoa)

en: _: keyboard
    Dvorak (Norwegian)
eu: Dvorak (norvegiarra)

en: _: keyboard
    Dvorak (Swedish)
eu: Dvorak (suediarra)

en: _: keyboard
    Dvorak (US)
eu: Dvorak (Estatu Batuak)

en: _: keyboard
    Estonian
eu: estoniarra

en: _: keyboard
    Finnish
eu: finlandiarra

en: _: keyboard
    French
eu: frantsesa

en: _: keyboard
    Georgian ("Latin" layout)
eu: georgiarra (diseinu "latinoa")

en: _: keyboard
    Georgian ("Russian" layout)
eu: georgiarra (diseinu "errusiarra")

en: _: keyboard
    German
eu: alemana

en: _: keyboard
    German (no dead keys)
eu: alemana (letra zaharkiturik ez)

en: _: keyboard
    Greek
eu: grekoa

en: _: keyboard
    Greek (polytonic)
eu: grekoa (politonikoa)

en: _: keyboard
    Gujarati
eu: gujeratiarra

en: _: keyboard
    Gurmukhi
eu: Gurmukhi-koa

en: _: keyboard
    Hungarian
eu: hungariarra

en: _: keyboard
    Icelandic
eu: islandiarra

en: _: keyboard
    Inuktitut
eu: Inuktitut

en: _: keyboard
    Iranian
eu: irandarra

en: _: keyboard
    Irish
eu: irlandarra

en: _: keyboard
    Israeli
eu: israeldarra

en: _: keyboard
    Israeli (phonetic)
eu: israeldarra (fonetikoa)

en: _: keyboard
    Italian
eu: italiarra

en: _: keyboard
    Japanese 106 keys
eu: japoniarra 106 tekla

en: _: keyboard
    Kannada
eu: kannada

en: _: keyboard
    Korean
eu: Koreako teklatua

en: _: keyboard
    Kyrgyz
eu: Kyrgyz teklatua

en: _: keyboard
    Laotian
eu: laostarra

en: _: keyboard
    Latin American
eu: latinamerikarra

en: _: keyboard
    Latvian
eu: letoniarra

en: _: keyboard
    Lithuanian "number row" QWERTY
eu: Lituaniako QWERTY "ilara numerikoa"

en: _: keyboard
    Lithuanian "phonetic" QWERTY
eu: Lituaniako QWERTY "fonetikoa"

en: _: keyboard
    Lithuanian AZERTY (new)
eu: Lituaniako AZERTY (berria)

en: _: keyboard
    Lithuanian AZERTY (old)
eu: Lituaniako AZERTY (zaharra)

en: _: keyboard
    Macedonian
eu: mazedoniarra

en: _: keyboard
    Malayalam
eu: malayalama

en: _: keyboard
    Maltese (UK)
eu: maltarra (Erresuma Batua)

en: _: keyboard
    Maltese (US)
eu: maltarra (AEB)

en: _: keyboard
    Mongolian (cyrillic)
eu: mongoliarra (zirilikoa)

en: _: keyboard
    Myanmar (Burmese)
eu: myanmartarra (Birmania)

en: _: keyboard
    Norwegian
eu: norvegiarra

en: _: keyboard
    Oriya
eu: oriya

en: _: keyboard
    Polish
eu: poloniarra

en: _: keyboard
    Polish (qwerty layout)
eu: poloniarra (qwerty diseinua)

en: _: keyboard
    Polish (qwertz layout)
eu: poloniarra (qwertz diseinua)

en: _: keyboard
    Portuguese
eu: portugesa

en: _: keyboard
    Romanian (qwerty)
eu: errumaniarra (qwerty)

en: _: keyboard
    Romanian (qwertz)
eu: errumaniarra (qwertz)

en: _: keyboard
    Russian
eu: errusiarra

en: _: keyboard
    Russian (phonetic)
eu: errusiarra (fonetikoa)

en: _: keyboard
    Saami (norwegian)
eu: Saami (norvegiarra)

en: _: keyboard
    Saami (swedish/finnish)
eu: Saami (suediarra/finlandiarra)

en: _: keyboard
    Serbian (cyrillic)
eu: serbiarra (zirilikoa)

en: _: keyboard
    Slovakian (QWERTY)
eu: eslovakiarra (QWERTY)

en: _: keyboard
    Slovakian (QWERTZ)
eu: eslovakiarra (QWERTZ)

en: _: keyboard
    Slovenian
eu: esloveniarra

en: _: keyboard
    Spanish
eu: espainiarra

en: _: keyboard
    Swedish
eu: suediarra

en: _: keyboard
    Swiss (French layout)
eu: suitzarra (diseinu frantsesa)

en: _: keyboard
    Swiss (German layout)
eu: suitzarra (diseinu alemana)

en: _: keyboard
    Syriac
eu: siriarra

en: _: keyboard
    Syriac (phonetic)
eu: siriarra (fonetikoa)

en: _: keyboard
    Tajik
eu: Tadjikistango teklatua

en: _: keyboard
    Tamil (ISCII-layout)
eu: tamila (ISCII-diseinua)

en: _: keyboard
    Tamil (Typewriter-layout)
eu: tamila (Idazmakina-diseinua)

en: _: keyboard
    Telugu
eu: Telugu

en: _: keyboard
    Thai
eu: Thailandiako teklatua

en: _: keyboard
    Turkish (modern "Q" model)
eu: turkiarra (modernoa "Q" modeloa)

en: _: keyboard
    Turkish (traditional "F" model)
eu: turkiarra (tradizionala "F" modeloa)

en: _: keyboard
    Ukrainian
eu: ukrainarra

en: _: keyboard
    Uzbek (cyrillic)
eu: uzbekistandarra (zirilikoa)

en: _: keyboard
    Vietnamese "numeric row" QWERTY
eu: vietnamdarra QWERTY "ilara numerikoa"

en: _: keyboard
    Yugoslavian (latin)
eu: jugoslaviarra (latinoa)

en: _: load here is a noun, the load of the system
    Load
eu: _: Karga

en: _:display here is a verb
    Display
eu: Bistaratu

en: _:display here is a verb
    Display configuration
eu: Bistaratu konfigurazioa

en: _:this is the /var/log/messages log file
    Messages
eu: _:hau da /var/log/messages egunkari-fitxategia
    Mezuak

en: _:this is the /var/log/syslog log file
    Syslog
eu: _:hau da /var/log/syslog egunkari-fitxategiaren
    Syslog

en: _:this is the auth.log log file
    Authentication
eu: _:hau da auth.log egunkari-fitxategiaren
    Egiaztatzea

en: _:this is the user.log log file
    User
eu: _:hau da user.log egunkari-fitxategiaren
    Erabiltzailea

en: a number
eu: zenbaki bat

en: access to X programs
eu: X programen atzipena

en: access to administrative files
eu: administrazio-fitxategien atzipena

en: access to compilation tools
eu: konpilazio-tresnen atzipena

en: access to network tools
eu: sare-tresnen atzipena

en: access to rpm tools
eu: rpm tresnen atzipena

en: activated
eu: aktibatuta

en: allow "su"
eu: onartu "su"

en: and %d unknown printers
eu: eta %d inprimagailu ezezagun

en: and enter the name (or the IP) of the SMTP server you wish to use
eu: eta idatzi erabili nahi duzun SMTP zerbitzariaren izena (edo IPa)

en: and one unknown printer
eu: eta inprimagailu ezezagun bat

en: any
eu: edozein

en: apmd is used for monitoring battery status and logging it via syslog.
    It can also be used for shutting down the machine when the battery is low.
eu: apmd bateriaren egoera kontrolatzeko eta syslog-en bidez jasotzeko 
    erabiltzen da. Bateria gutxi dagoenean makina itzaltzeko ere erabil daiteke.

en: authentication
eu: egiaztatzea

en: average
eu: batez bestekoa

en: browse
eu: arakatu

en: burner
eu: grabagailua

en: busmouse
eu: bus-sagua

en: but not matching
eu: bat ez badatoz

en: choose device
eu: aukeratu gailua

en: choose image
eu: hautatu imajina

en: choose image file
eu: hautatu irudi-fitxategia

en: chunk size in KiB
eu: zatiaren neurria KiB-etan

en: class of hardware device
eu: hardware-gailuaren klasea

en: click here if you are sure.
eu: egin klik hemen, ziur bazaude.

en: comma separated numbers
eu: koma bidez bereizitako zenbakiak

en: comma separated strings
eu: koma bidez bereizitako kateak

en: compress
eu: konprimatu

en: config setup
eu: konfigurazio-instalazioa

en: configured
eu: konfiguratuta

en: connecting to %s...
eu: konektatzen - %s...

en: consolehelper missing
eu: consolehelper falta da

en: cpu #
eu: PUZ zk.

en: cron is a standard UNIX program that runs user-specified programs
    at periodic scheduled times. vixie cron adds a number of features to the basic
    UNIX cron, including better security and more powerful configuration options.
eu: cron UNIX programa estandar bat da, erabiltzaileak zehaztutako programak
    programatutako orduan exekutatzen dituena. vixie cron-ek hainbat eginbide 
    gehitzen dizkio oinarrizko UNIX cron-i, hala nola segurtasun hobea eta konfigurazio-aukera ahaltsuagoak.

en: custom
eu: pertsonalizatua

en: daily
eu: egunero

en: default
eu: lehenetsia

en: define a lifetime of a certain time which will be pro-
    posed in the phase 1 negotiations.  Any proposal will be
    accepted, and the attribute(s) will not be proposed to
    the peer if you do not specify it(them).  They can be
    individually specified in each proposal.
    
    Examples: 
    
            lifetime time 1 min;    # sec,min,hour
            lifetime time 1 min;    # sec,min,hour
            lifetime time 30 sec;
            lifetime time 30 sec;
            lifetime time 60 sec;
    	lifetime time 12 hour;
    
    So, here, the lifetime numbers are 1, 1, 30, 30, 60 and 12.
eu: definitu denbora jakin bateko bizitza, 1. faseko nnegoziazioetan proposatuko dena.  Edozein proposamen
    onartuko da, eta atributurik ez dira proposatutako parekora,
    zuk ez badituzu zehazten.  Banaka zehatz
    daitezke proposamen bakoitzean.
    
    Adibideak: 
    
            lifetime time 1 min;    # sec,min,hour
            lifetime time 1 min;    # sec,min,hour
            lifetime time 30 sec;
            lifetime time 30 sec;
            lifetime time 60 sec;
    	lifetime time 12 hour;
    
    Beraz, hemen, bizitza-zenbakiak 1, 1, 30, 30, 60 eta 12 dira.

en: define a lifetime of a certain time which will be pro-
    posed in the phase 1 negotiations.  Any proposal will be
    accepted, and the attribute(s) will not be proposed to
    the peer if you do not specify it(them).  They can be
    individually specified in each proposal.
    
    Examples: 
    
            lifetime time 1 min;    # sec,min,hour
            lifetime time 1 min;    # sec,min,hour
            lifetime time 30 sec;
            lifetime time 30 sec;
            lifetime time 60 sec;
    	lifetime time 12 hour;
    
    So, here, the lifetime units are 'min', 'min', 'sec', 'sec', 'sec' and 'hour'.
eu: definitu denbora jakin bateko bizitza, 1. faseko nnegoziazioetan proposatuko dena.  Edozein proposamen
    onartuko da, eta atributurik ez dira proposatutako parekora,
    zuk ez badituzu zehazten.  Banaka zehatz
    daitezke proposamen bakoitzean.
    
    Adibideak: 
    
            lifetime time 1 min;    # sec,min,hour
            lifetime time 1 min;    # sec,min,hour
            lifetime time 30 sec;
            lifetime time 30 sec;
            lifetime time 60 sec;
    	lifetime time 12 hour;
    
    Beraz, hemen, bizitza-unitateak 'min', 'min', 'sec', 'sec', 'sec' eta 'hour' dira.

en: define the group of Diffie-Hellman exponentiations.
    If you do not require PFS then you can omit this directive.
    Any proposal will be accepted if you do not specify one.
    group is one of the following: modp768, modp1024, modp1536.
    Or you can define 1, 2, or 5 as the DH group number.
eu: definitu Diffie-Hellman esponentziazioen taldea.
    PFS behar ez baduzu, ez egin jaramonik direktiba honi.
    Edozein proposamen onartuko da, zuk bat zehazten ez baduzu.
    hauetako bat da taldea: modp768, modp1024, modp1536.
    Edo 1, 2, edo 5 defini ditzakezu, DH talde-zenbaki gisa.

en: defines the exchange mode for phase 1 when racoon is the
    initiator. Also it means the acceptable exchange mode
    when racoon is responder. More than one mode can be
    specified by separating them with a comma. All of the
    modes are acceptable. The first exchange mode is what
    racoon uses when it is the initiator.
eu: 1.faserako truke-modua definitzen du, racoon denean
    hasieratzailea. racoon erantzulea denean onar daitekeen
    truke-modua ere adierazten du. modu bat baino gehiago zehatz
    daitezke, komaz banatuta. Modu guztiak
    onar daitezke. Lehen truke-modua da racoon-ek
    erabiliko duena hasieratzailea denean.

en: device
eu: gailua

en: dhcpd Config...
eu: dhcpd konfigurazioa...

en: dhcpd Server Configuration
eu: dhcpd zerbitzariaren konfigurazioa

en: disable
eu: desgaitu

en: disabled
eu: desgaituta

en: discard
eu: baztertu

en: dismiss
eu: itxi

en: done
eu: eginda

en: down
eu: behera

en: drakfirewall configurator
    
    Make sure you have configured your Network/Internet access with
    drakconnect before going any further.
eu: drakfirewall konfiguratzailea
    
    Aurrera jarraitu arretik, egiaztatu Sareko/Interneteko sarbidea
    drakconnect-ekin konfiguratu duzula.

en: drakfirewall configurator
    
    This configures a personal firewall for this Mandrakelinux machine.
    For a powerful and dedicated firewall solution, please look to the
    specialized MandrakeSecurity Firewall distribution.
eu: drakfirewall konfiguratzailea
    
    Mandrakelinux makinarako suebaki pertsonal bat konfiguratzen du.
    Suebaki-soluzio ahaltsua eskuratu ahal izateko, kontsultatu
    MandrakeSecurity suebaki banaketa espezializatua.

en: due to missing %s
eu: %s falta delako

en: due to unsatisfied %s
eu: %s bete gabe dagoelako

en: early pentiums were buggy and freezed when decoding the F00F bytecode
eu: hasierako pentium-ek programa-errore asko zituzten eta blokeatu egiten ziren FOOF bytecode deskodetzean

en: enable
eu: gaitu

en: enable radio support
eu: gaitu irrati-euskarria

en: error unmounting %s: %s
eu: errorea %s desmuntatzean: %s

en: family of the cpu (eg: 6 for i686 class)
eu: PUZaren familia (adib.: 6, i686 klasea adierazteko)

en: file list sent by FTP: %s
eu: FTP bidez bidalitako fitxategi-zerrenda: %s

en: final resolution
eu: azken bereizmena

en: first step creation
eu: lehen urratsa sortzea

en: force
eu: behartu

en: format of floppies supported by the drive
eu: unitateak onartutako diskete-formatuak

en: generation of the cpu (eg: 8 for Pentium III, ...)
eu: PUZaren belaunaldia (adib.: 8, Pentium III adierazteko, ...)

en: group
eu: taldea

en: hard disk model
eu: disko gogorraren modeloa

en: here if no.
eu: egin klik hemen, ziur ez bazaude.

en: high
eu: handia

en: hourly
eu: orduero

en: if needed
eu: behar izanez gero

en: if set to yes, check additions/removals of sgid files.
eu: 'Bai' ezarrita badago, sgid fitxategien gehitzeak/kentzeak egiaztatzen ditu.

en: if set to yes, check additions/removals of suid root files.
eu: 'Bai' ezarrita badago, suid fitxategien gehitzeak/kentzeak egiaztatzen ditu.

en: if set to yes, check empty password in /etc/shadow.
eu: 'Bai' ezarrita badago, /etc/shadow-eko pasahitz hutsak egiaztatzen ditu.

en: if set to yes, check files/directories writable by everybody.
eu: 'Bai' ezarrita badago, edonork idatz ditzakeen fitxategiak/direktorioak egiaztatzen ditu.

en: if set to yes, check for:
    
    - empty passwords,
    
    - no password in /etc/shadow
    
    - for users with the 0 id other than root.
eu: 'Bai' jartzen badu, hauek egiaztatuko ditu:
    
    - pasahitz hutsak,
    
    - /etc/shadow-en pasahitzik ez dutenak
    
    - 0 id-a duten erabiltzaileak (root ez direnak).

en: if set to yes, check if the network devices are in promiscuous mode.
eu: 'Bai' ezarrita badago, sareko gailuak modu nahasian dauden egiaztatzen du.

en: if set to yes, check open ports.
eu: 'Bai' ezarrita badago, irekitako atakak egiaztatzen ditu.

en: if set to yes, check permissions of files in the users' home.
eu: 'Bai' ezarrita badago, erabiltzaileen fitxategi pertsonalen baimenak egiaztatzen ditu.

en: if set to yes, report check result by mail.
eu: 'Bai' ezartzen bada, egiaztapenaren emaitza posta elektronikoz bidaltzen du.

en: if set to yes, report check result to syslog.
eu: 'Bai' ezarrita badago, egiaztapenaren emaitza syslog-era bidaltzen du.

en: if set to yes, report unowned files.
eu: 'Bai' ezarrita badago, jaberik ez duten fitxategien berri ematen du.

en: if set to yes, reports check result to tty.
eu: 'Bai' ezarrita badago, egiaztapenaren emaitza tty-ra bidaltzen du.

en: if set to yes, run chkrootkit checks.
eu: 'Bai' ezarrita badago, chkrootkit egiaztapenak egiten ditu.

en: if set to yes, run some checks against the rpm database.
eu: 'Bai' ezarrita badago, hainbat egiaztapen egiten ditu rpm datu-basean.

en: if set to yes, run the daily security checks.
eu: 'Bai' ezarrita badago, eguneroko segurtasun-egiaztapenak egiten ditu.

en: if set to yes, verify checksum of the suid/sgid files.
eu: 'Bai' ezarrita badago, suid/sgid fitxategien kontroleko batura egiaztatzen du.

en: if set, send the mail report to this email address else send it to root.
eu: ezarrita badago, berri emateko mezua helbide elektroniko honetara edo root-era bidaltzen du.

en: important
eu: garrantzitsua

en: in order to keep %s
eu: %s gordetzeko

en: information level that can be obtained through the cpuid instruction
eu: cpuid instrukzioaren bidez lor daitekeen informazio-maila

en: interfaces
eu: interfazeak

en: ipsec.conf entries
eu: ipsec.conf sarrerak

en: kdesu missing
eu: kdesu falta da

en: level
eu: maila

en: local config: %s
eu: konfigurazio lokala: %s

en: local config: false
eu: konfigurazio lokala: faltsua

en: local config: true
eu: konfigurazio lokala: egiazkoa

en: lpd is the print daemon required for lpr to work properly. It is
    basically a server that arbitrates print jobs to printer(s).
eu: lpd inprimaketako daemon-a beharrezkoa da lpr-k ondo funtziona dezan.
    Inprimatze-lanak inprimagailu(eta)ra banatzen dituen zerbitzaria da.

en: manual
eu: eskuz

en: maybe
eu: beharbada

en: monthly
eu: hilero

en: mount failed:
eu: muntatzeak huts egin du:

en: mounting partition %s in directory %s failed
eu: %s partizioa %s direktorioan muntatzeak huts egin du

en: must have
eu: ezinbestekoa

en: named (BIND) is a Domain Name Server (DNS) that is used to resolve host names to IP addresses.
eu: named (BIND) domeinu-izenen zerbitzari (DNS) bat da, ostalari-izenak ebatzi eta IP helbide bihurtzeko erabiltzen dena.

en: network printer port
eu: sareko inprimagailuaren ataka

en: new
eu: berria

en: new dynamic device name generated by core kernel devfs
eu: nukleoaren devfs-k sortutako gailu-izen dinamiko berria

en: nice
eu: baliagarria

en: none
eu: bat ere ez

en: normal conn
eu: conn normala

en: not configured
eu: konfiguratu gabe

en: not defined
eu: konfiguratu gabe

en: not enough room in /boot
eu: ez dago nahikoa leku /boot-en

en: number of capture buffers for mmap'ed capture
eu: mmap kapturentzako kaptura-bufferren kopurua

en: off
eu: desaktibatuta

en: official vendor name of the cpu
eu: PUZaren hornitzailearen izen ofiziala

en: old static device name used in dev package
eu: gailu-izen estatiko zaharra erabili da dev paketean

en: omit raid modules
eu: jaramonik ez raid moduluei

en: omit scsi modules
eu: jaramonik ez scsi moduluei

en: on
eu: aktibatuta

en: on channel %d id %d
eu: -  kanala: %d id %d

en: other
eu: Beste batzuk

en: package 'ImageMagick' is required to be able to complete configuration.
    Click "Ok" to install 'ImageMagick' or "Cancel" to quit
eu: 'ImageMagick' paketea behar da konfigurazioa osatu ahal izateko.
    'ImageMagick' instalatzeko, sakatu "Ados"; irteteko, sakatu "Utzi"

en: paranoid
eu: paranoidea

en: parse all fonts
eu: analizatu letra-tipo guztiak

en: partition %s
eu: %s partizioan

en: partition %s is now known as %s
eu: %s partizioa %s da orain

en: path
eu: bide-izena

en: path include path: specifies a path to include
    a file. See File Inclusion.
    	Example: path include '/etc/racoon'
    
    path pre_shared_key file: specifies a file containing
    pre-shared key(s) for various ID(s). See Pre-shared key File.
    	Example: path pre_shared_key '/etc/racoon/psk.txt' ;
    
    path certificate path: racoon(8) will search this directory
    if a certificate or certificate request is received.
    	Example: path certificate '/etc/cert' ;
    
    File Inclusion: include file 
    other configuration files can be included.
    	Example: include "remote.conf" ;
    
    Pre-shared key File: Pre-shared key file defines a pair
    of the identifier and the shared secret key which are used at
    Pre-shared key authentication method in phase 1.
eu: path include path : fitxategi bat sartzeko bide-izena
    zehazten du. Ikus Fitxategi-sartzea.
    	Adibidea: path include '/etc/racoon'
    
    path pre_shared_key file : hainbat IDtarako aurrez partekatutako gakoak
    dituen fitxategia zehazten du. Ikus Aurrez partekatutako gakoen fitxategia.
    	Adibidea: path pre_shared_key '/etc/racoon/psk.txt' ;
    
    path certificate path: racoon(8)-k direktorio honetan bilatuko du
    ziurtagiri bat edo ziurtagiri-eskaera bat jasotzen bada.
    	Adibidea: path certificate '/etc/cert' ;
    
    Fitxategi-sartzea : fitxategia sartzen du, 
    bestelako konfigurazio-fitxategiak sar daitezke.
    	Adibidea: include "remote.conf" ;
    
    Aurrez partekatutako gakoen fitxategia : 1. fasean aurrez partekatutako 
    gakoak autentifikatzeko erabiltzen den parea (identifikadoreaz eta 
    partekatutako gako ezkutuaz osatutako parea) definitzen du.

en: path type
eu: bide-izen mota

en: please wait during ttmkfdir...
eu: itxaron ttmkfdir egin bitartean...

en: please wait, parsing file: %s
eu: itxaron, fitxategia analizatzen: %s

en: primary
eu: lehen mailakoa

en: racoonf.conf entries
eu: racoonf.conf sarrerak

en: real file
eu: benetako fitxategia

en: received:
eu: jasota:

en: reconfigure
eu: birkonfiguratu

en: remote
eu: urrunekoa

en: remote (address | anonymous) [[port]] { statements }
    specifies the parameters for IKE phase 1 for each remote node.
    The default port is 500.  If anonymous is specified, the state-
    ments apply to all peers which do not match any other remote
    directive.
    
    Examples: 
    
    remote anonymous
    remote ::1 [8000]
eu: urrunekoa (helbidea | anonimoa) [[ataka]] { instrukzioak }
    IKE 1. faseko parametroak zehazten ditu, urruneko nodo bakoitzarentzat.
    Ataka lehenetsia 500 da. Anonimoa zehazten bada, instrukzioak
    aplikatuko zaizkie urruneko ezein direktibarekin bat ez datozen
    parekoei.
    
    Adibideak : 
    
    urrunekoa anonimoa
    urrunekoa ::1 [8000]

en: replay
eu: errepikatu

en: require
eu: eskatu

en: restrict
eu: murriztu

en: running
eu: martxan

en: sainfo (source_id destination_id | anonymous) { statements }
    defines the parameters of the IKE phase 2
    (IPsec-SA establishment).
    
    source_id and destination_id are constructed like:
    
    	address address [/ prefix] [[port]] ul_proto
    
    Examples: 
    
    sainfo anonymous (accepts connections from anywhere)
    	leave blank this entry if you want anonymous
    
    sainfo address 203.178.141.209 any address 203.178.141.218 any
    	203.178.141.209 is the source address
    
    sainfo address 172.16.1.0/24 any address 172.16.2.0/24 any
    	172.16.1.0/24 is the source address
eu: sainfo (source_id destination_id | anonimoa) { instrukzioak }
    IKE 2. faseko parametroak definitzen ditu
    (IPsec-SA establishment).
    
    source_id eta destination_id horrela eraikitzen dira:
    
    	helbidea helbidea[/ prefix] [[port]] ul_proto
    
    Adibideak : 
    
    sainfo anonimoa (edonondik onartzen ditu konexioak)
    	utzi hutsik sarrera hau anonimoa nahi baduzu
    
    sainfo helbidea 203.178.141.209 edozein helbide 203.178.141.218 edozein
    	203.178.141.209 da iturburu-helbidea
    
    sainfo helbidea 172.16.1.0/24 edozein helbide 172.16.2.0/24 edozein
    	172.16.1.0/24 da iturburu-helbidea

en: sainfo (source_id destination_id | anonymous) { statements }
    defines the parameters of the IKE phase 2
    (IPsec-SA establishment).
    
    source_id and destination_id are constructed like:
    
    	address address [/ prefix] [[port]] ul_proto
    
    Examples: 
    
    sainfo anonymous (accepts connections from anywhere)
    	leave blank this entry if you want anonymous
    
    sainfo address 203.178.141.209 any address 203.178.141.218 any
    	203.178.141.218 is the destination address
    
    sainfo address 172.16.1.0/24 any address 172.16.2.0/24 any
    	172.16.2.0/24 is the destination address
eu: sainfo (source_id destination_id | anonimoa) { instrukzioak }
    IKE 2. faseko parametroak definitzen ditu
    (IPsec-SA establishment).
    
    source_id eta destination_id horrela eraikitzen dira:
    
    	helbidea helbidea[/ prefix] [[port]] ul_proto
    
    Adibideak : 
    
    sainfo anonimoa (edonondik onartzen ditu konexioak)
    	utzi hutsik sarrera hau anonimoa nahi baduzu
    
    sainfo helbidea 203.178.141.209 edozein helbide 203.178.141.218 edozein
    	203.178.141.209 da helburu-helbidea
    
    sainfo helbidea 172.16.1.0/24 edozein helbide 172.16.2.0/24 edozein
    	172.16.1.0/24 da helburu-helbidea

en: sainfo (source_id destination_id | anonymous) { statements }
    defines the parameters of the IKE phase 2
    (IPsec-SA establishment).
    
    source_id and destination_id are constructed like:
    
    	address address [/ prefix] [[port]] ul_proto
    
    Examples: 
    
    sainfo anonymous (accepts connections from anywhere)
    	leave blank this entry if you want anonymous
    
    sainfo address 203.178.141.209 any address 203.178.141.218 any
    	the first 'any' allows any protocol for the source
eu: sainfo (source_id destination_id | anonimoa) { instrukzioak }
    IKE 2. faseko parametroak definitzen ditu
    (IPsec-SA establishment).
    
    source_id eta  destination_id horrela eraikitzen dira:
    
    	helbidea helbidea [/ prefix] [[port]] ul_proto
    
    Adibideak : 
    
    sainfo anonimoak (edonondik onartzen ditu konexioak)
    	utzi hutsik sarrera hau anonimoa nahi baduzu
    
    sainfo helbidea 203.178.141.209 edozein helbide 203.178.141.218 edozein
    	lehen 'edozein'ek edozein protokolo onartzen du iturburuan

en: sainfo (source_id destination_id | anonymous) { statements }
    defines the parameters of the IKE phase 2
    (IPsec-SA establishment).
    
    source_id and destination_id are constructed like:
    
    	address address [/ prefix] [[port]] ul_proto
    
    Examples: 
    
    sainfo anonymous (accepts connections from anywhere)
    	leave blank this entry if you want anonymous
    
    sainfo address 203.178.141.209 any address 203.178.141.218 any
    	the last 'any' allows any protocol for the destination
eu: sainfo (source_id destination_id | anonimoa) { instrukzioak }
    IKE 2. faseko parametroak definitzen ditu
    (IPsec-SA establishment).
    
    source_id eta  destination_id horrela eraikitzen dira:
    
    	helbidea helbidea [/ prefix] [[port]] ul_proto
    
    Adibideak : 
    
    sainfo anonimoak (edonondik onartzen ditu konexioak)
    	utzi hutsik sarrera hau anonimoa nahi baduzu
    
    sainfo helbidea 203.178.141.209 edozein helbide 203.178.141.218 edozein
    	azken 'edozein'ek edozein protokolo onartzen du helburuan

en: saned needs to be installed to share the local scanner(s).
    
    Do you want to install the saned package?
eu: saned instalatu behar da eskaner lokalak partekatzeko.
    
    saned paketea instalatu nahi duzu?

en: saving Bootsplash theme...
eu: Bootsplash gaia gordetzen...

en: search
eu: bilatu

en: secondary
eu: bigarren mailakoa

en: section name
eu: sekzio-izena

en: security layout (SASL/Kerberos)
eu: segurtasun eskema (SASL/Kerberos)

en: sent:
eu: bidalita:

en: serial
eu: seriekoa

en: server
eu: zerbitzaria

en: simple
eu: sinplea

en: size of the (second level) cpu cache
eu: (bigarren mailako) PUZeko cache-aren tamaina

en: special capacities of the driver (burning ability and or DVD support)
eu: kontrolatzailearen ahalmen bereziak (grabatzeko gaitasuna eta/edo DVD euskarria)

en: specifies the identifier sent to the remote host and the
    type to use in the phase 1 negotiation.  address, FQDN,
    user_fqdn, keyid and asn1dn can be used as an idtype.
    they are used like:
    	my_identifier address [address];
    		the type is the IP address.  This is the default
    		type if you do not specify an identifier to use.
    	my_identifier user_fqdn string;
    		the type is a USER_FQDN (user fully-qualified
    		domain name).
    	my_identifier FQDN string;
    		the type is a FQDN (fully-qualified domain name).
    	my_identifier keyid file;
    		the type is a KEY_ID.
    	my_identifier asn1dn [string];
    		the type is an ASN.1 distinguished name.  If
    		string is omitted, racoon(8) will get DN from
    		Subject field in the certificate.
    
    Examples: 
    
    my_identifier user_fqdn "myemail@mydomain.com"
eu: urruneko ostalarira bidalitako identifikadorea eta 1. faseko
    negoziazioan erabiliko den mota zehazten ditu. address, FQDN,
    user_fqdn, keyid eta asn1dn erabil daitezke idtype gisa.
    horrela erabiltzen dira:
    	my_identifier helbidea [helbidea];
    		IP helbidea da mota.  Hau da mota
    		lehenetsia, identifikadorerik zehaztu nahi ez baduzu.
    	my_identifier user_fqdn katea;
    		USER_FQDN da mota(user fully-qualified
    		domain name).
    	my_identifier FQDN katea;
    		FQDN da mota(fully-qualified domain name).
    	my_identifier keyid fitxategia;
    		KEY_ID da mota.
    	my_identifier asn1dn [katea];
    		ASN.1 izen bereizitua da mota.  Kateari
    		ez bazaio jaramonik egiten, racoon(8)-k DN hartuko
    		du ziurtagiriko Gaia eremutik.
    
    Adibideak : 
    
    my_identifier user_fqdn "myemail@mydomain.com"

en: specify the encryption algorithm used for the
    phase 1 negotiation. This directive must be defined. 
    algorithm is one of the following: 
    
    DES, 3DES, blowfish, cast128 for oakley.
    
    For other transforms, this statement should not be used.
eu: zehaztu 1. faseko negoziazioan erabilitako
    enkriptatze-algoritmoa. Direktiba zehaztu behar da. 
    algoritmoa honako hauetako bat da: 
    
    DES, 3DES, blowfish, cast128 oakley-rako.
    
    Bestelako eraldaketetarako, ez dira instrukzio horiek erabili behar.

en: static
eu: estatikoa

en: stepping of the cpu (sub model (generation) number)
eu: PUZaren stepping-a (azpi-modeloaren (belaunaldiaren) zenbakia)

en: stopped
eu: geldituta

en: sub generation of the cpu
eu: PUZaren azpi-belaunaldia

en: tape
eu: zinta

en: text box height
eu: testu-koadroen altuera

en: text width
eu: testu-zabalera

en: the CPU frequency in MHz (Megahertz which in first approximation may be coarsely assimilated to number of instructions the cpu is able to execute per second)
eu: PUZaren maiztasuna MHz-tan (Megahhertz horiek PUZak segundoko exekuta dezakeen instrukzio-kopuru gisa har daitezke lehen hurbilketa batean)

en: the GNU/Linux kernel needs to run a calculation loop at boot time to initialize a timer counter.  Its result is stored as bogomips as a way to "benchmark" the cpu.
eu: GNU/Linux nukleoak kalkulu-begizta bat exekutatu behar du abioan, denbora-kontagailu bat hasieratzeko. Emaitza bogomips gisa gordetzen da, PUZaren "proba-bankua" egiteko modu gisa.

en: the PCI bus on which the device is plugged
eu: Gailua entxufatuta dagoen PCI busa

en: the SCSI target number (LUN). SCSI devices connected to a host are uniquely identified by a
    channel number, a target id and a logical unit number
eu: SCSI helburu zenbakia (LUN). Ostalari bati lotutako SCSI gailuak era bakarrean identifikatzen dira
    kate zenbaki baten bitartez, helburu id eta unitate logiko zenbaki batekin

en: the WP flag in the CR0 register of the cpu enforce write protection at the memory page level, thus enabling the processor to prevent unchecked kernel accesses to user memory (aka this is a bug guard)
eu: PUZeko CRO erregistroko WP banderak idazketaren kontrako babesa aktibatzen du memoria-orriaren mailan, nukleoak erabiltzailearen memoria atzi ez dezan kontrolik gabe (programa-erroreen aurkako babesa da)

en: the color of the progress bar
eu: progresio-barraren kolorea

en: the device file used to communicate with the kernel driver for the mouse
eu: saguaren kernel gidariarekin komunikatzeko erabilitako gailu fitxategia

en: the disk controller on the host side
eu: disko kontrolatzailea ostalariaren aldean

en: the height of the progress bar
eu: progresio-barraren altuera

en: the list of alternative drivers for this sound card
eu: soinu-txartel honen kontrolatzaile alternatiboen zerrenda

en: the module of the GNU/Linux kernel that handles the device
eu: gailua maneiatzen duen GNU/Linux nukleoaren modulua

en: the name of the CPU
eu: PUZaren izena

en: the name of the mouse
eu: saguaren izena

en: the number of buttons the mouse has
eu: saguaren botoi-kopurua

en: the number of extended partitions
eu: partizio hedatu kopurua

en: the number of the primary partitions
eu: lehen mailako partizio kopurua

en: the number of the processor
eu: prozesadorearen zenbakia

en: the progress bar x coordinate
    of its upper left corner
eu: progresio-barraren ezkerreko goi-ertzaren
    x koordenatua

en: the progress bar y coordinate
    of its upper left corner
eu: progresio-barraren ezkerreko goi-ertzaren
    y koordenatua

en: the protocol that the graphical desktop use with the mouse
eu: idaztegi grafikoak saguarekin erabiltzen duen protokoloa

en: the type of bus on which the mouse is connected
eu: sagua konektatutako bus-mota

en: the type of the mouse
eu: sagu mota

en: the vendor name of the device
eu: gailuaren hornitzailearen izena

en: the vendor name of the processor
eu: prozesadorearen hornitzailearen izena

en: the width of the progress bar
eu: progresio-barraren zabalera

en: this field describes the device
eu: gailuaren azalpena ematen du eremu honek

en: this is the minor numerical identifier of the device
eu: hau da gailuaren zenbakizko identifikatzaile txikiena

en: this is the minor numerical identifier of the vendor
eu: hau da fabrikatzailearen garrantzia apaleko zenbakizko identifikatzailea

en: this is the numerical identifier of the device
eu: gailuaren zenbakizko identifikatzailea da hau

en: this is the physical bus on which the device is plugged (eg: PCI, USB, ...)
eu: Gailua konektatutako bus fisikoa da hau (adib.: PCI, USB, ...)

en: this is the standard numerical identifier of the vendor
eu: hau da fabrikatzailearen zenbakizko identifikatzaile estandarra

en: transport
eu: garraioa

en: trying to promote %s
eu: %s jaso nahian

en: tunnel
eu: tunela

en: type1inst building
eu: type1inst eraikitzen

en: type: %s
eu: mota: %s

en: type: fat
eu: mota: astuna

en: type: thin
eu: mota: arina

en: unique
eu: esklusiboa

en: unknown
eu: ezezaguna

en: up
eu: gora

en: use
eu: erabili

en: use DHCP
eu: erabili DHCP

en: use PPPoE
eu: erabili PPPoE

en: use PPTP
eu: erabili PPTP

en: user
eu: erabiltzailea

en: usually the disk serial number
eu: orokorrean diskoaren serie zenbakia

en: very nice
eu: oso baliagarria

en: weekly
eu: astero

en: whether the wheel is emulated or not
eu: gurpila emulatutakoa izan hala ez

en: whether this cpu has the Cyrix 6x86 Coma bug
eu: PUZ honek Cyrix 6x86 Coma programa-errorea baduen ala ez

en: with /usr
eu: /usr-rekin

en: with Wheel emulation
eu: gurpil-emulazioarekin

en: x coordinate of text box
    in number of characters
eu: testu-koadroen x koordenatua
    (karaktere-kopurua)

en: xfs restart
eu: xfs berrabiarazi

en: y coordinate of text box
    in number of characters
eu: testu-koadroen y koordenatua
    (karaktere-kopurua)

en: yes means the arithmetic coprocessor has an exception vector attached
eu: koprozesadore aritmetikoak salbuespen-bektore bat gehituta duela esan nahi du baiezkoak

en: yes means the processor has an arithmetic coprocessor
eu: prozesadoreak koprozesadore aritmetiko bat duela esan nahi du baiezkoak
